Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Sicu33 avatar
Piero : Néztem mind a kettőt,az 1060-ból a turbót. Melyik a jobb Intel proci mellé?
0
0
0
0
Puffin avatar
Annyiért RX480 vagy GTX1060. Amelyik szimpatikus.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Szevasztok!
Intel Core i7 7700k mellé milyen VGA-t ajánlotok max 90k-ig?
0
0
0
0
csuz-li avatar
fett: Piero-nak igaza van, elég neki.
Kicsit kifejtem, mert írtad, hogy nem vagy szakértője a témának, hátha ez így megnyugtat:
Ugyan ezekhez a kártyákhoz 450W-os tápot ajánlanak a gyártók, de az ugye azt jelenti, hogy egy rossz minőségű 450w-os táp elég a kártyához akkor is, ha mellette egy i7-6900K-t használsz a maga 140w-os fogyasztásával, vagy egy fx-8350-et, mint az enyém, a maga 125W-os fogyasztásával.
A processzorod 95w-os, az rx 470 meg 120w-ot eszik. Ez felfelé kerekítve is 220W, amihez még hozzá jön az alaplap, ház és egyéb sallang még mondjuk 100w-al, szintén fölé becsülve, az öszesen 320W.
0
0
0
0
Puffin avatar
fett: az RX470-et el kell bírnia!
0
0
0
0
fett avatar
Sziasztok!
A kérdésem egyszerű de mégis összetett. Nem vagyok szakértő a témában, sokat olvastam a neten ebben a kérdéskörben, de konkrét választ nem találtam sehol. Remélem Ti tudtok segíteni, remélem jó témakörbe írok.
Egy 400 W-os táp elbírna-e egy Radeon RX 470-et?
A gépet Nvidia Geforce 1050 Ti-jal adnák de ebben az árban a 470 jobban megérné teljesítmény szempontból, csak azt hallottam annak 450 W-os táp kéne mnimum.
Ha nem bírja el a 400 W-os a 470-est akkor mekkora táp kellene bele minimum?
Linkelem a jelenlegi tápegységet, ami egy HP gépé csak az a baj, hogy a HP nem enged tápot cserélni mert állítólag úgy csinálták meg hogy nem csereszabatos semmivel sajna. Viszont azt olvastam, hogy ha tápot akar cserélni valaki akkor átalakítóval állítólag lehet ilyen esetben, ennél a gépnél. Ez igaz?
Ez a táp ami egy HP Z210 Workstation-é:
[LINK]
ez meg a többi adatom:
CPU i7-2600
RAM: 16 GB
OS: Win 7
Előre is köszi a választ!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Reszler: igen tudom, csak már nem volt időm leiírni😃
Floriian:+25ezret nem ér meg a 1060, akkor vedd a 480-at😃
0
0
0
0
Floriian avatar
@H-ECTOR
De itt nem az a nagy kérdés 😃 Itt az, hogy az új NVIDIA drivereknek köszönhetően melyik éri meg jobban, hosszútávra. 1060 vs 480. Pár oldal szerint, hozott javítást, Facebookon meg mindenki 1060-at mond, indok nélkül (#fanboyság). Lehet, hogy inkább marad a 480, mert 25k-val olcsóbban megkapom, és alig van +-3-4FPS különbség.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Tapasztalatból mondom hogy nálam az RGB szín állítás csak az MSi felirat színét változtatja.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Floriian: olyan ami alapjáratos semleges (~fekete), és rgb világítással rendelkezik, olyan csak a rog strix van tudomásom szerint. Van az msi gamingnek is rgb-je, de az meg alapból piros. Van még 480-ból a sapphire nitro, nézd meg, az tetszik e
0
0
0
0
Floriian avatar
@reszler11223314
Úgy látszik nem teljesen érteted a mondanivalómat (A körülöttem lévő emberek 70%-a sem érti, szóval noproblem), hogy én hamar megunom ezeket a színösszeállításokat, azért kéne valami RGB világítású kártya 100k környékén. Visszatérve a kártyára, azért megkérdezném másoktól is, hogy állnak ezzel 😀 Neked meg köszönöm, hogy válaszoltál.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Floriian:
Van piros fekete 1060-as is. [LINK]

Viszont én még nem tettem fel a legújabb drivert, így nem tudok nyilatkozni mennyivel hoz többet DX12 alatt vele.(Igaz nem is játszok olyan játékkal ami DX12-őt kérne.)

cseszka:
Hűtő típusát véve én a Gaming-et venném.Jobb a hűtője mint az Armor-nak.
0
0
0
0
cseszka avatar
Hali meik a jobb,ill miben?Leszámitva h az armor OC változat,ami nemsokat jelent számomra (Itthon is elvégezhetö,,ha szükséges).Az árak Szerbiában érvényesek,lehet Magyarországonn olcsóbbak.
1. MSI AMD RX 480 Gaming 8GB (új,265 Euro 3év gari)
2. MSI AMD RX 480 Armor 8GB OC (új,245 Euro 3év gari)
0
0
0
0
Floriian avatar
Hali.
Igazából megvan a kiszemelt kártya(RX480), de ahogy olvasgattam a Facebookot, az új NVIDIA driver javulást hozott DX12-ben, így lehetséges, hogy majd egy 1060-ra kell beneveznem, mert még DX11-ben is ráver pár plusz FPS-t? Időtállóság szempontjából kéne (Nem nagyon akarok az elkövetkező 5 évben új gépet venni), hisz a mostani gépem (#woodenpc) vagy 10 éves, megérett már a cserére.
A nagy kérdés: 480 vagy 1060? Driver támogatás, időtállóság szempontjából.
Tudom, kilett tárgyalva itt is(?), hogy a 480 jobb. De az NVIDIA driver, ami javulást hozott DX12-ben, mennyire befolyásolja ezt a döntést? Másrészt, engem az zavar a STRIX-es 1060-ban, hogy a backplaten lévő "ROG" logó nem világít, csak a "Republic of Gamers" felirat a tetején. Sok esetben a backplatet látjuk. A másik ami lecsúszott ma rostán, egy 1060 FTW. De az vagy 120k, és 100-nál többet nem nagyon szeretnék kiadni a videókártyára, mellesleg azon az áron már majdnem veszek MSI részről egy 1070-et.
Felmerülhet, hogy miért akarok én túlárazott 480/1060-as kártyát venn, ROG kivitelben. Sokáig piros-fekete, majd kék-fekete, fekete-fehér, piros-fehér lázban égtem. Félek, hogyha piros-fekete(és a társai) összeállítást hozok össze, akkor rá 1 hónapra megunom :/
0
0
0
0
Hunork avatar
Az igaz, hogy nem veri agyon, és ezt arra értem, hogy nem 100%-os a plusz, amit nyújt az 1050, főleg egy Xeon-al. De nyilván erősebb lesz kb átlagosan 30-40%-al. Nem többel. A 2GB azért még mindig visszatartó erő.
0
0
0
0
xymano avatar
hello
24500 lesz a kártya + a 750 esem és új kártya lesz 3 év garival
De csak jövőhét vasárnap lesz meg
0
0
0
0
Mediziner Troll avatar
xymano:
Szerintem Hunork a GTX 950-re gondolt, azt tényleg nem veri agyon kb. 2-3 FPS-el tud többet.
[LINK]
Az új 1050-es a 750 Ti-t is "agyonveri" a sima 750-est meg pláne:
(Tudom hogy csak "rajzolt grafikonok amiket bárki csinál" de reálisnak tekinthető a relatív teljesítmény alapján. Jobb híján ez is több mint a semmi.)
[LINK]

Amúgy nem tudom hogy használtban gondolkozol-e, de ha jó áron sikerül hozzájutnod egy 950-eshez, azzal sem jársz rosszul (mondjuk 30k alatt).
[LINK]
0
0
0
0
xymano avatar
hello
A tápot többen mondták és szerintem meg is fogadom.
Az hogy nem veri agyon a 750 et az mit takar? pl ha most van valamiben medium beállításon fix 30 fps el akkor 1050 el mediumon lesz fix 40 fps? Remélem azért nem ennyit fog bírni.
0
0
0
0
Hunork avatar
xymano: megbirkózik vele, azért a sima 1050 nem veri agyon a 750-et. A veszélyes része a konfigodnak a HKC tápegység. Én majd azon gondolkodnék el...
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Itt Romániában az RX 470 majdnem egy GTX 1060 (3gb) árával azonos, az RX 480 pedig drágább.
0
0
0
0
xymano avatar
Hello
Az lenne a kérdésem, hogy a konfigom megbírkózna egy 2gb os gtx 1050 es kártyával???
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Én a 480 4gb-os verzióját választottam, viszont lehet, hogy a dx12 nem mostanában lesz gyakran használt technológia, így lehet hogy a 1060-nal jobban jársz, ha nem sajnálod érte a pénzt.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Fcking ha ez segít én is vacilálatam a két kártya között, egy msi rx 480 gaming x 8 gb verzió lett. A tesztekben kb ugyanolyan szintűbek tartják. Kicsit olcsóbb job, újabb direct x támogatás és az a +2 gb vram később jól jöhet ha olyan procid van vagy lesz egyszer.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Én az RX 480-ra szavazok. Olcsóbb mint az 1060, Dx11-ben kb. azonos teljesítményt képviselnek, Dx12-ben viszont a 480 (lesz) jobb.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Szerintetek, GTX 1060 6gb-os vagy egy RX 480-os 8 vagy 4 gb-os videókártya?
Előre is köszönöm a válaszokat 😀
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Köszönöm a választ, remélem egy minimális CPU OC valamelyest segít a dolgon 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
WhisT:
Félreérthető amit írtam lehet, de én nem lebeszélni akarlak a kártyáról. Megveheted nyugodtan, többet fog tudni a jelenlegitől, max a CPU nem fogja teljesen kihajtani a kártyát.Spoiler!
Én évekig hajtottam anno a GTX 260-asomat úgy hogy volt még benne tartalék.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Jó, én kitartok a Xeon és a 1050TI mellett, előbbihez egy minimális OC-t is tervezek,amint megjön az új hűtő.

Reszler: akkor milyen vidkarit ajánlanál?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
WhisT:
Én egyetértek zsoltdeak17 véleményével. Ez azért van mert Xeon processzorod van, ami szerver processzor, más utaskészlettel mint a Q9650, hiába ugyan annyi GHz. Nem mondom, hogy gyenge processzor, de játékokban nem biztos, hogy hozza ugyan azt mint a Q9650.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
zsoltdeak17: Direkt néztem Q9650 + GTX 1050 TI videókat a bottleneck miatt, ami alig van, sőt elég szépen kihajtja a kártyát. Nem egy gyenge processzor ez, akármilyen régi is.

[LINK]
vagy
[LINK]
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Pontosan melyik 1050 Ti-vel szemezel?
A proci egyébként szépen visszafogja majd a kártyát, ne lepődj meg ha egy egy játék rosszabbul fog futni mint az elvárnád.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
zelcsi: Köszönöm a választ! 😀

Ha másnak lenne valami eltérő gondolata, ossza meg velem nyugodtan! 😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
WhisT14: tökéletes választás lesz! 😀
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Üdv!

Belépőszintű videokártyát vásárolnék ehhez a konfighoz:

Intel Xeon E5450 3.00GHz (Q9650 szint)-> LCPOWER CC100 hűtés
6GB DDR2 800 RAM
400W Chieftec 80P PSU
Jelenleg HD7770 kari van benne

1080p medium/high gamingre használnám.

GTX 1050TI-t néztem ki, mert nem szükséges hozzá tápcsati.
Csak videokártyát szeretnék venni, nem akarok másik tápot/procit/ egyebet venni, ez így marad.
Ha van más ötletetek, szívesen várom.

A válaszokat előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
szekereskata avatar
Én külföldi fórumokon olvastam róla jókat.
0
0
0
0
Janko95 avatar
Srácok, erről a kariról mi a véleményetek? 😀

Sapphire Nitro+ RX 470 4GB OC
0
0
0
0
Andris18 avatar
Szeretném megköszönni a segítséget mindenkinek aki hozzájárult a felfejlesztett konfigom meglétéhez!!! Legfőképp a videókártya választásban amikor átdumáltatok a radeonra 😀

ui: sajnos annyi mindent kérdezek tőletek 😂 hogy felhasználónévből nem ugrik be az összes, az meg igazságtalan lenne ha valakit kihagynék, remélem mindenki magára veszi aki segített 😉
0
0
0
0
Puffin avatar
A most megjelenő 1080ti már elég jó lenne hozzá! (1440p 144Hz)
0
0
0
0
lived avatar
Monitor vásárlás előtt állok. Ehhez dukálna nekem most egy jó fajta vga is. (Sajnos az itteni fórumban a monitottra nem kaptam mèg választ) Nagyjából tudom milyen monitort szeretnék azért.
Szóban van/volt 4K-s monitor, de inkább egy 1440p-s 144hz-es van kilátásban.
Az lenne a kérdésem hogy ezek (de inkább az utóbbi) kihajtására melyik vga lenne a legmegfelelöbb? Persze max-ra skálázott játékokknàl.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Msi egyik legjobb és legcsendesebb hűtése van.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Big Joe: Én az Asust választanám. Gigabyte-ot kerüld. 😃
0
0
0
0
Stevepapo avatar
Köszönöm a válaszokat, sokkal könnyebb döntenem 😉
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Még egy szavazat az MSI-re 😉
0
0
0
0
Janko95 avatar
Big Joe

Asus vagy MSI 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Big Joe:
Én MSI-t venném ,de jó lehet az Asus is. Igaz az drágább. Gigabyte-ot nem vennék.
0
0
0
0
Stevepapo avatar
Sziasztok
Szerintetek melyik videokártyát lenne érdemes megvennem?
Valakinek van e tapasztalata, véleménye bármelyikről?
Ezek között vacillálok:
https://www.pcx.hu/gigabyte-gtx1070-8gb-ddr5-gv-n1070g1-gaming-8gd-videokartya-200664
https://www.pcx.hu/asus-gtx1070-8gb-gddr5-strix-gtx1070-o8g-gaming-videokartya-373528
https://www.pcx.hu/msi-gtx1070-gaming-x-8g-8gb-ddr5-videokartya-601768
Az ár mindegy, a jobbat szeretném mindenképp.
0
0
0
0
Hunork avatar
Akkor okés! TY zsoltdeak17! Erre gondoltam, a legtöbb 500W alatti egyágas. Csak most alig vagyok net és gépközelben, úgy meg nehéz utánajárni.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Egy darab 12V-os ágon 396W. Bőven elég lesz az a táp.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció