AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@HunSanyiX: Hát ha ez igaz akkor sztem egy i7 8700 as mellet döntök!
0
0
0
0
Puffin avatar
Nemsokára érkeznek a 6magos Mainstream Intel procik:
[LINK]
Érik a csere... 😃
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@Puffin: na... mondtam én hogy az i5 is 6 magos lesz... 😀 bár aszittem az kap 12 szálat de a 6 mag 6 szál is bitang lesz biztos! az i7... az meg i7 😃 nincs mit hozzátenni 😃 komoly lesz sztem!
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Az igen, ha jó árba lesz még én is vennék egy 6 magos i5-őt! 😃 I5-8500 mondjuk, de majd meglátjuk a órajeleket. 😃 Nekem olyan kéne ami 3,2 ghz alapból. 😃
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@low11: Ha későbbiekben lesz procicsere akkor Intel proci mellé.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Skacok mi van a coffee lake- procikkal? elég nagy a csend. jönnek? nem jönnek?
0
0
0
0
💬 6
akos328 avatar
@bukta2: https://gepigeny.hu/hir/felbukkant-a-6-magos-int…nchen-1330

Azt írja 3. negyedévben érkeznek majd, szóval kb ősz tájékán, elképzelhető hogy Karácsonyra jó vétel lesz. Bár Intelt ismerve 150-200K között lesznek valahol 😃 Magyarország helyzetét ismerve pedig méginkább.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@akos328: Németben élek,tehát itt talán picivel kedvezőbb lesz majd meglátom,ha kidobnak valami szép kis i5 öt 6 mag 12 szálas vadállatot akkor egyre beruházok sztem,pláne ha i7 8 mag 16 szál lesz 😃 akkor majd azt veszem ami ideálisabb játékokhoz,mert fölös i7 ha elég az i5 is de majd meglátjuk 😉 amúgy én is láttam az infót addigra de kösz azért!
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: 6mag 12 szálas i5-öt szerintem még várhatsz egy darabig....
0
0
0
0
gigazte avatar
@Puffin: Itt az oldalon lévő cikkből nekem is az esett le, hogy ez a 6mag/12szál az a legerősebb i5 lesz, mert a Ryzen 5 1600x-hez volt hasonlítva! Szóval azért is volt félrevezető az a cikk!😂 Így már nem is tűnik akkora nagy durranásnak az egész! Gondolom akkor a legjobb esetben is csak 4/8-as i5-öt kapunk!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@gigazte: rebesgették hogy 6 magos i5 ök lesznek a coffee lake ek, de majd kiderül, azért írtam... 😀

gigazte
Hát kíváncsi leszek minden esetre hogy milyen procik lesznek ezek 😃
Most egy i7 nem egy 1600x nek a szintjén van azért írtam hogy i5 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: Azok az i7-ek lesznek a HEDT platformon kívül. Legalábbis én úgy tudom hogy 6/12-es processzor jön.
0
0
0
0
dave500 avatar
Érdekesek ezek az FX-ek.
Most így nyár alkalmával visszavettem kicsit, 4.5 Ghz-en megy 1.320 V mellett, alapból a CPU/NB feszültség 1.45 V, de vígan elvan 1.28V-al is, egész értelmes hőmérsékletek vannak, üresjáratban 22-25 fok, terhelve (GTA 5 + FL Studio, torrent, chrome, így van olyan 80% körül) 55-60 fok max. Amióta vissza vettem a CPU/NB feszültséget, bő 20 fokkal lett hűvösebb.
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@dave500: Nekem 1.296-al ment 4.7-4.6 GHz-en, tök stabilan.

35fok körül van üresen, 45-50 játék/terhelés közben. 😃
0
0
0
0
no avatar
Augusztus/szeptember környékén jönenk a Coffee lake 6 magos mainstream processzorok. Kicsit számolgattam és valahogy ide jutott a eredmény. I5 7600K cinebench 11.5 alatt 8,07 pontot kapott, na ha az órajelek nem csökkenek a 6 magos verziónál. Akkor a 6 magos I5-8600K (Gondolom ez lesz a neve) 12 pontot kap majd 11.5-ben. Ami azért valjuk be elég durva lesz, még a 6700K-7700K-t is le fogja nyomni. Hát a +2 mag többet hozz mint a HT. Egyetlen dolog lesz itt a sorsdöntő ez pedig a árazás, ha a 8600K hasonló árba lesz mint a elődje jó vétel lehet. Nem azt mondom kevés az i5, de azért a Ryzen harcból kiderült azért hogy 4 magos nem vetekedhet 12 szálal. Ahol a ryzen lemarad az nem olyan egetrengető, 105 fps helyet kapsz 95 fps-t abba nem hal bele senki. Főleg hogy hamarabb jön a gpu limit. Ryzen se habozik, januárba jön a ryzen refresh, amibe tudtommal a ryzen gyengeségeit fogják kiküszöbölni.+ 10% teljesítmény várható.
Ryzen 5 1600 6/12 220 dollárért szertintem ez a bestbuy most a piacon. Ha én gépek építenék ezt választanám. 😃
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@carl18: Én meg azt remélem hogy b250 es alaplapba bele mennek majd a coffee lake procik és akkor karácsonykor lehet meglepem magam egy 6 magos i5 el 😃
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Hát eddigi hírek szerint egy bios update esetén belemennek. De még nem tudni biztosan, nem hiszem hogy új foglalatot adnak ki. De nem is lehetetlen, majd eldől augusztusba 😃
0
0
0
0
kornel244 avatar
Köszi srácok akkor holnap cserélem is legalább nem kell 2 hetet várni a garia. Meg ahogy nézem 1060 alá bőven elég lesz.
Schwin94 Ismerem aki volt a gép nekem is felajánlotta csak nem volt rá pénzem mert most építek gépet magamnak ,így is már csak 200e keretem van remélem a "legkisebb" Vega megáll olyan 130e környékén (Monitor miatt nv nem játszik nálam már 😃😉
0
0
0
0
Schwin94 avatar
kornel244: Én ha a te helyedbe lennék belemennék, márha nem ferdítenek az eladók. (Bármivel kapcsolatban)

Imádom az ilyen, a kérdés alapból AMD re vonatkozik, de az intel fan már egyből ír hogy ő inkább intelre váltana, bla bla... (Nem komolyra venni 😃😉
0
0
0
0
💬 1
MC MaRcI avatar
@Schwin94: ha valaki intelt ajánl az már csak intel fan lehet? -.-"
0
0
0
0
kornel244 avatar
Sziasztok! Sikerült a nagy viharban megsütnöm a gyerek gépében az alaplapot és a procit sajnos. Ma bevittem gariban cserélnék vagy még olyan választásom lenne hogyha ráfizetek egy kicsit akkor 6500 helyet kapok egy AMD Ryzen 5 1500X-et. Megérné cserélném? (igazából jobban játékra lenne neki és nem húznám) Valakinek valami tapasztalat?
0
0
0
0
💬 9
Gaboo7 avatar
@kornel244: Játékra inkább egy i5 7500 ha esetleg azt is lehet választani. Kb az 1500x árába van.
0
0
0
0
kornel244 avatar
@Gaboo7: 7500 nem lehet csak 1500x mert hasznát gép bontásból van de papiros és garanciás, mindössze kéthetes proci. 5e-t kellene fizetnem a cserére.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@kornel244: ebben az 5k-ban az alaplap csere is benne van? és milyet adnának hozzá? hűtő?
0
0
0
0
kornel244 avatar
@H-ECTOR: Gyári hűtő van hozzá, igazából alig használt proci két hete lett kb összerakva gép. Csak a gyerek megszorult és vissza vásárolták tőle. Alaplapot azt mindképpen kp-ra megy mert az nem volt garis sajnos , de egy GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 lenne hozzá 25e-ben közel 3 év garival.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@kornel244: a 1500x-hez nincs gyári hűtő elméletileg, ha csak nem adnak ott a boltban egy másik prociról. az viszont nem egy rossz lap, ha kell, még el is adhatod lap+cpu, abból ki kell hogy jöjjön egy 6500+b150-es lap, ha mégse jó a ryzen
0
0
0
0
kornel244 avatar
@H-ECTOR: Wraith Spire hűtőt kaptam hozzá és le is tisztogatták meg pásztázták és átnézték a gépet , ja meg új win10 felpakolták és Biost frissítetek. Így kereken 30e-ben volt az egész 😀 Egész jó proci rosszabb számítottam játékokban. Én azt mondom megérte nagyon kellemeset csalódtam! Majd meló után tesztelgetem még egy kicsit 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@kornel244: Az nem rossz konstrukció. FX-hez képest hatalmasat fejlődött ez a generáció.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Volt honnan. Ez lemaradt.
0
0
0
0
FoLey avatar
@kornel244: Ryzen 1500X piszokúl jó proci lett és 4 mag 8 szálas. Intel csak 4 magos. Úgy értve,hogy akár későbbiekben munkára is használhatja a gépet. Én a helyedben belemennék,de a te döntésed. Mellesleg úgy is Ryzen vásárlási fontolgatáson voltál. 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
Helo,sajna közbejött egy nem várt dolog és le kellett mondanom arról a gépről amit akartam de, persze így is szeretnék egyet építeni de Ryzen helyett most intelen gondolkodok ott is az i3 7100 at nézegettem játékokra FHD-n hozza max beállítások mellett a 60FPS-t amin nagyon meglepődtem! És 115€ a kérdés az lenne hogy melyik alaplapot ajánlanátok mellé? Egy rx 470 8gb on gondolkodok mellette,azért fontos a lap mert később cserélném i5-i7 re ha szükségesnek látnám de most egyenlőre ez fér bele.
0
0
0
0
💬 10
no avatar
@bukta2: G4560 + rx 480 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18: Igen hunsanyix már írta a g4560 at már az a kiszemelt az a +4-6 fps amit az i3 tud annyit nemér +16 ezer ft. bőven elég lesz a g4560 is!
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: B250 lapba g4560. Hírek szerint abba a lapba tudsz rakni 6 magos Coffee lake i5 procit. G4560 és i3 között nincs akkora különbség hogy i3-at megérje venni. G4560 szerintem legjobb vétel most.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18: Az is lett kemégy 15 ezer forintért meg is tudtam venni újan.
A coffee lake is belemegy majd a 1151 be???!!! 😲OOO ennek nagyon tudnék örülni!!!!
Azokat a cuccokat vettem meg amik a Solar nevű gépemhez le vannak írva, jövőhéten minden nap csengetni fog a DHL :,D
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Hàt pletykák szerint kapnak biost a kaby lake alaplapok. B250, z270 stb. 😀 G4560 sok mindenre elég lesz. Hàt azért igy sokkal több pénzt sporolsz 😃 ha jön a 6 magos i5 akkor meg később vàlhatsz arra. Remélhetőleg hasonló árba mint a jelenlegi generáció. 60-65e környékén nem volna rossz. Erre már megérni vàltani Sandyrol is.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18: Hát végülis azért vettem ilyen lapot hogy ha nem lesz egyszer elég a g4560 akkor váltok i5-i7 re . De egy 6 magos 8. Gen es i5 re nem gondoltam volna,remélem összehozzák a biost hozzá!!
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Az màr a i7 6700k szintjét tudjatja majd. Vagy még azt is veri 😃 majd meglátjuk, ha jó lesz még lehet én is kipróbálom. Augusztusba kiderül. G4560 és i5 között nincs eget rengető különbég 35% de árba szinte 4x annyi.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18: Hát én lefostam a bokámat mikor megláttam hogy 17k ért (57€) ért dobálják az ember után... mondanom sem kell egyből tettem a kosárba...i3 kb 2-4 fps el veri csak meg a g4560-at de 2x annyiba kerül az i3 (116 €)
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@bukta2: Egy RX480/580 az ideális FHD-re.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@bukta2: A 4 ram slot jól jöhet bármikor, úgyhogy azt célszerűbb keresni. Chipset attól (is) függ, akarod-e húzni majdan a procikat benne. (Az ahhoz való chip kicsit feláras)
0
0
0
0
no avatar
Friss hír, ahhh mit találtam! 😃 Jön a I9 ? Wtf ? Core i9 7920X 12/24 (Skylake-X) Árára kíváncsi leszek! 😜 Forrás [LINK]
0
0
0
0
💬 3
Sztrelok avatar
@carl18: Úúúú végén még lecserélik a Pentiumokat i1-re 😃 (Ez nem is olyan rossz elgondolás mint amilyennek hangzik)
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Sztrelok: Akkor melyik szám kerülne a Celeronok mellé? 😂😂
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@KRZT963: KRZT963: i0 vagy i-1 😆
0
0
0
0
Matt99 avatar
Köszönöm a válaszokat, akkor valszeg 8350 lesz
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@Matt99: Jó lesz az, csak ügyelj arra, hogy az "1605"-ös BIOS legyen fent, különben nem fog menni a proci a lapban.

[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
Énis ugye gép vásárláson töröm a fejem eddig egy AMD Ryzen R5 1600+ Rx 580 8gb párost néztem ki de a lényeges játékok a wow és az overwatch lennének meg persze az új játékok codwwll/darksiders 3 stb... tehát a jövőre nézve is érdekelne a véleményetek h legyen i5 7600k vagy a jövőre nézve jobb lehet az AMD Ryzen R5 1600-as persze meghúznám az R5 1600x szintjére.

Jah azt még lefelejtettem hogy FH-ban játszok
0
0
0
0
💬 4
H-ECTOR avatar
@bukta2: wowra és overwatchra szerintem egy i3/ g4560 is elég lenne egy 470 4g vagy 1060 3g mellett, a két új játéknak meg nem ismert a gépigénye, mennyire használja ki a sok szálat, így ez bizonytalan. viszont ha egy árban van a két proci+alaplap kombó, akkor én inkább az r5-öt venném
0
0
0
0
bukta2 avatar
@H-ECTOR: Hát azért a wow nak is brutál a gépigénye... persze ha az ember alap grafikán is élvezi akkor elég a kis gép hozzá de pl full grafikán dalaranba vagy mondjuk egy 25 fős raiden full grafon azért izzadnak a gamer pc-k is.
Igen az újaknak még nem ismert,de a régebbiektől csak nagyobb lehet
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@bukta2: soha nem játszottam vele, de a fent említett processzor+vga párosnak is elégnek kellene lennie hozzá, a g4560+470 nagyon jó választás ha nem akarsz túl sokat költeni
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: R5 1600 és a RX 580 jó páros volna játékokra és időtálló is. Szerintem jó választás. 😀
7600K nem éri meg venni szerintem, minjár itt lesznek a 6 magos coffee lake processzorok.
Ha intel szeretnél egy B250 alaplap+G4560, ebbe a hírek szerint belemegy majd később a 6 magos coffee Lake is.
0
0
0
0
cseszka avatar
A ryzen ujabb,de még nincs kiforrva.Késöbbiekben jobb lesz,söt,már most is erösebb lehet mint a 9590,ami régebbi modell,többet fogyaszt.Viszont ha ryzent vennél,számoly azzal is h alaplapot,meg memóriát is cserélned kell..AM4 + DDR4
0
0
0
0
Matt99 avatar
Helló mindenkinek, GTX 1060 mellé keresek valami jó processzort. Eddig az AMD FX-8350 a legszimpatikusabb az ára miatt, de az FX-9590 is egy opció, bár az 18k-val több, nem tudom, hogy jobb-e annyival. Nem vagyok egy szakértő a témában, lassan 5 éve egy FX-6200 pörög a gépemben és teljesen meg voltam/vagyok vele elégedve, tehát valószínűleg maradok az AMD-nél. Az új AMD Ryzen procikról semmit sem tudok, ahogy nézem a legolcsóbb kb. annyi mint a 9590, viszont csak 4 magos.
Mit tanácsoltok?
0
0
0
0
💬 4
Floriian avatar
@Matt99: Akkor vedd a 8350-et, ha nem akarsz alaplap+ram(DDR3->DDR4) kombót cserélni. Az FX-9590 egy túlhúzott FX-8350. Igaz, a RyZen R5 1400 odaver a régi FX-eknek. Én a helyedben venném a RyZent.
0
0
0
0
Ladis avatar
@Matt99: A 8350-nél nem nagyon érdemes feljebb menni, a Ryzen lenne a legjobb szerintem is, persze ha belefér egyéb alkatrészek cseréje is ahogy Floriian is írta. Ryzen-hez még annyit hogy jelenleg "türelem játék", gondolom hegesztik a BIOS-osokat hozzá gőzerővel, na meg mind a Windowsnak és egyéb dolgoknak is igazodni kell hozzá.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Matt99: A Ryzent még nem sok minden támogatja és a lapok sem olcsók hozzá, érdemes azzal várni egyelőre. Mivel a mostani lapod alkalmas tökéletesen a 8350-hez, így érdemes most arra cserélni a processzort, azzal el leszel még egy jó darabig és így nem is kerül sokba a fejlesztés. A 9590 amúgy sem éri meg azt a pénzt amibe kerül, ráadásul azt már a lapod sem tudja kezelni a túl nagy TDP miatt, szóval mindenképpen kiesik.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Matt99: Az FX-9590-et felejtsd el, sokat zabál, tud fűteni is rendesen, túlhúzott 8350, egyáltalán nem éri meg. Ha nagyon FX-et akarsz, akkor a 8350, vagy egy Ryzen.
0
0
0
0
Ladis avatar
Ezért járunk szakmai fórumokra, ha ott mond valamit egy "szakértő", nemsokkal rá jön 5 különböző ember aki tényleg ért hozzá. 😆
A "tied jobb" jobb alatt egy FX8350-et ért versus Ryzen 5 1600.

https://i.imgur.com/0AvzOIs.png
0
0
0
0
💬 3
Zoli869 avatar
@Ladis: A kis "szakértő" gratulálok a megnyilvánulásához, az adott oldalt ismerem tele okosabbnál okosabb emberekkel. Aki el vannak maguktól rendesen szállva. Tisztelet a kivételnek.
0
0
0
0
Ladis avatar
@Zoli869: Az oldalt pedig szeretem, leginkább a "projektek" miatt, de néha ami az üzenőfalon megy.... 😕
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@Ladis: A projektek jók nem is azzal vannak gondok hanem a megnyilvánulásokkal.
0
0
0
0
no avatar
Coffee lake i5-8xxx 6 magos lesz natívan a hírek szerint 😃 i7 6/12. Ha ez valóban igy lesz és a ár se változik jó vétel lehet 😃
0
0
0
0
FekaRap avatar
Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni.
Van egy AB350-es alaplapom pár hete vettem. A gond az, hogy csak az F4-es bios verziótól támogatja az ryzen 5 procikat. Az enyémen meg még gondolom az F2-es van, mivel még a AGESA update előtt vettem a lapot..
Nagy bajba vagyok?
Gondolom nem fogja felismerni az alaplap a procit.. viszont így, hogy tudom majd updatelni a biost?
Köszi előre is !😀
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@FekaRap: Beviszed valami közeli pc üzletbe, megcsinálják szerintem neked az updatet pikk-pakk. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Not bad R5-ös Ryzen procik már jobb a helyzet kíváncsi leszek az R3-ra is.
0
0
0
0
kornel244 avatar
AMD RYZEN 5 tesztek: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
Én a 200 ft-ot is sajnàlom tőle, főleg hogy mindennek lehordja a nézőit. Mert ö a több éves tapasztalata miatt milyen nagy ember 😃 aki ír neki egyből kéri a támogatást. Írt pár szponzornak is de azok is lekoptaták 😆
Na kivàncsi vagyok fog-e az intel árat csökkenteni, ugy látszik még most nem lesz árverseny. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A tag nem enyhén pofátlan és skót. Mondjuk aki meg ennek ellenére is felkeresi, az megérdemli a sorsát
0
0
0
0
hashimoto avatar
Tyrion Lannister: Ezer és egyet találni ilyen YouTube-on, még csak keresni sem kell. 😃
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Látom, Vitamin után találtatok még egy szakértőt. 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
Én küldök neki 2k-t, csak hagyja abba amit csinál. 😃
0
0
0
0
gaborw avatar
IPC növekedés 53%-os lett, 40-volt a cél! Magonként is hatalmas előrelépés volt! Pár %-al lett kevesebb mint a jelenlegi intel arhitechturaju procik! Nagy hiányosságok vannak a palinál! Legjobb mikor kiírja támogasd akár 200ft-al, mert anyagi problémákban szenved! Pénzbe kerülnek a tesztek, mikor ő csak a netről olvasgatja! Néha mondj jókat, de amúgy olyan sületlenségeket összehord, hogy...! Like&dislake gombok letiltva, hozzászólásokkal együtt! Egy két ember leírta mekkora hülyeségeket tud beszélni! Le is tiltott mindent!
0
0
0
0
💬 1
kailee avatar
@gaborw: A támogatós részen azért én is becsikartam, a youtube csatorna nehézségekkel küszködik? WTF drága a net a streameléshez, vagy nem elég erős a gépe, mert hogy a youtubehoz nem kell semmi pénz 😃

Amúgy kajak fingja nincs a dolgokról, egy új megjelenést összehasonlított egy stabil optimalizált dologhoz a legelső tesztjében, a második videóban az előző videóját elemezte ki megint. fail.

Jelen állásban ahogy jönnek a hírek és az intel kapkodva piacra dobok mindent éppen az jön le, hogy a ryzen jól teljesített, megéri vele számolni. Ergó megéri megvenni.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Nálam a 2000 ft csapta ki a biztosítékot,annyit kér 1 gép összeállításért,keresse meg 3 ember az 6 ezer ft,mennyit kell foglalkoznia vele legyen 3 óra de sokat mondtam,jó órabér,napibér,valaki 10 órába nem kap annyit ez meg belinkel 3 gépet.Pedig akár ki feljön mondjuk ide gépigényre,és írsz valaki állítson össze neked gépet,kapni fogsz vagy 5 konfigot más emberektől ingyen,jót nem szart mert ő azt mondta mások szart állítanak össze,csak ő tud jót.
0
0
0
0
kornel244 avatar
Az igaz hogy egy szálas teljesítmény kb 10% több csak mint az fx 9590-nél? (Ryzen 1700)
0
0
0
0
💬 1
Levwi avatar
@kornel244: Letudom neked mérni ha gondolod csak mondd meg mivel mérjem. cpu-z-vel mérve biztos nem, mert az fx 9590 1369 pont míg az r7 1700 1869 pont 3 GHz-en 3,8-on pedig 2206 pont ez az egyszálú teljesítménye az enyémnek. Ha kellene még mérés nyugodtan írj pm-et
0
0
0
0
gaborw avatar
Nem véletlenül van letiltva a hozzászólások! Akkora ökörségeket össze tud hordani, megnéztem pár videóját! Ritka egy állatfajta! Előadja a nagy hozzáértést, közben meg vannak gondok nála!
0
0
0
0
no avatar
Ritka idegesítő alak ez a kocka! 😃 Ha valaki nem add neki igazad bujon el, önbizalma hatalmas! Checking! Ez is idevaló.
Nem hogy a Ryzen védjem de nem rossz vétel, főleg ha beállnak az árak. Biztos van pár játék ahol az intel jobban szerepel, de azért egy haswell I7 szintjét ha tudja az már elég jó szerintem I7 4770 például. Azok is használtan 60E környékén mennek, és a vicces hogy évek óta ezen a szinten áll az ára használtpiacon! 😜
0
0
0
0
💬 2
Levwi avatar
@carl18: Én régebben fel voltam rá iratkozva, de mostanában elég ellenszenves lett a pénzkunyerálásával, meg azzal, hogy lehúzza ryzent miközben nem igazán relevánsak még a tesztek, meg ő is csak az fps értékeket nézi a hardverkihasználtságot nem, de ő nem elfogult. nem néztem mostanában de szerintem sokan leiratkoztak róla az utóbbi időben.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@carl18: Atyavilág...menthetetlen kategória 😃
Hozzászólás kikapcsolva, és a like/dislike láthatóság is 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ugyanannyiba kerülnek a boltban újonnan a még megmaradt 1155 lapok, mint használtan.
(Valószínű már sehol sincs. Tavaly én is az utolsót hoztam ki mikor cserélni kellett)
0
0
0
0
no avatar
G4560 jól teljesített, GTA 5 kivételével minden hol megverte a Sandy i5 2400-at! Ennek ellenére még se olcsobb a Sandy I5! 😃 Használt piac rulez. A G4560 meg csak 3 év garanciába fürdik, iponon 17500ft az új ára! Annyiért jó vétel! 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
AMD ugyan nincs benne, de ettől függetlenül valakit talán érdekelhet.

Harc a budget kategóriában: G4400 vs. G4560 vs. i5-2400
[LINK]
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Így van, szerintem ha addigra kijavítják a buktatók többségét akkor igazi nép processzor lehet belőle 😀
0
0
0
0
no avatar
Azért nem sokkára megjelenik a R5 1600X 6/12 ha az kap ilyen 3,6 ghz memóriákat, igen jó játék gépet lehetne belőle varázsolni 😃
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
csuz-li
Sajnos sokan nem tudják vagy nem néznek utána aztán megy a hurrogás. 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
NSD4rKn3SS: Hogy mik vannak? Egy processzornál, ami felépítéséből adódóan jobban függ a RAM-tól, mint eddig bármelyik ismert architektúra, fontos a RAM? Ki gondolta volna? 😀
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Nocsak mire keltem ma reggel 😃 Pont erről szoktam beszélni, hogy igen is fontos a RAM, és az egyenlő teszt körülmények.
Itt egy teszt amiben különböző gyorsaságú/késleltetésű ramokkal van össze vetve az 1700X vs 7700K

A videó:


Csak a teszt eredmények:
https://i.imgur.com/na3lX1s.pnghttps://i.imgur.com/taUuygA.pnghttps://i.imgur.com/lTXe3Lb.pnghttps://i.imgur.com/LDdFZoh.pnghttps://i.imgur.com/K7qW6hs.pnghttps://i.imgur.com/KgkTWMS.pnghttps://i.imgur.com/SokLFNK.png
0
0
0
0
zsivko avatar
Én AMD párti vagyok, de az nagyon olcsón hozzá tudtam jutni egy komplett PC 7700k procival és z170 alaplaphoz. Most ez kb meddig húz ki engem egy GTX 1080 vga-al FHD-n?
0
0
0
0
kornel244 avatar
mathejocy Haveromnál átlagban ilyen 4-5 fps van ahol nem javult nagyon játék függő.
0
0
0
0
mathejocy avatar
Múltheti win10 update óta tesztelt esetleg valaki Ryzent?Érdekelne,hogy mennyi lett az FPS növekedés.Tesztek szerint van ahol 40% is lett.Én kibékülnék 10%-al is.Iponra mindjárt rákérdezek,hogy mivel ment ez a teszt,meg hogy miért OC val mentek az intelek..
0
0
0
0
csuz-li avatar
Egyébként, ha elvonatkoztatunk az Intel szerepeltetésétől, akkor tényleg hasznosnak tűnik, mint előzetes. Ha megjelennek, akkor azok, akik türelmetlenek és előrendelik (az ilyennek amúgy kis egyes) azok el tudják dönteni, hogy a 4+0-ás és a 2+2 közül, ha egyiket választják, azzal mit nyernek, vagy veszítenek.
0
0
0
0
kornel244 avatar
Én csak azért tettem be mert legalább már van valami hogy kb mire lehet számítani 😀 Azért is tettem zárójelbe teszt szót.
0
0
0
0
csuz-li avatar
kornel244: Nem te, hanem az újság. Nekik ez forgalmat generál, ami meg reklámbevételt. Mint írtam a kérdésfelvetés és a teszt szempontjából irreleváns az Intel processzorok szerepeltetése. Úgy meg főleg, ahogy arra NSD4rKn3SS is felhívta a figyelmet, hogy az Intelek egységesen 4,8-on futnak, miközben a Ryzen (ugyan az a Ryzen) különböző letiltási kombinációk mellett 4,0-án. Ha engem az érdekel, hogy a Ryzen vajon mit veszít a 4+0-és vagy 2+2-es felállás mellett, akkor csak azt vizsgálom nem? Miért is kell mellé tenni egy OC-zett Intel triót? Mivel a kérdés megválaszolása szempontjából lényegtelen, OC nélkül más eredményt hoz, értelme még akkor sem lenne sok, ha egységesen 4,0-án futna mind. Szóval más okot én nem nagyon tudok elképzelni.
0
0
0
0
kornel244 avatar
"Kattintásvadászat az Intel vs AMD fórumokra?" De csak is ezért kapom pénzt. 😆 Ne legyél már ennyire..... 😜
0
0
0
0
csuz-li avatar
Én azt nem értem, hogy miért kellett ide keverni 4,8-on az Inteleket, amikor eredetileg arról szól(na) a cikk, hogy a 4 magos ryzennél mi lenne a különbség a 4+0 és a 2+2 között... Kattintásvadászat az Intel vs AMD fórumokra?
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
Igen ""teszt""... azért még mindig érdekelne hogy miért nem tudják ezeket a teszteket egyenrangú körülmények között csinálni.
Miért nem lehet azonos órajelen összemérni a processzorokat? Sose fogom megérteni hogy ez miért jó.
Ráadásul se driver infó, se windows build szám semmi nincs felírva csak a graf beállítások.

Ráadásul az a For Honor teszt eléggé hm... mi is a megfelelő szó... hihetetlen!? Az oké hogy a max fps azonos mert valószínüleg elérte a limitet a VGA na de az átlag fps hogy lehet ugyan az? 😃 El nem hiszem hogy mind a 4 processzor (+ - mag/szál beállítások) ugyan azokat a minimum fps-eket generálta végig a teszt során 😃
0
0
0
0
kornel244 avatar
Négymagos Ryzen. Egy kis "teszt" [LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció