AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Mai napig nem értem hogy a felső házba minek raknak integrált szemetet, az Intel is jól tudja aki a felsőbb kategóriát választja annak lesz gusztusa egy normális VGA-t is vásárolni. Csak a helyet foglalja (felsőházban, de már akár a "K" sorozatban sem látom értelmét.)
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Attól ments meg , Istenem !
Akkor ez volt az utolsó procim ,vigyázok rá életem végéig.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Most meg AMD grafikus vezérlők lesznek majd Intel procikban
0
0
0
0
no avatar
Én ugyan úgy csak a hypeot érzem a dolog körül mint anno a bulldozer esetében.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nem sokára kiderül, hogy a Samsung meghozza-e az AMDnek a várva várt, átütő erejű sikert
0
0
0
0
no avatar
Verjem a kalácsba, hogy a r@kba írták meg ezt a játékot! 😃 Már elnézést a kifejezésért de pislogok mint a hal a szatyorba, legrosszabb optimalizálás Ever! 6700K 4,4k GHZ-n jár. 😜
0
0
0
0
no avatar
Úgy látszik lassan vége az intel I szériának és új architektúra lesz bevezetve, kíváncsi leszek mire lesz majd képes.
32 nm Westmere (2010)
32 nm Sandy Bridge (2011)
22 nm Ivy Bridge (2012)
22 nm Haswell (2013)
14 nm Broadwell (2014)
14 nm Skylake (2015)
14 nm Kaby Lake (2016)
10 nm Cannonlake (2017)
14 nm Coffee Lake (2018)
10 nm Icelake (2018)
10 nm Tigerlake (2019)
New architecture (2020)
Erre már biztos megéri majd váltani Sandy bridgről! 😃
[LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
Rendben, köszi a segítséget! 😀
0
0
0
0
gibdj avatar
Ár alatt fogom eladni az enyémet, ha érdekel a használt is (bár sok játékot nem látott), akkor jelentkezem majd.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Jelenleg tényleg fent a Gaming X 6G ára, de mint írtam én 105-ért vettem. Vagy 2 hónapot vártam hogy lejjebb kússzon az ára mert 120-at én sem adtam volna érte.Ha csak január- február a vétel tervezett időpontja akkor könnyen kifoghatsz te is egy jó akciót amivel olcsóbb lesz.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Január-február körül, A GAMING X 6GB mostani ára kicsit drága, annál olcsóbban.
0
0
0
0
gibdj avatar
Mikor akarsz kártyát venni, és mennyit szánsz rá?
0
0
0
0
hashimoto avatar
"Pénz kérdése"
Itt a gond 😃
Mert alaplap+ram kombót még tudok venni, de kártyára nem hiszem hogy lesz, de kéne. Azért mondogattam azt a szerencsétlen 1060 Turbo-t annyira, mert talán az a legolcsóbb 1060. De, ha csak szívás lenne vele, akkor nem veszem meg 😃
Mert a 8350+1060 kombó szépen megy mindenhol 😃 pl: [LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Igen, jó. De a Gaming X széria jobb nála. Pénz kérdése. És a különbség pár fps a valóságban. (no meg bacplate...stb)
0
0
0
0
Hunork avatar
Igaza van teljesen reszler112233 kollégának! MSI, ha lehetséges. És tényleg van, hogy nem jön válasz egyből, én azt is szoktam nézni, melyik topik "pörög", és oda írok, mert hamarabb jön segítség. 😂 (amúgy ez nem is a VGA topik)
0
0
0
0
hashimoto avatar
Az MSi túl drága, ha a turbo ennyire szar, akkor mi van a kettő közt, ami megéri? (Gigabyte Windforce-os cucc nem kell, zörög mint egy tank.)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
bszilvagyi
Neked meg nem kéne egyből felkapni a vizet ha nem kapsz választ. Még prohardveren is előfordul hogy nem érkezik egyhamar válasz a kérdésedre ha nem tudnak normális választ adni vagy ha már nem egyszer le volt írva a dolog amit kérdeztél.
Tudomásom szerint az hogy az Asus Turbó szériás kártyák nem jók már régebben is le lett írva, és azt hiszem nem egyszer, de most is leírták hogy nem jó.
Nekem MSI Gaming X van , és nem csalódtam benne egyáltalán. Jó drágább, de számomra megérte a plusz költséget.(Igaz én 105-ért jutottam hozzá.)
0
0
0
0
Pixx avatar
mire kéne reagálni ? 😃 ha turbot veszed akkor vehetsz refet is kb erre mit lehet még írni hangos és sz@r ennyi 😃

ha sli-t építesz jó cucc amúgy felejtős 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
Piero: Leesett,kicsit fáradt vagyok az értelmezéshez..😃
Tehát akkor a Turbo felejtős?Takarítani így is szoktam sűrűn,sőt,a mostani 280-at újrapasztáztam,sokkal jobban,halkabban,hűvösebben megy,megszűntek a gondok vele.
Ide felesleges írni úgylátom, senki nem bír reagálni.. 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
bszilvagyi: egyventis porszívó hűtés....
0
0
0
0
Pixx avatar
azzal csak gondod lesz az a mókus kerék csak beszívja a sok port amit egyenesen a lamellák közé fúj és szépen lassan eldugulnak és már is ott az overheating jah és mellette nem is olyan effektív a hűtése meg hangos is ha eleinte nem is idővel az lesz. Én max akkor ajánlom ha van sűrített levegőd és 2-3 havonta kifújatod szépen 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
Piero: A porszívóval mire akartál célozni? Hangos? Mert ha csak ennyi,az nem gond.
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem rosszak a Giga kártyák. Nekem is volt. Kicsit hangosabb mint a mostani MSI, de fülessel egyáltalán nem gáz.
0
0
0
0
Pixx avatar
én giga gtx 1060 wf2 vettem eleinte nagyon óvakodtam tőle hogy hangos lesz akkor még 82k volt az aquaba mikor vettem és csalódtam benne pozitívan lazán megy 2100mhz a vga hangja nincs 78fok felett még nem láttam tuningal sem mikor nincs terhelés akkor meg le állítja ventilátorokat mint a többi nagyobb kártya is. Én csak ajánlani tudom 😀 akkor én épp az msi gaming x és az asus strix között vaciláltam pont a hűtés végett de mondom kell nekem +25 ezret fizetni a semmiért kb ? 😃 hát nem kellett (jó azé nem semmi de nem lennék előrébb azzal se...)
0
0
0
0
PC GAMER avatar
(Az MSI GAMING X biztos,csak azért hátha ez se lenne rossz.)

Vedd meg mind2 és probáld ki!Látod ez ilyen egyszerü...
0
0
0
0
hashimoto avatar
Köszi!
Az Asus GTX1060 Turbo-ról van valakinek tapasztalata?Nézegettem,olcsó is,meg valamiért megtetszett.
(Az MSI GAMING X biztos,csak azért hátha ez se lenne rossz.)
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
bszilvagyi Én olyan 40k körülre saccolom. Annál többért nem nagyon érdemes hirdetni.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Piero: Figyeld, akkor legalább már az FX-el együtt égnek, nem kell befűteni 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
bszilvagyi: ha nem gyullad ki az FTW verzió belőle... 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
Amúgy, most elgondolkoztam az FX mellé az 1060-on, mennyiért tudnám eladni a 280-at?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ez inkább épített vízhűtésnél fontos. Úgy tudom, hogy még a burkolatot is lehet garanciavesztés nélkül festeni EVGA-nál. (Persze ezek nem kereskedői garancia, hanem kimondottan az EVGA adja.)
0
0
0
0
hashimoto avatar
Azért néztem az EVGA-t, mert abból volt régebben 660Ti-m és soha nem volt vele gond, meg, ahogy ismerem őket, meg az 1060-ak közt ez a verzió a legerősebb.
De, jó látni, hogy többeknek is az Gaming X van, és az nem is ennyire drága.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
HakuDragon:
Tudomásom szerint az MSI-nek a Twin Frozr hűtői a legjobbak közé tartozik, így nem látom értelmét a cseréjének.Nálam már a harmadik fajta van belőle és egyikkel se volt semmi gondom.Ami most az 1060-on van szinte hangtalan úgy hogy nekem állandóan megy a venti rajta. Ha bekapcsolom a gaming appot akkor 60-ig megáll a venti és akkor null a hangja.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
reszler: Úgy lecserélheted a hűtést, hogy nem vész el a garancia.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Reszler: És még ingyen házhoz is hozzák! 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
steffí: Ha csak tavasszal tervezed akkor én inkább gyűjtenék még pénzt és 6GB-ost vennék. Hosszabb távon jobban megéri.

HakuDragon: Akárhogy nézem az EVGA-n csak 2 év gari van, amit meg én linkeltem 3 és még olcsóbb is.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Viszont az EVGA elég komoly garanciát is szokott adni.
0
0
0
0
steffi avatar
én majd ezt karom venni pontosabban majd fogom tavaszal
[LINK]
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Ilyen árban nem éri meg az EVGA igaz Piero.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Inkább csak 1060 lesz, az 1070 elég drága, az 1080 meg... 😆
Akkor az MSI féle 1060 lesz.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Én a helyedben inkább gyűjtenék még hozzá, és vennék egy 1080-at. Hosszú távon jobban járnál. 😆D
Egyébként EVGA +1
0
0
0
0
Puffin avatar
bszilvagyi: az az EVGA 1060 amit linkeltél az felejtő... Annyiért semmiképp...
0
0
0
0
hashimoto avatar
8350-hez az 1070? Bottleneck nélkül menne? 😃
0
0
0
0
ddkk22 avatar
bszilvagyi
Én a helyedben inkább gyűjtenék még hozzá, és vennék egy 1070-ent. Hosszú távon jobban járnál 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
bszilvagyi:

Van MSI olcsóbban, de várni kell rá.[LINK]

Én innen, vettem, de akkor volt raktáron és 10-4 ezerért jutottam hozzá, mivel akkor akciós is volt.
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
10ezerrel drágábban már 1070-et lehet venni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció