Videókártyákról minden

2009. február 01., téma
Fórum » Hardver
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bukta2 avatar
Jött pár pletyka miszerint az AMD és az nVidia új zászlós hajója (ha így megyünk tovább a nevükkel akkor az RTX 4090 és az RX 7900XT kb 100-92 TFlop teljesítmény körül fognak mozogni ami kb 4x gyorsulás lenne a jelenlegi csúcs kártyákhoz képest... ami brutális ugrás lenne...és elég hihetetlennek tűnik,és az ilyen teljesítmény növekedés mellé érteném is a 900W-os szükségletüket, 2x 16 tűs tápcsatik (igen, ilyen pletykák is keringtek mostanság) de kérdem én ha igazak lennének ezek a pletykák és tényleg ezt tudná a következő gen... azoknak milyen árazása lenne?... igazából nálam itt buknak el ezek a dolgok... de aztán majd kiderül...

0
0
0
0
💬 3
PC_4RM avatar
@bukta2: A lènyeget szerintem le is írtad! 😄
Valószínűleg a jelenlegi árazások fölé lenne bőven be lőve! Ami eléggé èsszerűtlen lenne részben... Hiszen a bányászokon kívül nem sokan vennèk meg. Az átlagos embereknek el èrhetetlen lenne. 4x teljesítmènyt nagyon meg kéne fizetni. Ár csökkenés meg kizárt, azért durva lenne RTX 3090-et, 6900XT ét 250k körül venni. Ahhoz hogy az átlag halandó meg tudja fizetni, az említett csúcs kártyákat minimum eddig le kéne nyomni árazásban, és akkor lépcsőzetesen a teljesítmény többlet miatt fölé árazni az új generációt. 2x erő többlet 500k, 3x erő többlet 750k, 4x erő többlet 1Misi. A 4x kizárt szerintem, piac szempontjából nem lenne értelme. Jelen állapotban 3-3,5 millióért kirakni a boltokban? 🤔 Nem lenne ésszerű... Jó lesz ez 2x-esnek is 4090 esetén. De 1.6 millió alatt biztos nem veszed meg. 😁
0
0
0
0
bukta2 avatar
@PC_4RM: Minden szériánál van valami parasztvakítás amivel el kell adják, itt most ez a ,,3D Chip" lesz az a parasztvakítás :D persze biztosan jók lesznek majd az új genes vga-k mind2 oldalon, csak na...az RDNA 2 az FSR-el adták el, a 3XXX es nVidiákat meg hogy az RTX 3080 felér 2db 2080 teljesítményével meg stb...mindig van valami :D
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Nem mondanám annyira brutalisnak. Folyanatosan fejlodik a gyartastechnologia es a tranzisztor sürüség. A másik hogy a TFLOP szám nem egyenlő a játékbeni, azaz a raszterációs teljesítménnyel. Hiába több "mag" kerül a lapkára, a teljesítmény nem nő lineárisan, sőt! 900W meg totál hülyeség. Moore's Law is dead csatornát ajánlom, meg Cireteks-et. Az árak biztos nőni fognak. A 4080 biztos 1.6x gyorsabb lesz mint a 3080 és a 699 USD ár inkább 999 USD lesz. De ez a konkurencián is fog múlni. Az AMD teljesitmény/fogyasztásban rendesen elveri majd az nVidiát.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy nem tudom vezérelni a videokártya ventilátorát ízlésem szerint?

Harmadik kártya van nálam, aminek a ventilátorait nem tudom a megfelelő módon vezérelni görbe segítségével. Sem a saját szoftvereikkel, sem külső programmal. Egyszerűen hiába állítok be bármilyen értéket, a kártya úgy működik, ahogy ő akar, bármilyen sémát vagy logikát mellőzve. Van, hogy a 42 fokos kártyán bekapcsolnak a ventik, Quiet üzemmódban, de volt, hogy hatvan foknál sem kapcsolt be. Ha beállítok egy görbét, akkor sem tartja annak az értékeit. Igazából, ha ráhagyom, hogy a saját, alapbeállításaival működjön, akkor sem hozza a gyári értékeket, tehát Quiet/Silent BIOS-ra kapcsolva is bekapcsol akár már negyven foknál is. A mostani kártyánál lehet a magyarázat az, hogy a 0 RPM módnál vagy 50 foknál kapcsol be, vagy 100W teljesítményt elérve. Csak ez így elég kaotikus. Teljesen tanácstalan vagyok. Kipróbáltam egy Asus Rog 3080 OC-t, egy MSI 3080 ti Suprim X-et, most egy Asus Rog 3080 ti van. Mindegyiknél káosz a venti vezérlés, amit én akarok, azt biztosan nem tartja. Használtam Argus Monitort, MSI Afterburnert, Asus saját hulladék szoftverét, GPU Tweak.

Bármilyen ötletet nagy örömmel olvasok, mert nekem elfogytak már!

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@Hegyirablo: Ez több mint különös. Windows reinstall volt menet közben? Lehet akár egy hibás kulcs a regisztrációs adatbázisban. Windows 10 vagy 11?
0
0
0
0
botmunpls avatar
Hali
Most hogy enyhén estek az árak, gondolkodtam esetleg a 4k tv-hez beújítok egyet a közeljövőben.
Jelenlegi árak mellett RX6700 XT vagy 3070/Ti közül érdekelne a legjobb választás, milyen beállításokkal bírnák a 60 fps-t?
Nincs sok időm belefolyni a tesztekbe a héten (+lusta is vagyok), ha valaki már képben van és megírná mi lenne a legjobb ár/érték arányban, megköszönném 😁
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@botmunpls: Üdv, a 6700XT meg a 3070Ti azért nem 1 kategória, de igazából egyikkel sem lősz mellé ha erre gondolsz, a 3070ti azért picit erősebb, így azzal jobban is futnának a játékok, én az nvidiara szavazok , 3070/3070Ti (DLSS, FSR) ott van mind2, ha amd-t veszel, ott csak fsr lenne. 4k nál azért már számítanak ezek az eljárások, ami nem lehet releváns annyira az a 8gb memória 3070 nél pl, 4k-n azért már szeret kajálni 1-2 cím, de azért el leszel vele attól függetlenül, ettől nem tartanék azért, csak megemlítettem.
1
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Azt korábban láttam hogy a 6700xt gyengébb, de pontos összemérést nem láttam, csak közel 50-nel olcsóbban hozzá lehet már jutni, ezért jött a képbe.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Mivel nálad 4K a cél így a Vramot is nézned kell mert a 8gb azért már el tud fogyogatni, (egyelőre csak pár játékról van szó de ez idővel egyre több lesz) viszont RTX nél a DLSS az elég jó cucc! , te döntesz. Ha a pénztárcád engedi akkor inkább egy 3080 ra újjítanék, azzal biztosan nem lőnél mellé. a Vrammal sincs gond,(kivéve Far Cry 6, nem tudom hogy az javítva lett e hogy megette a Vramot az RTX kártyákon és akadt a játék) és a DLSS vagy FSR is elérhető!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Hát az már nagyon limiten kívül van jelenlegi árak mellett, de ahogy most elnéztem a teszteket a 3070ti lenne a beugró a 4k-ba ezek közül amiket kiszemeltem.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Igen ,én is arra szavazok
1
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Végül meglett egész jó áron, a Valhallát kimaxolva viszi 45-60 fps-sel, úgyhogy nagy baj a jövőben remélem nem lesz a játékokkal :D
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Gratulálok! Használd sokat! ;)
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Valakinek van esetleg itt XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon™ RX 6600 XT Black Gaming Graphics Card with 8GB GDDR6 ez a fajta 6600xt je?
Van rajta egy kapcsoló a 8pin csati mellet.
XFX DUAL BIOS READY kapcsoló
Primary és Secondary állás van rajta.
az lenne a kérdésem hogy melyiken kellene hogy álljon ha játékra használnám a kártyát?
0
0
0
0
💬 1
MrPAYER avatar
RTX 3060 225k
6700 XT 295k

Mi van itt emberek? Ezek a karik múlthéten még 300 felett voltak jóval. Az elmúlt időszakban ez az eddigi legnagyobb áresés. Mi történt most, hogy ennyire beesett az áruk nem tudja valaki?
0
0
0
0
💬 6
Pokzoli avatar
@MrPAYER: Több mindentől függhet forint és kriptovaluták árfolyama. Az Intel videókártya bejelentésétől stb. Remélem tartós lesz az árcsökkenés. Én használt kártyát is csak akkor fogok venni ha még lejebb mennek az árak.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Pokzoli: Hát a 3060 jó 100 ezret esett, ez már szinte az az ár amin megéri jóformán. Én is várakozok az új generációra, remélem nem kell megbánjam, hogy nem most ruházok be gyorsan egy 6700 XT-re.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@MrPAYER: Hát pedig a 6700XT vel el lennél egy jó darabig! Az még 1440p-n is megálná a helyét!
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@bukta2: Nagyjából mindent összevetve egy 60%-al erősebb kártya a mostaninál. Azt figyelembevéve, hogy szeretnék 2k-ra is váltani egyúttal az új kártyával még mindig elég karcsúnak érzem.
0
0
0
0
J_DeeZ avatar
@MrPAYER: Nálam 3440x1440-es felbontáson a 3060 Ti egészen kellemes teljesítményt nyújt, nem kell túl sok kompromisszumot kötnöm a 60+ FPS-hez. Ahol pedig DLSS support is van ott meg aztán pláne.
Tapasztalatból, egy 1070/2060 ehhez képest kb lepkefingnak tűnik. 🙄
0
0
0
0
botmunpls avatar
@MrPAYER: Ami biztos, hogy aki halogatta az újítást és van rá effort, annak jobb most lecsapni, mint kivárni hogy még lejjebb is fog e menni.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv Nétek! :D Na gondoltam írok már ide társalgás gyanánt.
Az igazság pont azon gondolkodtam ez a bányás/chiphiány időszak mikor ér már végett.
Belegondol az ember már elég régóta tart, és most már rengetegen szeretnének hardver újitani.
Majd akkor lesz hatalmas hardver bőség, mikor a bánya bedől és a rengeteg kártya rászabadul a piacra. Elöbb/utobb ismét vége lesz a nagy bányász láznak, és talán az új videókártya generáció hozza el ezt a időszakot. 2022-2023 táján szerintem ismét vége lesz a dolognak, és rengeteg RTX 3000-es RX 6000-as kártya fog a piacra rászabadulni.

Hát reméljük a legjobbakat, kíváncsi vagyok mikor jön el ismét ez a korszak.
A RDNA 3/Nvidia Loveplace valszeg már alapból vásárlásra fogja az embereket ösztönözni.
Nagyobb hatákonyság miatt talán a bányászok is célbe veszik őket.
0
0
0
0
💬 12
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Vagy előbb, mint gondolnánk... 🤔

https://cdn.prohardver.hu/dl/upc/2022-01/3345_bitcoin.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Reméljük ez a árcsökkenés tartos marad, és 2 hét múlva nem indul el megint a grafikon felfelé! Néztem ETH 2400 dollár alatt van, az is jelentős csökkenés.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Silabizáltam, olvastam híreket innen-onnan tavaly is. Én azt tippeltem akkor hogy nyáron kezd egy kisebb áresés, és év végére bezuhan (aztán karácsonykor lehet felmegy megint).
A nyári esés bejött, de utána a lehető legjobban mellélőttem.
Sajnos hiába esik a valuta ára, nem (csak) az befolyásolja a bányászlázat. Ellenkezőleg, ha kevéssé felkapott a valuta, akkor állnak rá még többen a kitermelésére.
És sajnos ha kifogy a btc, eth és társai, akkor jön valami új altcoin, amit felhypeolnak.
Most hogy musk és más üzletemberek is beálltak ebbe, így nem lesz ebből kiszállás amíg azt nem mondják.
De szerintem ez az nvidiának hatalmas bisznisz, hogy így maradjon. Eladja aranyáron a kártyáit, ennek ellenére az emberek nem fognak tudni játszani, ezért majd befizetnek a streamingjükre, amit kb piti pénzekből összedobnak. De mivel a kártyák ára az egekben, ezért a streamre is lesz képük több pénzt elkérni az előfizetőktől.
Sajnos én nem vagyok már optimista ezzel kapcsolatban, bár a nyárig még kivárok, hogy mi lesz, vegyek e valamit.
De tapasztalatból merem állítani, hogy használt bányász kártyák közül is ki lehet fogni játékra alkalmasat. Most kerek 3 éve használom a bányászott 1070ti-t, és hozza a papírformát. Igaz, évi 250-300 órát izzasztom csak, de ha lesz garis rtx30-as jó áron, akkor esélyes hogy lecsapok rá.
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls:
De szerintem ez az nvidiának hatalmas bisznisz, hogy így maradjon. Eladja aranyáron a kártyáit

Nem silabizáltál elég sokáig, ha ennyi jött át az egészből. Az nvidia az, aki a legkevesebbet keres a helyzeten, gyakorlatilag csak a többletkereslet adja a nagyobb profitot nekik. Ez is hatalmas profit, de nem összevethető azzal, amit a következő lépcsőn lévő résztvevők szakítanak. A VGA -k ára a gyártóknál, a kereskedőknél és a scalpereknél megy fel az egekbe és elsősorban a kiskereskedőnél / scalpernél realizálódik.
1
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Öhm.
1. Ne legyél naiv, biztos vannak saját uram-bátyám scalpereik az ott dolgozóknak is, rokonok a közvetítőknél, akik ezt a többletet elteszik.
2. Gondolj bele kicsit egy cég működésébe. Minden termékük azonnal elfogy, és nem kell a piacon hirdetni, kaparni az eladásokért, hanem kisz@rnak bármit és egyből eladják, az szerinted nem óriási nyereség nekik?
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls: 1. Nem tartom magam naivnak, sokkal inkább realistának és cseppet sem összeesküvés keresőnek. Minden, amit leírsz az az egyéneket gazdagítja és nem az anyacéget. Az nvidia nagyon jól keres a GPU eladásokból, a VGA bizniszből pedig a többiek.
2. Ez nem is volt kérdés... .

Egyébként jó pár éve vagyok egy termelő cég vezetőségének tagja, van némi rálátásom az üzleti tervezésre és a szerződéses keretekre. Ezért is próbálom sokszor csitítani a vad spekulációkba merülő laikusokat.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Én a vezetőségnek tolom a szekeret, és közelről látom hogyan mókolnak mindennel saját zsebre abból, amiből a cégen keresztül nem sikerül, állami finanszírozással, biztosítóval stb. Úgyhogy ezt nem nevezném vad spekulációnak.
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls: Akkor viszont nevezd nevén a gyereket. Meglopni a saját cégedet nem egyenlő azzal, hogy a cég szakít a piacon.

Btw én nem feltétlenül a magyar országos hivatalos választott bűnszövetkezet viszonyaiból indulnék ki egy világcég esetében.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Most direkt nem akarod érteni amit írok? :D
Az, hogy az nvidia nem kell reklámokra költsön milliárdokat, nem kell pénzt invesztálni az eladásba, mert lejön a termék és 0,0001 másodpercen belül el van adva, óriási siker ahhoz képest, hogy valaki legyárt egy terméket és hirdetnie kell, hogy van, meg keresni és tárgyalni a viszonteladókkal.

És nem abból indulok ki. Szó sincs meglopásról, meg kormányközeliségről sem. Simán hülye lenne egy cég nem élni a jogi kiskapukkal, főleg ha egy cégóriásról van szó.
Egy rahedli transz/multi eleve leányvállalatoknak szervezi ki a logisztikát, ahol már le tudják venni az extra profitot, és mutogathat az anyavállalat, hogy nem miattuk van (papíron) az emelés.
De az is egy lehetséges eljárás, hogy adott cégnél dolgozó ember/élettársa/rokon cége éppen logisztika-kereskedelemmel foglalkozik, és pont náluk landol a készáru.
Hazai példák pl. legyártanak 1000 kereket, eladják Tóth Géza marketingvezető felesége nevén jegyzett cégnek, akik eljuttatják az eladóhoz. Az 1000 kerékben találnak 40 sérültet, a cég kompenzálásként ad nekik 100 jó kereket ingyen. Esetleg a 40 kerék szállítás közben sérül meg, erre esetleg van külön szerződés a biztosítónál, hogy fizessenek érte pluszba.
Vagy kármentés szavidős terméknél, pl élelmiszer. Látják hogy 1000 doboz tej nem jut ki a boltokba és 1 hónap múlva lejár, eladják fillérekért a tulaj egy másik cégének, ami továbbítja gyermekétkeztetés, szeretetszolgálat, rendezvény stb helyekre nyomott áron, ami egyébként duplája annak, mint amiért a kisebb cég megvette. A pénz papíron nem a céghez jut, de a tulajnak mégis jön a bevétel.
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls: Én kiválóan értem, amit írtál, csak te akarod mindenáron megmagyarázni a véleményem ellenkezőjét. Azt is többször leírtam, hogy igen, az nvidiának tetemes többletbevétele van a keresletnövekedésből.

A "Simán hülye lenne egy cég nem élni a jogi kiskapukkal, főleg ha egy cégóriásról van szó." a mai világban már elég meleg helyzet a világpiacon, főleg az nvidia -nál, akikek ott lógnak a nyakán az ARM felvásárlás miatt. A cégbíróság és a versenyfelügyelet nem is engedné, hogy kapcsolati összeférhetetlenségeken keresztül milliók vándoroljanak "jogtisztán". Egy multinacionális többprofilú céget, ami a saját alvállalataival dolgozik nem hasonlíthatsz össze egy mikroelektronikai chiptervezővel. Egyébként a két példád még mindig erősen magyar / keleteurópai jellegű.

Hogy hogyan oldják meg a nagy cégek a megfigyelési helyzetet? Egyszerű..., kriptovalutával.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Nem, nem csak magyar, megsúgom, sok ötletet külföldi látogatások/vendégektől (olasz, svájci, kínai, német) vesznek át itthon.
Nem tudom miért van neked ez a "magyar" negatív jelző mániád. A külföldi is ugyan úgy korrupt, nyugatra és keletre is, mint itthon. A profit az profit minden országban (észak koreán kívül).

Nem teljesen ugyan az a téma, de a címek üzenete nem azt sugallja, hogy érdekli a tech óriásokat az, adó, versenyhivatal és társai.
https://444.hu/2021/06/03/315-milliard-dollaros-profit-utan-egyetlen-cent-tarsasagi-adot-sem-fizetett-a-microsoft-ir-leanyvallalata
https://444.hu/2015/10/06/620-milliard-dollarnyi-ado-megfizeteset-kerulik-el-a-legnagyobb-amerikai-cegek
https://index.hu/gazdasag/2020/02/27/azt_hiszi_tudja_mekkora_hatalma_van_az_oriasvallalatoknak._fogalma_sincs/

Ha ki is derül, hogy az nvidia érintett az árak magasan tartásában, az nem most fog kiderülni, hanem évek múlva.
De ha netalán tényleg nem érintettek, és csak a puszta eladásokat veszem alapul, nem változik az a tény, hogy nekik meg az amd-nek nem érdeke a helyzeten változtatni (a vásárlók számára pozitív irányba biztosan nem).
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Amikor sokkal normalisabb árak voltak akkor is hónapokig vártál meg gondolkodtál a kártya cserén. Emlekszem mert pont beszéltük. Pedig akkor 93 ezerért vettem a 3 hónapos ROG STRIX 5600 XT-t 3 év garival stb. Mikor megy erre vissza? Ha Oroszok betiltjak a bányászatot. Reménykedhetsz de ezt törvények fogják majd elérni csak. Az új kártyák esetében pedig ha azok rettenetesen gyengék lesznek bányában. Amire 0 esély van. RDNA3 is compute heavy lesz ismét.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Erről az oldalról hallott illetve rendelt már valaki?
Eléggé áron alul vannak kártyák, és készleten is elég sok van. Érdemes rendelni vagy fake honlap?
Köszi a válaszokat.
https://katabolt.hu/videokartyak/65765-asus-rog-strix-rtx3070-o8g-gaming-8gb.html?gclid=EAIaIQobChMIsMyKw6jD9QIV0-R3Ch1d9QjtEAQYBSABEgJTIvD_BwE
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@james007: Nagyon gyanús, ez már a túl olcsó ár a mostani helyzethez képest!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Jaja en is Így vagyok vele... Bár pl. Pcxnél a 3060 asusnak már lejjebb ment az ára az elmúlt hetekben 450.000-ről már ,, csak" 366.000 forint... Talán nyárra megint lemegy 250.000-re akkor fix hogy veszek egyet.
0
0
0
0
zsolo avatar
@james007: 250 is sok érte még! de nyilván sokkal jobb mint a 450 :D
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@james007: Nem találtam a NAV jegyzékben ilyen céget, a ÁSZF is olyan tákolmánynak tűnik. Nincs a készletről információ, Árukereső nem hozza fel az oldalt, emiatt vélemények sem olvashatóak, én biztos nem vennék innen még egy gépház ventit se 1500-ért.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Árukereso például a pcxet se hozza fel. De ettől függetlenül ez igen, ez fake oldalnak tűnik,gondoltam mást is meg kérdezek azért.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Jelenleg egy pcie 3.0 alaplap van a gépemben, hamarosan szeretnék egy asus 3060-at venni a 1060 helyett. Viszont a 3060 az 4.0-ás. Játékok közben vennék észre drasztikus teljesítmény romlást amiatt hogy a kártya nem 4.0-án üzemel?
Előre is köszi a választ.
0
0
0
0
💬 2
zelcsi avatar
@james007: Semmi változást nem érzékelnél! Nyugodtan vedd meg! :)
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@james007: Szia. Ha jól tudom akkor ilyen plafon 5% körüli "erővesztést" eredményez(het) játékoknál, semmit nem érzékelnél belőle az ég világon.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Gondolkodtam egy picit erről a kártya hiányos témáról. Ugyebár minden nagyon drága, undorítóan drága. Igen, de ebbe a mindenbe beletartoznak a használt eszközök is. Hardveraprón szétnéztem kicsit és ha most kiraknám az 1070-em 160-ba akkor a legolcsóbbak közé tartozna (145-ért vettem 2016-ban) és emiatt valószínűleg hamar elkelne. Na most, bontatlan 3070-ek már fel-felbukkanak 360k környékén, magyarán ha az előzőt eladom, akkor olyan 200-at kellene ráfizetnem. Ha nagyon, mégegyszer kihangsúlyozom ha nagyon bele akarom látni az Ft gyengülését, az általános vállalati és gyártási költségek emelkedését és minden egyéb tényezőt akkor nem vágom magam hanyatt attól a +50k forinttól mint amit 6 éve az 1070-ért kértek. Sőt, ez így már szinte majdhogynem MSRP ár. Persze ennek a feltétele az, hogy rendelkezz még a mai napig piacképesnek mondható, eladható előddel, annak aki 0-ról szeretne gépet építeni lehetetlen persze, de a legtöbben itt az oldalon nem hiszem, hogy abba a cipőben vagyunk.

Mert szerintem most mindegy, hogy a jelenlegi kártyámat 15-ért tudnám eladni egy párhuzamos univerzumba ahol nincs crypto és 200-ért megvenni az újat, vagy 160-ért eladni a mostanit és 360-ért megvenni az újat.
3
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@MrPAYER: Ezt jól megírtad, és teljesen igaz is.

Én kb fél éve, de lehet több nézelődtem, hogy talán le kéne váltani az MSI GTX 1060 GamingX 6G-t, de elszomorított az hogy már akkor milyen árak voltak. Oké én a kis 1060-at 104-ért vettem szintén 2016-ban, és ennyiért simán el tudnám adni garancia nélkül is. De ahogy nézem ebből a verzióból kevés van a használt piacon, de 110-130 közt látom őket ugyanígy garancia nélkül. Ha utóbbi árral is el tudnám adni, akkor is jó nagy összeget kéne még melléraknom hogy érezhető teljesítmény javulás is legyen. Így mivel nem vagyok fps huszár, addig fog menni amíg bírja magát, vagy ha nagyon nem fog már futni valami ami érdekel, de mivel újabb címekkel nem játszok, még egy ideig elég lesz amit tud.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@reszler112233: Én is így vagyok vele, hogy az 1070 meglepően jól állja a sarat ennyi év után is, de 2023 közepe fele vagy hamarabb majd attól függ, hogy hogyan alakul a piac lecserélem egy 4060-70-re, tudástól meg ártól függően majd az egyikre. A 60 frame nagyon magas beállítások mellett nem mindig jön már össze új címeknél 1080p-ben. A kövi mérföldkő meg egy szebb színeket visszaadó panellel rendelkező 144hz-es szintén 1080p monitor, hogy a Warzone is kilegyen szolgálva, illetve majd a single címek is mint pl a GTA VI (ha elkészül egyszer végre 😛), RDR II stb. is 60 helyett 75 FPS-el tudjanak futni stabilan ultrán. Ehez a célhoz meg már kelleni fog az új kártya.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Teljesen jogos és logikus következtetés. Én is eljátszottam a gondolattal, de a GTX 1080 ára itt a béka segge alatt van. Az RX 580 -amat tervezem áruba bocsájtani, azt három évesen is bőven nyereséggel tudnám eladni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@MrPAYER: Hát talán idén vagy jövőre már lesz megfelelő készlet és a chiphiány is csökken.
Én úgy látom a scalperek az új generációra is rá fognak mozdulni, de itt az a kérdés az NVidia/AMD milyen készletet tud megjelenéskor produkálni.
Talán ha az Nvidia olyan mennyiséget tud piacra dobni, amit már a scalperek se győznének pénzel akkor lehetésges valóban marad mindenkinek az MSRP ár közelébe.
A Scalperek meg lehet még minusszal adnák a kártyát, de erre elég kicsi az esély :D
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nemrég sikerült összeraknom egy gépet.
A gigabyte rtx 3080 aorus master videókártyával van egy kis gondom.
Játék közben, 4k felbontásban, a hőmérséklete 78-82 fok. Kicsit soknak találom, vagy ez normális ezeknél a kártyáknál?
Ház: sharkoon rev200
Előre is köszi a válaszotok!
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@banfizoltan84: Leszedsz egy msi afterburnert, és állíts ventilátor görbét neki, hangosabb lesz de cserébe nem melegszik annyira, én is nyertem így 8-10 fokot, és szintén nagy terhelés alatt 80fokos volt.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Igen, ez sikerült is, köszi!
De viszont a gyári órajelem 1850mhz
Valami viszont feljebb húzza akár 2100 mhz-re
Így gondolom emeli a feszültséget, nő a fogyasztás és ami zavar a hőmérséklet!
Feleslegesnek tartom húzni ezt a kártyát
Hogyan tudnám alap órajelen tartani?
Aorus engine - ben nem találtam ilyen funkciót
Neten találtam olyan képeket ahol az aorus engine programban választható az oc vagy silent mód.
Az általam letöltött aorus programban nincs ilyen!
Valakinek valami ötlet?
0
0
0
0
woodbear avatar
Sziasztok!
Lenne egy gyors kérdésem.
Lehetőségem van a Founders 3070TI-t elcserélni egy Asus tuf 6800xt-re (150€ ráfizetéssel)
Egyszer volt amd-m amit vissza küldtem mert állandóan szarakodott a driver. Teljes driver és Windows reinstall után is. Kicsit bennem van a félsz mert mindig nvidia-m volt. Viszont eléggé vonzó most ez a 6800xt.
Ray tracinget nem használok úgysem, a dlss hiánya kicsit fájna talán.

Ki cserélné és ki nem?! És miért?
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@woodbear: Jó kártya mindegyik, én azt hittem,hogy kb paliban is vannak teljesítményben, de aztán mégsem , a 6800XT gyorsabb, én meg elégednék a 3070Ti-vel is nem fizetnek még rá, driverek jók, teljesítménye is brutál, és a DLSS-t is tudod használni, ami elég jó előnye pl!
0
0
0
0
woodbear avatar
@zsolo: Úgy tűnik mégsem adja el a srác...pedig bele mentem volna a cserébe. Lesz ami lesz alapon (driverek miatt)
Úgyhogy most várok tovább egy esetleges cserére. De addig is élvezem ezt ami van.
0
0
0
0
zsolo avatar
@woodbear: Ha nem kell add nekem, elfogadom mint ajándék!😁😅😆😆
0
0
0
0
woodbear avatar
@zsolo: haha. Kell ez nekem is :D Különben min tolom majd a God of War-t jövő hétvégén?! :D
0
0
0
0
zsolo avatar
@woodbear: Annak nem kell 3070Ti! :D
0
0
0
0
Puffin avatar
@woodbear: Én cserélném... Nincs gond a driverekkel már. Erősebb a 6800XT van ahol jóval. És van AMD oldalon FSR, a DLSS helyett.
1
0
0
0
woodbear avatar
@Puffin: FSR-t szerintem még nem kell egy lapon említeni a DLSS-el. A teljesítménye a kártyának viszont tetszene eléggé. Rakerestem a driver problémákra és azért lehet találni fórumokat ahol arról írnak, hogy nem mindenkinek frankó még mindig valami.
0
0
0
0
carl18x avatar
Sziasztok! :D Na már csak a poén kedvéért, de mennyit érhet egy RX 570 4gb Sapphire 1 év alza garanciával. Ahogy elnézzem 100E forintért árulja valaki kapu garanciával, de annak tisztázatlan az előélete. Az enyém bolti garanciás szóval nyilván többet ér, mint egy bánya szőkevény. :)
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@carl18x: 80 - 100k között lehet eladni, ha nem sürgős.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Csak ennyi? ennyiért inkább megtartom xd
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: 2018 -ban vettem egy RX 580 -at 200 Euróért. Most 350 euró körül mozog a használt piacon. Szerintem a tiéd is drágább, mnit amennyiért vetted. De mondjuk ha ez az egy VGA -d van, akkor nem nagyon érné meg eladni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Csak ennyi? ennyiért inkább megtartom xd
0
0
0
0
no avatar
Gainward GeForce RTX 3070 Phoenix GS mi a véleményetek erről a kártyáról srácok ? megbízhatóság minőség szempontjából. hozza a szintet ?
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@stuka: Nekem még a 750Ti-m volt anno a Gainward-tól, fél év után be is adta a kulcsot, de szerintem ha az ember kiad ennyi pénzt egy VGA-ra akkor tegye ezt picit nagyobb név alatt. Magyarán én néznék valami nevesebb gyártót a helyedben. Bár ha egy ilyen árú vga-nál csak nem kell ilyentől tartani mint ami anno a 750ti-nel történt...bár jobb félni mint megijedni.
0
0
0
0
jsvkv8 avatar
@stuka: Szia! A Gainward Phoenixek egy nagyszerű hűtéssel rendelkező kártyák! Kvázi téglák...
Nekem a gtx 1080 -tól az rtx 3070ig megfordultak a kezemben de semmi panaszt nem tudok rá mondani! Ha még el a vásárlás lehetősége nyugodtan veheted!
Ha esetleg megakarod magad nyugtatni akkor a Ph szakmai fórumra felmész a topicjába, megnyugtatnak ott is!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Én egy éve várok a gép építéssel, 1 hónapja untam meg, rászántam a pénzt… akkor is ha hülye vagyok, megvettem egy sapphire 6700xt-t, /volt pár álmatlan éjszakám/ akkor még 9 online boltban volt, pár napra rá már sehol nem volt kapható. Még szerencsésnek is éreztem magam. 😅 Na mind1, számomra így chip hiány letudva, ez elég lesz amíg ez rendeződik a piac.
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@JohnDoe89: Mellé nem lőttél vele az biztos. ;)
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@bukta2: Igen, és ez mellé alig akartam elhinni mennyire halk. Mondhatni zajtalan.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
A harmadik út.

Nyilván mindenki tisztában van azzal, hogy a jelenlegi GPU helyzet mennyire gáz. A napokban azon gondolkodtam vajon vissza áll e valaha a "normál" azaz 2020 év eleji helyzet vagy sem. Nos az igazság az, hogy sosem volt "normál" helyzet. Az árak mindig is a kereslet-kínálat viszonyában alakultak. Azonban, mivel a kínálat mindig elegendő volt, a kereslet pedig sosem volt ennyire extrém - ez a helyzet minden eddiginél távolabb áll a normálistól.

Amikor a megoldásra gondolunk, mindenki a kínálat növekedésére gondol. Ha 5x ennyit gyártana a két cég, akkor az árak leesnének. Nos, ez egyáltalán nincs így. A scalperek és a bányászok azt is elkapkodnák. Biztosan esnének az árak, talán 15-20%-ot is. De ez még mindig magas árakat eredményezne. A másik a bányászat betiltása és/vagy el lehetetlenítése, esetleg a crypto valuták és bányászás megtérülésének bezuhanása is segítség lenne. Ugyanakkor túl sok állam és cég érdekelt ezekben, tehát ez kizárható. Van azonban egy harmadik út... amelyet sajnos az Intel sem lépett meg és amely az egyetlen megoldás lenne jelen esetben.

Az AMD már félig meddig megoldotta ezt, amikor egy olyan architektúrát tervezett, amely egyszerűen nem hatékony bányászásban. Az RDNA2 egyáltalán nem hatékony erre, főleg ha összevetjük az Ampere, Turing, RDNA1 vagy Polaris és VEGA kártyákkal. A megoldás másik felét, azaz a chiphiányt azonban nem sikerült megoldania a cégnek, hiszen a TSMC alapból ilyen gondokkal küzd, valamint az AMD is prioriztál ilyen tekintetben.

A megoldás tehát adott. Egy olyan architektúrát kellene tervezi, amely még az RDNA2-nél és hatékonytalanabb etherium és egyéb bánya munkákban, miközben gamingben igenis jó. Már csak a chipek gyártását kellene megoldani ezek után és kész lenne a valódi megoldócsomag. Az Intel simán megoldhatta volna ezt, hiszen saját maga fogja gyártani a GPU-ikat. Azonban az Alchemist nem ebben a szellemben lett megtervezve.

Azt gondolom, hogy az RDNA3 lehet a közeljövőben ez az architektúra, de amíg a TSMC-nél a terhelés nem csökken, addig az az architektúra sem lesz megváltó ilyen tekintetben. A megváltó az RDNA2. Viszont csakis a jövőben lesz az. Ahogy a 7 nm terhelése a jövőben csökkenni fog, úgy többet fognak gyártani a kártyákból, valamint a használt piac is felélénkül majd. Persze fel lehet tenni a kérdést, hogy mikor? 2022 második fele elött semmiképpen sem. Sőt. Inkább 10-16 hónapot még várni kell erre. Tudom, tudom az sok idő. Viszont simán kivárom, ha a 6700 XT esetleg 220 környékére beesne addigra. Az RDNA2 sokáig velünk lesz még, mint a Polaris. 2 év múlva is teljesen okés lesz 6600 XT-t venni, igaz sokkal jobb árban lesz. Persze ez az eszmefuttatás csak akkor áll meg ha az AMD fenntartja a gyártását a kártyáknak, amire minden ész érvük meg lesz. Addigra a 7 nm olcsóbb lesz és a terhelése sem lesz nagy.

Nvidiát nem említettem meg, hiszen a Lovelace is remek lesz bányára, a hiány pedig jelen lesz akkor is amikor kijön. Az Ampere szintén nagyon jó bányára, a Samu pedig szintén gondokkal küzd a gyártásnál.

Verdiktként annyit írnék, 2022 sem lesz a megváltás éve, de jó esély van rá, hogy az árak csökkenni fognak az év második felére, de ez maximum 20-30%-os lesz. 2023 és az RDN2 lehet csak az egyetlen esély. Az RDNA3 drága node-on készül majd, ergo olcsó nem lesz. A Lovelace pedig jó lesz bányában, ahogy az Alchemist is.
0
0
0
0
💬 9
bukta2 avatar
@Quadgame94: Én nem várnék addig csökkenést amíg az általad említett dolgok közül valaki nem áll elő a megoldással... addig sajnos ez így marad...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Persze... de látod. Sokan még most is 5-7 éves hardvert használnak. A megoldás csakis a várakozás. Most egy RX 570-em van és nem mondom jobb lenne egy kb. 1660 Ti / 1070 - de amúgy elmegy a kártyám.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Én magam is több mint 4 éve hajtom az 1060-at, de addig le nem váltom míg nagyot nem zuhannak az árak, vagy esetleg beadja kulcsot és játszani is akarok értelmes grafikán.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@reszler112233: Átérzem. 2020 őszén 5600 XT ROG STRIX 93 ezrembe került... ha ismét ennyi lesz (120 ezer talán még belefér) akkor én is újra veszek kártyát. De! Ez nem fog megtörténni. Hamarabb lesz a 6600 XT ennyi... ja igen... 2024-ben :D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Én 104-ért vettem 2016-ban az 1060 6GB-oas példányt. Használt piacon nem nagyon találok ugyanilyen MSI verziós 1060-at, aminek simán mondom, hogy király a hűtése is. Viszont az kész vicc, hogy garancia nélkül már ugyanúgy 6GB-os 1060-at ennél többért hirdetnek. Gari nélkül szerintem a reális ára 60- max 80 ezer volna, mert azért még van bennük kakaó, ha nem vagy nagy FPS huszár, és nem kell a komolyabb AAA játékokban az ultra beállítás.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@reszler112233: A reális ár 50 sem lenne, hiszen az RX 580 két éve még 45-55 körül volt kapható. A gond, hogy ezzel a kategóriával nem foglalkozott sem az AMD sem az NV. GTX 1650 egy vicc, mint ahogy az 5500 XT is. Az 1650 Super volt már okés kártya, de ár/teljesítmény arányban csak egy 5 évvel ezelőtti szintet hozott mikor megjelent. Már 2019 végén és látható volt, hogy a 60-70 ezres kategóriát el kell felejteni, mert ugyan azt a kártyát vette meg az ember évekkel később csak más néven. 100 ezer környékén, vagy e felett volt érdemes költeni (5600 XT, 2060 - 2070, 5700 XT) mert itt volt számottevő javulás ár/érték arányban. Normál piacon egy RX 5500 XT 150 dollár lett volna, az 5600 XT meg 230. De már ezek is ifnlálódtak és még ugye hiány és bányászláz sem volt. A sima 6600-nak 280 a 6600 XT-nek 330 dollárnak kellene lennie. Nagyon sajnálom, hogy jelenleg nincs verseny a chip hiány és a bányászláz miatt. Nem is lesz még nagyjából másfél évig.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Az én MSI 1060 Gaming X 6G kártyám azért még megér most is 50-et simán, legalábbis nekem igen, mert tudom mire képes, milyen hőfokon, persze ehhez kell egy jól szellőző ház is.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Quadgame94: 2014-ben ruháztam be egy r9 270x-re, 1-2 grafikát lejjebb kell venni de amik nekem kellenek azok elfutnak rajta és akkor fogok új kártyát venni ha lesz egy nagy ár zuhanás 😏, vagy ki nem száll belőle a füst 🙂.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94:
Quadgame94
34
21 napja | 2021. 10. 29. 19:05:48
A harmadik út.
A megoldás tehát adott. Egy olyan architektúrát kellene tervezi, amely még az RDNA2-nél és hatékonytalanabb etherium és egyéb bánya munkákban, miközben gamingben igenis jó.

Ebben meg a gyártó nem érdekelt. Nekik az a lényeg hogy a termék el legyen adva, akár a gyártó futószalagjáról is. Az, hogy az hova kerül, gaming pc, bánya, asztal lába alá éknek, nem érdekli.

Ebből kifolyólag nem érdeke a hatékony bányászat akadályozás. Amíg az energiapazarló bányászat engedélyezett egy ilyen energia és klíma válságos időszakban, nem lesz változás. Tudomásul kell venni, hogy a gaming, igenis drága / luxus lett 2020-ra az átlagkeresetű kelet európainak.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok, az a problémám, hogy a laptopomban egy NVIDIA Quadro M2000 4GB-os videokártya van, de az oldal rendszerében nem találom. mi lehet a gond?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@palcika3: Sajnos nem mindegyik gpu található meg az oldalon.Ha összehasonlításhoz akarod megadni, keresni kell valami hasonló kaliberűt aztán azzal is nagyjából hasonló eredményeket fog kidobni.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

6800XT-t mivel lehetne kiváltani nVidia oldalon, melyik az, ami hozza a teljesítményét? Van nálam most egy 3080, de ha esetleg még egy 3070 Ti is tudna annyit, mint a 6800XT, lehet, hogy inkább azt választanám. Köszi!
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@Hegyirablo: Hali, hát ez eléggé támogatás és játékfüggő, ha nem vesszük a támogatásokat (dlss,fsr) hanem csak nyers erőt akkor a sima 6800 van pariba az rtx 3070Ti vel, az RX 6800XT nek inkább a 3080 az ellenfele. Ha pedig a dlss-t is vesszük akkor borul a bili mert ott még egy 3060ti is sztem képes hozni egy 6800XT szintet :D tehát csak ismételni tudom magam, ez támogatás és játék függő, nyers erőben RTX 3080 a pajtása

Átlagolásnál (17 népszerű játék) full HD-n 8% al gyorsabb az rx 6800 a 3070ti-től
1440p ben 7.80% körül ismét az rx javára 4K-n hoz valamellyest a 3070Ti ott, 3.2% de még mindig az RX 6800 javára
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@bukta2: Szia, köszi!

Még bontatlanul visszavittem a 3080-ast, mert FEHÉR volt 😁, de hétfőn hozok egy feketét, és akkor tesztelem amiket írtál.
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Egy olyan problémám lenne hogy tegnap óta az Asus GTX 1060-am olyat csinál hogy ha simán csak megy a gép, asztalon van, nem fut semmi a háttérben (kivéve Defender) akkor ha várok pár percet akkor a VGA órajele és a hőfok is felmegy 50-55fokra (alap esetben 35-36) viszont a kihasználtság 1-2%. Én így első ránézésre bányász vírusra tippelnék. Ahogy megmozgatom a kurzort egyből lemegy minden alaphelyzetbe. A kártyának nincs egyébként baja, kiválóan működik, jól hűt minden pöpec. Csak ez érdekes jelenség, még nem láttam ilyet. Legfrissebb driver van fenn.
Valakinek valami ötlet ?
Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 4
MentaStrike avatar
@james007: Nézd meg ezzel:
[LINK]

Ez egy olyan cucc, ami sokféle dolgot meg tud találni, aminél véletlen a vírusírtó elcsusszan. Ha ez se talál semmit, akkor no idea.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Köszi kiderult azóta... Malwerbyteot rátoltam a gépre, talált is 5 bányász vírust.... Azóta minden rendben...
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@james007: Akkor jólvan, néha azért nézd meg a gépedet a programmal, sose tudhatod mi jön vele :)
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Jaja már nézem minden nap 😃
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
Megérkezett az 6900XT Red Devil. Igen, nagyzolásból írtam, és igen, mocskos gyors és megéri 🤣

Amúgy tech info, 8K ig fele időben rendelet OpenCL Realtime anyagot, 12K-bam 1:1-ben renderel, realtime. NVidia CUDA sem képes ennyire, ami felettébb, érdekes, és aggasztó a zöld sarok számára...
0
0
0
0
bassus16 avatar
Sziasztok.
Tegnap vettem egy Gigabyte rtx 2080 supert. Elég melegedős de ami jobban aggaszt, hogy hírtelen melegedik föl. 80-86 fok között megy és kicsit ilyesztő az előzőek után. Még van rajta 22 novemberig gari.
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@bassus16: Állíts neki saját venti profilt.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Puffin: Igazából 94%-on pörög és így is 84-85 fokos.
Visszaküldöm gariba aztán ha így is ilyen akkor cserélem egy másik 2080-ra.
Újrapasztáznám meg vennék thermal padot is csak a garanciát féltem. :/
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! :)
Nos nem rég az RX 570-es kártyám elkezdett a szokásosnál jobban mellegedni, 73 fokot is elér is eddig 65 fokon tetőzött. Arra gyanakszom a paszta kezd kiszáradni, viszont az a gond még van rá rendes garancia.
Így az ember hogy pasztázza újra? :) Még is csak jobb volna hűvősen tartani.
0
0
0
0
💬 3
LordSzalko avatar
@carl18x: Ha nincs matrica valamelyik csavarján akkor azért nézz jobban utána miket enged a gari. Nekem az eddigi kártyáim matricások voltak, így bármikor szétszedhetőek voltak csak miután végeztél vissza kellett ragasztani a fehér matricát a csavarfejre. Ha még nem volt kitakarítva akkor kifújhatod sűrített levegővel, az sem árt neki. Mennyi gari van még rá? Mert ha csak 1-2 hónap akkor a gari ne tartson vissza a szétszedésében 😄
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát pont az a gond hogy 2 csavaron is ott a matrica. Még 2022 Decemberéig tart a gari, és ez miatt nem is akartam bontani. :D Persze a gépet most takarítottam de nem változott semmi.
Egyenlőre a 50-55%-on járatom a GPU ventilátorait, így 65-66 fokon meg tudja tartani.
Csak hát így már van egy kis menetzaj :D
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@carl18x: A matricás megoldás pont hogy pozitívum, mert garanciavesztés nélkül szétszedhető ha ügyesen csinálja az ember.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Láttam egy videót a Tube-on hogy az RX 6800 ból az AMD már tesztel egy 8GB-os verziót,nem tudom hogy jelen állás szerint mi szükség rá meg hogy igaz e egyáltalán,de majd kiderül, vannak pletykák.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
3dfx to return after 20 years with a 'big announcement' ?
[LINK]

Elég trollnak hat a dolog, tekintve hogy az NV felvásárolta őket anno, de majd kiderül 😅
0
0
0
0
Default avatar
Okozhatta a vga újra padolása/pasztázása a coil whine-t?
0
0
0
0
💬 7
AMDMonsteR avatar
@Default: Max ha közben megb@szogattál valamit rajta, és kicsit megmozdulhatott valami.

Alap esetben akkor jön elő ez a jelenség, ha túlmelegszik valami, lazulnak illesztések, forrasztások, vagy egész egyszerűen elöregszik (ez a leggyakoribb)

Spoiler!
Esetleg Giga esetében az alapból sz@r minőségű alkatrészek használata miatt.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@AMDMonsteR: Már nem csak a Giga ramaty minőségű
1
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@SuperPuma: Már nem, de a ramaty base line XD
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@AMDMonsteR: A Gigabyte kb a Core 2 éráig gyártott jó cuccokat. Már csak fogásra is sokkal jobbak voltak a 15 évvel ezelőtti cuccaik.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@SuperPuma: Nem csak ő, viszont selejtben kimagasló mennyiséget termelnek, jobb alternatíva pedig mindig van náluk legyen az low-end vagy high-end. Még ebben a kis közösségben is többnyire Giga termékekkel van probléma, javarészt videokártya és alaplap témában.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: A két legtöbbet eladott lakossági termékük. Nem csoda. Annak idején az Asrock volt mindennek az alja, mostanra pedig már előbb vennék tőlük cuccot, mint az anyacég Asustól.
Asus is nagy csalódás az alsó szegmensekben.
Spoiler!
Persze anno is voltak a Mercury/Kobian és hasonló kritikán aluli minőséget nyújtó cégek, de azokat nem is érdemes említeni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Bakker ez nemsemmi! elfogadnám! 😃 nagyon jól néz ki!

[LINK]
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@bukta2: Én változatlanul nem vagyok RGB fan, jobban tetszik ha egy háznak témája van és nem világít minden színben. Azért elfogadnám, biztosan ki lehet kapcsolni a fényeket 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
Behangoltam a VGA-t, a gyári órajel 2180 körül volt, ehhez tartozott gyárilag 1025 mV feszültség ezt sikerült levinnem 865mV-ra , egy kissebb órajel emelés mellett 😃 (2250Mhz) nagyon komoly! 😃 így persze a hőfokom is sokkal jobb lett,és a ventik sem pörögnek még annyit se mint eddig... (kb 40% volt eddig is a max... de most már a 30 at is csak szökőévente éri el 😆 gyári mV-on simán hozná szerintem a 2400 vagy a fölötti értéket alsó hangon. tehát így halkabb lett a gép,sokkal jobbak a hőfokok,kevesebbet eszik a kártya,és a teljesítmény is javult!
0
0
0
0
💬 6
Viktorinho avatar
@bukta2: Én sose tudtam hol kell alulfeszelni a kártyát. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Pedig nagyon egyszerű és sokat segíthet a hőfokok jobbá tételében (nekem kizárólag ez volt a célom) 😃 CPU-nál is rámentem de ott megadtam egy alap szintet neki és most így 50-60 fok közötti értékek jönnek, VGA nál is úgy szint 50-60 fok között ugrál játékokban, teljesen elégedett vagyok! 😃 így most játékok közben 60 fok fölé nem megy semmi, de ehhez volt ház ventiprofil állítás+GPU undervolting és CPU Undervolting is, tehát rá kell szánni egy kis időt mire az ember behangolja a dolgokat, de nagyon megérte a rászánt időt. 865mV-on a VGA Stabil több stresz teszt után is, 860-on tegnap játék közben egyszer kidobott, akkor rátettem még azt a +5-öt és így most hibátlan! 😉
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Hát majd egyszer rászánom magam,nekem egyenlőre elég most a 48%os power limit vga-n ,ugysem játszom semmi vga gyilkos játékot így elég ennyi erő,na meg 50 fok fölé sem megy,ha meg igen akkor rátolom a ház ventiket aztán még az asztalról is lefúj szinte mindent 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Hát ha 50 fok fölé nem megy akkor teljesen felesleges vele foglalkozni, nekem a 80 fok-ot is elérte így kezdenem kellett vele valamit, gyárilag nem pörgette nagyon a ventiket és így persze hogy felment a kártya 80 fokra is :/ meg a feszültség is 1025-ön volt ugye tök fölöslegesen 😃 így kicsit bele ástam magam és nyertem 20-25 fokot ami nem gyenge! Úgy hogy a ventik most max 30%-on mennek és így 60 fok a teteje
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Hát nekem a gyári borda van,de két 120as ventivel megfújatva (800rpm max). Amikor nem volt visszafogva akkoris max 65 fok volt 1985mhz-n,néha 2k fölé is boostolt automatikusan. Még bírjon ki 2 évet nekem,aztán addigra talán lesz utódja. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Na az jó! Hát igen... ilyen árak mellett kegyetlen... meg is értelek.
Nekem igazából 55 fokig nem is mennek a ventik 😃
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok
lenne egy kérdésem 2 napja vettem egy gigabyte rtx 2070 super gaming oc 3x videókártyát és nemtom jók e az értékek hőmérséklet le gondolok

alapon olyan 30-35fol ha játszok akkor felmegy 82-83 fokra a ventik 90% kon mennek

nincs tunning semmi csak az alap beállítás, + kitakaritottam mert nagyon koszos volt a 3 venti és újra pasztáztam.
0
0
0
0
💬 11
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Nem lehet hogy nem kap elég levegőt? Eléggé zárt a házad.
Gondolom magas fps-el játszol, vedd lejjebb akkor nem melegszik annyira.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Van Helsing 25: Az alaptő teljesen jó, így paszta vagy hasonló probléma nem igazán gyanús. Ahogy Puffin írta, vedd lejjebb a max FPS-t hogy ne dolgozzon annyit a kártya feleslegesen, illetve próbáld meg házoldal nélkül. Nagyon be van zárva a kártya.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Van Helsing 25: Az a hőmérséklet terhelés esetén nagyon magasnak számít egy 2070 Super esetén. Házzal nem hiszem, hogy különösebb baj lenne, előröl szépen tud levegőt szívni, zártabb házakban sem ilyen forrófejű. Alulfeszelés sokat segíthet rajta.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: egy Thermaltake Versa C21 RGB Window házban van a kártya elől van 2 venti, felül 2, hátul 1.

az aorus engine ben a gyári beállítás power 100, temperture limit 83 fok.

amugy 60fps el játszok igaz 2560x1080 ban
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Van Helsing 25: Azt bőven tudnia kell egy 2070S-nek, az írásodból azt veszem le, hogy lekorlátozott fps értékkel játszol, ha mégse akkor az NV vezérlőpultban állítsd be a monitorod Hz értékéhez a maximális képkockasebességet.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: igen a monitor 60Hz es igy max 60fps

tettem fel képet a gépről a gép neve mavis_dracula
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Van Helsing 25: Gépház ügyileg nincs ezzel gond, már ami a szellőzést illeti, talán célszerűbb lenne az elejét kifelé fordítani, hogy ne nagyon legyen akadály a ventik előtt.
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko: Plusz én megfordítanám a tápegységet, hogy ne a VGA légárama ellen dolgozzon és ne szívja el a friss levegőt a házból. Ez így eléggé megtöri a levegő útját pont a VGA alatt.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@xCube: A tápot nemlesz könnyü megforditani ujra kell mindent kábelezni de a hétvégén megoldom

közben kiderült miért volt 83 fokos valojában nem is csak az MSI afterburner rosszul irja ki az értékekket

lefutattama furmarkot ment vagy 10 percet és 75 nél nem menet feljebb
0
0
0
0
xCube avatar
@Van Helsing 25: Az, hogy a FurMark alatt csak ennyire melegszik még nem azt jelenti, hogy nincsen olyan processz, ami tovább tudja tolni a terhelést. A helyedben én a játékos értékekből indulnék ki, mert az, hogy a szoftver rosszul olvassa ki a mért adatokat eléggé valószínűtlen.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@xCube: igen igazad van furmark ban tényleg csak 75 fok végül sikerült kideriteni mi volt

az aorus engine ben gyarilag a power 100 és a temperture limit meg 83 fok igy ha jatszok a kartya oc modban van és ezért megy fel 83 fokra a gpu meg 2050MHz re is.

manuálisan levettem a temp limitet 75 re es igy tartja is és a gpu csak 1860 néha 1900 ra megy csak fel
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
Meddig lesz elég játékokra egy GTX 1050 TI? Sajnos a magas árak mellet erre volt pénzem anno,
meg a procim se hajtana ki erősebbet
0
0
0
0
💬 3
Memento Mori avatar
@Booker: Amíg elfutnak rajta a játékok amivel játszani szeretnél! Ha már erre alkalmatlan lesz, akkor kell váltani.
Nem a dátumtól függ mikor lesz elavult egy hardver, hanem mikor már kevés a usernek arra, amire használni akarja. Ez csak valami hülye új trend, elavultnak hinni egy-két generációval régebbi csúcshardvereket is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Memento Mori: Pont így vagyok az 1060 6GB-al. Amire kell elég, de ha bedöglik vagy kevés lesz akkor váltani kell ez már csak így megy. Sajnos nekem pont most kellett költenem új laptopra 277k-t mert a mostani az valószínű alaplap hibás lett, mert a BIOS jelzése vagy erre utal vagy pedig BIOS sérülésre, de utóbbit sajnos semmilyen módon nem tudom megkerülni. Alaplapot meg nem igazán akarok vadászni egy 2013-ban kiadott laptophoz, mert ugye újonnan nehéz lenne, a használt meg lutri, mert könnyen lehet az a hibája, mint nekem is van. Ugyanis többszöri újraindítgatások után még elindul a laptop, de így nem 100-as, ezért váltok újabbra.
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
Egy kicsit offos elmélkedős téma. : Szerintetek, ha ne adja Isten évek múlva sem fog javulni a helyzet, mi lesz a jövőbeli pc játékok fejlesztésével? Ezalatt értem, ha az átlagfelhasználó nem fog tudni vagy esetleg irreális áron lesz lehetősége vga-t beszerezni akkor valószinűleg átvált konzolra vagy más hobbi után néz.A jelenlegi hardverek meg szépen lassan elavulnak/tönkremennek. Ergó nem fog pc-re fejlesztett játékot venni, ami kiesés lesz nekik. Hosszútávon jelentheti ez a pc gaming halálát? Előveszem a kristálygömböm és hasonló kommentek kiméljenek. Szimplán elmélkedés az egész.Tudom elég meredek gondolatmenet. 😃
0
0
0
0
💬 6
botmunpls avatar
@zsiroslangos: Ahogy Elon muskátli is bevásárolta magát, úgy a stúdiók is meg tudják tenni ha összefognak, és ők irányítják majd az árfolyam egy részét. Valamilyen formában biztos lesz kiesés a fejlesztőknek, de ki tudnak találni módszereket, vagy esetleg a jövőben nem a saját gaming pc, hanem a stadia stb lesz a mezei ember kiváltsága.
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos: Szerintem a pc game fejlesztés még 3-5 évig nem fog leállni, mert most állítólag hardverhiány van. A komolyabb stúdiók kb ennyire terveznek előre. Az akkor megjelenő játékok, jó eséllyel fognak futni a mai vasakon is, de persze nem 4-8kácsilliófpées-sel. De ezt majd akkor is a "szar optimalizációval" fogják megmagyarázni a csillióefpéest váró gamerek akik most is egy kenyérpirítón nyomják.

Ha a tényleges hardver hiány addigra megoldódik és az árak is visszaállnak akkor minden megy tovább mint eddig.
Ha a tényleges hardver hiány addigra megoldódik, de az árak nem állnak vissza, akkor a játék a pc-n ténylegesen luxussá avanzsál nálunk, egészen addig, amíg nem kartelleznek és/vagy az árakat lejjebb nem viszik...olyasmire tippelek mint volt a pc hajnalán, nálunk kb 1995 körül. Fejlődés elindult felfelé, az árak meg stagnáltak, vagy éppen csökkentek - piacszerzés végett. Könnyen lehet hogy egyik vagy másik fél ha megunja a kartellezést és/vagy nagyobb piaci részesedést akar, akkor árat csökkent így kényszerítve a másik felet is, aminek a nyertesei a végén a elvben a végfelhasználók.

Ám most hogy ott vannak a nyerészkedők, őket csak akkor lehetne kivonni a forgalomból, ha olyan mennyiségű és minőségű kártya kerülne a piacra amit nem tudnának felvásárolni hogy emelt áron továbbértékesítsék.

Ha viszont mesterségesen fenntartják a hiányt és magasan maradnak az árak, nos, akkor szerintem levágták az arany tojást tojó tyúkot és két lehetőség marad:
- játékhozzáférés előfizetések mellé bejön a távoli gépbérlés - kb stadia és társai
- ha a konzol piac ekkor még egészséges akkor irány konzol, legalábbis játékra

És akkor a bányászat még kimaradt az egyenletből. Mert amíg 3000$-os kártya 5 hónap alatt megtérül és másfélszeresért még ekkor is eladható, addig nem lesz vége ennek, mindig lesz aki többet és többet akar. És amíg ilyen kis mennyiség érkezik a piacra az fel is lesz vásárolva vagy bányászatra és/vagy tovább értékesítésre.

Emiatt valahol elítélem a bányászatot, többek között mert felesleges energiapazarlásnak érzem ami nem termel semmi kézzel fogható hasznot - nem segít egy kutatást sem, stb...másfelől amíg havi párszázezer összejön munka nélkül addig nem biztos hogy van értelme egy munkahelyen napi 8-10 órát sz*pni a feléért, negyedéért. De ez már egy másik téma.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@zsiroslangos: Alapból is a streaming a jövő gaming szempontjából is, a jelenlegi helyzet is csak azt eredményezi, hogy egyre többen állnak át erre a megoldásra. Nem kell ezt hosszan ecsetelni 😜
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Lehet hogy a streaming gaming a megoldás, hogy az a jövő, de ha nem vigyáznak nagyon sok felhasználót veszthetnek a szolgáltatók, ha ész nélkül indítanak újabb és újabb szolgáltatást, pl kiadói színekben. Lásd a TV és sorozat stream szolgáltatók piaca: disney+, apple+, hulu, netflix, peacock, hbomax és még kitudja mennyi minden és kb mindegyiken van 1-2 max 10 sorozat ami nézhető a tartalom nagy része hulladék s persze mindegyik 10-10-10$ havonta...

Amennyiben a játékkiadók is efelé mennek el, könnyen lehet hogy ott is lesz a mai launcherek számával (10+ db) megegyező szolgáltatás 10-10€-ért havonta.

Ehhez képest nem nagyon van éppkézláb megoldás jelenleg, talán a stadia, de a korábbi próbák mind mind bedőltek, és a goodle leépítette a saját stadia játékfejlesztőit...ami nem jó jel.

És a stadia konstrukciója sem biztos hogy nyerő:havidíj és mellette opcionális a játékok ára. Plusz ugyanazt eljátszhatják, mint a netflix és társai: idővel lekerülnek olyan tartalmak amik talán neked fontosak és a helyükre olyanok kerülnek amik neked nem tetszenek, de ha már bevásároltál 2000€-nyi gamet nem biztos hogy otthagyod az egészet a f*szba...igaz így érthetőbb lenne a mai játékvásárlás egyik téveszméje:
attól hogy megvetted az még nem a tiéd
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@zsiroslangos: Én pont a napokban beszéltem erről a haverommal és arra a döntésre jutottunk, hogy ha hosszútávon marad ez a "bullshit" helyzet akkor teljesen áttérünk konzol gamingre. Én pl a jelenlegi gépemet ameddig tudom használom játékra szintén konzol mellett, de amikor odáig jutok hogy már nem fog tudni optimális teljesítményt nyújtani játékok alatt. Akkor megmarad max régi játékokra és netezésre. Mert arra mindig jó lesz az a teljesítmény.

Mivel fontos az ár akkor ha nagyon rossz lenne a helyzet PC fronton akkor egy Series S-re ruháznék be vagy egy PS5 szintén digitális kiadás. De azt se húznám a végletekig, mert ha megindulna egy nagyobb PC-s réteg a konzol irányába ott sem kizárt hogy drágulás lenne rövid időn belül.

De reméljük a legjobbakat uram, hogy az olyan átlagemberek mint én is azért idővel tudnak majd középkategóriás gaming kártyát venni. 😆
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
@zsiroslangos: Szerintem felesleges azon aggódni hogy a hardver hiány a játékos szférába hogyan fogja meggátolni a fejlesztőket abba hogy játékokat szórjanak a piacra.

Legrosszabb esetben, 1-2 generációval előző kártyákat fognak használtan venni a gamerek akik asztali PC-vel akarják tolni. Akinek van rá pénze, az meg megveszi a "gamer" laptopot és azon tolja.

A játékfejlesztők se hülyék, persze királyak az új technológiák a friss hardverekben, de ha a kutya se tudja megvenni, akkor ők se arra fognak fejleszteni. Megragadnak annál a technél ami könnyen elérhető mindenki számára és arra fognak használható terméket kiadni, hiszen nekik is a fő érdekül hogy amit csinálnak fogyjon, és nem feltétlenül az hogy az új hardvereket megvedd évről évre.

Sőtt, hamár meredek gondolat menet, még lehet jól is jövünk ki az egészből és optimalizálják a játék motorjaikat hogy jól fussanak régebbi termékeken, akár még új grafikai megoldások kisajtolásával is.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
sziasztok. Olyat szeretnék hogy a kártyámat nem egyből az alaplapba dugni hanem a vga hellyére egy adabter szerűséget ami pci expressz 3.0 és hogy ne vízszintesen álljon a gépbe a vga hanem a ventilátorok kifele nézzenek a gépházból nem tudom mi a neve annak az a lényeg hogy álljonn a vga és kifele nézzen a házból a ventilátor
https://hu.2021cheap.store/content?c=pcie%20vga%20card&id=12 valami ilyesmi csak ezt nem tudom jó e bele
0
0
0
0
💬 13
LordSzalko avatar
@KrisztianRikardo: Remélem tisztában vagy azzal is, hogy ezzel csak a ventilátorok élettartamát rövidíted. Mindemellett melegebb és hangosabb kártyát is kapsz és ezek mellé az is társul, hogy alacsonyabb órajelet képes elérni a kártyád. Épített vízhűtés nélkül csak kínzod a kártyádat ezzel a lépéssel teljesen fölöslegesen.
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko:
Épített vízhűtés nélkül...

AiO megoldással is működik.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@xCube: Megtagadtad a lényeget...

Mert ha "normál" kártyád van, akkor at AIO-t nem kell ráépíteni...
0
0
0
0
xCube avatar
@AMDMonsteR: Mit értesz "normál" alatt?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@xCube: Léghűtéses kártyát. Átlag, consumer grade kártyát.

Tudom, hogy vannak alapból AIO kártyák, mint a poseidon, a seahawk, az új toxic, de ezeke a vrm és memória hűtését ugyan úgy ventilátor látja el.
Sőt, még az aftermarket AIO vga hűtők is csak a GPU-t hűtik folyadékkal, és ezekhez is át kell építeni a kártyákat.

Ahogy a lord írta följebb, olyannkartyan kívül amin mindent folyadék hűt, nincs értelme display-be állítani a kártyát, mivel nem lesz helye szellőzni, és nem lesz megfelelő az airflow sem. AIO esetén sem.

Csak egy custom loop az aminek mindegy,hogy hogyan forgatod azt akire rakod.
0
0
0
0
xCube avatar
@AMDMonsteR:
Ahogy a lord írta följebb, olyannkartyan kívül amin mindent folyadék hűt, nincs értelme display-be állítani a kártyát, mivel nem lesz helye szellőzni, és nem lesz megfelelő az airflow sem. AIO esetén sem.

Miért ne lenne helye szellőzni? Ha a ház szellőzése adott, akkor nem fog fuldoklani egyik kártya sem, főleg nem egy blower rendszerrel kiegészített AiO. Ha valaki rátolja a VGA -t az oldallapra, az már más kérdés, de alapvetően nem ebből indulnék ki.

Szerk.: Erre fel rácsekkoltam az előző bejegyzésre és bassus(16)... . Én kérek elnézést.

Btw léghűtésben a leghatékonyabb az lenne, ha BTX elrendezésben dolgoznának a gépek és a VGA -k inverz ventilátorokkal leszívnák a hőt a lamellákról. Ha megnézed egy "normál" VGA manapság a két ventilátorral csak részben küldi felfelé a hőt, a fele viszont megreked alul, mert a nyák egy falat képez. Ezért is olyan hatékony az nvidia saját megoldása az RTX 3000 szériában. A vízen és a blower rendszeren kívül nincsen hatékonyabb, ha sok hőt kell szállítani, csak az egyiknél a kiépítés drága és körülményes, a másiknál pedig a légszállítás megnövelése a hűtés kulcskérdése, ami hihetetlen nagy zajjal járhat.

Consumer téren persze a többször is leírt módszer a legjobb.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@xCube: Yup, csak az mellett ugyan úgy van egy venti 😶
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko: Értem a problémát, de ennyi erővel akkor eleve ne is áruljanak fekvő PC házakat kb... 😃 .

Annak idején évekig volt sk moddolt fekvő házam és benne álló VGA. Kollégiumi gép volt és nem volt kímélve, valamint 24/7 -ben futott. A VGA -n még az eredeti ventilátor van és hibátlanul működik. Ugyanígy volt blower kártyám is hosszú ideig állított helyzetben és annak sem lett semmi baja. Egy modern középkategóriás dupla / tripla ventilátoros kártyán a csapágyak persze egészen másak, ideális állapotuk ha fekszenek.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@xCube: Sok mindent árulnak aminek nincs értelme léghűtés mellett, felhasználón múlik miként használja fel. Ettől függetlenül nem lesz előnyös vertikális formában egyik kártyának sem, amelyik alkalmaz magán légkavarót, működni persze működnek, csak rossszabb teljesítmény mellett és rövidebb élettartammal 😃 De ezekről számtalan teszt van fent, hogy miért nem előnyös alkalmazni őket vizesblokkos kártyákon kívül. Habár az élettartam engem nem érdekelne különösebben mert évente váltok kártyát, de mivel melegebbek és ezáltal az MHz-ben is vannak eltérések így kihagyom.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Sajnos 1 hét után én is elvetettem ezt az ötletet... Túl közel van a gyári kialakított hely a plexihez és 84 fokra felmegy a kártya. Lett volna rá megoldás de nem akartam az edzett üveget szétbarmolni a kártyát sem beljebb rakni. Ez van. :/
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@bassus16: Azzal vigyázni kell, mert azon a hőfokon warranty void fenyeget már... Nem éri meg.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@AMDMonsteR: Már vissza raktam a kártyát normál helyzetbe. Sajnos nem jött be. :/
0
0
0
0
bassus16 avatar
Egyelőre egész üres de rakok elé egy 360-as vizet, hogy kitöltse az üres helyet. Amúgy nagyon bejön. 😀
https://abload.de/img/20210416_190256fpjgl.jpghttps://abload.de/img/20210416_192301a6k45.jpg
0
0
0
0
💬 10
Pinceboy13 avatar
@bassus16: Pedig most mentem volna nassolni, de ezek után nem lesz belőle semmi.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Pinceboy13: Ne fogd vissza magad.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bassus16: és mennyire jó a vga-nak,hogy majdnem az üvegre lapul?
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Viktorinho: Melegebb jóval de ma megpróbálom megoldani.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@bassus16: Mondjuk a kábel rendezés téren is lehetne kezdeni valamit, de most már nem néz ki elsőre úgy mint ami csak be van szórva a gépházba.

Plusz az a táp szerintem már imádkozik esténként... Illene valami komolyabb ebbe a gépbe...
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@bassus16: Tapasztalatból mondom, hogy jobb ha készülsz is csere ventikkel a vga-ra. A csapágyak nem igazán szeretik a vertikális működést, mert így a kenés nem úgy éri a csapágyakat, mintha horizontálisan feküdnének. A hőmérsékleteknek sem ideális ebben a formában a vertikális elhelyezés. Jól néz ki, nekem is volt így beépítve a vga, igaz egy beépítőkerettel amivel a hőmérsékletek legalább nem változtak, de két vga-m is csapágyas lett néhány hónap után emiatt. Egyszerűen nem éri meg. Főleg a mai vga árak mellett.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Memento Mori: Ne idegelj...a melegedést sikerült orvosolni de a csapágyas dologról nem hallottam még. :'(
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@bassus16: Próbálj utánanézni, hogy milyen típusú csapágy van a ventikben. A folyadékcsapágyak fokozottan allergiásak erre! Az ugyanis teljesen nyitott csapágyazás, nagyon hamar el tud szivárogni a kenés belőle.
A golyóscsapágyak bírják vertikálisan a legtovább, ellenben ezek a leghangosabb csapágyak is amit ventikbe szoktak szerelni.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@bassus16: hogy csináltad meg azt hogy igy áll a vga kifele én is igy szeretném így jobban szellőzik
0
0
0
0
bassus16 avatar
@KrisztianRikardo: Vettem egy riser kábelt. Egyik fele az alaplapba másik a kártyába megy.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a profilomban látható konfiggal (i5-10400, 1050Ti, 16Gb 2666Mhz RAM) a Rainbow Six Siege low beállításokon is csak 80-100FPS-el fut, és a GPU kihasználtság folyamatosan 90% felett van (ugye lowon). A legfrissebb driverek vannak fent, és a hőmérséklete is 50-65 max 70 fok szokott lenni. Medium, high beállításokon sincsen kevesebb fpsem, de lowon a legtöbb benchmark oldal szerint kb. 200+FPSem kéne legyen. Az FPS limit természetesen ki van kapcsolva. Ötletek? 😀
0
0
0
0
💬 2
J_DeeZ avatar
@poirot012: 1050 Ti-vel sosem lesz 200+ FPS-ed, legfeljebb valami extrém alacsony felbontáson. 1080p Low beállításokkal teljesen reális az a 80-100FPS, ennyit tud a kártya.
RX 580-nal is 1080p Low beállításokkal kell játszanom a stabil 144FPS-hez, pedig ez azért lényegesen erősebb mint a 1050 Ti.
Habár a High preset sem sokkal megterhelőbb, valamennyi FPS különbségnek akkor is lenni kell Low-Med-High között, mivel nem fut CPU limitben a játékod. Ha lefuttatod az in-game benchmarkot mindhárom preset mellett valószínűleg kifog jönni a különbség.

Szerk.: Jut eszembe, ha esetleg még nem próbáltad volna akkor nézz rá a Vulkan API-os verzióra is. NV kártyák mondjuk nem tudom mennyit profitálnak belőle, nekem a Dx11-hez képest hozott pár plusz FPS-t.
https://i.imgur.com/dDU7gCc.jpg
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@poirot012: Hol megy neked 200 fpsel? YT videókat nézve mindenkinek 90-110 kozott megy 1080p low-on.
0
0
0
0
Puffin avatar
Kiváncsi lennék melyik boltból talicskázta ki a hátsó bejáraton... 😠
[LINK]
0
0
0
0
McFly36 avatar
Végre sikerült beszereznem egy új GPU-t 😉
Az új buildem: https://gepigeny.hu/user/mcfly36/eszkozok/341180
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az aktuálisan elérhető laptop processzorokba integrált videovezérlőtől mit lehet manapság elvárni? Tervezek egy olcsóbb konfigot legfeljebb 120.000 Ft tőke bevonásával, viszont látótérbe került ismét a laptop a VAG-COM miatt.
Leginkább az intel oldalra lennék kíváncsi, mert ott még a GMA és HD Graphics korszakban voltak programokkal kompatibilitási problémák és rémes volt a support (nem is volt konkrétan soha). Milyen grafikus teljesítményt lehet egy ilyen laptoptól elvárni? Persze legfőbb szempont az általános rendszersebesség, azt szerintem SSD-vel már minden mai chip tudja, viszont nem ártana, ha tudnék játszani pár játékkal. Nem árt, ha a régiek még valamennyire kompatibilisek/futtathatóak, de azért az is jó lenne, ha egy 5-8 éves causal címet 720p30 low-medium környékén még lerenderel. (Például teszem azt egy GTA Vice City és egy Far Cry )
Természetesen az AMD variánsok is érdekelnek, illetve nyilván a VEGA jobb ilyen tekintetben, viszont valószínű nagyobb lesz az inteles kínálat, illetve lesznek egyéb szempontok is a gép kiválasztásánál, de az most nem ide tartozik.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
A kommenteket végigolvasva igen jól gondoltam, hogy elfelejthetem továbbra is a VGA vásárlást ,és még jobban elkezdtem hajlani afelé, hogy beszerzek egy Xbox Series S konzolt az új gammákhoz 😆
0
0
0
0
💬 8
tothricsi95 avatar
@Arthur Morgan: Szerintem a Series S-t hanyagold, hacsak nem családi játékokkal akarsz csak játszani meg ilyenek. Amilyen videókat láttam a kettő összehasonlításáról, én inkább nem kockáztatnám meg az S-t, mindenképp az X-et, hogy ha tényleg valami next gen élményt szeretnék.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@tothricsi95: Az 2x annyi. Nem biztos.hpgy van wnnyi pénze.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Quadgame94: Az lehet, nyilván azzal is el lehet lenni, csak ha véletlenül megbánná az ember utána, akkor még rosszabbul jár. Persze, ha utánanéz, és megfelel neki akkor semmi gond.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Arthur Morgan: Jó kis konzol az. Aprón olcsóbb is mint boltban, ahol ugye nem kapható.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@Arthur Morgan: A Series S-t pont annyira herélték ki, hogy ne legyen értelme 😃 Ha már új generációban gondolkodsz xbox-on belül akkor csak az X.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: 1 ik haverom nagy xbox-os, tényleg ő csak xbox párti (amivel nincs is baj) de sztem már vagy a 3. Xbox-át küldte vissza mert mindig beszart... elősör volt neki egy első gen-es xbox one, utána xbox one slim a vékonyabb ugye, utoljára pedig a one x-e szart be... és ezután mondta hogy jólvan akkor ennyi volt a konzolosdi 😃
0
0
0
0
AaronKeener avatar
@Arthur Morgan: Hasonló véleményen vagyok már én is, főleg mikor egyik webshop-ba megláttam, hogy a tavaly 50 papírért vásárolt RX570-esem 180-200 ezerért ment.... Meg má' nekem egy teljes gépcsere érne úgyis, de most minden megtakarított pénzem rámenne... 😃 Kisajtolom az utolsót is a konfigom-ból, közbe elpasszolom a One S-t, azt jöhet egy Series S vagy X... 😀
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Na, leteszteltem GTA IV játékkal a GeForce 710 kártyámat. Kb. 20 perc játék után 86 fokosra melegedett! Vártam még kb. 8-10 percet és efölé nem ment a hőmérő szerencsére. Azért szerintem ez is durva, mit gondoltok? Viszont 900p-ben közepes-magas beállításokkal volt 55 fps-em. 😀
0
0
0
0
💬 7
Memento Mori avatar
@feher-adam1989: Ez én VGA-m is 80-85 fok körül ketyeg megterhelő játékoknál. Nem lesz semmi baja.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Memento Mori: Húú, akkor megnyugodtam!! 😀
Köszönöm a gyors választ!
0
0
0
0
Horn3t avatar
@feher-adam1989: Én azért annyin nem jártatnám . Ki bírja de nem tesz jót neki . Ha meg tudod oldani tegyél elé vagy mellé épp ahogy van a kártya meg ahogy meg lehet oldani egy ventilátort . Mindegy hogy milyet . Csak legyen előtte . Az én 1030 kártyám előtt volt venti . Passzív hűtéses volt az is . Nettezés alatt 25 fok játék alatt 48-50 fok volt .
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Horn3t: Köszönöm! Tervbe van véve a venti!! 😀
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Horn3t: Az a gáz, hogy ez egy irodai gépnek készült csak én vettem bele még dolgokat. Szóval SFF (Small Form Factor) a gépház és nem tudom milyen ventit kéne bele vennem. A táp meg csak 240W! A vga is alacsony profilú egyértelműen.
0
0
0
0
Horn3t avatar
@feher-adam1989: Alapból nincs bent 1 venti se ? Ha van akkor az is jó lesz . Sajnos tudom milyen gép . Nekem 3db is volt az elmúlt 5 évben . Mind a hármat a profilomon meg találod . Na de ha nincs bent venti nézd meg hogy az alaplapon van e Ventilátor csatlakozó . Ha találsz rajta akkor azt is nézd meg hogy 3 vagy 4 pines a csatlakozás . Mert akkor olyan venti kell majd . Az hogy 240 watt semmit nem jelent . Egy ventit meghajt . Nálam a 250 wattos táp vitt egy gt1030 kártyát i3 2120 procit meg 3db hdd meghajtót plusz 1 ssd is mellette volt . És 2db venti . Szóval ne riasszon vissza az hogy csak annyi . Elvileg egy GTX 1050 ti vagy gtx 1650 kártyát is képes meg hajtani ha olyat nézel aminek nem kell plusz táp csatlakozás . Ha meg nincs rajta semmi ventilátor csatlakozó akkor nem igen tudsz vele mit kezdeni . Max veszel egy nagyon olcsó kínai külső aksit . Akár milyen venti jó. Lényeg hogy fújja a levegőt . És azt szépen házi barkácsolással össze kötöd . USB kábelt el vágsz és azzal kötöd össze a külső aksit . És hogy le ne merüljön folyamatosan töltőn legyen gépen keresztül USB csatlakozással . Ilyen megoldás van még . Más ötletem nekem sincs . Vagy csere egy olyanra amin van ventilátor . De 86 fok sok . Ha kicsit porosodni is kezd meg nyár lesz az még eléri a 90 fokot is . És szinte megfőzi magát a kártya . Én nagyon nem ajánlóm hogy így használd .
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Horn3t: Köszönöm szépen a részletes választ!! Majd apámmal átnézetem valamikor, mert Ő jobban ért ezekhez a dolgokhoz. Igazából csak a GTA IV-gyel melegedett ennyire, de elég ritkán játszom. Meg inkább elkezdtem most régi játékokat tolni. Például SW KOTOR 1-2, Empire at war, The Bard's Tale, Lego Star Wars, stb. Mikor utoljára belekukkantottam a gépbe úgy rémlik hogy nincs gyárilag 1 venti se. Meg nagyon csendes is a működése!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Olyan aranyosak vagytok! Azt hiszitek ha most fél milláért lehet árulni (és el is lehet adni) egy vga széria belépő szintű leggagyibb kártyáját, majd ezután valaha is (számottevően) lejjebb mennek az árak? Nem nem fognak. Ha egy piacon egy nap el lehet adni egy liter vizet 5000-ért senki a büdös életben nem fogja 1000-ért adni.
Ez a helyzet valószínűleg így marad, jó eséllyel vége az ötven rongyos középkategóriának.
Ha ez így marad, valószínűleg sokan el fognak fordulni a PC-től és inkább konzolt vesznek majd. Egy csúcs VGA árából most veszel egy PS-t egy xbox-ot, meg egy vitát és még marad pénzed pár játékra is, egy lóbaszó tv-vel együtt. Érdekes idők lesznek ezek.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/02/27/189vgas.jpg
Szerintem ez már kezd lassan átmenni trollkodásba #1050
0
0
0
0
💬 2
LordSzalko avatar
@SuperPuma: Szép áron adják, már szinte megéri. Beállhat a Kazy mellé másodiknak 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Vagy csak mi vagyunk tudatlanok és az euro jár 570Ft környékén
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Este megnéztem a helyi PC bolt kínálatát. Egy gagyi 1050ti 82eFT, a 1650 pedig 125eFt. Ez most valami vicc, vagy máshol is ez megy?
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Árukeresőben is láthatod hogy ez megy, na meg hardver aprón is. Két napja adtam el az 5600 XT kártyám 200 ezerért. Vettem is egy PS5 konzolt... szóval miután "lehúztam" valakit, engem is lehúztak 😃 Persze én kismiska vagyok. Egy tag facebook csoportban 460 ezerért hírdette az RX 5700 XT NITRO+ kártyáját 😆 Most már levitte 359 ezerre. Legjobb deal ever.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@SuperPuma: Sajnos mindenhol ez megy. Apron is katasztrófa a helyzet. Most ha ki akarsz szállni a PC világból, vagy csak a kártyából, akkor nagyon jó idő anyagilag. Viszont most vásárolni nagyon nem jó döntés.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@V1VOnX: Az MX440 és a Pentium III nem drágult 😆
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

A gyári szoftverben, ami jár a videókártyákhoz, szokott lenni "tuning" opció. Pl, hogy "sima" módból átrakni a kártyát gaming, vagy OC módba.

Ezek érnek valamit? Több fps-t lehet így kihozni a játékból?
0
0
0
0
💬 1
Horn3t avatar
@Tibi_777: Esetleg 2-3 fpst . De többet nem . Kézileg nyúlsz bele többet ki tudsz belőle hozni . Játék és helyszín függő de akkor nagyon max +10fps . Viszont ezzel a kártyát meg lehet ölni vagy csökkenteni lehet a működési időt . De ha valahol nagyon kevés az fps még úgy is hogy lowon van minden meg kisebb felbontáson azon már igen nem segít a kézi tuning se . Kb akkor éri meg ha 26-27fps van és kézileg bele nyúlsz akkor ki tudsz belőle nyerni 32-33 fpst.
0
0
0
0
Horn3t avatar
Szóval vettem használtan egy RX 480 kártyát . És villog a kép játék alatt vagy elmegy . Ha elmegy a kép akkor csak úgy tudom vissza hozni a képet ha újra indítottam a gépet egész addig semmire se reagál a gép . Az imént megint villogót játék alatt le tettem asztalra a képet és a Radeon szoftver hibát észlelt mármint valami driverét . Hiba jelentést akart küldeni persze annak semmi értelme .. Kérdésem hogy maga a kártya kezd meghalni vagy tényleg valami driver hiba van ? display driver uninstaller programot használtam az előző videokártya driver törléséhez .
0
0
0
0
💬 9
J_DeeZ avatar
@Horn3t: Meglehet, hogy a kártya haldoklik, vagy esetleg csak a BIOS volt mókolva bányászat érdekében.
Én inkább visszavinném az eladónak, de ha erre nincs esély akkor egy BIOS cserét megpróbálhatsz, 2 perces művelet.
0
0
0
0
Horn3t avatar
@J_DeeZ: Szerintem maga a kártya ami kezd meghalni . Talán a ram vagy maga a chip . De a bios se kizárt mert amikor az oldalán lévő kapcsolóval át kapcsolom a másik biosra akkor arra már a videokártya driver se megy fel . Szóval elég érdekes dolgokat produkál ez a darab . És nem apró pénzért vettem bíztam is bent hogy mondom biztos jó lesz erre nem . Szerencsére az eladó cserélni fogja viszont reménykedem bent hogy a másik darabnak nem lesz semmi baja :/ .
0
0
0
0
J_DeeZ avatar
@Horn3t: Ismerősöm RX 580 Nitro kártyája viselkedett hasonlóan. Első BIOS-szal eldobálta a képet, második BIOS-szal pedig képet sem adott. Mint kiderült bányász BIOS volt rajta, ami belenyúl az időzítésekbe is, ezért sem volt stabil játékok alatt. Azóta újrahúztam mindkettőt, problémamentesen üzemel. De nyilván az a biztos ha az eladó inkább kicseréli, ez esetben nem is érdemes hozzányúlni.
0
0
0
0
Horn3t avatar
@J_DeeZ: Igen . Írtam is az eladónak hogy újra teszem a biost de mondta hogy akkor nem tudja garanciáztatni így nem nyúltam hozzá . Viszont nem tudom hogy meg e merjek egy cserét kockáztatni .. Mert mi van ha a másik kártya is majd ilyet produkál ? Ilyen képeket ad egyébként :

Lehet jobban járnék ha vissza kérném a pénzt ? ...
0
0
0
0
J_DeeZ avatar
@Horn3t: Huh, ebből mondjuk inkább memóriahibára következtetnék, amin egy BIOS csere már nem segít.
Ha cseréli az eladó akkor azért csak nem fog még egy ugyan ilyen hibás darabot kiadni a kezei közül... 😶
0
0
0
0
Horn3t avatar
@J_DeeZ: Fene se tudja . Mivel ezek bányász kártyák és gondolom 2016 óta használatba voltak ki tudja melyiknek milyen baja nincs . Vagy pedig lesz 3 hónap múlva és pont nálam . Akkor meg már nem is fogom tudni garanciáztatni .
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Horn3t: A bányász kártyák alulfeszelve komoly bios módosítások mellett üzemelnek. Gyakorlatilag egy bányász kártya sokkal inkább kímélve van mint egy játszós. Kivéve a ventiket természetesen, azok valszeg többet pihennek egy játèkra használt VGA esetében.
0
0
0
0
Horn3t avatar
@Memento Mori: Akkor ezt csak szerencsésen ki fogtam hogy vram hibás volt 😞 . Csak amit nem értek hogy az eladónál nem jött elő ez a hiba jelenség . Mert nálam ahogy Play gombot értem elő jött .
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Horn3t: Az ilyen helyzet sajnos mindig szar. Több szerencsét kívánok a következő VGA-hoz. Egyébként ha az eladó cseréli neked és más gond-probléma nem volt én cseréltetném vele és kész. A jelenlegi sajnálatos helyzetben összeteheted a kezed, hogy egyáltalán sikerült VGA-t venned, nem horror áron.
0
0
0
0
carl18x avatar
RX 570 mit ér most? 22 hónap garival 😃 Úgy elszáltak a kártya árak hogy mérgemben én is meghirdettem az enyém 140E-be! 😃 Hadd szóljon 😆............
0
0
0
0
💬 8
Arthur Morgan avatar
@carl18x: Legyen inkább 200k 😆
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@carl18x: 4 gigás nem ér annyit, sajnos a bányászok semmire nem tudják használni. Épp ezért csak a 6 gigásak vagy a fölötti kártyák ára szállt el.
0
0
0
0
carl18x avatar
@V1VOnX: Igen tudom néztem én is! 😞 így sajnos nem vinnék drágán.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Ha ezt tudom... Nekem volt egy 8GB XFX-em még egy év Marival, és decemberben 35-ért adtam oda ismerősnek...

Mondjuk annyit is érnek alapjáraton
0
0
0
0
carl18x avatar
@AMDMonsteR: Hát sajnos ezt nem tudhattad előre, kicsit vártál volna és szépen kaszáltál volna😃
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Mondjuk ismerősnek adtam oda, nem is lett volna szép dolog lehúzni
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@AMDMonsteR: Marinak lejár szavatossága egy év múlva?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@LordSzalko: Nem marad meg egy évig
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Üdv!

Vettem egy ASUS Geforce 710 passzív hűtéses kártyát tegnap. És nagyon meg vagyok vele elégedve. Teszteltem pár játékkal és amikkel én szeretek játszani (nem vagyok nagy játékos) azokkal tökéletesen megy! A kérdésem az lenne hogy egy ilyen kártyának mennyire szabad melegednie? Alapból ha csak fut a windows vagy megy a torrent és zenét hallgatok akkor 39-40 fokos. Délelőtt játszottam PCSX2 emulátoron a DBZ Budokai Tenkaichi 3-mal kb. 30 percet és utána megnéztem GPU-Z-vel és 65 fokosnak írta a videókártyát! Ez normális? Kicsit aggódom hogy túlságosan felmelegszik... Aki tud kérem segítsen! 😀
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@feher-adam1989: Az tökéletes hőfok egy passzív kártyánál!
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@zelcsi: Nagyon szépen köszönöm a választ! Akkor megnyugodtam!! 😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
@feher-adam1989: Nagyon szívesen! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Szeretnék egy Gtx 1650 super használt videokártyát venni. Ha valaki tud jelentkezzen!
0
0
0
0
💬 8
V1VOnX avatar
@soma77: Utánanéztél mielőtt olyan dolgot keresel, ami nem létezik? Nem úgy tűnik 😃.
Ilyen nem is létezik desktop vonalon, csak laptopoknál.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: Miért ne létezne GTX 1650 Super asztali vonalon?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Quadgame94: A super igen, de az nem TI.. TI-t írt először csak szerkesztette a hozzászólását..
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: Jaa így már értem.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@V1VOnX: Amúgy a sima 1650 sem lenne rossz. Takarékos, halk kártya még egy ventivel is, csak eszméletlen drága. Én ~73ért vettem újonnan, annyit persze nem ér, viszont 40ért igen jó vétel lehetne.
Spoiler!
Amúgy eredetileg ASUS ROG RX570-t akartam, csak az nem volt a boltban....rá pár nappal azért csak elüzleteltem egyre 😊
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@SuperPuma: Én 1650-et nem vennék az tuti, főleg ha garancia nincsen rá, bár még garanciával is fontolandó lenne számomra. Inkább egy 1060 6GB. Tudom idősebb, többe kerül, de többet is tud. Igaz garanciásat kifogni nehéz, ha nem lehetetlen.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@reszler112233: Én konkrétan 3 naposan cseréltem el, csak azért, mert nem nézett ki jól a konfiban 😊
Amúgy teljesítményre nem volt vele bajom. Túl van nagyon árazva, az viszont tény. A 1050Ti-nál jobb mindenképp.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@soma77: Itt találsz párat:
[url]https://hardverapro.hu/aprok/keres.php?stext=gtx+1650+super&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=[/url]
0
0
0
0
troger avatar
Sziasztok segítségre lenne szükségem!
Adott egy rtx 2080 super és egy Samsung 4K QLed Q80T 65coll
a probléma a 4k 120hz-el van, mivel az rtx 2xxx szérián "csak" Hdmi 2.0b kimenet van ami 4K 60hz-re képes de van rajta Display port 1.4 ami tudja a 4k 120hz-et, ehhez vásároltam egy CLUB3D Displayport 1.4 apa - HDMI 2.1 anya aktív adapter bízva benne, hogy működni fog, de a tervem csődöt mondott vagy valami beállítás beli problémám lehet, mert nem igazán akar működni. Van olyan játék aminél csak fekete képet kapok, de olyan is ami elindul csak épp 30Hz a max, ami ugye még a sima hdmi 2.0b nél is rosszabb.
A kérdés az lenne, hogy meg lehet e oldani a problémát vagy marad a videokártya csere mivel az RTX 3xxx-es szériába már van Hdmi 2.1 es kimenet?
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@troger: Ilyen TV-m van és teljesen jól megy HDMivel a 4K120Hz gond nélkül és RX 5600 XT kártyám van.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! 😃 Lesz GT 1010? 😃 Úgy látszik az Nvidia se akarja elengedni az 5 éves pascalt 😃
Már a GT 1030-nak sincs sok létjogosultsága, de jön még egy ettől is gyengébb.
Úgy látszik 2021 se lesz jobb mint év mint 2020! 😃
0
0
0
0
💬 2
botmunpls avatar
@carl18x: Valószínűleg maradt nekik egy vagon alkatrész amit nem tudtak mire elhasználni, és megszületett ez az ötlet valamelyik pénzügyisnél, hogy úgyis hiány van... Ha 10K alatt lenne akkor lenne némi létjogosultsága, mert kb annyi a prociknál az F és a sima modellek között az árkülönbség.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@botmunpls: Az a bajos, hogy még a GT 1030 is 26K-tól indul, szóval ennek inkább mondok 12K körüli árazást 😃
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Volna nekem egy 2060S az MSI-től. Ez az RT dolog, hogy működik bekapcsolási fronton? Szeretném kipróbálni az RT dolgot, pl AC Valhallában. Tavaszra lesz egy éves a kártyám, de még nem próbáltam ki RT fronton 😃 Hol, hogy kell ON-ra "varázsolni" ? és a DLSS is kapcsolgatni kell ki-be? Nem nagyon ástam be magam a témába eddig. És a mostani kártyám mennyire vinné a VR-t és milyent? gondolkoztam, talán karácsonyra meglepném magam eggyel.
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@csiribi: A RayTracinget játékon belül tudod a grafikai beállításoknál bekapcsolni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@csiribi: Hát... én wow ba feltoltam mindent koxra (az Rtx-et is) igazából azon kívül hogy megfeleződött az FPS-a játékba grafikai különbség egyenlő a 0-ával 😃 az, amit az AMD show-n mutattak be hogy a fény a tűznél úgy mozog a falon ahogyan a tűz a játékba... hát nem tudom de itt van most épp előttem egy tűz a játékban RTX off al és ugyan úgy szépen megy ez az effekt anélkül is 😃 ha bekapcsolom sem változik semmi.
Persze tisztába vagyok azzal is hogy ezt az effekt et nem egy majd 20 éves játékon kell megnézni,de ha már ezzel prezentálták akkor gondoltam lesz valami érdemleges benne, de sajnos nincs 😃
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Pontosan annyi értelme van, mint amennyi az rgb-nek is. Semmire sem jó, de el lehet érte kérni plusz pénzt..De ameddig van ilyenekre kereslet, addig kínálat is lesz. 😃
BF5-ben kipróbáltam, semmi nem változott, vagyis de, egy jó 30fpsel kevesebb lett.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@takumi: Magának mint technikának van értelme ezt nem én hanem egy magyar játékfejlesztő mondta, de még rohadtul gyerekcipőben van a dolog. Nem elég erősek hozzá a mai VGA-k még.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@bukta2: Wow RTX RT kevés sugarat használ, pont azért mert a jelenlegi RX-ek amúgy is gyengének számítanak az utóbbi szempontból.
0
0
0
0
LordSzalko avatar
@csiribi: Csak a támogatott játékokban tudod bekapcsolni mindkét funkciót, Valhalla speciel nem is támogatott szóval ott ne is keresd. Amelyik játék viszont igen annak a beállításait között találod a DLSS/RT opciókat.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Nem tudom miért, de valamiért úgy rémlet, hogy előbb a driverben kell valahogy bekapcsolni és utána megjelenik a játékban is a funkciók 😃 Akkor mostmár értem, hogy a Valhallában miért nem találtam eddig meg 😀
Szerintem akkor most az RT helyen jöhet e egy PS estére (pizza+sör kombó) Kellemes és tartalmas pihenős 7végét mindenkinek, jó kockulást 😉
0
0
0
0

Elfelejtett jelszóRegisztráció