AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
carl18x avatar
Jön is az intel válasz csapás! 😃 https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2019/07/Intel-10th-Gen-Core-Desktop-Lineup-Comet-Lake.jpg
0
0
0
0
💬 35
Wihay avatar
@carl18x: Év vége felé, vagy jövőre "jönnének"?

- 14 nm
- Memória támogatás alacsony:2993..
- Új foglalat
- Védelem / Biztonság?

i3 4 mag / 8 szál 😎
0
0
0
0
carl18x avatar
@Wihay: Hát szerintem még idén piacra kerülnek. Védelem/biztonság kérdéses itt lesz-e hardveres fix. I3 végre 4 magvas lesz, végre mindenhol van HT.! 😃 most már kezdem úgy érezni valami fejlődés elindult, végre nem szenvednek tovább a 4 maggal. I5 is jó lesz 6/12 szál 184 dolcsiért 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Wihay: [LINK]
Itt a eredeti cikk! 😃
Processor Name Process Node Cores / Threads Base Clock Boost Clock (Single Core) Graphics Cache TDP Price
Intel Core i9-10900KF 14nm+++ 10/20 3.4 GHz 5.2 GHz N/A 20 MB 105W $499 US
Intel Core i9-10900F 14nm+++ 10/20 3.2 GHz 5.1 GHz N/A 20 MB 95W $449 US
Intel Core i9-10800F 14nm+++ 10/20 2.7 GHz 5.0 GHz N/A 20 MB 65W $409 US
Intel Core i7-10700K 14nm+++ 8/16 3.6 GHz 5.1 GHz UHD 730 16 MB 95W $339 US
Intel Core i7-10700 14nm+++ 8/16 3,1 GHz 4.9 GHz UHD 730 16 MB 65W
Intel Core i5-10600K 14nm+++ 6/12 3.7 GHz 4.9 GHz UHD 730 12 MB 95W $269 US
Intel Core i5-10600 14nm+++ 6/12 3.2 GHz 4.8 GHz UHD 730 12 MB 65W $229 US
Intel Core i5-10500 14nm+++ 6/12 3.1 GHz 4.6 GHz UHD 730 12 MB 65W $199 US
Intel Core i5-10400 14nm+++ 6/12 3.0 GHz 4.4 GHz UHD 730 12 MB 65W $179 US
Intel Core i3-10350K 14nm+++ 4/8 4.1 GHz 4.8 GHz UHD 730 9 MB 91W $179 US
Intel Core i3-10320 14nm+++ 4/8 4.0 GHz 4.7 GHz UHD 730 9 MB 91W $159 US
Intel Core i3-10300 14nm+++ 4/8 3.8 GHz 4.5 GHz UHD 730 9 MB 62W $149 US
Intel Core i3-10100 14nm+++ 4/8 3.7 GHz 4.4 GHz UHD 730 7 MB 62W $129 US
0
0
0
0
Wihay avatar
@LordSzalko: Az már nem sima 14, hanem +++..
Remélem értitek az iróniát..

Egy tag írta korábban hogy az Inteltől 2021-ig ne is várjunk 7nm-t, nos úgy érzem kezd beigazolódni..
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Wihay: Szerintem nincs is szükség rá.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Wihay: Én személy szerint le sem szarom hány nm-es processzor van a gépben, vagy hogy hányadik generációt adják ki 14nm-en. Amíg tudják tartani a lépést (akarom mondani a megszokott kis előnyüket) addig ez teljesen lényegtelen. Epenis méregetés amd fanoknak. Ennek örülnek most, hogy ők kisebb nm-en vannak. Modern időket élünk... Akkor vagy menő, ha kicsi. 😂 A teljesítmény még így is csak ugyanolyan mint a szar 14-nm intel prociké. 😀
Az intel valszeg a +++++ al is visszazavarja az amd-t a helyére amíg nm-t nem lépnek ők is. Utána meg lehet majd megint várni 10 évig az intelverő csodafegyvert. 😃
Én szóltam... 😎
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Utána meg lehet majd megint várni 10 évig az intelverő csodafegyvert.
Igen megint leragadt magoknál meg a drága ár. Nagyon csodafegyver az intel,hányni tudnék... 😀
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: Nézőpont kérdése. Ha nincs pénzed, drága.
A ryzen nem drága igaz? Mennyibe is kerül egy alaplap az új proci alá? Már lehet is kapni egy év korlátozott garival őket. Szal ha beszarik a 80 ezres alaplapod a tök olcsó vadiúj amd alatt majd elküldik a nagyker gondnokának kondikat forrasztgatni rajta, mert rendes gari az nincs rá.
Most már nyugodtan hányhatsz.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Minek drága alaplap harmadik generációs Ryzenhez?
Az enyém is simán támogatja és az nem 80 ezer ft-os alaplap,mellesleg X370-es...
Most jelentek meg majd mérésklődik az ára. De ahhoz képest a második generációs Ryzen árai rohamosan csökken,főleg az első.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: És miért vennél első vagy második generációs ryzent, mikor a harmadik generáció sokkal jobb lett? Főleg ha elmegy bios frissítéssel régi deszkában is? Egyébként régi deszkákkal nincs uj pcie szabvány, bios update ide vagy oda... Valszeg sokan kihasználnák majd egy új vga-val. Szóval kell az új chipset az új generáció alá.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Kedvezőbb ár? Valakinek ez is elég? Főleg nekem kiszemelt Ryzen 2700?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: Kedvezőbb ár... Őszintén mondom én nem vennék előző generációt adott időben, ha van újabb. Akkor olcsóbb 10 ezer forinttal, de mondjuk egy két évvel előbb kell lecserélned. Ami járhat alaplap ram egyéb cseréjével is. Nem egy ésszerű módja a spórolásnak. Már ha ezt is figyelembe véve egyáltalán spórol vele az ember... Inkább vennék egy középkategóriás cuccot új generációból, mint előző genből csúcshardvert...
Egyébként, csak hogy félre ne érts a gyereknek az új ryzenre építek gépet. (Kíváncsiságból. Tényleg érdekelnek az új amd cuccok.)
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Most nézzük azt hogy pl. az én alaplapom cirkán 40k-ba került és hány generációt húzott ki? Hármat!
Sosem mentem fps huszárkodásra,hanem árra.
Ryzen 2700 55k alatt is kapható már használt piacon,újban meg 65k és nekem elég lesz erre is.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Memento Mori: Spoiler!
De miért fáj az ha valaki 2. genes Ryzent akar venni?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Puffin: Dehogy fáj. Csak ahogy fentebb is írtam én időtállóbb dolognak, jobb befektetésnek tartanék egy új generációs középkategóriát mint egy előző genes cuccot fentebbről. Ok, az amd ígéretet tett, hogy 5 évig legalább nem váltanak cpu foglalatot, de többnyire nem lehet tudni, hogy mikor fogja ezt egy gyártó meglépni. Bővíthetőség és időtállóság szempontjából szerintem az esetek 99%-ában kifizetődőbb/célszerűbb mindig az újabb platformra építkezni.
Ez esetben az amd ígérete miatt ugyan ez nem teljesen helytálló. Én is építek egy vasat ryzen3 alapra, de pont a jövőre gondolva nem egy b250 alaplapba szeretném beletolni, még ha működik is. Most szépen kifizetem a jobbik deszkát és tudom hogy ha átáll a rend az új pci-e szabványra, vagy jön valami egyéb újítás, nem kell majd az egész konfigot cserélnem. Emiatt is vártam az amd konfiggal az új generáció megérkezéséig. Elég lett volna egy 2700x teljesítménye is, de jobb megoldásnak tartottam az új chipsetre és processzorra építeni. Más kérdés hogy ugye esetemben teljes konfigról van szó. Ha mondjuk csak cpu bővítés a téma, már árnyaltabb kicsit a helyzet. Ilyen esetben jó eséllyel én sem várok, hanem vettem volna már rég a kettes ryzenből valamit.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Csoda fegyver lehet a Sunny cove mag/Sapphire rapids. 2020 előtt egyik se fog befutni, szóval azért ők se tudnak nagyon újat adni. Szerintem simán jó a Zen 2600 is, az árukeresőn a legnépszerübb processzor. Innen is látszik a hazai piac is ár-érzékeny. Az emberek nem hülyék, évekkel ezelőtt 150-200E forintba is belekerült a 6/12 szál intelnek hála. A 5960X nyitott 300E forint felett, most egy 1800X odaveri és az újanta még 70E forint sincs. Szerintem simán versenyképes alternativa a Ryzen, sok helyen át is vette a piaci uralmat. A Fanboyokkal meg nem kell foglalkozni, akik nem képesen át értékelni mi az a ár-érték arány. Ráadásul az összes Zen forrasztot.....
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Nem az a baj hanem nehéz belátni hogy igen is van két versenyképes cpu a piacon.
Ha intelnél lett volna ilyen árban akkor azt vettem volna,de sosem volt ár-érték arányú.
Az 1800X nem éri meg újonnan,holott már 2700 65k-ba kerül és én azt szemeztem ki.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@FoLey: Ezzel a versennyel csak mi járunk jól az biztos.
Szépen csökkennek az árak és remélhetőleg jobb processzorok jönnek olcsóbban.
Nekem ennyi is elég az Intel vs AMD harcból. Akik meg érzékenyebb lelkűek azok vitázzanak csak a teljesítmény és ár/érték arányról. Mindig meg lehet magyarázni, hogy ki miért vesz olcsóbb vagy drágább dolgot ami vagy megéri vagy nem. Az az egy biztos ha én valamiért pénzt adok nem akarom úgy érezni, hogy kidobott pénz volt legyen az 500Ft is. :/
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Az, hogy te csak a játékokra fókuszálva írsz kommentet és így baromságokat egyaránt (mint általában) az csak téged minősít.

Ezeket az alaplapos érveket meg kerüld, nagyon nem fekszik neked 😕
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Hát te most hatalmasat érveltél az offtopik kötekedéssel te szerelemgyerek... 😂
Nem játékokra koncentráltam ha értelmezted is volna mit írok. Pont az időtállóságra apelláltam.
De csak kötekedni akarsz. Te csak simán nem tudod elképzelni hogy valaki nem éri be a szarabbal. Egyed otthon is a teszkos párizsit, mert az az ár érték bajnok. 😊 Dolgozz többet és te is megveheted a jobbikat.
Amúgy meg a kutya nem szólt hozzád. Te se erőltesd velem a kommunikációt. Nem tanították meg otthon, hogy nem kotyogunk bele ha a felnőttek beszélgetnek.? Nem keresek pajtásokat, ne írogass érvek nélkül unalomból. Ha jön a kényszer írd le inkább egy papírra.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Ha időtállóságra törekszünk egyértelműena több mag több szál lesz a nyerő. 3700X , 9900K stb, mivel ipc növekedésnem lesz túl sokáig. De egy B450 deszka is elvisz 8/16 szálas Zen 3700X-et, ha jobb a VRM akkor a 12 magos is belemegy. Szóval nem rossz jövőt állóság végett a Zen, tény az intel comat lake is csak 10 magot fog hozni.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Egy 3700x motoszkál a fejemben. A gyerek fx9590 konfigját váltja majd, ami egy kicsit már megöregedett ugyan, de egyébként elég jól teljesít még újabb játékokban is. (Nem multiplayerben. 😃 ) Az fx-ek ha nem is voltak túl acélosak, de aprópénzért adták... És ez az amit tényleg bármikor szó nélkül el kell ismernie mindenkinek, hogy olcsó. Ez pedig fontos szempont, mert a gyerek szobájába beleüdítőzni a haverokkal, meg felborogatni nem akarok 5 kilóért gépet venni. Ellenben a gyerek tolná a masszív multiplayert szóval kell a kakaó is. Nem vagyok megalomán, de ha vennék egy jól felszerelt b450 lapot, akkor már várnék kicsit míg lemegy az újak ára és azt a kicsit hozzátenném, hogy új chipset ketyegjen alatta.. Majd a gyerek gépét tesztelgetem és ha az intel nem csap hamarosan vissza az amd-nek (szerintem vissza fog), akkor a mostanit már nekem is egy amd prockó fogja váltani. Sztem a Comet lake csak arra lesz elég, hogy most kicsit visszapofozzanak a pirosaknak. A nagy előrelépésre még azt a két évet ki kell várni. Addig meg valahogy csak kihúzom a mostanival procimmal. 😆 Abból kiindulva hogy a régi 3770K-m még mindig zokszó nélkül szolgál a keresztgyerek masinájában. Pedig nem mai csirke, azt hiszem 2012 karácsonya körül vettem.
Ha már időtállóság. 😂
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: FX 9590? Nee az a 220 watt TDPs? 😃 Azt a processzor valahogy nem csipem.
Ha gyereknek lesz szerintem elég volna oda egy Zen 3600 is, de ha időtállóság a cél akkor 3700X. Igen még egy régi I7-3770 is szépen helyt áll mai napig, jól birják a régi hardverek. Nekem is egy ősI I5-3470 van alulfeszelve teljes órajelen max terhelésen msi afterburner szerint 40 wattot eszik. És az órajelek a gyáriak, szóval tud valamit. 😀 Én is gondolkoztam platformváltáson, de most élvezem hogy egymás alá licitálnak folyamatosan. Nekem még nem fontos a csere, a mostani is maximálisan kiszolgál. 2020-2021? Sajnos a Windows 7 csak 2020-ig kap támogatást. Utána kénytelen leszek Windows 10-re át nyergelni. De valami 6/12 szálas kéne, az méltó tudja lehetne az I5-3470-nek. 😃
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Én is ebben a helyzetben vagyok.
Kell vegyek procit de akkor már alaplapot is.
Így azt mondom most még érdemes várjunk egy fél évet és akkor visszatérni a gép újításra.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Hát igen, én is néztem de egy régi I7-3770 a legjobb amire cserélhetek. Hát meg nem ér már meg 30E, ráadásul nem volna megváltás. Akkor inkább csak valami új de garanciás termékre kéne váltani. Most néztem neked egy i7-7700 van, annál nem kell félned azért az még birja a strapát.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Nincs is vele problémám viszont nem rég próbáltam egy i9 9900K-t és valami félelmetes mennyivel erősebb pedig cpu limit nincs egy 1080ti mellett sem.
Egyébként ha olcsón akarsz jó procikat ajánlanám hardveraprón Lec kollégát.
Tőle vettem az i7-et és tőle fogom a következő procimat is.
Garanciális megbízható termékeket ad és nem mellesleg egy nagyon jó srác. 😀
Nála i7 7700 - 57.990Ft
i9 9900K - 129.990Ft
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Hát a 2 leirt processzor pont nem az ár-érték arányáról hires! 😃 Ha már váltanom kéne inkább Zen 2600-3600 esetleg comet lake I5-10400-10600-ra váltana az ember. Mondjuk én még kibirom i5-3470 kiszolgál azokra a játékokra amiket én tolok vele néha. 2020-2021 még addig ha nem hal meg az alaplapom el vagyok mint hal a vizbe. Igen ismerem Lec kollegát egyszer vásároltam tőle 😀
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Csak azért írtam Intelt mert jelenleg nem láttam nála ryzent. :/
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@carl18x: olyan jókat kacagok.. 14nm+++.. ez olyan mint az 1.9tdi +chip = 300hp++++
0
0
0
0
bassus16 avatar
@NeTuddMeg: Az jobban hangzik, hogy a 3.0 TDI (7nm) egy szinten van az 1.9 tdi-vel? 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Intel nagyobb cég, a 14 nanométert régóta használják nem véletlen tudnak kihozni közel ekkora órajelet. Az első Skylake, broadwel se ment 4 ghz fölött. 6700K ment 4,2 all core turbó órajelen gyárilag, renteteg minden számít. Intel például azért nem lépi meg a 10 nanométeres váltást mert gyengébb volna mint 14 nanométeren 😃 Szóvalnem minden a nanométer, tudtommal a 10 nanométer +/++ jön majd mainstream vonalra.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Persze, hiszen volt pár évük tökéletesre csiszolni az biztos.
0
0
0
0
xCube avatar
@NeTuddMeg: Az, hogy egy gyártástechnológia nagyobb csíkszélességű még nem jelenti feltétlenül azt, hogy lényegesen rosszabb egy új kisebb csíkszélességűnél. A 14nm+++ éppen azt jelenti, hogy már bőven 14nm alatti "felbontással" dolgoznak, de még mindig a 14nm -es gyártósoron. Megfelelő optimalizációval és kiforrott gyártástechnológiával ez még jól működhet. Az egyetlen gyenge pont valószínűleg a fogyasztás lesz.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Kemény, tegnap az új 3600 as Ryzen még 230€ körül mozgott ma reggel már csak 209€ na ennyiért bőven megéri sztem
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Tegnap futtattam CB R20-t a régi win 10 verzióval és az új 1903 verzióval, ugyanazon beállításokkal +50 pontot kapott a 2600.
Az új Ryzen proci még picit várat magára, számomra igen meggyőzőek a tesztek.
0
0
0
0
FoLey avatar
Prohardveren van teszt!
[LINK]
0
0
0
0
💬 7
Memento Mori avatar
@FoLey: A netre eddig kikerült tesztek 95%-a teljesen mást mutat. Minden más oldalon a 9700K-val van párban kb a 3700X. Itt meg a 9900K-val. 😂 AMD bérenc ph nem túl hiteles forrás. 😶
Egyébként már ott szarul kezdődik a teszt, hogy miért próbál valaki a francia nyelvvel élni, ha nem beszéli azt? 😃 Szép tuché... Micsoda bal***ok... A címből és a grafikonokat átfutva, elsőre azt hittem Aladdin majma készítette a tesztet. De utána láttam ez nem Abu volt, hanem egy másik fajtársa.
Az egész teszt többszörösen sántít. Épp a hszeket olvasgatom. Nem csak nekem gyanús... A majom meg megint magyarázkodik alatta. Windos frissétesekről meg stb. Gondolom techpowerup, anand, overclockers, (mindenki más), elfelejtett winfost frissíteni. Azért mások a teszteredményeik. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Oké örülj az intelednek.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: Te örülj az amd-nek... Amíg lehet. De inkább add el. Mikor a szar intel is nm-lép, megint bulldozeri mélységekbe süllyed majd a teljesítménye is meg az ára is.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: 10 éves tag létedre többet vártam tőled,de hát akkor süllyedj le a nevetséges troll szintedre.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: Nem trollkodásnak szántam. Majd' 10 éves tagként többet vártam tőled minthogy egy félmodattal próbálj lerendezni érvek helyett. A PH fórum nem túl független orgánum. Nem célszerű onnan tájékozódni, főleg nem laikusoknak. Itt pedig lehet pár laikus azok közt akik olvassák a kommented. Nem vagyok intelbuzi. Ha az amd azonos feltételekkel (nm, etc.) is elpicsázza az intelt azt fogok venni. Nem logot veszek, hanem teljesítményt.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Nem csak már úgy hangzik el az egész a kommentedből hogy ennyire telik AMD-től. Oké nem izgat,de nehezen lehet belátni hogy igen is van két versenyképes cpu a piacon?
Senkihez nem tartok pisztolyt a fejéhez hogy vegyen AMD-t.
A linket is nem AMD forever miatt tettem ki,hanem teszt szemléletnek.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: A mögöttes tartalom inkább az, hogy én még azt látom most mindenhol hogy hirtelen az Intel egy gyűlölt szar lett, mert a pirosak csináltak egy versenyképes szériát. Nem zavar ha valaki hisz az AMD-ben, tényleg nagyot léptek előre. De ettől még nem borult fel minden.
0
0
0
0
Geravor avatar
15:00-kor lejárt az NDA, kint vannak az első tesztek. Nem gondoltam volna hogy ekkorát fog menni az AMD a zen2-vel. Workstation benchmarkok alatt konkrétan letörölték az intelt a térképről, ráadásul kisebb fogyasztás melett. Játékok alatt továbbra is az intel megy elöl, bár a különbség most kisebb mint valaha.
0
0
0
0
💬 11
bassus16 avatar
@Geravor: Ezek szerint marad az i9 9900k számomra. :/
Már csak abban bízok, hogy csökkennek az árak addig.
0
0
0
0
FoLey avatar
@bassus16: 3900X nem,de a 3700X és a 330 dollár kecsegtető árára igen. A sima változat még olcsóbb is lehet.
Bár még frissebb kiadott BIOS hozhat még +javulást.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@FoLey: 330 dollár + még amennyit itthon rátesznek gondolom.
120-ért kapok 9900k-t.
Számomra jelen pillanatban az a legjobb vétel.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@bassus16: Ahogy mondod, számodra! Sajnos nem mindenkinek adják oda 120k ért a 9900k-t.Jó lesz az 160k-nak is.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@bukta2: Hardverapró-ról veszem.
Ott bárki talál magának ennyiért.
Onnan vettem az i7 7700-at is 60-ért amikor 110 volt az új ára.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Geravor: Eléggé furcsálom 1600X vs. 2600 eredmény kapcsán ide oda verik egymást. 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Geravor: Ez jó a piacnak, a verseny miatt. Emiatt hátha csökkenti az Intel is az árait, mert azért tényleg elég magas áron adogatják a hosszabb távra tervezhetőeket. Viszont nem tartom kizártnak, hogy az Intel lépni fog ere rövid időn belül, amivel akár vissza is nyerheti előnyét. Nem tudni mi van a markukban, csak vártak mit lép az AMD.
Ezzel nem védeni akarom az Intelt, sőt, kifejezetten jó az irány ami mostanság megy, és ha váltanom kéne valószínű én is Ryzen felé húznék. Mostani procmat jól beválasztottam mert számomra most is elég, bár majdnem a legerősebb i5 a Skylake szériából. (Tudomásom szerint csak a K verziója értősebb ha i5 vonalat nézzük Skylake szinten.
0
0
0
0
Wihay avatar
@reszler112233: Csak ha lépnének is, tiszta lyukas az Intel CPU-k ki venné meg őket?

De azért lássuk be i7 az i7..
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Wihay: A mostaniakkal lehet van gond ezt nem vitatom, de azt amíg nem lép az Intel addig nem lehet tudni ez marad is nála. Lehetséges hogy az újabb szériákban már javítva leszek a dolgok.
Mondjuk i7 az i7 az egyértelmű, de én például ebbe platformba már i7-et nem fogok tenni az biztos. Nem hoz akkora teljesítmény növekedést ami megérné nekem, főleg azon az áron. Tekintve hogy a kis 6600-am egy szálon szinte egálban van a non K-s i7 6700-al. Tudom a K-s 6700 vagy a 7700K erősebb azért, de tekintve hogy ott vannak a 6 és 8 magos verziók is már 4/8-ra szerintem nem érdemes lépni ha újként akarná valaki megtenni/megvenni.
0
0
0
0
Wihay avatar
@reszler112233: Ami meglepett hogy a régi szériánál a 6 és 7 gennél a HT ügy miatt abszolút nem változott az áruk semmit..
- Nem beszélve az Intel tömegszámra gyártott hat és hét gen CPU-at, ami meglátszik az árakon is..
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Wihay: Már egy ideje mint írtam is letettem róla, hogy ebbe platformba i7-et rakjak, így árakat sem nézek azóta. Eldöntöttem hogy amíg elég a mostani gépem addig nem is nagyon nézelődök. Majd ha érzem a csere szükségletét akkor utánajárok a dolgoknak. Bár addig is nézelődök tesztek után, de nem intenzíven. (Annyira azért nem akarok lemaradni.)
0
0
0
0
Pixx avatar
Ezt csak beteszem így ide 😀

0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
MSI oldalon már elérhető a frissebb béta BIOS. Igaz a support listából ki van szedve nemtudom hogy miért,de itt megtalálható. Szóval B350,X370 is gondnélkül támogatja a harmadik generációs Ryzeneket.
Spoiler!
Belegondolva hogy én anno 40k-ért vettem meg a lapomat,mert bíztam az AMD-ben hogy legalább két generációt is simán megugorja és igazam lett. Nekem X370 bőven elég az X470 meg drága volt akkoriban.

[LINK]
0
0
0
0
💬 2
Pixx avatar
@FoLey: hm erre kiváncsi leszek. Ne hogy az legyen mint FX ideén 870-es deszkába is mentek de még sem úgy ahogy kellett volna járt némi teljesítmény vesztéssel. Biztosan lesz teszt erre hogy régi chipset vs új. Persze akinek van régebbi deszka felesleges lesz 5-10fpsért új lapot vásárolni ha egyáltalán lesz különbség bármiben is.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Pixx: Hát a Ryzen már nem olyan mint a FX-es időben az FX alaplapok is tizenvalahány ezer ft-nál voltak vrm spórolások. Persze egy gyengébb vrm hűtésű alaplapoknál ne is várjunk 3700,3800 és 3900-et ha csak okosan alulfeszeli.
Például az én lapom jó vrm hűtéssel van felszerelve és a tápellátása is jó,így gond nélkül menni fog. Azért vettem X370-et,mert inkább legyen egy jó lapom mint hogy rossz,sajnos X470 drága volt. Ryzen 2600 talán megtudtam volna venni csak BIOS miatt nem mertem,így 1600X lett.
AZ X570 biztosan +5 fps várható,de majd meglátjuk. 😀
0
0
0
0
Pixx avatar
Pár tesztecske 😃 ( A már 3x belasított processzoról )

https://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/116asdads.pnghttps://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/100aaaa.pnghttps://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/675xxxxx.png
0
0
0
0
bukta2 avatar
tudom h még pár nap a megjelenésig de nem követem már egy ideje a dolgokat most viszont beültem játszani a gép elé és megjött a kedvem a játékhoz megint,persze nem akarok beleugrani semmibe, kb lehet tudni mennyivel lesz erősebb kb az új 3600-as a 2600 hoz képest? már csak azért mert a 2600 nevetségesen olcsó jelen pillanatban és elgondolkodtam hogy veszek egy deszkát meg egy 2600-at, nekem nagy előre lépés lenne a g4560 után de az új 3600 meg állítólag hozni fogja a 9700K szintjét, ami meg megint csak nem elhanyagolható de viszont 30 ezerrel drágább is lesz mint a 2600 jelenleg, de sztem ha eddig kibírtam akkor várok picit míg beállnak az árak, de van egy sanda gyanúm hogy nem nagyon fog csökkenni a 3600 as ára megjelenést követően max karácsonyra lejjebb megy picit akkor meg viszont most egy 2600 as jó vétel lehet 40k-ért
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@bukta2: Ami azt illeti nincs pár nap ,ugyanis ma jelennek meg,legalábbis a nagyvilágban ,itthon még nem feltétlen.Egyébként valószínűleg ha veszed akkor egyértelműen a 3600X érné meg.Elvileg tudja is az elvártat nyilván az lesz a kérdés ,hogy az előző gen ára mennyivel lesz lentebb,mert ha viszont épp úgy alakul akkor lehet a 2600X is elég lesz neked ,de nyilván ezt neked kell tudni.De itt lentebb már van is egy teszt videó.
0
0
0
0
carl18x avatar
Lesz ebből még gond, a Zen 3600 elég szépen teljesít. Nagyon hasonló az ereje mint a 8700K-nak 😃 Egyetlen cím alatt jobb az Intel a Far Cry 5 de tudtommal intelre optimalizált. Van olyan játék ahol a Zen 2 jobb, szóval úgy egálra hoznám ki a kettőt. De végre van verseny, + A Zen mellet nem is 3200 mhz-es memória ment, ezek ott táltosodtak meg idáig.
0
0
0
0
carl18x avatar
Kis közvélemény kutatás, válaszba írjátok kit mit választana az aktuális generáciból 😃 Zen 3000 vagy 9. generációs intel? 😃 Kíváncsi vagyok itt az oldalon az emberek melyik cégek ajánlatát látják itt vonzobbnak. 😀
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@carl18x: Azért mondok AMD-t mert eléggé odatette magát az AMD az elmúlt években de jelenleg ugye a kis intelemmel elvagyok,és a régebbi tervekkel ellentétben nemhiszem hogy foglalkozni fogok most gép újjítással... de ha most vennék akkor az AMD választanám.
De nem vagyok elvakult, amelyik jobb ár/érték arányt hozza arra voksolok 😀 ez jelen esetben az AMD anno nekem zsír újan 15k-ért a g4560 nagyon megérte
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Igen jelenleg ők adnak többet azonos áron+ ott nincs sebezhetőség se. Nekem is az Régi Ivy I5-3470 elég szépen elmegy mai napig, egy darabig még jól tartja magát 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@carl18x: Úgyis tervben van erősebb proci. Megvárom a teszteket! Ha jó és tetszik akkor szerintem váltok egy 3700x-re. Ha nem hozza amit várok tőle akkor 9700K lesz.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Puffin: Igen biztosra úgy mehet az ember ha a teszteket kijönnek róla 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Puffin: Már nézheted is elvileg hiteles.Spoiler!
Akár így ,akár úgy sehogy se éri meg az Intel szerintem.

[url]https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+3700X&id=3485[/url]
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Ezt, hogy érted? 😃
0
0
0
0
faragoka avatar
Sziasztok segítséget kérnék vettem egy fx 8350 processzort és beraktuk de nem ad képet a régivel meg ad, mi tegyek, a minél hamarabbi segítséget köszönöm!
0
0
0
0
💬 8
carl18x avatar
@faragoka: Alaplap támogatja? + Bios frissités után próbáld újra. Bár számít honnan vetted? Minden lába meg van?
0
0
0
0
faragoka avatar
@carl18x: Igen az alaplap támogatja, most frissít a BIOS, jelenleg reménykedek😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@faragoka: Elöző processzor milyen volt benne? alaplap típusa? pontos típusa kell.
0
0
0
0
faragoka avatar
@carl18x: Proci: phenom II X4 975
Alaplap: msi 870a 54 am3+
0
0
0
0
carl18x avatar
@faragoka: Ha Bios update után se megy a proci, akkor valszeg vagy a lapod nem támogatja vagy a processzor a rossz.
0
0
0
0
Bronson avatar
@faragoka: Az a lap sima AM3, nem tudom ki javasolta hogy vegyél abba FX procit... nem fog menni.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bronson: Hát igen,de van azért MSI 870A-G54 FX változat is amit tényleg támogatja. Csak ugye ilyen hurka vrm miatt nem ajánlott lap.
Inkább passzolná el és venne gigabyte ga-970a-ud3p lapot.
0
0
0
0
faragoka avatar
@FoLey: Tökéletesen megy minden, nem akad, játékokban nincs fps drop😃😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Üdv.!
[url]https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+3700X&id=3485[/url]
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@rambustibi78: 65 wattból ez elég szép, senki se hitte volna 3 éve ilyen vissza térést fogunk látni. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
Na kicsit utána jártam a Zen 2 3600 eredményeinek, összes magon 4 ghz-re boostol. Az elődje Zen 2600 csak 3,7 ghz azonos órajelen Cinebench 15-ben. Zen 2600 1410 pontot tud, a Zen 3600 1560-at, szóval azonos órajelen csak 10% a gyorsulás/IPC emelkedés ennyire jön ki. Szóval a szivárgás reális, az eredmény valóban egy alap Ryzen 3600 van, rumor valóságos 😃
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@carl18x: Most már tényleg csak napok kérdése, és jön aminek jönnie kell..
- Páran megjegyezték hogy az első / második generációs Zen elavult les.-
0
0
0
0
carl18x avatar
@Wihay: Papíron lesz csak elavult, de hogy lesz az. Csak mert nem a legújabb még kellő teljesítmény fog nyújtani.
0
0
0
0
no avatar
Ez a topicot át lehetne nevezni "AMD CPU hírek" névre. Gyakorlatilag 80%-ban erről szól az egész, annak is legalább 3/4-ét egy ember posztolja. 😜

Gondolom senkinek sem lenne egyszerűbb megvárni a valós teszteket, mint sem spekulációkat, innen onnan megszerzett lake infókat posztolgatni. 😆
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@LordSzalko: +1 igen néha valaki pusztán hűségből ide ír hogy pörögjön a topik. Micsoda bűn, amúgy lehet ide intel fejlesztést is írni csak az a baj hogy nincs. Idén lehet de talán jövőre jön a Comet lake , de ipc növekedés megint nem lesz maximum magszám. Most ebbe mi a érdekes, ismét elszáll a TDP a 10 mag magas órajele miatt. Ezt mindenki tudja ez nem fejlődés csak válaszlépés, hogy még is legyen már jobb ajánlat a piacon.
0
0
0
0
carl18x avatar
Itt meg figyelhető mennyit lépet IPC-ben előre az AMD + hogy az intel Ice lake fejlesztése mennyit fog majd fejlődni. Sunny Cove mag 3,7 ghz órajelen azonos teljesítményt produkál mint egy Coffe lake 9700K 5,3 ghz órajelen. Ez számomra sokkoló, ha az intel valóban dob ilyet egyszer piacra mainstream piacon nem kell őket temetni. https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2019/06/Intel-Sunny-Cove-10nm-Ice-Lake-ES-CPU-Comet-Lake-CPU-AMD-Ryzen-3000-CPU-Single-Core-Performance-Benchmark-Leak-1480x846.jpg

Minden esetre jó látni az AMD hogy feljött IPC-ban, viszont a Comet Lake ami piacra jön semmit se javul IPC-ban....Intelt nem kell félteni egyszenesen insane kategória ez a Sunny cove , engem teljesen lesokkolt de tudtam képesek rá. Más felől anyagilag sincsenek korlátozva, ha kell meg tudják fizetni lazán a fejlesztési költségeket. Sajnos egyenlőre a Ice lake csak notebookokban fog szerepelni, intel 1-2 évig még 14 nanométeren lesz.
0
0
0
0
💬 8
Andor1997 avatar
@carl18x: 4/8-as jobban megy,mint a 6/12-es az mondjuk elég érdekes.Egyébként ezek asztali gépbe is lesznek nem?Amúgy meg az viszont elég bosszantó ,hogy 4/8-ra visszatérnek ,bár ha ilyet hajt ,akkor nem rossz,de akkor is.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Ez csak 1 magos teljesítmény nem több szálas, single thead volt a test. Ez a Ice lake egyenlőre csak laptopokba jön sajnos 2021 előtt nem igazán van rá esély hogy asztali gépbe is ilyen dübörögjön de ki tudja. Még idén/jövőre max a comet lake-s fog jönni mainstream piacon szóval közel jövőben nincs sok esély.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Lehet Inteléknek is inkább 10-et hagyni kellene és 7 nm köré lemenni.Mondjuk erre elvileg nincs lehetőségük ,se IQ-ból ,se alkatrészekből.
0
0
0
0
xCube avatar
@Andor1997:
se IQ-ból ,se alkatrészekből


Ezt kifejtenéd bővebben?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@xCube:
se alkatrészekből

Nos gyártósori problémák voltak ugyebár ,aztán ha akarnának kettő külön fajtát járatni az jó kis plusz pénz lenne.
se IQ-ból

Ezzel arra gondoltam,hogy ugye bár nem találják az utat ,hogy hogy lehetne lejjebb menni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Tudtommal mivel bővítették a 14 nanométeres gyártó sort így ki is szeretnék használni ezért fogják még bevetni 2 éven keresztül hogy megtérüljön a befektetés.
A készlethiányokat a bővítéssel lehetett megoldani. Sajnos a 10 nanométerbe már az intel rengeteg pénzt költött, nyilván ha már ennyi energiát beleöltek nem fogják veszni hagyni. Majd meglátjuk még is hogy lesz, nyilván függ attól is az AMD mit produkál a piacon.
0
0
0
0
Puffin avatar
@carl18x: Ezek a "szivárogtatások"... 😆
Közelbe nincsenek még a procik de már táblázatot csináltak a teljesítményéről... Ilyet én is összedobok ha hazaérek, csak még árat is írok mellé. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Puffin: Oké Várom 😃 3 hét és úgy is kint vannak a valódi tesztek
0
0
0
0
carl18x avatar
Szeptemberben jön végre a 3950X 749 dolcsiért, 3,5/4,7 GHz alap és turbo boost órajelekkel. Mainstream piacon 16 mag, ez elég durva szerintem. Nem semmi az AMD ilyen szinten növelte a szintet, az intelnél legnagyobb az i9-9900K 8/16 szállal elméletileg, de a teljes védelemért le lehet mondani a HT-ról.

Egyre leszek kíváncsi az intel erre hogy válaszol? 😃 Állítólag 10 maggal jönnek jövőre 14++++++-on. Szerintem lehetséges előre hozzák a rajtot és idén piacra dobják őket. Talán még Szeptemberben jöhetnek a 10 magos cpu-k. 10/10 mag/szál 350-400 dolcsiért nem is lenne rossz vétel, ha piacképesek akarnak maradni valami hasonlóan kellene árazniuk.
0
0
0
0
💬 20
SuperPuma avatar
@FoLey: A Mac helyére be lehet helyettesíteni bármilyen tetszőleges konfigot.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Igen valahogy ilyesmi az állás 😃 jelenleg 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@FoLey: Vicces ez a gif de nem valami helytálló. Az AMD piaci részesedése még mindig csak töredéke az intelének.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@xCube: Ezt nem értem miért nem látja sok ember... Most cirka 15 év után kitol az amd egy széria versenyképes processzort és az összes amd hívő trónfosztást flashelt tőle... 😂
Még kint sincsenek az új amd procik, még nem is egy 10nm-es intel cpuval méregetik a wonder weapont, (Még nyilván nincs is mivel 😃 ) amivel releváns lenne, hanem az 5 éves intel technológiához. És ők most már legyalázták az intelt. Van egy számomra kedves szólás mondás: Ha a szart felteszed a polcra, egyből lekvárnak képzeli magát. 😀
Mindenki locsog, hogy az amd hogy lépi a nm-eket. Az intel meg milyen csúnyán le van maradva. Az már nincs meg senkinek, hogy az amd-nek milyen háttere van/volt ehhez. Ja, nem, nem az amd-nek, hanem a tapasztalt, technológiával rendelkező bérgyártóknak meg bérfejlesztőinek. Tsmc, etc mond valamit egyáltalán valakinek? Az intel meg mindent maga okoskodott ki. Saját maguk gyártanak. Nem bérelt gyártósorokon. Egyetlen gép egyetlen gyár egyetlen egy gépsorán több tízmillió dollár. Bár ilyenekről az locsogók 99%-ának fingja sincs többnyire, csak megy a sírás hogy az intel g*ci és azért feláras. Az amd meg mekkora cár már, hogy adta az intel teljesítményének felét/kétharmadát féláron. Nem, nem rendesek csak b*sztak gyárat építeni így hajlandóak voltak valamivel az intel árai alatt maradni. 😊 Intelék maguk gyártanak, maguk terveznek, olyan fos procikat, hogy ha van ma egy 2013-as vagy 2014-es 5930K-d, vagy egy 5820K-d, még pár évig lehet, hogy nem kell processzort venned. 😃
De lehet én vagyok a hülye. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Hi. Te honnan szopod ezt a sok hülyeséget, amit ítt leírtál
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Pár évig? Az új védelmek foltozása azokat is szépen lassítja. Nem kell félteni az intelt tele vannak summával, pénzügyileg torony magasan állnak az amd fölött. Pár külföldi videó is megmondta jelenleg már olyan kor érünk ahol az Intel Kamu teszteket már nem tud eladni. Próbálkozott ilyennek a Ryzen 2700X/9900K összehasonlításnál de első nap lebukott vele. Ja igen szinte már 5 éve vannak 14 nanométeren és persze volt idejük magas órajelet kicsikarni belőle , de nagy eredmény 😃 Ha az AMD 5 éve reszelgetné folyamatosan a Zen 2 ne aggodj ez is járna lazából 5 ghz all core-n. 😆 Csak az a helyzet a két cég közül csak az AMD aki valódi megújul. Intel meg elő adja jön új generáció, amiben valóban 200 mhz órajel különbség várható. Na Micsoda fejlődés +100 mhz 😃 Minjár rohanunk a boltokba. Prohardver Abu szerint az intel azért nem vált át 10 nanométerre hiába van készen a gyártás technologia mert nem sikerült jól és ha most mainstream fronton át állnának nem igazán tudnák hozni a magas órajeleket amit az embereket elvárnak. Szóval gyengébb mint a 14 nanométer ++++++++++ de 2021-ban talán jön a 10 nanométer++ és itt végre jöhetne a Mainstream hardverek. Érdekes 2002-2003-ban is hol volt a igazság? Miért kéne védeni az intelt anyagilag sokkal komolyabb lábakon áll mint az AMD. Ha az intelen múlna még mindig 4/8 szálat kapnál magasabb órajelen. 😆 Csak a AMD Zen platformja kényszerítette ki a magszám emelést 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Tudom én hogy az intelnél áll a lóvé, nem vitattam én ezt egy percig sem. Nem azt akartam ezzel sugallni, hogy az amd anyagilag van előrébb. Én csak arra céloztam, hogy a gyártás nekik közel sincs annyiban mint az intelnek. Persze hogy tudott az amd olcsóbb lenni. De ez nem szívjóságból történt, hanem mert volt egy *** nagy paci rés (a középkategória) amit ők gyorsan betömtek. És ez így volt, mert akinél kicsit szűkösebb volt a keret fix, hogy amd-t vett. A mai napig így van. (Nincs ezzel baj.)
Nem vonom kétségbe azt sem, hogy innováció terén az intel évek óta nem tett semmit az asztalra.
Egyébként ebben Abu nagyon közel járhat a valósághoz. Ez is csak alátámasztja amit mondtam is, az amd jelentős előnnyel rendelkezik a technológia hátterét tekintve. Én csak azt mondom, hogy az intel így is tudta és tudja a mai napig is tartani a piaci fölényét. És nem is fogják azt ilyen lazán átpasszolni az amd-nek.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Az intel meg mindent maga okoskodott ki

Akkor az AMD64-es időben az intel miért nem találta ki a 64 bites cpu-t és miért AMD-hez fordult? Nesze neked mindent magának okoskodott ki... 😂
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: A cpu gyártók, nem csak az amd és az intel, elég sokat lestek egymástól. Ezzel inkább nm váltásokra gondoltam. Az amd-nek ezeket sokkal egyszerűbb volt megugrani.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Nem értem mi szerepe ennek a védelemnek... sztem semmi. Csak paraszt vakítás.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Hát azért még is csak megnyugtató ha a bankszámlád nem nullázzák le véletlen 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: 20 éven keresztül nem volt vele baj most hirtelen van?! 😃 ezért nem értem
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: 20 éve nem volt ilyen szinten internet most van 😃 ***ing Login 😆
De kb olyan mint ha a Bakelit lemezek idején miért nem nettről töltötték le a zenét az emberek, hát mert nem volt 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Azt azért leírnád, hogy a processzorod alapján hogyan férhetnek a bankszámládhoz? Szimpla kíváncsiság. Bár egy normális eredeti vírusírtó mint nekem az ESET Smart Security Premium van annak azért nehézkes lesz hozzáférnie a bankszámládhoz mivel ahogy indítom az itthoni utaláshoz az oldalt, akkor már a kattintásnál átvált biztonságos böngésző ablakba. Na meg a másik hogy ez után is ha meg is van a számlaszám, és a jelszó is ott második lépcső ami a megadott telszámra küld egy sms-t egy véletlen számsorral amit meg kell adni, mert anélkül nem férsz a számlához.
0
0
0
0
vyne avatar
@reszler112233: En 10 eve nem hasznalok virusirtot amugy, windows defender van es hello. Se a penzem nem tunt el, se a facebook fikomat,emailemet,steamemet nem loptak el. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@vyne: Azért én jobban bízok az ESET termékében mivel az több dolgot véd egymagában. Nem véletlen vettem a fullos verziót meg. Nem volt túl drága így sem az első évre sem, de a hosszabbítás erre az évre kedvezőbb is volt tekintve hogy már előfizető vagyok. Nekem megéri azt a pénzt amibe kerül.
0
0
0
0
vyne avatar
@carl18x: Az a vedelem egyedul a nagy cegeknek jelentett veszely. Kis gamereknek meg casualoknak egyaltalan nem...
0
0
0
0
bassus16 avatar
i7 9700k 128 ezer forint.
Ryzen 7 3800x 400 dollár ~ 113 ezer forint.
https://abload.de/img/ryzenwyky7.png
0
0
0
0
💬 10
xCube avatar
@bassus16: Két nyolc magos proci közel egy árkategóriában gyakorlatilag ugyanolyan teljesítménnyel.

Btw az árnál az ÁFÁt ne felejtsd el rászámolni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Nem ugyan olyan teljesítmény mert a 3800X SMT sokat dob a valós számítási kapacításon. Cinebench alatt sokkal több a 3800X. Az inkább a 9900K ellenfelének szánták...
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: Akkor jó játékot a Cinebench el 😀 .
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Jelenleg nem sok játék de a jövőben egyre több fog profitálni az SMT adta több szálból. Jó játékot 😆 önnek is
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Vagy lehet az is ,hogy még jobban rász@rnak az optimalizálásra és ahelyett,hogy jól használnák inkább úgy hagyják a játékokat ,ahogy vannak.
0
0
0
0
xCube avatar
@Andor1997: Ez sem annyira egyszerű. Eleve a többszálú feladatmegoldás is olyan dolog, amit sokan nagyon egyszerűen képzelnek el, mert hogy akkor párhuzamosan lehet több mindennel dolgozni. Igen ám, de rengeteg olyan eset van, ahol a különböző feladatok egymás végeredményeitől függnek, így sokkal praktikusabb őket sorban elvégezni, különben az egyik processz vár a másik végeredményére. Az ütemezők és a low level API -k fejlődnek, ezáltal fejlődik ez a technológia is, de bizonyos esetekben nem lehet megkerülni a soros végrehajtást. Az SMT annyiban is nehezíti adolgot, hogy ott csak az üresjáratokat lehet kihasználni, ami többek közt a fent leírtak miatt is okozhat olyat, hogy SMT mellett lassabban fut le az adott kód, mint szimplán ha nincs extrém módon optimalizálva (vagy nem különösen egyszerű és jól kiszámítható feladatokról van szó).
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@xCube: Ez is igaz nyilván.
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: Nem is firtatom az SMT hasznosságát, elég régóta jelen van ahhoz, hogy a kihasználásával ne legyen probléma. Sok sok alkalmazás, köztük játékok is használják, de ha a teljesítmény SMT nélkül eléri a konkurencia SMT -s megoldásának szintjét, akkor mondhatni egál van. Az SMT egyébként is 5 - 20% hasznot hajthat de csak akkor ha a feladatok jól priorizálhatók, így a valós előny általában megmarad az 5 - 10% -nál. Az intel sem fog ülni a és kivezetni a saját SMT megoldásukat (HT), lesz megoldás a biztonsági résekre. Az AMD végre jó nyomon van és nagy nyomást gyakorol, kíváncsian várom mit mutatnak majd a tesztek.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Igen, szerintem is a Hypet Treading túl sokat add ahhoz hogy hagyják odaveszni.
Hát tudtommal a Vulcan api ami rengeteg szálat jól kihasznál és megmozgat 😀
De legalább végre van valami fejlődés a piacon és felkavarja az álló vizet.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@xCube: Az i7 az az árukeresőn található legolcsóbb volt.
Azt, hogy a ryzen mennyi lesz idehaza nem tudom pontosan.
Egyébként igaz amit írtál kb egyforma teljesítmény viszont az nem mellékes, hogy a Ryzen 7nm-en az i7 14nm-en érte el az adott teljesítményt.
Félre értés ne essék nem vitának szántam én pártatlan vagyok minden ilyesfajta témában. Nekem teljesen mindegy, hogy milyen márkájú vagy típusú konfiggal érem el a nekem szükséges teljesítményt.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Wihay: És ennek mi köze az AMD - Intelhez?
Van Nvidia - AMD/Ati topic.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Puffin: Elnézést,akkor kérek egy linket..
0
0
0
0
Puffin avatar
@Wihay: Kereső.... 😆
Nem nehéz a használata. Beírod hogy Nvidia pl. és felhozza a témákat. 😃
0
0
0
0
Wihay avatar
Az kemény hogy ezek után, az i3 9100F-t Ryzen 5 2600-al hasonlítják össze játékok alatt..

Ahogy nézem az i3-nál marad a 4 mag / 4 szál - órajelei pedig: 3.60 GHz (4.20 GHz Turbo) .
0
0
0
0
💬 1
TheMenkuPocok avatar
@Wihay: Ez is intel marketing? Pedig a 2600 erősebb egy i3-nál. A 2600 még most is egy jó CPU. Szerintem becsapás ez az i3, parasztvakítás.
0
0
0
0
carl18x avatar
Amúgy arra lennék kíváncsi a Windows már megkapta a ZombieLoad elleni fixet is? Tudtommal azzal a javítással is csak úgy teljes a védelem ha a Hypet Tread ki van kapcsolva. Ez elég egy érvágás például egy I9-9900K-nak, de egy 8700K is veszt az időt állóságából. De egy 6700K-nak meg egyenesen érvágás a A Hypet treadingot elvesszük tőle.

Ennyiből jó hogy online fent vannak az eredeti eredmények? Akinek fent van a legújabb Windows update és a Hypet treading még be van kapcsolva "Intel" esetén tudna itt nyomni egy Cinebench R15-őt? Arra lennék kíváncsi mennyivel gyengül a maximális teljesítmény a javítások után.
Amúgy itt az összes Cinebench R15 eredmény, ezek a tesztek még az lassulás előtt került fel az oldalra.
[LINK]
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@carl18x: Ahhoz néztem az lehetséges hogy némely játéknál jobb hogy kivan kapcsolva a HT?

Ahogy néztem a G4560 pont rendelkezett HT-vel, régen úgy vették mint a cukrot..
0
0
0
0
carl18x avatar
@Wihay: A G4560 Ht nélkül sima 2 magos, anélkül meg eleve halott ötlet korszerűen használni...
0
0
0
0
bukta2 avatar
Most jók lettek ezek az új ryzenek vagy nem me látok már annyi cikkrt hogy azt se tudom mi van 😆 páran azt írják nudli akkor a másik része h jó akkot most melyik,?
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@bukta2: Az Intel fanboyok szólják le...
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@Puffin: Nem feltétlen. A főnököm AMD-fanboy, annyira hogy eddig azért használt FX-et mert nem akart Intelt. A Ryzen 2600x élete legrosszabb döntése volt, azt mondja. Valahogy nem azt adja mint a felturbózott tesztek nagyrészében...
0
0
0
0
Bronson avatar
@kolbaszkarika: Miben csalódott akkorát...? azért elég érdekesen hangzik ha valaki egy fx után élete legrosszabb düntésének nevez egy 2600x-et... finoman szólva 😊
0
0
0
0
Bronson avatar
@bukta2: Még nincsenek tesztek, pár adat volt amit elárultak, így is az folyt a csapból is, szerintem amíg nincs konkrét teszt, ne is tolják az arcomba 😊
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bukta2: Az alábbi videót ajánlom megtekintésre.
0
0
0
0
no avatar
Hi a b350 es lapom megkapja az uj biost (p5.80) akkor
lehet befigyel egy r5 3600 65TDP proci
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@dadic666: Ezt majd ki fog derülni, miután megjelentek..

https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2019/05/chipset-cheatshit.jpg
0
0
0
0
Bronson avatar
@Wihay: Az MSI megerősítette, hogy b350-től minden lap megkapja a bios update-et, az enyémhez már bios beta, és nem egy drága lap...
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Végre kicsit foghatja a fejét az intel. Remélem jó nagy pofont kapnak az új ryzenekkel. 😂 Kíváncsian várom mi fog belőle kisülni. Remélem valami fékevesztett teljesítmény vagy árharc lesz belőle. Akárhogy is, ha beindul a srácok közt a versengés mi csak profitálni fogunk belőle. Vagy így, vagy úgy. Mondjuk attól nem félek, hogy hirtelen eszeveszett árcsökkentésbe kezd valamelyik gyártó is. A hardver inkább egyre drágább lesz. Olcsóbb sosem. De ez nem is érdekel igazán. A lényeg hogy jöjjenek a brutál hardverek mainstream-be. A fejlesztők meg kezdjék használni és akkor hamarosan brutális játékok jöhetnek a megfelelő hardveres támogatottság által. Talán végre elkezdenének szoftvert írni 2-4 magnál többre...
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@Memento Mori: Az utóbbi egy évben (sőt, több is) megjelent játékok már rég több szálra vannak optimalizálva mint 2 vagy négy...
A versengés meg elkezdődött az első Ryzen szériával, az intel végre kilépett a 4/8 mag/szál tik-tak rendszerből, de elhúznak még mindig az egy szálas teljesítményben, amit a magas órajeleknek köszönhetően értek el, ami játékoknál a legtöbbet számít. Ez most remélem megváltozik, ez volt az amd egyik legnagyobb hátránya. Csodát senki ne várjon, ahogy látom elég sok amd fanboy a messiást várja az új szériától... az ár/érték arányt pedig remélem továbbra is magas szinten tartják. 😊
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Bronson: Tegnap linkelt valaki itt valamilyen képet hogy az új csúcs ryzen jobb single és multi teljesítményben is mint a 9900k és hozta játékokban azt az fps-t mint a 9900k, hogy igaz e azt nem tudom de persze majd kiderül nemsokára 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@bukta2: Egy játékot mutattak, a pubg-t és ott azonos volt a kettő. fullhd mellett ez nagy szó, mert eddig csak 4k-ban voltak fej-fej mellett. Kérdés a többi játékban mit hoz majd... de mindenesetre a 4,6ghz boost órajel kecsegtető, eddig a plafon 4,2/4,3ghz volt a ryzennek tuninggal... a natív 3200mhz memóriatámogatás meg hab a tortán 😊
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Bronson: Igazad van csak pubg volt! 😉 de persze ez is jó hír! 😉
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Igen valóban kiléptek a 4/8 mag/szál tik-tak rendszerből, lényegében kilőtték a HT-t.
0
0
0
0
carl18x avatar
Most olvastam PH-n " Az Intel szerint rosszul teszteljük a hardvereket " Érdekes a Zen 2 leverte őket is már fosnak hogy nem piac vezetők. Ez nagyon szánalmas lépést, egy ütős hardverrel kéne válaszolni nem az embereket hülyének nézni.
"A vállalat úgy gondolja, hogy el kellene felejteni például a Cinebench tesztprogramot, aminek terjesztése pár éve még kritikus volt. "
A Cinebench remek program ami fényt derít arra mennyi valódi erő van egy processzorban 😃 Nem is értem Google chrommal teszteljük a processzort? Már jó hogy nem pasziánszal? 😆
Komolyan ez már tiszta vicc kategória 😆
0
0
0
0
💬 6
Wihay avatar
@carl18x: Üdv, nem néztem meg a teljes műsort de ma mindenképpen sort kerítek rá az biztos..
Több helyen is láttam már, ( ill: nem tudom hogy hivatalosan be-e lett jelentve már) de 7.7 érkeznek a CPU-k teljes egészében.

Hát igen az Intel, az AMD elég nagy borsot tört az orruk alá a 3000 szériával - mondhatni most már tényleg a saját kezükben van a sorsuk..
A nagy kérdés, idén lesz konkurencia vagy az AMD tovább folytatja a piros szín menetelését egész a végtelemben és onnan is túl?
- A másik kérdésem, hogy lehet tudni olyanról hogy ezek a ' High End' Ryzenek mivel lesznek hűthetőek? 105W>
ui: Kicsi spoiler alert, de a műsorban nem esett szó a Ryzen 3 3000 ről? Tehát az úgymond alsó kategóriáról?
0
0
0
0
carl18x avatar
@Wihay: Nyilván a gyári hűtő elég lesz rá, sajnos az alsó kategória szerintem nem változik. Jöhet egy Ryzen 3 3300G de az lehetséges csak 12 nanométeren lesz gyártva. A 3400G meg 4/8 szálas lesz ha minden igaz, ott még nem lesznek NAVI GPU-k tudtommal. De reméljük a legjobbakat.

Idén már nem látok sok esélyt intel válaszlépésre. Talán jön pár intel által szponzorált teszt ahol szándékosan veszít a Zen 2. Jövőre jön 2020 elején a "magszám "növelt intel széria.
10 mag lesz a teteje, nyilván a szokásos bevett 14 nanométer +++++++++. Szerintem az IPC nem változik, szóval az ár-érték arány javul de ettől még nem lesz bomba "vétel".

Ha a jövő 2020 elején megjelenő intel erős is lenne, a Zen 3 ismét leverné 😃 Szóval Nem lesz könnyű dolguk 😃
0
0
0
0
no avatar
@Wihay: Én nem tudom ,szerintem a high end prociknál senkit sem nagyon érdekel, hogy mivel hűthető, mert akinek eddig is jó hűtője volt az továbbra is tudja majd hűteni vele, aki meg csak most épít vele gépet az majd vesz egy minőségi hűtőt is hozzá, mivel nyilván arra sem fogja sajnálni a pénzt, ha csak nem átlag magyar aki mindenen spórol 😂
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Wihay: A 105W nem vészes, vannak hűtők, amik sokkal több tpd-t tudnak hűteni.
0
0
0
0
Wihay avatar
@TheMenkuPocok: Persze ilyen a például a Be Quiet dark rock pro 4 is.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Wihay: Nekem egy Dark Rock 4 van, és már ez is nagyon jól teljesít. A DRP4 meg nagyobb és jobb.
0
0
0
0
no avatar
Ryzen 3-al mi a helyzet 3000?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@ELERY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: Halasan koszonom, az osszes CPU megjelenserol van valami esetleg egyben mikor lehet mar megvasarolni a boltok polcairol (szerinted?)

Nem akarok a levegobe beszelni de szerintem ez mar jo kezdett, tuti van meg valami amit tartogatnak kulon az E3 ra is..

Most hogy szinte hivatalosak az infok, lesz szerinted ar csokkenes az elso es masodik generaciora? Az AMD-re altalaban jellemzo, meg gondolom te is eszre vetted hogy a termekeik ara egy ido utan olcsobb es olcsobb lesz..
- Az en elkepzelesem hogy ha nem is lesz egy R 3000 CPU-m de a Ryzen 3 2200G vagy Ryzen 5 2600-at vennek szives ez foleg ezekre tennek el egy kis penzt.. Ha azt nezzuk a R3 2200G also kategorias a R5 2600 ar ertek aranyban kozep / felso kategoria..

Es meg egy kerdes, RX 570 ara fog csokkeni az uj karik megjelenesevel?
0
0
0
0
no avatar
@ELERY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: Szerencsére már egy ideje Prágából jönnek a cuccaim, így a magyar árak nem érintenek, szerintem szánalmasak, pláne a beszerzési árhoz képest 😜
0
0
0
0
xCube avatar
Az adatok alapján az jön, amit én vártam. Őszintén nem értem, hogy azok melyik dimenzióban élnek akik elhitték, hogy 500 USD -ért 16 magos procit hoznak ki.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 6
carl18x avatar
@HunSanyiX: Ez is hasznos információ, ki indulási alapnak tökéletes 😃
https://images.anandtech.com/doci/14407/COMPUTEX_KEYNOTE_DRAFT_FOR_PREBRIEF.26.05.19-page-035b.jpg
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@carl18x: Most akkormár csak az a kérdés merül fel, hogy a 9700K-mat érdemes lesz e 3900X-re váltani, hogyha elsősorban streamelek 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@_AsheXp: Ez nagyon egyszerű kérdés természetesen igen, 8/8 vs 12/24 szál. Nem is egy kategória 😆
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@HunSanyiX: OBS, 900p 60fps, jelenleg apex+stream mellett 80% kihasznaltsagon van a proci. Mivel ugyis csak competitiv gameket streamelek igy a grafok altalaban lowon vannak
Hardveres NVENC codec-et használok
0
0
0
0
xCube avatar
@_AsheXp: Szerintem igen, de megvárnám a teszteket, hogy az IPC teljesítmény növekedés valóban annyi-e amennyi.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@HunSanyiX: Köszi az infókat, jól jött a leírásod 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
Na végül kiderül mit dob piacra az AMD. 😃
Ryzen 9 3900X 12/24 105W 4.6/3.8 $499
Ryzen 7 3800X 8/16 105W 4.5/3.9 36 $399
Ryzen 7 3700X 8/16 65W 4.4/3.6 36 40 $329
Ryzen 5 3600X 6/12 95W 4.4/3.8 35 40 $249
Ryzen 5 3600 6/12 65W 4.2/3.6 35 40 $199

A Ryzen 3800X fog kicsit jobb teljesítményt adni mint a I9-9900K, de a csúcs 12 magos lesz árazásilag a 9900K ellenfele. A 12 magos Zen 2 egy I9-9920-al volt összehasonlítva az amd előadásán, ami jelenleg 1200 dollár. A 16 majd még lehet idén később dobják piacra, netalán a következő generációval jövőre. Az tény jelen esetben semmi szükség arra a 16 magos modelre.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@HunSanyiX: Az összegzést olvasva látható, hogy a vad spekulációk mennyire alaptalanok voltak. Én ezért is próbáltam csitítani az eufórikus fanokat, de aki nem akar hallani és gondolkodni... . Itt nem rád gondolok.

Attól függetlenül nagyon igéretesek az eddigi infók.
0
0
0
0
KENI07 avatar
sziasztok lenne 1 olyan kérdésem hogy Rysen2600x mellé jó ez a ram ami nekem van?Hyperx predator 3200MHZ köszi
0
0
0
0
💬 2
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Wihay avatar
@HunSanyiX: Köszönjük az információt!
0
0
0
0
carl18x avatar
Intel új javítása és álláspontja szerint a sebezhetőség érdekében kapcsolja ki mindenki a Hypet Treadingot, ez a lépésnek hála készült el az új I5-8700K 😆 . Simán megérdemelnének pár pert a nyakukba, azért emberek fizettek a HT felárat. Most meg ez a kukába megy/mert a sebezhetőséget így foltozzák, úgy látszik két lehetőség van egyik amd-e váltani. A másik sebezhetőség mellet a Full performance hardver használni, amiért fizetett az ember. Minden esetre a Zen 2 "3000" széria előtt ez elég nagy szívás az intelnek, mert elég sok vásárló fog rájuk váltani.
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@carl18x:
mert elég sok vásárló fog rájuk váltani.


Vagy megvárják a következő intel generációt, amibe hardveres titkosítást építenek be, így minden funkció futhat tovább.

Nem vitatom el az AMD Zen sikereit és őszintén remélem, hogy a Zen 2 még jobb lesz mint az elődei, de ez a fanatizmus, amivel messiásként hirdeted a Ryzen 3000 eljövetelét kezd lassan eldurvulni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: A lelkem mélyén még inteles vagyok, szóval én nem vagyok AMD fanatikus 😃 AMD FX cpu-t még most is szívem mélyén használnák ajtótámasznak stb.... 😆 De ha valami jó akkor azt kár tagadni. És ha a Zen 2 valóban lehoz 12-16 magot akkor mindegy intel vagy amd, ha jó hardver dob piacra én az mellé rakom a voksom. Az intel meg bukdácsol és hibát, hibára halmozz. A két cég közül lehet látni jelenleg ki fejlődik, a másik meg 14 nanométer++++++++++++++++++++++..... Intelt se kell félteni, úgy is vissza veszi a vezetést. Nyilván készül a nextgen hardver, a kérdés mikor kerül piacra... 😃
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Nem kell egyik oldalhoz sem tartozni.
Nem azért költök évi 100-200 ezret gépre, hogy egy bizonyos oldalhoz tartozzak, hanem a saját magam szórakoztatásához szükséges egy bizonyos szintű teljesítmény.. Legyen az AMD/Intel AMD/Nvidia.
0
0
0
0
rened avatar
@bassus16: Nalam vitted a tema legertekesebb hozzaszolasa dijat, egyetertek!
0
0
0
0
carl18x avatar
Zombieload, meg is jött az új intel sebezhetőség! 😃 Mindenkinek azt mondja az intel vegyék meg a legújabb hardvereket a kivédés érdekében. Azt nem mondta hogy a legújabb nem lehet AMD? 😃
Ennyire jól sikerültek a régi szériák hogy az intel így szeretné őket szándékosan lassítani? Egy I7-4770K tunningal bármit kiszolgál játékok alatt mai napig. Az új javítás is elégé le rontja majd a HT hatásfokát, de se baj nyáron a Zen 3000 széria majd fixálja az intel sebezhetőséget! 😃

Intel a Zen 2 megjelenése előtt pont hogy az AMD malmára fogja hajtani a vizet, ha a Zen 2 tudja amit várunk tőle és árba is jó lesz borzalmasan jó vétel lesz. És sebezhetőség sincs "AMD vonalon" Intelnél meg teljesen megszokott hogy fél évente jön egy új rés. Nem véletlen dobták ki a I7-9700K-t 8/8 szálal, ők tudták előre hogy a HT lassan értelmét veszti intel oldalon.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@carl18x:
Mindenkinek azt mondja az intel vegyék meg a legújabb hardvereket a kivédés érdekében.


A gond megoldása két részből áll. Egyrészt az Intel az újabb, hardveresen védett processzorok beszerzését javasolja, DE ha ez nem lehetséges, akkor a régebbi, MDS-re sérülékeny processzorokhoz mikrokódfrissítést kell alkalmazni.

Néha érdemesebb tovább olvasni a híreket 1-2 bekezdéssel. 😊

Spoiler!
Nem mint, ha én nem váltanék, de azért a bulváros megfogalmazások továbbra is viccesek 😂
0
0
0
0
Bronson avatar
@carl18x:
Egy I7-4770K tunningal bármit kiszolgál játékok alatt mai napig.


Nem éppen...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Jaja, Én is azért használom még.😊
0
0
0
0
Rocky12 avatar
Sziasztok, hamarosan váltani szeretnék. AMD Ryzen 5 2600X-re, vagy egy Intel Core i5 9400F-re gondoltam Az lenne a kérdésem, hogy melyik processzor érné meg jobban?
Nézegettem YouTube-on teszteket és a legtöbb esetben ez az i5 jobban teljesít és kevesebbet is fogyaszt. Plusz olcsóbb is lenne. Mi a véleményetek?
0
0
0
0
💬 7
PatkosXX avatar
@Rocky12: Mindenképpen a 9400F. Ennyi pénzért nagyon jó vétel.
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@PatkosXX: Értem. Köszi 😀 És milyen alaplapot ajánlanál hozzá, ami viszonylag olcsó is? Most májusban, legkésőbb júniusban tervezem lecserélni a PC-met.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Rocky12: Asus Prime Z390-P illetve az MSi MPG Z390 Gaming Plus lapokat bátran ajánlom, jók lettek.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Rocky12: Én a helyedben megvárnám az indén jövő új Ryzen generációt. 😀
Spoiler!
Hiába tud az intel több FPS-t ,ha összetalálkozol egy proci igényesebb játékot ,akkor hamar kipörgetheti 100%-ra
0
0
0
0
carl18x avatar
@PatkosXX: Egyáltalán nem jó vétel, minjár itt a Ryzen 3000 széria. Ne vezesd félre a kollegát....
Ryzen 3000 széria add 8/16 szálat jobb ipc-vel. Inkább várj egy kicsit Rocky és sokkal jobb géped lesz, az intel ez mellet sebezhetőség miatt is sántít.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@carl18x: Ha te mondod...
0
0
0
0
Bixorly avatar
@Rocky12: Ha csak játszani akarod, akkor 7-8% különbség van intel javára, de ha munkára is használod, akkor mindenképp Ryzen! Továbbá DX12-es címeknél jobban teljesít a Ryzen, és proci igényesebb dolgoknál is. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
Na kicsit utána néztem ez eddig infoknak. Az durva az intel nem válaszol semmivel a Zen 2 (3000) szériára idén, ami nem jelent mást hogy az AMD elég szépen fog piaci részesedést szerezni. Más felől az intelnék készlet hiány is van, ha valóban olyan jó lesz a Zen 2 mint ahhoz az sejtjük. Akkor az Intel elégé nagy bajba van, főleg hogy 2021-ig ők 14 nanométeren ragadtak. Ryzen 3300 99 dolcsiért 6/12 szál, ez még a hülyének is megfogja érni szó szerint. 9900K teljesítmény 200-250 dolcsiért kb, ami megint egy brutál jó gaming cpu lehet, szóval a intel most nagy bajba van. Más felől 2020-ra hiába emel az intel megint magszámot, nem lesz elég mert a Zen 3-ra addigra megint javul valamelyest.

Mire az intel lemegy 10 nanométerre, addigra az AMD már 5 nanométeren fog tartani. 😃 Minden esetre nagyon kíváncsi vagyok mit hoz a jövő. Az AMD jön fel mint a őzön víz, az intel meg hibát hibára halmoz.

Mondjuk azért az intel se féltem mert ha lelép 10 vagy 7 nanométerre akkor biztos hogy ismét brutális teljesítményt láthatunk a piacon. A kérdés ez mikor lépi meg, és hogy lesz-e ismét készlethiány 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Bizonytalan ideig, de én is csatlakoztam a sötét oldalhoz... 😊
https://i.imgur.com/6KgZ6Im.jpg
0
0
0
0
💬 5
botmunpls avatar
@Yezi_: Egy munkatársamnak is ilyen procija van arctic freezerrel, egy 1060Tivel és egész jól gamerkedik vele, nem érti a sok szapulást.
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: Olyan kártyával ami nem is létezik? Biztos elég jól el lehet vele. Azért mondjuk mai világba nem is szabad túl sokat várni egy 7 éves processzortól. De az FX a maga idejébe se volt a legjobb a gyenge egyszálas teljesítmény miatt.
Havernek FX 6300 egy R9 270 mellet és GTA 5 alatt elég gyengén ment. 45 átlag fps, 30 minimum, utána egyből eltántorodtam az FX mellől. 😆 Pedig a GPU csak 60%-on járt...
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Aaa hülyeséget beszélek, 1060 6GB-t akartam írni, nem Ti-t. De amúgy 45 átlag fps egy olyan konfignál vállalható szerintem..de ha csak 60% volt a gpu miért nem vette feljebb a grafot?
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Én még anno 44 ezer Ft-ért vettem újonnan az fx8320-at mellé egy gtx 660 oc-t (akkor talán a 700-as széria volt a legújabb) és tökéletesen megvoltam vele elégedve. 2-3 évig nagyon jó teljesítményt nyújtott viszont ott volt problémám amikor egy játékot v-sync-el akartam játszani. Ugyan is hiába volt a bf1-nél 90-110 fps volt amikor droppolt 40-50-re és az felborította az egész játékélményt. Sajnos ott éreztem, hogy váltanom kell. (90-110 fps már gtx 780-al volt.)
Lényeg a lényeg, hogy sohasem volt egy nagy szám processzor viszont 44 ezerért szinte bármivel játszhattam 1080p-ben legalább High-on fxaa-val. 😀 Nekem akkor is és most is CSAK ennyi a célom.
0
0
0
0
Wihay avatar
Elvileg a képen látható az új Ryzen 3000 szériából a R3 3200G:
[url]https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-3-3200g-picasso-apu,39120.html [/url]

Mennyire igaz a forrás az kérdéses, de annyit megállapíthatunk hogy ez nem 6 mag / 12 szál amit az AMD igért a Zen 2-re ( Alsó kategóriának)

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/4352To5krfv4NV6ejjf3mV-650-80.jpg
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@Wihay: Aztán te hol olvastad hogy az AMD 6/12-es processzort ígért alsó kategóriába?
0
0
0
0
Wihay avatar
@Puffin: [LINK]

Szolgálatodra, aztán beszélgethetünk róla.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Wihay: Még jó hogy az AMD semmi hivatalosat nem adott ki, csak valami AdoredTV nevű csatorna linkel valamit... 😆
0
0
0
0
Wihay avatar
@Puffin: Én is ezt irnám DE azért nyugi, ha már akarják venni a versenyt az Intellel és az nVidiával szemben akkor meg kéne lépni a lépést..
- És nem, a Ryzen nem fog FX sorsa jutni..
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Ador-nak azért elég biztos forrásai szoktak lenni 😀 Lehet adni a szavára, nem mint ha nagyon követném meg érdekelnének a leakek.
0
0
0
0
carl18x avatar
Na rég írtam már ide, mi a helyzet itt a topikban? 😃
Minden igaz lassan jelentik befele a Zen 2-t nagyon kíváncsi leszek már milyen árazás és teljesítményt fog kínálni. A processzorral nem is lesz utána gond a piacon, utána már csak egy Jó teljesítményű/áru GPU kéne a piacra. Remélhetőleg az RX 3000 széria (Navi) Végre hoz valami versenyt a piacra, az AMD még pár éve azt ígérte a Navi GTX 1080/RTX 2070 szintjét fogja hozni 250 dolcsiért, ha ez megvalósulna szerintem vinni fogják mint a cukrot. Remélem ezzel is berobban a piacra mint 2 éve a Ryzennel, és akkor végre volna valós verseny. 😀

Sajnos az RX 500-as Széria igaz teljesítménybe jó, és árba is de a fogyasztás elszál az RX 590 meg a GTX 1660Ti ellen már nem igazán tud labdába rúgni. Túl sokat eszik az nvidia kártyájához képest, reméljük a navi megoldja ezeket a gondokat.
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@carl18x: Minden információ valószinű hogy a Computex leforgása alatt fog történni ami Május 28-án veszi kezdetét, de már mondanom sem kell mindenki izgatott..
Én úgy kalkulálom ha be is jelentik az új Ryzen-t akkor kell idő majd a gyártásnak abban biztos vagyok..
0
0
0
0
carl18x avatar
@Wihay: Lesz még ebből balhé 😆 gyere fel a gépigény.hu-ra 😃
0
0
0
0
griff55 avatar
Már legalább 1-2 éve húztam halasztottam a gépem újítását. Végeztem az AMD processzorokkal. Egy FX 6200-at váltottam le egy i7 8700-ra. Szóbajött a Ryzen is, de a tesztek meggyőztek, hogy az intel a jó választás. Többet kihoz ugyanabból a vga-ból játék közben és sokkal stabilabb (elég a teszteket nézni)
Jelenleg még csak a processzor van meg, a ram úton van, az alaplappal pedig még várok.
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@griff55: Egyrészt jó hogy többet hoz ki,ha magasabb is az órajel ,plusz még egy két más dolog(például a speciális processzor működés),ennek ellenére az ár/érték arányát nem tudja lenyomni a Ryzennek,hiszen bár valóban kevesebbet tud ,mégis amennyivel kevesebb ahhoz képest az ár/érték arány jóval kedvezőbb tehát:Ahhoz képest ,hogy kicsit rosszabb csak ,mégis jóval olcsóbb+gyári hűtő is jár,ami nem annyira gagyi.Nyilván az AMD később lépett be a DDR4 piacba ,amivel voltak kompatibilitási gondok,de azok is már nincsenek annyira jelen,nyilván lehet minimális hozzáértés kell a kisebb állításokhoz ,de az bőven megéri.Meg beszélhetnénk arról is ,hogy a játékok között is rengeteg különbség van,van amiben alig marad el egy R5 2600x ,van amibe jobban.Ez nyilvánvalóan játékoptimalizálási dolog,hogy mit részesít előnyben ,azonban ez nem feltétlen a gyártó hibája. Egyébként pedig úgy írod ezt ,mintha a Ryzen széria egyenlő lenne az FX szériával vagy mintha az AMD tehetne arról ,hogy nem kedvező processzor árak vannak,mert hát ugye pont hogy nem.Nyilván való ,hogy az i7 8700 egy jó videokártyával hosszú életű lesz valószínű ,lenne pénzem én is ezt választanám lehet ,de pont most lett volna érdemes megvárni ,hogy néhány hónap múlva mit hoz az új Ryzen széria.

UI: Nem okoskodásból írtam, csak szimplán ha jár erre valaki ,aki nem ért a dolgokhoz ,akkor lásson egy másik nézőpontot is,na meg ez nyilván saját független vélemény.Nyilván tehát akinek csak Ryzen-t érné meg ,az vegyen azt ,nem fog azzal azért olyan rosszul járni,de azért várja meg a 3. generációt (3000 széria) ,ami idén jelenik meg és néhány hónap múlva bővebb információt is kapunk.
0
0
0
0
griff55 avatar
@Andor1997: Abban egyetértek, hogy ez nem mind az amd hibája, hanem a fejlesztők hanyagságáé is.. Viszont kivételes áron tudtam hozzájutni a processzorhoz, ezért nem akartam otthagyni. Hosszú távra veszek processzort, az előző fx 7 évig szolgált.
0
0
0
0
Wihay avatar
@cseszka: Ryzen power ÉS ez még mindig csak az első gen..
0
0
0
0
cseszka avatar
@Wihay: Bizony.Nem bántam meg a váltást,a régi FX mérföldekkel levan maradva ettöl...
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Már úgyis rég mértem az e-penisem. 😂 Este meghajtom vagy 4500MHz-ig a műszert, kíváncsi leszek úgy mit produkál.

https://kepkuldes.com/images/1ff4b27c51af62d277eaf9ed0c44102a.png
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Mégegy ok amiért váltani kell Ryzenre 😃 [img][LINK][/img]
0
0
0
0
💬 9
xCube avatar
@Viktorinho: Ez az ok a Cinebench?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@xCube: Játékra jó,de minden másban elvérzik.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Viktorinho: Mire használnád játékon kivül?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Wihay: Streamelne, renderelne? Futtatna pár szervert? Vagy esetleg következmények nélkül csinálná ezeket egyszerre anélkül, hogy elhasaljon a gép? Hogyhogy mire használná játékon kívül? 😃 Játszani egy opció vele. Azon kívül még milliónyi dolog akad.
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Az Ő nevében kérek elnézést, hogy megkérdezte. LEL.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@LordSzalko: Én meg a sajátomban, hogy kapott rá alternatívát.
Amúgy mi az a LEL? Valami magasabb szintű lol?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Memento Mori: Streamelnék,legalábbis megpróbálkoznék vele . Tudom vehetnék 7700k-t is,de inkább várom az új Ryzent.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Viktorinho: Nos, szerintem is az a legjobb amit tehetsz. Ha most állnék gépújítás előtt én is kivárnám azt a pár hónapot. Nem tudni milyenek lesznek az új ryzenek. Már ez a széria is elég jól sikerült nekik.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Memento Mori: Eleve muszáj várnom,mert spórolni is kell rá,gondolom jönnek új lapok is alájuk ,na meg ha csak a bdi-e ramok a jók akkor azok is 200 euró körül mozognak (2x8) minimum.
0
0
0
0
Bronson avatar
Ennek mondjuk lenne értelme új topikot nyitni... 😊

(Két eredmény van, az első 4,1ghz-en ment...)

https://kepkezelo.com/images/18vxqkua0hta0v5zfv7e.png
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció