Milyen videókártyát vegyek?

2008. July 16., téma
Fórum » Asztali PC
Az örök talány...

Egy kis instrukció [u]mielőtt[/u] belevágnál:

[b]- Ha van előre kiszemelt kártya de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

- Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az [i]xy[/i] játékhoz milyen kártyát ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait ha ki van töltve.

- Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen kártya lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait.
Hozzászólások: 31 729
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
H3AD5HOT avatar
Sziasztok !
Gigabyte Gtx 970 G1 Gaming-ről vélemény ?
Főleg az érdekelne hogy mennyire hangos a kártya .
0
0
0
0
💬 19
V1VOnX avatar
@H3AD5HOT: Halk kártya ! Viszont ha Coil Whine-os ,akkor saját meggyőződésre vedd meg,hogy milyen hangos és,hogy te neked az elviselhető-e . Garanciásan veszed használtan vagy garancia nélkül ha szabad tudni? Nem kell félni magától a Coil Whine-tól. Semmi rosszra nem utal,nem lesz baja kártyának és nem fog hamarabb sem elromlani. Pusztán irritáló jelenség.(ha nem tudod ,hogy mi az a jelenség,akkor olvass utána nyugodtan neten viszont itt ez a videó,amivel tudom prezentálni neked. 900-as szériánál sokkal rosszabb volt a Coil Whine ,mint a mostani 1000-es szériánál . Amúgy ne ijedj meg. A Coil Whine lehet jóval halkabb ennél de jóval rosszabb is. Szerencsén múlik,hogy milyet fogsz ki)
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@V1VOnX: Használtan venném garancia nélkül, hallotam már a coil whine jelenségről, msi vagy asus kártyák jobbak ebben ? Mert azok tetszenek a legjobban mivel alapjaráraton lekapcsolnak a ventik de jelenleg nincs egy egy sem eladó használtan.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@H3AD5HOT: nálam akkor van ez a jelenség ha a játékok menüjében ilyen 3000fps van
játék és egyébb dolgok közeben netezés filmezés stb
hangtalan teljesen
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@H3AD5HOT: Olyan nincs,hogy egyik "jobb" ,mint a másik Coil Whine téren. Bármelyiknél előfordulhat. Nekem volt már egy Asus Strix GTX 970 a kezem alatt és semmi coil whine nem volt vele.
Ajánlom ezt a linket és ezt a tagot. Épp árul 1 év garanciás MSI GTX 970-et. Azzal nem igazán tudsz félrenyúlni.
Jobb,mint garancia nélkülit venni és kockáztatni. 75k-ért árulja.
[LINK]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@V1VOnX: Használt piaci árak is jól felmentek
Én 60e-ert vettem 970 másfél év garival
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@MC MaRcI: Én anno 54-ért vettem garancia nélkül a saját 970 Strixem. Nem mondanám a legjobb vételnek mikor 40 vége körül voltak garisak is csak meg voltam őrülve a Strix designért és nem volt más Strix kártya akkor éppen 😆
0
0
0
0
enslaved avatar
@H3AD5HOT: Egy barátomnak volt ilyen, azt tudd hogy terhelés nélkül 1600 rpm - mel forognak a ventik, ami baromi zavaró ha valaki a csendet szereti. A 980 ugyanebből a szériából csak 800 - al pörgette, ami már alig volt hallható. Az Asus Strix és az MSI Gaming X terhelés nélkül lekapcsolja a ventiket, coil whine az Asus - nál volt a gyakoribb.
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@enslaved: Köszönöm mindenkinek a segítséget . Valószinű ,hogy inkább egy Gtx 1060at fogok venni ha sikerül jó árban találni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@H3AD5HOT: E kettőt ajánlanám:

[LINK]

[LINK]

Volt nemrég 100-ért de az eltűnt és szerintem nem véletlenül, mert annyiért még jó vétel.
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@reszler112233: Ma sikerült vennem 90-ért 1.5 év garival egy Evga Gtx 1060 FTW Gaminget.
0
0
0
0
no avatar
@H3AD5HOT: Az jó vétel.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@H3AD5HOT: Akkor hagyd figyelmen kívül,amit írtam. 90-ért legalább 6 gigásat sikerült beszerezned?
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@V1VOnX: Igen, 3 gigásat semmiképpen nem akartam az már kevés a mai játékokhoz.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@H3AD5HOT: Garanciásan sikerült beszerezni? Új vagy használt volt?
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@V1VOnX: Használt, garanciás másfél évig még.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@H3AD5HOT: Még úgy is megérte. Külföldi EVGA garancia vagy magyar kisker garancia?
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@V1VOnX: Alza garanciás.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@H3AD5HOT: Akkor jó vétel volt ! Grat hozzá. 😀
0
0
0
0
armagedon32 avatar
sziasztok . gtx 1070 videó kártyám van szerintetek jobban teljesitene a kártya még + 8gb ramal jelenleg 8 gb van . azt olvastam hogy a 1070 min 16 gb kell hogy teljesen a kártya ki tudja haszmálni a teljesitményét . menyivel lenne jobb a videó kártyám teljesitménye 16 gb ramal mint most a 8 gb al?
0
0
0
0
💬 7
MC MaRcI avatar
@armagedon32: szerintem ez teljesen játékfüggő
0
0
0
0
enslaved avatar
@armagedon32: Hátrányára nem válna a gépednek. Nekem pl. 32 GB van benne, ami persze ma még nagyon sok (persze csak játékra, vannak dolgok amire még kevés is lehetne), de a 16 az nem baj ha van, a 8 - ból már több játék is kilép.
0
0
0
0
no avatar
@armagedon32: A RAM nem szól bele annyira a teljesítménybe mint például egy processzor, ezért szokták sokan említeni a CPU limitet amikor a proci nem képes kiszolgálni a videókártyát teljes mértékben. RAM-nál sokkal inkább játékfüggő a dolog van pár olyan mai cím is aminek bőven elég a 8gb, de általában már 16gb a javasolt. Rosszul nem jársz vele, nem biztos, hogy amikkel te játszol azokban érezhető lesz a javulás, de legalább kitolod a határaidat a jövőre nézve.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@LordSzalko: i7 6700HQ proceszorom van ,nem tudom menyire szolgálja ki a gtx 1070 et ( asus g752vs)
0
0
0
0
no avatar
@armagedon32: Melyik kijelzős modell van belőle? Milyen játékokkal játszol?

A proci az kiszolgálja a GPU-t. Ez esetben mindenképp ajánlott a bővítés, sosem árt a több RAM.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@LordSzalko: 120 hz ips led G-sync FHD
0
0
0
0
matany001 avatar
Mit gondoltok, ha jön az új széria, vagy valami oknál fogva leesnének nyár végére a videokártya árak, hány százalékos árcsökkenést saccolnátok be? 😉
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@matany001: Attól függ a bányászat alább hagy-e. Ha továbbra is felvásárolják a kártyákat akkor nem igazán fog csökkenni az ár.
De talán nemsokára jön az új ASIC ami sokkal jobb ilyen célra.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Puffin: Nálunk már kezdődik valami, egyre többen adják fel a bányászást... ma láttam egy hirdetést 15 darab 1060-asról 😂
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Bronson: 1060? Én úgy tudtam inkább olyan kártyákat használnak erre ami képes SLI-re, az 1060 meg pont nem az.
0
0
0
0
Puffin avatar
@reszler112233: Bányászathoz nincs szükség SLI-re, ott nem olyan módon vannak a kártyák összekötve.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@reszler112233: a bányászathoz nem kell sli! 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zelcsi: Értem és köszönöm a felvilágosítást! Amúgy picit irritálnak ezek az árak attól függően, hogy jelenleg még évekig nem tervezem cserélni a mostanit. Na meg ma láttam hardveraprón 147-ért MSI 1060 Gaming X 6G-t amit állítás szerint 2017 nyarán vett, de bontalan. Pár másodperc Google és van boltban 134-ért még mindig.
0
0
0
0
santakigyo avatar
@reszler112233: Utolsó kettő kártyámat használtan vettem.Valahogy sose volt szivem 80-nál többet egy kártyáért kadni.Régit eladni,másikat használtan,és igy egész korrekt módon jöttem ki a vásárlásból.
Most nem mernék használtba vágni,nem tudom mennyire befolyásolja a bányászat a kártyák élettartamát,de sok jót nem olvastam még róla.
Ésszel kell nagyon vásárolni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Egy videókártyát szeretnék vásárolni, mert a mostani már egy kicsit elavult. Megéri most egy 1070 Ti SLI/1080 Single/1080 Ti Single vagy inkább a valószínűleg júliusban érkező új architektúra?
Ti mit javasolnátok? Keret 400.000.

Processzor: Core i7 6800K @ 4500 MHz
Alaplap: ASUS Strix X99
RAM: 8 GB @ 2133 MHz
Táp: Corsair TX850M
Videókártya: Asus GeForce GTX 960 OC 4GB Black Edition
OS: Windows 10 Pro 64-bit

Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
Andris18 avatar
@TuRAdaam: SLI általában kevés helyen támogatott így nem éri meg.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@TuRAdaam: Amilyen árakon vannak most a videokártyák én nem vennék most újat, hacsak a meglévő be nem adná a kulcsot. Amíg a régi megy had menjen és várnám az új technikát, az mit fog tudni és milyen áron. Ha most kéne váltanom a GTX660-ról nagyon meg gondolnám, hogy váltsak vagy se, ugyanis látom a mostani 1060-asom 150 körül mozog, de én még időben 104-ért vettem.
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@TuRAdaam: Én is azt mondom érdemes várni hátha dobnak ki valami újat de ha mindenféleképpen kell akkor 1080ti bátran mehet elégnek kell lennie mindenhol 😀
0
0
0
0
no avatar
@TuRAdaam: Én azt ajánlom ezzel a 960-al már várd meg a 2080-at. SLI-t pedig kerüld, akkor is, ha ingyen van.
0
0
0
0
GodSie avatar
Na én most vettem meg az MSI Gtx 1080 sehawk X kártyát
Kegyetlen jó 😀 38 fok játék alatt , 2170/11600 mhzn ketyeg rá tudtam húzni 150-170/700mhzt : )
0
0
0
0
💬 3
Yezi_ avatar
@GodSie: 170MHz GPU-ra? Ugyan, kérlek... 😊😂
https://i.imgur.com/SPqUrM5.png

Spoiler!
Aztán nehogy komolyan vedd, csak poénnak szántam 😆
Gratula a tíznyócvanhoz' 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@GodSie: Jól bírják ezek a VGA-k a tuningot.
Nekem 1733 helyett 2050/70-re boostol +120%Power Targettel és +220GCO-val pedig az enyém "csak" 1db 8 tűs tápcsatival megy.
A memóriát nem tuningoltam... nekem bőven elég a 10010Mhz. 😃
0
0
0
0
GodSie avatar
@Manyik75: jó kis kártyák ezek 😀 főleg hogy benchmark alatt 40 fok fölé nem megy épp😀
0
0
0
0
BlazkYY avatar
Meghalt a videokártyám(nvidia geforce 9800gtx) szeretnék venni egy gt 1030at szerintetek jó lenne ez a gép hozzá:
Proci:intel core 2 quad q6600
ram:2gb ddr2
alaplap:ASRock G31M-S
os:win 7 64bit
nem szeretnék sokat költeni rá max 30.000ft ig megyek.
0
0
0
0
💬 4
zelcsi avatar
@BlazkYY: inkább picit többet szánnék rá a helyedbe és tőle vennék egy gtx 1050-et mert sokkal erősebb, időtállóbb és csak 37500 az ára! 😉 [LINK]
0
0
0
0
CuRi avatar
@BlazkYY: Hát akkor már lehet kéne bele egy kis RAM is, mondjuk nem tudom mire szeretnéd használni a gépet, de elvileg egy GT1030 azért az 1-2 éves játékokat elviszi felbontástól függően, viszont ahhoz még így kéne legalább 6-8 giga DDR3-as RAM, viszont akkor meg már az alaplapot is le kell cserélni, mert az meg nem támogatja a DDR3-at. Bár ha csak netezésre, meg filmnézésre kell a gép, akkor jó vásárt csinálsz a GT1030-al, viszont ha játszani szeretnél, akkor az alkatrészek nagy részét le kell cserélni, és akkor már jobban megéri egy teljesen új konfig.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@BlazkYY: Ha nem játék a cél helyedben szetneznek használt piacon ott 30 Ft környékén egy 1030 től bőven erősebb kártyára tehetsz szert
0
0
0
0
BlazkYY avatar
@MC MaRcI: Hát játékra használnám de nem nagy gépigényüekre pl: cs go, fortnite, lol stb
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Sziasztok!

Erről a márkáról tud valaki valamit? Esetleg bármi tapasztalat?

Manli GTX1070 8GB GDDR5
0
0
0
0
💬 8
hashimoto avatar
@Gerdzso: Jók, nem nyúlsz mellé vele. Új/használt?
0
0
0
0
Gerdzso avatar
@hashimoto: Használtan venném. Komplett gépben lenne benne.

300.000 Ft körül lenne.
HÁZ: Sharkoon VG4-W Red (piros ledes) 12+12 hó
TÁP: Thermaltake 600W 12+24 hó
LAP: MSI B250M PRO-VD 12+24 hó
PROCI: Intel Core i5-7600K - Base 3,80 GHz / Max turbo 4,20 GHz 12 +24 hó
PROCI HŰTŐ: Cooler Master Hyper 212 LED (fekete-piros) 12+12 hó
RAM: G.Skill Fortis 2x8 GB DDR4 2400MHz 12+24 hó
HDD: Seagate 1TB SATA3 64MB ST1000DM010 12+12 hó
VGA: Manli GTX1070 8GB GDDR5 12+24 hó
0
0
0
0
Bronson avatar
@Gerdzso: Nem valami jó konfig... konkrét milyen táp? a cpu oké de a lap ami jár hozzá egy alap verzió, k-s a proci, de azzal nem lehet tuningolni...és még ssd sincs benne... ház is elég fapados egy ilyen rendszernek. szerintem inkább rakj össze magad egy alap konfigot és abba vegyél használtan ramot meg vga-t.
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Bronson: Bronson Egyet értek veled. Ezek előre össze rakott gépek amibe mindig van valami buktató. Általában alaplap nagyon buta és alap meg a tápegység amin spórolni szoktak benne. Nem szabad venni ilyen előre össze rakott gépeket mert túl vannak árazva ( ez a legnagyobb gond) meg vannak benne elég gyenge minőségű alkatrészek.
Gerdzso Egyszerűbb ha egy ismerősödnek szólsz,hogy segítsen össze rakni egy gépet ha nem értesz hozzá vagy egy helyről veszed meg az összes alkatrész és kérsz 2000-3000 ft-ért össze szerelést . Olcsóbban kijössz/ennyiből jobbat össze raksz 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Gerdzso: Sose hallottam erről a márkáról. Founders típusú a kártya vagy rendes hűtésű? Mi a pontos típus neve a kártyának?
0
0
0
0
no avatar
@Gerdzso: Ha garanciás akkor lényegében mindegy, de nem volt még dolgom vele. Gondolom olyan lehet mint egy Palit, nem rossz, működik rendesen típusú.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@LordSzalko: Palitnál a Super Jetstream-en kívül egyetlen egy típust sem vennék mert nem mondhatni túl megbízhatónak 😃 .
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
A Palit menyire jó márka? Felér mondjuk egy MSI vagy Gigabyte szintjére?
Az ára miatt néztem ki egyet: [LINK]
0
0
0
0
💬 8
Moon_Breaker avatar
@Gyrger72: Nekem még nem volt palit cuccom, de több mint valószínű hogy nem is lesz soha. 😃

Asus, MSI meg Giga nyilván azért drágább mert megbízható márkák. A minőséget meg kell fizetni, mint mindenben.

Ettől függetlenül lehet hogy nem rossz az a palit sem, csak hát kevesebb pénzért nem fognak tudni ugyan olyan alkatrészeket rárakni a kártyájukra mint pl. Asus -ék.
0
0
0
0
enslaved avatar
@Moon_Breaker: A Palit meg a Gainward a két legjobb márka, attól hogy sokan a nevüket sem hallották még remek kártyák, a hűtésükről nem is beszélve. Olyan ez mint amikor egy ismerősöm nálam járt és zenét kezdtünk volna hallgatni, és amikor meglátta a CD lejátszóm nevét hogy valami Primare CD31, egyből kérdezte miért vettem egy ilyen neve nincs márkát amikor ott vannak a remek Sony, Pioneer, Technics csodamasinák, majd amikor mondtam neki hogy lehet, csak ez a lejátszó 700 ezerbe került akkor már megszólalni sem tudott, a hangját meghallva (persze a hangfalak meg az erősítő nevei is mind ismeretlenek voltak számára) pedig kb. dobott egy hátast. A lényeg hogy itt vannak az igazi bajok, ha kvázi ismeretlenek, akkor valószínűleg nem is jók, pedig egy ilyen mellett minden Sony pl. egy hulladék kategória.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Gyrger72: Teljesen jó a Palit, inkább mint egy msi vagy gigabyte.. Mind a kettő elég silány mostanában.. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Nem tudom mennyire mostanában de egy éve van msi kártyám és semmi baj nem volt vele (remélem így is marad sokáig).
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Andris18: Nekem ami most van szar, gigából meg nem egy "gyárihibás" (vagy csak szimplán alapból gagyi) cuccom volt.. 😃
0
0
0
0
ors11 avatar
@hashimoto: GTX 650Ti Palitom volt egészen most decemberig és soha semmi baja nem volt. 😃 Most ott van a dobozában lehetséges eladásra várva 😃 A mostani videókártya árak mellett még az is lehet kérhetek érte 15-20k-t pofátlanul 😃
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Azt olvastam valahol egy kulfoldi forumon, hogy a Palit kartyak nagyon halkak. Valoszinuleg alul ertekelt marka.
Szerintem az Asus,Giga,Msi kartyak a legnepszerubbek a piacon es ezert kevesebb a tapasztalat mas gyartok kartyairol. Vegyuk peldanak az en jelenlegi kartyam: Inno3d Ichill .. Azelott soha nemlattam/hallottam ilyen markarol, de teljesen megvagyok elegedve vele.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@Gyrger72: Teljesen megbízható a Palit, nem ma kezdte a piacon. Én manapság nem is nagyon láttam VGA-t tőlük, azt hittem eltűntek. 😆
Semmivel sem rosszabb a többi gyártónál.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy videókártyát szeretnék vásárolni a most összeállított gépemhez.
Alaplap: GIGABYTE GA-B85M-D3V
Processzor: Intel G3258
Memória: 2 X 4 GB
Táp: 400 w
Az összeg amit kártyavásárlásra tudok szánni: 30.000 Ft
Köszönöm a segítségeteket!
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@Bergerac: Szia nem írtad meg hány gb-os kártyára gondolsz, de ha az árat nézem ezek vannak ezek közül választhatsz. Esetleg még a hardveraprón nézz szét használkártya ügyben. (R9 280/GTX 960) ezek közül nézelődj.

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
Anthrax91 avatar
Sziasztok.
Úgy néz ki,hogy haldoklik a videókártyám(napi 3-4 kék halál),és lassan újat kell vennem. Milyet ajánlanátok ehhez a géphez?
Alaplap: Asrock A75M-HVS
Processzor:AMD Athlon II X4 641 quad-core 1gb
Memória: 8gb ram
Táp: M-TECH, MT-AP 4450XA
Jelenlegi videókártya: SAPPHIRE Radeon HD 7750 1GB GDDR5 128bit PCIe
MAX 60.000-t tudnék rászánni
0
0
0
0
💬 4
THEMAX avatar
@Anthrax91: A GTX 1050 Ti-nak az ára 60-70k körül van. Az jó lenne, szerintem.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Anthrax91: Jaja, hardveraprón találsz 55 -60 körül garanciás 1050 Ti Strix -et.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Anthrax91: Használtan másfél év garival 55e ért vettem a gtx970-em
0
0
0
0
enslaved avatar
@Anthrax91: A kártyát már megválaszolták, viszont azt a tápot sürgősen cseréld ki valami normálisra mielőtt mindent visz magával. Az nem táp hanem egy ipari hulladék.
0
0
0
0
TheXperia1 avatar
Sziasztok 😀

Asztali gépembe elég lenne egy 1060 6GB vagy 1070-et is még kihajtaná az i5 4590?
Vagy ti mit javasoltok-e téren?

Előre is köszönöm a választ.
0
0
0
0
💬 1
F4T4L 3RR0R avatar
@TheXperia1: A 1060-as kártyával még nem lenne probléma, 1070-es esetén kisebb CPU limit lehetséges de függ az adott játéktól is.
0
0
0
0
no avatar
Üdv srácok! Gépet szeretnék fejleszteni, és kíváncsi vagyok, hogy ki hol kezdené el.

Jelenlegi konfig:

- Gigabyte Z97 gaming alaplap (remélem jól írom) 😃
- 10 Gb RAM
- NVIDIA 660 Ti Phantom vidikari
- i5 - 4690K, 3.50 GHz proci

Fejleszteni szeretném a vasat, érdekelne, hogy a szakavatottabbak hol is kezdenék? Én vidikarira gondoltam, és mivel nem terveztem százezer nagyságrendben beújítani ezért azt szeretném megkérdezni, hogy melyik kártya lenne előrelépés, mondjuk egy közepes árkategóriában?

Vagy esetleg ramot kéne vennem először? Erre is gondoltam már. 😃 Igazából amivel játszom (pl Pubg, és hasonló kaliberű játékok, azokat elviszi még ez a kártya - nyilván nem high-on stb, de panaszom nincs rá, viszont szeretném hogy pl a hamarosan megjelenő Sea of Thieves is jól fusson, meg a későbbi játékok is.)

Válaszokat előre is köszönöm! Jöhetnek akár a regények is, hogy mit és miért stb. 😀😉)
0
0
0
0
💬 2
csuz-li avatar
@Madix_HUN: Mindenképp a VGA lenne az, amit érdemes fejleszteni, de a mai VGA árak mellett ez nem egyszerű döntés. A processzor mellé egy 1060 is simán belefér, de annak az ára már az egekben, a többiről (1070, 1080) nem is beszélve, mert azok eleve sem voltak emberi módon árazva. AMD részről is bármi jó, ami kapható, de szintén az a gond, hogy az árak irreálisak, már előbb elszálltak és az AMD már egyel lejjebbi kategóriában is megdrágult, mint az Nvidia.
Ha bármi mást cserélnél, azzal nem lennél beljebb. Persze a több RAM mindig jobb, de tapasztalatom szerint az a 8, ami nekem van az esetek 95%-ban elég. Eddig egy esetben volt kevés a RAM, amikor az ARK-ot megosztom a gépemen, de az ugye várható is volt. JA: a RAM árak is el vannak némileg szállva.
A processzorod is bír még jobb VGA-kat is kiszolgálni, azzal sem lesz semmi bajod. Én úgy is azon az elven vagyok, hogy érdemes minden fejlesztést úgy kezdeni, hogy vesz az ember egy jobb VGA-t, és ha már kevés hozzá a CPU, azt csak akkor kell cserélni.
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Hát igen, brutál mód megugrottak..Legutóbb talán 4-5 éve raktam össze gépet, és most a szemem forgatom hogy úr isten, mik ezek az árak..Néztem a VGA-t is , néztem a ramokat is...Hát kegyetlen...Valaki / valamit egy esetleges árcsökkenésről (?!) 😃

40-50 ezerre gondoltam egy VGA-t, de ahogy elnézem az árakat, örüljek hogy ennyiért levegőt vehetek.. 😃 Erre még azt mondanám hogy üsse kavics, talán még a 80-ra is, de az már fogcsikorgatva 2-3 sör után 😃 Szóval próbálnám úgy belőni a dolgokat, hogy a VGA vétel előrelépés legyen, de ne csak pár hónapra, hanem mondjuk 1-2 évre vagy többre is akár, DE ne "éhezzek több hónapig" 😃

Köszönöm a válaszodat! 😃
0
0
0
0
no avatar
Üdv szerintetek melyik lenne a jobb választás egy gtx 1050 vagy egy R9 280X? természetesen játékra lenne.
0
0
0
0
💬 3
V1VOnX avatar
@BuraiLaci01: r9 280x zabál de gtx 1050ti-t is odaveri néhol de nagyjából egyenlő erősek,egyértelmű,hogy r9 280x ha a tápod bírja (bár 400wos tápod épphogy elég lenne sztem ) . GTX 1050 csak a fogyasztás miatt lenne jobb választás de teljesítményben alulmaradna 10-15%-kal.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@BuraiLaci01: én azt ajánlom nézz youtubeon a keresett 2 VGA val játékvideókat, annál jobbat senki sem fog tudni neked mondani, teszteket olvass, és könnyű lesz a döntés.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Utánna néztem a R9 280x-nek és tényleg sokkal jobb mint a mostani videókártyám, lefogom cserélni hamarosan. Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Dejó hogy még pont ez a bányászkorszak előtt tettem össze új gépet atya ég.... hol vannak most az árak... vga mat majdnem dupla áron látom 😂😂 De persze raktáron sincs se gtx se amd-k... undorító
0
0
0
0
💬 1
Abelsu avatar
@bukta2: eszméletlen 😕
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok.

Adott egy pc.
GIGABYTE GA-970A-DS3P alaplap, fx 6350 proci, 8gb ram.
A jelenlegi vga-mat(ASUS HD 7790 DirectCU II OC 1GB) szeretném lecsereélni vanami ujabb példányra a mostani játékok futtatásához. használt is szűba jöhet egyarant. Valamint egy izomabb tápot is szeretnék, ami elbirja a választott kártyát. Árkategoria: Max. 40e ft.

Köszönöm.
0
0
0
0
💬 3
Manyik75 avatar
@Athis18: Abba az árban inkább használtat nézz, a jelenlegi új vga-k horror áron vannak.
,AMD oldalon HD7950/70 R9 280/X esetleg R9 380
Nvidia Oldalon GTX 670. 680. 770. 780. 950.960. esetleg 1050
0
0
0
0
Athis18 avatar
@Manyik75: És hozzáillő tépot tudtok ajánlani? FSP-re gondoltam, esetleg Chieftec.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Athis18: Az mind a 2 jó márka.
Èn min egy 550-es fsp raidert ajánlok.
0
0
0
0
gytomi avatar
Sziasztok!

Gigabyte gtx 1050ti oc megéri még az árát 2018ban vagy várjak a vétellel?
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@gytomi: Hát én úgy tudom hogy az nvidia a kártyáit tavasszal szokta kidobni tehát én várnék még picit a helyedben az új szériáig Spoiler!
de nem biztos,inkább járj utána,de nekem mintha így rémlene
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
@bukta2: Inkább ősszel szoktak jönni, de sztem is nézegess utánna 😀
0
0
0
0
no avatar
@gytomi: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
gytomi avatar
@HunSanyiX: Egy HD5670-est 😃 az is megfordult a fejemben, hogy egy 3gigás 1060ast vennék de leginkább énis várnék hátha lejjebb mennek az árak..
0
0
0
0
no avatar
@gytomi: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
gytomi avatar
@HunSanyiX: Ryzen 5 1600 a terv, tápon még nem gondolkodtam, lap gigabyte ab350m gaming 3, ram ugyszinten nemtudom mert eleg draga es nem igazan van elkepzelesem h milyet vennek.
0
0
0
0
no avatar
@gytomi: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
@HunSanyiX: HunSanyiX-nek a tanácsait megfogadhatod énis az ő általa javasolt dolgokat vettem meg és hibátlan lett az összeállítás a hűtőt azt benéztük igaz mert pár mm-rel nagyobb a házba de megoldottam 😆

Ha rá hallgatsz akkor biztos tuti masinád lesz annyi pénzből amennyit szánsz rá,ezt garantálom!arról nem is beszélve hogy türelmes és segítőkész!

Az az 5670 es meg már brutál régi és lassú kártya egy 1050ti is brutál előre lépés lenne (nekem is 5670 esem volt anno)De persze ha van rá kereted akkor vedd a legjobbat amit csak tudsz.
0
0
0
0
gytomi avatar
@bukta2: Engem már 2 kommenttel ezelőtt meggyőzött a Kolléga 😃 koszi a hasznos tippeket mindenkinek megegyszer.
0
0
0
0
Hunork avatar
@gytomi: No, ez egy érdekes kérdés. Mi az hogy megéri? Mennyibe kerül? Milyen CPU mellé? Milyen felbontást használsz?
i3, Ryzen 1300 mellé nem rossz vétel, i5 és Ryzen 1600 mellé már GTX1060 kellene, aztán így tovább.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Sziasztok, ugyan még nem de már felmerült bennem a kérdés hogy mire lenne érdemes leváltanom az XFX R9 380-am.
FX-8350 mellé mi dukálna? Mit tudtok javasolni? FullHD
(Mikor vettem a gépet akkor csak 1366x768 os felbontáson játszottam, bár full hd-t is gyönyörűen viszi bár 100%on dolgozik, és a net is írja hogy még éppen jó a full HDra)

Mióta proci hűtőt cseréltem úgy vettem észre megtáltosodott a gép. 😃
Azért kérdezem mert szerintem nem egészséges ha játszom és kb mindig 100% on megy.
Ára teljesen mindegy, de értelem szerűen mérföldekkel jobb kártyát mint a CPU nem érdemes választani.
0
0
0
0
💬 5
gigazte avatar
@Schwin94: A videokártyáknál az a jó, ha 100%-on pörögnek, mert akkor rendesen ki lehet hajtani belőlük a maximális teljesítményt! Akkor lenne gond, ha csak 90% körüli kihasználtság lenne, mert az azt jelentené, hogy a procid visszafogja a videokártyát. Én a GTX 1060-at ajánlom, bár a proci már azt is visszafogja egy kicsit! De én először is egy erősebb procit vennék a helyedben.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@gigazte: Köszönöm az épkézláb választ! Ez esetbe kár lenne lecserélnem.Amit még nem értek, vegyük a gta5-t Használ kb 2,5 Gigát a 4Gb-ból. Akkor ez még is hogy van hogy 100%on dolgozik? Tudnám feljebb venni a grafikai beállításokat, vinné is a gép. De értelmét nem látom a full ultra beállításnak.
Szóval hogy kéne ezt értelmezni ?
Attól hogy 2,5 Gbot használ a kártya, ezt 100%osan kihasználja? De még maradt 1,5 ami csak úgy van.

Bocs ha hülyeség.
Szerk1: FX ből nem veszek ennél erősebb procit, értelmetlen nekem.
0
0
0
0
gigazte avatar
@Schwin94: Nem a Vram terhelésre vonatkozik a GPU kihasználtság.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@gigazte: Értem, akkor a gpu limit még mindig jobb mintha cpu limit lenne.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@gigazte: Nálam az 1070-et is kihasználta, egy kis OC+nagyobb felbontás mellett. 😃
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek
Kis segítséget kérnék.
Konfiguráció a következő:
Alaplap: ASRock h81m hdr r2.0
Proci: i5-4460 (1150 foglalat)
Ram: Corsair vengeance 8gb ddr3 1600mhz(2x4gb)
És egyenlőre nincs videókártyám. Tudnátok ajánlani olyan kártyát ami ehez az összeállításhoz tökéletes lenne?
A pénz nem számít, de azért nem akarok fölöslegesen nagy pénzt kidobni olyan kártyára amit úgysem használ ki.
Köszönöm a segítséget uraim.
Egyébként én R9 280x illetve gtx780 kártyákat nézegettem.
0
0
0
0
💬 1
F4T4L 3RR0R avatar
@Bassmussel: Milyen felbontáson használnád a VGA-t? Illetve milyen tápegységed van és mekkora a teljesítménye, hatásfoka.

A GTX 780-as nem egy rossz irányvonal. Egyébként egy 4GB-os GTX 1050 Ti vagy egy kicsit nagyobb 6GB-os 1060 nem lenne rossz választás és még nagyon számottevő CPU limited sem lenne.
0
0
0
0
no avatar
Van egy FSP 460W táoegységem jó párosítás lenne egy Palit Geforce Gtx 1070 videokártya 8Gb GDDR5-ös?
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@koto9316: Pontos táp típus? És hány éves? Nem mindegy milyen idős és milyen típus pontosan.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: 1 éves FSP FSP460-60HCN OEM
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@koto9316: Elvileg bírni kéne, de én jobban bíznék egy FSP 450W 80+ Raider II Silver-ben vagy egy FSP 450 Hydro X Gold-ban.
Igaz hogy ami neked is van már minőségi nem belépő, de a legolcsóbb minőségi FSP táp, legalábbis a PCX oldalán.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Egy I5 3,2 GHz 4460-as mellé lenne. Csak nagyon bizonytalan vagyok hogy a táp elfogja bírni a VGA-t.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@koto9316: Nekem GTX980 volt amellett a proci mellett elég jól bírta 😀 1070 mehet de akkor proci limit lesz!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni videókártya vásárlás elött.
CPU - intel core 2 quad Q9450
RAM: 4gb
OS - win10 , 64bit
Pci foglalatú

A kérdésem pedig az lenne, hogy az ehez a géphez maximum kihasználható videokártyát játék célra, milyet érdemes venni.

Valamint a másik verzió ami pénztárcabarát videókártya lenne.

Tehát azt szeretném tudni, hogy aránylag olcsóbb videó kártyák közül melyiket javasoljátok ami nem nagy teljesitményü de pár játékra alkalmas + azt is szeretném tudni, hogy a drágább verzióból az ehez a confighoz melyik az a videó kártya ami maximálisan még kihasználható.

Ha van rá mód a körülbelüli árak is érdekelnek.

Köszi a válaszokat!
0
0
0
0
norbi6 avatar
Sziasztok !
Kérdésem az ,hogy van egy gtx 770-es videokártyám ,ezt le akarom cserélni. Amin gondolkodtam az a GTX 980 v. 1060.
A teszteket nézve nem igazán látok nagy különbséget ,hol itt van+5%-al több teljesítménynövelés hol a másiknál.
Melyiket ajánlanátok ?
Illetve a 770-est mennyiért tudnám eladni ?
Köszi a segítséget.
0
0
0
0
💬 4
Andris18 avatar
@norbi6: Azt nem tudom hogy mennyit kérhetsz érte de a másik ügyben ha mindkét kártya ugyanolyan jó akkor nyilván az 1060at vedd meg mert az újabb, a 6gbos változatot.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andris18: Andris18 +1

Szerintem is gtx 1060, a 980 is egy brutális kártya de azért haladni kell a korral így én is a 1060 at venném. Bár a 980Ti esetében már más lenne a helyzet!
Néztem gyors 1-2 tesztet tényleg hol a 980 hol a 1060 as jobb pár% különbséggel.
0
0
0
0
Hunork avatar
@norbi6: Szia!

1. A kártya állagától és körítésétől függően (tiszta, nem zajos venti, doboz és tartozékok megvannak) 30-36 ezer a reális ára a 770-nek.
2. Inkább GTX1060 6GB legyen. A 980 sem mai darab, ki tudja meddig élne nálad egy használt darab, garancia meg biztos nem lesz már rá.
0
0
0
0
norbi6 avatar
@Hunork: Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget ! 😀
0
0
0
0
themagichungarian avatar
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Egyik barátom szeretne fejleszteni az alábbi konfighoz kellene videokártya, processzor, meg SSD.
Első sorban emulátorozáshoz kellene, mint például RPCS3, PCSX2.
Videokártya a lehető legnagyobb ami beleférhet ebbe a gépházba.

Alaplap: Gigabyte 970A-D3P (rev. 2.)
Memória: 2*4GB Kingtson 8GB DDR3 Kingston 1600Mhz
Gépház: https://www.asus.com/Chassis/TA8G/specifications/
HDD: Hitachi HDS721050CLA362 500GB
Táppegység: FSP HEXA 500W+

Előre is köszönöm a segítségét.
Ár: A lehető legolcsóbban!
0
0
0
0
💬 9
SuperPuma avatar
@themagichungarian: Képek alapján a fizikai méretekkel nem lesz gond
https://www.svethardware.cz/forum/imagehosting/thum_472524a80190212da4.jpg
Procikkal vigyázni kell, mert eléggé le tudják terhelni a VRM kört az FX-ek. Volt pár eset mikor lyukat ütött a nyákba.
0
0
0
0
FoLey avatar
@themagichungarian: CPU: FX 6300 15k vagy tehetsz bele FX 8320(e),8350-et is csak no tuning. 20-25k használt árak
VGA: Keresebb kereslet RX 550,GT 1030 20-25k Többért és ideális FullHD-re GTX 1050,GTX 1050 Ti 40-60k ezek új árak
SSD: ADATA Premier Pro SP920 2.5" 128GB SATA 3 18k vagy többért Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB SATA3 27k

Használt videokártya vételén gondolom nem akar.
0
0
0
0
themagichungarian avatar
@FoLey: HakuDragon Köszönöm.
Foley Szintén köszönöm. Ő egy FX 8370 E-be gondolkodott, és használtan GTX 1060-ba csak nem tudja, hogy a táp elég lenne e neki.
Így ugyan úgy azt a kettő SSD-t tetszik ajánlani? 😀

Elnézést ő is meg, én is nagyon amatőr vagyok e téren.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@themagichungarian: A 8370E jó lesz, az úgy energiatakarékosabb. Szerintem egy 1050Ti is elég mellé, az SSD-ből pedig az ADATA-t ajánlom én is.

Amúgy, ezért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak, mi is hasonlóan kezdtük annak idején. 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@themagichungarian: FX 8370 E sem rossz az egy kevesebb fogyasztású bíróval processzor 95W-os TPD-vel rendelkezik,de sajnos a teljesítmény is nem sokkal gyengébb pl. FX 8350-nél(mivel kisebb is az alapjárati órajele),de lehet ezt is tuningolni. Itt egy videó ez mindent elmond.


A GTX 1060-hoz elég a tápegység

Mivel a 128GB-os kategóriában mint nekem is ADATA-m van ajánlhatom ezt is 5 év garival. A sokak által ajánlott Samsung 850 EVO 250GB-at csak megerősíteni tudom szintén 5 év garival.

bszilvagyi Ha tud GTX 1060-at venni akkor csak jobbik megoldás lehet,FullHD-ra tökéletes(Persze 3GB-os változatban a 6GB-al már 2k-val is elboldogul csak nem minden maxra tekerve) . 😃
0
0
0
0
themagichungarian avatar
@FoLey: Köszönöm mindkettőtöknek 😀
Akkor emulátorzáshoz jó lenne? Mert legfőképpen ahhoz kellene neki. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@themagichungarian: Attól függ milyen emulátor,milyen beállításon.
0
0
0
0
themagichungarian avatar
@hashimoto: bszilvagyi PCSX2, Wii, CEMU, RPCS3..stb

PCSX2 például így: https://www.youtube.com/watch?v=xRdnNZH8😆E, https://www.youtube.com/watch?v=y0GY13DNxw8

Wii, CEMU, RPCS3 meg ahogy futna.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@themagichungarian: Nekem a Wii emu Splatoon-al kb. 10FPS volt, PS3-as nagyon meg sem nyikkant, a zeldáról ne is álmodj, a PCSX2 az játszahtó volt. 😃
0
0
0
0
revonz avatar
Sziasztok!

Radeon rx 580 8gb vásárlás előtt állok.
A PC-m összes komponense vadonat újan lett véve, viszont VGA vásárlásnál ha tudok, szeretnék spórolni valamennyit, így azt használtan néztem ki. Szemezek egy powercolor rx 580 8gb red dragonnal, jó árban van, 2év gyári garival, szóval olyan ~1 éves lehet. Egyedül van, és mivel 8gb nem hiszem hogy bányászatra lett volna használva. Arra 4gb-set szoktak. Az lenne a kérdés, hogy eleve mennyire rizikós VGA-t használtan vásárolni, illetve maga a powercolor mennyire megbízható márka, és hogy nem teljesít-e alul a többi márkához képest, vagy van-e valamiféle hátránya. Ha van számottevő különbség, akkor pedig milyen rx 580-ast lenne érdemes levadászni?

Az rx 580 lakótársai:
Cpu:Ryzen 5 1600 3.9GHz-ra Oc-zva.
Cpu hűtő: Cryorig H-7
RAM: Adata 2x8GB 2400MHz DDR4
Alaplap: AsRock AB350m pro4
Ház: Zalman Z1 Neo
Táp: most adom el az FSP hexa+ 400W-ot és ha minden igaz egy BQ pure power 10 CM 500W lesz benne, ezt a fórum másik topicjának köszönhetően választottam 😀😉)
0
0
0
0
💬 3
MC MaRcI avatar
@revonz: A powercolor általában gyárilag oc-s
Ha gari van a kártyán nem bukhatsz semmit
Meg olyanról vedd akinek pozitívak az értékelései
És a 8gb-os verziókat ugyan úgy használják a bányászok
0
0
0
0
revonz avatar
@MC MaRcI: Köszi! Sajnos lecsúsztam az összes használt kariról, és most egy sincs fent 😃 arra gondoltam, hogy nem szükséges a legnagyobb orajelen mukodo kartyat vasarolni, mert msi afterburnerrel a kisebb orajelut is fel lehet huzni arra, vagy kozel arra a szintre mint a gyarilag addig huzott darabok. Igaz?
Masreszt arra gondoltam, hogy egy gigabyte mennyivel jobb/rosszabb mint peldaul egy asus, sapphire, vagy msi
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@revonz: Semmivel nem rosszabb a giga
De pl youtube beírod hogy Asus rx580 csak giga rx 580 tuti lesz teszt
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm mindenkinek a segítséget!Egy gtx 1060 6gb lesz a nyerő 😃
0
0
0
0
💬 1
revonz avatar
@goons8695: Rx 580-at vegyél inkább, és használd ki a freesyncet!!! Masreszt a 8gb idotallobba teszi, es a dx12 tamogatasa sokkal jobb mint a 1060-nak, ezert jobban fog teljesiteni a jovoben kikerulo jatekoknal, amik dx12-vel fognak futni!😀
0
0
0
0
Stevepapo avatar
Üdv! Azt szeretném megkérdezni, hogy az alábbiak között mi a különbség az árukon kívül, melyiket érdemes megvenni?

https://www.pcx.hu/msi-gtx1070-ti-8gb-gddr5-gaming-8g-videokartya-306657
https://www.pcx.hu/msi-gtx1070-gaming-x-8g-8gb-ddr5-videokartya-601768
https://www.pcx.hu/msi-gtx1070-8gb-gddr5-gtx-1070-gaming-8g-videokartya-580976

Válaszokat köszönöm előre is.
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@Stevepapo: Az első linken található VGA az a Ti változat ami nemrég jelent meg az a legerősebb a 3 közül
De ha van még egy kis megtakarított pénzed kb 15-20k val több akkor 1080 időtállóbb választás, nem sokkal erősebb de GDDR5X-es memóriával szerelt verzió elég erős tud lenni tuningal.
0
0
0
0
no avatar
Üdv Mindenkinek!Videokártya vásárlás előtt állok,és nem tudom hogy melyik kártya passzolna a konfigomba:
Cpu:Amd Fx-8350 Black Edition
Hűtő:Cooler Master Hyper 212 Evo
Ram:1*4gb Hyper X Fury 1866mhz
1*8gb Hyper X Fury 1866mhz
Táp:Thermaltake Tr 2 S 700W
Videokártya:Gigabyte Gforce Gtx 660
Segítséget,illetve tippeket szeretnék kérni,hogy milyen kártya férne meg a 660-as helyett.Árban kb:85.000ft lenne az amit rá szánnék!Válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 17
ors11 avatar
@goons8695: [LINK] Ha játékra kell, bátran választhatod a 3Gb verziót. A 6Gb drágább és elhanyagolható az a pár +FPS amit produkál.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ors11: Valóban jó választás a 3GB-os 1060 is, de azért ahol nagyobb VRAM igény van ott sokkal jobb a 6 GB-os verzió. És ugye van már olyan játék ami többet kér 3-nál. És a jövőben valószínű egyre több ilyen játék fog kijönni.
0
0
0
0
ors11 avatar
@reszler112233: A pénz dönt természetesen 😃 Ha meg tudod engedni magadnak akkor a 6Gb-osat válaszd. De ha csak a 3asra fussa, akkor se jársz rosszul.
0
0
0
0
Bronson avatar
@reszler112233: Szerintem semmiképp ne a 3gb-os verziót válassza, nálam az új játékok többsége simán megtölti a 4gb-ot... már most, hát hol van még a következő évek termése...
0
0
0
0
Andris18 avatar
@ors11: Sok kártya eszik már most is 3gb VRAM-ot a jövőben valószínű még többet fognak, én is inkább a 6gb-osra szavazok. Eleve kár volt kiadniuk ezt a verziót szerintem, az 1050Ti-nél is van már 4gb VRAM.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Andris18: Ennek oka másban keresendő, a sávszélességben. Az 1060 vagy 3 vagy 6 GB lehet. Ez a 192 bit miatt van.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@goons8695: Egyértelműen gtx 1060 6 GB 😀 .
Hardverapron van egy pár max 85k-ért. Ha egy 5000-el kipótolod akkor a Gigabyte Xtreme (Aorus) verziót is megkaphatod ,ami 3 ventis és jobb is.
Itt tudsz szétnézni : Spoiler!
[url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartya?kategoria_gyartokhoz=14&gyartokereses=-1&hirdetesVaros=-1&hirdetesTipusa=-1&GYORSKERESO_TOKEN=7AM3KH92P7BA56MPH5JD&gyorskereses=gtx+1060&gyorskereses_hidden=Gyorskeres%C3%A9s+itt%3A+Videok%C3%A1rtya[/url]


Konkrét kártya 85k-ért 1 év garanciával (de bontatlan) :

Spoiler!
[LINK]


Másik 1060 (Gainward ) majdnem 3 év garival :
Spoiler!
[LINK]
0
0
0
0
DeathScythe avatar
@goons8695: RX 480 / 580 8GB. Hardveraprón találni 85k körül, 1060 szint, 580 kicsivel jobb is + több VRAM. Ha monitor vétel esetleg tervbe lesz, freesync-el sokkal olcsóbban kijösz mint G-Sync-el. MSI / ASUS / XFX / Sapphire modelleket nyugodt szívvel tudom ajánlani.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@DeathScythe: Én úgy tudom hogy a 480/580 csak DX12 alatt jobb az 1060-nál. DX11 esetén többségben az 1060 erősebb, de ha mégsem így van majd kijavít valaki. Amúgy nekem azért is van 1060, mert azért a játékok többsége még most is max DX11 el mennek. Van ami már ugyan DX12-es de azok még azért kisebbségben vannak.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@reszler112233: Az az "erősebb" az kb pár FPS-t jelent. 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
@hashimoto: Itt is ott is pár FPS
[LINK]

lejjebb görgetve van pár játék tesztelve.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@hashimoto: Azért az pár FPS néha sokat számít. Igaz erre a kártyákra már nem igazán mondható, de anno mikor még AGP foglalatú gépem volt egy Geforce 7600GS-el marhára örültem volna még 3-5 FPS-nek, hogy ne szaggasson adott játék. Annál örültem ha 25 fölé megy, mert akkor már folyamatosnak láttam a képet, és sokszor az a kevés hiányzott. Mondjuk én most is úgy vagyok vele, hogy nem kel nekem fix 60 FPS, csak fusson adott játék folyamatosan és ne szaggasson. Én például az NFS Rivals-al is elvoltam a 30-as fix FPS-el úgy hogy az akkori GTX 660-ason volt az 28-on is.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: Most ez hogy jobb azért tág fogalom mert játékfüggő, dx12 alatt jobb az tény de dx11 ben sok esetben a gtx a jobb,de mivel az rx580 asok 8gb vrammal vannak és a dx12 egyre több játéknál lép fel így majd jobb lesz ínkább így mondanám.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@DeathScythe: DeathScythe
AMD tudtommal jó ideje nem adott ki driver updateket a RX 400-500-as szériára (javíts ki ha tévedek és azóta kiadott nemrég ) ,pont volt hír is róla 2-3 hete,hogy már mióta nincs támogatás (egyik híres külföldi youtubeoson keresztül tudtam meg) .
0
0
0
0
DeathScythe avatar
@V1VOnX: Jó nagy baromság. 2017/12/12 driver: http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/12/18/126dri.png
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@DeathScythe: Ezért mondtam,hogy jó ideje * , decemberrel kapcsolatban semmi infóm nem volt. Novemberben láttam a videót.
0
0
0
0
Hunork avatar
@goons8695: AMD nem játszik? Egy Gigabyte Aorus RX570 4GB? Az is jól mutatna a gépedben.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A szükség úgy hozta, hogy egy alacsony profilú videokártyát kell beszereznem. Spoiler!
Mivel a jelenlegi HD7750-em kicsit széles ide 😊

Mondhatni nem olyan nagyok az elvárásaim, egy i3 2100at kell ellátni (esetleg idővel egy i5-re bővítem a rendszert)

Nem nagyok az igényeim sem. 1280*720ban szeretnék játszani 30FPS körül. Maximum Wolfenstein-GTA5 kaliberű játékokkal. 2GB-s GT730al van tapasztalatom és az létezik is LP kivitelben.
Viszont azért kipróbálnék mást is.
Annyi a követelményem még, hogy DVI-n keresztül legalább tudjon analóg jelet szolgáltatni (Néha kell CRT monitort is használnom), illetve a 2GB memória nem ártana. (1GB-vel szeretett dropolni a két említett játék, hiába volt erősebb GPU)

Újonnan/használtan érdemes lenne GT1030ra beruházni, vagy inkább kutakodjak kicsit régebbi de combosabb GPU-val szerelt darab után? (Esetleg GTX750?)
0
0
0
0
💬 10
Rockos avatar
@bukta2: Jajj ne hülyéskedj már, az a kártya egyértelműen nem gamingre lett kitalálva.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@HunSanyiX: Inkább 750ti ha lehetséges 😀 . De 750 picit erősebb,mint a 1030.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@SuperPuma: 1030 2GB teljesen jó vétel (ha van hozzá adaptered, ha nincs az még egy jó 4-5 ezres tétel pluszba). GTX 750-től alig gyengébb, 2-3FPS-ről van csak szó. Tuningot viszont jól bírja, így az a lemaradás is bőven behozható.
22-23 ezer körül vannak 750 Ti 2GB-ok, de elég ritka az LP-s kivitelű. Persze ha akad akkor még jó vétel lehet.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Yezi_: Mindenesetre figyelem a használt piacot mindkét kártya után. (1030 esetében a bolti ajánlatokat is)
Elgondolkoztam még 1050en is, de az elég drága.

Most a méret elég fontos tényező, mert egy LP optiplex 390-ben tényleg rettentő kevés a hely.

https://img.gepigeny.hu/devices_images/246588_98281_61398.jpg
A 7750 is éppen passzentos hosszra, pedig rövid maga a kártya.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@SuperPuma: AZ kemény! 😃 jól kilóg 😆D
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@bukta2: De legalább így fut rajta a Wolfenstein II 😊
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
hashimoto avatar
@HunSanyiX: Vagy esetleg egy új gépház, az se sokkal drágább, persze nem a csilivili parasztvakítós gépház lenne. 😃
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@SuperPuma: Én nekem van egy eladó gépházam, ha érdekel? Esetleg jó pénzért még a GTX 750 Ti -omtól is hajlandó vagyok megválni!
Nekem egy ilyen kártyám van:
[LINK]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Gyrger72: Mindenképp ezt a gépházat akarom használni a méretei és szerelhetősége miatt.
Normál ATX méret esetén meg ugye ott a 7750 eleve.
0
0
0
0
ors11 avatar
Új fejlemények derültek ki az RX560 2Gb-ról, amit meg akarok venni év végére (lentebb volt róla beszélve). Tegnap kutakodtam kicsit és mint kiderült az RX560 nem is RX560. Hogy érthetőbb legyek ez a kártya itt amit meg akarok venni, mert jó árba van [LINK] 28k kiderült, hogy egy újracsomagolt RX460 hiszen leírásban láttszik, hogy 896 stream proci van benne, de az 560-ba 1024 SP van igazából. Szóval a gyártók és az oldalak is elfelejtették átnevezni ezt a kártyát RX560D-re ami ugyan az, mint az RX460, csak könnyebben el lehet adni a vásárlónak. Na most az a kérdésem, hogy bár 10%-al gyengébb, mint az 560-as verzió, de az én gépemen így is dobna-e annyit, hogy megérje megvenni mondhatni ilyen olcsó áron?
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@ors11: Az RX 500 as széria az egy frissített 400 as széria.. tehát csodákat nem kell várni 😀 az én 580 asom is alig pár %-al gyorsabb mint egy 480 as alap órajeleken. ráncfelvarrásról beszélünk ennyi. AMD szereti ezt csinálni...
0
0
0
0
ors11 avatar
@bukta2: Ráncfelvarrás az egy dolog, de 560-as néven adni azt is ami igazából 460-as, csak ugyan úgy néz ki mint az igazi 560-an ami 10%-al jobb mint az említett 460, azért az pofa 😃 Nekem konkrétan így is hozna +FPS-t hiszen egy 650Ti-t váltana. De aki egy 460-ast cserélne egy 560-ra azzal magyarán jól kib*sznak. Ugyanazt kapja teljesítménybe csak más néven. Szóval nem szép dolog nem feltüntetni a dobozon, vagy csak simán más nevet adni neki.
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
ors11 avatar
@HunSanyiX: Igen, de az 1024 stream procis verizó 35k körül mozog. Míg a 896-os gyengébb verziót meg tudom szerezni 28k-ért.(ennyiért rx460-ast se találni). Ennél olcsóbban nem láttam sehol se, és nem hiszem, hogy az-az 5-10% megér nekem +7-8k-t. De javítsatok ki, ha tévednék. Nálam egy 650ti-t cserélne, szóval így is érezném a változást, na meg a phenom x4 965 black editionos procim is ezt még kompromisszumok nélkül ki tudja hajtani.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! új vidikarit szeretnék venni a gépembe.A gépem oldala levételével szenvedek picit,szóval addig azokat írom le amiket tudok :'D és ugye nem mindegy milyet veszek,meg nem is értek annyira hozzá..szóval leírom amit tudok.

Proci: Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz
RAM: 8gb
Vidikari: Intel(R) HD Graphics. Adapter neve: Intel(R) HD Graphics 2000 Proci: Intel(R) HD Graphics Family 32mb-os. (asszem)
szóval igen..egyenlőre ennyi infót tudok leírni >< nem tudom ennyiből mit lehet összehozni,de ha mégis,tudnátok ajánlani valamit? 4GB-os vidikarit szeretnék. és nem tudom,hogy ez jó lenne e? ---> https://www.pcx.hu/sapphire-rx550-4gb-gddr5-pulse-11268-01-20g-videokartya-684614 a válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 16
reszler112233 avatar
@RyuuSaeki: Nem kell a gép oldalát levenni. HWINFO64 és mindent meg tudsz mi van a gépben pontos névvel együtt. sőt az érzékelők révén processzor és egyéb hőmérsékleteket is kiír a program.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Óh,oké.itt a kép ~ szerinted jó lesz bele az a vidi kari amit linkeltem? vagy milyen fajtákat kell néznem ha az nem jó?😲 http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=831N_vtelen.png
0
0
0
0
hashimoto avatar
@RyuuSaeki: Jó lesz bele. 😀
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Tényleg?*-* 100%?😆 bár,jártasak vagytok benn szóval el hiszem,csak azért nem mindegy mire dobok ki ennyi pénzt.És a gép oldalát akkor nem kell levennem,csak ha esetleg nagy lenne bele a vidikari vagy nem lehetne betenni,ilyen gond akkor nem lesz igaz?:0 a válaszokat előre is köszönöm!:3
0
0
0
0
hashimoto avatar
@RyuuSaeki: Biztos jó bele, és nem egy túl nagy kártya, szerintem el fog férni. 😃
Nincsmit. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@RyuuSaeki: Én azért még kérdeznék. Az biztos hogy az alaplapba belemegy a kártya, kezeli is, de milyen házad van? Az alaplapról kiindulva neked egy Brand géped van (Előre összerakott, az alaplap után Fujitsu gyártmány.) így azokból van álló és fekvő házas kivitel is. Fekvő házasnál előfordulhat hogy fizikailag nem fér be a kártya, de az is hogy igen. Bár amit megadtál kártyát nem túl nagy, sőt a kisebb méretek közé tartozik.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Álló,asztali gép 😲 és igen,úgy rakták össze. Fujitsu Esprimo p710 e90+. Szerintetek milyen gép amúgy?😲 a régi gépem valami szörnyű volt.10 éves...:'D szóval azután bármiféle gép nagy változás lett volna.Szóval,megvegyem akkor szerintetek?😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@RyuuSaeki: Így hogy megadtad a pontos gép típusát már szinte biztos vagyok benne, hogy amit kinéztél belefér a házba és menni is fog szépen. És az integrált videokártyától biztos többet tud amit kinéztél.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Hmm..akkor szerintem megfogom venni.Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt!😃
0
0
0
0
ors11 avatar
@RyuuSaeki: [LINK] Egy ilyennel sokkal jobban járnál. Szerintem ez is elfér a gépedbe,de vannak itt okosabbak nálam. +1-2k-ért egy érezhetően jobb és erősebb kártyát vehetsz. Hiába a 4Gb ram az 550-be, mint tudjuk a tároló kapacitásnak az erőhöz sok köze nincs főleg egy ilyen belépő szintű kártyánál.

Csak hogy egy kis elképzelésed legyen a dologról: [LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
@ors11: Megveheted ezt is, amit ors11 linkelt, de bottleneck lesz vele. Nem rossz választás, a későbbieken egy erősebb processzorral ki tudod majd használni teljesen.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@hashimoto: Nem tudom pontosan ki nézett utána a gépnek, de én ahogy néztem 280W-os táp ketyeg benne és mivel előre összerakott, nem hiszem, hogy annyira márkás és minőségi lenne. Az RX550-enek nem kell míg az 560-nak már kell egy 6 tűs plusz áram is. Nem vagyok benne biztos, hogy a tápon van ilyen, de lehetséges, viszont én azért 280W-ra nem tennék olyan kártyát ami kér legalább egy 6 tűs csatlakozást is.

Egyébként a gép adatai részletesen.:[LINK]
0
0
0
0
ors11 avatar
@hashimoto: Én egy phenom II X4 965 BE mellé fogok beújítani egy ilyen Sapphire Radeon RX 560 PULSE 2GB DDR5 Lite-ot. Egy GTX 650Ti 1Gb-t fog váltani. Nekem megéri, mert átszámolva 28k-ért jutok hozzá, és nem tervezek új konfigot venni míg ki nem jön az új nvidia széria. Sokkal jobban jársz, mint egy RX550-el tekintve a kettő ár különbségét, de ha egy új táp is kell hozzá, akkor más a helyzet nálad.
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Huh,nem számítottam ennyi válaszra még utána!😲 köszönöm szépen a segítséget! El gondolkoztam rajt,és jobbnak látom ha azt szerzem be amit linkeltem.😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
@ors11: ors11: A VRAm méretének az erőhöz tényleg nincs köze, viszont a felbontáshoz (és teljesítményhez) van. Nagyobb felbontásnál egyszerűen nem férnek el a memóriában a textúrák. Ha meg kifogy a VRAM-ból a kártya, elkezdi használni a gépben lévő sima RAM-ot és az, mivel lassabban lehet elérni, teljesítménycsökkenéshez vezet.
0
0
0
0
ors11 avatar
@csuz-li: Ahogy mondod 😃 Viszont a belépő szintű kártyáknál nem fogja tudni kihasználni a 4Gb-t. Az 1060-nál is minimális a különbség 3vs6 gb között játékoknál 1080p-be, persze van kivétel ..(4król meg jelen esetbe fölöslegesen beszélnénk). Szóval egy 550-nél nem fog észrevenni egy casual játékos/felhasználó semmi nagy különbséget. Ha így lenne akkor az RX560 erősebb lenne az 1050 2Gb-nál, csak hát sajna nem így van 😃 Gondolom ezzel a géppel e-sport gameknél messzebb nem megy a felhasználója.
0
0
0
0
bukta2 avatar
GTX Titán V Csak ajánlani tudom....
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Két videókártya között vacilálok, az egyik GTX 1060 3GB, másik RX570 4GB (nagyjából egy árkategória), ennél többen nem szeretnék rá szánni.
Konfigom: i7 3770, 16 GB DDR3.
Játékra használnám (természetesen 😃😉, 720p-ben, inkább nvidias vagyok, viszont a +1 GB Vram, kicsit elbizonytalanított.
Ebben az árkategóriában nem nagyon találtam más versenyzőt, időtálló megoldást keresek természetesen amennyire csak lehet..
Mit tanácsoltok? Dx11-ben GTX jobb, dx12-ben RX570, nem tudok dönteni.. 😃

A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 10
csuz-li avatar
@Adrian0419: Hát én meg AMD-s. Szóval úgy gondolom, hogy a 1060 talán jobb lenne, főleg, ha 720p-ben játszol, FHD-ban is elég a 3GB, de azért kompromisszumosan. 720p-ben viszont elég
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: És az igaz lehet hogy 720p-ben inkább a procit dolgoztatja meg egy játék és a videókártyát kevésbé? Csak mert a procim igaz hogy i7 de nem a legújabb most már. Nem akarom hogy azért boruljon a gamer gép mert nincs egy fullhd-s kijelzőm. 😞
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Adrian0419: Azért sztem a gtx 1060 erősebb még ha csak 3gb Vram al rendelkezik is, de te tudod.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Azért kérdezem mert nem tudom, ilyen menő kártyám még sosem vot. 😀
Próbálom kihozni a maxmimumot az i7-3770/16 GB DDR3/720p kombóból, de ha azt mondjátok jól összedolgoznának ha csak pár évig is, már jól jártam..
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Adrian0419: Nem tudok olyan játékról, ami megenné az i7-et. 720p-hez még sok is az a videokártya és processzor kombó. Viszont simán veszel egy FHD-s monitort és még akkor is bőven jó lesz a géped.
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Közben sikerült megvennem majdnem ugyan ennyi pénzért a 6GB-s verziót, így már főleg indokolt lesz a FHD monitor beszerzése idővel úgy érzem. 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Adrian0419: Szerezd be. Megéri. A 1060 meg amúgy is erre való. Nekem FHD van, míg a gyerekeknek sima HD. Látom, mekkora a különbség a kettő között, és most nem csak arra gondolok, hogy nagyobb, hanem hogy például egy szép, jól elrendezett HUD FHD-s monitoron szellős és átlátható, addig a HD monitoron ugyan az a játék zsúfoltnak hat.
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Nekem most egy Samsung hd tv van rákötve a gépre, pontosan nem tudom mekkora, de annyira nem kicsi, egy 21 colos monitornál biztos nagyobb. Viszont csak 1368x1024-es felbontást bír. De a mérete miatt eddig nem éreztem zsúfoltságot.. Egy ilyen tvt is érdemes lecserélni full hd monitorra? Annak a mérete valószínűleg kisebb lenne mint a sima hd tvmnek..
Tesztelgettem pár játékot azóta, új wolfenstein 100 fps körül megy, viszont a the evil within 2 csak 40 körül mozog, bár az nagyon rosszul optimaizált.. Ha átváltanék fhdra, az nagyon visszarántaná az fpst?
Sosem tudtam eldönteni hogy melyik a jobb, a magasabb részletesség/alacsonyabb felbontás, vagy a magasabb febontás/alacsonyabb részletesség kombó..
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Adrian0419: Hát ember kérdése, hogy kinek mi kell. Én megvallom nem nagyon látok különbséget a magas és az ultra beállítások között, de néha még a közepes, meg a magas között sem sokat. Ráadásul - főleg, mivel jórészt stratégiai, vagy szerepjátékokat kedvelek, nem a lövöldéket - simán elégedett vagyok 30 fps-el is. Ha sok fps-t akarsz valamiért, akkor érdemes kisebb felbontáson játszani jobb részletességgel, de mondom, ez ember, ízlés, stb. kérdése, szóval teljesen szubjektív, hogy ki mire hajt. Amúgy szerintem az a tévé is tökéletesen megfelel. Mégsem 720p. (Csendben jegyzem meg, hogy 60 Hrtz-es monitoron nincs sok értelme 60-nál több fps-nek, hacsak nem éred el a 120-at)
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Hát igazából 1360x768-as felbontáson ketyeg, kicsit több mint 720p. Megy a full hd felbontás is, csak úgy egy része körben kilóg a képnek valamiért, gondolom régi a tvm. Azokkal a játékokkal nincs gond amelyikeknél meg lehet adni a display area-t, ott megy a full hd is, de anélkül elég gáz hogy egy részét nem látni a játéknak. 😀 Azt nem tudom nincs-e a videókártya beállításaiban olyan opció ami behatárpolja a megjelenítési területet full hdban ha nincs a játékban ilyen lehetőség, mert ha azt meg lehetne oldani hogy ne lógjon ki sehol a kép tényleg nem lenne értelme lecserélni a tvt.. Bár valószínűleg így sem éri meg igazán lecserélni fullhd monitorra igazad lehet, ennél biztos kisebb lenne a mérete. 😀
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok! A gépembe szeretnék cserélni videókártyát. Az a kérdésem, hogy egy RX560 2Gb vagy GTX 1050-et megéri-e venni, vagy limitem lesz? Esetleg ha húznám a procit, akkor is elérnék valamit?

Processzor: AMD II X4 965 BE 3.4Ghz cooler master hyper tx3 evo hűtővel
Memória: Dual Channel Geil Dragon 8Gb DDR3
Videókártya: Palit GTX650 Ti 1 GB GDDR5
Alaplap: MSI 760GM-P21 FX AM3+
Tápegység: Cooler Master Elite 460W
0
0
0
0
💬 10
Sztrelok avatar
@ors11: Mind a 2-vel limited lesz de a kettő közül GTX 1050.
0
0
0
0
ors11 avatar
@Sztrelok: Ennyire gyenge a procim? Mondjuk addig nem érdekel,míg 30FPS-nél többel fut a játék. Nem vagyok FPS náci. Viszont egy Sapphire Radeon RX 560 PULSE 2GB 28k addig egy ASUS GTX 1050 Phoenix 2GB 36k. Szóval van közötte különbség.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@ors11: Inkább venném 28 ezerért az RX 560-t, az GTX 1050 szerintem nem tud annyival többet hogy megérje a pluszköltséget..
A proci tényleg nem túl izmos, kis tuningot azért adhatsz neki ha bírja a lap.
0
0
0
0
ors11 avatar
@Yezi_: Mennyire jönne ki a proci limit? Hogy egyáltalán megéri-e lecserélnem a 650Ti-met vagy nem.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@ors11: lenne egy kicsit proci limit de nem vészes és igen megérné lecserélni mert sokkal erősebb kártya! 😉
0
0
0
0
Bronson avatar
@zelcsi: 1050-hez elég a proci.
0
0
0
0
ors11 avatar
@Bronson: Newegg oldal megbízhatóságáról tudtok-e valamit? GIGABYTE GeForce GTX 1050 32k-ért van ráadásul azt írja, hogy free shipping...szóval túl jónak tűnik, hogy igaz legyen.
GTX 1080 meg 140k körül szóval érdekes...
0
0
0
0
Puffin avatar
@ors11: Lehet annyi, de azt vedd figyelembe hogy USA-ból jön. Meg fogják vámoltatni.
0
0
0
0
xsebix avatar
@ors11: Én is szerettem volna venni onnan egy monitort 650€ írt rá ingyen szállítás ahogy nálad aztán beraktam a kosárba és mentem tovább a fizetéshez rá dobott még 140€ a vámra... úgyh nem vettem monitort 😂
0
0
0
0
ors11 avatar
@xsebix: Végül is gondolhattam volna, hogy nincs ekkora árkülönbség hátulütők nélkül 😃 Azt hiszem megvárom a karácsonyt, hátha lesznek igazi akciók 😃 Ha nem akkor meglesem maradt-e még az RX560-ból 28k-ért.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!
Szeretnék venni egy videókártyát Mac pro 3.1 2008 -as. 2 x 2,8 GHz Quad-Core Intel Xeon,64 giga ddr2 ram.Az is fontos hogy két monitort tudjak hozzá csatlakoztatni. Jelenleg egy NVIDIA NVS 300 512 MB videókártya van bent, amin a DVi kimeneten egy elosztóval két samsung syncmaster 223 monitort nézek. Nem kizárt hogy valami nagyobb felbontású modernebb monitorra csaerélném a jövőben. Leginkább zeneszerkesztéshez használom, esetleg videó szerkesztéshez, és filmek nézéséhez. jó lenne ha a 4k- s videókat is vinné és lehetőleg passzív hűtése legyen vagy legalább is nagyon halk legyen. Hosszútávú megoldás érdekelne.
Köszi előre is.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Hosszútávon melyik videókártya érné meg jobban? NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti vagy GeForce GTX 1060.
[LINK]
vagy
[LINK]
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Hosszú távra egyértelműen 1060!
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Hosszú távra nem érdemes tervezni most videókártyában. KB 2 hónap vagy kicsivel több és piacra dobják a 20 as szériát addig nem vennék 1050Ti feletti kártyát a helyedben.Akkora majd meglátod hogy a 10 es széria nagyobbjai esni fognak árban.. Sőt nem is nagyon éri meg majd olyat venni ha kijön a 20 as széria.Mert ugyan úgy ahogy a 9 es szériára sem optimalizálnak már játékot .. meg inkább butítják szoftveresen a 10 es széria is annak a sorsára jut ha kijön végre a 20 as széria.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Zolex89: Azzal hogy butítják a régebbi kártyákat vitába szállnék. Ha így lenne akkor a legújabb Geforce driver nem lenne jó még a 600-as sorozathoz sem, de ha megnézed még a 400-ashoz is az megy, szóval nem butítják őket. Inkább a játékok kérnek többet, vagy szimplán rosszul vannak optimalizálva, és az a fő probléma.
Na meg az ár. Mikor kijött a 10-es széria mindenki várta hogy a 900-as széria ára esni fog. Hát közel sem lett így, mert ugyan tény, esett az ár, de nem annyival hogy megérje megvenni. Nekem 980TI volt a cél, de nem esett annyit az ára, hogy ne 1060 legyen belőle.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@reszler112233: Lehet maradok a GTX 1050 Ti -nál. Nekem sose volt célom, hogy minden játékom max grafikai beállításokon fusson. Milyen kártyát ajánlanátok? Én ezeket néztem ki:
[LINK]
0
0
0
0
ors11 avatar
@Gyrger72: Max beállítások ide vagy oda, akkor is inkább a GTX1060 3Gb (már 65k-tól, 6Gb már 80k-tól ) minhogy a GTX 1050 Ti 4Gb 50k értékben.
Hosszútávra megéri.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Egy ismerősöm fejlesztené meglévő gépét, de én nem vagyok képben a mai állapotokról, így hozzátok fordulnék

Ami miatt felmerült a fejlesztés igénye:

A srác CS:GO-t játszik jelenleg 800x600-as felbontásban (ez elmondása szerint megy 100 fps-el), de időnként előfordul, hogy az fps az élvezhetetlen szintre leesik.

Én magam részéről nem tudom eldönteni, hogy a konfigjában a vga vagy a proci lehet a szűk keresztmetszet (azon kívül, hogy csak 4 giga ramja van, de ezt mondtam, hogy alapban bővítse).

Talán egy GFX-1050?

Kizárólag új hardverben gondolkodnak, használt kizárva. Sajna elég árérzékeny a család, így szeretnék viszonylag olcsón megúszni a bővítést...

A konfig:

- VGA: Radeon R7 250 2giga
- CPU: Intel i3-2100 3,1Ghz
- alaplap: Gigabyte H61M-D2-B3

Mit javasoltok?
0
0
0
0
💬 8
ors11 avatar
@vargacs09: Jó lenne tudni, hogy mekkora a keret körülbelül.
Egy ryzen 1200-as proci meg vga-nak gtx 1050 vagy rx560. Ehez kell új alaplap is természetesen, és ha nem játszik más atomerőműt igénylő játékokkal, akkor ez jó lesz neki még évekig. 80k körül kijön. ( legalább is nálunk ezek az árak) és jó volna 8 giga rammot tudni a gépbe...a 4 már kevés
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Sajna mint írtam, használt kizárva. Újonnan meg proci+vga+alaplap+ram már elég húzós. A keret 80k körül (max 100k, de csak ha nagyon-nagyon-nagyon nincs olcsóbb megoldás...)

Szeretnék minél olcsóbban megúszni...

Szóval a kérdés inkább az, hogy a jelenlegi cpu mellé van-e értelme vga-t fejleszteni... (a meglévő alaplapba új/jobb procit már nemigen találni)
0
0
0
0
ors11 avatar
@vargacs09: Amit írtam az újan CPU+GPU+alaplap kerül 80k körül! Én arra ruháznék be a helyében...főleg ha van már ennyi pénze. A mostani konfigba én nem ölnék bele fölöslegesen pénzt.
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Egy olcsóbb alaplap 15-20k; gtx-1050 40-45k; 8 giga ram 24k (pcx.hu árak). Ez eddig 80k és még nincs benne a cpu... Egy i5 meg nemigen jön ki 20k-ból ;o(
0
0
0
0
ors11 avatar
@vargacs09: Nálunk:
ryzen 1200 30k
alaplap 20k alatt van már elfogadható
Corsair Vengeance Pro Blue 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel 20k
Asus GeForce GTX 1050 Phoenix 2GB DDR5 37k
Összesen: 107k...szóval nem lehetetlen 😃
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@vargacs09: 20K-ból tényleg nem jön ki egy i5 de nincs is rá szükség. Egy Pentium G4600 hozzá egy B250-es lap már megvan 37-ből + a ram 24 az összesítve 61 tehát max 20-40k marad a kártyára ott meg már tudtok válogatni bőven.
0
0
0
0
no avatar
@Sztrelok: Majd próbálom őket rábeszélni a használtra. Hátha... 😀
0
0
0
0
ors11 avatar
@Sztrelok: Ha engedi a keret én akkor is a 4 magos ryzenbe fektetnék be. Viszont ha 5-10k is számít már és CSGOn kívül nem játszik mással akkor ez is megteszi 😃
0
0
0
0
Kemy avatar
Sziasztok!
Ehhez a konfighoz szerintetek melyik lenne jobb választás? (később csere lenne i5 vasra, ha minden jól megy)
https://gepigeny.hu/user/kemy/eszkozok/233764
Asus RX460 2GB (DUAL-RX460-O2G9) vagy Gigabyte GTX1050 2GB (GV-N1050OC-2GD) ? Alkalmi játékra lenne, jelenleg 1440x900-ban. A szívem a 1050 felé húz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre....
Előre is köszi a tippeket 😀
0
0
0
0
💬 1
Sztrelok avatar
@Kemy: Húzzon is mert az 1050 erősebb.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
" Kihajtja e? " kérdések előtt próbáld ezt az oldalt : http://thebottlenecker.com/#project[url][/url]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A gépemben eleve tervezgettem egy ideje a videokártya cserét, hogy ki tudjam használni a procit, de mivel a hét végén a korábbi kártyám teljesen behalt, így hirtelen aktuálissá vált a kérdés.
A proci egy i7 2600K. Mellé milyen vga lenne az optimális szerintetek, amivel teljesen ki tudom hajtani a processzort, de a kártyában sem marad túl sok "felesleges erő"? Elsőre az RX580 8GB - GTX 1060 6GB páros egyikében gondolkoztam. Ennél esetleg picivel erősebb kártyával még elbírna? - mondjuk egy gtx 1070? Vagy az már túl sok neki?
Előre is köszönöm a segítségeteket! 😀
0
0
0
0
💬 2
Manyik75 avatar
@Kargil: GTX 1080-al is erbír ha van rajta egy kis tuning.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Kargil: Igazából pénz kérdése.
Én a GTX1070 vagy 1070Ti mellett szavazok, de ha a különbség nem nagy, akkor a sima 1080 is mehet. Utóbbinál fontos, hogy GDDR5X memória típusút vegyél.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Van egy Samsung UHD-s tévém. Össze szeretném kötni a gépemmel. Milyen VGA-t kellene hozzá vennem?
100.000-120.000 tudnék rászánni. GTX1050Ti- re gondoltam. Ez elég lehet hozzá? Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
💬 14
r2d2 avatar
@zsolty87: gtx 1060 vagy rx 580!
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@zsolty87: Játszani is akarsz 4k-ban?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@kolbaszkarika: Nem a játék az elsődleges cél, bár...
Ha lenne ilyen tervem, ahhoz milyen kari kellene?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@zsolty87: Legalább gtx 1070 de ott már elég kompromisszumokkal fogsz játszani.. Viszont gtx 1080-al már viszonylag nem mindenhol ultrán de high-on (nem ultrán) meglesz a fix 60 fps. Bár a kereted sajnos nem elég rá. Egy gtx 1070-et tudnál venni Hardveraproról garanciásan ha még tennél hozzá 10-20k-t.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@V1VOnX: Ez jónak mondható?
https://www.cclonline.com/product/213057/NE51070015P2-1043D/Graphics-Cards/Palit-GeForce-GTX-1070-DUAL-8GB-Graphics-Card/VGA3547/
Vagy ez?
https://www.cclonline.com/product/244789/RX-580-GAMING-X-8G/Weekly-Deals/MSI-Radeon-RX-580-Gaming-X-8G-8-GB-Graphics-Card-Display-Port/HDMI/DL-DVI-D/VGA3802-BF/
AMD-től melyik van egy szinten a GTX 1070-nel?
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@zsolty87: AMD Vega 56 van NAGYJÁBÓL pariban a 1070-nel.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@kolbaszkarika: Korábban már kaptam ajánlatot egy vga típusra, egy Palit GTX-re. Nagyon nem értek ahhoz hogy melyik a megbízható és milyet érdemes venni. Szóval egy ilyen típusú kártya jó vételnek számítana?
https://www.cclonline.com/product/213057/NE51070015P2-1043D/Graphics-Cards/Palit-GeForce-GTX-1070-DUAL-8GB-Graphics-Card/VGA3547/
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@zsolty87: Jó vételnek jó vétel, csak ha az az i5 van a gépedben ami meg van adva, akkor hagyd a 1070-et. Nekem az i5-4460 sem volt elég a 1070 mellé. Az i7+1070 kombót is általában 1440p-ben tudom rendesen járatni.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@kolbaszkarika: vagy cseréld le a procit is egy i7 3770-re vagy egy i7 2600-ra és akkor mehet mellé az 1070! 😉
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@zelcsi: Olyan procihoz kellene egy másik alaplap is, nem? Mostani alaplapom 1155-ös foglalatú. Az meg már majdnem egy komplett gépcserét jelentene. Ennyit meg most nem akarok elkölteni a gépre. A játék igazából sokadik szempont, mivel nincs sok időm játszani, ha van is akkor csak egy játékkal játszom, arra pedig ez a kártya is elég.
Szóval a kártyacsere igazából azért lenne szükséges mert a mostani kártyával nem tudom rákötni a gépre a tv-t.
Vagy olcsóbb ha veszek egy nagyobb kapacitású pen-drive-t és arra rakom a filmet.
Ez a megoldás működhet szerintetek?
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@zsolty87: Ha csak filmeket szeretnél nézni, a pendriveos ötlet a legjobb. Valóban felesleges százezreket költeni filmnézésre.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@kolbaszkarika: Inkább filmeket néznék, ugyhogy akkor inkább nézek egy nagyon pendeive-t.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@zsolty87: A TV-re én egy külső 1TB-s HDD-t használok, ár érték arányban olcsóbb mint a pendrive és több fér rá.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@zsolty87: nem kellene alaplapot cserélned! 😉
0
0
0
0
bukta2 avatar
83k-ért dobálják az ember után most a gtx 1060 6gb okat meg az rx580 8gb okat a fekete péntek miatt
0
0
0
0
💬 4
Creelien avatar
@bukta2: Hol? 😃 Épp 1060 6G-t vennék. 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Creelien: Kb minden német oldalon 😃 de már MSI Rx580 8gb GamingX et lehet találni most 78,790 ért is
Gtx 1060 at is most olyan 79-80k fekete péntek miatt
0
0
0
0
Creelien avatar
@bukta2: Ja azt hittem linkelni fogsz valamit 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Creelien: Ott van pl a híres amazon.de de ez csak egy oldal a sok közül ott is 277€ ért már Asus Rog strix et vágják az ember után
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
Sziasztok! Uncsi tesóm új vga-t akar venni gtx 1080-ból.
EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING ACX 3.0 8GB GDDR5X vga-t nézte ki. Mi a véleményetek róla?Jobb mint a MSI gaming x ?
960-at akarja lecserélni.
Előre köszönöm
0
0
0
0
💬 8
V1VOnX avatar
@mareszinho95: MSI Gaming X jobb. Hűtése hatásosabb. Coil wine hangot nem fogsz tapasztalná nála. Hidegebb terhelés alatt . Nekem is ACX-es 1080 van,csak nem a ftw hanem sima SC és a Gaming X-re fogom cserélni vagy Zotac Extreme-re.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
@V1VOnX: köszike 😀 az lesz én is azt ajánlottam neki mivel nekem is az van csak 1070-be.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@mareszinho95: Szívesen,örülök,hogy tudtam segíteni. 😀
De rengeteg teszt van fent neten ,ami a két kártyát összehasonlítja . Ha picit tudsz angolul máris nagyobb belátást nyersz a dolgokba 😀 .
0
0
0
0
Lizard avatar
@V1VOnX: Lehet hogy az Msi hűtése valamivel hatékonyabb,de a felhasznált anyagokat és azt a massziv igényességet amit egy EVGA kártya ad nem sokan tudják utána csinálni, nincs az a pénz amiért megválnék tőle,de persze izlések és pofonok 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Lizard: Miért is? Nekem az 1060 nyíl egyenes hiába mondják sokan hogy hajlik. A fém backplate marha sokat merevít rajta. Sőt elég masszív,és súlya is elég nagy, mert ha nem lenne rajta backplate biztos hogy hajlana az fix.
0
0
0
0
Lizard avatar
@reszler112233: Nekem volt már a kezemben mindkét cég terméke, de mint irtam izlések és pofonok
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@mareszinho95: Én is inkább az MSI-re szavazok. Nekem csak egy 1060-as van abból a verzióból, de azt kell mondjam kiváló.
0
0
0
0
matany001 avatar
@mareszinho95: Én jómagam 1080 MSI Gaming X tulajdonos vagyok, és csak azt mondhatom egyáltalán nem bántam meg a megvételét. Tökéletesen megfelel az elvárásaimnak. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Szeretnék egy videókártyát az alábbi konfighoz: Intel Core 2 Duo 2,6 GHz, 4 GB DDR3. Tudom, hogy socket 775 már nem mai, de nem is igazán mai játékokra szeretném használni. PES 17, Fifa 17. Milyet ajánlatok ehhez a konfoghoz, ami plafon 20 ezerből kijön.

Mi a véleményétek az intel quad core q9550-ról. Úgy tudom ez a legerősebb még socket foglalatú proci. Ha elsőnek a procit újítanám és ahhoz vennék videókártyát? A Fifa 18 -ra szeretném bővíteni, de ha ez a proci is gyenge lenne hozzá, akkor beérem a pes 17-el.
0
0
0
0
💬 13
FaLchioN avatar
@zsocasos: Üdv!

Én épp váltok 775-ről, de egy Xeon E5450-nel használom ami közel egyenértékű a mint a C2Q 9650. Hatalmas a különbség a C2D és e közt.

Videokártyának meg AMD RADEON HD7770/R7 250 vagy GTX 650.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Van egy Xeon-om, korábbi szerver gépből. -> https://ark.intel.com/products/42927/Intel-Xeon-Processor-X3430-8M-Cache-2_40-GHz Ezzel jobban pörögne?
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zsocasos: Milyen procid van most? Pontos típust tudsz mondani?
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Intel core 2 duo E7500
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zsocasos: A Xeon biztos jobb lenne, de ahhoz 1156-os alaplapot kell vásárolni és akkor már a RAM is eltréő, tehát DDR3 kell. De használtan olcsón be lehet ezeket szerezni és akkor már egy erősebb géped lesz, ebben biztos vagyok. Ez a proci már egy jóval erősebb kártyát is el tudna mozgatni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zsocasos: Egy pontos alaplap típust adnál? Csak azért nehogy kopp legyen ha procit is cserélsz és nem támogatja majd.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: Nyílván ha Core 2 Duo procija van akkor az 775-ös socket, szóval a 1156-os XEON nem fog belemenni. Ezért mondtam, hogy akkor már lapot is kell cserélni,meg RAMot is. De erősebb gépet kap ezáltal,ami mellé be tud csapni egy erősebb kártyát.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FaLchioN: Az hogy 775-ös lap az még nem biztos hogy egy q9550-is megy benne. Nem minden 775-ös lap képes lekezelni. (Már láttam olyat ami nem volt rá képes.)
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@reszler112233: De akkor már inkább lapot vegyen proci helyett, ha van Xeonja..Eddig a Xeon a legerősebb a felsoroltak közül.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Foxcon 2A8C
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Hány bitest és ddr hanyast érdemes venni? Alaplapom vinni fogja bármelyiket? Foxcon 2A8C
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: HD 7770 1GB vagy R7 250 2 GB -os az erősebb?
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@zsocasos: Ugyanaz a kártya, de a 2GB VRAM-ossal jobban járnál.
0
0
0
0
Creelien avatar
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Gigabyte GTX1060 6GB-os videókártyát. Valaki esetleg találkozott így Black Friday idején egy jó ajánlattal? 😀
0
0
0
0
no avatar
sziasztok vettem a vateran egy 4 magos gépet win 10 van rajta olcson 14 ezer ft liciten az a kérdésem gt210 videokártya van benne és csak 2gb ddr 2 ram hogy tudnék ezen v mit játszani ami látványos esetleg milyen videokártyára cseréljem max 5 ezrem van ra vagy ezzel tudok e játszani ami látványos játék v mit segitséget köszi belinkelem a gépet http://www.vatera.hu/elado-szamitogep-konfiguracio-core2-quad-gt210-2gb-ram-500gb-hdd-2549400713.html
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@nico976: Mivel akarsz játszani?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
@nico976: 5000 ft nagyon kevés.
Új játékokra ne számíts. De 2013 előttiekkel nem lenne gond, ha a ramot bővíted 4GB-ra, vga-t eladod, veszel bele egy használt HD 5750/5770-et. Esetleg kicsit többért HD 5850, de a táp miatt lehet ez is sok lenne már (hiába FSP).
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Videókártya cserén gondolkozom. Egy GeForce GTX 750 Ti 2GB-os videókártyát érdemes-e lecserélni egy GeForce GTX 960 4GB-osra? Használtan találtam 45-ért.
0
0
0
0
💬 3
Yezi_ avatar
@Gyrger72: Elég sz@r áron mennek most a használt videokártyák, de ennyit tuti nem adnék egy 960-ért... Még ha van rá gari akkor is max 40 ezer. Ha meg nincs rá gari, akkor akkor 35-38 ezerért akár egy R9 280X 3GB-ra is benevezhetsz helyette.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
@Gyrger72: 43-ért már újonnan lehet venni GTX 1050 ti-t (hardverapró, 2-3 év ALZA gari).
Én is 44-ért vettem.
10-20%-al erősebb, miközben kevesebbet is fogyaszt egy 960-nál.
0
0
0
0
CuRi avatar
@Gyrger72: Az én 2 GB-os 960-om még ultrán viszi a Battlefield 1-et, a Star Wars Battlefront 2-t, és még sorolhatnám, egyedül most kezd nálam kevés lenni, de egy GTX 750Ti-tól sokkal jobb, főleg hogy 4 gigásat veszel, mert igazából nálam is csak a 2GB Vram miatt érik már a cseréje, de nagyon jó kis kártya, én nagyon szeretem. Pár ezer forintot alkudj le abból a 45-ből, és akkor elmondhatod, hogy kifogástalan vételt csinálsz. Ha nem lennék maximalista, és nem szeretnék ultrán vagy highon játszani minden játékkal, hanem beérném a medium beállításokkal, még 1-2 évig lehet ellennék ezzel a kártyával 😀

Az 1050Ti maximum 2-3 FPS-el nyújt többet a játékoknál mint a 960, szó sincs itt 10 meg 20 százalékos teljesítménybeli különbségről, nagyjából egy szint a két kártya.
0
0
0
0
no avatar
Hali

Intel Core i5 6500 mellé milyen videókártya lenne a tuti R7 370-et váltani max 180k a keret.
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@W4W3: Egy 1070-es megfelelő lenne, ha tervezel i7-re váltani majd akkor 1080 is mehet.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszi a tippet 😃 végül erre a kártyára esett a választásom : EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING HYBRID elég jó áron van most 165k 😃D
0
0
0
0
CuRi avatar
Az I5-4460-as procim mellé milyen videókártyára érdemes váltani GTX960 helyett, hogy legyen érdemi előrelépés, ugyanakkor ne legyen CPU limit, de még a megfizethető kategóriába is beletartozik? Nem vagyok márka fanboy így Nvidia és AMD is játszik nálam. Nem most tervezek váltani, de a jövőre nézve azért érdekelne.
0
0
0
0
💬 9
xCube avatar
@CuRi: GTX 1050 Ti vagy GTX 1060. Az 1050 Ti hol sokkal, hol kevésbé erősebb a GTX 960 -nál, vannak játékok, ahol nem sok a különbség, de a modern technikára felkészített címekben lényegesen erősebb. A GTX 1060 mindenhol jóval erősebb, de ahhoz a procid kicsit kevés. Ennek ellenére én mégis azt javasolnám, majd később egy proci upgrade -et.
0
0
0
0
CuRi avatar
@xCube: Azt néztem egyébként, hogy a procim 90%-100%-os igénybevétel mellett, de tisztességgel kihajtaná a a GTX 1060-at, és átlagba 2x annyi FPS-em lenne a játékoknál mint most, ami azért nem elhanyagolható tényező. Igaz, hogy a srácnál akit néztem YT-n 50-60 fok között mozgott a proci, ami még talán annyira nem is számít melegnek, viszont az én proccesszorhűtőm szerintem még idáig sem hagyná elfajulni a hőfokot, úgyhogy ebből elég valószínű, hogy 1060 lesz, bár a 6GB-os verzió árazását kicsit erősnek érzem, viszont a 3GB VRAM meg rövidesen (hacsak nem már most is) kevésnek számít, szóval még kivárok picit. 😀

Köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@CuRi: szerintem jó lesz még oda a 1060
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@CuRi: Minimum egy GTX 970/R9 390/RX 480-580/GTX 1060 amire tényleg érdemes cserélni. Az 1050 Ti alig ~5-10FPS-sel nyújt csak többet. 1060-ból mindenképp a 6GB-osra neveznék be, 3GB-os verzió nekem nem túl szimpatikus...
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@CuRi: nekem GTX 980 volt mellette jól bírta az a proci de cserélve lett! 😀
0
0
0
0
AttiS avatar
@CuRi: Ugyanez a procim van GTX 1060-al. A nem CPU igényes játékokban kihatja rendesen, de most már sok játéknál kevés hozzá, úgyhogy később muszáj lesz procit cserélned.
0
0
0
0
CuRi avatar
@AttiS: Melyik játékok számítanak CPU igényesnek? Tudnál példát mondani? Gondolom, hogy például a sandbox játékok (GTA V, Assasins Creed), én inkább FPS fanboy vagyok (Battlefield, CoD, SW: Battlefront 2), de a biztonság kedvéért azért rákérdezek, hogy mégis mire számítsak. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@CuRi: Hát a Battlefield 1 pl nagyon CPU igényes a multiban.
0
0
0
0
AttiS avatar
@CuRi: Pl: Mafia 3 , Watch Dogs 2, Quantum Break, Ghost Recon Wildlands, The Division, The Witcher 3. Ezeknél általában 90-100%on megy. El lehet vele játszogatni, nem fogod megbánni ha megveszed mellé. Még most elég ez a proci, de az említettek azért kimagaslóan igénybe veszik/vették a CPUt. Én nem vagyok nagy FPS fanboy így erről igazán véleményt nem tudok mondani de pl.: a BF1 vígan ment ultrán. Tehát általában ahol nem kimagaslóan kell számolni a CPU-nak ott szinte tökéletes, GTA V is nagyon prímán megy vele. Plusz ahol mégis 100%on megy ott is derekasan helyt áll egyébként mert kisajtolja magából a maximumot.

Bocs a késői válaszért 😀
0
0
0
0
no avatar
Milyen videókártyát vegyek GTA V játszásához, lehetőleg maximum 20 de 23sem nagy baj,előre is köszönöm
0
0
0
0
💬 5
Rockos avatar
@PaBal: Használtat. Ilyen árban értelmes videókártyát nem találsz újonnan.
Másrészt jó lenne tudni, milyen proci mellé kell, bár a fent említett kereten belül úgysem lenne nagy a választék.
Amit én javaslok, az egy GTX 750/750Ti, lehet találni 20-23 ezrekért (meg persze többért is).

[LINK]
[LINK]
[LINK]

Itt van néhány amit találtam, én hasonlóakat keresgélnék.
Spoiler!
A második valószínűleg el van írva, és csak egy sima 750. A hamadik pedig egy 760, de gondolkodásbaejtően jó áron.
0
0
0
0
no avatar
@Rockos: AMD FX 8350 8mag a proci
https://www.bluechip.hu/termek/gigabyte-gt-1030-lp-2g#specifikacio
Eddig ez a legjobb amit találtam(szerintem)
Jelenlegi v.kártyám gigabyte GT 730
0
0
0
0
Rockos avatar
@PaBal: Egy 1030 valóban előrelépés lenne a 730-cal szemben, a 750 egy hajszállal mégis erősebb, ráadásul olcsóbban hozzá lehet jutni.
Én még mindig egy 750 Ti-t javasolnék.
0
0
0
0
no avatar
@Rockos: Rendben , már találtam ajánlatot mind2re(750ti és 660 T is) szóval köszönöm szépen a segítséget 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Rockos: Én is inkább a 750 TI-t ajánlanám hiába régebbi, erősebb az 1030-tól. Viszont abban a 20-22 ársávban már GTX 660 is kifogható ami meg már a 750 TI-tól is erősebb.
[url]https://hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartya/pcie/nvidia?kategoria_gyartokhoz=234&gyartokereses=-1&hirdetesVaros=-1&hirdetesTipusa=-1&GYORSKERESO_TOKEN=54P7PF38FGD8A649PE75&gyorskereses=660&gyorskereses_hidden=Gyorskeres%C3%A9s+itt%3A+NVIDIA[/url]
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Sziasztok!
Engem az érdekelne hogy a jelenlegi videókártyámat, ami egy Asus R9 390 melyikre érné meg lecserélni, ha 1080p-s felbontáson szeretnék játszani 60fps-el, GTX1060 vagy gtx1070? 1080 már sok lenne nekem, 4K-ban nem tervezek játszani a közeljövőben, íyg azt nem használnám ki. A másik kettő közül melyik érné meg. Árban kb 50K HUF a különbség, de teljesítm,ényben is megéri ez az árkülönbség?
0
0
0
0
💬 6
Yezi_ avatar
@Arnybiro: 1060-nal nem sokkal lennél előrébb. Szvsz minimum egy 1070 kell ha érdemleges teljesítménynövekedést szeretnél elérni.
https://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_1060/images/perfrel_1920_1080.png
0
0
0
0
Hunork avatar
@Arnybiro: Jól írták. Minimum 1070 vagy a sima 1080 a jó választás. Sőt, utóbbi ár-érték szemszögből jobb vétel, mint az 1070. Ha esetleg emellett döntesz, lehetőleg olyan 1080-at vegyél, amin GDDR5X memória van! Ami biztos, hogy a géped fogyasztása jelentősen csökken az 1070-el, de még a sima 1080-al is. (személyes tapasztalat, én is R9 390 majd RX 480, majd GTX1070 trióval voltam a mostani állapotig)
0
0
0
0
Arnybiro avatar
@Hunork: Köszi a segítséget, akkor spórolok egy kicsit és lesz egy 1080. Amit néztem GDDR5X-es így azzal nem lesz baj. Köszi még 1x mindkettőtöknek 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Arnybiro: 1080 fullhd mellé...? Nem kicsit overkill, a 1060 6 gb is elég, még a 1070 is sok fullhd mellé, hacsak nincs 100hz feletti monitorral mellé...
0
0
0
0
Arnybiro avatar
@Bronson: 60hz-es a monitor csak.
0
0
0
0
xCube avatar
@Hunork: GTX 1080 -at csak GDDR5X -el gyártanak.
0
0
0
0
cey85 avatar
Sziasztok!

Most egy Gigabyte GTX 660 OC-t használok egy FX 6300 6 mag 3,5GHz-tel. Ami GPU limites szerintem. Azt tervezem, hogy le cserélem a vga-t egy GTX 1060-ra. Kérdésem az lenne, hogy azzal már nem lenne vga limit?
Köszi a válaszokat
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@cey85: 1060-al nem GPU limit hanem CPU limited lenne.
[LINK]
0
0
0
0
cey85 avatar
@reszler112233: Köszi!
Úgy látom akkor kéne egy 8 magos cpu a gépbe. De az biztos, hogy jobban menne minden hiába cpu limit lenne.
PL.: Middle earth shadow of war-nál 40% cpu használat és 99% gpu van most. Ebből gondolom jobban futna minden hiába cpu limit várható.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@cey85: Nincs mit!
Igen, jobban fognak futni a játékok, de ha a 8 magos CPU alatt az FX-re gondolsz akkor még azzal is lehet CPU limit a kártya mellett, de persze csak ott ahol CPU igényesebb adott játék. Ahol nem olyan erősen kell a CPU ott jobb a helyzet. Bár ez a linkben benne is van amit kitettem az előző hozzászólásomban.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Ki csinálta ezt a táblázatot? Eléggé viccesek az adatok. 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció