AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Moon_Breaker avatar
6 magos SkyLake ?
Ide vele ! 😆
0
0
0
0
csuz-li avatar
Az Intel sehol nem mondta, hogy HT tenne az i5-be. Ráadásul jelenleg nem tervez új architektúrát. Egy új architektúra kifejlesztése 5 év, szóval ahhoz, hogy bevezessék, már tudni lehetne róla, hogy dolgoznak az ügyön. De miért is tennék, mikor a mostani tökéletesen megfelel a célnak. Arról nem is beszélve, hogy jelenleg nincs nagyon olyan irány, amit még ne próbált volna valaki. Merre nmennének, az AMD fx szériájának felépítése felé? AZ nem vált be, mert szoftveresen senki nem támogatta igazán. A ryzen meg a mostani Intel felépítéséhez hasonló, mert az AMD is inkább abba az irányba fejlesztett, ahol elérhető a szoftveres támogatás. Még így is gondban vannak, ebbe a cipőbe most az Intel biztos nem akarna belelépni még akkor sem, ha ez a felépítés, amit most az AMD használ sokkal rugalmasabb.
Az Intel által használt architektúrába meg nem nagyon lehet további magokat tenni anélkül, hogy foglalatot ne cserélnének, mert fizikai korlátokba ütközik. Pont ez az egyik ok, amiért nem akarják az i3-i5-i7 beosztást felbutítani, feltorlasztva a processzorokat a felső szegmensben. Ma az alap foglalatba, ami ugye a méretet is meghatározza maximum 4 magot tudnak beletenni. 6 amgtól már másik foglalat van, mert fizikailag nagyobb processzort kell ehhez gyártaniuk.
A HT-s i5-öt jelenleg is fogalmazzák. Ezt hívják i7-nek. Tudjuk mennyibe kerül. Nem ez lenne a jó lépés az AND által gerjesztett árversenyben, hogy drágábban adják az i5-öt, míg a sok magos i7-et meg majd csak másik foglalatba lehet kapni.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nem árt ha lassan az i7 natív 8 magos lesz + HT.
i5 meg lehetne 6 magos, az i3 meg 4.
A Pentium meg ellenne a 2 mag (esetleg +HT-vel)

Esetleg frankón egy új szériát kitalálni. Elvégre lassan 10 éves lesz a "Core i" széria
0
0
0
0
no avatar
Én arra leszek kiváncsi az intel mikor adja a ht az i5 proceszorokhoz. 😀 tudtommal a coffee lake már 6 magos lesz az i7. Ha meg az i3 lenne sima 4 magos nem volna rossz. Hasznàlt piac àrait szépen felbolygatná. 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Manyik75: Nem hinném, hogy azt az i7-et egy darabig cserélni kellene.

Őszintén szólva ugyan nézegetem a Ryzent, de semmi okát nem látom, hogy a mostani processzoromat lecseréljem, mivel ez is bőven elegendő. Majd, ha kevés lesz a CPU-m, akkor elgondolkodok egy cserén, de addig feleslegesnek tartanám. Csak azért nem veszek processzort, mert van újabb.
Meg amúgy is, ha egyáltalán cserélni akarnék, megvárnám a többi Ryzent, (játékra meggyőződésem, hogy 8 szál elég és még sokáig elég is lesz) azután megnézném, hogy adott pénzből mi a jobb vétel Ryzen, vagy Intel, és majd ez után vennék egy új processzort. Engem pont hidegen hagy, hogy melyik gyártó logója van a processzoron.
0
0
0
0
FoLey avatar
Szívem szerint vennék Ryzen-t,mert ennyiért nagyon is megéri később még jobb lehet.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Itt egy elégé objektív cikk.
Nem olyan rossz ez az AMD... De azért még én várok az I7 ( játékra elég a 4820K de ha nem lesz akkor 4930lesz) lecserélésével 😀

[LINK]
0
0
0
0
FoLey avatar
Manyik75 Sokan utálják ezt az embert a halottakat is meggyalázta a videójával csak már letörölte,de más oldalon meg fenn van. 😞

csuz-li Meg az a baj,hogy ahogyan kommentek alapján is lehet olvasni végig azt látom,hogy AMD az szar AMD nem támogat semmit AMD süllyesztőben van már,10-ből 9 ember intelt vesz csak.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Ezekkel a videókkal csupán az a gond, hogy ténylegesen vannak olyanok, akik az ilyen "szakértők" alapján döntenek arról, hogy mit vesznek, később meg csodálkoznak, hogy nem a várt eredményt kapják.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Hát ez... nem semmi. "he-te"
Hozzáértés az van 😀 😊😲😂
0
0
0
0
FoLey avatar

Valaki magyarázza már el ennek a János Nagy felhasználónak,hogy nem igaz az állítása,hogy AMD süllyesztőben van,10-ből 9 ember intelt vesz meg AMD-t nem támogatja meg stb. 😊
Én már nem fárasztom magam ezzel leírtam neki,de felfogása egy nagy nulla meg ahogyan észre lehet venni minden mondatában ez van benne.
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Ez a Vitamin tényleg fura srác, de ez már kezd lassan az ő topikja lenni... Bár mondjuk szívesebben olvasom, mint az AMD vs. Intel pengeváltásokat.
0
0
0
0
hashimoto avatar
i7 meg GTX 980, de a ROTTR-nál a CPY felirat befigyel... 😃
Talán játékra már elfogyott a pénz? 😆
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Van neki egy videója ahol arról beszél hogy semmi értelme nincs húzni a processzort. itt is van
Na de most kérdem én, akkor most mi a francért akarja húzni? 😃
0
0
0
0
no avatar
1920-ban ki játszott? Akkor is volt màr sakk és stb. Vissza a jövőbe. 4 😃
0
0
0
0
kornel244 avatar
gaborw De most tényleg mit akartál ezzel a videóval? Csak érdekel és nem kötekedni akarók...
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Engem elegge kiakasztott 😃
Amugy az a jo a youtube-ban, hogy a hozzaszolasok szamanal a valos szamokat latod, miszerint 72 hozzaszolas erkezett eddig a videohoz 😃 a tobbi?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Gyerekek!!! Az a Vitamin csávó ma már azt írta kommentben a videója alatt, hogy mégsem vesz ryzent inkább az I7 7700K-t veszi meg, mert az olcsóbb és sokkal több Fps-t produkál! 😂

A videóban meg teljesen az ellenkezőjét beszéli! De szerinte én vagyok a hülye, és én nem értek semmihez! 😂
0
0
0
0
visor261 avatar
Adamsfamily és melyik híd allatt csövelsz? Én a w1934s alatt 😃
0
0
0
0
no avatar
Meredek az a csávó,akit Gaborw linkelt.Csak a szegényebb réteg játszik 1080p-ben.Ezek szerint én a hajléktalan szinten vagyok az 1440*900-as felbontású monitorommal.
Nevetséges ez a ***i.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
kornel244: Jajj tényleg a TirexiHD 😂 Az "Intel hüttő" 😂
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Azzal hogy törölte a hozzászólásokat, elismerte hogy neki nem volt igaza.
0
0
0
0
no avatar
Belenéztem fárasztó a srác. Tirexi volt még ilyen, hogy csak neki lehet igaza. Mindenki hülye csak ő nem. 😆
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Sráchoz épphogy csak hozzászóltam, törölte a kommenteket 😞 Milyen kár 😢
0
0
0
0
Pixx avatar
Hát mivel az a táp 12v-os ágon kőkemény 166 ampert tud magából kicsavarni egy átlag autó meg 55 amperen eléldegél simán be indítsa csak ne oldjon le a táp ennyi. Mivel ezek teli vannak minden szarral ha áram ingadozás van letilt a fr@ncba 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Még mikor suliba jártam, ketten emeltük fel a szekrényre a monitort és úgy is megizzadtunk mire felszenvedtük.
(néhány hét után még a polc is kicsit meghajlott) 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Csak 15"-os.
Majd ha már végre megvettem az autót, lecserélem.
Hónapban már így is vettem a 2 gépbe vga-t
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nekem is megvan még a 2 régi monitorom. Az egyik az egy Samsung Syncmaster 943n, ami 1280x1024-es felbontású, de még meg van az üzemképes Samsung Syncmaster 753s monitorom is ami 1024x768-as felbontású és valóban van vagy 25 kg ha nem több.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Aaaz a f@sza, jó nagy 25 kilós katódsugárcsöves monitor ! 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Akkor most mondjam, hogy egy 1024x768 felbontást bíró CRT monitorom van? 😊
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Gaboo: Ha autót bikázni nem is de heggeszteni már lehet vele! Aztán lehet hogy Dani kollégának igaza van így bele gondolva, és még egy autó is elindulna tőle! 😃
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Azért az a "58 FPS, tehát beszaggat" következtetés is meredek volt. 😆 A 23 FPS, na azt már lehet beszaggatásnak nevezni.
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Ha a FullHd csóró dolog, akkor én az 1680x1050-mel jobb, ha elbújok. 😆😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Gaboo7:
Ezt inkább annak a Vitamin gyereknek ajánld. Őt valószínű érdekelni fogja annyira retardált. Az én Hydro G 650-esem is akár elbírna egy erősebb SLI-s vagy CF-es konfigot is.
0
0
0
0
Dani46 avatar
Ezzel már autót is lehet bikázni Gaboo😆
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
reszler11223314: Van egy eladó 2000W-os Platinum (94+) tápom ha gondolod... 😆

https://hardverapro.hu/dl/uad/2017-03/3472985/14895783283320_b.jpghttps://hardverapro.hu/dl/uad/2017-03/3472985/14895783279296_b.jpg
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Durva.
Spoiler!
Hajrá mindenki, marjátok, kóstolgassátok be a gyereket! 😂
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ez tényleg nem normális gyerekek! 😂

Azt mondja hogy én nem értek hozzá a 30 éves tapasztalatommal, és ő szarozza le az EVGA Super Nova 850 G2-es tápomat! Meg azt írja hogy nézzem csak meg milyen szar válasz ideje van az én FHD-s Tv-m nek és belinkel egy Samsun 4K-s Tv spect!!!! 😂
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nálam is kivágta a biztit, még úgy is hogy csak a hozzászólást olvastam végig. Nem is bírtam ki, hogy ne írjak választ neki. Valószínű engem is le fog oltani, főleg hogy a tápot is megírtam neki hogy "csak" 650W-osom van de Gold minősítéssel. Kíváncsian várom a válaszát.
0
0
0
0
xymano avatar
én csak néha játszok fhd ban a tv-n és nem is sok mindent. Akkor én csöves vagyok?
de jó lenne nekem az a 58fps nem lenne baj ha akadna.
kegyetlen csávó
0
0
0
0
Dani46 avatar
Spoiler!


Ezen még most is sírok 😆 az nem lehet hogy laggol,te gépeden szar vmi,naponta váltogatom a ramokat 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Ejj az a vitamin gyerek valami nagyon tolószékes egy figura lehet... 😃
0
0
0
0
kornel244 avatar
Zoli73 Régen az T-rexy vagy mi volt a pontos neve volt ilyen barom 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Bele se néztem. Pár grafikont egyedül is tudok elemezni.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Ez a csávó a videóban szerintem egy retardált kretén már bocs a jelzőkért de nem találtam megfelelőbbet rá! 😂

Szerk: Srácok! Irtam a csávó videója alá. Leírtam, hogy kb 3 milla a gép a hangrendszerrel együtt és mégsem játszok 4K-ban, tehát csóró vagyok! Erre azt válaszolta hogy akkor vagy hülye vagyok, vagy egy nagy kamus!
0
0
0
0
kornel244 avatar
gaborw Most ezzel a sz@r videóval mi volt a célod? 😆 Igazi szakértő a srác 😎
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Ez a csávó.... 😆

Az 1080p a múlté, a 4kolcsó stb. Oké, nem olyan drága, mint amikor megjelentek az első monitorok, de na.
Másik --> 58FPS hát ez nem éri el a 60-at, ezért beszaggat 😊
Harmadik --> itt vannak ezek a programok, láthatóak a teljesítmények, igazából lóf@szt nem tud azokról a programokról, nem is használja őket, de azért beszél róla, hogy milyenek -.-'

Minek csinál olyan videót, amiben olyanokat mutat, hogy : Hát ezt nem mutatja meg, mert nem volt rá pénze, de ezt meg azt már csak szegényebb réteg veszi, ő nem...

Párszor olyan paradoxonokban beszél, hogy öröm füleimnek 😃
Tipikusan megy az okoskodás, mintha értene hozzá, pedig nem. Viszont! jól tud olvasni 😂
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció