COD VS Battlefield

Szerző: Nedadam, 2009. August 08., téma
Fórum » Játékokról általában
ki melyiket szereti , vagy szerintetek melyik miben jobb? érveket kérnék mindkét játék oldalárol
Hozzászólások: 883
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gabesz1024 avatar
Valamiért rajongnak az emberek ha megveszik.Amúgy a battlefieldben a reconnak sincs nehéz dolga,bekempel egy házba és lövi az ellenségeket.Ja és a távcsőbe nézve az ember nem is lélegzik..Mi ebben a nehéz? Van 1 jó sniperes és megnyeri nektek a játékot.A codban legalább a sniperesek nem kempelnek mindig,ja meg ott legalább lélegeznek az emberek.
0
0
0
0
akos328 avatar
nah látod Gerdzso az utolsó 3 tól híres a CoD és ennyi is elég, nem kell egetrengető grafika, meg fizika. persz 2011-t írunk, ezek az elvártak, de attól h egy játék ezeket nem teljesíti, attól még lehet jó. mond el lécci mit nem értek h megértsem.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
akos328: na mind1 nem érted...


mitől sikeres?

-CÍM
-MARKETING
-RAJONGÓ TÁBOR
-ALACSONY GÉPIGÉNY
-KÖNNYŰ JÁTSZANI

ja és 700ft-ért (igaz hogy nem 500...) de már megveheted a DIRT-öt... vagy a LOCK ON-t... vagy a Brothers in Arms: Road to Hill 30-at 😃 szóval olcsón lehet sok jó játékot venni 😃
0
0
0
0
magyarlovag01 avatar
Codoknál észre se szoktam venni a grafikát, mert annyira leköt a gameplay, Battlefieldeknél meg ugye unatkozok és... 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Tényleg jó a cod de az hogy nincs semmi komolyabb újítás azért az elég gáz egy ekkora névtől
0
0
0
0
akos328 avatar
már megint ezeka burkolt sz@rozások.D, látod ezt nem bírom, lehet h régi motor, és ráférni itt ott javítás, de nem sz.r ha ennyien megveszik, Tudod mi a sz.r, az 500 FT-os gémek a Tescoba, nah látod az az, nem veszi 1 ember se. De felfoghatnátok már h azért biztos van benne vmi jó, mert ha nem lenne az mebreek nem vennék. Vmitől sikeres lett eza játék.
0
0
0
0
bfrenk avatar
Hát amíg a COD és a BF egymással csatázik, én szívesen játszom mindkettővel. 😃
0
0
0
0
Gerdzso avatar
amúgy ha sokan veszik nem jelenti azt is hogy jó... ugye ismeritek a legyek és a sz*r esetét 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Master Killer írta:
Superlompos írta:
Jobb lene, ha befejeznétek ezt az óvodás viselkedést! Ha nem tudjátok normálisan megbeszélni, akkor ne írjatok ide!


Ne többesszámba beszélj mert a "Bal***"-t nem én írtam csak idéztem annak a semmirevaló gyereknek...
Szokták mondani, hogy okos enged, nem véletlenül. Szerintem nem volt muszáj idézned, amit mondott.
0
0
0
0
Master Killer avatar
Superlompos írta:
Jobb lene, ha befejeznétek ezt az óvodás viselkedést! Ha nem tudjátok normálisan megbeszélni, akkor ne írjatok ide!


Ne többesszámba beszélj mert a "Bal***"-t nem én írtam csak idéztem annak a semmirevaló gyereknek...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Jobb lene, ha befejeznétek ezt az óvodás viselkedést! Ha nem tudjátok normálisan megbeszélni, akkor ne írjatok ide!
0
0
0
0
akos328 avatar
Eddig EA akciójátékaival, csak a Crysissal játszottam. ott nem nagyon fogott meg a rombolhatóság, vagy h vezethetek járműveket, ezek nem okoztak akkor maradandót nálam. bevallom az én látóköröm is beszűkült, a COD-ra, de azt h azzal játszom nem moöndhatod, mert van még mellette ezer ilyen játékom, és én Hitman féle lopakodósokat is szeretem. Ez a 10 éves dolog meg cask hunbuk, amikor a főzőműsorra kiírjáka 12-es korhatárt, ez kb olyan... Ráírják az alánlottat, de saját felelőseégedre megveheted.
Vissaztérve a játékhoz, elmondani nem tudom mi fogott meg a CoD-ban, de nem is vágyom h játszam a BF-el, egyedül most a BF3-at várom nagyon.
0
0
0
0
mxyzptlkmdk avatar
Te jó isten, MW3 mennyibe kerül? 16500 steam előrendelésben 😲
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
akos328 írta:
Akkor még se lehet olyan rossz ez a CoD nevű vmi meg vannak őrülve érte. A másik meg h amit pont mondtatok, h a legtapasztalatlanabb játékos is tud vele játszani. Vki azért veszi meg a játékot, mert szeretni azt, és szeretne is vele játszani. A másik meg h kicsi a gépigénye, hát kicsi, jah mit veszünk kicsinek, mondom azt h kisebb.
Egy 10 éves gyereknek az kell h lövöldözzön orrvérzésig, és ezt a BF-be nem bizos h úgy kapja meg mint a CoD-ba, nekem is sokszor csak ez kell, este kikapcsolódásként, mert fáradtan ha akrnék sem tudnák SD-zni, vagy egyéb taktikázni... ha nem is jobb a Cod, de többen veszik így is, akkor nem fogják ezt felrúgni csak azért mert most a BF teljesen újonnan jön.
Sok CoD fannak nagyon be van szűkülve a látótere, elég kevés játékot próbált ki azon kívül, meg ismerjük azt, mikor annyira kedvelünk valakit/valamit, hogy hajlamosak vagyunk objektív szemmel nézve adott tulajdonságban jobb dolgok elé helyezni, elfogultak vagyunk vele szemben. 10 éveseknek meg elvileg egyik sem való, igaz én is játszottam akkoriban is hasonló játékokkal, de nem minden gyerek lelki világa elég fejlett hozzá, hogy a helyén kezelje az ilyesmit.
0
0
0
0
akos328 avatar
Nem személyeskedtem úgyhogy nem neked írtam, csak elmodntam mit gondolok.
A 7. rész nem tetszik nekem se, de ez most újra jó lesz, számomra, ezzel a csoport fele nem ért velem 1-et mind1. Mégpedig azért fog tetszeni, mert én észereveszem ezket az újításokat is h más színű a betű, tehát már nem ugyan az mint a 6. rész, csak az alapja, és mivel nem új a motor, ezért nagyobb mértékű változtatást nem is tudnak csinálni. Erre várni kelle a következő szériáig, mert ha most új motort csinálnak, akkor már nem MW-nek hívnák, hanem másnak. Szembena BF-el, Előre szólók nem ismerem nem játszottama mostani BF-ekkel. Gondolom vége lett a történetnek, azért ők is 1 motort használtak 2 részen keresztül, hát a CoD 3-4 évig használja azt. Az EA meg is teheti hiszen, az a sok + játék amivel még foglalkozik sokkal több pénzt hoz a konyhára, gondolom...
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Nem arra céloztam az előbb, hogy a CoD rossz játék lenne, ne essék félre értés. Szeretem a CoD sorozatot, és az első két részét mái napig elő-elő veszem, csak arra gondolok, hogy valahogy már elvesztette a varázsát a 7. részre...
0
0
0
0
akos328 avatar
Akkor még se lehet olyan rossz ez a CoD nevű vmi meg vannak őrülve érte. A másik meg h amit pont mondtatok, h a legtapasztalatlanabb játékos is tud vele játszani. Vki azért veszi meg a játékot, mert szeretni azt, és szeretne is vele játszani. A másik meg h kicsi a gépigénye, hát kicsi, jah mit veszünk kicsinek, mondom azt h kisebb.
Egy 10 éves gyereknek az kell h lövöldözzön orrvérzésig, és ezt a BF-be nem bizos h úgy kapja meg mint a CoD-ba, nekem is sokszor csak ez kell, este kikapcsolódásként, mert fáradtan ha akrnék sem tudnák SD-zni, vagy egyéb taktikázni... ha nem is jobb a Cod, de többen veszik így is, akkor nem fogják ezt felrúgni csak azért mert most a BF teljesen újonnan jön.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Master Killer írta:
Protein: Elfogult, gyerekes gondolkodásmód...

nemkrisz11: Nyilván a jól sikerült játékokat veszik meg többen...

Mondogatjátok itt, hogy ezért meg azért veszik sokan a CoD-ot, de azt is modják, hogy könnyű feltörni mindet...tehát ha komolyabb védelemük lenne mégjobban vennék! 😉


Nem, nem a jól sikerült játékokat veszik meg többen, hanem azokat, amit mindenki ismer. És rengeteg olyan játékos van, akik iszonyatosan meg vannak őrülve a CoD-ért, más FPS-ről pedig még csak nem is hallottak (rendszerint nem is tudják, mi az az FPS)
0
0
0
0
susguy avatar
Nem, csak tudom, hogy a CoD-ot direkt olyanra egyszerűre csinálják, hogy még a legtapasztalatlanabb játékos is tudjon rajta játszani. Ez nem gondolkodás mód, ez tény.
Ez olyan, minthogy a rántott húst sült krumplival mindenki szereti, de mondjuk egy egzotikusabb ételt, mondjuk rák cseresznye szósszal vagy akármi, már "ínyenceknek" való.

Na jah, meg a jobban készült videókat nézik meg többen. Justin Bieber, Rebecca Black a zene istenei, mert több millióan nézték meg a videóikat, nem?
0
0
0
0
Master Killer avatar
Protein: Elfogult, gyerekes gondolkodás mód...

nemkrisz11: Nyilván a jól sikerült játékokat veszik meg többen...

Mondogatjátok itt, hogy ezért meg azért veszik sokan a CoD-ot, de azt is mondják, hogy könnyű feltörni mindet...tehát ha komolyabb védelemük lenne mégjobban vennék! 😉
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Én azzal fejezném be, hogy az dönti el a CoD vs BF (jelen esetünkben az MW3 és a BF3) "csata" kimenetelét, hogy melyik kap összességében jobb értékeléseket.
Szerintem itt a pont😜
0
0
0
0
susguy avatar
Persze, mert tudod, hogy egy Casual játékból, mint a CoD, mindig többet adnak el. Ennyi erővel:
Én azzal fejezném be, hogy az dönti el a CoD vs BF (jelen esetünkben az MW3 és a BF3) "csata" kimenetelét, hogy melyiket fogják Battlefield 3-nak hívni.
0
0
0
0
Master Killer avatar
Én azzal fejezném be, hogy egyértelműen az dönti el a CoD vs BF (jelen esetünkben az MW3 és a BF3) "csata" kimenetelét, hogy melyikből adnak el többet. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sajnos ehez nem tudok mit szólni mert a BO kimaradt az életemből. Én inkább MW fan vagyok.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ROxOR96 írta:
Szerintem ez a téma értelmetlen. Oké hogy egymás riválisai de akkor sem egy kategória. Bár ha minden igaz akkor a bf 3 is script hegy lesz akkor majd lehet összehasonlítani az mw 3-mal.
Azt a szintű szkript orgiát biztis nem látjuk viszont, ami a BOban volt. Szeretem én a látványos scripteket, de abba túlzásba vitték, mikor a kilövő állásnál mászkáltok woodsal, és a fejed se mozgathatod, meg a hulla vonszolásánál is csak 1 iránygombra reagál, a közeledő helire is automatikusan ráfordul a kamera, na ott már kicsit kezded túlzásnak érezni.
0
0
0
0
TomiMan avatar
Tesla GoD írta:
TomiMan írta:
hozzatok fel a BF-ből érveket.


Tess:

"Grafika élethű hangok új rendering normálisabb élethűbb rombolhatóság 32vs32 ember ez a "play your way" (játsz ahogy akarod) meg COD szintű újítás új fegyverek pályák új térkép ezt ajánlom figyelmedbe mert úgy látom erre gerjedsz új HUD új járművek 10x több unlock-olható cucc mint a BC2-ben"


Gerdzso
- Grafika
- Részletesebb rombolhatóság
- Szebb hangok
- Közelharc rendszer
- Tüzelés mód változtatási lehetőség
- Jobb fegyver "összerakási" lehetőség
- Látszik a lábunk Laughing soft
- Új fegyverek
- Új eszköz kezelési rendszer(a kést külön előkell venni.. pont mint a gránátot)
- Jobb animációk(futásnál és mikor gugolásból nekiállsz futni... hasalás stb...)
- Most már nem kell olyan sok az ellenfélbe
- Vannak repülőgépek
- Új játékmód
- Az eseményekre reagáló egységek(szóban mivel multiról beszélünk)


TESSÉK ITT VANNAK AZ ÉRVEK AMIT 1X MÁR LEÍRTUNK CSAK VHOGY NEM VETTETEK ÉSZRE DE TALÁN MAJD MOST


BC2 ellenérv

-Nem lehet feküdni
-Nem lehet oldalazva futni
-sok a sniper

NINCS TÖBB


COD PRO

-kicsi a gépigénye

CONTRA

-sok a camper->
-sok a noskiller killstreak
-5 éve ugyanaz a játék
-plussz amiket eddig felsoroltam a korábbi HSZ-ekben (legalább 5-6)
-DRÁGA
Az oldalazva sprintelés hiánya egyáltalán nem baj, alapvetően fizikailag nehezen kivitelezhető dolog, és a szintén logikátlan ugrással szemben ki is hagyató a játékmenetből.


azért néha jól jönne.
am azért írtam bele mert sokan azt mondták hogy ez rossz és gondoltam akk ne hagyjam ki ha az érveket/ellenérveket írom
0
0
0
0
no avatar
Szerintem ez a téma értelmetlen. Oké hogy egymás riválisai de akkor sem egy kategória. Bár ha minden igaz akkor a bf 3 is script hegy lesz akkor majd lehet összehasonlítani az mw 3-mal.
0
0
0
0
akos328 avatar
Igazából azt is akkor tudod meg amikor te játszol vele. Ezzel nem azt modnom h rossz, mert ezt nem mondhatom, de lehet h egyes jelenetekben csalódunk majd, amiket a bemutatókból nem látsz.
0
0
0
0
Master Killer avatar
Ebben igazad, de a játékélmény milyensége akkor derül ki ha már kipróbáltad, a grafika meg szerintem kifogástalan! 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
olyan sok mindent nem tudnak, hiszen ha kiadnak trailert, és e3-on bemutatják, akkor már "kész" van csak finomítanak.
0
0
0
0
Master Killer avatar
Egyébként meg trailerek alapján nem szabad alapozni semmire, még az is lehet, hogy el****ák a BF3-at,de reméljük nem. 😀
0
0
0
0
akos328 avatar
nekem is szaggatott, nekem a Treyach termékek sose tetszettek, a CoD-ban is csak az szméletlen scriptek, és a pörgés fogott meg, bár sokszor úgy ülök le h most taktikáznék 1 kicsit, arra biztos jó lesz a BF, és attól tartok ha engedi a pénztárca meg is veszem mind2-őt
0
0
0
0
Master Killer avatar
Kmisi99: Ha felraktad volna a patcheket akkor nem szaggatot volna...

hardX: Hülyeség amit írtál...
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Ja akkor nem szóltam 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem a bo asszem szaggatott maxon olyan jól optimalizált.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
De a BO egy ocsmány fos, akinek az elmegy az nem azt jelenti hogy a BC2 is elmegy 😃 Idézem Teslát: "A BO-ban meg lehet számolni a pixeleket"...
0
0
0
0
Master Killer avatar
Gerdzso írta:
én örülök neki hogy a "codosok" közül nem mindenki tér át a BF re mert akkor kész káosz lenne... maradjanak csak ott ahol vannak... amúgy szerintem ha a COD-ot nem lehetne ilyen könnyen feltörni... és nem lenne ilyen pici a gépigénye akkor szinte alig vennék... ez csak személyes tapasztalat.... mivel hogy

van kb 11 haverom aki COD-ozik... megkérdeztem miért... (2 kivétel volt aki nem ezt mondta)

kérdés: miért szereted?
válasz nem tom csak jó
kérdés: miért játszod?
könnyü... meg jó vagyok benne
kérdés: megvetted?
nem...
kérdés melyiket tolod?
cod 2, bo(volt aki másmelyiket tolta)
kérdés: miért nem bf-ezel?
nem fut el...

ez csak személyes tapasztalat... szóval nem kell egyetérteni vele... de mivel 11 ismerősömből 9 azért COD-ozik mert nem megy el neki a BF BC2... ebből adódóan azt gondolom hogy még sokan így vannak ezzel...


Akinek a BO elmegy annak a BC2 is, amúgy meg még az se biztos, hogy bejönne neki.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
akos328 írta:
Az előbbi kirohanásaimért BOCSÁNAT!!!

Igaz, a killstreakek könnyebb elérni, de a légi támogatást könnyebb is kilőni.
tesla, most már nem akarok kötözködni senkivel sem😃, de te nem tudsz oldalazva futni, ha nem is oylan gyorsan mint frontálisan, de sztem tudsz, ég ugrani is. vagy ezt h gondoltad?
Nem futásról beszélek, az alap sebesség mind2 játékba lassú futás/kocogás, hanem magáról a sprintről, amit oldalazva már nem nagyon lehet kivitelezni, de tulajdonképpen lényegtelen.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Kimsi99: ennél szebben nem is mondhattam volna 😃 viszont egy dolgot kijavítanák az írásodban "nem lesz kevés a 32v32" nem ink "nem lesz ?sok? a 32v32" 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nos ha visszatérnek a BF2 méretű mapok akkor egyáltalán nem lesz kevés a 32v32 mert a Bad company mapjai is hatalmasak de a BF2 hőz képes a BC2 mapja játszótér míg a BF2 vidámpark
0
0
0
0
Gerdzso avatar
az elöbbi link-et ha megnyitod akkor ott az első videót nézd meg, abból látni hogy nem sok, mivel hatalmas pályák vannak... viszont aki jobb szereti a kis pályákon való öldöklést(gyalogosan) annak ott lesz a SQUAD DEATMACH ami végülis annyi hogy kicsi pályákon 4db 4 fős csapatban öltiek egymást 😀 ez is jó móka de azért az alap játékmód a legjobb 😜

amúgy visszatérve a killstreak-ekre... a legnagyobb hülyeség az atombomba volt 😆 melyik hülye találta ki... szerencsére már nincs benne(vagy rosszul tudom?)
0
0
0
0
akos328 avatar
lehet h nem valósak, de nagyon is hasznosak, mivel a CoD nagy része, az egyéni kill-re megy, ezért főleg nagyon jól jöhet.
Bár ebben is egyet értek h 1-2 perk elég bal...-ra sikerült, mást is kitalálhattak volna.
A BF-be ez a 32v32 nem sok 1 kicsit? amúgy fogalmam nincs mekkora mapok vannak.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
[LINK]

ennek a cikknek a címe is jelez valamit 😀 és a két játékmenet videó! 😜
0
0
0
0
Gerdzso avatar
akos328: elméletileg ott kell hogy legyen nála 😃 az más kérdés hogy használni nem tudja... viszont ha oda megy hozzá a doki akkor általában tőle veszi el a cuccokat(kötszer stb) sőt 2.vh-ban még a gyalogsági ásót is cipelik 😀 bár ott meg nincs kp 😃


amúgy az ilyen dolgok miatt sem szeretem a COD-ot mint a "Lightweight perk"
0
0
0
0
akos328 avatar
Ebben igazad van, de ahogy én sem gondoltam rá, valszinűleg van ilyenbő mint én még pár ember, így a CoD-sok sem gondolnak rá...
De szerencsére az EA-nél vannak iylen okosak akik ezt is kitalálták
Bár aCoD-ba ilyen felszerelés nincs, és ott a Lightweight perk😃
0
0
0
0
Gerdzso avatar
aham akos328: most akkor ezt próbáld meg úgy hogy egy fegyver van nálad... 5 tár... egy kp + még 3 tár... + 2gránát + smoke és flash gránát is... akkor menetfelszerelés... alap elsősegély cuccok... rosszabb esetbe géppuska van nálad... vagy egy rakétavetőt is hordozol...
na most próbálj meg oldalazva rohanni és próbálj meg közbe ugrani egyet! 😀 bár ha jól tudom... (sajnos) a BF3-ba lehet majd oldalazva futni... vagy nem?
0
0
0
0
akos328 avatar
Az előbbi kirohanásaimért BOCSÁNAT!!!

Igaz, a killstreakek könnyebb elérni, de a légi támogatást könnyebb is kilőni.
tesla, most már nem akarok kötözködni senkivel sem😃, de te nem tudsz oldalazva futni, ha nem is oylan gyorsan mint frontálisan, de sztem tudsz, ég ugrani is. vagy ezt h gondoltad?
0
0
0
0
Gerdzso avatar
tesla: az hogy nem lehet oldalazva futni engem nem zavart 😀 sőt jót tett a játékmenetnek 😀
0
0
0
0
Gerdzso avatar
én örülök neki hogy a "codosok" közül nem mindenki tér át a BF re mert akkor kész káosz lenne... maradjanak csak ott ahol vannak... amúgy szerintem ha a COD-ot nem lehetne ilyen könnyen feltörni... és nem lenne ilyen pici a gépigénye akkor szinte alig vennék... ez csak személyes tapasztalat.... mivel hogy

van kb 11 haverom aki COD-ozik... megkérdeztem miért... (2 kivétel volt aki nem ezt mondta)

kérdés: miért szereted?
válasz nem tom csak jó
kérdés: miért játszod?
könnyü... meg jó vagyok benne
kérdés: megvetted?
nem...
kérdés melyiket tolod?
cod 2, bo(volt aki másmelyiket tolta)
kérdés: miért nem bf-ezel?
nem fut el...

ez csak személyes tapasztalat... szóval nem kell egyetérteni vele... de mivel 11 ismerősömből 9 azért COD-ozik mert nem megy el neki a BF BC2... ebből adódóan azt gondolom hogy még sokan így vannak ezzel...
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
TomiMan írta:
hozzatok fel a BF-ből érveket.


Tess:

"Grafika élethű hangok új rendering normálisabb élethűbb rombolhatóság 32vs32 ember ez a "play your way" (játsz ahogy akarod) meg COD szintű újítás új fegyverek pályák új térkép ezt ajánlom figyelmedbe mert úgy látom erre gerjedsz új HUD új járművek 10x több unlock-olható cucc mint a BC2-ben"


Gerdzso
- Grafika
- Részletesebb rombolhatóság
- Szebb hangok
- Közelharc rendszer
- Tüzelés mód változtatási lehetőség
- Jobb fegyver "összerakási" lehetőség
- Látszik a lábunk Laughing soft
- Új fegyverek
- Új eszköz kezelési rendszer(a kést külön előkell venni.. pont mint a gránátot)
- Jobb animációk(futásnál és mikor gugolásból nekiállsz futni... hasalás stb...)
- Most már nem kell olyan sok az ellenfélbe
- Vannak repülőgépek
- Új játékmód
- Az eseményekre reagáló egységek(szóban mivel multiról beszélünk)


TESSÉK ITT VANNAK AZ ÉRVEK AMIT 1X MÁR LEÍRTUNK CSAK VHOGY NEM VETTETEK ÉSZRE DE TALÁN MAJD MOST


BC2 ellenérv

-Nem lehet feküdni
-Nem lehet oldalazva futni
-sok a sniper

NINCS TÖBB


COD PRO

-kicsi a gépigénye

CONTRA

-sok a camper->
-sok a noskiller killstreak
-5 éve ugyanaz a játék
-plussz amiket eddig felsoroltam a korábbi HSZ-ekben (legalább 5-6)
-DRÁGA
Az oldalazva sprintelés hiánya egyáltalán nem baj, alapvetően fizikailag nehezen kivitelezhető dolog, és a szintén logikátlan ugrással szemben ki is hagyató a játékmenetből.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció