Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Kozi17 avatar
Szevasztok! A már meglévő gépemhez (PROCI: Intel Core i5-4440, RAM: 2X Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue HX316C10F/4, ALAPLAP: Gigabyte B85M-D3H, tÁP: HEXA+ 500 ) keresek videó kártyát! A cél az, hogy a Far Cry 5 meg az új Fifa fusson, ne minimumon! ár olyan 60-70 a max! Kösz előre is!
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@Kozi17: Gtx 1060 3gb szerintem akkor kéne legalább, de az újonnan picit drágább, vagy esetleg 1050Ti!
0
0
0
0
Kozi17 avatar
@zsolo: 1050Ti 4 Gb-osból van:
Gigabyte GTX1050 Ti 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GL 55 480 Ft
Gigabyte GTX1050 TI 4GB GDDR5 GV-N105TG1 GAMING-4GD 63 966 Ft
GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4G 57 790 Ft
mi a különbség????

http://www.selectproduct.hu/gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128bit-pcie-videokartya-gv-n105toc-4gd-1459
0
0
0
0
zsolo avatar
@Kozi17: az OC az gyárilag húzott, a gaming az gondolom játékhoz ajánlott, én azt venném a 3 közül!
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Kozi17: Nekem most hozza pont nem soká a futár a MSI RX580 8GB osom 87k-ért jutottam hozzá, Original Eddigiekhez képest eléggé bestbuy érzem jelenleg 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Techthomas: az tényleg jó áron volt, az áremelkedés előtt a 480 még 90 felett járt
0
0
0
0
gabi86 avatar
Sziasztok !
Le akarom cserélni a vidikártyámat , a kiszemeltek egy
- MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC: 53.500
-Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 4GB GDDR5 11266-34-20G: 58.500

A gépem :
Processzor: Intel Corei5-2500 3,3GHz
Memória: Kingston Hyper X black (2x4GB) CL9 1333MHz
Videókártya: GIGABYTE HD7850 OC 2048MB
Alaplap: ASUS Z77-A
Tápegység: Cooler Master 600W Elite Power Black - RS600-ACABM4-WB

Szerintetek melyiket tudja jobban kihasználni a gépem ? Ki mit javasol?
Eddig csak ati kártyáim voltak de most tetszik ez a nvidia is!
0
0
0
0
💬 7
Kelori avatar
@gabi86: Az RX 570 erősebb, de bizonyos címeknél az a korosodó i5 vissza fogja fogni a teljesítményt. És ahogy halad az idő egyre több ilyen játék lesz, szóval előbb utóbb mindenképp esedékes egy CPU csere is.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@gabi86: Minden tekintetben jobb az rx570en nem is kicsivel

Nem is értem majdnem ugyan azon az áron minek gondolkozol az 1050tin
0
0
0
0
FoLey avatar
@MC MaRcI: RX 580 8GB sem drágább 60-70 között már kapni garanciálisat is. RX 570 sem olcsóbb ezt nem értem.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@FoLey: nem néztem most használt piac és nem írta hogy használt érdekli e
szóval nem használt vga-ra gondolt ahogy az árakat néztem
szóval játszhatod itt az agyad
nem éri meg jobban az 1060
egyik játékban ez a jobb másikban az
0
0
0
0
FoLey avatar
@MC MaRcI: GTX 1060 3GB is a legolcsóbb újonnan 67k egy ventilátorral a legolcsóbb két ventilátorral meg 73k.
Használtan is vannak garanciális termékek,olcsóbban.
A legolcsóbb RX570 is 62k az árukeresőben.
Bár írhatta volna vagy linkelhetné melyik termékekről szól és hol.

szóval játszhatod itt az agyad
Én kérek elnézést hogy hozzászóltam,de ilyen bunkó stílusban nem kéne írnod,mert én sem írtam semmi sértőt neked. 😊

nem éri meg jobban az 1060
egyik játékban ez a jobb másikban az


Szó sem volt 1060-ról amit írtam,de ha nem nekem szántad hanem rhPhotonak akkor neki címezd már és ne nekem.
0
0
0
0
no avatar
@gabi86: GTX 1060 jobb vétel 60-70 ezer között kapsz. jobban megéri.
0
0
0
0
no avatar
@gabi86: Ezt nyugodtan veheted [LINK]
vagy ezt is [LINK] esetleg az eladó többi termékei között is találsz jó kis kártyákat.. és mind garanciás de nem fizetsz felárat..

Esetleg újat.. amihez jár AC Odyssey játék + egyéb játékok 42 ezer forint értékben.. az új kártya 72 ezer.. +3 év garancia is vásárolható hozzá. [LINK]
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv! MSI Gtx 1080TI gaming x 6 hónap garival 580€-t megérhet? Bányában volt május óta eladó szerint nem volt overclockolva és hibátlanul működik... 700+ csak pozitív értékelésű tag szóval elvileg hiteles az ember... szerintetek? Van olyan kérdés amit fel kéne tennem neki? Eddig annyit kérdeztem, hogy rendesen működnek-e és hogy a ventik is jók-e és nem-e hangosak azt írta minden okés velük... errefelé amúgy 700€ felett mennek az 1080TI-k...
0
0
0
0
💬 5
_AsheXp avatar
@xsebix: Megéri igen, bányászattal semmi gond mert alulfeszelve történik, és stabil terhelés alatt van a kártya nem ingadozó, és csak 80%ig engedik felmenni.
Az MSI gaming x ventijeinek vannak a legjobb csapágyai, úgyhogy semmi bajuk nem lehet pár hónapnyi bányászattól (később sem lesz bajuk) és a fél év gari meg elég jó. Én gari nélkül vettem egy ugyanilyen kártyát 150-ért (forint), az már több mint 1 éve bányászott, és teljesen stabil, nincs hangja, minden rendben vele, az eladó meg adott egy kis gyorstalpalót a bányászatról és annak hatásairól a kártyára nézve, és elmondhatom, hogy nincs mitől félned 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@xsebix: Szerintem annyiért használt oldalakon találhatsz olyat ami nem bányászott és több garancia van rá...
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Az Ir hasznalt piacon jo az ara 700€-tol kezdodnek egy refhutos giga van 600€-ert utana van meg egy ilyen msi gaming x 650ert es a tobbi 700 felett a zome 750 korul van, igazabol a banyasz multja miatt voltam aggodalmas picit, de 700+os csak pozitiv ertekeleso tag + 6 honap gari szerintem eleg garancia. Ugyh tettem egy 550es ajanlatot, ha elfogadja megveszem, bar nem terveztem uj kartyat venni, de ezzel elleszek megint 2 evig kb ennel nagyon sokkal ugyse megy le az ara szerintem mostanag... 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@xsebix: Te tudod😀 amúgy itt angliában amazonon 680 font körül mennek újan, ha jól tudom, írországba is szállítanak ugyanúgy...
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Végül 570€ egyeztünk meg , szombaton hozza..😀 hát 680 font az amúgy kb. 800 euro annyit azért nem adnék ki egy kártyára ez az 570 se kevés pénz, de egye bassza karácsonyra megleptem magam vele no meg az 1070-et is azért 300€ legrosszabb esetben elmegy..😀
0
0
0
0
no avatar
Üdv.
Szerintetek melyik 8GB-os kártya éri meg jobban?
100.000 alatt lehetőleg.
Én egy Gigabyte rx570-et néztem vagy rx580-at.
Valakinek tanács vagy tapasztalat melyik 8GB-os kártyát éri meg megvenni?
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@US97: Nekem RX580 van, nincs vele semmi baj csak a procim nem túrja ki teljesen így teljesértékű véleményt nem tudok mondani de a G4560 al is minden pörög full HD ba high on 😉 nekem nem kell több
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@US97: Mindenképp majd a RS2010MX-et ajánlom, ha megjelenik 😊
Komolyra fordítva a szót, szerintem nagyon nem érné meg azt az RX480at lecserélni.
Ha meg az aktuális a 660, akkor is azért elgondolkoznék, mennyire égető az a csere.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@US97: Várd meg sztem a februárt akkor jönnek az új RX kártyák (RX 680) vagy fene tudja milyen névvel 7nm en
Bár árazás szempontjából nem tudom hová lövik majd be 😃
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Hali. Szerintetek Öreg vas" nevezetű masinámba milyen vga-t ajánlanátok? Főleg Lol, Overwatch, és hasonló játékokra kéne hugomnak . Annyi,hogy a táp egy 400w-os régebbi fsp lenne. Köszöntem a válaszokat.
0
0
0
0
💬 15
xCube avatar
@Viktorinho: Ha meg van még az R9 280X, akkor maradjon, már így is túl tápos a procihoz. Ha nincs meg, akkor a GTX 960 környékén nézelődnék. Az is túl tápos, de gyengébbet azért nem kéne venni.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@xCube: 280x már nincs meg amióta vettem a 1080-at. Ahogy néztem 960 kb 1050 szintjén van,..és ha jól tudom a 1050 nemkér + tápot?
0
0
0
0
Wihay avatar
@Viktorinho: Van olyan verziója amihez nincs külön táp csatlakozó, elég amit az alaplapon keresztül kap áramat ha jól tudom ilyen a ZOTAC modelja.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Wihay: Most ép egy 1050 ti-t nézek,mégis csak a 4gb memória kell manapság,és ahogy nézem annak sincs + táp csatija,..szóval lehet arra esik a választás.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Viktorinho: Igazából arra kell figyelned, ha valóban játékra kell hogy ne legyen nagy CPU limit mert akkor felesleges lenne ilyen nagy teljesítményű VGA-t venni.. Esetleg AMD oldalon RX 550 4GB-s verzió?
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Wihay: Néztem azt is,de itt Ow összehasonlítás alatt gyengébbnek bizonyult mint a 1050ti.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Viktorinho: RX 550-nek a GTX 1050 a vetélj társa, ezért inkább célszerű 1050-vel összehasonlítani.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Wihay: Ezért inkább akkor egy 1050ti,hátha később kap majd még valami ryzen procit is mellé.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Viktorinho: Ha már felhoztad a Ryzen-t akkor bírnál venni egy Ryzen 3 2200G-t amiben van be épített videókártya ami nem olyan rossz, és azzal is tudnál játszani + mellesleg nem olyan drága csak kell lap is hozzá..
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Meg ram is és nem alacsony órajelűt. 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@Wihay: Ez egy alternatíva, de platformcsere ilyen memóriaárak mellett szerintem felesleges. Az Athlon még mindig hoz annyit, mint egy C2Q, ami a megadott játékokhoz elég, ellenben az IGP nagyon gyenge lenne hozzá.
0
0
0
0
xCube avatar
@Viktorinho: Na akkor most jön az álljon meg a menet című írás. VGA upgrade -et akartál volna, mert a régi már nincs meg. A GTX 1050Ti teljesen jó, elég neki a 75W az alaplapi PCI-E csatiból és pont. Ezt a gépet platform szinten upgradelni már minek? Ennyi erővel újat is lehetne venni.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@xCube: Mivel hugom laptopja gyenge lolhoz,így újra fel éleszteném a régi gépet,ne csak a polcon porosodjon feleslegesen ,ha még pár évet szolgálhat ,hát tegye,aztán majd nyugdíjjazom,azt meg nem mondtam,hogy 2 hónaopn belül lenne váltás esetleg erősebb konfigra.
0
0
0
0
xCube avatar
@Viktorinho: Itt akkor most annyi a kérdés, hogy mennyi a keret. Egy a polcon porosodó konfigot szerintem még mindig gazdaságosabb életre kelteni, mint egy új konfigot építeni.
Én is dettó így vagyok, egy ismerős keresztfiának vadászok most i5 alapot, de azon is gondolkodom, hogy Q6600 lesz helyette költséghatékonysági szempontból. Fortnite -ra kéne neki, arra az is elég, ha az ember visszatekeri egy kicsit a beállításokat... . LoL és Overwatch -hoz dettó elég. Az Athlon X4 pedig hoz legalább annyit, de inkább többet.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@xCube: Hát keret az kb 250 euró,de ebben 2x4 gb ddr3 memóriának is benne kell lenni,mert azt sajna haverom el könyörögte magának,..de ahogy néztem használtan már kapni 40 euróért kb memóriát,..a kártyán és memórián kívül minden más adott szinte.
0
0
0
0
McFly36 avatar
Sziasztok! 1070ti-re szeretném updatelni a 960-amat.
A kérdés már csak az, hogy milyen márka mellett döntsek? Legszívesebben Asus-t vennék, azonban az ár miatt az MSI és az EVGA reálisabb, viszont egyik márkához sem volt szerencsém soha.
Tudtommal az EVGA kártyák nagyon jók - akkor viszont miért olyan olcsók?
Asus Cerberus is van jó árban, azonban csak Strix-et szeretnék (ha már Asus).
Azaz a kérdés: MSI vagy EVGA vagy inkább + 70€ és Asus?
0
0
0
0
💬 8
Andris18 avatar
@McFly36: Msi gtx 1070 gaming x van ismerősömnél, ki is próbáltam. Eddig nem volt vele gond halk és hűvös. A másik kettőről nincs személyes tapasztalatom, de nem hiszem hogy rossz lenne.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@McFly36: Pedig az EVGA jobb mint az Asus
0
0
0
0
ors11 avatar
@McFly36: Nekem INNO3D-m van. Tökéletes.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@McFly36: Szerintem meg jobban járnál egy Gigabyte márkájúval.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@McFly36: Msi Armor GTX 1080 160-170 ezer bolt függő.. 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@McFly36: MSI Gaming X az jó OC, jó hűtés, EVGA szintén. Gigabyte ventik hamar megadják magukat azt semmiképp, az asus meg elég non plus ultra, teszi a dolgát nincs vele baj, de semmi kimagasló. Azt leszámítva, hogy az Aura Sync hihetetlen jó, de 70eurót +ba semmiképp nem ér. EVGA vagy MSI, mindkettő nagyon jó, MSI ventiknek a legjobb a csapágya, úgyhogy én azt venném.
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Ebbe igazat adok, hogy a Gigabyte kártyákban lévő ventilátor hamar megadja magát.
Nekem az előzőnél és a mostaninál is az/az volt a gond, hogy egyik napról a másikra el kezdett daráló hangot adni és megált.
A mostani kártyámat még hűti de már nem húzza sokáig.
És nem azért lett ez vele, mert maxon pörgött a venti vagy éppen nem volt sűrűn takarítva(2-3 hónaponta takarítom)
Ez a gyatra minőségű csapágyak hibája.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@McFly36: MSI Gaming X-et ajánlom. Nekem ugyan 1060-as van belőle, de szinte hangtalan.Nekem nem kapcsol le a venti 60 fok alatt sem mert nincs fent az MSI Gaming App. Ha fent van és fut is akkor 60 fokig nem is kapcsol be rajta a ventilátor, de én jobb szeretem ha megy folyamatosan, mivel így még a 60 fokot is ritkán éri el.
0
0
0
0
Rockos avatar
Sziasztok!
Az érdekelne, hogy egy használt Gigabyte GTX 950 Windforce 2X mennyit ér, milyen ártól lefelé számít jó vételnek?
0
0
0
0
💬 3
FoLey avatar
@Rockos: Szia!

Tessék [url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartya/keres.php?stext=Gigabyte+GTX+950+Windforce+2X&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=[/url]
0
0
0
0
no avatar
@Rockos: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
@HunSanyiX: 40k-tól RX 480 4GB? Bár vannak csak azok gyatra a hűtésük is.
Ha én pl. RX 480 4GB-ra váltanék megérné R9 290-ről? Bár úgyhallom,hogy nem nagyon van teljesítménybeli különbség.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
@HunSanyiX: Hát nemtudom,szerintem még várok ezzel a váltással az R9 290-el sincs hűtési se fogyasztási problémáim. Főleg hogy kapott Thermal Grizzly Conductonaut kezelést is.
Talán később RX 580 vagy vega 56 ha lejebb mennek az árak akkor lenne érdemi előrébb lépés.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
Sziasztok 😀

Szerintetek most, hogy kint vannak már az RTX kártyák, és lejjebb mentek az előző széria áraik, megérné lecserélnem a 1080-am 1080 Ti-ra 15-20ezer ft ráfizetéssel? Csak FHD-ban jatszom, de hatha kesobb meg jo lehet az az extra kraft 😃
0
0
0
0
💬 12
no avatar
@_AsheXp: Én le cseréltem egy TI re és nem bántam meg.. nem is kicsi az az Extra kraft.. 😃 Nekem bőven 10-15 Fps+ van minden játékba.. 4 K ba lazán megy az új AC 45-60 közötti fps értékkel egy i5 6600 és 16GB ram társával ultrán 😃
Ja és egy új 1080 áráért vettem 170 ezerért. 140 ért számolták a 1080 asom bele , 30 ezret fizettem rá és 2 év garancia van még az Iponba rá.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@rhPhoto: Hm, akkor megfontolom
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Ja és hozzá teszem az i5 6600 al még marad benne kraft 4 K ba 😀 Az új Forza pl stabil 60-59 Fps el fut 4K ba
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@rhPhoto: Igazából mint irtam, csak FHD-n jatszom, de ez még valtozhat 😃 (nem 4k csak 1440p) de akkor lecserélem szerintem 😀
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Jól jársz.. most nagyon jó áron van. Később fel mehet az ára.. több játékban ha el hiszed ha nem az RTX 2080Ti rosszabbul szerepelt mint a 1080Ti Kisebb felbontáson mint 4K 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@rhPhoto: Tudom néztem teszteket 😀 és igen, pont most tudom jó áron eladni a 1080-am és jó áron venni Ti-t, használtan persze, de hát az egész gépem úgy vettem kb 😃
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Sokszor jobb az új mint a használt.. főleg ha kis cégnél vennéd az újat.. nem tudod mennyire korrektek.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@rhPhoto: Fordítva írtad szerintem 😃 de amúgy ja, én vagy használtan garival vásárolok, vagy iponból 😃
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Igen bocsi 😃 Sok volt a meló mára ... még az írás se megy 😃 Amúgy igen az volt a lényege nekem pl volt egy 1060 as kártyám amit még tavaly novemberben vettem rá 1 hónapra meghalt a hűtése (Gigabyte) és a cég nem akarta cserélni.. mondván nem garanciáztatható az a hiba hogy úgy csörög a venti mint egy traktor.. azt mondták rá sokat ment na mondom persze 1 hónap alatt sokat ment mikor 3 év gyártó garanciát vállalnak rá... Mondom oké akkor másképpen fogalmazok fogyasztóvédelem bla bla 😃 Ez a dolog addig húzódott hogy bányászat miatt felment az ára 140 ezerre az újnak annyi volt a legolcsóbb árukeresőn..Hívott a cégvezető hogy vissza fizetnék az árát csak ne csináljak belőle nekik balhét mert akkor le húzhatják a rollót kezdő minimális nettó bevétellel rendelkezdő cégként.. Mondom rendben ha a jelenlegi árát kifizetik akkor minden további nélkül elállok a dolgoktól.. 😃 Azt mondják hogy olyat nem lehet de fogadjak el egy 1050 Ti-t a 95 ezer pénzösszeg mellé és egálba vagyunk.. Na simán megért 45 ezret egy 1050Ti nekem mikor 70 ezer volt akkor az ára... all´s well that ends well
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@rhPhoto: Az szép 😃 nekem már írtak is a 1080ra, ugyhogy valszeg napokban elhozok egy Ti-t 😃
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Sok sikert 😃 Csak zsigabájtot ne vegyél mert az rossz döntés.
0
0
0
0
migist2 avatar
Hellosztok tudom nem ide tarozik de mi lehet a gond ha a játékok allat a vga egyszerűen 0% on megy ezzel drasztikus lassulásom van https://p.coldline.hu/2018/10/02/2930967-20181002-OxbmmC.jpg

[LINK]
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@migist2: A procid meg 100%-on teker. Vagy valami terheli, vagy nem bírja a játékot. A többinél is ilyen?
0
0
0
0
migist2 avatar
@Puffin: Mas játéknál nem iylen csak ennél az egyél
0
0
0
0
bukta2 avatar
@migist2: Nem lehet hogy benyeltél valami vírust? Mondjuk valami bányász vírust :/
Nézz utána a futó alkalmazásoknál ha van valami ne oda illő akkor ott lesz a hiba
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! megéri egy használt Asus ROG Strix GTX 1070 8GB venni 115k-ért?garit nem tudom van e rá még..! a mostani kártyámat beszámítaná a srác 70k-ért!
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@zsolo: Ha helyileg közel van hozzád menj el teszteld le a normális eladók megengedik és tesztet is futtatnak rajta előtted. Ezt neked kell tudni ha kevésnek érzed a kártyád cseréld le..Ha lehet akkor garanciásat nézz fő a biztonság , meg nézd meg nem e árul több ilyen kártyát , mert akkor valószínű hogy bányászatra használta őket. De nem sokat fog változni az a kártya is 1080P re van inkább.. 1440 be és 4K ba is tudsz vele játszani Single player játékokat ilyen 40 illetve 25-30 Fps el.
Egyébként itt vannak a tesztek..
[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: helyileg közel van, nem bányászkártya! ezt írja: Eladó egy Asus ROG Strix Gtx 1070 8G , tökéletesen üzemel , bányászatra soha nem volt használva! Kizárólag játékra volt , de arra sem túl sokat... ezért is vált eladóvá...
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: NA látod.. 😃 Mégis Asus ra cseréled 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: Csak a gari papírt nem találja.. 😊 és van még rá 1 év
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: nézegess még hardverapron.. tele van eladó kártyákkal 120 ért már Ti is van 2 év garival és Asus vagy Msi.. 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: az én környékemen nem nagyon van! postában meg előreutalásban nem bízok, csak személyesen!
0
0
0
0
kyis333 avatar
Udv. Egy i7-3770 proci melle mit ajanlotok? Mivel birkozik meg meg? 1060/1070? Lehetoleg nvidiat irjatok
0
0
0
0
💬 9
no avatar
@kyis333: Ha FHD ba akarsz játszani 1060 bőven elég a legtöbb játékhoz.. de ha kompromisszumok nélkül akarod húzgálni a beállítás csúszkákat 1070 😃 Viszont ha úgy gondolkodol hogy mondjuk jövőre újítod a procit is akkor mehet mellé egy 1080 as kártya is azzal meg aztán még 4K ba is mehet a játék.. minimális CPU limited lesz a cpu igényes játékoknál... de a legtöbb a videókártyát zabálja.. 😃 Azt a 20 ezer + -t megéri már inkább egy GTX1080 as az 1070 hez képest, és le tudtad vagy 4-5 évre a videókártya fejlesztést 😃
Gigabytet ne vegyél nagyon szar a hűtése hamar csapágyasak lesznek a ventik a windforce hűtéseknek. Inkább Asus vagy Msi.
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: Érdekes, nekem gigabyte van, és semmi baja, az hogy lehet? Hú gyorsan cserélem is egy jóval drágább Asusra!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: A tiednek nincs akkora teljesítménye meg nem is melegszik úgy mint egy 1070 vagy 1080 😀 Ez a jelenség átlagos használat mellett nem is jön elő.. próbáld meg jobban megterhelni vagy húzni a ventin bizonyos hatásfokon csinálja csak ezt a WF hűtés. mondjuk a ventilátor 65 és 70 % os teljesítménye között. Persze ezt lehet programmal állítgatni de nem kifizetődő bajlódni vele .. és teljesítményben sincs az Asus és MSI hez képest sehol.. 😃
0
0
0
0
xheynor avatar
@rhPhoto: lol 😂😂😂
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: No comment! Megneznem a tiéd hol van teljesítményben..
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@zsolo: Amúgy viccet félretéve, tényleg érezhetően rosszabb minőséget képvisel a Gigabyte, mint 10 éve. Videokártyáknál annyira még nem is lehet észrevenni, de az alaplapok durván alultervezettek.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Nekem 1 volt WF hűtéssel azóta se kéne 😃 Szerencse hogy ismerősömé a PC bolt és okosba meg oldottuk a Garanciát egy Asus kártyát hoztam el némi ráfizetéssel.Amiket olvastam meg hallok.. szörnyű amit azok a kártyák produkálnak teljesítményben is érezhető a silány munka... hiába próbálkoznak már az Aorus al foltozgatni nem sikerül aki kiismerte őket többet nem kér belőlük.. ugyan ez igaz az alaplapukra is. A Magyarországi "képviselete" meg egy vicc 😀
0
0
0
0
kyis333 avatar
@rhPhoto: köszi mindenkinek a hozzászólást srácok! 😀
procit nem akarok cserélni egy jó darabig, így is most váltottam i5-ről i7-re. jó lesz még az az 55-ös foglalat egy darabig. jelenleg egy gigabyt gtx 1050Ti-t (az egy ventillátoros változat) használok, nem volt sose nyúzva, húzva. nekem bejött , semmi baja nincs pedig 1 éve használom.

1070-el szemezek igazából, jó lenne azért az a 8gb vram, és ahogy nézegettem használtam már akár 100 alatt is ki lehet fogni. fhd-ra kéne nem akarok 2/4 k-ba játszani, még monitorom sincs hozzá.
0
0
0
0
no avatar
@kyis333: Figyelj.. nézegess teszteket ha 1080P re kell akkor egy 1060 al leszel 1-2 évig amit használtan 75 ezertől akár 2 év garanciával , Új bontatlant akár 85-100 között kapsz (ami szerintem még nem éri meg).. de ha tovább tervezed akkor 1070 használtan 100-120 , új bontatlan 140-150 esetleg 1080 .. 1080 ast már lehet lőni 140 ezerért is ha szemfüles vagy akár 2 év garanciával.. új bontatlan 170 ezer körül indul. Ezt neked kell eldönteni mennyit enged a kassza 😃 Én egy Ti-t vásároltam ma délelőtt egy új GTX1080 áráért se.. 😃 és még van rá 2.5 év Ipon garancia is.. ráadásul Asus 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Ne "ettesétek" a friss reges trollokat....
Hadjátok szó nélkül a felesleges komenteket, az ilyen direkte ezért jön.
Valószinüleg az életben szerencsétlen droidok és itt élik ki magukat.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Manyik75: Hát igen a gyárakban szabad munka folyik és teljesen jól ki lehet bontakozni.. Ja nem 😀
0
0
0
0
DDarkness avatar
Üdv. Valaki meg tudná mondani, hogy melyik az a videokártya ami kb 1050 ti erősségű, és használtan olcsón megy?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@DDarkness: 1050Ti töl olcsóbbat nem fogsz találni.. A régebbi kártyák nem érnek fel a 10 es szériával 960 + szinten van az 1050Ti , és az új ára is 50 ezer körül mozog.. tehát egy használtat már lőhetsz garanciával 30-40 ezerért ,ja és nem a gagyibb márkát hanem akar Asus-t is.
0
0
0
0
no avatar
GTX1080 ast vegyétek srácok.. zsír új ára 170 ezer körül pörög most , megérős kártya. Talán akinek van ideje megvárja a kisebb 20 as szériát.. de várható hogy akkor az új gyári kártyák kikerülnek a boltokból és marad a használt bányász. 😀
0
0
0
0
💬 17
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Inkább írtad volna bele, hogy aki teheti. Nem mindenkinek van 170 ezre egy VGA-ra. Ha valaki új gépet akar összerakni, de csak 200-250 ezre van, az miből vegye meg a többi cuccot ha 170-ért vesz gy VGA-t? Na meg 1080 mellé kel egy elég erős processzor is sok memóriával hogy ki is tudd használni, ami ugye nem kevés pénz.
A helyedben ezt a kijelentést amit írtál nem írtam volna ide.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ilyen az élet.. ha Gamer gépet akarsz bele kell nyúlni a zsebbe.. de egyébként ha megnézed még 2-3 hónapja az 1060 as volt ilyen árban... tehát elég sokat esett most és 1080P re maxon esetleg kompromisszumokkal akár 4K ra is bőven jó kártya személyesen tapasztaltam 😃 Nem úgy mint a sok hekus aki itt osztja az észt és egy régi AMD gépen kívül semmi előzmény nem volt sőt még intel gépe se. Egy i5 8400 < már jó neki ami nem egy vagyon.. sőt ram is bőven elég 16 GB ami szintén nem nagy összeg ha már gamer gépet szeretnénk építeni , márpedig aki ilyen kártyát vesz azt akar... Az nem fog se a tápon , se az SSD -n sőt még a hűtésen sem spórolni.. illetve alaplapot sem egy fapadosat vesz 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Gondolom rólam írsz egyik példáként. Na ide figyelj te szerencse csomag. Mutasd már a te géped ha van egyáltalán vagy egy csöves vagy egy Pentium 4-el. Te és a tapasztalatod... Ugyan már.. egy 80k-s procit mondod bestbuynak amikor annyiért van jobb vétel. Nagyon szeretsz reflektor fényben lenni a sok ökör tapasztalataiddal.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Nem , úgy általánosságba mondtam . Nem fogom publikussá tenni nem tartozik senkire milyen gépem van. És ha megnézed ott a < tehát attól nagyobb i5 is elég lazán 4K ra.. meg kéne tanulni értelmezve olvasni , tudom hogy a gyárban nem követelmény az írni olvasni tudás de azért mégis ez egy fórum...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: A mondandód alapján nem követed a PC ipar árait, vagy csak pár napja/hónapja.Az én 1060-asom ami nem alap verzió volt 2016-ban 104 ezer, és nem 170, és nem csak nekem hanem aki időben bányászláz előtt vásárolt ugyanennyiért beszerezhette. Másik a memória, ami szintén 2016-ban 12-be került nekem, most meg 30 vagy fölötte van ugyan ilyen kit. Aki most akar gépet venni, annak el kell gondolkodni megéri-e vagy sem.
De ha már ennyire okos vagy akkor legalább a géped adatait kitölthetnéd, legalább alapszinten, és nem kérem hogy legalább annyira részletezd mint nekem is van.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Nézd meg a piac grafikont.. 😃 140-150 ezer volt az 1060 as. Ki van töltve csak nem publikus de amúgy nem nagyon izgat mert minden megy rajta 4K ba is akár.. tehát nem kell meg néznem hogy el a fut rajta bármi.. csak az ilyen hobbi gémerek miatt jövök fel ide szórakozni 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Milyen grafikont? Elég csak az Ipon árfigyelőjét visszanézni és már meg is van hogy ha valaki szemfüles volt akkor akár 100 alatt is beszerválhatta az 1060-at csak éppen az az idő nem ebben az évben volt.[LINK]
Másik az hogy ha ki van töltve akkor miért nem hagyod nyilvánosra, csak a hozzászólásokat tiltod alatta?
Na meg én is csak amolyan hobbi gamer vagyok ezt nem is vitatom, de nekem a való élet valahogy fontosabb, és akár egész nap kint vagyok a határban mint játszadozok a gépen. Ettől függetlenül meg van hozzá a gépem, és nagyjából követem is a PC fejlődését árazását.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Félre értetted.. nem azt írtam hogy csak annyiért lehet beszerezni hanem hogy olyan áron mozgott ezelőtt a bányászok miatt , s ha nem jön az új generáció még marad is ebbe az évbe arany árba.. de nem ezt történt.. jelenik meg az új és olcsóbbak lettek.. aki most nem vesz lecsúszik róla mert kikerül a forgalmazásból amint meg jelennek az RTX20 as szériás kártyák... tehát nem lesz pc boltokban max használtan vagy bányász kártyát vehetsz, ami nem a legjobb döntés. Nézd meg az árakat most. 1060-1070-1080 .. na melyik éri meg jobban? Az 1080.. teljesítményben eléggé komoly .. tudom mert nekem is az van,arról nem is beszélve hogy tartós konfig építhető belőle tehát ismét egy ok amiért ne 1060 vagy 1070 et válasszuk. Egy 1060 helyett jobb egy 1050Ti azzal kevesebb a veszteség.. természetesen ha most veszed.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Nézem szinte minden héten az árakat. Amiket felsoroltál már akkor és mindig is ugyan annyi árkülönbözettel voltak nagyjából mint amikor én az 1060-at vettem, bár az előfordult hogy max 1-2 napig volt nagyobb eltérés köztük.Anno mikor vettem az 1060-at ugyanúgy MSI Gaming X 1070-et ugyanúgy 30-40 ezer hozzátételével tudtam volna venni újonnan, és most is annyi a különbség köztük. Inkább te vagy az ki max 1-2 hónapot néz vissza, én pedig két évet vagy többet is.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Viszont a jelenben élünk.. és ugyan úgy mint a 10 es széria előtt bukó vétel volt a 960 úgy most a 1060 is fölösleges pénzkidobás.. ott az 1050 Ti azon nem buksz annyi pénzt.Ha meg komolyabb gépet akarsz igen is kell az az 1080 as kártya.. 1440p re 4 K ra... 😀 És 170 ért ajándék új csomagolásban több év garanciával. Hozzá teszem nem követed jól a piacot. Február 22.én 164 ezer forint volt az 1060 as kártya ára... 😀 Megsúgom neked ugyan úgy Feb 22. még mindig 2018 a GTX 1080 ára 270 ezer.. tényleg ugyan annyi különbség volt mint most? 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Azért sok ember még mindig elvan a Full HD-val az az 1080p-vel így arra 1080-ast pazarlás venni. Oda egy 1070 is már majdnem sok, inkább határeset. 1080p-re mai napig az 1060 az ideális abból is a 6 GB-os változat. Bukni azon sem buksz hidd el, és még jobban is jár vele az ember mint egy 1050TI-al mer attól többet tud. Sőt én már láttam az 1060-am 5 GB VRAM használat fölött ahol az 1050 TI már kevés lenne. És ez 1080p-n volt tehát az 1050TI több helyen már csak kompromisszumokkal lesz elég.
És én nem 1060 vs 1080-at írtam hanem 1060 vs 1070-et és konkrétan MSI GAMING X szériát. És ott mindig az a 30-40 volt köztük a különbség, még az általad írt 2018 február környékén is.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: 1070 az bukó széria.. 4K ra kevés.. 1080p re meg fölösleges. 1080 as kártyát használok.. Egy Asus Rog ot.. és baromi erős 4k ba lazán megvan a 50-60 Fps AC origins ben is ... CS:GO ban 144 fps re van fixálva a monitor miatt... és a többi lövöldözős játékban is megvan a 144+ fps mindig az 1080 al azért ajánlottam, legalább 3-4 évre ideális befektetés.. sőt még az ARK játékkal is boldogul ultrán.. amire azt mondták hogy nagyon gépigényes játék.. fix 60 FPS felett megvan mindig ami legalább kell egy játékosnak, mert 60 ról esetleg több fps ról 30 ra át állni nagyon rossz 😃 Én már próbáltam egy konzollal de nagyon ratyi... soha nem tudnék olyan ronda grafikával és kevés fps el játszani.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ja és egyébként nem vagyok mániákus.. de egy kocsiból se mondanám azt hogy suzukit veszem bmw helyett mert az jobban megéri... én úgy látom hogy az AMD mérföldekkel el van maradva videókártya és processzor terén is gyenge... és rengeteget fogyaszt/melegszik. Ameddig az Intel és Nvidia hozza azt a szakértelmet tudást... és törődést a felhasználókkal maradok náluk és csak őket ajánlom.Ha a konkurencia mutat ilyen napra kész dolgokat játékra akkor lehet megnézném jobban.. de így 😀 Egy bemutatón azzal menőzik a cég hogy gyorsabb a processzoruk zip csomagolásban.. kérdem én hol a célközönség? Ki vesz olyan áru processzort munkára? Talán a Kínaiak meg abban az országban ahol gyártják használják munkára.. de én se Angliába se az Usába. se Németországba se Magyarországon nem látom azt hogy a Ryzenre építene bárki gépet munkára , a legtöbb ilyen marketinges videó azért kerül fel mert ingyen megkapták az alkatrészt vagy amd partnerek az ő általuk mért tesztek mind eltérnek a valóságtól és ezt több független tech es profi bemutatta. illetve a legtöbb AMD felhasználó is tudja aki használt intel gépet... pl nekem az ismerőseim csak panaszkodtak a Ryzenre..néhány játékban olyan laggokat generál az AMD konfig hogy szégyen.. és FPS számba pl egy Ryzen+1080 Intel i5+1080 is nagy fps különbségekkel fut ,egész egyszerüen azért mert az AMD soha nem fog játékra való processzort fejleszteni sőt inkább úgy mondom hogy nem is tud , inkább magokat pakol bele magonkénti teljesítmény növelés eddig még nem volt egyáltalán látványos. Az a sok mag meg semmire nem való mert egyik játék/program sem használja ki amit használunk a mindennapokban.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Ez az utolsó amit neked írok, mert látom veled értelmesen beszélni és valamit mondani neked nem lehet, hogy meg is értsd és felfogd.
Egyszer már leírtam, de most is leírom, ritka az aki 4K-ba játszik, de annak meg is van hozzá a gépe, sőt nem is nagyon villog vele normálisabb ember úgy mint te itt fényezed, hogy nekeg 4K-ba mennyi FPS-ed van. Viszont a nagy többség még MINDIG inkább 1080p játszik. Oda egy 1080 még most fölösleges, sőt nincs értelme, de később lehet kell majd, ezt nem vitatom, de az évek múlva fog eljönni ugyanis 1080p-re egy 1070 is határeset, és legjobb ár érték arányban az 1060 van rá.
Na meg van itt az oldalon aki i7 6700-ról váltott Ryzen 7 1700-ra mert játékon kívül sokat használja munkára is a gépet, és azokhoz a programokhoz kell a több mag/szál. És játékban is elvan vele gond nélkül.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Hagyd rá meglátszik csak a billentyűit koptatja itt,de azt hogy valami képet tenne vagy bizonyítaná az állítását az meg sehol.
Egy anti AMD fan és intelfanboy csak ugye nincs mire fel neki.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@rhPhoto: Még olyat írni,hogy az amd melegszik az intel meg nem. Hála a fogpasztának az intel procikban idén nem kell tüzelőt vennem mert jól fűt az I5-7600k az asztal alatt,főleg amikor játék közben felmegy 65 fokra is 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@rhPhoto: Igen, a ryzen nagyon el van maradva, OMG, nem tudom te miről beszélsz.. Vagy mit néztél
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Barátom eladná nekem a GTX 1060 6GB kártyáját nekem. Mekkora lmitem lenne Ryezen 3 2200G mellett?
0
0
0
0
💬 4
FoLey avatar
@Quadgame94: Hali!

Nem lesz bottleneck vele.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Quadgame94: Itt egy videó hogy fog futni némelyik game. Lehet hogy egy leheletnyi tartalék lesz a kártyában,de szépen fut. Későbbiek során gondolom cpu-t is fogsz cserélni.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@FoLey: Nem hinném 😃 esetleg 2 év múlva. Bőven nem.jatszom mar annyit, meg kell másra a pénz. Hol vannak már azok az idők mikor majd 500k koltottem pcre 😃 (a 980 Ti-omat majdnem sírva adtam el)
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Megéri venni egy használt Gainward Phoenix GTX 1080-at 130k-ért? nem bányászkártya, még van rá 1 év gari! ha igen, akkor elég lenne neki a Ryzen 1600X?
0
0
0
0
💬 9
Manyik75 avatar
@zsolo: Szia!

Ha vársz egy kicsit lesz olcsóbban is szerintem.
A procid böven elég hozzá szerintem.
Egyébként 1080-at szerintem jobb márkát is találsz annyiért hardverapron.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Manyik75: munkatársamé a kártya, azért kérdem!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@zsolo: Próbáld meg picit olcsobban bezsákolni tőle,nen a legjobb márka
0
0
0
0
zsolo avatar
@bukta2: ennél olcsóbban sztem nem fogja, nem ismerem ezt a márkát, ő azt mondja jó! de lehet nem is érné meg már cserélni, jövőre lehet inkább befektetek egy RTX 2070..😊
0
0
0
0
FoLey avatar
@zsolo: Van itt olcsóbban is gondolom Asus strixek nemvoltak rosszak. Bár ennél csak próbagari van. A procid meg bőven kihajtja.
[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@FoLey: Igazából most annyira nem tervezem a cserét, 1080 szerintem nem 1080p-hez való, arra szerintem egyelőre jó a 1060 is, és esetleg jövőre váltok RTXre, ha normális árban lesz egy 2060, esetleg 2070!
0
0
0
0
FoLey avatar
@zsolo: Ha egyáltalán normális árban lesznek. Ha nem akkor ott van még a GTX 1080 Ti is. 😆
0
0
0
0
zsolo avatar
@FoLey: 1080p-re felesleges 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Szerintem jelenleg egy GTX750Ti is túl van árazva a használt piacon
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok!

Átszámolva 38 ezerért árulnak egy Palit GTX 1060 6Gb-os verziót amivel állítása szerint 8 hónapig bányásztak, de hibátlanul működik. Garancia nélküli persze. Megérné megvenni? Amúgy 9 hónapos garanciás verziót 60k-ért árulnak még, meg 3Gb-os verziókat 42k-tól felfelé.
0
0
0
0
💬 3
FoLey avatar
@ors11: Eléggé gyanús ilyen olcsóért,de rajtad múlik. Ennyiért én megvenném,persze ha valaki előttem megveszi kipróbálásként mint áldozat és én meg tőle. 😆
0
0
0
0
ors11 avatar
@FoLey: Ugyanaz az alak árul GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB 74k-ért 😃 van még 23 hónap gari rá, de egy évet bányászott vele. Állítása szerint 70%-on +450 memory freq-el.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ors11: Rajtad függ hogy megakarod venni vagy nem. Ha nem volt agyonra terhelve akkor még megérheti. 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok segítséget szeretnek kérni , van eggy gépem intel(r) Core (tm)i5-3470 cpu @ 3.20Ghz 3.20GHz. 16 Gb ram. Videókartya nvidia GeForce 9500 Gt-vel de sajnos ez így elég gyenge milyen videó kártyát érdemes Belle venni hogy jobb legyen . Előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 10
xsebix avatar
@ttamas9295: Hali!
Szerintem irj egy osszeget amennyit raszansz ugy konnyebben fognak tudni segiteni...😉
0
0
0
0
no avatar
@xsebix: Forza 4 ,GTA 5 fry Cry 5 közepes bealitassal szépen fusson
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ttamas9295: Arra egy g4560 is hibátlan vétel lehet egy gtx 1050ti vel
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Csak videó kártyát szeretnek venni ramot neem
0
0
0
0
zelcsi avatar
@ttamas9295: gty 1060-nal elbír a proci! 😉 az 1070 már sok lenne neki!
0
0
0
0
Player1911 avatar
@ttamas9295: Ha 100k a limit sztem nézz körül használtan 1070et már simán vadászol ami bőven elég lesz ultrához, de highon is még pár év múlva. Ha meg olcsobban szetetnéd gtx 1060 v rx480/580 akár szintén használtan fhd hez tökéletes.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Player1911: Cpu limites lesz tőle hiába baszat alá felsőkategóriás kártyákat nemfogja kihajtani,hiába 3. generáció i5.
Itt inkább jobb lenne ha cserélne G4560 és valami olcsó lap H110-es chipset ramot 8GB DDR4 úgy lenne 50-60k összesen. Meg még mellé GTX 1050 Ti-t.
Vagy vesz GTX 1050 Ti-t és belepattint i7 3770-et,de ez lenne a legrosszabb vétel.
0
0
0
0
Player1911 avatar
@FoLey: Néztem pár videót mielött írtam és úgy láttam azért jópár címnél kihajtja a 1070-et. De ahelyett, hogy váltana egy olyan procira ami már most gyenge inkább vegyen egy jobb kártyát, gyüjtöget pár hónapig és vesz alá egy új alapot. Ha meg semmiképp nem akar cserélni a gtx 1060 simán jó a proci mellé.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Player1911: Azért az a 3470 kihajtja a GTX 1070 túlzás lenne.
De amúgy is a kérdező nem írta oda hogy milyen tápegysége is van így lehetséges az fogja limitálni.
https://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/09/20/650bot.jpg
0
0
0
0
sasnorbert avatar
Sziasztok. Olyan kèrdèsem lenne, hogy van egy i3 8100 procim 8gb rammal. Melyik az az Nvidia videókártya amit ez a proci ki is tud használni? Játèkra szeretnèm használni, de ugye egy 1080-ast felesleges vennem ehhez a procihoz. Válaszokat előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 2
Fatotem avatar
@sasnorbert: 1050 Ti. Esetleg 970, 1060 3GB
0
0
0
0
Bronson avatar
@Fatotem: 3gb-os 1060-t nem ajánlom, mindenképp a 6gb-os. attól függ mennyi a keret...? ha kevesebb akkor a 1050ti, ha van több, akkor 1060 6gb.
0
0
0
0
no avatar
Helló! Mit ajánlotok a "mostani" nevű géphez? Főleg Nvidia vonalba gondolkodok.
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@m4rt1n2: 1050ti, ha van több pénzed, akkor 1060.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Bronson: Persze abból is a 6gb os ha van rá keret 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@m4rt1n2: Az egy jó i3 (4mag, 4 szál) . A kérdés, hogy mennyi a keret?
GTX1050Ti a minimum, de egy GTX1060 6GB is jó társa lenne.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
Kelori avatar
Teljesen ugyanolyan mint egy hagyományos rx 570, annyi a különbség hogy ezekre csak 3 hónap gari van 3 év helyett. Cserébe mint említetted is némileg olcsóbb a normál változatnál.
0
0
0
0
no avatar
@Kelori: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
xCube avatar
Az összehasonlítás az órejelek és busszélességek alapján körülbelül annyit ér, mintha azt mondanád hogy egy 5.000 ccm -es új Ferrari motor és egy 5.000 ccm -es régi opel motor ugyanolyan, mivel mindkettő 5.000 ccm. A két GPU között alapvető felépítésbeli különbségek vannak, így tejesen inkompatibilisek egymással, már ami a CF -et illeti. Ha csak ezekből az adatok ból számolsz, akkor alig lett volna teljesítményjavulás a cserénél nem?
0
0
0
0
xCube avatar
@HunSanyiX: Ezzel én is játszottam anno, HD 5870 a grafikának, 8800 Ultra a PhysX -nek. Régi szép idők 😀 . Még van is róla kép az akkori konfigomnál.
0
0
0
0
Kozi17 avatar
Szevasztok! A már meglévő gépemhez (Eszközök 2014-) keresek videó kártyát! Ebben kérném ki a tanácsotokat. A cél az, hogy pölö a Far Cry 5 meg az új Fifa fusson! Kösz előre is!
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Kozi17: Szerintem mehetne a gépbe egy 6 gb-os gtx 1060! 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Kozi17: hogy "pölö a Far Cry 5 meg az új Fifa fusson ez most elég tág fogalom, futhat 20fps-el is de mivel értelmes emberek vagyuk erre nem is gondolok... és futhat 30-cal vagy akár 60-al vagy 100-al is, keretet ha írsz okosabbak leszünk! 😉 mert elég lenne oda akkor egy gtx 1050ti is sztem ha csak azt akarod hogy FHD ba low vagy med beállításokkal legyen meg mondjuk egy 40-50fps bár a far cry 5 elég jól optimalizált gamma lett, fifákról nem tudok nyilatkozni.
0
0
0
0
AttiS avatar
@Kozi17: Ilyenkor, legalábbis nálam mindig azt veszem előre hogy mennyit tudok rá költeni maximum. Ha ez megvan aztán lehet gondolkodni hogy milyet mennyiért tudok venni. Ha írsz egy maximum árat akkor tudunk érte neked mutatni a pénzedért kapható legjobb kártyát.
0
0
0
0
Kozi17 avatar
@AttiS: Ja igen az ár kimaradt! Nem kell fullon menni, az adott gameknek . Ily 60 nagyon max 70 ezret szánnék rá, mert egy évben 1 játékkal ha játszom!
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok!
Egy 144hz-es monitor+Ryzen 2600 kombó mellé milyen videókártya kellene, hogy e-sport játékokat illetve AAA játékokat ( azokat már nem max grafikán ) tudjak 1080p-be lehetőleg 60 FPS felett játszani.
0
0
0
0
💬 7
Kocsisbeni avatar
@ors11: A 144 Hz miatt egy GTX 1060 szintű VGA szerintem kellene...
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@ors11: 144hz mellé bőven több ajánlott mint 60fps, nekem egy 1060 is kevés volt normálisabb játékokhoz ugyhogy lecseréltem egy 1080-ra, de szerintem egy 1070Ti is megteszi (tudom kb ugyanolyan erősek, de a 1070ti olcsóbb kicsit). Persze full hd-ról beszélek most
0
0
0
0
ors11 avatar
@_AsheXp: Full HD-ra kellene természetesen nekem is 😀
Az ár/érték arány miatt nem tudok dönteni. Egy 1060 3gb 73k, a 6gb 90k, 1070 140k, 1070Ti 150k, 1080 170k és az 1080Ti 243k körül vannak, szóval elég kicsi az árkülönbség a felső kategóris kártyák között. ( Nem mellesleg pár hónap és jön ki az új széria ) Viszont a mostani géppel már kész csőd még LoLozni is. ( valami miatt a mostani rx560D-t se akarja kihajtani rendesen+ még stuttering is van valami miatt.
0
0
0
0
Kocsisbeni avatar
@ors11: Hát, egy RX 560 és pl. egy GTX 1070 közt ég és föld a különbség. Ugye a 144 Fps-t FHD-ben is nehéz elérni (komolyabb játékoknál) még egy GTX 1080-al is, hacsak nem kötsz kompromisszumokat.
0
0
0
0
ors11 avatar
@Kocsisbeni: Igen, csak amikor oda kerül az ember, hogy 1070-et vehet, akkor nagyon dilemmába esik, hogy +10k-ért ne legyen-e már a jobbik fajta 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ors11: ez mind keret függő... hogy mennyit szánnál rá.. 😀 ezt csak te tudhatod. a kártyákkal tisztában vagy így a döntésed a bankszámlád határozza meg 😃 természetesen az újak jóval erősebbek lesznek, és állítólag egy 1160-2060 - as kártya a 1080 szintjét fogja hozni (a pletykák szerint) így sztem érdemesebb lenne várni egy picit (szerény véleményem szerint) 😀 a LoL megvár...
0
0
0
0
Hunork avatar
@ors11: Szerintem ne mojolj. GTX1080 a te kártyád az igényeidhez 😂 Ha használtan garis 1080Ti van hasonló árban, akkor pedig arra csapnék le rá. Minden más esetben azt nézed fél év múlva, hogy miért nem vettem az erősebbet...
0
0
0
0
DoomLord97 avatar
Sziasztok!

Nem vagyok jártas a témában, így annyi kérdésem lenne: hogy egy Intel Core i5-7500 kihajtana-e egy GTX 1050 TI-t?
Előre is köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 2
xsebix avatar
@DoomLord97: Szerintem igen, még GTX 1060-at is rakhatsz mellé simán , de majd az okosabbak kijavítanak ha tévedek... 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@DoomLord97: Még egy 1060 6 GB-os verzióval is elboldogul, nemhogy egy egy 1050 TI-al.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Videókártyám szeretném lecserélni nemsokára és ötleteket várnék hogy mit kéne venni amit még kihajt a proci. Monitort nem tervezek cserélni szal marad a 1080p és hosszabb időre tervezek előre. A mostani kártyámat kb 2013ban vásároltam és mostanra avult el annyira hogy a cserén gondolkodom erősen. Az új kártyának is kb ennyit kéne "szolgálnia". Szerintetek érdemes megvárni az ój generációt vagy a régiből valami brutálisabb kártyát választani ???

Előre is köszönöm a válaszokat 😃
0
0
0
0
PhantomVII avatar
AMD Rx 580 vagy Nvidia Gtx 1060
Bármi tanács,mert nem tudom hogy melyikkel járnék jobban
0
0
0
0
💬 2
Andris18 avatar
@PhantomVII: 580as directX12 es játékokban jobb míg ha jól tudom az 1060 csak directx 11 ig jó. Használtan rx 580 ast óvatosan vegyél ha szeretnél mert bányászkártyá volt/van. Ezért az 1060as ára egy kicsivel alacsonyabb. Userbenchmark szerint az 1060as jobb. Ha jövőre tervezel viszont az 580as is jó választás. Youtubeba írd be hogy gtx 1060 vs rx 580 egy rakat videó lesz. Szerintem egyikkel se lősz nagyon mellé. (a kártya VRAMja azért 4gb vagy felette legyen). Aki jobban ért hozzá meg kommentelni fog 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@PhantomVII: Szia, nekem rx580 asom van és megvagyok vele elégedve,az a +2gb VRAM ha még most nem is de sztem később még jól jöhet játékoknál,hol ez hol az a jobb mert játékfüggő ahogy az előttem lévő emberke írta egyikkel sem lősz mellé!
0
0
0
0
no avatar
hali!!

Egy ilyen géphez milyen kártya kompatibilis?
:Gigabyte Technology Co. Ltd. B75M-D3H (Intel Core i5-3550 CPU @ 3.30GHz)
0
0
0
0
💬 1
F4T4L 3RR0R avatar
@Krakika: Szia!

Attól függ mennyit szánnál rá, milyen felbontáson használnád és mikkel szeretnél játszani. Egyébként a meglévő processzorod mellé egy GTX 1050 vagy 1050Ti nem lenne rossz választás.
0
0
0
0
azbizony avatar
Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Manli GTX 1060 6gb os videókarit. Mit lehet tudni a Manliról? Meg merjem venni, vagy inkább nézzek mást? 😀
0
0
0
0
💬 2
vyne avatar
@azbizony: Nem irnak jokat rola sehol,ahhol olvastam.
Nekem Zotac van es teljesen megvagyok vele elegedve. Abbol is lattam minit. En neznek egy masikat a helyedben.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@azbizony: Manli GTX 970-em volt, teljesen jól működött, hűtése is rendben volt, tuningot is ugyan olyan jól bírta mint a többi 970.
Én simán beneveznék rá.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Szerintetek a 3gb videókártya memória megéri még? tudnék egy rx 280x-t használtam(2éves) 40kért.
Vagy inkább fektessek valamivel jobb teljesítménybe egy 4 vagy 6gb-os kártyával ami +év évekig kitart persze többért.
Illetve milyen kártya tudná jól kihasználni a processzorom maximálisan vagy legalábbis optimálisan jól?
Köszönöm!
0
0
0
0
💬 7
FoLey avatar
@Klockc: 280X-ért 40k? Kicsit sok érte!

Annyiért +5k-val már kapsz 290-est vagy GTX 780-at.

De ami passzolna hozzá egy GTX 1060 6GB vagy RX 480.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: 290 meggyőző viszont most nem rendelhető vagy csak én nem találtam.Köszöntem!
0
0
0
0
gaborw avatar
@Klockc: Használtan gondolta szerintem, már nem lehet kapni újonnan.
0
0
0
0
no avatar
@gaborw: Értem.
Még annyi hogy ha rx 280x mellett döntök 500W-os tápom van viszont a házban 5venti zörög az úgy már elég?
0
0
0
0
lamed88 avatar
@Klockc: A kártyán kívűl a többi hardver nem fogyaszt sokat így elég lesz, nekem is volt 280x-em egy 500as corsair cx táp mellett.
0
0
0
0
lamed88 avatar
@Klockc: Az rx 280x-ek 35 körül mennek, annyiért megérheti, de ha tudsz még egy kicsit hozzátenni akkor jobb lenne vagy egy 290 vagy egy 380X.
0
0
0
0
no avatar
@lamed88: 290 ahogy már írtam köszöntem a tanácsot!
0
0
0
0
sokeszter avatar
sziasztok, ez jó lenne a gépembe,vagy túl erős? Sapphire RX550 2GB GDDR5 Pulse 11268-03-20G videokártya https://gepigeny.hu/user/sokeszter/eszkozok/229704 vagy még ezen is gondolkodtam: GIGABYTE GeForce® GT 730 videokártya, 2GB DDR3, 128-bit köszi!
0
0
0
0
💬 3
SuperPuma avatar
@sokeszter: A GT730at nem igen ajánlanám még használtban sem (Kivéve ha tényleg egy doboz cigi ára). A DDR3as változatban még GF108 chip van, maga a kártya lényegében egy átnevezett GT430
0
0
0
0
sokeszter avatar
@SuperPuma: @HakuDragon köszi a választ, akkor szerinted a másik kari amit írtam az jó lenne? Vagy esetleg tudnál ajánlani mást?
0
0
0
0
hashimoto avatar
@sokeszter: Az RX550 fényévekkel erősebb, abba a gépbe teljesen tökéletes. 😀
0
0
0
0
atrox95 avatar
Egy i5 8400 cpu mellé: (a ház maximálisan 316cm kártyát tud befogadni) link: http://gepigeny.hu/user/atrox95/eszkozok/264526
Egy Asus GTX1060 6GB gondolkodom (pontosabban ezen: https://www.pcx.hu/asus-gtx1060-6gb-gddr5-ex-gtx1060-o6g-videokartya-020522) Kb 120k forintért akár helyben is megtudnám venni. (állítólag nagyon csendes és jó fokon képes a kártyát tartani terhelés mellett.)

Volt egy idő mikor még 1070Ti gondolkodtam. De szerintem azt már nem bírná el a tápegységem (Seasonic M12II-520 EVO)

Egy-két gép összerakós oldalt olvasgattam még. Ott írtak egy Inno3D nevű gyártóról akik viszonylag olcsón csinálnak GPU-kat.
Van akinek Inno3D Nvidiás GPU-ja van? Meg van vele elégedve? Esetleg az említett asus 1060-as?
Nem igazán tudom eldönteni melyiket vegyem. (Inno3D 90k forintért is tudnék venni. Vagy ha asus kártya tényleg olyan jó mint hallottam. Akkor nem sajnálnám rá a 120-at. De ha bírná a tápegység lehet egy 1070ti neveznék be. Lenne rá keretem. kb 180k forintom.)
0
0
0
0
💬 8
reszler112233 avatar
@atrox95: A táp elvileg elbírja az 1070 TI-t is de lehet határeset is.
1060-ból ajánlanám ami nekem van 1060: [LINK]
Vagy ha mégis maradnál az 1070-nél akkor szintén MSI bár ez picivel több mint 180k:[LINK]

Nekem az említett 1060 tökéletesen megfelel, sőt ha most kéne vennem 1060-ast most is ezt venném meg.
0
0
0
0
atrox95 avatar
@reszler112233: Köszönöm a válaszodat.
A kártya amit linkeltem csak azért lenne egy fokkal jobb, mert holnap csak bemennék érte és el tudnám hozni. De erről is amit linkeltél sok jót írtak.
Kb milyen hangos? Alap cpu hűtő szintjén van? Vagy hallkabb? Relatívan halk a gépen és jó is, ha így maradna.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@atrox95: Elmondom nekem hogyan megy. Nekem nincs fent az MSI Gaming app így nem kapcsol le a venti és megy folyamatosan. Ennek hatására még a 60 fokot is ritkán éri el, így szinte hangtalan, sőt a HDD-k miatt nem hallom hangját. Ha fent az említett program, akkor 60 fokig lekapcsolja magát a venti, és mikor 60 fok fölött elindul se hallani a hangját szintén a HDD-k miatt, de akkor ha közel hajlok hozzá, már van némi szélzaja, de ez szerintem minden VGA-ra érvényes.
És én azon véleményen vagyok, hogy inkább menjen folyamatosan a venti, mert így 28-30 fokon meg alap állapotban és csak 30%-ban forog. Értelemszerűen az MSI Afterburner-ben be van kapcsolva az automatikus ventilátor fordulatszabályozás, így ahogy melegszik a kártya úgy tekeri a venti fordulatát is utána.
0
0
0
0
enslaved avatar
@atrox95: Ne vicceljünk már hogy egy Seasonic 520 - as nem bírna el egy 1070 Ti - t. Vedd meg csak nyugodtan. 1060 elég kompromisszumos már FHD - ban is, hát még ha a jövő játékait nézzük. Annyi kis szépséghiba előfordulhat olykor hogy az 1070 Ti mellett lehet proci limited.
0
0
0
0
atrox95 avatar
@enslaved: Annyira sajnos még nem értek hozzá. Általában mindig egybe gépet vettek, amikor ezt meg vettem még 1060nal számoltam.
Tapegyseg kalkulátorral néztem ott 438w jött ki minimunak. És még annyit tudtam, hogy a tapegyseg nem tudja 100% hozni a névleges teljesítményt (520W) bronzos 80 szóval erről azt olvastam, hogy 80-85% kell számolni.
Szóval bocsi, ha vicces voltam 😆.
Köszönöm a válaszodat.
Amúgy igen. Érzem én is, hogy megy fel a vram GBjai.
Esetleg van olyan 1070Ti amit ajánlanál?
Bár lehet ki várnám a 11xx/20xx szériát. Hátha kevessebbet fogyaszt vagy (sokkal) erősebb mint a mostani.
0
0
0
0
enslaved avatar
@atrox95: Elég sok van, pl. Gainward Phoenix, MSI Gaming X, Palit Jetstream, Asus Cerberus, Zotac AMP! Extreme...................... A tápegység kalkulátort meg nagy ívben kerüld el, ott azért jön ki mindig az hogy nagyobb táp kell mert sajnos sokan vesznek pl. 700 w - os olcsó gagyi tápot ami jó ha a felét tudja, ezért ajánlanak nagyobb tápokat nehogy elvigye az egész gépet (bár a védelem hiánya meg a minősége miatt így is elfüstölhet minden). Egy 520 - as Seasonic 480 W névleges teljesítménnyel bír, míg egy 1070 Ti meg a procid, ramok, meghajtók alig többet mint 250 W, így a tápban is marad még bőven tartalék, szinte a fele. Egyébként nem is igazán a vram lesz a limitáló tényező (persze az is valamennyire), hanem maga a GPU lesz kevés majd.
0
0
0
0
atrox95 avatar
@enslaved: Köszi, ma is tanultam valamit. Szerintem akkor Phoenix lesz. Kinézetre az tetszik.
0
0
0
0
no avatar
kösszi a válaszokat. 100 ezer körüli árat gondoltam
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@radofero: Akkor gtx 1060 6gb vagy amd rx 580 8gb szerintem
0
0
0
0
sokeszter avatar
https://gepigeny.hu/user/sokeszter/eszkozok/229704 sziasztok, videó kártyát szeretnék venni a gépembe, 20-30 ezer forintba tudok gondolkodni, ehhez az összeállításhoz mit ajánlanátok? Játszani is szokatm a gépen. Köszi a válaszokat 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok kérdezni szeretnék Van egy GIGABYTE H110M-S2H , I3-6100 3.7Ghz INTEL(R)CORE(TH) , HYPERX 8 GB DDR4,500 W TÁP Milyen videokártyát tudok belerakni ami jó mostani játékokhoz Köszi a választ
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@radofero: Mennyi pénzed van rá?
0
0
0
0
lamed88 avatar
@radofero: GTX 1050TI 4GB
GTX 1060 3GB/6GB
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@lamed88: 1060-ból én inkább a 6 GB-os verziót ajánlanám, a jövőre való tekintettel.
0
0
0
0
lamed88 avatar
@reszler112233: Igen én is azt ajánlanám, csak mivel összeget nem írt ezért írtam ezeket a lehetőségeket. 😀
0
0
0
0
enslaved avatar
@radofero: Mivel a 3GB - os memóriakezelése is rendben van, elévülés szempontjából teljesen mindegy melyik változatot veszed, a GPU lesz az ami jó 2 éven belül elavul. 1070 - et vegyél inkább, jó áron is vannak.
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! ép szerver vga-kan nézegetek, melyik a legerősebb? vagy ezeknél is vannak erősebbek?csak úgy kíváncsi vagyok.

NVIDIA Tesla M40
NVIDIA Tesla K80
NVIDIA Quadro GV100
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@r2d2: Attól függ mihez kell. A Tesla-k azok gyorsítókártyák, hatalmas számítási teljesítménnyel.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
Gtx 1060 3gb vagy Gtx 980?
0
0
0
0
💬 32
Bronson avatar
@PC GAMER: inkább gyűjts 6gb-os verzióra, végső esetben gtx 980. a 980 erősebb de garancia nincs már nagyon egyikre sem...
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Bronson: Igen ez a baj,hogy nincs gari. 1060 marad szerintem. Nem gyüjtés kérdése,egyszerüen csak nem szeretnék 250 eurótól többet költeni! Esetleg valami AMD téren ami hasonló?
0
0
0
0
Bronson avatar
@PC GAMER: 3gb vram egy ideje már nem nagyon elég, nem igazán ajánlom a 1060 azon verzióját... akkor már inkább gtx 980 tényleg... amd téren rx 480 vagy 580 de azoknak az ára eléggé el van szállva, mert a legjobb bányász kártyák... a 1060 3gb-os verziója nem sokkal gyorsabb mint egy jobb gtx 970, amennyivel drágább, annyival meg tutira nem, a gtx 980 meg erősebb... szóval választanod kell a garancia vagy a teljesítmény között...
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Bronson: Pedig a videok és a tesztek alapján még 4Kban sem látszik sok játéknál az fps különbség. (3gb vs 6)
A több mindig jobb.
rx 480 8gb ui. ez is 28o körül van
gtx 1060 6gb 280euro
Na most,hogy melyiket éri meg jobban?😕

dx12ben jobban fut bf1ben az rx,de bf4ben meg a gtx a jobb sokkal,pedig az AMDre optimalizált.😊
0
0
0
0
Bronson avatar
@PC GAMER: azért van bőven különbség a kettő között, főleg a minimum értékekben, még ha az átlag nem is annyira radikális....

[LINK]
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Bronson: Tegyük fel,hogy 1 áron tudnék szerezni 980 4gb és 1060 3gb-ost vgat!
Ott az egyiknél a +1Gb Vram a másiknál meg a +2év garancija!
Melyiket vennétek meg??😊
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@PC GAMER: Én biztos a 980at
Most is az van és néha így sem elég a 4 giga vram
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@PC GAMER: 3 gigásat felejtsd el. Lazán elfogy a 3 GB VRAM már manapság FHD-n is.
Akkor inkább 980. Ha meg kipótolnád kicsit ,akkor inkább vegyél 6 gigás 1060-t. Az 980 teljesítmény ráadásul garanciával és újabb technológia is jobb fogyasztással.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@V1VOnX: Ha meg kicsit gyüjtenék vehetnék gtx 1070est,de lehet ha meglesz az ára,akkor inkább kipótolnám és lehetne 1080! Ahh,de inkább,akkor már gyüjtök a gtx 2080ra Lol
De birom én az ilyen dumát 😆D
240-250 euro a max! Ennyiért nem lehet még használtan se 6gb változatot kapni!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@PC GAMER: Én csak tanácsot adtam. Nem kell belekötni . Akkor ezentúl ne is várj segítséget. Én itt lezártam a témát mert úgy látom veled rendesen nem lehet kommunikálni. A kicsi kipótlással nem 50-60 euróra gondoltam hanem max 20-30-al . Na m1. Egészségedre. Oldd meg magad a dolgot akkor. Szia 😀.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@V1VOnX: Jaj ne már 😃 Irónia gyerekek. Én senkit se szerettem volna megbántani,de látom sikerült.😞 Bocsánat!
Csak mindig ez van,hogy spórolj kicsit és megveheted az erösebbet 😃 De,ha meglesz a pénz a 6Gbosra,akkor már miért nem spórolsz kicsit a 8GBosra kb. 😆

Köszönöm szépen aki eddig próbált segiteni!Ja és nem haragudni.😉
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@PC GAMER: Itt próbálnak segíteni neked de csak a hülyeséged hajtod.. Hát grat.. Ennyi erővel fel sem kellett volna tenned ezt a kérdést mert te már eldöntötted hogy azt vagy ezt veszed.
De ha tanácsot kérsz akkor mért nem hallgatsz azokra akik tanácsot mondanak? "*** logic"
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@BenjaminHun: Még nem döntöttem el! Fogalmam sincs! De 6gb 1060ba nem férek bele. Most vagy gtx 980 vagy 1060 3Gbos.Harmadik lehetöség a pénztárca barátabb 1050Ti 160-170 euro között.

Ui> Köszi,hogy irtál!
b
Most kaptam,hogy 200euro-ert lenne elado 1060 3gb-os! A gtx 1050Ti 4gbos meg 160euro!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@PC GAMER: 980 inkább. A 3 GB-os 1060-nál még a garancia nélküli 970 is jobb választás.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@PC GAMER: Mindenképp a 980.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@InfernoDante: Pedig 2oo euróért most kapnék egy giga 1o6o 3gbost! Nem éri meg??
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@PC GAMER: Még hányszor mondjuk el, hogy nem? Manapság 3GB tényleg nem igazán elég még fullHD-ra sem.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@InfernoDante: Értem én,de a tesztek alapján még 4Kban sem nagy a különbbség.Most,akkor vegyek 1O5OTi,mert az nem 3,hanem 4Gb? wtf
Mintha a Vramból álna csak a kártya.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@PC GAMER: Neked bajok vannak a fejedben,hogy nem fogod fel ,hogy a 980 megveri a 3 gigás 1060-t mindenhol illetve,hogy kevés a VRAM a 1060 3GB-ban? Már bocs de elég irritáló,hogy itt segítünk és okoskodsz . Nézz utána neten . Youtube,google,találsz összehasonlító videókat a kettőről , mindenhol a 980 nyer,egyedül fogyasztásban marad alul.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@V1VOnX: Abban igazad van,hogy erösebb!
Viszont közben változott a felálás! A gtx 980-as tulaj nem adja a kártyát! Szóval 2 lehetöség van 1050Ti vagy 1060 3gbos.

Miért kell a másikat sértegetni?
0
0
0
0
ors11 avatar
@PC GAMER: Magától értetődő, hogy az 1060-as ebben az esetben. Szívósabb gameknél nem lesz stabil 60FPS, de amúgy jó még egy ideig.
0
0
0
0
FoLey avatar
@PC GAMER: Vegyél GTX 980 Ti 6GB-os változatot és erősebb meg több vramod lesz.
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Mennyire sürgős? Eladó lesz majd a Fury Nitro-m... 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@PC GAMER: Ebben az esetben inkább keress használtan GTX 970-t . Több VRAM van benne picivel és egyenlő erős a 3 GB-os 1060-al. Húzva meg erősebb is.
0
0
0
0
vyne avatar
@V1VOnX: Nem tudom ilyet szabad e linkelni: [url]https://www.ebay.co.uk/itm/Zotac-NVIDIA-GeForce-GTX-1060-6GB-Mini-ITX-Graphics-Card/173238425557?epid=2254774846&hash=item2855d097d5:g:iegAAOSwjI5auU4y[/url]
Ennyiert ajandek. En 280ert vettem meg jo par honappal ezelott..ja es uj.
Spoiler!
165 fontokert mennek a hasznaltak is.
0
0
0
0
Bronson avatar
@vyne: Hol mennek használtan annyiért...? nem egy csoport tagja vagyok, ebayt is ismerem, max egy jobb 970-et kapni annyiért... hacsak nem futsz rá valakire akinek nagyon kell a pénz...
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Bronson: Nagyon köszönöm a segitséget mindenkinek! A gtx 970 melett döntöttem! 187 euróért 😀
0
0
0
0
vyne avatar
@Bronson: Nem egyet lattam ebayen tegnap ennyiert,fontban ahogy irtam is. Nezz jobban korul 😀
Spoiler!
(no offense)
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@vyne: Inkább 1 megbizható személytöl vásárolok! Mivel 1 hete vettem gtx 680-ast és nem müködik. Már a csomag,mikor megérkezett csörgött! Majdnem darabokban.

Nem ebayen vettem,de az ördög sosem alszik.Sok a gerinctelen ember.
0
0
0
0
vyne avatar
@PC GAMER: Ebay money back garantee 😀
Megertem. Jo az a 970,el leszel meg vele egy darabig 😀
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@PC GAMER: Az igen. 😆 Én csak hardverapróról vásárolok, ritka az akinek sok pozitív értékelése van ennek ellenére átver. Eladni is csak ott adok el, jófogáson több a kretén, persze akad aprón is. 😆

A 970-et megrendelted már amúgy? Jól jársz azzal.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@InfernoDante: Igen!A napokban érkezik.
0
0
0
0
gyereram avatar
Hello mindenki!
Lenne 1 nehéz és furcsa kérdésem persze alap hogy kártyá de az árral van probléma mivel csak 20k Ft van rá . :/
Fortnite -ot szeretnék majd gépen nyomatni.
Processzor : Intel Core 2 DUO E7400
Előre is köszi a válaszokat. 😀
0
0
0
0
💬 9
bukta2 avatar
@gyereram: Fortnite nak nincs nagy gépigénye de ahogy lentebb is írták a kolegák egy másik kérdezőnek,nem vennék gtx 1050ti től gyengébb kártyát mert az már a minimum a mai játékokhoz hogy élvezhetően menjen minden. 1-2 gb Vram al ma már nem nagyon kell játszadozni,oké egy gtx 1050 2gb még a határ eset az nagyon az alsó határ már nagyon sok kompromisszummal el lehet azzal még játszadozni de mivel youtube on kismillió videó van így ajánlom figyelmedbe a benchmarktokat
0
0
0
0
gyereram avatar
@bukta2: Értem akkor lehet dobok még a malacba 1 kevés pénzt.
Még 1 olyan kérdésem lenne hogy 3 gb ram om van ami szintén nem sok, de a fortnite nak elég nem?
Már mint most a lol az pl a közepesnél kicsit jobb grafikán megy 120fps el ami jó játékélményt ad.
Szerintetek 3 gm ram és 1db 1050 Ti után már adni fogja a közepes grafikát és a 120fps t?
Köszi az eddigi válaszokat és a továbbikat is. 😀
0
0
0
0
ors11 avatar
@gyereram: Le merném fogadni, hogy 60Mhz-es képernyőd van, szóval hiába mutat neked 120 fps-t a lol 😃 A rammal az a helyzet, hogy a 3gb az kevés manapság. 8gb nem ártana...de minimum 4 😜
0
0
0
0
gyereram avatar
@ors11: Igazad van mind a 2 helyzetben 😆 mivel tény hogy 60Mhz és tény hogy kevés a 3 gb, de annyi mentségem legyen hogy vagy már 5-6éves a pc és már érzem a hatását. Igazából én ahogy már régebben is említetted csak ilyen gyengébb játékokkal ( leginkább fortnite) akarok játszani és azokat is közepes grafikával mert ez ilyen kikapcsolódás csak számomra és ezért is nem akarok nagyon a zsebembe nyúlni.
Ha nem gáz megkérdezhetem honnan tudtad hogy 60Mhz es a képernyőm? 😃
0
0
0
0
ors11 avatar
@gyereram: Egyszerű esélylatolgatás/következtetés az eddigi információkból 😃
Ha fontos a 20k körüli határ akkor ajánlom a HD7850-et. [url]https://www.jofogas.hu/magyarorszag/videokartya?f=a&q=7850&sp=1[/url]
A fortnite FullHD-n mediumon játszható, pont ahogy szeretnéd.
0
0
0
0
gyereram avatar
@ors11: Ohhh köszi szuper vagy!😆 :3
Annyira zavarnék még ha nem nagy baj hogy nem tudom hogy az alaplappal ( amiről csatolok 1 képet ) hogy tudnám megnézni hogy HD7850 videokártya kompatibilis e vagy se? :/
CPU : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz
a kép linkjét ide rakom :https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-0/p280x280/32186569_993381460827477_6438002079435849728_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1eddd85c2e8c980d66b6751c197fac30&oe=5B93D6FC
Még 1x bocsi hogy ilyenekkel rabolom az időtöket és köszi a segítséget!
0
0
0
0
FoLey avatar
@ors11: Annyiért már kap HD 7870-et meg egy kicsit hozzáad akkor HD 7950-et is.
0
0
0
0
ors11 avatar
@FoLey: Gyors utánanézéssel is olyan 27-30k körül kaptam 7950-et ami nem külföldről lett behozva és vállalnak rá minimum 1-2 nap kipróbálási időt.
Viszont 7870-et 20k-ért már tényleg kapni 😃
0
0
0
0
ors11 avatar
@gyereram: Ha nem nagyon játszanál újabb játékokkal, hanem inkább Fortnite, LoL, Dota2 stb. akkor egy 1050Ti bőven megteszi neked. Nekem pl. RX560D-m van (ami igazából egy RX460 újradobozolva) és azzal is kimondottan jól megy.
2 év garival van rx460 28 k-ért jofogáson. Ennél olcsóbban nem kapsz szerintem. Egy 1050Ti meg jóval 20k felett van 😃 Szóval ha nem tudsz félrerakni, akkor marad ez.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
50-55k ból milyen kártyát tudnék venni használtan? i7 2600k mellé lenne
0
0
0
0
💬 9
Moon_Breaker avatar
@r2d2: +1

[url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartya_hamis_kinai_videokartya__kitiltas?kategoria_gyartokhoz=14&gyartokereses=-1&hirdetesVaros=-1&hirdetesTipusa=-1&GYORSKERESO_TOKEN=AC1K127AHHB738M3JD31&gyorskereses=gtx+1050ti&gyorskereses_hidden=Gyorskeres%C3%A9s+itt%3A+Videok%C3%A1rtya+%28hamis+k%C3%ADnai+vide%C3%B3k%C3%A1rtya+%3D+kitilt%C3%A1s%29[/url]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Moon_Breaker: Már megint drágultak ezek a vackok. Pár hónapja még a boltban kaptuk meg annyiért.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@SuperPuma: Jaja, hát ez van.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Moon_Breaker: GT1030at akartam, de már az is megint olyan drága lett, hogy inkább nem
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@SuperPuma: Áh én 1050Ti alatt inkább nem vennék semmit, az a minimum manapság aminek van értelme.

2 hétig volt egy 1050Ti Strix -em, 1080p -ben V-Sync -kel, High -on éppen hogy ment minden lagmentesen.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Bnd1: használt gtx 970-el jobban jársz ha találsz
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Nézegettem és amiket találtam még 50k körül azok: R9 290, R9 380, GTX 780 ezekről mi a véleményetek?
0
0
0
0
maestro86 avatar
Hello mindenkinek szeretnék venni egy új vagy ha megbizhato egy használt videokártyát kb 80000 ft lenne rá tudnátok ajánlani valamilyet az hogy nvidia vagy amd az nem számit csak a mostani gépemhez jó legyen. A válaszaitokat elöre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 6
bukta2 avatar
@maestro86: ha használtra adod a fejed előtte próbáld ki mindenféleképp.. 😉 nincs azokkal sem baj de jobb biztosra menni a mai világban.
0
0
0
0
maestro86 avatar
@bukta2: Elsösorbam ujat szeretnek de lehet hogy meg varok egy kicsit annyira azért nem sürgös hátha az árak lettebb mennek egy kicsit és ugy talán vehetek egy erösebb kártyát is.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@maestro86: Újonnan 80k-ért egy 3GB 1060 reális.
Használtan szerintem találsz RX470-480-akat is.

Például:
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FaLchioN: 4gb os VGA-t én már nem vennék a helyedben.
0
0
0
0
Kelori avatar
@bukta2: Középkategórás GPU mellé 1080p-re bőségesen elég 4gb VRAM...
0
0
0
0
r2d2 avatar
@maestro86: gtx 1060 használtan

https://hardverapro.hu/apro/msi_1060_armor_3gb
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Ugyan van egy PS4-em, de szeretnék ismét PCn is játszani. Vettem egy Ryzen 2200G gépet (adatlapomnál csekkolhatod). A kérdésem az lenne, hogy milyen VGA lenne a megfelelő a jövőben? Nyáron lesz kb 60 ezrem rá. Többet nem akarok költeni.
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@Quadgame94: 1050ti a legjobb választás! amúgy jobb lett volna a gépedbe a dual channel memória, de ahogy látom csak két ram slot van azon a lapon, szóval érthető valahol a választásod...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Bronson: Persze én is tudom, de játékra nem használom jelenleg (Barátnőm nyomja a SImset 😆😉, arra ott a PS4. Később veszek még +8GB ramot és VGA-t. Szimpi a 1050 Ti és nem jellemző rá a lassulás mint a régebbi genes nVidiákra. Már a 9xx széria is jó volt ilyen szempontból.
0
0
0
0
no avatar
Mi a véleményetek erről a videokártyáról:ASUS Radeon RX 480 OC 8GB GDDR5 256bit PCIe (ROG STRIX-RX480-O8G-GAMING)
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@US97: jó,és erős kártyák, egyik játékos havernak is 480-a van csak neki 4gb os, de szépen viszi a játékokat.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!

100 ezer Ft-ért megéri a Sapphire RX 580 8 Gb Pulse videokártyát vásárolni? A Pulse széria mennyire megbízható? AMD kártyát szeretnék, mivel kiszeretném használni a Freesync nyújtotta lehetőségeket.
Illetve használtan, garanciával egy ASUS STRIX 1070 130 ezerért jobb választás lenne? Tudom, hogy sokkal nagyobb a teljesítménye, de szerintem az i5 6400 nem tudna megbirkózni vele.

Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
💬 9
r2d2 avatar
@KRZT963: Szia! én sokáig Amd párti voltam, de sosem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, ezért végül be adtam a derekamat, és Nvidia-ra váltottam végül jól tettem.
Én az 1070-re szavazok, hogy a procid hogy bírja? arra viszont nem tudok választ adni, de majd a többiek biztos meg mondják.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@r2d2: 100 ezerért nem kap 1070 et ,az Rx580 meg gtx 1060-al van egy súlycsoportba csak +2gb Vram.és a 100k a mostani árakhoz képest nem rossz szerintem érte,biztosíthatlak hogy FullHD ra tökéletes kártya.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@bukta2: én nem tudom mi hogy van, azt tudom, hogy volt HD5770-essem crossfire-ben, aztán r9 270-em volt crossfire-ben is, volt r9 280-as simán aztán crossfire-ben volt, aztán vettem rx480-ast aztán vettem mellé még egyet crossfire-ben.
Meg untam az évek alatt, hogy semmi nem hozta azt amit vártam tőle, össze szettem a pénzt, és egy éve egy gtx 1080-as van a vasamban, és megérte mert bármit elvisz az elvárásaim szerint.
0
0
0
0
FoLey avatar
@r2d2: GTX 1080,1070 nem is egy kategória az RX580-al szemben. Meg miért vettél mellé még egy olyan kártyát? Semmire nem mész vele csak Benchmark huszárkodásra. 😊

KRZT963 Jó ár érte megéri,de itt olvasgasd utána.
[url]https://prohardver.hu/tema/amd_radeon_rx_470_480/keres.php?type=-&stext=Sapphire+RX+580+8Gb+Pulse&submit=[/url]
0
0
0
0
r2d2 avatar
@FoLey: köszi! 😀 azt én is tudom! csak én az szeretném ki fejezni, hogy az amd amíg bele voltam buzulva, sosem hozta azt a teljesítményt amit be harangoztak, még a crossfire-ökel sem értem semmit annó.
Végül be adtam a derekam és az nvidia ellenességemet le győzve, vettem egyet, de akkor már pénzt nem sajnálva az 1080-ast vettem.
Ha erröl van szó, akkor mindig azt szeretném ki fejezni, hogy lehet megéri várni egy kicsit gyűjteni és inkább venni egy jobb nvidiát mint egy gyengébb amd-t.
Bár is igaz, hogy az rx480 után már nem nagyon figyeltem, milyen teljesítményt hoz az amd mostani kártyái.
0
0
0
0
FoLey avatar
@r2d2: AMD Vega 56 = GTX 1070,AMD Vega 64 = GTX 1080.
https://gepigeny.hu/gpu/ranklist
0
0
0
0
r2d2 avatar
@FoLey: köszi pont ezért mondtam hogy már nem nagyon figyelem az amd-t.
Akkor a lista szerint most a titán v lenne a legerösseb vga?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FoLey: Javítás :
AMD Vega 56 ~ 1070 Ti.
0
0
0
0
gaborw avatar
@KRZT963: Freesync miatt RX 580-at ajánlom. Mostani árakhoz viszonyítva, igen.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Üdv!

Csak érdeklődnék, hogy mit ajánlanátok egy G4600-hoz? Úgy érzem, hogy ez a 1050TI még jó, de hamar el fog fogyni.
RX470/480/570/580 vagy 1060? Esetleg régebbi gyártástechnológiájú kártyák?

Válaszokat előre is köszi!
0
0
0
0
💬 24
r2d2 avatar
@FaLchioN: Én azt javasolnám inkább vegyél egy I5 6600k processzort azzal most jobban járnál! mind vga vétellel! de ez csak az én véleményem.
https://hardverapro.hu/apro/i5_6600k_elado_2
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@r2d2: K procihoz inkább Z-s lap kéne neki meg csak H-s van így felesleges a K-s processzor. Így én inkább a sima i5 6600-at ajánlanám, vagy ha futja rá akkor i7 6700. Ez meg az én véleményem.
Amúgy ahogy én nézem kezdenek a VGA árak csökkenni, így én inkább várnék VGA váltással, és inkább procit cserélnék. Ha csak Full HD a cél akkor i5 6600 is jó választás, de megsúgom hogy nálam már járt 95%-on tehát van ami már megfogja.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: Köszi a tippeket, i5 7500-ra gondoltam, ha proccot cserélnék.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FaLchioN: Az is jó lehet, de előtte BIOS-t frissíts legújabbra mert csak úgy megy benne a hetedik generációs processzor.
Persze ha már a legújabb BIOS van fent akkor simán lehet cserélni és menni fog.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@FaLchioN: akkor inkább ved meg azt a proccit, vga meg rá ér később pl nyár vége felé.

https://hardverapro.hu/apro/i5-7500____20210323-ig_garanciaval
https://hardverapro.hu/apro/intel_core_i7-6700_34ghz__socket_1151_sr2l2_cpu_processzor
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@r2d2: 6.,7. generációs i5-el már nem jár jól. Akkor inkább Coffee Lake I5 . A 8. generációs i3-k már tudják azt ,mint az előző generációs i5-k és néhol még felül is múlják őket. Új gépet vétek már régebbi generációval építeni hacsak nem I7-t rak bele.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@V1VOnX: Úgy mondod a hetedik generációt réginek,mintha Core2-t tennék össze 😆
Threadripper/8700k + 1080TI SLI alatt nincs élet? 😆
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FaLchioN: Egy szóval sem mondtam.

r2d2
Elnézést kérek. Este volt és nem olvastam el a posztot figyelmesen.

Ha így áll a helyzet ,akkor az alaplapját figyelembe véve számára a jó választás egy I7 7700 vagy egy I7 6700 lenne tudván,hogy a lapja nem tuning lap.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@V1VOnX: Csak hogy ö nem új gépet szeretne jelenleg, hanem a mostanit fejleszteni, és az 1050 ti ami van most neki, az teljesen meg felelő.
Írtuk többen neki, hogy procit cseréljen inkább, és írta is, hogy egy i5 7500-st gondolt bele, ami igazából mint proci, bőven elég bármilyen játékhoz.
Összesen 8%-kal gyengébb, mint egy I7 7700-as.
Haveromnak raktam össze gépet, I5 6600k-val, 8GB 3000mhz predátorral, meg egy asus gtx1050ti oc 4GB-és karival, és eléggé elveszhető beállításokkal tud játszani, szóval a srácnak, már az az i5 7500-as proci is elég nagy előre lépés.
Akinek meg 7. generácios i5 vagy i7-es van, annak pl felesleges 8-ra váltani, akkor inkább várja meg az ember a 9-es szériát.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Azért ha már van egy 6 vagy 7. generációs processzort támogató alaplapja akkor én nem ajánlanék 8. generációt mert azzal többe fájna a dolog, mert alaplap is cserére szorulna. 6 vagy 7. generációval is le lehet még lenni évekig, sőt akinek 4. generációs i5 vagy i7 van még, az is bőven jó manapság.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: i5-4590 base clock 3.3Ghz 4/4 es.
Néhol van cpu limitem (váltanék de akkor kéne lap is ram is esetleg hűtő csere) de elég jól mennek a mai játékok is. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Ezért is mondom, hogy 6 vagy 7. generációról nem érdemes még 8. generációra lépni.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: Köszi a tippeket! Az a +2 mag már valszeg kielégíti az igényeimet majd. 😀
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: A vége az lett,hogy beszereztem egy 7500-at 1 év garival,beszámítással 30-ért.
Köszi a segítséget!
0
0
0
0
r2d2 avatar
@FaLchioN: vga-t meg csak akkor vegyél szerintem, amikor a 2-ezres széria kijön, talán akkor esnek az árak pár ezerrel.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FaLchioN: I7 sokkal jobb választás lett volna. Bár ez attól függ,hogy hány évre tervezed használni a gépet. Ha neked jó,hogy 100%-on pörög a proci mindenhol,akkor hajrá 😀.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@V1VOnX: már bocs de nem fog 100-on pörögni minden hol!! hagyjuk már ezt..
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@V1VOnX: 100-on pörögni 😆dd nem streamelek,nem kell az i7. i5 kiváló gamingre, de én kérek elnézést,hogy ilyen szart mertem venni 😆
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FaLchioN: Nem kell stream ahhoz,hogy 100%-on pörögjön. Próbáld ki a Watch Dogs 2-t vagy az AC😲-t és meglátod 😀. De sorolhatnám. A lista elég hosszú ahol a 4 magos/4 szálas i5-k maxon pörögnek folyton.
Hol érdekel engem,hogy mit vettél? Pusztán segíteni próbáltam. Az a te magánügyed,hogy nem biztosítod be magad a jövőre nézve azzal a procival.
Ha neked ez megfelel (főleg,hogy a jövőbeli játékokhoz a maximális játékélményhez legalább i7 kell a régebbi generációkból ) akkor hajrá 😀 .

r2d2
Javítom neked : Sok helyen.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Én nem játszok olyanokkal amik kipörgetik 100%-ra folyamatosan, de azt tudom, hogy van ami képes lenne rá. Mondjuk a Payback alatt én is láttam már 100%-on, de átlagban 80% fölé nem ment.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@reszler112233: Witcher 3 pld kipörget 100%-on Novigradban lazán egy 4 magos I5-t. Watch Dogs 2 is ilyen volt.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Ha Kártya vásárláson töröd a fejed és a megjelölt típusok közül kellene választani akkor az RX 580 vagy az 1060 de abból a 6GB-os, ezek egy szinten vannak, játék válogatja melyiken fut éppen jobban. Persze ezeket csak akkor vedd, ha a jelenlegi árakat nem látod magasnak, egyébként inkább várj vele és inkább egy 8. generációs Intel-t vásárolj azon belül is az i5 szériából (vagy egy vele egyenértékű Ryzen-t.)

Ha 1050Ti-ről szeretnél váltni akkor a két említett modell alatt nem érdemes gondolkodni, nem fogja megérni a csere.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FaLchioN: Mi bajotok a g4600-al? nekem G4560 am van és ahogy nézem a youtube os teszteket még a ryzen 1600-at is veri Rx580 párossal ugye nekem is 580 am van g4560 al és FULLHD ba átlag 60 fps megvan, úgy hogy a VGA 100%-on megy míg a procim csak 55-60%-on tudom nem nagy szám proci de egy 1060/Rx 580 al még elboldogul a 1070 hez már kevés.
én nem bántanám azt a procit a helyedben még ebben az évben ha játékra használod csak a géped,persze ha videót vágsz vagy streamelsz akkor jól jöhet a több mag/szál de természetesen a te döntésed,ez csak egy ötlet volt.

csak h mondjak pár ismertebb játékot, Cod WWII,Far Cry 5, Doom, PUBG, ezeknél mind mind 100%-ra kihajtja a VGA-m a Procim úgy hogy 80%-fölé egyik játéknál sem megy a proci terhelés, igaz a Pubg nincs maxon csak Med en asszem.

Nem vagyok szaki ez csak saját tapasztalat,sztem inkább Vga-t vegyél
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@bukta2: Egy idő után bántani kellett vna, most jó áron ki tudtam fogni ezt amúgy tényleg nem volt rossz.
0
0
0
0
FeRR avatar
Sziasztok! Új kártya vásárlását fontolgatom. A jelenlegi egy ASUS R9 280x TOP II, de már mikor megvettem artifact bugos volt.... igazából jól viszi a gameket, csak rohadtul zavar, hogy egyes játékoknál előttem terem random egy fal a talajból... namindegy.
Aki ismeri ezt a kártyát, az tudja, hogy elég bivaly, viszont már szeretném egy erősebbre cserélni, mert a mai game-eket már nem viszi fullon. Mit tudnátok ajánlani? Leginkább ASUS-ban gondolkozok továbbra is, AMD-ben ha lehet, olyan 100ezer forintig. Néztem neten, de nem sok lehetőséget találtam, esetleg tudnátok ajánlani valamit? Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 10
bukta2 avatar
@FeRR: Én várnék még egy picit a helyedben, mert még drágák a kártyák és középkategóriában már nem nagyon találni 100k ért kártyát sajnos. de persze ki kell fogni, használt is játszik? esetleg garanciás?
0
0
0
0
Kelori avatar
@FeRR: Az AMD kártyák árait sajnos sokkal jobban feltolta a bányászat így mindenképp nvidiát javasolnék most. Bár azok is sokkal drágábban mennek mint ami az ajánlott fogyasztói ár. Gtx 1060 3gb 100 ezer forint körül mozog most, annyit pedig nem ér mert annyival nem erősebb a mostani kártyádnál.

Ba mindenképp újítani szeretnél akkor használt kártyába gondolkodj. Hardveraprón van sok jó ajánlat.

Ha viszont új kártyát akarsz mindenáron akkor én azt javaslom hogy várj. Sokan lépnek ki mostanság a mining bizniszből, akik meg maradnak szép lassan átváltanak asic-ra.
0
0
0
0
FeRR avatar
@Kelori: persze, azért írtam 100-at, mert még annyit se költenék rá, csak reméltem, hogy azért kapni annyiért újonnan valamennyit. Használtat nem vennék, Hardveraprón gondolkoztam bontatlanokba, úgy is megkapni őket 20-30%-al olcsóbban. Csak nem tudom mi legyen.. gusztustalanul felmentek az árak, én is azt néztem
0
0
0
0
ors11 avatar
@FeRR: Költsd a 100k-dat konzolra 😃 A ps5 úgy se fog jönni még egy ideig. A mostani árak mellett megéri konzolt venni.
0
0
0
0
FeRR avatar
@ors11: PC párti maradok, köszi 😃 ahhoz meg nagy TV kéne, hely, stb.. megvagyok a géppel teljes mértékben 😃 plusz konzolra 20k-kat költeni amint kijön egy jó játék, előrébb vagyok egy új karival..
0
0
0
0
Kelori avatar
@ors11: Ha csak játek a cél akkor nem rossz befektetés a konzol. De én pl. nem tudnék meglenni a PC multifunkcionalitása nélkül, és ezzel szerintem még sokan vagyunk így.
0
0
0
0
ors11 avatar
@Kelori: Azért javasoltam neki, mert már amúgy is van egy korrekt gépe 😃 (Nekem is van egy régi vasam ) Amellé meg teljesen indokolt volt nekem egy Ps4, hiszen a csak a videókártya árak emelkedése elég volt, hogy kihozzon mindenkit a sodrából 😃 ( ahoz jönnek még a ram árak, meg amúgy se olcsó egy új gamer gép 😜 )
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Kelori: Nem vagy vele egyedül. Mezőgazdaság a fő tevékenységünk és abban is elég sok papírmunka van amit gépen kell kitölteni, és neten beadni, így nekem a PC nagyon is fontos. Játszani meg egyre kevesebbet játszok, főleg kora tavasztól késő őszig, de ha enyhe a tél akkor még télen is vannak napok amikor max fél órát ha játszok. Viszont ha olyan az idő, hogy a lakásba szorulok és van időm játszani akkor legyen is mivel, így mivel PC fontos szempont akkor az legyen inkább aránylag erős. Így nekem a konzol kilőve, mert napi fél óráért be sem kapcsolnám, de a PC minden reggel indul, ha más nem időjárás nézése miatt.
0
0
0
0
FeRR avatar
@reszler112233: igen, én is itthonról dolgozom, nem sokat játszom mostanában, de már rá fér az újítás a gépre. Ramot is tervezek venni, meg videókártyát, procit majd később cserélek, nincs vele bajom. De a kártya nagyon fontos lenne már 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FeRR: Én még várnék a VGA vásárlással. Ahogy nézem a piacot, kezd a bányászláz lemenni, és a kártyák árai is kezdenek csökkenni. Én ha most kéne váltanom a GTX 660-ról fix, hogy várnék, de én még a bányászláz kirobbanása előtt beruháztam az 1060-ra, amit akkor 104-ért vettem vadi újonnan.
0
0
0
0
Cole10 avatar
Sziasztok!

Itt van 4 db gtx 1060 6GB kártya elmondaná valaki hogy ezek között van valami különbség melyiket érdemes venni? sokan azt mondják inkább rx 580 kellene de valahogy nem preferálom az amd kártyákat egyszer volt és az bőven elég is volt! Az nvida support támogatása szerintem sokkal jobb! Képfelbontás 1920x1080 p!

1. kártya
[LINK]
2. kártya
[LINK]
3. kártya
[LINK]
4. kártya
[LINK]

????
0
0
0
0
💬 15
Bronson avatar
@Cole10: A strix egyértelműen! legjobb hűtés és alap órajelek, valamint tuning potenciál!
0
0
0
0
Cole10 avatar
@Bronson: és szerinted jó választás a 1060 6GB???
0
0
0
0
CuRi avatar
@Cole10: [url]https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=MSI+GeForce+GTX+1060+6GB+GDDR5+192bit+PCIe+GTX+1060&gclid=Cj0KCQjw5LbWBRDCARIsALAbcOeJjwHEyP34IrmjmdJfuDCIvfx3HXx8gHGHCJMkVsXvfXqEmJwFotwaAln9EALw_wcB[/url]

Itt azért jobb árakat találni 😀

Amúgy én a Gigabyte-ot preferálom, azon belül is a 3 ventis Aorus nagyon szimpi:
[LINK]

Az RX580 túl van árazva, GTX 1060 valamivel erősebb, és az RX drágább is tőle ahogy nézem itt az árakat, szóval szerintem nem kérdés, hogy 1060
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@CuRi: A 1060 pont,hogy gyengébb ,mint a 580 manapság de m1. Ökörségeket ne terjessz 😉 .
0
0
0
0
CuRi avatar
@V1VOnX: Én a videókban mashogy lattam. A tanacsaidra pedig nem szorulok ra koszonom, gyere holnap is és próbálkozz be másnál a lekezelő stilussal te hatalmas hardver szaki😀😉))
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@CuRi: A régi videókban* valóban jobb volt. Azóta számos driver frissítést kapott és erősebb lett 😀 . Nem lekezelő pusztán irritál a tudatlansága egyeseknek. Elég az oldalnak Gabika,nem kell ide az még,hogy te is félrevezess másokat 😉.
0
0
0
0
CuRi avatar
@V1VOnX: Akkor az a 3 FPS legyen az össz örömöd baratom (már ha van ennyi különbség és tenyleg az RX javára) engem aztán nem izgat. Tudod a stílus maga az ember, és a tudatlansagot nem videokartyakban merik, de orulok hogy valakinek ennyi ideje van ezekre, és itt kielheti a szocialis életét, és elhitetheti másokkal hogy mekkora Jani. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@CuRi: Jó az néhol 10-nek is 😉 . Tudod a tudás maga az ember,nem pedig a stílus. És egyáltalán nem voltam lekezelő veled. Kár,hogy a felfogás szinted egyenlő a nullával.
Ha nem vetted volna észre ez az oldal hardverekről szól. Itt ha okoskodsz és beégsz ,akkor igenis tudatlan vagy 😉 .
A szociális életemmel semmi baj. Viszont ajánlok egy kiváló orvost. Talán tud segíteni a nézeteid helyrerakásában 😉 .
0
0
0
0
CuRi avatar
@V1VOnX: Nagyon beegtem így hajnali 1 fele, nem is tudok most ez miatt aludni, de hol meg ki elott? Ezt a tudás maga az ember bölcsességet vésd kőbe és nezegesd egy darabig még, mert sajnos nagyon messze allsz tőle, és kivancsi lennek, hogy az elet mas területein mekkora ez a tudas😀 Nem fűzök hozza nagy reményeket az eddigiekbol kiindulva... Nem kell orvos hisz veled beszélgetek, te csak úgy gyogyitod a hardvereim (nevető izmaimat legalabbis tuti) 😀 Én egyaltalan nem okoskodtam, te viszont alaptalanul lehurrogtal, de hogy ertsd is amit mondok lefordítom a nyelvedre: az 1 biteddel nem te döntöd el ki a tudatlan és ki nem, bármennyire is szeretned. Tudod ha normalisan korrigaltal volna, akkor én utananezek, és elismerem hogyha valamit rosszul mondtam, így azonban annyit sem ersz, hogy bepotyogjem a YouTubeba és utánna nézzek, mert én tisztában vagyok azzal, hogy az intelligenciam nem azon mulik hogy itt veszekszem egy random arccal 3-5-10 fps-en. Engem pedig az irritál, hogyha valaki feljön gepigenyre, és az számára a tudás hatalmas fája, hogy megnéz pár videót, megállapítja melyik hardver az erősebb (vagy jól vagy rosszul) , és utana feljogosítva érzi magat, hogy nagyképű módon lehurrogja a masikat, mert o aztán kurvara le diplomázott a hardver szakon és ezt mindenkinek meg kell mutatni😀 Na jo éjszakát.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@CuRi: Szájkarate helyett menjetek inkább szobára.... jézus mária... 😂😂😂 Mi ez itt óvoda? 😊

Amúgy meg igen,régen a gtx 1060 volt a jobb de azóta fordult a kocka,az az is igaz hogy minimálisan... ezen kár volt összevesszetek...a 2 kártya 1 szint hil ez hol az a jobb.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@CuRi: Annyi különbséggel,hogy én nem pár videó alapján szereztem a tudásom hanem próbáltam is már ki az említett kártyákat 😉 . Arról nem is beszélve,hogy számos fórumot elolvastam Benchmark képekkel csatolva.

Javaslom ,hogy külön paragrafusokra bontsd a mondandód különben egy összefolyt katyvasznak néz ki az egész ,amit kész agyvérzés elolvasni. 😀

Nem volt alaptalan. Jogosan szálltam rád. Én nem döntök el semmit,te magad bizonyítottad,hogy nem vagy hozzáértő , erről ennyit 😃 .

Hozzád meg főként nem lehet nagy reményeket fűzni. Alapból ha már előítéletekhez folyamodsz ott ástad el magad és bizonyítottad,hogy milyen gáz egy ember is vagy valójában. Hajrá 😀 .
0
0
0
0
Bronson avatar
@Cole10: Persze hogy jó... más választásod nagyon úgysincs, mivel amd nem jöhet szóba nálad...
0
0
0
0
Cole10 avatar
@Bronson: Köszi szépen mindenkinek!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Cole10: A felsoroltak közül egyértelműen az Asus Strix.
Viszont árban itt az MSI verzióból ez: [LINK]
Árban ugyanott van de ennek hűtése kiváló. Nekem ilyen van már több mint 1 éve és tapasztalat után írom ezt.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@Cole10: Szia! én a helyedben gyűjtenék még pénzt ha nem ázónál kell kb: 50-60 ezret és már használtan tudsz venni egy gtx 1080-ast asust.

https://hardverapro.hu/apro/asus_rog_strix_gtx_1080_8gb_15_ev_garancia
https://hardverapro.hu/apro/asus_geforce_gtx_1080_8gb_gddr5x_256bit__2ev_garancia
0
0
0
0
DDarkness avatar
Üdv. Szerintetek megéri most GTX 970-re váltani? 1050Ti-m van és kb 5000Ft pluszomba fájna a dolog ha elviszik a 1050Ti-t.
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@DDarkness: Mindenképp, a 970 sokkal erősebb!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@DDarkness: Mindenképp ! Mégha nem is garis a 970! Jóval erősebb.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@DDarkness: hát hogy a viharba ne érné meg! sokkal jobb kártya a 970! 😉
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Sziasztok !
Gondolkodtam a jelenlegi kártyám levántásán egy Asus Strix Vega 56 OC-ra .
Néztem pár videót az idei évről és rengeteget javult a Vega teljesítménye a drivereknek hála (finewine beütött). Húzva,alulfeszelve még beéri a 1080-akat is néhol és rengeteg helyen veri a sima 1070-t , a 1070ti-vel nagyjából egában van ,néhol alulmarad ,néhol meg fölényeskedik (persze nem Nvidiára agyonoptimalizált játékokbeli összehasonlításról van szó) . Fogyasztása elég sok viszont alulfeszelve ez jócskán javítható. Egyedüli ok amiért váltanék rá a Freesync-es monitorom.
Mit gondoltok ? Jó választás? Vega mellett is érvnek tartom azt,hogy az értékét jól tartsa ellentétben az Nvidiával aminek folyton ugrál az ára ide-oda rendkívüli mértékben.
Vagy váltsak 1080-ra? Viszont akkor a "tearing" ugyanúgy megmarad mert nem működne a Freesync továbbra sem.
0
0
0
0
💬 25
FaLchioN avatar
@V1VOnX: Nem hinném,hogy a 1070TI-ról nagy váltás lenne a 1080 vagy a Vega, talán a 64... ha nem sürgős én megvárnám a 20xx szériát 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FaLchioN: 10% kb az előnye a 1080-nak. Húzott 1080-nak több. Vega igazából csak a freesync monitor miatt jött szóba,mint lehetőség nálam.
64 méregdrága és ragaszkodom az Asus Strix verzióhoz Vegáknál a konfigom miatt. A többi 64 Blower stílusú ami nem jön be . 😃
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Ha marha jó áron találsz Vega 56-ot akkor hajrá, de én megvárnám minden esetben az új szériát.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@LordSzalko: 170k-ért van fent hardveren bontatlanul 33 hó garival Strix Vega 56. Nem mondanám soknak érte. Új szériát nem várom meg mert addigra nagy valószínűséggel eladom a gépem 😀.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@V1VOnX: Kezdem nem érteni... új gépet építenél akkorra? 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FaLchioN: Nem. Kocsit veszek és kiszállok egy jó ideig a PC gamingből 😀 .
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@V1VOnX: Sok sikert hozzá! Abban hány CUDA core lesz? 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@FaLchioN: Ott másban mérik az erőt ! 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@V1VOnX: Milyen vasat akarsz venni? 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@hashimoto: G Astra,B-s Omega vagy A4-es Audik között gondolkodom 😀.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@V1VOnX: Érdekes lista 😃
Talán az Omegát kockáztatnám meg ezek közül, a másik kettő (nálam legalábbis) erősen felejtős. 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@hashimoto: Igen. Én is azok felé hajlok. Erős motor, főleg 2literes benzineseket keresgetek. Jó tuning potenciál,olcsó alkatrészek. És egész pofásra lehetne őket átalakítani egy kis törődéssel 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@V1VOnX: Ültetgetni meg egyéb búcsús szarokat nem kell ráaggatni, elég szépen karbantartani. Jó cuccok, bírják is, főleg ha eteted, amit sajnos sűrűn kell. 😆 De hát valamit valamiért, ugye. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Ha tudod, hogy ki fogsz szállni a PC gamingből és ráadás hamarosan, akkor felesleges szerintem leváltani a mostani 1070 TI-t csak azért, hogy ki tudd használni a freesyncet. Nem biztos, hogy nulla bukóval kiszállsz belőle, így én inkább gyűjteném a pénzt az autóra.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@reszler112233: reszler112233
Már eladtam szóval mindegy 😃 . Most vitték el pár perce. Azért váltom le,hogy a gépem értéke több legyen. Vagy 1080 kerül bele vagy Vega 56 Strix . Bár 980ti xtremen is gondolkodtam .
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Ha már elment akkor mindegy, de ha még pár hónapig használod, akkor nem biztos, hogy egy jobb VGA-val többet fog érni a gép ugyanis többi elem idősebb lesz. Azért is írom ezt mert gyakorlatilag mikor eladtam a 775-s platformú gépem akkor egy két hónappal az eladás előtt akár plusz 10k-val többet ért volna.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@reszler112233: reszler112233
Vega 56 Asus Strix mellett döntöttem. Nincs veszteni valóm. Rendkívül keresett kártya bányászok körében és nagyon felvert árú jelenleg is . Viszont én jó áron jutok hozzá + monitorom ki lesz használva teljesen így . Majd kiváncsi leszek rá,hogy az oldalon rajtam kívül bárkinek van-e olyan kártyája .
0
0
0
0
Bronson avatar
@V1VOnX: Te leszel a legmenőbb srác az egész oldalon, megnyugodhatsz! 😉
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Bronson: Semmi menőzési szándék nem volt benne. Csak jó hasonlítási alap leszek az oldalon azok számára,akik fikázzák a Vega-t majd vagy csak kíváncsiak,hogy az Nvidiahoz képest hogy áll teljesítményben 😉 . Sosem szándékoztam "menőzni" . Remélem viccnek szántad . 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@V1VOnX: Akkor már eladtad a gépet? És vettél egy videokártyát magában?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Andris18: Jajj..nem. A gép megvan,csak a 1070Ti került más konfigjába. Ma lesz meg az Rx Vega 56 Strix ha minden jól megy.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@V1VOnX: Köszönöm mindenkinek!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Andris18: Már megvan az új kari ! Imádat ! Csak még kicsit alul kell feszelni 😃 .
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Andris18: Nem, csak az 1070 Ti-t adta el.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andris18: Nem,csak az 1070 Ti-t adta el.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Nem tudok dönteni.
Szeretném a lehető legösszeillőbb, legjobb összeállítást megvásárolni, de nem tudok dönteni, illetve olyan szinten nem értek hozzá sajnos.

Jelenleg van egy 1080p 60hz monitorom (http://www.benq.hu/product/monitor/gl2250/features/)

És emellé egy http://gepigeny.hu/user/azuredragon4/eszkozok/186717 gép.
A videokártyát fogom cserélni illetve 2-3 hónappal utána monitort is tervezek.

A monitor választáson áll vagy bukik szerintem az egész, ugyanis ahhoz mérten szeretnék videokártyát választani.

Egyrészt nem tudom, hogy mi éri meg jobban. Melyikkel járok jobban.

Ha maradok az 1080p-s felbontásnál, de 144hz-es monitort veszek,
vagy ha 1440p felbontású monitort veszek, de 60hz-eset.

144 hz-es 1440p-s monitor kicsit drága, annyi keretem nem lenne, 70-80 ezer maradna monitorra kb. Ebből kell gazdálkodnom.

Ehhez képest nem tudom eldönteni, hogy melyik videokártyát vegyem.
Ha 60hz de 1440p akkor sima GTX1070 elég, szerintem. (vagy nem?)

Viszont ha 144hz-es monitort veszek, ahhoz lehet kevés már kicsit az 1070..?
Akkor inkább 1070ti? Vagy az meg annyival nem jobb, mint a sima 1070-es kártya, akkor már inkább vegyek egy 1080-at? Az 1070ti egyeltalán nem éri meg? 60 hz-hez túl sok, 144-hez meg még mindig kevés?

Valószínűleg túlkombinálom a dolgot, de nem minden nap költök ennyit és a legjobb választást szeretném megragadni. Mondanom sem kell hogy főleg játékra használnám az összeállítást.

Némi tanácsot szívesen fogadnék. Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 6
reszler112233 avatar
@azuredragon4: Monitor ügyben fogós kérdés, mert mindenkinek más az igénye. VGA viszont R9 390 váltása esetén szerintem az 1080 a jobb, ha teljesítményt is akarsz javítani. Viszont ha nincs igazam, úgy is jön valaki és kijavít.
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
@reszler112233: Nem tudom.. Nincs ötletem. Egy gtx 1070ti n gondolkodtam
0
0
0
0
hashimoto avatar
@azuredragon4: Az 1070ti nem éri meg, akkor már inkább 1080.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@hashimoto: bszilvagyi
Ha jó áron van megéri az 😀. Én nekem pont van egy eladó Strix 1070Ti ha érdekel. Vega 56 Strixre váltok Freesync-es monitorom miatt.
Húzva leveri a 1080-ak nagy részét (természetesen nem húzott 1080-akat ). Csak 1 db 8 Pin-es csatlakozót igényel de ezek ellenére is OC király a kártya.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@V1VOnX: Én is úgy gondoltam, ha jó áron van, persze megéri, de múltkorában még úgy volt, hogy az 1080-as kijött egy pici pluszpénzzel. 😃
0
0
0
0
enslaved avatar
@azuredragon4: 60hz 1440p = GTX 1080
Ezzel jársz a legjobban a monitor keretei miatt.
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok!

FX 6350 + 8GB RAM-hoz r9 280X vagy GTX 1050, esetleg valami középkategoriás RX széria?
(a késöbbiekben váltanék majd i5 4460-ra + 8gb rammal)
Tápegység FSP Hexa 500 / Raider 500-550

Ezek fejében melyiket ajánlantok?
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@Athis18: Inkább 1050TI vagy egy RX szérie közepe.
Viszont tanácsom az hogy ha már platformot lépsz, ne negyedik generációs platformra hanem inkább 7 vagy 8-adikra ha Intel az elsődleges, de ha nem akkor várd meg a Ryzen Refresst.
0
0
0
0
no avatar
@Athis18: 280x az erősebb az 1050-nél. 1050Ti-nél már változó a helyzet, ott majdnem, hogy a játék válogatja melyiken fut jobban.

Ajánlom az UserBenchmark-ot gyors szemlének, komolyabb vizsgálódásra meg a Youtube-on találsz teszt videókat a kártyákról. Azok nem hazudnak sosem. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Athis18: Már ajánlottam a 1050 Ti-t neked. Nem tudom,hogy hová figyeltél 😕 .
Ahogy Szalko mondta valóban játék válogatja de a 1050Ti jóval kevesebb fogyasztás alatt hozza azt,amit a r9 280x tud. Ezért is éri meg jobban. Elvégre még legújabb széria,jönnek hozzá folyamatosan a frissítések és energiagazdaságosabb is 😀.
0
0
0
0
Athis18 avatar
@V1VOnX: Szeretek megfontoltan vásárolni, és tobb ember véleményet kikérni 😀 De köszönöm
0
0
0
0
Hunork avatar
@Athis18: Egyértelmű, hogy minden opciót figyelembe véve (tudás, fogyasztás!!, halk működés), a GTX1050Ti a nyerő.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció