COD VS Battlefield

Szerző: Nedadam, 2009. August 08., téma
Fórum » Játékokról általában
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol
Hozzászólások: 883
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
vkristof01 avatar
Na,igen gyönyörű lesz az a bf3, (valszeg jobb mint az MW3) azt is nagyon várom.
Ami viszont a BFBC2-ben zavart az a fél percenként fél perces átvezetővideó volt,ha nem is minden pályán de többnyire.
Ehelyett pl: CoD7 tele van akciófilmekbe illő,változatos kis részletekkel mint ablakokon beugrálás,(mint az a videóban is benne van) óriáscsúzlival molotov koktél dobálás,helikopter csáklyázás,kémrepülőről való csapairányítás,stb. na meg ott vannak a karakterváltások is,de ezek mellett mégsem érzem úgy,hogy nem hagynak egybe lenyomni egy ütközetet.Mindig jut egy kis --nem feltétlenül vizuálisan-- látványos finomság.
A másik ami nálam sokat nyom az az óriási fegyereválaszték
akár a minigun-tól az ílypuskáig.
Főleg ezért tetszettek jobban az eddigi CoD-ok,a többi csak a pálya hangulatán múlt.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar


[movie=youtube]rUenaveVupc&feature=related[/movie]
0
0
0
0
warcraftman avatar
nekem Bf magasan veri a cod midegyik részét a cod nem tudta vissza adini az igazi háboru hangulatát csak aza tipikus
lövödözös játék mint a conter-strike keringek a pályán körbe körbe és lövök mindent aminek 4 nél kevesebb lábba
van és adig megyek ameddig le nem lönek háturol vagy el nem fogy a löszer vagy a hp.Nekem semi nem tetszet a cod-ban
egyépkén aki a grafikára veri magátt és nem a játék élmény számit neki hanem az hogy "hüü odanéz mijen jól nézki az
a bokor vagy fa " többi meg nem számit bf az izgalom fogot meg amikor foglalamo a pontot és nézem a távolt harckocsi
vagy könyü páncélos után de fél szememel lesem a levegöt is helikopter vagy repülö után és abban mozognak nem pedig
pálya diszitést gazdagitják "hogy az a hangulatod legyen ez hábor azért mégis"A codban ase nagyon jött be hogy lusták
voltak szervergépet bérelni vagy venni.És nagyon boszatot az benne hogy megeveszem a játékot és azon izguja hogy
remélem olyan lesz a szerver akinek bírja a gépe és jo a nete.Mert különben szagatos lagolos lesz a map.Vissza térve
a grafikára a bf3 2x jobb lesza a grafikályam mint a cod mw nek.Egy szo mint 100 cod enegem egy sims conter-strike
keveréknek jőn elö a sok kiegel amit külön külön vegyél meg hogy a ww2 vigig játszad és a fps terén hogy az a jobb
akinek több az fps-e.Nem akarok sekit megsérteni ez az én személyes véleményem a 2 játékrol.Elnézést kérek azotol
akikenek felkavarom az érzéseit. köszön
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Ízlés kérdése, ha ezt grafikára lehet mondani vagy rosszul emlékszem de a BC2 grafikája engem nem nyűgözött le,bár dzsungelt nézve én Crysis-hoz szoktam,ha sivatagról van szó Far Cry 2-höz és ha városról Crysis2-höz,persze most nem ők számítanak.
És igen,játszottam BF2-vel is de csak amíg nem játszottam a CoD6-al,az után kicsit gyengének találtam.
(egyébként mindkettőt szeretem,csak a CoD-ot jobban)
De mire jó ez a téma?Hogy a rajongókat egymásnak ugrasszák,eltérő ízlésük miatt még ha nem is komolyan?Tulajdonképpen csak vitára jó,ezt a cím is tükrözi.😀
0
0
0
0
Gerdzso avatar
vkristof01: COD7 grafja szebb mint a BC2-é??? 😃 véletlenül nem a BF2-vel játszottál? 😃 mert ha nem akkor vagy részeg vagy vagy bevagy lőve 😃 sajnos mást nem tudok erre mondani 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
norbi1996 mindenki ezt mondja hiszen ez az igazság, az egyik itt,a másik ott domborít.
A hangok sztem egyedüla CoD2-ben olyanok amikre azt mondhatom h ellettek találva.
0
0
0
0
Norbi1996 avatar
Most vittem végig a BFBC2-őt... Hát...mit is mondjak...Többet vártam tőle😀 EGyik az, hogy rövid, a másik az, hogy semmi különleges nincs benne... A multija viszont zsíír😃 A Cod 6-7-et is végig vittem már egyszer-ktszer....Azoknak sztem jobb a singleje... Tudom, írtam már ide egyszer, akkor még csak a BFBC2- demojával játszottam! A fegyverhangokon mind 2 játékban lehetne bőven változtatni😃 Sztem a grafikából jobb a Battlefield😀 De játékélménybe a Cod változatosabb és nobb is ztem😃 A hibájuk csak az. hogy Qrva RÖVIDEk😆
Ui.:Nem kell velem egyetérteni, EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM😃 Tov. jó fórumozást😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
vkristof01 sztem valami nincs rendben a látásoddal 😆
bc2 grafikája messze szebb mint akármelyik cod 😆
0
0
0
0
vkristof01 avatar
Szerintem a CoD7 grafikája nagyon messze felülmúlja a BFBC2-jét,kis videókat berakva pedig úgyse lehet megállapítani ha valaki nem játszotta mindkettőt fullon, nagy képernyőn és nem látta, hogy más környezetekben is milyenek.
Az utolsó CoD aminél a BC2 jobb volt grafikailag az szerintem a 4.
A grafikát nem érdemes fikázni amíg a BF3 ki nem jött.
Nekem személy szerint a CoD fegyverhangjai is sokkal jobban tetszettek de persze egyik se lehet olyan mint az igazi.
A BF single-je pedig szerintem kicsit monoton és unalmas egy CoD-hoz képest.
0
0
0
0
shghs123 avatar
mind 1 ink meg veszem a bf:bc2-t
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
shghs123 írta:
Azt szeretném kérdezni melyik battlefieldel lehet úgy játszani hogy nem kell eredetiben meg venni pl: xfiréről vagy úgy feltőrvel mint a cod 6 vagy akár bottok ellen de úgy hogy nem kell meg venni
Botok ellen mindben tudsz játszani (kivéve a BC2be, de abban meg van single), multizáshoz viszont eredeti játék kell minden részhez, törttel eléggé problémás játszani, viszont egyik rész sem drága már. Esetleg még játszhats a Play4Freevel, vagy a Heroes-zal, ezek ingyenesek.
0
0
0
0
JackFeryll avatar
shghs123 írta:
Azt szeretném kérdezni melyik battlefieldel lehet úgy játszani hogy nem kell eredetiben meg venni pl: xfiréről vagy úgy feltőrvel mint a cod 6 vagy akár bottok ellen de úgy hogy nem kell meg venni

Botok ellen BF2-vel tudsz játszani.
0
0
0
0
shghs123 avatar
Azt szeretném kérdezni melyik battlefieldel lehet úgy játszani hogy nem kell eredetiben meg venni pl: xfiréről vagy úgy feltőrvel mint a cod 6 vagy akár bottok ellen de úgy hogy nem kell meg venni
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
A CoD részekbe kissé át vannak szabva a fegyverek, élből kissé fényesebbek, a játékban meg nincs semmiféle térhangzás, csak a studio hangokat hallani, nem változnak a tértől függően, így eléggé béna a hangjuk.
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Amúgy midnenkinek a grafika a lényeg? Nem értelek titeket..
0
0
0
0
Gerdzso avatar
MOrt2195: sztem nem... de köztudott hogy a COD fegyverhangjai szánalmasak.... 😀 néz meg egy két videót neten... bár az sem az igazi de ott érezni hogy mennyivel másabb a fegyverek hangja...

amúgy a COD-grafikája meg a közelébe se ér a BFBC2-éhez....
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ja nagyon nem szépek a fegyók. Vagyis végül is lehet szépnek mondani de a hangjaik rosszak meg nem hasonlítanak az igaziakra.
0
0
0
0
Master Killer avatar
tibi a tibi: "De a BF singleje játékélményben a Cod nyomába sem ér"
Azért ezt nem mondanám! 😉
0
0
0
0
tibi a tibi avatar
A COD-ban szebbek a fegyverek az igaz 😜 De most mindenki a Multiról beszél. De a BF singleje játékélményben a Cod nyomába sem ér 😃
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Master Killer írta:
JackFeryll írta:
Master Killer írta:
Protein: Azért ne mond már, hogy olyan jó grafikája van a BC2-nek ránézek egy fára és elhányom magam, a fegyvereknek meg nincs meg az a fémes "csillogása" hanem olyan mintha gumiból lennének...

Akkor te egyik játékkal sem játszol, mert mindkettőtöl rosszul vagy ? 😃
SZerintem nincs gond a fákkal, meg már-már szinte részletkérdés dolog. Ahhoz amúgy, hogy növényeket pl fákat rendesen lehessen modellezni le kéne tesszelálni az egészet, a kérgét, a levelek erezetét stb aztán akkor szuper lenne, csak lehet hogy akkor a GTX590 is kevés lenne 😀

Szerintem azért max beállítások mellett elég szép grafikája van nem hogy a MP, de még a SP játékokhoz mérten is.


Miért lennék mindkettőtől rosszul? 😊
Én most a BC2-ről beszéltem és igen játszottam mind a kettővel...


Mert a COD-ban sem sokkal szebb 😀
0
0
0
0
Master Killer avatar
JackFeryll írta:
Master Killer írta:
Protein: Azért ne mond már, hogy olyan jó grafikája van a BC2-nek ránézek egy fára és elhányom magam, a fegyvereknek meg nincs meg az a fémes "csillogása" hanem olyan mintha gumiból lennének...

Akkor te egyik játékkal sem játszol, mert mindkettőtöl rosszul vagy ? 😃
SZerintem nincs gond a fákkal, meg már-már szinte részletkérdés dolog. Ahhoz amúgy, hogy növényeket pl fákat rendesen lehessen modellezni le kéne tesszelálni az egészet, a kérgét, a levelek erezetét stb aztán akkor szuper lenne, csak lehet hogy akkor a GTX590 is kevés lenne 😀

Szerintem azért max beállítások mellett elég szép grafikája van nem hogy a MP, de még a SP játékokhoz mérten is.


Miért lennék mindkettőtől rosszul? 😊
Én most a BC2-ről beszéltem és igen játszottam mind a kettővel...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
JackFeryll írta:
Master Killer írta:
Protein: Azért ne mond már, hogy olyan jó grafikája van a BC2-nek ránézek egy fára és elhányom magam, a fegyvereknek meg nincs meg az a fémes "csillogása" hanem olyan mintha gumiból lennének...

Akkor te egyik játékkal sem játszol, mert mindkettőtöl rosszul vagy ? 😃
SZerintem nincs gond a fákkal, meg már-már szinte részletkérdés dolog. Ahhoz amúgy, hogy növényeket pl fákat rendesen lehessen modellezni le kéne tesszelálni az egészet, a kérgét, a levelek erezetét stb aztán akkor szuper lenne, csak lehet hogy akkor a GTX590 is kevés lenne 😀

Szerintem azért max beállítások mellett elég szép grafikája van nem hogy a MP, de még a SP játékokhoz mérten is.
Akkora pályát valóban őrültség lenne olyan részletesen tesszellálni, na de a Black Opst se kell félteni, némelyik pályán pixeleket meg lehet számolni a textúrákon.
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Master Killer írta:
Protein: Azért ne mond már, hogy olyan jó grafikája van a BC2-nek ránézek egy fára és elhányom magam, a fegyvereknek meg nincs meg az a fémes "csillogása" hanem olyan mintha gumiból lennének...

Akkor te egyik játékkal sem játszol, mert mindkettőtöl rosszul vagy ? 😃
SZerintem nincs gond a fákkal, meg már-már szinte részletkérdés dolog. Ahhoz amúgy, hogy növényeket pl fákat rendesen lehessen modellezni le kéne tesszelálni az egészet, a kérgét, a levelek erezetét stb aztán akkor szuper lenne, csak lehet hogy akkor a GTX590 is kevés lenne 😀

Szerintem azért max beállítások mellett elég szép grafikája van nem hogy a MP, de még a SP játékokhoz mérten is.
0
0
0
0
whiplaser avatar
nah erre én aszondom hogy minda2 jó ha bár szerintem is a BF jobban jön fel a cod meg tartja a szintet 😜 és ez tünik annak hogy cod süllyed mert a BF irdalmatlan mennyisgűá újjitást tartalmaz a cod viszont azt viszi tovább ami az előző részekben sikeresek voltak... ez csak az én véleményem én igy veszem észre 😜
0
0
0
0
Master Killer avatar
Protein: Azért ne mond már, hogy olyan jó grafikája van a BC2-nek ránézek egy fára és elhányom magam, a fegyvereknek meg nincs meg az a fémes "csillogása" hanem olyan mintha gumiból lennének...
0
0
0
0
akos328 avatar
De ha azt nézzük, ki mit tett le az asztalra, a CoD elbújhat a béka feneke alá.

Azért a 4. részig sokkal többet nyújtott. nem akarok kifogásokat keresni de biztos megvan annak az oka is h a Cod nem újított. nem látunk be a fejükbe, lehet h most elássák magukat jó mélyre és jővőre vmi újjal berobannak. Most kicsit előreszaladtam ugyan, de az mw3 már "kész" van azon nem lehet javítani.

1. rész- első világháburós játéka piacon
2. rész- ugyan ez, a maga korában kiváló grafika, remek multi
4. rész- Világháborúról Modern hadviselésre tértek át.
Azért nem modhatjátok h nem tett le semmit az asztalra, és ezek miatt is lett oylan népszerű, amit még ma is őríz- bármennyire spúr volt most az Activision.

3,5,7. rész- nem volt maradandó, de azért rájuk se mondhatjuk azt h B kategóriások, legalább is én nem mondanám.

A multi tényleg elmarad a taktika hiányával, de nem mindenki szeretia taktikus játékot, egyszerő morbid kikapcsolódás is jó néha, amit azért elég szépen kielégít.
bár hangsúlyozom megint nem csak TDM és FFA-van.
0
0
0
0
susguy avatar
A CoD olyan mint a legtöbb Casual játék, mindenki tudja játszani, még minimális játéktudás mellett is. Meg vannak akik profibban játsszák. Ezzel nem lenne baj, ha nem istenítenék halálra. Semmi nagyot nem alkotott. Vannak fegyverek, jól hangzó perk-ek meg killstreak-ek amiknek igazából semmi értelmük, aztán mehetsz ölni. Vannak akik ezeket próbálják taktikusan használni, de ha az embernek nincs ehhez érzéke, anélkül is boldogan el tudja nyomkodni a bal egérgombot.
A BF részek már sokkal átgondoltabb játékok, ott a készítők le is akartak tenni valamit az asztalra. És le is tettek. Grafika, játékélmény, élethűség terén is.
A CoD egy egyszerű, Casual játék, a BF pedig egy átgondoltabb, kidolgozott játék. Ha ez alapján értékeljük őket, mindegyik jól teljesít a maga terén. De ha azt nézzük, ki mit tett le az asztalra, a CoD elbújhat a béka feneke alá.
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
Én szeretem mind a két fajt bár Bc2 megvan eredetibe multi 1 kicsit nehéz de abba is mint mindenbe belekel jönni
0
0
0
0
susguy avatar
akos328:
Hiába része a játéknak a killstreak rendszer, attól még egy elég hülye megoldás. BF-ekbe is vannak légi egységek, de nem kell hozzá megölni X embert, hogy repülhess velük. Miért kéne? Non-sense.
A grafika pedig igenis elég öregecske mára, néztem Black Ops-ot, és mintha a CoD4 kacsintott volna vissza egy kicsit igényesebb texture pack-kel.

tibi a tibi:
Az hogy van tört, nem előny. Azpedig, hogy kisebb a gépigénye, inkább hátrány mint előny, mert olyan is a grafikája amilyen. (Jó, nem kell graf buzinak lenni, de azért van egy minimum határ amit át kellett volna már lépniük CoD4 óta.)
0
0
0
0
tibi a tibi avatar
ja és 25 után már megy is az atom moszkvára 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
Biztos tudjátok mit beszéltek???😃 Úgy beszéltek egy világhírű játékról, amit minden évben év játékának választottak, és a legtöbb eladással büszkélkdhet, mint ha vmi Rossz PC-s Játékok alanya lenne. Vmi City Interaktive minőségű f0s lenne.

Azért ennyire nem rossz, azért fikázzátok annyira mert rosszabb grafikája van??? DX-9hez képest nagyon is szép, főleg aki játszott vlaha vele, az tudja h nem sok mindent lehet állítani a grafikán, ha ezen változtatnának, akkor jobb lenne a helyzet.

A másik h nincs benne csapatmunka, nem TDm, meg FFA-z ni kell, ezekneka modoknak direkt aza lényege h nem is kel csapatmunka, csak mész és ölsz.

A killstreakek, meg hozzá tartozik a játékhoz, melyik amerikai csapat indulna harcba helikopter, és egyéb gépek nélkül. Bár a Nuke kicsit azért túlzás.

hiába játszottam 3 évig codot 1 nap alatt átáltam a battlefieldre és hogy bemutatták a bf3 at, attól kezdve tagadom hogy valaha is coddal mertem játszani!
HiddenBlade te is úgy beszélsz, mint ha a PC-s játékok szégyene lenne.

Most hiába jöttök azzal h csak a 10 évesek veszik, mert nem tudnak mással játszani, de attól még a legtöbb eladással álla piac élén, azért nem a budget, kategória budget-je.

És vajon háborúban az van hogy jee leöltem 5 oroszt hívhatom az f12 őket?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Master Killer írta:
Életszerűbb a CoD, BC2-be M24-el 8x rálövök az ellenre (jelzi is a találatot) és nem hal meg, fejbelőni is legalább 3x kell, hogy kifeküdjön!
Nagyon erőtlenek a fegyverek!

CoD-ba nincs ilyen, minden úgy jó ahogy van! 😀
Akkor az ping hiba valamelyik oldalon, mert az M24 fejre elsőre, testre másodikra öl, HCbe meg golyóhalál.
akos328 írta:
Biztos tudjátok mit beszéltek???😃 Úgy beszéltek egy világhírű játékról, amit minden évben év játékának választottak, és a legtöbb eladással büszkélkdhet, mint ha vmi Rossz PC-s Játékok alanya lenne. Vmi City Interaktive minőségű f0s lenne.

Azért ennyire nem rossz, azért fikázzátok annyira mert rosszabb grafikája van??? DX-9hez képest nagyon is szép, főleg aki játszott vlaha vele, az tudja h nem sok mindent lehet állítani a grafikán, ha ezen változtatnának, akkor jobb lenne a helyzet.

A másik h nincs benne csapatmunka, nem TDm, meg FFA-z ni kell, ezekneka modoknak direkt aza lényege h nem is kel csapatmunka, csak mész és ölsz.

A killstreakek, meg hozzá tartozik a játékhoz, melyik amerikai csapat indulna harcba helikopter, és egyéb gépek nélkül. Bár a Nuke kicsit azért túlzás.

hiába játszottam 3 évig codot 1 nap alatt átáltam a battlefieldre és hogy bemutatták a bf3 at, attól kezdve tagadom hogy valaha is coddal mertem játszani!
HiddenBlade te is úgy beszélsz, mint ha a PC-s játékok szégyene lenne.

Most hiába jöttök azzal h csak a 10 évesek veszik, mert nem tudnak mással játszani, de attól még a legtöbb eladással álla piac élén, azért nem a budget, kategória budget-je.
A CoD már nem az a nagy széria, ami anno rengeteg díjat kapott. Ez idén már az E3on is kiütközött, már a kritikusok is húzták a szájukat a kevés újítás miatt, szinte alig-alig jelölték, míg a BF3 raklapnyi díjjal tért haza. A motorra meg ne mondja senki, hogy DX9hez képest szép, vegyük csak példának a Crysis 2t, na azt lehet szép Dx9es játéknak nevezni 2011ben. Nem azzal van a gond, hogy DX9es a játék, hanem azzal, hogy a már alapból öreg motort nem is fejlesztik egyáltalán, annyira a konzolos optimalizációra hajtanak, hogy a PCs verzióba is képtelenek legalább nagyobb felbontású textúrákat használni helyenként. Ahhoz képest, hogy anno a 2, vagy a 4 milyen bitang jól nézett ki, ez már nagyon B kategória, még a City is Chrome engine 4et, meg Cryengine 3at használ.
0
0
0
0
Master Killer avatar
Életszerűbb a CoD, BC2-be M24-el 8x rálövök az ellenre (jelzi is a találatot) és nem hal meg, fejbelőni is legalább 3x kell, hogy kifeküdjön!
Nagyon erőtlenek a fegyverek!

CoD-ba nincs ilyen, minden úgy jó ahogy van! 😀
0
0
0
0
tibi a tibi avatar
akos328: én is ezt akartam irni csak nem jutott eszembe 😜 COD-4ever 😃
0
0
0
0
Master Killer avatar
Néha multizok a Bad Company 2-vel is, de attól függetlenül egyértelműen a CoD jobb! 😎
0
0
0
0
akos328 avatar
Biztos tudjátok mit beszéltek???😃 Úgy beszéltek egy világhírű játékról, amit minden évben év játékának választottak, és a legtöbb eladással büszkélkdhet, mint ha vmi Rossz PC-s Játékok alanya lenne. Vmi City Interaktive minőségű f0s lenne.

Azért ennyire nem rossz, azért fikázzátok annyira mert rosszabb grafikája van??? DX-9hez képest nagyon is szép, főleg aki játszott vlaha vele, az tudja h nem sok mindent lehet állítani a grafikán, ha ezen változtatnának, akkor jobb lenne a helyzet.

A másik h nincs benne csapatmunka, nem TDm, meg FFA-z ni kell, ezekneka modoknak direkt aza lényege h nem is kel csapatmunka, csak mész és ölsz.

A killstreakek, meg hozzá tartozik a játékhoz, melyik amerikai csapat indulna harcba helikopter, és egyéb gépek nélkül. Bár a Nuke kicsit azért túlzás.

hiába játszottam 3 évig codot 1 nap alatt átáltam a battlefieldre és hogy bemutatták a bf3 at, attól kezdve tagadom hogy valaha is coddal mertem játszani!
HiddenBlade te is úgy beszélsz, mint ha a PC-s játékok szégyene lenne.

Most hiába jöttök azzal h csak a 10 évesek veszik, mert nem tudnak mással játszani, de attól még a legtöbb eladással álla piac élén, azért nem a budget, kategória budget-je.
0
0
0
0
Master Killer avatar
FeRR írta:
codmw2 2x-esen elfogja verni a bc2-t😀


Elmehetnél jósnak! 😃
0
0
0
0
HiddenBlade avatar
BATTLEFIED RULEZ ÉS KÉSZ 😆 nekem az az örök kedvenc mióta játszottam a bad company 2 vel... hiába játszottam 3 évig codot 1 nap alatt átáltam a battlefieldre és hogy bemutatták a bf3 at, attól kezdve tagadom hogy valaha is coddal mertem játszani!
0
0
0
0
gabesz1024 avatar
Én mind2 játékot várom.Sztem fölösleges hasonlítgatni itt a 2 játékot.semmi értelme az egésznek.
COD-Pozitívumok:
-Pörgős multiplayer
-akciódús egyjátékos mód
-Spec-Ops

Negatívumok:
-Multiban nuku csapatjáték
-Anyázós 10 éves fostalicskák
-A multi egy idő után lapos,unalmas lesz.
-A grafikus motor már cserére szorul(de szegény activisionnek nincs rá gempája)
-Idegesítő Killstreakek

BF😜ozitívumok:
-Élethűség(rombolhatóság,szép grafika,jól kidolgozott karakterek)
-Multiban inkább a csapatjáték áll a középpontban.
-Remek kampány mód
-Multiban rengeteg fegyver,használható jármű

-Negatívumok:
Nem nagyon tudok felsorolni ilyet 😃
Még talán a gépigény,de azt a BF 3 nak nem tudjuk,a BC 2 alapján a látványhoz képest sztem alacsonynak mondható
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
A BF-eket nem ismerem 2x akartam leszednia BC2-őt nem sikerült futtatnom..mind1 nem lényeg, De ha tényleg olyan taktikus amilyennek beállítjátok, akkor lehet h áttérek, a BF3-hoz. Csak sztem ott sem lesz másképp. Egy 10 éves gyereket, akinek nincs más, és jobb dolga csak napi 27órát játszik, az nem fog foglalkozni a feladattal, csak a skillekkel.

BF re nem jellemző ez a 10 éves korosztály mert egyaz hogy meg kell venni a játékot de még ha a kis fos is megveszi 10 perc után visítva megy szüleihez hogy szar csak mert nem tud vele játszani mert nem mész osz lősz játékot kapott.
0
0
0
0
tibi a tibi avatar
Akkor íme a COD mellett pár érv 😃 kisebb a gépigénye, és nem muszáj megvenni a játékot h lehessen játszani mert van tört 😃 és még van 100 másik érv ami most nem jut eszembe 😆 ha valaki tud még valamit irja le 😜
0
0
0
0
Gerdzso avatar
tibi a tibi: nem tudom te hol játszol és kikkel(ha clannal játszol akkor ok) de amikor én játszottam akkor a HQ-abból ált hogy mindenki ment a saját feje után...még SD-nál jobb a helyzet... de ott is a béka segge alatt van a csapatmunka... fut gránát lő.. spawn... ennyi.... amúgy a BF-"esek" még 100 másik dologgal tudnak érvelni... míg a COD-"osok" nem igazán tudnak a COD mellett vagy a BF ellen érvelni...
0
0
0
0
tibi a tibi avatar
Most mindenki azzal érvel a BF mellett, hogy ott van csapatmunka, a COD-ba is van csapatmunka! PL: a HQ-ban fontos a jó csapatmunka v a SD,CTF-be is.(persze mindig vanak olyanok akik nem működnek 1 ütt 😃😉
0
0
0
0
JackFeryll avatar
A BC2-ben a csapatmunkának meg van az az oldala is, hogyha lámákkal vagy (akik a killre mennek, nem az aktuális feladatra és egymás segítésére [ezek lehetnek akár 50-esek is]) akkor élvezhetetlen a játék, mivel egyedül sokszor tehetetlen vagy és csak fekszel.
Ha van csapatmunka akkor szuper lehet a játék még akkor is, ha teljesen support szerepet töltesz be és alig ölsz.
Viszont ezt a játékot szerintem klánnal érdemes játszani, mert anélkül a meccsek minimum 50%-a csak arra jó, hogy felidegesítsen.
A másik kedves dolog, hogy ebben a játékban a killek 70%-a noskill. Vagy nincs a látókörödben vagy random gránát, vagy heli stb...
Szóval lehet, hogy CS-ben mindenki kapja tőled a headet (márpedig szerintem a CS-hez kell skill) itt meg fekszel úgyis, ha a társaid segítése a fő célod.

Amúgy jó játék, de a BF2 számomra sokkal élvezetesebb volt.
0
0
0
0
susguy avatar
BF-ekbe az a jó, hogy kicsit nehezebben dolguk van, ott nem igazán tudsz mit csinálni csapatmunka nélkül. Persze van egy-két jópofa emberke, aki shotgun-nal vagy Gustav-val (rakétavető) írtja a jó népet, de szerencsére kevés ilyennel találkozni (főleg mert nagy szeretettel tiltják az ilyeneket a szerverekről). A sima BF-ekre ez hatványozottan igaz, a BC sorozat már kicsit nagyobb hangsúlyt fektetett az egyéni skillre.
0
0
0
0
akos328 avatar
A BF-eket nem ismerem 2x akartam leszednia BC2-őt nem sikerült futtatnom..mind1 nem lényeg, De ha tényleg olyan taktikus amilyennek beállítjátok, akkor lehet h áttérek, a BF3-hoz. Csak sztem ott sem lesz másképp. Egy 10 éves gyereket, akinek nincs más, és jobb dolga csak napi 27órát játszik, az nem fog foglalkozni a feladattal, csak a skillekkel.
0
0
0
0
susguy avatar
akos328 írta:
😃 fekvőtámasz😆😆, de nem unalmas mert arra megy az egész h legtöbb skillt megszerezze, a feladattal mitsem törődve. PL sabotage- 200-skillje van 50 halálla, de 0-0 lett a meccs, fél órát küzködtünk a semmiért, persze utána a szétlövésben kikaptunk-.- Ez engem is idegesít, de nincs mit tenni, ezt kell elfogadni. Szerencsére azért a többség nem ilyen, legalább is azokona szerókon ahol én játszom.


Ha csak ilyen játékosok lennének mint pl. te, akkor azt mondom még lehet én is játszanék vele, de sajnos mindig kikapom ilyen stat nazi-kat. Mindenesetre örülök, hogy neked sikerül normális játékosokkal összefutni benne (te úgy is komolyan játszol a játékkal), régen nekem mindig csak az ilyen féleszűek jutottak 😆 (Egyszer szó szerint elküldött a p*csába egy gyerek, hogy miért viszem a zászlót, Ő azt mondta hogy most TDM-ezünk, a CTF-es szerón)
0
0
0
0
akos328 avatar
😃 fekvőtámasz😆😆, de nem unalmas mert arra megy az egész h legtöbb skillt megszerezze, a feladattal mitsem törődve. PL sabotage- 200-skillje van 50 halálla, de 0-0 lett a meccs, fél órát küzködtünk a semmiért, persze utána a szétlövésben kikaptunk-.- Ez engem is idegesít, de nincs mit tenni, ezt kell elfogadni. Szerencsére azért a többség nem ilyen, legalább is azokona szerókon ahol én játszom.
0
0
0
0
susguy avatar
Tesla GoD írta:
Protein írta:
Hát tényleg túloztál BF3-mal egy kicsit, bár igaz, hogy egy-két embernek gondjai lesznek vele, de a legtöbb embernek el fog futni legalább minimumon (nem kell feltétlenül Amerikára gondolni, főleg mivel nem ott élünk). CoD grafikáján (meg úgy az egész játékon) meg már csak azért sem akarnak sokat javítani/újítani, mert Casual játék, és így több embernek el tud futni a gépén. Míg a BF-esek föl is akarnak valamit mutatni, a CoD készítői minimális munka mellett akarnak maximális nyereséghez jutni. Egyszerű játék, nem kell hozzá sok ész. (Most nem azt mondom, hogy csak a hülye játszik vele.)

Megnéztem nem rég egy CoD liga döntő meccsát, érdekességből, valahogy így zajlott:
CTF mapon, 4v4 volt, nézzük xy-t: Fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob, fut, lő, meghal, spawnol, gránát random eldob stb.
Hallgassunk bele, mit mondanak a játékosok: "Shoot! *hablaty, röhögés* Shoot! Oh shit!"
Nézzük yz-t: Fut, meghal, gránát random eldob, fut, fekszik egy percet, lő, fut, meghal stb.
Nézzük xz-t: Meglepő fordulat! spawnol, NEM DOB RANDOM GRÁNÁTOT!, fut, NEM LŐ!, felveszi, a zászlót, és míg a többiek gyötrik az egerük bal gombját, ő beviszi a zászlót. (Egy ellenséggel találkozott menet közbe, de persze csapat inkább fekszik-lő-dob, mintsem hogy segítsen, egyedül kellett megküzdenie az akadállyal; lefeküdt és lőtt.)
De úgy látszik, ez neki sok volt, ezért csatlakozik bajtársaihoz; random gránát, fut, lő, meghal...
És én nem túloztam, tényleg ez volt. Élvezet volt nézni.
Érdekes, ritkán szokott CTF lenni tét meccsen, na meg ott pláne nem sok a taktika. SDbe már lehet némi támadó/védő taktikát felépíteni, de a CoD attól még az egyéni skillre alapoz. A régebbi részeit kedveltem is, de az MW3 már azért eléggé alulról súrolja a színvonalat.


Volt SD map is, de megnyugtatlak, ott se volt sokkal fényesebb a helyzet, de nem akartam az egész ligát elmesélni, a CTF rész pedig nagyon jól összefoglalta az egészet.
Játszottam régebbi CoD-okkal, csak annyival volt több hogy ott gránát mellett gránátvetővel is spameltek. Az egyetlen CoD ami ér valamit számomra, az az első rész és single-je. CoD 4 még elmegy, mert az akkor új és jó volt. Most pedig ugyan azt kiadják évente csak más névvel. Esetleg egy-két új killstreak-kel, perkkel vagy fegyverrel, amire Pistike rá tud élvezni. A single részeket meg se említem.
Elhiszem, hogy vannak olyanok, akik próbálják kompetitíven játszani, és normálisak, de egyszerűen röhejes a játékosok többségének megnyílvánilása, mint a játékban, mind az életben (vagy itt az oldalon, amikor spam-elik tele a Portal 2-t és hasonlókat az olyan sokat mondó kommentekkel minthogy "szar" vagy "fos".)

Egyéni skillel nincs bajom, de ez ne azt jelentse, hogy rohanunk előre, dobáljuk a gránátokat szanaszét, és ha meglátunk egy ellenséget, reflexből lefeküdjünk és lőjünk, a pálya/mód lényegét elfelejtve. Nem hiszem el hogy ez nem unalmas már 10 ilyen fekvőtámasz után.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció