Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bLk025 avatar
Sziasztok lassan 2,5 éve használok egy egy Sapphire HD 7970-et amit 925-ről húztam 1100mhz-re mellette egy i5 7400
A játékokat még ma is nagyon szépen viszi -> Witcher 3: High és Ultra keverék 55-70 fps 1080P
-> GTA V online: Very High 1-2 beállítás vissza véve High-ra
-> PUBG: Minden very low kivéve az AA és a Textura az low: 80-100 fps
-> Life is Strange: Minden Max 140+ FPS 1080P
-> BF 1: Minden max 1080P 60-70FPS
_____________________________________________________________________
Kérdésem lenne megéri-e lecserélni ezt a káryát GTX 1060 6GB/RX 580 8GB/ RX 590/GTX 1070-re jah és persze egyáltalán kihajta még ezeket ez a processzor. 😀 Szép napot! 😀
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@bLk025: persze hogy megérné! mindhez elég lenne még a cpu, bár elég sok játék már kinyírja a négy magot...
0
0
0
0
bLk025 avatar
@Bronson: Köszönöm a válaszod, csak kicsit bizonytalan voltam mert 2018 feb 2.-án lett vásárólva a processzor de valahogy úgy érzem a processzor nagyon a határát surólja. 😃 így meg kérdeztem ezt is hogy kihajtja-e őket. 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@bLk025: Attól függ, hogy mit szeretnél a cserével elérni. Ha az, amivel játszol most is jól fut, akkor nem feltétlenül éri meg a csere. Pusztán teljesítménytechnikai alapon persze megéri, mert mindegyik felsorolt GPU gyorsabb a mostanidnál, de hogy ebből profitálsz-e az már nálad dől el.
0
0
0
0
bLk025 avatar
@xCube: Persze a váltást hosszú távra gondoltam, amikor jönnek ki újabb játékok is.
0
0
0
0
xCube avatar
@bLk025: Akkor RX 590 vagy GTX 1070. És ezek sem lesznek kimondottan future proof kártyák. Persze minden felbontás, beállítások és preferencia kérdése, de ezek alá nem mennék a helyedben.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Érdeklődnék,hogy mi a véleményetek erről a videokártyáról?
EVGA GeForce RTX 2070 Black GAMING
Esetleg van vkinek ilyen videokártya.
Használtam vennék elég jó áron és ezért érdeklődnék.
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@zotya010: Az egyik legolcsóbb 2070, teljesen korrekt... gyárilag nincs túlhúzva, hűtése okés, semmi villantós dizájn.
0
0
0
0
azbizony avatar
Sziasztok!
Miért lehet az hogy vettem egy Rx580, és a gpu z azt mutatja hogy pic e x16 3.0 át tud és a gpu z azt mutatja hogy csak pci e x8 3.0 ban megy. Az alaplapom pedig tudná a x16 3.0 át. Miért lehet ez? és mennyit jelent hogy csak x8 ban megy?
0
0
0
0
💬 5
reszler112233 avatar
@azbizony: Ha üresjáraton adja ezt akkor bizony lehet csak x8-ban megy de ha rámész ezt ki is írja a GPU-Z. Nézz rá ha terheled a kártyát átvált-e x16-ra, de gyanítom át fog majd.
0
0
0
0
azbizony avatar
@reszler112233: Nem vált át. üres járatban azt írja hogy x8 1.1 ha terhelem akkor meg x8 3.0
0
0
0
0
Bronson avatar
@azbizony: most akkor átvált, vagy nem...? 😃 azt írtad terhelés alatt átvált, ami teljesen normális, nem kell agódniod miatta...
0
0
0
0
azbizony avatar
@Bronson: Ha csak netezek akkor x8 1.1 et ír, ha terhelem x8 3.0 át 😃 x16 3.0 ra nem vált át 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@azbizony: Próbálj egy bios resetet... de amúgy sem kéne hogy limitáló tényező legyen esetedben...
0
0
0
0
carl18x avatar
Nem tudom már hova írni, gondoltam ide írom akkor le. Úgy látszik vége lesz az olcsó Pc gamingnak, az a gáz hogy a GTX 1050 utodja 70 dollárral lesz drágább mint a gtx 1050. GTX 1050 eredeti árazása 110 dolcsi, a GTX 1650 180 dolcsis árazást fog kapni. A GTX 1050 nagy részt mindenhol 40-50E forint között megy, a GTX 1050TI 140 dolcsis árazása meg 50-70E között elég széles körben található.

Ezek alapján az új generációs 180 dolcsi kártya se lesz 60 alatt, szerintem gáz hogy a pascal lassan 3 éves az ára még is drágább mint a megjelenéskor.
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@carl18x: Fortnitera bőven elegek azok a kártyák, fogynak is szépen, nincs okuk leárazni. Egyébként az olcsó PC gaminget még mindig életben tartják a használt alkatrészek. Kompromisszumok pedig mindig is voltak és lesznek is, ha az olcsóbb gamingről beszélünk.

De egyébként sem kell minden esetben csak a GTX-et nézni, AMD oldalon is vannak kedvező ajánlatok. Pláne használtan.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Igen vágom csak lassan eltelt 3 év, itt szimplán arról szó hogy a magyar árak ragadtak be.
Én még 40E-ért vettem 3 év garral az asus strix GTX 1050-et áremelkedés előtt, most ez a kártya 47-52E forint között ragadt és nem is fog csökkenni. Én 2017 végén jutottam hozzá ennyiért, most meg még mindig elér drága.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Igen értem az írásod, bár a magyar árak sosem arról voltak híresek, hogy milyen barátiak. Csak furcsa volt az a kijelentés, hogy "vége lesz". Mert AMD-s oldalon egy Ryzen + Radeon párossal akár még a nem használt árakkal is össze lehet rakni egy nem túl drága de megfelelő gépet játékra 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát jelenleg a belépő szintű GT 1030 is bele kerül 30-35E forintba, de néhol 40E is elkérnek értük. Erre értettem a dolgot, persze való igaz ott a 2200 és 2400G sokkal jobban megéri mint sem egy túlárazott GT 1030-ba fektetni.
Bár szerintem az Nvidia 7 nanos kártyái hoznak majd nagyobb áttörést, de azt 2020 igazán fog megjelenni.
0
0
0
0
CuRi avatar
@carl18x: Generaciovaltaskor az árak is generaciot, sőt mar inkabb dimenziot valtanak, en is megfigyeltem. Peldaul anno 140 ezerbol csucskartyat lehetett venni, most pedig a kozepszint arazasa tart itt. A csucskartyak pedig 280-420 ezer kozott mozognak. Röhejes... Ki tudja, lehet 5-10 ev mulva mar a low profile kártyák mennek majd 140 ezerbe, amiket csak passzianszra hasznalhatsz. Mondjuk mar lassan a passzianszba is ray tracinget pakolnak, hivatkozni pedig mindig lesz mire az uj technológiák lévén, de ha megse, akkor majd mestersegesen megemelik a gepigenyt.
0
0
0
0
carl18x avatar
@CuRi: Igen erről van szó, hogy egyre drágább ha ez így megy tovább akkor a GTX 6010 belépőszint is kerül majd 150 dolcsiba, de például régen a 8500 GT is 90-130 dollár között mozgott 2007-ben, de a régi 8500GT megkaptam az ember 15E forintért idehaza. Most a 1050 közel 3X kerül annyiba mint a 8500GT régen, és az a két kártya szinte árazásban de azonos kategória. Azért reménykedek hogy talán a következő generáció 7 NM nvidia végre rendeződnek az árak, vagy az AMD majd válaszol valahogy jó árazással.
0
0
0
0
CuRi avatar
@carl18x: Látták, hogy az emberek megveszik ennyiert. Ez a bányászláz erre is jo volt. Egyreszt eladtak egy csomo kartyat, masreszt megneztek hogy meddig mehetnek el, es mint kiderult egesz sokaig. Az utobbi idoben rengeteg ember vasarolt Magyarorszagon 150 ezerert GTX 1060-at, pedig elvileg nem a leggazdagabb orszag vagyunk. Akkor vilagviszonylatban vajon mi lehet a helyzet? En tudtam varni 1-2 evet, es kb. "csak" 3 ezer forinttal fizettem erte tobbet mint amennyibe a megjeleneskor kerult. Pofatlan, gatlastalan, tipikus kapitalista ceg az nvidia. Elvek nelkul, penz orientaltsaggal. Dehat vegul is ertheto, hisz nincs a piacon vetelytarsuk. Egyeduralkodok... Az AMD sajnos nagyon halvany, mar evek ota megy a varakozas videokartya fronton. Meg az a szerencse, hogy a processzorok tekinteteben nagyot alakit az AMD, mert ha nem lenne olyan a Ryzen szeria amilyen (minosegi, illetve ar-ertek arány bajnok), akkor az egesz PC Gaminget le lehetne huzni a wc-n.
0
0
0
0
xsebix avatar
Szerintetek hülyeség lenne elcserelni egy MSI GTX 1080Ti gaming x-et egy GTX Titan X pascal-ra rgb vizes blokkos blackplatel felszerelve? Teljesítmény ugyan az elvileg nem? Látok egyet fent használt piacon és 700€ lenne vagy csere 1080Ti-re... Csak azért érdekes számomra mert nem nagyon láttam olyan kártyát senkinél... 😃
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@xsebix: Én nem cserélném le... azt már csak max 2080/ti-ra lenne érdemes... persze ha custom loopot akarsz építeni és a sz*rt is kihúzni a titanból, van értelme, bár akkor annyi erővel a 1080ti-al is megteheted ugyanazt, kb ugyanott leszel teljesítményben...
0
0
0
0
xsebix avatar
@Bronson: Nem akarok semmi extrém tuningot úgyh akkor hagyom a fenébe csak elgondolkoztam, ha ugyan az a teljesítmény miért ne , de akkor marad ami van... 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@xsebix: Nem éri meg lecserélni!!!
0
0
0
0
no avatar
@xsebix: Ne cseréld le, fölösleges.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Segítene valaki van egy gtx 1060 6gb vidokártyám és ezt csinálja terhelés közbe nem tudom hiba lenne vagy normális?
https://i.imgur.com/fInnqq4.png a PerfCap Reason kékel futott aztán zöld csikok benne én nem értem milehet ez?
0
0
0
0
💬 3
Quadgame94 avatar
@KrisztianRikardo: Ezek teljesen normális értékek. A hőmérséklet 52 fok terhelés alatt 35% venti sebesség mellett. Ez elég jó.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@KrisztianRikardo: Azt jelzi, hogy melyik performance state-ben van a kártya, vagy mikor van idle azaz nyugalmi állapotban. Az csak jelző értékű, hogy mikor melyik szinten van.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@AMDMonsteR: Koszonom szepen a valaszokat
0
0
0
0
Rodney5832 avatar
Sziasztok, bocsi hogy a témám nem biztos hogy 100% ban ide ilö, de muszáj valahova ki irnom, mert már az ideg megöl, Van egy MSi GTX 1060 6Gb vidikarim, s mostanában, az szokta csinálni hogy elinditom a játékot, s nehány perc után, esetleg akkár egy 1 ora után, a monitor elsötétöl, tehát "No Signal" ir, ki mintha ki huzta volna valaki a monitort a vidikaribol, és a videokártya nagyon hangosan elkezd zugni, mint egy hajszárito vagy egy porszivo, s ezután csak azt tudom csinálni, hogy ujra inditom a gépet, meg figyeltem MSI afterburnerel s játékközben nem ugy tünt hogy felmelegedet volna.
0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
@Rodney5832: Driver hibának hangzik, de lehet a táp a ludas... töltsd le a display driver uninstaller-t, hajts végre egy tiszta telepítést és próbáld stressz tesztelni furmarkkal.
0
0
0
0
Rodney5832 avatar
@Bronson: Hát amugy, meg azután jelentkezet, miután telepittem a legujabb Nvidia geforce drivert, ami behozta az uj fajta G-sync et, át raktam HDMI röl DP re hogy ki probáljam, nem nagyon vált, be de pont ekkor jelent meg a hiba, ezért vissza raktam HDMI re, egy hétig kb jol ment, s most pont ma megint elkezdte, ugy olvastam, más angol forumokon, hogy a hibás vidikarik nem szeretik a friss drivereket, hát ami ugye nem hangzik jol, hogy "hibás"...
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Rodney5832: Régebbi drivert tedd fel,és talán jó lesz.
0
0
0
0
Rodney5832 avatar
@Bronson: Hello, hát ma megint elkezde ezt a hibát, anyi különbségel, hogy most felratkam egy réggebi drivert, és reseteltem a biost, viszont ha elinditom a war thundert, akkor kb olyan 5-8 percmulva, megint ugyan ez a hiba történik. És megfigyeltem kivüröl, a tápegység sokal melegebb mint a vidikari, mikor ezt csinálja, viszont nekem a tápegység "melegsége" átlagosnak tünik. Egy Chieftec A-80, -as tápegységem van. Valaki valami ötlet ? vagy a vidikarival van baj ?
0
0
0
0
Rodney5832 avatar
@Bronson: 500W -os tápegység.
0
0
0
0
xCube avatar
@Rodney5832: Ki tudod próbálni másik gépben? Az sokat segítene, ki lehetne zárni a VGA -t ha úgy gond nélkül működik.

Ilyen jelenséget egyébként jórészt túlmelegedés vagy tápellátási problémák okoznak.

Próbáltad már más megjelenítővel esetleg?
0
0
0
0
Rodney5832 avatar
@xCube: Hát az a másik probléma, hogy hetente jelennik meg a probléma, egy hétig jol megy osztán megint viseli magát. Hát most azt csináltam hogy a Vga drivert leszetem az DDU val, s felraktam csak simmán a legujabbat, semmi geforce nélkül, s enyi, és persze megcseréltem a PCI-E csatlakozot egy másikra mert kettö volt, s hát megint jol megy egy darabig, osztán, ha tovább viseli magát akkor össze ülök haverokal, s más gépen megprobáljuk, jelennleg nincs se tápom se más gépem, bár szerintem a monitort azt ki zárnám.
0
0
0
0
Dudinszky avatar
Sziasztok, kérnék egy kis tanácsot. Szülinapomra venék egy RTX2070-et. De a CPU az Ryzen 5 1600X.
Kérdés, hogy ez mennyire baj, menyire fogja hátráltatni a CPU, és ez mit is jelent? Maximum 1440p felbontasban használnám. Amúgy még 16GB rammal rendelkezem. Kösz!
0
0
0
0
💬 61
_AsheXp avatar
@Dudinszky: Nem lesz probléma
0
0
0
0
no avatar
@Dudinszky: 60Hz s monitoron nem igazán , 144 n viszont igen.. marad pár % a kártyába. Ha 3.9 ig vagy fentebb pöckölt a proci elég jól ki fogja hajtani.Bár ha 1080p re veszed sok a kártya és drága is.Ha nem akarsz 4k ra rámenni elég egy gtx 1080 vagy gtx 1080ti is.De ha vágysz az újra nyilván azt vedd meg időtállóbb elődeinél, az a kis Kraft pedig egy későbbi cpu upgradeval orvosolható.
0
0
0
0
Dudinszky avatar
@rhPhoto: Köszönöm A válaszokat!
0
0
0
0
no avatar
@Dudinszky: De yt tele van ilyen tesztekkel,ott sokkal több választ kapsz..adott játékokkal is van teszt,amit szeretsz vagy szeretnél játszani.
0
0
0
0
Bronson avatar
@rhPhoto: Te miket hordasz össze...? pont hogy a felbontás növelésével szűnik meg a cpu limit és a gpu lesz a limitáló tényező... a 2070 meg kb 1080/1080ti szint. Egyik mondatoddal értelmetleníted a másikat... kicsit járj utána, mielőtt tanácsot adsz 😉
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Pont azt hogy 1600X-el nincs bottleneck a cpu-val egy GTX 1080-al. Ezt egy megerősített tulajdonos leírta.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Rád meg lehetne mondani simán hogy Kékeske, annyira Intel felé húzol és lenézed az AMD-t. Mielőtt írnád, hogy nekem is Intel van, elárulom, vételekor a Ryzen még csak hír volt, FX-re meg nem léptem volna soha Intel Q9550-ről. És a 9550 is azért volt mert vételekor még lapot nem kellett váltani, csak belepattintani a Core2Duo E7400-as helyére. És az a konfig amibe ment a 9550 még 150-ből vettem cakklikpakli Kivéve minitor, és megfelelt akkori középkategóriának. Manapság viszont 150-ből nehézkes ugyanezt megcsinálni.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ha az lennék nem ajánlanám az amd videokártyát alsó kategóriában, egyébként ajánlom figyelmedbe hogy nézz egy fx 8350 vs ryzen 1600 tesztet játékokban mondjuk 1080 as kártyával.. meg fogsz lepődni. Nem linkelek mert a végén még az lesz hogy én készítettem lejárató videót vagy bunda. Yt tele van ilyen tesztekkel nézz majd meg egyet.
150 ből nehéz max félgépet veszel.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@rhPhoto: Nem tudom miről beszélsz de a Ryzen 1600 bőven veri a FX8350-t stock állapotba is. (Legkisebb ryzen is a 3 1200😆😉 Legyen az 1080p 1440p vagy 4k. Még tök szar rammal is single channelbe.. ha meg 3000+ Mhz-es ramot raksz bele dual channelbe meg végképp.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Már nem azért, de egy másik topikban az 580, 590 és 1060-at emlegeted, holott egyik sem alsó kategória, inkább középszint.

És tényleg van nálad olvasási és értelmezési gond. Leírtam, hogy FX-re nem akartam lépni, mert annak teljesítményét a leváltott Intel is majdnem hozta húzással, és Ryzen még nem is volt akkoriban, így nem értem az FX 8350 vs Ryzen 1600-as mondatodat. Igaz a 8/8 ahol számít a több szál, már volt némi előnye az FX-nek, de egy szálra nézve közel sem annyira hogy érdemes legyen arra váltani.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ezzel arra akartam utalni hogy játékokban 1080p ben nem akkora előrelépés a ryzen mint mondják.
580/590 1060 pedig arról szól hogy az Nvidia pár játékban a 1060 al is veri az 590 et nemhogy az 580 erősebb nála vicc kategória volt ez a hozzászólás.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Ezzel nem értek egyet. 590 alatt van az 1060 szinte mindenhol, és keresni kell ahol ez nem így van. 1060 ellenfele 580. Itt DX11 alatt inkább 1060 a nyerő, de DX12-ben már inkább 580 van előrébb.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Pár az azt jelenti hogy néhány játékban jobb mint az 590 .. masszív multiban pl.
0
0
0
0
xCube avatar
@rhPhoto: Konkrétan mely masszív multi címekre gondolsz itt?
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Esl játékok , pubg ,lol,csgo , dota2 ,ow alfa játékok rust, ark survival evolved , roe. Egyéb játékok , Fh4 , bfv ,GTA v , Ac origins , odyssey mindezt 225W max fogyasztással , szemben az Amd rx590 330W körülivel 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@rhPhoto: Azért aki ilyen kaliberű kártyát vesz, nem igazán nézi, menyit is fogyaszt.

Egyébként, meg tegnap kimaradt, hogy a Ryzen nem lenne nagy előrelépés a FX-hez képest, az Intel nem biztos, hogy kidobta volna nem sokkal utána a 6 magos procikat az átlag embereknek. Igenis nagy előrelépést tett vele az AMD, és megjelenése óta javult is, ráadás "majdnem utolérte" az 1 magra nézve való erőt is.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Jó de nem is az a cél hogy dupla tdp vel fusson ugyan az vagy gyengébb teljesítmény.Arról nem is beszélve hogy nvidiaval még 70 fok alatt max terheléssel lazán játszol.. addig amd 80+ frame droppok stb. Számomra az Amd hiteltelen kártyák terén ameddig nem tudnak valódi 4k kártyát gyártani, csak kamuznak
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@rhPhoto: Assassin's Creed Odyssey 4K-ban 30FPS-es korláttal hibátlanul megy egy Vega56-tal is. Semmi "frame drop". Tessék. 4K.
Ezer éves sztereotípiákkal dobálózol. Mindemellett mivel MSI csak referenciahűtéses modellt dobott belőle, tanúsíthatom, hogy azzal sem megy 80 fok fölé. És mivel úgy amúgy játékra minden esetben FullHD-t használok, vagy Ultra wide-on játszok még ennyire sem dolgozik, sem melegszik.
És nehogy elkezdj itt nekem vöröskézni...
Tény, hogy az nVidia kártyák, pláne custom hűtővel jobban teljesítenek, de ezekről mintha még a hőn áhított tesztjeidet sem nézted volna meg...
0
0
0
0
Puffin avatar
@rhPhoto: Múltkor te linkeltél egy videót 1060 vs 590-ről. Ott egy játékban van előbbre a 1060 kb 1 fps-el....
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Azok nem a fent sorolt játékok voltak.
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Pont azt hogy én léptem meg FX 8350-ről Ryzen 1600X-re te nekem ne merd már azt mondani,hogy semmi értelme nincsen! Nincsen tapasztalatod róla nemtudsz te semmit mit erőlteted itt magad?
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Nézd meg a tesztet ,. Nem linkelek nehogy s.ros bérenc legyen .
0
0
0
0
FoLey avatar
@rhPhoto: Nem fogod fel hogy arról váltottam?! Mit jössz te nekem tesztekkel?
0
0
0
0
Bronson avatar
@rhPhoto: Előbb járj utána melyik hardver mit tud, utána kezdj el fanboyoskodni. nem csak a procikra értve. Hozzászólásodból ítélve lővésed sincs.

[img][LINK][/img]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: 10 új játékban nézd meg hány játéknál éri el 99 vagy 100% a videokártyád. Te is pontosan tudod ha nem lenne meghúzva a ryzened ennél is kevesebb FPS ed lenne vagy éppen rossz ramot veszel esetleg single channelbe.. Tehát nem tudod megmondani pontosan hogy alapjáraton oc nélkül esetleg gyenge lassú ramokkal hogy fut, és ebben az esetben sem tudjuk hogy miképp áll fel a rendszer.
0
0
0
0
Bronson avatar
@rhPhoto: te már megint honnan veszed ezeket...? ész megáll... 😂 3,9ghz-ig boostol alapból, az a plusz 300mhz nem jelent nagy pluszt. alapjáraton is bőven elég a 1070ti mellé, még fullhd mellett sincs jele a leghalványabb cpu limitnek. miért vennék amúgy (egyáltalán bárki bármilyen felső/középkategóriás gépbe...?) 'rossz/gyenge' ramokat single channellben? Hagyd már az észosztást, csak magadat égeted.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Az a baj hogy nem is gondolkodsz, legtöbben komplett gépet vesznek hozzáértés nélkül.. ott nem szégyenlik bele rakni a 16 vagy 8gb is 2133v2400 ramot single channelbe.. Ahány ember annyi konfig.Ne mindet a te oc zott kellő rammal és vrm hűtéssel ellátott gépedhez számold.. Vízhűtésről nem is beszélve. nézd meg 10/ hány játéknál van kihajtva a kártya.
0
0
0
0
Bronson avatar
@rhPhoto: Az előre összerakott gépek 90%-a gagyi, mit akarsz ezzel mondani...? Aki nem ért hozzá, azt átverik rossz esetben, nem csak pc-kkel. A 2600 alapból nem fogyaszt sokat, nem kell hozzá feltétlen vízhűtés (az új intelekhez annál inkább) és nem fog felforralni még egy alap b350 deszkát sem, mint az fx8xxx széria pl ha gagyi lapokkal párosítottad.
Miért erőlteted ezt a cpu limit dolgot...? Msi afterburner általában mindig meg van nyitva amikor játszom, soha nem láttam még hogy cpu limitem lenne, gpu annál inkább. És nem csak 10 játékban próbáltam. De te biztos jobban tudod, mert megnéztél két tesztet youtube-on. 😉
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Nem azt mondtam hogy vízhűtés kell hozzá. De egy alap hűtővel 68-75 fokos procit vissza kell fogni oc ban is.És ismét nem neked szólt az hogy lehet cpu limit.. hanem oc nélküli rosszul össze rakott ryzen gépeknél előfordulhat cpu limit vagy frame dropp.Remélem érted.. nem minden ryzen gép olyan össze válogatott mint a tiéd. Gondolom nem voltál rest utánna nézni komolyabb pc s fórumokon, viszont ha ezt valaki nem teszi meg akkor nagy valószínűséggel átverik.Ebből kifolyólag ugyanazon ryzen processzorok között is lehet különbség.
0
0
0
0
Bronson avatar
@rhPhoto: És szerinted 'rosszul' összerakott/válogatott inteles gép nincs...?
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Intelnek nincs akkora igénye nem érzékeny a ramokra.. ha egy 2133 at vagy 2400 at beraksz nem lassul be.plusz a jó kategóriás forrasztott procik nem is melegednek annyira.
0
0
0
0
Bronson avatar
@rhPhoto: Nézz meg videókat a 9900król ls társairól... Hiába forrásztották rá a kupakot,a gyártási mód miatt még egy custom loop is izuad alatta bőven. Aki előre összerakott gépet vesz,mindig ledz valami hátulütője. Sok új k-s procihoz a legolcsóbb z-s lapot teszik be,a vrm meg forr. Mindkét oldalon vannak dolgok amikre oda kell figyelni,ezzel érvelni elég alaptalan. Nem fogja felére lefelezni a teljesítményt,vagy olyan nagy mértékben mint gondolod,ha 2400as ramot teszel be mellé,volt másik ryzen procim single 2400 rammal,tapasztalatból mondom.
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Játékban sokat jelent ryzennél..De nincs azzal se baj,ha fejlödne 1.magos teljesítményben..pl 2xxx széria már javult.2400g sem rossz egy csendes gépalapnak 😀 kis oc val igp még játékra is képes.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rhPhoto: A 1080Ti pont,hogy jóval erősebb,mint a 2070 és használtan is annyi az ára ha nem több,mint egy vadonatúj 2070-nek .
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: 150-180 ért kapsz garis nem ref 1080 ti't
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rhPhoto: Bányászt igen gari nélkül. Mutass rendes garanciásat legalább másfél év garival még 180 alatt,ami nem bányászott. És ne 2 ventis Inno3D meg társaival gyere hanem rendes 3 ventis kártyákat mutass vagy MSI Twin Frozr hűtésű kártyákat annyiért... A tényen nem változtat akkor sem,hogy a 1080 Ti más szint ,mint a 2070.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Más szint mert erösebb,árban pedig kedvezöbb ha kifogsz egy jó vételt.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rhPhoto: Tény,de ritka.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@V1VOnX: Annál jobb ha csak bányászott, akkor alulfeszelve ment stabil terhelés alatt, nem pedig peakelgetett mintha játszottak volna vele 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@_AsheXp: Ezzel a kommenttel csak a laikusságod bizonyítottad. Nem málnás szamár egy videókártya sem,hogy 1 éven át vagy éveken át non-stop terhelés alatt legyen minden kisebb komponense (ellenállás,kondenzátorok,stb) ,haveri körben ugyanazon nap vásárolt 2 kártya közül a bányász döglött be 2,5 év bányászás után míg a normál gamer kártyája mai napig működik. Hogy is van ez akkor ? 😉
Alulfeszelve,takarítva volt . Bányász szutykot soha nem vennék semmi pénzért. A gamer kártya legalább arra volt használva,amire eleve tervezték ... Gamer kártya >>>>>bányász kártya. Tény. Felhasználó függő de eleve erre tervezték akkor miért is lenne viseltebb állapotban ? 😉
Fck logic.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@V1VOnX: Én sosem bányásztam de több ismerősöm igen, a mostani kártyám is az egyiküktől van és sosem volt probléma egyikkel sem
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@V1VOnX: Ha ennyi idő elteltével sem lett baja akkor már nem is emiatt lesz. Meg az első ami elromlik max az a venti, de az msi gaming széria mágneses csapágyas, úgyhogy az sem most fog elromlani 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@_AsheXp: Az megint más,mint Inno3d vagy Gigabyte legalja kártyái 😀 . De a kondenzátorok ,ellenállások akkor sem folyamatos megállás nélküli használatra vannak tervezve.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Egyébként nincs baj a bányász kártyával sem , valóban alul feszelve kicsit megpiszkálva sokszor 10-15% teljesítményel jobb mint egy gyári oc.Ez olyan mint egy jó processzor ha ment 1 évet hibátlanul megkímélve.. és itt most a pasztára hűtésére gondolok..Akkor valószínűleg jó darab.. hibás mindenbe van.Sok cucc még a garancia idejét se bírja ki.Persze nem éri meg azt a pár ezret hogy bányász kártyát vegyél.. De most sokan cserélnek 10 es szériát érdemes használt piacon is nézelődni mind 2 márka terén. Pl [LINK] [LINK] ezeket nyugodt szívvel lehet venni majd 3 év garival.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@rhPhoto: Bányászt akkor se vennék ha meg lennék szorulva. Inkább egy szolid gamertől aki heti pár órát használta mintsem egy belét kihajtott bányász kártyát. Ha nagyon max 2-3 hónapot bányászott a kártya akkor még talán belemennék de nem 1 évet vagy többet bányászva.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Gari végével hamar kiderül mennyit ment 😊 Amúgy igen én sem vennék agyon hajtott kártyát..
0
0
0
0
xsebix avatar
@V1VOnX: Nekem is banyasz 1080Ti (MSI GamingX) van 3 honapja mar ami elvileg 6 honapot banyaszott, de eddig rendesen mukodik es csondben, bar ugy hallottam azert nincsenek tulhajtva azok a kartyak sot meg alul is vannak feszelve tobbnyire... Joval ar alatt kaptam meg es eleg megbizhato eladotol ugyh nekem megerte, remelem tenyleg nem lesz baja... 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@xsebix: Garis még? Gaming X azért jóval strapabíróbb,mint Gigabyte G1 meg sima 3 ventis társai.
0
0
0
0
xsebix avatar
@V1VOnX: Igen van még rá garancia, de nemtudom mennyi... 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@xsebix: Olyan nincs,hogy nem tudod mennyi . Nem magyar kisker garis ? 😃
Első dolog amit megkérdezek használt terméknél ha nincs feltüntetve,hogy van-e garancia (és az nyilván,hogy hová szól és meddig) 😃 .
0
0
0
0
xsebix avatar
@V1VOnX: Írországban élek és itt is vettem, most nézem az üzit amit váltottam a taggal, 6 hó garancia van rajta, de hogy hova szól passz azt írta,ha gond van szóljak neki, papírt nem adott mert többet vett egyszerre anno. 700+ pozitív értékelése van 0 negatívval úgyh nem aggódtam nagyon, remélem azért nem lesz baj, de kiderül majd... 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@xsebix: 6 hó garancia ? Ez inkább úgy hangzik,mintha ő adna rá 6 hó garanciát nem pedig a papír szerinti garanciája 6 hónap ugyanis ha valóban csak 6 hónapot mentek a kártyák és egyből bányászatva lettek befogva és nem a dobozban álltak ,akkor még több,mint 2 év garanciának kéne rajta lennie 😀.
0
0
0
0
xsebix avatar
@V1VOnX: Igen nekem is úgy tűnt , de 6 hónap alatt azért csak kiderülne, hogy van-e baja , 550€ert vettem még most is 700€+ körül vannak errefelé az hasonló kártyák. Az előző 1070-t 320€-t adtam el pont amennyiért vettem 1 évvel előtte szóval jónak tűnt a csere , bízom benne tényleg nem csináltam butaságot, de gyorsan kellett döntenem mert 6db kártya volt a tagnál és vitték mint a cukrot 2 napra rá, hogy feltette őket már el is ment mind... 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@xsebix: Drága mulatság a videókártyák vétele,ez nem vitás 😀 . És ilyenkor a pénztárca beszél. Sokan ezért vetemednek bányász kártyák vételére. Ebben az országban sajnos az átlagfizetés mellett nem sokan engedhetnének meg maguknak ilyen kártyákat újonnan . Én eddig 1 kártyát vettem vadonatújonnan ,bontatlanul (Strix 1080) ,azt is hardverapros tagtól 3 év alza garanciával ,többi mind használt volt de eddig egyre se volt panaszom ,remélem nem is lesz.
0
0
0
0
xsebix avatar
@V1VOnX: Igen nem olcsók a kártyák mostanság egyik se ha újonnan veszed, de én inkább használtan szoktam venni cuccokat főleg proci + videokártyát mert azokon igen sokat lehet spórolni, bár bukni is, ha gari nélkül veszed , bár ha figyelsz kitől vásárolsz akkor azért lehet minimalizálni a rizikót. Egyébként pl itt kint se nagyon vesznek ilyen kártyákat hiába tehetnék meg az emberek jobban ,10-20 eurókon is tudnak rugózni az emberek.. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@xsebix: Itt nálunk meg 1000 Ft-on is 😃 .
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
@rhPhoto: A felhasználási szokások és célok tudta nélkül egyébként sem kiáltunk bottleneck-et. Valami úgyis szűk keresztmetszet lesz minden számítógépben. Ettől a kihajtástól meg sírok lassan.
@Dudinszky: mehet ez a kombó, jó páros!
0
0
0
0
Dudinszky avatar
@kolbaszkarika: Köszönöm a válaszod.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@rhPhoto: a gtx 1080ti erősebb mint az rtx 2070!
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Tudom de árban több a 2070 mármint ha használtan kifogsz egy garis 1080/1080 Ti.
0
0
0
0
ksabee avatar
Sziasztok! A gépemben egy Asus Geforce GTX 750 2 GB-os vas dorombol már bő 3 éve, ám egy pár hónapja azzal idegesít, hogy terhelés nélkül úgy kb 20 mp-enként felpörög a ventije 1-2 mp-re, majd leáll. Aztán megint felpörög, megint leáll. Ha hűvösebb van a szobában, akkor bekapcsolás után gyakrabban pörög fel, de még rövidebb ideig. Kb mintha egy futó kapkodná a levegőt a célban. Teljesítményileg viszont nem érzékelek semmi problémát, inkább csak a hang idegesítő. Olvastam valahol, hogy valszeg a hőmérsékletérzékelője szállt el. Lehet vele kezdeni valamit? Köszi a válaszokat! 😀
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@ksabee: Remélhetőleg nem videokártya hőérzékelője a ludas szóval a következőt tedd:
Húzd ki a gépet áramból
Ezután a beindító gombját nyomd be és tartsd benyomva kb 15-20 másodpercig ezzel a Bios visszaáll alap állapotba és lehet megoldódik a gond.
Ha esetleg jobban értesz a gépekhez,akkor Bios elemet vedd ki ,csináld meg a gombnyomós dolgot ,aztán eleme vissza és hátha.
Nálam is volt ,random a videokártya indításkor boot után elkezdett túlzottan forogni és folyamatosan úgy is ment.Megcsináltam ezt a visszaállítós dolgot és jó lett.
0
0
0
0
DrGordonFreeman avatar
Hello! Egy kérdésem lenne. A VGA ciripelésről!
Akitől vettem leteszteltük mielőtt vettem semmi ilyen gond nem volt .
Nálam Pl Pubg alatt vga dolgozik 1000-el és egyszercsak 70% telj fölött ciripel.
Ebből lehet vmi probléma mert hallottam nem igen cserélik Gariba az ilyet. Vagy lehet más komponenssel nem kompatibilis.
Adatlapon ott a spec.....
Válaszokat előre is köszi.
Üdv Attis :-)
0
0
0
0
💬 11
CuRi avatar
@DrGordonFreeman: Az vga hűtése lesz. Azert ha maxon tolod a Pubg-t, az megtudja izzasztani a vasad, gondolom a nagyobb igenybevetel miatt jobban porognek a ventik a videokartyadon es az ciripel. Szerintem nem lesz semmi gond, maximum a fuledet bantja.
0
0
0
0
Bronson avatar
@DrGordonFreeman: Mindegyik gpu-n van coil whine, kérdés mennyire észrevehető... általában ha nagyon magas az fps szám, akkor jelentkezik (amikor menüben pl 1000 fps van). Okozhatja tápegység, 'zajos' áramforrás, silány minőségű elosztó(k) használata.
0
0
0
0
DrGordonFreeman avatar
@Bronson: Igen magas fps nél vettem észre jobban. CuRi - nak :: nem a venti ciripel hanem vmi tekercselt alkatrész a vga-n. Akitől vettem ott nem volt gond 😆.
Az is lehet vennem kellene mellé 550W (TT 80+ Gold) es tápnál nagyobbat :-) Bár sok más tényező is lehet (olvastam több fórumot kinek táp kinek alaplap csere javított a dolgon). Remélem nem lesz gond bár kétle ilyet cserélnek gariba (ipon-garis)
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@DrGordonFreeman: vsync be volt kapcsolva, azért nem ciripelt teszteléskor
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@DrGordonFreeman: Ez a coil whine, nekem is jelen van. Bármi okozhatja ahogyan már említették, nem nagyon érdemes lecserélni, mert valószínüleg nem a VGA hanem más valami okozza, és ugyanúgy fog szólni. Ahogyan tudom nem okoz problémát, tehát nem érdemes aggódni.
0
0
0
0
DrGordonFreeman avatar
@TheMenkuPocok: Köszi! :-)
Olvasgattam én is de... azért nem semmi hogy egy csúcs kártyának mondható 1080ti-nél ennyi pénzért ilyen dolgok előjönnek.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@DrGordonFreeman: Nyugi nálam is van! Persze engem egyáltalán nem zavar, átlagba fülessel játszok de ha nem akkor is annyira minimális a ciripelés hog, alig hallom
0
0
0
0
Bronson avatar
@DrGordonFreeman: Ez minden kártyán jelen van, van ahol nem feltűnő... de semmi baja nem lesz, nem kell aggódni.
0
0
0
0
xsebix avatar
@DrGordonFreeman: Én azt olvastam nemrég, hogy nem is a VGA hanem a táp az ami ciripel vagy legalábbis összefüggésben vannak... Amúgy erősen a tápra gyanakszom már mert az előző MSI GTX 1070 x is ciripelt és a 2 hónapja vásárolt MSI GTX 1080Ti x is és a táp ugyan az volt mindkettőnél egy Corsair RM 650i 80+Gold. Ahogy fülelgetem tényleg mintha a tápból jönne a hang meg 2x csak nem fogtam ki ciripelős kártyát... 😊
Amúgy nekem 60fps felett van jelen, ha jól figyeltem meg... 😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@DrGordonFreeman: Gordon ha a ventije sz.rakodik akkor próbáld ki egy programmal pl asus gpu weak vagy msi afterburner hogy fix %-ra beállítod a ventijét, pl legyen az 80%.Nekem volt egy ilyen AMD-s vgam anno, és ez a "trükk" megoldotta a problémát.
0
0
0
0
DrGordonFreeman avatar
@19ati93: Nem a venti a gond már állítgattam :-) maga a kártya cicereg. coil whine
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok az lenne akérdésem hogy tegnap ujjra telepítettetm a gépemet és a gyári Drivert fel raktam a vga-hoz azzal engedte a Virtuális felbontást frisitettem az ujj Drivere mostmár nem enedi mi lehet a gond ?
0
0
0
0
migist2 avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 16
reszler112233 avatar
@migist2: Ha nincs közben FPS esés vagy dropp akkor szimplán ott a kártya többre is képes lenne, és nem dolgozik teljes gőzzel, ezzel hőtermelés is esik, és nem is kér annyi kakaót. Legalábbis én így tudom. Processzor mekkora terhelésen megy amúgy eközben?
0
0
0
0
migist2 avatar
@reszler112233: Az sem megy 100% on az X4 760K
0
0
0
0
FoLey avatar
@migist2: Bottleneck cpu-d nem teljesen szolgálja ki az RX 570-et.
0
0
0
0
migist2 avatar
@FoLey: Akkor csak ennyi lenne a gond ? de akkor mi van a másik 2 CPu val azok is kevesek hozzá ?
0
0
0
0
FoLey avatar
@migist2: Pont ezen a topikon volt vitatás FX részéről.
[LINK]
0
0
0
0
migist2 avatar
@FoLey: Értem Akkor DDR3 Platform alat mit ajánlasz hozzá PL FM2 foglaltra ?
0
0
0
0
FoLey avatar
@migist2: Ha ddr3 platformnál akarsz maradni akkor intel oldalon LGA1150-55-ös és i7 kell,de szerintem Ryzennel jobban járnál. Olcsóbban is jönnél ki,mellesleg jövőtállóság is és fejleszthető is.
0
0
0
0
Kelori avatar
@migist2: Semmit, pláne nem FM2-re. Ha normális procit akarsz ami időtálló és ki tudja hajtani a jelenlegi illetve jövőbeli VGA-d akkor ryzen 5 2600-nál vagy i7 8700-nál nem érdemes lejjebb adni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@FoLey: Ez nem biztos hogy így van, mert nem írt konkrét játékot aminél tapasztalta a dolgot. Én most a régi Need for Speed Underground 2-vel játszogatok, és nálam is se a VGA se a CPU nem megy szinte 50% fölé sem. De Euro Truck Simulator 2-ben sem megy mindig 99%-on a VGA átlagban 70-80 közt megy, de a CPU max 80-ra megy fel ami átlagban 50-60 közt billeg.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Nevesebb játékoknál érdemes kipróbálnotok pl. Shadow of the Tomb Raider,Metro 2033 meg hasonló gépigényesebb játékokat.
Ilyen Underground 2 és hasonló kaliberű játékoknál már egy vajaspirítóval is elfutkoss.
0
0
0
0
Kelori avatar
@reszler112233: Minden CPU amit felsorolt édeskevés ahhoz a VGA-hoz. Az i3 4 maggal még határeset de az sem az igazi. Bulldozer architektúraával meg alapból felejtős minden, főleg hogy semmi nincs rá optimalizálva. Koncepció szinten szar az egész, mivel sok erőforráson 2 mag közösen osztozik félelmetesen gyenge IPC-jük van. 4k-ba meg persze hogy elkezd dolgozni a kártya, felbontás növelésével csak ő kap több munkát, így van mivel dolgoznia. 1080p-n nyílván vissza fogja húzni a CPU.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Kelori: I7 8700 alatt nincs élet? Ezt ugye nem gondoltad komolyan ? Mert menten hangosan felnevetek 😃 .
Egy I5 8600 is lazán elég neki,sőt egy Ryzen 5 1600x is. Ha 2000-es szériás Ryzent nézzük,akkor valóban 2600 alá én sem adnám viszont más tészta az intel oldala.
0
0
0
0
Kelori avatar
@V1VOnX: Kiváló újságíró lennél, előszeretettel hagysz ki szavakat olvasás közben a kommentemből. Oda volt rakva hogy időtálló. Aki nagyon spórol az szórakozhat azzal hogy mindig csak azt veszi ami feltétlen szükséges az adott időpontban, de hosszútávon jobban megéri ha egyszer veszel egy normális konfigot amihez aztán nem nagyon kell hozzányúlni 4-5 évig. Hidd el jobb mintha ha egy középszar konfigot cserélgetsz 2 évente.
Nyílván jó az 1600(x) is, alig van pár % különbség, de árban is nagyon közel vannak.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Kelori: Használt 1600x-ra gondoltam,úgy jóval jobban megérné neki ha szűkös a kerete. 😀
De mivel nem tudjuk,hogy drága fórumtársunknak milyen vastag a pénztárcája így felesleges neki ilyeneket ajánlgatni,mint a I7 8700 vagy r5 2600 .
0
0
0
0
Kelori avatar
@V1VOnX: Igen, a használt ryzenek nagyon jó árban vannak.
A 2600 viszont újjonnan sem egy akkora durranás, 40-50K között lehet kapni bolttól függően, az nagyon barátságos ár.
Ha hirtelen kellene nekiugranom egy teljes config megvásárlásának én sem tudnám finanszírozni, nem vagyok kitömve pénzzel. Spórolni szoktam mert mint említettem jobban megéri ha inkább várok pár hónapnyi fizetést és egy komolyabb gépet rakok össze.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Kelori: Ez pontosan így van. Türelem rózsát terem.
1600x már 30 és 40k között is kapható használtan garisan viszont valóban jobban megéri spórolni és egy 2600-ra beruházni vagy ha több a pénz,akkor egy 2600x-re.
0
0
0
0
Direwolf avatar
Üdv SoS nagyon be vagyok parázva.

A gépem a legutolsó vga driver frissítés óta elkezdett randod furcsa grafikus és egyéb hibákat kreálni.

Tünetek:

-facebook közben random le fagy a kép és kapok egy kb 1 másodperces fekete képet (néha zöld kockát benne)

-Játék közben random ki vagy a battle.net vagy a ts.

-Videók leállítás után nehezen indulnak el (pl youtube)

Eddig ezeket tapasztaltam.

DDU-val le pucoltam a drivert és vissza tettem egy hónappal régebbit. Ami 30 percig jó is volt de újra indítás után ismételten produkálja.

Haldoklik a VGA? Nagyon nincs most keretem vásárolni újat. Mondjatok valami okosságot kérlek titeket mert eléggé be vagyok parázva.

VGA: Sapphire HD 7850 (gyári órajelen sosem volt húzva)
CPU: FX 6300
Táp: Chieftec CTG 500w 80p
Ram: 2x4GB Kingston Hyper x Furry Red 1866mhz
Alaplap: M5A97 EVO R2.0

Köszi mindenkinek. remélem a legjobbakat 😞
0
0
0
0
💬 7
reszler112233 avatar
@Direwolf: Nem mai darab az a VGA így könnyen lehet hogy az a baj forrása. Mivel a prociban nincs IGP, így marad az hogy másik VGA-val teszteled. Már ha van ismerős akitől tudsz kölcsönkérni egy VGA-t. Mindegy milyen lesz, mert ha azzal nincs jelen a hiba akkor már biztos VGA a ludas.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@reszler112233: Rendben köszönöm. 😞
0
0
0
0
Hunork avatar
@Direwolf: fekete kép zöld kockával semmi jót nem jelent. elsősorban VGA memória hiba. csak face alatt van ez? vagy máskor is?
De próbáld meg az alap driver-el, ami a kártyához járt. Egy próbát megér.

Itt még olvasgass, hátha lesz megoldás: [LINK]
0
0
0
0
Direwolf avatar
@Hunork: Igen ezt csak facebook alatt produkálja. Meg a Twitch-en a streameket nem akarja elindítani. Eleinte a böngészőre gyanakodtam. Most megint fel frissítettem a legújabb driverre. Most jó (kopp kopp kopp) de lélekben már felkészültem.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Direwolf: Kínozd meg Furmarkkal és egyéb más szintetikus programokkal.
0
0
0
0
Direwolf avatar
@SuperPuma: És mit figyeljek? Furmarkot fél éve rá nyomattam hagytam 15-20 percig 80 foknál megállt. Játék közben 70 fok környékén van. De a héten ki pucolom és újra pasztázom az fix. Meg még egy windows re instalt is megnézek hátha van remény.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Direwolf: Lényeg, hogy legyen jól leterhelve a memóriája és a GPU-ja, akkor kifogja dobni a hibát, ha rossz. Megeshet, hogy BGA szakadás lesz belőle majd.
(Sapphirenál ez megeshet könnyen. Anno a 9600Pro-k is sorra olvadtak le)
0
0
0
0
newim avatar
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne. Ez a két kártya között érezhetően sok különbség van? Asus rog 1070 strix 8G és a O8G(OC-s változat) között. Hisz az utóbbi magasabb órajelen dolgozik, de hiába néztem utána erre az egy dologra nemtértek ki. Elvileg ugyan az a chip van mindkét kártyában, bár voltak olyan feltételezések, hogy az OC-s változatban jobb chip található.
Vagy rog strix 1080TI A8Gről mi a véleményetek?
Nem új kártyát tervezek venni, hanem durván 1éves körülit.
Köszi előre is a segítséget.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Egy régi Radeon HD 6900 kártya van a gépembe,és szeretnék 2 monitort használni. Ha alapból az alaplapba dugom a két monitort akkor működik rendesen,viszont ha a kártyába,akkor csak a 1. Monitort ismeri fel.
Egy DVI Vga atalakitoval csatlakozik a kártyához a 2. Monitor,lehet az a baj?
Vagy van esetleg ötletetek? :/
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@ackileus8: A DVI-DSub átalakító tutira működik? Pontosan milyen típus a HD 6900?
0
0
0
0
no avatar
@xCube: 6950 800mhz 2Gb,
Az átalakito új,most vettem.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@ackileus8: Nálunk elég sok gépre van 2 monitor kötve. Közülük több ilyen átalakítóval van megoldva. Egyikkel sincs gond.
0
0
0
0
no avatar
@csuz-li: Akkor ezek szerint a kártyával vannak gondok 😞
köszi a választ.
0
0
0
0
csuz-li avatar
A PowerColor gyártóval van valakinek tapasztalata?
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@csuz-li: Nekem volt pár éve 6850 meg 6870-em... 😃 nem halt be egyik se, de az egyik legolcsóbb gyártó, mind hűtés, mind komponensek szempontjából... konkrét modell?
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Bronson: AMD 570, vagy 580. Valami sárkányos fantázianévvel. Ismerősöm kérdezte, hogy milyen. Pont az olcsósága miatt érdeklődött. Én is néztem, jelentősen olcsóbb, mint más gyártók, így kicsit tartanék tőle, de nekem nincs vele tapasztalatom, nem tudtam válaszolni a kérdésére. Én Gigabyte párti vagyok mostanában. Ha nem rossz, csak olcsó, akkor ugye nem gond, de ha nem jó a minőség, akkor már más a helyzet. Ha csak hangos, az nem gond, de - épp azért fontos a pár ezer forintos különbség is - a srác hosszú távra tervez vele, mert nem áll olyan jól, hogy sűrűn vegyen újat. Most is egy 280-at cserél le, eddig azt használta és gyűjtögetett az újra. Szóval az elsődleges szempont a tartósság a garanciaidőn túl is.
0
0
0
0
Kelori avatar
@csuz-li: Ha radeon kell akkor az én tapasztalataim alapján a sapphire toronymagasan a legjobb.
0
0
0
0
csuz-li avatar
@Kelori: Én Gigabyt-ot szoktam venne, nekem az vált be, miután egy MSI megfőtt nálam. Ám most ugye nem az a kérdés, hogy melyik a jó, hanem, hogy az említett gyártó jó-e.
(Egyébként az MSI mostanában valamit elszúrt az Nvdiáknál is. Nemrég egy MSI és egy Gigabyt 1060 6GB-ot volt szerencsém megnézni azonos gépben és bizony a Giga jobban teljesített. Persze nem sokkal, de jobban. )
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne hozzátok vettem a gépembe egy elég jó videókártyát http://www.220volt.hu/MSI+Radeon+RX+570+ARMOR+8G+OC+8GB+V341-236R elég jó áron még 59990ftért vettem black fridayben szerintem ennyiért nagyon megérte meg egy tápegységet Corsair VS550 550W ez szombaton beszerelve elötte gtx 1050ti 4gbos gondolkoztam vagy ati radeon rx 560gbos gondolkoztam mert nem túl erös sajnos a procim nem is lehet böviteni sajnos amd fm1 3850 4 magos 2,9ghz mennyire tudja kihajtani ezt a videókártyát gondolom nem nagyon majd késöbb szeretnénk váltani am4 ryzen 1600 legalább akkor sajnos alaplap ascrockot szeretnénk meg 16gb ram meg a proci ez olyan 103-105eft lenne és még azt szeretném megkérdezni érdemes váltani windows 7röl win10re jobban futnanke a játékok egy kicsivel van olyan játék amin csak win10en indul prot szeretném felrakni az a legjobb szerintem bocsi hogy sokkat irtam.Elöre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
soko avatar
Sziasztok.
Egy kérdésem lenne hozzátok 😀
Tervezem újítani a gépet de így karácsony közelettével csak annyival szeretném újítani, hogy egy két játékkal megbírkozon.

Jelenleg egy

FX 6300
8GB Hyper ram
HD 7790 1GB
Komponensekből áll.

Szóval a videó kártyát szeretném lecserélni egy gtx 1050-re, csak nem tudom lenne e szerintitek valami limit ?
Vagy a procit is cserélnem kellene egy fx 8300 szériára ?
(Az alaplapom csak eddig támogatja)

A megcélzott játék amit szeretnék ha jól futna az pl : Wildlands.
Mert a jelenlegi konfigon is fut 30 fps körül átlaggal low beállításon.

Későbbiekben persze ezt az egész gépet akarom majd újítani ..stb De jelenleg a pénztárcám nem engedi így karácsonykor 😃

Előre is köszönöm a válaszotokat. :R
0
0
0
0
💬 9
Bronson avatar
@soko: A 1050 jó választás az a cpu mellé, nem lesz gond vele! fx-re újítáni már nem érdemes, egyelőre megteszi majd, de inkább ryzenre válts majd ha tervezel új gépet!
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@soko: De mindenképpen a 1050Ti verziót válaszd, a sima 1050 szinte semmire sem elég. Ha csak ideiglenes lenne akk használtan hardveraprón elég olcsón is találsz ilyen kártyát.
0
0
0
0
soko avatar
@FaLchioN: Köszönöm urak a választ igen így gondoltam én is onnan szemezek.
Később természetesen szeretném újítani a masinát de jelenlegi kereet ennyit enged 😃
Még RX kártyán gondolkoztam pl egy 580-on de inkább a 1050 felé húzzok 😃
Feltétlen Ti-on gondolkoztam.
Szóval köszöntem a választ urak.
0
0
0
0
Hunork avatar
@soko: Hát azért egy RX580 kártyát ne említsük meg az 1050Ti mellett. 😉 Az 580 "párja" inkább az 1060. Nagyon erős, jó kártya. Persze nagyobb fogyasztással...
0
0
0
0
Wihay avatar
@Hunork: RX 580 lehet már túl nagy feladat lenne az FX 6300-nak.. Azt mondom hogy RX 570 még mindig vállalható kategória, esetleg 1050 Ti-ből a ZOTAC modell..
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@Wihay: Szerintem ha úgyis ideiglenes, akk 1050Ti, utána meg a full építésnél 1070-80 vagy RX Navi széria, ha bejön az AMD híresztelés. 😀 Legalábbis én is ezekre a karikra gyűjtögetek épp.
0
0
0
0
soko avatar
@Hunork: Igen az csak egy példa volt 😃
Köszönöm a választ urak egyenlőre maradt az 1050Ti mindenféle kép olyat akarok ami mellé akkor nem kell procit vennem de megtud bírkozni a wildlands játékkal.
Amd-ből ahogy olvastam akkor az rx 570 lenne még a varriáns bár mivel amd kártyám van jelenleg így kicsit kacsingatok az nvidia felé 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@soko: Az 570 kb 20% gyorsabb mint a 1050 Ti. Ha közel árban találsz 570-et azt vedd.
0
0
0
0
soko avatar
@Quadgame94: Rendben 😃 Köszi a választ akkor már meg is van a másik varriáns 😃
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 5
FaLchioN avatar
Üdv!

Szerintem akkor működik igazán a Crossfire, akkor tudod kiszedni belőle a legnagyobb potenciált, ha RX 570-et párosítasz az 570 mellé. Ugyanis a gyengébb kártya kevesebb maggal, órajellel, frekvenciával dolgozik, és én úgy tudom, hogy akkor az 570 is visszavesz. Nem lehet két különböző frekin működtetni a kettőt.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Andor1997 avatar
570 mellé inkább 570-et raknék,hiszen ha az egyik másabb ,akkor a másik vagy nem tudja kifutni magát,vagy nem fog maxon menni,de lehetséges,hogy másikkal össze sem jönne.Mindenesetre remélem tisztában vagy,hogy így nem kettő 570 erejét kapod meg,hanem egy 570-ét és egy másik 570 erejének kb legjobb esetben 50-70%-át.Helyedben lehet nézelődnék a piacon.1070Ti ára nagyon lement ,lehet eladnám az 570-ed és a másik kártyára szánt pénzből együttesen vennék egy 1070Ti-t.De ahhoz képest már a 2070 ára is jó sokat csökkent.A lényeg az,hogy lehetséges módon inkább váltanék helyedben egy darab erősebb kártyára,mint kettőt összekötni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andor1997: Énis Andor1997 véleményét osztom! Inkább 1 erősebb vga mint 2 gyengébb
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Ahogy a kollégák mondják, inkább nézelődj erősebb kártya iránt,minthogy megfelezd az 570-edet.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Velemenyeteket szeretnem kerni! A mostani 2018-as jatekokhoz melyik kartya jobb?! (Erősebb) Gigabyte GTX 760 Windforce 2 OC DDR5 2GB 256Bit VS XFX RADEON RX460 DOUBLE DISSIPATION 4GB DDR5 128BIT. Olvastam teszteket de nem tudom el donteni. 1/2 jatekkal teszteltem. Pl euro truck 2simulator max beallitason.gtx 760 laggolt rendesen ellennben az rx 460 siman vitte. Persze full hd felbomtason.
0
0
0
0
💬 19
GameKing9515 avatar
@User83: Rx 460 jobb több játékban jobban teljesít.
0
0
0
0
no avatar
@GameKing9515: Hogy erted hogy tobb jatekban?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@User83: Számot tevő részüknél
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: ? Ki fejtened bovebben!?
0
0
0
0
ors11 avatar
@User83: Ez azt jelenti, hogy az RX460 több FPS-t produkál, mint a GTX 760 sok játékban, mivel újabb technológia alapján készült stb. De ha gondolod még leírjuk páran ugyanazt más formában 😃
0
0
0
0
no avatar
@ors11: Ahogy nezem nem sok a kulonmbseg a 2 kozt. inkabb a gtx 760 valasztom.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@User83: És mennyiért vennéd a egyiket-másikat ez a fő kérdésem?De azt se felejtsd el,hogy azért a 460 mégis csak 4GB.2 GB-s kártyát már ne nagyon vegyél.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andor1997: Én már 4Gb osat se vennék (főleg játékra) nem hogy 2GB-osat 😲 😲 😲
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Mind 2 ö az enyem.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@User83: Jaa látom már.Nos akkor is a 4GB-s et ajánlom,mivel lesz olyan játék,ahol már a 760 azért lesz lassú/szaggatósabb,mert csak 2 GB.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Hat ja. Amugy az ujj Tom Raider hez eleg az rx 460?
0
0
0
0
FaLchioN avatar
@User83: Kevéske az neki. Talán alacsony beállítások mellett, HD felbontásban.
0
0
0
0
no avatar
@FaLchioN: Na majd ki derul..
0
0
0
0
no avatar
@User83: Vannak összehasonlító oldalak , nézd meg ott.Ahol én néztem ott egész pontosan 2%-kal erősebbnek írja a 460-ast egy dying light játékban nézve.
0
0
0
0
Hunork avatar
@User83: A játék motorjától függ nagyon. Ami az RX460 előnye, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt, és sokkal újabb technológia. Amúgy lehet nézni videó teszteket, hol 1-2 fps a különbség, hol sok, pl Vulkan api esetében az RX a nyerő, nem kicsit. Én az RX-et venném. De egy használt, garanciális RX470-el járnál nagyon jól.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Hello. Mind 2 ő kártya az enyem. Szerintem meg a 760 van erosebb ugy vettem eszre .. Sokkal jobban futnak a jatekok vele nem szaggat tartja az fps t is folyamatosan. Jonb a grafika is. A 460 szaggat mint allat fps ossze vissza esik.. azert teetem fel a kerdest az elejen mert nem teszteltem oket tobb jatekkal . de kiderult hogy szerintem az nvidia tutibb. Hiaba csak 2 gigas. Az amd 4 gigas de nem tud annyit.
0
0
0
0
Hunork avatar
@User83: Azért én matatnék a Radeon beállításoknál kicsit... Volt nálam 460 és nem szaggatott, csak jól kellett kalibrálni a szoftvert. És még egyszer, a 760 100W-al többet eszik, jobban melegszik. De persze te tudod.
0
0
0
0
no avatar
@Hunork: Van eros tap -om az nem lenyeg mennyit eszik. Hogy erted hogy matatnal a beallitasoknal? En nem allitottam semmit a progiaba. Minden alapbeallitason van. Egyebkent huzhato a kari vagy gyarilag huzva van!?
0
0
0
0
no avatar
Szomorúan vettem tudomásul a hét végén, hogy a keresztfiamnak vett Radeon 480 rx kártya közvetít a Facebookra 1080p felbontásban, míg a gtx 1060-am csak 720p-ben.Vagy csak én nem tudom hogy kell?
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@Dpoci: Valószínűleg csak nem tudod hogyan kell mivel 1 szinten van a 2 kártya, mondjuk tipus függő de igen kb 1 szint
0
0
0
0
no avatar
sziasztok kaptam egy radeon rx 580 kártyát egy amd fx 8370-es proci ki tudja szolgálni ? köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 8
zelcsi avatar
@webstars: sajnos teljesen nem, kb 70-80-90%-ban de ez játékfüggő!
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: amd ryzen 5 vagy 6?
0
0
0
0
zelcsi avatar
@webstars: azok simán jók!
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: köszönöm a segítséget. sajna akkor új alaplap ram meg proci kell a többi maradhat
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@webstars: Ellenben ha az amit nyújt megfelel neked,akkor jó.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@webstars: azért el lehet lenni a az fx 8370-nel is a gtx 1060-nal! 😉
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@webstars: Előbb nézd meg, így mit tud a gép. Feleslegesen ne verj el annyi zsetont
0
0
0
0
no avatar
@webstars: Simán.Nekem egy i5 6500 van az összehasonlító program szerint ez erősebb annál és nekem egy 1060-as 6gb-os kártyát hajt ki.1080p-ben mindent elvisz ultrán.vagyis miért ne tudná kiszolgálni.A 1060-at 6%-kal erősebbnek írja mint a 4gb-os 580-ast.ha 8gb-os akkor nem tudom azt nem néztem.Közben megnéztem 2%-kal erősebb kari az 580 8gb.Szerintem felesleges lecserélned bármit is benne.16gb ram viszont kell!
0
0
0
0
no avatar
Udv Mindenkinek! 1Kerdes! Gigabyte GTX 760 Windforce 2Gb oc DDR5 256 BiT. Milyen jatekkokal tud.meg birkozni Full hd ba? Pl Mostani jatekkokal el boldogul...??
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@User83:


KB 10mp be tellett ezt megkeresnem.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Nekem a 2 Ventillatoros van.
0
0
0
0
no avatar
@User83: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@HunSanyiX: https://youtu.be/KBI8oZ6WdnM
0
0
0
0
no avatar
@User83: Nyem...Ultra beállításokra írtam.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Óriási problémám van adott VGA-mal (ASUS HD 7870 2GB GDDR5 DirectCU ll) olyat csinált hogy betöltötte a windows logot (win 7) utánna csak fekete képernyő, semmire nem reagált újra lett rakva mert vírusra gyanakodtam. Újra is lett rakva jött az alaplap driver install utánna a VGA driver és hát VGA driver install után ugyan ezt produkálja, régi drivernél becsíkozódik a képernyő, a legújjabbal meg megint fekete képernyő jön a windows logo betöltése, utánna megvan halva, ilyenkor csak csökkentett módban lehet megnyitni. Lehetséges hogy BYE a VGA-nak de azt nagyon nem szeretném, ötleteket szeretnék kérni vagy aki tudja mi lett vele mondja el legyen szives.
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@Matesz9818: Driver hiba is lehet esetlegesen,de inkább vége a kártyának szerintem,legalább is főként az lehet a gond.Esetleg még egy Win10-et feltelepítenék,és egyébként javasolnám is,hogy bármi is történjen ,azt használd ezután,WIN7 már elavult.Egyébként ingyen letölthető a WIN10 hivatalos oldalról,szóval még meg sem kell venni.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Matesz9818: Ez kimondottan arra utal hogy viszlát VGA sajnos. Nincs egy haver/ismerős akinek van VGA-ja amit kölcsönkérve tesztelhetsz? Ha van akkor be a gépbe vele, és ha hiba megszűnik, már meg is lesz a hiba oka.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: vissza lett rakva a régi ASUS 8400GS aminek semmi baja................ 😞
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Matesz9818: Így már biztos hogy VGA hiba. Ez csak cserével orvosolható sajnos.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: köszönöm a választ.
0
0
0
0
botondi avatar
Sziasztok,

1060 6GB kártyához mi lenne a kényelmes proci (ár /érték) ami nem fő meg alatta?
Egy 3.gen. i5-3570 3.40GHz van jelenleg, gondolom az halálra van ítélve.

Assetto Corsa Competizione lenne a cél, persze nem kell ultra módban(high is bőven elég😀

Köszi
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@botondi: Egyáltalán nem főne meg.Proci hűtővel az egész szépen elvinné, inkább a kártya fog melegedni szerintem .
0
0
0
0
feriking avatar
sziasztok..uj vagyok a gépek világában..érdekelne hogy müködik a külsö video kártya dolog..mit kell tudni rola ,mibe ajánlott stb,,köszi..
0
0
0
0
💬 2
Rockos avatar
@feriking: Külső videokártyát olyan gépekhez ajánlatos társítani, amiben 1) nincs hely "belső" videokártyának, és 2) van benne olyan processzor, ami mellé érdemes egy izmosabb GPU-t berakni. Ilyenek például ultrabookok, miniPC-k. Léteznek külön erre a célra készített videokártya bővítők, dedikált tápegységgel és extra hűtési megoldással. Ilyen GPU dokkolókat gyárt például a Gigabyte (AROUS Gaming Box), az ASUS ROG (XG Station) vagy a Razer (Razer Core). Ezeket tudtommal videokártyával együtt árulják csak, de megfelelő méreteken belül ki lehet cserélni a kártyákat. Ezen dokkolók csatlakoztatásához azonban Thunderbolt 3-as USB-C portra van szükség, az adatátviteli sebesség miatt.
0
0
0
0
feriking avatar
@Rockos: köszi a segitséget ..
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Nemtudsz más fazon belinkelni? Nagyon irítál! 😆
0
0
0
0
Wihay avatar
@FoLey: Ezzel az a baj, nagyon szűk a Magyar Youtubon az ilyen fajta videók.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Wihay: Ezzel az a baj,hogy későn jött meg a videója és már 2-3 nappal ezelőtt lehetett erről hallani a hírt. Nem nehéz utánaolvasni a hozzászólásokat vagy a híreket és papírra leírja a mondatokat és felolvasva közölje ezt a hírt.
Ennyi erővel te is így elmondtad volna nem nagy cucc.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Wihay: Inkább kerüld messziről a tagot. 100-ból egyszer ha igaz amit mond, vagy állít.
0
0
0
0
FoLey avatar
@reszler112233: Az utolsó Ryzenes gép összeállítását sem értem 2400G(amikor rakott már bele dedikált vga-t akkor minek ez?) árából már inkább 1600X-et rakattam volna bele meg ugye +2-3k-ért jobb lapot tettem volna alá.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Wihay: Ebben a témakörben inkább a Balázs világát javaslom. Klasszisokkal igényesebb, felkészültebb és emészthetőbb előadásmódban ad elő érdekes témákat. (Lényegében a Pentium II-től a Ryzen II-ig mindenféle téma van)

Shadow Warrioron meg remélhetőleg szélesebb körben is felmerül az igény valódi, részletes tartalomra és akkor remélhetőleg pozitív irányban változik a kivitelezés, illetve a téma választás.
0
0
0
0
FoLey avatar
@SuperPuma: Balázs Világát én is kedvelem tényleg részletesebben mondja el,mellesleg nem egoista. Elmagyarázza amit mi is szeretnénk végre hallani. Ő rajta látszik,hogy tud és többet is akar tudni,főleg a retro hardverek terén.
Shadowban ameddig tart az egoja addig semmiféle pozitív felé irányulú elve semlesz. Akik követik azok gyerekek vagy nem hozzáértők,aki meg ért hozzá az tudja is fele hülyeség. Mellesleg alkatrész kínálat ajánlása is béka segge alatt van. Nincs rálátása meg előre megtervezett részlete.
Okés költséghatékonyság az otthonossága,de azért ha valaki pl. max. 200k keretje van akkor használja már ki az adott keretet és ne spóroljon már abból az összegből is.
Én is előre gondolkozok és kihasználom az adott keretet ha megkérik rakjam össze nekik,nembaj ha +pár ezer ft-ot kell rááldozniuk,mert az is előrelépés jövőtállóság tekkintettben.
0
0
0
0
rambustibi78 avatar
@Wihay: "Sedovvarrior" egy bohóc! Bődületes baromságokat fröcsög, és a stílusa is tenyérbemászó. Kérlek ne erőltesd..
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok, GTX 1070 elég 1440p-hez?mondjuk medium - high grafika! Sok videót néztem róla, de hátha van aki úgy játszik!
0
0
0
0
💬 18
Hunork avatar
@zsolo: Gondolom a sima 16:9-hez.
Igen, elégnek kell lennie, átlagos 60fps-el. Mondjuk függ a monitor frekitől is. Illetve a CPU erejétől is, de gondolom nem i3 mellé akarod rakni...
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hunork: hát én egy 144Hz-es monitort tervezek venni decemberben, vagy úgy nem érdemes venni? a mostani Ryzen 1600X mellé lenne a kártya!
0
0
0
0
Hunork avatar
@zsolo: Dehogynem. Csak nem minden játék fog 1440p felbontáson 144 fps-el hasítani. Vagy lemegy 60-ra is akár, vagy majd szépen visszaveszel a beállításokban (AA, Motion blur, Fog...stb) És persze nem mindegy, hogy idei eresztés a játék vagy régebbi.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hunork: hát az új játékok közül 1440p-ben nem fog menni egyik sem 144fps-el, max lowon, de úgy azért nem akarok játszani, szóval így nem tudom mennyi értelme lenne egy 144 Hz-es monitornak... az ASUS MG278Q-t néztem ki, játékra elég jó 😃 van értelme 144hz-nek úgy hogy a gép nem tudja a 144fpst?
0
0
0
0
xsebix avatar
@zsolo: A Gsync elvileg pont erre megoldas, en is pont most szeretnek venni ev vege fele 1440p 144hz-es monitort gsync-el pont ez miatt.. En ezt a monitort neztem ki : Dell S2417DG [LINK] igaz 24"-os csak, de nem is szeretnek nagyobbat es a kisebb kijelzon szerintem jobban is fog mutatni az 1440p.
Amugy ami monitort irtal ASUS MG278Q "freesync-es" amit AMD kartyakkal tudsz kihasznalni ugyhogy arra figyelj az 1070-el... 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@xsebix: igen tudom hogy "AMD-s", de amiben van G-SYNC azok a monitorok elég drágák, nekem a 24 colos már kicsi, tehát nekem 27-es kéne, 1440p, de akkor maradok szerintem a 60Hz-nél, mert így a 144-nek sajnos nincs értelme, az 1070 1440p-ben sztem még jó 60fps-re, nyilván nem ultra grafikán, de az nem is baj!
0
0
0
0
Hunork avatar
@zsolo: Ahogy írták előttem, az Freesync monitor, AMD kártyákhoz kíváló.
A baj, hogy 1440p, 27" és G-sync meg nem lesz olcsó. PL: [url]https://ipon.hu/shop/csoport/tv-monitor-projektor-vr/monitor?85=2331&545=1&638=1[/url]
0
0
0
0
zsolo avatar
@Hunork: igen sajnos, pont most néztem én is, így nem lesz értelme a 144Hz-nek 1440p-ben, akkor marad 60Hz 1440p-ben, oda még azért elég a 1070 mondjuk medium-high grafikán..
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zsolo: Én egy ismerősnél láttam 144 és 60 Hz-en egy monitort. Igencsak nézni kellet a különbséget a 27"-nál is. Van különbség nem mondom de 60Hz-en 60 FPS is folyamatos, persze ha az stabil 60, bár nekem ha 30 fölött van akkor már jó mivel már ott is mondhatni folyamatosnak látható a kép.
0
0
0
0
zsolo avatar
@reszler112233: stabilan legyen meg 50-60 fps 1440p-ben, nekem az már elég! nem kell ultra garika!
0
0
0
0
xsebix avatar
@zsolo: Igen sajnos a Gsync baromira draga, de a Dell amit irtam az nekem pont belefer az 500euro maximum keretbe es nekem a 24" szemmel lathato valtozas lesz szerencsere a 21"-hoz kepest , 27" nekem tul nagy lenne ugy erzem ez a 24" optimalis lesz.. Engem most nagyon izgat ez a gsync cucc, monitorbol mindig olcsot vettem eddig most kiadok picit tobbet ugy is evekig fog szolgalni ahogy a mostani is 3+eves.
Amugy 60fps-re szerintem siman jo lesz 1440p-ben az 1070..
0
0
0
0
zsolo avatar
@xsebix: nekem meg 24-es monitor van, az nekem már kicsi 😆 27-esben nem akarok 1920*1080at, az nem lenne előre lépés nekem! én most ezt néztem ki ASUS MZ27AQ, rohadt szép sztem 😃
0
0
0
0
xsebix avatar
@zsolo: Hat 27be semmi esetre se full hd.. 😃 hát biztos szépet mutat az a monitor amúgy engem most ez a 60hz feletti téma érdekel nagyon meg ez a gsync az a baj elerheto áron csak TN panellal vannak az lehet visszalépés lesz a mostani ips-hez képest.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xsebix: TN-panel sem rossz azért, a fekete szín lesz másabb, meg a betekintési szöge nem olyan szép, kb ennyi!
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@zsolo: A G-sync szerintem nem jó mert igencsak megnő a response time, mindössze azért, hogy egy olyan dolgot eltűntessen ami szinte soha/soha nem jelenik meg. Inkább legyen több fps és folyamatosabb. Aki meg a 144hz és 60hz között nem látja a különbséget ott már szemészre lesz szükség, ugyanis 144 után a 60 olyan mintha laggolna 😃 TN panel meg játékra teljesen oké. 1440p 144hz-hez viszont a sima 1070 lehet olyan szempontból nem elég, hogy nem teljesen tudod majd kiélvezni arra amire vetted. Én 1080ti-vel nyomom FHD 144hzben és így tudom azt mondani, hogy nem esik 144fps alá egyik játék sem, de pl sima 1080-al még így is volt ami igen. Ami egy single gamenél nem baj, de kompetitiv multinál már annál inkább 😃 persze ott leveszem lowra mindig a grafot, hogy csutka 300fps-en legyen, de van aki úgy nem szereti
0
0
0
0
zsolo avatar
@_AsheXp: azért maradok akkor az 1440p 60Hz, ahhoz azért elég lesz a 1070, ha nem is ultrán, kb medium-highen 50-60fps meglesz, az nekem már tökéletes!
0
0
0
0
19ati93 avatar
@zsolo: ha játszol esport játékokkal, pl cs, rocket league, r6 stb akkor megéri a monitor ha nem szerintem akkor nem igazán, új AAA játékoknál max lowon hozná a 144fpst
0
0
0
0
zsolo avatar
@19ati93: ilyenekkel nem játszok 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
1060 3GB vagy RX 580 8GB?

1060 6GB tudom jobb választás lenne, na de a fenti kettőből inkább melyik?
Ryzen 5 1600 mellé
0
0
0
0
💬 11
KRZT963 avatar
@19ati93: Ha freesyncet támogat a monitorod, akkor RX 580.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@19ati93: Kettő közül az 580 egyértelműen a VRAM miatt. Ha 6GB-os 1060 lenne mellette, akkor már azt ajánlanám, de ezt te is írtad.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@19ati93: 1060 6GB miért nem opció?
0
0
0
0
Kelori avatar
@19ati93: Ha mindneképp csak ez a kettő jöhet szóba akkor 580.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Kelori: Elírtam közbe és 4GB-s 580ról lett volna szó.

1060 6GB túl sokba fájna.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@19ati93: Jaa akkor így mindjárt más 😀.RX 580 1-3 FPS-el jobb és bár 4GB,de viszont támogatottság,kompatibilitás és talán tartósság oldalon talán az 1060 jobb.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Andor1997: Úgy néz ki közben hogy a 1060 3GB-lesz,mert lett egy tűrhető üzlet rá.
1080p-re ahogy néztem benchmarkokat meg ilyesmiket bőven jó lesz még vagy 2 évig 60FPS+ra.
1440p vagy afölött jobb ha már van min 4-6 GB VRAM ugyebár.
Köszi válaszokat!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@19ati93: Nem jársz vele rosszul az biztos, de elárulom 1080p-n nekem a Need for Speed 2015 járt 4,5-5 GB VRAM használatnál, így a 3 GB VRAM lehet hogy csak darabig lesz elég.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@reszler112233: 1050TI-n is pl megtelik az a 4GB,de hiába mikor a kártya jóval gyengébb.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@19ati93: 3gb ot már sok játék bekajálja de viszont ettől függetlenül jó kis kártya az
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ha veszek egy 240 hz--es monitort és freesync-es akkor azt nvidia kártyával nem tudom kihasznéálni? Vagy ugyan úgy használhatom 240 hz-el csak jobban szétesik a kép?
0
0
0
0
💬 2
_AsheXp avatar
@Gabe69: 240hz-et kitudod hasznalni, de a freesyncet nem tudod, így a screen tearing megjelenhet majd de szerintem egyáltalán nem számít, ritkán van -ha van- és nem zavaró. Ugyanakkor ha v-syncet/g-syncet/freesyncet használsz a response time szarabb lesz, ugyhogy en nem hasznalnam akkor sem ha lenne g-syncem 😃
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Értem, akkor megveszem, köszönöm a választ erre voltam kíváncsi.
0
0
0
0
Wihay avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 8
Wihay avatar
@Kelori: Rendben köszi, mindent megpróbálok a cél érdekében!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Wihay: Az a Visual C++ a ludas ilyenkor ,ami az 5-ös pontban van.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Andor1997: Rendben elhiszem amit mondasz, akkor azt mondod akkor töröljem le ezeket és rakjam fel a friss verizót?
Kép:
https://imgur.com/jgcTuAB

Azért kérdem így, mert nekem ilyen még sosem fordult elő AMD driverrel most meg. A segítségedért pedig örök hála!
0
0
0
0
Kelori avatar
@Wihay: Még én sem láttam ilyet, azért nem írtam semmit magamtól, csak elküldtem a linket amit találtam a témával kapcsolatban. A leírások alapján egyébként úgy tűnik hogy ez nem az AMD driver hibája.
De lényegtelen is, remélem sikerül megoldani.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Wihay: Velem is szórakozott már így az asztali gép miután újra telepítettem, de csak egy játékkal. Vége az lett hogy amire volt frissítettem, amire meg nem azt újraraktam, és megjavult.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Wihay: Tulajdonképpen nem a Driverrel van a gond,hanem az AMD féle menürendszerrel,vagyis vezérlőpulttal.Visual C++ egy kiegészítő alkalmazás,mely az olyan programokhoz kellenek,amik valamilyen formában tartalmazzák,pl játékok.De például,ha ennek a 2005-ös verziója nincs fent,akkor a GTA IV is hibát ír ki ,és meg se moccan.Szóval alapvetően fontos alkalmazás.Egyébként igen ,töröld le mindet,majd telepítsd vissza 😃.Miután letörölted csinálj egy újraindítást az a tuti.
Lehetőleg 32 és 64 bites verziókat is telepíts.Fajtái:2005,2008,2010,2012,2013,2015,2017,2018.
Remélem sikerül és a géped is partner lesz,és működni fog.Bár igazából ez a fő baj,de ennél is van olyan,hogy vagy működik,vagy nem.Minden esetre Win10-nél én még ilyennel nem találkoztam,régen Win7-nél volt olyan,hogy bebugolt,aztán lehetett törölgetni ,meg telepíteni,akkor is csak gép újrarakás oldotta meg. 😀 De bajt nem csinál,úgyhogy lehet próbálkozni.Lehet egyébként,hogy újratenném a videókártya driverét is.Egyébként ha nem használod,akkor teljességgel mindegy,hogy a vezérlőpult fentvan-e vagy sem,a drivert nem befolyásolja.
0
0
0
0
Wihay avatar
@Andor1997: Okés köszönöm szépen mindenkinek!
0
0
0
0
Techthomas avatar
Sziasztok? Van aki Armor RX580 tulajdonosa?? Tegnap jött a kártya nekem be is szereltem ma ismét mert táp csere van. És arra lettem figyelmes ugye black plate hiányával kezdek már meg barátkozni.. HOGY a kártya kva hajlik sőt szinte már szabályosan srégant áll pedig jól van a slotba meg csavarozva is jól oda van!! ¿ Mi a jó istenért áll ez így vagy mindegyik ilyen? Már azon gondolkoztam hogy alá támasztok 😆D Hát idővel ahogy használva van sztem kvra nem egészséges dolog ez..
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@Techthomas: Nekem rog strix van ha jól emlékszem az is picit ferde ez ilyen amd betegség lehet szerintem de nyugi. Semmi gáz nem lessz.
0
0
0
0
Feherlo avatar
@Techthomas: @Techthomas: Az enyém is ferde, kb 6mm volt az eltérés mikor a gépházba csavaroztam, azóta volt tisztítva párszor, már könnyen jár, szerintem a melegtől beidomult a helyére...
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Feherlo: Oké, köszöntem szépen mind2nek a meg nyugtató választ! Igen én is melegtől féltem hogy nem be hanem el idomul teljesen de akkor..
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Mire valók ezek az Nvidia Tesla vidikarik?
0
0
0
0
💬 1
bassus16 avatar
@Dpoci: High Performance Supercomputing
[LINK]
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
A Gigabyte Geforce gtx 1060 6gb windforce 3 elég neki a i7 3770?
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@KrisztianRikardo: Persze
0
0
0
0
zelcsi avatar
@KrisztianRikardo: simán! tapasztalat! 😉
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
pupehap avatar
Az az asus kártya csak max egy irodai gépbe való, vagy hasonló képességűbe, ha csak alap dolgokra akarod használni, mint pld. levelezés, netezés, stb. Egyszóval harmatgyenge, ha nincs más opciód akkor mindenképp az RX 550-et ajánlanám. Több Sapphire kártyám is volt, és nekem egyik sem volt hangos,de nyilván ettől lehet hogy vannak olyan típusai amik zajosabbak a kelleténél.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Szíved joga,hogy mit veszel,de én akkor már össze spórolnék annyit,hogy egy 1050Ti-t vegyek.Bőven jobb a fent említetteknél,bár drágább is,azonban a vele "egy súlycsoportban" lévő amd kártyánál ,ami kb az RX 560 jobb teljesítményt ad,meg hát az Nvidia mégis Nvidia.Ráadásul jövő hónap végén Black Friday,lehet még a mostani ár alatt is találnál.De ha maradnál AMD-nél ,és elég az,amit nyújt ,akkor inkább egy RX 560.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Hali, az lehetséges hogy a G4560 asom kihajtja az Rx580 asomat? Mert az Afterburner szerint a VGA 100% a cpu meg ilyen 60-70% on megy játékok alatt. Mert ha igen akkor nem látom értelmét a proci cserémnek ami tervben van ha végre visszamennek majd az árak kék fronton
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! nekem egy kis helpre lenne szukségem ! vásároltam a napokbanegy teljesen uj (sajnos elore osszeálitott) pct . i7 8700, gtx 1070 8gb , 16 gb ram 250 gb ssd és 500w táp eredeti win 10 home . a kérdésem a kovetkezo . miért van az h bf1 minden maxon full hdban ultrán csak 42 és 50 fps kozott mozog ? lehet oka a windows home ? vagy az 500 watt táp? a provi huto am egy alap huto az inteltol , azt le akarom cserélni, am minden frissitive van ! Ja és a gpu majdnem 100% on porog ! elore is koszonom a válaszokat !
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@razor41x: Gondolom Multiban.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Andor1997: Egy olyan géppel alsó hang a 80 fps multiban is
0
0
0
0
cian880123 avatar
sziasztok ma veszek egy r9 270x videokarít ryzen 5 1400 kihajtja szerintetek kártyát 8gb cruical ballistix sport 2400 mhz ram társaságában?
0
0
0
0
💬 3
cian880123 avatar
@bukta2: köszi nem mertem mostani karit venni kripto örülett végett
0
0
0
0
bukta2 avatar
@cian880123: Pedig lehet csak körbe kell nézni,pl az Rx580 ak arról híresek hogy kripto kártyák pedig én még a bányász szarság előtt vettem anno 90k-ért életében nem izzadt még bányában meg nem is fog mivel csak game elek,dehát ez ilyen. 😀
0
0
0
0
Bioritmus avatar
Sziasztok.
Talán itt jó helyen lesz a kérdésem de ha esetleg nem akkor szóljatok 😃 szóval a múlt héten megkaptam az új videókártyámat ajándékba (asus gtx 1060 6 GB) az 1 ventilátoros verzió. A helyzet az hogy az első 2 napban semmi gond nem volt vele Monster Hunter World-öt és a PUBG-t toltam rajta viszont a harmadik nap óta mikor játszom elég hangos lesz a gép (ventilátor pörög mint a jó isten gondolom azért) viszont ez nekem azért furcsa mert a 950-em ami előtte volt szinte soha nem volt olyan hangos. Asus GPU Tweek programmal figyelem játék közben de még soha nem ment 83 fok és 55%-os VRAM használat fölé szóval nem értem :/ Ez mitől lehet? illetve mennyire nagy gond ez? Használhatom nyugodtan tovább vagy vegyek vissza a terheléséből azért? :/
0
0
0
0
💬 8
Andor1997 avatar
@Bioritmus: 83 fok nagyon sok.Szellőzésén kellene javítani.Az meg hogy nem használ a Vramból többet,nem azt jelenti,hogy a kártya nem megy fullon,mert attól a videó feldolgozó processzora,vagyis a videóchip dolgozik keményen.
0
0
0
0
Bioritmus avatar
@Andor1997: szóval ha nincs pénzem még valami durva hűtő cuccot venni a gépbe akkor hanyagoljam is a használatát? mellékes infó egyébként hogy alap használatnál hogy csak a böngésző (firefox) megy úgy van 34 fokon de az már az első perctől kezdve ilyen. És haveromnak ugyan ez a kártyája van csak neki 2 ventilátoros és neki 78 fok körül van játék közben a hőmérséklet szóval nem olyan nagy az eltérés :/
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Bioritmus: 83 még tök oké, 90 valahánynál áll le a kártya hogy ne sérüljön, de amugy 100+ig birnia kell, ugyhogy nagyonb safere van legyartva, és a 83 nem gáz
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@_AsheXp: Maradjuk annyiban,hogy így sem úgy sem tesz neki jót.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Bioritmus: Annyit tudok javasolni,hogy szedj le egy programot ,amivel tudod a videókártyát kezelni PL MSI Afterburner és emeld meg addig a ventillátor forgását,amíg játszol.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Bioritmus: 83 fok azért picit már sok. Igaz hogy a fölött korlátoz le csak, de azért nem tesz jót neki. Tedd fel az MSI Afterburnert, és állíts be egyedi ventilátor vezérlést. Nekem igaz hogy MSI Gmaing x 6G van, de azt még 64 fok fölött nem láttam, azt is csak a nemrég mikor a dög meleg volt, amikor már a szobában bent is 26-28 fok volt. Amúgy akkor 28-30 fok volt lapjáraton, most 25-27 hogy visszahűlt az idő, és a szoba is.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Bioritmus: Hát 1060 6GB egy ventilátorral nem valami jó ötlet, Gigabyte meg különösen.
Nézd meg a GPU-Z programmal (report), hogy a GPU hány %-on pörög üresjáratban, és játékok alatt. A Feladatkezelő is kiírja W10 alatt. És ott azt is nézd meg, hogy a CPU-val mi a helyzet. Mert könnyen lehet egy bitcoin okosság. Ezt nagy valószínűséggel a Malwarebytes kiírtja, de nézd meg, hol volt a kártevő, és ha kell, manuálisan is töröld.
83 fok sok, bár kérdés, milyen a ház szellőzése. Nálam 70 fok fölé nem megy a GTX1080...
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Hunork: Az már nagyon sok!... 84... atya ég...
0
0
0
0
no avatar
Helló! Nvidia DSR-ben jártas vki?? FHD a monitorom. Ha bekapcsolom a DSR-t és egy filmet 2160p UHD ben töltök le, mennyivel lesz jobb a minősége a FHD hoz képest? Vagy megéri UHD ben letölteni? 😀
0
0
0
0
💬 3
BenjaminHun avatar
@Black-Goku: Szerintem mivel FHD a monitorod teljesen felesleges..
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Black-Goku: Direkt erre lett kitalálva,bár játékokhoz inkább.Élesebbnek élesebb lesz a kép az biztos,jóval élesebb,főleg játékoknál.Próbáld ki 😃 elrontani nem ront el semmit.Hogy videónál van-e értelme nem tudom.Van róla amúgy sok videó neten,nézz szét 😉
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Nah majd a 7végén lesz időm rá jobban belemászni, próbálgatni 😀
0
0
0
0
PatrikVagyok avatar
Sziasztok az MSI Armor videokártyákról mi a véleményetek? 😀
0
0
0
0
cian880123 avatar
sziasztok videokarit vásárolnék használtan max 45 ezerig mit javasolnátok ? gépem paraméterei elérhető nevemnél válaszokat előre is köszi (gépem amd ryzen 5 1400
Memória: Crucial ballistix sport 2400mhz 2x 4gb ddr4
Videókártya: r 7 260x
Op. rendszer: win 10 64 bit
Alaplap: asus prime x370-a
Tároló eszköz: western digital WD 500gb 7200rpm
Hangkártya: integrált realtek
Ház: genesis titan 700
Monitor: lg full hd tv 88cm
Billentyűzet:genesis rhood 400
Egér: a4tech x7 optikai egér 3200 dpi) válaszokat előre is köszi
0
0
0
0
💬 1
FaLchioN avatar
@cian880123: Hardveraprón nézz körül, én ezt találtam hirtelen.

[LINK]
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Heló mindenki!
Van 1 régi Saphire HD 7950-es kártyám ami kezdi megadni magát, néha becsíkozza/eldobja a képet.
Én memória problémára tippelek, mert mikor elindítom egy memória tesztelő programot egy idő után lefagy utána kicsit engedi aztán megint lefagy.😕
Ezt lehet valahogy orvosolni, vagy felejtős a dolog? (nem sütögetésre meg hasonlókra gondolok 😃😉
0
0
0
0
💬 2
Kelori avatar
@NiXiT01: Rendszermemóriát tesztelsz vagy specifikusan VRAM-ot?
Amennyiben a rendszermemóriatesztnél dob hibát úgy egy sima RAM csere valószinüleg megoldást jelent.
Ha a VRAM a hibás akkor sajnos kuka. Technikaliag lehetséges VRAM-ot cserélni, de szinte senki nem foglalkozik vele. Nagyon rizikós, nagy szakértelem kell hozzá, és beszerezni sem egyszerű a VRAM-ot.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Sziasztok,csodálom hogy még nincs cikk az oldalon róla pedig nem egy apró dologról van szó... na mind1 linkelek egy cikket a 7nm es AMD VGA-król semmi különös csak esetleg aki még nem hallotta a dolgot!

[LINK]
0
0
0
0
💬 4
BenjaminHun avatar
@bukta2: Köszi az infót!
0
0
0
0
gaborw avatar
@bukta2: Idén a játékos piac-nak nem lesz új kártyája az Amd-től. Majd 2019-ben a Navi.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@gaborw: Tisztába vagyok vele a cikkben is leírják
0
0
0
0
Hunork avatar
@bukta2: A baj az, hogy nem tudni, pontosan milyen fogyasztással bír. A HBMI2 meg még mindig drága, így a kártya is az lesz. Mikor R9 390-ről váltottam vissza NV-re, az Elmű végelszámolásnál is látszódott. És ez nem vicc, persze függ ez attól, hogy hány órát játszik az ember. (én és fiam is szeretünk 😀 )
Ahogy látom, az AMD alaplap/CPU szinten hasít most, VGA tekintetében meg az NV a nyerő. Egy GTX1070/1080 sokáig elég lesz még.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Van egy gigabyte aorus gtx 1060 kártyám. Ha a gyári aorus programban bekapcsolom a game mode-ot, ami tuningolja kicsit a kártyát, az nem fogja tönkre vágni?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@tibi222: Ha a gyári program engedi akkor kárt nem tehet benne.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Köszi!
0
0
0
0
Andris18 avatar
Szerintetek melyik a csendesebb és jobb hűtésű gtx 1070? (ha jól tudom mindkettőn van backplate ami merevíti ez is fontos szempont)
Msi Gaming X (2 venti)
Gigabyte G1 (3 venti)
0
0
0
0
💬 2
KRZT963 avatar
@Andris18:


Kb. 6:10-nél van szó a hűtésről. A tesztek alapján az MSI-t választanám.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@KRZT963: Köszönöm szépen! Remek videók!
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek.
Tud nekem ajánlani olyan boltot ahol tudnék venni videokártyához ventilátor?
A kártya típusa: Nvidia geforce gtx 660 2Gb.
Sajnos az egyik ventilátor nem megy és így nincs megfelelő hűtés.
Ha valaki tudna akár használt rossz kártyát aminek a ventilátora jó az írjon.
Köszi hogy el olvastad.
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@US97: [LINK]

Itt van többfajta is.
0
0
0
0
Puffin avatar
Sapphire Radeon Fury Nitro 4GB HBM eladó! Tökéletes állapotban, most is használatban van!
Több infó privátban!
0
0
0
0
Techthomas avatar
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hogy szerintetek most érdemes volna nekem videokarit cserélnem vagy még várjak vele. Ha igen akkor szerintetek melyik a jobb választás GTX 1060 6Gb vagy RX 580 8GB MSI mindkettő egyértelműen!! Annyi hogy nekem a 1060-nál szúrja a szemem a 192bit de viszont sokkal jobban tetszik hogy az meg 1506Mhz és nem 1366MHz mint a RX. Tapasztalatok vélemények?? Érdemes nekem ezekre cserélni most? Mert a 1080/Vega-ról le beszéltek hogy nem érdemes annyit adni értük, bár ha lehet nekem se állna szándékomba 200-at adni érte. Gondoltam arra hogy vegyek egy RX 580-t egy Samsung 144Mhz-s VA monitorral és akkor Freesync-be nyomni, mert ugye 1060 gsync lenne de ahhoz meg nagyon drágák még a monitorok. Mert evvel RX 144Mhz-el meg úsznám 200-ból,de egy gsync monitor még a felett kezdődik csak.Nem tudom melyik kártya lenne a jobb döntés, mert ugye egy jó darabig nem akarom cserélni. Köszi a segítséget előre is!!
0
0
0
0
💬 7
MC MaRcI avatar
@Techthomas: hol az egyik jobb hol a másik
egyikkel sem lősz mellé
szóval mivel kb ugyan azt tudja a két kártya a döntés a tied

nekem is r9 380-am volt 2gb-os
én gtx 970-et vettem használtan és ég és föld a különbség szóval megéri váltani
a gtx 1060/rx 580 meg a 970-től is erősebb
0
0
0
0
Techthomas avatar
@MC MaRcI: Értem, köszi! Akkor lehet maradok RX 144mhz Freesync-es dolognál és még árban is "jól" jön ki akkor.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Techthomas: nem tudom hogy döntöttél e már nekem RX580 asom van Asus Rog Strix-es verzió,jó kis kártya és persze egy jobb procival mégjobb lenne de a G4560 nak sincs semmi szégyenkezni valója minden játék megy full HD ba magas beállításokkal legalább 60FPS-el gondolok itt Far Cry 5 re pl... a GTA V is pörgeti de az mivel processzor os game így azért néha néha be be esik 45-50- re High/Very High on 16XAA val 😃 de annyi baj legyen, ha van hozzá egy rendes procid pl I5/i7 vagy Ryzen ek valamelyike akkor nem lősz vele mellé az biztos, de a 144hz-es monitort nem tudja kitolni minden játékban az biztos,mármint full HD ban magas beállításokon biztosan nem.ahhoz kell minimum egy 1080 vagy egy Vega 64
0
0
0
0
Techthomas avatar
@bukta2: Hát még nem döntöttem csak folyamatosan nézelődök még, lassan már bele betegszek 😆D Nem tudom, biztos nem rossz kártya a RX 580=1060 ugye... de azt néztem hogy nekem annyira nem volna most hatalmas lépés jó persze 8GB ram a 2GB képest eléggé az de gondolok itt hogy 980mhz csak 1360mhz-re ugranék ami lehet nem ér nekem 100-120 ezret. Nah igen meg ez 144mhz-s dolog is meg sínlené a dolgot ezekkel a video kártyákal én is úgy néztem. Hát úgy érzem hogy 1070 de akkor 1080-ra kéne rá áldozni és avval biztos hogy vígan el leszek egy jó-jó pár évig!!
MSI GEFORCE GTX 1080 GAMING X 8G evvel szemezek nagyon igaz ez G-sync de 2-3 év múlva vagy épp mikor épp találok hozzá egy jó érték/arányú monitort majd max akkor veszek hozzá azt jó napot 😃
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Techthomas: de az r9 380-hoz képest ég és föld a különbség
vagy használt piac
115 körül vannak 1070-ek
https://hardverapro.hu/apro/gigabyte_geforce_gtx_1070_g1_gaming_8gb_-_garancia_20191010
0
0
0
0
Techthomas avatar
@MC MaRcI: Biztos van különbség nem azt mondom.... Szoktam ott is nézelődni de még soha nem vettem használtan, meg hogy van ez a bányász őrület elég bizonytalanul állok a dologhoz, mi van ha épp.... érted. Ennyi pénzt meg csak úgy zsákba macskázni necces nekem.Na meg ez hogy Gigabyte fogalmam sincs hogy azok milyenek, Asus az melegszik olykor hangos, nagyon sok ilyet olvastam, Gigabyte-nál olykor olykor írták hogy télen nagyon jó kártya.Nekem valahogy mióta Msi-im voltak teljesen elfogult lettem velük nagyon meg vagyok elégedve.Aztán kinek mi de ennyi összegért ha lehet akkor ez a márka. De hát még nem jutottam dűlőre... Köszi azért a tippet
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Techthomas: Ott van rajta a gari
én is hasznaltan vettem a 970-et és most úgy vagyok vele soha többet újonnan

Nekem Asus van se nem melegszik se nem hangos jó a giga is tudtommal de neten tuti vannak tesztek hűtéséről stb
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció