Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!

Van egy R7 260x videoókártyám (AMD II X4 840 proci, GA-770T-D3L lapon, 8GB DDR3 1600 memóriával), viszont beruháznék egy GTX1050Ti 4GB-re, hogy fusson rajta valami! Szerintetek van értelme, vagy nem úszom meg a komplett cserét? És ha ez utóbbi, akkor min futna optimálisan az új kari, ha nem akarok vagyonokat költeni rá (AMD/Intel és milyen lapon?)? Előre is köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@Fido80: Szerintem kinézne egy komplett platformcsere inkább...
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
használt gtx 970 ért mennyit adnátok?
vagy mi most a reális ára?
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@MC MaRcI: 55-60 ezer között megy aprón.
0
0
0
0
ichigo23619 avatar
sziasztok.
szerintetek melyik a jobb AMD R7 250X vagy Geforce GTX 560 ?

kaptam a régi R7 esemre egy csere ajánlatot csak nem tudom megérné e elcserélni.
próbáltam összehasonlítást keresni youtube on hogy miben hány fps van de nem találtam.
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@ichigo23619: Biztos hogy nem cserélném arra. Régi kártya már.
0
0
0
0
revonz avatar
Sziasztok!

Free-sync monitor miatt radeon kártyára szeretnék váltani, mert a g-synces monitorok ára az egekben van jelenleg.

milyen kártyát ajánlotok gtx 1060 erejének/árának terén?

OFF: amd kártyához amd proci is kell?😊 Ha nem, a jelenlegi procimhoz milyen amd kártya passzolna? jelenleg 1050 TI 4GB OC WF van
0
0
0
0
💬 1
ichigo23619 avatar
@revonz: nem kell hozzá AMD proci.
az a cink hogy az rx 480 meg az 580 jónak jó vidik de k*rva drágák már.
de mondjuk ami a 1050 ti -t megveri és 44% al jobb nála az az rx 470.
szerintem az bőven elég lesz egy ideig.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
KRZT963 avatar
@Fasyleroen: 1050 Ti gyengébb, mint a 750 Ti? Ezt nem hinném.😃 Ha játékot ultrán tolod az normális, hogy beesik 40 környékére, hiszen a kártya nem elég erős ehhez a játékhoz. Vedd lennebb a grafikát és nem lesznek droppok.😉
0
0
0
0
Hunork avatar
@Fasyleroen: Szia!

Eggyel kisebb felbontást válassz, amit a monitorod támogat. Az olyan extrákat, mint a köd, víz, vedd Low-ra. Néha sokat segítenek ezek. Fontos még a textúra beállításoknál, hogy ne legyen High, és a Látótávolságot is vedd vissza.
0
0
0
0
r2d2 avatar
ha minden jól megy szombaton már gtx 1080 o8g-vel indul a gépem.
0
0
0
0
Bauxit avatar
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy a mostani processzorom kitudna hajtani egy 1080ast ha beújítanék egyre ?
Köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@Bauxit: Játékfüggő, de nyugodtan veheted mellé!
0
0
0
0
no avatar
@Bauxit: Inkább egy jobb processzor most és mellé majd egy 2060 vagy a fölött.

Vagy proci fejlesztés után egy 1080, ahogy gondolod.
0
0
0
0
Bauxit avatar
@LordSzalko: de most egyáltalán nincs szükségem új procira 😃 VGa limitekbe ütközök csak játékok terén, a kérdésem, hogy nyugodtan vehetek egy 1080-ast a mostani procim mellé vagy gyenge hozzá?!
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Bauxit: Simán elég mellé.
Bár a FullHD -ben a battlefield 1-ben lenne némi limit, de a mai játékok 80-90%. -ban elég lenne.
0
0
0
0
r2d2 avatar
rx 480 4GB CF-ben van most nekem, lenne értelme le cserélnem most egy gtx1070-es vagy gtx1080-ra? játékoknál átlag fps-t 1080p-ét figyelembe véve? vagy inkább hadjam a fenébe és várjam meg a jövőévet mit hoz?
0
0
0
0
💬 1
Puffin avatar
@r2d2: 1080-ra érdemes lenne cserélni. Jobban jársz 1 kártyával, és ha eladod a 2db 480-at lehet még pluszba jönnél ki... 😃
0
0
0
0
Portnoy528 avatar
Kinek mi a véleménye a Gainward, Zotac, Palit, Evga kártyákról, melyikbe érdemes beruházni ?
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@Portnoy528: Gainward gtx 750ti m vokt egyszer teljesen megvoltam elégedve vele de egyszer csak behalt fe valószínű nem a vga hibája volt hanem a noname tápomé,oké nem kellett neki pin csati a tápról de akkor is
0
0
0
0
xCube avatar
@Portnoy528: Teljesen vállalható mindegyik.
0
0
0
0
no avatar
@Portnoy528: Lényegében mindegyik jó, de ha van rá lehetőség akkor EVGA. Igaz valamivel drágább, de a support-ja megér annyit (szerintem), aztán kinek mi éri meg.
0
0
0
0
r2d2 avatar
helló mindenki! rx 480 - gtx1060-közel egyforma teljesítmény teknikai adatok alapján, mégis sokan gtx melett voksolnak, én radeon párti vagyok, és erre a nagy kérdésre keresem a választ, mért nvidia? egyszerűen nem tudom rá venni magam hogy nvidiára váltsak.
0
0
0
0
💬 12
xCube avatar
@r2d2: Azért, mert a legtöbb játékban gyorsabb a GTX 1060, mint az RX 480, ahol nem ott pedig pariban van vele. Ugyanannyiba kerül, működnek rajta az nvidia specifikus effektek (sokaknál ez is szempont), és átlagban még kevesebbet is fogyaszt.
0
0
0
0
r2d2 avatar
@xCube: na és egy rx vega és gtx1080-nál elvileg ők is elég közel vannak egymáshoz.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@r2d2: A másik ok meg az hogy a legtöbb játék Nvidia-ra van optimalizálva.
0
0
0
0
no avatar
@r2d2: Ugyan az mint a 480 és 1060 esete. Na meg fogyasztás + optimalizálás, ja és driver.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
@r2d2: AMD piaci részesedése GPU piacon hasracsapva 20-25%, mégis a problémák 80%-t ők okozzák a szar drivereikkel, inkompatibilitásaikkal, stb, csak olvass bele pár Steam fórumba.
Amíg az AMD-sek drivert keresnek meg DLL-t hackelnek meg workshopot tartanak hogy miért nem megy az a szar, az NVidiások játszanak és az AMD-seken röhögnek 😀

Ha neked megéri a szopást, hajrá 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@cszolee79: Nincs gond a driverekkel. Évekig használtam AMD kártyákat semmi probléma nem volt.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Beírsz egy driver hibát az AMD hivatalos fórumára és másnap törlik. Tényleg nincs vele gond, ők sem vállalják fel.
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
@cszolee79: Semmi gondom nem volt amd driverekkel. Amúgy is t*köm kivan az ilyen hsz-ekkel, hogy ez meg az sz*r, mert sz*r drivereket csinálnak, ez meg az a jobb vegyél olyat. Ez egy vég nélküli és egyben teljesen értelmetlen vitákat generáló hozzáállás. Volt nvidia kártyám is, azzal sem volt soha gondom.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@r2d2: Ezt már én is észrevettem pl rx580 ál... az a topic kb nem is megy... én sem értem igazából ezt,jópár játékban meg az rx580 ami jobb tehát ezért nem értem . Meg még mindenkiben az van berögződve hogy intel csak is nvidia kártyával jó...nekem is volt még anno 750ti m szerettem is nekem egyikkel sincs bajom. Azért döntöttem az rx 580 mellett mert +2gb vramja van pl a pubg maxon 5gb+ vramot eszik tehát nemárt ha van ☺
Meg a driveres téma is igen,azzal sincs már gond,a régi kártyáknál volt ez...
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
@bukta2: Sajnos ez van. Az intel-Nvidiával, Amd- (akkoriban) Radeonnal (ma) Amd-vel régen is és manapság is bődületes ostobaság. Nem is tudom akkoriban miért terjedt el ez, de sok ilyen kérdéssel talkálkozni a gyakorin is.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
@bukta2: Akárhány játékot nézek, a Steamen szinte mindig az AMD-s nürkök szopnak valami hülyeséggel. Nem megy az AA, nem úgy megy, akadozik, ugrál az fps, stb stb.
Nagyszerű hogy ti nem 😀
Én mindenesetre a kisebb ellenállás irányába megyek (Intel+NVidia) mert nincs időm tamagocsizni meg reménykedni hogy na majd most xy széria már nem lesz szar / nem esik le a GPU a nyákról / normális drivert írnak hozzá ami mindennel megy. Hány de hány ilyet olvastam, hogy kijött az új driver, ami jól megy x játékkal de elszáll tőle y játék, és várják a népek a javított méglegújabb drivert mint a messiást ami majd a harmadikat b.ssza el.
0
0
0
0
vladtepes2 avatar
@cszolee79: Érdekes dolog. Nekem volt mindkét kártyából elég, manapság csak amd, de semmi problémám nem volt velük. Mindkét gyártó ad ki ilyen meg olyan drivert, amelyek valakinél jól muzsikálnak, másoknál összeomlásokat és akadásokat okoznak. Egyáltalán nem lehet mondani, hogy ez vagy az a jobb. Az intel+nvidia páros (csak olyan elgondolásból, hogy az jobb) nem állja meg a helyét. Intel procihoz ugyan olyan jó egy amd-s kártya, és fordítva. Persze egyéni dolog ki milyen kártyát vesz a gépébe.
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
Heló mindenki!
Lenne egy Zotac GTX 580-as kártyám, ami áram alá helyve működik, csak képet nem, ad.
Multiméterrel be lett mérve, elméletileg zárlat van a GPU-nál. Az lenne a kérdésem valamilyen módon lehetne e bele életet lehelni?
Segítséget előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 2
hashimoto avatar
@NiXiT01: Háát.. Mi 360-at élesztettünk fel hőlégpisztollyal, és a 280-amat is sikerült bebikázni 😆 (igaz, sokáig nem tartott sajnos.) Keress rá YT-on, hogy GPU cooking, hátha beválik, viszont:
Olyan csinálja aki konyít is hozzá valamit, és óvatosan, mert eléggé forró tud lenni.
0
0
0
0
NiXiT01 avatar
@hashimoto: Köszi a tippet, ránézek hátha bevállik. 😀
0
0
0
0
Portnoy528 avatar
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni hogy milyen videót kártyát vegyek 2fajtát néztem ki gtx 1050Ti és gtx 1060 3gb, ezekből is gigabyte és evga sc singlefan, kérdésem melyik a jobb, megbízhatóbb ? (1060ból csak a 3gb-os verzióra van keretem szóval max 70-80ezer)

konfigom amihez menne pluszba a vga:
alap: Gigabyte B250M-D3H
Ram: 2x4GB Kingston HyperX DDR4 2400Mhz
Cpu: Intel i5-7500
Táp: Evga 500w

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat segítséget ! 😀
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@Portnoy528: Mindenképp az 1060-as vedd! Jobban jársz vele!
0
0
0
0
Hunork avatar
@Portnoy528: A tesztek alapján a Gigabyte-nak elvileg jobb a hűtése. És igen, GTX1060 jó választás, a GPU gyorsasága pótolja a hiányzó 1GB memóriát. És a procidhoz is jobban passzol.
0
0
0
0
no avatar
Üdv Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban:

Egy AMD Radeon R9-es kártya van a gépemben már több mint 2 éve, de eddig nem nagyon használtam. Az új Battlefront Betá-t szerettem volna kipróbálni, de indításnál azt írta ki, hogy régi az illesztőprogramja a kártyának. Felraktam a legfrissebbet, utána fekete halál, analógra kellett kötnöm a monitort, hogy egyáltalán használni tudjam a gépet. Utána még megnéztem 3-4 idei frissétéssel, de ugyanazt tapasztaltam! Most egy kb. 3 éves illesztőprogrammal megy a kártya.

Esetleg valaki került már ilyen helyzetbe? A gépen a többi illesztőprogram, driver naprakész.

Köszönöm előre is!

Vuki
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@vuki: Pontosan milyen kártyáról van szó?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Üdv.

Sapphire R9 280 3 GB DDR5 OC Dual-X 11230-0020G
0
0
0
0
no avatar
Ilyet se láttam még, külön bányász kártya 😃
https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/msi/geforce-gtx-1060-miner-edition-6gb-gddr5-192bit-pcie-p106-100-miner-6g-p385457377/
0
0
0
0
Bigbeni4 avatar
Helló. A napokban vettem egy GTX 1050-et. Mivel nem támogatja a DVI-I csatlakozót, rendeltek hozzá egy VGA-to-HDMI adaptert (mivel régi szabványú VGA-s FullHD monitoron van). Minden okés, kivéve a színeket. Azok valami rémesek. Nem is tudom körülírni, milyenek is pontosan. A zöld, valahogy...zöldebb lett, a fekete sötétszürke. S még sok más.
Ha van ötletetek, mondjátok.
0
0
0
0
💬 2
Moon_Breaker avatar
@Bigbeni4: 1050 előtt milyen kártyád volt?
0
0
0
0
Bigbeni4 avatar
@Moon_Breaker: R7 250X. De mar sikerult megoldanom a problemat. Azert koszonom a segitokeszseget.
0
0
0
0
GodSie avatar
Gtx 1080 TI ulajok ti meddig toltátok eddig a kártyátokat? 2200 megvolt?😀 Mennyi power mellet?
Akik húzták érdekelne pár vélemény nekem 100/480at bírt eddig D
0
0
0
0
DDarkness avatar
A laptop GTX 950M v2 2GB GDDR5 az melyik pc videokártyához hasonlítható?
0
0
0
0
💬 1
Sztrelok avatar
@DDarkness: Erőben GTX 550ti
0
0
0
0
gerg991 avatar
Hali
Valaki aki esetleg jobban ert a temahoz es van egy kis szabad ideje segitene nekem amd videokartyat huzni? Rx 560 4gb
0
0
0
0
FoLey avatar
Kártya cicergés probléma megoldáshoz mit ajánlototok? (mielőtt jönne a kártya szar sok kártyáknál is előfordul még 1080Ti-nél is)

Ferritmagos tekercset gumival körbegumizni is megoldás lenne? Vagy ilyen teknokol vagy palmatex ami gumiréteget képezz?

Tápegységemnek nem lehet baja,mert konvertáló programmal megnéztem és semmi hangot nem add ki. Egy PC Building Simulator-al leteszteltem és ott 100-120 fps fölött hallani 600 körüli fps-nél meg lehet.

Szerk.: Enyémen nem találom a ferritmag tekercset vagy csak nem bökje ki a szemem. 😆
0
0
0
0
💬 2
Pixx avatar
@FoLey: se hogy se én ezért adtam el a giga gtx 970et abba 300 darab tücsök volt legalább 😃 keress egy rossz vgat és forraszd át arról a tekercseket 😜 Esetleg van szigetelt gépház 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@Pixx: Akkor te kifogtál egy Coil Whine-s GTX 970-et? 😆
Hát az a baj,hogy kártyámon nem találom a tekercseket. 😆
0
0
0
0
no avatar
Radeon RX 550 Pulse menne 450-es táppal?
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@low11: Nem igényel nagy áramforrást a kártya,de az a 450W-os táp pontos típusa? Nonamevel is elmegy,de jobb lenne egy megbízhatóbb belső tápot használni.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
KRZT963 avatar
@low11: Mit jelent az a sok felkiáltójel?😊
Amúgy menne az alapban.
0
0
0
0
no avatar
@KRZT963: Csak szét akartam láthatóan választani 😀 köszi
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Sziasztok!
VGA Driver problémám van 😕
Ezt írja ki a gyári lemez telepítésénél
[LINK]
GTX 1060 6GB ROG
WIN 10 Pro N 64bites rendszernél. WIN 7 64biten működött 😕
Valakinek valami ötlete van rá?
0
0
0
0
💬 9
Moon_Breaker avatar
@Sicu33: Töltsd le a legfrissebb GeForce Experience programot és az majd felteszi és naprakészen tartja neked a videókártya driveded. 😉
[LINK]
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@Moon_Breaker: Köszi a választ megpróbáltam de ugyan azt írja ki.
[LINK]
Most már biztos,hogy a Win a probléma 😞
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Sicu33: A remek, és hibátlan nvidia driverek 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@hashimoto: Az Aurával is vannak gondok... sajnos 😞
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Sicu33: ezt szedd le, ez jó lesz! [LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Sicu33: Csak egy kérdés. Miért N verziójú Win-t tettél fel? Sima Pro 64 bit nem elég? Nekem az van és pont 382.05-ös driverrel megy az 1060-as kártyám.
0
0
0
0
xymano avatar
@Sicu33: hello
Nekem ezt akkor csinálta az 1050 es mikor újra raktam a rendszert és még nem frissítettem le, frissítés után már feltudtam telepíteni a drivert.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Sicu33: Win telepítés tisztán, és természetesen maga a rendszer frissítése is (plusz egy óra, király...), aztán az NV driver. Sajnos ezt muszáj, főleg N verzió esetén! Nálam hibátlan az NV.
Ha esetleg a clean isntall és update sem segít, akkor nem N verzió kell.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@Hunork: A Pro N volt a baj 😃 Tettem fel sima 64 bites Pro-t és egyből jó volt 😃 Köszi a segítséget 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
na üdv,miért írja amúgy az oldal a GTX 1060-at 2%-al erősebbnek az RX 580 tól? sok helyen az RX580 a jobb, nekem azt mindegy! csak mondom megkérdezem 😃
0
0
0
0
💬 6
KRZT963 avatar
@bukta2: Szerintem a teljesítmény/fogyasztási arány miatt, mert ez ugye sokkal jobb mint az RX580-é. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@KRZT963: Hát az a 30W az sok?
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: Valamelyik játékban az egyik valamelyikben a másik jobb. De összességében a 1060 (ahogy néztem videókat) picivel jobban teljesített.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@Puffin: Igaz, mert több az Nvidia által támogatott játék.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@KRZT963: Hát ja, a shitvidia shitworks elég sok játékban megzabálja (még a saját szarjait is, no comment 😃😉 az AMD kártyákat, ezért lehet ez.
Tökmindegy melyiket veszi meg bárki, egyikkel sem jár rosszul 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@hashimoto: így van! nem is azért kérdeztem, csak úgy mégis mondom miért írják rosszabbnak mikor valahol erősebb is _😃

1 kategória
0
0
0
0
Rockos avatar
Sziasztok!

[LINK]

A kérdésem az lenne, hogy ha vennék egy, az előbbi linken található vagy ahhoz hasonló külső PCIe csatlakozót, azt mi módon kéne csatlakoztatnom a laptopomra? Kellene a gépemnek rendelkezni valami speciális csatlakozóval vagy valami? Egyáltalán mennyire életképes ez a dolog?
0
0
0
0
💬 2
Moon_Breaker avatar
@Rockos: Jó pofa cuccnak tűnik.

0
0
0
0
Rockos avatar
@Moon_Breaker: Jópofa, az nem kétség. De részemről még úgyis csak elmélti a projekt. Lehet, hogy soha nem is csinálom meg. Amúgy sem tetszik ez a laptopszétszedősdi, értem ezalatt, hogy a kábel miatt a burkolat alját nem tudom visszatenni, plusz még a wifikártyát is tárolnom kéne valahol.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Nagyjából sikerült eldöntenem milyen VGA-t fogok venni, viszont az lenne a kérdésem hogy, miért vagy egyik kártyán 1, másikon meg 2 db ventilátor? Bocs a buta kérdésért.
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@zsolty87: Olcsóbb előállítás, kisebb teljesítményű kártyához, mert az egy is lehűti elegendően. Ettől az általános javaslat, hogy két ventis legyen a drága, úgy hatékonyabb mégis a hűtés.
Milyen kártya pontosan?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
@Hunork: Konkrét kártya nincs csak úgy feltűnt hogy, ennek a kártyának (Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Graphics Card) csak 1 ventije van. Valamint láttam olyat, hogy "VRREADY"
Ez pontosan mit jelent és a napi használatban mennyire elterjedt és használható?
0
0
0
0
no avatar
@zsolty87: Amennyi féle gyártó, annyi féle hűtési megoldás. A kártya lényegében ugyan azt fogja tudni bármelyiket is veszed, annyi különbséggel, hogy más fajta hűtő lesz rajta. A célnak az összes megfelel.
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!
Tegnap frissítettem az IGP driverét és mikor alvó módból bekapcsolom a gépet ez a kép fogad.
https://kephost.com/images/2017/08/30/IMG_20170830_181119.jpg
Újraindítás megoldja a problémát, de így nem tudom használni az alvó módot. A legjobb megoldás az lenne, ha visszatenném a régi drivert?
0
0
0
0
💬 1
SuperPuma avatar
@KRZT963: Rakd vissza azt, amelyikkel még működött
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Azt szeretném megtudni,hogy egy AMD Radeon R7 240 -es videokártyánál játék közben mennyi lehet az optimális hőmérséklet? mert a Farming 17 közben felmegy 60 FOKOSRA és nincs felhúzva! Ez még megengedett? Előre is kösz a válaszokat és a segítséget
0
0
0
0
💬 2
KRZT963 avatar
@zotya401: A 60 Celsius-fok teljesen normális.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok a gépbe új videokártyát szeretnék tudnátok ajánlani? olyan 20-35 között előre köszi!
0
0
0
0
💬 1
Hunork avatar
@low11: Helló!

Esetleg ezek, 33-35 k körül, újak:
XFX / ASUS / Sapphire RX550-4G RX 550 4GB GDDR5

Nvidia kicsit többért:
ZOTAC ZT-P10500A-10L GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 Mini , ez már 38k körül van.
MSI GTX 1050 AERO ITX 2G OC GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 OC - 37k
GIGABYTE GV-RX560GAMING OC-2GD RX 560 2GB GDDR5 Gaming OC -37k
GAINWARD 3835-BLISS GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 - 37k
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Tudja valaki , hogy miért nem tudom használni a Shadowplayt a Geforce Experinceben?Egyszer beletörölgettem a meghajtókba, azóta nem csinál semmit az alt +z parancsra.
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@Dpoci: Töröld le a drivert ezzel: DDU, gép restart, driver újratelepít, és boldog. 😂 (és még szabad helyet is képezel)
0
0
0
0
szalamispizza avatar
Sziasztok! Viszonylag olcsón kellene egy kártya amivel a CS:GO, LoL, TF2 és a GTA5 (normalon 1440x900p-be bőven jó). A lényeg, hogy a mostani kártyámnál kevesebbet fogyasszon és halkabb legyen.
0
0
0
0
💬 6
BenjaminHun avatar
@szalamispizza: GTX 1050/Ti ? szerintem bőven megfelelő lenne ha bele fél a keretbe?!
0
0
0
0
Hunork avatar
@szalamispizza: Ok. Mi az olcsó?
használtan GTX 960 35-40k, többet nem adj érte.
vagy ahogy írták, GTX 1050Ti, abból is például ZOTAC ZT-P10510B-10L GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 OC PCIE 52 ezer magyar forint.
0
0
0
0
szalamispizza avatar
@Hunork: 30-35 lenne rá a keret
0
0
0
0
Hunork avatar
@szalamispizza: Az még mindig kevés... 37 ezer lenne a sima 1050, például ZOTAC ZT-P10500A-10L GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 Mini Ez legyen szerintem. Nem rossz vétel az igényeidhez. Vagy esetleg még újonnan RX460, ha a 35-38k körüli árban kapható.

Vagy használtan az említett GTX 960 vagy olcsóbban GTX 750Ti, ha csak ennyi a keret. A 750Ti 30k körül már kapható az aprón. De a három közül ő a leggyengébb. Én az 1050 / Rx460 felé gondolkodnék.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@Hunork: Én is inkabb raknék hozzá pár ezer forintot és 1050 / Rx460
0
0
0
0
szalamispizza avatar
@BenjaminHun: +pár ezer belefér. rx460-ok között szétnézek majd, jövőhónapig úgyis van még időm.
0
0
0
0
faragoka avatar
az érdekelne hogy egy PCI-E 3.0-s videó kártyát berakok egy PCI-E 2.0-ba alaplapba akor menyi vesz le a teljesitményéből ( ha valaki %-t tud mondani megköszönném a videó kártya meg egy RX560 )
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@faragoka: Szerintem nem fogsz észrevenni különbséget. Legalábbis nekem anno a GTX 660 az 2.0-ás portba ment, de ugye a kártya az valójában 3.0-ás. Átrakva ebbe a gépembe ami most is van, egy dekával sem hozott nagyobb teljesítményt.
0
0
0
0
faragoka avatar
@reszler112233: kösz 😀
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Lassan eljon a gepvasarlas ideje. Az mar megvan, hogy az MSI GTX 1060 6 GB lesz, de van belole sima Gaming, Gaming X, Gaming X+ .
Az a kerdesem, hogy ezek kozott mi a kulonbseg? Megeri azt a plusz 10k-t a Gaming X+?
Elore is koszi a valaszt! :-)
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@mata1093: 1GHz-el magasabb a memória órajele a Gaming+ nak. De annyival nem ér többet szerintem.
0
0
0
0
mata1093 avatar
@Puffin: Ertem :-) koszonom a valaszt! :-)
0
0
0
0
faragoka avatar
szerintetek megéri ez a kártya, köszönöm az olyan válasz nem érdekel hogy milyen papírja van meg számlája elvégre játszani szeretnék rajta nem nyomozni hogy ki vette meg

tehát a kártya:[url]http://www.ebay.com/itm/MSI-GeForce-GTX-970-GAMING-4G-OC-NVIDIA-256-Bit-GDDR5-Graphics-Video-Card-/192266821057?epid=220521000&hash=item2cc3feddc1:g:Bi8AAOSwGzxZg9qv[/url]
0
0
0
0
💬 3
Hunork avatar
@faragoka: Ez ma 33k. Rendben van az ár ezért a kártyáért. Szállítás? Mennyi, vagy árban benne? (nem vásároltam még innen)
Ami a necces, hogy mennyire volt hajtva, és hogy hány éves. Vagy nem figyeltem jól, de nem találtam olyat, hogy mikor vette...
0
0
0
0
Puffin avatar
@faragoka: Azt írja Magyarországra nem szállít. Amúgy jó ár!
0
0
0
0
Hunork avatar
@Puffin: Na, most néztem azt a kis mondatot. Bár lehet, hogy máshol él, dolgozik a srác... Volt rá példa, nem egy.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Az MSI mint videokártya márka mennyire jó? Konkrétan az MSI GTX1080 Gaming X+ 8G -t néztem ki.
0
0
0
0
💬 7
Hunork avatar
@Gyrger72: Teljesen rendben van, mind a gyártó, mind a kártya.
Bár én ezeket venném, hűtés, gyári tuning, halkság: Zotac (főleg Amp sorozat), Palit (főleg Gamerock sorozat)
0
0
0
0
faragoka avatar
@Gyrger72: Honork ezért a gigabyte se rossz ha azt nézzük a hűtés jó gyári over clock, nem is hangos
0
0
0
0
Hunork avatar
@faragoka: Az MSI kártyája volt a kérdés tárgya, így arra válaszoltunk. 😊
0
0
0
0
xsebix avatar
@Hunork: Te is kitèrtèl másik màrkàkra így nem túl jogos a "leszólàsod" szerintem... Nem kötekedès csak 1 észrevétel... 😂

Amúgy hogy ne csak off Legyen, nekem is MSI van és semmi hangja sincs szinte terhelèsnèl és a hőfok is tűrhető szerintem. .. 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Gyrger72: Teljesen jó kártya és márka. Nekem csak MSI GTX1060 Gaming X 6G van és tökéletesen halk és elég hűvös is.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Gyrger72: Rx 480 8gb van Msi Gaming X ből. Halk és hűvös én még az asusról hallok jókat hogy 3 ventije jól hűt és a gigabyte zajos.
0
0
0
0
no avatar
@Gyrger72: Általában elég jó gpu órajeleket tudnak kisajtolni.Amikor a videókártyámat vettem eredetileg azt néztem ki gtx 1060-ból,de Rx480-ból is egy időben a legjobb ár/teljesítmény arányt képviselte.
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok! Gtx 1070 kártyám van megérné még 1 vagy inkább vegyek 1080 TI-t?
0
0
0
0
💬 4
faragoka avatar
@GodSie: ha jó áron eltudod adni a jelenlegi kártyádat akkor 1080 ti
0
0
0
0
Hunork avatar
@GodSie: Ma más a SLI pénzkidobás, nagyobb táp kell, és az eredmény nem dupla annyi, amit kapsz játék alatt. Egy GTx1080Ti mindenre elég évekig.
0
0
0
0
Barni57 avatar
@GodSie: Szerintem megéri az 1080TI, a gtx 1070-et szerintem meg add el.
0
0
0
0
faragoka avatar
@GodSie: 1080 ti csak azt fogja mondani na még munkát ez kevés😂😂😂
0
0
0
0
faragoka avatar
lenne egy kérdésem hogy ez a videokártya megérné

http://www.ebay.com/itm/Palit-NVIDIA-GeForce-GTX-970-4096-MB-NE5X970H14G2J-Graphics-Card-/222607398023?epid=219530995&hash=item33d46f5487:g😃j4AAOSwBxZZbHcj

azért akartam a tengeren túlon megnézni mert hátha ott olcsóbb

(ha szerintetek megéri) akkor természetesen megkérdezem hogy megvannak a papírok róla ez alatt azt értem hogy : számla, gari
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@faragoka: Én nem venném meg Külföldről, kitudja milyen papírokkal, porszívó hűtővel.. Nézegesd a hardveraprót gyakran, tesznek fel normális hűtésű kártyákat közben 50ezerért.
0
0
0
0
faragoka avatar
@Puffin: köszi a választ majd még jobban szétnézek

meg azért nézek külföldön mert itt magyarországon egekbe vannak az árak
0
0
0
0
SDavid1997 avatar
Nvidia Geforce Gt1030 2 Gb-t vegyetek 😀 kezdésnek nem rossz, és jó az ára( nekem is ez van)
0
0
0
0
💬 4
Zoli869 avatar
@SDavid1997: És ha nem azt veszek? Hanem Amd AMD Vega-t?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Zoli869: Akkor jobban jársz.😆
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@19ati93: Csak kicsit trollkodtam nem veszek mert másra kell a lóvé (5 hónapos fiamra) meg ha nem lenne fiam sem tudnám szerintem megvenni de azért köszi 😀 😆😂
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@SDavid1997: És ha nekem jobban tetszik az RX 550? Vagy olcsóbban az R7 350?
0
0
0
0
Floriian avatar
Hali.
Ma jött meg az alaplap a géphez. Belelett rakva a videókártya, de még mindig nem teljesen vízszintesen áll(ehhj, a hülyegyerek vízmértekkel nézte meg, hogy vízszintes-e vagy sem). Lazítottam a 8pines kábelen, hogy úgy álljon be, ahogy a kártyának a kényelmes.
A kérdés:
Ha meghajlik, akkor mivel érdemes megtámasztani?
0
0
0
0
💬 5
hashimoto avatar
@Floriian: Én anno a tápcsatit odagyorskötözőztem a gépházhoz, az tartotta a kártyát 😃

Amúgy, valahol lehet hozzá csináltatni backplatet, az megfogja. (De asszem a ROG-os 580-on van backplate.)
0
0
0
0
Floriian avatar
@hashimoto: Van backplate. Csak a vége nagyon nyomja aszemem 😃
Még egy kérdésem lenne 😃 sry, a sok kérdésért, csak most rakom össze a csodát 😃 Adott egy Z270X-es alaplap, amin egy 8 pines tápcsati van a procinak. A proci egy sima i5-7500. (+5k volt a Z-slap...), nyugodtan benne hagyhatom a 8pines tápcsatit, vagy vegyem ki a másik 4pint? 😃
Tudom, hogy nem idevaló, de nem akarom azt, hogy az egész fórum az én nevemen legyen 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Floriian: Nekem is Z-s alaplapom van és no K-s procim és én bekötöttem a 8 pines CPU tápcsatlakozót.Ha rajta van miért ne kötnéd be? Lehet megy 4-el is, de biztosabb ha bent van mind.
0
0
0
0
Floriian avatar
@hashimoto: Köszönöm mindkettőtöknek 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Floriian: Így van, dugj be mindent, az a tuti. 😃
0
0
0
0
Hami avatar
Sziasztok!
A gépemet szeretném majd fejleszteni és arra lennék kíváncsi hogy melyik az a kártya amit még a procim -AMD Phenom II X4 Black Edition 970- kihajt, de nem hal bele.
Egy 1050 Ti-re gondoltam de a hozzá ajánlott processzorok ott hagyják az enyémet, segítsetek légyszi, köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 3
xheynor avatar
@Hami:




a 1050 egész jónak tűnik hozzá.
0
0
0
0
Hami avatar
@xheynor: ohh köszi 😀 nekem teljesen kiment a fejemből hogy a sima változatával is nézhetek teszteket, köszi 😀
0
0
0
0
ogre077 avatar
Hali. Szerintetek, geforce 1050 ti vagy rx 470 4 gb
0
0
0
0
💬 2
Hunork avatar
@ogre077: RX 470 egyértelműen, persze ha már normális áron kapható.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ogre077: rx 470 átlagban 5-10 FPS-el többet hoz játékok alatt a youtube videók alapján, játék válogatja van ahol kevesebb van ahol több 5-10 FPS-nél de rx 470 a látottak alapján mindenben verte az 1050 ti-t
0
0
0
0
FoxX avatar
Valaki eltudná nekem magyarázni, mi ez a "Bányász" dolog a videókártyáknál?! Mert én lemaradtam, és soha nem hallottam még ilyenről, hogy ennyire hiány lenne bizonyos VGA-ból! Nekem ez picit magas..Valaki eltudná nekem magyarázni érthetően?😃 Nem követtem az eseményeket...

Szerk.: Meg ennek mi értelme van, miért csinálják ezt?!!
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@FoxX: Szia,ne várj normális választ,már egyszer énis kérdeztem... leírta vki kocka nyelven tehát nem lettem okosabb utána mikor beírtam h nemértem még így sem akkor még engem nézett hülyének 😃 többre mész ha neten utána olvasol youtube on is van róla magyar videós aki elnagyarázza mi is pontosan ez.
0
0
0
0
FoxX avatar
@bukta2: Ohh, remek...köszönöm😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoxX: Nekem ezt úgy magyarázták, hogy számításokat végeznek el OpenCL-ben a kártyával, amiért bitcoin jár. (A számítás is valami bitcoinnal kapcsolatos dolog, de ennyire nem mélyedtünk bele)

Ha már egy két kivétellel senki sem használja játékoknál ezt az API-t 😊
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoxX: Na. Leegyszerűsítve, nem túl szakszavakkal fűszerezve annyi a lényeg, hogy a videókártya nagy teljesítményét arra tudják használni, hogy ezekkel műveleteket végezve, "pénzt lehet csinálni".

Most már csak érted, miért csinálják ezt, a pénzért. 😀
Remélem sikerült valahogy átficcenteni a nem sok okosságot. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@hashimoto: És akkor meg is húzzák a kártyákat hogy mégjobban menjenek? Mert hallottam ilyet is.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@bukta2: Igen, ezért lesz majd sok 470/480 stb. hardveraprón erősen áron alul 1-2 év múlva, mert szét lesznek hajtva mint egy szaros bmw.. 😃
0
0
0
0
FoxX avatar
@hashimoto: Danke Schön😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Jött új Driver frissítés az AMD-nek,aki letöltötte már attól kérdezném, ér valamit? vagy csak fölösleges letöltés? 😃
0
0
0
0
💬 6
FoLey avatar
@bukta2: Hát megpróbáljam? 😆
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@bukta2: Nézd meg a termék adatokat és az alapján eldöntheted hogy fölösleges-e vagy sem 😃 Mondjuk nekem elég a tudat hogy friss a cucc és törődnek vele 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Sztrelok: letöltöttem
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Nah valami változás? 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@FoLey: Hát , a youtube jól megy vele! 😆 többit még nem próbáltam
0
0
0
0
FoLey avatar
@bukta2: Felpakolom én is rosszabb csak már nem lehet. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Manyik75: Meg is érdemli a sok *** bányász... remélem belebukik az összes aki ilyen 5-10 kártyát vett... de 30 at is hallottam már...
0
0
0
0
KRZT963 avatar
Helló!
Most találtam akciósan egy MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4GB videokártyát 45k-ért. A kérdésem az, hogy megvegyem ezt a kártyát vagy érdemessebb még várni az RX 580/GTX 1060 kártyákra?
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@KRZT963: Hát,ez csak rajtad múlik ha akarsz és tudsz várni akkor inkább várj,mert nem egy kategória a 3 kártya.
De viszont kitudja mikor lesz kapható akár az rx580 akár az 1060 :/
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@bukta2: Köszi a választ!
0
0
0
0
mata1093 avatar
Amazon-on mar vannak teljesen jo arba 1060-ok( 260-300 font ). Itthon mikorra varhato h csokkeni fog?
0
0
0
0
no avatar
[LINK]

Napjaink bányászai.
0
0
0
0
💬 11
Sztrelok avatar
@LordSzalko: Sajnos már beelőztek ezzel 😆 De ettől függetlenül poén 😂
0
0
0
0
no avatar
@Sztrelok: Biztos nem keltem elég korán 😆
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@LordSzalko: Az internethez képest soha nem kelhetsz fel elég korán 😃
0
0
0
0
no avatar
@Sztrelok: Kivéve, ha én vagyok az internet 😊
0
0
0
0
hashimoto avatar
@LordSzalko: Jó vicc volt. 😃
Ja, nem.
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Még ha vicc lett volna megérteném, hogy nem jött be, de tőled nem vártam többet 😊
0
0
0
0
hashimoto avatar
@LordSzalko: Mi se vártunk tőled többet. 😃
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Még mindig kevés vagy hozzám 😀 Mit gondolsz ki vagy te itt? 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
@LordSzalko: És te mit gondolsz te ki vagy itt? Sokat gondolsz magadról.. 😃
Mondjuk én ezt itt fejezem be, nem fogom szétoffolni a témát, meg nagyon nem is izgat a veled való "vita" 😃
0
0
0
0
no avatar
@hashimoto: Kérdésre kérdéssel felelni. Kijártad egyáltalán a 8 általános-t? Na gratulálok első értelmes megnyilvánulásod, hogy abba hagyod, csak így tovább.
0
0
0
0
gigazte avatar
@LordSzalko: A fejüket is nyugodtan verhetnék a falba!😂
0
0
0
0
rollo avatar
Szevasztok! A havernak van eggy I5 3550-es processzora, 8 giga ramja milyen vidikarit ajanlanatok neki ?
0
0
0
0
💬 6
MC MaRcI avatar
@rollo: amire pénze van
0
0
0
0
rollo avatar
@MC MaRcI: na de szerintem eggy gtx 780 TI-t nem hiszem hogy elvinne 😀
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@rollo: Akár egy 980-at is..
Kivéve 1-2 nagydob pociigényes ( battlefield 1,Dishonored2 )játékot.
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@rollo: óóó egy RX 580/GTX 1060-at is simán elvinne. 😉 (amik közel egy erősek a 780ti-vel de ez most rohadt mindegy 😆😉
0
0
0
0
rollo avatar
@Sztrelok: Koszi a valaszokat skacok 😀 Csak azert irtam a 780TI-t ,mert nemreg csereltem le az enyemet egy 1080-ra 😀 es meg itt lapul a dobozaban uj tulajdonosara varva . Lehet rabeszelem ,hogy vegye meg tolem 😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
Helo,van még a régi gépemből egy gtx 750ti ott áll a fiókom mélyén már vagy másfél vagy 2 éve mert anno mikor megvettem használtam szépen kb fél évig utána vagy elszált vagy nemtudom de csíkozódott a képem full hd tartalmak alatt,a régi gépempbe gagyi táp volt és lehet tönkre vágta nem tudom,bár a 750ti nek nem kell külön táp csati,de kivettem akkor a gépből hogy legalább filmeket tudjak nézni a gépen,nos a kérdésem annyi lenne hogy láttam pár emberkénél hogy a konfigjaikba 2 kártya van de egyik amd-s másik meg ilyen gtx480/gtx 580 meg,de egyrészt nemértem mire jó,másrészt ha van értelme akkor sztetek próbáljam meg beletenni a mostanikonfigom mellé? Vagy inkább dobjam ki? 😀
0
0
0
0
💬 3
MC MaRcI avatar
@bukta2: olyan alaplapod van ami támogatja ezt?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@MC MaRcI: Nemtudom hogy miért csinálják ezt azért kérdeztem meg.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@bukta2: wat
szerintem az rx480/580 akart lenni. úgy tudom, elméletileg már van megfelelő technológia hozzá, hogy nvidia és amd kártyák működjenek egymás mellett, de ez a gyakorlatban biztosan nincs még meg.
hirdesd meg aprón, ha a hűtője jó, lehet hogy adnak érte 5ezret
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, nem lehet tudni nagyjából, hogy mennyi idő mire valamennyire csillapodik ez az őrület néhány kártya áránál?
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Novakhiin: Ameddig megéri 😀
0
0
0
0
faragoka avatar
@LordSzalko: nvidianál nem hiszem hogy lejeb mennek az árak mert be vannak rakva egy árba, de most komolyan van az arcán bőr valakinek egy gtx 770-t 2 gb 40000ft-t árulni úgy hogy használt és nincs rajta gari
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció