Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Direwolf avatar
Sziasztok! tervezek vásárolni egy 5600XT-t nézegettem teszteket hogy melyiknek van jobb hűtése és melyik produkál jobb fps számokat. Omm igen. Minden teszt mást mutat 😃

Szóval akkor a konzekvenciát levonva lennének kérdéseim.

Jellemző az hogy a 3 ventis megoldásoknak jobb a hűtésük? Ez kb törvényszerű? 125k-ig nézelődtem az asus tuf ami hűtésben jobb mint a giga 3 ventis windforce coolere viszont sok tesztben ahogy láttam az MSI 2 ventis megoldása az előbbi kettőt odaveri nagyságrendileg azonos fps számok alatt. Most akkor mi is lenne az alapvető megközelítés? 😃

Köszönöm előre is 😀
0
0
0
0
💬 17
MentaStrike avatar
@Direwolf: Ez inkább hűtőgyártás technológia függő, meg a 3 venti lehet tud valamivel jobb hűtést leadni, továbbá jobban visszahűteni a rendszert. A gépház hűtése is befolyásolja ezeket a számokat.
Ha már plafont verdesi a hőfok (Én esetemben 83°C, más kártya esetében akár 110°C), akkor a videokártya Thermal Throttlingot kap, vagyis lassítja magát. Én javaslom egyszer, hogy várd meg ezt a hónapot, ebben a hóban leplezik le az új RX szériát, az előző gen meg lejjebb zuhan emiatt. És javaslom, hogy te csinálj neki egy adott hűtési beállítást (Custom Fan Curve), hogy mekkora hőfokot próbáljon elkerülni a kártya. Vigyázz, ez utóbbival akár hangosabb kártyát kaphatsz!
0
0
0
0
Direwolf avatar
@MentaStrike: Rendben. Tehát akkor elmondható hogy a 3 ventis megoldások fixen jobbnak kell lenniük mint a 2 ventisnek.? November 10 után lesz a vásárlás megejtve 😀
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Direwolf: Nem kimondottan, de OCnál jobban jársz. Gyártófüggő a hűtés, próbáld úgy is nézegetni, mert lehet jobb a teljesítmény, viszont a hang sem mindegy
0
0
0
0
Direwolf avatar
@MentaStrike: Rendben köszönöm 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Direwolf: Nekem egy RX 5600 XT ROG STRIX van (nyugi nem fizettem érte 140 ezret, mert annyit nem ér - használtan vettem 90 ezerért) és ez a legjobb hűtésű 5600 XT. Itt egy videó: [url]https://www.youtube.com/watch?v=zJAM0zeWEU0&t=453s[/url]
Ebben kb. az összes modellt teszteli. Azóta mások az árak de összességében Ő is Gigabyte GAMING OC-t ajánlja a legjobban. Többi vagy gyengébb (WindForce OC, Thicc II) vagy túl drága (ROG STRIX, Red Devil).
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Quadgame94: Én is főként a TUF és a Giga 3 ventis változatát néztem annyi hogy a giga az műanyag a tuf pedig full fém nem? A fém jobban vezeti a hőt ergo jobban kellene hűtenie 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Direwolf: Melyik TUF? Mert van egy csomó. TUF GAMING, TUF EVO, GAMING X3...
Amúgy nagy megfejtés nincs. Azt vedd amiről találsz tesztet és látsz számokat. Kb. 1600 rpmre belőve csak túlarazott modell van, meleg nincs.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Quadgame94: Ez: Asus TUF Gaming X3 RX 5600 XT OC Evo 6GB 125k jelenleg de nem tudom hogy az itteni bolt mennyiért tudná nekem eladni. Ehhh az az MSI legkisebb hőfokkal olyan csábító csak hát 2 venti. Olyan rossza mikor van 7 opció és úgy kell választani :/
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Direwolf: Gigabyte GAMING OC meg 110 ezer. 15 ezret nem ér meg a TUF.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Quadgame94: A keretbe még belefér de az a 125k lenne a plafon amit újonnan VGA-ra költenék.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Direwolf: Az mar 5700 arazás majdnem. Használtan sok garival XT-t is kapsz. Sztem Gaming OC, aztán majd eldöntöd 😃
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Quadgame94: Rendben hát igen el kellene dönteni csak ugye amikor az ember ki akar baxni ennyi lóvét akkor ki akarja maxolni a lehetőségeket :/
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Direwolf: Amúgy marad az FX platform? Mert az nagyon vissza fogja fogni. Jó 40% benne fog maradni.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Quadgame94: Jaj dehogy 😃 komplett új gépet fogok venni. Ha érdekel a téma írj rám privátban.
0
0
0
0
no avatar
@Direwolf: 125k-s kerettel ne akarj 5600 XT-t venni, mert abból használtan kijön egy 2 év garis 5700 XT is.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@LordSzalko: Nem szívesen vennék használtan :/ Nem bízok abban a piacban nincs benne tapasztalatom.
0
0
0
0
LightLeach avatar
@Direwolf: Nekem sapphire pulse kártyám van, semmi gond a hűtésével, soha nem melegszik a kártya. Persze ehhez kell egy jól szellőző ház is.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
Sziasztok 1080p 60fps - re érdemes lenne e lecserélnem a 1070-et? 😲
0
0
0
0
💬 22
zsolo avatar
@ricsyxxx: 1070 szerintem tudja a 60fps-t még simán full HD-ban, de ahhoz a procihoz viszont illene egy jóval erősebb kártya már, szerintem!
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@zsolo: Lehet érdemes lenn várnom akkor az uj radeonokra kíváncsi vagyok mit hoznak ki mert vonz a 5700xt 😃 Nvidia is jo csak borsos áruk van 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsyxxx: Várj még vele, szerintem a 1070 még elég full HD-ra, új radeonok is akár jó lehet, vagy az 5700xt, 2060s,2070s, vagy esetleg később egy 3060ti vagy s...
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ricsyxxx: Szerintem majd ha monitort is cserélsz, majd akkor cseréld le az 1070-et ! (a kártyák ára amúgy is mindig lefele fog menni)
1080p 60hz -re bőven jó a 1070, újabb játék címeknél lehet lejjebb kell itt-ott venni a grafikán. Véleményem szerint az ultra és high beállítások között sok esetben nem olyan egetrengető különbségeket lehet látni, sőt még a mediumon sem. Csak zabálja az képkockaszámokat.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@Boldor81: Igazábol nekem nem igényem nagy HZ monitor inkább a felbontás érdekelne meg hogy szebb legyen a kép 2K Monitorbol mit ajánlanátok nekem? 😃
0
0
0
0
no avatar
@ricsyxxx: Kártya vásárlással, várd meg az AMD kártyáit azok lejjebb fogják nyomni az árakat úgy is. Keret megy egyebek nélkül ezeket ajánlanám, de ha megmondod mennyit szánnál rá akkor tudok konkrétabban.
[list]Acer Nitro VG270Ubmiipx
AOC CU34G2[/list]
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@LordSzalko: Kártyára ugy 150-et szánnék monitorra is 100 Körül ugy 250 csak össze lehet így hozni valahogy 😃
0
0
0
0
no avatar
@ricsyxxx: Kártyát hagyom egyenlőre azzal még úgy is várni kell. Ha 100 körül költenél monitorra abból már kapsz 144hz-es modellt is ami ugyan úgy 2K-s, a 75hz-es variáns meg csak 20 ezerrel olcsóbb de a drágább modell sokkal inkább megéri mert ahol jobban fog teljesíteni a kártya azt észre is fogod venni a magasabb Hz miatt 😀 100k-s kerettel ezek lennének a legjobbak szerintem:
[list]AOC Q27G2U
Acer Nitro VG270Ubmiipx (UM. HV0EE. 007)[/list]
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@LordSzalko: Az aoc adja nekem nagyon 😃 de egyébként mi a különbség VA és IPS panel között? 😲
azt annyira nem vágom
0
0
0
0
no avatar
@ricsyxxx: IPS-t a színhűsége miatt kedvelik ez a legnagyobb erénye a többivel szemben, viszont a panel szélein mindig van bevilágítás ami sötét helyzeteknél legyen az játék vagy film zavaró lehet, vannak rá elég extrém példák. E mellett nincs valós feketéje a kontraszt aránya pedig nem a legjobb, betekintési szöget nem ecsetelem mert általánosságban minden monitort szemből nézünk.

VA az pont abban remekel ahol az IPS gyengélkedik, ha szereted a kontrasztosabb színeket, szükséged van a valós feketére és zavar a bevilágítás a képernyő sarkain akkor ez jobb választás. Hátulütője a minimális ghosting ami gyengébb minőségű paneleknél komolyabban előjön, minőségi panelnél elenyésző és igazából nem veszed észre csak ha kimondottan keresed a jelenséget.

Én IPS-ről váltottam és nem szívesen mennék vissza rá. De ez nyilván egyéni preferencia kérdése.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Csak nem te is 2K-nak hívod az 1440p felbontást? Az QHD. A 2K pedig 2048x1080.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Úgy írom hogy értse a másik, én tudom mit ért alatta. Fordítva már lehet nem lenne ugyan így, alapesetben 1440p.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Alapból Ő is így kezdte hogy 2K. Mind1. Ezt mar sosem tudom a fejekből kiűzni. Elhiszem h jól hangzik hogy 2K, bar QHD sem rossz, bár 4K-nál is is mindenki azt írja nem UHD-t. Pedig 3840x2160 nem 4K.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Látom nem érted amit írtam, mindegy nem fogom ecsetelni 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Értem én. Csak megjegyeztem hogy itt 99%-ban mindenki rosszul használja ezt a 2K dolgot. Ez persze lehet csak engem zavar.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Engem nem zavar különösebben megszoktam, értem mire gondolnak. Ezért inkább, ha valaki így kérdez akkor úgy is válaszolok mert ő az alapján érti valószínűleg azt amit én 1440p-nek hívnék alapesetben.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ricsyxxx: Én azt mondom monitor vásárlásnál sok mindent figyelembe kell venni ! Például milyen messzire ülsz majd a kijelzőhöz, kell e neked a 60 képkockánál több, a hardverek (videókártya) bírja e azt a képkockaszámot illetve felbontást, milyen játékokat részesítesz előnyben....stb

Nagy méretű kijelzőt túl közelről nézni szerintem nem igazán jó. Most beszéljünk csak a 16:9 -es képarányról. Ha 1 - 1.5 méternél közelebb ülsz a kijelzőhöz akkor 24"-28" -ig választanék monitort ha ez a távolság nagyobb akkor már lehet nagyobbat is keresned.

Monitor Méret / felbontás:
-FullHD (1080p) 24" -ig
-QHD (1440p) 24-28" -ig
-UHD (2160p) 27" -tól
Nekem utóbbi van, 27" mondhatom tűéles. Használtam vettem 50ezerért jó vétel volt, nekem nagyon bejött. (kb bő 1 méterről nézem)

A monitor panelje meg kinek mi jön be, illetve milyet fogsz ki. Nekem IPS -van, sikerült szert tennem egy olyanra ,ahol nincs a képernyő széleiről bevilágítás, gyönyörűek a színei, szóval teljesen jó. Amíg be nem "krepál" addig nem fogom lecserélni az tuti !

FPS játékokhoz (főleg online) egy Full-HD vagy 2K-s 144hz -es monitort javasolnék ,ha viszont neked a 60fps is elegendő akkor szerintem vegyél 4K -s monitort. Előbb utóbb úgyis veszel egy erősebb kártyát ami már megbirkózik ezzel a felbontással. Egy 5700xt vagy egy 1080TI is bőven elegendő ,ha nem vagy maximalista és az ultra beállításokból tudsz lejjebb adni. Legrosszab esetben is medium-high -ra.

Külön a márkákra nem térnék ki, mert nincs túl sok tapasztalatom benne. De mindenképp gondolt át ,hogy mik a terveid a jövőre nézve illetve elvárásaid a monitorral és úgy válaszd ki a neked megfelelőt.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@Boldor81: Köszi mindkettőtöknek! 😀 Mondjuk én agyalok samsung monitoron is mert azok is tetszenek vélemény? 😲 SAMSUNG C27JG50QQU 144Hz 27'' Ívelt WQHD 16:9 LED Gamer Monitor ezt néztem 😃 ha már tudja azt a 144hz akkor miért ne? 😲
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ricsyxxx: 16:9 -be nem igazán látom értelmét, hogy ívelt legyen. De ha neked bejön akkor biztosan jó az is.
0
0
0
0
no avatar
@ricsyxxx: Rosszabb mint a AOC Q27G2U. 16:9-ben meg elveszti az értelmét az íveltség.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@LordSzalko: aha értem köszi akkor majd az AOC lesz karira 😃 be is jön egyébként de nem tudom milyen minőségi cuccokbol állnak ezek össze mert annyira a márkát nem ismerem
0
0
0
0
carl18x avatar
@ricsyxxx: Szerintem még jól birja a GTX 1070, ha váltani is szeretnél érdemes megvárni a következő generációt.
Ott Talán egy RTX 3060 volna jó választás, de 60 hz-re az is overkill jelenleg.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Sziasztok. Egy haverom szeretne gépet építeni, és egy kis dilemma alakult ki. A GPU választás 5700 XT-re esett, budget-be belefér, jó teljesítmény, FreeSync. De azt akartam meg tudni, ha még mindig vannak-e vele driver problémák. Ha egyáltalán érdemes megvenni, melyiket modellt ajánlanátok? Vagy esetleg mit vehetnénk helyette?
Ő mindenképp most venne gépet az elkövetkezendő 2 hétbe, mert szüksége van rá.
0
0
0
0
💬 9
tothricsi95 avatar
@TheMenkuPocok: Szerintem sok driver probléma nincs már vele, fekete képernyők meg ilyesmik már talán megszűntek. A legjobb 5700XT a Sapphire Nitro+ egyébként, ha kéne választanom az lenne a befutó. Nyilván ezzel együttjár hogy a legdrágább is, de szerintem megéri.
0
0
0
0
ppista avatar
@TheMenkuPocok: RX 5700 XT a Sapphire Nitro+ ajánlanám,mert nekem is ilyen van.
Eleinte voltak fekete képernyők játék közben,de utóbbi 2-3 hétben megszüntek.
0
0
0
0
no avatar
@TheMenkuPocok: Van jó pár ismerősöm akik 5700 XT-vel tolják, nem panaszkodnak.
[list]Sapphire Nitro+
Powercolor Red Devil[/list]
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@LordSzalko: +1 ezt észben tartom, jó infó, remélem nyerünk a GPU lottón és nem kell vissza küldeni.
0
0
0
0
no avatar
@TheMenkuPocok: Úgy legyen 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@TheMenkuPocok: Mennyit szán rá amúgy?
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Quadgame94: Maximum 420k-t költene rá. Sima 3600, B550-es alaplap, stb. És akkor maradna úgy nagyjából 150k a GPU-ra. Kicsit nehézkes ft-ban írnom, mert Erdélyben lakom 😃
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@TheMenkuPocok: 5700XT-t vettem én is, anno Spoiler!
kb 1700 lej volt
ref karit igaz, de még ezzel sem volt problémám. Szóval ha valami normális hűtéssel ellátott karit vesz mint ahogy fent is írták, akkor szerintem bátran veheti.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@nOmAd6: +1 akkor az 5700 XT mellett maradunk, eddig. Köszi a választ!
0
0
0
0
BobTheBuilderr avatar
Helló! Szeretnék egy kis segítséget kérni:

alaplap: Asrock z87 extreme3
táp: Chieftec ctg-750c (750W)
proc: iNTEL I5-4670K 3.40GHz, Arctic léghűtéssel
ram: 8GB Kingston black
ház: CoolerMaster - pontosan nem tudom a nevet de kifejezetten nagy méret, sok slottal és hűtés opcióval

Leporolnám a gépet használatra, néha egy kis játékra. Milyen videókártyát tudtok ajánlani? 50-60-70k-t áldoznék rá.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@BobTheBuilderr: RX 580 vagy használtan GTX 1070.
0
0
0
0
BobTheBuilderr avatar
@LordSzalko: Használt nem játszik. Az 580-anat lecsekkolom. Köszi!
Ha van esetleg más ötlet akár mástól, szívesen fogadom!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@BobTheBuilderr: Nem nagyon van más alternatíva figyelembe véve a keretet és az igényt az új kártyára.
0
0
0
0
zsolo avatar
@BobTheBuilderr: [LINK]

Kicsit több, de jó kis kártya!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@BobTheBuilderr: Ha többet is rááldoznál akkor 1660/S/Ti vagy 5500XT simán elmenne azzal a cpu-val, vagy még jobb kártya is.
0
0
0
0
vyne avatar
@ELERY: Vigyazz, a vegen meg summolod a vedoszentet.. 😆
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Szia vyne, ha az nVidia igy folytatja a regebbi jatekok mar el sem indulnak az uj karikon.. Milyen GTA 3, Half Life 2, Need for speed Most Wanted, Far Cry..
0
0
0
0
carl18x avatar
@vyne: Ki a védőszent ? 😃 Melyik tag 😆
0
0
0
0
vyne avatar
@carl18x: Olvass vissza itt is meg a tobbi videokartyas temaba is es rogton megtudod.. 😃
0
0
0
0
no avatar
3090 vagy 3090? Nem tudok dönteni.
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@LordSzalko: 8K RTX-re kell 😃
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Csak 1440p/240hz-re 😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
@LordSzalko: ahogy nézem kényelmesen elég lesz hozzá! 😉 😃
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Úgy legyen 😜
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: 3090 legyen.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Az MSI RADEON RX 5700 XT MECH OC, 8GB GDDR6, 3😆P, HDMI és a
GIGABYTE RTX 2060 SUPER WINDFORCE 8G kártyákról mi avéleményetek?
Melyiket érdemesebb? Vagy felesleges ennyire erőset venni?
Gép: AMD Ryzen 5 3600, 6mag
16GB DDR4 3200MHz ram
Asus ROG STRIX B450-F
0
0
0
0
💬 9
Boldor81 avatar
@Yolot: Mindkettő jónak tűnik !
Az a proci még az erősebb kártyákat is elbírja ,ha erre voltál kíváncsi.
0
0
0
0
no avatar
@Yolot: A kettő közül mindenképpen az 5700 XT, lényegesen gyorsabb gyakorlatilag 2070 Super szintet hozza jóval olcsóbban.

A procid erősebb kártyákat is képes lenne kihajtani, ez miatt nem kell aggódnod.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Yolot: Kettő közül az 5700XT, de plusz infó hogy a Gigabyteokat kerülném, nem a minőségükről híresek 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Köszönöm a gyors válaszokat, melyik gyártót ajánlanátok?
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Yolot: Általánosságban MSI, Asus, Sapphire, EVGA, PNY...
Természetesen még vannak nevesebb gyártók, viszont sok múlik a modelleken is.
A top modellek Pl. az 5700XT-hez MSI GAMING X, Asus ROG STRIX, Sapphire Nitro+...

Ha engem kérdezel, akkor az 5700 XT-ből, a három modell közül választanék. A pénztárca, és a kártya méretei a további szempont, azokat neked kell eldöntened. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Yolot: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
Ezzel nem teljesen értek egyet! több mint 8 hónapja van meg a kari és ha 3x volt problémám játékokkal akkor sokat mondtam... Fél éve semmi gondom nincs a játékokkal, pedig nekem ref kártya van, nem A ROG széria... Eleinte tényleg voltak problémák ahogy olvastam én is fórumokon, de az utóbbi fél évben nyugodt szívvel lehet venni a kártyákat... De kinek mi vált be, ez mindig változó.
0
0
0
0
no avatar
@nOmAd6: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
Természetesen lehet saját véleményed! Nem is arra reflektáltam 😀
Én ahonnan vettem a karit, ott visszaadják a pénzt 14 napon belül ha nem tetszik a termék. Szóval ha annyira rossz lett volna akkor simán visszaadom 2 hét használat után...
Szóval azzal nem értek egyet, hogy ,,megkárosítottak" sok embert. Elég sok webáruház visszaveszi a terméket egy megadott időintervallumon belül.. De lehetne itt szó a memóriahibás Nvidia karikról is, szóval szerintem nem fekete-fehér ez a téma. Tény, hogy az Nvidia uralja a csúcskategóriát, de középkategóriában eléggé jó kártyákat rakott le az asztalra az AMD is.
Szóval tartom magam a véleményemhez, hogy ár-érték kategóriában az 5700XT a jobb választás, ahogy @LordSzalko is mondta.
Viszont teljesen megértem, hogy eleged lett belőlük. Nekem sem tetszene az ilyen szitu. Csak hát minden gyártónál vannak ilyen malőrök. Egy olyan gyártót sem ismerek akinél ne lettek volna hasonló problémák...
0
0
0
0
no avatar
@nOmAd6: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
Igazad van, van hova fejlődnie az AMD-nek 😀
Az, hogy kártyát hibákkal kiadni az más tészta. Anno a sok memória hibás 2080Ti 1200 dolláros áron... Az sem volt a megbízhatóság fellegvára. Utána várhattál heteket mire kapsz egy másikat, volt aki 2 hibást kapott egymás után... De összességében tényleg stabilabb az Nvidia ezt nem vitatom! Kíváncsi vagyok az új szériás kártyákra Nv és Amd oldalon egyaránt 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@Yolot: MSI Mech 5700XT-m volt, úgy is kaptam meg hogy nem működött 😆 Nitro+ , vagy GamingX-et válassz inkább!
0
0
0
0
szhusi avatar
Hali!
Videókártyát tervezek vásárolni használtan, ki is néztem egy Gigabyte Geforce GTX 1060 G1 Gaming 3GB vagy Sapphire RX 470 Nitro+ OC 4GB. Áruk ~ 33ezer. AMD kártya még 1-2ezerrel olcsóbb lenne. Megéri ennyiért egyáltalán? Illetve kettő közül melyiket inkább?

Lightos gaming a cél 1080p ben
Gép: i5 3470, 8gb ddr3 ram, GTX 750Ti
0
0
0
0
💬 17
ppista avatar
@szhusi: GTX 1060-t venném a helyedbe,mert az erősebb.
0
0
0
0
szhusi avatar
@ppista: én is néztem, hogy kicsit jobban teljesít. Illetve valaki tud ajánlani egy megbízható oldalt ahol meg lehet nézni h kártyáknak mennyi hőmérséklete idle és terhelés alatt?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@szhusi: Inkább 6GB-os 1060-at ajánlom a használt piacon is. Nem néztem mennyi a különbség a használt piacon a 3 és a 6 GB-os verzió közt, de mindenképp jobb a 6 GB-os verzió. Nekem is az van és gyakran megy fel 3 GB fölé a VRAM használat.
0
0
0
0
Unstoppable avatar
@szhusi: Semmiképpen nem ajánlanám a 3gb-s 1060-at, ma már sajnos semmire nem elég az a 3gb vram 😶
Mindenképpen egy 6gb-ást kellene kitűzni célnak, ha Radeon ott is inkább 6-8Gb-os modellt, pl az Rx480-ak kb 40ezer forint körül mozognak a 8gb-ásak, ugyanennyi a 6gb-os 1060 is, teljesítményük hasonló. Azt a +10k forintot beleteszed és kb éveket nyerhetsz mire új kártyát kell venned 😆
0
0
0
0
szhusi avatar
@Unstoppable: Hát még gondolkodom akkor, biztos időtállóbbak a nagyobb vram kiadások.. de 3,4 gb verziók is megállják helyüket szerintem még. GTX 1060 ból 6gb-st alig láttam a piacon amúgy 😞
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@szhusi: Ez csak akkor igaz ha régebbi címekkel játszol sajnos. Az újabbaknál már a 6 is kevés itt ott. Mint írtam nálam nem idei hanem pár éves játéknál is felmegy 3-4 GB fölé a VRAM használat. Például NFS Payback is képes 4 fölé menni, de az Euro Truck Simulator 2-t is láttam már 3 fölött, pedig az ugye 2012-es játék, csak még most is fejlesztik.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@szhusi: A 3gb vram-os verzíót ne vedd meg. 2018-ban is sok játék úgy laggolt vele néha mint a fene. Tapasztaltam sajna. Inkább az 570-et válaszd.

40-45k körül vannak már 1060 6gb-s verziók hardveraprón.
[url]https://hardverapro.hu/aprok/keres.php?stext=gtx+1060+6gb&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=[/url]
0
0
0
0
szhusi avatar
@19ati93: Romániába kár hogy nincs hardverapró csak olx s hasonló siteok 😕
0
0
0
0
19ati93 avatar
@szhusi: Ja azt nem tudom hogy Romániában élsz, sorry.
0
0
0
0
no avatar
@szhusi: GTX 1060 6GB alá semmiképp se add.
0
0
0
0
szhusi avatar
@LordSzalko: Lenne elfogadható áron akkor igen, de sokat kérnek érte használtan is ~150-170 euró. Ennyiért felejtős
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@szhusi: Az az ár nem véletlen. Sokan lenézték és lenézik manapság is az 1060-at ami lassan tényleg kevés lehet FHD-ban is, de azért nem az a gyenge kártya, sőt.
0
0
0
0
szhusi avatar
@reszler112233: elhiszem jó kártya, de annyiért használtan sok szerintem
0
0
0
0
no avatar
@szhusi: Alatta sajnos nem igen éri meg kártyát venni. Érdemes többet költeni rá mert tovább fogja húzni, legalább a fent említett 6GB-os 1060, vagy AMD oldalról RX 480.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@szhusi: RX 480 8GB ~35 ezerért már bezsákolható, ebben az árban kb. a legjobb vétel. RX 580-ból a 8GB-os verzió általában 40k fölött van, ha belefér a keretbe mehet ez is. 1060 6GB valamivel borsosabb áron megy, szerintem nem éri meg a felárat. Mondom ezt úgy, hogy volt nálam RX 480, RX 580 és GTX 1060 is.
0
0
0
0
szhusi avatar
@Yezi_: RX 480 ról azt hallottam, úgy melegít mint egy radiátor 😂 s elég nagy a fogyasztása is
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@szhusi: Normális hűtésű verziót kell venni és nem lesznek problémák a hőmérsékletekkel. MSI Gaming X, Sapphire Nitro például szinte hangtalanul üzemel.
50-60W-tal többet fogyaszt mint a 1060, és még így is 200W alatt van. Ezt éppen nagynak nem nevezném, normális 450-es táp bőven megvan vele.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
Milyen videókártyát vegyek,ami nincs horror áron,de még is megérné megvásárolni?
Jelenlegi: GeForce GT430 (1GB)
Max 30-40 ezer körül. De minél olcsóbb és jobb,annál jobb. 😆

Gépem főbb alkatrészei:
Alaplap: Dell Inc. 06D7TR (CPU 1)
CPU/Processzor: Intel Core i7-2600,3800MHz 3.40GHz
RAM/Memória: 4GB DDR3 @665MHz (Típust nem tudom)

CSAK KOMPATIBLIS TIPUSÚT AJÁNLJATOK! ÉS LEHETŐLEG NE LEGYEN TÚL NAGY!
Köszönöm a segítségeket. 😀
0
0
0
0
💬 17
no avatar
@Zsoltiv0: BIOSTAR Radeon RX 560

Vagy használtan GTX 970, minőségibb példány kijön 40-ből.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: WOW! 970 😲
Ha lesz pénzem... biztos beszerzek egyet használtan!
Köszönöm itt is az ajánlást! 😀

Nem gondoltam volna: https://kepkuldes.com/image/bS2zR4
0
0
0
0
no avatar
@Zsoltiv0: Jófogással vigyázz azért, hardverapro-n nézz körül elsősorban 😀
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Nem most fogom még megvenni,én csak gyorsan rá néztem,hogy ilyen tényleg van-e! 😲
0
0
0
0
no avatar
@Zsoltiv0: Esetleg RX 580-at is nézhetsz, ha használt is szóba jöhet az erősebb a 970-nél és gyakorlatilag azonos áron mennek ráadásul az is elég korrekt példány:
[LINK]

Persze, ha nem most veszed akkor mondhatni tárgytalan a dolog mert addig bőven változhat a használt piac.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Ragaszkodom a 970-hez,pont ilyet akart nekem adni a legjobb barátom.
De köszönöm a másik kártyát is.
Hát... az is lehet,hogy jövőre lesz még meg a kártya.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Zsoltiv0: Ne ragaszkodj a 970-hez amikor annyiért 1060-at is kapni használtan!
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Puffin: 10-20 fps különbség nem sokat számít,ha mindegyik 60 fps megvan.
Nekem 60hz a monitorom. De értem amire gondolsz..
0
0
0
0
zsolo avatar
@Zsoltiv0: 10-20 fps nem számít? Dehogynem, sokat számít!
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@zsolo: De ha 60 fps vagy a felett van a játék,akkor mind1 hogy 90 vagy 110fps.. úgyse fogom látni egy 60hz-es monitoron.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Zsoltiv0: Igenis számít ha többet tud akkor azzal újabb játékokban is meg lesz a 60..
Gyengébbel meg csak 40 fps..
0
0
0
0
bukta2 avatar
@BenjaminHun: Ott a pont +1
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@bukta2: Ha nem lesz túl drága,akkor 1060-t veszek,de inkább 970 felé hajlok.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Zsoltiv0: Minél erősebb annál jobb, hiába játszol 60FPS-el, ha újabb játék jön akkor nem mindegy, hogy marad a FIX 60, vagy beesik 40-re. Sőt tovább is fog tartani ami még jobb! Attól hogy a 970 tetszik, nem jobb! Ne tetszés alapján csinálj budget gépupdatet!
0
0
0
0
zsolo avatar
@Zsoltiv0: És ha 144Hz-es a monitor, akkor mindegy hogy 130 fps, vagy 145 pl? szerintem nem 😃
0
0
0
0
rened avatar
@Zsoltiv0: Szia!

1060/rx580 alatt nem vennek kartyat (talan meg 570, de erosen kerdojel). Nem volt targy, de ha valoban 4gb ram van a konfigban akkor nem art azt is boviteni. Szep napot!
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@rened: Szia!

Igen,azt is fogom fejleszteni,és már meg is van mire.
1060-t is vehetek,de csak akkor,ha nem túl drága lesz,amikor veszem..
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
Sziasztok!

Videokártya vásárlás előtt állok. Sajnos, ami volt a gépben annak annyi.
Kérdésem az lenne, milyen videokártyát ajánlotok? Egy AMD Phenom II X4 965-ös proci mellé lenne, szóval nem valami bivaly kártya kell. 😆

Jelenleg egy SAPPHIRE Radeon RX 550 Pulse-t és egy Asus Radeon RX570-néztem ki. Utóbbit bár már soknak találom hozzá.

Illetve még az is érdekelne, hogy akkor egy mostani 128 bites kártya hozza a régebbi 256-sak teljesítményét?

Előre is köszönöm! 😃
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@TuningWorld96: GTX 1050 Ti ami vállalható lenne a proci mellé, a 1060-at már vissza fogná nagy valószínűséggel ha alap órajeleken üzemel a CPU, ugyan ez RX570-el is.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
@LordSzalko: Köszönöm a válaszod!
Nagyon nem vagyok már benne ezekben a témákban, de egy AMD processzorhoz úgy tudom egy AMD-s videokártya jobban passzol (?)

Proci meg annyi, hogy 3,4 helyett 3,6GHz-en van.
0
0
0
0
no avatar
@TuningWorld96: Nem feltétlen, akármelyik gyártótól vásárolhat videokártyát az ember, semmi gondja nem fog adódni belőle. Jobbára úgy is a játék dönti el melyiket preferálja jobban, vagy időközben melyikhez érkezett jobb driver-es támogatás.

Az RX 560 van egy szinten az 1050Ti-al, ha AMD-t szeretnél akkor az is alternatíva lehet. Időközben lehet jön valaki hasonló procival és kiderül, hogy erősebb kártyát is meghajt, én csak több hasonló kérdést nyálaztam át különböző fórumokon és erre a megállapításra jutottam.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@TuningWorld96: Ha újonnan vennél én egy RX 570 8GB-t ajánlanék, picit drágább csak a 1050ti-tőlSpoiler!
újonnan 1050ti-t nem szabad venni
, de sokkal jobb! Lehet nem hajtaná ki fullosan a procid, de legalább jó lenne a cucc.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
@Andor1997: Köszönöm a segítséget urak! 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@TuningWorld96: inkább vegyél gyengébb kártyát amit a procid ki tud hajtani rendesen, ne ess abba a hibába mint én anno! inkább a proci legyen erősebb a VGA gyengébb, fordítva már nem fogsz örülni 😃 (tapasztalat)
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Még mindig videokártya zűrben vagyok, mivel a RX 5700 XT visszament, ATi/AMD sajnos ki is esett nálam.

Azt mondták, hogy nVidia GeForce 2070 Supert vegyek helyette, mert az van vele egy szinten. De valaki meg azt mondja, hogy ne vegyek 2070 Supert, bőven elég a 2060 Super.

Akkor most melyiket vegyem?

Köszi!
0
0
0
0
💬 5
Viktorinho avatar
@Hegyirablo: Ha van pénzed 2070s-re akkor azt,időtállóbb mint a 2060s, szerintem.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hegyirablo: Én is 5700XT-ről váltottam a mostani 2060S-re, és nem bántam meg, hozza amit kell még 1440p-ben is simán, de ha van rá kereted akkor nyílván 2070S jobb választás, sima 2070-es az meg kb a 2060S szintjén van!
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@zsolo: Köszönöm mindenkinek! Már csak az a kérdés, melyik márka? Asus, MSI? Vagy más gyártó?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hegyirablo: Nálam az MSI a best, gaming x!
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: Ha a szintjén akarsz maradni akkor 2070S abból is Gaming X, Strix, Aorus, vagy XC ULTRA GAMING EVGA-tól. Egyikkel se lősz mellé vedd amelyik a legolcsóbb közülük.
0
0
0
0
Sweetwater avatar
Sziasztok. Találtam egy RX570-et. Nagyon jó árban van. Az a kérdésem megmerjem venni?
Alaplap: MSI Z77A-G41
Processzor: Intel Core i5 2400
Tápegység: Chieftec GPE-700S 700 wattos
0
0
0
0
💬 5
Quadgame94 avatar
@Sweetwater: Mi az a nagyon jó ár? Tipus? Garancia? Hol találtad? Ha aprón és sok pozitív értékelése van az illetőnek, valamint van még garancia rá akkor sztem bátran. A 470-emet én is onnan vettem anno. A többi cucc is okés. Nyílván sima 4 mag manapság kevés játékokhoz, de gondolom nincs pénzed másra.
0
0
0
0
Sweetwater avatar
@Quadgame94: Az illetőnek jó értékelése van mint hirdető illetve 1 hét garanciát vállal a kártyára, dobozával együtt adja a kártyát 25.000-ért. Asus Strix RX570 4 GB-os kártya.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Sweetwater: Simán megér annyit, főleg hogy hasonló teljesítményt újonnan 55-60 ezerért kapsz. Megveszed akkor rögtön teszteld. Stressz teszt stb. Ha van vele valami akkor 30p es kiderül.
0
0
0
0
Sweetwater avatar
@Quadgame94: Köszi a segítséget. Nagyon rendes vagy.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Sweetwater: Igazán nincs mit.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy egy Asus M5A78L-M/USB3 alaplap, AMD FX(tm)-8350 Eight-Core proci, 16 GB RAM elbír egy GEFORCE GTX 1650, GEFORCE GTX 1650 SUPER vagy Radeon RX 570 videokártyát? Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de baromira nem értek hozzá... 😀
0
0
0
0
💬 3
Quadgame94 avatar
@Dombi0623: A gond az hogy alacsony felbontason/beallítások mellett a VGA nincs akkora erőre fogva, pláne még ha a proci is gyengusz. Az FX-ek egyszálas teljesítménye (ami fontos) játékoobam nagyon gyenge a mai processzorokhoz képest. Ez a 3 GPU 30%-on belül van egymáshoz képest. 1650 < 570 < 1650 Super, 580, 5500 XT. Vedd a legerősebbet és majd fejleszd a procid egy Ryzen 1600AF/2600-ra. Még annyi, hogy ha max.-ra állítod a játékokban a részletességet akkor 100% megy majd a VGA (ami ideális) de a proci miatt gyenge minimum fps-eid lesznek, illetve hirtelen leeső/ingadozó fps. Ha meg alacsonyabban jatszol akkor a VGA nem pörög majd 100%-on es extra teljesítmény marad az asztalon. Szóval mindenképpen fejlesszcidővel. Plusz ezek a GPU-k alapból nem a legerősebbek most sem. 1650 a belépő szint. 580/1650S/5500 XT, esetleg 590 vagy 1660 amelyek jók lehetnek. Remélem ezzel segítettem.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Igen, sokat is. Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Dombi0623: Nincs mit. Az biztos, hogy egy 570 sokkal de sokkal gyorsabb lenne a mostani kártyádnál, pláne a többi. 1650-t pedig felejtsd el.
0
0
0
0
no avatar
Üdvözlöm. Asus Crosshair VI alaplap, Amd ryzen 5 3600 processor, 2x Kingston Hyperx 8 gb 3200MHz memoria, 500 Gb M2 ssd, EVGA Supernova 750 G+ tápegység. Ehhez a géphez szeretnék kompatibilis videokártyát. Előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@Bacardifly69: Ár? Azért az eléggé fontos.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Üdv-: ) Quadgame94! Az ár a videokártyánál 200.000-nél álljon megha lehet! PowerColor Radeon RX 5700 Red Devil XT 8GB ? Vagy : SAPPHIRE Radeon RX 5700XT NITRO 8GB GDDR6 256bit? Melikkel lenne stabil a gépem? Szívem szerint a 2-at venném meg, de szeretnék biztosra menni! Még egyszer a gép mert rég írtam! : Asus Crosshair VI alaplap, Amd ryzen 5 3600 processor, 2x Kingston Hyperx 8 gb 3200MHz memoria, 500 Gb M2 ssd, EVGA Supernova 750 G+ tápegység. Köszönöm! :-)😀😉
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Bacardifly69: Így 5 hónappal később jó hogy megerkezett a válasz 😃 Red Devil a legjobb, de a nitro+ is nagyon jó lett. Bár én biztosan nem.adnék ki ennyit értük, így hogy küszöbön a 6700 XT 3060 Ti is. Tanácsom: ha nem.tudsz/akarsz várni (bár már vártál 5 hónapot) akkor Red Devil. Ha tudsz még akkor 3060 Ti, vagy majd 6700 XT.
0
0
0
0
no avatar
@Bacardifly69: Bármelyik. De, ha mondasz egy keretet akkor kaphatsz konkrét modellt is.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Kettőre szűkült a VGA, igazából az egyik csak azért került bele, mert hirtelen elég olcsó lett. Ezek azok:

[LINK]

[LINK]

Melyik legyen a kettő közül?

Köszi!
0
0
0
0
💬 3
Yezi_ avatar
@Hegyirablo: AMD oldalon a Sapphire kártyákkal nem igazán lehet mellényúlni, 5700 XT esetében is az egyik legjobb darab a Nitro+.
https://i.imgur.com/zIBhWaF.png
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hegyirablo: SAPPHIRE nitro
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@ricsiricsV: + @JDeeZ

Akkor marad az, remélem holnap tényleg megjön.

Köszönöm!
0
0
0
0
razor123 avatar
Sziasztok! Sapphire Rx 580 nitro+ 8gb se videókártyát elbírna az én tápom? FSP Hydro 500-ról lenne szó,mellette vagy egy i3 9100f elvileg elégnek kéne lennie a tápnak,jelenleg egy gtx 1650 mini itx van a konfigban szeretnék váltani erre a kártyára
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@razor123: Lazán, 210-230W körül eszik a kártya teljes terhelésen.
0
0
0
0
ppista avatar
Ezek közül melyik érné meg legjobban?

PALIT GeForce RTX 2070 SUPER 8 GB GP GamingPro OC (NE6207ST19P2-180T) 169.910 Ft
MANLI GeForce RTX 2070 SUPER 8GB Twin Cooler 170.350 Ft
GAINWARD GeForce RTX 2070 SUPER 8 GB-os Phoenix GS 171.020 Ft
0
0
0
0
💬 3
Quadgame94 avatar
@ppista: Gainward tűnik a legjobbnak.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@ppista: [LINK] A maradék 170 rugó pedig még sokminden másra is jó lehet 😊
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Ez valami poén akar lenni? 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 2016-ban vettem ezt a gépet: Chieftec Smart 600W GPS-600A8 tápegység,,Intel Core i5-6500 BX80662I56500 processzor,,Kingston 2x4GB 2133MHz DDR4 KVR21N15S8K2/8 memória ,,MSI B150M MORTAR alaplap,,Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TOC-2GL videokártya. Minden jól működik, csak egy játék miatt(Assetto Corsa Competizione) szeretném a videókártyát lecserélni. Ezt néztem ki használtan::Asus Strix RX 580 Gaming T8G 8GB az ára 55000 ft. Ez a kártya szerintetek megfelelne, hogy a játék magasabb beállításokkal is szépen fusson? 60 e. körül vennék, de nem értek hozzá.
Tudnátok segíteni?
0
0
0
0
💬 15
Andor1997 avatar
@atys76: Elégnek elég lesz,csak a proci kevéske.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Akkor lehet, hogy a procit kellene levserélnem?
0
0
0
0
no avatar
@atys76: A VGA-t mindenképpen. Az már két éve is kb belépő szint volt a játékok világába. A CPU még bírhatja ha hajlandó vagy kompromisszumra, de hamarosan az is cserére érett lesz az is.

Én anno egy i3-3220 + GTX 750-t cseréltem I5-8600 + GTX 1060-ra és ég és föld a különbség. Először csak a VGA-t cseréltem de alig hozott változást (CPU nem bírta meghajtani rendesen), így a CPU + alaplap + RAM csere is kellett hogy VGA megfelelő teljesítményre legyen képes.
0
0
0
0
no avatar
@Palanova: És az alaplap maradhat? A videókártya jó amit kinéztem?
0
0
0
0
no avatar
@atys76: Ha CPU-t is cserélsz most akkor alaplapot kell majd, nagy az esély rá. Vagyis kb új gépet kell összerakni aminek meg van másik témája:
https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…read_id=11

VGA megfelelő lehet, ha a tápodon van rá megfelelő csatlakozó. Más kérdés hogy a használt kártyáknak megvan a maga rizikója.
0
0
0
0
no avatar
@Palanova: Értem a lényeget, de mint írtam nekem megfelel a gép még így ahogy van, csak gondoltam, hogyha egy vga-t csere elég lenne. Most nem akarok többet kőlteni. Így akkor nincs értelme? Várjak és majd egyben cseréljek le mindent?
0
0
0
0
no avatar
@atys76: Lenne javulás, de szerintem nem akkora mértékben és csalódott lennél, mert többet vártál mint amit kapni fogsz.

Én a teljes gépet cserélném, ahogy és amikor a keret engedi.
0
0
0
0
no avatar
@Palanova: Igen ez lenne a logikus, és, ha most beleraknám ezt videókártyát egy kis javulás érdekében és majd a többit később, a videókártyát már nem kelkene cserélni még jobbra?
0
0
0
0
no avatar
@atys76: Mindig lehet jobbra cserélni a VGA-t. Kérdés, hogy az új gép esetén hogy fog muzsikálni, illetve az akkori gamek alatt hogy fog a teljes konfig teljesíteni.

Most biztos lesz teljesítménykülönbség a GTX 750 után (tippre +20-35 FPS, egy szinttel magasabb grafikán, mint a GTX 750-esetében játszottál), és szerintem még 1-2 évig jó lesz az "új" kártya, persze csak akkor, ha nem akarsz egyből 4-8K-ban 120 FPS-ekkel nyomulni.

A géped többi részét 1-2 éven belül cserélni kellene szerintem, hogy az akkori játékokkal is tudj megfelelő szinten játszani, és majd akkor érdemes ismét felülvizsgálni a cseréljek-e VGA kérdést.
0
0
0
0
no avatar
@Palanova: Köszönöm a segítséget. Én nem szoktam játszani, csak szimulátorral(Asseto Corsa, Assetto Corsa Competizione, Automobilista 2)1080p felbontással. Még talán 8gb ramot rakok bele és majd késöbb a többi
0
0
0
0
zelcsi avatar
@atys76: használtan az 580-as nem ér meg 55000 ft-ot! 😉 max 40-45!
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Van belőle több fajta, ezzel azt akarom mondani, hogy mi a külömbség köztük? Melyiket kellene választani? Rákerestem az 580-asra de kiad több lehetőséget. Mi alapján válasszak?
sapphire radeon rx 580 pulse 8gb gddr5 256bit 45 ezerért jobb választás lenne?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@atys76: igen, az jobb választás lenne és annyit már meg is érne újonnan!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@atys76: SAPPHIRE, XFX a legjobb.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@atys76: Sokkal gyorsabb lenne az 580. Én viszont újonnan nem vennék. Már nem egy mai kártya. Használtan 590-et kapsz ennyiért jó sok garanciával. 580 amúgy kb. 3x olyan gyors mint a 750 Ti. Plusz a Kepler nagyon rosszul öregedett. Mai játékokban. inkább 4x olyan erős. A négymagos procid még most oké. De sajnos pont 1080p-ben van hátrányod vele. Idővel próbáld lecserélni majd egy Ryzen 3 3100-ra minimum.
0
0
0
0
Superman79 avatar
Rx 470 vs rx 550 vs gtx 1050ti vs gtx 1060 3gb?
Melyik a legjobb e 4 vga között? Ha van más is ilyen ár-érték aeányban, azt is lehet irni nyugodtan!
0
0
0
0
💬 24
Andor1997 avatar
@Superman79: Full újan véve? Mert akkor inkább RX 570 hosszú távra abból is a 8GB. Emagon pont most láttam 50-ért ,de egyébként 60 körül mennek.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@Andor1997: Néztem jófogáson, illetve az országomban lévő apróhírdetéses oldalon a gépeket egybe. Kb 75k - 90k között van a MAXIMUM. Általában valamilyen i5(általában 2400 vagy 3470), ez a 4 kártya közül az egyik, és 8gb ram szokott lenni. Ahogy nézegettem itt az összhasonpítóban, hogy hogy fut a játek(tudom, hogy nem pontos), a 1060 3gb a legjobb talán, de ugye ez csak egy algoritmus. Szóval szerinted/szerintetek ez a 4 vga közül melyik éri meg a legjobban? Illetve, hogy amilyen specs-et említettem, menének e vele a legújabb játékok, megéri e egy ilyen config?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: RX 470-570 kb egy szinten van, itt-ott erosebb az 570 par szazalekban jatekokban..

GTX 1050 Ti es az RX 550 kizarva teljesen. vagy hasznaltan jo alapotban egy jo sapphire RX 580 8gb
0
0
0
0
Superman79 avatar
@ELERY: Oks, akkor maradt a 1060 3gb, és a 470. Azok közül melyik a jobb? És a 1050ti tudom, hogy nem egy atom, de azért az is egy szinten van nem? Vagy az teljesen ki van zárva?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Mivel akarsz, es mivel jatszol most?

Ha ilyen AC Vallhala Cyberpunk, akkor 470.. Nem rossz kartya sot..
0
0
0
0
Superman79 avatar
@ELERY: Azokkal nem hiszem, hát AC széria, de a valhallat azt streamen fogom nezni. Cybertpunk nem érdekel annyira. Cod warzone, f1, assetto corsa, dirt rally, the division, meg open world játékok. A 470 olyan szinten van, hogy elvigye az alábbi játekokat min 30 fps-el?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: A 470-570 kozott csak par FPS kulonbseg van ami nem sok szamit mivel a 470 sokkal de sokkal olcsobb..

Egy ROG Strix ventijet meg sem hallod gaming kozben. Gyarilag kicsit tul sok feszultseget lotek bele, de Wattmanban tudod allitani 1175 a gyari ertek, nalam olyan 1050mV-ban indul mar.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@ELERY: Okés, de nem a kérdésemre válaszoltál.
Azok a játekok, amiket említettem egy rx 470, 8gb ram, illetve egy i5 2300,2400,vagy egy 3470 társaságában elmennének 30+ fps-el?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: Elnezest kerek, igen elmenenek persze.

De ha marad egy kis penz akkor vegyel majd megy egy nyolc gigas ram sticket es ugy rendben leszel.. Windows 7-el DX 11-el 1920x1080-ban el leszel.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@ELERY: Oks, kösz a választ, akkor nyilván vakami ilyesmi config lesz majd.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@ELERY: Meg valami olyasmit hallottam, hogy az AMD-nek a driverei nem viszik a játékokat. Arra van valami megoldás, vagy inkább Nvidia?
0
0
0
0
no avatar
@Superman79: GCN 4.0 [RX 470]-nek architekturjava nincs semmi gond, meg ugy andblok en nem hallotam ilyet hogy az 570,470,480,580/590 driver problemakkal kuzd..

a 7nm modeleknel 5600XT,5700XT ott mar teljesen mas a helyzet forumon tobben is jeleztek hogy problemajuk van a driverekkel, de csak a driverrel.. Szemelyes tapasztalatom hogy nem szabad mindig a legfrisebb drivert felrakni, nekem is tavalyi oktoberi driver van fent es minden tokeletes. Egy atlag gamernek tokeletes.

zsolo-tol tudsz velemenyet kerni.

Nvidiat az also szegmensben mint irtam nem vennek, GTX 980 Ti ami meg jo deal lehet de a 1060 3 gigas verzioja nagyon keves mar..

Driverek miatt ne aggodj, a 4**, 5** szeria miatt.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@ELERY: Okés, kösz szépen a segítséget.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Superman79: 470 vagy ha tudsz akkor 570 4 vagy 8 GB,nyilván utóbbi lenne a jobb.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Superman79: GTX 1060 3gb-os verzió nem ajánlót, elfogy a VRM és szaggat.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Superman79: Felejtsd el a 3 gigás 1060-t, a vram-ja édes kevés már 2020-ban, 4 alá ne add semmiképp! De ha teheted legalább 6 GB vram-al rendelkező kártyát veszel.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@V1VOnX: Okés, nyilván rx 470 lesz akkor.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Superman79: Jó kis kártya. Nekem olyanom van 1.5 éve. 1080p-re tökéletes.
0
0
0
0
Superman79 avatar
@Quadgame94: Az újabb játékokkal is elmegy?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Superman79: AC Odyssey meg a 2200G-el mediumon siman ment 35 fps felett. Resi 2 Remake, Control is siman ment. 1080p-ben a gond az hogy proci sokat szamit. 4 magos proci visszafogta nekem picit.
0
0
0
0
ricsy940502 avatar
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott a gépem
Ryzen 5 2600X
G.Skill Trident Z 2x8 GB 3200MHZ
Ez mellé nem tudom eldönteni melyik passzol AMD vagy Nvidia vagy talán csak ez egy örök párviadal. 😃
Amit néztem az: Asus 1080 TI Rog Strix vagy Asus RX 5700 XT
Ez után érdeklődnék hogy valóban jobb ha Ryzen mellé AMD kártya van vagy ez csak egy örök párviadal.😃
Ha csak egy párviadal akkor viszont melyiket érné meg megvenni a kettő közül.😀
Előre is köszönöm szépen!
0
0
0
0
💬 1
Viktorinho avatar
@ricsy940502: Hát én a 1080ti-t venném. Erősebb mint az 5700xt,de már csak használtan kapsz olyat. Na meg néha az AMD driverjei nincsenek épp a toppon,bár van,hogy az nvidia is néha elcseszi. Itt már rajtad áll,hogy veszel e újonnan 5700xt-t ami mellé jár a bolt által garancia,vagy használtan 1080ti-t és elhiszed e,hogy az eladó garanciát vállal rá.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Diákmunka után kb ősz fele terveznék új videokártyát venni. i5-7400, 8GB RAM, ASUS H110M-K, Logic A30 házban. Emellé a konfig mellé milyen kártyát tudnátok ajánlani? Maximum 70-80 ezer Ft-ig. (most GTX 750 TI van) Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 4
MentaStrike avatar
@MilanHUN022: GTX 1660 Super / RX 5500 XT (GTX erősebb viszont), vagy ha még spórolósabbra akarod venni a figurát, 1650 Super. Valamelyest a processzorod így is vissza fogja venni az FPS-t, szóval azt is javasolnám későbbiekben erősebbre cserélni, akár Intel, akár Ryzen kategóriában. (Pl Jelenleg 3300X egy 7700K szinten van).

RX 5500 XT: [url]https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/f:memoria-merete-6-gb,memoria-merete-8-gb,gddr6-memoria,amd-radeon-video-chipset,ar=50000-80000/?orderby=2&gclid=EAIaIQobChMI0sS1q--p6gIVAc-yCh1C4gNNEAAYASAAEgL-6_D_BwE[/url]
GTX 1660 Super: [url]https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/f:memoria-merete-6-gb,gddr6-memoria,nvidia-geforce-video-chipset,ar=0-90000/?orderby=2&gclid=EAIaIQobChMI0sS1q--p6gIVAc-yCh1C4gNNEAAYASAAEgL-6_D_BwE[/url]
1650 Super: [url]https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/f:memoria-merete-4-gb,gddr6-memoria,nvidia-geforce-video-chipset/?orderby=2&gclid=EAIaIQobChMI0sS1q--p6gIVAc-yCh1C4gNNEAAYASAAEgL-6_D_BwE[/url]

Javaslom, inkább MSI, Gigabyte, Sapphire, ASUS márkákat vedd figyelembe, hasonló sorrendbe 😀
Tápodat is ellenőrizd, hogy a nagyobb kártyát is el fogja-e tudni viselni majd azért.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MilanHUN022: Teljesen felesleges 3 hónapra előre tervezni. Addigra amúgy is jonnek új generaciós kartyak tehat felejtheted el amit most ajanlunk. Terjunk vissza erre amikor akarod venni. Amit fentebb ajanlottak amugy sem erik meg. Addigra hatha jobb árú és teljesítményű kártyák lesznek.
0
0
0
0
Megamen2005 avatar
Szóval. Úgy érzem, hogy a videókártyám már nagyon gyenge a mai játékokhoz viszonyítva. Nem AAA-s játékokra gondolok, de azok sem lennének kizárva. Lényeg ami lényeg. Új kártyát szeretnék, de még 15 évesen nem vagyok annyira benne a szituban. A gépház, az alaplap, a táp, és az árkeret elég információ lenne egy kis segítséghez?
0
0
0
0
💬 16
ricsiricsV avatar
@Megamen2005: Cpu?Ház?Táp? Ár?
Használt cucc szóba jöhet?
0
0
0
0
Megamen2005 avatar
@ricsiricsV: AMD Ryzen 5 2600 procim van (6 magos, 3.4 ghz-es)
DeepCool Smarter gépház
és ilyen tápom van: Chieftec GPS-600A8 600 W ATX 12/230 V 2.3 PSII Active PFC Power Supply Unit - Black
Az árnál pedig 70 ezer forintnál megállnék
szóba jöhet használt gpu, természetesen
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Megamen2005: Helyedben semmi esetben nem vennék most videókártyát. A mai piac nagyon rossz. Nem sokára jönnek az új kátyák amelyek lenyomják a mostaniak árát, valamint azok is jobb ár/teljesítménnyel fognak bírni. Most vettem en is 2600-ast, és csak összel tervezek venni kártyát, mert egyszerüen nem éri meg most venni, nagyon felmentek az árak. Ha még megy a kártyáf akkor várj pár hónapot.
0
0
0
0
Megamen2005 avatar
@Quadgame94: Sajnos nem nagyon szeretnék addig várni. Főleg most, hogy szünet van
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Megamen2005: Sajnálom. Nagyon meg banod ha most veszel. GTX 1070 használtan a legjobb. RX 580 ami uj dr az mar 4 eves kartya 😆 es vagy 35% lassab is mint a 1070. 1660 Super meg 85 ezer.
0
0
0
0
Megamen2005 avatar
@Quadgame94: Akkor jelenlegi legjobb lehetőség egy használt 1070?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Megamen2005: Igen. Meg az 1660 Super is lassabb annál.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@Megamen2005: Én a helyedben néznék egy 1070-et, vagy ha belefér akkor 1070Ti-t használtan megbízható eladótól. Én fél éve vettem 1070Ti-t 80ért FrozenThrone-tól hardver aprón.
0
0
0
0
Megamen2005 avatar
@ricsiricsV: De elsősorban újra gondolok, az számomra biztonságosabb
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@Megamen2005: Újból opció lehet egy rx580 8gb.
0
0
0
0
Megamen2005 avatar
@bfefe12: Kompatibilis a felsorolt alkatrészekkel?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bfefe12: Az a kártya 4 éves. 70 volt mikor megjelent, tavaly meg 45 ezer 😆 szerintem nem normalis aki kiadna erte annyit.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@Quadgame94: Ebbe a keretbe (70k) nem fér bele egy csak egy 1650s újonnan, de az 4gb rammal van. Minden más, aminek jó ár-érték aránya van az drágább kategóriába tartozik. De ha van más tipped az engem is érdekelne.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bfefe12: Nincs semmilyen tippem mivel en nem vennek kartyat most semmikeppen, foleg ujat nem. Használtan RX 570/580 meg 1070 ami megéri.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@Quadgame94: Ebben egyetértünk
0
0
0
0
Megamen2005 avatar
@Quadgame94: Köszönöm a segítséget, mindkettőtöknek! (:
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ez a gépem: CPU Intel Core i5 7400 PC 1151 6MB Cache 3Ghz retail, MB 1151 MSI B250 PC Mate, SVGA ASUS GeForce GTX 1060 Dual 3G, 3072 MB GDDR5, DDR4 16GB 2400 C16 Crucial OC K2. Tudom, hogy még nincs hivatalos gépigénye a Cyberpunk 2077-nek, de azért még is elgondolkodtatott, hogy fejlesztenem kellene a gépem. Három és fél éve vettem, de talán épp ideje hozzányulnom. Gondolok itt alapvetően a videókártya cserére, talán még a procira. Mit javasolnátok?
0
0
0
0
💬 2
V1VOnX avatar
@Viharkabat: Ryzen+ 5700 XT, legjobb ár-érték bajnok erre.
0
0
0
0
no avatar
@Viharkabat: Keret? Előjáróban Ryzen 3600 + MSI B450 TOMAHAWK és 5700 XT vagy 2070 Super.
0
0
0
0
no avatar
https://ipon.hu/shop/termek/gigabyte-gv-n166sgaming-oc-6gd-geforce-gtx-1660-6gb-gddr6-super-gaming-oc-pcie/1790999
Ezt a kártyát szeretném megvásárolni.Valakinek esetleg van tapasztalata róla? Főleg videoszerkesztés, vágás és játékra használnám.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
GigaByte GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6videókártya vásárlás van folyamaban! Az lenne a kérdésem,hogy adnak-e hozzá HDMI-DVI átalakítót,mert a monitorom ,még DVI csatis? Monitor csak később tervezem!
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@mansell: Nem jár hozzá semmiféle egyéb kiegészítő, csak a driver CD és telepítési útmutató.
0
0
0
0
xCube avatar
@mansell: Manapság ilyesmit már nem mellékelnek a kártyákhoz. A legutolsó amire emlékszem az a DVI - D-SUB(VGA) átalakító volt.
0
0
0
0
visor261 avatar
@mansell: Alaplap tartozék: sata kábel
Montior tartozék: vidi kábel
minden más általában összeköthető amivel jött
0
0
0
0
no avatar
@mansell: van esetleg már tapasztalat kártyáról? Ezt a darabot néztem ki én is
0
0
0
0
no avatar
@kingbaraha: Nincs még meg! Bátyám intézi Cégnél!
0
0
0
0
Milfhunter avatar
Sziasztok! Tönkre ment a videokártyám és vásárlás előtt állok. Használt illetve még garis kártyát vennék, (Radeon) XFX ről kinek mi a véleménye? pl ez ; XFX RX 580 GTS XXX Edition 8GB de nem ragaszkodom fixen hozzá.
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Milfhunter: Nem a leghalkabb/leghuvosebb, de okes... ha talalsz mast akkor erdemes tovabb nezelodni.
0
0
0
0
Barracuda6 avatar
Sziasztok! Van egy ősi számítógépem, amit ki szeretnék bővíteni, a cél konfig tartalmazna egy:
-Intel Q8300 @2,5 GHz, de ez lehet változik, ami éppen lesz a piacon, de a kaliber nagyjából ez lesz
-8 Gb DDR3 RAMot
-Fujitsu D3011 alaplapot amin van egy PCIe 2.0 x16 csatlakozó
-egy jó hatásfokú csendes tápegységet, viszont csak 300 W, a villanyszámlát már néznem kell hamarosan
Ehhez keresek egy olyan videokártyát 20-25 ezer forintért, ami nem igényel tápellátást, elég számára amit lead a PCIe, és viszonylag balanceban van ezekkel a paraméterekkel. A mai kártyákat mennyire fogná vissza az alaplap?
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@Barracuda6: Kb netezesre ok meg az a konfig, tobbet nagyon nem lehet elvarni esetleg egy ket lajtos e sport jatek.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Barracuda6: A legbikább cucc, aminek nem kell külön tápelláttás, az az 1050(Ti?), de lehet az kicsit sok lenne ide. Ha esetleg egy +6 pinest igényel egy kártya, azt még teljesen nyugodtan berakhatod. Szerintem egy HD7770 nagyon jó választás. Manapság fillérekért adják
0
0
0
0
Barracuda6 avatar
@SuperPuma: Akkor ugyanitt kérdés, hogy ezek a 2 molex -> 6 pin PCI converterek nem vágják tönkre a tápot? Nincs 6pines ellátás a tápomon
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Barracuda6: Nem fogja. Eleve ezért van
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ezt a kártyát: https://ipon.hu/shop/termek/asus-tuf-gtx1650s-4g-gaming-geforce-gtx-1650-4gb-gddr6-super-tuf-gaming-pcie/1798477?gclid=Cj0KCQjwlN32BRCCARIsADZ-J4s816v_6NUReGP6G2H1-AuCp2DiJnk1CxK_dxjKrPZsH8Onx_DvDh8aAn5SEALw_wcB
belelehet-e rakni egy i3 4130 as processzor, 8GB memóriához?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Abel_XD: Berakni be lehet, de a CPU lesz a szűk keresztmetszet azok után, majd a RAM mennyiség.

Kérdés, hogy a táp elbírja-e és van-e rajta plusz tápág a VGA-nak...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Milyen kártyát ajánlotok i7 7700k processzor és 16GB memória mellé?
Jelenleg egy Asus GTX 1060 DUAL 6GB-os kártyát használok, de szeretnék váltani, jelenleg két kártya között vergődök: ASUS RTX 2060 6GB vagy Asus RTX 2060 Super 8GB. Ti mit ajánlotok? 1080pixel/Ultra a célom a legtöbb játéknál.
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@petimbo: 2060 super, de inkább msi!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Megkérdezhetem mi a baj az ASUS-szal? Vagy csupán saját tapasztalatból ajánlod az MSI-t?
0
0
0
0
zsolo avatar
@petimbo: Msi vált be nekem a legjobban, gaming, gaming x, a legjobb, jó hűtés, csendes!
0
0
0
0
no avatar
@petimbo: 5700 XT. Olcsóbb mint egy 2060 Super és erősebb a 2070 Super-nél.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@petimbo: Sapphire RX 5600XT 107k (sima 2060 szint)
Gainward RTX 2060 SUPER 150k
0
0
0
0
ben_aloha avatar
Hali!
Egy R5 3600 mellé 2060at vagy 1660Ti-t ajánlanátok? 1080p/Ultra a cél a legtöbb játéknál.
(kéne egy kis tudás frissítés,nekem ez a 16-20 széria teljesen kimaradt, nálam még mindig a 1080ti a legújabb/legjobb😆😉
Előre is thx.
0
0
0
0
💬 14
zsolo avatar
@ben_aloha: Hali, 2060 Supert vegyél inkább, nekem is ez a kombó van, teljesen megvagyok vele elégedve!
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@zsolo: [LINK]
Ezt néztem ki, most is msi kártyám van, a backplate hiánya az egyetlen amit negatívumként fel tudok hozni (RX470GX), de ezen az is van. A 2060ak amit meg is mernék venni egy 10-essel olcsóbbak, akkor már inkább az super. Köszi a választ 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@ben_aloha: Ventusnak nem tudom mennyire jó a hűtése, én inkább Gaming vagy Gaming X-et vennék, ha van rá kereted még annyi! A sima gaming 10k-val drágább csak a Ventusnál! Az X-es meg 20-al!
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@zsolo: Elvileg ugyanaz a hűtés, csak a ventuson nincs rgb, ami nekem csak jó, az ilyen szarokat kikapcsolva tartom 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Inkább egy használt 1080Ti. 2070 Super alatt nem sok értelme van RTX szériában nézelődni mert kapsz gyorsabb kártyát olcsóbban az előző genből.
0
0
0
0
Bronson avatar
@LordSzalko: Nem sok garancia maradt azokon, a 2060 super meg elég nagy előrelépés egy RX470 után, akárhogy nézzük... ha mondjuk egy 1070/ti-ról akarna frissíteni, akkor lenne értelme egy 1080ti-nak az RTX helyett az ár miatt, de így szerintem teljesen jogos.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@LordSzalko: Az is megfordult a fejemben, viszont azokon már nem nagyon van garancia és amire nekem kell, arra a 2060S is elég😆
De köszi a tanácsot😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Mi az hogy 2070 Super alatt nem sok értelme van RTX szériában nézelődni? Nettó hülyeség már sorry. Akinek csak 2060-ra pénze az mit csináljon? Főleg ahogy Bronson is írta 470-ről nagyon is nagy lesz a differencia.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Miért lenne netto hülyeség? AMD oldalról is kap 5700 XT-t a 2060S áráért (inkább olcsóbban) ami 2070S szint már ha éppen nincs garis 1080Ti használt piacon
0
0
0
0
Bronson avatar
@LordSzalko: Ha találsz is olyat amire van, max mennyi maradt? Jobbik esetben egy év...? Ha ennyit költök hardverre én tuti biztosra megyek és nem reménykedek csak benne hogy túléli... amíg nem sz*pod be egy drága hardverrel amire már nincs gari addig lehet rodeózni, de én kihagynám... tény hogy a 1080ti a mai napig ütős kártya, de kockázattal jár erre beruházni manapság.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Van itt egy tag aki nem olyan régen vett hp-ról 1080Ti-t full garival mert konkrét csere példány volt. Szóval ki lehet fogni, persze ritka.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Nyílván HA talál akkor oké. De ennyi pénzért én is újat vennék. 38 ezret nem sajnáltam az RX 470-re 18 novemberében, plusz múlt hónapig még garancia volt rá. Mennyibe került am az a 1080 Ti? Mert ha 90 körül vette akkor még oké, mert így spórilt 30-40 ezret az 5700 XT-hez képest. 100 felett már azért nem.nyer annyit vele.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Passzolom mennyiért talált full garisat, V1VOnX említette hogy kifogott egy ilyet kb. 2 hónapja. De 90k környékén biztos nem 😆, valszeg jelenlegi 5700XT árak környékén, de az ugyan úgy jó vétel, tekintve hogy nagyjából ugyan azaz árazás igazából mindhárom kártyánál.

Hogy az RX470-ről nagy ugrás a 2060S az kétségtelen, ettől függetlenül ugyan úgy ott van az 5700XT olcsóbban lényegesen nagyobb teljesítménnyel. Persze ez csak az én meglátásom.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Persze az 5700 XT jobban megéri mint a 2060S. Ez tény.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

A sok kedves és hasznos segítséget figyelembe véve úgy döntöttem, hogy Sapphire RX 5700 XT Pulse kártyát fogok venni. Egyetlen kérdés maradt csak, a jelenlegi proci elég lesz-e neki (Ryzen 5 2600), Full HD 75Hz használathoz?

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 28
no avatar
@Hegyirablo: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Makarooni: Szia! Egyrészt azt mondják, hogy már nem annyira bugos a driver, másrészt kötve vagyok AMD-hez a Freesync miatt. Persze vehetnék és vennék is új monitort, de akkor íróasztalt is kell cserélnem, mert a jelenlegibe nem fér 21,5 collosnál nagyobb kijelző. Bevállalnám az íróasztal cserét is annak kézzelfogható nyűge ellenére is, viszont nem nagyon találok olyan asztalt, ami tetszik, és megfelel.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Hegyirablo: Adaptive-sync miatt abszolút nem vagy kötve amd-hez. Jó ideje működik a freesync nvidia kártyával is.... Nem néztél utána?
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@V1VOnX: Jelenlegi monitorom nem támogatja a nVidia G-syncet, le is írtam, hogy új monitort is akarok, csak egyelőre nem találok megfelelő íróasztalt hozzá... Nem olvastad el?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Hegyirablo: Attól még, hogy a hivatalos listában nincs benne az adaptive-sync listában, attól még működhet. Jó pár típust nem mellékeltek a listában mégis működik, tégy egy próbát.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@V1VOnX: Szia! Szívesen megpróbálnám, mert nincs nekem bajom az nVidiával, de mi van, ha nem fog menni? Mit csinálok akkor a kártyával? 😀 😊
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Hegyirablo: Menni fog, nézz róla cikkeket, blogokat neten vagy videót youtubeon a pontos monitor típusoddal.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Hegyirablo: Mellesleg ha nincs ismid akinek van nvidia kártyája beviszed egy pc boltba seperc alatt ránéznek neked, igazából amd ki nvidia be driver fel sztem fél, max 1 óra alatt meglehetne nézni
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@Hegyirablo: Nekem az elmúlt 4 hónapban semmi problémám nem volt driveres oldalon az 5700XT-vel. Karácsony környékén vettem, akkor néha volt 1-2 random fagyás, azóta jött pár frissítés és megoldotta őket. Van, hogy napi 8-10 órát is megy a game, a kártya 90-100% környékén mozog de nincs se crash se semmi. Szerintem nyugodtan veheted a kártyát 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@nOmAd6: Köszönöm! 😂
0
0
0
0
LightLeach avatar
@Makarooni: nincs olyan univerzum ahol bárki jobban jár a gtx1660 superrel, mint az RX 5700 XT-vel, már csak azért sem, mert a 1660s egy sokkal gyengébb kártya. Ha olcsóbb kártyát keresel akkor jó a 1660S.
0
0
0
0
no avatar
@LightLeach: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Puffin avatar
@Makarooni: Miért is jobb a 1660S? Gyengébben teljesít jóval mint az 5700XT.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
zsolo avatar
@Makarooni: Attól még teljesítményben jóval gyengébb!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Makarooni: GPU-nál azért ez nem teljesen van így, hogy mi mire van optimalizálva. A Drivereket eleve a gyártó írja ,inkább nekik feladat ez.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Andor1997: Hopp, itt eltűnt pár hozzászólás...😂😂😂
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Rájött, hogy nem ért hozzá lol 😶
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@Makarooni: Csak mert nem beszélek hülyeségeket, egoista vagyok 😆 Érdekesen működsz, ettől függetlenül a hozzá nem értésedet megint csak megmutattad, azzal meg hogy a gépem alá jössz engem sértegetni sokra nem mész 😊
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Jó neharagudj, ocsmányul viselkedtem és ezt nem kellett volna tennem csak felkaptam a vizet.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Szia! Köszi!
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hegyirablo: Inkább a nitro+!
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@zsolo: Szia! Az már lélektani határ felett van árban nekem, tekintettel arra, hogy a legtöbb, amit eddig életemben VGA-ért fizettem, az 80 ezer körül volt.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hegyirablo: Pedig nem sokkal drágább ahogy nézem! De te tudod!
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@zsolo: Marketplace nevű noname helyen tízessel drágább, de az ilyen cégek az übermegbízhatatlan kategória, gondolom az sem véletlen, hogy a legutolsó értékelésük két hónappal ezelőtti. Bárhol máshol minimum egy húszassal több a kártya. Tekintettel arra, hogy 80-90 ezer volt a terv, aztán meggyőztek (meg magamat is), hogy érdemesebb drágábbat venni, felmentem 130 ezerre, onnan mentem fel 150 ezerre, de ennél feljebb én nem megyek, az hót biztos.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Hegyirablo: Teljesen jó lesz a Pulse is, messze nem a legalja kategória, sőt, simán teljesít úgy mint például egy drágább Strix.
[LINK]
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hegyirablo: "Full HD 75Hz használathoz?"

Ezzel megválasztottad, hogy felesleges az a kártya neked.

GTX 1660S
RX 5600 XT
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@ricsiricsV: Na és ha lesz később 1440p 144Hz monitorom?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Hegyirablo: Úgy már más a helyzet
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Melyiket válasszam játékra?
1. Ryzen5 2600 + GTX1650 Super 4GB DDR6
2. i3-9100F + GTX 1660 Super 4GB DDR6

Mind a kettőben 16GB Ram van.
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@szeltam: Nem lehet 2600+1660 super...? 😊
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@szeltam: Én is inkább a 2600+1660 kombót ajánlom. 😉 Ilyen variáció nincs? 😃
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@szeltam: AMD RYZEN 5 1600 AF + GTX 1660(S)
0
0
0
0
Geryy avatar
Sziasztok tudom h nem ide kellene írni de pc vel kapcsolatosvan nekem egy gtx 1070 g1gamingom ahoz szeretnék procit venni de olyat ami ki tudja hajtani rendesen mert nekem van egy fx8350 em és azt mondják hogy nem tudja ki hajtani!
0
0
0
0
💬 1
ricsiricsV avatar
@Geryy: AMD RYZEN 5 1600 AF 34k
B450 lap
CRUCIAL BALLISTIX RAM
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Videókártya választás előtt állok, de a bőség zavara és egy kicsi tudatlanság miatt nem tudok dönteni.
Régen volt egy rx 470 kártyám, de eladtam, mert alig használtam. Most az a helyzet, hogy alkalmi játékosként szeretnék valami olyan kártyát, ami nem drága de a gta V, forza 4, bf V majd futna vele, nem ultrán, de úgy hogy nézzen ki valahogy. Mivel nem sokat játszom költeni se akarok rá sokat, így max 40 ezret költenék rá. Eddig hardveraprón nézelődtem, rx 570 és 580at, de nem tudom hogy a 4 vagy 8 gb-os kellene. Gondolom a 4gb-ossal is ***a lesz, csak a "vanba még nem halt bele senki" alapon gondolkodom a 8gb-on. Ezt a kettőt néztem, de ha valakinek lenne ötlete még ebben az árkategóriában (akár új is) azt megköszönném, mert sokat böngészek, de csak egyre nagyobb a kavarodás a fejemben.

Jelenlegi konfigom:
Alaplap: Asrock z97 pro 3
CPU: i5 4460
Ram: kingston hyperx 2x8 gb ddr3 1866mhz
Táp: Chieftec 650w

Előre is köszönöm a válaszaitok!
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@Gabesz995: Mindenképpen 8GB-osat nézz, a bf5 multinak meg még pluszba kéne 8gb ram is
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@zsolo: 2x8gb-nál több sehová sá kell.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsiricsV: jah, bocs, elnéztem...azt hittem csak 8 van neki!
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@ricsiricsV: Még nem kell, de talán 1-2 év és kell majd 😃 Nekem a Warzone 13-at eszik néha ami eléggé durva 😀😉
0
0
0
0
gyuszi17 avatar
Sziasztok!
Sajnos cserélnem kell a jelenlegi 1660S kártyám és ha már cserélem akkor legyen erősebb.
Nem tudok dönteni az Rtx 2060S és az Rx 5700xt között, esetleg ezekkel egy árban ha van valami még?
Használtak kizárva!!!!

Előre is köszönöm a válaszokat! 😀 😀
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@gyuszi17: Én 5700xt-rol váltottam 2060s-re, és nem bántam meg, sokkal stabilabb és jobb a hűtése is, de valamivel lassab nála, 5700xt erősebb, de nem tudom javítottak e már a driver hibakat... De már abból is vannak jó hűtésu kártyák, ha azt szeretnél akkor sapphire nitro +, ha 2060s akkor én az Msi gaming X-et ajánlom, nekem is ez van, brutálisan jó kártya, max egy picit drágább mint a többi 2060s, vagy esetleg vannak szerintem már gyengébb minőségű 2070s is hasonló árban, az viszont szerintem már gyorsabb az 5700xt-nel is!
0
0
0
0
no avatar
@gyuszi17: XFX Radeon RX 5700 XT THICC II Ultra-t Spoiler!
[LINK]
most elég jó áron be tudod húzni, olcsóbb és lényegesen erősebb is mint a 2060S.

Ha a keret engedi akkor 5700 XT-ből Sapphire Nitro vagy Nitro+ 😀
0
0
0
0
gyuszi17 avatar
@LordSzalko: Én egy Asus ROG-Strixet néztem(ennek a legnagyobb az orajele) a Nitro+ jobb?

Meg mindenhol 650w-os tápegységet ir neki. Nekem a 600w-os belefér?
0
0
0
0
no avatar
@gyuszi17: AMD-s kártyákból nem annyira vennék ASUS-t, sokat panaszkodnak rá a gyenge hűtés miatt, pláne VRM részről (azóta már javították, de ki tudja lehet régebbit fogsz ki.) Szerintem a Nitro+-al jobban járnál, azt a minimális +-t te is rá tudod húzni órajelben, egy lényegesen jobb hűtés mellett. Esetleg ott a Red Devil is mint alternatíva azt egy szinten emlegetik a Nitro-val.

De az a Thicc II Ultra is jó vételnek számít így akciósan, az is egész jó hűtővel van szerelve.

Ha minőségi az a 600W-os tápod akkor lazán elég.
0
0
0
0
gyuszi17 avatar
@LordSzalko: Marad a Nitro+, az fogott meg, még olcsóbb is mint az Asus 😃

A táp Cooler Master MasterWatt lite 600w remélem elég lesz!!

Köszönöm a segitséget!!😀
0
0
0
0
no avatar
@gyuszi17: Nincs mi 😀 Elégnek kell lennie CPU-d agyon terhelve 120W körül eszik, a 5700 XT Nitro+ meg ~280W, de ez csak full terhelés, játék közben ezek az értékek kevesebbek.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Leírásban ez van: "Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá."

Na, velem ez a helyzet. 😀

A gépem egy Ryzen 5 2600, 16GB RAM. Jelenlegi kártya Radeon R9 380 4GB 256bit. Táp Thermaltake 530W a Sirtec (jobbik) belsős. Ez helyett kellene nekem valami.

Újat szeretnék, csak AMD jöhet szóba a Freesync miatt. 100-130 szánok rá, de azért inkább az alsó értékhez közelebb lenne jó. Évente kb. 2-3 játékkal játszom, zömével 3-4 évesekkel, de szeretném, ha lenne benne annyi biztonság, hogy elfuttassa az új játékokat is.

Minden kedves észrevételt örömmel fogadok! Köszönöm!
0
0
0
0
💬 30
Hegyirablo avatar
@Puffin: Szia!

Igen, ez valóban szóba jött, csak nem tudom, hogy melyik márkát érdemes megvenni. Sapphire, Asus, Gigabyte?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Hegyirablo: AMD-ből csak zafírt!
0
0
0
0
Bronson avatar
@The_Teacher_Man: Miert is...?
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Bronson: Ez engem is érdekelne..
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Bronson: A szent és sérthetetlen pécéiksz monta. Abból megy vissza a legkevesebb és korrekt a hűtése. Meg nem írom, hogy melyik videjóban hallottam...
És igen, ha azt mondják, ugorjak a kútba, megteszem! 😎😜
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@The_Teacher_Man: A pcx-től mentsen meg a jó isten. (Saját vélemény)
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Bronson: ASUS MINŐSÉG:
[LINK]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@ricsiricsV: Én szeretem az asus termékeit, lekopogom még sohasem volt gondom egyik termékükkel sem. De ez a kártya amit belinkeltél ez egy förtelem !!!! Nem hittem volna, hogy ilyen létezik.... kérdés ,ezzel a kártyával kit akarnak át..szni ?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@ricsiricsV: Igen fura megoldás, de minden gyártónál van kuka termék amit eladásra kínálnak...
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Hegyirablo: Én az Asust venném, viszont a Sapphire is ott van nagyon.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Scorn Face: Asus sosem volt a topon AMD kártyákban, ez már a 3xx széria óta tart... a vrm hűtést mintha szándékosan el*úrnák mindig... (390X/Vega Strix/5700XT Strix/TUF és még sorolhatnám)
A Sapphire csak AMD kártyákat gyárt és megbízható, de elég egyoldalú azt állítani hogy csak ez érne valamit. PCX marketing.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Bronson: Volt ASUS Strix 480 OC kártyám és semmi baj nem volt a hűtéssel, még húzás mellet sem.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Scorn Face: Nem azt mondom hogy minden Asus kártya sz*r, de többnyire nem jó választás AMD kivitelben. (Én pl befejeztem az Asus-szal miután elfüstölt a Strix GTX 970-em.)

Az RX 5700 szériájuk konkrétan kerülendő.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Bronson: És mi a helyzet a Gigabyte megoldásaival AMD szemszögből?
0
0
0
0
Bronson avatar
@Scorn Face: Attól függ, nekik is voltak ótvar kártyáik, de pl az RX szériára szépen összeszedték magukat!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Scorn Face: De nem AMD kártyáknál! Évek óta próblémás.
[LINK]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@ricsiricsV: Erről valahol olvastam...
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@ricsiricsV: Igen, ez itt is téma volt az oldalon.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Hegyirablo: RX 5600 XT 105 ezerért jó választás, R9 380-hoz kéepst hatalmas előrelépés lenne.
[url]https://www.alza.hu/sapphire-pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-d5759627.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_el795e1a&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_el795e1a[/url]

130 ezerhez közeli áron kapható RX 5700 is.
[url]https://www.alza.hu/msi-radeon-rx-5700-mech-gp-oc-d5771274.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_ef839b8e7&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_ef839b8e7[/url]

Tudom, ez már túl megy a kereten, de ha esetleg picit többet rászánnál akkor az RX 5700 XT 136 ezerért most szerintem best buy.
[url]https://www.alza.hu/xfx-radeon-rx-5700-xt-ultra-8g-d5692192.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_xfx129m3&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_graficke-karty_amd-ati_xfx129m3[/url]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Yezi_: Szia! Köszi Neked is.

XFX-re egyesek azt mondják, hogy gyatra a hűtője (míg mások meg azt, hogy nem annyira). De lehet, hogy az 5600 volt?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Hegyirablo: RX 5700 XT esetében teljesen korrekt darab lett a Thicc II, GPU, memória és VRM hőmérsékletek terén is totál rendben van.
Egyébként itt egy Hardware Unboxed teszt, amiben nagyon sokféle 5700 XT-t összehasonlítottak.
[LINK]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Yezi_: Átnyálaztam mindent erről az XFX-ről. Hangos. 😞 Nagyon sokan írják ezt róla. Tolom egy hónappal a vásárlást, és hozzáteszek még egy kis pénzt. Vagy 5600.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Hegyirablo: Nos, a hang ugye eléggé megosztó téma, valakinek lehet hangos, valakinek nem. Gyárilag azért általában eléggé elvannak cseszve ezek a ventilátorprofilok, manuálisan szinte biztos belehet lőni úgy, hogy viszonylag halk legyen s ez ne menjen a hőmérsékletek rovására.
Egy fontos dolog még. 5700 XT esetében bármit is veszel, az ASUS TUF Gaming X3-mat nagyon messziről kerüld el. Ez az egy modell ami totálisan el lett sz.rva, a memóriák 100+ fokon üzemelnek.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Yezi_: Jaja, köszi! TUF az kizárt.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Hegyirablo: En a minap dobtam ossze egy Ryzen gepet egy baratnak XFX 5600XT Thicc III Ultra kartyaval. Nem a legjobb a hutese(a legjobbhoz viszonyitva), de cserebe total halk, nem lehet kiszurni a hazban es ezt en barmikor bevallalnam minthogy nyerjek -4 fokot egy hangosabb hutovel. Feljebb mindig lehet tolni a fordulatszamot. 😊
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@Hegyirablo: OFF, de majdnem full ugyan ez a configom.. még a ház is thermaltake.. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hegyirablo: Ha már 5600 XT akkor ajánlom mint márkát az MSI-t.
Ez sem rossz választás és 130 alatt van.: [LINK]

Vagy picivel feljebb a Gaming verzió amin ha jól nézem fejlettebb, jobb hűtő van, és egy picivel erősebb is, és gondolom ezért van kicsivel 130 fölött.: [LINK]
0
0
0
0
kellpenzps5re avatar
@Hegyirablo: Igazból bármit érdemes ami nem Asus TUF meg XFX thicc.
0
0
0
0
Kuci19 avatar
Sziasztok!

R9 280x kártyám felett lassan eljárt az idő véleményetek szerint jó döntés lenne egy RX 580, RX 590-re való váltás?
Előző kártyám, 7 évig kiszolgált, szeretnék valami időtállóba beruházni.

Csak használt piacon nézelődök!
Ha megérné ez a váltás, RX580 vs RX590?
Nem csak gaming, videó szerkesztésre is használnám!
(hasonló áron tudnám őket beszerezni)
(Jelenlegi fx-8350 procimmal üzemelne szeptember környékén terveznék váltani lapot + procit)
0
0
0
0
💬 2
cseszka avatar
@Kuci19: Szia.Annó én is R9 280X-röl váltottam RX580-ra,és megérte.Jóval erösebb mint a 280X.Van is közte pár év...Viszont míg nem cserélsz lapot,meg procit (esetleg még memóriát is),nemigen fogod tudni kihasználni.De mint irtad tervben is van.Nemtudom mennyiért nézted használtan az RX580,RX590 kártyákat,de nézd meg az 5500XT-is,valamint GTX1660,GTX1070 már kapható RX590 áránn.
0
0
0
0
Kuci19 avatar
@cseszka: 40.000 környéke az rx kártyák
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Új videókártyát szeretnék venni főleg játékra. Mit ajánlotok?
A gépem:

Intel Xeon x5650 6/12 12MB cache 2.67GHz
8GB DDR3
Mostani kártya: Nvidia GeForce GT 630
Táp: Delta Electronics DPS-475cb-1A 475W

50-70 ezerben gondolkodtam.
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@makardavid8: RX 470, használtan 1060, GTX970... ezek fölé nem érdemes menni azzal a konfiggal.
0
0
0
0
no avatar
Halihó!

Tervben van èletem első gèpènek megèpítèse.

MB: MSI B450M-A Pro Max
CPU: Ryzen 5 2600

Ès a kèrdès: Sapphire pulse RX 580 8gb vagy GIGABYTE GTX1650 Super WINDFORCE OC 4gb.

Világ èletemben gagyi laptopon játszottam. Nem mintha ez egy vèrkomoly setup lenne. Mire lenne elèg a zöld oldal 4 GB Vram-ja?
0
0
0
0
💬 5
roba1996 avatar
@Shaden: Én az Rx 580-at választanám
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Shaden: Nagyjából egy szinten vannak, 8GB VRAM miatt én talán inkább az RX 580-ra voksolnék, már amennyiben nem zavar a nagyobb fogyasztás.
Illetve Pulse helyett inkább a Nitro modellt lenne érdemesebb választani, nagyon jó hűtése van, terhelés alatt is szinte némán teszi a dolgát.
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Nagyjából 60-65k-t szánnék a kártyára. Ez még a kisebb baj, de nem is nagyon látok Nitrokat a piacon. Akkor úgy tűnik, hogy ebből RX 580 lesz.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Shaden: Igen, sajnos ahogy nézem tényleg nem nagyon kapni már újonnan Nitrot. Ez esetben igazából a Pulse is megteszi, az is bőven bevállalható.
0
0
0
0
no avatar
@Yezi_: Szuper! Köszöntem a segítsèget!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Megjött a kàrtyàm beszereltem, biost frissìtettem, de nincs kèp.
Tàp: Corsair VS 650
Kàrtya: gtx 1660 super
Mit kellene beàllìtanom?
Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 8
roba1996 avatar
@bimp: Tápcsatit bedugtad?
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: Vilàgìt is, elindul, kèp nincs. A règi kàrtyàval van. Biost frissìtettem, gombelemet is kiszedtem, előző kàrtya driverjeit töröltem!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@bimp: Ha van rá lehetőséged akkor próbáld meg egy másik configba lehet az is hogy gyári hibás én pl 2 hete küldtem vissza a kártyámat mert gyári hibás volt.Vagy esetleg a bisoba nem állítottad át a vga-at alaplapira?
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: nem állítottam át, de lehet, hogy a BIOS-ba kéne valamit állítani, a drivereket sem tudom telepíteni, mert nem érzékeli az alaplap, hogy nvidia kártya lenne benn
0
0
0
0
roba1996 avatar
@bimp: Windows telepítést próbáltad?
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: Most rakom
0
0
0
0
no avatar
@roba1996: Viszont az alaplapomhoz nem talàlok win 10-es drivert, csak win7-et, remèlem ez nem befolyàsolja a videokàrtya működèsét!
0
0
0
0
tibi211 avatar
Üdv. PowerColor Radeon RX 5600XT 6GB GDDR6 (AXRX 5600XT 6GBD6-3DH/OC)
A kérdés az lenne hogy fx8350-hez ajánlott lenne egy ilyen kártyát venni? Mert nem akarok cserélni semmit a video kártyán kivül. Az alaplapom PCIe 3-as.
0
0
0
0
💬 3
The_Teacher_Man avatar
@tibi211: Szia!

Sajnos nem úszod meg processzor csere nélkül...
0
0
0
0
Puffin avatar
@tibi211: Felesleges. Nagy proci limit lenne.
0
0
0
0
tibi211 avatar
@Puffin: Köszi a választ
0
0
0
0
no avatar
Skacok, ehhez szeretnék majd egy új kártyát.
Mit ajánlottok? 😀 Max 80-100k között!

AMD Ryzen 5 2600 3.9 GHz OC
Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz
MSI Geforce GTX 1050 Ti 4 GB OC
MSI B450M-A Pro Max
0
0
0
0
💬 4
The_Teacher_Man avatar
@DontCryBitches3: Szia!

Én GTX 1660 Super-t vennék. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@DontCryBitches3: Mindenképp új kártyát szeretnél vagy lehet használt is garival?
0
0
0
0
carl18x avatar
@DontCryBitches3: +1 GTX 1660 Super vagy 5600XT Radeon
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@DontCryBitches3: GTX 1660 SUPER
or
RX 5600XT
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Videokártya vásárláshoz kérek tanácsot. Tönkremenőben van a monitorként használt Full HD tévém, és újat kell vennem. Kinéztem egy szép 4K-s készüléket, de ahogy látom, ehhez be kell újítanom néhány alkatrészt is. HDMI kábelből a 2.0-ásat megveszem, eddig rendben, de milyen videokártya kell ahhoz, hogy gond nélkül elmenjen 4K 60 hertzen a tévé. Az is kérdés, hogy elbírja-e a jelenlegi alaplapom és procim.

FONTOS: a gépet a munkámhoz használom elsődlegesen, így mezei felhasználás a fő működés (weboldalak, Excel, Word doksik, képek, videók kisebb szerkesztése). Játszani csak kis gépigényű logikai és régi stratégiai játékokkal szoktam (pl. Imperium Galactica). Megveszem, ami kell, de nem akarok feleslegesen többet költeni. Szóval, egy jó, szép képet adó, megbízható kártyát keresek, amivel nem lövök 3D-s zombikra.

Jelenlegi videokártyám: ATI Radeon HD 4600. Van benne HDMI csatlakozó, ami a 102 centis Full HD tévét viszi 60 hertzen. Ennél jobban nem értek hozzá.

Az alaplap: MSI 770-C45.
Ebben 1 PCi express x16 slot, supports PCie Gen2.0
2 PCi express x1 slots, supports PCie Gen2.0
3 PCi slots, support 1.1V/ 5V PCi bus interface van.

A proci: négy magos, AMD Athlon™ II X4 635.

Köszönöm, ha valaki a segítségemre tud lenni.
0
0
0
0
zsolo avatar
Akit esetleg érdekel, most csak 170k!

[LINK]
0
0
0
0
pittike7405 avatar
Sziasztok
Milyen vga-t ajánlotok :
i5-4690K
Asus pro gamer
16gb memória,
VS 650w corsair
Full Hd -hoz, olyan 80 ezer-ig.
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@pittike7405: RX 580, vagy RX 5500XT, Nvidiából 1650Super van 80k-ig, meg Manli GTX 1660!
0
0
0
0
pittike7405 avatar
@zsolo: Köszönöm 😀 .
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@pittike7405: Zsír új legyen? Ha nem, akkor GTX 1070TI
0
0
0
0
pittike7405 avatar
@V1VOnX: Köszönöm 😀 , általában újat veszek mindenből. Mostani vga kártyám, már kiszolgált engem, helyette kellene egy jobb.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@pittike7405: Csak azért írtam mert így használtan ugyan, de sokkal erősebbet tudnál venni garanciásan ha találni 😀 .

Erre a keretre egy 1660 supert választanék.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy megéri a 2070s azt a plusz pénzt amivel drágább a 2060s-nél? Vagy milyet ajánlotok?
4K-s tévén játszom, code vein, ac odyssey, ilyenek.
A gépem:
Asus rog strix b450-f
Ryzen5 3600x
Hyperx 16gb 3200mhz
500w chieftech táp
500gb crucial SSD
2tb HDD
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@rakartibi: 4k-ra mindenképp erősebb kártya kell.
Nézz összehasonlító videókat, megéri-e a plusz pénzt neked.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy gamer, most kezdtem el játszogatni, a régebbi játékokat pl. Borderlands2, FarCry2 gond nélkül viszi a gép.
A napokban szintén egy nem mostani játékkal a Doom 2016-al kezdtem el játszani, itt azért már nem akkora a játékélmény, de közepes beállításokon gond nélkül fut.
Kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi gépemhez tudok-e venni kompatibilis videokártyát, ami nagyobb teljesítményű és ezáltal futnának-e magas beállításon a hasonló játékok?
Vagy itt már szükség lenne akkor a processzor cserére is?
Előre is köszi!
processzor: AMD FX-6300 3.5 GHz
ram: 8GB
videokártya: GIGABYTE GV-R777OC-1GD HD7770 1GB GDDR5 PCIE
0
0
0
0
💬 29
zsolo avatar
@bimp: Jobban járnál egy komplett új, vagy használt de jobb géppel, a mostanira szerintem már nem érdemes költeni!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@bimp: Hardverapró-RX 470/570 30k
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: köszi, rákerestem van több is.
melyiket lenne érdmes?
GIGABYTE RX 570 4GB GDDR5 kompatibilis lenne?
Alaplapom:ASROCK 880GM-LE FX
Köszi előre is!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@bimp: Táp milyen?

SAPPHIRE RX leginkább egy megbízható eladótól.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: CORSAIR VS650
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@bimp: Teljesen jó lesz
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Köszi 😀
Még annyi, hogy több helyen is nézegettem milyen kártya amit még jól kihajt:

gtx 1050 ti
gtx 1060
rx 570
r9 380

Milyen sorrendet állítanál fel?
Köszi!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bimp: RX570-ben gondolkodnék ,vagy 1060-ban,bár itt játék függő is erősen ,hogy melyik tud többet,mivel a Doom támogatja a Vulkan technológiát ,ami olyan mint a DirectX ,csak attól jobb azt az AMD-s kártyák jobban ki tudják használni.Azt ajánlom nézz videót a két kártyáról ,hogy melyik lenne jobb a te számodra aszerint ,hogy mikkel játszanál,viszont én egy RX570-et ajánlanék ,ha teheted 8GB-s modellt.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: hello
köszi a választ az alaplapom bővítése sajnos nem megoldható max 8gb ramot bír el.
RX 570 8gb nagyon jól hangzik a kérdés, hogy elbírja-e a proci?
Bottleneck calc. alapján nem a legjobb....
Szerintetek?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bimp: Nyilván valóan azért ajánljuk azt amit ,mert az illik még hozzá úgy ,hogy jó legyen.Egyébként a ram dolog is megoldható lenne használtan ,de lehet néhol még kapni elfekvőbe újat,bár az drága biztos.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Ok, persze csak elbizonytalanodtam a 8gb-al kapcsolatban, de ha azt mondod elviszi a proci, akkor inkább azt veszek min 4 gb-osat!
Ezt, néztem vélemény?
https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/msi/radeon-rx-570-8gb-gddr5-256bit-pcie-rx-570-armor-8g-oc-p397282655/
Alaplapm manulja alapján max 8gb ram megy bele, kilehetne ezek szerint ezt cselezni valahogyan? 😉
köszi előre is
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bimp: Nyilván a videókártyánál szem előtt tartottam azt is ,hogy később is tudd használni ,illetve rengeteg játék feltekerve megeszik már több mint 4GB ramot,szóval jól jöhet. A ramból pedig eleve ha 2x8GB-ot raksz bele ,akkor máris 16GB. Az,hogy 8GB mehet bele max nem hiszem el..eleve minimum gondolom van két foglalat rajta,ezt sem a foglalat sem a BIOS nem szabja meg. Esetleg ha a profilod megfelelő részébe az eszközökhöz beírnád ,hogy milyen cuccaid vannak már azzal is segítenél,de én nem látom gondnak ezt...ugyanis mint mondtam a ram mennyiségnek csak a foglalatok száma ,illetve az szab határt ,hogy egy rammodul hány GB semmi más.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: beírtam a főbb adatokat.
A gépet nagyon nem akarom tuningolni a videokártyát szeretném felhúzni hozzá, a ram egyenlőre maradna a meglévő 8gb és akkor ehhez vennék egy rx 570-es 8gb-os kártyát, ha megbírkózik vele a proci!
Ez lenne lényegében a kérdés 😀
igen vagy nem elbírja-e?
Köszi szépen mindent eddig is!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@bimp: Itt összemérheted a kártyákat:
[LINK]

RX 570-t ajánlom a legjobban.

RX 580/GTX 1060 ez már lehet, fölesleges lenne
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: ok, köszönöm, mit gondolsz processzor kihajtja még?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@bimp: nem jó néhány játékban lesz proci limit
nekem anno i5 4460 is proci limites volt egy r9 380 ami jócskán gyengébb az rx 570-nél
az i5 4460 meg jobb az fx 6300-tól
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: köszi, úgy látom többféle vélemény van, akkor szted az rx 570 4 gb-os verzióját sem tekerné meg rendesen?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@bimp: hát ezaz hogy valahol igen valahol nem
de rx 570 alá semmiféle képen nem adnám
gtx 1050 ti azonnal elfelejteni

igazából sok játéknál hozza az 1060 szintet szóval
rx 570-et vegyél ha tudsz 8gb-osat
és én a helyedben használt piacról venném egy megbízható emberkétől
újonnan az összes általad felsorolt kártya nem éri meg az árát

igazából ám én a helyedben gyűjtenék pár hónapot és úgy ahogy van cserélném az egész gépet
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Értem, az előző kommentedben meg azt írtad, hogy nem jó:

"nem jó néhány játékban lesz proci limit nekem anno i5 4460 is proci limites volt egy r9 380 ami jócskán gyengébb az rx 570-nél az i5 4460 meg jobb az fx 6300-tól"

Tegyük félre most ezt a procilimitet, meg azt, hogy új gépet összerakok, én most itt a jelenlegi gépemhez szeretnék venni egy videokártyát amit még eltud tökéletesen futtatni!
RX570 8GB-ot bírja?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@bimp: akkor pontosítok ez írtad
ok, köszönöm, mit gondolsz processzor kihajtja még?

tehát a válaszom
nem (a vessző elmaradt a jó néhány előtt )
jó néhány játékban lesz proci limit
de ugyanakkor lesz is jó néhány ahol nem
igazából egyik általad felsorolt kártyát sem bírja el tökéletesen
viszont ha minden képen váltani akarsz akkor se add az rx 570 alá
olyan szintű limited nem lesz hogy ne tudj játszani annyira akadjon valami

meg nagyban függ ez attól is mikkel szeretnél játszani? az új játékoknál kb 2016tól felflé kivétel nélkül proci limittel fogsz találkozni

ez azt jelenti hogy pl limittől függően tökéletes esetben menne egy játék mondjuk 100fps-el
neked a procid miatt nem fog mondjuk csak 80-al
ami menne tegyük fel 40-el neked nem fog csak 25-30al

nyilván ezek csak példák de ilyesmi dolgokra számítanod kell majd azzal a procival

de ajánlom hogy nézz szét youtube beírod fx 6300 rx 570
és rengetek tesztet ki fog dobni nézz meg vagy 10-et és az alapján el tudod dönteni neked megfelel e majd ez a kombó
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: ok értem köszönöm!
Igazából csak azt szeretném, hogy a jelenlegi gép és a videokártya együtt a lehető legjobb élményt adja.
Akkor az RX 570-nél nem adom alább, melyik ad stabilabb működést egy 4 gb-os vagy egy 8gb-os kártya, az RX 570-ből?
Attól félek, ha veszek egy 8 gigásat, akkor azzal nem lesz olyan fürge mint egy 4 gigással. De ez csak az én gondolatmenetem ez lehet, hogy nincs párhuzamban a valósággal....
Ha a Doom 2016-ot elviszi ***án, az már jó. Borderlands 3 amivel még szeretnék játszani.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bimp: RX570 8GB-t veheted..mint mondták,itt ott lehet,hogy a videókártya nem tud maximum FPS-t hozni,mint amit tudna ,de legalább lesz egy jó videókártyád. A lapodhoz meg lehet venni még ramot,ha más nem használtan bele lehetne rakni még 8GB-t.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: ok, köszi, akkor már csak a márka a kérdés.... 😀
ASUS, SAPPHIRE, GIGABYTE én ezeket preferálom.
Van ennek jelentősége vagy ez már télleg csak részletkérdés?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bimp: Gyakorlatilag szinte mind jó az a lényeg két ventis legyen,ahogy nézem pont árukereső szerint vannak jó árba most 60-on alul 5 DB ráadásul mind különböző.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: ok, köszönöm
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: ha már rx570 8gb, akkor a gtx 1660 nem kerülne sokkal többe.....
melyiket mondanád?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bimp: Az a baj a 1660-al ,hogy az nem éri meg annyira az árát,ha már 1660 akkor abból a Supert kéne venni viszont az jóval drágább,szóval szerintem RX 570 8GB a best.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszi ès az 5500 xt 4gb?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bimp: Mint már beszéltük az RX 570 sem biztos ,hogy mindenhol ki lesz hajtva,egy attól erősebb és drágább kártya felesleges.
0
0
0
0
Slacuuu avatar
Sziasztok

i7-4790 mellé milyen VGA-t ajánlatok amivel jól összedolgozik? jelenleg egy RX 480 4GB van.
1070 meg 1660 Ti-n gondolkoztam esetleg egy 1070 Ti bár ez már lehet túl erős hozzá
0
0
0
0
💬 8
MC MaRcI avatar
@Slacuuu: nekem i7 4770 egy 1070-et nagyon lazán kihajt 1080 vagy rtx 2060 is mehet még mellé simán iz 4790mellé rtx 2070 is mehet még persze akkor már ajánlott 2k felbontásban játszani
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@MC MaRcI: Bottleneck calculator szerint legjobb hozzá egy 1070 vagy 1660 ti és 1080ra már azt írja erős hozzá
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Slacuuu: Bottleneck calculator nem mérv adó.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Slacuuu: 2060 is jó lenne hozzá szerintem!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Slacuuu: az annyit ér mint ennek az oldalnak az összehasonlítója kb semmit
0
0
0
0
Puffin avatar
@Slacuuu: Mivel játszol? Valahol 1080-al is Bottleneck lenne.
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@Puffin: Jelenleg Warzone nyomom 1080p-ben
De azt tudom hogy az 1080 az erős hozzá
0
0
0
0
gytomi avatar
SZiasztok!

GTX1660 Super videokártya vásárlás előtt állok, Gigabyte 2 ventis verziót és az MSI Gaming X modellek közt gondolkodok. Melyik lenne jobb vétel?
0
0
0
0
💬 8
gytomi avatar
@Scorn Face: És a 3 ventissel is összehasonlítva az MSI a jobb választás?
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@gytomi: Meglátásom szerint igen.
0
0
0
0
zsolo avatar
@gytomi: MSI Gaming X a legjobb számomra, halk és rohadt jó a hűtése!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@gytomi: 90k alatt éri meg a GTX 1660S, 100k körül RX 5600XT van ami 20%-al erősebb.
0
0
0
0
gytomi avatar
@ricsiricsV: Koszi a valaszt!
0
0
0
0
Matt99 avatar
Sziasztok! Jó ötlet szerintetek lecserélni a 3GB-os 1060-omat egy 8GB-os RX 580-ra? Semmi gond nincs egyébként az 1060-al, de a VRAM kezd már kevés lenni. Árban az RX 580 még épp megfelelő. Ryzen 5 3600 mellé jönne.
0
0
0
0
💬 2
zsolo avatar
@Matt99: Hali, persze simán mehet mellé!
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Matt99: Szia. 3gb-osat simán. Már 4gb is kevés mostani játékokhoz sokszor.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció