AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
carl18x avatar
@HunSanyiX: Kíváncsi vagyok miben lesz jobb a 9. generáció? Meltdown Fix hardveresen ami nyilván változik, intel az ígérte a következő generációban már javítva lesz. A komolyabb előrelépés érdekében a 10. generációt ki kell várni mire kidobnak 4/8-as I3-at. Egy 4/8-as I3 ott volna nagyon a szeren, lehetne vele alázni mindenhol 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
@HunSanyiX: Hát igen hiába add az intel idén 8/16 szálat, ha az AMD jövőre 12-16 magot is adhat akár a népnek. Egy 10 magos 20/szálas cpu nagy órajelen valóban nem volna hülyeség 😃
Bár szerintem manapság 6/12 szál is jó darabig elég tud lenni játékokra. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Inkább egy átfogóbb folyamat optimalizáció kellene
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: Olyan úgy se lesz sose, max a nagyobb hardvereket fogják jobban kihasználni a játékok.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Én még nem érzem hogy cserélnem kellene a kis G4560 asomat van vagy 20 game a gépemen,TBK.PUBG, GTA V, Far Cry 5 mindent gyönyörűen visz 1080p-n, nem mondom hogy egy i7 7700-al nem lenne jobb az FPS szám de mivel szerencsére nem az FPS-re verem így a stabil 60-al is megelégszem, ryzen nagyon csábító a sok mag/szállal de játékokban még az i7 7700 is jóval előtte van még a ryzen 2xxx nek is,oké a jó alatt értem a plusz 10 játék függő van ahol 15-20FPS-t is ráver a ryzenekre és ez csak az i7 7700, ( igaz nem tapasztalatból írom csak rongyosra néztem a neten a teszteket amikor még úgy volt h. veszek egy i7 7700-at talán ki back-elem az évet a g4560 assal mert miért ne, bírni bírni fogja az biztos, és talán jövőre ha villant az AMD 7nm-en akkor váltok alaplap plusz proci mert az intel is villant persze csak dupla áron... és mint eddig sem most sem jobb annyival amennyivel drágábban dobálják mert az a 10-20FPS az engem aztán nagyon nem érdekel viszont programokba meg sokkal de sokkal jobb a Ryzen,egyik gyártó fanboya sem vagyok sőőt ez a jó nekünk ha van versengés, az AMD és intel közt már nincs az a nagy űr mint anno.
Jelenleg az Intel jobb választás még ha játékra tervez az ember (jelenleg) hogy ez meddig marad így az majd kiderül. És mivel egy gamer oldalon vagyunk így nem is számítanak nagyon a programok... 😃
0
0
0
0
💬 60
FoLey avatar
@bukta2: Ezt a 15-20 fps ráverést mégegyszer fontold meg.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Mint írtam is, "játékfüggő"... de amit linkeltél videót ott is jobb játékok alatt a 7700 tehát nem hazudtam.
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Az a baj,hogy nem sokkal és nem 2700X-et raktam mellé az már 8th generáció i7 8700k ellenfele.
De maga a felhasználó dönt hogy mit szeretne venni. Én Ryzenre fogok beruházni karácsonyra 2600X-re.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Tégy úgy nincs azokkal sem gondom sőt egyre jobbak a ryzenek
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Kár rajta vitázni az AMD nagyságrendekkel le van maradva Gaming téren.. Aki vette legtöbb ember megbánta. A legújabb játékoknál is hónapokat kell várni hogy arra a rossz procira működő frissítést tudjanak kiadni és ne pörögjön 100 % on , meg a villanyóra 😆. Aki AMD vesz vagy buta vagy szegény mint a templom egere de sok magas pc-t akar😀 Az AMD sosem fogja utólérni az intelt.. ez pont úgy van ahogy egy hozzá értő profi elmondta... Mivel az AMD nem tud azonos vagy dupla szálakban hasonló teljesítményt hozni bele rakja a retekbe az összeset amit tud és kb 3-4x e lesz az intelnek de teljesítményben még mindig nem lesz sehol... mert úgye tudjuk hogy a játékok nem használnak ki annyi magot.Tehát ismételten kapnak egy programozásra , zipp egyéb dolog futtatására alkalmas processzort az AMD től ami rengeteget fogyaszt , melegszik mint a kályha és még csak jó sem lesz játékban. Az intel meg élvezi tovább a játék királyságot 8/16 os processzoral haza vágja a 32/64 es AMD hulladékokat. #Gamer.hu Zsolt
0
0
0
0
FoLey avatar
@ZoleD: ZoleD aka zolex89 erre kár volt pazarolnod új felhasználónév csinálásához. Mellesleg szerénységben is buta vagy erre is kár volt pazarolnod a mondataidra amit valótlanságot is állítottál.

ui.: mindig kérem a valód éned
0
0
0
0
no avatar
@ZoleD: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
@HunSanyiX: Hagyjad csak egy kamu írigykedő kisgyerek nulla tapasztaltsággal. De úgy látszik a VG időszak nemfog elmúlni. Érdekes amikor VG volt itt addig megsem jelent ez a szerencsecsomag most meg hirtelen megteremt trollkodásával. 😀

Hiába magyarázod el neki én már tudom a válaszát csak nézd és ámuld a kimagyarázkodását.
Én hiszek neked,mert PH!-n is ezeket olvasom akiknek birtokjuk van a Ryzen.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: Azt nem mondtam hogy munkára nem jó a Ryzen.. ha értelmeznéd ki is emeltem hogy csak arra jó . Játékban soha nem lesz Intel szinten 😃 Én akármlyeik Ryzen mellé oda mernék tenni egy 6. generációs intelt játékokban lazán alázná az AMD -t. Nem hiszem hogy az AMD költséghatékony lenne.. sőt inkább drágábban jön ki hűtés + alaplap átszámításával sokkal patikáb Intel PC- t lehet össze rakni az árán ahol nem lesz hőmérséklet probléma, nem fog elfüstölni a táp egy kis oc után ... stb stb... Arról nem is beszélve hogy az összes új megjelenő játék Intel/Nvidia optimalizációt fog kapni leginkább , tehát nem sok értelme van a B tervnek "Játékra". Nekem személyes tapasztalat ismerősöknél is... a gyengébbik Ryzenek vicc szinten vannak egy combosabb i3 is oda alázza játékban. Peace
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ZoleD: jézus isten kiket nem engednek be ide az oldalra! 😆DD

most nincs időm végig olvasni a kommenteket de majd este megteszem hogy egy jót nevessek! 😃 na pá
0
0
0
0
szilver avatar
@bukta2: Nekem már nincs semmi hozzáfűzni valóm 😃 Próbálom elfelejteni a sok marhaságot amit olvastam,még a végén megzakkanok 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@ZoleD: Mesélj még hülyeségeket...kérlek!!!
Honnan jöttél, esetleg ShadowWarrior tanítványa vagy?
0
0
0
0
carl18x avatar
@ZoleD: Nagyon nem értesz a gépekhez, a Ryzen + nagyon jól sikerült. Valamivel jobb az intel egyszálas teljesítménye. De sokkal drágábban adja a cuccait, nem éri meg a felárat!
Egy Olcsóbb Ryzen 2600 mellé rakhatsz erősebb GPU-t.
Szerintem egy 8700K és egy 2600X között egy 1070 mellet nem lehet úl sok különbség például.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Az a baj hogy nincs semmilyen ellenérv vagy kézzel fogható dolog arról hogy az AMD bármelyik processzorával jobb teljesítményt ért volna el mint az Intel , plusz a legtöbb hiba amd processzoros gépekben fordul elő.. gondolok itt mikro laggokra , akadásokra amik intelre épített gépeknél nem fordultak elő.
0
0
0
0
szilver avatar
@ZoleD: Most igazán nagyot tévedtél!Olvasgass egy kis proci történelmet és meglátod hogy AMD jó pár éven keresztül előnyben volt😉 [LINK]

A tényektől nincs nagyobb ellenérv asszem 😉
0
0
0
0
no avatar
@szilver: Ezer éve mit számít? Videókártáyban is jó volt még Anno az ATI HD kártya.. mára mi lett belőle ? Na látod... fölösleges olvasni itt a számok bizonyítanak és a valóság.. Manapság mindent meg lehet manipulálni... Látod hányan mondják azt hogy a Ryzen jobb az Intelnél és még az életükben nem volt Intel náluk tehát még csak hasonlítási alapjuk sincs csak a youtuben fel lelt random videó... ami lehet épp bármi bizonyítékok nélkül.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ZoleD: Látom neked nehéz az olvassági képességed.
HunSanyiX Írta is neki volt intelje és utána Ryzenre váltott a többit nem forszívozom neked.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@ZoleD: A leírásban a gyík7 4790k+Titan X összehasonlításként (ugyanazon beállítással) anno csináltam még több összehasonlítást is.. youtube a barátod.


Csináltam vágatlan videót is a beállításaimról, mert voltak kétkedők, hogy ami videókat csinálok fake és 5.2Ghz már be sem bootol az FX :

Ezután már nem fake volt, hanem biztos "goldchipes" az FX-em 😃 hát persze..
0
0
0
0
no avatar
@rambustibi78: Nem rossz.. De engem az az alapjárat 46 fok nem győzött meg 😃
0
0
0
0
bassus16 avatar
@ZoleD: Eddig fx 8320-am volt egy 8000 Ft-os hűtővel.
65 fok volt a maximum.
Most i7 7700-am van gyári hűtővel és felmegy 85-91 fokra is. Sógornak ugyan ez csak Hyper 212 x-el és neki is 80 fok körül van.
Így eltudom mondani, hogy az AMD-vel tudtam fűteni viszont az Intel-el tudok vizet forralni....
Én tökéletesen megvoltam elégedve a jó kis fx-el is, de az nem volt a legjobb széria sajnos.
A Ryzenek már ennél sokkal jobban sikerültek és szerintem senki nem jár rosszabbul vele mint a konkurens termékeivel.
Én soha nem fogom nézni a gyártót és az ilyen rosszindulatú zsigerből jövő ellenszenves kommenteket vásárlás előtt. Én kipróbálom az összes kiszemeltet ha nekem nincs kifogásom kerül is bele a gépbe. Így lett a mostani felállás. peace V
0
0
0
0
szilver avatar
@ZoleD: Én csak tájékoztattalak a ,,Az a baj hogy nincs semmilyen ellenérv vagy kézzel fogható dolog arról hogy az AMD bármelyik processzorával jobb teljesítményt ért volna el mint az Intel,,kijelentéseddel kapcsolatban.Kulcsszó amire ezzel utaltam a bármelyik ért.Szal volt olyan processzor anno amit nem bírtak felülmúlni Intelék. 😀 Mivel úgy jelentetted ki hogy sosem volt ezért válaszoltam és osztottam meg ezt az érdekességet.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ZoleD: Miért vagy te ennyire ostoba a hardverrel kapcsolatban? 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ZoleD: Szálljunk már a reális talajra komolyan mondom. Azt aláírom, hogy legtöbb játékban még az Intel vezet az AMD-vel szemben, de csak ott ahol nagyon számít az 1 magra eső teljesítmény. Ahol már egy játék képes több magot kihasználni már egy szinten van, sőt néhol jobb is.(Ha jól tudom van már ilyen játék.)
Ugyan nekem is Intel processzoros gépem van, de mikor ezt megvettem és átléptem a 775-ös Intel platformot, akkor még Ryzen nem is volt. (Ez 2016. 06.10-én volt, ami már több mint 2 éve.) Viszont ha most kéne váltanom valószínű Ryzen felé mennék, mert amit te itt összehordtál, a fele sem igaz. A Ryzen igenis nagyot dobbantott, és ez látszik az Intel kapkodásán is.(Hirtelen jöttek sorba az újabb és újabb Intel processzorok, ami évekkel ez előtt míg nyeregben volt nem igazán volt így.) Viszont a Ryzen jóval kedvezőbb áron van, bár igaz hogy az kényesebb az alaplapra is, de utánaszámolva sokszor olcsóbban ki lehet hozni egy 6/12-es Ryzen processzoros gépet mint egy 4/4-es Intel processzoros gépet.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: Mond ki a végét.. alapjába véve az Intel jobb játékra mint a Ryzen hiába a monitor felvételek megvett tesztek ez nem lesz másképpen akkor sem minden Ryzen tulaj azt mondja hogy bizony az övé jobb egy egy ilyen igényesebb játékban. 😀 Elindítottál pár mérést 2013 -2015 ös játékokban.. ugyan már.. próbálj ki egy Alfa játékot vagy egy értelmes AAA- s játékot... na ott meglátod mit ér a Ryzen.. hát mondanom sem kell mennyire marad az Intel mögött... Hiába a sok mag ha nincs kraft.Nézd meg az előzőleg elküldött videót 46 fokon megy egy Ryzen alapjáraton... Annyin az én intel procim pörög 100% on.. ha egyáltalán van olyan játék ami kihasználja.Itt most lehet sakkozni melyik a jobb egy meleg már már szinte kályha értékű instabil több magas AMD vagy egy hűvös stabil Intel amit elég nehéz megríkatni 😃
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Hát erre most nem tudok mit mondani.. mégsem tetted meg.. Egyébként alapból a konfigoddal is probélma van 8 GB ramot lönki egy 1060 as kártya mellé vicc kategória 😃 Ja de közben láttam hogy van még mögötte egy másik gyártó is .. értem tehát akkor vegyes vágott mint a legtöbb gémer gép 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ZoleD: Állj már le és hallgass inkább a pár napos accoddal. Leszólsz több éve itt lévő, normális hangon hozzád szóló embereket. Direkt leírtam, hogy mikor váltottam nem volt Ryzen és azért nem az van, de mivel ez nekem megfelel, váltani nem fogok csak ha muszáj lesz.
Egyébként mi baj a 8 GB memóriával egész pontosan? Elég az is elhiheted, amire nekem kell, és az 1060 mellé is elég véleményem szerint. Ugyan tervben a 16-ra lépés, de amíg nem rendeződik a RAM ára addig nem.
Az meg hogy más gyártó is van mögötte, és a vegyes vágottra nem tudok mit mondani, mert ha kicsit is jártas vagy a PC világában akkor tudnád, hogy ami nekem van a gépemben, egy sem az az igazán olcsó és gyenge minőség, sőt inkább ellentéte, és szándékosan összeválogatott részek.
És legalább nekem ki van töltve részletesen a gépem, neked meg semmi, de még az adatlapodon se.
De komolyan mondom kezdem azt hinni hogy valójában VG vagy másik accal.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Ez a figura csak löki a süket dumákat azért regisztrált ide,de semmit nem tud bizonyítani egy troll kis hülyegyerek aki szereti mások életébe beleturkálni az én életembe is beleszólt,hogy kihajtott német járgányom van és gazdag létemre lenéző seggfej vagyok. 😊
Úgy is visszatér új felhasználónévvel és nem fogja feladni. Ha meg VG akkor végképp nemtudja feladni,mert nemfogja fel miért lett bannolva.
0
0
0
0
vyne avatar
@reszler112233: Zolex gyerek az,sajnos nincs full bann az oldalrol,mert ugy is csinal masik accot,ugy is reseteli a routert...
Nekem is eleg egyenlore a 8gb ram az 1060 melle, semmi gond nincs vele es minden jatekot high/ultra presetsel nyomok. Nem kell egyiknel sem visszafognom magam. O vagy nem tudja mit beszel,vagy csak irigy mint a diszno, esetleg mind ketto opciot is el tudom kepzelni...😃 Nem kell vele foglalkozni.
Spoiler!
Ha lenne Cm,mar reg nem lenne problema vele...just sayin` 😀
0
0
0
0
vyne avatar
@ZoleD: De buta.. Meg jo, hogy el lett tavolitva szepen az oldalrol! 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Ez se rossz azért 😃 330 vs 380 dollár! 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Ez sem valid videó... Sehol nem látod azt hogy nem ugyan az az I7 es processzor szerepelt mind2 videóban. Nézz olyan teszteket amiket nem vett meg az AMD , mert ugye az intelnek nincs ilyesmire szüksége 😃
0
0
0
0
Wihay avatar
@ZoleD: "Nincs szüksége, érdekes mindig valami nagy lan van nagyban a nagy versenyszervezők tolják nagyba az Intel sellout-ott -Nagyon elvagy tévedve..
0
0
0
0
FoLey avatar
@ZoleD: Te mindent kiakarsz magyarázni,de egy kurva bizonyítékot sem linkeltél ide akkor mire neked fel?
0
0
0
0
szilver avatar
@FoLey: Ismerős ez a kimagyarázós üres duma valahonnan már.Csak tudnám honnan?! 😊😆
0
0
0
0
Wihay avatar
@szilver: Maybe Gabor or Shadow Warrior tanítvány?
0
0
0
0
carl18x avatar
@ZoleD: Nem vagy te Vass Gabor véletlen 😃 2 napos Regisztrácó. Gyanus gyanus 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@ZoleD: Nem vagy te Vass Gabor véletlen 😃 2 napos Regisztrácó. Gyanus gyanus 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@carl18x: Mikek foglalkoztok vele....
Tipikus troll.
Aki picit is pártatlan az nem szidja most az AMD-t mert tényleg letett valamit az asztalra.
Én kifejezetten örülök.... Így legalább olcsóbbak lesznek az intel procik.
De ha mégsem akkor lehet amd procitt venni olcsóbban.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Szerintem is érdemes várni még, a G4560 még simán kihúz 1 évet, utána ez a 7 nm Ryzen meg ígéretes váltás lehet 😀 De HP-n is szokott lenni I7-6700 40-45E-ért, majd lesznek még ez olcsóbban. Ahogy jön az újabb erősebb széria olcsóbban úgy veri le a régebbi generáció árait. Jövőre egy 8700K 55-60E-ért fog maximum menni.

Jövőre az is lehetséges hogy 200 dollárért a Ryzen 8/16 szálat add a vevőknek. Bár szerintem egy erősebb 6/12-es bőven elég tud lenni 😀 Azért a Ryzen 2600X nagyon rajta van a 8700K nyakán.
0
0
0
0
szilver avatar
@carl18x: AMD-nél most igen megbokrosodtak a lovak sok év lappangás után. 😃 Bár nem tudom hogy hirtelen hogy a fenébe ugrottak kb ,,1000%-ot,, előre techben a ,,lapos hétköznapokból,, 😃 Valahol tuti titokban készűlgetet már ennek a ryzennek a prototipus darabja vagy valami ilyesmire gondolok.
0
0
0
0
no avatar
@szilver: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
@HunSanyiX: Az FX 8000 széria 5 évig volt piacon mainstreamként. 32 nanométer mellet mindezt, sok választék nem is volt sajnos. Tudom a Ryzent fejlesztették 5 évig de egy 22 nanométeres FX-et kidobhattak volna 2014-ben, és akkor azért lett volna valami fajta átmenet.
5 évig az ember csak FX platformot válaszhatot intel helyet, sajnos az FX egy Haswell ellen nem igazán rughatott ladbába. Skylake meg végkép földbe döngölte szerintem azért egy kisebb nanométeres FX-et kidobhattak volna legalább.
Azért az FX 8350 14 nanométeren megnézném mit teljesített volna 😃

A 32 nano csak sokat visszafogott abból a platformból 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@carl18x: Volt erő az FX-ben, semmi szégyenkezni valója nincs az intellel szemben. Pár éve már oda-vissza lett tesztelve.
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: Igen 3X akkor fogyasztásból tudta egy Ivy I5 szintjét 😃 "Majdnem" 😃 FX egy szégyenplatform a szemembe 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@carl18x: 9590 hozta a 4790K teljesítményét, és a 6700K minimálisan volt erősebb teljesítményben, persze árban mindegyik a 9590 kétszeresébe került. Pfff..Soha többet intelt, nekem elég volt ez a kettő elrettentő példának.😶
0
0
0
0
szilver avatar
@rambustibi78: Egyébként ha Intel annak idején nem másolt volna(AMD64) az AMD-től nem tartanának most itt.És vita se lenne ebből.Engem ez a példa rettent el,elvből nincs intelem és nem is lesz.😊

Szerk.:Ez miatt ne kapjon be senki.Béke és Tisztelet mindenki felé! 😉
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: FX 9590 a kérdés hol? 😃 4790K szintjét sose tudta a CsehFX 😃 Sok játékban egy Ivy I5 is leverte 😃 Soha nem kéne FX, max poénból 😃 Télire azért fűteni kis szobát jól lehet vele 😆
0
0
0
0
szilver avatar
@carl18x: Jajjj neee pls. 😞
0
0
0
0
carl18x avatar
@szilver: Miért ne? Ez az igazság 😀 De majd egyszer poénból összerakok egy FX-t ha olcsón jó árba lesz.
0
0
0
0
szilver avatar
@carl18x: Nem értek egyet 😀 Nem fűt télen semmit. :/ Most nem akarok itt ezen vitatkozni,tapasztalatból mondom :/
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
@HunSanyiX: A Ryzen valóban jó, de a FX mindig csak egy ősi szakadt AMD Marad! 😃 EZAZ Yeahhhhhh 😃
LOL. *** YEAH AMD. AMD FX sose kéne, bár nettezni filmet nézni az is elég lehet 😀
Ryzen a minimum amit amd oldalán szabad venni.

Persze a Ryzen előnye a forrasztás, intel meg még mindig a filléres trugyikat rakja a kupak alá. Egy 8700K meg lehet Delidelni hogy értelmes hőfokot kapjon az ember.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: "Buta"? a 3 évesnek a szülök mondják hogy buta azt is nevelő szándékkal 😃 Te se vagy túl értelmes. Azért vagyok hülye mert nem vagyok jó véleményről az FX-ről 😃 Hát na gratulálok 😃 Kettőnk között az a különbség hogyha az én I öttöm lehordjátok a földig se érdekel mert nem vagyok ilyen fanatíkus/kocka. + Minden embernek tisztába kéne lenni a hardverei korlátjaival.
Nem vicc, az FX Platform tiszta szívemből utálom. ŐSI ellenség amit távolról kerülni kell ha jót akar az ember magának.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Képes voltál Prohardver FX topikban is ezt az ökörséget leírnod. Mi értelme van ennek? Nemkell megjátszanod a Vass Gábort. Kajak tartsd meg magadnak.
Megsúgom neked az értelmesek jobb hűtést tesznek a procira és pont.
Azért reagáltam erre,mert ezt a melegedést témát mint sokszor említettem engedjétek már el,mert némelyik hozzánemértő user fail miatt terjeszkedett el.
Spoiler!
Én miért fázok miért nem fűt az FX-em? 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Nem én törölgettem a régi hsz-m. 😃 Milyen megjátszottam VG-t? Ember nézd már meg hol vagyunk... AMD VS INTEL. Itt jót tesz egy kis színjáték hogy a topik is pörögjön 😃
Mellesleg én őszinte vagyok már mondtam, de már éve is volt itt a topikban egy Cpu War.
Amúgy úgy is váltasz Ryzenre te is, akkor nem mindegy mit tud a régi szakadt FX ? 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Azért töröltem,mert utána gondoltam meg hogy elengedem. De reagáltál mint a hiéna a zsákmányra hát ez van.
FX topikban nem AMD vs. Intel téma volt,de úgy látom a kollégák jót röhögtek ezen bár csak én is röhögtem volna csak sok melo után nem volt annyi energiám erre. 😆
Igen váltok az okát nem mondom,de nem a teljesítmény miatt,mert a "szakadt FX"-el is elvagyok játékok terén FC5 Ultrán is kényelmesen elmegy.
FX-et is munka miatt lett véve 40k-val kijött lap+saber lap.

Spoiler!
Én legalább nem írom azt hogy túlárazott gyík és filléres pasztás a kupak alatt. Ahogy némelyik szokott. A túlárazást igen. 😆


Ha már AMD akkor előhalászom már a régi Intelt hogy szalonnát süssek ohh a maga Prescott időszak. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Akkor az FX 9590 még főzésre is jó 😃 Az fűt, süt bármit amit csak szeretnél 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Az tényleg fűt 220W-os tdp odapörköl nem is éri meg az árat. 😆
0
0
0
0
szilver avatar
@HunSanyiX: Ez a pár év kimaradt nálam így hírek terén.Köszi a tájékoztatást,igyekszem utána olvasgatni hogy kezdődött. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@szilver: Partnerkapcsolatban vannak a Samsunggal, ott meg van technológia.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@szilver: egyszerű a válasz... beszállt az AMD a konzol piacra és szert tett egy nem kicsi bevételre... és mivel az új genekbe is AMD fog duruzsolni 2020 körül is amikor is majd talán kijönnek így tovább szárnyal a szekér majd.Tehát várható hogy az AMD a jövőben sem áll le és még tovább megy.
0
0
0
0
szilver avatar
@bukta2: Igen.jön a Puma a Jaguár után a konzolokban 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
Mennyi droid 😃
[img]https://vignette.wikia.nocookie.net/starwars/images/6/6c/OOM_biztons%C3%A1gi_droidok_%C3%A9s_parancsnokuk.jpg/revision/latest?cb=20081025152411&path-prefix=hu[/img]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Következő gépem tuti valami jó kis threadripper lesz 1180 Ti -vel, de csak ha majd olcsóbb lesz. 😀
0
0
0
0
💬 7
Andris18 avatar
@Moon_Breaker: Még ha 5-10 fpssel rosszab is a ryzen az intelnél azért szerintem megéri a több mag ugyanannyiért. Sok sikert a megvalósításhoz!
0
0
0
0
lamed88 avatar
@Moon_Breaker: Az szép lesz, bár ahogy látom a géped még ráérsz vele. 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@lamed88: Azért is írtam hogy "majd", mostani masinámmal el leszek még azért néhány évig, max a 1070 -et cserélném le 1080 Ti -re de nincs PC játék amiért érdemes lenne.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Moon_Breaker: AMD Már Mainstream vonalon jövőre akár 16 magot adhat a népnek Zen 2. De 10-12 magra biztos hogy emelik a 8 magot procit, akkor a Ryzen 5 lehet 8/16 szálas 200-230 dollárért? Ez jövőre igazán jó helyzetett hozna a piacon. 6/12 szál meg 120-150 dollárért, a belépő meg 100-ért a 4/8 szál volna 😀

De tudtommal az intel is emel még a téten, idén jön a 8 magos Coffee lake, lassan az I3 is 4/8 szálas lesz, az i5 6/12 az I7 8/16
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Intel emelhet a téten ha drágán adják. Én is inkább Ryzenre fogok beruházni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Ryzen 1xxx 2xxx? vagy a 3XXX? Várd ki a 7 nanométeres Ryzsent 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: 7 1700 vagy 5 2600
0
0
0
0
carl18x avatar
Amazon.De-n hála nem lehúzás árazás van Odakint egy Ryzen 5 1600 152 euro, egy 8700K 350 euro! 😃
200 Euro különbség + még gyári hűtés is kell a intel mellé. 50-60 euro plusz 😜
Így ha a hűtés is nézi az ember egy 8700K majd nem háromszor annyiba van mint egy Ryzen 5 1600.

Ryzen 5 1600 (gyári hűtéssel) 152 Euro
I7 8700K + CM 212 EVO = 380 euro Ezzel kereken 2,5 kerül annyiba az intel 😃

Cinebench 11.5 teszt 8700K 16 ponts
R5 1600 12 ponts
Ez a 30% különbség nem éri meg a 2,5 felárat 😀 + egy pont a Ryzennek 😀
Jelenleg nem is gondolkodna sokat az ember 😃
0
0
0
0
💬 8
rambustibi78 avatar
@carl18x: Az intelesek szeretnek a fogyasztásról írni, most megjegyzem AMD tulajként:
ryzen 5 1600 65W tdp
ryzen 7 1700 65W tdp (8mag 32 szál)
gyík7 8700k 95W tdp Atyaég! Mi ez a kályha, mi ez az energia zabáló? Hőpanelnek jó lesz, nem kell bekapcsolni a fűtést. 😆
0
0
0
0
Wihay avatar
@rambustibi78: Fontos, magonként még mindig erősebb az Intel.. A Közeljövőben ezen kell az AMD-nek fejlődnie.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Többszállasban erősebb az AMD csak az egyszálas teljesítményben picivel jobb az intel.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Pici? A 8700K 16% gyorsabb egy szálon mint a Ryzen 2600X azt azért nem nevetném picinek 😃 [LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: 2700X-el hasonlítsd össze,mert nem egy kategória a két proci. 😜
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Az se erősebb egy szálon, benézted a dolgot! 😃 LOL De a lényeg az egodat valahogy nem szabad le engedni 😃 Azért te már tényleg a fanboy vagy. Nem tud beletörödni hogy valami jobb 😃 CSak azt tudod elfogadni ha az Ryzen-ről jót írnak. Intelről nem írhatnak jót, jobbat az szentség tőrés 😃 Szakadt AMD
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Nincs itt semmi fanboyság ha nem vetted volna észre több helyen is írtam,hogy intel egy szálon erősebb az AMD meg többszálban a jobb.
Nincs nagy egom,de amit az intel kiad nagy árban levő processzorokat kivéve a G szériát nem nyújt annyival jobban.
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: A valós fogyasztást kell nézni, én nem nézzem a TDP-t.
Ez még nem jelenti azt hogy a FX "Szakadt AMD" Javult volna 😃 Még ugyan az lesz róla véleményem.
De az tény és való hogy a Ryzen az első válalható az amd felől. 😀

Nem unnod még a Gyík hetezést? Szerintem senki se vevőre rá. Provokációnak és nagyon béna, ezzel egy fanboyt se vágol földhöz.

"Szakadt 8700K 160 wattos fogyasztással, Meltdown lyukkal a közepén 😃 És még gyári hűtés sincs hozzá 😃 "
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: Nem, nem rossz kölyök! 😀
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@KRZT963: AMD Ryzen Threadripper 2990X [LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: HÁt most miért? 😃 Miért kell belekötni, csak megdicsértem...
0
0
0
0
carl18x avatar
@SuperPuma: Menjél innen a szakadt ősi I3-al 😃 Persze a Paintra az is elég 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
Van egy spanom 😆 I7-6700K ASUS STrix cuccok, vízhűtés 32 gb ddr4 ram stb. Összerakta a fulos gépet dedikált kártya nélkül, 600E-be volt neki kb. 1 évbe párszor bekapcsolja internetezni, meg filmet nézni, facebookon küldözgette nekem a Bencmark teszteket.
Kérdőre vontam hogy minek ilyen gépet venni ha ki se használja, azt a választ kaptam hogy amit ö rakott össze "Bencmark Gép"
Ja vagy úgy? Ezért az emberek raknak össze gépet hogy unalmukba bencmarkoljanak ? 😃
Én nem tudom elképzelni ezt úgy élőbe, otthon vagy leül a gép elé és teljes élvezel napi 20X lefutatja a teszteket és a végén nagyot élvezni 😃 😆 Szóval már van ilyen is Bencmark gép, aztán persze mondtam melyikünknek mennek jobban a játékok, jött a kifogás hogy neki IGP-je van 😃 GTX 1050 kicsit lenyírja a HD 530-as IGP-t! 😃 *** LOgic! 😃
Internetezni, filmet nézni böngészni szerintem egy Régi I3-2100 elég lehet, és azt most találtam 3,000 ft-ért 😀 Igaz nem a legújabb/ legdrágább de költséghatékony 😀
0
0
0
0
💬 26
no avatar
@carl18x: 2 éve amikor szarakodott a régi gépem,30-ért vettem samsung led monitorral egy Amd procis gépet(12 éves csoda)filmezni és netezni az is bőven elég volt.A mostani gépem a bányász őrület előtt volt 300,azóta ráköltöttem 40-et és a legtöbb játékot ultrán viszi full hd-ban.
0
0
0
0
ors11 avatar
@Adamsfamily: Sose értettem ezeket az embereket 😃 Mondjuk az is furcsa, hogy valakinek 1080Ti van a gépében, de ahogy ki fog jönni az új széria, 2 hét után be is lesz szerezve az új 😃 Minek???? Garantáltan visz minden játékot Full HD 144Hz-en vagy 4K 60hz-en.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@ors11: 4k60 fps nincs meg ultrán minden játékban még egy 1080ti-vel sem 😀. Ez tény sajnos.
0
0
0
0
ors11 avatar
@V1VOnX: Igazad van. Furcsa azért, hogy-hogy változik a világ 😃 Legalább is nekem 4-5 éve 170k is sok volt egy gépre (ami akkor se volt high-end), most meg kell legyen 1 milla is akár a zsebedben, hogy ultra géped legyen.
0
0
0
0
carl18x avatar
@ors11: Hát mindenkinek más az ígénye 😀 Azért ha valaki most elpaszolja értelmes áron a 1080-at akkor nem a nulláról kell megvenni az új kártyát. Informatikába addig kell eladni valamit amíg van értéke,
Én megértem ha valakinek a 4K 60 fps miatt kevés a 1080TI. Na majd a GTX 2080Ti ami nagy előrelépés lesz a 1080Ti-hez képest .
0
0
0
0
showtekk avatar
@ors11: Azért veszi meg mert így lehet nagyon jól játszadozni az árakkal és nevetségesen kevés ráfizetéssel szinten tartani a géped. Én pl anno a GTX 980amat 135ért adtam el és az 1070emet 145ért vettem, 2év alatt konkrétan 10ezret fizettem rá a kártyára. 1070et 145ért sikerült elpasszolnom tavaly és rögtön 165ért vettem egy 1080-at még mindig 3év alatt 30ezer volt a kártyaköltésem és szinte a legjobb van. Ha kijön az új széria fix h azonnal megválok még jó árban a 1080tól és veszem az újat. Persze ehhez kell az, hogy a legelején teljes áron vegyél egy jó kártyát de utána ha odafigyelsz, akkor ez egy nagyon jól működő rendszer hogy mindig újra vált az ember. 😀 És ez is a lényege, az amit írsz valahol teljesen jogos és igaz, az 1080amnal is megvagyok elégedve, bár 144Hznen sokszor kevés tud lenni még ígyis de nyilván ez egyáltalán nem számít és nem is az fps miatt váltok majd az újra, hanem a fent leírtak miatt.
0
0
0
0
ors11 avatar
@showtekk: Ez így van ahogy mondtad 😃 Azt, hogy a bányászat mennyire zavart be a használt piacba, azt nem tudom, mivel valahogy sose bíztam eléggé nálunk az ilyenbe ( Románia ) viszont ha eleinte sokat beleölsz akkor azután tényleg relatíve olcsón kijön az ember. Nálam inkább a feltörekvő gpu árak tántorítottak el az új rig építésétől (novemberbe vettem egy RX560D-t 29k-ért hogy kihozzam a maximumot a mostani gépből ami most 45k-ba kerül), nameg az, hogy valószínüleg úgy is csak Fortnite, LoL stb. gameket játszanék rajtuk, mert jutányos áron jutottam egy új ps4-hez (witcher 3, god of war stb.), így nekem nem ér annyit az egész, hogy belevágjak most. Később meg kitudja. Lehet leváltom a 30-60FPS-t majd 2K+144Hz-re. 😃
0
0
0
0
showtekk avatar
@ors11: Eléggé bekavart a bányászat. Pl a 1080 amit novemberben 165ért vettem az utána hirtelen 210 körül volt 😃 Épp jókor sikerült váltanom. Nagyon durvák amúgy az árak ezért ha alapoktól kéne újrakezdenem sose tenném már kb, de így megéri. 😀 A 144Fps 144Hzen pedig egy teljesen újvilág csak ajánlani tudom! 😀
0
0
0
0
ddkk22 avatar
@showtekk: Én is 165ért néztem a kiszemelt 1080-ant, csak aztán azt lehetett hallani hogy tavasszal jönnek az új kártyák, és úgy voltam vele hogy megvárom, de nem jött semmi, a 1080 ára meg az egekbe felment 😃 így használtan vettem egy 1070-ent 😃
0
0
0
0
showtekk avatar
@ddkk22: 1070 is nagyon jó kártya imádtam. Sőt mivel abból MSI volt most meg ASUS van igazából hűtésileg köröket ver az MSI megoldása az ASUSéra így hiányzik is kicsit. 😃 Hát most megint ott tartunk, hogy nyáron jön az új széria, aztán majd elválik. 😀
0
0
0
0
ors11 avatar
@showtekk: Ezért is vettettem el én az ötletet az új géphez még tavasszal, mert ahoz hogy új képernyőt+gépet ( meg esetleg egér+billentyű+fejhallgató) combót beszerezzek 2K 144Hz-en szerintem 600k se lenne elég, ami azért elég sok pénz szerintem 😜
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@showtekk: Volt az 230-240k is nyugi 😃 .
0
0
0
0
carl18x avatar
@showtekk: Hát igen sokat számít hogy az ember ésszel csinálja-e! 😀 Hát igen a lényeg nem kell a nulláról kezdeni. Sok ember 0-ról kezdi vagy régi konfigot fejleszteni, aztán sokalja a 160E egy videókártyáért, de ha az ember jókor vált nem túl nagy ráfízetésel fejlesztheti folyamatosan a konfigját 😀 A 980-1070 váltás igazán jónak tűnik 😀 De bele gondolva egy 980. Én szerintem is az a legjobb ha az ember mindig cserélgeti az alkatrészt, hülyeség videókártyát hosszútávra tervezni.
0
0
0
0
ors11 avatar
@carl18x: Igen, csak pl. én amikor a jelenlegi konfigomat vettem olyan 6 éve ( mínusz a gpu, mert azt most nemrég ) akkor még sulis voltam, és igenis soknak tűnt a 170k nem mellesleg nem volt se saját pénzkeresleti forrásom és nem tartottam szem előtt az FPS-ek elleni háborút. A lényeg az volt, hogy legyen meg a +30fps és ne a lassan 15 éves IBM lenovo T60ason szenvedjek játszás név alatt 😃 Az, hogy azóta beszippantott ez a részi is az életnek, az már más dolog, de még most se gondolom azt, hogy 160k az kevés pénz, hiába kell 4szer annyi egy mai gépre 😃
0
0
0
0
showtekk avatar
@ors11: Nem is kevés. Anno amúgy én is a 30fps-es alap gépben gondolkodtam és olyanom is volt míg suliztam, amióta van rendesen keresetem azóta váltottam anno még egy i7 4770 gtx 970 kombóra 2014 őszén az egy nagyobb beruházás volt de azóta folyamatosan az ilyen eladom ami van és ráfizetek az újra mintát követem. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@showtekk: Inkább erre menjen mint a káros Szenvedélyekre 😀 Más a kocsmába ül, vagy rengeteget dohányzik 😀
Azért ha havi átlagot nézzünk, úgy már elég tűrhető összeg. 😀 Ha az ember vesz egy alkatrészt, nyilván nem 2 hónapig használja. Mindenkinek van valami hobbija.
Lassan majd én is platformot váltok, Ryzen 5 1600 a kiszemelt, kíváncsi vagyok mit bír 😀 Az a 6/12 szál aztán egy jó pár évig elég lesz.
0
0
0
0
ors11 avatar
@carl18x: Halkan megjegyezném, hogy az se egészséges ha valaki hosszú távon egész nap a gép előtt ül. (szem+hát stb) . Viszont igazad van, hogy inkább ez legyen a hobbim mint a cigi vagy pia. Mindenben az egyensúly a fontos. Nagyon sok gamer elfelejt mozogni, sportolni és úgy néz ki mint egy alultáplált vagy el van hízva teljesen.
0
0
0
0
carl18x avatar
@ors11: Hát minden tud káros lenni ha túlzásba viszik " kivívéve a szex 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@carl18x: Nem az unalom miatt benchmarkolok és még vannak így ezzel páran. Az extreme tuning sem egyszerű, annak is megvan a maga sport értéke, kihívása.
A felhasználók 98%-a nem tudja optimalizálni, finomhangolni, teljesítmény növelni vagy túlhúzni a hardvereit. Bekapcsolja a gépet és ezzel kimerült a tudása. Valakinek megfelel a gyári fos értékeken a hardver teljesítménye optimalizálatlansága stb.. valakinek pedig nem. Én nem nézem le a benchmarkoló embereket, sem az extreme tunereket, inkább elismerem őket. Nem kevés munka van abban, mire megtalálod a géped maximális és minimum teljesítményét, optimális beállításait, ezekhez és ezek beállításaihoz benchmark programok (is) kellenek.
0
0
0
0
Rockos avatar
@rambustibi78: Szerintem nem arról van szó, hogy lenézzük azt aki tökéletesíti a gépét, hanem azt hogy valaki csak és kizárólag azért vesz sok pénzért gépet, hogy benchmarkokat nézegessen, meg néha böngészik egy keveset. Sokkal olcsóbban is lehetnetezésre alkalmas gépet építeni, és azt is lehet benchmarkolni. Igaz, nem lesznek olyan magasak a pontszámok, de ha valakinek tényleg az az életcélja, hogy ötszámjegyű eredményt érjen el Cinebenchben, azt csak sajnálni tudom.
Ez amúgy olyan, mintha venne egy ***a sportautót, házibarkácsban még kicsit feltuningolná, aztán mindössze arra használná, hogy a kertben bőgeti a motort, meg néhanap elmegy vele a sarki boltba és vissza. Erre a célra elég egy 10-20 éves Opel vagy VW, ha nagyon autót akar szerelni, azokat is lehet bütykölni.

Ésmielőtt: Nem, nem mondom meg, hogy más mire költse el a pénzét, ő dolga. Nem ítélek el senkit az alapján, hogy hogyan osztja be a pénzét.
Egyszerűen csak az én gondolkodásmódommal nem férnek össze bizonyos dolgok, ez meg az én dolgom.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Rockos: Nem mindenki Cinebench ötszámjegyre veszi a gépet, másra is lehet használni. Mint ahogy a sportautót nem csak a kertben lehet bőgetni, hanem utcán is lehet vele közlekedni.
Van OC és Extreme tuner aki csak Benchre épít gépet, mint ahogy van csak verseny célra épített autó is, amivel nem közlekedhetsz közúton. Mindegyik célgép, nem kell sajnálni a tulajdonosukat, csak mert célgépet épít, építtet, vesz stb.. legyen az autó, repülő, motor, bicikli, pc vagy bármi más.
0
0
0
0
Rockos avatar
@rambustibi78: Igen, egy erős gép széleskörűen használható a benchmarkoláson túl is, ahogy egy sportkocsit sem csak bőgetni lehet. Ezen nincs is mit vitatni. A gond akkor van, ha valaki ezt nem látja, és csak az említett dolgokra használja, ami a lehetőségeknek csak egy kis töredéke.
És mégegyszer: nem nekem gond, nekem semmi közöm hozzá. Ha valaki arra épít gépet, hogy kihozza belőle a legtöbbet, az egy dolog. Főleg, hogy pl. nekem nincs megfelelő tudásom ahhoz, hogy megtegyem ugyanazt. De ha azontúl, hogy egy erős gépből csinált egy erősebbet, nem kezd vele valamit, az számomra pazarlásnak tűnik.
De ez csak az én véleményem, az én világlátásom. Az emberek különbözőek. Szóval elvileg nem baj, hogy mást gondolok, mint mások.
0
0
0
0
xsebix avatar
@Rockos: Jó kis hasonlat, tetszett... 😆
Amúgy talán lehet rá azt mondani, hogy a lehetőség ott van, ha éppen kicsit komolyabb gamekkel akar az illető játszani akkor azt is tud.
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: Ki mondta hogy rád gondolok? Egyik haverom vette a 6700K-t Még 2015-ben mikor megjelent.
Én általában úgy vagyok a dolgokkal, hogy mindenkinek más az igénye. De én például mostanság StarCraft 2-őt játszottam, Online része 1 vs 1-ben nagyon durva 😃 Elég sok játékot kipróbáltam, de évek óta ez az ami igazán megfogott. 😃 Ha valaki nyomja, írjon ráM 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Egyéni legjobb: [LINK]
0
0
0
0
💬 31
Andris18 avatar
@rambustibi78: Aztán milyen játékot játszol vele?
0
0
0
0
Bronson avatar
@rambustibi78: 1,5V?? az igen, jó ropogós lehetett a vrm... 1,3*-on kéne tudnia a 4ghz-t a jobb chipeknek, azért a plusz 100mhz-ért extra 0,2V... nem is tudom
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Bronson: Tudja is 😉
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-04/221623_1950x_cbr15_3473_quad.jpg
Ma szereltem be az új hűtőt és tesztelem, mit-hogy bír..szóval relax 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: Komoly 😀 Ezzel már lehet csajoznI 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@rambustibi78: Zsír zsír, de minek?

Azon kívül hogy cinebencset futtatsz konkrétan mire használod aminek van is értelme? 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Moon_Breaker: Hát ha jól emlékszem azt írta,hogy csak játékra meg átlagos felhasználásra szóval kb semmi értelme sincs e-pénisz méregetésen kívül 😃 . 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@V1VOnX: Áh értem.

Hát, ha megteheti végül is miért ne? 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Moon_Breaker: Engem sem zavar egy cseppet sem, ha már ilyen processzora van akkor hozza ki belőle amit lehet! 😉 és grat hozzá! használja egészséggel, mert durva proci az biztos!
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@V1VOnX: Ritkán bekapcsolom a gépet, akkor fórumozok/internetre használom, hogy minél előbb betöltse az oldalakat, és a számológépet szoktam még használni, ha bármilyen matematikai alapműveletet kell elvégezni, néha még kevés is, ezért váltani kellene Epycre, hogy netezés közben is lehessen számolni..
Se e-péniszt, se e-cigit nem használok, mire jó? Esetleg tapasztalat?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rambustibi78: Semmi értelme magyarul. Egy 8. genes I5 elég lenne az igényeidnek de neked e-pénisz méregetésből muszáj 100x-or erősebb procit tartanod 😉. Az a 0,1- 0,5 mp ennyire számít? Észre sem veszed netezésben kb a különbséget hacsak nem 50-60 weblap van megnyitva egyszerre.
0
0
0
0
carl18x avatar
@V1VOnX: Azért az túlzás hogy 100X erősebb 😃 Hát gyerekek én úgy vagyok vele ha neki megéri én miért szóljak bele 😀 Persze nyilván való igazi , lehet kicsit overkill a processzor. Van egy haverom ö is 3 éve vett egy fullos I7 gépet, dedikált kártya nélkül azért hogy futassa a benchmarkot, 32 giga ddr4 társaságában. Benne volt neki 600E forintba, és facebookon küldözgetje nekem a Cinebench teszteket 😃
Ja internetezni filmet nézni muszáj a fél milkás konfig. 😀
Én úgy vagyok vele csak olyat veszek meg amit ki is használok, meg nekem számít az ár-érték arány 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@carl18x: Csak képletesen értettem 😀. Nem kell mindent komolyan venni.
Pontosan,, én is így vagyok vele. Amit nem használok ki azt felesleges is megépíteni. Haverodnak aztán sok esze lehetett (szarkazmus ) ,látszik,hogy az is csak mutogatás miatt akart venni gépet. Videókártyára már nem futotta neki de olyan drága konfigra igen ? 😆
Magamutogatás az egész haverod részéről. Pár eredménnyel menőzik ahelyett,hogy autóra vagy más értelmes dologra költötte volna 😃 .
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Patkos4: Patkos4
Játszik is,azért mondtam,hogy 8.genes. 1080ti mellé kell azért egy kis erő.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@V1VOnX: A felhasználási feltevésednek sem volt sok értelme, ezért írtam rá egy totál értelmetlen abszurd felhasználási területet.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rambustibi78: Te magad mondtad ha az emlékeim nem csalnak,hogy nem munkára használod . Így semmi értelme sincs kb annak a procinak.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@V1VOnX: Majd én eldöntöm minek van értelme és mire-mit használok, nagy fiú vagyok már.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rambustibi78: 😆DDD. Ha felesleges pénzkidobás a célod elérted. Normális felhasználók nem olyan gépet vesznek,amit nem használnak ki . A különbözetből vehettél volna egy kisebb autót vagy hasonló. Egészségedre 😀 .Végülis te pénzed.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@V1VOnX: Nem kell tanács, mit-hol-minek veszek és mire használom. Van autóm, nem kell másik, se kisebb, se nagyobb. Saját keresetemből élek. Írj inkább azoknak, akik anyucitól, apucitól kapják meg a dolgaikat. Őket lehet érdekli az e-pénisz is.
0
0
0
0
vyne avatar
@rambustibi78: Egyet kell ertsek a tobbiekkel amugy,felesleges penzkidobas volt. Nem bantani akarlak. A kis szaros 6genes i5ommel is lehet internetezni,meg filmet nezni, sot meg jatszom is vele High/ultra beallitasokon. Ha te meg csak nem is jatszol/dolgozol a gepen akkor felesleges volt bele egy ilyen proci. Nem irigyseg,nem bantasbol mondom csak ez a velemenyem(velemenyunk) ugyhogy nem kell tamadasnak venni.
En is magamnak vettem,nem anyuci-apuci.
Peace.
0
0
0
0
thug85 avatar
@vyne: Ezen totál fölösleges pörögni. Miért vesz egy ember BMW M5-öt a városba ha a Swift is elviszi? Miért vesz iPhone X-et ha egy Galaxy S2-vel is lehet okostelefonálni? Miért vesz Air Max-ot ha a 2000 forintos Decathlonos cipővel is lehet futni? Vehettek Ti is más szemében totálisan fölösleges holmit mert szükséged van rá, mert vágysz rá, mert tetszik, vagy csak mert megteheted. Mindenki számára az a fölösleges amit ő annak érez, nem az amit te annak érzel.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@vyne: Én sem irigykedem rá. Sőt jó látni,hogy az oldalon van akinek ilyene van de ha csak nem ezzel keresi a kenyerét akkor teljesen fölösleges pénzkidobás. Még streamer gépbe is elég egy sima Ryzen 7 1700-1800 nemhogy egy Threadripper....

@thug85
A hasonlat ebben az esetben elég sz*r. Itt konkrétan nem használja ki szóval fölösleges.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@V1VOnX: Más állítja rólam, hogy mit használok és hogyan és hogy felesleges, pláne mivel keresem a kenyerem... 😃 Nem semmi...
Egyébként sincsen a magán dolgaimhoz SENKINEK semmi köze.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rambustibi78: Itt szó nem volt arról,hogy fáj ,hogy mire költöd a pénzed. Legyen a te dolgod. Felőlem lehet Titan V-d is ,az sem érdekel. Ha kihasználod akkor oké csak véleményt fűztem hozzá,hogy minek ekkora gép ha nincs kihasználva? Bár javíthatsz ha ki van. Ez esetben minden előbbit visszaszívok.
0
0
0
0
thug85 avatar
@V1VOnX: Értem. Köszönöm a helyreigazítást. Így már látom, hogy nem tudom elég egyszerűen megfogalmazni a mondandómat ahhoz, hogy bárki értelmezni tudja. (Utoljára ilyen konzervatív hozzáállást anyám tanusított felém amikor annak idején megvettem a PS2-t)

Rambustibi: Hogy Te milyen hü&@e vagy, hogy a munkával megkeresett pénzed olyan dologra költöd amit megengedhetsz magadnak, és szeretnél birtokolni. Nem gondolkodtál előtte, hogy mit fognak ehhez vadidegen név és arcnélküli emberek szólni az interneten?😆
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@thug85: Látod, nem gondolkodtam előre😃 Nem is gondoltam rá, hogy ilyenre kellene gondolnom 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: De most miért kell kiforgatni az ember szavát 😃 Csak sokan azt írták, köztük én is hogy egy harmad ennyibe kerülő Ryzen 7 2700X vagy I7-8700K is elátja ezt a feladatot hogy böngészés és a 1080TI kihajtása. De szíved jóga mit veszel az is igaz, ha neked megéri hajrá 😀 Mondjuk így mondhatjuk az ki lehet jelenteni neked még jó pár generációnyi videókártyát ki fog hajtani a processzorod 😃
Én átolvastam a kommenteket, és a többi ember nem irigységből írta azt amit írt. (Szerintem).

+ Azért ez a processzor téma nem olyan mint egy Cipő, vagy telefon közti minőség, annyira nem érezhető amíg az ember nem add neki olyan feladatot. Azért ha az ember elindít egy böngészőt egy G4560 8 giga ram és egy SSD társaságában, elég pörgős gépet kaphat vele.

De amúgy magasról nem érdekel, ez a sok hülyeség. Veszekedjetek csak 😃 Na de én lépek aludni mert ragad a szemem 😃
0
0
0
0
thug85 avatar
@carl18x: A roppant sarkított példát csak azért írtam, hogy hátha átjön a mondandóm lényegi része. De ezzel ahogy látom mellé lőttem. 😆 A hangsúly azon volt, hogy mindenkinek más a fontos, más okoz örömöt, és mást engedhet meg magának anyagilag. Én, és teljesen biztosra veszem, hogy itt többen is kitudnak adni pénzt olyan dolgokra amiket ténylegesen ki sem használnak, csak egyszerűen kell nekik. És itt most nem az anyagi vonzat a lényeg , lehet ez egészen piti dolog is. Mindenkinek minden területen mások a határai.
Ja és szeritem ez még szerencsére messze van a veszekedéstől. Itt még egész kultúrált mindenki. Csak értelmetlen dolgon vitázunk. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@thug85: Senkinek nem ment félre a mondandód,átjött csak sajnos te nem fogtad ezt fel 😀 .
0
0
0
0
thug85 avatar
@V1VOnX: Ez van, hülye vagyok.
0
0
0
0
carl18x avatar
@thug85: Hát mindenki más, nekem szinte 2 éve meg van a Samsung Galaxy S5, és nem érzek sóvárgást hogy jajj de muszáj volna nekem most leváltani. 😀 majd kap egy új akkut talán, aztán még egy darabig el vagyok vele 😀
De a piac/világ így van kitalálva, a sok reklámból az jön le folyton venni kell valamit. Ezer meg egy márka reklámját láthatja az ember a netten, és olyat is megvesznek amit az ég világon nem fogja használni. De hát nekem 8 ki mire költ 😀
0
0
0
0
vyne avatar
@carl18x: Nekem is mar launch ota megvan az s6 edgem,semmi baja meg mindig ugyan olyan gyors stb. Nem erzem,hogy vennem kene egy s9et csak azert,mert most jott ki..😜
0
0
0
0
carl18x avatar
Elég jól fejlődik végre a cpu piac, Ryzenből 330 dolcsiért megkapja a 2700X-et 8/16 szálat, intelnél jelenleg egy 8700K-t ad 370 dollárért. De idén év végén a hírek szerint intel a 8700K utodját is 8/16 szálasként adja ki. Neve Talán 9700K lesz, a lényeg 100E magyar forintért kaphat az ember 8/16 szálat 😃 A másik ez a használt piac árait is jól le kéne verniük 😃
A másik nagy poén láttam hogy valahol a készleten ragadt 6700K-t 8700K árba adják 😃
Jelenleg hogy a 8700K 100E-ért megkapható 60E-nél nem ér töbet a 6700K se, és a jön a 8 magos intel akkor az meg a 8700K árait fogja leverni. Az I5-9600K meg 8/8-as lesz vagy 6/12-es, de mindenkép jól járunk 😀 De ha az I3 is megkapja a Hyper Treadingot az is hatalmas előrelépés lenne. 4/8-as I3 igazán jó volna budget gamer gépekbe 😀
Ami most megjelent még csak Ryzen + volt és ott lesz még a Ryzen 2 és a 3 is. A Ryzen 2 már 7 nanoval fog piacra jönni, nyilván minden téren sokat fog fejlődni 😃

Talán a Pentium meg végre megkapja a natív 4 magot végre ? Azért durva jó 2008-tól 2016-ig az Intel szinte 4 magot adott játékra, mindig egy kicsit csiszoltak rajta és ennyi. Én is gondoltam hogy fejlesztek, de még kicsit várok hadd gyilkolja egymást a 2 gyártó 😃
Ez a verseny mindenkinek jó, főleg nekünk 😀 Mielőtt a Ryzen megjelent 100E-ért nem is álmodhatott az ember 8/16 szállról, intel előtte ezt 330E forintért vesztegette. Nyilván a Ryzen egy szálas teljesítménye valamivel rosszabb mint az intelé, de nagyon is használható.

Végre megtört a jég és beindult a mag háború 😃 Az I5-3470-et mondjuk egy I5-9500-ra váltanám, esetleg Ryzen 2600-ra. Majd meglátjuk. Vagy Talán egy 8700K-ra ruházók be ha jó árba fog lemenni, egy 6700K sincs kizárva 😃
0
0
0
0
💬 9
Rockos avatar
@carl18x: Annyit javítanék, hogy a mostani AMD széria az tényleg Ryzen 2 és annak az architektúrája a Zen+. A Zen2 jön 7nm-vel, ami már a 3. genes Ryzen lesz.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Gondolom ez azért történt mert programokba nem kicsit jobb lett az Amd mint az intel, játékokban az egyszál teljesítmény miatt még mindig jobb választás egy intel de nem sok az az fps szám amivel jobb az egy szálas teljesítmény, ha nem kezd magával valamit az intel akkor itt komoly háború lesz akár még meg is fordulhat a piac az AMD javára,ami nekünk gamereknek csak jó lenne. de már most is jó, egész korrektek az árak processzor téren,ellenben a VGA piac az katasztrófa még most árcsökkenés után is.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: 8700k erősebb mint a 2700x szóval teljesen ok a 370$.

A mag háború sajnos nem igen vezet sehova, ha az egy magra jutó teljesítmény gyatra.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Ha ezt a videót megnézzed igen elgondolkoztató a különbség! 😀 Ryzen jön fel mint az özönvíz 😃 Azért az AMD mellé kap az ember gyári hűtést+ olcsóbb is. Jelenleg nincs kihasználva, de a jövőre nézve elég nagy tartalék van még benne. Szerintem mind kettő jó 😀
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Aki ilyen procit vesz azt nem fogja meghatni, hogy külön hűtést kell vásárolni. Amit a Ryzen mellé kap az ember azt a legtöbb vásárló ugyan úgy lecseréli. Minden terméket úgy terveznek, hogy legyen benne tartalék, driverek kérdése csak. Intelnek ugyan úgy lesz válasza az új Ryzen generációra és így tovább. Ilyen ez a piaci verseny.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@carl18x: Engem nem érdekel a gyártók háborúja, mert csak az AMD termékeit nézem.
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: Ez tudtam előre 😃
0
0
0
0
szilver avatar
@rambustibi78: Csatlakozok. 😀
0
0
0
0
no avatar
@rambustibi78: Legrosszabb hozzáállás. 😊
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Igazából az érdekel ami a fórum címe is "AMD vagy Intel?".
Most Intel rendszerem van és még sosem volt AMD-s rendszerem. Mennyire nehéz megszokni egy AMD-s rendszert vagy észre sem fogom venni, hogy váltottam? Processzort már néztem is ki mind a két gyártótól: INTEL CORE I7-8700K, vagy AMD RYZEN 7 1800X?
0
0
0
0
💬 8
bukta2 avatar
@Gyrger72: Hát 1 szálon még mindig az intel a nyerő de programoknál pl ami több magot használ állítólag az AMD jobb.
Játékokban átlagban jobb még az intel (persze ez is játék függő)de a youtube on egy halom video teszt van azok nem hazudnak.
Ha engem kérdezel sztem egyikkel sem lősz mellé!
0
0
0
0
rened avatar
@Gyrger72: A megszokas nalam kimerult a huto felszerelesenek (egyenlore gyari). A ryzen master program kecsegteto es szamomra erdekes, bar nem hasznalom. 3. genes i5 procit valtottam es ennyi penzert abszolut megerte. Szerintem a penztarcadtol fugg es hogy melyiket preferalod jobban. Homerseklet problema abszolut nincs pedig csak a gyari hutot hasznalom mint irtam. Egyenlore pozitiv tapasztalataim vannak mint budget felhasznalo.

szerk.: r5 1600 van a gepben egyenlore gtx 960 mellett
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@rened: Még az a kérdésem lenne, hogy ha külön-külön (egy- két hónap eltéréssel) veszem meg a cuccokat az úgy jó, vagy hülyeség? Mármint mondjuk gyűjtök az alaplapra és csak hónapokkal később veszek hozzá processzort. Vagy akkor már ne az alaplappal kezdjem a vásárolgatást? Azért így gondoltam mert nem igazán tudok spórolni! 😞
0
0
0
0
rened avatar
@Gyrger72: Nehez kerdes hiszen fugg a lehetosegeidtol is. En a magam reszerol kisporoltam az alaplapot, processzort, ramot es egyszerre rendeltem meg oket. Ami olyan volt atkerult az elozo konfigbol. Igy hasznalhato, de meg kell ra kolteni.
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
@Gyrger72: Ha jót akarsz akkor 8700k 😀
0
0
0
0
wiza avatar
@Gyrger72: Én mint INTEL CORE I7-8700K tulajdonos azt mondom nem fogsz csalódni . A többi rád meg a pénztárcádra van bízva.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Gyrger72: Ha hosszú távra szeretnél valamit, I7-8700K amd táján meg a Ryzen 7 2700X. De a Ryzen 1800X is jó hosszú távra nézve 😀 Jelenleg nincs sok játék ami kihasználná, de szerintem 5 év múlva jól jön a 16 szál 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Geekbench 4 Compute Unit:
[LINK]
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-03/221623_geekbench4_compute_1950x_210169.jpg
0
0
0
0
💬 6
Moon_Breaker avatar
@rambustibi78: Lenyűgöző ez a threadripper, de azon kívül hogy itt mutogatod a bencsmárkokat használod is valami értelmesre amúgy? 😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Moon_Breaker: Csak internetezésre 😃, viszont ez a VGA, a cpu ez: [LINK]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@rambustibi78: Tehát még csak nem is játszol a gépen de Te vettél egy olyan 300 ezres CPU -t amit 3D modellezésre meg hasonló munkákra terveztek , mikor egy néhány generációval régebbi i5 is simán kiszolgálna téged.. ookay 😀

Én kb. ennyi pénzből inkább megvettem volna a legújabb Titánt meg mellé egy 8700K -t, de Te tudod. 😃
0
0
0
0
wiza avatar
@Moon_Breaker: "Én kb. ennyi pénzből inkább megvettem volna a legújabb Titánt meg mellé egy 8700K -t, de Te tudod. 😃"

Ha azt is csak netezésre használná az is felesleges lenne..
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Moon_Breaker: Aham, ilyeneket nézek:
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-03/221623_nvidiagputechnology.jpg

https://www.ustream.tv/gpu-technology-conference

😆😂
0
0
0
0
carl18x avatar
@rambustibi78: A tetőpont az volna ha az ujja világítana is 😃
0
0
0
0
no avatar
Na hogy pörögjön is a Topik, meg hogy legyen egy kis téma váltás 😃 Szóval még jó pár éve ez a youtube csatornát néztem, fény korába 2012-13. Szerintem nagyon igényes tartalmat csinált, mani napig vissza sírom hogy nincs ilyen csatorna. De nem csak maga a tesztek voltak jó hanem maga a csatorna fealingja. 5 éve megszűnt igaz, de nekem a kedvencem mai napig. 😀 Shadowarrior srác elbujhat mellettük, főleg hogy még az arcát se vállalja. Meg szerintem aki videózásra adja magát annak kell egy jó beszélőke is 😜
" A Shadow srác hangja meg néha szörnyen zavaró számomra"
0
0
0
0
💬 7
rambustibi78 avatar
@carl18: Shadowarrior egy vicc, ott minden "gémer", most pattintott össze egy "gémer" gépet 8 giga rammal, akár csak a saját "gémer" gépénél 😆😂
Én is szerettem a hardverteszt adásait, a CM Silencio 650 házat anno azért vettem meg, mert volt róla teszt.
0
0
0
0
FoLey avatar
@rambustibi78: Maradjunk annyiban,hogy ShadowWarrior a nem hozzáértőknek meg a csóroknak gyártja a tartalmait.
Facebook számítógépes csoportban is gyerekek ajánlják az ilyen smart féle hulladékokat,de szerencsére azon vagyunk,hogy megállítsuk ezt a keserves vételt. A srác minden összeállításban ugyan azt az alkatrészt durozsolja nincs bő választéka az alkatrészek iránt.
0
0
0
0
Wihay avatar
@FoLey: Akkor a chieftec smart 500w-os táp nem jó?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Jobb mint Akyga és társai csak annyiért van jobb vétel is. A ShadowWarrior istenítette azt a tápot,sajnos én a helyében nem tenném. 😕
https://www.kephost.com/images/2018/03/18/smart.jpg
0
0
0
0
Wihay avatar
@FoLey: Minden esetben ha vennék egy új gépet, akkor tőletek kérnék segítséget táp ügyben.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@carl18: Most jut eszembe, a blogra 2017 vége fele raktak fel cikket, azóta pedig még érkezett pár darab.
[LINK]

Ki tudja, lehet újra beindul a csatorna is... 😊
0
0
0
0
carl18x avatar
@Yezi_: Kösz Nézzem 😀 Nem volna rossz 😃 5 év kihagyás után ez csoda
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar

"Hasonlítsuk össze a gépünket, menjünk fel a gépigény.hu-ra." 😀
0
0
0
0
💬 11
InfernoDante avatar
@Tyrion Lannister: Sokan nem tudom mit szeretnek Peti videóiban, sehol a poén, csak a káromkodás.
Ebben a témában pont a sok idióta tudatlan a vicces, ahogy harcol az igazáért, nem az anyázás meg az oltogatás.
Az egyetlen jó videója az embernek az a Legyen Ön is Milliomos paródiája volt, azon tudtam szakadni. Jó volt a szituáció. 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@InfernoDante: Egyiken se tudtam, picit mosolyt se elcsattintani, egyáltalán nem vicces, ez a stílus meg.. 😃
Tanulhatna Kazzi21-től, ő tud is. 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@hashimoto: A protecting your house from thieves videó angolul is kemény volt nagyon. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Tyrion Lannister: AMD adó 😊 Beza Kormány Viktor propagandagépezete beindult 😆
0
0
0
0
no avatar
@Tyrion Lannister: Én is ma láttam ezt a videót! 😃 Azt hittem a Radics gyerek feljött gépigényre és látta a gigászi vitákat! 😃
Bár kicsit poénos, de nem mondanám hogy röhögtem rajta. Ha már valakinek meg van egy feliratkozó száma és rajongó tábora már szinte majd nem mindegy hogy mit tesz közzé nézni fogják. Amúgy én csak a facebook idióták sorozatot néztem tőle, meg elvétve pár videót.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: AMD a király! Te inteles fejű! 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Míg az amd ereje el akad a homokba, addig az intel ereje győzedelmeskedik. 😆 Köztudott tény hogy az amd-nek van a legmagasabb fűtőértéke a világon. + Amd félig meddig az oka a globális felmelegedésnek. Erre varjá gombot hiába 8 mag, intelnél 2 mag is tudja ezt 😃 DROID ( Poén ) Ha valakinek nem esett le. 😜
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: A programszerkesztő intel huszár ha megírná AMD-re akkor AMD félgőzzel legyűrné az intelt,de mivel úgy gondolták egyenlő esély legyen mindkét frakció között.
A globális felmelegedés már AMD előtt megvolt csak próbálják AMD-re kenni a maga okozója az Intel Prescott nevű volt. Mostanában Intel 7700K melegedett,mert az intel prescottnak a fia.
Azért használ intel kupak alatt pasztát,mert azzal spórolták meg előre kifizetett meltdowni botrányt,ez évekkel később be is következett. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: 7700K már eleve tud fűteni is. Ez egy hasznos tulajdonság 😃 AMD-re nem is lehet portolni 😃 Többen probálkoztak már vele, mind kudarcot vallottak. Elvéreztek portolás közbe, de lassan itt lesz a 3. Processzor világháború 😃
Amúgy oroszországba két részeg kocka veszekedett melyik a jobb az amd vagy az nvidia, és a vége az lett hogy az egyik megölte a másikat. Még pár éve írt róla az egyik magyar oldal is 😀
Elég szánalmas azért megölni egy másik embert csak mert eltérnek a nézetei. 😜
0
0
0
0
vyne avatar
@Tyrion Lannister: Szerintem Hatalmas!!! 😃
0
0
0
0
no avatar
Na zárásként ide írom, csak mert valaki nyilvános videóját idelinkelem nem tartom megalázásnak. + Már többször belefutottam friss emberek kérdeznek hogy menne a gépükön? Aztán Vass Gábor megjelenik és minősíthetetlen hangnemben elküldi őket a melegebb éghajlatra. Persze én is megértem, látom van valami problémája, de azért más emberekkel szemben csak kéne tudni valahogy viselkedni. Másrészt engem is elhurog minden k&cs&g b&z#nak, persze én se fogalkozok vele már meguntam és valóban nem tudok neki tanácsot adni. Eleinte mentem neki segíteni, tanácsokat adni hogy olcsón hogy tud abból a konfigból többet kihozni, aztán minden fajta arrogáns bunkó módon válaszolt és hogy biztos nem fog ilyen szar gépre költeni 😃 Meg hogy Neki kell a 4K 60 fps, ö az alá nem adja pedig. Menjetek az adatlapjára és nézzétek meg a hsz-t fél évre visszamenőleg. 😜 Az meg hogy valaki még egy átalakítót is lusta venni, ahhoz már nem tudok én mit hozzá fűzni... integrálton szenvedni 3 fps-el biztos jobb...Csak már nézni is rossz.
" Én csak azzal leszek kedves aki velem is az" Kölcsönös tisztelet ez volna az alap.
0
0
0
0
💬 12
FoLey avatar
@carl18: Amúgy most esett le,hogy maga a elképzelt gépe nem ér 350.000ft-ot!
0
0
0
0
vyne avatar
@FoLey: Ohh Carl,tokeletesen egyet kell hogy ertsek veled😃 Veszett ugy az ember,teljesen. Nem ertem az atalakitos szenvedeset sem, mert mi az,hogy nem kolt 500ftot egy szaros atalakitora de azert aztmondja hogy kimehetne a mediamarktba vagy tudja tokom hova,es vehetne egy monitort..ja persze😃 Eleinte en is normalis voltam vele, aztan elkezdett kisfiamozni,meg hulye barmozni esatobbi,marpedig ezt en senkitol nem viselem el,nemhogy egy Vass Gaborkatol...😃 FoLey,neked ez most esett le?😃
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Szerintem a bolt ahonnan vette igen magas haszonkulcsal dolgozik 😃 Én is voltam már pár info boltba a környéken, de néha olyan árakat mondanak hogy ihajj. Például itt 15 km-re 32E forintot képesek elkérni egy GT 1030-as kártyáért 😜 Lehet 350 körül volt, alkatrészenként 5-10E forint és a végén nagyon meg tudja dobni az összeget.
Számít honnan veszi az ember. Ha a piacon valaki nem jártas, simán át tudják kúrni, főleg ha nincs tisztában mi mennyibe megy.
Hardverapron jelenleg használtan egy I7-6700 45E forintért már elvihető, szerintem ennyiért ajándék 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@carl18: Pontosan. Az ilyen mezei infoboltokban busás haszonnal próbálják rásózni a tudatlan vásárlókra a legrosszabb alkatrészeket mert ugyebár azokat is el kell adni ,nem rohadhatnak a polcon 😃 . Nálunk vidéken 10-15k-val drágább egy videókártya,processzor,mint Pesten Aqua-ban vagy Compkernél. Megy a lehúzás és sajnos vannak,akik meg is isszák a levét ennek 😕 .
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Hát igen itt vidéken igazán gigantikus az árkínálat 😃 Egyszer csak billentyűt mentem venni, a srác előttem egy Kolink 600 wattost tápot vett a gépébe, az eladó meg úgy istenítette hogy rossz volt hallgatni.
" Hogyha játszol a 600 wattos kell" De 600 watt mindenre elég, ezzel már lehet játszani.
Mellé vett egy R7-240 2 gigabájtosat mert hát na 😃
De ilyen helyekről billentyűt, egeret, ürest Dvd-t lehet venni. Semmi mást nem érdemes 😜
Én USB kábelt vettem a telomhoz és az eladó nő ( 50 Év körüli) Azt mondta jól nézzem meg milyen kábelt veszek mert leéghet tőle a számítógépem. És ha tönkre megy ne vigyem vissza a kábelt.....
Én meg állok ott és mondom WTF? 😃 Persze mondtam is neki megveszem és nem érdekel a rizsa, tuti nem fog leégni. Úgy 2010-ig én is bevettem volna a rizsát, aztán lassan rájöttem a dolgokra. Most már tudom ha valamit jó áron akarok, hol kell keresni. Hardverapro Isten király oldal 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@carl18: Én is mindent hardverapróról veszek, általában ott kb reálisan vannak beárazva a cuccok, miután a garanciális ügyintézés nálam katasztrófa volt, ezután nem vagyok hajlandó 10-20-t kiadni ugyanarra a termékre csak a "garancia" miatt, szóval én mindent használtan veszek, így még jobb ára van.

V1VOnX: Amúgy compker se a legolcsóbb, molex to PCI-E kábelt PCX-en ilyen 200 forint körül kapsz, compkernél ugyanaz 1000Ft, azért nem kicsi a különbség. 😆 Jó, ez csak egy termék, de nem ez az egyetlen nyilván.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@carl18: Nálunk már csak a laikus fiatal kölykök vagy az idősebb számítógéphez semmit sem értő réteg szokott ilyen boltokba járni 😃 . carl18
Sürgősen kellett egy olcsó billentyűzet és 1000 Ft-al drágábban adták ,mint Pesten alzában (alza pedig sosem volt híres az árairól 😃 ) ,csak ugye kellett volna pár napot várni Alzára mire megjön hozzájuk ugyanaz a típusú billentyűzet ezért inkább lenyeltem a drágább árat és megvettem itt a kisboltban.

Infernodante:
Meglehet,csak példának hoztam fel a VGA áraik alapján. Előfordul,hogy tévedek 😃 . Rufusz,Aqua,PCX, ezek valóban a legolcsóbbak közé tartoznak. Nyilván nem minden relatíve olcsó egy kereskedésnél. Van ami egyiknél olcsóbb,van ami meg a másiknál olcsóbb 😀. Változó. Alza a legnagyobb lehúzó az összes közül 😃 .
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@V1VOnX: Tudom mire gondoltál. 😀
Egyébként én itt élek Pesten, de biztosan állítom mindenkinek, hogy a compker nagyon ritkán olcsóbb több másik boltnál, még így is hogy szállításért nem kell fizetnem, mert olyan közel lakok hozzá, hogy gyalog hamar odaérnék.
VGA-k pl. inkább ipon-nál meg PCX-nél vannak jó árban (normális esetben, nem akkor amikor bányászláz van), Aqua-t se nagyon sorolnám az olcsók közé, pont amiatt sosem vásároltam még náluk. De úgy hallottam a garanciáztatás ott nem olyan gáz mint a legtöbb helyen.

Amúgy szépen teleoffoltuk a topikot, sok köze egyik hsz-nek sincs a témàhoz. 😆
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@InfernoDante: Hát eléggé off lett a téma 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Itt is ez a helyzet. Tőlem 25 km-re van a legközelebbi PC bolt, de minden drágább náluk mint Pesten bármelyik boltban. Ezért is rendelek mindent általában mindig Pestről, de változó helyekről, mikor mi hol olcsóbb.
2009-ben mikor vettem a 775-ös platformot akkor az egy bolt által összeállított gép volt, de én abba is belebabráltam egy haver javaslata után aki már akkor konyított némileg a PC-hez. A lényeg az hogy az árat előre leraktam rá, mert konkrétan VGA-t cseréltettem velük, de amit akartam, nem volt raktáron így 3 napot várni kellett rá. Lényeg az, hogy eredetileg 512MB-os AMD kártyával lett volna a gép Codegon házban, Codegon táppal. Végül CoolerMaster 335 Elite házban és FSP ATX400PNF táppal kaptam meg.Hazaérve neten utánanézve így hogy más ház és táp került bele a vételárhoz még hozzájött volna 15k mert ugye a Codegontól az említett alkotó elemek drágábbak voltak.De mivel előre fizettem, és számla is volt amin nem volt részletezve semmi csak hogy asztali számítógép és a végösszeg, így nem tudtak velem mit kezdeni és a bolt benyelte a dolgot.Viszont azóta onnan csak egy HDMI kábelt vettem, de azt is csak azért mert az sürgősen kellett, és ott csak 100 forint volt a különbség. Viszont azért, ha már van saját weboldala néha ha veszek valamit még rájuk nézek, ha már fent a neten, de sokszor több 10k-val hosszabb adott termék náluk.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Én még a DVI Kábelt is hardaprol vettem, 550 ft+ szállítás volt asszem. De bírtam felnéztem vaterára, és ami ott több ezer hardapron 500-1000 ft-os tétel. 2012-ben vettem a GT 440-et újanta 15E forintért pcx-ről, nyári gyakorlatos pénzem arra ment. De amúgy utáltam, mert még az E5200 mellé is kevés volt, haver kölcsön adta a 9600GT-t és kajak jobban ment azon a GTA 4 és a Prototype mint az én kártyámon. Olyan 20-30% különbség volt a 9600GT javára, szóval csak mert valami boltból van nem biztos megéri. Sajnos a boltba a 4 gigás GT 730 is 25-30E főleg vidéken, aztán megveszi a paraszt abba a reménybe milyen jó üzletett csinál vele. De hogy az semmire se elég az hét szentség 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18: Na igen VGA-t nagyon meg kel nézni mit vesz az ember. Érdemes utánanézni annak amit kinéz az ember. Mikor vettem a GTX660-asomat, sokan, több haverom is azt mondta vegyek inkább GTX750TI-t.Nem hittem nekik és böngésztem a neten, és végül 660 lett mert ugye az erősebb mint a 750TI hiába az az újabb modell.Sőt több boltnak küldtem levelet, hogy egy q9550 ami 3,5 GHz-en megy kihajta-e a GTX660-at, de mindenhonnan azt írták nem. Én ennek ellenére megvettem és használtam amire nekem kellett. Nem érdekelt kihajtja-e vagy sem mert amit kellett futtatta, de amint meglett a mostani i5 6600 még a 660-as volt meg, és rádöbbentett hogy a jó öreg q9550 simán kihajtotta a 660-ast mert csupán 1 vagy 2 FPS-el kaptam többet, adott játékban, hogy semmi grafikát nem állítottam el.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 13
V1VOnX avatar
@carl18: Megértem az utálatodat,sőt másokét is (teljesen jogosan mellesleg) de ez már a megalázás kategória. Hadd csinálja ha ő néző nélkül is élvezi, az legyen a saját baja 😃 . De azért terjeszteni őt és megalázni elég alja dolog,amit azért negatívumnak könyvelek el nálad.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Jogos, ez engem is zavarna, de nyitásnak amikor vettem volna a VGA-t már hozzá is rendelem a DVI-D to VGA átalakítót, hogy használni is tudjam, ne csak dísznek legyen meg, és használjam az új monitorig a integrált VGA-t.
Amióta megy az ellene való viselkedés én már rég rendeltem volna egy átalakítót, vagy személyesen vettem volna egy közeli PC boltba. 90% hogy minden normális PC boltba polcon van az átalakító.(Azért csak 90% mert előfordulhat hogy kisebb üzletekben épp mikor bemegy az ember akkor nincs.)
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@reszler112233: Jogos,én benéztem mikor a gtx 1080-t vettem és nem tudtam,hogy DVI-I csatlakozó nincs rajta. Már másnap azonnal vettem egy DVI-D to VGA átalakítót az alzától nem érdekelt,hogy 6000 Ft (most már 8k körül mozog sajnos ) csak tudjam használni a kártyát a régi monitorommal.
Ha van egy videókártyám nyilván mindent megteszek,hogy tudjam használni és nem érdekel az átalakító ára ha nem szeretnék új monitort venni . Ez józan paraszti ész. Bár nemsoká (3 napon belül) újítok a régi 60hz-es öreg monitoromon 😀.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Én előbb váltottam monitort, mint átléptem az 1060-ra. Bár én is vakartam a fejem pár óráig, hogy vegyek-e még egy HDMI kábelt kb 1-1,5 méterest (Van egy 3 méteres a TV és a laptop közt.), vagy vegyek egy DVI-D kábelt hogy összekössem az akkori GTX660-al. De végül semmit nem vettem, mert az addig a 660-ból a TV összekötő DVI-D to HDMI kábelt kikaptam a TV-ből, és összekötöttem vele a monitort.(Ott alaptop ha valami filmet akarok nézni, így a gépről TV-re ritkán kapcsoltam át képet.)
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Én is ezt tettem volna egyből mentem volna átalakítót venni. Ennek magyarázni hogy cselekedjen? Szerinted normális? 😊
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Rövid válasz " Nem" ...
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@V1VOnX: Szerintem is túlzás ez már.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@V1VOnX: Igen, hagyjátok már szerencsétlen gyereket, nem látjátok mennyire hátrányos szellemileg ?

Nem kell válaszolni a retardált be\hozzászólásaira és előbb utóbb abba hagyja.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: előbb utóbb abba hagyja

Ismerem az ilyen viselkedésű embereket sajnos 70%-ban nem fogják ezt tenni a maradék 30%-ban reménykedhetsz benne hogy abbahagyja.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: Figyelj, ha senki sem reagál a fa*ságaira, abba fogja hagyni. 😀

De amíg van akár egy valaki is aki válaszol neki, sajnos nem fogja észre venni magát.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Azért valld be hogy amiket ír te is elmosolyodsz rajta mint én. 😆
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
[LINK]

Átsiklottunk a tegnapi stream végén.. leírja a konfigot.
Nem értem, ha 1050Ti van a gépben, akkor miért nem azt használja és mi köze a monitornak ahhoz, hogy melyiket használja..: 😃
0
0
0
0
💬 6
FoLey avatar
@rambustibi78: Nekem az a vicc,hogy miért nem vesz átalakítót és akkor tudja használni a GTX 1050 Ti-t? Mert egy buta és kamuzós.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@FoLey: Mert minek költsön átalakítóra ha jön a 4k-s monitorja? Azt is modnta nekem, hogy GTX1080-at is tudott volna venni, csak egyszerre azért mégsem költheti el a pénzét. 😆
0
0
0
0
ors11 avatar
@InfernoDante: Nem értem mi értelme van hazudni. Ha 1080Ti lenne is a gépébe, pont lesz*rnám 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@ors11: Gondolom csak a figyelem miatt, így nagyon sokan foglalkoznak vele, én csak kiröhögöm, egyébként hidegen hagy hogy éppen milyen gépe van neki, csak vicces (néha, máskor már inkább szánalmas) hogy retardált és kimagyarázza. 😆
0
0
0
0
19ati93 avatar
@InfernoDante: Általában full baromságokat ír a játékokhoz, már ahol találkozok vele.
Érdekes figura..
0
0
0
0
FoLey avatar
@19ati93: Bármelyikhez oda tud köpni ahova csak tud csak az esze legalja.
0
0
0
0
no avatar
Kipróbáltam ha minden létező órajelet leveszek a legkisebbre hogy viszi úgy a gépem a GTA 5-öt! Very High max látótávolság videófelvétel mellet is meg volt az átlag 30 fps. CPU 1,6 ghz-en ment, a gpu 1,3. Nem engedett többet vissza venni. És így és mérföldekre vagyok vass gabor konfigjától. 😃 MSI Afterburnerral vettem direkt, az is a processzort terheli. Az én gépem nem számít über brutálnak, de még így visszavett órajelekkel se laggol. 3,6 ghz helyet 1,6 ghz-en járt a processzor. Még így is jobb a minőség mint Gáboré, nincs mese szarvideózásból ö a legjobb 😃
0
0
0
0
💬 6
bukta2 avatar
@carl18: végén hogy kiütöd a fószert a sapkája alól LoOoL 😆😂
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Úgy is azzal jön,hogy alaplapi vegával meg 1280x1024-es monitor miatt van annyi fps-e.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@carl18: Szerintem ő is megetet a játékokkal 4K felbontáson 11GB Vramot, ezért olyan kevés az fps.. 😃
Úgy mint én anno a gta 5-ben... 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@rambustibi78: Jó FX-es cumó. 😆
0
0
0
0
no avatar
@rambustibi78: Durván nézz ki a teljes maximum 4K-ban. Azért a GTA 5-ben a 8X MSAA igazi gép gyilkos még 1080P-ben is, nem hogy 4K Ultrán. 😃 Végén Meg oda lőttél egy beállítást és 5 fps Kíváncsi leszek mikor adnak ki olyan kártyát ami ezt a beállítást tudja tartani 60 fps-el 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@rambustibi78: Eleg betegul nez ki😃
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Gábor Vass nem látja a kommenteket, mert korlátozza az fps szám 😃
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@rambustibi78: Lehet látta, azért adta a videónak ezt a címet 😃
0
0
0
0
no avatar
Na megyek aludni, de elalvás előtt itt hagyom ezt. Vass Gabor I7-6700/GTX 1050Ti kombója így viszi a Heroes 7-et 😆 Most se vett semmilyen gépet, csak kamuzott ismét. Úgy látszik az állom masina sose válik valóra .d
0
0
0
0
💬 32
FoLey avatar
@carl18: Még az A6 APU-s gépem is szebben vinné. 😆
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@carl18: Mit kell róla tudni, ki ő? Kihagytam 1,5 évet 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@rambustibi78: Ő a nagy tervező. Folyamatosan tervezte a gépét, érdeklődött minden után. Meg hogy valami kamu oldalból szerez pénzt. Egy 6800K-t tervezett az elején 2db GTX1080Ti-al. Aztán semmi nem lett belőle. A végén már nagyon ciki volt.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Találtam hang anyagot is róla 😃 OMG Az a gameplay 12 fps-el .d
33:08-tól 43:35-ig szenved azzal a rohadt farkassal,hát azon szakadtam. Érdemes belenézni 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@carl18: minden másodperc aranyat ér 😆 1:07:45-nél beakadt a lemez keményen 😂
0
0
0
0
nanci23 avatar
@carl18: hát de nyomtam..... 😃 Igazi csemege ez a videó 😀
0
0
0
0
no avatar
@nanci23: Szerintem is egy műalkotás, ma a youtube mikor hazaértem ajánlotta Vass Gábor csatornáját, éppen lájvozott. A legnagyobb poén hogy 1 néző volt az is én amíg arra a fél percre belenéztem 😃
Kajak ki az a agyhalott aki lájvozik a youtubon úgy hogy senki se nézi.? Ez olyan 8 óra fele lehetett.
0
0
0
0
no avatar
@nanci23: Van még ha érdekel 😀 😆 ígényes produkció 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: "A windows azt észlelte,hogy lassan működik a számítógép" Mint a beszéde. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hát személyeskedni azt tud meg fikázni más gépét, egy videót meg nem tud felvenni laggolás nélkül az I7-el 😃 Kamu I7-ről írogat. Ez a 8-12 fps nem sok mindenre elég, csak úgy szólok ha nem tudtok 4K 60 fps mellet játszani, vass gábor szerint szar a gépetek 😆 Enyémet is lefikázta meg minden hogy milyen kevés volna neki.
Legalább az enyémet egy videófelvétel nem gyilkolja le. 😜
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@carl18: Ez kemény. 😆 Az ilyen minek videózik? Beszélni se tud. Meg GTA-ban is fél órán keresztül csak áll.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18: Hát ez kiba..ta a gyertyámat. :"D
0
0
0
0
no avatar
@bassus16:
Vass Gábor Mafia 3 videója 😃 2-3 fps körül megy szerintem 😃 Egész jól viszi, élvezetes így játszani 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Tegnap belenéztem lájv adásába és kemény egy nézője volt az is én. A játékból nem sokat látni meg ott is akadozott a game. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hát érdekes figura az fix, GTA 5 jajjj omg 😃 Vass Gábor verzió 😆
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@carl18: Egészen jól bírja az 1050 Ti 😆😂
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Biztos a Vass Gabor Fajta 4K lehet az oka, azt mondta ö nem játszik 4K 60 fps alatt 😃
Ennek ellenére 1024 lowon tolja 5 fps-el 😃
Szerintem a monitor az oka hogy így megy a gépen a GTA 5, ha volna másik monitor jobban vinné 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@carl18: megy a lájv most is 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@H-ECTOR: H-ECTOR: Belenéztem, nagyon izgalmas. 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@InfernoDante: Szóval összegezve a hozzászólásai alapjából.

- Nincs rajta cpu hűtés
- Minél nagyobb a monitor felbontása,annál nagyobb fps-t produkál
- Youtube lekorlátozza,hogy 720p-nél nemtud nagyobbra tenni a GTX 1050 Ti-vel
- Luxus gépe lenne csak monitorja visszafogja a teljesítményt
- Itt mindenki hülye,kamu csak Vass Gábor a helikopter
- 2048 pont lowon. World of Tanks benchmarknál Egy I7 6700,16GB,GTX 1050 Ti-vel (adjatok egy zsepit ezt nem bírtam ki 😆😉
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@FoLey: Ez a gyerek akkora szellemi leépülést okozott nálam, hogy lassan már életképtelen leszek.
Kegyetlen... 😆😆
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Nálam már lezsibadt tőle az agyam, asszem az igazi konfigja e5400,4gb ram, és hd 4670. 😃 bár azóta lehet változott valami. A wot bencmark alapján reális lehet a fent írt konfig 😃 vass gábornàl még a skylake i7 is szaggat 😃
Neki egy i9 kéne ha akar lowon 15 fps-el játszani 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Ennyit kéne tennie ahogy én is csinálom. Tisztázná a helyzetet. 😊
https://imageshack.com/a/img922/8739/HXcKN4.jpg
0
0
0
0
thug85 avatar
@FoLey: Hazudsz, ez így nem bizonyít semmit, biztosan Photoshoppal raktad oda a kis cetlit.😆
Ma perverzióból munkahelyen belenéztünk ennek a figurának néhány videójába. Hát ez elszívja az ember életerejét.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@thug85: Jelezzetek, ha lesz élő videó 😃
Helyesbítek..most élőben nyomatja, na be is írok.. 😃
Csak 18 éven felett és erős idegzetűeknek, csak saját felelősségre megtekinteni! Semmilyen felelősséget nem vállalok a link megosztásának következményeiért 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@thug85: thug85

Ügyes Photoshopos szerkesztő vagyok. 😜
Képet tápcserékor fényképeztem le,mielőtt valaki vádaskodná kamu gépem van odabiggyesztettem cetlit. 😆

rambustibi78
4 órája megy ez a csicsiri live csak értelmetlen. 😆
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@FoLey: FoLey: Szereti ha a live miatt még 5fps-e sincs. 😂
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@InfernoDante: nem is tudtam hogy van egy ilyen része is a mafia3-nak 😆 bár hiányolom hogy itt nem pofázik valamit😆
0
0
0
0
gaborw avatar
@carl18: Vicc az egész ember, úgy ahogy van! Na jó! A Bànyàszok miatt van minden!
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@carl18: KB mint nálam a Call of Duty: WWII- nél 😆
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@carl18: Ez a gyerek. 😆
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Itt már jobban dolgozik
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/221623_sonyvegas_2.jpg
0
0
0
0
💬 3
bassus16 avatar
@rambustibi78: Nagyon baba proci lett. 😀
Én most tervezek egy i7 7700-at meglátom mire megyek vele. 😃
0
0
0
0
Wihay avatar
@bassus16: Egész durva, 14 órája tesztelsz?
0
0
0
0
no avatar
@rambustibi78: Kemény, ennek az ereje már jól jön rendereléskor 😀
0
0
0
0
Wihay avatar
Ryzen 3 1300X or I3 8100? Főként játékra szeretném majd használni. Mindenki véleményét előre köszönöm.
0
0
0
0
💬 2
Rockos avatar
@Wihay: Nagyjából hasonló teljesítményű a két processzor és árban is közel vannak egymáshoz. Viszont Coffee Lake procihoz 30k alatt nem kapsz alaplapot (csak high-end Z370-es lapok kaphatóak), míg a Ryzenhez már 18k-ért is találsz B350-es alapot, vagy ha nem tervezel overclockolni, akkor 14k-nál kezdődnek az A320-as deszkák.
0
0
0
0
THEMAX avatar
@rambustibi78: Komoly CPU.
0
0
0
0
xCube avatar
@rambustibi78: Elég ütős a Threadripper és nagyon jó az ára a tudásához képest.

Te egyébként mire használod?
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@xCube: Mindenre (is) 😉
0
0
0
0
xCube avatar
@rambustibi78: Gondoltam, arra én is.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@xCube: Geekbench:
[LINK]

Sony Vegas:
https://prohardver.hu/dl/upc/2018-02/221623_sonyvegas.jpg
0
0
0
0
alpyka2 avatar
Sziasztok ! nem kaptam megfelelo topicot ehhez ugyhogy itt kerdem meg.😃 Van egy ilyen laptopom hogy: AMD Quad core fx7500 2.6 Ghz.- AMD Radeon R7 M265 2GB & 4GB Ram. (DDR3). es sok jateknak elmeletileg megfelel ez a beallitas de viszont borzasztoan szaggat mindig. Pl a paladins 30-40 fpsel fut de van hogy lemegy 25re.. lattam videokat ahol a GTA V mediumon siman megy nalam pedig ultra lowon 30 fps fole nem megy. Miert van ez? valahogy tudnam novelni a teljesitmenyt? Ja..a es a NFS The run is 20-30 fps el docogott. HELP ME! :c
0
0
0
0
💬 3
Zoli869 avatar
@alpyka2: Van megfelelő topic a segítség szaggat. Egyébként az online Gta 5-höz kevés a 4 gb ram tegyél még bele aztán jó lesz.
0
0
0
0
Rockos avatar
@Zoli869: Pont most akartam írni.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Rockos: Megelőztelek 😆
0
0
0
0
no avatar
Nemár tényleg van ilyen topic? 😆
0
0
0
0
💬 2
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Tudnád mik voltak itt évekig 😊
Ha hiányoltál egy két warn-t ,csak felkerested ezt a topikot és "elbeszélgettél" a professzor urakkal.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Ezt a vitát úgy látom mindig szítani kell, ha meg éppen kezdene kihaló félben lenni ez a topic akkor a dátumok alapján vissza nézve mindig volt aki újra fellendítette.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Látom megint meg a **** méregetés 😂 én meg elvagyok minden játékkal simán FHD ba az én kis masinámmal 😆DD
0
0
0
0
💬 6
FoLey avatar
@bukta2: Amit leírtál egyenlő f..z méregetéssel. 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Nemértem mire gondolsz de biztos igazad van 😀
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@bukta2: Hogy értsd:
Azzal, hogy leírtad a "masinádat" és hogy elvagy simán FHD-n minden játékkal, ez máris f@szméregetés. 😉
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Csak ugyan az a szitú. Valaki meg örül ha elfut a mario a gépén. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Látod én meg WolfII-t tolom egy i3al 😆
Eddigi legjobb vételem volt ez a kis cucc 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@SuperPuma: Hát akkor velem van a baj biztos... mert én nem vágom le ebbe mivolt az ominózus méregetés de na,ti tudjátok! És az a lényeg!!! 😉😎
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Louis Cyphre:

AMD fűt? Hhahaha ez jó volt 😃
Nézz be hardverapróra mennyien delideltetnek gyík 5-7 procit ,a csodálatos pasztázásnak és minőségnek köszönhetően.. 😃 a delidelő ember szarrá keresi magát a túlárazott "minőségi gyík 7 procikon 😃 A gyík minőséget busásan meg kell fizetni, vannak páran...drukkolok nekik 😃
0
0
0
0
💬 11
Moon_Breaker avatar
@rambustibi78: Ez a delidelés amúgy nem nagy ügy, én is itthon csináltam meg kb. 10 perc alatt a 7700K -mmal. 😀

Így most 30 fok körül van idle -ben, nagyon stresszelve max 60.

Spoiler!
(csak ne remegjen a kezed és ne vágj bele a CPU kristályba, úgy hogy ha nem vagy alkoholista és retardált sem, elrontani nem igen tudod. 😃 )
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Moon_Breaker: Maradok az AMD-nél, nem kell fájdalom túlárazva 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@rambustibi78: Hát figyelj, az ég világon senki sem kényszerít semmire, csak mondom hogy rendkívül egyszerűen orvosolható az Intel túlmelegedés problémája. (szinte gyerekjáték)

De nyilván mindenki azt vesz amit akar. 😃

Amúgy a következő gépem tuti Threadripper lesz, a gáz az hogy 100ezer hozzá a legolcsóbb lap..
(8mag 16szálon 140 ezerért ?!)
[LINK]
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Moon_Breaker: (16mag 32szálon 250?) [LINK]

A lap(+60e) és a processzor(+150e) az ártöbblet egy ryzenhez képest. (össz.: +210ezer), cserébe olyat kapsz, hogy leesik az állad, nem tudsz pislogni sem, és a döbbenet (pozitív értelemben) kiül az arcodra.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@rambustibi78: Na azért 250 ezret már sajnálnék egy procira, elvégre nekem ténylegesen csak játékra kéne. 😃

(játékra meg még a mostani 7700K is bőven sok is, legalább 2 -3 évre biztosan)
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Moon_Breaker: Csak játékra valóban túlzás lenne a 1950x
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Moon_Breaker: Most nem azért, de egy 100eFT-s processzorral ne kelljen már ilyen műveletet végrehajtani, hogy jól menjen. (Aztán ez még garanciavesztéssel is jár)
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Erre se kényszerít senki, hogy megcsináld. Én se tettem még sincs bajom vele.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@LordSzalko: Igen, elvileg ha nem húzod a procit simán bírja 90 -100 fokig is Intel szerint.

De én azért valahogy jobban érzem magam ha tudom hogy 30 -40 fok közt van idle -ben és nem 40 -60 fok közt ingadozik. 😀
Spoiler!
(mert mikor először láttam hogy az új procim 60 fok körül van úgy hogy csak a winamp megy, a szívroham kerülgetett. Teszem hozzá hogy bontatlan dobozos volt, és sosem húzok CPU -t sem GPU -t)
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Nekem sosem volt bajom fokot illetően mióta megvan a 4770k, egészséges 4,7-en megy. Pedig ez is a szépen melegedő példányok közé tartozik.

Igaz nekem víz van rajta.
0
0
0
0
no avatar
@rambustibi78: i5-7600k van a gépemben de még soha nem volt gondom a melegedéssel,pedig léghűtéses a rendszer.Terhelés alatt jó ha az 50 fokot eléri.
0
0
0
0
sakamateee avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@sakamateee: És ezt miért nem a megfelelő topickba írtad, miért kellett teleszemetelni a többi témát?

Gépem eladó 120-ért lehet vinni.monitorral együtt 140huf.
120ft meg 140 ft azt jó occsó megveszem 😆
0
0
0
0
HARD avatar
Üdv .. Elnézést szeretnék kérni előre is hogy ide irok ebbe a témában nem teljesen ide tartozik de nem tudom megtalálni sehol sem hogy az új Intel core i7 8700k processzornak mennyi az üzemi hőmérséklete és mennyi az a hőmérséklet aminél tönkre teszem vagy hosszú távon megölöm...ugyanis én használok hozzá egy NZXT kraken vizhűtőt egy X52est...PUBG alatt ilyen 55-65 közötti fokon szokott lenni ...4700MHz megy a processzor igy van a játékban olyan 144-123FPS
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@HARD: az teljesen oké hőfok, az a proci 100c-nál kapcsol le védelmi okból... üzemő hőfok nincs, ez nem autó, minél alacsonyabb, annál jobb 😊
0
0
0
0
HARD avatar
@Bronson: Értem ...köszönöm
0
0
0
0
xCube avatar
@HARD: Manapság már nem is igazán a hőmérséklet az, ami megöli a procikat (a Nehalem óta 100°C maximumon tetőzik a limit, előtte a C2D -nél még 80°C volt), hanem a tól magas feszültségek. Ha azok rendben vannak, akkor minden oké.

Az általad leírt hőmérsékelt teljesen korrekt egyébként.
0
0
0
0
no avatar
Hát az amd most még egy nagy előnyt kapott, most jön a Ryzen frissités. Az intel cpu-k meg a botrány miatt amúgy is most rossz hírbe vannak, és hát ez a 5-30% lassulás a hírből, khmm nem fest jól. Azért az AMD megérdemli ezt a kis hasznot 😀
Jelenleg ha váltanom kéne valóban Ryzent vennék, jelenleg mindegy milyen processzor vesz az ember az összes intelbe ott van hardver szinten ez a sebezhetőség.
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@carl18: Ezt nem lehet így kijelenteni... mind2 gyártó jó jelen pillanatban,egyik erre másik arra jobb,játékokra még mindig az intel a jobb még ha már nem is sokkal.de tény hogy a ryzen jó lett nagyon, az intelnek meg most van ez a botránya amiből még akármi lehet a sok pereskedés után majd meglátjzk mi lesz ebből az egészből. A ryzen refresh meg sztem biztos mégjobb lesz!
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
Rockos avatar
@HunSanyiX: Ez a bizonsági frissítés csak win10-re van?
0
0
0
0
no avatar
@Rockos: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
Na ez érdekes. Mindenesetre megvárom a telepítés utáni reakciókat. Aztán eldöntöm, hogy várok e vele míg normalizálódik a helyzet.

[url]https://24.hu/tech/2018/01/04/minden-szamitogepre-veszfrissitest-telepit-a-windows/[/url]
0
0
0
0
Andris18 avatar
Mostani játékok az intel i5/i5 vagy a ryzen 5/7 széirának kedveznek jobban? Később 1-2-3 év múlva melyik fogja megérni. Az a (tév)hit él bennem hogy a játékokat intelre meg nvidiára optimizálják...
0
0
0
0
💬 9
reszler112233 avatar
@Andris18: Tévhit mert van amit AMD kártyára optimalizálnak, csak azok vannak kisebbségben.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: Köszönöm, ez volt az egyik válasz amit kerestem 😀
0
0
0
0
no avatar
@Andris18: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Andris18 avatar
@HunSanyiX: Akkor gondolom a legegyszerűbb játékteszteket nézni 😀 Csak kíváncsi voltam mert a ryzennél több mag van de alacsonyabb MHz-en "ketyeg" de több maggal az intel meg inkább magasabb órajelűeket ad ki kevesebb ?logikai? maggal.
Köszönöm neked is 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andris18: Én is majdnem elkapkodtam és vettem egy i7 7700-at de szerencsére nem lett belőle semmi, így most várok.
megvárom ezt a ryzen refresst meg hogy mit dobbant majd az intel
0
0
0
0
Louis Cyphre avatar
@Andris18: Nem igazán tévhit, de valóban néhány játék akad amit AMD-re optimalizálnak-Wolfenstein topicok tele vannak Nvidiások sirámaival :S, de 90%-ban Intel/Nvidia a nyerő. 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Louis Cyphre: Ez a 90% is egy tévhit,de gondolom csak viccnek szántad 😊
0
0
0
0
Louis Cyphre avatar
@bukta2: Cáfolj meg....10 játékból 8 Intel VAGY Nvidia barát.
Inkább megveszem az alacsonyabb kategóriás Intelt többért, mint a magasabb szintű Ati/Amdc cuccot olcsóbban.
Nem véletlenül kerül többe, a minőséget meg kell fizetni.
Bár most, hogy itt a hideg, gondolkodok AMD-ben, remekül kiváltaná a fűtést.😃

Viccen kívűl: kb 6 évig voltam AMD-s, szal nem az elfogultság, de tapasztalom, a fentiekkel, NÁLAM 90% bizony jobb minden-de igaz, Intelhez is már kell egy minőségi procc hűtő, ami sac/kb 10-18 rugóért, ezt sem tagadom....
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Andris18: Azért nem olyan nehéz jósolni. Mivel a PC-s játékok konzolportok az esetek többségében, így a játékok, de ami fontosabb, a játékmotorok mind arra vannak fejlesztve. Mivel a konzolokban egy nem túl erős 8 szálas processzor van, így egy 8 szálas processzorral valószínűleg ki lehet húzni a konzolgeneráció végéig. (Az előzőnél is ez volt). Persze a RAM bővítés, de legfőképp a VGA csere ennél sűrűbben fog jönni. Azért, ha most veszel egy 1080Ti-t, azt nem kell túl gyorsan kidobnod. Így azt mondom, hogy VGA-ból érdemes annyit figyelni, hogy a vásárláskor a pénzedért melyik a legjobb teljesítmény az adott időben. Jelenleg úgy tűnik, hogy az alsóbb régiókban érdemes AMD-t nézni, de már 100-150 e ft felett, inkább az Nvidiának áll a zászló.
A játékokat meg, úgy tűnik, jelenleg semmire sem optimalizálják... 😜
0
0
0
0
Andris18 avatar
@csuz-li: "A játékokat meg, úgy tűnik, jelenleg semmire sem optimalizálják... 😜 " ezt tetszik és ezt én is tapasztaltam már. A válaszodból ítélve arra gondolok hogy egy ryzen ami 6 magos simán ugyanolyan jó mint egy intel 6 magos olcsóbban persze nekik meg magasabb órajelű ram kell ?ami drágább?
A videókárty ameg nehéz kérdés mert valószínű mindenki olyat szeretne ami sokáig bírja (szerintem), és hát a legjobb ár érték arányú kell de akkor lehet gyorsabban cserélgetni mintha vennél egy 1080ti-t. Tegyük fel, én most csak 1920x1080p felbontásról beszélek (menjen minden 60fps-en magas beállításokkal) akkor kiszámolni(megjósolni) hogy mi éri meg jobban árban egy túlárazott 1080ti x évre vagy ugyanarra az x évre y db videokártya.
A konzolos részt meg köszönöm, nekem nem ennyire egyértelműek ezek az összefüggések 😀
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 11
Schwin94 avatar
@HunSanyiX: Új procit rá lehet majd rakni egy am3 + lapra? Vagy még is hogy lett ez kitalálva ha van egyáltalán valós alapja.
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@Schwin94: Egy új procit sem lehet berakni AM3 pluszos lapba.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Schwin94: A Ryzenhez minimum AM4 kell.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@hashimoto: Ez oké, de akkor én értem félre ezt a "régebbi" lap dolgot. Sebaj több butaságot már nem írok nem értek hozzá 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Schwin94: A jelenlegi AM4-es lapokba is jók lesznek a frissített procik. Annyi dolog történik mostanság ilyen téren, néha én sem tudom követni, pedig általában mindig up-to-date vagyok ezekben a körökben. 😃
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@hashimoto: Én nem vagyok napra kész, de a régebbi dolog nálam ott tartott hogy am3 😃 És ugye ahogy elolvastam, felcsillant a remény, hogyha egyszer odajutok tudjak váltani teljes platform csere nélkül. Dehát akkor nem 😃
(nem mintha a mostani nem szolgálna ki tökéletesen, sőt...)
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Schwin94: Bőven elegek ezek a 8350-ek 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: És FX 6300-hoz? 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: FX 6300-hoz asszem 775-ös alaplap kell 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Úgy értettem jelenben játékra és programokra. 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@Schwin94: Régebbi lapok a A320M,B350 és X370 chipsetre gondolt.
0
0
0
0
no avatar
Csak mert tudom hogy szeretitek 😃 AMD Hotter,Faster,Better!
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Delideltem házilag a 7700K -mat, hát mit ne mondjak Prime -ban stressz teszt alatt 75-77 fok helyett most 45 -48 fok között mocorog.

Spoiler!
(szilikon és kupak közé termál grizli conduct folyékony fém, kupak és proci hűtő közé grizli cryo paszta)


Aki teheti csináltassa meg, nem fogja megbánni.

Spoiler!
(kicseréltem a gtx 1070-ben is a gyári pasztát erre a grizli cryo -ra, 40fok idle helyett most 32fok. 😀 )
0
0
0
0
💬 4
Hunork avatar
@Moon_Breaker: Az szép eredmény, főleg CPU esetében.
GPU más, nekem most is 31-34 fok Idle, és még nem is nyúltam hozzá, gyári az anyag rajta.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Hunork: Világos, az én 1070 strix -em is akörül lenne alapból csak nekem a zárt gépházban igen lassan pörögnek a ventik hogy minél halkabb legyen a masina így a kártya sem kap túl nagy huzatot. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Moon_Breaker: Szép eredményeket lehet elérni kupaktalanítással, csaknem kötelező ehhez az intel szériához... nem fér a fejembe hogy egy ilyen drága cuccon hogy képesek egy ilyen baklövés felett szemet hunyni... több generáció óta...
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Bronson: Hát igen elég érdekes de hát ez van.
Semmi sem tökéletes.
0
0
0
0
no avatar
Lesz itt jövőre ne mulass 😃 [LINK]
Intel’s Flagship 9th Generation Core i7-9700K To Pack 8 Cores, 16 Threads – Core i5 Upgrade To 6 Cores, 12 Threads and Core i3 Gets Quad Cores With 8 Threads
I7 8/16
I5 6/12
I3 4/8
Elég durván belehúz a intel úgy látszik, érdemes kihagyni a coffee lake platformot. Akkor a Pentium meg egyből 4 magos lesz? Mondjuk az árazásra kíváncsi leszek. De elég durva verseny lesz a piacon, kezd cpu háború ki alakulni 😃
0
0
0
0
💬 10
reszler112233 avatar
@carl18: Szerintem is a jövőben már a Pentium is 4 magos lesz alapból. Két napja volt nálam keresztapámék új laptopja Windows és egyéb programok telepítése erejéig. Abban már Apollo Lake-re hallgató N4200-as Pentium processzor volt és az már 4 mag 4 szálas. Ha laptopban már 4 magos valószínű az asztali gépbe való processzor is az lesz.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Hát ha 60/70 dollárért kap az ember 4 magot, elég olcsón lehet majd gamer gépet építeni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18: ha csak nem 6-8 magra csinálják mostantól a gameket is... 😀
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: 8 szálat már most is sok játék kihasznál. Majd meglátjuk, biztos pár ritka rossz optimalizálás! 😃
Vagy szándékosan rosszul optimalizálnak hogy vegyék a 8700-9700K-t is!😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@carl18: Az intelnek már csak árakat kéne rendbeszedni , meg a felső kategóriában a hűtőpasztát nem kispórolni 😊 de van egy sanda gyanúm, hogy az amd nem tud még ilyen gyorsan visszakapaszkodni majd... de végre verseny van, ami mindenkinek jó!
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Hát a 6700K-7700K-8700K valóban elég brutál hőmérséklet mellet üzemmel, Legalább a Drága procikkal kezdhetnének valamit, azért ezeket újra pasztázni elég rizikos, és még a gari is ugrik utána. 😃
Verseny mindenkinek jó persze 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@carl18: Nekem 7700K-m van egy CM 212X hűtővel használom,igaz alap órajelen de a Rise Of Tomb Raider Benchmarkja alatt se éri el az 50°C-ot,és ettől melegebb még nem volt,szóval nem tudom miről beszélsz 😀
0
0
0
0
no avatar
@Sicu33: Akkor nyomj már egy Burst tesztet! 😃 Ahol 100%-on jár. Ott értettem a magas hőfokot.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Facebookon egyik gyerek azzal erőlteti,hogy az intel nem fűt csak az AMD és Ryzen is magas hőfokot dukál,mert neki olyan volt és trollingolt,nem ér semmit csak is az intel,mert annak 10/9 probléma keletkezik.
Gyakorikérdések és Árukereső véleményt hozta fel írtam neki,hogy több kérdésem nincsen és betoltam egy vicces képet. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: nem szeretem az elvakult fan boyokat... mint AMD/intel vagy Konzol/PC vagy Konzol és Konzol között... azt kell venni ami a legjobb, és amit ki tud az ember fizetni. De persze a PS4 jobb mint az xbox! 😃 😂
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@carl18: Itt igen csak rávan a nép állva az amd re ez tény!
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
Sziasztok. Lehet, h nem jó helyre rakom fel a kérdést, de hátha kapok rá választ... Igaz, h a DDR3 szabványú memória megölheti a Skylake procikat? Azt olvasom, h a DDR3 feszültsége idővel kárt tehet a processzorban, mivel ezek a ramok magasabb feszültségen dolgoznak, mint amit a processzor támogat. Vagy csak azért mondják, h jobban fogyjon a DDR4 memória, ezzel is több pénzt akarnak kifacsarni az emberekből?
0
0
0
0
💬 5
FoLey avatar
@Halamadrid0827: Maradjunk annyiban,hogy DDR3 nem is megy bele abba a foglalatba. 😉
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Halamadrid0827: Régebben volt róla cikk, hogy a gyártó csak csökkentett feszültségű DDR3 memóriával szavatolja a működést és a normál (talán 1,5v?) valóban károsíthatja a processzort.

Viszont itt érdemes inkább DDR4 memória sínekkel rendelkező alaplapot venni. Később kifizetődő lesz majd. (Na meg mégis csak korszerűbb 😆😉
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
@SuperPuma: Akkor érdemes inkább DDR4 es alaplapot venni ezek szerint... Ha nem akarunk későbbiekben problémát. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
@Halamadrid0827: Skylake alá csak is DDR4-es alaplapot tudsz alá venni,de jövő miatt igen azt kell venned.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Kapni DDR3 alaplapot is. Pl: B150M-D3H
0
0
0
0
FoLey avatar
Hogy ne legyen halott ez a topik is eme csodálatos videóra kérnék valami magyarázatot. Idáig ajánlgatta most meg nem. CSAK nem számított arra,hogy i3 árából már Ryzen 3 1200-at is kapni amit veri i3-at. Jöhet hurrogni a válaszért,de G4560 az amit menti a helyzetet olcsóbb processzorok közt i3 6100-7100 körüli teljesítménnyel. 😂
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@FoLey: nem hiába lett a g4560 ak ekkora hírneve a gamer világba, tényleg jól sikerült ez a pentium,és ezt nem azért írom mert nekem is ez van, hanem mert tények támasszák alá,karácsony környékén egy i7 7700 jön majd a vasba már eldöntöttem meg majd valamikor még 8gb memória, és akkor lesz teljes a kép 😀 akkor eladóvá válik majd szerintem a kis g4560 asom. aminek a gyári hűtőjét kisem bontottam 😆D
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Kemények ezek a "szakértők",akiket youtube-on találsz.
De abban egyetértek,hogy ha olcsóbb gépre lenne csak keret,akkor én is inkább az AMD portékái között keresgélnék.Az R3 1200 mégis csak 4 magos és árban annyi,mint egy i3-7100.A kezdeti BIOS gondokat szerintem orvosolták azóta.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Adamsfamily: Egyszer találna ide ez a koma és valami okosat is írhatna már és ne hülyeségeken fröcsögne mint az utóbbiakban tette.
Ezen a videón teljes mértékben nem értek egyett,mert g4560 saját árában nagyon jó választás és nem gyenge a processzor ahogy bukta2 is írta. Intel i3-at nem vennék már,mert rossz ár/érték már ennyiért Ryzen R3 1200-öt kapni és az jobb választásnak tűnik és teljes 4 magos.
G4560 + GTX 1080 alá gondolom nem sokak által akarnak alátenni ez a processzor GTX 1060-al szépen elboldogul. Valahogy ez a fickó ellenszenves a hardverek iránt.
0
0
0
0
revonz avatar
Sziasztok!

Tervezek venni egy 144hz 1ms (legalább) 24’ monitort.
Néztem már kismillió példányt. Jelenleg egy gtx 1050 TI 4GB OC WF kártyám van, amit a jövőben tervezek lecserélni egy 1060 6gb-ra.

Leginkább most ezen a free-sync, G-syncen vagyok fennakadva.
Mivel nvidia kártyám van, ezért ugye G-synces monitor kellene. Viszont amiket néztem, mind free-synces, mert a G-syncesek baromi drágák...

Tegyük fel hogy kihajtok 90fps-t, de az akkor tényleg annyi lesz, vagy a 144hz monitoron (free es g-sync nélkül) jelentkezik ugyan úgy a tearing effect?
Szóval nyeljem le, és vegyek egy 144hz G-sync monitort, vagy váltsak radeon kartyara es vegyek free-synces monitort?
Pls help!!!
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@revonz: Vegyél G-Sync-et most hiába váltanál AMD-re meg Free-Syncre ha összegben ugyan ott tartasz.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Most mivan az új coffee lakeek el? Nagy a csönd körülötte... sehol nem találni... mi a rák van?!...
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@bukta2: Most jelent meg és nincsenek még készletek. Először a bent maradt 7000 szériát akarják kitolni.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: [LINK]
Van de a nyitó ára elég vastag 😞
0
0
0
0
FoLey avatar
Itt egy okoska aki annyira ért hozzá a processzorokhoz mint döglött lepkét felélesztéséhez. 5:20-nál mondja el,hogy legerősebb Ryzen is i5-ös szint. 😆
0
0
0
0
💬 16
Manyik75 avatar
@FoLey: Az a baj ,hogy sokan hisznek egy ilyen "fogyatékosnak" és hallgatnak rá....pedig nulla a hozzáértése.
Bár az is igaz aki ilyenre hallgat az meg is érdemli . 😃
0
0
0
0
thug85 avatar
@Manyik75: Az is hozzátartozik, hogy sokan azoknak a "szakembereknek" hisznek, akik azt mondják amit hallani szeretnének.
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: Látom egyre több az ilyen "szakembör" a youtube-on... 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Ez egy fogyatékos ember aki hülye a felfogása. Állandóan csinálja a hiszti show-t kibeszéli másokat mellesleg halálhíreket is örvendesnek találja. Gépek hozzáértése egy nagy nulla.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hát több szálasba jobb a ryzen, egy szálasba meg az intel 😃
Lehet olyan játékba jobb az I5 ami nem használ ki sok szálat max 4 et! 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18: Ameddig a szoftverek szarok, mindegy milyen procid van.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18: Nem nagyon van még olyan játék ami 4 nél több magot használ,de viszont az újabbak már kacsingatnak afelé ezért fejlesztették az inteleket is több magra.
0
0
0
0
thug85 avatar
@bukta2: Az Intel azért fejleszt most már több magra, mert rákényszerül.😀 Eddig elég volt a kevesebb is, mert az AMD csak csapkodta maga körül a vizet, de mostanra már elég nagy hullámokat vet.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Jézus... és komolyan vannak ilyen emberek... 😃
És ami az egészbe a legviccesebb hogy tökre el is hiszi hogy amit mond az igaz.... 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Az a baj,hogy a nézői és csak kisgyerekek vagy saját fake accountjával írógat,like magának. Tisztára skizofrén ember,rosszabb mint egy hisztis kurva...
0
0
0
0
Hunork avatar
@FoLey: sokkot kaptam ennek a nézésétől...meg a járásától...😲 😠 😕
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Hunork: Csipőjének a ringásától
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Ettől hasra estem a röhögéstől. 😆
https://kephost.com/images/2017/10/07/ezfajt.jpg

GTX 650 vs HD 7770
https://prohardver.hu/dl/cnt/2012-10/90814/results/rel_tel.png
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Nekem volt HD 7770 több fajta is 😀 Jobb mint a GTX 650 mindenkép 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: GTX 650 HD 7750 szint és az a vicc,hogy GTX 460 is erősebb és HD 7770 van vele egy szinten. Erre már úgy sem tud okosat mondani. Várjál hát,mert 2GB vram miatt hát nem azt nézzük. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: Kajak azért jöttél PH! AMD FX topicba,hogy vitát úszítsál? 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Opelesek szét trollkodják a GTI találkozót? 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: CSAK AZ AMD!!!!44!!44!!!44!!
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Olyan rég volt már Intel vs AMD háború 😃 Régi szép idők
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18: Majd kicsit jobban elterjednek az új proccok és majd megint lesz.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@carl18: Régen volt? SZAR AZ INTEL.
(Na nézzük 😃 )
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: SZAR AZ INTEL? Legyen szar? De akkor az amd mi fos? 😃 A szar még mindig keményebb mint a fos jóval, már csak az állagából ki indulva is, relatív mihez képest szar.
(Viccet félretéve már nincsenek ilyen nagy balhék) Nem úgy mint ha régen komolyan vettem volna az itt lévő cpu háborukat. Akkor is csak poénból írtam ide, most se teszem ezt másképp.
De azért volt már gyilkosság abból hogy valakik vitatkoztak ezen részegen, asszem AMD VS NVIDIA volt akor a vita tárgya. Nem jutottak eredményre melyik a jobb, és gyilkolás lett a vége. 😃 Elég szánalmas szerinten.
0
0
0
0
Puffin avatar
@carl18: AMD a király! 😃 😃 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Puffin: AMG a király!!44!!! 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: INTEL & AMD FOREVER! 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: NVIDIA A KIRÁLY 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18: ÉN VAGYOK A KIRÁLY 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Köszönöm az előző kommentemnél a sok segítő választ! 😀
Most egy újabb kérdésem lenne. Sok AMD-s ismerősömet kérdeztem meg és szinte mindegyik azt mondta, hogy a Ryzen processzorról nyilatkozni nem nagyon tudnak, de Bulldozer prociknál rengetegszer tapasztalták, hogy sok szoftvernél/játéknál kompatibilitási problémák vannak még most is. Fagyások, futtatás közbeni kék halál, játékoknál karakter "teleportálás" (pl. nyomod az előre gombot, egyszer csak megáll a karakter, mintha nem nyomnál semmit, de a karakter körülötti effekteket kidolgozza a GPU, tehát nem kifagyás, majd egyszer csak felmorog a proci és a karakter oda teleportál ahova addigra sétálnia kellet volna), játék közben felpörög a proci és újra indul a gép minden ok nélkül, mintha nyomtál volna egy reset-et. Ezeket sorolták fel és hozzá tették, hogy a Bulldozer előtti prociknál is voltak kompatibilitási gondok, csak nem ennyire komolyak és ezeket anno orvosolták is, de most már azt mondják, hogy ha új gépet raknának össze, akkor csak is Intel. Kérdésem: van olyan köztünk, akinek van tapasztalata a Ryzen procikról? Esetleg olyan akinek az 1800X-e van és leírná a tapasztalatait? 1800X és I7 7800 v. 7820 közt agyalok. Meg még valami, a dual és quad channel közt tényleg érezhető a különbség?
Köszönöm a válaszokat! Bocsi a sok kérdésért, de nem szeretnék sok pénzt feleslegesen kidobni az ablakon. :/
0
0
0
0
BFarkas avatar
Sziasztok. Egy olyan kérdéssel fordulnák hozzátok hogy szerintetek melyik processzort lenne érdemesebb megvenni az Intel Pentium G4560-at vagy az I3-7100 et?
0
0
0
0
💬 5
Yezi_ avatar
@BFarkas: Ha nincs 1151-es lapod akkor egyik sem, inkább Ryzen 1200.
0
0
0
0
BFarkas avatar
@Yezi_: Hát egy MSI H110M ECO LGA1151-m van
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@BFarkas: Ez esetben a G4560 jó választás.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@BFarkas: Jó az a G4400 is.
Inkább értelmes dolgokra tedd el a pénzed, ne verd el ilyen kacatokra.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@BFarkas: Hogy a kérdésedre értelmes válasz is legyen, G4560! Mert az i3 7100 nemhoz annyival többet ( 3-5 FPS) amennyivel drágább. Tehát G4560!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Gép Újítás előtt állok. Rengeteg honlapot néztem meg, hogy milyen processzort válasszak. Elkezdtem húzni a Ryzen 1800x felé. Egy hónapja amikor ránéztem bizonyos benchmark holnapokra akkor ez a processzor vagy a hatodik vagy a nyolcadik helyen volt. Ránéztem ma is mindegyik honlapra és már a 16. helyre esett vissza mindenhol, ami durva, hogy már az Intel I7 7700k is megelőzi a négy maggal és nyolc szállal. Eddig azért ez az Intel processzor jóval mögötte volt, azt hiszem a 12. helyen állt, amikor a ryzen a 6-8-ik volt, most a 15-ik mindenhol, az 1800x előtt közvetlen. Kérdésem mi történt, hogy már mindenhol megelőzi? Szerintetek is tényleg jobb a 7700? Mert akkor érdemesebb azt venni, mert olcsóbb jóval. Előre is köszönöm válaszotokat!
0
0
0
0
💬 6
KRZT963 avatar
@Kish24: Mi volt annak az oldalnak a neve? 😃
0
0
0
0
no avatar
@KRZT963: Szia. Több is volt. UserBenchmark, cpuboss....stb. De itt is jobbnak tűnik: [LINK]
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Kish24: Játékra én 7700 -at venném (hiába több magos a ryzen ha gyengébbek az egyes magjai az Intelénél)
Munkához viszont jobb a több mag.
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Szia. 4K videó vágáshoz és játékra kellene. Tehát munkára és szórakozásra egyaránt. Gondolkozok még I7 7800 vagy 7820 is, csak kétszer annyiba kerülnek a socket 2066-os lapok, plusz a ram is drágább lenne.
0
0
0
0
gaborw avatar
@Kish24: 1800X-el jobban jársz!
0
0
0
0
DeathScythe avatar
@Kish24: 1800X mindenképp. Sokkal időtállóbb.
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
i5 4460 vagy FX 8350? 😀
0
0
0
0
💬 4
Zoli869 avatar
@Halamadrid0827: Az attól függ miben gondolkodsz de ha Amd-ben akkor inkább Ryzen. 😀 Saját vélemény. 😀
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@Halamadrid0827: i5 4460.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Sztrelok: Akkor a kérdésed alapból felesleges volt.
0
0
0
0
DeathScythe avatar
@Halamadrid0827: FX 8350. De ha a kereted engedi, inkább Ryzen.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@HunSanyiX: Dejó.... 😀
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Ez a háború már vérre megy.😆
[LINK]
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@KRZT963: Attól függ. Árháború? 😀 Mert akkor megint AMD győzelem lesz. Az Intel kihasználja a piacion szerzett eddigi hatalmas előnyét, és szépen elkéri a procik árát. Mondom ezt úgy, hogy i7 van nekem is. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció