COD VS Battlefield

Szerző: Nedadam, 2009. August 08., téma
Fórum » Játékokról általában
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol
Hozzászólások: 883
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kmisi99 avatar
akos328 írta:
mert a BF-be biztos az összes fegyverrel lőtek és felvették a hangját...
Mind1 igazad van.-.-

Attól még hogy nem lőtt meg nem hallott minden fegyvert tudhatja. És igen tényleg szarok a hangjai a codnak csak nézni kell vidiket hogy milyen igazi fegyverrel lőni. Pl BFBC2 ben mindenhol más az akusztika
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Látom okosat irtam 😃
0
0
0
0
TomiMan avatar
De mégis van vmi az Activision tarsolyába h még mindig több ember figyelme a CoD-on van.


Itt a válasz 1 HSz-el feljebb:

Pont ezért nem szeretik annyian, mert a sok csicska noob gyerek nem elég pro hogy a Bf-ben jó legyen ezért inkább leáll cod-ozni ahol a sniper beadja a hitmarkert fél méterrel arrébról, és hiv egy helikopter ami hoz neki 20 kill-t., meg betesz végtelen futást aztán rohangál RPG vagy GL-lel mint állat...ez a baj
0
0
0
0
akos328 avatar
mert a BF-be biztos az összes fegyverrel lőtek és felvették a hangját...
Mind1 igazad van.-.-
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
nem ismerem az összes fegyver hangját de hogy közük nincs az eredetihez az is biztos
0
0
0
0
akos328 avatar
Egyikből se vallom magam fan-nak, de a Cod kicsit közelebb áll hozzám. Így elnézem a kisebb hibákat is. pl: 3-4 tölténytől törik csak ki az ablak. Falon logó hullák stb...
A grafika ha jól tudom már Cod2 óta ugyan aza motor tehát...
A BF-be h lehet vezetni az nagy dolog de csak erre nem lehet alapozni.
CoD-oknak (a 2-őt leszámítva, mert nekem nem tetszett) mindig is remek volt a történetük. A BF-be csak a 1942-vel játszottam, az viszont nagyon bugos volt...
A CoD6-ba sok killstreak nagyon morbiddá teszi játékot, és ha már ennyire morbid legalább rombolódjona környezet, de nem ezt az Activision így találta ki.
Én nagyon remélem a következő CoD már új motorral fog dolgozni.
Addig is respect a BF-nek most nagyot alkotott. De mégis van vmi az Activision tarsolyába h még mindig több ember figyelme a CoD-on van.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
"Ha meg azt nézzük hogy melyik a reálisabb játék akkor: Battlefield a nyerö."

Pont ezért nem szeretik annyian, mert a sok csicska noob gyerek nem elég pro hogy a Bf-ben jó legyen ezért inkább leáll cod-ozni ahol a sniper beadja a hitmarkert fél méterrel arrébról, és hiv egy helikopter ami hoz neki 20 kill-t., meg betesz végtelen futást aztán rohangál RPG vagy GL-lel mint állat...ez a baj
0
0
0
0
ssime avatar
Persze mivel eddig a Battlefield nem volt olyan jó mint a COD-ezt bevallom! De már a Bfbc2 is veri a Codot szerintem! És mivel a Codnak nagyobb multja van meg hiresebb játék ezért játszanak többen ott a multin megpersze azért mert letöltöd és már játszhatsz is....Grafika modern warfare ota nem nagyon változott... Egyébktént a Bc2 is pörgös a maga modján!
Viszont a BC2 multiba MINDEGYIK jármüvet lehet vezetni ezt nem lehet elmondani más játékok multijárol.

Ha meg azt nézzük hogy melyik a reálisabb játék akkor: Battlefield a nyerö.
0
0
0
0
akos328 avatar
Biztos van vmi oka h a CoD ekkora hírnévre tett szert. Persze a BF se kispista, de eddig nem volt akkor a durranás. most h jön a 3.része, új motorral, dx11-el, persze h több esetben is jobb lesz mint a CoD. de ha az eddigi teljesítményt nézzük, akkor CoD2, CoD4, és most a CoD6-tal is sokkal többen multiznak mint a BF- bármelyik részével. (mondjuk ez annak is köszönhető h mindent feltörték, ha jól tudom akkor a BFeket nem, de ebben nem vagyok biztos egyikkel sem multiztam, csak akartam volna.)

MC MArci: sokkal jobba BF, ezt nem mondanám, azt se h a CoD sokkal jobb, mind2 maradandót alkotott, ez biztos.
Rossza hang? mire gondolsz, a fegyverekre, mert gondolom ismered az összes fegyvert h milyen a hangja innen tudod h rossz.
grafika rossz?-ebben vmiylen szinten egyet értek, de inkább régi nem rossz. Dx9.0-hoz képest remek grafika, 2011-hez képest nem ez igaz.

A Treyarch szerzeményeket hagyjuk most, azok is Activision termékek, de mintha más útra tévedtek volna.

Multi terén meg kineka pap, kineka paplan😀
Ki a pörgős multikat, ki a taktikusokat szereti, én az elöbbi vagyok, szeretem h pörög a játékmenet.

Remélem nem lesz veszekedés és vita, én csak elmondtam mit gondolok, lehurrogást nem kérek, csak normális válaszokat kommenteket. köszönöm😀

Realizmussal kapcsolatosan igazatok van, van 1-2 perk ami elbarmolja dolgokat,
0
0
0
0
ssime avatar
Én egyetértek veled MC MaRcI 😀

Black Ops video teszt


Battlefield Bad comapny 2 video teszt
[movie=youtube]kXGWLSGeo0w&feature=related[/movie]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
battlefield-ek sokkal jobbak cod=rossz hang rossz grafika ugyanakkor jó játékmenet ami azért nem gyengén rugaszkodik el a valóságtól
Bf=jó hang gyönyörű grafika jó játékmenet ami taktikusabb és sokkal realisztikusabb mint akármelyik cod

de ez csak az én véleményem nem leugatni érte
0
0
0
0
ssime avatar
vkristof01: Minöségben jobb a cod? Hát törtel lehet nyomni mindegyiket... reálisabb a cod? A Black ops-ba mien jelenetek vannak már motorral száguldasz egy kézzel lösz és az a töltés...minden csak nem reális!! Hangulatosabb? A single lehet de a multi pont hogy nem! Battlefield sztem sokkal hangulatosabb multiban! Lönek körülöttek kozben omlanak az épületek minden zuhan össze vissza... sokkal hangulatosabba BF!
Ja és nem is játszottal a Battlefield részeivel még is véleményt mondasz róluk...
Gratulálok...!😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Lol ez kb olyan volt hogy a macska sokkal erősebb okosabb mint a kutya bár eddig csak macskát láttam. Pont hogy nem reálisabb és változatosabb a cod ez egy tény. Az hogy izgalmasabb lehet benne valami mert pörgősebb a cod. És sokan emiatt szeretik jobban. Na meg azért mert ismertebb.
0
0
0
0
vkristof01 avatar
A CoD minőségben,játékélményben ezerszer,multiplayerben is,BFBC2 vs Cod6 <-win
A CoD sokkal változatosabb,reálisabb,izgalmasabb,hangulatosabb.
Bár eddig csak a MW-kel és a BlackOps-al játszottam da a kedvenc shottereim.
Ellenük pedig BF2,BFBC2.
0
0
0
0
bendeguz avatar
szerintem mind kettő jó a bfbc2 grafija miatt az mw2 pedig a multija miatt de a bfbc2-nek is iszonyat jó a multija és több a fegyver vagyis inkább nagyobb a választék de a cod-ban egyépként semmi baj nincs a perkekkel főleg az tette érdekessé számomra ha az nem lenne nem őrültem volna bele szerintem nagyon elvan találva mert így olyan mintha fejlődnél és ez feldobja meg jó érzés h néha rangokat kapsz
0
0
0
0
pukkancs avatar
na jah és mivel többen tört verzióval codoznak, így ők minden gond nélkül használnak csalásokat (aim, wh, no recoil,stb...) battlefield-en nem sok csalót láttam 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
én a perkek miatt imádtam meg a cod6 ot csak nemigaz hogy nem bírták néhány fegyver erejét csökkenteni nem kell azt letiltani csak ne legyen az hogy rohadt gránátvetővel állandóan halomra ölik az embereket
0
0
0
0
Davezorrr avatar
nekem a codokba a hangok sosem tetszettek.Sztem a 2-nek legjobb a multija a 4-t azért nem mondom mert ott már vannak ezek a perkek amik sztem szétb*szták a játékot.Sztem hiba volt beletenni de sokaknak az a menő h használhatja ezeket a bénaságokat de ha már vki juggernautot használ az már noob.De aki a 8m-ről való késelést használja az pro.....-.-.A cod2-ben legalább volt a fegyvereknek rángásuk és egy kis skill is kellett h letudjál lőni vkit és nem volt olyan h nem hallottad h mögötted futnak vmi silence foot-s perkel vagy vmi ilyesmi volt,már nem tudom.A cod2-be 2 hibát tudok mondani : 1. amikor gyorsan ki-be bújsz fedezékbe és ezt az ellenfél nem látja (nem tudom már mi a rövidítése)
2. pl. ha vkinek volt 250fps akárhogy is nézzük gyorsabban tudta kipörgetni a garandot és nagyobbakat is ugrott
persze aki tudott játszani annak lég volt 60fps is 😉
Ezeket kellett volna kijavítani ami a 4-be ki is lett javítva de ezek a perkek nekem nem jöttek be :S
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Amúgy a codok azért ennyire sikeresek mert nagy részük fel van törve. A Battlefield úgy ért el hatalmas sikereket hogy eredetiben játszotta mindenki mert másként nemnagyon lehet multizni
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
[quote][b]mester11 írta:[/b]
[quote][b]Nedadam írta:[/b]
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol[/quo
nekem a cod mert kisebb a gépigénye. Kinek van 4 giga ramja ?Pff a Batlefieldre és a karaktereket is nehezebb irányítani.[/quote]

A 4 Gb Ram, ma már nem olyan ritkaság. Persze tudom, hogy pénz határozza meg a dolgokat itt is.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
na itt az én személyes véleményem... ja és a lényeg hogy én COD-al kezdtem... elötte FPS-el nem is játszottam (na jó kivéve még a DOOM és a QUAKE 😃😉... de gyorsan rájöttem hogy vannak ezerszer jobb FPS-ek is...
COD(a 4. rész utáni részeket értem ez alatt):
+kisgépigény
+sok szerver
+jó sztori
+jó szinkron hangok
+nem kell hozzá ész...
+zombi mód(bár gyorsan megunható)
+killstreak
+néhány pálya nagyon ötletes(csak pár darab)


-nem kell hozzá ész...
-killstreak
-grafika
-steril környezet
-kevés pálya
-a fegyverhangok gyalázatosak
-rengeteg drága(semmit érő)DLC
-rengeteg cheater
-VOIP(aki játszott a játékkal tudja miről beszélek)
-chat(rossz ránézni miket irogatnak...)
-sok tízéves játsza...
-érthetetlenül drága
-rókabőr
-noscope hs ugrás közben 😀
-mindenki csak rohangál

BF(bc1 utáni részek)
+Grafika
+Gépigény
+Hangok
+Rombolható környezet
+Taktikus játékmenet
+Jó pályatervezés
+Nagy csaták(tankok, helik stb)
+Fegyver-karakteranimációk
+az ára nagyon jó!

-szinkron(helyenként)
-sztori(elég sablonos)
-kicsit kevés szerver
-néhány pályát alig játszanak(pl.: Cold War)
-azért itt is vannak cheaterek
-a Vietnam Dlc-ben kevés a 4 pálya(hiába nagyon jók)

a Cod1-2 hiába volt nagyon jó... ha az utódok szégyent hoznak a COD névre... ezzel ellentétben a BF csak fejlődik(BF2, BC1-2... és most a BF3)
dehát ez a saját véleményem...

ui.: egy-két dolog lehet kimaradt...
0
0
0
0
aaron_ avatar
Azt hiszem az avatarom mindent elárul 😀 btw codon nőttem fel, 1-el, 2-vel rengeteget játszottam, de valahogy a 4. rész óta nem tetszenek. BO ban is csak a zombie moddal játszom. Mutyban hatalmas fejetlenség van, mindenki össze vissza megy, ami nagyon zavaró egy idő után.
0
0
0
0
mester11 avatar
[quote][b]Nedadam írta:[/b]
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol[/quo
nekem a cod mert kisebb a gépigénye. Kinek van 4 giga ramja ?Pff a Batlefieldre és a karaktereket is nehezebb irányítani.
0
0
0
0
kl_akos avatar
a codnak van tortenete a bf-ek kozul csak a bc 1-2-nek van bar az 1-et nem ismerem
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Na akkor most mindenki nekem eshet, mert egyikkel se játszok! 😆
0
0
0
0
pukkancs avatar
inkább battlefield. mind a kettővel játszok, de inkább bf
0
0
0
0
Demoz avatar
Valójában ez egy nagyon tág témakör,hiszen aki igazán régóta codozik az biztos,hogy a codra fog szavazni annak ellenére,hogy látja a Battlefield ''felemelkedését'', mellyel a codok fölé emelkedhet.
Grafikát tekintve nagyon kiváncsi vagyok a Battlefield 3-ra,de a BBC2-nél se lehetett panaszkodni.
Játékélményben viszont a cod-ra szavazok.
Egyenlőre nekem ez döntetlen.😀
0
0
0
0
ceni98 avatar
Tesla GoD írta:
RibizLee001 írta:
hory9999 írta:
a cod sokkal jobb! a Battlefield-eknek alig van értelmük! most helyeket kell foglalni! az mi? a cod-ba legalább rendesen katona lehetsz! Nincs igazam?


Sajnos nincs!

Már ne haragudjál de egy igazi háborúban is helyeket kell elfoglalniuk a katonáknak nem pedig egy kis szar pályán keresni a az ellenfeleiket, hogy pár kill után bepattanjanak egy helikopterbe amire fel sem szálltak. BC2-ben néha tényleg azt lehet érezni hogy itt a vége ha ebbe a házba bejutnak vagy ezt a bázist elfoglalják, akk biztos kikaptunk. Ilyen nincs a COD-ban, csak rohansz lőszz és meghalsz, és ha sikerül bekempelniük egy házba rendesen akk meg se lehet ölni az ellenfeleket. Am a COD 6-ban a single jó de a multi egy idő után unalmas. Szal pill BFBC 2 forever. A BF3-at pedig alig várom.
A BF se túlzottan élethű, de a különböző járművek, és a gyalogság összehangolható munkája, a csapattársak segítésére használható dolgok, és az, hogy nem vagy rambo, nem tudsz mindig mindenki ellen hatékonyan harcba szállni, és a nagyobb pályák sokkal valós szerűbbé teszik, mint a CoD körbe körbe rohangálok, és mindenkit lelövök játékmenete.
mintha a saját véleményemet olvasnám 😆 nekem a bf tetszik jobban emert taktikusab de ez szvsz.!!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
RibizLee001 írta:
hory9999 írta:
a cod sokkal jobb! a Battlefield-eknek alig van értelmük! most helyeket kell foglalni! az mi? a cod-ba legalább rendesen katona lehetsz! Nincs igazam?


Sajnos nincs!

Már ne haragudjál de egy igazi háborúban is helyeket kell elfoglalniuk a katonáknak nem pedig egy kis szar pályán keresni a az ellenfeleiket, hogy pár kill után bepattanjanak egy helikopterbe amire fel sem szálltak. BC2-ben néha tényleg azt lehet érezni hogy itt a vége ha ebbe a házba bejutnak vagy ezt a bázist elfoglalják, akk biztos kikaptunk. Ilyen nincs a COD-ban, csak rohansz lőszz és meghalsz, és ha sikerül bekempelniük egy házba rendesen akk meg se lehet ölni az ellenfeleket. Am a COD 6-ban a single jó de a multi egy idő után unalmas. Szal pill BFBC 2 forever. A BF3-at pedig alig várom.
A BF se túlzottan élethű, de a különböző járművek, és a gyalogság összehangolható munkája, a csapattársak segítésére használható dolgok, és az, hogy nem vagy rambo, nem tudsz mindig mindenki ellen hatékonyan harcba szállni, és a nagyobb pályák sokkal valós szerűbbé teszik, mint a CoD körbe körbe rohangálok, és mindenkit lelövök játékmenete.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
a codnak a grafikus motorját fejlesztenél akkor 1 lépcsővel közelebb kerülnének az új bc-hez de lenyomni lehetetlen
0
0
0
0
RibizLee001 avatar
hory9999 írta:
a cod sokkal jobb! a Battlefield-eknek alig van értelmük! most helyeket kell foglalni! az mi? a cod-ba legalább rendesen katona lehetsz! Nincs igazam?


Sajnos nincs!

Már ne haragudjál de egy igazi háborúban is helyeket kell elfoglalniuk a katonáknak nem pedig egy kis szar pályán keresni a az ellenfeleiket, hogy pár kill után bepattanjanak egy helikopterbe amire fel sem szálltak. BC2-ben néha tényleg azt lehet érezni hogy itt a vége ha ebbe a házba bejutnak vagy ezt a bázist elfoglalják, akk biztos kikaptunk. Ilyen nincs a COD-ban, csak rohansz lőszz és meghalsz, és ha sikerül bekempelniük egy házba rendesen akk meg se lehet ölni az ellenfeleket. Am a COD 6-ban a single jó de a multi egy idő után unalmas. Szal pill BFBC 2 forever. A BF3-at pedig alig várom.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
BrendOoN írta:
Nekem a CoD jobban tetszik. Engem kicsit zavar hogy a BC 2 multijában sehol sem vagyunk biztonságban. És még kúszni sem lehet.


Majd a Battlefield 3-ban lehet kúszni amennyit csak akarsz 😆
0
0
0
0
Davezorrr avatar
codot már abba kellet volna hagyni a 6-l vagy még a 4-l.
Csinálhatnának vmi sci-fi lövöldét.úgy sincs olyan sok.
Ja és a BF3 nagyot fog szólni 😀
0
0
0
0
r80ez avatar
Én inkább a Battlefieldet kedvelem jobban, de ez személytől függ. Amit JackFeryll fejtett ki egy kicsivel felettem abban meg teljesen egyetértek.
0
0
0
0
BrendOoN avatar
Nekem a CoD jobban tetszik. Engem kicsit zavar hogy a BC 2 multijában sehol sem vagyunk biztonságban. És még kúszni sem lehet.
0
0
0
0
niteforce avatar
BF BC 2 nekem jobban tetszik
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Amúgy a BC2-ben a Rush valami eszméletlen jóra sikeredett szerintem. Szinte csak azzal játszok.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
hory9999 írta:
a cod sokkal jobb! a Battlefield-eknek alig van értelmük! most helyeket kell foglalni! az mi? a cod-ba legalább rendesen katona lehetsz! Nincs igazam?


Őszintén? NINCS!

Amit te leírtál a battlefieldről, az csak a régebbi részekre vonatkozik. Jól mondták feljebb, próbáld ki (EREDETIBEN) a battlefield bad company 2-t, és egyből más lesz a véleményed😀
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Hűha. Más a két játék. Először is egyik sem szimulátor, mindkettő fun-ra épül. Szimulátornak ott az ArmA3.

A COD inkább ilyen CS szerű játék (nyilván nem, de valahova be kell sorolni) többé-kevésbé limitált területek vannak CQB ha úgy tetszik. Gyors rángatásos játék. Egyedül megnyerheted a csapatodnak a játékot.
A BF pedig megpróbál belevonni valamiféle kötelező összjátékot, egyedül nem igazán lehet nyerni, nagy pálya, járművek, helik, légvédelem fun.

Mindkettő távol áll a realizmustól. COD-ban nem is kell mondanom miért, BF-ben is rengeteg dolog van, de akkor például ha m24-essel mellbe/lábon lövök valakit valószínű, hogy mit sem törődve a lógó beleivel tovább sprintelget rohangál még kilométereket mielőtt valaki más lelövi aha...

Ha muszáj dönteni akkor persze a BF közelebb álll a valósághoz nem vitás.
Viszont két más típusú játékot szerintem felesleges egy kalap alá venni.
0
0
0
0
Master Killer avatar
hory9999: Ezek szerint te csak a régebbi Battlefield-ekkel játszottál...
Próbáld ki a Bad Company 2-t és más lesz a véleményed! 😉
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
hory9999 írta:
a cod sokkal jobb! a Battlefield-eknek alig van értelmük! most helyeket kell foglalni! az mi? a cod-ba legalább rendesen katona lehetsz! NINCS IGAZAM???

lol el vagy tájolva. Rendesen katona? A háborúban egy 100x100 méteres területen szaladgálnak a katonák mint a patkányok és egy lábujjlövéstől meghalsz. És egy háborúban csak akkor kapsz légitámogatást ha halál nélkül ölsz 5 öt vagy mennyit. A Battlefieldben kemény taktika van épp mint egy háborúba és csapatokban vonultok előre. Mégis mi legyen igazi háborút szimulálva egymásnak rontson két csapat mert annak megint csak rohadtul nincs értelme. És szerinted az ellenséges bázisok elfoglalása el pusztítása nem katonás?
LOL
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ne ordibálj! 😀

Másrészt ezt te látod így. Másnak lehet ettől eltérő véleménye.
0
0
0
0
CucuMester avatar
a cod sokkal jobb! a Battlefield-eknek alig van értelmük! most helyeket kell foglalni! az mi? a cod-ba legalább rendesen katona lehetsz! Nincs igazam?
0
0
0
0
gery14 avatar
Kisgyerekek nekem az öszes CoD tetszik viszont én már az mw2 óta valami másra vágytam elekztem cs-zni uttána meg bc2 és mideketö bejön ha taktikázni akkarok és hoszú időt gépezni akkob bc2 kell ha nem akkor meg cod ozok egy kicsiz
ÉS ÉN ugymondom ezt a tapasztalatot hogy MIND 2 gamel tolom multyiban is szal nem törtös vagyok mint sokkan 😎

Eredmény COD fav vok de a bc2-is kedvelem most mondhatom hogy 50%-50% os vagyok 2 FAV GAME A töbi elbújhat !
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Lehetőleg egymás sértegetését kerüljétek el! Köszönöm!
0
0
0
0
bazsi96 avatar
Add meg a tiszteletet az idősebbnek...-.- Fél év.😃😜
0
0
0
0
Norbi1996 avatar
Milyen sok gyökér? gyerek te elvagy szállva....
0
0
0
0
bazsi96 avatar
Amúgy én is bírom a cod-ot,csak rohadtul unom ugyanazt a grafikát éveken át.Csak eléggé sok gyökér írt és én is kinyílvánítottam a véleményemet.😃
Mondjuk Ha jó grafikája lenne,akkor is BF lenne a favorit.😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció