Segítsetek meghülyült a gépem

Szerző: mark513, 2009. July 28., téma
Fórum » Szoftver
Nem tudok elindítani a desktop-ról egy ikont sem.
csak a start menüből indulnak a programok. A start menü melletti sor is eltűnt.
Segítenétek ezt hogyan tudnám megoldani?
Hozzászólások: 556
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Don Sajtos avatar
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF96000126161
BCP3: FFFFF88009ED0840
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\032011-14055-01.dmp
C:\Users\D@ve946\AppData\Local\Temp\WER-30139-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt




Mi lehet a baj?
Kérlek segítsetek:S
előre is köszi
0
0
0
0
no avatar
Hát igen de nekem elindul, csak nem elsőre, úgyhogy nem tudom mibaja lehet😕
0
0
0
0
Flash avatar
Ha nem indulna el ötödikre, akkor azt mondanám, hogy a CMOS elem merült le. Nálam is ez volt most a régi gépemnél, és csak telefonakksival tudtam elindítani a gépet. 😀 Aztán elemet cseréltem.
0
0
0
0
no avatar
Üdv,

nekem egy olyan gond lenne, hogy amikor a régebbi gépem próbálom bekapcsolni, akkor kb 5-ször újraindul(mármint bekapcsol,rögtön lekapcsol,bekapcsol stb) de nem úgy mintha elmenne az áram vagy valami hanem mintha nyomogatnám a restart gombot folyamatosan, pedig nem teszem, és a lényeg hogy kb 5ször eljátsza és utána beindul megy simán semmi gond, de zavar ez az újraindulási cucc, valakinek van valami ötlete?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Sikooo írta:
Üdv!

Nem találtam megfelelő topicot, de a gépem meghülyült végülis, úgyhogy ide irok 😀.
A történet a következő, volt XP a gépemen, minden játék fullon szaggatás nélkül ment, semmi baj nem volt. Gondoltam teszek rá Win7et, DX11be minden ***a lesz stb...! Hát annyi a probléma, hogy játszok pl Counter Strike Sourceal és vmikor kékhalál, az időpont mindig más. atikmdag.sys hiba általában, azaz a videokari driver baszakszik, leszedtem legújabbat, raktam fel xp 64 bitesre valót, windows updaten keresztül is frissítettem, de semmi változás. F1 2010 is élvezhetetlen igy, kifagy pl verseny közben, vagy egy interjúnál. Hogyan lehet kiküszöbölni ezt a hibát? Kösz a válaszokat. A másik téma az lenne amiben kérdeznék, hogy van egy monitor kapcsolva a gépre, meg egy led tv. Egy progit keresek amivel azt meglehetne oldani, hogy a monitor mutassa az asztalon történő dolgokat, a TV meg amit játszok épp v pl egy filmet. Létezik ilyen megoldás? Kösz a válaszokat

Sikooo




Szedd le innen a legfrissebb catalyst-ot

http://www.hoc.hu/index.php?p=news&cid=7&y=21493
0
0
0
0
victim017 avatar
Zoli73 írta:
victim017 írta:
Sziasztok!
megbolondult a gépem, csökkentett módban tudom csak használni 😞

frissítettem a vga drivert (nvidia) az újraindításnál nem engedte normál módban elindítani a win-t 😞 ha letörölném az új drivert megoldódna?

Nem lehetséges hogy véletlenül megcsíptél egy két vírust?


Nem. hivatalos oldalról szedtem le a frissítést,de megoldottam 😃 mostmár jó. annyi volt hogy csökentett módba szépen le instaláltam az újj drivert, újraindítottam és már engedte normál modban 😃
0
0
0
0
Zoli73 avatar
victim017 írta:
Sziasztok!
megbolondult a gépem, csökkentett módban tudom csak használni 😞

frissítettem a vga drivert (nvidia) az újraindításnál nem engedte normál módban elindítani a win-t 😞 ha letörölném az új drivert megoldódna?

Nem lehetséges hogy véletlenül megcsíptél egy két vírust?
0
0
0
0
victim017 avatar
Sziasztok!
megbolondult a gépem, csökkentett módban tudom csak használni 😞

frissítettem a vga drivert (nvidia) az újraindításnál nem engedte normál módban elindítani a win-t 😞 ha letörölném az új drivert megoldódna?
0
0
0
0
Sikooo avatar
Üdv!

Nem találtam megfelelő topicot, de a gépem meghülyült végülis, úgyhogy ide irok 😀.
A történet a következő, volt XP a gépemen, minden játék fullon szaggatás nélkül ment, semmi baj nem volt. Gondoltam teszek rá Win7et, DX11be minden ***a lesz stb...! Hát annyi a probléma, hogy játszok pl Counter Strike Sourceal és vmikor kékhalál, az időpont mindig más. atikmdag.sys hiba általában, azaz a videokari driver baszakszik, leszedtem legújabbat, raktam fel xp 64 bitesre valót, windows updaten keresztül is frissítettem, de semmi változás. F1 2010 is élvezhetetlen igy, kifagy pl verseny közben, vagy egy interjúnál. Hogyan lehet kiküszöbölni ezt a hibát? Kösz a válaszokat. A másik téma az lenne amiben kérdeznék, hogy van egy monitor kapcsolva a gépre, meg egy led tv. Egy progit keresek amivel azt meglehetne oldani, hogy a monitor mutassa az asztalon történő dolgokat, a TV meg amit játszok épp v pl egy filmet. Létezik ilyen megoldás? Kösz a válaszokat

Sikooo
0
0
0
0
akos328 avatar
Ha vki tudna segíteni... Letöltöttem a MUonline-t és feltettem, játszok vele, majd 1x csak megállt, mintha lefagyott volna. 4-6 másodperc múlva a monitor leállt készenléti állapotba, és vissza se kapcsol. Ha esetleg nem áll le akkor a nem reagál semmire csak a reset gombra. Több szerveren és több kliensen is próbálkoztam és mindegyikkel ez a gond. A gépnek nem hiszem hogy túl nagy baja lenne hisz "zsír új" és ezen kívül szépen fut. Ugyan ez a játék a Régi gépemen szépen "hasított".
Am hozzá teszem hogy XP-n játszok, de van fent WIN7is, de mivel 64bites, a játék frissitő kliense nem fut 64biten, ezért játszok vele XP-n
0
0
0
0
Feki1991 avatar
sziszifiu írta:
sziasztok lenne 1 problémám és meg szeretném kérdezni hogy nincs e rá valami megoldás szerintetek...
most raktam fel win764 et és sajnos call of duty 2 illetve 4sem indúl el😞 ezelőtt is már ez volt a problémám de akkor egy másik win7et raktam fel ez a 3.már és vmiért nem indul el😞vagyis elindul de indulás után ki is dob egyből ezzel az üzenettel https://kepfeltoltes.hu/101024/IMG_0200_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Tedd a kompatibilátst XP SP2/3-ra s pipáld be a rendszergazda módban való indítást, hátha segít. 😉
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Nekem legutobb a hangminoseg tul magas minosegre valo beallitasa miatt nem indult 1-2 jatek, es leallt, ugyaneezel az uzivel: Ellenorizd, h a hanglejatszas minosege max. 24 bit es 48000 Hz legyen ! 😉
Talan nalad is csak ennyi a gond...
En is W7 64bit-et hasznalok, de a MW1-2 nekem futott rajta szepen...
0
0
0
0
no avatar
sziasztok lenne 1 problémám és meg szeretném kérdezni hogy nincs e rá valami megoldás szerintetek...
most raktam fel win764 et és sajnos call of duty 2 illetve 4sem indúl el😞 ezelőtt is már ez volt a problémám de akkor egy másik win7et raktam fel ez a 3.már és vmiért nem indul el😞vagyis elindul de indulás után ki is dob egyből ezzel az üzenettel https://kepfeltoltes.hu/101024/IMG_0200_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
ken7 avatar
Tesla GoD írta:
ken7 írta:
az mitől van hogy amikor töltök + msn + zenét hallgatok + valamit csinálok .. akkor egyszerűen 1x csak eltünik a tálca + az ikonok? és utána ugyan úgy megy a mozzillla zene stb.
csak mindig újra kell indítani a gépet Undecided
feladatkezelőbe nézd meg hogy fut-e az explorer.exe, valószínű hogy valamiért az áll le, de nem tudom mitől. ha nem fut, akkor alkalmazások->új feladatnál indítsd el


fut !
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ken7 írta:
az mitől van hogy amikor töltök + msn + zenét hallgatok + valamit csinálok .. akkor egyszerűen 1x csak eltünik a tálca + az ikonok? és utána ugyan úgy megy a mozzillla zene stb.
csak mindig újra kell indítani a gépet Undecided
feladatkezelőbe nézd meg hogy fut-e az explorer.exe, valószínű hogy valamiért az áll le, de nem tudom mitől. ha nem fut, akkor alkalmazások->új feladatnál indítsd el
0
0
0
0
ken7 avatar
az mitől van hogy amikor töltök + msn + zenét hallgatok + valamit csinálok .. akkor egyszerűen 1x csak eltünik a tálca + az ikonok és utána ugyan úgy megy a zene stb.
csak mindig újra kell indítani a gépet vagy megvárom még vissza jön kb 20 perc de amikor visszajön akkor az internet is elmegy .. 😕
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
most ahogy nézem nekem 1el több is van, de nem lassít semmit....
0
0
0
0
no avatar
Heh megtudtam mi volt a baja, processzor hűtője annyira koszos volt hogy nem hűtötte rendesen és mindig túlmelegedett, de egy tisztítás megoldotta szerencsére
0
0
0
0
Csikinelli avatar
Helló!
Az lenne a problémám h:
Történt 1 olyan dolog a gépemen h az egyik exe-t nem akarta elindítani ezért társítottam 1 másik exe-vel és az összes parancsikont valamint exe-t átalakította ennek a formájára. op.: win7. Most jelenleg 1 db parancsikont és exe-t sem tudok elindítani anélkül, h ne kéne társítanom az önmagával... Mi lehet a gond?
PLS HEEEELP!!!!!
0
0
0
0
no avatar
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1038

Additional information about the problem:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF800028C3157
BCP3: FFFFF88007ACF240
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Ez mond valakinek valamit?
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
A S.M.A.R.T. 1 HDD-technologia, asszem a diagnosztikai feladatokat latja el. Ezt hianyolja a progi, amit nem tudsz torolni vmiert.
Regebbi HDD-eken nincsen S.M.A.R.-t tech., ujabbaknal sem mindig muxik, ellenorizni kell olyankor a BIOS-beallitasokat,h engedelyezve van-e a S.M.A.R.T. .

Mivel az uj rendszered is lefagy, lehet, h tenyleg behal hamarosan vmi a vasadban sajna. HDD ellenorzese jo otlet, de erdemes kikapcsolni a vasat es ellenorizni, h minden jol erintekzik-e, pl. a RAM-ok, + a VGA.
Lehet memoria, RAM-hiba is, ha tobb van a vasadban, szedd ki oket es probalgasd kulon-kulon 1-el. Persze, igy lassabb lesz a rendszer, de lehet, h meglesz a hiba oka.
0
0
0
0
no avatar
Üdv,
Nekem az lenne a bajom, hogy a gépem egyre gyakrabban kap kék halált, újraindul magától, simán befagy.A régi rendszernél(32 bitesnél) is ezt csinálta, kb 1-2 hete raktam a gépre 64 bitest. Szerintem valamelyik alkatrész meg fog halni nemsoká vagy valami nagyon átállítódott, valaki tudna adni egy tippet hogy mit csináljak vagy hogy állapítsam meg hol a gond?
És még egy olyan gond is lenne hogy felraktam valami HDDlife programot,de az mindig kiír egy errort indításnál valami olyasmit hogy "No HDDs with S.M.A.R.T." és amikor pedig megpróbálom leszedni a gépről uninstalnál ezt írja:"Exception ERegistryException in module MSIB99A.tmp at 000128E6.
Failed to create key applications/explorer.exe/Drives"
Megpróbáltam más programot is leszedni és azokat már leszedte, és most nem tudom hogy ezzel is mit tegyek
Választ előre is kösz
0
0
0
0
twoKgames avatar
ez az avast elég jónak tűnik megtalálta az utolsó vírust és karanténba tettem 😃
az jó ha az ember karanténba teszi vagy ha törli?
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
ASlipi írta:
de 1xre csak 1et rakj fel mert egymást is meg találhatják és riaszt érte


A 2 amit irtam, elfer 1mas mellett, de 3.-ik NE legyen mellettuk, mert ahogyan irtak mar a tobbiek is, bekavarhatnak 1 masnak, + a rendszernek is ! 😉

Spybot S&D telepitesenel, ha gondod van, irjal !

Annyi a lenyeg 1ebkent, h ha a real-time-os REZIDENS beallitasok kozul csak netes vedelem van bekapcsolva, a "Tea Timer" NE legyen, bekavarhat a rendszernek, ha masik progi, pl. az AVG rajta van a rendszeren ! 😉
Szal ezt csak leginkabb a netes vedelmet egeszitsd ki, + rendszervizsgalathoz es javitashoz hasznald ! 😉
0
0
0
0
ASlipi avatar
de 1xre csak 1et rakj fel mert egymást is meg találhatják és riaszt érte
0
0
0
0
twoKgames avatar
én is ritkán kapok és én is óvatos vagyok! 😃
de azért köszi mindenkinek lehet h majd megpróbálom azt a 2 vírusirtót amit írtál
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
twoKgames írta:
oké



Ize..., mar telepitettel igaz, de ha nem valna be, akkor itt az en tippem, nalam bevalt eddig 😀 :

AVG-free + Spybot Search&Destroy, ez a 2 progi eddig mindent blokkolt, csak ha en benaztam, akkor kaptam be virust, de azokat is torolte eddig mindig hibatlanul az AVG-free es a Spybot S.&Destory ! 😉


1ebkent, miutan kinyiratom a virust, vmint a reg. bejegyzeseket helyrerakatom a Spybot S.&D.-al, mindig csinalok 1 rendszer-visszaallitast is, a virusos elotti allapotra, utana ujra futtatom a virus es kemprogi irtokat es ha minden OK a progik szerint es a rendszer sem csinal szokatlan hulyesegeket, akkor utana valszeg minden rendben lesz.

En eddig kb. 4-5 alkalommal kaptam virust, kb. 8 ev alatt, mindig a sajat elovigyazatlansagom miatt... 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
twoKgames írta:
oks!
és még azt szeretném tudni h most nekem 3 vírusirtó lesz a gépemen akkor az úgy jó vagy az a legjobb ha 1 van?
Az a legrosszabb ha több van egymást ölhetik meg! Egy jó és ennyi!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
1 legyen, a több inkább csak bajt okoz ha összeakadnak, durvább esetben be se tud tölteni az oprendszer..
0
0
0
0
twoKgames avatar
oks!
és még azt szeretném tudni h most nekem 3 vírusirtó lesz a gépemen akkor az úgy jó vagy az a legjobb ha 1 van?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
az telpítés utál elvileg automatikusan csinál 1 scan-t....
0
0
0
0
twoKgames avatar
kipróbálom! most telepítem az avast pro antivirus nevű programot az jó ugye?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
akk az avastot próbáld ki, de komolyabb fertőzéseknél minden funkciót totálisan visszanyerni nem sok az esély, nekem 1x 1 vírus teljesen eltüntette az asztal, képernyőkímélő, megjelenítés beállításokat...
0
0
0
0
twoKgames avatar
a gépet nem teszem újra az biztos
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
az avast boot time scannere egész jó erre a célra, de a legcélszerűbb egy reinstall lenne....
0
0
0
0
twoKgames avatar
S.O.S.
tegnap kaptam valami vírust ami miatt ha megnyitok valamit pl. a sajátgépet akkor 10-20-30 másodpercig nem jön elő és nem nagyon tudok csinálni semmit csak várni...
feltelepítettem a Spyware terminator nevű vírusirtót ami kb 70 vírust, trójait és spywaret talált amit töröltem is, de még mindig lassú a gépem!
tudok mondani valamilyen vírusirtót ami mindent megtalál és gyors is?
mert a panda észre sem vette...hogy vírusos a gép...meg nagyon lassú is
köszi
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Cheese írta:
HELP ME S.O.S Please... gépem nemtalálja a Dvd meghajtót---> félek h nem tudom ujrarakni (CD ről) mert ha letörlöm a windózt és a bootmenu se találja akkor szopóóka nyalóka van...:S valami segítség??? hosszabban? privibe pls előre is kösz C.


Ja, amugy NE felj, mert boot-olashoz is kene, h felimerje a CD-t az olvaso es csak akkor torlod a mostani Windows-t, ha felulirod az ujal. 😀

...tudtal mar esetleg kolcsonkerni vkitol 1 masikat, h megnezzek, h tenyleg NEM-e az alaplap rossz ?
0
0
0
0
planbmokus avatar
Cheese írta:
=/ hát. lehet h az de nekem arra a problémára kellene válasz h ujra tudom rakni a windózt ha a mostani XP nem találja a Dvd lejátszót?:S


Első körben nézd meg BIOS-ban, hogy ott látja-e.
Ha nem: akkor a fentebb említett kábelcsere.
Ha akkor sem, akkor kérj valamelyik havertól egy eszközt és próváld ki, hogy azzal felismeri-e.
Ha igen: akkor vegyél új olvasó-írót
ha nem: akkor az alaplapod a ludas = kuka
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
A DVD-meghajtod kulso, USB-s ? Nekem volt, h "megbolondul" mar igy mind2 kulso-meghajtom. Csak aramtalanitottam 1 picit oket, + usb-portot csereltem es utana mar mukodtek is. Volt, h eleg volt csak aramtalanitani 1 rovid idore. 2 ev alatt kb. 3-4 alkalommal tortent ez csak szerencsere.
Eloszor en is Winfost ujraraktam, az elso alkalommal, de nalam NEM az volt a baj, szerintem te se a winfossal probalkozz 1bol ! 😉


u.i.: Nekem SEM latta a BIOS, megis jok vtak a kulso-meghajtoim ! 😉

Kabelek is jok vtak, aramtalanitas ( 1 fajta RESET volt ez neki gondolom ) segitett, + volt mikor az USB-por bolondult meg es akkor meg masik USB-portba kellet dugnom es ismet mukodott a meghajtom, latta a PC-em ismet. Mondjuk ha belso a te DVD-meghajtod, akkor is probalkozhatsz vele, h mashova csatlakoztatod esetleg, + 1 masik kabel is lehet megoldas, ahogyan mar irtak masok is. 😉
0
0
0
0
MaliDual avatar
Cheese írta:
HELP ME S.O.S Please... gépem nemtalálja a Dvd meghajtót---> félek h nem tudom ujrarakni (CD ről) mert ha letörlöm a windózt és a bootmenu se találja akkor szopóóka nyalóka van...:S valami segítség??? hosszabban? privibe pls előre is kösz C.


próbálj meg pl kábelcserét lehet hogy megtört
0
0
0
0
Koppy96 avatar
[quote][b]gabi86 írta:[/b]
Koppy próbáltad már törölni a torrent fájlt és leszedve ujra betölteni?? nekem ez egyszer megoldott egy ilyen gondot 😀


Próbáltam de ugyan úgy leállt. Van más torrent kliens ? mert lehet az a baja.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Megnéztem nekem ilyenek vannak kiírva :
https://www.kepfeltoltes.hu/100809/955500339K_p001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
itt mire kell menni ??
0
0
0
0
cseszka avatar
Mikor belemész Biosba kell lenni olyannak hogy:
default setteings
save and quit
Quit without saving...
defaultra mész,ez vissza állitja alapra a biost majd a Save and Quit opcióra.it kérdezi h akarsz e menteni ''Y'' nyomsz,majd enter-t.
ujra indul a masina és kipróbálhatod,h javult e.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Hát ez nem vált be . 😢

a bioszban hogy lehet átálítani :
nem a legjobb kép
https://www.kepfeltoltes.hu/100809/K_p001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
mert itt is 2,83GHz van írva
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát hogy mindent teljesen alapra gyári beállításra állíts a biosban akkor kapcsold ki a gépet húzd ki a konnektorból majd párszor nyomd be a bekapcs gombot néhány másodpercre! ilyenkor a beállításokat alapra rakja!
0
0
0
0
gabi86 avatar
Aha na ez az a rész amibe még sose nyúltam bele azt hogy kell??
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Akkor vissza kell venni a biosban! Talán valaki beleturkált és elállította!
0
0
0
0
gabi86 avatar
Koppy próbáltad már törölni a torrent fájlt és leszedve ujra betölteni?? nekem ez egyszer megoldott egy ilyen gondot 😀


//////////////////////////////////////////////////
Erre még nem kaptam választ 😆

Azt szeretném megtudni hogy az mitöl van hogyha bekapcsolom a gépet meggjelennek az információk hogy mik vannak benne NA szóval : ott írja hogy a proci egy
Intel Core 2 Duo Processor E8400 3.00 GHz (333,3MHz x 8,5 2833,5)

és pl a CPU-Z és az everest CPUID is csak enyit mutat ugy hogy megy az everest stabilitás tesztje ami a procin mind a két magot 100%-on használja akkor ez azt jelenti hogy a proci nem is megy 3MHz-en csak 2,8GHz-en ??
Holott az E8400-as az 3GHz nek kéne lennie nem ??
Hogy lehet orvosolni ezt a problémát ??

már most lassan egy órája megy a teszt és még mindig 2833,3 MHz van kiírva 😕
0
0
0
0
Koppy96 avatar
Feki1991 írta:
Koppy96 írta:
µTorrenttel töltök és van olyan hogy amikor beindul a gép akkor ellenőrzi h hány százaléka van kész,ezzel nincs is baj de csak valahány %át ellenőrzi és megáll és az istennek se akar továbmanni ígyhát csszhetem mert le kell törölni újra berakni a torrentet és 0 ról elkezdeni mert ha csak a torrentet törlöm és berakom újra, ugyanazt csinálja .
ui: meg olyanom van hogy azt irta ki : Hiba: I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani. Valameddig megy aztán kiírja és kész.
Előre is köszi a segítséget 😃


1. milyen kliens-t használsz?
2. mindig állítsd le a torikat hagyd hogy kiürüljön a Cache s utána kapcsold ki a klienst!..így eltudja menteni az adatokat s nem kell újra indítás után ellenőriztetni
3. ha megáll az ellenőrzés, akkor nyomj neki (uTorrent) kényszerített ellenőrzést, hátha tovább megy


uTorrent-em van és úgy se jó ha kényszerítetten csinálom és mindig hagyom hogy teljesen leálljon. Nem mindig csinálja de most rásztam mert a sacred 2-t töltöttem és 82% volt és elindult valamiért az ellenörzés aztán 7.3 nál leállt. Kényszerítetten is .
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció