Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bajusz avatar
Sziasztok ! Erdeklodnek , hogy ha a videokari homerseklet 80 fokon mozog az mennyire normalis ? ( gtx 1060 6gb)
Koszonom a valaszt !
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@Bajusz: Melyik gyártótól van az 1060? Csak mert a 80 fok igenis soknak számít hacsak nem referencia kártya, mert akkor normális lehet. Nekem az MSI 60 fok fölé sem megy vagy csak nagyon ritkán, bár ebbe azért a ház is beleszól.
0
0
0
0
Bajusz avatar
@reszler112233: Gainward a gyarto .
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Bajusz: Abból is pontosan milyen verzió?
0
0
0
0
bassus16 avatar
Lecseréltem a kis gtx 780-at egy 980 g1-re.
Azzal is meg voltam elégedve de érezhetően jobb a jelenlegi.
Nem bántam meg 😀
0
0
0
0
Gyikoc avatar
Miért szapulják egyre többen a 1050Ti-t?
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
wiza:
Megjött a kártya? Hogy tetszik?
0
0
0
0
💬 3
wiza avatar
@rambustibi78: Szia nem jött meg és szomorú vagyok UPS hozza azt írja a követés csak hétfőre hozzák. Pedig van valami arany szolgáltatásuk extra gyors kiszállításra azt kifizettem ,de minek?? egy normál csomag is itt van ennyi idő alatt.(csütörtök délelőtt rendeltem paypal -al fizettem és hétfőre hozzák bravó gyalog gyorsabb vagyok :/)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@wiza: Pedig általában amit csütörtökön rendelsz az már csak hétfőre érkezik meg leghamarabb. Én szerda reggel 8 órakor rendeltem PCX-től egy SSD-t és egy 2,5 colos külső HDD házat ami mai napon meg is érkezett. De ha csak szerdán 9 után adtam volna fel a rendelést akkor már nekem is csak nagy valószínűséggel csak hétfőre jött volna meg.
0
0
0
0
wiza avatar
@reszler112233: De a te rendelésed normál én plusz pénzt fizettem azért extra gyorsan hozzák ki!!!(ez egy külön opció volt)
0
0
0
0
wiza avatar
Hali,
tönkrement az asus rog nvidia 1080gtx ti kártyám 1,5 hónap várakozás után a szerviz rájött nem lehet javítani ,így vissza fizetik a vételárat.( HURRRÁ)

Most új karit akarok venni 1080gtx ti ,de valami oc , extreme, aorus xtreme...stb verziót ZOTAC és GIGABYTE karikat nézegettem (Nekem zotac fele húz a szívem)
segítség kéne szerintetek melyik 1080gtx ti kari most a legkeményebb a piacon?
(ebben az esetben az ár különbség nem számít mert elenyésző ilyen titán verziók kizárt nem érdekel)
köszi
0
0
0
0
💬 13
SuperPuma avatar
@wiza: Lehet megérné inkább várni az új sorozatra
0
0
0
0
wiza avatar
@SuperPuma: Kizárt ,hogy várok integrált videó kártyával még hónapokat.(Már most agresszív vagyok 😀 )
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@wiza: Hali!
Gigabyte 1080 Ti Xtreme Edition-t használok, az egyik legerősebb (gyárilag) ebből adódóan 300W TDP 2x8pin, és a legjobb hűtésű. Bátran ajánlom. Rengeteg kimenettel rendelkezik. A mérete sem mindennapi, erre figyelj, ha esetleg nem E-ATX házad van.
Egy pici videó, hátha segít a döntésben:

Összehasonlítás Zotac-l:
0
0
0
0
wiza avatar
@rambustibi78: Elég meggyőző Videó ,az alsót már láttam.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@wiza: Te tudod hogy vársz e vagy sem,de ugye azzal tisztába vagy hogy 70-80% os teljesítmény növekedés várható a 1080ti hez mérten... aztán nehogy megbánd,lehet picit több lesz az ára mert új lesz de sztem aki ennyiért vesz vga-t annak az a pár 10 ezer már nem számít. De persze a te döntésed... nem akarlak rábeszélni csak sztem ez lenne észszerű,főleg hogy egy 8700k duruzsol a gépedben milyen szépet mutatna mellette az új *Tiáj* kártya
0
0
0
0
wiza avatar
@bukta2: Erre nagyon egyszerű képletem van megveszem most a karimat kijön az új széria eladom a régit hozzárakok lóvét azt már meg is van az új karim és nem bánok meg semmit. Már látnám az új széria founder-it akkor talán megfogadnám ti-ket meg nem elsőre szoktak kiadni .
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@wiza: Miiicsoda probléma! 😂
0
0
0
0
wiza avatar
@rambustibi78: Na döntöttem ezt választottam AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition 11G
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@wiza: EXtra! Grat hozzá 😀
0
0
0
0
wiza avatar
@PC GAMER: Köszi! Bízom benne ,hogy ütős kari lesz meg úgysem volt még vizes kártyám most ezt is kipipálom.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@wiza: Gratulálok! Biztos brutál lesz 😜
0
0
0
0
wiza avatar
@rambustibi78: Te már csak tudod 😜 kösz a segítséget! Szerintem holnapra itt is lesz. 😀😉))
0
0
0
0
Andris18 avatar
@wiza: Nézd meg az msi 1080ti lightning z -t is
0
0
0
0
no avatar
KFA2 GTX 1060 OC 3GB videokártyáról mi véleményetek? Megéri 80 ezer forintot használtan?
0
0
0
0
💬 5
ors11 avatar
@koto9316: Újan is 80 körül van az ára ennek a márkának, szóval nem. Ha van pénzed akkor a 6Gb-os verziót vedd az 1060-ból, 95-96ezertől már lehet kapni újan. 3gigás meg van újan 71-72ezertől is.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@ors11: Szerintem amit ő írt azse használt..
De igazadvan 1060 6gigásat kell venni
0
0
0
0
Patkos6 avatar
@BenjaminHun: "Megéri 80 ezer forintot használtan?"
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Patkos6: óó fukk a vége lemaradt sry 😃
0
0
0
0
no avatar
@ors11: 460w táp eléghozzá ? FSP
0
0
0
0
xymano avatar
Hello
Az lenne a kérdésem, hogy a feladatkezelőben az Nvidia container a procinál 40 % őt használt lassú volt a böngészés ezért néztem rá. lehet hogy valami baja van a kártyának vagy ez normális?. A böngésző Mozilla volt miután kilöttem ezt a continert nem volt semmi gond. Legalábbis eddig.Ez lehet hogy az Nvidia adat gyűjtője lenne?
0
0
0
0
💬 2
wezz avatar
Hello! Egy ASUS GTX 560Ti 1GB-ról [(GV-N560OC-1GI ) LINK:---[LINK] --- ] van szó. Mi lehet annak az oka, hogy ha az Nvidia Control Panelban a legfelső, vagyis: "Az alkalmazás határozza meg" beállítást választom, ezután akár az MSI Afterburnerrel, akár az Nvidia Inspectorral feljebb tolom az órajelet, a feszültséget, a memóriát, a shadert, pontosan +25% OC-t nyerve ezáltal, akkor bármilyen 3D alkalmazást elindítva, pár percen belül meghal a driver. Szó szerint elfeketedik a kép, és amikor visszajön, már el sem lehet indítani a control panelt. Megszűnik létezni az egész nvidiás dolog. Míg ugyanezt csinálva, azzal a különbséggel, hogy azt a beállítást választom hogy kézzel beállítom a 3 lépcsős csúszkán, a Teljesítmény, a Kiegyensúlyozott vagy a Minőség beállítások közül bármelyikre téve, semmi baja nem lesz az overclockkal?
0
0
0
0
Rocky12 avatar
Hello. Nem néztem utána, lehet már tudni hogy mikor jön ki a következő Nvidia széria? Lehet lecserélném a kártyámat (is) és jó lenne már tudni h mikorra számíthatok rá.
0
0
0
0
💬 2
Moon_Breaker avatar
@Rocky12: Hallod, szó szerint egy góglizás helyett írtál ide egy két soros hozzászólást? 😂

https://pbs.twimg.com/media/Bu2vDSwCcAEXYjf.jpg
0
0
0
0
Rocky12 avatar
@Moon_Breaker: Rendben, igazad van 😃 😃 😃 Akkor ha minden igaz akkor majd ősszel veszek egy 2060/2070-et. Csak nem tudom milyen proci lenne a ,,minimum,, egy olyan kártya mellé.
0
0
0
0
rened avatar
Sziasztok!

Ideiglenesen levaltanam a gtx 960 2gb kartyam egy gtx 1060 3gb modellre. A stabilabb jatek erdekel nem a grafika feltornazasa. (ezt probaljatok amennyire lehet helyen kezelni)
Mivel egy eves terv lenne megerne ez a valtozat vagy mindenkeppen a nagyobb modellre kellene beruhaznom? A 1050ti ertelemszeruen nem lenne ertelmes valtas.
0
0
0
0
💬 5
FaLchioN avatar
@rened: Ha ideiglenesen, akkor bőven elég a 3 GB modell, ha utána úgyis nagyobb lesz a gépben.
0
0
0
0
rened avatar
@FaLchioN: Hat nyar vegen kis mellekesbol bejon annyi hogy tudjak komolyanban valtani es ha igazak a hirek jonnek ujabb kartyak is. Iden ugyis letudom a teljes fejlesztest.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@rened: És nyárra váltanál 1060-ra? Én kibírnám a nyarat, ha tudom,hogy utána úgyis összerakok egy bitangot.
0
0
0
0
rened avatar
@FaLchioN: Meg vennem kell : tap, ram, hdd, ssd, videokartya, monitor. Mivel szeretnek mar erzekelheto javulast kell egy jobb kartya(+monitor) Wildlands es Ac Origins kemenyen droppol (ubi + nem mai kartya). Szeretnem befejezni a megvasarolt jatekokat amelyek annyira nem igenylik a tobb ramot csak esetleg a kartyat. 1ev alatt meglatom milyen kartyara lenne erdemes valtanom lehetosegeim szerint.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@rened: Ha a 1060-at leváltod egy erősebbre hátha be tudod számítani valahol.
0
0
0
0
wiza avatar
Sziasztok akinek nvidia 1080 Ti -je van nem tapasztalt hibát ezzel a driverel 391.35-desktop-win10-64bit-international-whql???
0
0
0
0
💬 4
carl18x avatar
@wiza: Nekem 1050 van de ezzel a Driverrel tapasztaltam pár hibát! Böngészőba is szarakszik + néha nem emeli meg az órajelet 😃
0
0
0
0
Megaisten avatar
@wiza: 1.honapja van fen a driver de semmi problémát nem tapasztaltam eddig. 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@wiza: Nekem GTX1070 van, nincs gond.
De tanácsolom neked (és másnak is), hogy úgy tedd fel az új drivert, hogy előtte DDU lefuttat, gép újraindít, majd a telepítő. Egyrészt így lesz teljesen tiszta a telepítés, másrészt jó kis HDD hely fog felszabadulni.
0
0
0
0
wiza avatar
@Hunork: Köszönöm a válaszokat csak kíváncsi voltam nem driver hiba van. Olvasgattam egy kicsit az derült ki számomra a leírtak alapján gpu vagy vram hiba lesz. Vissza vittem garanciát kérve most vizsgálják kb. 10 munkanap ezen belül majd értesítenek. Most a prociba integrált vgaval tudom használni a gépet Intel UHD Graphics 630 meglepet a ,hogy a fortnite 3440x1440 felbontás 50p Hz mellett 15 FPS produkál ugyanez 1920x1080 50p Hz 30-40 FPS Ha azt mondom nektek ez a proci qurava jó minden értelemben akkor szerintem egyet értünk.

(Bocsi isten nem akartam káromkodni majd mondok egykét mi atyánkat!) 😀

Ui.: persze minden low-on (azt hiszem ránézek most Vass Gábor körmére csúnya lenne ha az integrált vga több FPS produkálna mit az Ő konfigja)
0
0
0
0
carl18x avatar
Használt piaci árazást nem értem .D Vaterán van egy tag, fél éve árulja 6000 ft-ért a 8500GZSITITT és érvel azzal hogy 1 gigás és milyen jó meg hogy képet add 😃 LOL Manapság már Luxus az is a képet ? Mikor bármelyik CPU-ba az integrált könnyedén legyilkolja 😃
Annyira bírom mikor vannak emberek akik nincsenek tisztában a hardver értékével 😃 HD 7770-et meg 8-9E körül ki lehet fogni, ami fényévekre van egy 8500GT-től 😃
+ A kokány gépembe 8500GT van, az is csak azért mert haverom nekem adta ingyen 😃 De egy fillért nem adnák érte.
De a GT730 4 gigás kokány szarok is elégé túl vannak árazva. A másik poén hogy a GT 1030 25-30E most újanta, annyiért tök drága.
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@carl18x: Lehet azért árulja mert jó pár év múlva már ereklye lesz az a kártya 😀 vagy a fene tudja... 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@bukta2: A működőképes Radeon 9800, na az ritka
0
0
0
0
Schwin94 avatar
R9 380 4Gb vs 1050,1050Ti. Ha lehet hinni a gépigény összehasonlító táblájának az R9 kemény 2% al jobb. De órajelben sokkal kevesebb, bár 256 bites.
Ti mit mondtok erre? Nem akarok cserélni csak havernak és lehet hogy rövid időn belül bátyámnak is ez lesz. Én meg csak kiváncsi lennék rá melyik a jobb. R9 régebbi de még mindig állja a sarat nálam.
0
0
0
0
💬 5
Yezi_ avatar
@Schwin94: Két különböző architektúrára épülő kártya, az órajel és a bitek összehasonlítása ebben az esetben nem éppen mérvadó.
A GTX 1050-től valamivel erősebb az R9 380, kb. az 1050 Ti teljesítményét hozza, játékfüggő mikor melyik teljesít jobban.
Azonos árban én mindenképp az 1050 Ti-t javasolnám, persze egy használt/garis R9 380(X) is teljesen jó vétel lehet ha korrekt árban van.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Schwin94: Tesztek alapján picivel erősebb a GTX 1050Ti a sima meg nem,mellesleg DX12 játékoknál úgy is elevényül a különbség. Én inkább a helyedben vennék ha közrejátszik használtan GTX 970-et.

[url]https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&prev=search&rurl=translate.google.hu&sl=en&sp=nmt4&u=http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-R9-380/3649vs3482&xid=17259,15700023,15700124,15700149,15700168,15700173,15700186,15700201&usg=ALkJrhjcYuIWcqdQt8JEB5eKzsMyotLcMw[/url]
[url]https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&prev=search&rurl=translate.google.hu&sl=en&sp=nmt4&u=http://hwbench.com/vgas/geforce-gtx-1050-ti-vs-radeon-r9-380&xid=17259,15700023,15700124,15700149,15700168,15700173,15700186,15700201&usg=ALkJrhhE9s4IfbM1lXJa7J_6-x6fOjHW_g[/url]
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@FoLey: MrJesus , FoLey:
Köszi a választ
0
0
0
0
Hunork avatar
@Schwin94: Bár előttem szépen leírták, hogy játéktól függ, melyik kártya az "erősebb", de a különbség nem nagy, illetve szerintem inkább az 1050Ti a nyerő. Amiben feltétlen jobb, az a fogyasztás: az 1050Ti majdnem háromszor kevesebbet energiát eszik, ami jó a gépnek (kevesebb hőtermelés), jó a villanyszámlának. 😉
0
0
0
0
no avatar
@Schwin94: 1050Ti jó választás lenne minimálisan többet hoz a 380-hoz képest + a támogatottsága viszont mérföldekkel jobb és hosszabb ideig az is marad.

Fogyasztás is lényegesen alacsonyabb, bár ez nem tudom mennyire számít nálatok.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Mostanában nem tudom a video felbontást 4k-ra állítani, eddig tudtam , habár csak 1080p-s a monitorom. Mi lehet az oka?Talán nvidia frissítés miatt , már lehet nem tartalmazza ezt a lehetőséget , vagy csak elállítottam valamit ?Ti tudjátok, vagy már ti sem? ASUS GTX1060-am van.
0
0
0
0
💬 8
V1VOnX avatar
@Dpoci: Minek akarnád eleve 4k-ra állítani ha a monitorod úgy sem képes rá és miért is zavar téged ez? Nem bírom felfogni..
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Szia!Zavarni nem zavar, csak nem értem hová lett a funkció!?Miért volt miért nincs már?
0
0
0
0
no avatar
@InfernoDante: Köszi szépen! A videó segítségével, még ha nem is teljesen arról szólt, sikerült visszaállítani , hogy tudjam használni a 4k-t, köszike!
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Dpoci: Hát de ha egy monitor fizikálisan maximum 1080p -t tud megjeleníteni, hogy a viharban tudnád 4K -ra állítani,
ezzel az erővel minek venne akárki is drága 4K monitort ha simán átállíthatja a FullHD -ját ?! 😃
Az valami glich lehetett a windowsban , attól még a monitor csak 1080p -t jelenített meg...
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Moon_Breaker: Moon_Breaker
Nem, mert ha displayportot használsz akkor a hd monitor tud 8k felbontást is, aztán röpül két kört a ház körül 😂 Csak ugye aki nem ismeri az összes beállítást... 😊
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Próbáld ki a Youtube-on, állítsd a minőséget ahol lehet 4-k-ra , vagy akár 8-ra , látni a különbséget egy FULL HD-s kijelzőn is.
0
0
0
0
no avatar
@Dpoci: YT-t ne vegyük már ide. Ott szimpla megnevezés a 4k köze nem igen van hozzá, de ez az összes ott beállítható felbontásra igaz.

Ha annyira "érezni" akarod a különbséget akkor szépen letöltesz egy 4k BD-t és össze veted az 1080p-s társával.

Youtube-on mindent, csak minőséget nem lehet tesztelni 😀
0
0
0
0
no avatar
Nekem van egy AMD Radeon 530 4gb gddr5 videókártyám ezt hogy tudom beírni az oldalra ? Mert nincs ilyen opció 😀
0
0
0
0
rened avatar
Sziasztok!

Indokolatlan fps droppok es 100% vga kihasznalas kinozza a gepem. Egyszer mar ujratelepitettem a windowst, de a problema meg mindig fent all. Otlet esetleg? Pl. siege 1080p taa(50res.scale) low grafika es par meccs utan nagyon droppol a jatek, konkretan jatszhatatlan. (Nem outbreak)

A homerseklet normalis.. Kb. egy honapja kezdodott a dolog. Ki mire tippel? (az uj lap,ram,proci jovoheten erkezik addig nem telepitenem ujra a gepet) Vga vasarlas csak par honap mulva fer bele, monitort is kell vennem.
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@rened: Lehet egy bányászvírus is. Futtass egy malwarebytes tesztet.
0
0
0
0
rened avatar
@reszler112233: En is gyanakodtam arra, de miutan a szuz windowson is jelentkezett a gond.. Megprobalom akkor este. Koszonom!
0
0
0
0
rened avatar
@reszler112233: Megnéztem, vírusom nem volt, drivert frissítettem, beállításokkal szórakoztam és 4-5óra játék alatt nem tapasztaltam problémát. Franc se érti. Köszönöm a tippet azért!
0
0
0
0
CuRi avatar
Na ahogy én látom kezd bedőlni a bánya 😀 Az utóbbi 1 hónapban igen meredeken csökkennek a videókártya árak szerencsére. 😃
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
Sziasztok !
A videokártyám hőmérséklete játtékok alatt maximum terhelésnél 77 C.Mennyire magas ez egy Gtx 1060-nál ?Nekem kicsit soknak tűnik egy ilyen alacsony fogyasztású kártyánál.
A ventik 1300-1400 rpmel forognak ilyenkor .
0
0
0
0
💬 23
Andris18 avatar
@H3AD5HOT: 83 C fokig elvileg még jó (92 foknál már nem működik), de szerintem is sok, olyan 60 C körül szokott lenni terhelésnél az a jó (jobb). A ház,hogy szellőzik elöl, hátul, fent , lent hány db mekkora ventilátor van? A tápkábelek nem gátolják a szellőzést? Sajnos nem értek annyira hozzá, de be tudsz állítani ventilátor profilt pl msi afterburnerrel (vagy hagyhatod automatikuson).
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@Andris18: Kettő 140 mmes és három 120as ventillátor van. Probáltam már hogy a ventiket a videokártyán 1700 rpmre állítottam ,levettem még a ház oldalát is ,de akkor is kb. 73 C körül volt.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@H3AD5HOT: Hát az fura. Három dolgot tudok elképzelni, valamelyik ventilátor rossz fele fúj vagy a videokártya valamelyikje nem működik vagy rossz hőmérő dióda(?). Remélem valaki jártasabb is hozzászól, sajnos én csak ennyit tudtam hozzátenni :/
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@H3AD5HOT: Vedd le a ház oldalát és nézd meg,hogy mennyit csökken. Nekem ház oldalával fent 71 fok max 70%-os venti mellett. Ház oldala nélkül meg 62 fokos 50%-os ventivel 😀. Nálam 5db venti van beépítve a házba. 2 elől,2 felül,1 hátul. A géped elhelyezése sem mindegy. A sarokban van bedugva talán?Az is gondot okozhat ha folyton a kifújt meleg levegőt szívja vissza előlről,ami körülette kering. Nálam lejjebb mentek a hőértékek pár fokkal miután elvettem a sarokból a gépet 😀.
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@V1VOnX: Kipróbáltam úgy, hogy levettem a ház oldalát + Msi Afterburnerben beállítottam,hogy magasabb fordulatszámon forogjanak a ventik. igy 68 fokig ment fel a kártya ,a ventik 77%-on 2400rpm körül forogtak.A gép nem a sarokban van,olyan helyen ahol friss levegőt szívhat.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Nekem például semmit nem számít , hogy leveszem a gép oldalát vagy sem.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@H3AD5HOT: Próbáld ki amit eddig javasoltak, én meg javaslom még az MSI Afterburner használatát. Abban beállítod, hogy automatán vezérelje a hőfok után a ventilátorok fordulatszámát. Aztán a beállításban állíts egy hasonlót mint nekem van, de lehet ettől drasztikusabb is ha nagyon melegszik még így is. Nekem egyébként így max 65 fokig kúszott el a kártya.

[LINK]
0
0
0
0
Andris18 avatar
@reszler112233: Spoiler!
26 fok mi a fene??
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Alapjáraton, igaz tálcán van az ETS2.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Andris18: Nekem is 25 -26 fokos idle -ben a GTX 1070 FE, max 55 körül 100% terhelésnél. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Moon_Breaker: Azért azzal a megoldással beb*szna ha nem lennének olyan jó hőértékek 😃 .
Először pislogtam is,hogy a FE hogyan képes olyan jó hőértékekeket hoznia aztán eszembe jutott,hogy te voltál az ,aki kicsit átalakította a kártyáját 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Andris18: Andris18
Az alapjárat... Látható,hogy se a core clock,se a memória clock sincs maxon ero idle-ben (alapjáratban) van a kártya
0
0
0
0
Andris18 avatar
@V1VOnX: mindenkinek akit érdekel:
Látom, hogy idle, de nekem is az 46C-on, mondjuk megy pár órája és a ventilátorok meg nem mennek.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Andris18: Leírom nekem hogy ennyi alapjáraton. Ugye volna az MSI Gaming app amivel lehet állítani a kártyát hogy OC, Gaming vagy Silent módban menjen. Ezen felül van egy lehetőség max fordulatra a gyors hűtésre, na meg az MSI felirat színét lehetne variálni.(Lehet van más állítási lehetőség is benne, de nekem gyakorlatilag a kártya megléte óta, az első napokban kevesebb mint 2 napig volt fent.) Ha ez nekem fent van akkor nálam is 60 fokig nem forog a ventilátor, de mivel nincs fent, így mindig forog a ventilátora. Bár ha jól rémlik, nekem is 40-45 fok volt az idle állapot a program fent léte alatt. Amúgy alapból Gaming módban van a kártya, de ha jól tudom, minden MSI kártya ami Ganing sorozat, az mind Gaming módban megy alapból.
0
0
0
0
no avatar
@H3AD5HOT: Szia !Nekem bizonyos játékoknál(Just Cause 3, GRID 2, )82 fokig is felmegy a kártya hője, lehet nekem is el van állítva az Afterburnerem.Most nincs kedvem megnézni, meg kicsit ki is estem a kezeléséből , amióta nem nagyon állítgattam.na megcsináltam , most 67 c-ig ment föl a GRID 2-ben a GPU hőfok.Azt hiszem az már egész jó.Köszi a kérdésed , így legalább ez is meg lett csinálva.
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@Dpoci: Köszönöm mindenki a segítséget, tegnap volt időm fórumokon utána olvasni és úgy látszik ezek az Evga kártyák ilyen melegedősek ,mivel másoknak is hasonló hőfokon üzemel a kártya.
0
0
0
0
wiza avatar
@H3AD5HOT: Nálam történt ,hogy vettem egy MSI 980GTX meleg volt kb. akörül amit írtál vettem egy GPU hűtőt amit fel is szereltem.
Szétszerelésnél kifagytam mikor látom ,hogy ez egyhetes orgi. csomagolásból vásárolt kártya hűtőpasztája grafitceruza keménységre volt kiszáradva.

Nem akarlak arra buzdítani ,hogy szétszed mert garancia vesztéssel jár!

Valamikor az ember nagy hibákat keres azt ilyen apró dolog a megoldás ,ami persze nem azt jelenti ,hogy nálad is ez lenne a probléma.
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@wiza: Én is gondoltam már erre,hogy a pasztával lehet gond,csak sajnos az egyik csavar ami a hűtőt tartja levan ragasztva egy kis matricával ha nem lenne már szétszedtem volna megnézni 😃
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@wiza: Újrapasztáztam a videokártyát és most már 77 fok helyett csak 72 fok körül van a hőmérséklete úgy ,hogy a ventik is az eddigi 1400 rpm helyett csak 1000el forognak.Egy elég érdekes dolgot vettem észre miután levettem a hűtőt és letöröltem a régi pasztát, mintha a vga felületén és a hűtőn is ahol érintkezik vele apró karcolás szerűségek lennének. Ahogy vegighúztam rajta az ujom éreztem ,hogy nem teljesen sima a felülete.
Látott már valaki ilyet ?
[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@H3AD5HOT: Nem tudom, de annak elvileg simának kéne lennie. Én régebben még a régi MSI N260 GTX Twin Frozr OC kártyámat pasztáztam újra, de annak totál sík volt a felülete. Mondjuk nekem azon mivel totál hideg volt rá volt száradv a paszta rendesen, de még úgy sem lett jobb hőfok mikor újrakentem Arctic MX2-vel. Valószínű csak kihűlve volt megszáradva és használat során lehet oldódott vagy nem tudom, de mivel hőfok nem változott, az is jól teljesített, így nálam szinte felesleges volt az újra paszta. Gari már nem volt rajta, de nekem is rajta volt még a garanciát védő matrica az egyik csavaron, de szépen le tudtam szedni és vissza is tenni, mintha szét sem lett volna szedve.
0
0
0
0
H3AD5HOT avatar
@reszler112233: Nekem jelentősen csökkent a kártya hőmérséklete pedig csak fél éves, garanciát védő matricát én is letudtam venni anélkül, hogy megsérült volna és visszatenni.
0
0
0
0
wiza avatar
@H3AD5HOT: Ilyet még én sem láttam elvileg tükörsimának kéne lennie ...Valahogy így.

[LINK]
0
0
0
0
GodSie avatar
@H3AD5HOT: 77 fok nagyon sok 1060 alatt .Ref kártyáknak annyi kb
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
Zoli869 avatar
@leone777: Dedó húzz vissza a f(osbookra) oda való vagy.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Zoli869: Szerintem csak itt káromkodja ki magát a bányászok miatt 😃
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@V1VOnX: Görgess lentebb. Még van egy válasza, amit nem a bányászoknak írt. 😃
0
0
0
0
armagedon32 avatar
sziasztok egy laptop 1070 erösebb egy asztali gtx 1060-nál?
0
0
0
0
💬 9
gigazte avatar
@armagedon32: Erősebb valamennyivel, de konkrét teszteket még nem igazán láttam róla.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@gigazte: De csak akkor ha elég erős processzor és memória is van a laptopban. Persze egy asztali 1060ra is érvényes ugyanúgy, de laptopoknál sokszor előfordul, hogy elég erős VGA van, de kevés hozzá a processzor. Vagy a fordítottja, hogy processzor elég erős lenne, de nincs hozzá illő VGA.
A kérdésre így csak úgy adnék választ, ha tudnám mi lesz mellette.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@reszler112233: erre a laptopra gondoltam csak 16 gb ramal
http://www.notebookpartner.hu/notebook/acer/acer-nh-q1teu-001.htm
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@armagedon32: Az a laptop képes lesz kihajtani az 1070-et azzal a processzorral. Ezen felül elég jó kis akkumulátor is van benne, van SSD is a rendszernek, minden másnak meg ott a sima HDD. Bár ha játék is cél akkor azt leváltanám egy 7200-at forgóra. Mondom ezt úgy hogy nekem is csak 5400-at forog az én laptopomban, de ot azért processzor és VGA is jóval gyengébb, így nem érzem azt sem lassúnak, főleg, hogy játszani ritkán játszok rajta, ha meg igen akkor max Need for Speed Underground 2 vagy Need for Sped Most Wanted 2005. Ezeket lazán viszi, de olyan közepes beállítás mellett az Euro Truck Simulator 2-t is elviszi ha kell.(Kipróbáltam.) Amit kinéztél laptopot meg az utóbbi játékot magas beállításon használva is vinnie kell.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@reszler112233: köszi akkor elvileg ez a kártya egy szinten van egy asztali gtx 980 al? jelenleg nekem egy egy asus g751jy van amibe egy i7 4750 proci gtx 980m van elvileg ennél 50-60% erősebb a gtx 1070. ac origin very high megy full hd 40 fps a witcher 3 full hd minden fullon 35 fps
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@armagedon32: Tálán picit fölötte. Az asztali GTX 980 egy szint az asztali GTX1060-al.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@reszler112233: rendben köszönöm. válaszodat
0
0
0
0
no avatar
@armagedon32: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@leone777: te rendkívül egy alpári tajparaszt kis kölyök lehetsz leone 😃
0
0
0
0
DDarkness avatar
Mikorra várható az, hogy mondjuk a 1080 nem 200 felett lesz jóval hanem újra 170-180? A 170 ti meg 150 a 1070 130 a 1060 meg 95-100K lesz?
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@DDarkness: Hát szerintem nem mostanába
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@DDarkness: Itt még 115-rt rendelhető 6GB-os 1060 ami nekem is van.[LINK]

Ennyiért még csak csak elmegy, de ha feljebb megy már nem.
0
0
0
0
norbi6 avatar
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni, vettem egy GTX 970-et. Működik semmi baj nincs vele, de alapjáraton 45-50 fok között működik így simán a windowsba. Terhelés alatt 70-75 fok között mozog. Az alapjárati 45-50 fok egy kicsit nem sok, illetve mit tudok ez ügyben tenni ,hogy mondjuk 35-40 közé lemenjen. Van benne 4 extra ventilátor is. Át kellene állítani a biosba valamit ,hogy jobban pörögjenek a ventik ?
Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
💬 7
Manyik75 avatar
@norbi6: MSI AB-vel csinálj egy ventiprofilt és kész....
0
0
0
0
norbi6 avatar
@Manyik75: okés, köszi
0
0
0
0
xCube avatar
@norbi6: Valószínűsítem, hogy a ventilátorprofil hőfokhoz kötött és ez a normál állapot IDLE -ben. Esetleg a paszta is száradt már eleget ahhoz, hogy növekedjen a hőfok. Nem tudom, hogy ez a kártya lekapcsolja-e a ventiket IDLE -ben, de ha igen, akkor még jó pasztával is jó ez az érték a hangszigetelt házadban (ezek a hangszigetelés miatt kisebb hőáteresztéssel dolgoznak). Mennyi a környezeti hőmérséklet? Mármint a szobában. Hol tartod a PC -t? Jól szellőzik, vagy be van szorítva és tudja szívni a saját kibocsájtott melegét?

Btw ezek az üresjárati hőfokok még mindig teljesen jók egy GTX 970 -hez. Az én vizes GTX 1080 -am 30°C -on van IDLE 21°C szobahő mellett.
0
0
0
0
norbi6 avatar
@xCube: Hát most hogy így mondod ,nagyon közel van a radiátorhoz és egyben az ablakhoz is a gép. (sajnos egyelőre csak így tudtam megoldani a szoba kialakítás miatt).
Azzal kompenzáltam már tegnap ,hogy kinyitottam az ablakot,közvetlen a gép mögött van mindkettő.
Így kapásból nyertem 10 fokot már csak 40-en mocorog.
0
0
0
0
Bronson avatar
@norbi6: Én is azt javaslom hogy afterburnerben csinálj egy fan profilt! az az alapjárati érték szerintem sok egy 970-nek, főleg aminek 3 ventije van és komolyabb hűtése... nekem a strix 970 alapjáraton 35c, úgy, hogy nem is forog a ventillátor rajta egészen 65 fokig... valamint az újrapasztázás is sokat segíthet! A be quiet házak nem épp a legjobb szellőzéssel vannak megáldva, de ugye melyik szinte néma háznak van olyan...? 😃 lehetséges hogy az is közrejátszik, esetleg a házon is emeld a venti fordulatszámot!
0
0
0
0
norbi6 avatar
@Bronson: Hát a házba nem nagyon volt beleoszlásom ,így adták a gépet 😃
Bocsi ha egy kicsit értetlenkedek, ehhez a részhez nem értek igazából. a házi fordulatszámot a BIOS-ba kell állítani ?
0
0
0
0
Bronson avatar
@norbi6: Igen, ott a legegyszerűbb!
0
0
0
0
mateahegyrol123 avatar
Sajnos nekem más problémám van, ráadásul lehet hogy nem is a Microsoft a hibás.

Radeon settings: HOST APPLICATION működése leáll...

Próbáltam már mindent... újra raktam a drivert, megpróbáltam az előző driverrel is (hát ha), aztán újra pakoltam a rendszert is (amúgy is ráfért egy friss, új rendszer), de ez sem oldotta meg a problémát. Nem tudok már mit kezdeni ezzel a problémával, talán majd a következő driverrel... Amúgy valaki tudja a megoldást ?

A válaszokat előre is köszönöm !
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
3.0-as VGA kompatibilis egy 2.1 alaplapi bővítőhellyel?
(Asus P8Z68 V-LX és egy Gigabyte Geforce GTX 105 Ti Windforce 4GB)
0
0
0
0
💬 2
zelcsi avatar
@zsolty87: tökéletes bele! 😀
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@zsolty87: Nem lesz gond használd egészséggel. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Alienware-t tervezek venni(laptop). Mit gondoltok mivel járnék jobban, egy gtx 970m-es Ali 17-essel, vagy egy Ali 18-as Dupla 780m-el? valakinek esetleg tapasztalata? Teszteket nézve a 780m sli-ben 980m teljesítményét hozza.
Köszönöm válaszotokat!
0
0
0
0
💬 3
Barni57 avatar
@csokee14: Szia!

A GTX-ek jobbak,szerintem jobban teljesítenek!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@csokee14: Nemértek hozzá de sztem 970m el jobban járnál de majd jön úgyis egy hozzáértő,jobban jársz ha megvárod 😃
0
0
0
0
no avatar
@csokee14: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Barni57 avatar
@HunSanyiX: Igen, szerintem is a gtx 970m-el jársz jobban,fentebb is erre akartam célozni.😀
0
0
0
0
no avatar
Valakinek van XFX HD7870 Tahiti Le VGA? Egyik cimborámtól vettem át. Kérdésem az lenne, hogy nektek hány fokon üzemel? Nekem gyári venti beállításokkal teszt alatt kb 75-85 körül üzemel. Afterburnerrel lejebb tudom vinni erősebb venti beállításokkal.
0
0
0
0
💬 5
hashimoto avatar
@csancsok: A 70-80 fok okés, ha a hűtővel trükközöl, és úgy alacsonyabb, akkor mégjobb. 90 és afölött már nem túl jó, azt ne érd el.
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Köszi. kicsit sokaltam, de utánaolvastam én is és hasonló értékeket írtak.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@csancsok: Ilyenek ezek az AMD-k 😃
Volt egy ideig 7970-em, az 90-100fokon ment.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@hashimoto: Nem csak AMD kártya képes magas hőre ha nem figyeled. Nekem az MSI N260GTX Twin Frozr OC kártyám anno ha nem én lőttem volna be az Afterburnerben a hőfokhoz mért beállításokat, (Egyedi ventivezérlés.) akkor az képes volt 70 fok fölé is menni. Ahogy be volt állítva viszont max 65-ig mászott el.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Nekem is gyári hűtővel magas volt.
Lecseréltem egyedire a hűtést.
Pedig gyári hűtése szépen. 😞
0
0
0
0
armagedon32 avatar
sziasztok szerintetek melyik laptopban jobb a videó kártya ebben egy gtx 980m van 8 gb https://www.emag.hu/asus-rog-g752vy-gc347t-17-3-gaming-notebook-szurke-windows-10-90nb09v1-m04070/pd/DFRD17BBM/?X-Search-Id=9821157081da29120f0b&X-Product-Id=17165949&X-Search-Page=1&X-Search-Position=1&X-Search-Action=view

vagy ez ebben egy gtx 1060 van 6 gb most csak a videó kártya érdekel a különbség aki konkrét adatokat tud mondani hogy melyik a jobb kártya és hogy miért teljesitmény stb.. azt meg köszönémhttps://www.emag.hu/asus-rog-17-3-notebook-szurke-freedos-g752vm-gc006d/pd/D4TT17BBM/?X-Search-Id=7a733da279564786924c&X-Product-Id=17166353&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Search-Action=view

pl hány % különbség van a 2 kártya közt meg stb melyiket érdemes meg venni?
0
0
0
0
💬 6
Andris18 avatar
@armagedon32: Ha sok mindent szeretnél összehasonlítani itt egy link:
[LINK]

12-16-20%-kal jobb az 1060m mint a 980m.

Még egy másik összehasonlítás:
[url]http://***/gpus/GeForce-GTX-980M-vs-GeForce-GTX-1060-Mobile[/url]

Meg pár játékteszt amiben nagyrészt az 1060m a jobb
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@Andris18: köszönöm a segitséget . csak akkor azt nem értem hogy a gtx980m laptop amit be linkeltem az miért drágább a másiknál ? amugy nekem egy asus g751 jy van . szerintem nem ér anyit hogy váltsak nem anyira jelentös a különbség
0
0
0
0
Andris18 avatar
@armagedon32: Az olcsóbban még ssd is van a hdd mellett szóval rejtély az egész. A te gamer laposod még egy ideig szerintem elég lesz 😀 , persze ez mindig a felhasználó igényein múlik.
Spoiler!
Szerintem ennyi pénzből érdemesebb egy gamer pc-t összerakni, de biztos megvan az indok amiért laptopod van, ne vedd ezt sértésnek/támadásnak, csak ha majd terveznél váltani és nem lenne fontos a könnyű hordozhatóság akkor egy pc ár/értékben messze a legjobb választás.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@Andris18: köszi😀 igazából csak a videó kártyát szeretem volna ha erösebb lenne de úgy gondolom hogy ez a gtx 980m ami nekem is van böben elég föleg igy a teszteket nézve a gtx 1060 szemben nem ér anyit a váltás .. majd idövel valamikor 1-2 év mulva gtx 1070 le megy az ára .
0
0
0
0
Andris18 avatar
@armagedon32: Nincs mit! Addigra már lesz 2070 meg 3070 😂 meg ki tudja mi fene? 😆
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@Andris18: Szólj hozzá...😆
0
0
0
0
DDarkness avatar
Hali. Most tervezek venni egy olyan R9 270-et ami egyik pillanatról a másikra játék közben csak úgy összeomlott, és csak csökkentett módban megy driver nélkül, driver telepítése közben elmegy a kép és újraindul a gép. Szerintetek menthető ez a kártya? Mi lehet a baja? Hőlégfúvó megoldaná?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@DDarkness: Szerintem ilyenért nem kellene pénzt adni.
0
0
0
0
DDarkness avatar
@Puffin: Hát tudom, de ha adja pl 2-3K-ért, és ha van rá esély, hogy meg lehet csinálni, akkor megkockáztatom.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! ASUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 videókártyát szeretnék venni az új gépembe,viszont csak régi monitorral rendelkezem,egyenlőre nem fér bele a keretbe egy új vásárlása. Egy DVI-VGA adaptert keresek hozzá,de nem szeretnék rosszat vásárolni,ezért szakértői hozzászólásra lennék kíváncsi,milyen típusú adaptert kéne vennem?
(Falun lakok,sajnos számítógépes szaküzlet nincs a környéken,tehát neten rendelném) Így,ha valaki tudna adni egy pontos linket akár,milyet kéne vennem azt nagyon megköszönném ! 😀
0
0
0
0
💬 4
xymano avatar
@Ghostos: hello
én ilyet használok és nincs vele semmi gondom
https://www.conrad.hu/hu/displayportvga-adapter-1x-displayport-dugo-1x-vga-alj-fekete-aranyozott-renkforce-1404058.html
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Ghostos: Régi DVI-I csatlakozós a monitorod ? Ha igen,akkor ilyet vegyél. Én ezt használom és tökéletesen működik GTX 1080-al. [LINK] . Mondjuk én november közepén vettem és akkor mindössze csak 6k volt ,most majdnem 9000.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Régi D-sub csatlakozós a monitorom,de az általad linkelt adapter is jónak tűnik. Vagy lehet hülyeséget mondok? Tehát a lényeg az,hogy a videókártyán csak DVI csatlakozó van,a monitorom viszont D-Sub csatlakozós,tehát az általad linkelt adapterhez hasonlót (vagy pont ezt?) keresem. Fentebb nem fejtettem ki ezt így pontosan,elnézést.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Ghostos: Tudsz esetleg képet készíteni arról,hogy milyen féle D-sub csatlakozód van? Több fajta van ugyanis. Van maga az aljzat illetve a dugó valamint a soros csatlakozó.
0
0
0
0
rollo avatar
Szevasztok ! Az mitol lehet ,hogy ha belepek eggy jatekba pl. BF1 elkezd sercegni a kartyam (eppen hogy ,de hallani).Azt hittem eloszor a ventik valameike ,de nem 😞 . Terheles alatt csinalja sajna 😞 (1080 evga-m van)
0
0
0
0
💬 11
PC GAMER avatar
@rollo: Pár tojást is dobj rá,hogy ne magában "sercegjen" a kártya! 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@PC GAMER: Sajnos ez nagyon sok közép illetve csúcskártyánál fenn áll ez ellen nem tudsz mit csinálni együtt kell vele élni,majd megszokod.
Úgy tudom hogy gariban sem veszik vissza ezzel a hibával a kártyát mert a kártya működik hibátlanul csak ez a hang sokszor zavaró
0
0
0
0
rollo avatar
@bukta2: Hat igen mukodni mukodik rendesen 😀 szerencsere. Remelem nem lessz nagyob baja.
0
0
0
0
bybeni avatar
@rollo: Terhelés alatt tápegységeknél is hallani hasonló "cicergést". Konkrétan dolgoznak a kondik, vrm-ek, csak ugye terhelés alatt ennek hangja van
0
0
0
0
Bronson avatar
@rollo: Coil whine a jelenség neve, teljesen normális, általában akkor jön elő, ha sok az fps, pl játékok menüjében. némely kártyánál hangosabb, némelyeknél alig észrevehető...
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Bronson: Ahogy Charles barátunk is írja teljesen normális jelenség (sajnos) ha az ember ennyi pénzt áldoz egy kütyüre akkor elvárja (legalább is én elvárom) hogy hibátlan legyen,nem is értem ezeket hogy engedhetik így kiadni...
0
0
0
0
Kehbya avatar
@Bronson: Borderlands 2, menüjébe ez még hangosabb. 😃 De <3 Bronsonnak <3 jár a keksz... Coil Whine ez 😜
(UI: kérdező nyugodjon meg, nem lesz semmibaja se a kártyájának se a gépének... ha nem pittyeg nem robban) 😆 Csak viccelek... ne aggódj, ne kattogj rajta.
Üdv Kehbya! 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Kehbya: Lassan kerregni fog mint nagy terhelésnél a 10A-s kismegszakító
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Kehbya: "ne kattogj rajta"
A kártya megteszi helyette is 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Kehbya: Kehbya 1000 meg 1 éve nem láttam már tőled kommentet! 😃 de akkor ezek szerint élsz még! Gyorsba meg is lestem a masinád hátha változott már valamit de látom még mindig csak kenyeret pirítasz 😆😆
0
0
0
0
no avatar
@rollo: Probléma nem lesz vele, ez sajnos ilyen sok kártyánál előjön nekem anno a 980 SLI-nél csak az egyik produkálta ezt pl. Jelenlegi 1080 (ROG STIX) nem produkálja, míg ismerősömé igen. Szerencsejáték igazából.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Sziasztok!
GTX1070 és GTX1070 Ti között teljesítményben kb mennyi különbség lehet? Megéri azt a kb 15000 Ft pluszt a Ti?
0
0
0
0
💬 8
Yezi_ avatar
@Arnybiro: Igazából az 1070 Ti már majdnem 1080 szint. Viszont aprón 162k-tól kapni új, 3 év garis 1080-at, ha hasonló árban nézted az 1070 Ti-t akkor érdemes lenne inkább erre benevezni.

[LINK]
0
0
0
0
Arnybiro avatar
@Yezi_: Gondolkoztam 1080-on is, viszont néhány hónapja cseréltem monitort, 1080p-re, amit mostanában nem tervezek lecserélni. 1080 biztos sok lenne rá, ezért szemezgetek 1070-nel. Még Januárig átgondolom, annál előbb úgyse cserélek már.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Arnybiro: 1080p-re egy sima 1070 is elég szerintem. Ha viszont már 1070Ti akkor inkább sima 1080.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: 1080 meg csak is gddr5x es memóriákal szerelt verzió
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Arnybiro: nem sok 1080p-re az 1080-as főleg ha gondolsz a jövőre is
legalább egy darabig minden maxon fog menni
0
0
0
0
Arnybiro avatar
@MC MaRcI: Na igen, ezek azok a dilemmák amik rágnak engem. Most inkább túl sok a 1080 ha csak 1080p-ben akarok játszani, főleg 60hz-es monitorral, de a jövőben meg sokáig bírná. A tavaszi upgarde-et is úgy terveztem meg, azért vettem erősebb procit mint előtte terveztem hogy sokáig bírja.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Arnybiro: Jelenleg lehet sok egy 1080 1080p-re, de 2-3 év ha nem kevesebb és már kelleni is fog, amilyen ütemben fejlődik a technika. Na meg a rosszul optimalizált játékok, amikből van elég, még az 1080-at is képesek lehetnek kifektetni. Processzorod bőven meg van hozzá, hogy meghajtsa az 1080-at ha kell. Addig meg max nem 99%-on fog menni minden játékban hanem kevesebbel, ha nem kell akkora teljesítmény.

Mondom ezt úgy hogy nekem 1060 van, 1070 jobb lenne, de a keret akkor nem engedte.(Most sem engedné.) A Régi 2005-ös Most Wanted-ben 70% fölé nem megy a kihasználtsága az 1060-nak.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
@reszler112233: Végigböngésztem ha-t találtam is jó ajánlatot, ha januárban sikerül elintézni az üzletet akkor megállapodok egy GTX1080-ban.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy tudja-e valaki, hogy a HD 7970-es vagy az RX 560-as videokártya vajon működne-e egy LGA 775-ös foglalatú alaplappal? Az alaplapom Gigabyte G41M Combi (Rev.2.0)

Köszi
0
0
0
0
💬 3
SuperPuma avatar
@csancsok: A 7970 biztosan menne, az RX560 meg jó kérdés. Technikailag nincs akadálya.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Köszi a választ. Sajnos 7970 már újonnan nem nagyon látok. Az RX 560-ra meg valaki írta a neten, hogy az alaplapja nem kezeli.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@csancsok: Itt éppenséggel van egy új, fóliás ASUS HD 7970 DCUII, bár gari már nincs rá mivel cseredarab.
[LINK]

Egyébként az RX560-nak is menni kellene abban a lapban.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Egy elég általános kérdésem lenne, de próbáljuk meg.

Nézegettem videókat a GTX 1050 ti-ről. 1080p-ben, magas beállítások mellett is volt olyan játék, aminél 60 felett volt az fps, átlagban is 40-50 körül volt.

Kérdésem: nekem a monitorom az csak 19-es, tehát 1440-x900-ban még jobban vinné a játékokat mint 1920x1080-ban igaz?

A kártya mellé i5 7500-at, és 8 gb ddr4 ramot gondoltam. Vagy 16 gb kellene?

Köszi, és kellemes ünnepeket!
0
0
0
0
💬 6
ssjgod10xkaioken avatar
@tibi222: Igen kisebb felbontáson jobb eredményeid lesznek fps számban.

8gb is elég, de ha van rá mód a 16gb az a jövőre nézve jó választás.
0
0
0
0
no avatar
@ssjgod10xkaioken: Szia!

Közben nézegettem az 1060-ról is videókat, elég nagy a különbség. Érdemesebb lenne azt venni, és a ramból is inkább a 16-ot.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@tibi222: Az 1060 lényegesen erősebb mint a 1050ti de abból a jövőre nézve inkább csak a 6gb osat vedd,ramból meg 16 elkell már főleg a jövőre nézve.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Persze, érdemesebb inkább a jobbat már egyből, minthogy utána kínlódás legyen vele.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Még annyi, nem tudom, hogy lényeges e, hogy 1151-es lesz a proci és az alaplap.
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@tibi222: Persze, ha akarod hogy működjön is.
😃
0
0
0
0
norbi6 avatar
Sziasztok !
Kérdésem az ,hogy van egy gtx 770-es videókártyám ,ezt le akarom cserélni. Amin gondolkodtam az a GTX 980 v. 1060.
A teszteket nézve nem igazán látok nagy különbséget ,hol itt van+5%-al több teljesitménynövelés hol a másiknál.
Melyiket ajánlanátok ?
Illetve a 770-est mennyiért tudnám eladni ?
Köszi a segítséget.
0
0
0
0
💬 1
ssjgod10xkaioken avatar
@norbi6: Ha a fogyasztás számít akkor 1060.

2gb-os 770ek 30-40E között mennek.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Kérdésem. Ha egy kártyát napi szinten 16-18 órát makszon pörgetek (bányászat), mennyire csökken az élettartama? A kártya Gigabyte GTX 1070 G1. Olyan 72-76 fok között mozog a hőmérséklete. A kártya már 15 hónapos és így már nincs rajta garancia és nem szeretném, ha pár hónap alatt kipurcanna. Főleg azért mert most jelen pillanatban drágább, mint 15 hónapja.
Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
💬 8
Moon_Breaker avatar
@Kish24: Logikusan gondolkodva nem igazán tesz jót semminek ha intenzíven használják maxon, de elvileg bírni akell neki.

btw gy darab 1070 -el bányászol? Nem tucatjával szokták őket befogni munkára? 😲
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Kish24: Egy gyors kérdés. Újonnan vetted a kártyát? Ha igen hogy a fenébe nincs már rá garancia mikor manapság minden ilyen értékű VGA-ra 36 hónap jár az az 3 év?
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Németországban vettem az Amazon.de-től. Mivel eltűnt a garancia gomb mellőle, így úgy gondolom nincs már rá. De jobban utána nézek akkor.
Moon: nem Bitcointot bányászok. Azt már 1000 kártyával sem éri meg. Vannak más cointok. 😉
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Kish24: Oh, és azt a más coint egy kártyával megéri bányászni ?!
Akkor miért nem csinálja ezt majdnem mindenki ? 😊
0
0
0
0
no avatar
@Moon_Breaker: Mert sokan lusták utána járni. Én olyan cointot bányászok, ami még új. 1 éve van a piacon és én is véletlen akadtam rá, de már 320 dollár 1 egész. Kb 50szer gyorsabban jön mint a bitcoint és el tudod adni bitcointért. De ehez sem érdemes régebbi vagy sokat fogyasztó kártyát venni. Legideálisabb a Gtx 1070 és az RX 570. Nem leszel milliomos, de havi 40-60 dollárt pluszba kitermel. Aztán lehet később többet is fog érni amit most kibanyasztam.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
@Kish24: "de havi 40-60 dollárt pluszba"
Abban már benne van a kb. 150 wattos áramfogyasztásának az ára is? (+ mellé a tény hogy a PC is megy)
0
0
0
0
no avatar
@cszolee79: Ebből már minden levonva. Tisztán ennyi landol a zsebembe.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Kish24: Hu az egész korrektül hangzik. Sok sikert. 😀

(ahoz hogy minél tovább nyúzhasd a kártyát szerény véleményem szerint főként egy jó belsővel rendelkező táp kell, meg egy jobb féle alaplap. (+ egy márkás túlfesz\túláram védős elosztó)
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
" Kihajtja e? " kérdések előtt próbáld ezt az oldalt : http://thebottlenecker.com/#project[url][/url]
0
0
0
0
Ayistion avatar
Sziasztok. Szükségem lenne egy kis segítségre. Vásároltam egy laptopot, amiben van egy 2GB-s dedikált AMD VGA. Az volna a kérdésem hogy az "AMD Crimson" miért a dedikált videókártyát jelzi elsődlegesre? Át állítottam nagy teljesítményre mindent, de semmi változás, nevezetesen a League of Legends játékkal próbáltam ki. Olvastam azt hogy játék közben át vált integráltról dedikáltra, de én ezt nem vettem észre. Az FPS jelző épp hogy eléri a 60-at... Kérdésem az volna hogy miképp is tudnám megoldani hogy a dedikált videókártyát használja a gép? Driver fentvan.https://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/11/27/155N_vtelen.png
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Ayistion: Azt hogy mikor vált át nem fogod észrevenni mert már a játék indításánál kiválasztja melyiket fogja használni.
Na most nekem Dell laptopom van egy Radeon HD8850M-el kiegészítve. Nekem van egy olyan opcióm, hogy az aztalon a jobb egér kattintása után van egy olyan lehetőség, hogy Váltható grafikus rendszer konfigurálása. Itt be lehet állítania minden programot/játékot, hogy energiatakarékos legyen vele vagy nagy teljesítménnyel menjen. Én minden játéknál nagy teljesítményt adok meg ha magától nem arra állna. Lehet ez nálad is meg van csak még nem találtad meg.
Másik az hogy csak simán akkuról próbáltad vagy kapott áramot a laptop a dolog közben? Én azt vettem észre hogy hiába van úgy állítva a laptopom, hogy akkuról is mennie kéne adott játéknak lagg nélkül, mégis ha nincs bedugva a töltő akkor laggol elég rendesen.
0
0
0
0
Ayistion avatar
@reszler112233: Na igen, csak én nekem jobb kattintással az asztalon nincs ilyen opcióm. Nem akksiról próbáltam hanem úgy hogy a táp rá volt dugva, és kapta az áramot. Mikor nem kapott áramot csak akksiról ment akkor viszont nem laggolt közben a játék, hanem ugyan úgy futott.
0
0
0
0
Mariann294 avatar
Kinek mi a véleménye erről a 0 rpm fan dologról? Tehát amig el nem kezdesz játszani addig nem pörög a venti. Ez a ventinek mindenképp jobb hosszabb távon, na de a videókarinak is?

Én úgy olvastam hogy az ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB nem támogatja ezt a 0 rpm funkciót. A Gainward GeForce GTX 1060 6GB viszont igen, ezért hiába tetszik jobban az Asus, a Gainwardot választottam, márcsak azért is mert ennek ellenére olcsóbb.

Mit gondoltok erről?
0
0
0
0
💬 3
Moon_Breaker avatar
@Mariann294: Ez a "0rpm fan technika" már kb. 5 -6 éve jelen van a videókártyák piacán.
Nekem is volt már 6 ilyen kártyám, úgy hogy ne aggód bátran merem állítani hogy bevált dologról van szó. 😀

Az Asus kártyáján a venti gondolom azért kell hogy egyfolytában menjen mivel OC verzió (Overclockolt) a GPU -ja tehát jobban melegszik.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Mariann294: Hát ez tévedés mert nekem is ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB-os vga-m van és annak sem mennek a ventijei csak 60 fok felett. 😉
0
0
0
0
eldar1n avatar
@Mariann294: Nekem van otthon egy Asus gtx 1080 meg egy 1060 mind a kettőn van 0 rpm funkció default bekapcsolva, szerintem nincs olyan változat amiből ez hiányozna. Nekem is ezek már a sokadik ilyen 0 rmp-es kártyáim eddig egyiknek sem volt gond a ventilátoraival, szerintem jó funkció hogy netezés vagy kisebb játékok alatt nincs hangja a VGA-nak.
0
0
0
0
Su Metal avatar
Nem igazán gond, de zavar.
PCIe karit használva, az aida64 szerint dedikált és dinamikus memória használatom is van.
a dinamikus lassú. a biosomban pedig nincs opció a kikapcsolására.
nem lehet mégis kikapcsolni valahol?
talán ez lehet az oka, hogy a Final F. 13-2, ciklusos 3mp es időközönként megröccen egy pillanatra.
miközben a fraps szerint stabil képkockaszámmal fut. (csak ennél az 1 játéknál tapasztaltam)
0
0
0
0
no avatar
Halik!

MSI HD 7970 Light. megérné egy gtx 970re cserélni? Olyan 200 eur értékig. fx 8350 mellé.
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@Black-Goku: A GTX970 mindenképpen erősebb, de én 60 ezret biztos nem fizetnék ezért a különbségért (átlagosan 30%)
Régi kártya elad, és 970 megvesz, a különbözet X, úgy igen. Ezért amúgy már GTX1060 3GB is beszerezhető újonnan, garanciával, sokkal kevesebb fogyasztással.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Kicsit félre érthetően írtam sry.. pontosítva, olyan 200-220 eur lenne a keret egy másik kártyára.. (régi vga ára benne). Vagy várok kicsit s akkor 1060 hm.
0
0
0
0
zsolo avatar
Nem pörög fel a VGA-n a venti, ha elindítok bármilyen játékot, és felmegy a hőfok 80-90-re, mi lehet a gond..?
0
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@zsolo: 60 fokig még érthető lenne ha nem indulna, de a fölött már mennie kéne. Manuálisan nem tudod felpörgetni? Nekem az MSI-t a Gaming appon keresztül ki lehet pörgetni max fordulatra rövid időre manuálisan.
0
0
0
0
zsolo avatar
@reszler112233: Most jó, sikerült, de eddig sosem csinálta ezt! érdekes...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zsolo: Magától javult meg vagy fel pörgetted manuálisan és utána indult el? Csak érdekel, mert mindig tanul valamit az ember.
0
0
0
0
zsolo avatar
@reszler112233: manuálisan, azóta jó! remélem nem lesz több ilyen 😃
0
0
0
0
Mariann294 avatar
Sziasztok!

Gépet szeretnék újítani. AMD FX 6100-at Ryzen 1500X-re cserélném, a kártyámat ami egy Gigabyte GTX 750 TI pedig egy GTX 1060 6 GB-osra, Asus Dual változat a kiszemelt.

De most csak egy dolgot tudok cserélni. A következőt csak pár hónap múlva. Melyik legyen először? CPU vagy GPU? Játék a fő szempont.

És mi a véleményetek, egy VGA -> HDMI átalakítóról? Konkrétan erről:

[LINK]

A monitoromon csak VGA csatlakozó van. 1920x1080 60 hz.
A kártyán pedig csak HDMI, DVI-D, és DisplayPort.
0
0
0
0
💬 5
bukta2 avatar
@Mariann294: Sztem VGA legyen az első,utána jöhet a CPU de várd meg egy hozzáértő véleményét is
0
0
0
0
Hunork avatar
@Mariann294: Szia!

A CPU és a VGA is megfelelő, jó párosítás. A Dual-t néhányan nem szeretik, de szerintem simán elég a 2 ventis mód az 1060-hoz, nekem az 1070 sem megy két ventivel (igaz, Palit GameRock) 50-55 fok fölé.

Az átalakító nyilván jó lesz, különben nem árulnák. 😀 Viccet félre téve: ez mindig csak akkor derül ki, ha már kipróbáltad. Mondjuk én egy komplexet vennék, amiben nincs kábel. Például:
GEMBIRD HDMI VGA/D-Sub Átalakító A-HDMI-VGA-02
LANBERG HDMI VGA/D-Sub Átalakító AD-0016-BK

Kicsit drágábbak, de a műfajban nagyon megbízhatóak: Delock, Sandberg cuccok 5 ezer körül.
0
0
0
0
Mariann294 avatar
@Hunork: Köszönöm Hunork!

És te szerinted CPU-t vagy GPU-t vegyek először?
0
0
0
0
Hunork avatar
@Mariann294: Hááát. Leginkább mindkettőt. 😀
De én az alapján döntenék, hogy most a sok black friday alkalmával melyik az olcsóbb. És ugye a CPU esetén gondolom alaplap és RAM is kell. Ha ezt a hármast nagyon jó áron be tudod szerezni akciósan, én ezeket venném, mert VGA ügyben már normális lett a helyzet, és mindig lesznek akciók. Vagy fordítva csinálod, a pénztárca dönti el ebben az esetben.
0
0
0
0
Mariann294 avatar
@Hunork: Hehe, ha a pénztárcám engedné akkor persze 😀

Igen, én is így gondoltam, hátha lesz valami akciós a black friday-kor.

Köszi!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
játék közben vízszintes nagyon halvány átlátszó csíkok szaladgálnak fel vagy le
vga hiba?
neten azt olvastam az a baj hogy a kártya ugye dvi-csatlakozós a monitor meg vga-s és így átalakítót kell használom hogy össze tudjam kötni
és hogy ezért van
szerintetek?
kártya tökéletesen megy és csak játék közben van ez asztalon netezés közben youtube film semmi ilyet nem tapasztalok
0
0
0
0
💬 15
hashimoto avatar
@MC MaRcI: Eddig tartott a 970? 😃
Nekem is így kezdte a 280, egy csík, két csík, volt kép, nincs kép, oszt szevasz, ment a kacatba. 😃

Amúgy meg a GPU dögledezik, vagy túlmelegszik a kártya (lehetséges, mivel csak játék alatt jelentkezik).
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@hashimoto: 60 fokos 😆
hát nem tom most néztem a monitoromon van dvi csatlakozó veszek egy kábelt 😆D
nem akarok egyből a legrosszabbra gondolni
0
0
0
0
hashimoto avatar
@MC MaRcI: Nincs otthon valami TV vagy egyéb megjelenítő, ami tud közvetlenül HDMI-t? Azzal kipróbálhatnád, egy hibalehetőséget kilőhetnél akkor.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@hashimoto: de van majd holnap lecsekkolom
sztem tuti kábel mert régi is már jól meg is van görbülve
elvileg a nagy teljesítményű kártyák által küldött adatokat nem bírja a kis vga kábel átvinni úgy ahogy kéne ezért van hát majd kiderül holnap

igazából képet sem tudok róla csinálni annyira halvány "csíkok"

https://www.youtube.com/watch?v=s-Vwy1TnVkc&feature=youtu.be

ott a szürke résznél látszik
0
0
0
0
hashimoto avatar
@MC MaRcI: Remélem csak a kábel, én is szoptam velük anno.
https://image.prntscr.com/image/viIM7I1YRtq0o_rCC5jxWg.jpeg
Picit túl sokat toltam a gépen hátra, neki a falnak.. 😃
(A vicc, kiegyenesítettem, és tökéletesen működik, természetesen nem ezt használom, csak tartaléknak van most.)
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@hashimoto: aha nekem is a falnak neki van tolva 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@MC MaRcI: Monitorból is ilyen szarul jön ki, múltkor kerestem boltokban forgatható fejű HDMI kábelt, de nem volt. Pedig az lenne a legjobb ide. 😃
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@hashimoto: Nekem is ilyen most, csak akkor megy el a kép ha 1mm-t megmozdul a kábel. 😆 Pedig nekem nincs falnak nyomva. AZ a gáz amúgy hogy az a drága aranyozott külsejű kemény borítású szar már 2-3 éve tönkrement, az 'olcsó' (nem a legolcsóbb) sima fekete kábel meg a mai napig működik, csak 1 ilyen a 4 közül.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@InfernoDante: Sziasztok Megjött a dvi d kábel eltűnt a hiba tehát a kábel volt a ludas 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@MC MaRcI: Átalakító miatt van. Én is szenvedek már ezzel egy ideje.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@MC MaRcI: Nálam a 8400GS akkor csinált ilyent, mikor idétlenül nagyot húztam a memóriákon.
0
0
0
0
gaborw avatar
@MC MaRcI: Analóg jel miatt van. Ha van a monitoron dvi vagy hdmi csatlakozód azzal kösd a kártyára. Ha nincs akkor szívás. Nekem anno ezért kellet monitort cserélnem. Hagyományos vga csatlakozó volt csak rajta, így játékok közben vízszintes csíkok voltak. Átalakítóhoz ne fűzz sok reményt valószínű nem fog segíteni. Üdv a klubban. Ja bocsi most olvasom van a monitorodon dvi csatlakozó. Vegyél kábelt és jó lesz! 😉
0
0
0
0
xymano avatar
@gaborw: hello
Hagyományos vga csatlakozó van nekem is a monitoromon és a vga n van nekem hdmi dvi d és display port.
Én vettem egy display átalakítót dsubra és semmi baj nincsen vele. Nekem régen a régi monitorom csíkozott de csak 1024x768 as felbontás alatt csinálta.
0
0
0
0
gaborw avatar
@xymano: Szerencséd volt, nekem az átalakító sem segített. Azzal is ugyan úgy megmaradt a csíkozás. Mint írtam monitort kellett cserélnem sajnos. Talán még itt írták régen nekem is próbáljam meg az átalakítót, de lehet azzal is megmarad a jelenség. Így is lett. De mint a fórumtárs írta van a monitorán dvi csatlakozó, egy kábel megoldja neki a gondot! 😉
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@gaborw: ha megjött a dvi kábel majd írok megoldódott e
ha nem akkor sem zavaró annyira
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
zelcsi avatar
@MC MaRcI: tökéletes lesz hozzá! 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
A napokban (legalábbis remélem 😃😉 lesz szerencsém egy RX VEGA 56-hoz, megpróbálok egy tesztet összehozni belőle 😆
0
0
0
0
💬 16
bukta2 avatar
@hashimoto: nem ütöttek sztem akkorát mint amekkorát vártam. ezzel nem azt mondom hogy rosszak csak nagyobb előre lépést vártam. 30 ezerrel olcsóbban ott a 1070 zöld öldalon és 3%-al gyengébb az oldal szerint. bár annyira még nem is nézelődtem e tájon.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@bukta2: Venni én sem venném meg, csak kölcsönbe kapom 😃
A 470 is bőven elég mindenre, nekem nem villogni kell a kártya, meg négykára 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@hashimoto: Hát én sem villogni akarok a 1080-al csak FHD 144fpst. Ami csak néhány esetben sikerül.
De kíváncsi vagyok mit tud az a kártya!!!
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Puffin: Most már én is, nem nagyon láttam itt az oldalon senkinél Vega-t, szóval ja 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Ha egyáltalán kihajtja a procid a vega-t. 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Ez meg a másik 😃
Mondjuk így 4.6/4.7-en már remélem nem lesz gond.
Ideje lenne már váltani, de nem akarok pénzt szánni rá, meg jelenleg tökéletesen elvagyok vele. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Hát majd meglátod azért 4.6/4,7 az szép eredmény már. 😃
Én is majd közeljövőben akarok egy FX-8320E-t csak használtban nem nagyon találni. 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: És viszonylag alacsony fesszel sikerül tartani, 1.296-on megy a 4.6/4.7 is, szóval nem is kazán, mint ahogy szakértőink itt leírták a fórumon. 😃
(Asszem megnyertam a silicon lottery-t ezzel 😃😉
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Enyémet szerinted meddig lehet lejebb venni? 😆 4,1-en Turbo-n 1,416v-on van. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Őszintén? A kókány mester AMD random dobálta ezeket a dolgokat szerintem, egyik haveromnak pl. 4.3-nál már instabil, és folyamatos bootfail-okat kapott, pedig 1.35v körül volt.. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Hát az szép bár milyen lap volt alatta? 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Crosshair V.. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Hát akkor annyit is bír. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Hát akkor annyit is bír. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Nem a lap volt a gond, az én procim abban ugyanígy, még jobban is ment. Ilyen ez a silicon lottery 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Hát igen proci függő is lehet. 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv! Érdemes a vga-kat húzni? Vagy csak 1-2 fps-t lehet vele nyerni?
(Nem akarom húzni csak érdekelne)
0
0
0
0
💬 3
Bronson avatar
@bukta2: Játék/tuningfüggő... a minimálistól az egész szép teljesítményugrásig lehet minden, erre így nem igazán lehet válaszolni...
0
0
0
0
Dani46 avatar
@bukta2: Én egy gtx 1070 ből +10 fps-t kitudtam hozni gta 5 be,ugyan azzal a tuningal bf1 be talán karcolta az 5 fps-t,de érdemesebb volt a memóriát huzkodni arra adott több fps-t,hogy a gpu 2000mhz vagy 2050-en ment tökmind1 volt.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Dani46: Értem,kösz a válaszokat!
0
0
0
0
Hupszka avatar
Hali!
Első kérdésem az lenne hogy mivel játékra használom a gépem többnyire és a jelenlegi R9 270 4gb-os vgam tervezem lecserélni egy 1060-ra,de elég e 3gb-os,vagy szánjak rá több pénzt és 6gb-ost vegyek inkább?
A második kérdésem az,hogy meghajtaná e rendesen az I5 4460-as procim ezt a 1060-as kártyát,vagy várjak vele aztán ha lesz rávalóm processzort is cseréljek?
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@Hupszka: 1060-ból ha megvan a keret akkor a hosszú távra jobb a 6GB-os változat.Viszont a 4460 határeset a kártyának. Megveheted először a kártyát is aztán ha észleled, hogy kevés a proci akkor amint megint engedi a keret veszel egy i7-es procit.
[LINK]
0
0
0
0
Hupszka avatar
@reszler112233: Értelek.Köszi a választ.Néztem a táblázatot,sajnos angolul nem tudok,mit jelent az hogy pinkel van jelölve?
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hupszka: Azt hogy az még épp határeset mint írtam, az az nem biztos hogy észreveszed azt hogy ki van-e hajtva rendesen a kártya. Amúgy a táblázat alulról felfelé: Alsó azt jelenti nincs visszafogás.Fölötte a határeset, a fölött a CPU igényes játékokra érvényes, és legfelül ahol mindenféle képen visszafogja a kártyát az a processzor amit értelemszerűen pirossal írtak ki.
0
0
0
0
Hupszka avatar
@reszler112233: Értelek,köszönöm a segítséget.Akkor lehet egyenlőre hagyom az R9 270 gb-os vgat benne...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hupszka: Félre ne érts, nem akarlak lebeszélni róla. Lehet hogy te nem vennéd észre a visszafogást, ha meg mégis, akkor ott az opció egy i7-re és már nincs is gond, bár ezt már első hozzászólásomban is írtam.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! elkezdte egy jó ideje hogy terhelésnél ujraindul a gép . A terhelést játékra értem
megnéztem az eseménynaplót és hibákat ír ki
A szolgáltatás (CDPUserSvc_31d33) leállt a következő hibával:
Meghatározatlan hiba
A szolgáltatás (CDPUserSvc_32188) leállt a következő hibával:
Meghatározatlan hiba
ezeket találtam váltakozva. Windows 10em van. forza 7 alatt kezdte el , utána produkálta far cry 4 alatt is és most az új assasins creednel is. esetleg vga?
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@matebabaja: Egyből ahogy terhelést kap a gép vagy ha már bemelegedett?
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: terhelés..de mindig játéknál
0
0
0
0
Hunork avatar
@matebabaja: Sorrendben: Tápegység. VGA. RAM. Alaplap. Merevlemez / SSD (boot szektor hiba)

Mikor volt utoljára takarítva a ház, pasztázva a CPU és GPU? Ha régen, ess neki! Arctic MX-4 paszta kell!
Milyen hőmérsékleteket mérsz terhelés alatt? MSI Afterburner nagyon jó erre. Az R9 nagyon melegedős kártya, volt nekem is ilyen. A proci hűtő milyen? Gyári?

Aztán: NE legyen CPU Tuning! Minden driver friss-e? (chipset, VGA, hang, háló...) BIOS frissítés mikor volt? A legújabb van fent? Ha nem, az sem árt, az sosem.

VGA driver frissítés előtt mindenképp szedd le a mostanit a DDU programmal!

Ha mindennel végeztél, és csinálja, akkor első lépés egy kölcsön táp, ha van rá mód. Ha azzal nem csinálja, akkor a táp hibás. Ha azzal is, akkor marad a többi alkatrész, ezek behatárolása már nehezebb. RAM esetén ki kell próbálni egy aztán kettő modullal. Cserélgetni kell.

Ha mindennel végeztél (nem fél óra lesz, ebben biztos lehetsz), akor írj, hogy mire jutottál.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
asus strix gtx 970-ről vélemények?
azt írták ph-n van velük valami gond ez igaz?
0
0
0
0
💬 10
FoLey avatar
@MC MaRcI: Coil Whine jelenségen kívűl nemhinném.
0
0
0
0
Bronson avatar
@MC MaRcI: Én olyat vettem nemrég, a coil whine tényleg jelen van de nem annyira zavaró végülis, csak a 680 után furcsa volt a ciripelés magas fps szám mellett... a strix kártyák másik betegsége, hogy lógnak. hiába a backplate, a masszív hűtő túllóg rajta kicsivel és húzza a kártya seggét. Ezt sikerült megoldanom, más nagyon nincs ami hiba lenne. Nagyon jól tuningolhatóak feszemelés nélkül is, a legcsendesebb, leghűvösebb kártya amim valaha volt... még húzva is max 69c, a venti meg be sem kapcsol 67 fokig, utána is észrevehetetlen a többi venti hangosabb a házban. Csak ajánlani tudom!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Bronson: ez a coil whine ha jól tudom csak magas fps-nél jön elő tehát ilyen 100-200fps
vagy tévedek?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@MC MaRcI: szerintem semmi köze az FPS -hez, akkor nyivákol ha izzad a kártya. (melegednek a tranzisztorok) 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Moon_Breaker: na m1 majd kiderül eladó szerint nem nyivákol ha mégis majd játszok fülessel 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
@MC MaRcI: 100-200-nál nem jön elő, hanem pl amikor játék menüben 1000 vagy akörüli fps van.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Bronson: jah azt az r9 380-am is csinálja pl stalker menübe is 2000fps akk így sípol
0
0
0
0
Bronson avatar
@MC MaRcI: Elég ritka ami nagy fps mellett nem csinálja, szóval nem vészes, mint mondtam...
0
0
0
0
FoLey avatar
@Bronson: Én is elsőnek azt hittem,hogy az új tápom okozza a Coil Whine-t,de tévedtem. PC Bulding Simulator-ban a vga kártyám csinálja magas fps nél. Vysinc 60 fps lekorlátozva megoldva számomra.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@MC MaRcI: 3,5GB mizériáról biztos hallottál, az is ottvan.
Ha esetleg nem, akkor annyi, ha eléred a 3,5GB VRAM használatot, akkor szép teljesítménycsökkenés lesz, mikrolagok, stb. 😃
[LINK]

Én is akartam ilyet, volt is, el is adtam.
0
0
0
0
Creelien avatar
Helló!

Egy Gigabyte Aorus GTX 1060 Xtreme Edition elfér egy Zalman Z11 Plus HF1 házban egy Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 alaplapba szerelve?
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Creelien: Elfér majd!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció