COD VS Battlefield

Szerző: Nedadam, 2009. August 08., téma
Fórum » Játékokról általában
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol
Hozzászólások: 883
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Dani234 avatar
Lehet h Jobb lesz a BF 3 mivel egy teljesen új Grafikai Motor hajtja nem?
de ahhoz képest a Cod még mindig versenyben van a megmaradt grafikai motorjával.
Ja meg az sem kizárt h így is többen fogják játszani a Cod nyolcadik részét mint a Bf 3 at.
0
0
0
0
TomiMan avatar
akos remélem így mar megfelel...😊
0
0
0
0
mxyzptlkmdk avatar
Az új játékmód mit takar? Onshlaught / Warfare mehetne bele 😃
0
0
0
0
TomiMan avatar
hozzatok fel a BF-ből érveket.


Tess:

"Grafika élethű hangok új rendering normálisabb élethűbb rombolhatóság 32vs32 ember ez a "play your way" (játsz ahogy akarod) meg COD szintű újítás új fegyverek pályák új térkép ezt ajánlom figyelmedbe mert úgy látom erre gerjedsz új HUD új járművek 10x több unlock-olható cucc mint a BC2-ben"


Gerdzso
- Grafika
- Részletesebb rombolhatóság
- Szebb hangok
- Közelharc rendszer
- Tüzelés mód változtatási lehetőség
- Jobb fegyver "összerakási" lehetőség
- Látszik a lábunk Laughing soft
- Új fegyverek
- Új eszköz kezelési rendszer(a kést külön előkell venni.. pont mint a gránátot)
- Jobb animációk(futásnál és mikor gugolásból nekiállsz futni... hasalás stb...)
- Most már nem kell olyan sok az ellenfélbe
- Vannak repülőgépek
- Új játékmód
- Az eseményekre reagáló egységek(szóban mivel multiról beszélünk)


TESSÉK ITT VANNAK AZ ÉRVEK AMIT 1X MÁR LEÍRTUNK CSAK VHOGY NEM VETTETEK ÉSZRE DE TALÁN MAJD MOST


BC2 ellenérv

-Nem lehet feküdni
-Nem lehet oldalazva futni
-sok a sniper

NINCS TÖBB


COD PRO

-kicsi a gépigénye

CONTRA

-sok a camper->
-sok a noskiller killstreak
-5 éve ugyanaz a játék
-plussz amiket eddig felsoroltam a korábbi HSZ-ekben (legalább 5-6)
-DRÁGA
0
0
0
0
akos328 avatar
ELHISZEM H JOBB NEM ÉRTED SŐT TUDOM, egyszerűen arra kérlek titeket, h ne csak a CoD-ot oltsátok mindig h mennyire rossz (ha még így is lenne), hanem vele párhuzamosan hozzatok fel a BF-ből érveket.
de nem tudom vagy a szavakat nem értitek h Pro, Contra és érv, vagy nem tudom h fogalmazzam meg h értsétek mit akarok már mondani, de ha ti a topicot úgy értelmezitek h fényezzük a BF-et és sz@rjunk bele a CoD-ba akkor folytassátok, de akkor sose lesz normális bezsélgetés, csak ezek fognak mindig menni.

csak nem szeretném ha civakodás lenne, hanem egy normális topic, bár 2 konkurenciát szembeállítani sose jó ötlet, bár jó kis topic lenne de mind1.
0
0
0
0
TomiMan avatar
de jöni fog 1 hülye gyerek... és elkezdni amiket az elöbb írtam, és ilyenkor felforr az agyvizem, amikor a CoD6- volt csak az életében,


Khm nekem nem csak a COD6 volt az életemben de ha nem rám gondoltál akk megnyugodtam😂

És ahogy azt már egy korábbi HSZben írtam ne azzal foglalkozz ami a múlt hanem ami a jelen!(
amikor elötte, csodás újítások voltak
) Mondj vmi újat ne a régit!
Am én hol fikáztam a cod-ot? te meg mort többet fikáztok engem mint én a szent cod-otokat! Én csak leírtam a hiányosságot! bezzeg azokat a HSZ-eket nem nagyon idézgeted amikor a jót is írnám (igaz ilyen nincs sok)

És hogy normális embernek tűnjek
Ha úgy lesz mint a BF2-ben akk a jet-en lesz bomba nem csak rakéta emberek ellen és a rakéta nem nagyon jó emberek ellen! Szerintem ha felszáltál nem nagyon akarsz leszálni! Am a BF2-ben az amcsiknak raptor volt az helyből fel/le szálló.

Am amint már írtam vagy csak akartam nem tom, abban egyetértek hogy az jó a cod-ban hogy sok a mod meg hogy pörgős a játékmenet, meg mindenki megtalálja amit akar, de akk is szánalmas az activision-től hogy 5. éve gyakorlatilag ugyanazt a játékot adja el.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
akos328 írta:
nem mondok mert nem játszottam a BFekkel, csak az 1942-vel, a többi vmiért nem ment. De pl kíváncsi vagyok h van kill ha repülőben vagy, mert a videó ezt mutatja. hogy szállsz le, meg még 1-2 dolog. kilősz 2 rakétát, megölsz vele annyi embert h az is felér egy bosszantó killstreakkel, pl Gunner Chopper.

nem akarom fényezni magam, de sztem ilyenekről lenne szó. Egyiket sem fikáztam és egyiket sem fényeztem. persze maradjon meg mindenki a maga kedvenc játékánál, de lehetne így is.

mondom azt h tele van a CoD, modokkal, és bárki találhat magának megfelelőt. Taktikusat, hentelőset, és akettő közöttit, is. Pl mondjatok ehhez kapcsolódó, contrát a BF-ből, vagy azt h a Bf ezzel jobban megoldotta, de ne a CoD alacsonyítsuk már össze vissza.

Sztem elég sokat írom érthető nem, h mit akarok???
Bosszantó tud lenni, ha kiszednek repcsivel, de ahhoz skill is kell, hogy kivitelezd, legalább is BF2ben igencsak kellett, míg CoDba csak kijelölöd a térképen a helyet, esetleg húzgálod a célkeresztet és lősz. Ezzel nem azt mondom hogy valamelyik jobb, csupán kiegészítettem amit írtál.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Mort2195: aham szóval mindenben jobb a BF...
Akos328: te pedig ha nem is játszottad honnét tudod hogy nem igaz/helyes az amiket mi mondunk hogy miért jobb? miben? és mennyivel?
0
0
0
0
akos328 avatar
nem mondok mert nem játszottam a BFekkel, csak az 1942-vel, a többi vmiért nem ment. De pl kíváncsi vagyok h van kill ha repülőben vagy, mert a videó ezt mutatja. hogy szállsz le, meg még 1-2 dolog. kilősz 2 rakétát, megölsz vele annyi embert h az is felér egy bosszantó killstreakkel, pl Gunner Chopper.

nem akarom fényezni magam, de sztem ilyenekről lenne szó. Egyiket sem fikáztam és egyiket sem fényeztem. persze maradjon meg mindenki a maga kedvenc játékánál, de lehetne így is.

mondom azt h tele van a CoD, modokkal, és bárki találhat magának megfelelőt. Taktikusat, hentelőset, és akettő közöttit, is. Pl mondjatok ehhez kapcsolódó, contrát a BF-ből, vagy azt h a Bf ezzel jobban megoldotta, de ne a CoD alacsonyítsuk már össze vissza.

Sztem elég sokat írom érthető nem, h mit akarok???
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Mort2195 írta:
gerdzso ne haragudj de ezen kívül mit mondjon? 😃 A játékmenetbe minden benne van. 😀
A játék borítója, a fejlesztőcsapat öltözködési stílusa, lehet sorolni.😂
0
0
0
0
Gerdzso avatar
akos328: mondj 5 olyan dolgot ami a BF-ben nem jó DE(itt a kedvenc szavad): ami nem a GRAFIKÁT vagy a JÁTÉKMENETET vagy a GÉPIGÉNYÉT érinti..
0
0
0
0
akos328 avatar
nem mert nem ez a topic, hanem szembe kéne állítania 2 játékot, és nem csak az egyiket fikázni., amúgy nem akarok senkivel se rosszba lenni, de ne alacsonyítsuk le a CoD-ot. Okés, ebben megegyezhetnénk?

Ezt meg írtam csak kidobott az oldal: igen E3 nem arra kíváncsi az ember h mennyire pro aki ott áll és tolja, hanem h hogyan néz ki, azon meg lehet állítani.

gerdzso én ennyivel megelégszem, mert tudom többet nem érdemel:
a Spec Ops nem lenne rossz ötlet

de... és itt jön megint a de. Úgy érzem megértettük egymást, de jöni fog 1 hülye gyerek(én is tudok hülye lenni) és elkezdni amiket az elöbb írtam, és ilyenkor felforr az agyvizem, amikor a CoD6- volt csak az életében, és akkor ír ilyeneket, amikor elötte, csodás újítások voltak a játékban, amiket felsoroni sem lehet.(bocs most megint elfogult lettem), és akkor tőlem is ilyenkor, és ezért jönnek néha meggondolatlan írások, de mondom még1x
0
0
0
0
Gerdzso avatar
akos328: a Spec Ops nem lenne rossz ötlet! de van benne egy hatalmas hiba.. ami a videóból is látszik... mégpedig az hogy az AI segghülye! amúgy ti a BF ellen csak a játékmenetet tudjátok felhozni és a gépigényt negatívként... 😀 inkább itt a baj... meg ott hogy a legtöbben nem is játszottátok(akinek nem inge....) a BF-et
0
0
0
0
akos328 avatar
TomiMan mindenki beláttja h a BF3 a jobb, az idegesít h fikázzátok a CoD-ot, amikor semmi okotok rá. ha nem tetszik nem kell játszani vele, de akkor tartsátok meg az ilyen megjegyzéseiteket. Az lene alényeg h mondtok vmit a BF-ből, mi erre vmivel visszavágunk a CoD-ból, vagy éppen fordítva. csak h ez addig fajult h mondunk vmit és akkor ez van: rossz grafika, rossz hang, rossz multiplayer, rossz minden. mi meg győzködünk titeket, h nem így van, amit nem is láttok be pedig nincs igazatok.
Azt mondom van nagyon jó Spec Ops, survival... erre ez lesz, látom előre. Sz@r grafika, rossz hangok, a BF sokkal jobb, jobb a mozgás szebb grafika, lehet gépeket irányítani. pedig a 2-nek éppen semmi köze.
0
0
0
0
TomiMan avatar
csak hogy teljesűljön a vágyad és lásd amit nem látsz hogy a BF3 a jobb:


0
0
0
0
Gerdzso avatar
Mort2195: olyan lesz mint az MW2 😀 csak 1-2 új perkel és fegyóval...
0
0
0
0
JackFeryll avatar
aaron_ írta:
Berakom ide is, aztán döntse el mindenki melyik a jobb 😃

[movie=youtube]NDDfPxF3EFE&feature=player_embedded[/movie]


Ha olyan lesz mint a BC2 akkor nem kell, viszont a repülés nem rossz😀
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Király játék lesz mind2 én azt mondom 😃
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Na látom a repcsivezetés király, ez biztos vétel nálam 😀 Azért remélem lowon elfutkos 😂 😃 Nagyon jó lesz 😀
0
0
0
0
aaron_ avatar
Berakom ide is, aztán döntse el mindenki melyik a jobb 😃

[movie=youtube]NDDfPxF3EFE&feature=player_embedded[/movie]
0
0
0
0
akos328 avatar
megvenni egyiket sem😃, de kipróbálom őket. csak tudjátok mi dühít, h mint kb 1 hónapja írtam h úgy beszéltek a CoD-ról mintha vmi ócska bóvli lenne. Azért elég sokat letett már az asztalra, köszönhető annak h "könnyű" feltörni de nagyon sok embernek okozott már jó pár óra szórakozást a multijaival.
Aztán megyek én is Mort után, nem hiszem h írok többet ide, mert kimaradnék én is a vitákból, azért elég szánalmas úgy beszélni egy világklasszis játékról( jó a 3.részben nincs újítás mert ha ti mondjátok)mint egy WC-ba való...
0
0
0
0
Master Killer avatar
Én is szeretem mind kettőt, most megveszem a BO-t. Azt még nem tudom, hogy a BF 3-at vagy az MW3-at veszem-e, de az biztos, hogy az egyiket megfogom. 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Azért irtam hogyha még lesz kedved csak akkor, nem akarom rád erőltetni a játékot (Nem is tudnám 😆😉
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Azért születik 2-3 komment, mert nem használjátok a szerkesztés gombot! 😀
0
0
0
0
Master Killer avatar
Ha te voltál az aki 5.jére se hitte el, hogy 8500ft az MW3, akkor lehet. 😆

Mondjuk érdekes ez a topic, mert rendesen "összeugrasztja" az embereket.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
hardX: ja velem is van így hogy mire leírok egy kommentet addigra több is jön...de ez akkor gáz mikor az miatt értelmét veszíti a komment 😃 amúgy felőlem tolhatjuk majd 😃 bár már elég sokat toltam 😜 szal ha addigra nem unom meg akk mehet 😃

Master Killer: ok no problem 😃

TomiMan: 😆
0
0
0
0
TomiMan avatar
nem feltétlenül rád céloztam, de rendben most már értem miért írtad.


Nem rá hanem rám😆😆
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Én meg amikor a Market Garden-en toltam németekkel (nekem jobban bejönnek az ő fegyverik 😜) Akkir tudod mindig kiira hogy mivel nyirtak ki, na amikor a priest nevű tüzérésgi ágyúval lőttek le akkor mindig ezt mondtam magamba "prieszttel leszettek) Most mond ki hangosan szerintem elég vicces 😃 Bár mindenen tudok nevetni 😀 Aztán ha meglesz a cuccos (vinyó stb...) akkor majd irok neked aztán tolhatjuk ha még lesz kedved 😀

LOL mire leirok egy kommentet 2-3 másik születik addig 😆
0
0
0
0
Master Killer avatar
TomiMan írta:
azt nem értitek meg h az egész a pénzről szól.


Ezt úgy mondod mint ha te abból a pénzból vmit is kapnál ne legyél te arra büszke h őket csak a pénz izgatja! Persze hogy a pénz izgatja de akk a pénzért adjanak is vmit!

Akk pont olyan morbid, mint a killstreakek...

Ez így hülyeség ahogy van! Már mért lenne morbid???? Az benne morbid hogy eldöntheted hogy miket használsz? EZ morbid?😲😲😲


Na végre egy dolog amiben egyetértek TomiMan-nel.

Gerdzso írta:
" csak sajnos sok itt az értetlen idióta... " én itt nem nagyon látok idézőjelet... (a sajátomon kívül)

nem vagyok kemény... de amíg én normálisan irogatok addig tedd te is azt...

és nem nem az volt a válasz... az egy korábbi hozzászólásodhoz szólt... mivel te írtad ezt a "csak sajnos sok itt az értetlen idióta..." gondoltam emlékszel rá... de úgy látszik nem...


Nem feltétlenül rád céloztam, de rendben most már értem miért írtad.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Kmisi99: meg arra ott a személyes kedvencem 😀 Enemy Engaged 1-2 😀

hardX: na úgy tökéletesen fog futni (remélhetőleg) amúgy az STG44 igen jó fegyver a játékba de mivel német oldalon van ezért nem igazán használtam tankból viszont japó oldalról a Wespe(azthiszem)-t szerettem nagyon
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Gerdzso: THX majd ha meglesz az új vinyóm meg SSD, akkor az ssd-re megy a win7 1.5TB-os Cav. Green-ra a letöltések, és akkor a mostani SATA-1es 160GB-os samsung-ra felrakom az XP mert nekem ez a játék még ma is nagyon jó 😀 Bár az Stg44 hangja idegesit 😃
0
0
0
0
Gerdzso avatar
" csak sajnos sok itt az értetlen idióta... " én itt nem nagyon látok idézőjelet... (a sajátomon kívül)

nem vagyok kemény... de amíg én normálisan irogatok addig tedd te is azt...

és nem nem az volt a válasz... az egy korábbi hozzászólásodhoz szólt... mivel te írtad ezt a "csak sajnos sok itt az értetlen idióta..." gondoltam emlékszel rá... de úgy látszik nem...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nos már elég mondandó az hogy teljesen új motort írtak a bf3 nak. Meg miben újabb a bc2 től. Jelenleg sokat nem lehet mondani csak amiket látunk olvasunk. De ott van az hogy lehet simán késsel szaladgálni megújították a fejlődés és cast rendszer csak olvasni kell. Nem olyat kell várni hogy hirtelen űrtechnika lesz meg fénykard az tényleg nagy újítás de nem ilyenre kéne gondolni hanem az apró de lényeges dolgokra.

"fél másodperc alatt felszállni a helivel"
Tudod túl élethű játékot se lehet csinálni mert ha pl megölnének és vége számodra a játék dobhatod az mondhatom rohadt élvezetes. És gondolom szerinted ezért már nem is reális a BF Épp ezért nem kell 5 percig rohadni a heliben mire felszáll mert az aztán az izgalom.
0
0
0
0
TomiMan avatar
azt nem értitek meg h az egész a pénzről szól.


Ezt úgy mondod mint ha te abból a pénzból vmit is kapnál ne legyél te arra büszke h őket csak a pénz izgatja! Persze hogy a pénz izgatja de akk a pénzért adjanak is vmit!

Akk pont olyan morbid, mint a killstreakek...

Ez így hülyeség ahogy van! Már mért lenne morbid???? Az benne morbid hogy eldöntheted hogy miket használsz? EZ morbid?😲😲😲
0
0
0
0
Gerdzso avatar
hardX: nem tudom nekem is eredeti a BF1942 de nekem 2 windows van fent (xp és win7 64bit) és a BF1942-t csak xp-n próbáltam :S
amúgy igen az volt az a pálya 😜 Tobruk is nagyon jó pálya 😃 bár én a BF-et szinte csak szövetséges oldalon toltam 😃 még a kedvencem a Stalingrad és Kharkov(vagy mi😃😉 imádtam ezeken a pályákon a ruszkikkal osztani az áldást 😃 jó kis "katyusa" 😜
0
0
0
0
Master Killer avatar
Ezt idéztem tőled: "- Jobb fegyver "összerakási" lehetőség"

És már ez a válasz?

"figyelj a hangnemre ok? köszi..."

Már idézni se szabad? 😊

Jó kemény vagy! 😂
0
0
0
0
Gerdzso avatar
akos328: na igen de ezt csak a játékosokat és téged minősít... tudod hogy nem újítanak szinte semmit de mégis megveszed... szóval a COD legújabb része is 5 éves? háát részben van benne valami... mivel grafikára 5 éves ok.. (mondjuk a single player AI-ja még 5 éves játékhoz képest is hülye)

"minek dobjanak ki pénzt a fejlesztésért" szóval elismered hogy rókabőr... 😀

COD1 vs BF1942 háát itt is lehetne sok jót felhozni a BF1942 javára... csak itt az a különbség hogy itt még lehet a COD1 részére is felhozni (sok) jót! és ez egészen igaz a 2. részig és 4. résznél is ez a helyzet... de onnantól nem lehet mivel túl jó játékok vannak mellette... (BIA, ARMA, OPERATION FLASHPOINT, METRO, STALKER, BIOSHOCK stb)...
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Gerdzso: Battle of Britain volt a neve ismerem a pályát az volt legfelül igaz? Neke a road to rome kieg-ben az volt a kedvencem, amikor egy kastélyt kellet védeni a németekkel a franciák ellen az valami hihetetlen jó volt 😀 Meg tobrukot is szerettem 😀 Amúgy nem tudod hogy nekem mi lehet a baja? Mert én eddig folyton törttel toltam és akkor amióta win7-em van egy csomó pálya töltés közbe kilépet ezért csak keveset tudtam, kipróbálni XP-n még csodásan ment mind1-ik, aztán most megvettem eredetibe a WWII Anthology-t pár napja mondom nosztalgiázok kicsit erre fölrakom, patch-eket sorba, belépek grafot maxra (😂😉 aztán amint rányomok egy pályára hogy inditsam hibaüzenet nélkül kilép a játékból, akárhányszor próbáltam, mind1 pályánál ezt csinálja 😕

akos: BF1942-ben én eddig egy buggal találkoztam az elég..khm..pikáns volt. Éppen omaha bech-en sniper-kedek amikor már szedném le az egyik embert látom hogy abba hagyja a haverjaim lövését, és elvonul a ház mellé, elkezdi k.i.v.e.r.n.i. (legalább is olyan mozdulatokat csinál) majd olyan 15 mp múlva megfogyla a fegyverét és rohan vissza lövöldözni 😆 😆
0
0
0
0
akos328 avatar
Akk pont olyan morbid, mint a killstreakek...
Csak akkor játék a játék ha tele van újításokkal, a CoD nem ér semmit, sz@r f0s, egyszerűen egy semmi, pfúj kukába vele, mert nem csinál új motort, hogy meri ezt.
Kb ez megy 2 oldalon keresztül, azt nem értitek meg h az egész a pénzről szól. ha megveszi 50millió ember, minden évben akkor minek dobjanak ki pénzt a fejlesztésért. ha lenne 30 milliárd bevételed te se foglalkoznál ezzel.
A másik meg h amiket összehasonlítunk az egy újonnan tervezett, írt játék és egy 5 éves alap felújítva minden évben. Ha nem lenne új motor a fele nem lenne benne amit leírtatok. Bezzeg a Cod1et senki sem hasonlítja a BF1942-vel mi?, mert azzal játszottam, Bug hátán bug.
De ha azt nézzük az Activision mit hoz ki ebből a motorból, mert elég jó kis motor lehet, ha eddig szolgálja a játékosok nagy részét nem igaz??? nem lehet sz@rnak nevezni ahogy ti teszitek...
0
0
0
0
Gerdzso avatar


gyengébbek kedvéért... és ez mégcsak a kezdetleges verzió
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Master Killer: youtube és google a barátod...
0
0
0
0
Gerdzso avatar
hardx: aha látszani fog 😃 és tényleg a BF1942 az egyik legjobb játék még mindig imádtam azt a pályát(a nevét nem tudom) mikor egy gyárat kellett védeni az angolokkal és a németek egy másik szigetről támadtak... és 90%-ba csak repülőkkel meg légvédelmi ütegekkel kellett menni 😜

Mort2195: ezt lefordítom... khm.... tehát lefutsz a boltba egy nagyítóért... mert másképpen nem látod meg az újításokat 😂

Master Killer: inkább nem süllyedek le a te szintedre... figyelj a hangnemre ok? köszi...
0
0
0
0
TomiMan avatar
- Jobb fegyver "összerakási" lehetőség"
EZ a BF3-ban lesz nem a BC2ben
0
0
0
0
Master Killer avatar
"- Jobb fegyver "összerakási" lehetőség"

Már az MW2-be ezerszer jobb volt mint a BC2-be, nem tudom miről beszélsz...

Linkeld már be azt a videót amibe, a fegyver kiegészítők vannak.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Gerdzso: Tényleg látszani fog a lábunk? Mert most viccet félretéve erre eléggé érzékeny vagyok....CoD MW1, nincs láb, MW2, nincs láb, Black ops, nincs láb, Metro 2033 nincs láb stb... Alien vs Predator (2010) VAN!!! 😀 Amúgy egyet értek Gerdzsoval, meg TomiMan-nal 😀 Végig olvastam 2 oldal kommentet 😃 És a repülőgépek is királyok leszenk, csak ne ilyen cod szintű AC130 legyen hanem te irányitod, élethű kanyarodás stb.. mint a BF 1942-nél, az még mindig egy nagyon-nagyon király gém 😀
0
0
0
0
TomiMan avatar
Na ha összerakjátok ezt a sok infót(sok sikert hozzá) akk észreveszitek hogy a codban már most megjósólhatóan fele ennyi nem lesz! (az ilyen mort2195 féle új stílusu 50-es nem számít)😂😂😂
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció