AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
PoPet avatar
Az X3D és az AM4 tarol:
Mindfactory legfrissebb eladások:

https://i.imgur.com/w3nfmkA.pnghttps://i.imgur.com/Y8N2F5P.pnghttps://i.imgur.com/rcWEhBe.png

c @TechEpiphany
1
0
0
0
Viktorinho avatar
Hát mit ne mondjak,szegény 6+ éves i5-7600k-ról váltani ryzen 5 5600-ra olyan kb mint egy lórugás. Már csak valami jobb vga kell mellé és ismét pár év boldogság.
0
0
0
0
💬 6
PoPet avatar
@Viktorinho: Állíts be rá egy jó kis PBO-t, aztán még jobb lesz, nekem 4650-ig boostol játékok közben, all core pedig 4550-4650 között 100% loadon 1.2-1.3v körül. +200MHz mehet rá, curve optimizer -10 -20 körül, ha jó chipet fogtál ki, még akár lejjebb is stabil lehet.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@PoPet: Na ez még nekem így kínai. De majd megnézek pár órányi videót a témában. :D
0
0
0
0
PoPet avatar
@Viktorinho: Nem bonyolult beállítani őket, egy 20 perces vidi is bőven elég :D
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@PoPet: hát majd hétvégén alkotok valamit,mert így hétköznap éjjeles után örülök,hogy élni van kedvem. :D
0
0
0
0
PoPet avatar
@Viktorinho: Hajrá, ha kell segítség írj, és leírom én mit és hogyan lőttem be.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@PoPet: hát ha esetleg pár screenshotot tudsz csinálni azt meg köszönöm. Bár én ahogy néztem még bios-t is kell frissítenem előtte,csak nincs még usb kulcsom.
0
0
0
0
no avatar
12 eve volt nekem egy egy amd phenom x4 Black edition szarrá húztam azóta már csak intel proci val nyomom
0
0
0
0
💬 1
zelcsi avatar
Azért ez nem gyenge! ;) [LINK]
0
0
0
0
kovb677 avatar
Intelt vettem mert most az erősebb laptopoknál: i7-12700h 26-33%-al erősebb a ryzen 7 6800h-nál.
Nincs bajom a ryzennel ha mondjuk ryzen 7 6800h mellett lett volna egy értelmes gpu mondjuk rtx 3060 vagy 3070 akkor azt vettem volna.
0
0
0
0
carl18x avatar
Soha többet intel! :D Vagy is legalább 3 évig nem, 2025-be vagy utána talán hajlandó lennék kéket venni.
1
1
0
0
💬 10
visor261 avatar
@carl18x: én majdnem vettem egy 12gen intel-t... aztán felugrott az ára... most megvárom hogy ár érték arányba vissza tudja e hozni magát az amd :)
1
0
0
0
carl18x avatar
@visor261: Én valami 16. generációs intelt várok vagy vennék ha valóban váltanom kéne.
2025 elött nem biztos lenne értelme cpu-t cserélni, szóval nem siettem el.
A GTA 6 az egyetlen ami inspirálni konfig fejlesztésre
1
0
0
0
visor261 avatar
@carl18x: nekem a 2500k már kezd kevés lenni, de a 270x még bírja :D
0
0
0
0
carl18x avatar
@visor261: Cseréld I7-2600K vagy I7-3770K-ra. Azzal nyerhetsz egy kis plusz teljesítményt :D
0
0
0
0
visor261 avatar
@carl18x: erre is csak azért váltottam a (2014)fx 8230-ról mert az behalt és nem akartam sokat költeni az elmult 1-2 év alatt... ,most minimum 5600 vagy 12400 lesz, hátha az is kibír 5-10 évet :D

ha akkor tudom hogy a 3000g felmegy 16k-ról 50k-ra akkor meg is veszem...
de valamiért megint megtörtént hogy az éppen kiszemelt 12400 56k-ról felment 90k köré... valahogy sose tudom elkapni a pillanatot 🤔
0
0
0
0
carl18x avatar
@visor261: Használt R5 1600? az 25-30E tájékán megvehető.
0
0
0
0
visor261 avatar
@carl18x: de a b550 lapok nem támogatják, én meg valami újabb lapot akarok mert elvileg az halt meg nekem már megint, sacra gyártástól számítva 6-10 évet bírnak elvileg. a ga970 az behalt 6 alatt a as970 még megy, nem is beszélve az ms k8 és a benne dübörgő 2800+ duóról...
0
0
0
0
carl18x avatar
@visor261: B450 lapok viszik, a gond megoldva :D
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
@carl18x: Tuti maradok AM4 platformon amíg meg nem érik a DDR5 meg az AM5, nagyon bíztatóak az új infók, de általában az első generációs új megoldások mindig hátulütőkkel járnak.
1
0
0
0
bukta2 avatar
@NSD4rKn3SS: Énis így gondolom
0
0
0
0
pastelgod avatar
Sziasztok!
Bocsi, hogy ide írom ki, de a vásárlási tanácsok topikba tíz napja nem válaszolt senki, így muszáj vagyok ide feltenni mert úgylátom ez aktívabb.

Egy intel core i9 10900F-re elég lenne ez a hűtő?
ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 240
https://ipon.hu/shop/termek/arctic-cooling-liqu…40/1788580

Munkára lenne használva a processzor s játékra is, nem 0/24-en ketyegne, de lenne dolgoztatva DAW-on.

Válaszotokat előre is köszönöm!🙂
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@pastelgod: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Jogos! Mondjuk konkrétan nem ismerem azt az Intel procit, meg merném kockáztatni hogy egy normális, komolyabb torony léghűtő is elbírna vele, és még lehet kedvezőbb ára is lenne.
1
0
0
0
xCube avatar
Ez milyen hozzáállás már kérem szépen?
0
0
0
0
pastelgod avatar
Azért itt kérdeztem, mert ez egy fórum és fellehet tenni kérdéseket, ha esetleg valaki nem értene hozzá vagy nem tudja. :)
0
0
0
0
Puffin avatar
@pastelgod: Attól is függ milyen házban lesz és mi lesz mellette?
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Tavaly Augusztusban döntöttem ismét ( zsinórban harmadjára ) az Intel mellett, azon belül is próbáltam most először a felső szegmenst megcélozni, tekintettel arra, hogy a korábbi váltásokkor mindig a CPU kérdés volt nálam elbagatelizálva, hogy "jólvan az, hajtsa ki a jelenlegi kártyát és helo".

Szóval jó pár hónapnyi tapasztalat felgyűlt bennem az i9 11900F-el kapcsolatban, szeretném megosztani veletek.
(Gaming az egyetlen szempont számomra.)

Elsőnek is a kérdés maga, hogy miért is ezt választottam. Röviden: az ár, hosszabban:

Tavaly nagyon nem volt egyszerű dolga azoknak akik valamilyen új procival szemeztek, főleg az Inteleseknek volt meglepően nehéz helyzete. A csapból is a Ryzen uralom és felsőbbrendűség folyt, megjegyzem, persze nem alaptalanul. Nézegettem én is Ryzen 7, Ryzen 9 modelleket de egyszerűen nem értettem, hogy miért drágább annyival mikor javarészt semmivel nem tud többet, igazából kevesebbet esetenként, az Intel ellen pedig az szólt, hogy már a második rókabőrt próbálják lenyúzni a 9. gen-ről és azt eladni úgy, hogy effektíven érdemi fejlesztés nincs a produktumokban. Szóval gáz volt a helyzet tényleg, de azért kellett volna éltetni a Ryzent mert végre ~10 év után sikerült utolérni a Core procikat az AMD-nek és talán 1-2 modell esetében rájuk is vernek 1,5%-ot? Vagy esetleg azért elmarasztalni az Intel-t mert a piaci monopóliumban belekényelmesedtek a munkába?

Szóval maradt az ár, amely valahogy így alakult: i9 11900F 135k + mobo 58k + hűtő 13k
AMD-nél már nem is emlékszem, de ami korban és teljesítményben volt a párja önmagában a proci volt 170, a lap ott se volt sokkal olcsóbb és igaz, hogy adnak gyári hűtőt, de ne vicceljünk, azonnal kuka az is és mehet rá egy komolyabb.

Pár versus szempont még.

-Tartósság: Az AMD nagyon felpumpálja a procikat ehhez képest az i9 2,5 GHz-n elketyeg alap órajelen. Nem vagyok nagy szakmai mágus, de józan paraszti ésszel gondolkodom aztán kijavítotok ha tévedem, de ha egy kocsit is felcsippelnek' meg elkezdik összevissza fújkáltatni a turbót akkor nem bírja addig mint egy szerényebb nyomáson. + A húzás miatti felesleges hőenergiáról ne is beszéljünk, tuti nem lett volna elég rá egy ilyen olcsó hűtő meg a tápot is jobban gyilkolja. (Tudom, hogy Intelnél is ott a K széria de irreálisan drága a szorzózárasokhoz képest és ha hat trillió GHz-re tolom se lesz annyival jobb játékok alatt.)

-Tapasztalat: Volt már pár Intelem soha egyiknek sem volt baja, míg hallottam már saját magát elfőző FX-ekről és az újabb korokból származó két nap után visszaküldött gyári hibás Ryzenről. Most, hogy ezek egyszeri véletlen, kivételes esetek voltak amelyek pont a fülembe jutottak vagy felhasználói mulasztás azt nem tudom, de jobb biztosra menni ugyebár.

Konkrét tapasztalatok: Nos, abszolút nem melegszik, pedig mint említettem nem nagy szám a hűtő és ha ellátogattok a profilomra láthatjátok, hogy a gépház se. A legmagasabb hőfok amit mértem az a Total War: Warhammer III alatt volt 61 fok, amúgy üresjáratba 28-34. A teljesítmény pedig egészen parádés számomra, biztosan olyannak akinek mindig is komoly procijai voltak nem nagy szám de, hogy a legújabb AAA játékok alatt 15-40% kihasználtságon unatkozik az szerintem több mint korrekt.

Így végszó gyanánt persze tudom, hogy a DDR5 hiánya meg Intel: új proci = új lap, de őszintén? Mire ezt a procit cserélni kell szerintem már oly mindegy annak a szerencsétlen lapnak, elavult kukába való szemét addigra, a DDR5 RAM-okra meg nem fogok fizetni 100 ezret + az azt támogató egyéb komponensek, 50-ért már van 30xx MHz 32 GB DDR4 Kingston és bőven elég, még most sincs a DDR3 és 4 között 5 FPS különbség sem, szóval az "elavult" memóriáktól félek a legkevésbé. Apropó pont a RAM-ok lesznek kövi project, emelem a jelenlegi 16-ról 32-re és a lehető legmagasabb órajelre ami az a 11900 esetében 3000 MHz.

Köszi, ha elolvastad és remélem nem sikerült senki zsebében kinyitni a bicskát ezekben a kényes kérdésekben. 😀
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@MrPAYER: Remek választás, nem nyúltál mellé! igazából leírtál minden lényeget, én még annyit hozzátennék hogy intel vagy AMD hogy szerintem tök mind1 ki mit vesz, azt kell választani ami akkor a legolcsóbban kínálja a legjobb számodra elég teljesítményt.
a melegedéstől meg egyik gyártónál sem félnék már... nagyon rossz házat kell választani ahhoz hogy ezek a procik melegedjenek... nekem is egy 9 ezer ft-os Artic hűtő mellett pörög a kis ryzenem, komolyabb játékoknál megy fel 63 ra kb, lightosabb játékoknál 55 a max... és még most alul sem feszeltem, ha azt is megcsinálnám... jaj... :D Cinebench alatt volt olyan 68 körül ami nekem már sok... de mivel nekem is csak játékra van használva így csak egy pár teszt erejéig néztem meg hogy mennyi lesz a hőfok egy tartósabb teszt után, tehát biztos hogy jól döntöttél, de felesleges belemászni abba hogy egy FX forrófejű volt, mivel az a széria arról volt híres :D sajnos sokan ez alapján ítélkeznek és felejtik el a piros oldalt, pedig mostanság eléggé felzárkózott mind prociba mind VGA fronton! az hogy melyik a jobb döntés játékra ez nagyban függ attól is melyik oldal által támogatott játékokkal játszik az illető többet. De szerintem most per pill az intel megint a toppon van ( ha nem is sokkal) talán ezek a 3D-s Ryzenek még bele kavarhatnak a levesbe, de ahogy elnéztem a játékteszteket az intellel azért jobban pörögnek a játékok ;) Grat hozzá még1x és használd egészséggel!
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@bukta2: Köszönöm szépen!

Nos igen, alapvetően azt kell venni ami akkor abban a pillanatban amikor venni akarod a legjobb ár-érték aránnyal rendelkezik. Az AMD kártyái nekem is mozgatják a fantáziám már egy jó ideje de most már megvárom az RDNA 3 / Lovelace érkezését, nem szeretnék most már beleugrani egy kifutó genbe mert semmi értelme, teljesen jó állapotban van még a 6 éves jelenlegi karesz. Nagy a kísértés pedig, mert egy durván 170 ezret kellene ráfizetnem a 3070-re ami elég jó már szerintem a korábbi állapotokhoz képest de csak kibírom mostmár még egy pár hónapig ha már éveket vártam a crypto láz miatt 😀

Én is sok-sok szórakozással teli üzemidőt kívánok a Ryzenhez! 😃
1
0
0
0
carl18x avatar
@MrPAYER: Szerintem jelenleg nincs sok különbség intel és AMD között! :)
Mind kettőből lehet jót vásárolni, ár-érték arányban főleg.
Manapság egy gamer pc erejét legfőképp egy videókártya határozza meg, de azoknak meg annyira elszált az ára hogy elég drága manapság a közép-felső kategória.

Teljesen egyet értek azzal hogy amit vettél az sok-sok évig ki fog tartani.
Mire meg le akarod cserélni addigra már sok-sok cpu generáció piacra kerül majd.
Nálam a R5 3600 van és szerintem 2025-2026 táján akarom lecserélni, de egy jó darabig még marad.
A GTA 6 lesz talán az egyetlen játék amiért megérheti nekem váltani. :D
0
0
0
0
Payphoner avatar
Na énis bele néztem itt az új intel generációba, hát sokkolódtam. Ahogy láttam Egy legolcsóbb i3 12100F simán hozza és valahol veri az R5 3600-et vagy az 5600-at. Ez most amúgy valami rosz vicc? Én egy időre mikor jött a Ryzen széria az ár és a teljesítmény miatt abszolút intel párti voltam. De az hogy így elszálltak az árak az AMD nél és egy R5-nek az ára i7-ben van az elég gáz. Főleg hogy az i3 hozza az R5 szintet. Mégis hogy lehetséges hogy a kis 4 mag 8 szál oda ver a 6 mag 12 szálnak? Ahogy előttem is mondták talán az i5 12400f aminek olyan ára van hogy verhetetlen. Ha megtudja az ember venni DDR5 rammal akkor az 10 évig proci.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Payphoner: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Payphoner avatar
Emlékszem még ezelőtt jó sok évvel mikor nemvolt teszttel tele az internet, egy FX 6100-at vásároltam egy i3 helyett. Hamar rájöttem hogy nemvolt jó döntés xD. Egyébként a 10 évet úgy érettem hogy most egy 2. genes i5 2400 vagy egy egyel újabb 3470-es mai napig teljes jó procik. SSD mellé 8 gb ram és irodai gépnek rendesen "túlzás". Én nap mint nap ezzel foglalkozok, rengeteg nagykerben akik használt termékekkel foglalkoznak még mindig 2.-3. Genes felújított gépeket árulnak. És persze szenvednek de szerintem jó VGA mellett nincs olyan játék ami egy 10 éves 4 mag 4 szálas i5-ön nem hoz legalább egy 20 FPS-t. Ami persze semmire nemjó csak így érthető a példa talán.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Payphoner: Én mielőtt A R5 3600-at vettem épp a i3-12100F-en gondolkodtam, csak a gyomrom nem vette be azokat a túlárazott belépő micro ATX alaplapokat. :D
Így maradtam AMD oldalon, egy H610-es alaplapért 35E borzalmasan lehúzás.

IGen, én is csodálkoztam milyen erős a Golden Cove magos i3.
Starcraft 2 alá pont jó lett volna, oda kell a bika ipc.
1
0
0
0
Payphoner avatar
@carl18x: Igen az alaplap árak még most is borzalmasak, AMD fronton is csak a jól bevált B450-es alaplap van jó áron. Ügyfelemnek múlthéten raktam össze egy B450-es bika lappal egy Ryzen 5500-at. Viszont az elején voltak gondok. Miután bios-t frissítettem már ment minden jól. Bár a ram kompatibilitására oda kell nagyon figyelni. Régi lapok nem igazán szeretnek új fajta Ramokkal max órajelen futni.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
Quadgame94 avatar
Teljesen új gép esetében igen, bár az is csak utthon, mert az arak kint már esnek szépen. De akinek van egy B450 lapja annak felesleges váltania. Egy 5600 tökéletes. Intel oldalán a platform egyáltalán nem vonzó.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
Ugyan nem néztem most utána de úgy olvastam nemrégiben hogy AMD nél meg az alaplapok joval olcsóbbak.
1
0
0
0
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
Hát anno én asszem 58k ba vettem a 3600 am ha jól emlékszem, és a deszkám drágább volt mint a cpu-m 🤣
0
0
0
0
Payphoner avatar
@bukta2: igen, intelnel az egy picit combosabb ATX alaplap 2x annyiba kerül mint egy AMD. viszont az hogy egy Ryzen 5 annyiba kerül mint egy i7 az nekem már erős
0
0
0
0
xCube avatar
Az intel saját maga gyárt, míg az AMD a TSMC -nél, ahol hatalmas sorok várnak a gyártókapacitásra. Ennyi az oka az árkülönbözetnek.
2
0
0
0
carl18x avatar
Na megtörtént a cpu csere, végül a Ryzen 5 3600 mellet döntöttem! :) Komolyan a Zen 2 borzasztóan jól sikerült, a gyári alap beállítások alatt elég nagy feszültségeket kapott a processzor gyárilag.
Nekem nem tetszett az 1.4 volt csúcs feszültség, elsőnek Offset voltage-el próbálkoztam de úgy nem tudtam túl messzire elmenni.

Végül manuálisan írtam a be a feszültséget, 4,2 ghz all core turbo mellet 1.16 voltig mentem.
Hűvös is elég erős, CineBench R20 pontszám 3800 pont. CPU fogyasztás meg el van 60 wattból, hát csodálkoztam.

Talán 4300-4400 mhz is kisajtolható belőle, de ott már jelentősen nőne a fogyasztás és melegedés.

Vicces belegondolvi a gyári feszültségen csak 3500 pontot tudott Cinebenchbe, egy biztos aki ért hozzá nem lő vele mellé. De minden kép érdemes egyénre szabni, alap feszültségek melett elégé tud melegedni még egy komolyabb hűtés mellet is.
Egyenlőre csak egy RX 570-et hajt, de még így is érezni pár játék alatt sokkal folyamatosabb a kép.
0
0
0
0
💬 6
zelcsi avatar
@carl18x: Gratulálok! Elég jó kis proci az! Nekem is az volt és semmi gondom nem volt vele! ;) :)
0
0
0
0
carl18x avatar
@zelcsi: Igen, hát még vagy 2-3 évig biztosan ki tart. Igy ha kártyát cserélek se lesz bottleneck! :D
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
xCube avatar
Abban a felbontásban, amit használ valóban felesleges lenne bármi is az RTX 3060 fölött. Még az is sok igazából.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: RTX 3060 Pont jó lenne, ha lenne értelmes áron az MSRP-hez közel! :)
Bár olyan sokat nem gépezek, az RX 570 is viszonylag jól szolgál.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Grat! Nekem anno a 3600 am All core 4.1 ghz-en pörgött 1.150V-on ha jól emlékszem, és olyan 55 fok körül volt játékokban végig a mostani Artic hűtőmmel, én is szerettem a 3600-at, remek kis proci volt! Ahogy a mostani 5600X-is egy remek proci! ;) az 5600X nel nem mentem még bele az undervoltba, valahogy nem találom magasnak a 60 fokot játékokba, így nem is nagyon nyúltam hozzá, az elején még bohóckodtam vele mikor meglett de aztán vissza tettem mindent Stock-ra mert elment tőle a kedvem 🤣 60 fok nál nagyon ritkán megy feljebb, akkor is csak 2-3 fokot, így nem is láttam nagyon értelmét az undervolt nak,de majd egyszer lehet ránézek!
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Nálam már elég régóta érett a csere, most végre időbe írtam és az enyém lett a processzor! :D
Még úgy is hogy a RX 570 limitálja, sokkal folyamatosabb lett pár játék.
Olyan egyenletes folyamatos a kép, és nem lesz darabos a játékmenet.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Durva hogy 1500$ a különbség a 2 konfig között és ráadásul van ahol egálba vannak... amúgy meg az inteles +5/10FPS-el tud többet játékokban 1500$-ért... kegyetlen :D bár ilyen konfigot nem játékra vesznek... csak valószínűleg tesztelték, de akkor is durva.

0
0
0
0
Viktorinho avatar
Hmm ma véletlenül ránéztem a processzorokra. Ryzen5 5600x-nek december óta 100 eurót esett az ára. Lehet jót tett az intel olcsó és viszonylag jó teljesítménnyel bíró processzorainak a megjelenése? :D
1
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@Viktorinho: Kereslet is visszaeshetett. Többet is tudnak gyártani és igen a konkurenxia is.
0
0
0
0
carl18x avatar
Megmondom ősszintén jelenleg mind két platform a maga módján komplikált. Az AMD például cpu árilag drágább/túlárazott és az alaplapok vannak remek árba.
Intelnél a 12. generáció ár-érték arányú elég meglepő, de hát az alaplap árak olyan drágák hogy az ihajj.
Mostanság gondolkoztam egy kicsit fejlesztenék a gépen, és a Starcraft 2 miatt kéne a magasabb IPC.

Egy Intel I3-12100F lett volna a kiszemelt, de én nem fizetek egy béna fapados H610-es lapért 35-40E forintot. Egy Micro ATX B660 is 60E forint felett indul, ennyiért lehúzás a köbön.

Jövőhéten minden jól megy végre leváltom a Ryzen 1600-at, egyenlőre maradjon titok hogy mire.
De ha megjön biztos hogy írni fogok róla :D Az elmúlt 2 évet nagyon jól kiszolálga ez a cpu, de úgy érzem egy csere végre beérett. :) Minden játék remekül megy vele, de a Starcraft 2 extrém egyszálas teljesítmény igényes. Szóval főként ez miatt, gondoltam ideje már váltani valamire.
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@carl18x: kíváncsian várom mire esett a választásod! sztem egyik gyártóval sem jársz rosszul akármelyiket is vetted/veszed, AMD is jó meg az intel is jelenleg! az intel megint jobb játékokban, dehát ezt már megszokhattuk az évek alatt xD
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Igen, még nem mondom el csak ha megérkezett! :D
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Úgy látszik az üzlet nem sikerült, úgy volt hozzá jutok egy 5600X-hez.

Semmi gond, a következő terv márciusba akkor is összejön.
I3-12100F a kinézet cpu, Starcraft 2 miatt szűkségem van a magasabb egy szállas erőre :D
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Nah! Hát sebaj! Sok sikert hozzá! ;)
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Nem siker kell hozzá hanem készlet! :D
Köszönöm, hát én már nem várok az AMD-re és a áraik se biztosan javulnak.
Bár nem tudom érdemes-e várni az AM5 rajtjára.

Csak a DDR5 árai se e világiak és ha az AM5 DDR5 only lesz akkor elsőnek nem biztos jó beruházás arra váltani.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: hát, én se intelt sem AMD-t nem vennék kezdő chipsett be... majd a második gen talán, ott már javítva lesznek az esetleges hibák
1
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: IGen, akkor lehet érdemes kivárni valami igazán nagy előrelépést.
0
0
0
0
bukta2 avatar
12400 / 5600X. Egész jó ez a kis intel! Le a kalappal!
AMD meg most jólenne ha kezdene magával vmit… mert ezzel az árazással nem szarik majd vastagot…

0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@bukta2: Egyenlőre az AMD_t nagyon visszafogja a készlethiány, a TSMC gyártás korlátolt.
Új generációs konzolat is az AMD gyártja a TSMC által, és ott vannak még a videókártyák. Sajnos ameddig a készlethiány nem szűnik meg, addig az AMD se fog tudni az árakon csökkenteni.
0
0
0
0
thug85 avatar
@carl18x: Sajnos a híreket olvasva 23 előtt erre nem is nagyon érdemes számítani.
0
0
0
0
carl18x avatar
I3-12100F 4/8 110 dollár! :D Ez a processzor az áráért valóban eszméletlen ár-érték arányt fog képviselni. A 4 Golden Cove mag ennyi pénzért szerintem Budget célokra tőkéletes.
Január 4-én meg lesz AMD bejelentés, akkár hogy nézzűk a Zen 3 5600X 300 dolláros árát nagyon tartja. A 12400F Meg 180 dollárért fog menni, és az piros oldalnak valamit lépnie kell mert ezért az árért a 12. generáció mellet nem épp a legjobb ajánlatt szerintem.

Talán 200 dollárért még menne a 5600X elég szépen, de 300 dollár 2022-ben ezért elég sok szerintem. A 3D V-Cache meg lehet megint csak a prémium szegmensbe érkezik.
egy 1 hét és fény derül mindenre kicsit kíváncsi vagyok mit tud produkálni.
Zen 3-ból is jöhetnek 100-200 dollár közötti termék.
0
0
0
0
💬 2
FoLey avatar
@carl18x: Igen kezdő buildnek nem is rossz választás. Biztosan lesz vevők rá.
Amúgy i3 nem 5600X az ellenfele,hanem az i5-nek.
Azért örülnék ha cpu amd csökkentené a processzor árakat. Főleg,hogy a lapom még is kap támogatást 5000 szériára és 3D V-Cachere is.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Igen, hát még az AMD is dobhat új dolgokat piacra. És rá is lesz kényszerűlve, mert ilyen árazás mellet nem versenyképes.
Szerintem jön majd X nélküli Ryzen 5600 is.
5600XT 300 dollár, 5600X 250, 5600 200 dollár.
De lehet jön 4/8 Zen 3 is, szóval remélhetőleg beindul valami fejlődés.
Igen azért a 5600X 300 dollárért elég drága, és a 12600K már felűl mulja.
Bár az intelhez drágább az alaplap is jelentősen, szóval az AMD sokkal rugalmasabb platform.
0
0
0
0
FoLey avatar
Jó hír a régebbi AM4 300-as lapok rendelkezőknek.
[LINK]
1
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@FoLey: Én örülök a B450 minden AMD termékkel kompatibilis eddig.
0
0
0
0
TRACERHD avatar
Ma tudtam rendesen kipróbálni a 10700k-t és hihetetlen mennyire bika egy proci. 9600k után ég és föld a kettő. Minden sokkal gyorsabban nyílik meg, nincsennek belassulások. Folyékony az egész rendszer munka közben is. Nagyon megérte! Intelnél a magok száma sokkal többet számít mint az AMD-nél.
1
4
0
0
💬 10
bassus16 avatar
@TRACERHD: Legyen örömödre sokáig.
Told fel a win11-et, iszonyat jól sikerült szerintem. Gyors és olyan letisztult.
0
0
0
0
TRACERHD avatar
@bassus16: Köszi. Néztem videókat róla és vannak benne még bugos dolgok meg nekem a tesztelés alatt minden játékom akadozott rajta. De amint azok javítva lesznek egyből állok át mert sokkal jobb mint a Win 10 már most csak egy kicsit bugos még.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@TRACERHD: Speciel a Windows dolga, hogy lekezelje a procit, ez inkább annak a baja, lásd Windows 11 proci támogatási bajok a megjelenéskor. Az Intel megállapodásban van a Microsofttal (valószínű), de azon kívül meg beletojtak a Win10-nél is. Legjobb tudomásom szerint például Linux alatt (még az Intel is) erősebb tud lenni.
0
0
0
0
TRACERHD avatar
@Andor1997: Nem értem most miről beszélsz.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@TRACERHD:
Intelnél a magok száma sokkal többet számít mint az AMD-nél.

Speciel ez volt a kiindulási alap a válaszra.
0
0
0
0
kolopele avatar
@TRACERHD: Intelnél a magok száma sokkal többet számít mint az AMD-nél.

ikszdéXD Mire is céloztál ezzel?
2
0
0
1
JohnDoe89 avatar
@TRACERHD: Nagyon jók az AMD-k is, de én is márka hű inteles vagyok, nekem speciel semmi gond nincs a win11-el.
0
0
0
0
carl18x avatar
@TRACERHD: "Intelnél a magok száma sokkal többet számít mint az AMD-nél."
Szerintem ez márka független, ez alkalmazás fűggő. Nyilván nagy előrelépés 6/6 után a 8/16 szál, mert ha olyan alkalmazást használsz jelentős a gyorsulás.

Azért ha tisztában vagy a hardverekkel, akkor tudhatod az AMD már gyárt 12/16 magos hardvereket is jó ideje. Szóval ott éreznél igazán nagy előrelépést multi thread alkalmazások esetén.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Sztem engedd el. Totál feleslegss neki ezt megmagyarázni.
0
1
0
0
Quadgame94 avatar
@TRACERHD: Mi köze van a program megnyitásának ehhez? Anyámnak egy Athlon 3000G APU-ja van mégia olyan gyors és folyekony mint az enyém mert jo ssd van benne és nincs tele szemetelve a gépe :D Epic face palm

Még ha azt írtad volna hogy több az fps a játékokban vagy gyorsabban renderel xD inkább tartottad vna rendbe a géped, és akkor a 9600K-val is jó lett vna

"Intelnél többet számit a magok száma mint az AMD-nél" Mi van? Uh te nagyon el vagy tévedve. Vegyük úgy hogy ez nem történt most meg :D bár jót nevettünk az biztos
1
0
0
0
bukta2 avatar
Néztem tegnap pár teszten erről a hőn áhított 12600K ról és ddr5 4800mhz ramal kevesebb volt az fps játékokban mint amikor ddr4 3600 al tesztelték, akkor csak beigazolódott egy jóval korábbi hír miszerint játékra egyelőre nem alkalmas a nagy késleltetés miatt a ddr5 még.
0
0
0
0
💬 4
Win-xp-SP3 avatar
@bukta2: Első szériás, friss DDR5-től mit vártál?
Egyértelmű hogy még a felejtős kategóriában van.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Win-xp-SP3: Igen de 3080-al meg 1080p-ben... 1440p/4K-ban meg 0 a differencia.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: De, csak nem a 4800, hanem a 6000. Amúgy játékokban a 12600K nem jobb az 5600X-nél, de productivityben már eléggé. Csak a platform rohadtul drága (DDR5, Z690 lap). És vannak még gyermekbetegségek...
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: De azért van egy pár cím amivel azért elég rendeset ver az 5600x-re (20-30 fps-t) de úgy átlagba egy szintet hoztak. Hát igen... első gen, annak éri meg a csere akinek tényleg régebbi konfigjai vannak.
0
0
0
0
xCube avatar
Igen igen. A 12600K most elég nagyot üt.
0
0
0
0
💬 8
Quadgame94 avatar
@xCube: 5600X hamarosan árzuhanásba kezd 😁😀
0
0
0
0
xCube avatar
@Quadgame94: Jó lenne már látni valami ármozgást, mert a jelenlegi ármocsárban minden csak felfelé kúszik.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Ameddig a Chiphiányt kitart, kétlem hogy túl nagyott zuhanna az ára. egy 5800X is 150E forint jelenleg a magyar piac árazása alapján.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Nem az itthonibol kell kiindulni ahol 27% ÁFA van és 310 a dollar. Most néztem sok helyen 386 USD, ami 120K kb. Simán le mehet 350-370 környékére. 5600X meg most 315 USD és 270 körül ismét király vétel lehet. A 12600K csakis azoknak éri meg akik ryzen 1000 / Core 8th gen van. Maga a 12700K meg igazaból 11700K tulajoknak is simán, ha melóra.is használják. Ha csak gamere akkor nem...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Quadgame94: Coppermine Celeront nyúzok éppen, nekem lehet megérné a csere 🤣
Amúgy a vinyón kívül jó a cucc, csak a Radeon M6-ra nem érdemes DirectX 6.0-nál fejlettebb cuccot rászabadítani.
Spoiler!
A 16mb vram miatt nem is alkalmas rá
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Ez nálad egyfajta mazochizmus? A türelmed az egekben lehet ha ilyen gépet "használsz" (már ha a retro élményen kívűl van e más haszna is). Én az anyós athlon II X2 gépét is utálom használni... fizikai fajdalom. Ezért is kap tőlünk másikat karacsonykor.

Spoiler!
Értettem az iróniát amúgy...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Quadgame94: Amúgy rendes vinyóval tök jó lenne még. Régi játékok mennek vele frankón.
A régi technikával futó weblabok még böngészhetők is vele. Viszont szomorú, hogy fejlődés címszó alatt sokszorosát kérik a weblapok erőforrásból, pedig a fancy animációkon és még brutálisabb erőforrást igénylő html5 reklámokon kívül nem nyújtanak többet.

Amúgy majd valami új netezős laptopot majd nézek ki decemberre. Nem drágát, mert teljesen felesleges
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@Quadgame94:
Nem az itthonibol kell kiindulni ahol 27% ÁFA van

Akkor miből kell kiindulni?
Az emberek túlnyomó része itthon fogja megvenni a kiszemelt hardvert.
Ha meg drága neki akkor vagy ügyeskedve veszi meg, vagy külföldről.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar


Nos eléggé meggyőző az Alder Lake-S, viszont DDR5 ára, valamint a brutális fogyasztás nagyon nem oké. Mire a DDR5 és a 360mm AIO-t megvesszük már +30%-al lesz drágább az 5900X-nél miközben átlagban 10-15% jobb játékokban.

Viszont az i5-12600K best-buy CPU lesz a következő hónapokban.
1
0
0
0
💬 2
AMDMonsteR avatar
@Quadgame94: Ez különbség is olyan kondíciók mellett valósul meg, ahol erőteljesen (ismét) hátrányos helyzetben lett tesztelve az AMD.
Mondjuk még mindig jobb mint amikor a Mobile Ryzen családhoz mérték a teljesítményt... De azért kíváncsi leszek éles tesztekre... Intel mostanában szeret... Nagyot mondani.🤔🤔
0
0
0
0
bassus16 avatar
@AMDMonsteR: Van 1-2 teszt már.

0
0
0
0
carl18x avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@carl18x: Jobb ha ezt a hsz-ed törlöd... :D
0
1
0
0
zelcsi avatar
Elgondolkodtató... [LINK]
3
0
0
0
💬 5
bukta2 avatar
@zelcsi: Hát igen... ez elég elszomorító... így hogy szavazzon az ember bizalmat nekik?
1
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: A Cég üzletpolitikája ilyen téren nem ettikus, az intel mindig is csalt csak hogy még jobb eredményben tűntesse fel a saját termékét. Anyagilag áll olyan jó helyzetben hogy meg tudja Keni a Microfos céget hogy szándékosan rongálja a Zen 3 teljesítményét.
Aprópo még egy ok hogy az ember megmaradjon Win 10 mellet :D
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@zelcsi: A folyamatos helyezkedés egyik kimagaslóan fontos eszköze a megvezetés, "átverés".
Mindig is voltak és lesznek ilyenek.
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@zelcsi: Nem az első ilyen eset lenne tőlük. Laptopokkal kapcsolatban néha olyan összehasonlító videókat raknak ki ahol gyorsabb GPU-val promózzák azt, hogy az ő processzorjuk a gyorsabb az AMD-vel szemben..
0
0
0
0
zelcsi avatar
@nOmAd6: Tudom sajnos! Majd a független tesztekre leszek kíváncsi! :)
0
0
0
0
carl18x avatar
Csak a szokásos, az intel tökön szurta magát mint mindig! :D
3
0
0
0
rambustibi78 avatar
intel 10700K 8mag 16szál asztali cpu: [LINK]
Ryzen 5800H 8mag 16szál laptop cpu: https://hardverapro.hu/dl/upc/2021-07/221623_cbr23_12705.jpg

Elég nagy gond van az intelnél...
0
0
0
0
💬 10
Gaboo7 avatar
@rambustibi78: Azért akkora baj nincs ha csak nem cinebench-el játszol.
Notebook procit notebook procival érdemes összehasonlítani és ha már Gamer kategória akkor inkább játékok alatt. :)

0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Gaboo7: Elég nagy a baj, mert az igazi erejét a hardvernek a szintetikus teszt mutatja meg. És a linkelt videodnál is jól látszik, hogy kevesebb fogyasztással és alacsonyabb órajellel a Ryzen sokkal erősebb 1mag és több magos teljesítményben. Az pedig hogy az asztali intel cpu-t is felülmúlja, az aztán az igazi fricska.
Az asztali Ryzen cpu-k milyen erősek lehetnek, ha laptopban már ilyen teljesítményre képesek...
0
0
0
0
visor261 avatar
@rambustibi78: Főleg úgy hogy ha más ram van benne, akkor gyengébb a teljesítménye mint amire képes lenne.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@visor261: Az enyémben is 3200Mhz ramok vannak. Gondolom a Ryzen kényesebb a ramokra, mint az intel, azaz 3200Mhz ramok mellett jobban kellene hasítani az intelnek. És nem :)
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
@rambustibi78: Játékok alatt pedig szinte mindenhol alul marad az azonos kategóriájú Intelhez képest... Nem szintetikus tesztek futtatására hanem játékra tervezték és ott ahogy azt láthatod az Intel a jobb. Ráadásul 8 egész Watt-al eszik többet az Intel és még így is 5 fokkal kevesebb hőt termel.

Nem is értem miért nem egy Core i7 7820X procival hasonlítod össze ami mondjuk 3 évvel később jött ki? Mert ugye az is 8 mag 16 szál... Hasonlísd inkább össze egy i9 11900k-val, az is 8 mag 16 szál és közelebb áll a mejelenési dátum a két proci között. Semmi értelme ennek az összehasonlítgatásnak egy régebbi asztali CPU-val.

https://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2021/04/cinebench-r23.jpg
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Gaboo7: 11900 amit az első gen TR1950, amivel elméletileg nincs egy kategóriában már, ver.

Generációs problémák vannak, elavult, sokat fogyasztó alkatrészek, átcímkézések.
A 10700 konkrétan egy 9900... annyira, hogy a család, stepping, minden megegyezik... csak újra van csomagolva.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Gaboo7: Hasonló társával összehasonlítva sem jobb az intel:
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
@rambustibi78: Itt se a 10. generációval hasonlítsd össze. Az intel 11. gen már kicsit gyorsabb de nagy különbség itt sincs köztük, ahogy az általad linkelt videóban sem volt a 10. generációval szemben. Nincs akkora gond az Intelnél csak az AMD 15 év után eljutott arra szintre hogy ismét versenyképes processzort dobott piacra. Ez lehet furcsa. 🙂

1
0
0
0
visor261 avatar
@Gaboo7: Vagy még ami furcsa lehet az az hogy a videóban mintha ez a laptop lenne: [LINK]
Amiben pedig ez van:

És ha megnézzük a Samsung M471A1G44AB0-CWE adatlapját:
[url]https://www.neweggbusiness.com/Product/Product.aspx?item=9siv2zsd147303&bri=9b-0rn-00s0-00gh3[/url]
Akkor kiderül hogy 1Rx16-os.
És ha megnézzük a videót amit fentebb linkeltem:

Akkor kiderül hogy ez mintha nem lenne fair összehasonlítás.

És ha arra gondolok hogy azonos gyártótól nem lehet biztosan összehasonlítani 2 laptopot, akkor 2 különböző gyártótól ahol más a kialakítás, a méret és a hűtés olyan mintha megnézem hogy mit tud pl: egy samsung xy és az alapján döntök. Lehet hogy utólag kiderül hogy nézni kellett volna hogy a,b,c vagy d széria mert teljesen más soc van benne és gyengébb a teljesítménye. De ezzel nem veszik vissza a boltba, meg nem is akarok már vele foglalkozni. De elhatározom hogy legközelebb jobban utána járok a dolgoknak. És mire évek után odaérek hogy vegyek egy új modelt addigra ezt már rég elfelejtettem.Spoiler!
Mielőtt még valaki nekem esik én nem az amd-t védem, ha alaplap+cpu+ram kombóban olcsóbban jön ki akkor intelt veszek, csak mint írtam ez így nem fair szerintem.
UI: "
-És mint kiderült a végeredményben az amd kártya erősebb mint az nvdia kártya.
-De ez így nem fair, az amd kártya az felső kategóriás volt, az nvidia kártya meg közép kategóriás, így még szép hogy az amd tűnik erősebbnek! Hasonlítsunk össze úgy hogy mind a kettő egy kategóriába legyen!
-Nem, pont hogy ez így fair, mert ez most egy büdzsé összehasonlítás volt és a két kártya egy áron volt, nem az a lényeg hogy mit tud vagy milyen kategória, hanem mennyiért tudja azt amit tud. "
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Jaj, jó kis x1550 még anno, mai napig megvan elfekvőben 😄
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Pixel Shader 3.0 miatt vágyott cucc volt, de nekem "csak" egy 9600 Pro volt. Úgy 2010 közepén.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Nekem még ezzel volt szerelve az első prebuilt gépem 🙄
0
0
0
0
bukta2 avatar
810 pontot ment az Intel Core i9 12900K R20 ban Single Core-ban?!!! az azért nem semmi :D nem tudom hogy mennyire valós a dolog, de ha igaz az azért nem gyenge!

06:03 tól kezdődik.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Intel Core i9-12900K, i7-12700K and i5-12600K Alder Lake-S Desktop Proc Specs leak
[LINK]
1
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@LordSzalko: biztos jók lesznek ezek, de elég combos hűtő kell majd alájuk ilyen energia felvétel mellett
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Akik csak játszanak az adott gépen azoknak nem kell feltétlenül, elég alacsony terhelést kapnak olyankor. CPU igényes munkafolyamatoknál pedig gyakorlatilag nélkülözhetetlen, habár ez eddig is így volt 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: 228 watt? Úgy látszik a 10 nanométer se csinál csodát 😃 Viszont meglepett a Gracemont magok órajele, egész jó számok azok. Na majd meglátjuk mit tud élesben, az intel lassan de visszatér. "LASSAN" 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Hát lényegesen kevesebbre számítottam a felépítéséből adódóan, de ha jól fog teljesíteni a gyakorlatban (nem csak szintetikus tesztekben) akkor felőlem fogyasszon ennyit 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
Úgy látszik a marketinges Milf zátonyra futott a beszédével! 😃 Intel a legjobb így meg úgy gyorsabb a render alatt 😆
Kajak ránéztem a intel youtube csatornájára like-dislike funkció letiltva, Kommentszekció letiltva 😆 WTF?

Egyre mélyebbre süllyed a kék óriás, tiszta szégyen! 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
Ugyan nem AMD vs INTEL hanem AMD vs AMD de külön nincs ilyen topic 😃

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Rövid keresés után nem találtam a Fujitsu-nál se Ryzen alapú PC-t, se notebookot. Ötlet vagy tipp hogy ez miért lehet? Persze azon kívül, hogy nem gyártanak...
Csak furcsa hogy egy ténylegesen prémium márka, nem úgy mint a mai Dell, mellőzi az AMD vonalat.
0
0
0
0
💬 12
AMDMonsteR avatar
@Palanova: A Fijitsu mikor volt premium vagy élvonalbeli márka? Előde a Siemens még... de ma a közép kategória megrekedt jófiúja.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Véleményem szerint messze a több brand gyártó felett állt, mind minőségben, mint támogatásban. Persze, nekik is vannak alsó-középszintű notebookjaik, de a Lifebook U sorozat az a mai napig ott van a minőségben, bőven a Dell, HP, Lenovo szentháromság hasonló kategóriájú notebookjai felett.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Palanova: Lenovo ideapad 300as széria, dell inspiron 3 és 5000es széria... pontosan ugyan az. Élményszerű minőségbeli különbségek, pár sajátos megoldása van mindegyiknek, de ez a hétköznapok irodáit kiszolgáló eszközök.

Ha minőség, akkor beszéljünk már fémről, jó kijelzőbevonatról, és legalább 6, de inkább 8 óra üzemidőről.

Semmi baj nincs a fentebb említettekkel, a hétköznapokban elég, mindenesek, de nem képviselnek magas minőséget, maximum a kategóriában.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Ideapadot meghagyom a végfelhasználóknak - van amelyiken se RJ45, se TPM sincs - , Dell 5-ös sorozat meg szintén felejtős: 5510 - újabban a hangzása erősen doboz jellegű - hulladék minőség, 5410-esből meg tavaly sikerült egy SSD hibás sorozatot kapni - felejtős.

És igen, én is a szálcsiszolt alu házas FSC U sorozatról csevegtem fentebb.

És akkor milyen alternatíva van a fentieken kívül?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Palanova: Nem mondtam, hogy nem jók. A hétköznapokban elég. Sőt, sok fizikai feature van rajta.
Pont mint egy 7-es Yoga-n...

Én azt mondom, hogy a felső kategória, vagy prémium neveket ne aggass rá, mert attól van messze.

A prémium nem port mennyiségnél kezdődik, hanem build quality stb.

Fijutsu egyike azoknak aminél hiába van (amúgy is elenyészően) használva alumínium, az is nyeklik-csuklik egy év után... megnyomódik stb...
Laposka, de nincs is jó hűtésük, és nem utolsó sorban nem használnak combos hardware-t sem.

Ezek alapján vegfelhasználónak megfelelő.

Ha prémium, akkor MacBook Pro. Windows masinák esetében ehhez a szinthez nagyon magasra kell lőni.
Amit mernék prémiumnak nevezni, az az LG Gramm, Razer Blade, Lenovo X1 és az Asus új studio book-jai... ezek alatt nincs már prémium... az egy más világ onnantól kezdve, hogy ha ezt a kifejezést akarod használni...
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Nem is kell mindig combos hardver. Nem gamer-tervező vasakról van itt szó.
Szerintem nem attól prémium a prémium hogy minden szar benne van, hanem ami benne van az bírja sokáig, tartva a megfelelő teljesítményt, nem hibásodik meg mondjuk garancia időn belül, és a megjelenése sem utolsó.

Macbook-al egyetértek, bár ott is van szórás. Teljesítmény terén semmi kiemelkedőt nem tapasztaltam tőlük, igaz 6 éve nem volt a kezem között macbook.

Lenovo X1 az ok korrekt masina.

Asus studiobook az nem irodai és nem is nagyvállalati, így kiesik, akármennyire is prémiumnak hirdeti magát, teljesen más piacra készült. Ennyi erővel a Wacom Cintiq is szóba jöhetne.

3.600.000.- egy notebookért meg lehet "prémiumnak" nevezni, de én más jelzőt használnék rá.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Palanova: A prémium nem 3mill...

Amiket leírtam, nem feltétlen erős Hardware-t sportoltatnak... minőségi külső, strapabíró, nem nyikorog... és a fém az fém, nem pedig szálcsiszolt lap a műanyagra ragasztva...

MacBook most nagy szintet lépett a saját processzorral, és ott sem feltétlenül a kiemelkedő teljesítmény volt csak prémium.
Bár direkt külön kezeltem eddig is a prémium és felső kategória kifejezéseket, ha észrevetted.

Ajánlom figyelmedbe az LG Gram notebbokját
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Amúgy igen, annyira számít prémium márkának ebben az ágazatban mint az említett Dell, semennyire. Ugyan azokat az átlagos csoda gépeket dobják piacra mint a hasonló szinten rekedt márkák. Minőség ügyileg a legkevésbé keresném ezeket a márkákat, mindegyiknek vannak elvétve viszonylag élhető gépeik, de overall messze nem mondhatóak acélosak.
Persze van akinek ezen márkák valamelyikénél kezdődik a minőség, shame.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Kár volt a személyeskedést idekeverni, feltételeztem lehet normálisan csevegni de úgy látszik tévedtem.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: A megboldogult IBM Thinkpad és a Compaqok, na azok golyóállóak
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Na igen, az képes volt túlélni a használóját 😆 Pár darab megfordult nálam retrózás gyanánt, máig elmondható róluk hogy sokkal minőségibb összeszerelést kaptak mint a mai átlagosnak mondható műanyag házas laposok. Compaq az nálam kimaradt.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Mondjuk a régi cuccokról elmondható általánosságban, hogy masszívak voltak. Unisysem is jól össze volt rakva.
0
0
0
0
carl18x avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 22
Andor1997 avatar
@carl18x: Lesz még ebből durvább is, amikor csak vagy rossz, vagy jó lesz amit mondasz, nem lesz szürke zóna, vagy saját vélemény, mert rád szálnak, bár ez már így is él! Aztán pár 100 év múlva vagy egy korcs lesz a társadalom, vagy megy ez a térhódító vonal tovább és végül már csak töri anyag lesz, amit a győztesek úgy másítanak, ahogy kell!
UI: Utólag néztem meg a képet...meredek! Ez az emberke ilyen gamer videós és az a neve ott fent??
Spoiler!
UI2: Furcsa kérdés, de angolul ez a normál megfelelője a melegnek, ami nem sértő? Vagy mondat környezet határozza meg igazán, hogy mikor az?
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Ez a kép konkrétan az élő E3-as közvetitésről van amit a Take Two előadott az műsor gyanánt.
Még volt az 1 srácon kívül 7-8 nő az adásban és a saját marhaságaikról beszéltek.
Nem volna ezzel semmi bajom, de ne egy E3-as játék fesztíválon akarják már a szánkba rágni.
Igen ígazad van sajna a világba abba az irányba megy el ahol már nem tudsz saját véleményt mondani.
Ha nem egyezik így is úgy is betámadnak és jönnek a lejáratások.

"Durva, de Kanadában már bélyegeztek meg dolgozatok mert heteroként nem mentek el a prime vonulásra"....
Szép új világ van kibontakozoban...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@carl18x: Spoiler!
Igen, ez a fő baj, hogy a szélsőségesek mindenhol ott vannak és azt is elmondják rólad, ami nem is igaz és ezzel van gond, hogy mögé állnak, azt nem gondolja senki, hogy te ártatlan vagy!
Jóbarátoknak volt most egy újra találkozós része, reunion, abban is voltak, de nem tudom mi közük volt hozzá. Az a baj ebben sose lesz egyezményes jó, mert mindig lesznek minden oldalon rossz emberek is, akik csak a negatív oldalra játszanak rá és nem érdekli semmi őket, csak hogy feljebb jussanak és nekik legyen jó, akár saját társaik meghurcolása árán is!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: A történelem már most hamisítva van a győztesek által. Ez nem új keletű dolog.
A véleménynyilvánításban meg tényleg lassan 1984-et írhatunk.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Én nem néztem az idén nagyon az E3-at mert egy rakás fos volt az egész... az első napon még bele bele pillantottam a másodikon már csak a bf bemutatóra voltam kíváncsi és annyi is volt...de visszanézve a bejelentéseket, semmiről sem maradtam le 😃 de ha tényleg ez ment a take two-nál... hát... lel... ettől lejjebb már nincs...
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: "Lejjebb már nincs" Hát ezt nem kopogjuk le előre. Ki tudja a következő E3 még ennél is rosszabb lesz! 😃

Borzalmas komolyan! 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Na igen 😆
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: Értem a problémádat, csak azt nem tudom felfogni, hogy mit keres ez az AMD vs. Intel topikban?????
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Amd vs intel is vallásháború , meg lassan ez is... 😀
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Akarod te azt tudni? 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Hát ezek olyan dolgok amikről nekünk kockáknak beszélnünk kell. Mert itt lassan a létezésűnk megszünése a cél, ha valamit ennyire bele akarnak erőltetni a gamer közöségbe már szerintem elég gáz.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Lehet lenne az amd vs intel témánál megfelelőbb téma erre még ha mindkettő is kb vallási vita, ám ha nincs hozz egyet léte és lehet ott tovább eszmét cserélni.
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: Fogadd meg Palanova tanácsát, ez a téma inkább a játékokhoz való és nem a hardverekhez. Lehet új téma, mint "Gamerség manapság", vagy "E3 2021", bár szerintem ott elférne egy kiemelt topik "Játékokról általában" címmel, a főtopik nevét továbbvive, ahová általánosságban lehetne kommentelni a játékvilágról.

Btw, hogy a kommented mondanivalójáról is írjak, szerintem a legkisebb probléma az, hogy ez a gamer világba is beszűrődik. A hétköznapi életben felszított probléma a legfőbb, elősorban azok miatt, akik kiállnak magukat büntetni a "kisebbség" elé (lásd radikális BLM fehér mozgalom). Borzasztó a mai generáció, és ezért jórészt a szülők és a média felelős. Kíváncsi leszek a Z generációra, a millenárisok után.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Ahogy az lmbtq téma előjött E3-on, úgy jön ide a hardverhez 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Igen tudom hogy ez a téma nem idevaló, de így hogy az E3-ra is elődobták ezt a kártyát így azért még is csak reagálni kéne erre valahogy. Mert ki tudja lehet 10-20 év múlva az E3 előadás fele ilyenekről fog szólni, nem videójátékokról.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x:
Igen tudom hogy ez a téma nem idevaló, de így hogy az E3-ra is elődobták ezt a kártyát így azért még is csak reagálni kéne erre valahogy.

Mondjuk reagálhattál rá volna úgy, hogy nyitsz neki egy témát és abban regélsz a helyzetről. Vagy ez már olyan 200IQ move-nak számít?

Van pl. Mi a véleményed a mostani életről? vagy A mai játékostársadalom, avagy gamerek topik, de ez csak kettő a sok közül ahol jobban megállta volna a helyét.
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@carl18x: El mem hiszem, hogy a fenébe nincsen valaki az e3 szervezők közül aki nyilvánosságra hozatal előtt nem néz bele ezekbe a tervekbe,rávágna az asztalra majd, azt mondaná, hogy srácok ezt a szemetet nem fogjátok leadni, mert rontja az e3 szinvonalát.Tartok tőle, hogy eljön még az az idő is, amikor bűn lesz átlag fehér férfinak megszületni. 😕 Remélem ezt már nem fogom megélni.Mondjuk egy kicsit megnyugtató, hogy ezt egyenlőre még nem tudja megemészteni a többség, ugyanis kiváncsiságból megnéztem a youtubera feltöltött take two konferenciát, hogy hogyan reagáltak rá az emberek. (500 like, 17 000 dislike)
0
0
0
0
carl18x avatar
@zsiroslangos: Igen, én is checkoltam a Like-Dislike arányt és akkor még csak 6000 dislike volt! 😃 Jó látni nem csak én éreztem egyedül ezt gáznak. Igen sajnos lassan de évek folyamán egyre nagyobb halhé lesz, elég megnézni hogy most 2021-ben ide jutott a világ hoy az E3 is az esély egyenlőségről szól. A GTA 6-ben lehet kapunk egy lezbikus főszereplőt 😃
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos:
ezt a szemetet nem fogjátok leadni
- ez így ebben a formában cenzúra, és ne akard visszasírni.
Ha az lett volna az indok, hogy ez egy játékbemutató show és a játékról legyetek szívesek beszélni, akkor más a helyzet.

amikor bűn lesz átlag fehér férfinak megszületni
- már most az. Lásd netflix sorozat/film felhozatal. Évek óta megy a "gonosz, fehér férfi" tovább démonizálása. Ezt is megélted.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Palanova: Nana! Legutóbb megnéztem a baker street-ig vagányokat (nem tudom mi az eredeti címe), ilyen modernizált sherlock sztori, beleszbült afrika-ázsiai dúsított sorozat, ettől eltekintve amúgy egészen jó volt), ott Spoiler!
a főgonosz egy néger férfi volt, aki mint kiderült, látta a jövőt és meg akarta akadályozni az 1-2. vh-t, a hitleri és mostanában egyre inkább felülreprezentált amerikai rasszizmust, a hőseink pedig megállították, teret adva a genocídiumnak, holokausztnak stb 😃

Gondolom emiatt lett rottenen jobb a nézői értékelése, mint a kritikusi.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Sense8 (2015) is jó volt, amikor éppen nem tolták túl a MBTQ és további témákat. Igaz, a második évadra elfáradt, kár volt az erőltetni, de legalább kapott egy normális lezárást.
És ott is fehér európai férfi volt a "főgonosz". És még így is jó volt. Tehát vannak kivételek amik jók, de többnyire azok ritkák...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Ez ellen a legegyszerűbb módszer, ha azt mondja az ember, hogy "ez engem nem érdekel, ezért a bullshitért nem adok pénzt". Egy ember esetében persze nem működik, de ha ilyen módon veszítik el a fizetőképes ügyfeleik 40-50%-át, akkor azzal már igenis foglalkozni fognak, valamint pár ember kicserélődne a vezetőségben.
Spoiler!
hát ugye a fehérutálat is ugyanúgy rasszizmus/kirekesztés, csak ennek még nem adtak hangot
0
0
0
0
gabi86 avatar
Sziasztok!

Most akarom kicsit fejleszteni a gépem!

Egy Intel Core i5-10600KF 4.1GHz-néztem ki bele!

Alaplap meg memóriát még nem kerestem ami megvan az egy 

GIGABYTE GTX 1050 4gb OC videókártya 

Cooler Master 600W Elite Power Black tápegység !

1. kérdésem ehez a procihoz  milyen alaplapot ajánlanátok 30-50 ezer között?

2. kérdés ez a mostani táp elég lesz a gépnek ?

3. kérdés ,vagy a processzorból elég a Intel Core i5-10400F 2.9GHz? húzni nem biztos hogy fogom nem szoktam ilyenekkel foglalkozni, van e akkora külömbség a két processzor között hogy a drágábbat vegyem ?
0
0
0
0
💬 5
whiplaser avatar
@gabi86: @gabi86: 1. én személy szerint gigabyte párti vagyok, ha jól nézem 35k környékén van a h470 hd3, illetve 50k környékén van B460 AORUS PRO AC, MSI-ből van a MAG B460 illetve az ASUS Strixek is vannak már ugyanezenken az árakon.

2. 600 Wattnak bőven elégnek kell lennie

3. ezt neked kell mérlegelni, ha hosszú távban gondolkodsz akkor mindenképp megéri a nagyobbat, viszont ha pl a h470 hd3-mat veszed akkor később még 11 generációs procit is tudsz bele tenni (mármint ha lehet hinni a gigabyte oldalának és elég egy bios update 😃 )
0
0
0
0
carl18x avatar
@gabi86: Attól függ mekkora tunningot akarsz bevállalni? Milyen CPU Cooler lesz mellete?
0
0
0
0
no avatar
@gabi86: 10400F elég mert elenyésző a különbség a kettő között, mire az egyik kevés lesz a másik ugyan úgy. nagyjából bármilyen lapot rakhatsz alá, de érdemesebb olyat ami később egy komolyabb modellt is elbír.
MSI MAG B460 Tomahawk mondjuk, táp pedig elég neki azt nem kell cserélni.
0
0
0
0
gabi86 avatar
@LordSzalko: whiplaser , carl18x , LordSzalko Köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@gabi86: Én anno a 9400f-et (50k volt) választottam, idén fogom cserélni kis spórolás után egy használt 9700-asra (60-70k), vagy egy új 9700kf-re (90k). Remélhetőleg 30-40 között el tudom majd adni a procit, aztán még ennyit hozzátéve meglesz az i7.
A helyedben inkább a 10400f-et venném és egy drágább lapot vennék Z foglalatból, és a jövőben piti összegért egy i7-et.
0
0
0
0
carl18x avatar
Nos hoztam új morzsákat az Alder Lake-S utodja "Rapter lake" valóban érdekes lehet.
LGA 1700 DDR5/PCI-E 5.0 10 NM enchanhed Superfin (2022) 13th Core-S
A legérdeksebb hogy 24 mag lesz a platform teteje "Up to 24 core" (8+16) 8 nagy 16 kicsi mag. 😀
Úgy látszik még is csak lassan de visszatér az intel, kíváncsi vagyok Cinebench alatt mit gurit majd.
Persze azért nem lesz nekik könnyü dolguk, az AMD most nem fogja magát hagyni.
Zen 4 még idén vagy jövő év elején debütálhat ha minden jól megy.! 😃

https://cdn.videocardz.com/1/2021/06/Intel-Raptor-Lake-MLID-1600x900.jpg
0
0
0
0
💬 10
no avatar
@carl18x: Ha a fejlesztők is ingert fognak érezni az optimalizációra akkor lesz értelme a kis magoknak, ha nem akkor hatalmas bukó. Nyilván pár nagyobbat megvesznek ilyen formában, a többi viszont kérdéses, mivel nekik igazából semmi érdekük nem fűződik hozzá.

Balaton Lake is jöhetne már, lassan már csak az nem szerepelt a listán.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Igen, egy biztos lassan de a több mag írányába megyünk. A kérdés hány évbe telik hogy az játékok komolyabban profitáljanak a sok magból szállból.
Jelenleg játékokra bőven elég egy 6-8 magos processzor.

Idén év végén már úgy is jön az Alder Lake-S az intel majd promoción belül bemutatja mire is jó az a 8 kis mag a háttérben! 😃 Nagyon kíváncsi vagyok már, végre elhatják azt a 14 nanométert.
Balaton Lake- Fertő Lake, Tisza-Lake! 😃

Bár az Alder Lake-S kis magjai szerintem a Benchmark eredményt akarja kozmetikázni, mert a 8 kismag lehet sokat dob a Cinebench eredményeket. Így már lesz a 5900X-et beérő processzoruk talán.

És igen ha az AMD is elépg ebbe a Big.Little dízájn irányában ők is dobhatnak piacra 16+16 magos processzort 😃 Pont ezen gondolkoztam a múltkor hogy a mai asztali gépekbe már annyi mag van hogy a régi Workstation gépeket kiváltja.
Az intel elég sok évig adta a 4 mag 8 szálat a mainstream platform tetejeként.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Asztali vonalon én továbbra se látom értelmét a kis magoknak, mobil szegmensben lenne értelme a dolognak, de ott meg azon múlik az egész amit feljebb említettem. Mindegy, majd úgy is kiderül hogyan szuperál.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát ja a jövőben úgy is kiderül mi jön és mi megy! Az Biztos neked jó darabig nem lesz okod processzort váltani. 5900X azért 12 magjával egy jó pár évig ki fog tartani 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: A kövi gazdáját esélyes 😃 Majd valszeg ez is el lesz passzolva mint az előző, munka szempontjából előnyösebb minimális ráfizetésekkel tovább lépdelni.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Van nálam egy Athlon 64 X2. Azzal egy élmény lenne neked a renderelés 😊
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Csodálatos lenne, szerintem rá is fizetnék a cserére 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Nekem is van itthon egy Celeron N430+ Pentium 530/520! 😃
Ajándékba oda adom ha be tudod fogni őket renderelésre, fűteni biztos lehet velük ha mást nem is 😆
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Már csak rendszert kellene köréjük építenem 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Áhhh az AMD Adja az I/O-át hozzá. ! Super
0
0
0
0
reflmix avatar
Sziasztok ! Tudna nekem valaki segíteni egy olyan problémában hogy mitől bűn homályos a játékok 90% Addig amig az AMD szoftverben a Radeon kép élesítést nem tolom fel LEGALÁBB 80% ra ? Próba képp legutóbb a War Thundert néztem meg és konkrétan a szemem daganatos lett, úgy kellett keressem a dolgokat a játékban, összefolyt textúra, hiába mindent maxra tettem, az összes létező grafikai opciót. Vagy ez normális lenne hogy állandóan a Radeon Software ben a kép élesítést csutkára kell húzzam hogy lássak valamit a játékból ? Fizetek egy sört komolyan ha valaki elmagyarázza mitől lehet ez ..
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@reflmix: Már ugyan miért lenne ez normális? 😂😂 Vga driver frissítés ha ez megbolt és mindig szar akkor egyel régebbi, stb. 1 próbát megér
0
0
0
0
reflmix avatar
@bukta2: Megpróbálok kísérletezni a Driverekkel, újabbra frissítgettem már, viszont az nem oldotta meg a bajt, próbálkozok még, hátha ott lesz a galiba
0
0
0
0
no avatar
@reflmix: helo nekemis
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
Ryzen 5800H (laptop cpu):
CB R23
https://hardverapro.hu/dl/upc/2021-05/221623_cbr23_11138.jpg
CB R20
https://hardverapro.hu/dl/upc/2021-05/221623_cbr20_4828.jpg
CPU-Z
https://hardverapro.hu/dl/upc/2021-05/221623_cpu-z5658.jpg
0
0
0
0
zelcsi avatar
@reszler112233: Nem rossz kis lapos! 😉 Egészséggel használd! 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zelcsi: Engem is meglepett az érték amit kidobott. Az i7-4500U a listában az előd laptopomé, és azt jóval túlszárnyalta. És remélem ez is kiszolgál mint a régi 5537, mert az 2013-óta szolgált, de alaplap hibás lett.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Sziasztok. Hosszú idő után eljött az idő végre a PC upgradenek nálam is, de mióta utoljára ezt ami most van összeraktam magamnak kb. 5 évvel ezelőtt azóta bejöttek mindenféle Ryzenek meg RX-ek, i9-ek meg isten se tudja még mik, nem követtem abszolút a piac fejlődését, vakon vagyok mint Rozi a moziba. 😂 Hamarosan megérkezik az új kártyám amit egy külföldi jó barátom által bagóért sikerült megszerezni (mihez képest ugyebár.. anno a 1070 160e volt ez meg így is baráti alapon 450 körül lesz (RTX 3070)) és ennek tiszteletére új CPU után is néznem kellene... és ebben szeretném a segítségeteket kérni. 150 a plafon amit rászánnék lappal együtt és ebben a paraméterben találtam kettő delikvenst, az i9 9900-at és a ryzen 5 5600X-et. Én így 5 évnyi kihagyásból származó laikusság miatt azonnal rávágnám, hogy az i9, már csak a + fizikai és logikai magok miatt is, de ahogy látom nem ilyen egyszerű ez. Tudnátok segíteni légyszíves? Ha számít, akkor ezekkel játszom / tervezek játszani: RDR 2, GTA V, COD:WZ, BF V, majd a BF 6 ja és ami még fontos lehet, hogy FullHD-ban tolom a dolgokat mert olyan szerencsétlen a kockasarkom, hogy nem férne be a szélessége miatt egy 2k monitor meg amúgyis FPS b*zi vagyok nagyon, elég nekem az FHD csak az Ultra 60 frame legyen meg 😊 😂
0
0
0
0
💬 12
bukta2 avatar
@MrPAYER: az én szerény véleményem azt mondja (lesznek nálam jóval hozzáértőbb kommentek is, de gondoltam leírom a véleményem) mivel Full HD a cél és annál is maradsz a későbbiekben (az asztalod miatt) így hosszútávon szerintem egy i9 jobb választás lehet Full HD ra mert jobban terhelődik a processzor kissebb felbontáson,így jól jöhet az a + fizikai/logikai mag de aztán javítson ki valaki ha nem így van.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@bukta2: Köszi a gyors választ! Látom itt a leghíresebb magyar számtech webshopban (hardverapro 😂 ), hogy van itt 3 ezerrel drágábban KF a sima 9900 helyett, aminek majd fél GHz-el nagyobb az órajele, akkor gondolom azt az egy pizza árát már jobban megérné az nem?
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: A két említett CPU igazából nem igen van pariban egymással, a 9900 előnyösebb mivel 8 mag és 16 szálas általánosságban pedig gyorsabb, 5800X mellett már másképp vélekednék, de elnézve a keretet ugyan úgy az Intel-t mondanám, jelenlegi árazás mellett jobban jársz vele, a lapon viszont ne spórolj mert azon rengeteg múlik, attól függetlenül hogy nem K-s modell.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@LordSzalko: Igen, azt megtanultam már, hogy a lapon nem spórolunk 😆, nem tudom emlékszel-e, pár hete haveromnak próbáltuk összehozni az CPU cserét, ami jól sült el, elég komoly a sima 9900 is ahogy én láttam (nem hozzáértő szemmel csak a bal felső sarokban az FPS countert nézve). Szerinted a 9900KF megér 3e ft különbséget a simával szemben? Csak ahoz gondolom nem jár hűtő.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Ja igen már emlékszem 😆 Szerintem annyit megér, hűtő viszont valóban nem jár mellé, de jobb is mert elég silány teljesítményűek és kifejezetten hangosak.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@LordSzalko: Ezt a lapot néztem ki hozzá (30k): https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/b365m-aorus-elite-p475218801/

és ezt a hűtőt (7k): https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/id-cooling/se-224-rgb-120mm-p501149508/# az árához képest elég jó a CFM értéke, nem húznám a procit, elég bőven a 3,6 GHz. Ezek így megfelelőek a proci mellé szerinted?

Edit: vagy vannak nem sokkal drágábban Z390-es lapok, azok jobbak hozzá? Mert olvastam, hogy oké, hogy egy lap tudja a 95 wattot mint ami stock specbe le van írva a procihoz de lehet csak pont annyit és ezért visszafogja.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Z-s lapot vegyél hozzá mindenképp, MSI Z390-A PRO alá nem mennék attól függetlenül, hogy nem fogod húzni a procit. Hűtő ügyileg ajánlom egy kicsit költs rá többet és szerezz be rá egy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO-t.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@LordSzalko: Köszi a segítséget! Ma át is tudtam venni mindent egyből a boltban, végül egy kicsit drágább lap lett mert meg kellett volna rendelnie az eladó fickónak az általad ajánlottat, mondom én nem várok most azért az 5 ezer Ft különbségért 3-4 napot mikor már a kezembe volt a cpu. ( MSI MPG Z390 GAMING PLUS lap lett ) illetve rábeszélt egy komolyabb hűtőre ( Be Quiet! Dark Rock Pro 4 ) amit így utólag nem bánok mert bios frissités után egyből fel lett küldve 4,7 GHz-ra az új cuccos. Nos, hát azt kell mondjam komolyan elgondolkodtam itt az elmúlt egy órában mióta tesztelgetem játékok alatt, hogy most 1080p-re valóban szükségem van-e a 3070-re, mert itt drasztikus FPS emelkedések történtek az 1070 társaságában is, lehet visszamondom és kivárom, hogy normalizálódjanak az árak / új gen érkezzen mert itt az OC 9900K mellett úgy látom nem kell sietni sehova a GPU-kal, ez 5 év múlva is 100%-on fogja pörgetni az akkor aktuális zászlóshajó nvidiát is így első ránézésre.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Ha 60 fps a célod 1080p-ben akkor oda sok is a 3070 jelenleg. Később 144hz-es vagy magasabb felbontású monitorra váltás esetén viszont el fog kelleni a komolyabb kártya, hogy ki tudd használni.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@LordSzalko: Én megmondom neked őszintén hogy engem mindig is a single játékok vonzottak, ahol bőven elég a 60 frame, nem hiszem, hogy belátható időn belül (10 év) szeretnék feljebb menni a képfrissítésben, max akkor ha a piac megköveteli. Van egy pár kivétel mint az RDR 2 online, BF V, Warzone, dehát ezeket is V-Syncel játszom a lehető legtisztább kép érdekében, nekem valahogy így fekszik. Szóval ez a kártya dolog lehet bőven ráér, hátha nemsokára eljutunk oda hogy a gyártó által kiadott USD érték +pár % haszonkulcs +27% jómagyar áfáért lehet majd megszerezni őket nem tripla áron 😂
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Akkor neked még ráér a csere, jó mulatást az új géppel 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@MrPAYER: Még szép hogy 3 erezel többe kerülő KF verzió a nyerő. Hűtő amúgy is ajánlott a simára is mert a gyári hűtő nem az igazi, amivel lehet is izzasztani az ilyen kaliberű CPU-t. Én még a nem K-s i5 6600-ra sem tettem fel a gyári hűtőt, pedig ara talán elég lenne, hanem egyből egy Cooler Master Hyper 212EVO-t kapott.(Megmaradt a régi gépből.)
0
0
0
0
carl18x avatar
Intel Core i9-11900K Review, The Worst Flagship Intel CPU... Maybe Ever!

(szakadt intel felülmúlta magát!) 😃
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@carl18x: Igazából jól mondják, meg úgy overall az összes tesztoldal amiknek lehet adni a szavára, tényleg vicc. Mondjuk van benne jó is, még szebbnek tudják feltüntetni a következő szériát, mert ennél már nehéz lenne rosszabbat összehozni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Most olvastam Novemberben rajtol az Alder Lake-S, mondjuk úgy kíváncsi leszek már rá! 😃
De nekem ősszintén mondva van egy megérzésem hogy a 8 gyenge mag max a Cinebench pontszámot fogja javítani.
+ Max háttérfaladatókra lesznek elegek önmagukban.
Szerintem lesz 8 Big Mag kis mag nélkül és az lesz a Bestbuy intel oldalon.
+ Még a Windows feladat kiosztoja és okozhat gondokat ha ne adj isten egy játék alatt a gyengébb magok fognak futni 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Az Intel-nek az utóbbi két Boost eljárása nem szolgált mást, csak hogy szintetikus tesztekben jobban szerepeljen mint valós munkafolyamatok alatt.
Már lett boncolva a téma, hogy jelenleg olyat akar az Intel behozni, amire egytől-egyig minden alkalmazásfejlesztőnek frissítenie kellene, hogy megfelelő hatékonysággal működjön, más különben bukta. Nem lennék meg lepve, ha tennének rá, mivel a fejlesztőknek nem igazán éri meg a befektetett energiát, csak annak a pár darab névnek akiket kellőképpen lefizet. De az utóbbival is csak azt érnék el, hogy kevesebbet fogyasszon, gyorsabb nem lesz a kis magos optimalizálástól.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát mondjuk az inteltől nem áll távol a "lefizetés"... Megvesztegetés....
Sajnos mivel van sok pénzük így nem is tartják be a szabályokat, talán a vezetőség így akarja az intel nyertesnek feltüntetni a jelenlegi helyzetben.
Na és én úgy vagyok vele minnél többet csallnak annál tovább maradok az AMD térfelén. 😃
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
https://kepkuldes.com/images/2ee169a4cd50b8850b66e908edda3da5.pnghttps://kepkuldes.com/images/aa01e2e3c6c80f4ecb256962dc63f50b.png
Megint nőt a teljesitmény
0
0
0
0
💬 5
carl18x avatar
@KrisztianRikardo: OMG 4200 pont igen jó teljesítmény! 😃 Milyen órajelen jött össze?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@carl18x: 4600 Mhz-en volt a proci szerintem! ( adatlap)
0
0
0
0
carl18x avatar
@zelcsi: Persze csak meglepődtem ilyen eredményt produkált! 😀
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@KrisztianRikardo: Ryzen 5800H (laptop proci) 😎
https://hardverapro.hu/dl/upc/2021-05/221623_cbr20_4828.jpghttps://hardverapro.hu/dl/upc/2021-05/221623_cpu-z.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
Poén PH-t olvasva már van olyan intel van aki kajak úgy vélekedik az Alder Lake-S 30%-ot ver rá a Zen 3-ra 😃
Hát elfogultság ide vagy oda de nekem ez valami scien fiction kategória, mert az Rocket Lake-S de hozott semmi újat.
Pedig oda is meg volt igérve a 20% gyorsulás, gyakorlatban meg hol jobb hol nem mint az eddigi generáció.
Én minden esetre nem hiszem az intel csodás művel, mert hogy 7 processzor generáció jött ki 14 nanométeren enyhél szólva is gáz.
A Golden Cove magok a Skylake-hez képest lesz gyorsabb 50%-al IPC terén ,csak ez a intel által közölt információ.
Cypress magok is 15-20%-al gyorsabbak IPC terén de gyakorlatban a Rocket Lake esetén nem sokat számítót....
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@carl18x: Intel-nél mindegy mit harangoznak be, annak nagyjából a felével kell számolni, na meg a kisbetűs részekkel. A legutóbb beharangozott 20%-ból is ~9% lett, de ez a jelenség a korábbi években is megfigyelhető volt.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát talán a Zen 3-at akkor beéri vagy max megelőzi 😃 De az a baj még idén év végén jön a Zen 3+ Warhol.
Még kimaxolják az Am4 foglalatot, és ki tudja lehet megy majd 5 ghz-t is All core Turbóval 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Én az all core turbót elengedtem már Ryzen-nél mert lényegesen hatékonyabb a PBO 😃 3x az várós idén 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Igen tudom az új szériánál fölösleges mert a PBO sokkal jobban teljesít! 😀
Nekem a Ryzen Master a jelenlegi Tunning felelösöm 😃
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Most lett (csak) 3900-as Ryzen-em... Hát...
Csak Procibol 70FPS-el renderel 4K-t, videokártyával akár 230FPS-el is... Ezt egyik Intel sem tudja uberelni, és azért nem a legujabb a 3900... Játékokban, 5700XT határolja. Mindenhol nyújtja a fix frissítést amit kell...

Ennél jobb nem is kell...
0
0
0
0
💬 5
carl18x avatar
@AMDMonsteR: Gratula hozzá! 😀 Hát azért a 12 mag 24 szál mondhatni mindenhol megállja a helyét szóval 😃
Az intel talán 2 év múlva kidob valamit ami beéri a 3900X-et 😃
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Durván megállja...
Nem is értem, hogy mi még a vita tárgya... Eddig én is beleálltam a piros-kék harcba, bár eddig is piros oldalon, de ezek után már a vitának sincs értelme...

Aki kipróbálja... Imádni fogja és nem kell más...

Gyári hűtő 65 fok alatt tartja úgy, hogy ryzen master auto oc-n van akár 4.8GHz... Képzelem mi lesz, ha mrgkapja majd a Cryorig-et ha ideér 😂

Játékban, render én, PCI-e sebességben... Atom... És 'csak' a 3. Gen
0
0
0
0
carl18x avatar
@AMDMonsteR: Ja nekem még csak első generációs van ! 😃 Ősi Rizsa de engem is kiszolgál.
Játékok alatt 20-40% között megy átlagban!
Szóval úgy látszik egy pár évig engem is kiszolgál.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Nekem is első gen volt. Teljesen jó volt, hűvös, és erős. Még évekig bírná...
0
0
0
0
carl18x avatar
@AMDMonsteR: Flexelni felvágni nem lehet vele mert 4 éves! 😃 De müködik és van még benn tartalék mert nem igazán járatja 100%-on semmi max renderelés.
0
0
0
0
no avatar
Megérkeztek a csoda CPU-k tesztjei! 😶
Core i9-11900K & 11600K processor review
[url]https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i9_11900k_processor_review,1.html[/url]
[url]https://www.guru3d.com/articles-pages/intel-core-i5-11600k-processor-review,1.html[/url]
0
0
0
0
💬 7
zelcsi avatar
@LordSzalko: Nem lennének rosszak csak ez a fogyasztás+ hőfokok... 😲😲😲😂
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@zelcsi: Na meg az ár. 10600KF 68 ezer. A 3600 is 60 alatt van par helyen.
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Teljesítmény ügyileg sem túl acélos, sok helyzetben lassabb mint az előző gen. nem is kicsit. Aztán ja, ott vannak a hőfokok 😆
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@LordSzalko: Nem lennének rosszak, ha jók lennének 😶
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Ezen kiégtem 😶
https://i.imgur.com/zkizzv8.png
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@LordSzalko: A lényeg, hogy uber király f@sza legjobb ever
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Nem jó de nem is tragikus! 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
Na kint az intel új Rocket Lake-S széria! 😃 Mit mondjak a 8 mag 16 szállnak szépen megkéri az árát.
https://cdn.videocardz.com/1/2021/03/Intel-11th-Gen-Core-Rocket-Lake-Specifications-1-1.jpg
A 11900K 11 dollárral lesz olcsóbb mint a 5900X... 8 vs 12 mag, hát nem lesz nehéz dőnteni annak aki vásárlás előtt áll. 😃
Sokkal jobban meg fogja érni a 11700K mint se +200 mhz 140 dollárért, úgy látszik intel nem változott az évek alatt!
A régi megszokott stratégia és a lehúzás árazások megmaradtak 😆
De a másik érdekesség +200 mhz és az I9 név +122 dollárba fáj! 😃 i7-11700F Vs i9-11900F
Lesz Core I5 generáció is 11400F ismét jó vételnek igérkezik.
https://cdn.videocardz.com/1/2021/03/Intel-11th-Gen-Core-Rocket-Lake-Specifications-3.jpg
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@carl18x: Meglátjuk mi sül (haha) ki belőle, ha ugyan azaz eset áll majd fent a 11400F-nél mint a korábban látott 11700K esetében, ahol az előző gen. a legtöbb esetben felülmúlja az újat, de igazából a 9900K is (ami végül is nem meglepő mert ezek szinte csak átnevezgetések), akkor továbbra is jobb vételnek bizonyul egy 10400F.

10700K/9900K-t jobb vételnek tartom igazából, mint a 11700K-t (mire ideér lesz az jóval több is mint 400 dodó). Erősebbek gaming, kevesebbet fogyasztanak és hűvösebbek, na meg olcsóbbak. Szomorú hogy ez nem az új genről mondható el 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát egyenlőre én se szavazok ennek sok bizalmat, a korai tesztek alapján a 14 nm visszaportolás végett nem a tervezett teljesítmény tudja. + Az L2 is csak 512 kb lesz a 14 nano miatt, több nem fér.
Nagyobb Latency stb, azért ez képes rombolni a teljesítményt. ( Zen első szériáinál láthatuk mennyire) Persze az a CCX Lattancy volt.

LGA 1700-tól indulhat be valami változás, de még ott is lehet hatalmas bonyodalom ha a Windows ütemezője nem jól osztja ki a a feladatokat az erős és gyenge magok között! 😃 A megérzésem azt sugja lesznek még abból problémák! 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Ha általánosságban tényleg mérhető lenne a beígért 20%-os extra teljesítmény magonként akkor nem zavarna senkit sem a -2 mag 900K esetében, de így hogy több mag terhelése esetén valójában ez csak ~7% harmat gyenge. Majd lesz valahogy a jövőben, de ez a széria olyan egy lépés előre, kettőt hátra feeling.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Inteltől egyenlőre nem is szabad többet várni, egy időben elkényelmesedtek és látszik az eredmény.
Csak hát évek óta mondogatja mindenki hogy majd ha az intel fejlesztése jön ami a fiókban van...
Akkor az jó mélyen el van ásva 😃 4 év eltelt és még semmit se látunk abból a nagy fejlődésből.

Szerintem akkor kezdtek el igazából komolyan fejleszteni ahogy az AMD elkezdte megszorongatni őket.
+ Hát a vezetőség se vette túl komolyan a dolgokat, anyagilag haszon meg volt a többire meg tojtak.
0
0
0
0
carl18x avatar
Jöhetne már az Ryzen 5 5600 X nélkül, talán nyáron piacra dobják! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció