AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Yezi_ avatar
Ey, nem is tudtam, hogy már kint van a CPU-farokméregető benchmark újabb verziója... 😆
Hajrá mindenki, mehet az AMD vs. Intel... 😊
https://i.imgur.com/VQ6N2vs.jpg
0
0
0
0
💬 8
YoRHa 2B avatar
@Yezi_: Kint van bizony 😃
https://i.postimg.cc/fRqqK57t/asd.jpg
0
0
0
0
Geravor avatar
@Yezi_: Sandy bridge 5 ghz-en? Az rendesen inasba rak még néhány újabb generációs CPU-t is. Szép OC, grat hozzá.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Geravor: Köszi köszi, tényleg nem rossz eredmény, bár nem is túl egészséges szegénykének, de ha már képes ennyit menni, egyszerűen nincs szívem alacsonyabb órajelen járatni. 😆
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Yezi_: 5. 6. generációs i5 szintet hozza... Nem semmi!
Amíg a hűtés bír vele nem baj, ha 5GHz-en ketyeg. 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Memento Mori: Szívesen kipróbálnám mit hozna fej-fej mellett mondjuk egy alapórajeles és tuningolt i5 6600K-val szemben... 😆
Mindenesetre amire kell, arra elég. Majd talán nyáron kap egy vérfrissítést a gépezet.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Yezi_: Arra én is! De amire még jobban mióta ránéztem a gépedre, hogy te 5Ghz-en járatod az izompacsirtát passzív hűtéssel? "Kemény vagy csoki!" 😆
Hány fokos a cucc stresszteszt alatt?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Memento Mori: Csalóka, mert passzívnak néz ki, de a közepében ott duruzsol a kis gagyi, gyári Xigmatek venti. 😊
Btw, ha a gépemnél az utolsó képet megnézed, ott látszik, hogy a gyártóbácsi elfelejtett pár csavart, szóval kis maszekkal sikerült csak felfogatni. (4 helyett csak 2 helyen van lecsavarozva) 😆
Cinebench 20 alatt 75 fok körül mocorgott, játékokban 70 fok környékén. Tervezek venni rá valami jobb hűtést, Apenföhn K2 vagy valami hasonlót.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Yezi_: Rohadt pofász az a hűtő! Nagyon komolyan mondom, imádom ezeket a "rat" gépeket. Meghoztad a kedvem, építek én is valamit posztapokaliptikus-minimalista stílusban. 😃
4 csavarral menne az 60 alá is szerintem. Nem volt már kedved tovább szobrászkodni?
0
0
0
0
no avatar
Mit gondoltok gamer tarsaim, egy Ryzen 3 1200 mennyire aljo meg a helyet jatekok es multimedia alatt?
Idojelben egy csak 4 magos 4 szalas processzorol van szo, ami eleg gyengenek minosul nemigaz?

Ezek a ervek mellet pedig hallotam mar par helyen hogy a Ryzen CPU-k (Foleg az elso generaciot amelik ki legjobban) hogy nem minden memoriat tamogat..

Nagyjabol 75 euro-ert juthatnek hozza, de nekem szuksegem lenne egy idotallo processzorra persze tudom lehet majd bovieteni es hasonlok..
- Ha nem lesznek befutok az uj genes Ryzen 3 cpuk akkor megerheti venni egyet majd?

27 July 2017 - lassan 2,3 cpu lesz..
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@ELERY: én pár hónapja cseréltem le az 1200-at, teljesen meg voltam vele elégedve egy gtx 970 társaságában, ami kb a határ is, tehát mondjuk egy 1060, 1660 fölé nem mennék, az már a limit, persze játékfüggő... De teljesen megérik a pénzüket, és a későbbiekben bővítheted. memóriagondom sosem volt egy b350-es lap mellett.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ELERY: Várd meg a 3. generációt,annyit megér szerintem.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Annyit biztosan engem legfokepp az erdekelne hogy mikor lesz kaphato Pannon foldon, ha biznom kellene azt megigerhetem hogy ne adjak magas aron..
0
0
0
0
KENI07 avatar
sziasztok egy rysen 5 2400g ki tud halytani egy gtx 1080 at? Ugy veszem észre hogy nem igazán.Inkább 1 Rysen 2700
0
0
0
0
💬 8
zelcsi avatar
@KENI07: szia! sajnos nem minden játékban!
0
0
0
0
KENI07 avatar
@zelcsi: Igen de nemsokára jön a 2700 vagy 2700x
Amugy köszi a választ
0
0
0
0
Gomi87 avatar
@KENI07: nemsokára a 3000-es széria jön a 2700 már kintvan 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Gomi87: Nem 3700? 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@Gomi87: Félre értelmeztem... sry 😆
0
0
0
0
zelcsi avatar
@KENI07: Szívesen! 😀
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Wihay avatar
@HunSanyiX: Hát áraik szempontjából nem lesz olcsó mulatság az egyszer biztos..

Másrészt nagyon köszi-e fajta infókat, csak folytasd a jó szokásod! 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
I5-8400 vs I5-9400 mi lehet a különbség? 100MHZ! 😃 Nesze semmi fogd meg jól 😆 Ezért megérte kiadni az újra kiadni. Egyetlen valóban értelmes változás a sebbezhetőség hardveres fixálása, de olyan hülyeség kiadták ugyan azt ingyen hangya F@szni órajel emeléssel. Comet lake széria kíváncsi vagyok mivel tud majd többet.
0
0
0
0
💬 10
Andor1997 avatar
@carl18x: Például azzal ,hogy az már nem 14 ,hanem 12nm lesz,ezen kívül valószínű magasabb órajel és kb ennyi.Nyilván mivel kisebb a szélesség így gyorsul is majd ugyan olyan teljesítmény mellett.AMD már érdekesebb lesz,ők ugyanis 4.8-5 Ghz-t is újra el fogják érni és az már 7nm lesz.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: A comet lake-ről már volt hír ugyan úgy 14 nanométer++++++ lesz vagy mi. Az intelnek van saját gyára ahol gyártja chipjeit és tudtommal 10 nanométer lesz a következő állomás, nincs 12 nanométer tervbe. A Comet Lake-S 6-8-10 magos kialakítással fog piacra kerülni. Csak itt az a gond a 9900K is hűthetetlen volt a forrasztás ellenére, na most egy ugyan ekkora órajelen 10 magos chip még jobban elszálhat. Sajnos 14 nanométeren már nem lehet sokkat javítani, a következő generáció is forró lesz főleg a csúcs modelek.
Max annyi újítás lesz hogy lesz végre 6/12 8/8 szálas I5 mert a Zen 2-re ismét emelniük kell valamit hogy lépést tudjanak tartani. De a legkisebb processzoruk 6 magos lesz, esetleg végre lesz 6/6 szálas I3 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Igaz ,valóban 10nm lesz ,véletlen írtam 12-őt ,ez a sok kutyulászás megzavart.😂 Egyébként valóban érdekes lesz,hogy Intel mennyit tud kihozni belőle és hogy még kisebb méretre mikor megy át,hiszen valószínű az új szériáról is 2 bőr garnitúrát lehúznak és lehet árban is elég húzós lesz újfent ,így AMD ha megembereli magát még jobban lehet ár/értékben oda fogja verni őket,ami lehet Intel áreséssel jár ,bár ez még csak nagy spekuláció.Minden esetre szerintem eljött már az az idő ,amikor a processzorokat már nem nagyon lehet normális körülmények között lassacskán jól hűteni,vagyis inkább több szálas teljesítmény lesz a lényeg ,max 5Ghz környékén körülbelül.Aztán a többi meg majd kiderül ,lehet lesz valami turpisság.Na meg az is kérdés lesz,hogy a több mag miatt Intel lesz-e olyan pofátlan ,illetve lehet-e olyan pofátlan ,hogy a túlzott többlet árat elkéri.Mert akkor kb az i7 egy megfizethetetlen áru valami lesz és mindenkinek i3 lesz otthon.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Hát a 9900K esetén is elérte az intel a felárat, az intel ha Number one procit dob piacra rajta lesz a vastag haszon. Meg I9 név miatt eleve tudta az emberek megvehethetők. Szerintem A jövőre valóban piacra dobja az intel a 10 nanométert 2-3 generáció biztos azon lesz piacra dobva. Minimum 2 generációg kitart a 10 nano. Utána Jön a 7 nanométer ami nagy ugrást hozhat a Sapphire Rapids. De kezdetnek annak is örül az átlag felhasználó hogy végre lesz verseny a piacon, és végre a pénzért nem csak 4 magot kap.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Így van ennyiből jó!
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Az a lényeg nekünk jó legyen, aztán kit érdekel az Intel vagy AMD! 😃 De nyilván most a Zen vásárlás azért is jó, mert legalább az intelnek okot add hogy fejlesszen.
Ha az Intelnek jelelntős mértékben csökken a piaca, az végre arra inspirálni ne csak a Skylake családot foltozgassa csiszolgassa magszám bővítéssel.

Az volna igazi átmegy végre 10 nanométerre + 10-15% IPC javulás.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Ez így eléggé felszínes kijelentés. Eleve épp elég komoly változást jelent a sebezhetőséges miatt áttervezni a lapkát. Valószínű akkor már feljavították a memóriavezérlőt is, illetve a transzisztorok száma is változhat. Az már eleve túlmutat azon, hogy az alap órajelet megemelték 100Mhz-el. Mondjuk annak jobban örülnék, ha a színvonalas teljesítményt minél alacsonyabb órajellel tudnák hozni. Nem jó dolog elfűteni az energiát feleslegesen (hozzá feleslegesen venni bitang hűtőket)
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: Hát ez 14 nanométert mellet nem nem igazán fogják tudni megvalósítani.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Sávszélességgel lehet még variálni, illetve a feldolgozás eljárásával. Lehet kap pár új utasításkészletet.
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: Hát majd meglátjuk, lehet lesz egy kis optimalizálás 😀 Majd eldől.
0
0
0
0
carl18x avatar
Most láttam egy azonos árba lévő intel és amd processzor tesztjét. Azért nem semmi az amd mindenhol alázta játékokba 1080P alatt. Ez a teszt is jól mutatja jelenleg nem igazán éri meg egyetlen Intel Potlake proci sem.
Egyre több inteles vált AMD-re, lassan megtörik a jég 😃
0
0
0
0
💬 4
Wihay avatar
@carl18x: Erős erős, és egy még mindig csak a második generációs Ryzen..

Nem tudom szándékosan maradt-e ki Intel oldalon az integrált vezérlő, mert ha igen akkor elég pocsék..
Ez nevezhető inkább ilyen 'felső' "középkategóriának" de akkor milyen lesz a 9100(F?!)?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@carl18x: ugyan már, alap órajeleken jobb játékokban az intel! 😉 ha meg húzod az AMD-t akkor meg jelentősen megnő a fogyasztása!
0
0
0
0
Wihay avatar
@zelcsi: Az senkit nem érdekel vagy?
De még igy is az AMD-ben sokkal több tunning potenciál van mint az Intel-ben..

- Ha nem lesz valami nagy durranás az új Ryzen, akkor megint Intel'é' lesz a piac..
0
0
0
0
carl18x avatar
@zelcsi: Hát az az AMD jövőt állóbb 30% több Cinebench alatt sokkal erősebb. Jobb az intel kicsit erősebb 1 szálon, majd ha átáll 10 nanométerre akkor lehet újra jó a intel. Kis IPC növekedést ismét piacra dobhatna. Mert a Zen 2 lassan le nyomja őket 😆
0
0
0
0
Wihay avatar


- Akkor most mi is a helyzet, valóban kell az a 3000 órajelű memória?
Engem ami érdekel, hogy az új Ryzennél ez hogy fog működni..
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@Wihay: Rövid válasz:Intelnél nem feltétlen ,de nyilván ott is hoz ,Ryzen viszont egy újabb technológiával dolgozik,ami ki tudja a memória pluszt használni,annál számít jobban.Nyilván ez játékfüggő.
0
0
0
0
GameKing9515 avatar
Sziasztok FX 8350 vagy i5 2400 melyik a jobb gtx 1050ti melé?
0
0
0
0
💬 9
Andor1997 avatar
@GameKing9515: Ha proci újítás előtt állsz ,akkor inkább vegyél egy olcsóbb ryzent,vagy várd meg az új generációt belőle ,ami idén jön.Régi dolgokat már nem vennék.
0
0
0
0
carl18x avatar
@GameKing9515: Mennyi a keret? Használt gépet fejlesztenél cserélnél? Egyikkel se jársz rosszul.
0
0
0
0
Bronson avatar
@carl18x: fx-re fejleszteni már nem éri meg, a jelenlegi lapja nem bírná el. régebbi i5 sem épp a legjobb opció manapság ha kell hozzá lap is, de ha most kell és nincs több pénz, persze, megteszi... de érdemesebb spórolni egy kicsit és egy bővíthető új chipsetbe fektetni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Bronson: Már írt privátba FX 4300-at használ, annak nem rossz ugrade az FX 8350.
0
0
0
0
Bronson avatar
@carl18x:
a jelenlegi lapja nem bírná el.


magamat kell idéznem...? 😊
0
0
0
0
GameKing9515 avatar
@Bronson: Sikerült az alaplap biosfrisités nélkül egyből elfogadta mostmár nincs fps drop a játékokban 😀
0
0
0
0
bickxo avatar
@GameKing9515: Hát én inkább az FX 8350-tel megyek az általános teljesítményért
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bickxo: Azért teljesítményben az FX akkor erősebb ha 4 magnál többre van szükség. Quad Core mellett az 4 magnál még az említett i5 2400 is többet hoz, és a játékok többsége erre is épül. Más dolog az hogy egyikre sem nagyon érdemes már fejleszteni, inkább újabb chipset.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 14
Wihay avatar
@HunSanyiX: SanyiX le a kalappal előtted, ez komolyan mondom profi munka hála neked.
Az egész oldal nevében mondhatnom, nagyon szépen köszönjük az információt!

Tulajdonképpen felkeltetted az érdeklődésem hogy lehet érdemes lesz várnom nyárig, és akkor inkább akkor épittem meg az új gépemet.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Wihay: az a 3600 nagyon jól néz ki, bár neki is kell majd 1-2 hónap hogy beálljon normálisan az ára. hátha addig a ramok is kicsit "olcsóbbodnak" 😃
mondjuk 8/16 már kissé overkillnek tűnik, de remélem a single core teljesítmény is javul
0
0
0
0
Wihay avatar
@H-ECTOR: Áh de várós <3
0
0
0
0
carl18x avatar
@H-ECTOR: Biztos jó cucc lesz 7 nanométer miatt a fogyasztás nem fog elszálni 😀 IPC is javul valamit szóval sokat fog javulni. Én kíváncsi leszek az intel hogy fogja magát tartani ismét 14 nanométeren, annyit tudni ők idén 10 magot adnak maximum mainstream fronton.

I7-10700K 10/10 szál? Maybe? Na minden esetre kíváncsi leszek mert ennyi mag magas órajelel elég durván elszálhat majd a fogyasztás 😆
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@carl18x: vagy kiadják ugyanazt 8/16ban, tipikus intel lenne😆😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@H-ECTOR: Hát nem is akarják túlzásba vinni a fejlődést 😆 De akkor idén végre az i5 is fejlődik az intelnél. Vagy 6/12 szálas I5 jön vagy 8/8-as mert a Zen 2 ellen muszáj ismét valamit növelniük 😆
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@carl18x: vicc, hogy 3 éve még a 4/4 volt a mainstream, nem is volt ami kihasználja a többi logikai szálat, most meg már 8 alá nem mennek az i5-ök😂
0
0
0
0
carl18x avatar
@H-ECTOR: Azzal a évi +5% sebesség növekedéssel is tudta az intel a piacot uralni 😃 Azért ha lesz a 8 magvas i5 50-60E forintért egész jó vétel lehet. Valami biztos hogy nőni fog mert 10 mag lesz az idei generáció csúcsa. De a gond hogy megint 14 nanométeren adják ki, így a magas órajel mellet elszálhat a fogyasztás és melegedhet is rendesen.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Már csak annyit kéne ehhez pluszban tenni az intelnek, hogy ezeken a procikon sem forrasztanák a kupakokat a chipre, hanem valami olcsó pasztával kennék ezt is rá, mint a coffey lake processzorokon. Az enyém is gyári hűtővel 90-95 fokon ment egy kis battlefield 1-től. Ezek lehet tudnának így 130 fokot is. Akkor egy jobb hőcserélővel egy családi házat ki lehetne vele fűteni. Nem gondoltam, hogy a hőmérsékletekre értették amikor azt mondták, hogy lekörözik az amd-t. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: 90-95 fok gyári hűtővel? Az már elég örült hőmérséklet, én már azt is sokaltam ha egy proci 60 fokon jár. Tudtommal egy I7-8700 2 módon tud elég barátságos hőmérsékletet, az egyik ha Delidelik, a másik hogy kap egy normális hűtést. Egy Evo 212 szerintem már képes jól lehűteni. 130 fokot már nem bír a szilicum a gép is tönkre CPUt biztos hazavágná 😆 Már az is csoda hogy nálad 90-95 fokon nem kapcsolt le.

Igen ez az jó az intel tény teljesítménybe most valóban " Ők még mindig a Number one" Csak ha a 9700-9900K így melegedet 8 maggal, ugyan ebbe a TDP-be hasonlóan magas órajelen 10 magot hogy tudnak belepréselni? Az biztos a következő generáció még jobban fog melegedni. 9900K is bevert 170 wattot, akkor a 10 magos csodájuk 200-at is megehet majd.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Bizony 90! Azt hittem valamit elcsesztem beszerelésnél. Néztem én is mi történik. 2 napig sasoltam youtubeon a gameplayeket a procimmal, hogy másnál is ilyen-e. Igen sajnos teljesen jól tudod. Ez a két metódus amivel lehet normális hőmérsékleteket elérni. Bár a garivesztéssel járó delidelést csak félig nevezném megoldásnak. Majd' 150 ropogós volt a processzor, befejezem a gyártást otthon önköltségen és ugrik a garim. Nem szép dolog az inteltől. Gesztusként felajánlhatta volna az ezt nehezményező vásárlóknak, hogy akár valamilyen összeg fejében, de igény szerint a gyárban megoldják a forrasztást normális körülmények között gyári technológiával. 30 fok természetesen barokkos túlzás. De már rémeket láttam aznap este. 😃 Víz alatt teljesen rendben van a dolog, most 50-60 fok a max. A hatvan már stresszteszt meg 12 szálat megpörgető néhány játék esetén áll csak fenn. Valahogy nálam is az a lélektani határ. Szeretem ha 60 fok alatt van minden komponens. 😀 Állítólag nem lesz több pasztás megoldás. forrasztani fognak mindent. Delidelésen hezitáltam én is, meg is vettem a szetett hozzá de a 4 napos processzorom nem volt szívem szétbontani. Kit ment a fiókba és rendeltem rá vízhűtést. Úgy terveztem, ha ezzel a hűtővel se nyomom hatvan alá akkor azon nyomban ráforrasztottam volna a kupakot a chipre. De szerencsére nagyon szépen teszi a dolgát. Csak ez irónikus kissé. Úgy volt, hogy az amd melegszik. Erre kidobták ezt az olcsósítva gyártott botrányt. Erőben tényleg király, játékra teljesen overkill egyenlőre, de azért egy egykori zászlóshajó procira nem illik olcsó pasztát kenni forrasztás helyett. Ha az i3 szériát oldják meg csak így, nem hőbörögtek volna ennyien.
Várom is a ryzen3-at, ha tényleg olyan lesz a széria, ahogy a fáma szól, megeshet hogy megint amd kerül a gépbe. Nekem kicsit csalódás lett emiatt a coffey lake.
Ezek a tdp-k borzasztóak, mintha visszafelé fejlődnénk néha.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Azért csak a melegedés miatt hülyeség volna cserélni 5E hardapron ki delidelik, és mellé akkor már nem gyári hűtést kéne rakni. Intel gyári hűtése nagyon gyenge, nem is tudom miért azzal használtad. Az van még rajta?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Nem maga a folyamat a gond, vagy az 5 ezer forint, hanem hogy bukós a garancia. Pár napos hardveren nem esik jól a garanciavesztés. Azért fejvesztve nem fogok rohanni lecserélni akármilyen király is lesz a ryzen3, de ha megint kitolnak a kékek valami új kályhát mire upgradelnem kell majd a procit, akkor építek megint egy amd gépet. Egyébként nekem sem szart még be életem során egyetlen processzorom sem, valószínűleg a cpu-k meghibásodási aránya messze a legalacsonyabb a többi alkatrészhez viszonyítva. Ahhoz nekem azért drága cucc volt, hogy a második nap szétszedjem. 😃
Harmatgyenge sajnos a gyári megoldás. Nem volt rajta 2 órát sem a windows telepítést is beleértve. Volt itt a garázsban elfekvőben valamelyik régebbi gépemben egy thermaltake contact tornyom, az első nap rákerült és rajta is marad pár hétig, míg nagy nehezen megszültem hogy milyen vízhűtést akarok. Akkor vettem egy enermax vízhűtést de 2 hónap alatt olyan hangja lett a pumpának hogy ha nem volt rajtam a füles már zavart. Utána ült rá a jelenlegi cooler master. Egyébként a kis 7 ezer forintos torony egy kilences ventivel 70 fok körül tudta már tartani 100% cpu használat mellett is. Ha őszinte akarok lenni talán nem is a pasztázás olyan nagyon vészes hanem az a másfél centi vastag fika hűtő. Intel logika: Rápattintották a legcsövesebb hűtésüket az egyik zászlóshajójukra.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Ne aggódj a 9. szériában már nincs is Non K i7- Szóval ott nem kellet még gyári hűtést se adni. Amúgy se érne vele sokat a tulaj, hát remélhetőleg jót hoz össze a zen 2. Igen de például hiába forrasztot a 9. Gen még is állatiul tud melegedni.
A 9900K all core turboja 4,7 ghz 8 magra, bár AMD ide oda az Intel a nagyobb cég. Abban biztos vagyok az Intelnek biztos van a fiókban elég sok és nagy fejlesztés. Elég volna 10 nanométerre végre áttérni és kidobni Ice Lake lapkát végre piacra. Azért olvastam volt aki 3 éve várta az Ice lake-t és megunta nem várt tovább is vesz Zen 2-őt idén nyáron.

Intel tutira nagy dobása a 7 nanos Sapphire Rapids lesz ahogy eddig olvastam. Ez 2022-re van tervezve, de lesz abba simán 1-2 év csuszás. Szóval őket ismerve lesz abból 2024 is, és ez ugyan akkora ugrás lesz mint a Core 2-ről a Core-I széria váltás. 😀
0
0
0
0
Wihay avatar


Spoiler!
Vajon a PCX-re gondolt? 😊
0
0
0
0
💬 16
FoLey avatar
@Wihay: Spoiler!
Nem csak egy öntelt majom csak hogy cuppanjanak rá. Alkatrész összerakásért pénzt kérni meg olyan alattomosság mint a BIOS frissítés pénzért... 😊
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: 2000 egy bios frissités tudtommal annál a bizonyos weboldanál 😃
0
0
0
0
no avatar
@Wihay: Remélem nem a bérence vagy, hogy megosztod a videóit és itt is terjedjen a hülyesége 😆
0
0
0
0
Wihay avatar
@LordSzalko: Ne haragudj de, ha megnézted a videóját akkor szerinted melyik boltot szidja? csak nekem van olyan érzésem hogy PCX gyanús? 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Mindegyik boltot szidja és csak azért is egy clickbait videó hogy majd ehhez próbáljanak fordulni olcsóbb alkatrészeihez.
Rá kell hagyni és kész majd lenyugszik a lelke.
0
0
0
0
no avatar
@Wihay: Összes boltot szidja, ő a világ közepe.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Most már legalább engedélyezve van a komment szekció. Az is előrehaladás 😊
Spoiler!
Ha már más területen nem sikerült ennyi idő alatt előrelépni 😊
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Annyira nem ismerem a srácot, linkeltek itt 1-2 videót tőle, de abból lejött, hogy nagyon oda van magáért 😃
0
0
0
0
Megaisten avatar
@LordSzalko: Egy átlagos srác csak egy kicsit elvan szálva magátol. Néha nézek töle videót de sokat mosolygok rajta,mert fingja sincs az egészröl. Mert ha ugy rakná fel a videót hogy rendesen elmagyarázná az egészet hogy egy kezdö is megértse egy gépépitését...... 😃 Van sok videó linkje aminek nincs is értelme. A mostani Bios frissités az alaplap gyártó oldalán csak pár másodperc + Biosban van ( szokot lenni ) frissitö program.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Megaisten: Még nézhető is lenne, ha a gagyi intro és a sablon grafika helyett az előadásmódra és a szóbeli tartalomra fordítana időt. Mindig elment a kedvem a videók végignézésétől, annyira darabos az előadás.
0
0
0
0
no avatar
@Megaisten: Próbálkozásoknak lehet nevezni, én mondjuk már a videó intróján is mosolygok 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Amikor nálam ennél kicsapta a biztosítékot,főleg hogy nevet nemtudja kitakarni 3:19-nél állítsd meg a videót.


Itt egy másik értelmes két hozzászólása.
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/01/292haha.jpg

Itt megírom,hogy két értelmes tápegységem volt CM iGreen meg egy FSP 350 APN. Mindig jobbak voltak mint az ő istenített Smart sz*rja. 😀 De köszönöm azóta értelmes tápom van. 100 fokos cpu? Amikor HD 7870 hűtésével volt a problémám,de azóta rájöttem és volt megoldás. Azóta sem hallgatok rá milyen márkás hűtést vegyek. Inkább értelmesebbektől fogadok tanácsokat.
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/01/406K_pkiv_g_s3.jpg

Remélem ezeket elolvassa,mert tutira most is itt lábatlankodik az oldalon. Én a helyében sülne a pofám ezek után. 😀
Az olcsósított alkatrészeit fordítsa a nem hozzáértőkhöz pénzért cserébe amit gusztustalanak tartom mint az említett BIOS frissítést pénzért.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: "Logikusan építettem fel a mondandómat.." Ahhoz képest a videó fele arról szól, hogy ki milyen véleményen van róla "Milyen Videokártyát NE Vegyünk!!" címszó alatt. 😊
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Azt nem mondta, milyen logika mentén 😊
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@SuperPuma: Engedélyezve van a komment szekció, csak lenyitom majdnem az összes videónál a tizen-x hozzászólás megtekintését, és tök üres az egész. 😂 Gondolom sok pozitív komment volt.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@kolbaszkarika: Én amúgy tényleg csak arra tudok gondolni, hogy kritikára, de még csak egy frappáns beszólásra sem méltatják sokan a videókat.
Aztán ki tudja, lehet tényleg nagy üzemben folyik a cenzúra.
Mondjuk ezt a tartalmat a Windows bekapcsolt narrátora is tudja produkálni akármilyen megnyitott IT weboldal felolvasásával.
0
0
0
0
carl18x avatar
Érdekes lesz az idei év, úgy látszik a Zen 2 nyáron jön 7 nanométeren. De az intel se fogja húzni az időt, ha minden a pletyka szerint megy valóban átváltanak 10 nanométerre. És 8 mag helyet 10 maggal fognak megjeleni, gondolom kis IPC Javulás is belefér a nanométer váltás miatt.
I7-10700K 10/10 szálas lesz? HT nélkül?
A Zen 2 12/24 szálat hozz 300-400 dolcsi között, minden esetre érdekes lesz.

Más felől hiába jönnek a jó procik, már csak értelmes játékok kellenének hozzá ami kihasználja is. 😃
Idén 2019-ben csak a Dear or alive 6 amire kíváncsi leszek.... 😆 Na meg az új dragon ball RPG amiről a hírek jöttek ki.
0
0
0
0
💬 6
Andor1997 avatar
@carl18x:
Más felől hiába jönnek a jó procik, már csak értelmes játékok kellenének hozzá ami kihasználja is. 😃

Jaa és ne azért használják ki,mert optimalizálatlanok lehetőleg.Mondjuk az inkább videókártyára jellemző.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Azért most elégé beindult a fejlődés. Magszám elég gyorsan nőtt intelnél is elég sokáig volt 4 mag 8 szál az a az átlag piac teteje 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Hát gondolom ők úgy voltak,hogy amíg abból ki tudják csavarni a maxot addig jó,utána jött a kisebb AMD nanométer ,arra csak több maggal tudtak válaszolni.Kérdés,hogy a következő széria hány mag lesz,és hány szál.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Nem tudom már hol olvastam hogy a idei intel csúcsa a 10 magos lesz. Akkor lehetséges hogy jön egy 10 magos I7 HT nélkül? Vagy 8/16 szálas lesz az I7 az biztos emelkedni fog a magszáma. Mondjuk az a Durva hogy az intel ha idén ezt a magszám emelést kidobná így is vinnék mint a cukrot. De mellette ha valóban megtörténik a csikkszélesség váltás elég szépen emelkedik majd a teljesítmény.

Mondjuk nem olyan rég prohardveren volt egy hír hogy a új spectre javítás tönkre teszi a Hypet treadingot és akár ki is lehet kapcsolni. Ez milyen jó hír egy I7-túlajnak, mert egészen a 7. generációig a HT volt a feláras.
Úgy látszik az intel is lehet inkább valós magot add /HT helyet.

Szerintem amúgy mindegy mit vesz majd az ember mind kettővel jól fog járni az ember.
Az én egyik lehetséges elképzelésem az alábbi
Intel 10 nanométer variációk I3 4/8 vagy 6/6 szál
I5 6/12 vagy 8/8 szál
I7 8/16 vagy 10/10 szál
Az I9 hogy valamivel megszedjék magukat meg 10/20 szálas lesz gondolom magas órajelel. Azért a Zen 2-re valahogy válaszolniuk kell, mert a Zen 3300 99 dolcsiért add állítólag 6/12 szálat. Szóval az intelnek is emelnie kell az alsó kategória teljesítményét.

Annyi szent végre elérünk hogy 4 mag kifut a piacról, max megmarad pentiumnek és celeronnak. 😃 50-60 dolláros árba megy majd végre a 4/4 mag szerintem.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Hát ha olyasmik lennének,amiket leírsz,akkor azok elég sokkal lennének drágábbak a mostaniaknál,ettől függetlenül nem valótlan,akár lehet is.De így mondjuk egy 8700 talán emberibb árba kerül,de igazából 7gen proci is kiváló még,talán ők is jól járnak,bár annak ára meg azért nem fog annyival csökkenni,mert abból már nem fog több készülni gondolom,bár ki tudja 😃.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Hát még használható de már kezd elfogyni azoknak is az erejük 😀 Bár szerintem egy átlagos gamernek nem éri meg csúcs procit venni egy Zen 5 vagy i5 ki elégíti az igényeket. Szerintem jobban megéri mindig kicsit fejleszteni a gépen mint sem egyszer venni egy nagyon brutálat.
0
0
0
0
McFly36 avatar
Lehet n00b kérdés, de mivel soha, semmilyen tapasztalatom nem volt semmilyen AMD termékkel sem, ezért inkább rákérdek erre-arra.
Lassan, de biztosan új setupot rakok össze. A budget maximum fél millió, legalábbis a 9700k + 2070 változatom nagyjából ennyire jött ki. Persze ha olcsóbban megúsznám, jobb lenne..
Ezért is gondolkodtam, hogy AMD procira váltok, nevezetesen 2700x-re, mivel csupa jót olvastam róla az elmúlt időkben, a kártyánál viszont nem vagyok biztos, hogy AMD lenne a jó választás, konkrétan egy vega 64. Sok helyen hallottam, hogy sok játék intelre van optimalizálva, az AMD-s kártyák tulajdonosainak meg vannak itt-ott gondjaik a dolgokkal.. Ez mennyire igaz?
Illetve: új monitort is szeretnék, 144hz-eset 1440p gamingre, a G-sync változatok viszont kurva drágák, míg free sync-esek meg nagyon jó áron kaphatóak már, ezért pl. jó lenne egy vega, kérdés, hogy megéri-e ezért váltani...
Illetve ugye most jön a Radeon 7, lehet brutál cucc lesz.
Mit gondoltok?
Előre is köszi 😀
0
0
0
0
💬 6
kolbaszkarika avatar
@McFly36: Szerintem menj a 2070-nel, a freesync pedig már működik nvidia kártyákkal is.
0
0
0
0
McFly36 avatar
@kolbaszkarika: Ez már fix tény? Azt hittem ezt csak tervezik
0
0
0
0
Puffin avatar
@McFly36: Utána kell járni fórumokon melyik monitorokkal működik normálisan.
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@McFly36: Már kijött a driver ami tartalmazza, nekem működik. Így ahogy írta a kolléga, keress egy monitort amit szívesen megvennél, és utána keress rá hogy működik-e vele. De mindenképpen fórumokon olvass tapasztalatokat, ne az nV hivatalosan támogatott listáját nézd. Abban az én monitorom sincs benne, de még csak Samsung sem, aztán repül vele. Illetve arra érdemes még odafigyelni hogy jelenleg csak DP kábellel működik, HDMI-vel nem, tehát a kizárólag HDMI kimenettel rendelkező monitorok egyelőre kilőve.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@McFly36: Most az új AMD procik lesznek a vízválasztók ,azonban annyi igaz,hogy ha Intelt választasz,akkor nagyobb esély van arra,hogy semmi gondod nem lesz,és a legjobb teljesítményt kapod majd játékokban,nyilván ez változó ,de Intellel adja még mindig a legtöbb játék a legjobb teljesítmény arányt ,természetesen Nvidia kártyával.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@McFly36: Nem tudom mennyire sűrgős neked ezt a setup ot összedobni de én várnék az új Ryzenig, az még kb 5-6 hónap de szerintem megéri, a Navi VGA-król nem is beszélve.
olcsóbban jönnél ki, nem is kicsivel...attól még egy RTX 2070 et vehetsz de viszont prociba én AMD-t vennék, de ez csak a saját véleményem, persze még nem tudni hogy mit hoz majd a Zen 2... majd a tesztek után kiderül, de ha 1440p-re váltasz (én is most karácsonykor váltottam rá) akkor itt már kimutatja az AMD az erejét, mint már most is látható, full HD ban még talán talán intel a jobb de ahogy lépegetünk feljebb felbontásban jön elő a Ryzenek ereje ahogy a teszteket néztem.
0
0
0
0
no avatar
RYZEN CPUKHOZ, /// feltetlen szukseged a samsung b-die? a nagy teljesitmeny elereshez?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@ELERY: Nem , 2666/2933/3000 ramok kellenek mellé , Akkora nagy teljesítményre ne számíts pár FPS.. de még így is alul marad az intel teljesítménye mellett "játékokban". 😀 Át kell gondolni azt az ár /érték teljesítmény témát .. főleg ha használtan veszed nem lesz annyival olcsóbb a ryzen konfig.. sőt még új vételekor is sokkal többen lesz a vége mint egy intel gépnek, kell rá egy értelmes hűtő a gyári kuka. Ha nem értesz az OC hoz nem ajánlott az AMD.. Sokat kell a ramokkal is szarakodni mire elindul ahogy azt kell.. Legtöbb ram Intelelen tesztelt XMP vel van beállítva tehát az auto gyári oc sem biztos hogy elindul a gépedben.Ha meg akarsz spórolni ilyen felesleges köröket akkor mindenképpen Intel+Nvidia.. Kártyát nem is említem jövőre nézve silányak az amd -k max 1080 p ig RX570 előnyt élvez 1050Ti vel szemben. 😀
0
0
0
0
no avatar
Nos gyerekik, ki hogy all hozza HOGY nem most jonnek az Uj Ryzen CPU-k?
Szamomra nagyon meglepett a dolog * nem tudom ki latta a CES-t de Lisa eleg ideges volt foleg abban a pillanatban amikor a ketto pali a Cinebenchben leteszteltek a ketto CPU erejet..
VGA-rol nem akarok beszelni semmit az mar csak jovokep --> sokan ugy gondoljak hogy az RTX-nek az uj Radeon VII lesz a vetelytarsa ugy hogy az RTX meg mindig nem tokeletes.. De valjuk eleg keves jatek van ra optimalizva..

Nos en ugy voltam vele hogy nyaron veszek uj szamitogepet, de ez akkor ezek szerint megy a kukaba es megvarom az uj genes Ryzen CPU-t ami elvileg ev kozepe fele lesz bejelentve --------> * Az megint kerdeses hogy itt nyalunk Delen,KozepEuropaban mennyire gyorsan erkezik a szalitmany..

En ertem Jezinek hogy mit gondol errol az egeszrol hogy ez altal le e megy az ELSO genes CPU arai o azt mondta hogy ~ eselytelen mondvan hogy az R3 1200 3,9 ghz meg mindig best buy..

Bukta kolega teljesen le fujta a projectet ami szamomra eleg meglepo de ertheto dontes..
Cseszka pedig segitet hogy Szerbibaban hol erdemes venni szamitogep hardvert, innen is koszi szepen ha lattad.
Reszler pedig segitet a tap temaban kosz szepen..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@ Ugy gondolom hogy most lesz kicsi penz gyujtes es ha Marciusban lesz valami konf ismet arra megint rafeszulok.
Koszi szepen, velemenyt irjatok HAJRA magyarok
😀
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@ELERY: Nem is volt soha arról szó hogy most jönnek az új procik. 2019 nyár volt tervben.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ELERY: Le nem mondtam a fejlesztésről max csak kurva ideges voltam (most is az vagyok) rájuk max azért tehettem olyan kijelentést... dehát mit tudok csinálni... várok... erre még az duplázhat ha az árazásuk az egekben lesz vagy nem hozza a várt teljesítményeket játékokban... minden esetre ideges vok...
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@HunSanyiX: SanyiX testverem, szerinted ezek altal le-e fog menni az elso GENES CPU arai? En kerdeztem mar sok embert az oldalon, de a te velemyendre is kivancsi vagyok..
Eloted le a kalappal rengeteget segitesz hala.
0
0
0
0
carl18x avatar
@ELERY: Senki se jós itt az oldalon, szóval ne kérdezz ilyen hülyeséget előre nem lehet tudni.
De ha az igaz hogy a Zen 2 nyáron 6/12 szálat hozz 99 Dolcsiért, igen akkor lehetséges az első generációs Ryzen 1600 akár 20-25E forintért is beszerezhető lesz használtan.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@HunSanyiX: Kösz az infot!
0
0
0
0
Wihay avatar
Ki mit halott, Január végén bejelentik a Ryzen 3000 szériát?
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Wihay: Egy hét múlva fogják bejelnteni a CES-en! ahogy más egyebeket is...
0
0
0
0
Wihay avatar
Konkrétan az a kérdésem, az Intel kinek szánta az i7 9700K-t?

0
0
0
0
💬 3
carl18x avatar
@Wihay: 6/12 VS 8/8 szál de a 9700K All Core Turbo órajele valamivel magasabb, hát jó kérdés. Valamit el kell adni idén is 😆 Mr felhívnám valamire a figyelmét, a 9 nagyobb mint a 8 ugye? Na már el is adható 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Érdekes,hogy végül is valós 8 szálra váltottak virtualizáció nélkül,bár arra csinálták az i9-et ,hogy legyen értelme,de érdekes,hogy erősebb ,mint a 6/12,bár a valós mag az valós.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Wihay: Anno a Pentium 4 korszakban is ment ez az őrület. Havonta jelentek meg a 100Mhz-el "muszklisabb" darabok
0
0
0
0
xCube avatar
Nagyon régóta akarok építeni egy HTPC -t, most végre eljött az ideje. Sokáig gondolkodtam az alapon, új / használt alkatrészeken, intgrált / diszkrét grafikus adapteren, i5 - i7 / Ryzen megoldásokon, aztán végül a tettek döntöttek nem az agyalás.

A helyzet könnyebb megértéséhez tudni kell, hogy két aktív PC -m van. A régi gépemen elsősorban régi játékokkal játszom (játékokkal úgy a kétezres évek közepéig) és ezért terveztem hozzá venni egy 27" -es fHD monitort. Azért ilyet, mert a., fHD -nél nem kell nagyobb felbontás, így még "autentikusabb", b., olyan kijelzőt akartam, ami nagy, gyors és jól is néz ki.

A választás így egy AOC C27G1 -re esett. VA panel, gyorsítással gyártó szerint 1ms válaszidő (nem olyan gyors mint egy TN, de cserébe szebbek a színek), 144Hz, hajlított, FreeSync -es. Fontos volt az Audio Out is, mivel a classic mini konzoljaim is erre lesznek rákötve és szeretném ezeket a 2.1 -es rendszerre kötni. A monitor nagyon baba, szépek a színek, sajnos erős napfényben kicsit sötét de ezt lehet orvosolni besötétítéssel vagy kinti tevékenységgel ha már jó idő van. Van már egy hajlított monitorom, úgy gondoltam ezzel így teljesen képben is vagyok, azt viszont nem gondoltam, hogy ennyire sokat számít a szélesség és a görbület. Rendesen meg kell szokni az újat, ez tényleg játékra és elsősorban FPS / TPS játékra készült. Az ultrawide 34" -en szinte semmit sem görbül ehhez képest.

Itt pedig visszakapcsolnék a HTPC projekthez. Ha már van egy ilyen második monitor, akkor azt jó lenne rendesen meghajtan, amit egy Q9450 + HD 7870 GB -tól már nem várhatok el.

Puszta véletlen, de a hét végén szembe jött velem egy hirdetés, így gyorsan vettem is egy PC alapot:

[list]i5 3450
12GB DDR3 1600Mhz
intel Desktop Board DQ77MK
Samsung 860 Evo 250GB
2x 1TB HDD 7200RPM
Enermax TriAthlor 550W félmoduláris tápegység
Silverstone GD05B fekvő desktop / HTPC házikó[/list]

Mindez 200€ volt. Ennyiért még közel hasonló teljesítményű és esztétikumú PC -t sem tudtam volna összerakni.

Megtoldom még egy RX 580 -al kap egy air mouse -t és kész is a FreeSync támogatott HTPC / home server / emulátor PC. Windows 10 Pro van rajta rendes liszensszel.

Az ünnepi időszakban így lesz egy kis PC -s tennivalóm is.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Összeállítottam az AMD-s terveimet és az Intel-esét is. Szerintetek melyik lenne a jobb választás (játékra, néha készítek játékokból gameplay videót, emulátorozásra, nettezésre, film, zene hallgatásra)?
Később (ha lesz rá keret) szeretnék egy PSVR-t a számítógépemhez kötni.
Tanácsokat szívesen fogadom! 😀

https://gepigeny.hu/user/gyrger72/eszkozok
0
0
0
0
💬 9
Moon_Breaker avatar
@Gyrger72: Hány feliratkozód van már YouTube -on ?
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Moon_Breaker:
néha készítek játékokból gameplay videót


Ezt úgy értsd, hogy kezdő vagyok ezen a téren és inkább csak magamnak + egy két barátom szórakoztatására csinálom (tehát nem a nagyközönségnek).

+ Azt sem igazán tudom hogyan kell csatornát készíteni YouTube -on (Mondom még kezdő vagyok ezen a téren). De ha kapnék ötleteket, hogy hogyan kell csinálni, mikre kell odafigyelni megköszönném.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Gyrger72: Ebben a felállásban az i7 játszik a kiválasztott ryzen mellett. Három dologra érdemes figyelned. Pontosabban négyre, ha streamben is gondolkodsz.
[list]1. A játékokhoz elsősorban VGA kell. Amit megspórolsz a ryzennel, azt elköltheted jobb VGA-ra. Így jobban jársz.
2. Azonos VGA mellett hasonló fps számot kapsz a két processzorral, de az Intel stabilabban hozza az fpst, míg ryzen mellett nagyobb az ingadozás, bár ott sem vészes.
3. A videók renderelésénél jól jön a több mag, ami a ryzenben van
4. ha streamelsz, akkor érdemes külön gépet használni, de még abba is kell egy 6-8 magos processzor. Kezdőként meg valószínűleg ugyan arról a gépről akarsz majd streamelni, amin játszol. Ilyenkor viszont az Intellel jársz jobban, szebb eredményt kapsz, mivel szebben, egyenletesebben tömörít.[/list]
Amúgy a felsorolásod alapján érdemesebb a Ryzenben gondolkodni a jobb VGA val.

Szerk: Még egy apróság: Az 1700-as és a 2700-as Ryzen között nincs számottevő különbség játékok tekintetében, viszont árban utóbbi jóval drágább. az 1700x viszont jobb egy fokkal, mint az 1700, de ugyan annyiba kerül gyári hűtő nélkül, mint a sima 1700 gyári hűtővel. Az ember meg egy ilyen gépbe amúgy is vesz külön CPU hűtőt a gyári helyett, bár a Ryzenek gyári hűtője egész jó. Szóval ezen is érdemes elgondolkodni, ha amúgy is vennél plusz hűtőt.
0
0
0
0
Bronson avatar
@csuz-li: Pont hogy inkább ha csak játszol, akkor jobb az intel, de streamelésnél a ryzen az egyenletesebb teljesítményben a több magnak köszönhetően...
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Bronson: Ebben egyet értünk, csak ugye drágább is az Intel. A pénzügyi keret meg sok mindent meghatároz. Így adott keretből érdemesebb az olcsóbb processzort megvenni a kettő közül, a maradék pénzt meg egy jobb VGA-ra költeni, mert azzal jutsz összességében jobb eredményre. (1. pont)
A streamnél meg nemrég néztem egy nyers adatsort, abból indultam ki. Egy teszthez készültek, ami még nem lett publikálva. Épp a kontrolltesztek mennek. 4 processzor 3 VGA-val lett összevetve játékok és stream közben is. Ott viszont látszott, hogy ha arról a gépről streamelsz, amin játszol is, akkor szebb(!) eredményt kapsz az Intellel, függetlenül attól, hogy mennyi szálad van (persze itt feltételezzük, hogy 8 és 16 között van a szálak száma mindenképpen).
0
0
0
0
Bronson avatar
@csuz-li: Én is tesztekből indulok ki (főleg Gamers Nexus) és ott három fajta kodekkel tesztelték, és végül ha nem is toronymagasan, de az amd jött ki a jobb streamer procinak és az árkülönbség fényében ez azért elég jónak mondható!
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Bronson: Ó nem is a teljesítménynél van a gond, hanem az eredmény minőségével. Valahogy másként tömörít és ezért nem olyan szép a kép. Ami látszik az az, hogy a két sreamről készült felvétel között van minőségi különbség, az okokat viszont én nem tudom. Majd, ha meg lesz a végső eredmény, megnézem újra mire jutottak. A legtöbb tesztnél ugye a terhelést nézik, meg a sebességet, erőt, de nem nagyon vetik össze az eredményül kapott felvételek minőségét, pedig ez is fontos szempont lehet. Ameddig csak a nyers adatokat nézed, addig úgy van, ahogy mondod; akkor változik a kép, amikor a képet nézed, hogy ilyen szép képzavarral éljek... 😀
0
0
0
0
kyis333 avatar
@csuz-li: nem értek a témához, de pont most találtam egy ide illő videót. hát ha nektek segít valamit.
(u.i.: nem -nem én készítettem a videót- nem önreklámozás).

[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
@csuz-li: Tudom hogy egyes cikkek a minőséget firtatták, de ezért is mondtam hogy három fajta kodekkel futtaták a teszteket (leggyorsabb nyilvánvalóan a legcsúnyább, stb)...
0
0
0
0
bukta2 avatar
[LINK]

Nem tudom mennyire lehet hinni ennek a dolognak de már ezek is ezt boncolgatják, és a naviról is van szó a végén, RX 3060 4GB GDDR6=RX580//RX 3070=VEGA 56// RX 3080=VEGA 64+15% tehát az RX 3080 as kb RTX 2070 szintet hozza (elvileg) 250 dollárból
0
0
0
0
sakamateee avatar
Sziasztok. I5 8600k -hoz vki vmi jo hűtést tud ajánlani?akár vizhutes is érdekelne. Jelenleg egy Cooler master TX3IRR hűt,játék kozben bf5 60-65fokos. Vagy ez teljesen normális hőmérséklet?4100 mhz-en megy a proci,mióta atraktam.xmp modba,ugyanis csak igy latja a lapom a ramokat (3000mhz-en,amugy csak 2133).
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@sakamateee: 65 fok alapból még teljesen oké,nyilván nyáron ez magasabb lehet.
0
0
0
0
Kelori avatar
@sakamateee: Csak arról tudok bátran beszélni amiről van saját tapasztalatom, az pedig egy ID-Cooling Frostflow 120L. Ez az első nem gyári hűtőm, nagyon meg vagyok vele elégedve. Jól szellőző házban kb 20 fokos szobahőmérsekleten hűt egy R5 1600X-et. Aida stressz tesztben max terhelés alatt 52 fokig engedi fel, de normál használat / játékok közben megáll 35-40 fok között. Igaz alig van kihasználva mivel csak egy R9 380-at hajt, szóval a legtöbb játékban 15-30% között megáll a kihasználtsága a procinak.

Ettől függetlenül én sem feltétlenül cserélném le azt CM léghűtőt, a 65 fok még teljesen rendben van.
0
0
0
0
carl18x avatar
A zen 2 annyira jó ár-érték arányt fog hozni hogy jövőre engem is rávesznek a váltásra 😃 99 dollárért 6/12 mag/szál, nem semmi az amd valóban nyomja a fejlődést. Le a kalappal előtte, egyre jobban bírom ezt a gyártót.
Ha ez a szivárgás igaz, akkor az intel jövőre igen nagy bajba lesz.
AMD Ryzen CPU Cores/Threads Base Clock Boost Clock TDP Price Debut
Ryzen 3 3300 6/12 3.2GHz 4.0GHz 50W $99 CES
Ryzen 3 3300X 6/12 3.5GHz 4.3GHz 65W $129 CES
Ryzen 3 3300G 6/12 3.0GHz 3.8GHz 65W $129 Q3 2019
Ryzen 5 3600 8/16 3.6GHz 4.4GHz 65W $178 CES
Ryzen 5 3600X 8/16 4.0GHz 4.8GHz 95W $229 CES
Ryzen 5 3600G 8/16 3.2GHz 4.0GHz 95W $199 Q3 2019
Ryzen 7 3700 12/24 3.8GHz 4.6GHz 95W $299 CES
Ryzen 7 3700X 12/24 4.2GHz 5.0GHz 105W $329 CES
Ryzen 9 3800X 16/32 3.9GHz 4.7GHz 125W $449 CES
Ryzen 9 3850X 16/32 4.3GHz 5.1GHz 135W $499 May 2019

Lassan még a végén én is AMD_s leszek, intel jelenleg 4 magot add 100 dolcsiért ami semmikép se versenyezhet a zen ellen.
0
0
0
0
💬 20
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Kelori avatar
@HunSanyiX: A magszám emelés hihetőnek tűnik. 12 nm-ről lementek 7-re, legitnek tűnik hogy egy CCX-be mostmár elfér 6 mag. Az alap órajelek is okénak tűnnek, a boost clock viszont picit érdekes. Az 5.1 GHz elég hajmeresztő. De még ha lehetséges is, biztos vagyok benne hogy az nem áll meg 135 W-ban 16 aktív magon. Ez pont olyan marketing mint amit az Intel használ. Boost órajelekhez jóval több energiára lesz szükség.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Kelori: A 5,1 ghz boost órajel jó esetben öröm ha 1 magon összejön 😀 Igen az órajelen én is gondolkodtam nem hiszem az is jó ha 4 ghz-t megy majd 16 magon terhelés alatt.
A magok emeléséről a hír reális lehet, esetleg az ár és a órajel pontossága nem lehet valós. Az intel is mikor kiad egy processzor a Turbo boost az 1 magos órajelet mutatja, akkor az AMD-nek 16 magból miért kéne 5,1 ghz all core turbot tudnia?
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@carl18x: És akkor még jönnek a Navi kártyák, amik várhatóan a CES-en kerülnek leleplezésre január elején 😃 😎
0
0
0
0
carl18x avatar
@FaLchioN: RX 3080 lesz és 8 giga videórammal, és a GTX 1080 szintjére fog jönni 250 dollárért 😀 Ez elégé jó vétel lesz ha valóban ebbe az árba jön 😀
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@carl18x: Igen, akk te is azt a videót láttad 😃
Ha ez igaz, akkor tuti azt veszem és nem a 1070-et.
0
0
0
0
Kelori avatar
@carl18x: Azért mert ez a vásárlók becsapása és mind a két cég elszégyellhetné magát hogy ilyen formában használják ki a TDP értékeket.

Aki nem ért hozzá és vesz rá egy hűtőt amit a hivatalos TDP kerethez választ az majd csak pislog hogy a processzora miért nem turbózik fel a meghirdetett órajelre.

Az meg a másik dolog mikor a naív újonc belerak egy ilyet az alsó-középkategóriás alaplapba ami 4 fázissal operál, de nem aggódik mert a hivatalos TDPhez elég az. Aztán jön a meglepődés hogy miért ég szénné a VRM amikor a proci megpróbál kiszopkodni 200 W-ot abból a szerencsétlen 4 fázisból. (lásd i9 9900K olcsó B360-as alaplapokban)
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
@HunSanyiX: Bár a kérdés hogy mikor jelenik meg 😀 A GPU jöhetnek 2019 év vége fel is.
Például 230 dolcsiból az ember vesz egy Ryzen 3 3300-at és egy RX 3060-at.
És ez budget gamernek eszméletlen jó ár-érték arányú volna 😀
Ha valóban igazak az árak, simán kipróbálnám a fent említett kombot együtt.
Olyan cuccokat hozz hogy még az is fejleszt aki nem tervezte. 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@Kelori: Egy valamit ne felejts el, nem csak a fejlesztési oldalt kell nézni. Ma ezzel így nem lehet kijönni a piacra, mert mindent felborít, még a saját termékeiknek is konkurenciát teremtenek.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Ez hülyeség, mielőtt a Zen 1 piacra jött volna ott is jött a sok laikus nem létezik az amd 300 dollárért adjon 8 mag 16 szálat. Ott is volt elégé sok támadás, meg hitetlenkedés. A ZEN 1 előtt az intel a 8/16 szállat 1000 dolcsiért adta emlékeim szerint, ez volt a 6900K. Nem add magának konkurenciát amúgy, mert mire a AMD HEDT PLATFORMJA 32 maggal jelenik meg 7 nanométeren. Szóval ddigra meg már kifutó széria lesz a 1000-2000 széria. AMD_nek pont az a célja hogy az intel alá tegyen, az intel a Comet Lake-t 10 maggal hozza ki, szóval tud valamit az intel hogy jövőre nagy harc lesz.
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: Az AMD -nek nem az a célja, hogy az intel alá tegyen, hanem hogy növelje a vásárlóbázisát.
Hogyne lenne konkurenciája saját magának, ha egy évvel ezelőtt ugyanazt a teljesítményt kétszeres áron adta? Plusz kinek kell ma otthoni használatra 6 magnál több? Mi értelme betolni 8 - 10 magot egy otthoni PC -be? Nem a jövő és a fejlődés ellen beszélek, de messze nem állunk úgy jelenleg, hogy bármilyen egyszerű user profitálna 6 magon felül. Még a hat mag is túlzás sokszor.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Hát igaz, manapság a 6 mag 12 szál mindenre megfelel. A ZEn 2 alaposan felborítja ezzel a piacot ha valóban ennyi maggal támadja le a piacot. 8-10 mag esetleg a jövő miatt időt álló konfig miatt érheti meg venni. De egy Sony vegas Renderelés is boldogan használja a szálakat. Azt is kell nézni ahogy telik az idő, nő a játékok gépigénye is. Inkább legyen több jobb a teljesítmény mint sem kevés 😃 De azt is kell nézni hogy majd nem 10 évig 4/8 szálat adott az intel csak mindig kicsit csiszolgatta.
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: Az átlag User nem használ Sony Vegast. Az átlag User lazán megvágja a saját készítésű videóit mobilon vagy tableten. Nem nagyon marad olyan feladat a jövőben, amire egy átlag felhasználónak akár 4 magnál többre is szüksége lenne, kivéve ha játszik is a gépen. Persze lehet mesterségesen nagyobb igényeket teremteni, de a legtöbb munkafolyamat nem igényel akkora teljesítményt illetve nem jelent előnyt több szálon futtatni. Ez a játékok esetén is így van.
Ahol még látok igényt az az internet / böngészés, ahol az utóbbi időben felhasznált eljárások rettenes erőforrászabálók. Ha így folytatjuk lazán minimum lesz egy négy magos proci 8GB RAM -mal szimpla böngészéshez. Mindez jórészt a reklámok miatt... .
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Még ezt olvasd el.
[LINK]

Amúgy AMD-nek ahogy xCube írt hogy nem intelt akarja földbe döngőlni hanem több vásárló vonzására.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Legyen így! 😉 masinámba jön az új Ryzen már várja a mancsom egy ideje félre van rakva a pénz rá😀 de türelem rózsát terem!
Kérdés hogy melyik, mivel én kb csak játszok a gépen így sztem egy 3600X lesz a befutó, mind1 mi lesz az ára... csak jó legyen 😉 aztán utána jöhet az új RX VGA is nyár körül az új monitor mellé 😃
Majd ma délután teszek már fel új képeket mert már ideje, új lakás/új egér/egérpad/új monitor.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Hát nyilván a Turbo boost órajeleket érdemes fenntartásokkal kezelni, de ha valóban kapunk 6/12 szálat 99 dollárért. Úgy látszik valóban megéri jövőre új gépet építeni, Ryzen 3600 8/16 szállal nagyon jó vétel lesz 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Nekem egy 6/12 is nagy előre lépés lenne de ha 8/16 lesz az mégjobb 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Igen a 6/12 Zen 2 is elégé kemény volna. Főleg a 99 dollár lesz akkor meg gyakorlatilag ajándék 😀 De a 8/16 szálas is 200 dollárért is elégé fingató volna. Aztán pár évig nem kéne processzort cserélni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: ezek az amcsi árak, mire ideér lesz az 350-400€ is
0
0
0
0
Wihay avatar
@bukta2: Pont erről van szó, hazai árak katasztrófák egy szóval.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Wihay: Nem minden esetben. Nekunk az Euróban megadott MSRP-t kell nézni. 99€ a 2200G, míg itthon...nos 99€...a 2400G 150€ most amazonon, itthon szintén ennyi. Nyílvan
forintban.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv!
Nem rég olvastam PH_N hogy az Intel új védelmi javítása kilövi a Hyper Treadingot, Spectre v2 a neve és nem éri me használni. Most valakinek van egy I7-2600K vagy 6700K ezeknek elég nagy érvágás ha a Hypet Treadingot elveszíti. Minden esetre ez elég szemét dolog az inteltől, főleg ha belegondolunk milyen felárat kért az intel csak az HT miatt cserébe. I5 vs I7 között a Hyper Treading volt csak évekig és +2 MB L3 gyorsítótár.

Minden esetre egy adott hardverért kifizetted a teljes árat, és te teljesítményel fizetsz azért hogy "védett legyen a rendszered" 26 Per folyik az intel ellen....
0
0
0
0
carl18x avatar
Nagy rég múltkól rá kerestem a Vass mesterünkre mi történt azóta vele, hát mindegy milyen gépe van ö mindig képes laggal és droppal játszani 😃 Erre elég az 1050TI ? 😃 Amúgy senki se nézzi a videókat, muszáj akkor streamelni őket? .....😆
Azóta elméletileg I7-6700 dübörög abba a gépbe, de most is ugyan az a csatorna színvonala mint régen lagg/ és alacsony fps. Úgy látszik mindegy milyen gépet használ a Framerate nem akar fölfele menni..😆
0
0
0
0
💬 26
Moon_Breaker avatar
@carl18x: László Dóra - Na mi van, már nem zavar a 15 FPS? 😆DDD Amúgy valamit nagyon elkúrhattál, mert nekem ugyanúgy 1050Ti-al és FX6300-al highon megvolt a 40 körüli FPS érték.

Gábor Vass Gábor - 144 herces monitorom van.

... WTF 😂
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Moon_Breaker: Ezt én csak most nézem. 144 Hz-es monitor, de 720P-s videót sem tud közzétenni azon a monitoron és gépen? Vagy csak nekem nem engedi 480p fölé tenni a felbontást?
Ilyen lagg mellett én úgy hagynám ott a játékot mint a szél, vagy ha érdekelne akkor lekorlátoz max 60 FPS-re és részletesség vissza, hogy folyamatos legyen a játék, de közzé fix nem tenném magam égetése miatt.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Nemtudom minek vett 144Hz-es monitort ha a kártya lófingot sem bír el,mellesleg Freesynces is amit nvidiaval felesleges párosítás.
Amúgy nemcsak neked játsza le annyin hanem nálam is.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Szerintem egy összehányt gépet rakat össze bár amilyen ostoba olyan fps droppra is képes. 😆

5. percnél társa kéri szedje össze az armorokat ő meg kínlódik kb. 2 perc után kapizsgált vagy csak szerencse volt hogy odatalált. Micsoda gameplay twitchen aratna a poén streamjével. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Nekem a GTA 5-ben volt a kedvence jelenetem mikor az autó kereskedésbe 8 perc után találja meg hogy kell bejutni.

21 perctől indul a buli ide tekerd, hát én ezen meghalltam de komolyan ehhez nagy amatőrnek kell lenni. VAN AZ ÉPÜLET ELEJÉN EGY BAZI NAGY ABLAK HÁT HOL KELL BEJUTNI? 😃
És ö mindenhol megpróbálja csak ott nem ahol a térképen az ikon jelzi 😃

Ha a videókhoz még beszélni is akkor volna csak igazi gyöngyszem , mint régen a Tomb Raider esetén. A nagy harc a farkassal, jó hogyi hogyi hogyi, jó hogyi hogyi hogyi.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Rendszeresen visszalátogatok a csatornájára.
Egyszerűen parádés ami ott folyik...
Néha megelégszem a videó címek elolvasásával is :"D
"Egy kis betekintés a Playbackba ez egy nagy kibaxott szar!!!!!!!!!!!!"
"Egy kis safari doom 3 Másfél óra szünettel."
"A felszínen való megállítása a rohadt dögnek"
"Megnézés az új területen, aztán vissza is jöttünk."
x"D kész..
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bassus16: Ránéztem már mit művel a Payback-ben hogy mit művel ha már említve lett. Ugyanúgy megy faltól falig mint a Rivals-ban, ahol itt még anno ráírtam és rákontráztam egy videóval, hogy azért több mint 1 év után játszva a játékot simán végigviszem ugyanazon pályán ezerszer jobban, és ugyanúgy billentyűvel. Sőt ő még egyenes szakaszban is nekimegy az előtte lévő forgalmi autónak, vagy szimplán egy enyhébb kanyart nem bevéve kisodródik, vagy falnak megy. Nem nagyon rakok ki videót semmilyen játékból, mert én sem vagyok profi ezt nem vitatom, de azért ettől sokkal jobban mennek az autós játékok.(Már amit próbáltam.)
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: Hát a Vas uraság valóban nagyon béna, a GTA 5-ben is borzalmasan vezetet. Nem tudta betörni a kirakat ablakát és össze vissza szenvedett, hátúlról akart betörni a boltba. Valami nagy láncdobás lehet az agyába, én azt nem értem hogy ezt hogy tudja élvezni? 😆 Megmondom nekem az a kínzás ha néznem kell ahogy játszik, egyrészt nagyon béna mindegyik játékba, másrészt 15 fps-el szenved ismét és ö ezt élvezni 😆 Ez már valami beteg féris hogy az alacsony fps-hez kötödik 😃
De a Tomb Raiderben is 10 percet szenvedett azzal a szakadt farkassal, és azok a megnyilvánulások. "Nyomtam te K$cs$g! 😃

Másrészt hiába adsz neki tanácsot vagy tippet csak te is el vagy küldte melegebb éghajlatra. De van egy mondás aki hülye szenvedjen, szóval egy kinzással felért a videóját nézni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Ne aggódj. Nem néztem én pár percnél egy videóját sem mert fáj, hogy enyhe kanyart sem tud bevenni normálisan. Lapozgattam videói közt, és nézegettem van-e olyan amit még én is próbáltam. Találtam is, de azokból is elég volt pár másodperc és ott is hagytam.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@reszler112233: Az nem Payback hanem ,,Playback" x"D
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: Remek téma, de mi lenne ha nem az AMD vs Intel topikot szemetelnétek szét,hanem egy ennek fenn tartott részleget? Köszi.
0
0
0
0
FoLey avatar
@FaLchioN: Az I7-6700 benne van kis részlegben az már témához van. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@FaLchioN: Whis? Chhh Beerus mestere? A te szinted is átléptem! 😃 Kék Ultra ösztön! 😃 Wááááá
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@carl18x: WhisT, ha nem tudnál olvasni. Értelmi szintedbe nem kötök bele, jól el vagy te ott a nulla környékén. A topik indításod is tükrözi, hogy unatkozol, máshoz viszont nem igazán értesz. Köszi, hogy erősíted a Gépigény csapatát. 😀
0
0
0
0
bassus16 avatar
@FaLchioN: Ez szintén témába vág.
Köszönjük, hogy itt vagy nekünk.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@bassus16: Jólvan,akkor csak így tovább 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@FaLchioN: Ha csak ennyihez értek 😆 Whis-san. Csak mert néha feljárok ide és társalgok nem jelenti máshoz nem értek. De látom veled viccelni se lehet egyből megy személyeskedés. Az hogy ezen az oldalon hülyéskedek néha nem jelenti hogy idióta vagyok.

Whis a Dragon ball új szériájából az angyal aki a pusztítás istenét oktatja/neveli. Itt azért szerintem gépigényen van egy jó közösség és egymást szórakoztatjuk. Ha meg neked nem tetszik nem muszáj ide írni. Én se szóltalak le nem is ismerjük egymást. Aki ide írtak mind személyes tapasztalatból tudják ki ez aki a videókat feltölti 😀 Nem egyszer meg gyűlt már a bajunk vele, hiába akartunk segíteni nem tudtunk rajta.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@carl18x: Már jön az ''élőbe'', de én személyeskedek 😀
Gondoltam ha valaki valóban a topikhoz kapcsolódó kérdést vetne fel,az ne Vass kolléga szapulásán keresztül kapjon releváns választ.

Kellemes társaság amelyikben idiótázzák azt aki videózik,de béna, egy teljesen oda nem illő topikban, és amelyikben rögtön a személyes erőfitogtatással tudnak csak vitát lezárni. 😀
További szép estét 😀
0
0
0
0
bassus16 avatar
@FaLchioN: Mostmár tényleg abba hagyhatnád a szemetelést.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FaLchioN: Hát szerinted Vass Mesterünk nem béna? 😃 Nem azzal van a gond ha valaki videózik, hanem szimplán ha nincs meg hozzá az adottsága. Egy 130 kg-os ember se határozza el hogy maratoni futó lesz.
A másik gond hogy itt az összes fórum társ egyetért azzal hogy Vass mestünk bénán játszik és hogy pocsék videós. De ha te élvezed az videóid iratkozz fel és nézd szívesen. 😀
Én magam is videózok és táncolok, de ha egy videómmal nem vagyok elégedett nem teszem közé ilyen egyszerű. Szerintem minden egészséges embernek van önkritikája és érzi ha valamiben nem elég jó.

Csak mert neked rossz napod van ne rajtam köszörüld a nyelved 😀 És miért baj ha valamiről amit valaki ki rak nyilvánosan leírom róla a véleményem főleg ha tudjuk szar? 😃 De mindegy neked is jó éjt 😀

Egy Vass videó után igazi felüdülést ezt nézni 😃


Amúgy is láthatnád ezt a Topik ki van halva, néha én írok ide vagy mások de nem pörög.
Aki gépet épít felteszi PH-n a kérdéseit, vagy Facebook csoportokban.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@carl18x: A topikra vonatkozó teljesen irreleváns infó zavarta a szememet, nincs és nem is volt rossz napom, sőt egész jó még mindig 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@FaLchioN: Na hogy a te témád is legyen itt egy Vass mesterünk okos válasza. Azt sem tudtam hol röhögjek kínómban. 😆
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/11/964r_k.jpg

Far Cry 5 és Shadow of the Tomb Raider teszt alatt i9 9900k és Ryzen 7 2700X 200k vs. 100k. Vass Gábor szerint intel mindig is jobb volt hát erre a válaszára kíváncsi lettem volna. 😃 3:52-nél intel röccen micsoda? 😆


Fél milliós gépe ennyit bír élő közvetítésével hát csudajó. 😃
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2018/11/315tessek.jpg

Többieknek: Apropó létre kéne hozni új topikot.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Amúgy ez ekte gusztustalan, hogy mást fikáztok offtopikban, legyen az akárki.
0
0
0
0
FoLey avatar
@SuperPuma: Nem,mert pont témához írtam csak kellett egy sztárvendég is. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Ja az I7-6700 benne volt a témában 😃
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@HunSanyiX: Remélem gamereknek szánt procik azért nem 2mp el lesznek jobbak 😃 én egy 4.5Ghz et elvárnék már alap órajelként az új Ryzenektől, remélem annyi azért meglessz
0
0
0
0
bukta2 avatar
Intelnél a 8600k megint visszaesett 270€ ra de így se veszek... megvárom inkább az AMD-t február/márciusba
0
0
0
0
💬 14
SuperPuma avatar
@bukta2: Gondolom nem fogyott
0
0
0
0
bukta2 avatar
@SuperPuma: Igen... de pl az i7 7700 még mindig 105k felett van 85k helyett ami nevetséges...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bukta2: Nyáron volt az 72 is mármint a sima,sőt használtban volt 53-ért.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andor1997: használtan nem vennék K-s procit
0
0
0
0
bassus16 avatar
@bukta2: Használtan vettem én is és sógor is az i7 7700-at.
Van hardveraprón egy emberke aki nagy tételben tud ilyen procikat nagyon jó áron.
Ha érdekel elküldöm privátba. Van k-s is nála.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bassus16: Szerintem én is nála néztem,mert csak ő van ilyen téren.Boltinál minden féle képen és mindig olcsóbban adja.Bár mostanság nem néztem.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@bassus16: Ez jó hír,milyen processzorok vannak nála? Érdekelne a dolog mivel proci vásárlás előtt állok már egy ideje de még meg akartam várni a február március AMD téren mit villant.valószínű az is lesz de ha találnék mégolcsóbban processzort akkor még meg is fontolnám.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bukta2: Belinkeltem volna én is,de sajnos nem találom őt most jelenleg.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andor1997: Ha tippelnem kéne akkor az LeC. De most csak egy RTX 2080-at hirdet hardveraprón.

[LINK]
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@reszler112233: Igen ő az.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Andor1997: A Corsair ramot tőle vettem meg csak ajánlani tudom az illetőt. 😉
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bukta2: Azért írtam,hogy a sima=nem K-s
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Andor1997: Igen LEC-re gondoltam. 😀
Nagyon jó arc csak ajánlani tudom.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@bassus16: LeC az új magyar celeb 😊 ...vagy hardverbróker
0
0
0
0
carl18x avatar
Vajon ők melyik gyártót választanák ? 😃
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
rened avatar
Szia!

Ezt talaltam, ha rev3.0 a deszkad akkor elvileg ez a tamogatott procik listaja. https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/Getcpulist?Type=Product&Value=4410
0
0
0
0
no avatar
@rened: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
rened avatar
Nincsen mit. Bios frissitesre lehet szukseged lehet, azt nem neztem. Sok sikert! 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
huh basszus ez durva 😲 nem gondoltam volna hogy ilyen jó az AMD processzor szinten, multkori tesztek alapján jobbak voltak az intelek de itt az új RTX ekkel már 2-5fps csak a különbség, oké van ahol több 10-15 de ha azt nézzük azsem eget rengető különbség hogy nem 120 hanem csak 105 FPS e van az embernek wow le a kalappal az AMD nél!

https://www.youtube.com/watch?v=HLHv1EzrJXc
0
0
0
0
💬 17
no avatar
@bukta2: FHD ba gyengébb , De 4 K ba már néhány játéknál több FPS-t hoznak mint az Intel. Én nem vagyok annyira elszállva az RTX kártyáktól nem sokkal jobb a 2080Ti az 1080Ti nál 😃
0
0
0
0
Zsohi avatar
@bukta2: Ne az átlagot nézd, én most váltottam 6700k-ról és észrevehetően javult a minimum képkockák száma. A maximum és az átlag talán kicsit kevesebb lett, de azt nem bánom. Munkára fogva meg aztán kijön az extra magok előnye. 😲
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Zsohi: Igen az lehet de ez az oldal nem a munkára van hanem a játékokra 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Itt is látszik a különbség
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: WoW durva! És sokkal olcsóbb is jelenleg az AMD! Ezt sem szabad elfelejteni
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Tudom hogy videó nemsokat bizonyít,de én képekkel próbálkozok pl. Forza Horizon 4.
Az én 1600X az 2600 megfelelő teljesítmény.
0
0
0
0
ors11 avatar
@FoLey: Sose értettem, hogy mire fel ez a nagy FPS vita mikor 100 vagy 110 fps között senki nem mondja meg a különbséget szabad szemmel....viszont az árcédulákon a több tízezer forint különbséget meg igen 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@ors11: Én például az ár miatt szoktam venni alkatrészt és most is csak Ryzen volt szóban. Oké intel játékban jó,de pl. i3-al nem olyan jó munka mellett.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Én minden esetre megvárom mit villant most 9.-én az intel a 9. Gen-el. És lehet jön egy i7 9700k majd meglátom
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Te döntesz és nem mi. 😀

Memória órajellel kapcsolatban itt egy videó.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Köszönöm! Úgylátom 10-15 fps-t hoznak azért a nagyobb órajelű modulok
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Ez tény és való.. viszont 4K ban 45 és 55-60 Fps között van különbség.. 😃 Én csak annyit mondok nézz játék teszteket.. A Ryzen gépeknél néha olyan FPS droppok vannak hogy csak pislogsz, jó persze tudom hogy gép építés kérdése is mert nem mindegy milyen memóriával megy.. de ezek a teszt gépek ki vannak fullozva YT-n a legtöbb.. És nem ilyen grafikonos tesztek hanem real time játék közben.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@rhPhoto: Olyan teszteket szoktam nézni igen.
Pl van egy 2600x vs i5 8600k ahol a project cars 2 vel tesztelik a 2 procit és az i5-ös 240 FPS-t mutat a Ryzen pedig 192-őt.... ami nem 5 és nem is 10fps különbözet... :/ tehát ez már elgondolkodtató.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@bukta2: Ezek még nagyon magas értékek. Jóformán értelmezni sem lehet normálisan. Majd korosodó állapotban lesz érdekes, mikor az 5-10 évvel újabb játékokat tesztelgetik ezeken. Akkor nem mindegy mi mennyire tud teljesíteni és meddig húzza ki szükséges generációváltás nélkül.
Igazából egy átlagos játékos, aki anno beruházott egy i7 2600ra, igazából a mai napig tud érvényesülni vele. (De szerintem említhetnénk az i7 920at mint akkori sláger termék)
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Hát figyelj.. meg mondom őszintén hogy a Project carst pont leszarom mert vezetek eleget a valóságba 😃 Viszont most arra is figyelj hogy nem csak GTX1080Ti vel mérik... Nézd meg olyan kártyával amit te szeretnél mert valaki nézi ezeket a teszteket és csak egy 1060 vagy 1070 et vesz.. tehát ott kell el. Én Jelenleg ott tartok hogy ha le mentek az árak egy i7 7700K 70-80 ezerért bontatlant és elvan pár évig 4K ba is a 1080Ti al.. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@rhPhoto: Nem az a lényeg h project cars vagy akármi más hanem pl project carsnál ha ekkora a kékek előnye akkor más kevesebb magot használó játéknál is ekkora különbség lehet
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Én is ezt mondom.. ez a hátrány 4K ban pedig nagyon sok mert ott nem 100+ fpsekről beszélünk .
0
0
0
0
carl18x avatar
Inteles barátomat gépvásárlás előtt ált, ő se fog kiadni 120-130E forintot egy I7-8700 processzorért.
Mutattam neki pár tesztet a Ryzen 2600 és elmondtam neki 60 Hz a monitor megjelenítése amit használ. 60 fps fölött úgy se fog ö játszani és nem fogja érezni a különbséget. (GTX 1060)
Jövőhéten jön a gép összerakom és írok róla pár véleményt, ö youtubozik. Szóval lehet lesz még egy videó is erről a műveletről. Ryzen 5 2600 lesz és a gyári hűtés lesz rajta, 54E forintért nem is rossz vétel 😀
B450-es deszka és 2X8 gb ram 3000 mhz órajelen.

B450 bios update után nyelni fogja a Zen 2 procikat, így 7 nanométeres lapkára még lesz lehetőség fejleszteni.
Ár-érték arányba tény jobb a Ryzen, végre lesz vele egy személyes tapasztalatom is.

(Régen volt egy gépszerelős balesetem 3 év kb mikor siettem és 25 perc alatt akartam összedobni haverom gépét, a túlzott önbizalom miatt egy alaplaptartó fém pöcköt elfelejtettem kicsavarni és az hozzáért az alaplaphoz és hazavágta 😆😉 Azóta összeraktam 3-4 konfigot ahol annyira nem siettem 😆😉
0
0
0
0
bukta2 avatar
Mi a helyzet az új gen el kék fronton? Nem úgy volt hogy október 1 mutatják be őket? A 9XXX szériára gondolok.
Most néztem oktober 5th írnak de valaki erősítse már meg ha tud valamit! 😉
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
@HunSanyiX: Értem, kösz szépen! Engem a 9600k érdekel
Bár kíváncsi leszek az i9 9900k ra is 8 mag 16 szállal 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@HunSanyiX: 9700K 8 magos, és a pletyka szerint 4,6 ghz all core turbo órajelet kap, De HT nincs de picit erősebb lehet mint a 8700K. attól melyik alkalmazás hogy igényli a szálakat.
8700K csak 4,3 all core turbo órajelet kapott, de játékokban kicsivel jobb lehet majd az újabb.
Ja a legfontosabb lemaradt 😃 Ez már nem takony pasztát kap hanem forrasztják 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Igen az 8 magos de az i9 9900k az már kap HT-t is,
Minden esetre amiért felmetek az árak ezért nem vettem procit mivel nem is sűrgős,de a közeljövőben venni fogok ezért megvárom mit villant most az intel ezekkel a 9000 szériával,attól félek ebbe nem fog mindent beleadni az intel hanem majd csak jövőre a 10. Gen be ice lake el fog majd nagyot gúritani mert az szép kerek szám 😃
Na majd meglátom az AMD konfig sem kizárt,bár nekem csak játékra kell a gép így ezért gondolkodok intelben, de mivel nem vagyok elvakult fan így az nyer amelyik jobb lesz a vásárlásomkor.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Hát a 10 nanométer eddigiek alapján nem biztos megjelenik 2019-ben, a Ice Lake is kérdéses. Most intel ház táján elégé komplikált a jövő ők se tudják még mit hogy dobnak ki. A Zen 2 tavasszal jöhet 7 nanométeren, az intel meg talán jövő év végén kidobja a 10 nanométert, de ez csúszhat 2020-ra is ha nem haladnak úgy ahogy tervezik.
0
0
0
0
KalanyosKaresz avatar
Most vettem egy i7 8700-at semmi pénzért nem cserélném le AMD-re
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@KalanyosKaresz: Attól már csak egy 5ghz re húzott k- verziójú i5 8600k vagy 8700k jobb játékra
Amit furcsának találok hogy 5ghz en nem egyszer fordult elő hogy az i5 8600k rávert pár fps el az i7 8700k ra
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Andris18 avatar
@HunSanyiX: +1
Amikor kellett virtualboxot használni milyen jól jöttek volna a ryzen 5-ösök egyike 12 szállal és jó árban 😶
0
0
0
0
bukta2 avatar
Mostanába néztem sok tesztet és nem győztek meg a ryzen cpu-k
0
0
0
0
💬 9
carl18x avatar
@bukta2: Ryzen 5 2600 50-55E-ért hűtéssel igen is jó vétel. Jelenleg áremelkedés után 130E forint egy I7-8700 átlagba, ha neked megér 10% különbség 250% felárat. Engem meggyőzött ha váltanom kéne akkor 50E forintért nincs is jobb vétel tőle. Most egy Szakadt I5-8400 is 80E forintot kérnek a zsédék.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Attól függ mire kell.. Játékra magában biztosan nem érte meg (Eddig) De jelenleg az Intel árak úgy fel mentek hogy 80 ezer alatt nem kapsz i5 8400 at sem.. 😀 Alatta meg nem nagyon érdemes nézelődni ha időtálló konfigot szeretnél. Én is gondolkodtam azon hogy veszek egy i7 6700 at ahhoz még lapot se kell cserélnem bele megy az i5 helyére de még mindig tanácstalan vagyok.. egyik teszt üti a másikat.. ki kell próbáljam saját magam.. 😀 Sajnos az egyik ismerősömnek ryzen 7 1700 a van.. és brutálisan gyenge játékban Rustozni együtt szoktunk és neki is olyan kártyája van mint nekem régen 1050Ti.. szörnyen kevés FPS e van játék közben ilyen 35-40 .. mig nekem 80-90 Az Inteles gépbe.. tehát érdekes eredmények születnek, Az biztos hogy OC nélkül jó hűtő nélkül ... Magas órajelű ramok nélkül , Legalább 30-35 ezres lap nélkül fölösleges is bele vágni egy AMD projektbe ( Akkor már majdnem ott vagy hogy veszel egy új Intel Procit meg lapot és még lehet olcsóbban is jöttél ki.. 😃 )
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Bár nemtudom ismerősödnek milyen alaplapja van,de azért kíváncsi lennék. 😃
R7 1700 még egy R5 1600 is jobb szokott lenni játékokban,mert 1700-nek alacsony az órajele.

Esetleg vehetsz bele ha a lapod támogatja a 7. generációs cpu-t egy i7 7700k-t.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Már rá jött közbe hogy a processzor alap órajelen ment 3Ghz 😃 Meg egy Win8 volt Ryzen alatt..illetve a ramok is csak 2133 on mentek. Újra rakta és most maxon megy neki a rust 40-50 FPS el a WIN10 en. kicsi turbóval. Az alapja is jó MSI Tomahawk vagy mi 😃
0
0
0
0
kellpenzps5re avatar
@rhPhoto: És véletlenül sem lehet hogy az 1050ti miatt van kevés FPS-e? 😆

0
0
0
0
carl18x avatar
@kellpenzps5re: Ja ha GPU limit van akkor semmilyen csodaprocesszortól nem lesz 60 fps. Agyhalál is legális 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Csapasd bele i7 7700k-t és akkor meglesz oldva 3-4 évre.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Én még mindig tanácstalan vagyok hogy egy 8. Genes 6 magos i5 lenne időtállóbb vagy az i7 7700k az a baj hogy nagyon felmentek az árak most kékeknél,megvárom mit villant az intel a 9 ezres szériával ha lesz elfogadhato áron akkor majd beruházok egyre,majd kiderül de ha azok mégdrágábbak lesznek mint a jelenlegi intelek akkor nem sűrűn fognak az emberek intelt venni mostanába...:/
De AMD kilőve mert ahogy nézem a teszteket játékokba verhetetlen az intel még mindig... akárhány tesztet nézek... van ahol 20-30 fps eket ver az intel a ryzen 2600-2700 ra,ami megkell hagyni nem kevés! Oké 5-10 fps nemérdekel de 20-30 az nár nem piskóta,és mivel gamer vagyok így leszarom a programokat,így marad a drága intel csak kérdés melyik. Majd elválik mit villant most októberben a 9xxx széria
Már csak azért is akarok egy izmos procit mert jövőre ha nem is de 2020 ra már vga csere lesz biztos és ott sem fogok olcsóskodni azt veszem majd ami elég lesz egy darabig
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: 120 helyet 150 fps? Ha 144 fps kell akkor megértem hogy intelt akarsz. De ha a monitorod 60 hz-en dolgozik akkor fölösleges ezen gondolkoznod.
Ez a 20 30 fps különbséged úgy írod mint ha ahol az intel 60 fps-el menne ott a Ryzen 40 fps-el szarakodna. 60 fps-t mind két gyártó CPU_ja manapság könnyen teljesíti, 100 fps fölött talán tud előnyt hozna az intel.
0
0
0
0
no avatar
Hi
Ryzen 5 1600x , 2600x legjobb ár érték arányú processzor és pont
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@dadic666: Kérdés? Vagy kijelentés?
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
sziasztok!
Valaki magyarázza már el hogy az UserBenchmarkon, miért csak 16%-kal jobb a ryzen7 2700, az i7 4790-el szemben.
Azt tudom hogy munkában odaveri a ryzen, de engem játékteljesítmény érdekel.
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@ssjgod10xkaioken: Erre keresem én is a választ jelenleg 😃 Játékra érdekelne egy Ryzen processzor de a legtöbb tesztben baromira elütnek egymástól az értékek. Bár én csak egy Ryzen 5 2600x pályázom 😃
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@rhPhoto: Én ryzen 7 2700 ra palyaztam, de az i7 em jatekteljesitményben jobb vagy ugyan az, pàr youtube video alapjàn.
Nincs értelme valtanom ezek szerint.
0
0
0
0
no avatar
@ssjgod10xkaioken: Hát figyelj nem tudom nekem nem volt még i7 es intelem játékos gépbe jelenleg egy i5 6600 at használok amibe úgy érezem kevés a kraft főleg most egy 1080Ti upgrade miatt marad a kártyába kihasználatlan erő, és elvileg az i5 6600 erősebb játék teljesítményben mint a tied tehát akkor neked is megérett egy jó kis újítás 😃 Én egy Ryzen 5 2600 on vagy 2600X en gondolkodom 3200 as ramokkal meg egy stabil alaplappal , vagy egy i5 8600K mellett kitolva 4.5Ghz ra minimum viszont ennek az ára növekedett a Ryzenből majdnem megvan az árából a proci meg az alaplap is.. 😃
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@rhPhoto: Hát 1080 ti-hoz kell is kraft😃 , A mostani árak miatt kacsingattam a Ryzen felé. Én is úgy érzem hogy a 1080-am tudna többet nyújtani.
Én majd jövőre váltok 8. genes intelre, i7 8700-ra, az megint elég egy pár évig.
Máshogy nem látom értelmét.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@rhPhoto: Én is ugyan itt tartok... eddig intelt akartam (most is azt vennék) de nagyon felmentek az árak a kék oldalon... nézegettem a Ryzen 2700-at alaplappal úgy jönnék majdnem ki mint a mostani deszkámba egy i7 7700-assal... de nem tudom a 2400 as ramok tartanak vissza... mert ha ryzen akk nagyobb ramok is kellenének :/
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Ja.. Viszont ha azt nézed később is cserélheted egy 2400 as rammal sem fog össze veszni 😃 De a 3200 as játékokban 10-15 FPS-t jelent ahogy nézegettem teszteket.Én a Ryzen 2700 an el gondolkodnék szerintem nem éri meg nincs jobb teljesítménye az R5 nél legalábbis játákban... Sőt még a 2600X jobban is teljesít tesztekben mint egy sima 2700. 7700 ról én nem hallottam viszont jókat.. aki cserélte a 6700 at nem sokkal később vissza is váltott inkább 😃 Viszont egy másik opció.. meg veszed a 6/12 es Ryzen 5 2600X et + mellé Ramot.. meg alaplapot Majdnem ott vagy hogy Ryzen 7 2700 meg alaplap 😀 S lett mindened
0
0
0
0
carl18x avatar
Az gépigényen miért nem jelent meg hírként hogy az intel visszatér 22 nanométere a készlet hiány miatt? 😃
Én is inteles vagyok jelenleg, de ez kurvára gáz. 2012 Remastered 😃 Arról nem is beszélnénk hogy felment idehaza az intel processzorok árai. Szakadt I5-8400 80E forint környékére ment fel, ki az a agyhalott aki ezért ennyit kiad. Az az i7-8700 is 120-130E környékére ugrott fel, haverom pont ilyet akar venni a gépébe. Aztán rábeszéltem hogy egy Ryzen 5 2600 sokkal jobban megéri és még hűtés is van mellé.
Magam és ez a inteles barátom mindig csak intel processzort használtunk. De valóban érdekes időszak jön mikor már egy inteles is Ryzent vesz. Ha itt nézzük hogy ár-érték arányt és hogy valóban megéri-e az intel a felárat.

A elvakult fanboy meg úgy is megveszi az intel kérjen érte bármennyit. Azt tudom jövőre sokan várnak még 7 nanométeres Ryzen 2-re szóval lesz még itt háború. Az intel meg 2020-ra talán ki tudja dobni a 10 nanométert, 5 éve csúszik 😆 De nem azért lesz ebbőle 2021-22 is.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@carl18x: Aki olyan boltokba vásárol ahol felnyomják az árát az még akkor is veszített pénzt mikor nem nyomták fel 😃 Majd ha útóléri magát a gyár akkor a sok elkészült processzor lenyomja az árakat újra.. feltéve ha nem a magyar boltok tartják fent.. kint alig észrevehetően emelkedtek pl Angliában 54 ezer forintról 56500 ra ment fel egy I5 8400 ára.. 😀 Vicc amit itthon csinálnak a magukat PC boltnak nevező uzsorások... Nézzetek fel használt eladó oldalakra az emelkedett ár töredékéért lehet lőni processzorokat is akár több év garanciával
0
0
0
0
carl18x avatar
@rhPhoto: Ebben egyetértünk, vicc ami idehaza megy. I5-8400 50,000 ft-ért ment pár hónappal ezelőtt átlagban, most meg 75-80E forint. Meg vannak ezek húzatva? A PC iparban egyre nagyobb a lehúzás, és erre még a haza árak is rátesznek egy lapáttal.
0
0
0
0
FoLey avatar
Nagyon fő a Ryzenem. 😆 Tdie értéket kell nézni az a mérvadó.
https://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/09/26/697nagyonf_337_337_aryzen.png
0
0
0
0
💬 18
no avatar
@FoLey: Nem rossz . de írj már egy olyan Ryzen procit ami jobb mint egy i5 6600 játékban és ahogy mondtad ár arányban még jobb is.Megveszem még ma 😀
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@rhPhoto: Szólj hozzá... xD
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Google a barátod. 😜
0
0
0
0
bassus16 avatar
@FoLey: Nekem anno az fx 8320-am 4,3 GHz-en 8 ezer forintos hűtővel maximum 63 fokra ment fel.
Ennek ellenére a jelenlegi procim alap hűtővel 100 fokig ment fel most vettem egy 12 ezer forintos hűtőt amit nagyon ajánlottak hozzá és így van 80 fok körül. Most akkor tudok vele fűteni télen? 😜
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Téged jól át vágtak az nagyon gyenge proci hűtő olyan nagy teljesítményre kevés.. Nekem egy Cooler Master Hyper 103 van az i5 6600 ra rakva de még soha nem láttam 40 fok fölött 100% os folyamatos használat mellett sem.
0
0
0
0
FoLey avatar
@bassus16: Kár volt elpasszolnod azt a jó Arctic Freezer A30 hűtőt.
De a CM is megkéne bírkóznia vele.
[LINK]

Sajnos ez a 7700 átka a kupak alatti paszta,delikálnod kéne és egy jó minőségű pasztával megkenni a chipre pl. thermal grizzly conductonaut.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hát nem tudom öregem de nekem a google csak rosszabbakat dob ki Ryzen procikból mint az i5 6600 .. 😀 Akár hány tesztet megnézek minden játékba alul maradnak a Ryzen procik 10-20 Fps el.. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Elsőnek találtam neked. A többi tesztben is hasonló. Ár-érték arányban meg jobb a Ryzen. Enyém volt 48k a tied meg 60+k.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Én 72 ezerért vettem egy 8-9 hónapja. most az ára 80 at is eléri. Azt mondták hétvégére elérheti a 100 ezret is az i5 6600 ára.. ha el tudom adni olyan árba használtan mint egy Ryzen 5 2600 X új árba akkor le is cserélem rá néhány hónapra teszt jelleggel 😃 Ha meg nyerek rajta és el tudom adni drágábban mint a Ryzen akkor happy és még profitom is lesz egy használt processzoron.Kicsit utána olvastam és tetszik hogy nem kell generációk között lapokat cserélgetni, Amit most meg veszek 2. generációs Ryzenhez jó lesz 3. generációshoz is.... 😀
0
0
0
0
no avatar
@rhPhoto: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: 2600x vagy 1600x ? Melyiket vegyem az i5 6600 helyére?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@rhPhoto: sztem csak gondolkodj el a kérdéseden és rájössz magadtól.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Nem értek hozzá 😃 ezért gondoltam rá kérdezek
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@rhPhoto: Szerintem ha a számokat nézed,egyértelmű.
0
0
0
0
no avatar
@rhPhoto: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: Tesztelni szeretném ha tényleg jobb.. Jelenleg egy i5 6600 van benne GTX 1080 as kártyával és 16GB ram al 1080P illetve néhány játékot 4 K ba futtatok rajta és ez csak játék gép , munkára macbook ot használok
0
0
0
0
Andris18 avatar
@rhPhoto: Ismerősnek 2600x megy gtx 1070-nel. Jól elvannak. Ne felejtsd el bios frissítést kérni, asszem még nincs hozzá való alaplap.
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Thx. De van hozzá alaplap már.Nekem a vásárlással vagy cserével csak az az egy bajom van hogy nem találok valid teszteket.. videók között 30-40 FPS különbség van ugyan azzal a konfiggal kb. Most egy olyan tesztet keresek ahol egy intel processzor ellen tesztelik legalább egy 6600 ami jelenleg van vagy egy 8400 as i5 😀
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Jobban szeretem a videó teszteket én az ilyen 1-2 perces hülyeségeknek nem hiszek 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
Mi a rák lett az oldallal mostanába... egyre szarabb, egy linket ne lehet betenni hogy megjelenitse... képekről ne is beszéljünk... nem lett volna off a kommentem ha betudtam volna linkelni azt amit akartam volna a témával kapcsolatba...
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Imádom amikor ő már tudja milyen hardver kell alá egy X nevezetű még ki nem adott játékhoz. 😆
RX 570 kell oda FullHD-hez amikor R9 290 is ugyan az a teljesítménye vagy még odasorolhatnám GTX 970-et is és stb. stb. stb.
Ez kell a népnek clickbait videó... 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Én i3-2100al tolom meg GT1030al, mert kemény vagyok, mint a kád sakra 😊
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@FoLey: A Demo már kint van,szóval elég jó alap😜
0
0
0
0
no avatar
Ha már AMD vs Intel. Had lássak már hivatalos független teszteket ahol az AMD "csúcsai" potom 300 dollárért Jobban szerepeltek mint az intel csúcsai 😃 sőt.. nem is mondok olyat hogy csúcs nézzünk meg egy 8. generációs i3 -k s processzort 4.5Ghz-n vagy 5-n egy jó kis 1080 as kártyával.. no vajon az AMD új Ryzen processzorai vagy az Intel jeleskedik majd játékban?Ja és itt most nem a 7-8 éves játékokra gondolok .. hanem az újakra.. lássuk csak hány hónapot kell várni hogy ne pörögjenek 100 on az AMD procik ? 😃
Spoiler!
Megsúgom. Intel :-)
0
0
0
0
💬 4
FoLey avatar
@rhPhoto: Ezért regisztráltál hogy ide idehányjál hülyeségeket?
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
@HunSanyiX: Spoiler!
És ennek mi értelme van hogy beregisztrál hülye kérdésért/válaszért utána meg eltűnik? Azt hiszi ettől nagyot szólt? Hát foglalkozhatna ezzel is az admin,mivel egy darab modi sincs az oldalon. Ez a szerencsecsomag is egy tizenéves senki aki halvány fingja sincs a hardverhez,de azért löki az intel king szöveget. Ezért nem vettem intelt,olcsóbban kijöttem Ryzennel.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Mi akik már közel 10 éve tagok vagyunk tudjuk úgy is ki kicsoda. A friss regesekkel pl én nagyon ritkán foglalkozok,ha hülyeségeket kérdeznek vagy valami nem is írok semmit rá... úgy is azt várná el... de mindig van aki válaszol nekik ez a baj... 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: Spoiler!
Én is észre vettem, és sajnos sok van belőlük, de akad köztük aki tényleg segítségért jön, de az a ritkább eset, így aki ténylegesen segítséget kér lehet nem kap választ kérdésére pont az ilyenek miatt.
0
0
0
0
carl18x avatar
Shadow kölyök ismét alkotott egy RTX 2080Ti vs GTX 1080Ti összehasonlítást csinál ahol a maximum fps-t hasonlította össze. Komolyan? 😃 Az átlag és a minimum fps számít, az rontja a játék élményt. Kit érdekel hogy néha felugrik 100 fps-re. A hamis hardver próféta ismét megmutatta valami bug van a fejébe 😜 Nagy szakértő aki pénzért osztogatja a hardveres tanácsot. Most is megmutatta tud marhaságokat mondani 😃
0
0
0
0
💬 15
Andor1997 avatar
@carl18x: Ebben igazad van,azonban az utóbbi időben nem az volt senkinek sem a célja,hogy az átlagot mondja el,hanem a maxot,mert abból derül ki,hogy mennyivel többet tud a kártya.Itt nem is a játék a lényeg,hanem a két kártya közötti külömbség,a többit meg úgy is látni grafikonon.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Kíváncsi lennék itt az oldalon mit reagálna,de nemhinném hogy megmerne nyikanni,mert a nála okosabb tagok szétszedné őt. 😆
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Szerinted a narancssárga csík mit mutat nem az átlag fps-t ? És az alatta lévő nem a minimum.. Ész hová vész 😃 Komolyan mondom irigységből megírsz egy kommentet ide és át sem gondolod. Ne érts félre nem védem őt.. azt sem tudom kicsoda. De ennek örülni kellene hogy ebbe a poros kis országba valaki foglalkozik ilyesmivel és utat mutat azoknak akik nem tudják hogy mi fán terem a "Gémer" Gép.. és itt most nem a 2017 ben elszaporodott Zip csomagoló Ryzennel szerelt központi fűtésekre gondolok. Tisztelettel RH
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Pont az a fickó akit kerülni kell és pont olyanok hiszik el a ***ságait mint pl. te is közéjük tartozól.
Semmi kreativítás nincs tőle csak mások által lopott videókat tölt fel és úgy nyomatja a hülyeségeit. Még egy majom is több okosságot kitud eszelni. Sőt megsúgom neked hogy a hardver bő kínálata is szűkös

Ne érts félre nem védem őt
Pont annak látszik a mondatadait alapján 😆

Ryzennel szerelt központi fűtésekre gondolok
Köszönjük emese legközelebb több infóval gyere vissza,mert ez gyenge eresztés volt mint az új kiadású inteled. 😂
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Információkat írhatsz bármit.. élesben kell tesztelni. Ott elvérzik bármelyik Ryzen egy komolyabb játéknál ... És nem több éves motorokra gondolok vagy éppen foltozottakra..Játékokban mindig is az Intel fog az élen járni AMD meg marad zippeket csomagolni.
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Szóval te azt mondod nekem hogy élesben kéne tesztelnem? Akkor minek volt FX-es gépem és most van Ryzenes gépem? Láttál már Ryzen tesztet? Nem? Akkor ne állíts már olyan hülyeségeket.

Kajak csak azért regisztráltál ide hogy jobban lejárasd magad. 😃
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hogy miről is beszélsz most? Az hogy volt egy FX es AMD- processzorod meg most van egy Ryzen AMD processzorod az tesztnek számít? 😃 Egy nagyon rossz processzort össze mérsz egy közepesen gyenge processzorral?
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Az a baj a felfogásod a rossz csak írod a szarságaidat és még magadnak adsz igazat ez a baj. Ha nem vetted volna észre jópáran már hülyének néznek téged.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: S egyébként tényleg nem védem őt mert azt sem tudom kicsoda 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Azért regisztráltál, be hogy baromságokat irkálj? Spoiler!
Vagy netán egy régebben már kidobott tagok közül vagy valamelyik? Van pár nevem aki lehetsz, de inkább nem írom le.

Ezt az illetőt messziről kell kerülni. Régebben belenéztem pár videójába, de elég is volt belőle annyi. Osztja az észt sokfelé, de a legtöbb esetben nincs is igaza.
Amúgy meg a Ryzen processzor nem olyan rossz mint azt te állítod, ugyanis a játékokban is megállja helyét. Nekem is ugyan Intel platformos gépem van de szimplán mikor erre a platformra léptem a Ryzen még csak hír volt, FX-re nem akartam lépni 775-ös Intel platformról, így mivel akkor volt lehetőség lett az 1151. Ha akkor már van Ryzen akkor nálam is lehet az lenne, mert azzal tényleg sokat hozott az AMD az Intellel szemben. Nemhiába jönnek azóta nagyon sűrűn az újabb és újabb Intel processzorok. Ha nem lenne a Ryzen akkor az Intel nem biztos hogy 6 magos i5-öt dobott volna piacra nem sokkal a Ryzen megjelenése után.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Én azt mondtam hogy játékra alkalmatlan.. hiába a magok ha nincs benne kraft.. egy 1080p re is kevés 1080 mellé.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Mielőtt ilyeneket írnál előbb néznél utána a dolgoknak. A Ryzen igenis nagyot dobbantott, és már elég közel is került az Intel 1 magra eső teljesítményéhez. Nem azt mondom, hogy teljesen beérte, de ma már az is jó játékra, főleg hogy az újabb játékok egyre jobban preferálják a több magot is. És pont te írtad hogy az új játékokkal kell tesztelni.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Akkor miért van inteled és miért nem cseréled le AMD re ha annyira jó ? 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Leírta hogy miért csak baszol visszaolvasni. 😊
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Olvasni és értelmezni nem tudsz? Vagy visszaolvasás nem megy? Már leírtam miért van Inteles gépem, de úgy látszik nem tudod felfogni.

Viszont miért cserélném le ha már meg van, és nekem ez is megfelel? Ráadás még fejleszthető anélkül hogy platformot váltsak, akkor miért állnék át AMD-re?
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Összeállított egy ryzen 7800X-s gépet 😃 (1perc 17 másodperc) ez tényleg különleges 😃
0
0
0
0
💬 4
Dani46 avatar
@rambustibi78: 2018-ban gtx 780 2013 ból,grat az aztán high end 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@rambustibi78: Tegnap néztem én is csak lestem milyen 7800x-ről beszél. 😃
Látom az agyi kapacitásából is spórolt nemcsak a hardverekből. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: Már évek óta mondogatja a hülyeségeket 😆 már megszokhattuk.
0
0
0
0
FoLey avatar
@rambustibi78: Amikor azt mondja 1:03-nál hogy Ryzen 7700X 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
Jövőre a Zen 2 hozz 16 magvat 😃 Intel idén talán 500 dolcsiért add 8-at.
[LINK]
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Augusztus 13... jön a 2. generáció (hivatalos AMD közlemény még nincs):
[LINK]
0
0
0
0
💬 5
Moon_Breaker avatar
@rambustibi78: Akkor most adhatod el és veheted az újat. 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Moon_Breaker: Tervben van a 2990x 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@rambustibi78: Amúgy létezik egyáltalán olyan felhasználási forma a mindennapokban, ahol a 32 magnak akár csak a felét kilehetne használni?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@SuperPuma: Nem, de Tibinél nem is az a lényege.

Ez kb. olyan hogy minek egy 30 milliós mercedes mikor egy 1.5 milliós ford is ugyanúgy elvisz bárhová. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@Moon_Breaker: Ez nem arányos hasonlat 😀 Ez úgy volt valós viszonyítás ha minden autónak ugyan azt volt a kasztnia és csak a motorja más! 😀 Az autónál nem csak az ár változik, bőr ülés és különféle extrák rájönnek a 30 milliós fel ára! 😃 visszont egy 8 vs 16 magos példája esetén az egyetlen különbség végeredménynél a renderelési idő felezése. Ha nincs alkalmazás ami kihasználja őket,csak a teljesítmény nagy része benne marad kihasználatlanul 😀
Majd játékok alatt 5-15% fog pörögni Kb 😃 De legalább lesz valakinek ilyen is 😀
32 magon biztos gyorsabb lesz a google chrome is 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
Az AMD nagyon keményen fejleszti a 7 nanométeres Navit, mert az Playstationnak szűksége van egy erős ütőképes hardverre. Úgy nézz ki a Playstation 5 is elég sokat fog profitálni az amd új hardveréből, 7 Nanométeres Zen 2 vagy 3 8/16 szál 16 giga ramot biztos kapni fog + egy 7 nm navi GPU.
8-10 terraflopsot simán tudni fog szerintem, azért nem semmi hogy a PS4 is csak 1,8 terraflops még is milyen brutál grafikát tudnak némelyik játékból kihozni. Hasonló grafikai ugrást fogunk megtapasztalni mint a Ps3 vs ps4 esetében 😃
+ a PS4 CPU_ja elég harmatos, elég sok feladatot raknak át a gpu-ra.

Ha ilyen erős lesz az új konzolok procija, elég durva jövő elé nézzünk. A játékok elég sokat fognak fejlődni végre,a játékok nagy része konzol port.
0
0
0
0
💬 5
ors11 avatar
@carl18x: Számításba kell venni, hogy a GTX1080-annál megvan már a 8 terraflops, de az nem mindenhol elég 4K-ra stb. , szóval ha hosszabb tárvra gondolkoznak, akkor ennél erősebb kell. ( főleg, ha nem akarnak elmaradni annyira a PC-től, bár az biztos, hogy az a pár exclusive k*rva jól fog majd kinézni 😃 )
0
0
0
0
carl18x avatar
@ors11: Ott az Xbox one X 6 TFlops még is elég 4K-ra 😃 De a Ps4pro is csak 4 Tflops. Forza 7 is megy 4K 60 fps-el 6 Tflopson 😃 Azt is nézni kell hogy konzolra optimalizálnak, kisebb teljesítményből is többet hoznak ki. De majd meglátjuk, a sima PS4 is valahol HD 7850-7870 között van teljesítménybe.
0
0
0
0
ors11 avatar
@carl18x: Jólvan 😆 ne egy racing gamet hozz fel példának 😀😉)
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ors11: Azt is számításba kell venni hogy a konzoloknál a GPU-hoz vezető út nem olyan hosszú mint PC-nél 😃 élő példa ahogy a kolega is írta, Xbox one X a 6TFlops- jával
0
0
0
0
rened avatar
@carl18x: Kicsit keson reagalok, a jatekok fejlodese az rendben van, de milyen aron? Magasabb koltsegek es rendben nem a magyaroknak csinaljak, draga hobbi stb. viszont ha jelentos ugras lenne akkor bele sem merek gondolni milyen formaban fizetnenk ki azt a pluszt amit jelenthet az erosebb hardver. Amennyiben ez csak az fps szam novekedeset jelenti es a 4k 60fpst akkor erdemben nem jutottunk elorebb.. Az exkluzivokra ez nem vonatkozik termeszetesen.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Konzolnál még él a használt játék cserebere/adás,vétel. kb minden zsír új játékot mondjuk pl a God of War-t ahogy megjelent kb 1 hétre rá vagy még annyi sem már 40€-ért dobálták a neten tehát nem kötelező megvenni teljes áron csak kicsit várni kell, persze vannak olyan címek amikre sokat kell várni de pl a Horizon Zero Down is sokszor akciósan 19.99€... nevetséges az az ár érte! mert egy korszakalkotó hatalmasan jó játék lett! mint az összes PS exlusive 😃

nálam konzol szónál szóba sem jöhet egy Xbox... a ps annyival fényévekkel jobb hogy az leírhatatlan... nem hardver ben oké abba jobb a box csak épp a feneküket kitörölhetik vele 😃 mert játék nincs rá értelmes... csak multiplatform
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@bukta2: Igen elég jó áron mennek a játékok ps4-re is 😀 Azért még jönnek rá jó játékok, valóban nincs xbox-ra annyi jó cím mint ps-re. + ha megnézni az ember mennyibe kerül 16 giga ram 60E még jobban elgondolkodtató a konzol 😀 Egyre több embert ismerek aki Pc-ről ment át konzolra, mert nagyon drágán jött ki neki a számítógép. Főként aki nulláról kezdi annak volna sokba egy gépet megvenni összerakni 😃

Hogy így elszáltak a pc hardverek árai nem csoda ilyen sokan birtokolnak otthonukban konzolt.
0
0
0
0
carl18x avatar
Na most én is eljutottam oda hogy el gondolkoztam hogy kipróbáljam-e a konzol játékokat! 😀 Nyilván nem GTA-t FPS_t akarok rajta játszani. De autós játékokat, bunyos játékokat konzol exkluzív címeket jó volna játszani. 😀
Kicsit már beleuntam a pc íparba, nem jön semmi új játék a Cyberpunk meg 2 év legalább amíg piacra dobják. 😀
Sajnos nincs semmi új játék ami érdekelne, konzolon ott a God of war, UFC, Beyond two souls és jó pár cím aki kimaradt életemből 😃 Gran Turismo.

Egyetlen gondom hogy a PS4 nem kompatibilis vissza vele 😞 Annyit tudni hogy a Ps5 játszani fogja a PS4 játékait.
örülnék ha végre a PS5 játszaná a PS4-3-2-1 játékait. Nem volna túl nagy ördöngösség meg csinálni, még fel is skálázhatná 😃 Csak minden akar kérdése. Sajnos a Sony nem akarja hogy ingyen játsz régi játékokat az új konzolon. Ők kiadják újra te meg vedd meg teljes áron 😃
0
0
0
0
💬 13
Moon_Breaker avatar
@carl18x: 80 körül már ki lehet fogni PS4 Pro -t hardveraprón, szerintem a PC -hez képest ló*asz összeg ez.

Az mondjuk egy másik dolog hogy meg kell venned a játékokat, de hát ilyen ez a konzol élet. 😀
0
0
0
0
ors11 avatar
@Moon_Breaker: Gépre is kell, ha normálisan akarsz multizni 😃 Meg hát 1-2 játékot szerintem simmán megéri megvenni, mintsem letorrentezni 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@ors11: Nekem csak régen voltak tört játékaim, amikor még suliba jártam és nem volt pénzem 10 ezreket költeni lemezekre. (2004 körül)

Amint melózni kezdtem vettem a játékokat mint a cukrot.

Spoiler!
Néhány éve meg már csak digitálisan veszek játékot, a régi lemezeseket el is adtam. 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Moon_Breaker: Más ha van kereseted, és egy kicsit azért a világ is más vannak nagyobb akciók meg steam refound ha nem jó a játék számodra. Úgyhogy a diákok is megengedthetnek maguknak ennyit. Más dolog hogy Te és én meg jópáran úgy gondoljuk a fejlesztők megérdemelik a pénzt (ha nem telik rá akkor, majd később igen). Az is vicces amikor valaki megvesz egy játékot majd a denuvo miatt elég lassú és a virágbolti verzióval játszik. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Moon_Breaker: Jó de most az ember belegondol, 30E-ért szokott menni az sima Xbox One, Ps4 is van 40-45E körül 😀 Ennyiért az ember alig kap egy videókártyát sajnos egy gép sokkal többe benne van főleg a ram árak miatt is. Már nagyon régóta nem volt konzolom ideje kipróbálni 😃

A PC iparba meg egyre jobban menne fel az árak, most azért a pár játékért nem biztos megéri bele ölni több száz ezret akár fél millát. Én is csak hobbi játékos vagyok, szerintem egy konzolal is jól kijönnék 😀 + pc-re nincs semmi játék ami miatt szűkségem volna fejleszteni. Xbox One-ban van Bluray lejátszó+merevelemez, már filmet nézni nettezni is be tudnám fogni 😀
Gondoltam Tavaly veszek/építek egy HTPC-t de egy konzolal lehet jobban kijönnék.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@carl18x: Ami x-boxra kijön azt PC -re is kiadják így sok értelme nincs.

PS4 -re viszont még most is jönnek a jobbnál jobb exkluzív játékok. 😀

Nem értem mindenki csak ezt a blurey -t hozza fel x-boxnál, de én pl. még nem is láttam\használtam mert szerintem már akkor kiment a divatból mikor a DVD elavult.

Egy másfél órás filmért már azért én is sajnálnék kiadni 10 -20 ezret (bluray gondolom kb. annyi lehet)

Ha nagyon tetszik egy film és tudom hogy többször fogom megnézni megveszem i-tunes -on 1080p -tökéletes minőségben.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Moon_Breaker: Ja csak fent leírtam mennyiért kapsz Xbox one-t. Egy PC-be meg csak a 16 giga ram 60E, azért a költségeket is nézd már mennyibe kerül. A Forza 4 is jön Xbox-ra szóval nincs az a gép annyira lejárva. Azért nem mindenki akar egy gépházba száz ezreket belekölteni 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@carl18x: Hát de aki itt van annak (gépigény, logikus) van valamiféle számítógépe, többnyire azért minimum egy belépőszintű "gamer" gépe.

Arra céloztam hogy annak fölösleges az x-box. 😉
0
0
0
0
carl18x avatar
@Moon_Breaker: Ja csak egy gép mindig elavul, aztán vehetsz ramot procit, gpu-t! Persze nyilván aki gépigényen van nem kezdi nulláról 😀 Hát Én szeretem a bunyos játékokat is 😀
UFC nagyon jó konzolra 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@carl18x: A lényeg hogy ha szereted a jóféle exkluzívokat PS4 -et veszel, ha meg nem annyira akkor x-box.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Moon_Breaker: Elméletileg Pc-re is meg kéne venni ott vagyunk ahol a part szakad! 😃 Jó de egy Ps4 egy alsó közép kategóriás kártya árába kerül 😀 Ahhoz képest 1,8 tflops elég jó grafikát hoztak ki belőle...
A Pc ipar meg tele van lehúzással. 16 giga ram is menyibe kerül már, 60E+ ft! Egy 300E most egy számítógép ami már használható is. Hardverapron tök olcsón van rengeteg konzol játék ...😃

Most egy hobbi játékosnak bőven jó a konzol is, azzal is el lehet baromkodni 😀
Nyilván egy starcraft 2-őt biztos csak PC-n fogunk játszani 😃 De egy GTA 5-őt se volna kedvem gamepadon szenvedni 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Próbálom megérteni, hogy ez hogyan jön az Intel vs AMD témához, de nem keresek benne logikát inkább.

Örülj, ha a PS5-re a PS4 játékok töredéke elérhető lesz, nem hogy a PS3-2-1 játékai 😊
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: A PS4-ben is amd hardver van szóval 😃 Van köze a témához! 😃 + Gondolj bele egy 1050Ti árába kap az ember egy ps4-et mondjuk. Azért a Pc gaming nem kevésbe kerül + ha még játékot is veszel rá még drágább.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Azt már minden esetre elhatároztam hogy ezt az évet még biztosan kihúzom a kis G4560 asommal,aztán majd meglátjuk mik jönnek jövőre 7nm-en (ha jönnek egyáltalán) 😃 AMD vagy INTEL nekem mind1 csak jó legyen 😀 az AMD phenom 840-esem a mai napig működik, igaz már nem játékra van használva de hibátlanul dübörög pedig már azt sem tudom hány éves az a proci 😃
utána lett ez a 2 magos kis G4560 HunSanyiX - nek köszönhetően, amit a mai napig köszönök neki és nem bántam meg hogy rá hallgattam a gépem összerakásánál anno.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció