COD VS Battlefield

Szerző: Nedadam, 2009. August 08., téma
Fórum » Játékokról általában
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol
Hozzászólások: 883
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
akos328 avatar
Tesla GoD írta:
Protein írta:
Hát tényleg túloztál BF3-mal egy kicsit, bár igaz, hogy egy-két embernek gondjai lesznek vele, de a legtöbb embernek el fog futni legalább minimumon (nem kell feltétlenül Amerikára gondolni, főleg mivel nem ott élünk). CoD grafikáján (meg úgy az egész játékon) meg már csak azért sem akarnak sokat javítani/újítani, mert Casual játék, és így több embernek el tud futni a gépén. Míg a BF-esek föl is akarnak valamit mutatni, a CoD készítői minimális munka mellett akarnak maximális nyereséghez jutni. Egyszerű játék, nem kell hozzá sok ész. (Most nem azt mondom, hogy csak a hülye játszik vele.)

Megnéztem nem rég egy CoD liga döntő meccsát, érdekességből, valahogy így zajlott:
CTF mapon, 4v4 volt, nézzük xy-t: Fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob, fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob stb.
Hallgassunk bele, mit mondanak a játékosok: "Shoot! *hablaty, röhögés* Shoot! Oh shit!"
Nézzük yz-t: Fut, meghal, gránát random eldob, fut, fekszik egy percet, lő, fut, meghal stb.
Nézzük xz-t: Meglepő fordulat! spawnol, NEM DOB RANDOM GRÁNÁTOT!, fut, NEM LŐ!, felveszi, a zászlót, és míg a többiek gyötrik az egerük bal gombját, ő beviszi a zászlót. (Egy ellenséggel találkozott menet közbe, de persze csapat inkább fekszik-lő-dob, mintsem hogy segítsen, egyedül kellett megküzdenie az akadállyal; lefeküdt és lőtt.)
De úgy látszik, ez neki sok volt, ezért csatlakozik bajtársaihoz; random gránát, fut, lő, meghal...
És én nem túloztam, tényleg ez volt. Élvezet volt nézni.
Érdekes, ritkán szokott CTF lenni tét meccsen, na meg ott pláne nem sok a taktika. SDbe már lehet némi támadó/védő taktikát felépíteni, de a CoD attól még az egyéni skillre alapoz. A régebbi részeit kedveltem is, de az MW3 már azért eléggé alulról súrolja a színvonalat.


kicsit aláadták, ez így igaz, meg az is h nem a csapaton van a hangsúly, hanem egyénen. HQztunk, és kikaptak 400-10-re, de annak örült a, a csávó h csinált egy 50-35-ös statot.(nem mintha akkora dolog lenne-.-)
inkább csinált volna 50-45-öt, de győzzőn a csapat. mind1. Azért SD-be és HQ-ba van csapatjáték.

De most már kéne vita, mert Cod vs BF és nem CoD fórum😃
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Protein írta:
Hát tényleg túloztál BF3-mal egy kicsit, bár igaz, hogy egy-két embernek gondjai lesznek vele, de a legtöbb embernek el fog futni legalább minimumon (nem kell feltétlenül Amerikára gondolni, főleg mivel nem ott élünk). CoD grafikáján (meg úgy az egész játékon) meg már csak azért sem akarnak sokat javítani/újítani, mert Casual játék, és így több embernek el tud futni a gépén. Míg a BF-esek föl is akarnak valamit mutatni, a CoD készítői minimális munka mellett akarnak maximális nyereséghez jutni. Egyszerű játék, nem kell hozzá sok ész. (Most nem azt mondom, hogy csak a hülye játszik vele.)

Megnéztem nem rég egy CoD liga döntő meccsát, érdekességből, valahogy így zajlott:
CTF mapon, 4v4 volt, nézzük xy-t: Fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob, fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob stb.
Hallgassunk bele, mit mondanak a játékosok: "Shoot! *hablaty, röhögés* Shoot! Oh shit!"
Nézzük yz-t: Fut, meghal, gránát random eldob, fut, fekszik egy percet, lő, fut, meghal stb.
Nézzük xz-t: Meglepő fordulat! spawnol, NEM DOB RANDOM GRÁNÁTOT!, fut, NEM LŐ!, felveszi, a zászlót, és míg a többiek gyötrik az egerük bal gombját, ő beviszi a zászlót. (Egy ellenséggel találkozott menet közbe, de persze csapat inkább fekszik-lő-dob, mintsem hogy segítsen, egyedül kellett megküzdenie az akadállyal; lefeküdt és lőtt.)
De úgy látszik, ez neki sok volt, ezért csatlakozik bajtársaihoz; random gránát, fut, lő, meghal...
És én nem túloztam, tényleg ez volt. Élvezet volt nézni.
Érdekes, ritkán szokott CTF lenni tét meccsen, na meg ott pláne nem sok a taktika. SDbe már lehet némi támadó/védő taktikát felépíteni, de a CoD attól még az egyéni skillre alapoz. A régebbi részeit kedveltem is, de az MW3 már azért eléggé alulról súrolja a színvonalat.
0
0
0
0
susguy avatar
Ügye csak vicc volt ez az "ilyen jó meccsek"?
Amúgy Black Ops.
0
0
0
0
kl_akos avatar
Melyik CoD volt az mert én úgy tudom a CoD 2-ben meg az MW2-ben vannak ilyen jó meccsek
0
0
0
0
susguy avatar
Hát tényleg túloztál BF3-mal egy kicsit, bár igaz, hogy egy-két embernek gondjai lesznek vele, de a legtöbb embernek el fog futni legalább minimumon (nem kell feltétlenül Amerikára gondolni, főleg mivel nem ott élünk). CoD grafikáján (meg úgy az egész játékon) meg már csak azért sem akarnak sokat javítani/újítani, mert Casual játék, és így több embernek el tud futni a gépén. Míg a BF-esek föl is akarnak valamit mutatni, a CoD készítői minimális munka mellett akarnak maximális nyereséghez jutni. Egyszerű játék, nem kell hozzá sok ész. (Most nem azt mondom, hogy csak a hülye játszik vele.)

Megnéztem nem rég egy CoD liga döntő meccsát, érdekességből, valahogy így zajlott:
CTF mapon, 4v4 volt, nézzük xy-t: Fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob, fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob stb.
Hallgassunk bele, mit mondanak a játékosok: "Shoot! *hablaty, röhögés* Shoot! Oh shit!"
Nézzük yz-t: Fut, meghal, gránát random eldob, fut, fekszik egy percet, lő, fut, meghal stb.
Nézzük xz-t: Meglepő fordulat! spawnol, NEM DOB RANDOM GRÁNÁTOT!, fut, NEM LŐ!, felveszi, a zászlót, és míg a többiek gyötrik az egerük bal gombját, ő beviszi a zászlót. (Egy ellenséggel találkozott menet közbe, de persze csapat inkább fekszik-lő-dob, mintsem hogy segítsen, egyedül kellett megküzdenie az akadállyal; lefeküdt és lőtt.)
De úgy látszik, ez neki sok volt, ezért csatlakozik bajtársaihoz; random gránát, fut, lő, meghal... Pedig már kezdtem megijedni, hogy valaki csinálni is fog valamit.
És én nem túloztam, tényleg ez volt. Élvezet volt nézni...
0
0
0
0
akos328 avatar
szeretek túlzúsokba esni, de inkaább csalódjak kellemesen. amúgy visszatérve h az mw3 ba nem nagyon lesznek újítások. ez azért van (szerintem) mert az mw3- nél leírtam edig mennyi mindent újítottak. mivel az mw2 folytatása lesz, nem is fognak hűbele Balázs módjára újítani, csak apróságokat. ha lesz még cod rész, és eltávolodnak az mw szériától, akkor lesz nagyobb változás. Viszont a bf3 most nagyon eltalálták, mondjuk ellentétben a bf fanatikusokkal szemben én a cod sorozatot is eszméletlennek tartom. a másik meg h karácsonyra úgy is tervetek vmit újítani, vagy cpu-t, vagy vga-t, ami majd gyöngébbnek tűnik.
0
0
0
0
ssime avatar
i7-proci? Ne hülyits...
Nézd meg az én gépemehet hogy mien lesz és azzal normálisan menni fog...!
Egyébkétn most néztem meg a tidédt, és neked majd max a procival lehet gond... mert 2 magos, de amugy azzal a géppel minimumon BIZTOS! Deszerintem még jobban is fog menni, szerintem azzal normálisan tudsz majd vele játszani! 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
Akkor csak jó, mondom én örülnék ha menne legalább mediumon.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
akos328: most komolyan... nézd meg a BO gépigényét és a BC2-ét... amúgy a BF3 az emberek 90%-ánál elmegy legalább alacsony grafikán... mivel mint tudjuk a DICE nagyon pro az optimalizálás terén...

és azt ne felejtsük el hogy bármelyik COD-ot (BO-t nem próbáltam) lehet tolni tört verzióval is (10-15 perces meló... bár nem igazán éri meg...) és ezért játszanak velük még mindig olyan sokan 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
akkor a 70%-kal sokat írtam, legyen csak 50-55, és akkor a maradék lehet az amerikaiak, meg a többi nyugati országokba elszórva 1-1 ember az i7-es, gtx580-hd6990-nel. ez megint hülyeség, én inkább becslésnek mondanám, de majd meglátjuk, mert ez múlik az optimalizáltságon is. De ssime, én csak örülnék, ha nem lenne igazam, mert nagyon szeretném kiprobálni legalább, 1280*1024-ben, 30fps-sel.
0
0
0
0
ssime avatar
Nem! Csak nem tehetek róla hogy olyat irsz ami nem igaz...
0
0
0
0
Norbi1996 avatar
ssime írta:
"4. meg a multi. a BF3 graikájával az emberek 70% vagy 10-15 FP-sel 500-as pinggel fog játszani, ami azért kiábrándító, és én személy szerint utálom. nem ezzel akarom magyarázni a CoD grafikáját, de sztem ez is benne van, mert azzal nagyobb beállításon is normális FPS-sel ellehet játszani közepes konfigon."


Hát ez azért nem igaz mert pl: amerikában a töbségnek menni fog a játék rajta... szóval annyira azért nem lesz nagy a gépigénye...


Mindenbe belekötsz,😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Jan88 írta:
Mindig novemberben jönnek a codok!😆


karácsonyra
0
0
0
0
bloobird avatar
tasiadam írta:
amúgy én vagyok a hülye vagy más az?
dátum: 11.08.11 azaz 2011 8adik hó 11 és most van 4edike.

azaz 1 hét mulva jön ki?



Az november 8. Hónap/nap/év
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Mort2195 írta:
A dátumokat másképp nézik külföldön... November 8.-án jön a cod.


javagy 11edik hó 8... pedig már vártam... : /
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
amúgy én vagyok a hülye vagy más az?
dátum: 11.08.11 azaz 2011 8adik hó 11 és most van 4edike.

azaz 1 hét mulva jön ki?
0
0
0
0
akos328 avatar
nekem is tetszik mind2 játék, és ki is fogom próbálni őket.
A BF-be grafika, realizmus, taktika jellemzi, de azért DX9-ből ilyet kihozni se piskóta.
Hát a multit tényéeg elszabták a sokk killstrekkel, az nem tetszik, a hangokra meg igazából tojok, mert a játékmenet érdekel, éppen ezért a grafikára se figyelek...
és mivel MW2=mw3, csak felturbózva, ezért ugyan ezt fogom tenni.
BF-be meg majd meglátjuk.
De lehet h nem egymást meg a játékokat kéne fikázni hanem érveket mondani a 2 játékról.
0
0
0
0
ssime avatar
"4. meg a multi. a BF3 graikájával az emberek 70% vagy 10-15 FP-sel 500-as pinggel fog játszani, ami azért kiábrándító, és én személy szerint utálom. nem ezzel akarom magyarázni a CoD grafikáját, de sztem ez is benne van, mert azzal nagyobb beállításon is normális FPS-sel ellehet játszani közepes konfigon."


Hát ez azért nem igaz mert pl: amerikában a töbségnek menni fog a játék rajta... szóval annyira azért nem lesz nagy a gépigénye...
0
0
0
0
akos328 avatar
igen kicsit elfajult ez a vita...
próbálok pártatlan maradni, mind2 játékról beszélek.
Anno mondtátok ha CoD a noob rpg-vel rohangászó 10 éveseknek való, nahmost erre azt mondom én is játszom, és sok velem egyidős fiatal.
A másik amit mondtatoka csapatmunka a BF-be, az amit nem szeretnek, mert oda tudás kell. Ez igaz és jó is én is szeretem az olyan játékokat ahova kell egy kis összhang, ezért is HQ-zok és SD-zek CoD-on is.
a 3. dolog meg az 2 játék kell, mert 2 FPS "bolond" ember van. Az egyik a pörgést, a másik a taktikát szereti, az egyik játék ezt a másika másikat elégití ki.

4. meg a multi. a BF3 graikájával az emberek 70% vagy 10-15 FP-sel 500-as pinggel fog játszani, ami azért kiábrándító, és én személy szerint utálom. nem ezzel akarom magyarázni a CoD grafikáját, de sztem ez is benne van, mert azzal nagyobb beállításon is normális FPS-sel ellehet játszani közepes konfigon.

nem sikerült pártatlannak maradnom, de nem tehetek róla jobban CoD-os vagyok.
0
0
0
0
Norbi1996 avatar
Értelmes emberek ilyen szarságokon, vesznek össze...Szép halál mindenesetre.... Mind 2 játéknak vannak előnyei-hátrányai... Nekem Pl. MIND a 2 tetszik!Ami bejön még az a MOH! Am meg a tökéletes játékba is lehetne hibát találni! Ennyit szerettem volna mondani😀 Tov jó fórumozást😀
0
0
0
0
ssime avatar
Szerkesztettem a hsz-emet abba benne van nézd meg!
0
0
0
0
Adam996 avatar
Ezt most nem értem hogy mért vagyok értetlen 😊
0
0
0
0
ssime avatar
Jó bocs Jan88 csak ilyen emberrel még nem találkoztam az oldalon aki ennyire értetlen volt...!

hector maio: persze hogy olyat irtam rá! Mivel mondtam mond el miért jobb a COD te mondtál 1 okot ami olyan hogy kinek a pap kinek a papné...
Szóval egy normális okot sem tudtál mondani...
De mi ketten ne beszélgessünk inkább!!
0
0
0
0
Adam996 avatar
Jan88 írta:
COD VS Battlefield a téma címe nem pedig az, hogy hogyan sértegessem a másikat! Ha nem tudtok normálisan vitatkozni akkor hagyjátok abba! Nem kellenek az oldalra ilyen beszólások, hogy:
"grafika b*zi vagy?, Te agyilag beteg vagy?...


Én abba hagyom bár nem is én kezdtem csak nézd meg a 361-es hsz-t!
0
0
0
0
ssime avatar
Te agyilag beteg vagy? vagy mi? Te nem tudtad elmondani hogy miért jobb a COD csak mondtál egy okot... én eltudtam mondani. És a grafika is a játékhoz tartozik! És a játékról volt szó nem a játékélményröl... 😀 De ottvan még 4 ok h miért jobb...Csak látom hogy azok a kicsike kis agyadig nem jutottak el 😀 És ne szitkozodjál! Vagy mást már nem is tudsz irni?
Szánalmas vagy!!
0
0
0
0
Adam996 avatar
ssime írta:
Oké mondom 😀
Battlefield miért jobb?
-Grafika
-mozgás élethübb
-jármüvek sokkal több van és használni is lehet öket
-itt szükséges a csapatmunka
-Reálisabb a játék

Nagyábol igy most ennyi jutott az eszembe, de még mindig értelmesebbet mondtam mint te 😀


Ja bocs nem tudtam hogy neked a grafika a játékélményhez tartozik vagy talán grafika b*zi vagy?
0
0
0
0
Nedadam avatar
de látom azért vannak viták 😃
0
0
0
0
ssime avatar
Jó döntés volt 😀
0
0
0
0
Nedadam avatar
anno még én nyitottam a témát 😃
0
0
0
0
ssime avatar
Oké mondom 😀
Battlefield miért jobb?
-Grafika
-mozgás élethübb
-jármüvek sokkal több van és használni is lehet öket
-itt szükséges a csapatmunka
-Reálisabb a játék

Nagyábol igy most ennyi jutott az eszembe, de még mindig értelmesebbet mondtam mint te 😀
0
0
0
0
Adam996 avatar
[quote][b]hector maio írta:[/b]
[quote][b]ssime írta:[/b]
A COD-ba? Uristen... mondtál 1 okot... és az is milyen volt...
Veled nem éri meg beszélgetni...Menjél aztán játszál a COD-al laglább addigg sem irsz ide hülyeségeket.[/quote]

Na mért te okos vagy? akkor írjál te hogy miért jobb a BF
Vagy talán te okosabbat mondasz hogy a neve miatt veszik meg a codokat?
0
0
0
0
Adam996 avatar
ssime írta:
A COD-ba? Uristen... mondtál 1 okot... és az is milyen volt...
Veled nem éri meg beszélgetni...Menjél aztán játszál a COD-al laglább addigg sem irsz ide hülyeségeket.


Na mért te okos vagy? akkor írjál te hogy miért jobb a BF
Vagy talán te okosabbat mondasz hogy a neve miatt veszik meg?
0
0
0
0
ssime avatar
A COD-ba? Uristen... mondtál 1 okot... és az is milyen volt...
Veled nem éri meg beszélgetni...Menjél aztán játszál a COD-al laglább addigg sem irsz ide hülyeségeket.
0
0
0
0
Adam996 avatar
ssime írta:
Mondd el mitöl jobb a COD? Hmm? Ne csak azt mond hogy jobb és kész... indolkold meg!



Játékmenetbe jobb nem csak ölni kell benne hanem nagyon jó a körítése is!
0
0
0
0
Nedadam avatar
öszintén megmondja, a codban a játékélmény viszi a pálmát a bf 3 ban meg az élethűség
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Amikor irtál az áráról,akkor hozzáteszem nem csak a dlc-k kerülnek annyiba a teljes játék, de ha megnêzed az mw2 és a bc 2 kb ugyanakkor jelent meg, és az mw2 még mindig 8ezer körül a bc2 meg a fele sincs. Bobby bácsi és az activision nagyon nagy arcot növesztettek, csak valamit le is kéne tenni az asztalra hogy legyen mire a nagy arc, de eddig még semmire sincs...
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
bloobird írta:
A COD-ot évek óta a nevével adják el. Semmi említésre méltó újítást nem tartalmaz. Az MW2 olyan mintha az MW kapott volna egy DLC-t.
De ha ettől eltekintünk akkor is ott van még az, h a hangok (fegyverek) iszonyatosak, a grafika éppen határeset, fizikából meg egyenesen megbukott. A single nem rossz, bár egy kicsit olyan mint egy B kategóriás akciófilm. A multi viszont unalmas és amatőr szintű.
A legundorítóbb az egészben viszont az ára. Csak azért mert COD.
Ezt a három betűt kell megfizetni. És ez szomorú.

A BF:BC2 sem tökéletes játék, de jóval felülmúlja COD-ot. Gondolok itt a grafikára, a fizikára, a járművekre, és arra, hogy mellőz olyan baromságokat mint pl a tactical nuke. Na és persze ott van az elengedhetetlen teamwork, ami szerintem fontos része egy ilyen játéknak.

A COD sorozatról még annyit, h régen imádtam őket. A COD és a COD2 akkor amikor kijöttek szerintem a legjobb FPS-ek voltak. Szégyen, hogy mi lett belőle.



Ott a pont!
0
0
0
0
bloobird avatar
A COD-ot évek óta a nevével adják el. Semmi említésre méltó újítást nem tartalmaz. Az MW2 olyan mintha az MW kapott volna egy DLC-t.
De ha ettől eltekintünk akkor is ott van még az, h a hangok (fegyverek) iszonyatosak, a grafika éppen határeset, fizikából meg egyenesen megbukott. A single nem rossz, bár egy kicsit olyan mint egy B kategóriás akciófilm. A multi viszont unalmas és amatőr szintű.
A legundorítóbb az egészben viszont az ára. Csak azért mert COD.
Ezt a három betűt kell megfizetni. És ez szomorú.

A BF:BC2 sem tökéletes játék, de jóval felülmúlja COD-ot. Gondolok itt a grafikára, a fizikára, a járművekre, és arra, hogy mellőz olyan baromságokat mint pl a tactical nuke. Na és persze ott van az elengedhetetlen teamwork, ami szerintem fontos része egy ilyen játéknak.

A COD sorozatról még annyit, h régen imádtam őket. A COD és a COD2 akkor amikor kijöttek szerintem a legjobb FPS-ek voltak. Szégyen, hogy mi lett belőle.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Bloobirdnél a pont 😀
0
0
0
0
bloobird avatar
COD for lamers, BF for gamers.
0
0
0
0
pamerdavid avatar
Codokkal nem sokkal Multiztam, csak a 2-vel és a 4-el!

De számomra a BF BC 2 mindkettőt oda vissza veri...

Van értelme a csapatjátéknak, a rombolhatóságnak...

Ezerszer jobb!

Számomra!
0
0
0
0
ssime avatar
Mondd el mitöl jobb a COD? Hmm? Ne csak azt mond hogy jobb és kész... indolkold meg!
0
0
0
0
Adam996 avatar
Szerintem a COD-ok a jobbak 😃
0
0
0
0
ssime avatar
Mort: Oké lehet hogy a DICE-már 5 évenkeresztül dolgozott rajta ( amit nem tudok elhinni...) de most már uj motort lesz benne és ez a lényeg. Meg akkor Mindig erre fogják fogni hoyg évekbe telne? És akkor soha nem lesz uj motort? Haladni kell a korral. A másik meg hogy csinálhatnák ugy is hogy akkor 2-3 évig a másik fejlesztö csoport csinálja a játékot és akkor addig az Infinity Ward dolgozhat a motoron. Meg ez most olyan volt hogy elhalasztják,de valamikor ugy is meg kell csinálni az uj motort... Sok megoldás lenne erre.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
de ha 2-3 évbe is telne akk már elkezdhették volna pl a mw2-vel párhuzamosan készíteni és akk ez a mw3 már új grafikus motorral jöhetne ki
0
0
0
0
ssime avatar
akos328: Ami idén jelenik meg az uj Modern warfare 3 is ugyan azt a motort fogja használni.. Mert arra fogták hogy 2-3 év lenne uj motort irni... Érdekes battlefield-nek sikerült kevesebb 1 év alatt megirni és idén már uj motorr lesz a Battlefield 3-ba!😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Egy jó példa: Hasonlítsd össze Black Opsban az RPK és a Galil hangját. Nem érdekes? Egy Géppuskának olyan hangja van mint egy Gépkarabélynak, csak lassabb.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció