Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
grabka avatar
Sziasztok!

Ismét kérném a segítségeteket. Milyen kártyát ajánlanátok lehetőleg 60.000 forint alatt? Pár hónapra kéne csak míg össze nem jön a cash GTX 1080 ti-re és addig ne porosodjon a többi alkatrész.

Jelenleg így áll a konfig:
- Alaplap: msi X99A SLI Krait Edition
- Processzor: Intel Core i7 5820k
- Táp: EVGA Supernova 750 G2
- RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz DDR4
- SSD: Samsun 850 EVO 250GB

Én egy GTX 1050 ti-re gondoltam.
0
0
0
0
💬 17
Puffin avatar
@grabka: Mivel manapság mást nem nagyon kapsz ezért az jó lesz.
Amúgy a táp Overkill, ha nem akarsz SLI -t.
0
0
0
0
grabka avatar
@Puffin: A végső cél az lesz, csak tudod apránként pakolom össze, mivel nem egy olcsó mulatságról beszélünk.

Hogy üzembe helyezzem úgy gondoltam megérné vennem valami kis VGA-t aztán majd túladok rajta amit betudok újítani egy gtx 1080 ti-re.

Köszi a segítséget. Persze ha másnak is van gondolata szívesen várom, addig elkezdem böngészgetni a 1050-eket
0
0
0
0
Puffin avatar
@grabka: Felesleges az SLI, nem hoz annyit amennyibe kijön. Egy kártyás rendszert meg egy 550-es táp is bírja.
0
0
0
0
grabka avatar
@Puffin: VR-nél sem használnám ki?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@grabka: Én is full fölöslegesnek tartom a több kártyás rendszereket... legtöbb program nem is támogatja őket,ahhoz jó hogy a Benchmark teszteket döntögessen az ember vele de kitörölheti a seggét vele 😃
ha munkára állítja össze az ember az más kérdés, de ha játékra akkor egykártyás rendszer a nyerő. (Szerintem) meg aztán egy 1080Ti nem egy gyengusz kártya... de gondolom nem játékra lesz a géped építve mert akkor a proci-t sem értem egy i7 7700k kenterbe veri játékokban,És bőven olcsóbb is.
0
0
0
0
grabka avatar
@bukta2: játék/munka egyaránt.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@grabka: munkára meg nem ilyen videókártyákat használnak
az sli sok esetben többet árt mint használ hibák lépnek fel crash flickering stb...
0
0
0
0
grabka avatar
@MC MaRcI: Akkor miféle VGA-t? Vevő vagyok a tanácsokra. Nyilván a már meglévő konfigon nem nagyon szeretnék változtatni, majd csak párév múlva. Tehát végülis csak a VGA ami hiányzik, mert lecserélem a procihűtőt is egy Noctua NH-D15-re

Amit szem előtt tartottam mikor a VGA-t kinéztem az a VR ready, 4k, meg hogy a piacon most nagyon erős. Ha jól tudom csak a Titan X veri.

Ez a VGA egy 4k-s TV-t és 2 Full HD monitort kell majd hogy kiszolgáljon. Nem szeretnék semmi fennakadást.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@grabka: A Titan XP erősebb csak nála.
Csatlakozom a többiekhez, nem sik értelme van az sli-nek. Jobban jársz, ha azt a pénzt elrakod, és a következő széria megjelenésével mérlegeled, hogy hoz-e annyi pluszt, hogy megérje váltani, a rávaló meg már úgyis meg lesz. Mondanám hogy akkor inkább vedd a Titan XP-t, de elég nehéz beszerezni
0
0
0
0
Puffin avatar
@H-ECTOR: A Titan Xp szerintem nem éri meg azt a felárat amennyivel többe kerül mint egy 1080Ti.
0
0
0
0
Hunork avatar
@grabka: Zotac GTX1080Ti Amp Extreme. Három évig elleszel vele. Tök hülyeség a SLI, plusz az Elmű csak örülne, az meg kinek jó? Hacsak nem három 102 cm-es kijelzőn nyomod. Kérdés, hogy ebből csak egy lesz játékra, a többin megy a net, face, office...stb? Bár az említett kártya alapból 4 monitorra képes, nem gyengén. Az ára sem gyenge, 300k körül van. 😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Hunork: meg 4k-ban azt ne hidd hogy kompromisszummentesen fog játszani évekig
nagyon sok múlik a játékok optimalizálásán és amiket most az e3-on bemutattak néhány cucc döbbenet ahogy kinéz szóval gépigények is valószínűleg elég nagyok lesznek

itt is soknál nincs meg a stabil 60
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: btw a kijelző mérete lényegtelen, csak a felbontás számít félreértés elkerülése végett.
0
0
0
0
grabka avatar
@LordSzalko: Én nem értettem félre semmit. Köszönöm a segítségeket.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@grabka: Ideiglenesen vegyél valami ezer forintost használtan, hogy adjon képet és kész.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@grabka: vagy vegyél használtan egy gtx 970-et vagy egy gtx 780 ti-t!
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
Honnan lehetne venni rx470-570-480 videókártyát? Vagy már esélytelen?
0
0
0
0
💬 10
Puffin avatar
@kenyerlangoss: Várnod kell az új szállítmányokra.
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@kenyerlangoss: Vagy keresel használtan. Vagy lemondasz róla és veszel egy 1060-at vagy használt 970-et, 980-at vagy 290X-et vagy 390/X-et.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@kenyerlangoss: Érdeklődj tőle, hátha van neki:
[LINK]
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@hashimoto: Köszi! Írok neki. Használtan nem akarok venni.
Ha pedig neki sincs, akkor várok.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@kenyerlangoss: Én is tőle vettem az enyémet, tökéletesen működik, új, garanciás. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@kenyerlangoss: erre felénk az RX580 az olcsóbb mint a 480,csak mert látom azt nemírtad, bár azt sem találni már,én is az utolsót vettem meg.mákom volt.
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@bukta2: Jó az 580 is, csak az lemaradt. Merre amúgy?
Mert Romániába lehet kapni rx470-et 63e forintért, de Bukarest messze van.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@kenyerlangoss: Németország 😃
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@bukta2: Az még messzebb van. 😂
Megnézem ma a helyi számtech boltokba.
0
0
0
0
Hunork avatar
@kenyerlangoss: Én lehet, hogy hamarosan eladom. 😀
0
0
0
0
Szilinnyo avatar
Tanacstalan vagyok! Egyik naprol a masikra a monitorom no signal imput-ot ir es nem erzekeli a billenyuzetet a gepem... mindenz kihuztam es bedugtam ujra de semmi... valaki nem tud ebben segiteni?
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@Szilinnyo: Másik billentyűzettel próbáltad már?
0
0
0
0
Szilinnyo avatar
@reszler112233: Sajnos nem otthon vagyok igy se bill se monitor... DE. Az egeremet sem erzekeli!!! Hangfal jo! De ha bekapcsolom akkor nincs windows hang.... wtf?😞 sos
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Szilinnyo: Ez így fogós dolog. Én megpróbálnék egy rendszer visszaállítást egy korábbi időpontra amikor még jól ment minden, már ha van létrehozva helyreállítási pont, illetve el lehet addig jutni valamilyen módon. Ha nem akkor marad az újratelepítés.
Bár jó lenne tudni a gép pontos adatit. Az első kérdésedből kiindulva lehet VGA vagy akár tápegység gond is.
0
0
0
0
Szilinnyo avatar
@reszler112233: A gepem pontos adatai fent van itt az oldalon. De hogy a fenebe mehet tonkre a semmitol... en vagy vga,tap esetleg alaplapra tippelnek. De basszus nemar.. holnp beviszem valami szamitogepes boltba hatha jo hirt kozol.....
0
0
0
0
kailee avatar
Üdv
Kis tanácsra lenne szükségem.

Nemrég akartam venni RX580 at de pehemre pont, akkor akartam, amikor mindenhol elfogyott. Megrendelni még sikerült de csak úgy hogy 1 hét mire megérkezik a raktárba. ez azóta se történt meg és a bolt szét tárta a kezét, "nem tudjuk mikorra lesz újra elérhető ,ha nem akar várni, szóljon a rendelés visszavonásáról". Mondanom sem kell jó szar bolt az ilyen aki nem megtartani akarja a vásárlót hanem inkább elküldi.

A lényeg az, hogy több boltot is végig kérdeztem, hogy mikorra lesz elérhető, egyiken se tudták megmondani.
Ez volt a kiszemeltem:GIGABYTE AORUS Radeon RX580 XTR 8GB

A kérdésem az próbáljak meg várni hátha lesz előbb utóbb. Vagy érdemes venni inkább egy másik fajtát.
Ezt a 2 egyedet szemeltem ki. az 1060 közelebb van az árához de csak 6GB míg az 1070 8GB de drágább teljesítményben jobb viszont.
- GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1060 6G 9Gbps 6GB GDDR5 192bit PCIe (GV-N1060AORUS-6GD)
- GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit PCIe (GV-N1070G1 GAMING-8GD) Videokártya

Hosszú távra tervezek nem csak 3 évre olyan minimum 7év.
Melyiket érné meg jobban a 2 kártya közül? illetve érdemes e várni az RX 580 ra

Válaszokat előre is köszönöm.
A gép amiben benne lesz: https://gepigeny.hu/user/kailee/eszkozok/225423
0
0
0
0
💬 15
hashimoto avatar
@kailee: 7 évre tervezni lehetetlen, addigra bőven elavulnak ezek a cuccok. Nem a te hibád, nem a cucc hibája, hanem a rohamos fejlődésé, meg azé, hogy hetente szarnak ki újabb kártyákat, és újabb optimalizálatlan fosokat. 😆

Ha van rá pénz, és "sürgős" akkor az 1070, de ha tudsz várni, megvárhatod az 580-at is, mivel olcsóbb, és nincs annyira nagyon sokkal lemaradva az 1070-től.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@hashimoto: Hát ha úgy vesszük a GTX480 bírta a 7 évet. Igazából ami DX11 az megy rajta. Nyílván nem maxon, de ment. Viszont kinek mi az igénye.
Enyém rend szerint jóval alacsonyabb mint az átlag (Legalább is így pc játékok terén)
0
0
0
0
kailee avatar
@hashimoto: nem lehetetlen az a 7 év. 😃 a mostani is 7 éves és vga-n kívül minden bírja benne. nekem meg nem akkora a játék igényem hogy ha már 60 fps alá esik az fps rohanok a boltba venni másikat. A mostani kártyán még a bf1 is elmegy noszogatva ugyan low med grafon vegyesen fullhdba de megy. hasonlóra számítók 7 év múlva az új vason is. bár lehet addigra már a játék ra szánt időm is annyi lesz hogy nem is fejlesztek tovább.

Várni várnék csak a baj az hogy ott van megvéve az összes alkatrész az új gépbe azt áll a szekrénybe mert nincs vga 😃 ha csak 1 hét lenne és biztos lenne akkorra megvárnám simán az 580-at de sajna semmit nem mondanak.

Palit Super Jetstream elgondolkodok bár amelyik bolt adja ugyan annyiért nem éppen tetszetős nekem.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@kailee: Én sem terveztem az előző GTX 660-asom leváltását 2,5 év után, mikor megvettem, hanem 4-5 évre terveztem, de be kellett látnom, hogy lépni kell, ha normálisan akarok játszogatni, pedig én is gyakorlatilag csak télen tudok többet játszogatni, mert a mezőgazdaság kora tavasztól késő őszig lefoglal napközben, és esténként sokszor csak átnézem az időjósokat és az e-maileket. Én a mostani 1060-asomat is max 3-4 évre saccolom, de amilyen gyorsan fejlődik a technika, lehetséges, hogy ez is hamarabb fog lecserélődni.Igaz ahhoz már Processzor csere is kéne valószínű, de az még jócskán odébb van.Számomra a mostani felépítményem bőven elég, max memóriát fogok bővíteni.(Már ha visszarázódik az ára a normális szintre, addig nem.) Az FPS-el meg én is úgy vagyok, hogy ha megvan a 30 akkor már nekem megfelel. Viszont a 660-assal előfordult, hogy alá esett itt ott, és mivel lehetőségem volt váltani, megléptem.(Lehetett volna a játékokban visszább venni a grafból, de ha tovább használom a 660-ast akkor nem tudtam volna jó áron elpasszolni a használt piacon, mert nem lett volna rá már garancia sem. Így én még 28k-ért el tudtam adni a 660-ast.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@kailee: Ha hosszútáv a lényeg akkor egyértelműen 1070 Nvidia fronton amit írtál is. Az viszont könnyen lehet, hogy az 1070 is kevés lesz 3-4 év múlva, hacsak nem javítanak az újabb AAA játékok optimalizálásán.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@kailee: Plusz még annyit fűznék hozzá, hogyha az 1070 mellett döntesz, akkor inkább a Palit Super Jetstream-et válaszd, jobb mint a G1, és ugyanabban az árban van.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@kailee: Ahogy írtam másik fórumban is valakinek a gtx el sem lehet mellé lőni (1060) csak az rx 580 nál ott a +2gb vram ami később még jól jöhet énis azért vettem azt, de ha van pénzed akkor igen az 1070 es gtx jó lehet egy pár évig még biztosan de nem 7 évig. 😀
0
0
0
0
kailee avatar
@bukta2: A mostani kártyámra sem lehetett volna azt mondani, hogy nem bírja eddig még is bírta 😀 ha 1070 mellet döntök az sem lesz másképp szerintem. 1070 nél kicsit vacillálok, mert olvastam olyanokat róla, hogy amikor passzív hűtésről át áll aktívra, akkor kattog a ventilátora. Most ezt nem tudom, hogy eredetileg ilyen, vagy csak egyes daraboknál, vagy az normális.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@kailee: Az én rx 580 asomnál is van ilyen jelenség,azt írták hogy ez normális dolog ( nálam nem vészes,amióta letettem a gépházat az asztal alá azóta nem is hallom)ne úgy képzeld el hogy durrog csattog 😃 hanem kicsit ciripel,először énis bekakiltam de utána megnyugtattak hogy nem minden kártya csinálja de nagyon soknál előfordul,nemtudod kiszűrni sajnos,de attól a kártya hibátlanul teszi a dolgát! 😉
0
0
0
0
gaborw avatar
@kailee: Felvásárolták az összeset a "bányászok"! Mondjuk én a helyedbe várnék pár hetet, előbb utóbb csak lesz valahol pár darab!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Moon_Breaker: Az 1070 nagyon jó kártya de amennyivel erősebb annyival drágább is sajnos, én 580-ast vennék.90k ért vettem énis,holnap telepítem a windowst a masinára 😀 meg a konzolokba is amd chip van így ami konzol port sztem az jobban futhat amd kártyákon de ezt csak én mondom (sztem!!!!)
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@bukta2: Nyilván ha épp nincs 120ezre GTX 1070-re és nagyon sürgős vegye az olcsóbb radeont, de én inkább raknék hozzá és venném a 1070 -et.

ez pl. egész jól hangzik : [LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
@kailee: Szia!

7 év... a kérdés, hogy a hardver él-e addig. 😀
De ha nem fogod a kijelződet folyton újítani, azaz nem egy 8K monitor/tv előtt ülsz 5 év múlva, akkor miért ne lenne elég? Mindig az igények szabják meg a szolgáltatás színvonalát. Ha maradsz a FHD felbontásnál (nem láttam monitort a cuccaid között, ezért csak tippelem), akkor egy GTX 1070 hosszú távra elég. Spoiler!
Nemrég teszteltünk egy GTX1080Ti kártyát, és simán mondanám, hogy tíz év. Persze a kérdés, hogy működni fog-e akkor?
Ja, és nagyon jó a géped! Gratula hozzá!
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@Hunork: Így igaz. Az igények szablyák meg a színvonalat. Minden ember különböző, így mindenkinek más és más az az igény amit a pénzéből jelenleg ki tud hozni. De ez jellemtől is függ. Van akinek van pénze és fél/1 éves kártyát felújít egy újjabra, és van akinek van pénze és marad egy ideig annál ami van neki.
Én a GTX 1070-et akkor vettem mikor megjelent. Jött az 1080, most az 1080Ti, de nem érzem/éreztem úgy hogy váltanom kellene rá. (Jelenleg nem.) Egy 1070 Full HD-ban jó pár évig, 1440p-ben is, és jó pár játékot még 4K-ban is szépen fog futtatni. Jelenleg "én" Full-HD-ban "vagyok", de ebben az évben át szeretnék váltani 21:9-re, és 2560x1080-as monitorra vagy 1440p-es re.
0
0
0
0
csabika21 avatar
Saját tapasztalat nem érdemes 6 gigás kártyát venni titanfall 2 resident evil 7 szaggat rx 580 ból 8 gigásba bármelyiket ajánlom joban teljesit bármelyik gtx 1060 nál vagy gtx 1070 8 gb
0
0
0
0
💬 12
reszler112233 avatar
@csabika21: Azért előfordulhat, hogy egy FX 6300-as proci egy picit fogja az 1060-at.
[LINK]
Igaz a felsorolt játékokat nem próbáltam.
0
0
0
0
csabika21 avatar
@reszler112233: Fogta ment is vissza az 1060 mer kevés volt a 6 giga rx 580 asom is volt na az mindent vitt maxon szaggatás nélkül most 1070 8gb osom lesz
0
0
0
0
Puffin avatar
@csabika21: Jó az a kártya, de a proci meg az alaplapod még mindig gyenge marad...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@csabika21: Ha az 1060-at megfogta az FX 6300 akkor az 1070 sem lesz jobb, mivel az erősebb.Én ebben az esetben előbb processzort váltottam volna nem VGA-t ha már tudom, hogy egy 1060 kihajtására sem képes teljes mértékben.
0
0
0
0
csabika21 avatar
@reszler112233: Pedig az fx 6300 as procim marad egy jo ideig még ddr 4 re nem akarok váltani majd ddr 5-re
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@csabika21: az fx proci el sem hinnéd mennyire visszafogta az 1060-ad
a r7 meg max textúrán majd 8gb vram-ot zabál egy kicsit vissza vettél volna belőle nem lett volna szaggatás
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@MC MaRcI: ha az az fx marad továbbra is, akkor válthatsz 1080ti-ra is, ugyanúgy elb*szott pénz mint a 1060 cseréje
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@csabika21: Miért kéne DDR4-re váltanod? Lökj bele egy Fx 8300-ast oszt jó napot.
0
0
0
0
gigazte avatar
@csabika21: Már a Mass Effect Andromeda gépigény alatt is olyan zöldségeket írtál, hogy jó volt nevetni rajta! Folyamatosan azt írod, hogy kevés a 6gb vram, holott az emberek nagy része megvan 4gb vrammal is! Procira kellett volna először költeni, ahogy már leírták! i5-el nem lenne problémád...
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
@csabika21: Ehhez csak annyit tennék hozzá,hogy egy RX 580 8G cseréltem vissza egy GTX 1060-ra,mert openworld és néhány játéknál csak küszködött a stutteringtől a játék. Persze jó kártyák, csak akit idegesít ez a néhai fps ingadozás annak marhára nem ajánlom. Ezen felül az említett 2 játéknál olyan effekt zabálja le a vramot ,ami hanyagolható jócskán. Plusz SP játékok alatt az említett RE7 kívül én nem találkoztam olyannal, ami megette volna a 6G vramot (mind max 3.7G között zabál)..
0
0
0
0
bukta2 avatar
@darkstreet89: Én úgy hallottam jogy a jelenlegi cod iw asszem az az utolsó már nem követem a 4 óta... az is nagyon sokat eszik a régi graf motor miatt
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@csabika21: Nincs azzal a kártyával semmi probléma, mint ahogy irták is, csak hát nem olyan processzor mellé kellene tenni, ami úgy visszafogja mint az embereket a hónap vége.
Gondolom a vásálás előtt nem igen kérdeztél meg egy hozzá értőt sem.

Ha Maradsz az FX 6300-nál, akkor jobban jársz ha megválsz ettől a kártyától és veszel egy olyat amit ki is hajt. De ha igy jó neked, akkor tudom ajánlani váltásnak a Geforce Titan Xp-t. (:
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok kártyavásárlás előtt állak szerintetek melyiket vegyem meg? egyik oldal az Nvidiák a 1050ti 4GB vagy a 1060 3GBra gondoltam, a másik oldal a radeonok rx-470 4gb vagy esettleg egy rx-480 4gb-os. csak FHDba akarok játszani. a válaszokat előre is köszönöm. 😀 😃
0
0
0
0
💬 6
kornel244 avatar
@luyhun94: 480 4GB , de ha lenne pénzed egy 1060 6GB-re akkor azt csak ugye azr nem írtad 😆
0
0
0
0
no avatar
@kornel244: Igen azt nem írtam direkt 😃 köszi a választ. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@luyhun94: Ha van rá keret akkor szerintem is 480
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@luyhun94: 1050ti-t felejtsd el akkor már tényleg ha van rá rx 480 4gb vagy az 580 4gb
0
0
0
0
bukta2 avatar
@luyhun94: Nézz youtube on összehasonlító tesztet amire akarod használni, pl ha játszani szeretnél üsd be gtx 1060 3gb vs rx 480/580 gaming benchmarkt meg ilyenek és meglátod melyik az erősebb vagy beírod a processzorod+ azt a vga t utána amelyiket venni szeretnéd. Mindenesetre ha nem szeretnél sűrűn vga t cserélni én a 480 at ajánlanám a több vram miatt ami időtállóbb az 1060 as gtx talán pöppet erősebb a 480 tól de kiegyenlítik kb egymást mert az meg csak 3gb vram ami mai szemmel nézve nem valami sok,de várj egy hozzáértő válaszára mert ezt csak én gondolom így,de a youtube os videónézegetéssel nem mondtam sztem hülyeséget ott megmutatják magukat a kártyák.
0
0
0
0
tomeek1 avatar
@luyhun94: Nekem egy Gigabyte 1050 TI 4GB G1 Gaming van...Eddig megvagyok vele elégedve, igaz csak 2 játékon teszteltem (Battlefield 1 és Project CARS). Mindkettő Full HD High beállításon megy egy Intel i5-7500 proci társaságában, 8 GB RAM-al. Jah azt hozzáteszem, hogy ez 22 ezer volt bontatlanul, kamionról "leesett" cucc.
0
0
0
0
Krissz avatar
Tudnátok ajánlani nekem olyan max 18cm hossúságú VGA-t? (max 30k ig, használtan)
Köszi
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv! Nos egy kis segítség kellene, gépösszerakásban vagyok már csak a videokártyát nem rendeltem meg minden más megvan rendelve a kiszemelt pedig az RX 480 8gb/580 8gb attól függ mennyiért találok,egyenlőre semelyik sincs raktáron csak az 580 ból az asus strix de az meg 95ezer körül annyit nen szánok rá
Olyan max 75-80k amit rászánok (260€)
Van sok választék mind 480 mind 580 téren vannak Shappire kártyák vannak Asus ok Gigabyte ok és van egy 480 Red Devil amit ha előrendelek akkor valamikor kihozzák.... nem tudni mikor mert csak előrendelést ír... de az ára nagyszerű 257€ .
Sajnos használt kártyába nem bízok meg ezért újat akarok.
Igazából soknál 2-5 hetet írnak mire lesznek raktáron így egyenlőre várok picit de pü ben várok tippeket.
Azt lefelejtettem hogy FullDH ban játszok,nem is tervezek egyenlőre 4k-t meg hasonlót,elég nekem a FHD
0
0
0
0
💬 5
Andris18 avatar
@bukta2: Szerintem jó az rx 480 8giga, nekem olyan van msi gaming x változat. Nagyon halk. A backplate nyílegyenesen tartja. De ha kijön az 580-as is olyan áron ahogy gondolod akkor nyersz vele 10-20% teljesítményt azt hiszem. Ezzel szemben nvidia oldalról a 6gigás 1060-at szokták javasolni, tény hogy jóval drágább, szerintem annyira nem érné meg.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Andris18: és az rx 580 ráadásul be is hozta a lemaradást az 1060-hoz
0
0
0
0
bukta2 avatar
@MC MaRcI: Az miért van hogy az ASUS ROG Strix RX580 8gb olcsóbb 15 ezerrel mint az ASUS ROG Strix RX480 8gb?
Így az 580 ast vettem meg de nem látom hogy írta volna hogy akció de gondolom azért
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: A kifutó szériának mindig felmegy az ára...
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Puffin: Ja értem, hmm ezt nem tudtam.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Kicsit fejleszteni akarom régi öreg vasamat. haverokkal nem rég elkezdtünk játszani a rainbow six siege és már kicsit kevés neki a ram ezért csak ramot akartam venni a gépbe de ha már fejlesztek akkor kicsit feltúrbóznám a grafikáját is h szépen fusson. A gép adatai: Asus h81m A, alaplap, Hamburg 530W táp. Processzor i3-4330 3,50GHz, Videokártya: Gigabyte geforce GTX 650 1GB, meg van egy 120GB SSD. Meg van 4GB Crucial ramom DDR3mas. Azt szeretném kérdezni ti milyen videó kártyát tennétek bele hogy a procit ne kelljen még cserélni de ha cserélnétek akkor milyenre ami elvinné a mai játékokat legalább very high vagy ultrán esetleg. amit kinéztem kártyákat szerintetek elbírná-e a procim? Gtx 960 4GB vagy 1050Ti 4GB vagy esetleg mert láttam videón gtx 1060 3gb vagy 6gb ment vele az 50-60fps igaz ott már 8GB rammal. válaszotokat előre is köszönöm. 😀 mert a ram mellé elsősorban egy videokártya lenne a cél utána majd egy jobb proci.
0
0
0
0
💬 4
H-ECTOR avatar
@luyhun94: még 4giga ram mindenképp
mehet mellé a 1050ti (50ezer alatt) vagy a 1060 3g/470 4g/570 4g. 960-at csak használtan garival 45 alatt.
hogy a lapot és a ramot később ne kelljen cserélni mehet bele bármilyen 1150-es i5 vagy i7, ezek is inkább használtan, mivel újonnan elég sokba fájnak. aprón 30-40ezerért simán találni ilyet (pl.: 4440, 4460, 4570, 4590, 4670, 4690)
0
0
0
0
Andris18 avatar
@luyhun94: Ja elnéztem elnézést kérek. Csak összekevertem azzal hogy hosszútávra most az 1151 es éri meg szerintem de igazatok van. Visszaszívom ha még lehet 😶
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Mielőtt írod hogy 1151-es az az alaplap nézz utána mivel nem az hanem 1150 ahogy H-ECTOR írta is.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Köszönöm szépen a válaszokat. 😃
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Meg jött ma nekem is a 2. GTX 1060, kíváncsi leszek mit fog produkálni!

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-05/546422_20170517_112356.jpg
0
0
0
0
💬 14
xsebix avatar
@darkstreet89: SLI-ben fogod tolni akkor? Nem lett volna jobb inkabb 1 erosebb kartya? A 2 arabol kijott volna szerintem siman mondjuk egy 1070 es meg maradt is volna penzed, bar szemelyes tapasztalatom nincs, de mindig is azt olvastam, hogy SLI nem mindig mukodik ugy ahogy kene, van ami nem hasznalja ki jol stb...
0
0
0
0
hashimoto avatar
@darkstreet89: Főleg, hogy a GTX 1060 nem támogatja az SLI-t 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@hashimoto: 😃 Ez így van.
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
@Puffin: Félreértés ne essék, nem SLI-be lesz használva a kártya, mivel ahogy írtátok SLI nem is támogatja. Szimplán a Fathernak lett építve egy ITX méretű házikó (amit könnyebben tud haza és külföldre hordozni és ebbe van egy EVGA GTX 1060 SC, ami a lehúzás ellenére is nagyon szépen produkál és egyáltalán nem forró fejű kártya a vram hűtése hiányába se). Nekem pedig most jött meg a Gainward GTX 1060 Phoenix GS. Két különböző gépről beszéltem,csak a szöveg megtévesztő. 😉 Ezért ha valaki a 2 kártyáról akar többet megtudni állok rendelkezésére. GTX 1070 is jöhetett volna,de olyan proci limitem lett volna már,hogy az csak na. Így inkább télére vagy jövő tavasszal kap új lapot, CPU-t és memóriákat a gép. FullHD-ra bőven elég most nekem 1 évig a 1060. 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
@darkstreet89: Így már érthető. Használd egészséggel, bika kis kártya. 😃
0
0
0
0
xsebix avatar
@darkstreet89: Az igaz 1070el lett volna proci limit full hd-ban nekem is volt szépen az i5 4690k-val a 980ti mellett és az is biztos hogy jó lesz az 1060 jó kis kártya az... 😉
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@darkstreet89: Most ugye viccelsz dark ? 😃
i5 2500k 4.8 ghz-es OC-n kihajt egy 1080-t ,akkor honnan veszed,hogy limitelne egy 1070-t egy 3570k 4.5-ös órajelen? A te procid 2500k szint felett van mindenhogy . Simán kihajtana egy 1070-t azzal az órajellel. Úgy látszik nem néztél elég teszt videót a neten 😃 .
0
0
0
0
Puffin avatar
@V1VOnX: Az újabb proci igényes játékok alatt azért az i7 jóval több fps-t hoz!
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
@V1VOnX: Néztem azért jócskán teszteket és HP is van egy összefoglaló tábla amelyik leírja érthetően,hogy melyik proci mit tud kihajtani. Tény,hogy 1080 is tudja ,viszont rengeteg multis játéknál már dropot produkál és annak meg nem sok értelmét látnám. Így maradtam inkább a stabilabb rendszernél, plusz sok játéknál azért már a procim is kezd 90% dolgozni és a kártyába így is marad jó 20-30% is akár.

Köszi srácok! Igazából teljesen meg vagyok elégedve vele, főleg openworld játékoknál, AMD-nél mindig idegesített ez a kisebb be akadás, na most ez teljesen megszűnt. Senkit nem szeretnék ezzel eltántorítani az AMD-től,de számomra pozitív volt most a váltás,pedig egy RX 480 használtam én is.
0
0
0
0
xsebix avatar
@V1VOnX: Az èrdekes mert nekem az i5 4690k 4.5on nem hajtotta ki a gtx 980ti -t BF1-ben jó kis droppjaim voltak proci is 100%on szenvedett míg a kartya kb 60%on pihent... Vettem egy I7-t egyből más lett a helyzet, semmi dropp stb..😊
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
@xsebix: Ezért is mondtam,hogy felesleges lett volna a 1070,mert 980Ti se sokkal van alatta, sőt.... A 1080 meg papír formában hajtja ki és ott is inkább SP részre gondoltak,de amúgy jó ha szerencsétlen kártyát 50%-ban meghajtaná a procim..
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@darkstreet89: Hidd el kihajtana lazán egy 1070-t magasabb órajellel.
GTA V-ben láttam már i5 2500k-t 1080-t kihajtani fullon majdnem 5 ghz-es OC-n úgy ,hogy nem fogta vissza a kártyát cseppet sem.

@xsebix
Ott kérlek vagy OC beállítás gondok voltak vagy maga a proci. Nem értem,hogy hogy droppolhatott procid miatt hacsak nem valami baj volt vele.
0
0
0
0
Puffin avatar
@V1VOnX: Úgy hogy a BF1 simán 100%-on teker egy i5-öst... Miközben a VGA vegetál....
0
0
0
0
xsebix avatar
@V1VOnX: Jo az az I5 szo se rola es a 2500K is bivaly meg a mai napig, de sajnos tenyleg nem minden esetben eleg pl a 980Ti/1070-hez , hat meg az 1080-hoz.. Jelen esetemben a BF1-ben hiaba volt magas FPS-em mert az volt, de be-be droppolt es beszaggatott es azt lattam, hogy proci 100% VGA meg ilyen 60%... Procival se volt gondom azota mar eladtam es nem erkezett panasz, az uj tulajnal is hibatlanul teszi a dolgat... Single jateknal lehet tenyleg nincs gond, de a multi azert mas teszta.
0
0
0
0
DDarkness avatar
Miért van az, hogy hiába van a AMD VSR bekapcsolva, akkor sem tudom 900p felbontásnál magasabbra venni sok játékot csak párat, meg persze az asztalt.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Floriian avatar
@therider: Te ezt mindenhova beírod? -.-
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
[url]http://www.bestbyte.hu/PCI-expressz/ASUS-GTX1080TI-FE-nVidia-11GB-GDDR5X-352bit-PCIe-videokartya-p139422.html
[/url]
Ez elírás vagy igaz?
0
0
0
0
💬 16
Hunork avatar
@kenyerlangoss: A pics@ba... már service ununavaliable... 😞 Pedig berendeltem volna az ÁFV tv. szerint...
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@Hunork: Miért 6000ft minden? Komoly.
0
0
0
0
Hunork avatar
@kenyerlangoss: Nyilván nem, adatbázis hiba, de valaki szólhatott nekik, vagy észrevették otthoni gépről, és ezért állt (állították) le a központi szerverük. A meghirdetett és az online szerződéskötéskor megállapított ár elsődleges.
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@Hunork: Pedig megrendeltem volna egy pár cuccot. Megérte volna.
0
0
0
0
Hunork avatar
@kenyerlangoss: Ez amúgy akkora hiba volt, (akár egy vírus, hacker, konkurencia...) , hogy bíróságig ment volna egy sok százas megrendelés esetén... Max közös megegyezéssel lehet ilyenkor kiszállni, vagy a bíróság kimondja, hogy külső behatás miatt a webfelület megsérült...blabla...
0
0
0
0
DDarkness avatar
@kenyerlangoss: Én rendeltem egy 1080ti-t 6-ért még reggel 6 kor vettem észre 😃
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@DDarkness: Írtak valamit vissza?
0
0
0
0
DDarkness avatar
@kenyerlangoss: Nem, semmit. Csak a rendelés után jött egy email a rendelés visszaigazolásáról és ennyi. Egyébként a rendeléseim részben ugyan úgy szerepel a kártya, 6890ft os áron, nem törlődött 😆 Na hátha kihozzák 😃
0
0
0
0
xymano avatar
@DDarkness: Ha kiviszik annyiért akkor megveszem tőled 10000 ért de csak ha állod a postát. 😃
Remélem szerencséd lesz 😉
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@DDarkness: ember, miért nem rendeltél vagy 10-et? 😃
0
0
0
0
DDarkness avatar
@H-ECTOR: Még erre az egyre se sok az esély, 10db-ot ha megrendelek már biztos, hogy tesznek ellene valamit, erre az egyre meg talán azt mondják hogy "jolvan, belefér..." 😃
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@DDarkness: Nehogy teljes áron szállítsák ki. Majd írd meg, hogy mi a vége! 😃

Nekem is rendelni kellett volna, de nem mertem.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@DDarkness: Amint tudsz valamit írd meg. Engem is izgat mi lesz.
0
0
0
0
DDarkness avatar
@reszler112233: Rendben, holnap már biztos fognak mondani valamit. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@DDarkness: De röhögnék, ha a teljes árat kifizettetnék veled 😃
0
0
0
0
DDarkness avatar
@hashimoto: Azt írták, hogy rendszerhiba miatt nem szállítják ki, és hogy péntek este 10 óra után leadott rendeléseket törlik. Gondolom azokat nem ami pl alapból 3000ft volt és felment 6000-re és megvették 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Teljesítményre az RX580 vagy az RX480 a jobb?
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@m4rt1n2: RX580, de nem hatalmas ugrás, a tesztek alapján 10-20% között, játéktól, alkalmazástól függően.
0
0
0
0
Gyikoc avatar
Na megint bajom van. Ahogyan megnéztem, elvileg az RX570 450W-ot enne. A procim meg már eszik 65W-ot. A tápom 500W-os. Remélem értitek mi a probléma. (bár mivel az MSI oldala angol, lehet hogy félreértettem valamit)
0
0
0
0
💬 5
Puffin avatar
@Gyikoc: Az RX 570 max 150W-ot ha eszik. Azért írnak 450W-os tápot hogy a leggagyibbal is menjen.
Akár mégegyet is tehetnél mellé azt is bírná a tápod!
0
0
0
0
Gyikoc avatar
@Puffin: Akkor nem véletlenül éreztem picit soknak. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Gyikoc: https://gepigeny.hu/gpu/radeon-rx-570

Mint ahogy Puffin kollega is leírta, az csak sablonszöveg amit rá kell írni. 😃
Nekem a 470, játék közben sem eszik 100W-nál többet. 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@Gyikoc: 450 nagyon sok lenne, ki venné meg...😆
0
0
0
0
Hunork avatar
@Gyikoc: Hát nem tudom hol láttad a 450 W-ot... 😊
A teljes rendszer nem ehet annyit. Az MSI Gaming RX570 ajánlott tápja egy jó minőségű 450W táp.
Az RX570 hivatalos TDP értéke (persze majd ettől lesz eltérés, főleg OC gyártmányok esetében), 150W!!
0
0
0
0
czene avatar
Sziasztok.le szeretném cserélni az r9 270-et.1440×900 felbontáson játszom.Ehhez a felbontáshoz maximum beállításhoz elég lenne 1 ASUS GTX 1050 TI GAMING 4GB?válaszokat köszi előre is.
0
0
0
0
💬 3
hashimoto avatar
@czene: Elég, de ha van plusz pár ezred, ott az RX 470, ami veri az 1050 TI-t, és ha a későbbiekben Full HD-ra váltasz, akkor is tökéletes lesz a kártya.
0
0
0
0
czene avatar
@hashimoto: kb 15 ezerrel kerül többe az rx 470,meg ér annyival többet?
0
0
0
0
hashimoto avatar
@czene: Meg. Mint alább is inkább az RX470-et ajánlják, nekem is ez van. De, ha nem akarsz/tudsz rá ennyit szánni, akkor az 1050 TI-vel sem jársz rosszul. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
pota:
E háromból egyértelműen a GTX150Ti! De a Ti !! Fogyasztás ugyanakkora, viszont teljesítménye jobb. Annyi, hogy a 460 később erősödhet DX12 játékok alatt, mert jobb ezen támogatása, de DX11-ig az 1050Ti beelőzi. Azonban egyetértek MC MaRcI kollégával, ha plusz keret, akkor RX 470!
0
0
0
0
pota avatar
sziasztok most szeretném leváltani r7 370 2gb os videókártyámat 3kártya van amin nagyon gondolkodom melyik legyen ?
gtx 1050 2gb
gtx 1050ti 4gb
vagy rx 460 4gb
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@pota: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@HunSanyiX: ugyan akkor pár ezer forint pluszba és ott az rx 470 ami alázza az összes felsoroltat
0
0
0
0
Gyikoc avatar
Valaki elmagyarázza nekem, hogy az "Pulse" és a "Nitro+" (A radeon kártyáknál) tulképp mit takarnak?
Illetve, hogy az RX 550 30ezerért mit tud? Ami ennyire olcsó, nem lehet túl erős se.
0
0
0
0
💬 1
Sztrelok avatar
@Gyikoc: Nos az RX 550-ről elmondható hogy hozzá a 460 minimum fps-eit 😆 Egyébként 460-at is ennyiért kapni szóval az sokkal ajánlottabb vétel. 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv mindenkinek! Mivel a laptopról lebeszéltek így asztalin godolkodom.

Igazából megvan minden amit szeretnék csak a proci a kérdéses tényező... tudom hogy egy i5 kihajt minden vga-t szépen de elrettent a 4 mag 4 szál (lassan kevés lesz ez nem?) De javitsatok ki ha tévedek.de vga téren is várok ötleteket ha van jobb!

Az új AMD Ryzen r5 1600x assal szemezgetek 300€ ért sztem jó vétel lenne egy amd rx 580 as lenne mellé egyenlőre 8gb ddr4 ram társaságában később majd bővítem 16gb ra...
Tehát proci téren várom a válaszokat!
1080p ben játszok és nem tervezek egyenlőre 4k-t de kitudja... talán egyszer.
Ösz:280-300k a plafon addig árban elmegyek. Ha valaki tud valami bika összeállítást ennyiért várom itt is és privátban is.!
Játékra lessz építve legfőképpen az új érkező cod wwll re és a sw bf 2 re és a world of warcraft ra
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
@HunSanyiX: Azta! Ilyen részletes és kielégítő válaszra nem számítottam! Kösz szépen!!!

Ssd-m és HDD- az van
SSD 840 evo 120GB
HDD sagate barracuda 2tb
0
0
0
0
gaborw avatar
@bukta2: Ryzen-él nagyon figyelj a Ram-ra! Alaplap támogatási listába benne legyen, lehetőleg minél nagyobb Mhz-en menjenek. Plussz. 16Gb-már mindenféleképpen kell. (Sajnos most ez nem olcsó). Új játékok megkövetelik!
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
@HunSanyiX: Értem, és kösz a válaszokat! 😉
0
0
0
0
no avatar
Szép napot kedves tagok
Vettem egy új monitort (Dell UP2516D) és hát szeretnék erősíteni a videokártyán most egy MSI GeForce GTX 750 Ti TwinFrozr OC 2GB GDDR5 128bit PCIe van a gépbe márka hű vagyok 😃 max 100.000.-ft
0
0
0
0
💬 3
KRZT963 avatar
@Ryuk: Szép monitor. Talán egy RX 580 Gaming X, de a grafikai beállításokat alacsonyabbra kell állítani, hogy e felbontás mellett is zökkenőmentesen fussanak a játékok.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Ryuk: Mivel írtad hogy " márka hű" vagy( csak nem tiszta hogy az MSI vagy az Nvidia ), így az adott árban és persze a 2 k miatt én minimum egy GTX 980-at ajánlok.

Sajna már csak használtan vehető.
Esetleg GTX 980TI vagy GTX 1070, persze ezek is csak használtan férnek bele.

A GTX 1070 olyan 125-130-tól van újonnan Az MSI példányok 140 körül.

Vagy a másik oldalról ott van amit KRZT963 fórumtárs ajánlott.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Ryuk: Ha 1070/980 mellett döntenél, a CPU-ra egy kevés OC szükséges lenne.
0
0
0
0
Gyikoc avatar
A helyzet az, hogy a HardverAprós emberke (akinél kinéztem) azt mondta, hogy elfogyott. A "STRIX-RX470-O4G-GAMING" 65-70 ezer körül van, ami igazából annyira nem vészes. (Meggyőzött az a sok teszt amit láttam. 😃😉
Akinek ilyen videókártyája van, mit tapasztalt?
Ugyanebben az árkategóriában (max.70E) van-e ennél is jobb vétel? (Nem hardveraprós)
Alább MC Marci írta azt, hogy várjak az rx500-as szériájára. Na most a kérdés, hogy az miben/mennyivel lesz jobb mint a mostani kártyák? Illetve nem lesznek drágák, ha már most adják ki őket?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Gyikoc: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Gyikoc avatar
@HunSanyiX: Hülye kérdés, de ha erősebb, és újabb is, miért adják olcsóbban?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Gyikoc: Szerintem ösztönözni akarnak váltásra olyan felhasználókat, akik még valamilyen régebbi szériát használnak.
0
0
0
0
Gyikoc avatar
@SuperPuma: Értem. Köszi skacok. 😀
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Spoiler!
Na akkor egy kis tapasztalat. Megjött ma EVGA GeForce GTX 1060 SC 6G, gyorsan alá is vettettem egy gyors tesztnek. Ugyan is az én gépembe landolt a kis "aranyos". Maga a hűtéstől féltem és sok fórumon olvastam,hogy hangos, hát én 40 percen át teszteltem 4K,hogy ha kínja van akkor adja meg magát,de néha be kellett néznem a házba,hogy megy a venti a kártyán vagy nem, azt el se kell mondanom,hogy ettől az RX 480 jóval hangosabb volt 60 fokon. Egy jó venti profillal szépen be is lehet lőni a kártyát. A mérések ugye húzott RX 480-nál történtek,de így alapjáraton is 4+FPS volt a GTX 1060 javára 3DMark alatt, még DX12-be nem mértem de gondolom ott kicsit hátrébb lesz vagy egy pariba lesz a 2 kártya. Nem beszélve arról,hogy AMD-nél én folyamatosan Power Limit gonddal küszködtem,ha nem volt 50% húzva, itt vaj sima a kép és szépen tartja az órajelet a kártya. Igazából 5 éve van AMD kártya is a családba, de most elég jó döntés volt ez a 1060 36 hó garival...
0
0
0
0
💬 4
ricsyxxx avatar
@darkstreet89: Gratulálok a kártyához Szabolcsi barátom csak így tovább a következő gép fejlesztésnél 😀 de a játékoknál van vsync is és azzal lehet korlátozni a videkártya terhelését én azt szoktam használni ha nem akarom nyomatni 100%-on a kártyát
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
@ricsyxxx: Köszi! Igen, ez nálam mindig be van kapcsolva. Amúgy nagyon bosszant ha szét esik a kép.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@darkstreet89: Az EVGA az egyik legjobb gyártó, szóval ne csodálkozz ha hasít 😆
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
@hashimoto: Köszi! Teljesen elégedett vagyok vele. Nagyon meglepődtem,hogy ennyire teszi a dolgát és rettentő halk,nem tudom miért megy a panasz a fórumon. Rx 480-tól jóval halkabb
0
0
0
0
Janko95 avatar
HunSanyiX

RX 480 4GB, vagy 1060 3 GB, de ha lehet inkább ne add el, vagy várd meg az új Radeon karikat. 😀
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Janko95: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@HunSanyiX: jó az 1060, de én mint nekem is van a 6GB-os verzióját ajánlanám. a 3GBos verziótól játékokban minimálissal erősebb, viszont ahol több VRAM igényre van szükség ott a 6GB-os verzió nagy előnyben van. Na meg a 6 GB-osban több Shader egység is van.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Én egyikért sem adnám a 390-em 😀 😊
0
0
0
0
💬 1
csuz-li avatar
@Manyik75: Csakhogy 390 már nincs...
0
0
0
0
csuz-li avatar
HunSanyiX: Hát nagyjából ugyan az a teljesítmény a 4 giga meg kell az FHD felbontáshoz. Szóval inkább az 570. (A fogyasztás meg irreleváns szerintem. Mondjuk 390 után főleg...)
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
hashimoto avatar
@HunSanyiX: RX 570. +1GB VRAM jól jöhet, és a DX12 a jövő. 😃
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
hashimoto avatar
@HunSanyiX: A 3GB-s 1060 nem éri meg sehogysem, a tudásához a 3GB VRAM édeskevés. Nekem RX470-em van, szinte minden játék megy vele szépen, maxon. 😃 Nekem 8GB-s van. Ha 1060, akkor csak a 6GB-s.
0
0
0
0
xCube avatar
@HunSanyiX: Én a helyedben az általad használt programokban nyújtott teljesítmény alapján választanék. Ha a CUDA renderelő gyorsabb és ez neked számít, akkor maradnék a GTX mellett (de megpróbálnék egy 6GB -os verziót összehozni), ha az időkülönbözet még viselhető, akkor viszont a Radeon.
0
0
0
0
Gyikoc avatar
Én sajnos még mindig hezitálok. Ellenben van elég pénzem az eddig (általatok számomra) felsorolt videókártyákra, de valahogy úgy érzem, hogy nem vagyok képes 60-nál többet rákölteni. 😞
(Upd.: Közben találtam egy ilyet: Asus STRIX-RX470-4G-GAMING - 57ezerért) Milyen?
0
0
0
0
💬 3
hashimoto avatar
@Gyikoc: Jó lesz az. 😃
1050Ti is hasonló árban van, de ne dőlj be neki, a 470 erősebb. 😃
0
0
0
0
Gyikoc avatar
@hashimoto: A "jó lesz az alatt" mit értesz? 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Gyikoc: Hát, azt hogy jó lesz. Talán a legjobb modell-t nézted ki (Strix), ezért mondtam, hogy jó lesz.
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
csuz-li: Már azóta felhívtam az üzletet, legkésőbb keddre megjön a kicsike, plusz 3+1 évet kaptam jótállásba, mivel régebben náluk vásárolok. Max eladáskor jól fog jönni és lehet az Intel is jobban fogja csipázni. Köszi a segítséget ismét. 😉
0
0
0
0
csuz-li avatar
darkstreet89: Jah, hát nem egyszerű. De tanácsot kértél, szóval nem írom körbe a dolgot, hanem konkrét leszek, mint egy raklap tégla 😀

Én a helyedben, mivel ez jár a legkevesebb galibával és nem veszítek vele semmit, bevállalnám a 1060-at csereként.
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
csuz-li: Mondjuk amennyi DX12 játék meg jön ,hát jó ha 1-2 cím lesz idén is, vagy még annyi se. Amivel meg játszik a tesóm az inkább NV-nél hasít jobban, ugye GTA,The Witcher, WoT... Plusz ugye csak 6G, még ha csak 192bit-en is. De kitudja most driverileg hol tart az NV és mennyi az a különbség már ,mert szeptemberi teszteket elnézve,nagyon egy pariba van az RX 480-al, csak itt a DX12 ami feladja a gondolkozást. Plusz ott van,hogy az NV mindig jobb eladni még 2-3 év után,mert van értéke.. Szóval jah, az RX 580-ra 10 kéne rá fizetnem és 3 év gari. Plusz ha meghúzod a 480-t ugyan ott vagy vele és azt osztogatják 60- 65k ,tehát ezt úgy nagyon én se értettem.
0
0
0
0
csuz-li avatar
darkstreet89: Hát dx12-ben az AMD a jobb, míg 11-ben a 1060. De ezek a különbségek elég kicsik. Szerintem, mire kikopik a régi Nvidia, ami miatt a dx12-nek néhány funkcióját nem használják a játékok, addigra így is, úgy is megérik a VGA a váltásra. Nem akarlak sem rábeszélni, sem lebeszélni a 1060-ról. Én is AMD kártyát vettem, szóval értem a gondolatmenetedet, de ebben a helyzetben nem tartom rossznak a 1060-at, mint cserekártyát. Viszont, ha inkább maradnál az AMD-nél, akkor kérd vissza a pénzedet (mert nem hiszem, hogy rá kéne fizetni egy 580-ra, mint azt lentebb leírtam) és vegyél egy kártyát a pénzen.
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Mondjuk attól tartok,hogy fog későbbiekbe muzsikálni a GTX 1060 Dx12 alatt,nem tudom hogy most mennyi van az RX 480 közöt, mert ha az is kitart 3-4 évig akkor simán belemennék. Mert itt tesztekre nem tudok mit adni.
0
0
0
0
csuz-li avatar
darkstreet89: Ha ráfizetés nélkül oda adják a 1060-at, akkor az nem rossz üzlet. A kisebb méretűnek sem rossz a hűtése, ráadásul újat kapsz, tehát eleve újra indul a garancia, szóval ha baj van, lehet megint cserélni. A 480-580 ráfizetést viszont nem nagyon értem. Bár nem tudom, mennyi az aktuális ár forintban, de a listaára az 580-nak 10 USD-vel alacsonyabb, mint a 480-é... Teljesítményben a három kártya kb ugyan ott van. Természetesen a 480-nál erősebb az 580, de a 1060-al szemben hol jobb, hol rosszabb eredményt hoz játéktól függően.
Mindenesetre én simán bevállalnám a 1060-at.
Szerk: Azt azért ne felejtsd el, hogy ha neked nem tetszik a csereajánlat, akkor vissza jár a pénzed!
0
0
0
0
darkstreet89 avatar
Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom,hogy volt egy Asus DUAL-RX480-O4G ami megadta magát, most nem térnék ki a részletekre. Ahova szólt a gari,ott cserélnék egy EVGA GeForce GTX 1060 SC 6G (ráfizetés nélkül), viszont az lenne a kérdésem,hogy ITX mérete miatt mennyire időt álló és,hogy mennyire éri meg? Mert a másik opció a ráfizetéses RX 580 Pulse lenne 4G. Köszi a segítséget 😉
0
0
0
0
gaborw avatar
R9 390-et max. 1080-ra éri meg cserélni! Akivel eddig beszéltem 390 vagy 390x-ről cserélt 1070-re szinte mind megbánta! Ha én is azt vettem volna, megbántam volna! 1080-nál van olyan teljesítmény és fps különbség, hogy érezhető legyen, minden téren! Én kifejezetten nem ajánlom! 390x-ról váltottam 1080-ra! Sem az rx480 sem a 1070-et nem ajánlom 390-ről!
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Csak szimpla kíváncsiság volt 😉
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
az 1080 sokkal jobb kb 2x olyan gyors
de am nem is értelek a mostani gépedbe ha jól látom r9 390 van az kb ugyan olyan erős mint az rx 480
akkor minek a csere?

ha megvan a lóvé minden kép gtx 1080
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Akkor jól sejtettem, hogy az ekkora árkülönbség ekkora teljesítményt is rejt. Köszi a segítséget!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Arnybiro:Ha meg van rá a keret, egyértelműen a 1080, kétszer akkora a számítási teljesítménye, mint a 480-nak
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne. Egy Intel Core i7-7700K proci mellé játékra melyik Videókártyát ajánljátok ebből a kettő közül:
MSI RX480 GAMING X 4G
vagy
MSI GTX1080 Gaming X 8G 8GB GDDR5X
Az árbeli különbségektől eltekintve, teljesítményben mekkora a különbség a kettő között?
Köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
0
0
0
0
csuz-li avatar
FrostnovaZ: + az egyik vesédet is, ha már itt tartunk, mert hamarosan jön a TitanXP is, ami meg ugye jobb, mint a 1080Ti... 😆
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Eladom a májam, akkor meg is lesz rá a pénz 😆
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Akkor már legyen egy 1080😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
De még jobban akkor jársz ha 1070 -et veszel. 😉
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Most egy kicsit gondolkoztam, és arra jutottam, hogy hosszabb távon lehet jobban járok ha még gyűjtök egy kis zsebpénzt és a 6gb-os 1060-t veszem meg. De köszönöm az ötleteket 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
3GB-os 1060-t én nem vennék. Inkább azonos árban egy RX 480 4GB.
[LINK]

A táp miatt meg felesleges parázni, bőven elég lesz.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Gyikoc
én a helyedben megvenném az erős vga-t
monitort meg pl 1 hónap múlva addig elvagy a mostanival
jobban megéri
de én pl rx 470 alá már nem adnék ami szintén 60 körül mozog

FrostnovaZ én is a 4gb rx 480-at ajánlanám a 3gb-os 1060 helyett nagyon vram igényesek a mai játékok és sokat jelent az a +1gb
táp meg lazán elvisz bármilyen vga-t
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Igen, igazából én is néztem közbe, hogy jóval nagyobb a teljesítménye 😃 de mondom emiatt a táp miatt hezitálok nagyon... mert azt meg nem szeretnék venni (annyi pénzem nincs is), ráadásul alig 1 éve vettem új tápegységet.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Üdv! Szerintetek melyik érné meg jobban megvenni?
[LINK]
vagy
[LINK]
Tud annyival többet a gtx1060 hogy azt a 15 ezret még ráköltsem? Igazából ami miatt nagyon filozofálok, hogy melyik legyen az azhogy nem tudom, elég-e a 1060-nak az 500w-os táp. Mert az jó 50w-tal többet fogyaszt mint a 1050ti. Szerintetek melyik érné meg jobban?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció