Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
roba1996 avatar
Sziasztok szerintetek ez a proci ki hajtja ezt a Videókártyát?
AMD Ryzen 5 2600
ASRock Radeon RX 590 Phantom Gaming X 8G OC
0
0
0
0
💬 4
19ati93 avatar
@roba1996: Igen, bőven.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@19ati93: Szuper köszike. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@roba1996: Akár 5700XT-t is.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@Bronson: Ertem köszönöm szépen a segítséged. 😉
0
0
0
0
CuRi avatar
Valaki tud nekem nyilatkozni az AMD kártyák jelenlegi helyzetéről? Az 5600XT szimpatikus kis kártyának tűnik az 1060 alternatívájaként, és úgy hallottam, hogy egy BIOS frissítés után eléri a 2060 szintet, sőt helyenként pár FPS-el akár túl is szárnyalja.

Driverek még mindig szörnyűek, vagy már javult a helyzet? Stabilabban futnak a játékok, vagy még mindig jobban szeretnek összeomladozni AMD alatt mint Nvidia alatt? Elsősorban ezek érdekelnének, mert erről nem sok infót találtam, nyilván az FPS számok szépen néznek ki a videókban, de az nem minden.

Továbbá az is érdekelne, hogy szerintetek melyik gyártónak van a legjobb hűtése az AMD kártyákon? Azt tudom, hogy az Asus kuka, főleg a TUF.
0
0
0
0
💬 5
ppista avatar
@CuRi: RX 5600 XT-néztem én is ki az 1060 helyett.
Én azt hallotam,hogy hogy már valamivel jobbak a drivereik és az is igaz,hogy Bios frissítés után elérik a 2060 szintjét.
Én ezt néztem ki:SAPPHIRE Radeon RX 5600 XT 6GB GDDR6 192bit (11296-01-20G)
0
0
0
0
no avatar
@CuRi: Driverek javultak némileg, hűtés tekintetében AMD oldalon csak SAPPHIRE-t vennék.
0
0
0
0
CuRi avatar
@LordSzalko: Némileg javult alatt egyebként mit lehet érteni? Már ezt is hallottam több helyről. Nem 15 percenként, hanem 30 perc után crashelek ki? Mert az sem túl fényes. Vagy esetleg a crasheket már megoldódtak, csupán az fps számon lehet észrevenni, hogy a driver nem szuperál annyira? Mert akkor az még elviselhető, és mivel a zöld konkurenciánál olcsóbb az amd, még meg is lehet emészteni.
0
0
0
0
no avatar
@CuRi: Stabilabbak a driverek már, kevesebb a stuttering és a crash stb.. Persze vannak még akiknél előfordul, de lényegesen kevesebbszer merülnek fel már ezek a problémák AMD topicokban.
0
0
0
0
Maros avatar
Üdv! Az SLI-ről szeretnék érdeklődni. He van például 2 darab GTX 1070 8GB SLI-ben akkor abból 16GB-os vram lesz vagy csak 8GB. Hallottam már mindkét verziót, ezért nem tudom, hogy mi az igazság.
0
0
0
0
💬 4
Default avatar
@Maros: 8gb. Viszont ne fűzz nagy reményeket az sli-hez.
0
0
0
0
Maros avatar
@Default: Köszi a választ! 😉 Én konkrétan azt hallottam, hogy egyre kevesebb az SLI-t támogató játék.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Maros: Így van. Sajna vagy nem sajna. Viszont van így is jópár játék amiben nagyon szépen skálázodik.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: Létjogosultsága (főleg játéknál) az SLI-nek 0%!
0
0
0
0
Maros avatar
Sziasztok! 😆 Ezt a kérdést csak kíváncsiságból teszem fel. Ti kettő közül melyik grafikus kártyát választanátok és miért?
Gigabyte Geforce Aorus GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition 11G vagy GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE 3X 8G
0
0
0
0
💬 7
Memento Mori avatar
@Maros: 2070 S.
Bármi más mint ezek a vízzel megtámogatott kártyák. A többségén a kártyán magán is van venti, meg egy a radiátoron. Külön radiátort nem tennék a gépbe a vga kedvéért. Maximum egy komplett loopba bepattintanám a proci mellé, de még egy külön radiátor esztétikailag sem szép egy házban, meg amúgy sem praktikus. Más kérdés ha nincs mellette a cpu víz alatt.
a 2070 amúgy is egy frisebb cucc. Ha most vennék kártyát már biztos nem az ezres szériából vennék. Sőt lassan jön az új generáció. Lehet azt is megvárnám.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Maros: 2070 S.
Azonos teljesítmény, alacsonyabb fogyasztás, illetve újabb architektúra, így várhatóan nem fog olyan hamar "elöregedni" mint a 1080.
0
0
0
0
Maros avatar
@Yezi_: És személy serint eközött a 2 kártya közt gondolkodtan. De végül az 1080 Ti mellett döntöttem. Azt kell mondjam, hogy eddig nem bántam meg. Nekem személy szerint bejön vízhűtéssel és nem csak a kinézete miatt, 1060 6GB-os gártyám volt és átlagban 20-30 fokkal jobban melegedett mint az 1080 Ti, és teljesítményben is jelentősen gyengébb volt. De lehet veszek egy 2070 S kártyát is, kipróbálom, legfeljebb majd eladom. 😉
0
0
0
0
no avatar
@Maros: 2070S mint kártya. Hűtést tekintve az AiO-s megoldások fényévekkel jobbak mint a hagyományos megoldások, mert halkabb, hűvösebb és a visszahűlési görbéi is mérföldekkel jobbak, sok esetben a felárat is megérik, bár talán olcsóbban kijön az ember, ha megveszi a referencia kártyát az adott típusból és saját kezűleg bracket+AiO-ra cseréli a hűtését. Egyre elterjedtebb az utóbbi megoldás, nem véletlenül.

Következő kártyámat már biztos nem venném "hagyományos" hűtéssel.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@LordSzalko: Én nagyon kedvelem a ref. hűtésű kártyákat. Régebben is voltak nekem ati és nvidia is. Volt egy 3 ventis rx480oc kártyám, de amikor váltás volt kilátásban ismét a ref. kártyákhoz fordultam. Szerintem teljesen jól teszik a dolgukat (a mókuskeréknek csúfolt venti ha minőségi, akkor szépen nyomja át a levegőt a kártya belsejében lévő bordákon).
Spoiler!
De ott vannak a mérnöki kártyák felső kategóriás példányai azok is ref hűtésűek és ők aztán időnként jobban vannak terhelve mint egy gamer kari. De szépen megbirkóznak a melegedéssel. (Tapasztalat)
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Igen, bár azért azok válogatott példányok minden tekintetben, szóval lényegesen jobban bírják a strapát 0-24.

Blower hűtésnek is megvan az előnye, pl. nem csapja szét bent a levegőt, hanem húzza ki az is szépen. Annyira nem köpködöm a léghűtőket, de AiO-s megoldások mellett nagyon eltörpülnek hatékonyságot tekintve, legyen az bármelyik. Ismerek jó pár embert köztük xCube-ot innen, akik miután elkezdték használni az ilyen megoldással hűtött kártyákat nem is akarnak másfélét és a felárra is úgy tekintenek, hogy bőven megéri.

A jövőbeli "big navi" vagy 3080 mindenképp az utóbbi megoldással lesz szerelve, már csak azért is mert még nem volt olyanom 😃
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@LordSzalko: Szerintem jól kiveséztük akkor ezt a dolgot. 😉
0
0
0
0
GabZkp avatar
Üdv.

1 hónapja vásároltam egy Gigabyte RX 590 8 gb videókártyát. Nagyon jól működik. De ma ahogy játszani akartam bármivel egyszerűen nem hajtja magát a kártya pedig nem állítottam át semmit. GPU teljesítmény játék közben 30 watt miközben 150-180 között szokott lenni. Meg nem pörög fel a ventilátor sem mikor mindig felszokott játék közben. Olyan mintha lekorlátozta volna magát. Valaki járt már így? De a játékok érzékelik a kártyát és az AMD illesztőprogramon is érzékeli hogy a kártya működik és csatlakoztatva van. Eddig pl ac origins highon 80 fps most meg lowon 20
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@GabZkp: Elképzelhető, hogy bugos maga a driver és leszabályozta a kártya energiafelvételi limitet. Megpróbálhatod, hogy újra telepíted a driver-t, ha utána sem javul a helyzet, akkor feltelepíteni mellé egy programot (MSI Afterburner például) és abban egyénileg megadni egy limitet.

Hasonló hibával találkozol, ha "RX 590 less power draw" néven keresel rá a problémára.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@LordSzalko: Szia! Érdekes módon csináltam egy Gyári beállításokat a Radeon Software programon belül és jó lett. Én is erre tippeltem hogy valami lekorlátozta magát. De mostmár jó! Működik!
0
0
0
0
Wihay avatar
Üdvözlöm a kedves gépigény tagokat!
Érdeklődés képében!

Szerintetek érdemes lenne lecserélni a RX 470-et, egy RX 480 nyolc gigásra Rog Strix modellra gondolok lenne teljesítmény növekedés? Szintén játékra lenne használva a kártya..

Gondolom ki kérem a véleményeteket, mit gondoltok erről! Köszi szépen és kellemes hétvégét kívánok!
0
0
0
0
💬 1
Scorn Face avatar
@Wihay: Szia!

Nekem Asus Rog Strix RX 480 OC volt anno és meg voltam vele elégedve. Jó volt a 3 ventilátoros hűtése és hozta a teljesítményt, amit vártam tőle akkoriban.
0
0
0
0
zelcsi avatar
van egy új (vagy csak nekem új) vga tesztelő program ha érdekel valakit! 😀 : [LINK]

nekem ilyen eredményeim lettek :

https://kepkuldes.com/images/11f7545ca10d808c85e0499e01404db3.jpghttps://kepkuldes.com/images/f5a35549de97c0ddf7f46eeb005dafa1.jpghttps://kepkuldes.com/images/e902a9c3f7662cffb93b69808b598988.jpg
0
0
0
0
💬 5
Moon_Breaker avatar
@zelcsi: https://i.imgur.com/C17vJw0.jpghttps://i.imgur.com/sUmfXer.jpghttps://i.imgur.com/5u05YwY.jpg

1080 Ti még mindig odaver. 😀

https://pics.ballmemes.com/hey-i-got-a-strix-gtx-1080-ti-down-here-21299942.png
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Moon_Breaker: hát igen! az egy másik kategória versenyzője! 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@zelcsi: Komolyan agyalok hogy veszek egy másikat HA -n tartaléknak ha a mostani elfáradna a közeljövőben.

2080 Ti -on kívül mindegyik 20-as kártya csak 8gigás ,az meg éppen hogy koppanásig elég a mai játékoknak maxon még 1080p -ben is, nem hogy 4K -ban...

Spoiler!
Egy 2070s vagy egy 2080 nem tudom hogy fog megbírkózni a közelgő triplaás játékokkal. 😊
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Moon_Breaker: Megértelek! 😉 Nekem elég a 2060-as pláne hogy nagyon jól húzhatót fogtam ki belőle! 😀
0
0
0
0
r23x avatar
Sziasztok.

egy olyan kérdésem lenne hogy i5-6400 mellett GTX 1070 hogy remekelne?
néztem róla 1-2 videót és elvileg a proci kevés hozzá de inkább megkérdezem itt hátha....
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@r23x: Necces a dolog. 1060 fölött nem bizti hogy elbírja. CPU igényes játéknál már nagyon is kevés lehet a 6400. Én már 1060-al és 6600-al is láttam a procit 90-100%-on míg a VGA csak 80-90 közt ment.
0
0
0
0
r23x avatar
@reszler112233: Köszönöm a válaszodat. 😀

esetleg procit tudnál ajánlani a 1070hez? alaplapnak is meg kell felelnie stb én ezeket nem nagyon vágom.. 😞

érdemes egyáltalán még ezzel foglalkozni vagy inkább komplett gép cserével járnék jobban?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@r23x: Ne érts félre, beteheted mellé max nem fogja teljesen kihajtani és lazsálni fog a mostani proci mellett. Viszont javaslatom, ha van kereted és szűkösnek tartod a géped teljesítményét akkor én újat javasolnék. Azért mert 6. generációba max 4/8-as procit rakhatsz amit egy 8 vagy 9. generációs simán lever, de ott a Ryzen platform is ami sokkal kedvezőbb áron van és ezáltal erősebb vasat lehet összerakni. Viszont Ryzen nekem nem teljesen tiszta, abban nem vagyok képben annyira.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@r23x: 1080p-ben biztos lesznek CPU limites esetek, igazából attól függ milyen játékkal akarsz játszani. Ahol jelenleg GPU limites vagy ott biztosan lesz változás, nyilvánvalóan pedig ahol már most is CPU limitben futsz (vagy közel CPU limitben) ott nem lesz előrelépés.
Nem kell túlaggódni ezt a CPU limit dolgot, bár ahogy látom mégis sokan ezt teszik. Én is belefutok néhány játékban, például a Far Cry 5 is CPU limitben fut de fenét sem érdekli mikor így is van 90-100FPS-em.
0
0
0
0
bfefe12 avatar
@r23x: Ha még aktuális: mostanában jártam körül a témát, én a helyedben vennék hozzá egy i5-9400F-et. Sokkal jobb ár-érték arány mint bármelyik 6-7 genes Intel. Ryzen is lehet jó lenne neked, de azokkal én sem vagyok képben.
0
0
0
0
r23x avatar
@bfefe12: Köszi a segítséget! 😀 csak most láttam az üzit bocsi 😆

valószínű proci csere is lesz akkor... mindenképpen az intel amd-ben nem bízok. 😞
0
0
0
0
zelcsi avatar
@r23x: Ha proci csere lesz akkor az i5 9400 mellett a lapot is cseréld mert nem lesz jó hozzá a mostani lapod! 😉
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ,,,köszönöm mindekinek
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, videokártyát szeretnék vásárolni, ki mit , javasol? alap lap ,Gigabyte 970A DS3 ,Proci Amd fx 8350 4,0 ghz RAM 8g 1800 ghz, TÁP 650 vagy 700 watt. " Játékra "Használlnám Köszönöm, mindekinek..
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@Oli hu: 1660,1660 Super ,azt talán mondhatni kihajtaná.De legalább lenne normális GPU-d ,amire lehet építeni majd gépet a jövőben update gyanánt.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Andor1997: Nem hajtaná ki a 1660-at az biztos. Ellenben 2080-at is tehet mellé, legfeljebb a következő két gépfejlesztésnél nem kell vga-ban gondolkoznia. 😃
A játékok többsége még mindig inkább jó vga-t preferálja, mint az erős processzort.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Memento Mori: Nyilván azt tudom,hogy maradéktalanul nem,de többnyire igen,az meg bőven jobb az biztos és jövőállóság is van benne erősebb prociva.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Andor1997: No offense! Teljesen egyetértünk! Nem akartam félreérthetően fogalmazni. Csak rá akartam világítani, hogy az 1660 már nagy falat neki. A teljesítmény teljesen renben lesz.
0
0
0
0
no avatar
Kedves Csoport én tényleg olvasom a topic-ot de nem igazodok ki. Nekem ez sokszor túl magasröptű.
Olyan videokártyát szeretnék ami kezeli a 4k-s filmeket. Ennyi. Nem játszok.
Jelenleg Gt 240 esem van 😞
Tudna valaki javasolni?
Köszönöm szépen!
0
0
0
0
bassus16 avatar
Volt egy kis vga tuning. (Igen jól látjátok az a három Rog matrica az)
https://abload.de/img/20191226_192935kik36.jpghttps://abload.de/img/20191226_1937015yk8i.jpg
0
0
0
0
💬 9
Yezi_ avatar
@bassus16: hÁt dE Ez NeM iS ROg hAneM gAiNwaRd
Spoiler!
Szép kártyák amúgy ezek a Phoenix-ek, csak a tetején lévő világítás nekem olyan bazárian hat. Viszont külcsínre alapvetően nagyon tetszetős, a hűtés is nagyon jó, bár a régi Phantom dizájn nálam mindent visz, egyszerűen tetszik a letisztultságuk.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Yezi_: Nagyon féltem tőle eredetileg egy G1 Gaming lett volna de azt elvitték viszont a csávó meg mondta, hogy nem érti miért arra írtak sokan pedig ennek magasabb az órajele és hűvösebb is mint a Gigabyte. Mondtam akkor küld majd megpróbálom. 😀
(Hardveraprón egy nem kezdő emberkétől vettem)
0
0
0
0
19ati93 avatar
@bassus16: Frozen? 😃

amúgy igen szép kártyák a Phoenix-ek
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@bassus16: Nem is az órajellel meg a hűtéssel maradnak el az ilyen himi-humi márkák mint a gainward, manli meg hasonlók hanem a komponensek minőségében.

Amíg egy Asus vagy MSI de még egy Gigabyte is megengedheti magának hogy drágább\minőségibb kondikat, ellenállásokat, RAM chipeket rakjon a PCB -jére addig a kevésbé nagy gyártók nyilván spórolásból az olcsóbbat dobják az övékre.

Ebből következik hogy lehet több évig is szuperül ketyegnek de lehet épp egy *arul összetákolt kártyát fogtál ki és néhány hét\hónap múlva elhalálozik.

Spoiler!
Én inkább adok egy huszassal többet egy Asus -ért de tudom az sokkal megbízhatóbb mint az olcsóbb zotac, gainward, manli meg társai.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Moon_Breaker: Volt gtx660 gigabyte, gtx 770 asus, 780 founders, 980 gigabyte és most ez. Hála az égnek egyik sem volt hibás mindegyiket szerettem remélem ezzel sem lesz problémám. 😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@bassus16: Úgy legyen. 😀

Spoiler!
Mondjuk ha biztosra akarsz menni azért egy jóféle táp nem árt.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Moon_Breaker: Egy jobbfajta modulárisat mindenképp beszerzek csak majd a másik gépházba mert ez egy katasztrófa. :/
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@bassus16: Én a kocsit tuningoltam +30lóerő reményében , tettem rá sebring meg sparco matricát ! 😀
Amúgy direkt fejjel lefelé van ragasztva ?
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Boldor81: Ha beteszem a gépbe így áll felém a matrica.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az a nagy helyzet hogy egy egy ventillátoros asus 1050ti om volt intel i7 6700 proci, 16gb ram, 600Ws táp, és egy asus Z170p alaplap kíséretében(FullHD monitorral). Úgy döntöttem mivel a "gamerkedés" a hobbim így beruházok egy erősebb videókártyára és az asus rog strix RTX 2060SUPER re esett a választásom (a többi alkatrész mind változatlan). Nos a nagy helyzet hogy 1 hete van meg nagyon élveztem egyből (az egesz gép újra telepítése után) leszedtem minden játékot ujra és a következőt tapasztaltam amit nem értek .Rainbow six siege (minden maxon 100fps) de viszont A metro exodus ha lownál feljebb viszem a grafikát akkor el se indul a játék és behozza hogy sikertelen indítas es ajálja a safe mode ban való indítást.Illetve a player unknow battle grounds nevű játék mediumon maximum a 100 fps de akkora fps droppokat kapok hogy az kegyetlen Illetve ha nagyobb harcba keveredek akkor 40 fps körül mozgok (De általában 30-50 fps).Ebben kérném a segítségetek.
0
0
0
0
💬 22
zsolo avatar
@ErcY: Próbálgasd a vga drivereket, hátva azzal van a gond...
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Megvolt de sajna semmi nagyon valószínűnek tartom , hogy a processzor a hunyó itt , mert ahol kissebb a vga és nagyobb a cpu megterhelés ott vannak bajok pl.: Exodus Metro vagy a Pubg
0
0
0
0
zsolo avatar
@ErcY: Lehet akkor a vidékokartya a gyenge hozzá... Lehetséges!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
zsolo avatar
Jajj, most látom hogy 2060 van neki 😆 azt hittem 1050ti van neki, sorry
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: habár a legújabb driver van a gépen régebbieket nem próbáltam bár öszintén megmondom nem is tudom hogy hol kell régebbi drivert visszaállítani.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@ErcY: itt találsz régi drivereket:

[LINK]

mindenképp clean (tiszta) telepítéssel rakd fel
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@ErcY: Milyen höfokon üzemelnek játék közben?
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Azt hol tudom megnézni? 😆
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@ErcY: Msi afterburner-t kell letöltened! Be kell állitani,hogy milyen adatokat monitorozon. Vannak youtubon videok,ha nem tudod hogyan kell. Itt 1pl:


Majd,ha sikerül játék elött elinditod az Msi afterburnert és,ha az adatok láthatók játék közben akkor jó!
Még valami,az msi after melett vele együtt fel kell rakni a RivaTunert ,mert csak ugy müködik!
Szia!
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Okés.Köszi és meg is van 😆 . Mentem pár kört kb 20-30p volt. A gpu 50-60 fok I a cpu 40-50 I Az alaplap és a ssdk 26-28 fokon pörögtek
0
0
0
0
no avatar
@ErcY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
beta game pass microsoftról
0
0
0
0
no avatar
@ErcY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@ErcY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Metron és pubgn belűl? Bocsi , hogy értetlenkedek 😃
0
0
0
0
no avatar
@ErcY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
shanding rate 1X I texture filtering FA 4X I Tesselation on I Hairworks off I DX12 I overall quality low I vsync off 1920x1080
0
0
0
0
zsolo avatar
@ErcY: Tessellationt szerintem off-ra tedd, az is eléggé eszi a gépet...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Én úgy tudom,hogy maga a DX 12 technológia jelenleg még bugos ,játéktól függetlenül,szólva ezért van olyan,ahová nem kerül be,ahová meg igen....ott se hozza azt mindig ,amit kell ,amit meg tényleg kellene azt egyáltalán nem.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@ErcY: A hömérséklettel nincs probléma ezek szerint,akkor más valami lehet.
0
0
0
0
no avatar
@PC GAMER: Elvileg egy bizonyos oldal azt írta hogy a proci gyenge hozzá. sóval proci csere lesz de 2 monitorom van elég a 2060S és egy jó proci hozzá? Mert ha nem van egy feles 1050ti m 😃.Illetve milyen procit ajánlasz /ajánlotok a 2060Shez 2 1920x1080-as monitorhoz.Illetve lehet késöbb beruházok egy 2K s monitorra . HA lehet Intel proci legyen 😆
0
0
0
0
no avatar
@ErcY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
persze csayk úgy van értelme 2 monitorral de kipróbáltam ígyis úgyis szar
0
0
0
0
no avatar
Nem hiszem el 😆 ezen a beállításon megy a metro lagg nélkül. Mi a halál??
De a pubg még mindig kaki 😆
0
0
0
0
no avatar
@ErcY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Igen de nem értem 😆 ez valami fekete mágia
0
0
0
0
no avatar
@ErcY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Köszike 😆 szerintem az i5 9600K lesz .Amugy egy asus Z 170p alaplapom van de az 6. 7. gen procikhoz van szerintem zat is cserélnem kell. + kene procihűtő.... áhh ezek a gepek kisemmiznek 😆
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
19ati93 avatar
nem lehet hogy a kartya drivere okozza ezt? probaltal regebbi/ujabb drivert?

esetleg tartalek gpud van amit kitudsz probalni? hogy nem e a kartya a problemas? cpu spikeol mikor leesik az fps? gpu % meg bezuhan? vagy mi tortenik?
mondtad hogy regen az 1060al nemigen volt ilyesmi

pont ma lattam egy forum posztot hogy 5700xt t visszakuldott egy vasarlo es vett helyette egy 2070 supert inkabb, neki driver problemai voltak es sehogyse tudta megoldani
underclock, rakat driver probalgatas stb es megis random lagg
0
0
0
0
no avatar
Nekem is ilyen kártyám van. Én ezt olyan 60fps környékén érzem, pl a Metro Exodus néhány jeleneténél.
Rise of the Tomb Raider az orosz pályarészen legtöbbször 90-100 környékén mozog, de az szép folyamatos.
Monitorod Freesync-es?
0
0
0
0
Tiramisi96 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
zsolo avatar
@Tiramisi96: Ha 3 hét alatt jól működik akkor már nem hiszem hogy később baj lenne vele! No para!
0
0
0
0
ben_aloha avatar
[LINK]
[LINK]

Az árán kívül mi a különbség közöttük? 😃
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@ben_aloha: A drágábbiknál nem említenek fogyasztást 😂
0
0
0
0
Rolis199888 avatar
Valaki tudna segíteni egy videókártya témában: Éppen ma felmentem a jófogás.hu-ra videókártyákat nézve és felvolt rakva egy Asus gtx 1080 8gb 55000-ezer forintért a hirdető szerint áron alul beszámitásból került hozzá viszont útánvétellel megszerettem volna venni és azt mondta nem küldi útánvétellel mert az neki sok idő a pénz megérkezéséig azt akarta útaljam el neki a pénz szerintetek ez átverés ilyen ólcson egy gtx 1080? Puffin: A link https://www.jofogas.hu/tolna/Asus_Gtx_1080_Uj_kartya_Aron_alul__98697188.htm Puffin: Köszönöm szerintem átverés mert nem küldi el útánvétellel Puffin és 19ati93 Köszönöm
0
0
0
0
💬 10
Puffin avatar
@Rolis199888: Nem szabad akkor megvenni!!! Sok idő? Hétfőn elküldené, kedden átveszed, csütörtök-péntek körül ott lenne a pénze.
Szerintem átverés! Linkeld be a hirdetést!
Közben megtaláltam. Ha nem küldi utánvéttel nem venném meg semmiképp. Tesztelés nélkül... Lehet nem is működik.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Rolis199888: Ne utalj előre, túl szép hogy igaz legyen. 80-85k körül indul egy ilyen kártya jó esetben.
Jófogás amúgyis necces egy hely, hardverapró azért jóval megbízhatóbb ha használt hardver kell.
0
0
0
0
Puffin avatar
@19ati93: inkább 95-100 az Asus Strix. Max személyesen teszt után venném meg. Gyanúsan olcsón adja...
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Puffin: legolcsóbb 1080 árra értettem csak
0
0
0
0
Neuralink_2022 avatar
@Rolis199888: És ez egy speciális edit mert:

Sávszélesség: 64 bit
0
0
0
0
Puffin avatar
@Rolis199888: Vásároltak ilyen olcsó kártyát jófogáson. Egy kiló liszt lett belőle, mire odaért...
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: "én egy 29000ft gyermelyi buzalisztet szívtam be" 😆😆😆 Alfonz feeling.

https://i.makeagif.com/media/8-24-2015/pQsONI.gif
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@LordSzalko: nem lááátod hogy mieeez? gétéiksz 😆
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: szipúúúú 😆
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Puffin avatar
Igen én is úgy szoktam árulni, hogy normális árat lövök be a cuccoknak. Ha valamit el akarok adni azt eladom, nem csak árulom... 😃
Pont belefutottam minap egy emberkébe aki 150-ért árul egy 2 hónapos monitort, ami jelenleg boltba 130 alatt van vadiújan, bontatlan dobozban. Mondom: "WHAT a f...?"
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Azt írják a hivatalos honlapon, hogy a Gigabyte RTX 2070 WINDFORCE 8G -nek ajánlott tápegység 550W -s, de nekem csak 520W-s van. Szerintetek ha veszek egy ilyen kártyát kell majd tápot is cserélnem?
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@Gyrger72: Én itt is azt mondom, hogy nem! 😃
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@zsolo: Végül is egy GIGABYTE GeForce RTX 2070 WINDFORCE 2X 8G rendeltem.
[LINK]

Tápegységre amúgy sincs pénzem. De ha netalántán mégis csere lesz, veszek egy Thermaltake Smart SE 730W Gold -ot.
[LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
@Gyrger72: ehhez a kártyához nem kell cserélned tápot, elég neki!
0
0
0
0
FoLey avatar
@Gyrger72: Hivatalos oldalon csak vargáné és társaira jellemző. A minőségibb tápegységekre meg nem!
0
0
0
0
bedevir avatar
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az órajel miben számít, mit tud és miért ez, vagy miért az?

Konkretizálva a dolgokat, akarok majd tavasszal építeni egy gépet és már 1-2 hónapja nézelődök, hogy mi miért és hogy. Eddig egy RTX 2080S felé hajlottam, de elbizonytalanodtam, mert ár/érték arányban nem annyira jó. Maradok a GeForce-nál, szóval a másik opció a 2070S. Szemeztem még a GTX1080 Ti-jal is, mert hogy kevesebb, mint 10%-kal marad le az RTX szériától, de jóval kevesebb is. Ezt az ötletet viszont elvetettem, mert az egyik szempont, hogy azért ne évente keljen fejlesztenem a gépben, hanem azért jó legyen pár évre, plusz kis OC-zással el lehessen nyújtani ezt az időt.

A másik, amiért az órajellel kapcsolatban kérdezek, mert nem értem, hogy 2 ugyan olyan kártya ára miért térhet el. Itt egy példa:

[LINK]
[LINK]

Van olyan is, hogy annyi a különbség, hogy oda van írva, hogy "OC". Az gondolom azt jelenti, hogy gyárilag húzott, de ezért érdemes többet fizetni? Vagy tényleg "többet tud"? Csak mert az alapadatok ugyan azok szoktak lenni.

Márkák terén is azt olvastam, hogy a zajszint, valamint a hűtés hatékonysága "csak" a különbség, kivéve high-end daraboknál, mert ott bele-bele nyúlnak a chip-be is.

Szóval mi a különbség?

Bármilyen plusz információt szívesen veszek 😀

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
BenjaminHun avatar
@bedevir: Ahogy látom csak a GPU sebessége tér el minden más ugyan az. legalábbis áúkeresős adatlapon.
0
0
0
0
bazsi213 avatar
Sziasztok van egy Sapphire Radeon R9 390 és vga kártyám pár hete tulmelegedet kikapcsoltam ( kicsit vártam mikor kihűlt ,tűz forró volt)mikor visszakapcsoltam csíkozot, a kérdésem megéri e javítani ill meglehet-e? Pár napja szétszedték ujrapasztaztam és működik rendesen de már megvettem a másik ugyanilyen kártyát .most 2 van .játékoknál mennyire jó a 2 kártya ? I7 4790s. 32 GB ddr3 rám. Köszönöm
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@bazsi213: Teszteld le, működik, add el mindkettőt és vegyél egy hatékonyabb/modernebb kártyát! Az sli meg a crossfire is halott, hacsak nem tervezel valami régi játékkal sokat játszani, ami még támogatta... ja, meg ne felejts el mellé csapni egy legalább 750-es minőségi tápot! 😊
0
0
0
0
Wihay avatar
Szép estét mindenkinek!

RX 5500 / XT-ről van valami információ mikor jönnek, és árazás tekintetében?
Nagyon úgy néz ki megvárom ezt az RX 5500, remélem nem lesz rossz döntés remélem vállalható teljesítmény fog majd hozni..

Illetve ti kedves gémer, gépigény.hu tagok mennyire jósolnátok nagy jövőt ennek a kártyának, ha 4 giga VRM-mmal fog rendelkezni?
0
0
0
0
💬 3
19ati93 avatar
@Wihay: [LINK]

sok konkrétum nincs benne, de nagyjából jól összegzi mi a helyzet

november, esetleg december körül várhatóak kb

ha csak 1080p-n tervezel játszani akkor a 4 még egy ideig elég lesz, max 1-2 húzosabb játékban highról mediumra rakod a textúrát 😃 de alig akad ilyen probléma jelenleg
0
0
0
0
Wihay avatar
@19ati93: Köszi szépen a segítséget!

Akkor úgy néz ki hogy az RX 570,580-at fogja váltani?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Wihay: a kettő közt teljesít, mai nap megjelent több teszt is róla
0
0
0
0
ZPHU avatar
Segítségeteket kérném emberek!!!Videókártya márkájáról lenne szó.Az inno 3d márka miben rosszabb az asus vagy az msi kártyáktól?
0
0
0
0
💬 4
Viktorinho avatar
@ZPHU: Hűtésben,zajszintben.Legalábbis ezt olvastam az elmúlt 5 percben 😃
0
0
0
0
ZPHU avatar
@Viktorinho: Van ahol ezt van ahol azt írnak van ahol azt írják nem rosszabb 😃 Nem tudom kinek higgyek 😃 De azért kösz hogy megnézted 😉
0
0
0
0
no avatar
@ZPHU: Az egyik legrégebbi patináns márka sokkal jobb mint az asus nekem 1070 van nem hangos jól húzható nem melegszik, csak ajánlani tudom
0
0
0
0
ZPHU avatar
@dachande01: Ez nagyon jó hír.Köszönöm hogy írtál 😉
0
0
0
0
Wihay avatar
Idővel videó kártya vásárlás előtt állok, nézegettem AMD oldalról a RX 580 NITRO+ Special Edition-t az lenne a kérdésem hogy ennek a kártyának mi a minimum fogyasztása ill, egy Seasonic Focus Gold 550W meg-e birkózna vele anélkül hogy valami gond lenne mind a kettő hardverrel..

Ahogy néztem határeset a táp, ezért inkább megkérdezek nálam sokkal tapasztaltabb és rutinosabb embert aki benne van ezekben a dolgokban..

Ha netalán, nem lenne oké akkor még mindig ott van az RX 580 4GB Dual az Asustól.
0
0
0
0
💬 10
AMDMonsteR avatar
@Wihay: Ha nem lenne Oké, akkor ne 580-asból lőj lejjebb a4GB verzióra, hanem inkább GPU-ban menj alá, mondjuk 8GB-os RX570-re.
Amúgy ha a táp strapabíró, megfelelő és minőségi, több mint elég neki. Nálam 550W-os táp Vega-t hajt, és teljesen jól megvan vele.
0
0
0
0
Wihay avatar
@AMDMonsteR: Az is egy megoldás, csak ha most veszek VGA-t akkor minimum 4-5 évig velem lenne.. Előbb cserélném ki a CPU-t mint a GPU-t, személyes igényeim a fix 60 FPS és ennyi 900p-ben játszom (egyenlőre).

Máshol láttam hogy az RX 580 elégé kéri az áramot..
0
0
0
0
cseszka avatar
@Wihay: Nekem pont ez a két hardver van,az 580Nitro+ spec edition 8gb egy focus + 550 táppal,és hiddel semmi gond nincs vele...Böven elég.
0
0
0
0
Wihay avatar
@cseszka: Ha te mondod, akkor megnyugszok és elhiszem..

De akkor is elbírná ha idővel CPU csere lenne, mondjuk egy 2600-ra?
0
0
0
0
Bronson avatar
@Wihay: Egy jobb 550-es táp kb mindenre elég. amíg nincs tuning meg high-end hardver...
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Wihay: Nincs akkora különbség az Rx570 es 580 között, mint a memória miatt az 580 4 illetve 8GB-os változata között.
Viszont az eszembe sem jutott, amit @FoLey írt, hogy várd meg az RX5500-ast.
A 2600as Ryzen pedig nem egy nagy fogyasztású jószág.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Pont a Nitro+ az ami nem fogyaszt sokat a többi márkajelzésű RX 580-hoz képest.
Gondolom újat veszel,én a helyedben megvárnám az RX 5500 XT megjelenését,abból 8GB verziós is lesz. A teljesítmény a hírek hallatán RX 590 vagy erősebb lesz.
0
0
0
0
Wihay avatar
@FoLey: Az a helyzet hogy már nagyon játszanék valami komolyabb játékkal..
- Mondjuk te Wattman/Afterburnerben -ben álltóttál ezt az nem?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: AB-ben csak a ventilátor hőfok/fordulatszabályzáson állítottam.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Wihay: nálam egy 450-es táp van rx480-nal minden probléma nélkül, szóval nálad sem lesz gond 😉
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Sziasztok.

Az létezik, hogy a HD7750 2GB, és az RX 460 2 GB, videokártya driver frissítése megállt 17.7.1- nél Win 8.1-en.

Előtte Win 7 volt, és emlékeim szerint ott már 19.... volt a radeon szoftver.

Spoiler!
https://p1.picsto.re/cw9Ds.png
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@gyulazsolti: Felmész a legfrissebbet letölteni a hivatalos oldalra és kiderül,hogy jó-e még.
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
@Andor1997: Akkor jól gondoltam.

Spoiler!
https://p1.picsto.re/meNC6.png
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@gyulazsolti: Mondjuk érdekes ,hogy win7-nél van 8.1-nál meg nincs.Meg kell nézni,hogy 8.1-hez nincs-e újabb Adrenalin vagy bármilyen más driver,mert hát mindkettő más.Mondjuk innen látva nincs,de furcsa.
0
0
0
0
Puffin avatar
@gyulazsolti: Tegyél fel Win10-et.
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok engemk az érdekelne hogy van 1 GTX 1070 es kártya nálam de valamiért NEM BOOSTOL FEL AZ ÓRAJELE TERHELÉS ALATT

Mi lehet ennek az oka ?

eddig 2 cpu val néztük

1 jelentkező ryzen 7 1700x

2 jelentkező ez vicces i5 3470 értem hogy az i5 nem tudja meg hajtani rendesen de a ryzen sem ?
0
0
0
0
💬 12
Puffin avatar
@migist2: Mi a jó édes .... nak kell 28 helyre beírni?
Mi az hogy nem boostol fel? Mennyin megy?
0
0
0
0
migist2 avatar
@Puffin: http://imgbox.com/iTyTDatJ

GPU 139 MHz memoria 405 Mhz 40 fokos 100% terhelésen
0
0
0
0
Puffin avatar
@migist2: Honnan van a kártya? Bánya gép? 😃
Driver melyik van fenn?
0
0
0
0
migist2 avatar
@Puffin: loptam a kártyát és lopás kőzben nyomtatam 1 sz6ámlát is rolla ami névre szóló lett nem mindegy honnan van a kártya?

nem bánya gép

Drver 436.48
0
0
0
0
Puffin avatar
@migist2: Csak kérdés volt.
Régebbi driverrel?
Spoiler!
Amúgy ez kibaxott idegesítő hogy 20 topicban kell nézegetni hogy mit írnak a kérdésedre. Legközelebb egy helyen tedd fel!!!
0
0
0
0
migist2 avatar
@Puffin: csak válaszoltam hogy honnan van a vga
nem tehetem mert ha több topikba van írva többen nézik meg mnivel akik a másik topikban írt az nem biztos hogy nézte ezt
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@migist2: Azért nem nézi ezt mert a másikban is feltetted szóval össze vissza kell nézegetni itt ott, de ha egy helyen teszed fel úgyis megnézik és mindenki meg fogja találni mert tudja hol van. Ész nulla komolyan mondom.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@migist2: Amikor ír valaki valahová az a téma jelezve van,hogy új írás jött bele.Ha valaki tud akkor segít abban,ami a gond,ha nem nem,nyilván ha nem tud nem is fog,viszont több helyen több helyre is kell válaszolni ahelyett ,hogy egy helyen lenne.Legközelebb ne csinálj ilyet!
0
0
0
0
migist2 avatar
@Andor1997: De még mindig nem tudtam meg az okát a hibának
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@migist2: Ez is bizonyítja ,hogy attól ,hogy 5 helyre kiírod ,ha nem tudjuk akkor se fogjuk tudni ,ha 5X több esély van arra ,hogy meglássuk. 😀
Na ilyenkor jön a másik gond,ugyanis nekem sincs kedven 4-5 téma szekciót átnézni ,hogy mit írtak vagy mit nem,kinek lenne.....nem elvárás.
Ha az egész bajt nézzük összességében akkor vagy videókártya hiba ,vagy valami hasonló.
MSI Afterburnerben ajánlanék egy olyat,hogy a Power Limitet told ki.Ez nem ad neki plusz feszültséget és egyéb dolgot,szimplán megengedi neki ha bír,egyen többet.Egyébként meg ha jól láttam 400W-os táp van a gépbe ,szóval simán lehet gyenge,bár akkor szerintem az egész gépet lenyomná,vagy minimum újra indulna tőle ,vagy leállna.
0
0
0
0
migist2 avatar
@Andor1997: Táp jelenleg 650 es Chieftec GPS-650AB-A 650W ( 80 PLUS ) azzal nézem 1.5 óra teszt után is ennyi az óra jelek se hőfok nem vátozik jelentősen
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@migist2: 1. Próbáld ezzel a programmal teljesen letisztítani a videókártya driverét a gépről : [LINK]

2. Töltsd le és installáld a legújabb drivert
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok kérdésem lenne hogy AMD Ryzen 7 1700x- hez milyen videokártyát vegyek amivel tökéletesen kompatibilis ?
0
0
0
0
💬 30
zsolo avatar
@ryzen 7: Mennyi pénzt szánsz rá? Ati vagy GeForce?
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Igazából Max 150 000 és 180 000 körül gondolkozok csak nem tudom hogy passzol e az amd hez a gaforce kártya
0
0
0
0
zsolo avatar
@ryzen 7: Miért ne passzolna? Nekem is az volt, Ryzen 1600x meg egy 1070, de ha amd kártyát akarsz akkor 5700xt, GeForcebol meg jóval több választásod van, 2060,1660ti, 2070...vagy használt 1070, 1070ti, 1080
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Értem köszönöm szépen a segítséget neked most elsö szériás ryzened van?
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: És akkor hogyan támogatja a procid a 3200 MHz tamot?
0
0
0
0
zsolo avatar
@ryzen 7: alaplap támogatja!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Kicsit nem értem de majd utána próbálok nézni
0
0
0
0
zsolo avatar
@ryzen 7: Olyan alaplap kell hozzá ami támogatja a 3200-as ramokat!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Pl van olyan chipset 570 x alaplap ok azokat néztem nem tudom jó lenne e hozzá
0
0
0
0
zsolo avatar
@ryzen 7: Elvileg igen, de szerintem neked jó egy b450es lap is
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Az is támogatja a 3200 MHz ramot?
0
0
0
0
zsolo avatar
@ryzen 7: olyat kell keresni ami igen, de nem muszáj 3200-as ramokat venned, csak a Ryzen szereti őket
0
0
0
0
19ati93 avatar
@ryzen 7: még a b350-es alaplapok is támogatják a 3200-at ne aggódj
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Köszönöm szépen a segítséget
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@ryzen 7: Nagyon ajánlom a Vega kártyákat mellé. Hibátlanul dolgozik nálam egy sima 1700 egy Vega56 - tal.
RX5700-as is mondanám, de inkább a simát mint az XT-t, ahhoz inkább egy refresh Ryzen kellene, mint pl a 2700X. Láttam már R5 1600-assal hajtva... Hát nem volt olyan tökéletes.
Úgyhogy Vega 56-ot ajánlom, esetleg 64-et, de abból csak az MSI gyártmányt, ha még lehet kapni.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Köszönöm szépen a segítséget még egy kérdés gaforce kártyákat meg se próbáljam?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@ryzen 7: azért azok drágábbak de ha az tetszik, vagy direkt nv kell akkor ott van pl a 2060 super/2070 super

használtan találsz 100k alatt gtx 1080-t is
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@ryzen 7: GeForce kártyákkal nincs semmi baj, csak drágábbak, és ha a FullHD 60FPS a cél mondjuk, akkor nem éri meg. Kompatibilitási problémába nem igazán tudsz ütközni, hogyha a CPU teljesítményszintjének megfelelő teljesítményű kártyát veszel, természetesen annyi RAM-mal, amennyi kell a kezeléshez. Ez egy 1700X és mondjuk egy Vega esetében 16GB RAM, de mondjuk egy 1700X + RX570-580-as kártya, 8GB RAM-mal is kiszolgál FullHD mellett.
A memória MHz-ről én meg annyit mondok, hogy ha nem valami böszme és tuningolt gépet szeretnél, nem kellenek 3000 illetve afölötti RAM modulok. Én például DDR4 2400MHz RAM-okat használok, és teljesen jók.
A MHz terén annyi a gond, hogy a Ryzen processzor maga eredetileg csak 2667MHz-ig tudja kihajtani a RAM-ot, de ez a kezdeti BIOS-ok esetében volt nagy dolog, és szerintem már bőven javították.
Egy jópofa B450-es lapot ajánlok én az első generáció mellé, mert annak már nincsenek gyerek betegségei, és nem kell frissítgetni.
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: szuper köszönöm szépen a hasznos infót akkor a célom egy rx vega lesz b450 lap meg 16 gb ram 2666 mhz remélem egy ideig nem lesz gond a játékok terén
szerinted 4k ra is jó lenne ez a konfi ?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@ryzen 7: A Vega a belépő szint a 4K territóriumába. 4K nem lesz meg vele kompromisszumok nélkül, de strapabíró egy kártya.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@ryzen 7: Ahogy most frissen ránéztem az árakra, ellent kell mondanom magamnak!
Ahogy látom, eszméletlenül az egekbe szökött a Vega56 - os kártyák ára.
Ennyiért már inkább az RX5700-ast nézd.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AMDMonsteR: Hát persze,mert már eleve bukás volt a HBM2 memória technológia és nem is gyártják elvileg már.Viszont Vega 64 baráti még. De én Vega-t nem vennék,nem véletlenül állították le a fejlesztését.Már a kitaláló úr is elment onnan,az más kérdés ,hogy sok pénzért cserébe.😆
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Andor1997: Nem mondanám, hogy bukás volt... elég nagy durranás volt, és professzionális téren most is alkalmazzák, valam int ott a Radeon VII ami elég jó példája annak, hogy mire képes a HBM2 memória. nVidia is átvette a legfelső kategóriához.
Most is sokan használják amúgy és nem igazán akarnak az emberek megválni tőle az emberek, ha Vega kártyájuk van, több okból sem, mivel a HBM2 memória hatalmas számítási teljesítménnyel bír, ha valaki munkára fogja, másrészt pedig olyan áron igazi budget belépés volt a 4K-ra.
Most nem tudom, hogy hova emelkedett hirtelen az ára.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@AMDMonsteR: Az igaz is ,hogy átvették meg ilyesmi ,csak a HBM2 fejlesztése bőven többe került ,mint ami az eladásból bejött,nem véletlen váltottak vissza DDR6-ra. Az hogy munkára van fogva más tészta.
0
0
0
0
xCube avatar
@AMDMonsteR: Manapság senkinek sem ajánlanék Vega 56/64 kártyát, egyszerűen azért, mert vannak lényegesen jobb alternatívák ár / érték arányban. Látom te is javítottad magad.

A RAM hozzászólást nem igazán értem. Manapság nem ajánlanék senkinek 8GB -os konfigot, pillanatokon belül komoly hiányossággá válik a kevés RAM, még középkategóriás gépbe is jó a 16GB függetlenül a proci és VGA párosától, főleg hogy most nem drága a RAM.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@xCube: Nem is olyan rég egész 90K-ig lementek a Vega árak, és annyiért eszméletlen jó vétel egy. Viszont nem figyeltem, hogy mennyire felmentek az áraik, és így már valóban szinte elavultnak is mondhatóak, pedig bitang teljesítmény van bennük.
A 8GB rám amolyan "ez is lehetséges" irányú dolog. Vannak a környezetemben ilyenek, és meglepően jól el lehet vele lenni. Persze ez a Budget megoldás, és itt egyértelműen nem ez az irány.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Szia te akkor ryzen 7 1700x hez milyen kártyát javasolsz?
0
0
0
0
xCube avatar
@ryzen 7: Szervusz!

Azokat, amiket a többiek is. GTX 2060 / 2070 (Super), RX 5700 (XT) vagy használtan GTX 1080.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Köszönöm szépen a segítséget ezeket jobban megnézem
0
0
0
0
woodbear avatar
Sziasztok, kissé tanácstalan vagyok és szeretném kikérni a véleményetek.
Pár napja sikerült egy KFA2 2070Super OC kártyát nagyon jó áron szerezni ami a vega 56 helyett lett a gépbe. Mivel világ életemben ATI/AMD-s voltam ezért kicsit húzott a szívem az RX5700XT után de túl jó volt az ajánlat ahhoz, hogy ott hagyjam az RTX-et.
Na már most ma leakciózták (Németországban élek) az XFX RX5700XT RAW II-t amiről kb semmi tesztet nem találtam mert nagyon új kártya. Viszont a 2070-re lenne vevőm is és ha megrendelném a Radeont akkor kb 30ezer Ft pluszban jönnék ki.
Szerintetek érdemes variálnom, vagy hagyjam a francba 😀 A jövőben az AMD a drivereivel biztosan javulni is fog még, de már most is kb fej fej mellett van a két kártya teljesítménye. A RT megléte annyira nem befolyásoló tényező nálam.
Az új konzolokban is AMD alapú chip lesz, talán ez is számíthat valamit a PC-s játékok szempontjából később.
Most mindenféle fanboy mentes tanács lenne a leghasznosabb számomra.
Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 2
gaborw avatar
@woodbear: Ha 3 év garanciàval van az 5700XT, és még 30 ezerrel pluszba jössz ki én simàn XT-t vàlasztanàm.
0
0
0
0
woodbear avatar
@gaborw: Igen 3 év garival van. De sajnos úgy néz ki, hogy egy napi akció volt, szóval már nem is kell agyalnom. Amúgy kereken 400€-volt az említett típusú 5700xt.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Sziasztok!
Most lettem tulajdonosa egy Rx 570-nek (8gb) A mérőprogramok által a teljesítmény ingadozik amit FPS drop is kovet. A hőfok nem megy túl magasra. Játék közben azt látom hogy a GPU kihasználtság 99-ről simán leugrik 0%-ra majd vissza 40, 25, 27, 96% stb stb. Röviden a lényeg hogy fel alá ugrál a kihasználtság értéke, de ezt csak egy nagyon nagyon minimálisan veszem eszre az FPS-en. Szóval olyan nem történik hogy mondjuk hogy az FPS 70-ről leugrik 15-re.
Én táp problémára gyanakszom. Sajnos most nincs lehetőségem másik táppal kipróbálnom. Amúgy egy Power LC5550-van benne. Es e melett egy i5 3470 es es 8gb ddr3

Ti mire tippeltek?
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@Payphoner: Táp miatt ilyet nem csinál, az vagy működik, vagy nem, nincs köztes. Szerintem cpu limit lesz, melyik játékról van szó konkrétan...?

de ezt csak egy nagyon nagyon minimálisan veszem eszre az FPS-en


amúgy ha nem veszed észre, akkor nincs mit megoldani... 😊
0
0
0
0
Payphoner avatar
@Bronson: Minden jateknal ugyan ez. CSGO, PUBG, Fifa, de regebbieknel is ugyan ez
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
Sziasztok

Jelenleg egy GTX 1070ti videokártyát használ a gépem, és igazából teljesen meg vagyok vele elégedve. [url]http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1008&lang=en[/url]
Másfelől viszont lehetőségem lenne lecserélni egy használt Vega 64-re, ráadásul a Strixes verzió. [LINK]
Tudom, hogy nem nagy különbség, és igazából nem is lenne nagy upgrade, viszont úgy venném a Vega kártyát, hogy a jelenlegit adom cserébe, plusz egy kicsit ráfizetek. Így viszont ajándéknak érzem, főleg, ha veszek mellé egy Freesync monitort.
Szerintetek?
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@azuredragon4: Én is a 1070ti meg a vega 64 strix mellett vaciláltam, amikor vettem, egy árban voltak. A vega 64 jól tartja magát, de nem bántam meg hogy 1070ti lett helyette. A strixet moddolnom kellett volna, mert gyárilag elbaltálzták a vrm hűtést (a thermal pad-ek nem fedik teljesen a vrm-et...). Nem a világvége, persze, plusz a vega tuningja túl sok trükközést igényel, ami nálam szintén szempont volt, mivel a húzott 1070ti-m kb behozza a ref 1080-t olcsóbban... freesync már nvidia kártyákon is elérhető (monitortól függ) ha még rá is kell fizetned, én nem váltanék, esetleg vedd figyelembe mennyi garancia van a strixre...
0
0
0
0
azuredragon4 avatar
@Bronson: Utólag már én is úgy vagyok vele, hogy inkább veszek egy G-sync compatible monitort, és jó vagyok... Köszi 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@azuredragon4: Na de hát Nvidia szoftveresen már rég támogatja a Freesync monitorokat.Cserélni meg ne cseréld le.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok ! GTX 1080 TI büszke tulajdonosok válaszát várnám a következő kérdésemre. Nemrég vásároltam használtan egy Strix 1080 TI kártyát ami egy 4K -s monitort hajt. Eléggé ki van használva a kártya ereje ,játék közben 80-100% .
A kérdésem az lenne, hogy játék közben a gpu hőfoka 73-74 fokon működik az normális e ,vagy már elég forrónak mondható ?
Esetleg újrapasztázás javítana e a helyzeten Thermal Grizzly hydro pasztával ? (gari nincs rajta)
Ha csökkene a hőfok , gondolom a ventik is csendesebben ,alacsonyabb fordulaton pörögnének !
Ha lehet inkább CSAK tapasztalatokat várnék !
Válaszotokat előre is köszönöm !
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@Boldor81: Normális az a hőfok főleg akkora kihasználtságnál és akkora felbontásban. Ha 80 fok fölé megy akkor már lehet probléma de akkor sem biztos.
0
0
0
0
PoPet avatar
@Boldor81: Semmi gond vele, főleg ebben a rohadt melegben, nekem az OC-zott 2060-am most 100%-os kihasználtsággal 78 fokon szaladgál, amikor OC-ztam 24 fokos szobában 72 fölé nem ment.
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: A ventiket te magad is tudod szabályozni, mennyi legyen a maximális fordulata, valamint a görbéit. Gyári pasztánál mindenképpen jobb a Grizzly, legyen az bármelyik gyártó.
0
0
0
0
xsebix avatar
@Boldor81: Ahogy mondták a többiek, teljesen rendben van nekem is az 1080ti MSI Gaming x is 75 fok körül mozog egy elég jól szellőző házban... ezt a hőfokot viszont hangtalanul teszi... 😀
0
0
0
0
gabesz777 avatar
Szavasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy r9 270x Toxic videokártyám(tudom, nem mai kártya) , és az egyik venti csak 79%-os fan speed-nél kapcsol be. Ez most gyárilag így van?úgy emlékszem hogy mind a 3 forgott. Így játék közben 70fokos a kártya,eddig 62 fok körül volt. Régi driverrel is ezt csinálja, és már rendszert is újraraktam. Újra is pasztaztam. A legfrisseb gpu BIOS van rajta. A gpu BIOSt nem lehet downgrade - elni? Hátha az megoldás lenne.
Remélem tudtok segíteni, hátha volt valakinek ilyen kártyája.
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
Yezi_ avatar
@gabesz777: Kikopott a csapágy, Sapphire ventikre jellemző, nálam egy R9 280X Vapor-X szenvedett ezzel a hibával. Próbáld meg bezsírozni, általában ez működni szokott.
0
0
0
0
gabesz777 avatar
@Yezi_: Nem hiszem hogy csapágyas mert induláskor mind a 3 venti fel pörög, és ha kézzel forgatom akkor sem akad. Esetleg próbáljak meg egy régebbi biost felrakni ha lehet?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@gabesz777: Indításnál szerintem nagyobb kakaót kapnak a ventik, azért pöröghet fel. Megpróbálhatsz régebbi BIOS-t felrakni, de azért csak óvatosan, pláne ha nincs dual BIOS a kártyán. Bár én továbbra is valószínűbbnek tartom, hogy magával a ventivel van probléma, nem pedig a vezérléssel.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@gabesz777: Arra tippelnék, hogy a ventivel van gond. Kollégámnak is volt hasonló és a venti volt a ludas.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Ha a mostani gépembe beteszek ideiglenesen egy 9600GT 1GB -os kártyát, az mennyire ront a gép teljesítményén?
Windows 10 -et elbírná egyáltalán?
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@Gyrger72: Minek tennél amúgy...? inkább használd az igpu-t amig nem veszel valami normális kártyát... egyszerűbb szerintem.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Bronson: Ez van kéznél. A mostani GTX 750 Ti 2gb-ost meg eladnám.
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Nagyon lerontaná... Ezt meg sem kellet volna kérdezned, logikus hogy egy ilyen régi kártyának a teljesítménye mérföldekkel rosszabb mint a 750 Ti-é. De bármelyik windowst simán elbirja, akármelyik kártya.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
Videókártya márkába melyik a legjobb?
MSI, Gigabyte, Asus, Gainward, Palit, Inno3D, PNY, Zotac, EVGA, MANLI
0
0
0
0
💬 7
PoPet avatar
@Gyrger72: Inno3D, PNY, MANLI-ról nem tudok sok mindent. A többi már jó ideje piacon van, és nem nagyon hallani rémtörténeteket róluk. Vedd azt amelyikre több a garancia, és figyeld, hogy van-e rajta olyan kimenet amire neked szükséged van. (Pl nekem a DVI-D a 144Hz miatt prioritás, szóval a kártyák fele kiesik 😃😉 Az órajelek sokat nem számítanak, amekkora különbség van esetleg köztük, azt bármilyen OC programmal simán rá tudod tenni te is.
0
0
0
0
Kelori avatar
@Gyrger72: Nvidiától palit és zotac modellek jártak nálam amik kifejezetten tetszettek. AMD-nél meg toronymagasan a sapphire gyártja a legjobb kártyákat.
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Nálam eddig nvidia Gigabyte kártyák voltak (gt8800, gtx 650, gtx 750, gtx 750ti) és nem ment tönkre egy sem. Most egy ASUS van és egyelőre az is rendben muzsikál, fél éve...
Az előző ASUS-om (2004 körül) egy 6800gt volt de az 3 garanciázást megjárt, azóta nem vettem asust egészen mostanáig.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Gyrger72: Azt válaszd, amelyiknek értelmes hűtése és VRM köre van
0
0
0
0
Fatotem avatar
@Gyrger72: Neked volt eddig Palit, Gigabyte, Asus. Egyikre sem volt egy rossz szavam sem.
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Asus párti vagyok de a Gigabyte se rossz! És mindenből a strix-t veszem én
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Tottihun: Köszönöm a sok összegyűlt választ!

ASUS GTX 1070 Dual -t néztem végül is ki magamnak.

Fő szempontjaim 24 cm hossz, 500W-táp, 8GB Ram, 2 db HDMI port.
0
0
0
0
matany001 avatar
Sziasztok.

Szeretném a gépet ismét a régi fényébe tudni, ezért ideje beledobni valami ütősebb kártyát megint. Látom a hardveraprón 120-140 között dobálják a 1080asokat, viszont azon is agyaltam, hogy az új szériába fektessek bele, azon belül is a 2060-asba. Egy két véleményt szeretnék kérni, most jelen állás pontba melyikre érdemesebb beruházni?
0
0
0
0
💬 6
Andor1997 avatar
@matany001: Hát ha az RTX nem érdekel és esetleg akarsz spórolni is ,akkor 1660Ti a neked való ,ha nem számít az RTX felár akkor egy picivel több teljesítményért jöhet a 2060.Azonban ha számít az RTX és használnád rendesen akkor 2070 a minimum az teljesítményben 1080 felett van kicsit ,azonban ha nyers erő kell és találsz jó árban ,akkor a 1080Ti a jobb választás még véleményem szerint így vakon,hogy nem láttam mik vannak használtan.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Andor1997: Hát én meg a másik állásponton vagyok, kb egyforma erősek. hol az egyik hol a másik jobb egy picit. Most jön a de, ha a jövőt nézzük meg ismerjük az Nvidiát hát sajnos egyre mostohábban fognak bánni a régebbi generációval driver szinten és ezért jobb választás szerintem a 2060! A legjobb választás persze a 2070 lenne de az meg szerintem amennyivel drágább annyival nem erősebb a 2060-nál! 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@zelcsi: Én mindent ár/érték arányában írtam és hozzátettem,hogy használt piacot 100%-ig nem ismerem,csupán írtam több opciót ,hogy képben legyen erőviszonyok tekintetében.Ezért is írtam mindentől függetlenül az 1080Ti-t ami 2070-nél talán olcsóbb lehet használtan fps 5-10-el több a 2070-től ,de minden féle képen ár/értékben így jobb.Nyilván a driveres dolgokkal egyet értek,ettől függetlenül hosszú ideig kiszolgálná őt is az.Egyébként meg neki kell eldöntenie ,hogy mit szeretne és mennyiért felel meg neki.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Andor1997: Az igaz hogy ár értékben most nagyon jó a gtx 1080ti! Nagyon jó lenne az is csak az már egy más árkategória! 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@zelcsi: Nyilván ,erre mondtam,hogy pontosan nem tudom mik az árak teljes mértékben,nyilván sok kínálat van most.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Andor1997: Az biztos! Használt piacon is hatalmas túlkínálat van most. Ami nem baj mert legalább olcsóbban a vga-k!
0
0
0
0
xymano avatar
Szerencsémre találtam egy EVGA 1060 6gb is kártyát olcsón, adtam a 1050 ti om plusz 15000 Ft ot.
0
0
0
0
kergebeeka avatar
Volna még egy kérdésem az rx580 kártyáról,win8.1-re nem írtak drivert,ez tény,ok,de ha mégis rá akarom erőltetni a win8.1 re a kártyát,mondjuk a win7-es driverrel,meg tudom tenni,vagy nem kompatibilitásra hivatkozva nem is tudom telepíteni a drivert,vagy esetleg engedi telepíteni és hibásan működik majd a kártya?valaki próbálta már rábírni a kártyát a win8.1-re?
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@kergebeeka: Annyit tudsz tenni, hogy felteszed a Windows 10 driverét - ha valami probléma lép fel a rendszerben akkor tuti jelezi fog a rendszer illetve fogod érzékelni ha valami nem úgy működik ahogy kéne neki.
0
0
0
0
kergebeeka avatar
@Wihay: oks,köszi,meg fogom próbálni.
0
0
0
0
xymano avatar
Hello
Az lenne a kérdésem, hogy a Windows 10 mennyire rugalmas olyan szempontból, hogy a 1050 helyére be teszek egy 1060 ast akkor előtte le kell szednem az Nvidia drivereket vagy esetleg elég csere után frissitenem?
0
0
0
0
💬 3
H-ECTOR avatar
@xymano: nem tart semmiből ledúrni a drivereket és felrakni az újat, de egyébként sokkal rugalmasabb a W10 mint a korábbi oprendszerek, nekem alaplap váltás sem okozott semmilyen problémát, csak újra aktiválnom kellett. Mondjuk ehhez hozzátrtozik, hogy azonos gyártó, azonos kategóriájú lapja váltotta az előzőt.
0
0
0
0
Bronson avatar
@xymano: driver sweeper és utána friss telepítés.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@xymano: Töröld le ,állítsd le a gépet ,rakd be az újat és telepítsd a drivert. Ja és lehet megéri kihúzni a netet,nehogy magától leszedjen valami feleslegeset.Egyébként a normális menete ez a dolognak minden esetben.
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok az lenne akérdésem hogy tegnap ujjra telepítettetm a gépemet és a gyári Drivert fel raktam a vga-hoz azzal engedte a Virtuális felbontást frisitettem az ujj Drivere mostmár nem enedi mi lehet a gond ? RX 570

https://p.coldline.hu/2019/03/24/3099563-20190324-Bku3Tq.jpg
0
0
0
0
kergebeeka avatar
Üdv,meddig tűrhető egy kártya hőfoka?mondjuk egy rx 580-nál a max terhelés alatt a 62-66 fok?meddig lehet huzamosabb ideig magas hőfokon és mennyi az az átlag határ amit biztos lehet még hagyni hogy menjen?
0
0
0
0
💬 5
cseszka avatar
@kergebeeka: Ha max terhelésnél 62-66 fok,vagyis 70 alatt van,az böven jó.Nekem is rx 580 van,40c-ig passziv módban dolgozik.Ha már rágen takaritottad a karit,akkor egy portalanitás csökenthet pár fokot,de még ezzel sincs gond.
0
0
0
0
kergebeeka avatar
@cseszka: köszi a választ,szóval 70fok alatt nyüstölhetem órákig?
0
0
0
0
cseszka avatar
@kergebeeka: Igy van,baja nem lesz.
0
0
0
0
Bronson avatar
@kergebeeka: még 80 körül is vállalható, teljesen rendben van!
0
0
0
0
kergebeeka avatar
@Bronson: köszi mindenkinek a választ 😀 megnyugodtam.
0
0
0
0
xymano avatar
Hello
Az lenne a kérdésem, hogy nekem megérné lecserélni a 1050ti omat egy 970 este?
YouTube őt nézegettem de még nem vagyok teljesen biztos benne.
0
0
0
0
💬 6
zelcsi avatar
@xymano: persze, sokkal erősebb a 970! 😉
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@xymano: ha már váltasz akkor ne 970-re, hanem 1060-ra vagy rx 580ra
0
0
0
0
xymano avatar
@H-ECTOR: Gondolkodom a 1060 on is, ja látok hardveraprón és sikerül minimális rá fizetéssel megoldani. Anno gtx 750 esemet sikerült úgy beszámítattnom, hogy 30 ért vettem ezt a 1050 ti t. Igazából még nekem nem sürgős mert az újabb játékok nem igazán érdekelnek és még ezzel is megy minden frankón(persze az én igényeiknek megfelelően 40 FPS mindenhol megvan minimum és nem alacsony beállításokkal)
A 970 ez még most többet is láttam olcsón.
Ez a *** telefon mindent át ír de remélem azért érthető amit irtam.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@xymano: 970 már kb csak gari nélkül van, ráadásul gyakorlatilag csak 3.5gb vram használható rajta, de a 4 is kevés már gyakran, főleg egy erősebb kártyán. Nálam a 480-nal is ez van, a kártya még bírná, a vram fogy el
0
0
0
0
xymano avatar
@H-ECTOR: Hát így lehet le is mondok a 970 ről
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@xymano: Lehet hogy a 970 erősebb az 1050Ti-tól de akkor sem éri már visszalépni rá mint már előttem meg is írták az okát.
Így én azt javaslom, hogy innen inkább 1060 6GB vagy RX580. Mindkettőnél lehet kicsit limitáló lesz a proci(Már ha az adatlapodon szereplő i5 4440-esed van.), de játékokban így is előrébb lennél a két kártya egyikével.
0
0
0
0
acsricsi avatar
Sziasztok! Adott egy: AMD Athlon II X4 740 CPU egy Asrock FM2A55M-DGS lap és egy Chieftec GPS-450A8 450W TÁP. Szeretnék egy videó kártyát újítani. Szerintetek ez a CPU még kihajt valamilyen mai kártyafélét mondjuk egy 1050TI vagy esélytelen? Vagy valami kártya ötletetek van? Jah.. Meg a táp... Abból is kéne egy új nemigaz? Kevés ez a 450?
0
0
0
0
💬 9
botmunpls avatar
@acsricsi: Hát ez jó kérdés, nekem egy i7 3770-es procihoz van egy 1070 Ti-m és elég jól működik, FSP Hexa 400+ táppal, úgyhogy a táp szinte fix hogy elég, vagy ha youtube-on nézel videókat akkor látod hogy a procid egy 1050-nel még bőven használható.
De azt tisztáttuk, hogy az 1050Ti az nem mai kártya hanem 2 és fél éves, ami műszaki cikként már réginek nevezhető, ha most kéne gépet vennem nem ruháznék 1050-be, max SlI-ben.
Szerintem várjál még és gyűjtögessél valami újabb procira és egy erősebb kártyára.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@botmunpls: Tudtommal még az 1050 nem képes SLI-re, de még az 1060 sem az viszont biztos. Másik az hogy mai napig nem éri meg se SLI se CF, hanem inkább egy erősebb kártya, ugyanis a két kártyás dolgot nagyon kevés játék használja ki.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@reszler112233: https://www.youtube.com/watch?v=fn3uG3stM7s
Elvileg SLI-ben van az 1050..
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@botmunpls: Az kacsa. Nem igen lehetséges az SLI ha a gyártói oldal szerint az SLI Ready-nál végig No van kiírva.

[LINK]
0
0
0
0
acsricsi avatar
@botmunpls: Tisztázzuk akkor, hogy igazából meg tudnék venni egy komplett új gépet de mivel nagyon elfoglalt vagyok ezért nem szeretnék beruházni egy teljesen új gépre mert nem akarom, hogy álljon feleslegesen kihasználatlanul a szobámba. Ezért is gondoltam arra, hogy nem fogok hatalmas beruházást csinálni, csak egy kicsi újítást, hogy azért mit tudom én egy World of Warcraft BFA, vagy esetleg egy GTA V vagy mit tudom én valami kisebb dolgok jobban fussanak mint ahogy most! Mert futni futnak de hát érződik az, hogy fps droppok vannak. És ha már ezzel a konfiggal tudom tolni például a GTA V-öt nagy nehezen mediumon úgy, hogy komolyan élvezhető akkor arra gondoltam, hogy nagyon nem kell új dolgokra beruházni. De akkor elmondásotok szerint inkább ne is vegyek semmit mivel lehet dobhatom kukába nemsoká azokat amiket vennék? Mert tényleg csak úgy elszórakozni néha mikor itthon vagyok jó lenne vagy valami. De ha azt mondjátok, hogy nem nagyon éri meg akkor nem költök a gépre mert van más amire költsek valójában. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@acsricsi: a 150ti a plafon amit mellé tennék...inkább tényleg gyűjts és platformcsere...
0
0
0
0
acsricsi avatar
@Bronson: Fentebb leírtam a válaszom. Köszönöm neked is a segítséget egyébként! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@acsricsi: Ha nincsenek túl nag elvárásaid, akkor megteszi a jelenlegi konfigod is, persze... mennyi ram van a gépedben...? ha 8gb akkor azzal elleszel lájtos játékokhoz! viszont a 1050ti helyett én az rx570-et ajánlom. árban ugyanaz kb, de az 570 sokkal jobb teljesítményt nyújt, sok esetben beéri a 3gb-os 1060-at! 😉
0
0
0
0
Feherlo avatar
@acsricsi: 1050Ti-t nyugodtan beleteheted, a táp és a proci is birni fogja ! A fiaimnak 750-es cpu van 1050Ti mellett. Fortnit-ot tonak mindketten, asszem Epic beállítás alatt egyel, Full HD-ben 50-80 közötti az fps.
0
0
0
0
MariusTitus avatar
Van egy 500as cooler master tápom kb 2 éves lecseréltem a vgamat egy RX 570re viszont ugye 8 pin lenne az ideális nekem viszont 6os van. A kérdés az hogy mivel működik 6-al és egy 2 hónapig még legalább nem tudok új tápot venni maradhat így addig vagy esetleg egy 6-8ra átalakitot vegyek? Teszteltem igazából 80 watton kb megáll horizon 3 közben 720p high beállítások mellett.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Szerintetek ez a kártya beférne a gépházamba?
https://www.alza.hu/msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-d5481643.htm

Köszönöm előre is!
0
0
0
0
💬 4
19ati93 avatar
@zolcsi86: 30.9 cm a kártya ami 2.5 cm-el nagyobb mint ami most van 1060-as.Benézel a házba aztán kb szemre is megtudod állapítani mennyi hely van még ott. 😆 Amúgy valószínűleg befér.

Ezekszerint is. Szoros lesz.

https://assets.coolermaster.com/global/uploadfile/upload/images/cooling/K350-ph-1.jpg
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@19ati93: Köszi szépen!!
0
0
0
0
Bronson avatar
@19ati93:
High end graphics cards including the 7990...


Nem mai darab az a kuckó 😂
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Bronson: 5 éve vettem a gépházat.
De amúgy semmi baja.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Vettem egy Rx Vega 64 et.
Első használatnál próbáltam oc zni egy kicsit.
Aztán játék közbe egyszer csak leállt.
Azóta cicergő hangot ad terhelés alatt.
Szerk.:Majd videót is készítek róla hátha más a baj.
0
0
0
0
💬 5
zelcsi avatar
@barnabas96: vedd vissza az oc-t! de lehet így is ciceregni fog!
0
0
0
0
Bronson avatar
@barnabas96: szerintem az csak sima coil whine... amúgy vigyázz hogy tuningoilod a vegát, járj kicsit utána, mert jobbat mennek ha alulfeszeled!
egyébként is cpu limited van, szóval sok értelme egyelőre nincs tuningolni, inkább a procit... 😊
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Félek kevés neki a táp
Nemtudom hogy elég e új procinak is?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@barnabas96: jó az a táp! 😉 szerintem simán elég lenne! 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@barnabas96: Elég a tápod!
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
Sziasztok!
Geforce 1070 vásárláson gondolkodom. Mivel ezen belül és sok típus van, tudnátok mondani olyat, ami tényleg nagyon jó és árban sem a legdrágább?? 1060-at akarom lecserélni, 1080-ban gondolkodtam, de az még mindig nagyon drága.
Szóval 1070-re gondoltam.
Válaszokat előre is köszönöm!!
0
0
0
0
💬 8
xCube avatar
@zolcsi86: GTX 1060 -ról GTX 1070 -re váltani nagyon nem éri meg. Akkor inkább spórolj egy kicsit tovább és vegyél tényleg egy GTX 1080 -at.
0
0
0
0
Bronson avatar
@zolcsi86: 2060 esetleg? mennyit szánsz rá? új/használt?
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Bronson: Azt hittem, hogy 1070 re váltani is megérné. Már csak azért is, mert ott már 8 GB és nem 6 van. De akkor lehet nem lenne akkora különbség. 1080 200.000 fölött van, annyit sokallok egy kártyáért. A 20-as széria meg főleg drága. Legalábbis nekem. Újat akarnék venni, max 160.000 szánnék rá
Azért köszönöm a segítséget!!
0
0
0
0
Bronson avatar
@zolcsi86: a 2060 126k, és a 1070ti szintjén van kb.... 10xx széria újan nagyon drága, mert kifutóban vannak.

[LINK]

bőven megérné lecserélni erre a 1060-at!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@zolcsi86: Én azt ajánlom ,hogy próbálkozz RTX 2070-el ,az kb 160 körül már kapható,2060-at nem vennék,mert RTX normális kihajtásához nem egészen elég ,ezért a többlet árát nem éri meg.Ellenben 1160-as kártya lehetséges,hogy nemsokára kijön.Ez ugyan az ,mint a 2060 ,csak RTX nélkül ,ezért olcsóbb lesz valószínű.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Andor1997: Igen, ez az rtx 2070 lehet jó lenne, megnéztem.
Akkor erre kérdezném, hogy ezen a típuson belül melyik lenne a legjobb?
Amúgy a gépem többi része, proci, memória, stb. elég lenne egy 2070-es kártyához?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@zolcsi86: Nos itt tulajdonképpen a pénztárcád szab határt neki,hiszen külső gyártók között is van erő beli különbség .Nyilván fő lényeg,hogy legalább 2 ventis legyen,de például a Gigabyte verzió 3 ventis.Ettől függetlenül a Manli GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 Gallardo a legolcsóbb kb 160 Ft körül,bár ennek nem tudom,hogy a processzor órajele mennyi,mert ettől van egy csöppet erősebb is ,talán ebben a kicsit tájékozottabbak tudnak neked valamit mondani,minden esetre több FPS-t kapnál jelenlegi rendszereddel is valószínű ,mint a 2060-al ,valamit RTX-et is tudnád alkalmazni normálisabban.Na meg ha azt nézzük 1070Ti ár környékén van,attól erősebb...ki tudja mikor lesz ennyi lehet már holnap vagy holnap után több lesz,de remélem nem lesz ilyen.
0
0
0
0
zolcsi86 avatar
@Andor1997: Köszi a segítséget! Már csak a mostani kártyámat kell akkor eladnom 😀
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Hello!

Beüzemeltem a régi HD4850-es kártyámat az integrált Intel HD helyett. Mivel tönkre ment a monitorom most a kis TV-met használom annak. De ennek van egy olyan baja, hogy a piros színből jóval többet ad mint kéne. Főleg ha sötétet kell megjeleníteni.
Az Intelnek a drivere jó volt, mert ott tudtam külön állítani az RGB színek fényerejét. A pirosból levettem, a zöldet, kéket feljebb nyomtam és úgy rendben volt a kép. De sajnos ebben a Catalyst Control Centerben csak simán a fényerőt lehet állítani, nem találtam olyan beállítást amivel ezt megtudnám oldani. A TV-nek a menüjében sem lehet semmit csinálni vele.

Ti tudtok valami szoftvert amivel úgy tudom állítani a fényerőt mint az Intel HD driverében?
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@TerrorDom: AMD Driverben nem vagyok otthon ,de ha van ,akkor amd crimson driverre keress rá és azt szedd le abban elvileg több a beállítás.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
@Andor1997: Sajnos nem támogatja a kártyámat, és abban is csak sima fényerő állítás van.
Egyébként szerintem a a TV-n a kimenetekkel van a gond, mert csak a VGA-n van túl sok piros, a DVI-on pedig folyamatosan kis felbontáson fut és még a színmélység is 8-bitesnek néz ki. Próbáltam más kábelekkel is, integráltan, meg videókártyán is, de nincs változás.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Nos régóta nézelődök a neten, hogy késő ősszel mit is újítsak a gépemben. Ahogy nézegetem az i5 6600-al beválasztottam egy aránylag tartós procit, így kérdezném, mi az a VGA Nvidia oldalon főleg, amivel még simán elbír a GTX1060-on felül ami most mellette van. Ha van ilyen akkor valószínű előbb VGA-ra gyűjtök és tovább használom a platformot. Ha nincs vagy nem lenne nagy előrelépés az 1060-on felül a 6600-al akkor először majd platformcsere, és aztán VGA lesz váltva.(Már ha összejön rá a keret.Mesze még az év vége.)
Azért is akarok csak ősszel, vagy év vége felé fejleszteni, mert egyenlőre megteszi ami most van. De előre gondolkodva nézelődök. Felbontás valószínűleg marad a FHD.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@reszler112233: Annyit mondok ,hogy inkább egy 8. genes i5-öt vegyél,árban az is hasonló ,azonban az már 6 mag és nem 4.Illetve bár az alaplap ugyan úgy 1151 azonban a 8 genhez 1151V2 kell.Videókártya választás nyilván pedig attól is függ ,hogy mikkel szeretnél játszani,nyilván az 1060 6GB ,az még mindig jó cucc.
Ezt tudnám ajánlani prociban ,jelenleg 2000 FT-al drágább csak kb.
2019.02.10
i5 6600k 67480 FT de csak 4 mag!!!
i5 8500 69590 FT 6 magos
Úgyhogy simán jobb választás
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andor1997: Kiszemeltem ha váltok a 8. generáció és inkább i7 8700. Ha meg ebbe platformba újítanék mégis akkor inkább i7 6700K vagy 7700K. De 4 magosat már nem karok, főként, hogy egy magra nézve a mostani i5-öm hozza majdnem az i7-ek egy magra néző teljesítményét.
Kérdés inkább az hogy az i5 6600 mit képes még rendesen kezelni az 1060-on felül. 1070-re innen nem nagyon látok előrelépést, inkább 1080, de abban kételkedek, hogy elég neki a processzor.
0
0
0
0
Bronson avatar
@reszler112233: 1080 már necces, nagyon sok játék kihasználja már a 4+ magot.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@reszler112233: Ahogy Bronson írja ,abban egyet értek.Talán Youtube-on rákeresnék játéktesztekre.Egyébként pedig ,ha nem húzod a procit,akkor a jövőben felesleges a K modellt megvenni,az csak plusz felár.Amikor meg majd már eléri azt a szintet jó pár év múlva ,hogy nem elég ,akkor meg már mindegy lesz,hogy K-s és meghúzod ,vagy sem,akkor már úgy is a csere lesz az ésszerű.Remélem érthetően írtam le,hogy mire gondolok.😂 De amúgy szíved joga a választás.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andor1997: És Bronson

Köszönöm a megerősítést. Én is úgy gondoltam, hogy az 1080 már necces, így marad az hogy inkább először processzor és alaplap csere lesz.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kérdés:
Mi a jobb választás FHD monitor mellett? RX 570 8GB, vagy rx 580 4GB.
0
0
0
0
💬 5
whiplaser avatar
@csuz-li: 1080p-ben úgy gondolom hogy a rx 580 több fpst fog hozni a a kicsivel nagyobb órajelek miatt a LEGTÖBB játékban, viszont ha olyan játékkal is szeretnél játszani ami köztudottan több memóriát igényel akkor rx 570(Főként újabbak). Mindenképp ajánlom viszont hogy nézz körül és lehet hogy találsz 8gb-s rx 580-at megfelelő áron.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@whiplaser: 65 e körül már van egész jó 580 4GB, a 8GB 75-től indul. Nem is az a 10-es a gond, hanem az, hogy megéri-e.
0
0
0
0
whiplaser avatar
@csuz-li: A 8gb mindenképp jövőbenézőbb mint a 4 GB, szóval ha olyan kártyát szeretnél ami egy darabig elegendő lesz, akkor természetesen megéri a 8GB-s kártyára ráfizetni 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
@whiplaser: Ja, de 10-ből sok sör kijön ám... 😃 Ha meg megnézed a gépemet, akkor láthatod, hogy olyan nagyon nem tervezhetek már vele hosszú távra.
Igazán a KCD, ami megfekteti, azért gondolkodom egyelőre fejlesztésen, mivel minden másra (főleg, mert 1080p ~high beállítás és 30 fps elég nekem) elég a mostani konfigom is. Lassan már gyűjtők egy új konfigra, aminek az árába beletenném azt a 10-est is. Ha összerakom azt a 400-at, amit belőttem, megy az egész gép egyben tovább a családban. Szóval itt a dilemma.
0
0
0
0
whiplaser avatar
@csuz-li: Értem. Ebben az esetben mindenképp az rx 570 8gb-s lenne az érdemes cél mivel, ha jól nézem most is egy 4GB-s kártya van a gépedben így nem biztos hogy a 4gb-s rx 580tól azt kapnád amit várnál. Az új géppel pedig mindenképp várd meg a Q3-mat mert lehet hogy a Navi amd kártyák jobban fel fogják pezsdíteni a állóvizet mint ahogyan Radeon VII tette.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Na mi a repedt here van ezzel a radeon Vll el? Nem úgy volt hogy ma válik elérgetővé?!... egy normális teszt nincs a neten... wtf... vagy csak én nem találok? 😃
0
0
0
0
💬 5
kolbaszkarika avatar
@pupehap: PH-n SOHA ne olvass AMD tesztet! 😃
0
0
0
0
pupehap avatar
@kolbaszkarika: Viszont a teszthez tartozó hozzászólásokat olvasd 😉
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@pupehap: Igen, azokat mindig olvasom. Nagyon sok felhasználó szavahihetőbb ott mint a cikkírók.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció