Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Az alábbi konfigurációba milyen videókártyát ajánlanátok?
https://gepigeny.hu/user/gyrger72/eszkozok/286679
0
0
0
0
💬 6
Puffin avatar
@Gyrger72: Teljesen keretfüggő. Ha nem tudjuk mennyit szánsz rá, akkor nehéz javasolni.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Puffin: Max. 100ezer
Főleg használt GTX 1070 -esben gondolkozom.

PSVR-t szeretném kipróbálni PC-n.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Gyrger72: Újan 1660Ti.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Gyrger72: Ha 1060 környéki teljesítményt akarsz, inkább Radeont javasolok, afölött már nvidiát
0
0
0
0
Fatotem avatar
@botmunpls: Leírta szépen, hogy főleh Használt GTX 1070ben gondolkodik. Akkor nyilván nem 1060 Teljesítményt akar..
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Fatotem: 1. az első kérdésére válaszoltam nagyrészt
2. benne van a másodikra is a válasz, hogy 1070 alatt amd, onnantól nvidia...
ebben a válaszban mi zavar téged?
0
0
0
0
Fonix01 avatar
Sziasztok!

Érdeklődnék mi a véleményetek?
1. Használtan GTX980(4GB) vagy GTX 1060 6GB, ugyanannyiba kerülnek és talán picit erősebb tesztek alapján a GTX980as kártya?
2. Használtan R9 Fury vagy RX580 ezek is ugyanannyiba kerülnek!
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@Fonix01: Mindkét esetben az újabb modellekre szavaznék. R9 Fury -t maximum azért vennék mert kuriózum, egyébként nincs semmi előnye az RX 580 -al szemben.

A GTX 980 esetében is inkább a GTX 1060 felé terelnélek, modernebb, kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik, illetve több rajta a memória. Még akkor is praktikusabb megoldás, ha kicsit lassabb.
0
0
0
0
kovjozs1988 avatar
sziasztok a gépemhez milyen vga-t tanácsoltok venni nem 4k ban szeretnék játszani full hd maxon ennyi nekem eléglenne mert szerintem ez a vga kevés már a válaszokat elöre is köszi
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@kovjozs1988: Mennyi a kereted? Amúgy tápot is kell cserélned!
0
0
0
0
Puffin avatar
@kovjozs1988: Ebben az árban a Radeon RX570 az ajánlott vétel.
0
0
0
0
Fatotem avatar
@kovjozs1988: Igaz, ennyiből max RX 570 jön ki, amivel viszont nem fogsz tudni ultrán játszani mindent. Viszont ha használt piac is érdekel, lehet 1060 is kijön belőle. Bááár, már az sem elég néhol, mondjuk nem is olyan sokkal erősebb az 570nél.
0
0
0
0
no avatar
@kovjozs1988: GTX 1060 6GB vagy nagyon maximum 1070 amit rendesen ki tudna hajtani a processzor, tekintve, hogy nem "K"-s így nem lehet kicsit feljebb tekerni, hogy boldoguljon erősebb kártyákkal 😀 AMD oldalról RX580 illetve 590.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@kovjozs1988: Hardveraprón néznék körül a helyedben GTX 1060, RX 580 kártyák után, de ha használt nem kell RX 570 is jó lesz FHD-re és előbb táp csere legyen.
0
0
0
0
cseszka avatar
@kovjozs1988: Hardverapron rx580 8gb van 50-60k között,pl ez:[LINK]
azt a +8k forintot szerintem megéri,és majd 2év gari is van vele....Nekem i spont ez a kártya van,csak dicsérni tudom.
Játékokat szépen viszi.Én egy R9 280X-röl váltottam erre,igaz nálam volt paltform váltás is,igy valószinüleg az is hozzájárult a teljesitmény növekedéshez.
Közben nézegettem tovább és itt van mégegy,2év garival 50K...
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Kártya váltás előtt állok, ami jelenleg van az egy 1050 Ti viszont már sok játékba elég kevés.

1. Kérdésem az lenne hogy 55-60/65 ezer környékén, ( használtan persze ) milyen kártyákat ajánlanátok?

2. Kérdésem pedig hogy ha még gyűjtenék picit akkor esetleg egy 1070-et elbírná-e az i7 2600k procim?

Előre is köszi srácok!
0
0
0
0
💬 5
Fatotem avatar
@Hexa1: Háát, lenne bottleneck. Azt javaslom inkább egy processzort próbálj beszerezni, aztán videókártyát.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Hexa1: Egy részről jöhetne új proci ,másfelől viszont 1070 használt helyett inkább egy 1660Ti újat vennék.
0
0
0
0
Fatotem avatar
@Andor1997: Azért van árkülönbség a kettő között. Egy használt 1070 65-70k, egy új 1660Ti pedig 100k.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Fatotem: Na igen,de inkább ajánlom végy egy azonos erejű új technológiás ,kicsit másabb működésű modernebb kártyát ,mint hogy használtan egy régebbit.Nyilván a használt árán best buy.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Értem, köszi a tanácsot!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Videókártya vásárlás előtt állok.
A kiszemelt egy Radeon rx 580 8Gb viszont nem tudok dönteni, hogy melyik gyártótól vegyem meg és ebbe szeretnék segítséget kérni.

Jelenlegi konfigom:
Processzor: AMD FX X8 8350 processzor, 4,00MHz
Memória: HyperX Fury 4Gb+8Gb 1866MHz DDR3
Videókártya: Gigabyte Geforce gtx 660 2Gb
Op. rendszer: Windows 10 Pro x64
Alaplap: MSI 970 GAMING (MS-7693)
Tároló eszköz: TOSHIBA 1000GB

Segítségeteket előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 3
Viktorinho avatar
@US97: Szerintem a Sapphire bőven elég,de az ASUS-nak a legjobb a hűtése,...szerintem. Már csak rajtad áll melyiket veszed.
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Köszönöm a válaszod.
Egyenlőre így ez is nagy segítség.
0
0
0
0
cseszka avatar
@US97: Nekem ez van.[LINK] Bátran ajánlom.Halk,hüvös.Amig nem indítasz el progit,ami használja a video karit,teljesen passziv módban üzemel.
0
0
0
0
bufer999 avatar
Sziasztok!
Egy haverom kártyája tönkrement. 1050 ti és RX 570 közül melyik lenne a jobb választás?
0
0
0
0
💬 2
Yezi_ avatar
@bufer999: Egyértelműen az RX 570.
0
0
0
0
bufer999 avatar
@Yezi_: Köszi a választ!
0
0
0
0
zelcsi avatar
Na kijött az új Nvidia driver és ezzel már ki lehet próbálni a 10-es gtx kártyákon is a ray tracking-et hát nem ajánlom senkinek sem... :S kemény fps számok vannak! egy példa:
0
0
0
0
zelcsi avatar
Igaz elmúlt már április elseje,de ez akkor is nagyon nagy...
. 😃
0
0
0
0
💬 1
no avatar
A jelenlegi AMD Radeon HD5670-es videókártyát szeretném lecserélni. Gigabyte GA-H57M-USB3 alaplapom van. Videó szerkesztéshez használnám a videó kártyát. Maximum 70000 Ft-ig gondoltam az árát. Olyan kellene amiben 2 HDMI kivezetés van. Mérsékelt terhelésnél a ventilátor le álljon.
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@Coloman: Milyen processzor mellé és mennyi memória van a gépben? Ahogy nézem nem mai darab a gép, így nagy valószínűséggel felesleges erősebbet tenni bele, persze ha a legerősebb i7 van benne legalább 8 GB memóriával akkor RX570 vagy 1050/TI.
0
0
0
0
Miniba avatar
Sziasztok !
A következő lenne a jelenlegi gépem: https://gepigeny.hu/user/miniba/eszkozok/258707
Melyik lenne a legjobb kártya , amit megbírna a tápom , és hogy ne is legyen magas ára?
Válaszaitokat előre is köszönöm 😃
0
0
0
0
💬 15
reszler112233 avatar
@Miniba: Ahhoz a táphoz semmilyent nem tennék. Sőt a processzor sem az igazi izompacsirta, bár azt használt piacról egy i7-el meg lehetne oldani, de már akkor is kérdéses lenne a táp.
0
0
0
0
Miniba avatar
@reszler112233: Nem szeretnék sok pénzt rááldozni, csak egy videokártyát vennék s azzal annyi.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: Támogatom! Arra a tápra egy napos csibét se küldenék rá nem hogy egy videókártyát...
Mennyivaz a nem sok pénz? Max egy gtx 1050 et mondok az nem kerül sokba és majd amikor elszál a kotla táp miatt akkor se sírod ki a szemed miatta mert nem buksz sokat 😃 amúgy nem ajánlanék már ilyen vga-t mert a 2gb vram már édes kevés már a 4 is lassan fhd ra. De a mostanidtól lényegesen jobb lenne a teljesítményed.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Miniba: A táp cserés ha szeretnél valami komolyabb vga-t... 10k környékén vannak már belépő szintű cooler master/fsp/chieftek tápok amik megbízhatóbbak a jelnleginél... kártyából RX 560/570, vagy 1050/ti. az rx 570 jelenleg verhetetlen ár/érték arányban. a pénztárcád szab határt.
0
0
0
0
Miniba avatar
@Bronson: Köszönöm szépen a tanácsokat, sokat segítettetek
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Miniba: Szia, szerintem a procival nincs nagy gond, gondolom nem ultrán akarsz játszani 4k-ban vagy qhd-ban, láttam konfigot ahol egy gtx 1070-essel nagyon jól viszi a játékokat. Szerintem vegyél egy RX570-et vagy használtan ha találsz olcsón 1060/Ti-t de egy ÚJ TÁPOT mindenképpen vegyél!
Nekem egy FSP Hexa+ 400 tápom van és a 1070Ti-nek teljesen elég és alig volt 13ezer, úgyhogy szerintem ne ezen spórolj.
0
0
0
0
Miniba avatar
@botmunpls: Használtan ha vennék kártyát, garanciában lévő kártyát vegyek, vagy anélkül is jó? Mert nézegettem kártyákat, csak hát a használtba mégis ott van a rizikó, hogy átvernek vagy rossz kártyát adnak el
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Miniba: Vettem már két kártyát is használtan garival, mind a kettő tökéletes volt. A lakótársam már 5-6 kártyát is vett, abból eggyel verték át, de azt is megoldotta a fazonnal. Ebből 2 gari nélkül volt, de egyikkel se volt baj. Én azt javaslom hogy hardveraprón keress olyan felhasználókat, akiknek több pozitív visszajelzése is van és legalább fél/egy év gari van még a kártyára.
0
0
0
0
Miniba avatar
@botmunpls: Amúgy lehet játszani bányász kártyával ? vagy miben különbözik a gamer kártyáktól? ( https://www.emag.ro/placa-video-asus-rx470-mining-4gb-256-bit-bulk-mining-rx470-4gled/pd/D4842FBBM/?ref=others_also_viewed_control_2_1&provider=rec-go&recid=rec_golang_43_5309ecf99d635ea8038836e44591b93f_1554208705 )
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Miniba: Ez egy gamer kártya, csak rányomták a bányász logot hogy többért tudják eladni, de alapból a gamer kártyák minél erősebbek, annál alkalmasabbak bányászatra.
0
0
0
0
Miniba avatar
@botmunpls: És akkor ezt a kártyát érdemes , vagy egyáltalán nem érdems megvenni? mert 30ezerért nem lenne drága, ha jo a teljesítménye játszás téren
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Miniba: érdemes mert ugyan olyan mint más vga és simán tudsz vele játszani! 😉
0
0
0
0
Miniba avatar
@zelcsi: Vajon ennek a karinak is elég a 400wattos FSP táp?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Miniba: szerintem igen mivel csak 120w-os a kártya!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Miniba: Annyiért megéri, de ettől függetlenül beruháznék egy 10est egy új tápba 😀
0
0
0
0
woodbear avatar
Sziasztok,
a profilomban lévő (Újra itt) gépbe terveznék egy Vega56-ot a mostani RX580 helyett.
Érdemes lenne a csere? Azt szeretném, hogy ne pörögjön maxon a kártya, de azért fullHD-ban meglegyen a 60fps. Mert az RX580 azért 90-99% közt forog általában.
A táp bírná egyébként?
Köszi
0
0
0
0
💬 11
Puffin avatar
@woodbear: A kártyának az a feladata hogy dolgozzon. Miért zavar hogy maxon megy?
0
0
0
0
woodbear avatar
@Puffin: Mert baromi hangos 😃 vízhűtést meg egyelőre nem tervezem.
0
0
0
0
Bronson avatar
@woodbear: msi afterburnerrel tudod szabályozni a ventit, hátha segít. de ha rossz a ház szellőzése, akkor tehetsz bele bármit, melegedni fog... melyik vega56 modell amúgy?
0
0
0
0
woodbear avatar
@Bronson: Konkrét típust nem néztem egyelőre, csak elméletben játszok vele.
Szerintem elegendő a ház szellőzése egyébként. Hátul és elől is van 1-1 12 centis ventillator, és kábelek sincsenek útban mert az Alaplap hátuljánál, a ház másik oldalán vannak behúzva. Az rx580 sem megy 65 fok fölé (ami szerintem átlagos érték)

Melyik a leghalkabb vega egyébként?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@woodbear: Ha csak a zaj a szempont vegyél hangszigetelt házat. Egy cooler master 650, vagy 550 neked a megváltás lehetne.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@woodbear: akkor te sose használnád ki a vga-t 100%ban, mert ott már hangos? De bronson már írta korábban, hogy vedd lentebb az default profilt, és akkor halkabb lesz, max felmegy 75-ig, ami még bőven jó
0
0
0
0
Bronson avatar
@woodbear: vannak házak, ahová ha beteszel millió ventit, akkor sem lesz jobb...
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@woodbear: 65 fok az nem sok, egyáltalán. Nekem 590-esem van, ami egy custom fan curve beállitással 75 fok körül megy és nem annyira zajos.
0
0
0
0
woodbear avatar
@TheMenkuPocok: Köszi mindenkinek a véleményt.
Mivel csak este tudok játszani amikor már az asszony meg a gyerek alszik, ezért számomra fontos, hogy ne legyen túl hangos a rendszer. Ja és szeretek tartalékot hagyni a dolgokban, hogy ne legyen maxon járatva semmi, pl. az autóknál is 😀

Egyelőre az alábbi döntésre jutottam.
Veszek majd egy vega56-ot és rá egy Morpheus hűtést.
0
0
0
0
xCube avatar
@woodbear:
Ja és szeretek tartalékot hagyni a dolgokban, hogy ne legyen maxon járatva semmi, pl. az autóknál is 😀


Egy autónál ennek a kopás miatt még van is valamennyi értelme, de egy hardverelemnek normál használat mellett (értsd ha nincs szénné tuningolva) semmi baja nem lesz attól, ha 100% -on pörög. Sok olyan program / játék van, ami bármilyen GPU -t 100% -ra hajt, mert jól párhuzamosított leképezőt használ.

Ezzel nem új VGA vásárlásáról akarlak lebeszélni, csak tisztázni akartam a helyzetet.
0
0
0
0
woodbear avatar
@xCube: Igazából egyet kell, hogy értsek....Olyannyira, hogy már a gépben is van egy Sapphire Vega 56 Pulse 😀
Iszonyat hang különbség van ez és az RX580 Armor közt (tudom, hogy az egyik legrosszabb venti van rajta). Nagyon elégedett vagyok.
Gyors SOTTR benchmark eredmény.
[LINK]
0
0
0
0
Wihay avatar


Aki netalán videókártyát venne mostanság, annak itt egy kis ízelítő.
0
0
0
0
acsricsi avatar
Sziasztok! Adott egy: AMD Athlon II X4 740 CPU egy Asrock FM2A55M-DGS lap és egy Chieftec GPS-450A8 450W TÁP. Szeretnék egy videó kártyát újítani. Szerintetek ez a CPU még kihajt valamilyen mai kártyafélét mondjuk egy 1050TI vagy esélytelen? Vagy valami kártya ötletetek van? Jah.. Meg a táp... Abból is kéne egy új nemigaz? Kevés ez a 450?
0
0
0
0
💬 4
xsebix avatar
@acsricsi: Javítsanak ki ha tévedek, de szerintem kevés lenne hozzá... Másfelől végülis meglehet venni az 1050Ti-t is akár azt, ha esetleg valamikor lesz gép fejlesztés akkor jól fog jönni szerintem... 😀
0
0
0
0
acsricsi avatar
@xsebix: Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! 😀
0
0
0
0
Kelori avatar
@acsricsi: Játékfüggő. CPU intenzív játékok alatt nagyon kevés lesz az athlon. Máshol egész jól ki fogja hajtani a kártyát, de összességében sok jór ne számíts. Egyébként ha ebben az ársávban akarsz vásárolni akkor sokkal inkább rx 570. Pár ezerrel olcsóbb és mellette sokkal gyorsabb is a 1050ti-nál. Előbb utóbb viszont tervezz be egy CPU cserét is szerintem. I5 8400 vagy r5 2600 egész baráti áron kapható és nagyon jó procik.

A 450w-os táp pedig elég lesz.
0
0
0
0
acsricsi avatar
@Kelori: Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Igazából a CPU-n most azért nem gondolkodtam mert akkor kéne egy teljes alaplap csere és nem tudom azért annyi időm nekem nincs, hogy egy komplett új épet vásároljak és akkor porosodjon a szobámba a gép. Ezért is gondoltam egy minimális újításra. 😀
0
0
0
0
Wihay avatar


Mit gondoltok A Vega 11-ról?
Megérheti úgy az árat, hogy egyben CPU és GPU is? Extra igényeim nincsenek főleg hogy nincs FHD monitorom..
0
0
0
0
💬 4
zelcsi avatar
@Wihay: szerintem megéri simán az árát! pláne a 2400G, de nézz teszteket róla a youtube-on hogy hogy mennek vele a játékok! 😀
0
0
0
0
Wihay avatar
@zelcsi: Az a baj nézegetek én csak már elavultnak tűnnek a videók, úgy mondom hogy jönnek ki rá driverek és nyilván nem egy-féléves videókból szeretnél le szűrni a dolgokat..

- Ha csalódás lesz az új Ryzen széria (Amit nagyon remélek hogy nem) akkor nálam ez mindenképpen egy opció lesz a későbbiekben 4 mag / 8 szál + APU..
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Wihay: Igazad van, és szerintem nem lesz rossz az új Ryzen széria. Lehet megéri várni rá egy kicsit. 😀
0
0
0
0
Hunter100102 avatar
@Wihay: Nekem 2200G van és szerintem megéri az árát de ugye ebbe a modellbe csak vega 8 van ami már azért rosszabb ugye. Szerintem a Ryzen széria megéri az árát. Ugyan az az fps számom van körülbelül.
0
0
0
0
zelcsi avatar
egy kis segítség a vga vásárláshoz! [LINK]
0
0
0
0
kergebeeka avatar
Üdv.
Videókártya vásárláson gondolkodom,elég régi a gépem,nem ultrán szeretnék játszani,és kb 80 ezer forintot tudok rászánni,használt kártya nem érdekel.
A gépem jelenleg :
CPU típusa : QuadCore Intel Core i7-4770, 3400 MHz (34 x 100)
Alaplap : Asus B85M-G
Memória: 2x4 gb Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX
Videokártya : NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB)
Táp 600w

Kérdésem milyen kártyát vegyek?Márka,gyártó szinte mindegy,lényeg hogy működjön 😀
A válaszokat köszi Béka.
0
0
0
0
💬 7
kergebeeka avatar
@Bronson: Köszi,nem aktualitás képpen kérdezem de egy ilyenbe bele lehet rakni egy rx vega 56 -ot?
0
0
0
0
Bronson avatar
@kergebeeka: bele, de akkor már +8gb ram, meg ha a táp valami noname 600w, akkor az is cserés...
0
0
0
0
kergebeeka avatar
@Bronson: Üdv,egy olyan kérdésem lenne a videókártya cserével,hogy a jelenlegi kártya 6 pines konnektorral működik,de mellette még ott lóg a kábelen 2 pin,ezt az összesen 8 pint használhatom az új kártyához ami 8 pines konnektort kér?
0
0
0
0
xCube avatar
@kergebeeka: Igen használhatod, azért is van ott.
0
0
0
0
xCube avatar
@Bronson: Hirtelen nagyot néztem az árcédulát látva. Aztán gondoltam az ipon ilyen drága, de nem. Én karácsony előtt vettem egy ASUS RX 580 8GB Dual OC -t a másik gépembe átszámolva 69.000 Ft -ért (nem volt akciós, most is 219 Euró a Saturnban).
0
0
0
0
Bronson avatar
@xCube: Itt jelenleg 183 font a 8gigás 580, ami kb 68k. A magyar árak sokszor nagyon el vannak szállva, és eltart egy jó ideig mire valamelyest viszonyulnak a nyugati árakhoz, ha egyáltalán viszonyulnak. elég nagy szívás.
De nem csak ez, a többi amd kártya ára is jelenleg esett, hogy versenyképes maradjon az RTX széria / 1660ti megjelenése óta.
0
0
0
0
DrGordonFreeman avatar
Üdv!
A kérdésem a következő. (A napokban lett összerakva a gépem)
Megéri e venni Riser kártyát v is ilyen szalagkábelt a VGA-hoz. Lesz e esetleg vmi teljesítmény csökkenés kompatibilitási probléma stb. a kártya és a lap között.
Olvastam egy két HSZ.-t hogy van amelyik lap nem igazán szereti stb.
Azért kérdem mert max kinézetre de jól mutatna a gépben elfordítva a kártya a ház is alkalmas rá :-) (Adatlapon látjátok mikről is lenne szó :-) )
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv Attis!
0
0
0
0
💬 14
Bronson avatar
@DrGordonFreeman: nem jár semmilyen teljesítményvesztéssel, max ha összekötsz még pluszban hatot...
a kártya hőfoka viszont jelentősen emelkedni fog, mivel az üveg mellé lesz préselve, ezzel számolni kell, de a te döntésed hogy beáldozol ennyit a kinézetért...
0
0
0
0
DrGordonFreeman avatar
@Bronson: Köszi a választ! :-)
Hatalmas ház am ha nézted az adatlapon és 7 venti van benne jól szellőzik ... hát nem tom :-)
0
0
0
0
Bronson avatar
@DrGordonFreeman: teljesen mindegy mekkora a ház, és mennyi venti van benne, ha az üveg meg a kártya hűtője között csak pár centi marad...
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: Ez azért nem teljesen igaz. Járhat teljesítménycsökkenéssel is a vertikális beszerelés és melegebbek is a kártyák így néhány fokkal. Youtube tele van erről videókkal.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: Hát pont ezt mondom! 😊
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: Azt mondtad nem jár teljesítményvesztéssel. De jár. Saját kártyám is volt így beépítve és vertikálisan szerelve 1900 MHz fölé nem ment boostban. Horizontálisan 2050-ig is felmegy. Az már mérhető fps-ben is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: Dehogy mondtam! 😜 ezt mondtam:

teljesen mindegy mekkora a ház, és mennyi venti van benne, ha az üveg meg a kártya hűtője között csak pár centi marad...

Ha csak pár centi a hely,nem lesz megfelelő a hűtés. Érted már mit mondok? 😊
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: Csalni nem ér. 😉

Én ugyanazt makogom, mint te. Mit kéne megértenem? 😃 A kábszi rossz! Értem? 😆

Az új beépítő kitek, már az alaplap felé tolják inkább a kártyát a ház oldala helyett. Nekem konkrétan egy cooler master kitem volt, de építettem be másnak phanteks, raijintek és a cable mod bracketet is és mind efelé tendálnak. Sőt az erre alkalmas házakban is beljebb teszik már a rögzÍtési lehetőséget, nem úgy mint régebben.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: Te miről beszélsz ember...? nem változtattam meg semmit.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: Igazad van én meh ezt néztem el! Elnézésed kérem! Elnéztem a hsz-t. Ellenben tőled idézem:

@DrGordonFreeman: nem jár semmilyen teljesítményvesztéssel, max ha összekötsz még pluszban hatot...
a kártya hőfoka viszont jelentősen emelkedni fog, mivel az üveg mellé lesz préselve, ezzel számolni kell, de a te döntésed hogy beáldozol ennyit a kinézetért...


Első válaszodban írtad freemennek. Szóval mégiscsak írtad hogy nem jár semmi teljesítménycsökkenéssel. Erre reagáltam. 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: Semmi gond! 😉

Azt arra válaszoltam, hogy jár e teljesítményvesztéssel, ha raiser kábelt használ és azzal nem jár semmilyen veszteség.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Bronson: Minden világos most már! Tökéletesen igazad volt neked is! 😃 Sry még egyszer, már rohadt fáradt voltam 2 nap alatt 2400km-t vezettem. 😶
0
0
0
0
Bronson avatar
@Memento Mori: Semmi gond,velem is megesik gyakran hogy félreértek valamit 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok segítség kellene, gépfejlesztés előtt állok, hosszabb távban gondolkodom, kérdés a következő:

Milyen kártyát vegyek játékra (FHD)?
Mostani RTX vagy a régebbi GTX, esetleg várjak új szériát?(AMD nem érdekel)

RTX el sokan elégedetlenek, GTX kifutó széria nemtudom mennyi ideig lenne még “jó”.
0
0
0
0
💬 4
H-ECTOR avatar
@Lucky0wl: RTX-eknek is az első hulláma volt hibás, így én nem tartanék már tőle.
függően attól, hogy kell-e neked rtx, vagy nem 1080ti vagy 2080. Utóbbi tdp-je kisebb, és általában 5-10%-kal jobb teljesítményt ad, miközben az ára kb azonos, úgyhogy én inkább arra mennék
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Értem, akkor már nem olyan nagy kockázat beleugrani az RTX-be, köszi a segítséget 😀
0
0
0
0
pinkyke avatar
Üdv lenne 1 kérdésem!

Venni szeretnék egy gtx 1060 6gb-os kártyát viszont se az asust se a msi márkát nem ismerem melyik a megbízhatóbb ?

ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB GDDR5 192bit PCIe (DUAL-GTX1060-O6G) Videokártya (82 490 Ft)

MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit PCIe (GTX 1060 6GT OCV1) Videokártya (81 190 Ft)

erről a 2 kártyáról van szó.
megkérném a válaszolókat hogy csak olyan válaszoljon aki ért is hozzá köszönöm!
0
0
0
0
💬 13
zelcsi avatar
@pinkyke: mindkettő jó választás és mindkettő megbízható márka! szerintem vedd az olcsóbbat! 😀
0
0
0
0
pinkyke avatar
@zelcsi: köszi akkor az asus-t veszem meg az winforce-os legalább is sokan írták hogy olyan mint a gigabyte hogy csak akkor megy a ventije ha terhelés alatt van.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@pinkyke: mindegyik olyan hogy csak terhelésnél bizonyos hőfok felett indulnak a ventijük!
0
0
0
0
pinkyke avatar
@zelcsi: az jó de,mivel neked asus-os márkáju van gondolom tudod hogy van e hangja mikor megy a ventije?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@pinkyke: persze hogy van hangja de nem olyan vészes és csak terhelés(játék) alatt mert amúgy el sem indulnak rajta a ventik! 😀
0
0
0
0
pinkyke avatar
@zelcsi: az érdekes mert a gigabyte gtx 1050 -es kártyámnak egyátalán nincs hangja amikor megy a ventije
szeretem a halk kártyákat lehet hogy csak én vagyok így vele de,játék alatt nem szeretem ha zug a gépem 😞
0
0
0
0
zelcsi avatar
@pinkyke: azért a két kártyát nem nagyon lehet összehasonlítani mert itt egy kicsit nagyobb a teljesítmény mint az 1050-nél és nagyobb a melegedés is és épp ezért gyorsabban is járnak a ventik! 😉 de egyáltalán nem zavaró a hang szerintem. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zelcsi: Nem feltétlen kapcsol le minden VGA-n 60 fok alatt a venti. Nekem az MSI 1060 Gaming X 6G-n nem kapcsol le és folyamatosan megy rajta. Ha felteszem az MSI Gaming App-ot akkor lekapcsol 60 alatt, de én jobban bízok bene ha folyamatosan megy. Sőt így alapjáraton 25-30 közt mozog a hőfok, de terhelve is ritkán lépi át a 60-at, és inkább az alatt üzemel.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@reszler112233: nálam 40-45 fok alapon, játék alatt pedig kb 65 fok.
0
0
0
0
pinkyke avatar
@zelcsi: nekem alapon a kártyám 30-35 fok játék alatt meg ha el is éri a 60 fokot a venti automatikusan elindul és vissza megy 50 alá habár még 60 fölé sose sikerült vinnem a hőfokot.
a driverét meg még nem babráltam pedig lehet oc modra eco modra és silent modra is állítani
0
0
0
0
zelcsi avatar
@pinkyke: gondolom mivel gyengébb a vga azért nem is melegszik annyira nálad meg nekem a földön van a gép és padlófűtésem van és azért annyi! nekem ASUS GPU Tweak II van a kártyához de nem szoktam használni csak az msi afterburner-t.
0
0
0
0
pinkyke avatar
@zelcsi: értem szóval minél több gpu ja annál melegem a kártya
0
0
0
0
zelcsi avatar
@pinkyke: nem több, hanem minél erősebb.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Szeretnék venni a gépembe egy videokártyát csak nem tudom mi fér el a gépembe.
Gép:
Alaplap: Gigabyte GA-Z77 DS3H
Proci: Intel Core i5-3570K CPU 3.40 GHz

KB 35000 FT-ig Játékra kell....

Köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 2
xCube avatar
@vykk: Szervusz!

Ez a proci erősebb VGA -kat i ki tud hajtani, mint amennyiért keresel. Használt játszik?
0
0
0
0
pinkyke avatar
@vykk: nekem van 1 gigabyte Gtx 1050 2gb oc videó kártyám ha érdekel úgy is el akartam adni mivel nemsoká veszek 1060-at
a garanciája még december 16-ig érvényes. eddig még sose volt vele gondom.
de,ha nem érdekel az se baj fel teszem Hardverapro-ra.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok egy új videókártyán gondolkozom maximum 150000 FT-ért . Mostanim egy GTX 1050 proceszorom intel i5-7300HQ.
Előre is köszönöm a tanácsokat
0
0
0
0
💬 1
reszler112233 avatar
@tihany: Az nem lesz egyszerű sőt szerintem el is felejtheted, mivel laptopról van szó, amibe nem csak úgy cserélünk VGA-t mint egy asztali gépben. Főleg hogy beszerezni sem igazán egyszerű.
0
0
0
0
bukta2 avatar
hali,majd talán a proci vásárlátom után-- (új Ryzen a megjelenést követően valamikor), benevezek egy új VGA-ra, mit bírna még el a tápom,2k ra keresnék időtálló VGA-t majd
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@bukta2: Hali, 2k-ra nekem a 1070 van ami szépen visz mindent, de én a helyedben az RTX 2060-2070, GTX 1080 közül választanek! Vagy esetleg ha lesz 11xx széria...
0
0
0
0
bukta2 avatar
@zsolo: Rtx 2060 at nem veszek semmiféleképp a 6gb vram miatt de majd meglátom... van még idő bőven... nem hajt a tatár csak érdeklődtem 😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@bukta2: Akkor 2070 vagy 1080 esetleg 11xx széria..
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Elég fura felbontáson játszol 😃 A 2K az 2048x1080 ugye...
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: Igazad van!, 1440p wqhd 😉
0
0
0
0
McFly36 avatar
GTX 1080 vagy RTX 2070 ?
Tegyük fel, hogy pont annyiba kerül, melyiket vennétek?
0
0
0
0
💬 13
bukta2 avatar
@McFly36: RTX-et... újabb technológia... még ha még szar is de majd csak jobb lesz 😉 meg hát GDDR6
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@McFly36: Én a 1080 -at venném vagy várnék....
Az RTX ek mennek vissza gariba ... Rengeteg a hibás.....
0
0
0
0
bukta2 avatar
@McFly36: Annyit még hozzátennék hogy tesztekben sokszor előrebb van (még) a GTX sorozat FPS számokban mint az RTX (ez gondolom idővel változni fog)
0
0
0
0
McFly36 avatar
@bukta2: Amiket én néztem, a 2070 már lenyomta a 1080-at. A hibákról sokat nem tudok, mi velük a probléma?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@McFly36: Amikor megjelent az RTX szeria sok hibás vga volt a piacon,valószínűleg ezt is egyre jobban orvosolják. A hiba okáról olvashatsz a neten,hol ezzel hol azzal a problémával küldték vissza a kártyákat,de majd egy jobban hozzá értő kolega leírja
0
0
0
0
McFly36 avatar
@bukta2: A space invadereket láttam, illetve at RTX feleslegességét is értem, ugyanakkor erős kártyákról van szó, a 2070 pedig olcsóbb a 1080-nál, miközben több fps-t hoz.
Így nem lenne kérdéses, hogy melyiket válasszam, ugyanakkor az rtx-eket mindenki szidja.. 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@McFly36: 1080 már kifutó széria. Alig kapni valahol . Jó ,hogy drágább. Viszont használtan,sok garanciával egy nem bányász 1080 még mindig jobb vétel,mint egy 2070 ,ami egy időzített bomba 😀.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: A meghibásodott RTX kártyák 90%-a 2080 Ti volt és kb 9% volt a 2080, míg 2070 alig 1%. Semmi baja a 2070-nek.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Quadgame94: Volt jó pár 2070 is ,ami hibásodott. Inkább kockáztasson ?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: Ennyi erővel akkor kb egy elekronikus cikket sen erdemes megvenni mrrt mi van ha meghibasodik. Sok olyan termékrt vettem.már, ami masnál elromlott nalam meg nem. A garancia egyébként állja, ha meghibasodna. Azt a hibat pedig mar kijavithatta az nV azóta.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Quadgame94: Ami csak feltételezés. Számos hibás kártya lehet még a polcokon a boltoknál. A Pascal széria közel sem volt ilyen defektes.
0
0
0
0
no avatar
@McFly36: 2070 mindenképp. Divat szidni az RTX-et, pláne úgy, hogy még csak idő közben implementált ray trackinges játékok léteznek.

1080 egyre gyengébben fog teljesíteni, a 2070 meg egyre jobban. Ár/értékben legjobb RTX-es kártya.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@McFly36: Szerintem ezt a generációt még húzd ki a jelenlegi kártyáddal. A második generációs RT kártyák valószínű stabilabb példányok lesznek. A mostaniak egész magas arányban hibásodnak meg.
0
0
0
0
breed1995 avatar
Sziasztok számítógép összerakás előtt állok amit eddig rendeltem az egy ryzen 1600x alaplap videó kártya kérdéses még.
Amiket nézegettem azok az rx szériák voltak azon belül az 580-590. Előre is köszi!
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@breed1995: 580 ár/teljesítményben jobb, mint az 590! ha esetleg találsz jó áron 590-et, akkor azt...
0
0
0
0
breed1995 avatar
@Bronson: 90 be van 590 580 msi meg azt hiszem 80 körül
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok a következő géphez keresek videókártyát 30000 ft körül.
i5 650
8gb ddr3 ram
(És 64 bites windows 7 van a gépen)
Különleges elvárásaim nincsenek csak fusson rajta ha lehet minden játék akár low grafikán minimum 30fps-el
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@G_Balint: Szia.Ha használtat keresel. [LINK] 2021 ig gari nem rossz vétel,keveset fogyaszt még tápcsati sem kell alaplapba elég. 29.990ft.
Gari nélkül jó áron ezt is érdemes megnézned. 20.000ft [LINK]
Szintén 2021 ig garos ,ez kevésbé ajánlom 2gb vram miatt. 27.000ft
[LINK]
Ha pedig újat szeretnél többet kell fizetned gyengébb teljesítményért.
Arra figyelj ha 1030 ra esik aválasztá gddr5 memóriával legyen szerelve pl 29.990[LINK]
Vagy [LINK] ezek viszont jóval gyengébek mint az alig használtak...szóval inkább használt jó helyre sok garival olcsón mint az új gyenge szerintem.
0
0
0
0
ppista avatar
Szerintetek ez a videókártya mennyire jó vagy tudtok jobb GTX 1080-t ?

-ASUS GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X 256bit PCIe (TURBO-GTX1080-8G)
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@ppista: Blower hűtés - hangos, jobban melegszik, órajelek alacsonyabbak mint egy custom pcb-s kártyánál... olcsóbb, mint a többi kártya, de nem ezt választanám tuti, ha 1080-t vennék... bár ahogy nézem, már nem is igazán kapni 1080-t, se 1080ti-t... szerintem inkább vegyél 2070-t, kb egy árban van/lesz hamarosan mint a 1080...
0
0
0
0
ppista avatar
@Bronson: Akkor GTX 2070-ből melyiket ajánlanád játékra?
0
0
0
0
Bronson avatar
@ppista: Az MSI armor verziója elég olcsó most és teljesen korrekt. fel lehet húzni a gaming verzió szintjére, ami drágább...
0
0
0
0
ppista avatar
@Bronson: Köszönöm a választ,de ahogy néztem a gépházam ami van abba épphogy beleférne a videókártya amit írtál.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Szerintem még használt garis 1080at tudnál venni ha jól körül nézel hardverapron!
0
0
0
0
rise01 avatar
Lentebb írtam, hogy a régi R9 280am valszeg félig halott menet közben viszont változott a dolog egy kicsit. Szerintetek egy RX580 helyett egy új GTX1070-re jobban megérné beruházni (teljesítmény ügyileg érdekelne inkább 😀 ) ?
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@rise01: Google barát! [url]https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=rx580+vs+1070[/url]
De teljesítményben tudomásom szerint az 1070 erősebb az 580-nál.
0
0
0
0
Bronson avatar
@reszler112233: az 580 a 1060 ellenfele, a 1070 felette van...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Bronson: Akkor jól tudtam eddig is. Rég néztem utána most nem, így fejből írtam, de ezek szerint nem hülyeséget.
0
0
0
0
rise01 avatar
@reszler112233: néztem 200 tesztet meg 30 youtube videót 😃 csak gondoltam megkérdezek esetleg tapasztaltabb embereket is. Meg aztán minél több helyről kapok infot annál biztosabb az amit gondolok a látottak alapján 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rise01: Annyi teszt olvasás után azért már le lehet szűrni melyik a jobb választás szerintem.
0
0
0
0
rise01 avatar
@reszler112233: Én jobban szeretek olyanokat is meghallgatni akiknek esetleg van (szakmai) tapasztalatuk, bár azzal is tisztában vagyok hogy "Messziről jött ember azt mond amit akar." 😃
Egyébként a Gigabyte verziót néztem ki, egész jó hűtése van mit gondolsz erről? Ezelőtti vga-m is kinézetre kb ugyan ez volt és jó volt rajta a klíma.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rise01: Régen volt Giga kártyám még AGP-s korszakból, de passzív hűtésű volt még. Azóta már harmadik kártyám MSI, és mind Twin Frozr hűtésűek. Ahogy újabbra váltottam természetesen újabb hűtőrendszer is vannak rajtuk és a mostani is tökéletes, csak úgy mint elődjei, így számomra VGA téren MSI vezet, és abból is amelyiken Twin Frozr hűtő van. Ezek a Gaming sorozaton vannak általában legtöbbször.
0
0
0
0
bukta2 avatar
KFA2 GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 152,801 ft jelenleg akcióba 😃 az elég értelmes ár csak az a baj hogy ertéiksz... 😆
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@bukta2: Mért baj az RTX? 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andor1997: Mert a monitorom miatt én AMD-s vagyok 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Vegyél Vega 56/64-et vagy esetleg megvárod a navit.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Várok, most majd jön az új Ryzen a gépbe, utána majd talán talán nyáron vagy jövő évben karira meglepem magam egy új VGA val
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Az is jó opció! Az RX 580-al is elleszel vele egy darabig.
0
0
0
0
rise01 avatar
Üdvözlet Urak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy R9 280-as vga-m nem mai darab és valamiért fps droppol a gép is, vga driver is elég ótvar az új szóval sok minden összejött de már szeretnék váltani egyébként is. Árban kb 100-110k néztem teszteket meg benchmarkokat is de nem tudom mi lenne a jó választás. GTX 1060 (Strix esetleg MSI persze 6gb változatok) vagy valamilyen RX 580 (8 gb változatok). 1060 felé hajlanék kicsit bár nagyon sok játék tesztben az 580 jobb fps-t produkál, viszont a gyakorlat azt mutatja hogy az nvidia valahogy jobban működik a "valóságban". 😀 Proci jelenleg egy i7 4790es úgy gondolom hogy a kigondolt kártyák passzolnak hozzá. Szóval valami tipp / tanács hogy melyik lenne ideális?
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@rise01: Használt 1070-et is kapsz 100k-ert, csak nézz jól körül!
0
0
0
0
CuRi avatar
@rise01: GTX 1060-at vettem December elejen, jo teljesitmeny, elégedett is vagyok vele, de amikor megneztem at RX 580 8GB arait, es lattam, hogy sok esetben 10-15 FPS-t is ver a GTX-re kicsit megbantam, hogy nem azt vettem. Persze a jatekok tobbsege meg mindig jobbam van optimalizalva a GTX-re, de mar ebben sem nagy a kulonbseg a ket marka kozott, szoval en utolag az RX-et valasztanam.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@CuRi: Ezért vettem én anno még 90k-ért a bányász korszak előtt RX580 8gb ot 😃 azért az a plusz 2gb Vram jól tud néha jönni, még ha csak játszok is, én nem bántam meg hogy nem GTX 1060 at vettem 😃 bár mostanság az RX 590 jobb választás, de az RX 580 is még jó kis kártya 😉
0
0
0
0
Bronson avatar
@rise01: Ha mindenképp újat akarsz venni, akkor RX 580 8GB!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

az alábbi számítógépet vásároltam 3 éve:

-Asrock B85M Pro4
-Intel Core i5 3,2GHz dobozos Socket 1150 i5-4460 /BX80646I54460/
-8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 Kit (2x4GB) (HX316C10FBK2/8)
-120GB Intel SSD SATAIII 2.5" 535 Series meghajtó (SSDSC2BW120H601)
-2TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD20EZRX)
-Chieftec 500W Smart tápegység (GPS-500A8) dobozos
-Thermaltake Versa H25 (CA-1C2-00M1NN-00)
Windows10 64bit

Eddig nem nagyon játszottam vele, de lassacskán nőnek a gyerekek és jó lenne a beépített videokártyát lecserélni egy olyanra, amely egyben optimális a géphez, elfutnak rajta a játékok és még hosszan használható lesz nem feltétlenül a legnagyobb igényű játékokhoz és még esetleg egy következő gépcserénél is használható lenne... Nem kell a legolcsóbbat választani, de nyilván többszázezret sem adnék ki érte.

Erre alkalmas lehet a GTX 1060??
Belefér a házamba??, mert olvastam, hogy nem kis méretű....
Illetve elegendő az alaplapi 1 x PCIe 3.0 x16 ???

Most az egyik helyen MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 bruttó 80.000 Ft. Ennyit rászánok.
Illetve nézem, hogy a Radeon RX 570, 580 esetében 256 bites a memória és 8 GB van benne, igaz, a chip és a memória sebessége alacsonyabb. Ezek viszont olcsóbb kártyák.... Mit javasoltok?

köszönöm a javaslatokat!
0
0
0
0
💬 8
xCube avatar
@zsoci76: Szervusz!

A GTX 1060 6GB jó választás fejlesztéshez. A mérete miatt ne aggódj, a házban kivehető a középső HDD keret ha esetleg túl hosszú lenne a VGA, de szerintem nem kell kivenned. Amire figyelj az a megfelelő. A házhoz alapkiépítésben csak egy ventilátor jár, ami hátul szívja ki a meleg levegőt. Érdemes lenne még egy vagy két légkavarót beépíteni ha eddig még nem történt meg.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Szervusz,

köszönöm a válaszodat. Mire kell figyeljek, mert nem fejezted be a mondatot? Hűtésre?
Igen, csak egy ventilátorom van+a táp ventije.

Esetleg nem jobb megoldás a RX580? Ahogy most néztem 256 bites és 8 GB memória??
0
0
0
0
xCube avatar
@zsoci76: Huh, elnézést. A megfelelő légáramlásra figyelj. Jó lenne legalább egy de inkább kettő beszívó ventilátort építeni előre és még egy kiszívót hátra felülre.

Az RX 580 is jó alternatíva, a két GPU (GTX 1060 és RX 580) pariban vannak egymással, hol az egyik jobb, hol a másik. FullHD felbontásban (1920x1080) az RX 580 memória sávszélesség előnye jelenleg még annyira nem jön elő de a jövőben még jól jöhet. Az nvidia GPU -k viszont mondhatni jobban támogatottak a mai játékpiacon. Egyikkel sem lősz bakot, én például RX 580 -at vettem a második gépembe.
0
0
0
0
CuRi avatar
@zsoci76: Van többféle 1060 is. Az én két ventis Gigabyte-om átlagos méretűnek mondható, szóval a gépházak 90%-ba belefér, kb. egy méretű lehet az általad említett MSI-vel, sőt ahogy nézem a Gigabyte még kisebb is. Szerintem, annál a kártyánál az enyémnek jobb a hűtése, úgyhogy ha belefér a keretbe +5 ezer szerintem abszolút a Gigabyte a nyerő.

Az I5-4460-as proci pedig maximum egy 1060-al birkózik meg. Nekem is az van, és valószínűleg 5-10% teljesítmény így is benne marad a kártyába, szóval az 1060-on kívől más szóba sem jöhet, tehát abszolút jó választás, és FullHD-re még egy bő 2 évig biztos elég, persze ha tudsz kompromisszumot kötni és nem fog zavarni, hogy 2 év múlva már csak low-medium beállításokkal játszol, akkor még jó ideig kitart a szavatossága.

Amit még hozzátennék az a RAM bővítés. Nekem is kell mert a 8GB már kezd nagyon karcsú lenni, ergó érdemes abban is gondolkozni.
0
0
0
0
no avatar
@CuRi: Köszönöm a válaszodat, javaslatodat!

Tényleg jobb a Gigabyte hűtése, de 93e, míg én 80-ért látom az MSI-t.
Esetleg nem jobb megoldás a RX580? Ahogy most néztem 256 bites és 8 GB memória?? És sokkal olcsóbb, 65e körül van??

A RAM bővítést hogyan érdemes? 2*4GB mellé vegyek egy 8-ast?
Vagy adjam el a mostani 2*4GB-t és vegyek 2*8 GB, vagy 1*16 GB-t?
Elvileg 4 slot van összesen és max. 32 GB.

köszönöm!
0
0
0
0
CuRi avatar
@zsoci76: Huhh, en sehol nem latok ujonnan 65 ezerert 8GB-os RX580-at, de ha te tudsz mindenfelekeppen az eri meg. Ahogy feljebb elmondta xCube is, teljesitmenyben nincs nagy kulonbseg, maximum annyi, hogy az nvidia tobb jatekot tamogat mint az amd. Nekem is 2*4 GB Ramom van, es en ugy fogom csinalni, hogy veszek meg egyszer 2*4 GB-ot melle. Valahol azt hallottam, hogy igy egeszseges. Csak arra figyelj hogyha 1600Mhz-es Ramod van, akkor az is 1600Mhz legyen amit veszel.
0
0
0
0
no avatar
@CuRi: Köszönöm szépen a jótanácsokat!

Kérlek segítsetek még abban, hogy a Thermaltake Versa H25 (CA-1C2-00M1NN-00) ház előlapját hogy lehet leszedni?

mindkát oldalt 3-3 összenyomható???? patent tartja, de nem tudom mivel lehetne összenyomni. Ez alá kellene betenni a ventiket és ki is tudnám tisztítani.....
0
0
0
0
xCube avatar
@zsoci76: A memóriabővítéshez újabb 2x 4GB -ot javasolnék, az a legpraktikusabb és leg kevésbé fájdalmas. Két memóriacsatornával dolgozik a rendszer és ezeket jó párhuzamosan feltölteni. Működhet a két csatorna páratlan számú RAM modullal is, de nem optimális megoldás.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. Szeretném egy kicsit bővíteni a gépet (nem atomerőművet szeretnék). CS:GO-val játszok néha néha. FULL HD-ben szeretnék játszani.

Tudom hogy a DDR3 már elavult stb , de nem szeretnék mindent cserélni csak egy procit meg egy videókártyát.

A kérdésem az lenne hogy milyen proci videókártya párost ajánlanátok bővítésre? i3-ban gondolkozok elsősorban de szóba jöhet i5 is. Előre is köszi a válaszokat lent megtaláljátok a gépem jelenlegi specifikációját.

https://gepigeny.hu/user/skillz88/eszkozok/59468
0
0
0
0
💬 12
H-ECTOR avatar
@skillz88: 4. genes proci belemegy abba a lapba, kérdés, mennyit szeretnél rászánni
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Azok milyen árba vannak? és milyen videókártyát ajánlanál hozzá? Köszi a választ
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@skillz88: mennyi a keret?
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: mondjuk 50 ezer , használt is érdekelhet akár
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@skillz88: [LINK]
[LINK] ez már nem garis, de nem találtam jobbat, ha figyelgeted, jó árban ki lehet fogni egyet
proci mellé még egy 1060 is befér, 8gb ram meg egyelőre elég, nekem is annyi van
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: ezekhez akkor már mehet egy nagyobb táp is nem?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@skillz88: kérdés, hogy milyen típusú az a 400wos táp
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@H-ECTOR: Azért a 4460-as mellé egy 1060 határ eset ugyanis néhol már kevés lehet hozzá:

[LINK]
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@reszler112233: ugyanezt mondták régen a 980-ra is, most meg a 1060 kb ugyanazt tudja. inkább a vga igény növekszik szerintem mint a cpu, főleg fhd-n
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: Tápot otthon megnézem , köszi

Proci : i3-(4330,4170,4150,4160) ezeket néztem találtam elég jó áron.
VGA : GTX 950 , HD7870

Szerinted melyik?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@skillz88: ha csak csgo-ra kell, bármelyik i3 is jó
a kettő közül a 950 jobb
0
0
0
0
no avatar
@H-ECTOR: CS:GO meg esetleg Fifa 19 de ahogy néztem elfut vele
0
0
0
0
THEMAX avatar
Valakinek van tapasztalata külföldi vásárlással?
Például eBayen nézegettem videokártyákat, olcsóbbak.
Vagy kockázatos lenne bevállalni, ha netalán mégse lenne jó?
Angliából vagy Németországból venném.
A kínaiakban nem bízok meg ilyen téren. 😊😂
0
0
0
0
💬 3
V1VOnX avatar
@THEMAX: Miért nem veszel inkább megbízható eladótól kisker garival használtan?
0
0
0
0
THEMAX avatar
@V1VOnX: Az biztosabb, viszont külföldről még olcsóbban be lehetne szerezni.
Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@THEMAX: Olcsóbban ,mint itt a használt hardverpiac? Hát arra befizetnék,főleg ha új hardverről lenne szó külföldről.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Bármit csak ne RTX-t 😆 .
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A harnadik kategóriába tartozom. Minimális büdzsével, 25.000 alatt és 30.000 alatti lehetőségeket is soroljatok fel legyetek szívesek.
CPU: AMD A8-6600K APU with Radeon(tm) HD Graphics (AMD Radeon HD 8570D)
Alaplap: Gigabite F2A88XM-D3H
RAM: 8GB
OS: WIN 10 HOME 64 BIT
VÁLASZOTOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
90k ráfizetéssel megéri a 1070->2070 csere? 1440p-ben használom. Néhol már elvérzik az újabb címeknél medium felett. Mostanában nem volt időm foglalkozni a témával.
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@kolbaszkarika: nagyon egyszerű, utána nézel mennyibe mennek a 1070-ek abból a verzióból persze ami neked is van és már meg is tudod a választ. erre max egy olyan ember tudna válaszolni aki pont most adott el egy ugyan olyan verziójú 1070-et mint a tied...
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@bukta2: Utána néztem, onnan jött a kb 90k ráfizetés. Nem egy konkrét üzletről van szó. A kérdésem leginkább arra irányult hogy teljesítmény ügyileg mi a helyzet, megéri-e avagy sem, várjak-e a következő szériára, vagy esetleg egy 1080, 1080Ti
0
0
0
0
xsebix avatar
@kolbaszkarika: Én 1070rol váltottam 1080Ti-re és eléggé látszik a javulás igaz én 1080p-n játszok jelenleg, de egyértelmű a javulás és 1440p-n se más a helyzet szerintem, igaz én "csak" 40k-t fizettem rá... Nem tudom mennyi a 2070, de ha mondjuk 30k-val kerül csak többe mint az 1080ti én inkább választanám az 1000es szériát én úgy látom, hogy elég sokáig megfogja állni a helyét az 1080Ti.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@kolbaszkarika: hát, egy 1080Ti azért még ott van a szeren jobb mint egy RTX 2070 es
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@kolbaszkarika: Az új 2000-es szériáról nem sok jót olvasni, így én inkább egy 1080TI-ra váltanék.
0
0
0
0
zsolo avatar
@kolbaszkarika: Én is inkább 1080 vagy 1080ti-t vennék!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
1050ti cserélném le. Zalman 500W ZM500-LX tápegység em van jelenleg.
ASUS GeForce GTX 1070 Ti 8GB CERBERUS videokártya
Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB G1 Gaming videokártya
MSI GeForce GTX 1070 Ti 8GB ARMOR 8G videokártya
Palit GeForce GTX 1070 8GB Super JetStream videokártya
Ez a 4 video kártyát nézegetem. Tápot nem akarnám cserélni.
Szerintetek melyik lenne érdemes.
Battlefield 5 el játszanék leginkább és az 1050ti eléggé melegszik huzamosabb ideig.
0
0
0
0
💬 13
Moon_Breaker avatar
@zotya010: Nálam pont így van a ranglista márkák terén, én mindenképp Asus -t vennék eddig sosem csalódtam bennük.
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Köszi. Én is az 1070Ti ben gondolkozok. Vagy sima 1060-an, ahogy a pénztárcám foglya engedni. 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@zotya010: Én 1070 alá ma már nem mennék, az még 2-3 évig elég lesz 1080p -re.

100 körül kapsz már garival HardverAprón : [url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartya/keres.php?stext=gtx+1070&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=[/url]
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zotya010: Ahogy Moon kolléga mondja, 1070-et lehet kapni 100k-ért is, sőt azt a 1050Ti-t el is tudod adni/beszámítani 30-40-ért.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FaLchioN: De ha sűrűn nézed az oldalt kifoghatsz akár 80 -ért is : [LINK]

Arra ügyelj hogy régi veterán eladótól vedd akinek sok pozitív értékelése van mert az tuti nem bányász kártyád ad ha azt írja a hirdetésébe. 😉
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Rendben. 😀 Köszönöm szépen a segítséget. 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@zotya010: 1070 elég lesz bőven, én is egy hónapja vettem egy használt 1070-et 1 év garival 100k-ert!
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zotya010: Milyen felbntásra, frekvenciára használnád? A 1070 elég lehet 1080p 60-ra vagy 144Hz-re de a Ti már erősebb 1440p-re.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Asus GTX1050 Ti OC 4GB
AMD Ryzen 5 1600 YD1600
Kingston 8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator
Jelenleg ez van most. 1050ti asszem 1080p van. De alap felbontáson van minden. közép kategórián 1-2 órán belül melegszik a kártya és meg is áll a játék.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zotya010: Úgy értettem, hogy a monitorod milyen felbontású és hány Hz-es. De ha 1080p 60Hz akkor simán elég a 1070 is, jópár évig (jövő év elejém én is ilyenre ruházok be, ugyanilyen monitorral) de persze, ha vennél egy komolyabb kijelzőt, akkor a Ti.
Úgyahogy 4K-ra a 1080 is jó lenne, azon nem gondolkodtál?
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Igen bocsi. 😀 24-es FHD Samsung monitor van egyenlőre. De van egy komolyabb 139-es Lg 4K-tv vem néha azon filmezek gépről.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zotya010: Ha egyelőre akkor én a Ti-t nézegetném, hátha bejön egy 4K monitor vásárlás vagy a tévéden gamelnél. Viszont árban nincs sok különbég a 1070Ti és a 1080 közt, ami már combosabb is.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Köszönöm a válaszokat. Meglátjuk mit hoz a jövő. 😀
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!

Kettő közül melyiket ajánlanátok inkább? Pozitiv, negativ véleményeket szivesen fogadok 😀

[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@Athis18: Hali, én a 1050 ti-t venném!
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zsolo: Úgy van, az RX560 valódi vetélytársa a 1050, a Ti verzió jóval erősebb teljesítményre képes mindkettőnél. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Asrock fm2a78m-hd+ alaplappal rendelkezek :

Supports Socket FM2+ 95W / FM2 100W processors
All Solid Capacitor Design
Supports Dual Channel DDR3 1866
1 PCIe 3.0 x16, 1 PCIe 2.0 x1, 1 PCI
Supports AMD Dual Graphics
Integrated AMD Radeon™ R7/R5 Series Graphics in A-series APU
Graphics Output Options : D-Sub, DVI-D, HDMI
5.1 CH HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec)
6 SATA3, 4 USB 3.1 Gen1 ( 2 Front, 2 Rear ), 8 USB 2.0
Supports A-Style, A-Tuning, XFast LAN, XFast RAM, X-Boost, Easy Driver Installer, FAN-Tastic Tuning, USB Key

Szeretnék egy videó kártyát tenni bele, amit Kínából rendelnék:

https://s.click.aliexpress.com/e/bfMxToTA

https://s.click.aliexpress.com/e/bCj1aRyM

https://s.click.aliexpress.com/e/bPNC6zDO

Melyik lenne a megfelelő, kompatibilis mindhárom típussal?
A választ előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Péter
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Akarok venni egy dedikált VGA-t Ryzen 2200G mellé. Max. 45 000 Ft lenne rá a keret. Használt is jöhet, de ne legyen bányász ill. garanciás legyen. Mit ajánlotok?
0
0
0
0
💬 1
Rockos avatar
@Quadgame94: Mostani árak mellett újonnan nem fogsz ennyiből értelmes kártyát venni, de 45k alatt használtan biztosan találsz GTX 1050Ti-t vagy GTX 970-et. Ennyiért esetleg még előfordulhat GTX 1060 3GB vagy RX 570 4GB.
0
0
0
0
no avatar
Szép napot mindenkinek tanácsot szeretnék kérni hogy milyen videó kártyát vegyek hogy a mai játékokat vigye és pár évig ne keljen újat venni és legyen a megfizethető áron. Köszönöm szépen a segítséget
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@Majestic12: Ez azért sok mindentől függ, milyen cuccok vannak mellette? Mennyi a max összeg amit szánsz rá?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@zsolo: igazából pont ezek a legfontosabbak amit leírtál 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Jelenlegi gépem:
ASRock Z370 Pro4
QuadCore Intel Core i3-8100, 3600 MHz (36 x 100)
Crucial 8 GB DDR4-2400 CL16 BLS8G4D240FSB

Videókártya egyenlőre nincs benn ezt szeretnék vásárolni kb. 50-60 ezer forint értékben. Mit javasolnátok?
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@gregorian: Szia!

Ehhez a géphez a legjobb választás most a 64-65k-ba kerülő MSI GTX 1050 TI GAMING X 4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 . Hidd el, megéri az a plusz 5 ezret.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@gregorian: 1050 Ti-t én semmiképp nem vennék.
53 ezerért van 4GB-os RX 570, 65 ezerért pedig 8GB-os modell is kapható.
[url]https://a4team.hu/rx570-4gb-ddr5-11266-04-20g-49472?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link[/url]
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
@Yezi_: Én is mondtam volna, de általában 70k alatt nincsen normális boltban. Hogy ez a két bolt hogyan szerzi be, van-e rá valódi garancia, nem tudom. Számomra rejtély... Ha igaz, akkor naponta több tíz, vagy száz darabot tudnának értékesíteni...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Videókártyát szeretnék vásárolni kb. 30-35 ezer forint értékben, amivel tudnék a mai játékokkal (pl.: far cry 5) játszani és ehhez szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyek a legjobb ár/érték arányú kártyák most a piacon. Mit javasolnátok?
A konfigom:
msi fm2-a85xa-g65
amd athlon x4 750k
8 gb ddr3 1333 mhz ram
fsp hexa 400+ táp
Előre is köszönöm😀
0
0
0
0
💬 3
Yezi_ avatar
@pazo10: 30-35 ezerig használtan simád akad HD 7970/R9 280X vagy GTX 680/770, amik megütik egy GTX 1050 Ti szintjét de a proci meglehetősen gyenge ezen kártyák mellé, meg úgy alapvetően az újabb játékokhoz is.
Újonnan max RX 560 2GB akad 35 ezerért, ami azért érezhetően gyengébb mint a fentebb említett kártyák.
0
0
0
0
Kelori avatar
@Yezi_: Jézus igazakat ír.
Köszönjük Jézus ( ͡° ͜ʖ ͡ -)
0
0
0
0
sanyi236 avatar
Szevasztok! Az elhunyt gtx 760-om helyére szeretnék venni egy új kártyát, ezért a segítségeteket kérem.
Gtx 1060 3gb és RX 580 4gb kártyákon gondolkodtam.
Melyiket ajánlanátok, illetve megérné 6/8 gb verziót venni a kártyákból ?
0
0
0
0
💬 8
zsolo avatar
@sanyi236: Megéri inkább olyat venni amin több a memória, kB egy szinten van a két kártya, mind a 2 jó választás!
0
0
0
0
Bronson avatar
@sanyi236: A 3gb-os 1060 mindenképpen felejtős...
0
0
0
0
Barni57 avatar
@Bronson: Szia!
Akkor érné meg a 6gb-os Vid.ram ha nagyobb gépigényű játékokkal játszol,és szereted ultra/magas-ra rakni a grafikát.
Szerintem a 1070 ti is jó. Itt tudsz válogatni:[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Barni57: Azért egy 1070 TI magasabb árú, erősebb mint egy 6GB-os 1060. Na meg egy i5 4460 mellé egy 6GB-os 1060 még elmegy, de a fölött már egy sima 1070-nél is lehet hogy kevés hozzá nemhogy egy annak TI változatánál.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@reszler112233: Ahogy mondtad, kevés hozzá a proci és amúgy sem használnám ki igazán.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@Barni57: Annyit nem akarok rá költeni, meg nem is igazán van szükségem nagyobb teljesítményre fullHD felbontáshoz.
A régi kártyám teljesítmenyével is meg voltam elégedve, inkánbb ebben a szegmensben maradnék.
Csak nem tudtam eldönteni, hogy két gyártó közul melyiket válasszam.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@sanyi236: Ha az első kettő közül kéne választani mindenképpen akkor RX 580 4 GB nagyobb VRAM miatt. De ajánlanám még egyszer amit fentebb is írtam, mégpedig az 1060 6 GB-os változat.
0
0
0
0
sanyi236 avatar
@reszler112233: Ha jó árban kapom a 6GB-os változatot akkor lecsapok rá, ha pedig nem akkor az RX 580 4GB-os marad.
Kösz a segítséget! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Videókártya vásárlást tervezek! Szóval az lenne a kérdésem milyen kártya lenne a legideálisabb az elvárásaimnak.
1080p 60hz-en játszok. Szeretném a mai és az új játékokat majd ultrán futtatni. Hosszabtávra tervezem, de tudom ezt nem lehet kiszámítani.
Jelenlegi gépem: Processzor: I5 8400
Videókártya: GTX 750Ti 2Gb
Ram: Kingstone 2x8Gb 2400Mhz Ramok
Alaplap: Egy Auros Z370-es alaplap
Tápegység: Zalman GSII 600W

Szóval nézegettem GTX 1060-at de félek hogy hamar cserélnem kell majd. GTX 1070-eseket GTX 1070Ti-t és 1080-at is néztem.
Használtan kártya nem érdekel! Nem érdekelnek a bányászkártyák. Ezeknél a kártyáknál már kb a 80% bányászkártya ami 0-24 órában Overclockon ment (kitudja milyen hűtéssel) . Ha még garis is akkor se. Mi van akkor ha a kártyának olyan hibája van amit a garancia nem fedez?! Szóval igen ez lenne a felállás! Előre is köszönöm a segítségeket!
Szóval gyári kártyák érdekelnének.
0
0
0
0
💬 14
no avatar
@Madi2002: Nálam hasonló konfiggal a 1060 6GB-val nem hoz ultrán stabilan 60 FPS-t AC Odyssey alatt. High-on hozza de ott sem extrém stabilan.

Persze ha van élet 60 FPS alatt a számodra, akkor életképes választás lehet egy jó árú 1060 6GB is.
Nekem elég lesz a 1060-as így azt választottam. Hamar cserétől nem félek, a GTX750 Ti-m is kibírt 3 évet nálam, ez is ki fog, max nem várok el tőle 2 év múlva is High grafikán 60 FPS-t.
0
0
0
0
no avatar
@Palanova: Öhmm milyen márkájú a 1060-ad?
0
0
0
0
no avatar
@Madi2002: ASUS EX-GTX1060-O6G GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC PCIE
Órajel:
OC Mode - GPU Boost Clock : 1809 MHz , GPU Base Clock : 1594 MHz
Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1785 MHz , GPU Base Clock : 1569 MHz
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Madi2002: Nem mintha teljesítményben annyira számottevő lenne, 1-2 fps eltérés lehet a markak OC-jai között.

Egyébként 1-2 tévhitben vagy. Egyrészt a bányász kártyák nem OC-zva mennek, hanem alulfeszelve, és mivel stabil terhelés alatt vannak, ellentétben a játékkal ami ingadozó, peakelget összevissza a kártya, a bányászat kevésbé káros a kártyára mint a játék. Másodszor meg egy 1060-al szinte senki nem bányászik mert marha szar rá 😃 túl gyenge ehhez, és egyszerűen nem kifizetődő vele bányászni ezért nagyon kevesen csinálták csak.
Egyébként meg a gari mindent fedez amig nem szedted le róla a gyári hűtést (EVGA mondjuk ezt is megengedi), úgyhogy emiatt nem kéne aggódnod, meg amúgyis, mi az, hogy kitudja milyen hűtéssel? 85 fokig semmi baja nem lesz hossztavon sem a kartyaknak, a gyari hutojukben is max a venti csapagya kopik el egy banyasz kartyanak azt meg parszaz ft-ért lehet kapni hozzá, de pl az msi gaming x csapágyak nem szoktak elromlani. Ha pedig a szoba homersekeletere gondolsz akkor megint visszaternek oda, hogy alulfeszelve mennek 80% os performance cap-el, ugyhogy nem szoktak 60 fok fölé menni egy sima szobaban sem, de a legtöbb bányász nem igénytelen, ugyhogy a szoba/rig is megfelelően volt hűtve. De mint mondtam, ez egy 1060-nál neked nem szempont, ugyanis 100ezer kartyabol ha 1 el banyasztak, ellentétben egy 1080ti-al amivel minden másodikkal kb.
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Köszönöm szépen a felvilágosítást. Ezek után mit ajánlasz? Milyen kártyát vegyek?
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Madi2002: 1060 szerintem elég lesz neked, ugyanakkor ha ezekután nyitott vagy a használt kártyákra akkor egy új 1060 árán kapsz 1070-et 😀

pl itt egy, de rengeteget találsz aprón 😀 [LINK]
0
0
0
0
xsebix avatar
@Madi2002: Szerintem egyértelműen a leverősebbet vegyed,ha van keret főleg,ha minnél hosszabb távra tervezed.. Használttól se kell félni csak figyelni kell kitől veszed pl akinek sok csak pozitív értékeléssel van attól nem kell félni.. én eddig csak használt kártyát vettem és drágább fajtákat, de még soha nem volt gond... persze neked kell tudnod mit vállalsz be... 😀
0
0
0
0
no avatar
@xsebix: https://hardverapro.hu/apro/asus_geforce_gtx_1070_8gb_gddr5_256bit_garancialis/hsz_1-50.html ez?
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Madi2002: Teljesen jó 😀
0
0
0
0
xsebix avatar
@Madi2002: Jo, de ha megnezed arul egy 1080at is ugyan az a tag +5k huf-ert bar igaz az 1070-re eleg sok gari van az 1080ra meg csak 1 honap, de annyi ido alatt azert kiderul szerintem, ha gond van. Mondjuk nem tudom milyen az MSI Armor verzio, de az 1070 Asus az biztos jo... Majd valaki okosabb mond valamit ra. 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@xsebix: Armor is jó, én csak a kinézetét nem szeretem 😃 de ja, az 1 honap garis 1080at is meglehet venni, ha barmi baja lett volna, az már kijött volna. Az ilyen csucskartyaknal nem jellemzo, hogy gari utan van problema, vagy elotte kijon vagy "sosem" 😃
0
0
0
0
no avatar
@xsebix: Igazabol nekem fontos a Strixnek az Rgbje mert ugyebar strixes a billentyum is es szinkronba tervezem hozni. Plusz beszeretnek ruhazni egy Rogos egerre.
Ra irtam mar az urmára de meg nem irt vissza😀
0
0
0
0
xsebix avatar
@Madi2002: Így akkor nem kérdéses... Jól fogsz járni vele az 1070 nagyon jó kártya. 😀
0
0
0
0
no avatar
@xsebix: Amúgy mi a helyzet az új RTX kártyákkal? RTX 2070 megérné 200ezerbe ha nem lenne szoftver hibás?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,
Kérlek segítsetek.
Vásároltam magamnak egy gépet melynek paraméterei,
Asus Prime B250-Plus alaplap
Intel I7-7700K proci
64 GB ram
Samsung 512GB 970 pro m.2 ssd
1000 wattos be quet táp.

Ehhez a konfighoz keresek valami pattent Videokartyat.
Lényeg hogy 3 monitort zavartalanul meghajtson mondjuk 4K febontassal.

Segítségetek köszönöm.
0
0
0
0
💬 9
reszler112233 avatar
@Lampesz: Olyan VGA nincs mai napig a világon, ami 4K-ban mindenhol helyt állna még 1 monitorra sem, nemhogy 3-ra. Ha jól tudom az 1080 TI is kevés néhol a 4K-hoz 1 monitornál.
Az új 2000-es szériáról meg mostanság nem sok jót olvasni, de az ára sem baráti még, annyira új széria.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Olvastam valahol hogy professzorhoz választunk vgat. Ha lassú a proci ne vegyünk brutális vgat mert szar lesz.
Olyan vga kellene ami ezt a Configot 100% ki tudja használni. S a vga is 100% tudna menni.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Lampesz: Mire használnád a gépet??
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Szoftverfejlesztesre.
Egyáltalán nem játszom.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Lampesz: És mennyit szeretnél rá költeni?
0
0
0
0
Puffin avatar
@Lampesz: Veszel egy 1070-1080-as kártyát, az megteszi.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Lampesz: 1080 ti,ha sokkalod a rtx-eket
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Lampesz: CAD alatt mit meg nem adtam volna akkora felbontásért...pláne több monitoros rendszerben 😊
0
0
0
0
gatya123 avatar
Szevasztok, mi éri meg inkább? alap 2080 830euró-ért, vagy baszó 1080ti 780-ért?
0
0
0
0
💬 5
SuperPuma avatar
@gatya123: Felesleges lecserélned az 1070-t
0
0
0
0
gatya123 avatar
@SuperPuma: muszáj, 2560x1080-ról váltottam 3440x1440re, oda már kevés
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@gatya123: Akkor érdemes megvárni a hibajavított 2080-t. (Ha tervez az Nvidia foglalkozni ezzel a problémával)
0
0
0
0
xsebix avatar
@gatya123: Egyiket sem annyiert... Tudom sokan ellene vannak, felnek stb. , de szerintem vga, cpu , ram siman okes hasznaltan venni es sokkal olcsobban kijossz, ugyan ugy akar garival is tudsz hasznaltat venni, de ha oda figyelsz kitol veszed es csak sok pozitiv ertekelessel van az elado akkor keves az esely, hogy gond lesz en pont egy hete vettem 1080Ti-t 570euroert hasznaltan patika allapotban fel ev garival doboz stb.. Procit, kartyat mindig hasznaltan vettem eddig es nem volt gond soha. Persze nem akarlak semmire se rabeszelni, de lehet megeri megfontolni. 😀
0
0
0
0
gatya123 avatar
@xsebix: egyrészröl ez lenne a logikus, viszont ha bele gondolok, hogy 2 év múlva ha megint eljön az ideje a cserének, egy már gari nélküli 4-5éves kártyát mennyiért lehet majd elpasszolni, lehet elég sokat buknék rajta
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mennyire érné meg megvenni egy SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5-ös videokártyát?
Valakinek vélemény a kártyáról?
Én nézelődtem a kártya után és sok rosszat nem olvastam róla.
És egy gtx 660-at váltana le.
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@US97: hali, sztem igen, főleg egy GTX 660 után!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@US97: Egy gtx 660 után lesz kúlönbség nem is kicsi! 😃 nekem asus rog strix van, hibátlan... bár nem játszok valami sokat, mostanság kb a gép sincs bekapcsolva
Full hd ra single játékokhoz bőven elég max beállításokhoz 60fps re multiba is végülis de ott azért elkellne nekem is mellé egy jobb cpu de majd februárba lesz az is.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Én a gtx 660-al is meg vagyok elégedve 😀
Csak pl: COD WW2, FarCry 5 már nem nagyon visszi és szívesen játszanék vele.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@US97: Ezekszerint mégsem vagy megelégedve vele 😃 de az nagy ugrás lesz ja
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: De meg vagyok elégedve, mert egyébként egy szuper kártya és évek óta már megvan. 😀
Csak a mai játékokhoz kevés.
0
0
0
0
xsebix avatar
Udv!

Gtx 580 1.5gb kartyat milyen ujjabb kartyara lenne erdemes lecserelni? Fogyasztast ne nezzuk mert a gtx 580 eleg sokat eszik, de unoka ocsemnek cserelnem le 1 picit jobbra mar, ha van jobb 30.000 ft korul... Van valami otlet vagy felejtos? gtx 960 2gb -os kb annyiba van mint amennyit szannek ra, de latok egy 4gb-os verziot is amit szerintem kb 110-120 euro korul megtudnek venni.. megerheti lecserelni pl a 960ra?

Elore is koszonom!

Szerk. Az elfelejtettem emliteni, hogy egy fx 6300as procija van 8gb ddr3 ram es fullhd-n jatszik, megbirkozik az a proci egyaltalan egy gtx 770el? gtx 760 nem lenne elorelepes amugy csak mert az ilyen 60eu korul van.. 😆

Spoiler!
A "hibabejelents" topicot olvassa valaki illetekes? Esetleg nincs arra tippje valakinek ami oda irtam?
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@xsebix: 30 körül már ki lehet fogni GTX770-et. Arra szerintem még megéri lecserélni.
0
0
0
0
Rockos avatar
@reszler112233: Támogatom az ötletet, ha a fogyasztás nem számít, akkor maximum a kora szól a 770 ellen, bár az sem olyan vészes.
0
0
0
0
xsebix avatar
@reszler112233: Esküszöm közben azokon is megakadt a szemem és még olcsóbban is kijövök mint számítottam kb 70-80€ között mozognak és kb 100€-t szánnék a mutatványra... 😀
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
Sziasztok 😀

Én is vga vásárlás előtt állok. Nézegetem én is RX570 4GB vagy 8GB-os kártyát.
Cooler Master Elite Power 600W (RS600-ACABM4-WB) tápegységem van jelenleg. Idáig egy R9 270OC kártyát hajtott ki szépen 6 pinen. De most néztem, hogy amiket nézegettem RX570 annak 8 pin kell. RX580 kártyának meg 6+8pin.... nekem jelenleg 6+2pin van szóval akkor gondolom RX570 és RX580 is kilőve mert nem fogja elbírni a tápegységem őket, meg nincs is mire rádugnom :/

Szerintetek most akkor mit tegyek? RX570 jó lehet vagy még azt se fogja elbírni???

Előre is köszönöm válaszotokat.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Vga vásárlás előtt állok (jóval előtte, egyelőre feltérképezem a lehetőségeket, árakat és a teljesítménybeli különbségeket.)
Viszont keresgélés közben számomra érthetetlen dolgokra bukkantam, amire lehet van magyarázat, de nálam valahogy nem logikus. Ebben kérném a segítségeteket.

A nagy választás valahol egy radeon rx 570 környéki kártyára fog esni, márka terén pedig MSI és SAPPHIRE a befutó.

Szóval, keresgéltem árukeresőn, és találtam egy SAPPHIRE Radeon RX 570 NITRO+ 4GB GDDR5 256bit PCIe (11266-14-20G) kártyát. [url]https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire/radeon-rx-570-nitro-4gb-gddr5-256bit-pcie-11266-14-20g-p366376151/
[/url]
Amit nem értek ezzel kapcsolatban, hogy hogy lehet ez a kártya alza.hu-nál 66 ezer , míg aqua-ba 99 ezer?
Olvastam leírást mind2 oldalon és teljesen úgy néz ki ugyanarról a kártyáról van szó. Vagy elnéztem valamit?

A másik dolog: MSI Radeon RX 570 8GB GDDR5 256bit PCIe (RX 570 ARMOR 8G OC) [LINK]
Alza, compker 72-73 ezer.(van ahol 100-105 ezer, de ez most legyen mindegy.)

Ugyanennek a kártyának a 4gb-os verziója: MSI Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit PCIe (RX 570 ARMOR 4G OC) [LINK]
86-87 ezerről indul .
Összehasonlítottam a 2 kártyát és gyakorlatilag ugyanaz a kártya, csak a 4-8Gb változik.
Hogy lehet mégis olcsóbb a 8Gb-os változat? (főleg, hogy találtam rx 580 8Gb-ost már 87 ezertől Iponon.)

Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget, de nem értem a dolgokat.
Köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 6
Kelori avatar
@Gheriszon: Nem néztél el semmit ezek ugyanazok a kártyák.
Amúgy ha lehet egy javaslatom akkor én a sapphire-ra szavaznék.
0
0
0
0
no avatar
@Kelori: Értem, de hogy lehet olcsóbb a 8G változat mint a 4G?
Ki tudod fejteni, miért a sapphire-t ajánlod?
0
0
0
0
xCube avatar
@Gheriszon: Az árak ilyetén különbsége a boltoktól függ. Az, hogy a 4 GB -os drágább, mint a 8 GB -os, az megint csak véletlen. Az azért durva, hogy ekkora különbségek vannak, de ennek semmi különösebb oka nincs. Az is előfordul, hogy az egyik bolt akcióz, a másik meg elfelejti aktualizálni a listaárat.

Sapphire vagy MSi, a gyártó igazából mindegy, a lényeg hogy a hűtés jó legyen. Persze noname cuccot nem vesz az ember, de az ismertebb gyártók termékei kb. ugyanolyan alkatrészekből vannak.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: köszönöm. Igazából én azt hallottam mások tapasztalatai alapján, hogy az msi ventik a legjobbak, a gigabyte ventik pedig hamar megadják magukat.
0
0
0
0
maestro86 avatar
@Gheriszon: Most az alzanal akcio van valamelyik kartyahoz meg az uj assassins creedet is megkapod de lehet hogy egy het mulva megint visszamennek az arak most ilyen akcio van
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció