Segítsetek meghülyült a gépem

Szerző: mark513, 2009. July 28., téma
Fórum » Szoftver
Nem tudok elindítani a desktop-ról egy ikont sem.
csak a start menüből indulnak a programok. A start menü melletti sor is eltűnt.
Segítenétek ezt hogyan tudnám megoldani?
Hozzászólások: 556
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gabi86 avatar
igen de most is még megy a terhelés már több mint 45 perce 100%on van a proci és miden progi mivel nézem 2833,2MHz-et mutat
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Koppy96 írta:
µTorrenttel töltök és van olyan hogy amikor beindul a gép akkor ellenőrzi h hány százaléka van kész,ezzel nincs is baj de csak valahány %át ellenőrzi és megáll és az istennek se akar továbmanni ígyhát csszhetem mert le kell törölni újra berakni a torrentet és 0 ról elkezdeni mert ha csak a torrentet törlöm és berakom újra, ugyanazt csinálja .
ui: meg olyanom van hogy azt irta ki : Hiba: I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani. Valameddig megy aztán kiírja és kész.
Előre is köszi a segítséget 😃


1. milyen kliens-t használsz?
2. mindig állítsd le a torikat hagyd hogy kiürüljön a Cache s utána kapcsold ki a klienst!..így eltudja menteni az adatokat s nem kell újra indítás után ellenőriztetni
3. ha megáll az ellenőrzés, akkor nyomj neki (uTorrent) kényszerített ellenőrzést, hátha tovább megy
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
hát vissza veszi magát! Mi a fenének menjen 3GHz en ha csak netezel? Ha terhelést kap felveszi az órajelet!
0
0
0
0
gabi86 avatar
sziasztok nem tudom hogy hova is írjak pontosan Azt szeretném megtudni hogy az mitöl van hogyha bekapcsolom a gépet meggjelennek az információk hogy mik vannak benne NA szóval : ott írja hogy a proci egy
Intel Core 2 Duo Processor E8400 3.00 GHz (333,3MHz x 8,5 2833,5)

és pl a CPU-Z és az everest CPUID is csak enyit mutat ugy hogy megy az everest stabilitás tesztje ami a procin mind a két magot 100%-on használja akkor ez azt jelenti hogy a proci nem is megy 3MHz-en csak 2,8GHz-en ??
Holott az E8400-as az 3GHz nek kéne lennie nem ??
Hogy lehet orvosolni ezt a problémát ??
0
0
0
0
Koppy96 avatar
µTorrenttel töltök és van olyan hogy amikor beindul a gép akkor ellenőrzi h hány százaléka van kész,ezzel nincs is baj de csak valahány %át ellenőrzi és megáll és az istennek se akar továbmanni ígyhát csszhetem mert le kell törölni újra berakni a torrentet és 0 ról elkezdeni mert ha csak a torrentet törlöm és berakom újra, ugyanazt csinálja .
ui: meg olyanom van hogy azt irta ki : Hiba: I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani. Valameddig megy aztán kiírja és kész.
Előre is köszi a segítséget 😃
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
...exFAT-nek tobb a hatranya, mint az elonye, legalabbis nalam.
0
0
0
0
Feki1991 avatar
hedzsooo írta:
Ja, kulso HDD-eknel is gyakori problema, h gyarilag FAT32-esre vannak formazva es emiatt nem lehet kihasznalni az osszes helyet aztan rajta. Formazni kell NTFS-re es ugy kell hasznalni ! 😉


Én a külső HDD-ket mindig exFAT-ra formázom, igaz XP-nél ellehetetlenítem a használatát, mivel az nem ismeri az exFAT-ot
0
0
0
0
Hitoshi avatar
hedzsooo írta:
Hitoshi írta:
looserking írta:
hát sztem ak túl van húzva ennyi 😃 neke mis olyan ha felhúzom 3.6 ra h nem lesz téma meg idő után ujraindula gép sztem instabil elett a húzástólhasználld kisebben és ha megvan jelenség akk alap órajel lesz 😃 v ha még is húzva akarod használni tolj neki több kakaót 😃

egy ideig jó lesz az alapórajel, aztán ha több kakó kell majd akkor felhúzom, de ez így nem állapot, hogy ennyire beszar a gép


1etelmu, h huzas miatt...abbol, amit leirtal. Persze lehet, h a RAM-mok nem birjak, v. a CPU...esetleg a VGA ( a kep-hibabol kiindulva).


az a baj, hogy sok minden okozhatja, lehet, hogy most visszavettem a CPU-t és a CPU okozta a hibát, de lehet azért mert kevés a rendszer memória fogalmam nincs mi van a géppel 😕
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Ja, kulso HDD-eknel is gyakori problema, h gyarilag FAT32-esre vannak formazva es emiatt nem lehet kihasznalni az osszes helyet aztan rajta. Formazni kell NTFS-re es ugy kell hasznalni ! 😉
0
0
0
0
gibdj avatar
Screamer írta:
Kmisi99 írta:
talán azért mert "nincs elég hely" ??? Mást nem tudok mondani


Kmisi gépén van kb 50 giga hely 😆 de ezt irja 😆


Nem lehet hogy FAT32-es fájlrendszert használ? Térjen át NTFS-re, és jó lesz.
0
0
0
0
Screamer avatar
Kmisi99 írta:
talán azért mert "nincs elég hely" ??? Mást nem tudok mondani


Kmisi gépén van kb 50 giga hely 😆 de ezt irja 😆
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Hitoshi írta:
looserking írta:
hát sztem ak túl van húzva ennyi 😃 neke mis olyan ha felhúzom 3.6 ra h nem lesz téma meg idő után ujraindula gép sztem instabil elett a húzástólhasználld kisebben és ha megvan jelenség akk alap órajel lesz 😃 v ha még is húzva akarod használni tolj neki több kakaót 😃

egy ideig jó lesz az alapórajel, aztán ha több kakó kell majd akkor felhúzom, de ez így nem állapot, hogy ennyire beszar a gép


1etelmu, h huzas miatt...abbol, amit leirtal. Persze lehet, h a RAM-mok nem birjak, v. a CPU...esetleg a VGA ( a kep-hibabol kiindulva).
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
talán azért mert "nincs elég hely" ??? Mást nem tudok mondani
0
0
0
0
Screamer avatar
hát akkor ez van sajna 😞 még lene egy kérdésem:
egyik ismerősöm gépe képtelen kicsire tömöritett fájbol nagyot kitömöriteni, ill. bármien nagyob fájlokat nemtud kitömöriteni azt irja "nincs elég hely"
( ez elöfordul: Zip, Rar kitömöritésnél, RIP játék telepitésnél átugorja nagyobb fájlokat ,ill. nemcsomagolja ki) ez mitöl lehet?
0
0
0
0
Hitoshi avatar
looserking írta:
hát sztem ak túl van húzva ennyi 😃 neke mis olyan ha felhúzom 3.6 ra h nem lesz téma meg idő után ujraindula gép sztem instabil elett a húzástólhasználld kisebben és ha megvan jelenség akk alap órajel lesz 😃 v ha még is húzva akarod használni tolj neki több kakaót 😃

egy ideig jó lesz az alapórajel, aztán ha több kakó kell majd akkor felhúzom, de ez így nem állapot, hogy ennyire beszar a gép
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Screamer írta:
nekem gépem vmikor azt csinálja h kikapcsolom és visszakapcsol ( = ujraindul) na az mitől van? :S

egy szó
TÁP
Minőségi tápot kell venni és akkor nincs ilyen! Örülj hogy csak ennyi és nem nyírta ki a géped!
0
0
0
0
Screamer avatar
nekem gépem vmikor azt csinálja h kikapcsolom és visszakapcsol ( = ujraindul) na az mitől van? :S
0
0
0
0
akos328 avatar
elöbb futtas le ccleanert, glaryt, fcleanert, h letörölja azokat a szarokat amiket a netről kapsz be, meg amikor letörölsz 1 játékot a fele ott marad, csak eldugva mindenhova, amit nem találsz meg, na ezek azokat is kiszedik, meg érdemes lenne a document and settingsbe kicsit rendet vágnod.
ha ezek után se jó akkor alapfunkción nyomj neki egy CTRl+ALT+DEL-t hozd elő a feladatkezelőt, majd kattints a folyamatok fülre, és szakíts meg minden olyan progit amire nincs szükséged, csak ne azokat ami után SYSTEM van írja illetve az EXPLORERT se(eltűnik a tálca meg az ionok), majd ezek után kattints a futtatás pontra a startmenűből, és ezt írd be CHKDSK (kisbetűkkeé) hagyd hogy lefusson, madj zárd be.
ha ezek után is baj van akkor valami trójai vagy conficker rakoncátlankodik, úgyhogy mehet az OPrendszerenk egy reisntall, és közbe gondolj minden szépet Bill Gates-ről 😆
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Jajj...en faradt vok most, bocsi, de a lenyege, h MINDEN adatot torolsz a HDD-rol, vinyorol, winchester-rol, merevlemezrol, v. akarhogy is ismered ! 😀

Aztan szepen formazod uj alakba a HDD-t, NTFS-be MINDENKEPPEN ! NEM FAT-be ! 😉 Tobb reszrfe is oszthatod, ha eleg nagy, akkor tobb PARTICIOT adhatsz meg es lesz pl. C + D + E-meghajtod...ha pl. 100 Gb HDD-ed van, akkor lehet a C-nek, a rendszernek 1 db 40 Gb-os particio. Tehat a C 40 Gb lesz, amin a Windows lesz majd neked felrakva, telepitve, frissen es uden. 😀

Na, majd masok bovitik-javitjak en most faradt vok ezt taglalni, bocsi ! 😉

Sok Sikert hozza mindenesetre ! 😉


u.i.: Mivel MINDEN adat elvesz, torlodik a FORMAZAS folyamata alatt, elotte a FONTOS adatokat mentsd le 1 masik HDD-re, belsore, v. kulsore, estleg 1 pendrive-ra/flashdrive-ra, v. CD-re, v. DVD-re is kiirhatod, mentheted a fontosabb adataidat, (pl. kepeket, zeneket, filmeket, dok.-okat, stb...) eloszor ! 😉
0
0
0
0
twoKgames avatar
még sosem raktam újra windows xp-t 😆
mi az a formázás?
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Ja, formazas szerintem is alap, uj rendszer telepitese elott. Persze, ha van fontos adatod, akkor azt mentsd le elotte vhova, mashova ! 😉
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
sztem akk rakd újra a vindózt, az valszleg segíteni fog, formatálni is érdemes, a cuccaid nagyrészével úgyse tudsz majd mit kezdeni, csak helyet foglal
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
pedig ha nem is vírus, sztem winfos szedte tele magát mindenfélével amik lassítják..velem is volt hasonló, hogy már minden laggolt szinte, max szedd le a ház oldalát és miközbe megy a gép nézd meg h rendesn mennek e a ventik, meg h mennyire melegednek a dolgok...
0
0
0
0
twoKgames avatar
nem hiszem mert már elég régóta ilyen vacak
megyek SWAT 4be kinyitom az ajtót és belaggol amigol már csak 2 terrorista van aztán a lagg után már 20 golyó száguld a fejem felé 😆
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Lehet, h vmi virus...eloszor azt ellenoriznem, megbizhato es friss verzioju progikkal, pl. AVG-free 9-es verzioja+ a Spybot: Search and Destroy legujabb verzijaval, friss adatbazisaval ! 😉
0
0
0
0
twoKgames avatar
novemberben, de nem én tettem újra
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
miko tetted újra az oprendszert?
0
0
0
0
twoKgames avatar
az enyém is meghülyült de még mennyire!
figyeljetek!
régen a gépemen a játékok 60fps-el mentek...
ma ugyanazok a játékok akadoznak ....
szerintetek mi lehet a baj?
a gépigény simán megvan minden játékkal ezt csinálja!
tök mind1 hogy 1GHz kell neki vagy 2,4 és ugyanez a videokártyákkal is
minden játék akadozik valamikor stabilan áll 60 fps-en de aztán leesik pár mp múlva szal ha vki tudja mi lehet a baj az írjon , mert élvezhetetlenek a játékok
0
0
0
0
Ricko avatar
Meghülyült a gépem! gémelés közbe újra indul PLS HELP!!!
0
0
0
0
zewa78 avatar
Én volt hogy egy nap 3x tettem újra rendszer pusztán kíváncsi voltam miben más a homo és a pro és a ulti .😜
0
0
0
0
Erik94 avatar
elotte kellet volna atvizsgalnod kaspersky net security 2011el h biztonsaogos e és mukodoteljes ja es win8ba nincs ilyen 😆 jo van nekem
0
0
0
0
zewa78 avatar
Szerintem muszáj lesz mert tuti szét barmolt valamit. De most nézem win 7 van azt sec perc alatt újra lehet rakni 😀
0
0
0
0
no avatar
Végre megtaláltam a megoldást.
Leirom hátha valaki egyszer ugyanilyen gonddal kerül szembe:
Az egész azzal kezdődött hogy a gép tulaja azt hitte ért hozzá (mint kiderült egy kontár figyelmetlen...)
Az alaplap IDE csatlakozói meg vannak jelölve PRI. IDE, SEC. IDE.
A vinyót a "PRI IDE" csatlakozóra kötjük, a cd/dvd rom-ot "SEC IDE"-re és NEM FORDITVA!!!
0
0
0
0
no avatar
A cd ok!
Előtte gond nélkül telepitettem egy másik gépet!
0
0
0
0
Patrik91 avatar
Sztem rossz CD ,nekem ilyet még soha nem csinált.
0
0
0
0
no avatar
Üdv van egy kis gondom!
Lehet hogy nem pont ide illik de nem találtam erre külön kategóriát.
Épp win xp-t telepitenék, de cd boot-olás után amikor már file okat kellene másolmia a telepitéshez egyszerüen meghal minden. Csak a kurzor villog a sarokban és kész...
Mi lehet a gond?
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Olyat már tapasztaltatok hogy futkostok a mappák között s kaptok egy hiba üzenetet "xvidcore.dll not found"-ot?..s ez mindig csak 1 helyen fordul elő, amint rámegyek az ok-ra enged tovább de 10 esetből 4szer lefagyasztja az explorert...elkezdtem utána nézni, s azt írtag hogy register hiba hát Én CCleanerrel kitöröltem a hibás regiket de nem nagyon segített.Tudtok rá vmi megoldást?
0
0
0
0
Davenator avatar
Patrik91 írta:
Erre gondolsz? http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdesek__527420-az-eljaras-belepesi-pontja-otlet-hogy-mitol-lehet

Igen erre gondoltam, köszi! 😀
0
0
0
0
Patrik91 avatar
Erre gondolsz? http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdesek__527420-az-eljaras-belepesi-pontja-otlet-hogy-mitol-lehet
0
0
0
0
Davenator avatar
Hali! Az a probléme merült fel a gépemen, h amikor elindítok bizonyos programokat(adobe photoshop cs3, google chrome) ezt irja ki hibaüzenetként: "Az eljárás belépési pontja (_excepthandler4_common) nem található a DLL-ben (msvcrt.dll)." Ok után minden rendben, különösebb probléma nincs csak idegesítő. Ha valaki tudná ezt orvosolni azt megköszönném!
0
0
0
0
ken7 avatar
vírus lsass.exe az 😠
0
0
0
0
twoKgames avatar
gondolkozz h telepítettél -e vmit a baj előtt
futtass le vmi jó víruskeresőt és ha semmi akkor állítsd vissza a rendszert 2-3 nappal korábbra
0
0
0
0
ken7 avatar
nekem az a gond hogy tegnap óta kiírja ezt EGY ALKALMAZÁS VÉDETT TÁROLÓHOZ KÉR KULCSOT vagy valami ilyesmi mert már nem emlékszem ma reggel bekapcs. a gép és vagy 20 olyan ablak bejön és szar lassú lesz a gép utána az összeset le mégsézem és kész utána gyors ez mitől van vírus ??😕
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
berki_zsolt írta:
Nem töltök le semmit és fentvana panda antivirus Pro 2010...


Vannak alattomos virusok sajna, nekem is kerult mar a vasamra, allandoan frissitett antivirus mellett, persze, sajat hibambol, pl. crack-kel...ha korabban jol ment minden a vasadon, akkor bizony a virus-fertozes a legkezenfekvobb a lassulasra.
Probald ki a Spybot Search and Destroy nevu ingyenes progit, talan az megtalizza, h mi a bibi, nekem eddig mindig hasznomra valt ez a progi...
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
pomrum írta:
gabi86 írta:
Ezt már próbáltam, egyéb ötlet erre a problémára?
De azért köszönöm
Három dolog csinálhatja ezt leginkább. 1: A ramok valamelyike hibás. 2: A hővédelem lehet nem illeszkedik rendessen a hűtőd a procira. 3: A tápegység hibás.


1etertek Pomrum-mal, igy latatlanban, ezek a legvaloszinubb okok a hibara, szvsz is. RAM-hibahoz meg annyit, h multkor nekem is rosszak vtak es kulon-kulon nekem is mukodnek tovabbra, egyutt viszont mar nem kepesek, durva rendszerhibat, fagyasokat okoznak dual-channel-ben...viszont mivel irtad a nagy hot, igy a nem megfelelo hovedelem a 2. legkezenfekvobb ok a hibadra...aztan meg persze ott van meg a tap is...

Ja, meg mivel most csereltel alaplapot, akkor lehet, h a venti-fordulatszabalyzoja sem muxik megfeleloen, ha a Windows-t es hozza az osszes DRIVER-t, beleertve az uj alaplapi-DRIVER-eket nem raktad meg fel...akkor pedig lehet, h tul alacsony fordulaton porog a venti a vasban es azert a nagy ho....persze, ez is csak 1 tipp.
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Tradash írta:
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy a windowsban elment a hang, de ha tesóm fiókjával lépek be akkor teljesen a helyén van minden. 1000X megnéztem de minden helyesen van bedugva és nincs semmi elállítva? Van valakinek valami tippje mi lehet a baj? Előre is köszönöm!



Ez pofon 1Xszeru, mert mar nekem is tortent ilyen ! 😀

Mivel tesod fiokjaval prima, tok jo az egesz, ezert nem lehet harveres a gond. DRIVER-hiba lesz, legalabbis a sajat fiokodban telepitettnel.

Probald ujrarakni, de elotte ellenorid eszkozkezelovel, h 1altalan fent van-e es ha igen, akkor eloszor torold azt es ugy rakd fel ujbol !

Viszont ha korabban jol mukodott a te fiokodban is, akkor meg 1Xszerubb a dolog: Betoltesz 1 olyan, korabbi rendszer-visszaallitasipontot, amikor meg volt hang a Te fiokodban is ! 😉

Tudom, h muxik a dolog, mert korabban nekem is volt mar ilyen rendszer-hibam, h 1Xszercsak eltunt a hang, de a rendszer-visszaallitassal helyrejott a hang 1bol....
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
MBenjo írta:
Köszi thug, már meg is találtam a lehetséges okot, most próbálom majd kijavítani. 😊


Nem sokat taliztam arrol, h az alaplap csere utan, ujitottal-e windows-t, mert ha nem, akkor most surgosen telepitsel ra 1 friss rendszert, aztan pakold fel az osszes DRIVER-t ( alaplapi, proci-vezerlo ( ha van ), VGA, hangkari ( haa nem az alaplapi, integraltat hasznalod ) aztan a frissitesek+dx, stb. ...) !!! Szerintem ez majd megoldja a problemad, szvsz ! 😉

Nekem is volt alaplap cserem, nem is tul reg, latszolag jol is ment a Winfos 7 1 db-ig, aztan elojottek rendszerhibak, vegul ujraraktam a W7-et es azota szuper, stabil az egesz...
0
0
0
0
Adam996 avatar
pff. én nekem annyi ilyen kis kisebb gond volt a gépemen rengeteg legutoljára amikor be kapcsoltam mindig lefagyott az első perbe oszt helyre ált 😃 meg volt olyan h mindig újraindult az a flatout2 miatt volt de azóta már újra tettem a gamet
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció