Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Matthew1994: Utánaolvastam az RX 460-nak, meglepően pozitív dolgokat írnak róla, szóval egyre jobban hajlok ez a videókártya felé. Viszont egy eltérőbb kérdés. Még a legelején feltettem a kérdést, viszont választ sajnos nem kaptam rá, és utánaolvastam több fórumon is, de sajnos nem vagyok benne még így se biztos. Az alaplapomon PCI-E 16x 2.0 csatlakozó van, viszont az újabb videókártyák már PCI-E 16x 3.0-ásak. A kérdés az lenne, hogy sebességbeli vagy egyéb különbség észlelhető?
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
haxRRR: Nekem nem volt velük jó tapasztalatom... Egy volt amit szerettem az a 9600GT volt, de azon kívül volt még 9800GTX is, GTX460, meg talán 650Ti vagy 660Ti már nem emlékszem, de ezek közül csak a 9600GT volt amit szerettem. AMD ből meg HD6870, 270X, 390 és most a 480. Ezek közül egyikkel sem volt még bajom. De hogy mi a bajom az nVidiával az például a 9800GTX-nél jött elő, hogy nagyon nem érte meg váltani a 9600-ról (csak a f@szrángatás végett). A GTX460 meg ugye a GrillForce gúnynevet kapta... Azt gondolom nem kell magyaráznom. És a 6?0Ti meg egyszerűen nem hozta az árát, de nem volt vészes. Úgyhogy ennyi... 😃
0
0
0
0
no avatar
Matthew1994: Kicsit részletesebben ki tudnád fejteni kérlek, hogy miért nem szereted őket? 😃
Az a baj az egésszel, hogy nagyon tanácstalan vagyok. A GTX 1050 Ti-t egyik ismerősöm ajánlotta, ő azt használja, neki bevállt. Viszont ha már veszek, akkor próbálok a 40-55 ezres ár-érték arányba a legjobbat venni nyílván, ezért is kértem a Ti segítségeteket.. Amúgy köszi, hogy segítetek..😃
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Például ha tényleg csak az Ow-val akarsz játszani akkor bőven megteszi egy HD7950 vagy akár egy 660Ti. Ezek meg már tényleg nem olyan drágák. Amúgy ne haragudj ha esetleg nem igazán ajánlok nVidia kártyát, de nem igazán szeretem őket. 😃
Fatal_Error93: Csatlakozom, én próbáltam i3-6100 mellet és nagyon jól futott, 0 fogyasztással és melegedéssel!
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
haxRRR: Az helyett inkább RX 460. Jobb választás ár/teljesítményben, mint a 750 Ti.
Nekem pont ilyen van és megvagyok elégedve vele.
[LINK]
Nem lesz gondod az Overwatch-al, vinni fogja Ultrán 1080p-ben.
0
0
0
0
no avatar
És mit ajánlanál ami "régebbi"?
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Én a helyedben használtan vennék egy "régebbit".
0
0
0
0
no avatar
Matthew1994: Igazából OW-zni szeretnék csak vele, néztem egy 750Ti OC-t, viszont úgy voltam vele, hogy ez az 1050Ti most jobb.. az a baj az egésszel, hogy ez az 50-55 ezer forintot is kicsit soknak gondolom azért, hogy az Overwatch-csal tudjak játszani..
Igazából csak egy középkategóriás videókártyát szeretnék venni, viszont nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb 40-50 ezer környékén..
A 750Ti OC-ről mi a véleményetek? Megéri még? Vagy esetleg valami ötlet? Az RX470 árkategóriájába már nem nagyon szeretnék venni.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
noNameFPS: Pont azt néztem, hogy a 460-nál erősebb és kb ugynan annyiban kerül, de attól még elég ratyi az ár/érték aránya.
0
0
0
0
zelcsi avatar
Blade8903 : nagyon szívesen! 😃
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Low budget gamingre tökéletes az 1050ti.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
haxRRR: Én a helyedben azt a 1050 Ti-t elfelejteném. Egy RX470 körökkel erősebb +10000 Forintért.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Videókártya vásárlás előtt vagyok, és egy olyan kérdésem lenne felétek, hogyha az alaplapomon PCI-E 16x 2.0-2.1 foglalat található, akkor a PCI-E 16x 3.0 videókártyát mennyivel fogja máshogy kezelni? Több helyen utánaolvastam, viszont nem tudtam döntést hozni. Gigabyte GA-55M-UD2H alaplappal rendelkezem, és ehhez szeretnék újítani egy GTX 1050 Ti videókártyát.

A válaszokat előre is köszi!😃
0
0
0
0
no avatar
igen, az volt a baj, amit zelcsi írt 😆 azért köszönöm utólag is! 😀
0
0
0
0
no avatar
Blade8903:Az a HD 530 az a cpu-nak az intergált videó kártyája.Ha más játékoknál is tapasztaltad ezt akkor a BOIS-ban át kell állítani az elsődleges videókártyát az RX 460-ra.Ha csak abban a játékban akkor sajnos nemtudom.
0
0
0
0
zelcsi avatar
Blade8903: az RX 460-ba dugtad a monitorkábelt? 😉
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, a Rainbow six siege játékkal lenne problémám!
A játék nagyon rosszul fut, pedig egy i3 6100, RX 460 Nitro 4GB, és 8GB Ram van a gépembe!!
Először azt hittem a kártya nem elég jó hozzá, és beletörődtem, de most vettem csak észre, hogy a Graphics beállításokban, csak 192mb-t enged használni.. a 4GB-ból!! Ja és fölötte elvileg a kártyám nevének kéne lennie, de csak valami intel HD 530-at ír. Mit tudok csinálni, előre is köszi..
0
0
0
0
Ironmask avatar
Azért, mert náluk akciós volt amikor vettem és náluk volt a legolcsóbb míg máshol 45-46 ezer náluk 39ezer volt plusz a futár költség 41.280ft-ba került.De még az nap el adtam a ps3 konzolomat 35000-ért szóval, így lényegében 6280ft-ba került nekem a kártya, ha jól számoltam.
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Akkor mért nem fogtad a pénzt és vettél volna máshol kártyát?
0
0
0
0
Ironmask avatar
Na ezt az email-t kaptam az aquta-tól idézem 😃

"Üdvözlöm!

A kártya megérkezett szervizünkbe, tesztelése során nem tapasztaltunk hibát.
A tesztelő kolléga 3 órán keresztül terhelte a kártyát játékokkal, illetve stabilitást ellenőrző teszttel, de nem jelentkezett hiba.
A ventilátor hangjában sem tapasztaltunk hibát, egy ugyanilyen kártyával összehasonlítva nem mutatkozott eltérés.
Nem jogos garancia esetén 1990Ft futárköltség kerül kiszámlázásra.
Amennyiben nem kéri vissza a kártyát, az elszállítás költségének (990ft) levonása után a vételár visszautalásra kerül.
Ha kéri vissza a kártyát, kérem adjon meg egy pontos címet!"

Röhej 😃 na mindegy ki bírom azt a szűk 2000ft-ot, mert vissza kértem a kártyát, de többet sem veszek tőlük semmit azért tőlük vettem, mert náluk volt a legolcsóbb.
0
0
0
0
noNameFPS avatar
sudosu: Itt az 1060-ra a bottleneck teszt.

[LINK]

Viszont amúgy a 4460 szinte mindenhol jó az 1060 mellé.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
sudosu
A táp elég hozzá biztos. A proci helyenként lehet nem hajtja ki teljesen, de valószínűleg elbír vele.
Én az MSi 1060 GTX Gaming X-et ajánlom. Nekem az van és nagyon halk.
0
0
0
0
sudosu avatar
Hey!
Az lenne a kérdésem hogy a CPU-m kitudna e teljesen hajtani egy GTX 1060-at?
Illetve: elég lenne e neki a tápom?

Esetleg melyik típusú (természetesen 6GB-s) változatot ajánlanátok? Fontos hogy legyen rajta DVI-D a 144Hz végett, nem akarok átalakítókkal játszadozni.

Gépem
0
0
0
0
noNameFPS avatar
Ha teheted az 1060-ból vegyed a 6 gigásat.
0
0
0
0
csuz-li avatar
MarcellPC: A 1060 egy picit erősebb, de a 3GB sokszor kevés manapság FHD felbontáson.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Egy kérdésem lenne: RX 470 4GB VAGY GTX 1060 3 GB?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Nincs 30 napos javítási kötelezettség. Van egy NGM rendelet, ami azt mondja, hogy törekedni(!) kell a vállalkozásnak, hogy 15 napon belül elvégezze a javítást. A "törekedni" meg egy gumiszabály. A PTK is foglalkozik ezzel, de ott is csak egy gumiszabály van, mivel sok olyan körülmény létezik, amire az eladónak nincs ráhatása, mint például Piero esete, ahol nincs is európai szerviz. Vitás esetben a bíróság dönt, hogy az eladó minden tőle telhetőt meg tett az emberi időben való javításra, de ezt minden esetben egyedileg kell vizsgálnia, tehát nincs erre általános szabály. Persze mindig lehet a fogyasztóvédelemhez fordulni...

Amúgy nekem is az Iponnal vannak a legjobb tapasztalataim.
0
0
0
0
Puffin avatar
iponnal nekem sem volt gondom eddig! Egyszer volt garanciális memória hibám, de egy héten belül rendezve volt. (garanciafutár jött vitte, letesztelték, küldték az újat.)
0
0
0
0
visor261 avatar
Nálam már volt hogy lyukas dobozban jött meg tőlük... de nem hiányzott semmi 😃

Az ipon viszont nagyon szépen becsomagolta nekem eddig őket, igaz volt hogy szélre rakták az e-book-ot középre a tokot másik szélre a hdd-t, de kívül belül volt karton és a csomagolóval se spórolnak 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Hunork:
Mondljuk az rohadt sok idő, ha jól tudom, 30 nap az előírás.

Ez változó is lehet! Attól függ milyen alkatrész, melyik gyártó. Nekem kétszer volt gondom Sapphire kártyával, na az hosszadalmas ügyintézés, mivel nincs Európában szervízük.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Nekem 27 napot mondtak maximumra... :/
0
0
0
0
Ironmask avatar
hát remélem, hogy a héten pénteken megkapom, de szerintem legkésőbb hétfőn meg kell jöjjön!
0
0
0
0
Hunork avatar
Mondljuk az rohadt sok idő, ha jól tudom, 30 nap az előírás.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Akkor lehet csak engem sz0pattak meg ennyire... 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
Én többször rendeltem tőlük, de figyeltem arra, hogy nem gyorsan romló legyen az árú. 😀 SSD, W10, CPU, Alaplap, Memória, Billentyűzet volt tőlük. És csak egy gondom volt, nevezetesen, a két memória (KIT) nem szerette egymást, lefotóztam a Memtest-et, több kép is készült, azzal vittem vissza, ők is tesztelték, aztán egy óra alatt kicseréltük egy másik KIT párosra. Annyi, hogy nem ugyanolyan gyártótól volt. Így gondom sem volt.
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Andris18: Én a Hardverkeren akadtam ki... Amikor gariztattam a 390-et akkor több mint 2 hónapot vártam rá és még akkor sem jött meg ezért küldtek egy 480-at... 😃
0
0
0
0
Andris18 avatar
Nem akarok vészmadár lenni de eddig azt hallottam az aqua üzletről hogy nem megbízhatóak... Ezt csak arukeresos hozzaszolasoknal lattam meg persze általánosítani sem szabad de szerintm beletelik pár napba... Én sajnos nem uzleteltem velük
0
0
0
0
Ironmask avatar
Egy kérdésem lenne!Vissza küldtem az Aqua-nak a kártyát onnan rendeltem.Mennyire gyors a szervizük?Meg a csere garanica?Azért kérdezem ,mert ez volt az első rendelésem tőlük.
0
0
0
0
TheXperia avatar
Ugyanez a kép volt nálam 😀 Egész gépet küldtem fel pestre 😞 Nekem Vram hibás lett. Eleinte ugyanez aztán végére csak a start menüt láttam pixelekbe, aztán már azt se újrainditás során.
0
0
0
0
Ironmask avatar
Na holnap vissza küldöm a kártyát a szervízbe.
0
0
0
0
Funes avatar
Én is kapásból a Vram-ra gondolok, cseréltesd még nem késő !
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Sajnos nem igen van ismerősöm akitől kérhetnék. Énis ugyanerre gyanakszom, és egyre rosszabb a helyzet.
Februárban jár le a gari, úgyhogy gyorsan lépnem kell
0
0
0
0
Hunork avatar
Kölcsön táp nincs valahonnan? Csak egy próbára. Kábel csere sosem árt, és hátha. Mert amúgy VRAM hibára gondolnék...
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Hunork: köszönöm a válaszod!
Driver frissítés megvolt, nem hozott eredményt.
Kis OC volt a kártyán, vissza tettem alapra, de úgy is hozta a hibát, sőt el is tűntek a textúrák ma.
A kábelt még kipróbálom. Játékokon kívül minden rendben, és azokban a szoftverekben is, ahol nincs full loadon a kártya.
Az egész gép nem szokott 250W fogyasztás főlé menni, szoktam nézni, van egy mérőműszerem rá, így nem hinném hogy a táp lenne az oka. A régi gépemben egy codegen 350 van, az meg nem lenne előrelépés.
0
0
0
0
Hunork avatar
H-ECTOR
Az nem semmi. 😞
Azt tudom, hogy nem vagy kezdő, de azért leírom, mint mindig. Én elsőként driver frissítés, vagy visszatérés előző verzióra. (valamint a Crimson Vezérlőpult átnézése, nincs-e véletlenül bekapcsolva valami, vagy éppen ki), aztán egy másik kábelt próbálnék. Csak hogy kizárjam az egyszerű eseteket. Aztán: alapjáraton megy az R9? Ha nem, akkor mindent alapra, és úgy megnézni. Ha ezek kizárva, akkor először tápegységre gyanakodnék, hiszen a kártyád full load esetén 180W-ot eszik, plusz a többi komponens. Bár elég lenne így is a 450W, de azt tudjuk, hogy sosem 450... (amúgy a hivatalos gyári adatok is ajánlottként 500W tápot kérnek) Kéne egy nagyobb táp kipróbálásra. Ha mindezek megvannak, akkor VGA, és az fix.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Sziasztok! az ilyen hibát a driver és vga mellett más is okozhat? spec opsban olyan jelenséget láttam, hogy minden felirat szétcsúszott, és az alábbiak iseretében, ezt is egy kalap alá vonnám. a gép és a monitor hdmi-vel vannak összekötve, az előző kártyámnál ilyet nem tapasztaltam, és ez is csak akkor jön elő, ha a kártya teljes kihasználtsággal működik. Általában ilyenkor ki is dob a játékból.
https://i.imgur.com/7f9hUuw.jpghttps://i.imgur.com/eL5LFUw.jpg
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Hmm nem tudom nekem nem zúg egyáltalán, viszont a ventilátor néha elkezdi magát szabályozni ügyet sem vetve arra, hogy az afterburnerben be van állítva. De ez elméletileg az új RX széria problémája. És az is előfordulhat, hogy világít a fan stop led közben mégis megy a venti. De a zúgó hangra nem tudok semmit mondani mert ha ez lenne a baja amit előbb említettem akkor inkább turbina hagja lenne, mert 100%-on járatja.
0
0
0
0
hashimoto avatar
A gigabyte kártyáinál úgy néz ki betegség a zúgás.. Az enyém is mint egy dízelvonat.. 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
csinálj egyedi venti profilt akkor nem áll le... 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció