Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
barnav avatar
ea-st-ar: Szerintem egy i5-750-nek ki kell hajtania egy 1050ti-t szóval azzal nem hiszem hogy gond lesz ha lecseréled
viszont ha játékra lesz akkor inkább a ram az ami szűkös kicsit
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
Hali!

Kérdésem az volna, hogy mi történik, hogyha ebben a gépben kicserélem a VGA-t egy [LINK]-re, akkor a processzor mennyire húzza vissza a teljesítményt?

Továbbá, olvastam hogy, PCIe3.0 visszafelé kompatibilis és szinte nulla az ebből fakadó tejesítmény csökkenés. Valakinek van erről személyes tapasztalata?
Köszi a választ!
0
0
0
0
no avatar
rendben köszi, meg nézem.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Az egyik OC progit töröld le, vagy inkább mindkettőt, és csak az egyiket rakd vissza. Biztos hogy össze akad. Az asusnak vannak spec dolgai és ezért nem jelenkezett a másik gyártó kártyájával a hiba.
0
0
0
0
no avatar
zoli73. igen erre gondoltam én is ment az msi játék alatt, aztán kikapcsoltam jobb is lett a dolog, de még mindig nem az igazi. kb 15-20 fps a különbség a két kártya között igy is.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
zoli082: Használsz más OC progit is? Pl.: MSI? vagy valami mást, mert lehet hogy össze akadnak az asus progiával és azért van ez a jelenség!
0
0
0
0
no avatar
csuz-li. próbáltam már mindent, fel van telepitve a gyári cd, igazából csak oc dolgok vannak rajta meg xsplit, stb. de ha jól megfigyeltem a bf1el van csak gond, dx12 alatt meg aztán még rosszabb az fps talán meg lenne de ugy szaggat alatt a játék hogy az nem igaz.
0
0
0
0
csuz-li avatar
zoli082: Akkor nem tudom mi lehet a baj. Én ugyan nem szoktam ASUS-t venni, de azért az sem rossz kártya, főleg nem ennyire... Ott valami más lehet a gond.
Nagyon régen, mikor még volt ASUS kártyám, azok úgy működtek, hogy előbb a saját, a VGA mellé csomagolt cd-n lévő drivert kellett feltenni (valami spéci saját cuccot is feltett) és azt frissíteni, mert nem ment rendesen. Bár szerintem azóta ez már nincs így, de egy próbát megérhet.
0
0
0
0
no avatar
csuz-li😶fx is 4gb,hőfok 50 és 65 között.
0
0
0
0
csuz-li avatar
zoli082: Nem lehet, hogy az xfx 8 gigás volt?

fbalage: Nem kell, hogy a memória mennyisége egyezzen. A CF, ahogy az SLI is úgy is csak az elsődleges kártya memóriáját használja. A CF egyébként tényleg kicsit rugalmasabb megoldás. Viszont nem nagyon éri meg CF/SLI-ben gondolkodni, mert a két kártya árából vett egy erősebb kártyával mindig jobban jársz. Két kártyát eleve kevés játék támogat, másrészt ha támogatja is, akkor sem biztos, hogy előnyére válik. Ráadásul sokszor a támogatás csak a játék megjelenése után jön ki.
0
0
0
0
Puffin avatar
Hőmérséklet rendben van?
0
0
0
0
no avatar
sziasztok. egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy asus rx 480 4gb dual videókártyám és a bf1 alatt nagyon alacsony az fps szám, kiprobáltam egy xfx rx 480al azzal tökéletes volt. mi lehet a gond az asus kártyával? előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
fbalage: Csak ezzel az a kis probléma, hogy a Cf még sokkal trébb, mint az SLI támogatása, és van ahol még lassabban is megy mint egy kártyával úgy hogy nem nagyon éri meg ilyenen gondolkodni!
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Úgy tudom, hogy a márka az mindegy, csak a memória mennyisége legyen ugyanannyi.
Viszont ha belehet ugyanolyan kártyákat szerezni, célszerű azzal (Már csak az esztétika miatt is)

Pl fél éve gondolkoztam HD3850 Quad-CF-ben. Őszintén 1db 512es MSI 3850-et nem találtam, nem hogy kettőt vagy négyet
0
0
0
0
fbalage avatar
Sziasztok.

Crossfire építésében gondolkodom. Az lenne a kérdésem, hogy itt is úgy van mint az SLI nél? Nem sok játék támogatja és olvastam róla, hogy van ahol alig érzékelhető a teljesítmény változás.

A másik
Sli nél tudtommal teljesen megeggyező kártyákat kell egymás mellé rakni.
Crossfire tényleg jó úgy is h pl.: xfx rx480 8gb, msi rx480 4gb?

Egyenlőre csak gondolkozom rajta, de maradni akarok az AMD csoprtnál a freesync miatt és a "YOUTUBE" os videók alapján 2db rx480 már majdnem tud egy 1080 szintet.
0
0
0
0
csuz-li avatar
hackpet: Azure kolléga téved, mert nem rosszul lett optimalizálva, hanem sehogy...
Nekem pl nem szaggat. Az ok amúgy elég egyszerű. Elkészült a konzolos verzió (8 szálas processzor GCN architektúrájú VGA), amit csak áthúztak PC-re. Ha olyan géped van, ami ezeket tudja, jobb eredményre jutsz, mint a tieddel, ami ezek közül egyet sem tud. Itt a probléma nem abból van hogy elég erős-e a géped, hanem, hogy mennyire hasonlít az eredeti konzolos felépítéshez.
Félre értés ne essék nekem sem száguld a gép, csak nekem betonstabilan hozza a 30 fps-t, amit a konzolokon is hoznia kell. Ugyan engedélyezték a frissítésekkel, hogy ne legyen 30-ra korlátozva az fps, de nem tettek azért semmit, hogy működjön is rendesen 30-nál több fps-el.
A tesztemben (https://gepigeny.hu/user/csuz-li/teszt/1070) is írtam erről, szerintem jól összefoglaltam:
"Cserébe olyan is, mintha konzolon játszanék: Van ugyan lehetőség a grafikia beállítások módosítására a felbontás állítgatására, a Vsync ki-be kapcsolgatására, grafikai minőség beállítására az alacsonytól a magasig három lépésben, meg még pár apróság módosítására, de a játékon ezek a változtatások nem nagyon látszanak. Ráadásul bármit bárhova állítunk, az elérhető fps szám sem nagyon változik. Van egy adott grafika és játszhatok stabil 30 fps-el. Pont! Ennyi! Tényleg, mint a konzolokon."
0
0
0
0
Janko95 avatar
hackpet

Azon a gépen k*rvára nem kellene szaggatnia 😃 ahogy a kolléga írta, nincs jól optimalizálva, erre nem igazán fogsz megoldást találni hacsak ki nem dobnak a játékhoz egy patchet vagy valamit.
0
0
0
0
hackpet avatar
Lehet másnak is tapasztalata/ ötlete. Ahogy youtube-n néztem nem láttam akadni gyengébb gépen.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Ember, írtam is már, hogy a Mafia 3-at szarul csinálták meg, azért szaggat.
Attól, mert 1001 helyre kiírod, még ugyanaz a tény marad. Szarul írták meg a játékot, illetve az optimalizálás kimaradt.
0
0
0
0
hackpet avatar
Sziasztok !

Msi GTX 1060 ocv1. Mi a normális hőmérséklete?
Pl Mafia 3. GPU használat 95/100 % kb 22 fok winbe 45-50 fok játék indításkor. Fél óra-óra game pedig 65-74 fok
Valamint egy érdekes kérdés még
I5 6600k CM 212 EVO
16 Gb ram
Asus Z170 Pro gaming lap
240 SSD + hdd
Zalam ház 4 ventivel
750W Chieftec
Proci max 44 fok vga pedig 65-75 között GPU használat 97-100 % folyamatosan ( akár állok a játékba akár megyek folyamatosan 97-100 % a gpu )
Leesik 3-5 FPS re majd újra fel 40-60 közé de folyamatosan amikor elkezdem a játékot már akkor kezdi
Most volt még viszonylag nagy gép váltás még csak ezzel a játékkal teszteltem / próbálkoztam

UI : ezzel a géppel ennyire azért szerintem nem kéne szaggatnia...

Válaszokat előre is köszönöm !
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az a HKC meg n-power.
Új kártyát simán nem egy 16 éves tápra kell dugni, ami effektív 165W-ot képes leadni
0
0
0
0
hashimoto avatar
FoLey: A Codegen, és a Trust nem gagyi, hanem egy ipari veszélyes hulladék. 😃
Azure: Jó kártya, de inkább ha tudod, vedd az XFX-et.
maxrobi94: Valami OC gond volt, és a beállításaid visszaálltak alapra.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Azure : Én is szemeztem azzal, amikor videókártyát vettem kb. 2 hete, de aztán inkább az XFX-re esett a választásom :D Egyébként szerintem a jobb RX470-ek közé való, mások is igy vélekedtek, jól is néz ki, jó is a hűtése, alap OC, szóval jó kártya. :D
0
0
0
0
FoLey avatar
xymano Az a táp a gagyi kategóriában van inkább vegyél Chieftec Force 450W vagy 500W-at 11k a másik 14k körül,persze ezek felsőtápos házban jók. VGA-t megérné cserélni ha újabbik játékkal is akarsz játszani.
0
0
0
0
xymano avatar
Hello mindenki nekem az lenne a kérdésem, hogy egy Trust 14995 420W BigFan táp megbirkózna pl egy gtx950 vagy egy gtx 980 as kártyával? És még annyi, hogy nekem lenne értelme lecserélnem a 750 est egy 9 akárhányasra?
köszi
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Sziasztok. Kb. 30 perce dobott az OP rendszerem egy ilyen hiba üzenetet: "Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure". Mit jelent ez? Kerestem a neten a megoldást, de azért többet szeretnék tudni erről.
0
0
0
0
Janko95 avatar
Srácok, erről a kariról mi a véleményetek? 😀

Sapphire Nitro+ RX 470 4GB OC
0
0
0
0
Hunork avatar
Codegen táp: veszélyes!!!
Csak a VGA 150W-ot eszik, a CPU 125W-ot.
Véleményem szerint annyi történt, hogy a Codegen idáig bírta ellátni szuflával. Csoda hogy eddig működött.
Én tápot cserélnék. Ha van haver, szomszéd, akkor egy normális 400W-os kölcsön táppal megnézném. Ha azzal nem csinálja, akkor táp. Ha azzal is, akkor meg a HD 5850 haldoklik. És a helyedben nem hagynám működésben a gépet, nehogy elszálljon valami...

Még próbálkozhatsz a képfrissítés módosításával, hátha segít.
0
0
0
0
no avatar
konfig : alaplap : asus m2n sli
cpu: Amd Athlon x2 6000+ 3.0ghz max orajel 3.7
hdd :160gb 7200rpm western digital
CODEGEN 300W OS táp
8gb ddr2 ram

vga Shapire radeon hd5850 256 bit ddr5 1 gb

de ahogy mozgatom az egeret akkor is azt csinálja ilyen vizszintes csikozódás van ami felfele megy ...
0
0
0
0
Hunork avatar
Szia!

Először is, pontosan milyen a géped, mert nem látható az eszközöknél?
Én ezeket tenném:
1. alaplap átnézése, hogy minden rendesen rá van-e dugva
2. Hány HDD van? Ha több, akkor csak a rendszer lemezzel indítsd el
3. Milyen a CPU? Van benne IGP? Ha igen, akkor próbáld csak IGP-vel a monitort. Előtte persze a BIOS-ban át kell állítani, hogy az legyen az elsődleges.
4. Milyen a táp, pontos típus? Ha van másik, egy próba azzal.
5. Konnektor, felbontás ezen biztos nem segít...

Ha ezekkel megvagy, akkor tovább lehet menni.
0
0
0
0
no avatar
helló mindenkinek !
nem hiszem hogy ide tartozik de probléma akadt a pc-m el.
no szoval hiba jelenségem az a következö .
el indul a gép be tölt a win 7-és utánna ahogy villog a hdd ledem ugy vibrál a kép mind windows mind játékok alatt , pár napja jelentkezett a probléma . mi lehet a gond . át dugtam a monitort másik konektorba , probáltam másik elosztót is . felbontást is 1440x900-rol vissza vettem .
válaszokat elöre is köszönöm .
0
0
0
0
mocika92 avatar
@Xymano : Lefrissítettem.
Bár még mindig ott van a felkiáltó jel az ikonnál.
0
0
0
0
mocika92 avatar
Sziasztok!

Van egy Nvidia GeForce GT 430-as vidikarim.
364.72 verzió.
Ha ezt lefrissítem újabbra, akkor kér kódot ?
Fogom tudni én használni a kártyát továbbra is ?
Hogy működik ? Tud valaki segíteni ebben ?
Szakmai részekhez nem konyítok, s a szerelőm tette össze a gépet.
0
0
0
0
xsebix avatar
Sicu33
En azert 1 honapot meg varnek mindenkepp mert most az 1080Ti leviszi az arakat talan azoknak az arat is en egy 1070-re palyazok majd, igaz nem igen lesz elorelepes, de kevesebbet fog fogyasztani mint a mostani ami hotermeles szempontjabol fontos nekem igazabol, nem baj, ha kevesbe futi a gepet belulrol.. 😀
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sicu33 Nekem egy MSI RX 480 8Gb van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Én is GTX 1060-at akartam venni, de inkább ezt vettem. Nem bántam meg 😀
0
0
0
0
Pixx avatar
hát nekem gtx 1060 van de így utólag már talán rx 480-at vennék én azt venném a helyedben dx12ben jobban teljesít az amd + az a 2gb vram nagyon jól jön hidd el én sokszor futok ki a 6gb-ből értem itt az új rise of the tombarider vagy resident evil.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Szevasztok!
AMD RX 480 GDDR5 8GB vagy ASUS GTX 1060 Turbo 6GB GDDR5 a jobb Intel Core i7 6700k mellé?
0
0
0
0
kharon avatar
Csuz-li: Szerváltam egy vga-t Asus EAH5750 GDDR5 (Hynix) 1GB ez mennyire jó? Gondolom a konfigomhoz pont elegendő. [LINK]
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
zelcsi és H-ECTOR: Köszönöm a válaszokat. 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
tothricsi95: az úgy teljesen jó, nekem is 40-50 között mozog😀

Maxrobi94: nem kell letiltani, beteszed a kártsát, a képernyő kábelét átdugod a kártyára, és már jó is
0
0
0
0
zelcsi avatar
maxrobi9410: nem kell kikapcsolni! 😀
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Sziasztok még egy gyors kérdés 😃 Nekem most egy Intel i5-7400-asom van és ha megjön az RX470 akkor az integrált VGA-t ki kell kapcsolni a BIOS-ban vagy nem feltétlenül muszáj?
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
H-ECTOR :Nem tudom mi számit kis terhelésnek, de pl. most Twitch nézés közben nem pörög és 50fok alatt van, szoval szerintem jó ez igy ahogy van. Gépházat pedig nemsokára úgyis cserélni fogok :D
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
igazából nem lényeges mikor pörögnek fel, ha tudja tartani a hőmérsékletet 60-65 fok környékén, akkor nincs probléma. szerintem úgy érdemes beállítani, hogy idle-ben és böngészés/filmnézés alatt ne pörögjenek, amint elindítasz egy játékot, akkor viszont igen. ha már kis terhelésnél is elindul a hűtés, akkor ott a ház szellőzésével van gond
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
reszler112233 : Aha, megtaláltam, köszi! Bár lehet, hogy egy ideig nem állitgatom először kitapasztalom, hogy milyen igy, most mondjuk csak 50-en megy, szoval nem probléma.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
tothricsi95

MSI Afterburner, elvileg át tudod állítani de nem biztos.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Na, megérkezett az XFX RX470-em, nagyon f*sza :D Azt hol lehet beállitani, hogy a venti már 50fokon elkezdjen pörögni? Mert most ilyen 56,58 felé kezd el, de egy kicsit csipi a szemem, inkább ilyen 50-et látnék jónak, vagy mindegy igazából? :D
0
0
0
0
zelcsi avatar
PrekopDavid19939: ezek sajnos elég gyenge vga-k, bár attól is függ hogy mire akarod használni őket! pl. filmnézésre tökéletesek, játékra nagyon gyengék!én a helyedben inkább néznék annyi pénzért használtan videokártyát a hardverapro.hu-n!
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Sziasztok szerintetek ezzek a videókártyák jók? 😀 MSI GT710 2GB DDR3 GT710 2GD3H LP videokártya ,XFX R5 230 2GB DDR3 R5-230A-CLH2 videokártya? 😀 10-15 között szeretnék vásárolni. pcx.hu-ról! 😀 Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció