COD VS Battlefield

Szerző: Nedadam, 2009. August 08., téma
Fórum » Játékokról általában
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol
Hozzászólások: 883
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
David134 avatar
A Call of Duty sozorat (számomra) mindig is Single-ben volt a toppon! (kivétel cod4 és mw2 multiplayere is mert az *** jó volt) A battlefield pedig egyértelmű hogy többjátékos módra van kitalálva. Nincs olyan hogy jobb vagy szarabb. Mind a kettő remek! (A futurisztikus retkeket leszámítva).
0
0
0
0
no avatar
Nem szeretem az ilyen féle vitákat :/,ízlés kérdése.Nekem jobban tetszik a CoD MW széria single ,mert nagyon jó a története a BF-nek annyira nem tetszett a története,de multiban egy hajszállal jobb(igaz a CoD4 multija sztem egyszintben van élményben a BF3-mal ha jó szerón játszasz(pl:egy jobb zombis szerver vagy a Fanatik mint magyar szeró 😀 )BF előnye a járművek használhatósága,a CoD-é pedig a remek perkrendszer.Röviden ennyi 😀 . Ha lesz még gondolatom leírom. 😉
0
0
0
0
susguy avatar
tametix:
Originen*, és nincs korlát.
0
0
0
0
tametix avatar
Helló. Azt szeretném kérdezni, hogy valaki már vásárolt origin-on BF 3-at? Meg akarom venni csak nem tudom, hogy bármikor le tudom-e tölteni vagy van korlát rajta?
0
0
0
0
KockulHun avatar
A ghostson kívül mindegyik cod jobb, mint a bf, de ha bf4 vs ghosts, akkor alapo, hogy bf4
0
0
0
0
sudosu avatar
Nekem egyik játékban se tetszik a Single Player kampány túl megscriptelt íze van (főleg COD-nál). Multiban a Battlefield nekem sokkal jobban tetszik mint a COD.
Bár COD4-ben a Zombi szerók nem is olyan rosszak 😃
0
0
0
0
no avatar
Adom Bicike véleményét . Szerintem sem számít annyit a grafika mint a játékélmény.

Amúgy meg szerintem is a sp az tényleg jobb codban de a mp meg mind a kettőben jó. Max annyiban hogy én több anyázást hallottam/láttam codban. Igaz többet codoztam régen mint bf-eztem,de akkor is codban minden második olyan szerveren ahol 75%-uk magyar volt ott keményen ment a káromkodás.
0
0
0
0
Ajax avatar
Botriogen: Attól, hogy te így vagy vele, más vélekedhet másként...
0
0
0
0
Botriogen avatar
Bicike: Szerintem mostmár le lehet, mert a Ghosts hihetetleül rossz lessz. A BF meg továbbra is az "fps játékok királya".
0
0
0
0
rafferd avatar
Bicike:Bf-ben sem kell külön elővenni a kést, és még akkor is, ha nem animációban késelsz, 50%-ot sebez.
0
0
0
0
Serious Hero avatar
Én a Battlefieldet jobban szeretem 😃
0
0
0
0
R3mZy avatar
Bicike: Teljesen egyetértek veled! Ez igy igaz ahogy leirtad.
0
0
0
0
Bicike avatar
Ez olyan téma, hogy soha nem lehet lezárni.
Ha valaki nagyon akarna, bele lehetne kötni CoD-ba is, BF-be is. Annyit megjegyeznék, hogy még egy FPS-ben nem láttam igazi fegyver fogást, mindenhol a hasunkban fogjuk a fegyvert, és a fejünknél van az irányzék. Lehetetlen.
Szerintem az hülyeség, hogy a BF azért jobb, mert über grafikája van, szerintem az nem is igazi játékos, aki a grafikát nézi, a játékélmény a legfontosabb szerintem.
Az is kamu, hogy BF multiban jobb, CoD single-ben... mert, miért? Szerintem mindkét játékban lehet taktikázgatni, akárr szólóban, akár csapattal. Az tény, hogy CoD-ban nem ülhetünk volán mögé, de nem is hiányzik. Mindkét játékban rengeteg fegyver található, CoD-ban ott vannak a perkek. Szerintem nem csak CoD-ban akadnak csalók, vannak ott szép számmal a BF szerverein is. BF-ben az nem tetszik csak, hogy azok a rohadt nagy pályák 12 emberre. Átláthatatlan, míg CoD-ban simán átlátod. Ott meg a kis pályáknak nincs sok értelme. BF-ben (ez csében sem tetszett) az nem tetszik még, hogy külön elő kell venni a kést, ha késelni akarok, plusz 3-mat 4-et kell vele szúrni. Nem mondom, hogy rossz lenne a BF, nem erről van szó, csupán annyira az egekbe emelik, mintha nem is tudom, milyen Atyaúristen lenne, holott csak egy játék. Persze CoD-nak is vannak hibái.
Azt mondom, hogy nem lehet eldönteni ezt a kérdést.
0
0
0
0
no avatar
Na hát ezen sokáig lehetne vitatkozni... 😀
Mindkét játék nagyszerű, érdemes őket végigjátszani.
Évekig lehetne sorolni mindkét oldalra érveket 😀
De én mindenképp a Call of Duty részek mellett maradok, de csak a régi részei miatt 😃
Call of Duty 2 és a CoD Mw...single-ban is nagyon jó és multiban is.
De viszont a battlefield-ek is nagyon jók grafika és játékélmény szempontjából is 😀
Remélem érhető voltam 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
CoD single szerintem a jó. Kezdők is tudnak vele játszani, egyszerű a kezelése.
Meg persze az IW féle mindig gép barát.
Multira meg nyilván BF való.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Igazából a két játék csak a piacon konkurense egymásnak, játékmenetben aligha, teljesen ízlésfüggő. Igazság szerint én szeretem a CoD szériát, régen sokat játszottam vele, szórakoztató hülyére lőni a másikat, de ha választanom kell a 2 közül, akkor a BF-re teszem a voksom. Nem is azért, mert maga a játékmenet lenne "jobb", hanem azért, amit magával hoz: néhány ismerőssel összeülve bármelyik csatába bekapcsolódva piszok szórakoztató meccseket lehet játszani, és számomra ez az összjáték sokkal szórakoztatóbb, mint egyedül tömeg gyilkolni másokat, akik ráadásul ezért egy idő után összevissza sírnak is.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
nekem a bo2 nagyon bejött, bár a bf4 is elég jónak ígérkezik de a ghosts úgyszintén, de én akkor is tiszta szívemből COD-os vagyok
0
0
0
0
bukta2 avatar
én mind2 ért odavagyok 😀 Bf bad c.2 sztem sokkal jobb mint a bf3, szóval remélem alkotnak valamit a 4 ben ami jobbá teszi a játékmenetet.
0
0
0
0
Superbenito avatar
Yhea írta:
Szerintem egyértelműen Bf! Hogy miért?Sokkal taktikusabb,jobban összerakott,nekem jobban vissza adott egy háborús élményt mint a cod(kivéve cod2)járművek, eszmélettelen nagy pályák,ha jó a csapatod hihetetlen játékélményben lesz részed. Sokall nagyobb társaság össze kovácsoló ereje van mint a codnak,vagy cs-nek. Mert az útobiakban van egy x pálya ahova ledob mondjuk 30 embert aztán öljétek egymást idegbeteg módra össze vissza,és ha leölnek ordibálj bele valamit a mikrofonba hogy:"cheater" vagy..."kurv@ anyád..."stb. Legtöbb emberből idegroncsot csinál az előbb említett játékok, bár fel kell hoznom azt is hogy a Bf-ben is voltak mindig is ilyenek,de nem a játék miatt,hanem azért mert úgy gondolta az adott emberke hogy az egyéni skill a fontos és ha már lelőtték, vagy nem nyertünk elkezdte szidni a csapatát holott ha a csapatjátékkal foglalkozott volna talán, nagyobb esélyünk is lett volna a nyerésre...


Ez így van 😆
0
0
0
0
Axelior avatar
Game Boy írta:
Most akkor melyik a jobb?Bátfíld vagy a Kálofduti?

Mint írtam, kinek mi 😀 Ez a kérdés valószínűleg soha nem lesz eldöntve hogy egyértelműen melyik jobb
Spoiler!
Most akkor jól olvastam, hogy az EA tájékoztatója az E3-n 11-én éjfélkor lesz Mo.-i idő szerint?
0
0
0
0
susguy avatar
Game Boy írta:
Most akkor melyik a jobb?Bátfíld vagy a Kálofduti?

Bathfield?
Kádmező?
0
0
0
0
Game Boy avatar
Most akkor melyik a jobb?Bátfíld vagy a Kálofduti?
0
0
0
0
Axelior avatar
Protein írta:
"Nem szabad benne rambózni, mint az összes codban, hanem csapatként kell működni. Ez valahol jó is, meg talán egy picit rossz. Jó mert így még élethűbb, és teljesen más az élmény, rosszabb, mert így szerintem kisebb a szabadság."
Az epertorta is jó, mert finom, de rossz, mert nem tudok belőle ruhát venni.

+1😆
Egyébként nyilván akinek a pörgősebb, rambozós, kevésbé élethű, kis mapok jönnek be a COD-ot preferálják, de akik előnyben részesítik a nagy csatateret, az élethűbb mozdulatokat, de kevésbé pörgős játékmenetet Spoiler!
és a kicsit több vicces bugot
azoknak a BF jön be.

Én az utóbbiba tartozok. Bár majd most meglátjuk a COD: GHOSTS-ot, ígéretesnek tűnik
0
0
0
0
susguy avatar
"Nem szabad benne rambózni, mint az összes codban, hanem csapatként kell működni. Ez valahol jó is, meg talán egy picit rossz. Jó mert így még élethűbb, és teljesen más az élmény, rosszabb, mert így szerintem kisebb a szabadság."
Az epertorta is jó, mert finom, de rossz, mert nem tudok belőle ruhát venni.
0
0
0
0
susguy avatar
Bicike írta:
BF-el még nem volt szerencsém játszani, így a CoD-ot írom.
Nekem néhány dolog nem tetszik az ilyen játékokban...az ember taktikázna, akkor már ő a camper noob...mi az a camper könyörgök, háborúban is hülye az olyan, aki az ellenség tudtára adja, hogy hol rejtőzik, meg egy mesterlövész miért ne rejtőzködjön? Ha háború lenne, akkor a nagy "Én vagyok az Isten"játékosok campelnének előszőr, mi az értelme annak, ha kifutok és orosz rulettet játszok, mert ez az.

Meg CS-ben mondják nekem, hogy noob pajzsos, meg wp-s...akkor meg minek van benne a játékban a pajzs, ha nem használhatom, meg csak 5v5 felett lehet awp...a fenéket. Amerika megkérdezte Japánt, hogy használhatnak-e atomot? Nem, pedig jóval többen voltak a japánoknál...

Nekem az a voksom, hogy lehetnek az ilyen játékok jók, csak nem kell hozzá idióta szabályzat, majd ha az InfinityWard kiad a CoD 4-hez szabályzatot, akkor betartom. dolgokat, de amíg néhány gyerek kitalálta a hülye szabályait, addig nem tartom be, had játszak már úgy, ahogy karok, ha megvettem azt a játékot.


Túlságosan is a háborúhoz akarod kötni a CoD-ot. Túl sokat nézel ki a játékból, közel sem egy élethű háborús szimulátor, csak egy szimpla casual shooter. Értem mire gondolsz, és részben igazat is adok, csak ez nem az a játék. A BF részekben viszont sokkal nagyobb szerepet játszik a taktika (régebbi részekre talán ez még inkább jellemző... a BF2-höz készült Project Reality modban pedig ha nem taktikázol normálisan, még meg is lincselnek 😆😉
0
0
0
0
Bicike avatar
BF-el még nem volt szerencsém játszani, így a CoD-ot írom.
Nekem néhány dolog nem tetszik az ilyen játékokban...az ember taktikázna, akkor már ő a camper noob...mi az a camper könyörgök, háborúban is hülye az olyan, aki az ellenség tudtára adja, hogy hol rejtőzik, meg egy mesterlövész miért ne rejtőzködjön? Ha háború lenne, akkor a nagy "Én vagyok az Isten"játékosok campelnének előszőr, mi az értelme annak, ha kifutok és orosz rulettet játszok, mert ez az.

Meg CS-ben mondják nekem, hogy noob pajzsos, meg wp-s...akkor meg minek van benne a játékban a pajzs, ha nem használhatom, meg csak 5v5 felett lehet awp...a fenéket. Amerika megkérdezte Japánt, hogy használhatnak-e atomot? Nem, pedig jóval többen voltak a japánoknál...

Nekem az a voksom, hogy lehetnek az ilyen játékok jók, csak nem kell hozzá idióta szabályzat, majd ha az InfinityWard kiad a CoD 4-hez szabályzatot, akkor betartom. dolgokat, de amíg néhány gyerek kitalálta a hülye szabályait, addig nem tartom be, had játszak már úgy, ahogy karok, ha megvettem azt a játékot.
0
0
0
0
Bukta avatar
Részemről Bf de míg ki nem jött a 3 addig inkább cod2 meg a cod 4 volt a jobb
0
0
0
0
nlacka13 avatar
Cod Single playerbe!!! nagyon jo Söt a legjobb!!!
BF3 meg multi
0
0
0
0
Axelior avatar
daraox írta:
CatchO írta:
https://i.imgur.com/h63fRrg.jpg
új cod

😆
Nem ez a legfontosabb egy játékban de erre odafigyelnek a legtöbször pl far cry 3 😀
Amúgy nekem is a battlefield jön be inkább. Mármint az újabb bf-ek 3, bad company 2 stb.
A codokból a régebbiek jók voltak pl.:2;4, de az újabbak elcs*szték szerintem!

Egyetértek!
Bár szerintem a COD-ok az MW2 után az összes sz*r, egytől egyig mind, de hátha a GHOSTS...
BF3 nekem nagyon bejött, sokkal több mindent visszaadott, mint háborús FPS játék. Szerintem BF4-et is mindenképp megveszem.
0
0
0
0
daraox avatar
CatchO írta:
https://i.imgur.com/h63fRrg.jpg
új cod

😆
Nem ez a legfontosabb egy játékban de erre odafigyelnek a legtöbször pl far cry 3 😀
Amúgy nekem is a battlefield jön be inkább. Mármint az újabb bf-ek 3, bad company 2 stb.
A codokból a régebbiek jók voltak pl.:2;4, de az újabbak elcs*szték szerintem!
0
0
0
0
hell12324 avatar
Nekem mind kettő tetszik. 😃 Single-be egyik se jó, de multiba Szerintem bf kicsit jobb 😃
0
0
0
0
DarkSpy avatar
Mikor melyik ...
De én inkább Battlefield-es vagyok számomra azok jobban bejönnek. 😃
0
0
0
0
Yhea avatar
Szerintem egyértelműen Bf! Hogy miért?Sokkal taktikusabb,jobban összerakott,nekem jobban vissza adott egy háborús élményt mint a cod(kivéve cod2)járművek, eszmélettelen nagy pályák,ha jó a csapatod hihetetlen játékélményben lesz részed. Sokall nagyobb társaság össze kovácsoló ereje van mint a codnak,vagy cs-nek. Mert az útobiakban van egy x pálya ahova ledob mondjuk 30 embert aztán öljétek egymást idegbeteg módra össze vissza,és ha leölnek ordibálj bele valamit a mikrofonba hogy:"cheater" vagy..."kurv@ anyád..."stb. Legtöbb emberből idegroncsot csinál az előbb említett játékok, bár fel kell hoznom azt is hogy a Bf-ben is voltak mindig is ilyenek,de nem a játék miatt,hanem azért mert úgy gondolta az adott emberke hogy az egyéni skill a fontos és ha már lelőtték, vagy nem nyertünk elkezdte szidni a csapatát holott ha a csapatjátékkal foglalkozott volna talán, nagyobb esélyünk is lett volna a nyerésre...
0
0
0
0
no avatar
Hát "olyan" tényleg nem 😆
Spoiler!
ironikus voltam 😃
0
0
0
0
szalamispizza avatar
kántör sztrájk 😃 BF-nek és COD-nak soha nem lesz ilyen hangulata
0
0
0
0
DCMAN avatar
szerintem a Cod 4 a legjobb nekem az jön be a legjobban😀
0
0
0
0
Cr4zY79 avatar
Mongoosewow írta:
Azért ebből kifolyólag a Cod 2-höz picit több skill kellett, legalábbis a rifle részéhez, mivel irtó gyorsan ellő bárki, amint kimész a fedezékből. Többszáz órám van rifle szerókon, és nehéz volt beletanulni. Hát igen, régi szép idők😀 De valjuk be, a mai felhozatal is jó, csak máshogy.
Én is Cod2 és Cod4 ezek, de cáfolom amit mondtál, hogy a cod 2 höz több skill kéne. Na most próbáld meg te, azt hogy cod 4 ben csipálval(promod természetesen) ellövöd nozoomba az embertutca egyik végéről a másikba .Azt még be lehet lőni. DE próbáld meg z egész mapot átlőni nozoomba biztos vagyok benne hogy nem fogja beadni, ha meg igen akkor te vagy a világ szerecsése és mehetsz lottózni. Cod2 ben (pl Toujanon) b ről simán ellövök neked brit kezdőig nozoomba.Én nem azt mondom hogy nem kell hozzá skill de én is rengeteget szenvedtem, gyakoroltam és igen kell hozzá skill, cod 4 ben kisebb az esélye....
0
0
0
0
Mongoosewow avatar
Azért ebből kifolyólag a Cod 2-höz picit több skill kellett, legalábbis a rifle részéhez, mivel irtó gyorsan ellő bárki, amint kimész a fedezékből. Többszáz órám van rifle szerókon, és nehéz volt beletanulni. Hát igen, régi szép idők😀 De valjuk be, a mai felhozatal is jó, csak máshogy.
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Cod2-ben még volt taktika de 4-ben kevésbé.Mindenki a falat lövi ugye egyes pályákon...marha nagy skill kell hozzá,na meg a norecoilos fegyók amik kb egy pontba lőnek...cod2-ben nem vigyáztál az mp44 felszaladt a csába 😃 nekem egy cod2 kéne kicsi visual upgradel meg + mapokkal de ink csak + mapok.
Régi szép idők 😢
0
0
0
0
R3mZy avatar
AnonimMC írta:
Ha taktikázni akarsz BF ha össze vissza lődözni akkor CoD 😆
Régen még a CoD ba is lehetett taktikázni csak ugyan ma már más időket járunk 😜


Egy jó eu cb 5v5 be taktika nélkül elbukott a harc! De ha csak PUB-olunk akkor az télleg értelmetlen rohangálás
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció