Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Ironmask avatar
tehát elő szokott ilyesmi fordulni?Vagy esetleg csináljam úgy, hogy egyelőre nem küldöm vissza ameddig komolyabb gond nem lesz vele?mondjuk azt nem tudom, hogy bekapcsolás után mikor leáll a venti az a fura erős zúgó hang, a későbbiekben okozhat problémát?.Mert gondolom az nem normális,ugye?Valaki tapasztalt már hasonlót?
0
0
0
0
Puffin avatar
Ironmask: lehet csak ideiglenes probléma volt...
0
0
0
0
Ironmask avatar
Mármint küldjem vissza?És küldenek egy másikat helyette?Írtam nekik emailt-t ,majd válaszolnak rá.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Szerintem cseréld vissza a kártyát... (még nem volt gigabyte kártyám és nem is tervezem :/ )
0
0
0
0
Ironmask avatar
@Moon_Breaker nincsen rajta tápcsati, de működik a kártya most AC:Syndicate-el játszok és meglepően halk most a kártya ventije nincs az a fura hang.Valakinek van Gigabyte RX 460 4Gb-os kártyája?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Ironmask

videókártya tápcsatiját bedugtad?
0
0
0
0
Ironmask avatar
bele raktam a kártyát a régi gépbe bekapcsoltam és sípolt a gép vissza raktam a másik gépembe ott meg ugyan az van, mint eddig bekapcsolásnál mikor leáll a venti erős zúgó hangot hallok... mindegy tesztelgetem a kártyát.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
abban is ki tudod próbálni, fizikailag nincs különbség
0
0
0
0
Ironmask avatar
Sajnos nem tudom kipróbálni a régi gépembe, mert PCI express 2.0 a VGA foglalat tesztelgetem a kártyát játszok meg írtam nekik, ahonnan rendeltem 3 év gari van rá, szóval ki kell, hogy cseréljék, ha nem jó.
0
0
0
0
kolbaszkarika avatar
Próbáld ki másik gépben ahogy mondják, elég sok minden okozhatja.
0
0
0
0
Puffin avatar
Előbb mindenképpen nézd meg egy másik gépben!
0
0
0
0
Ironmask avatar
Nem tudom most vissza küldjem a kártyát? Mert 3 év garancia van rajta szóval szerintem kis is cserélnék!Vagy esetleg vigyem be itt a pc boltba nézessem meg ott?Vagy rakjam át esetleg egy másik gépbe mondjuk az én régi gépembe és, ha ott is ugyan azt csinálja,akkor vissza küldjem?
0
0
0
0
Puffin avatar
Lehet hibás kártyát fogtál ki.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sok jót nem nézek ki belőle, nem tudom hogy lehet a hiba okát megállapítani (lehet hogy szoftver vagy a géped egy komponensével függ össze) de ha tegnap vetted akkor pár munkanapig van rá cseregarancia nem?
0
0
0
0
Ironmask avatar
Srácok szeretnék segítséget kérni ma jött meg az új videó kártya bele raktam a foglalatba feltelepítettem a driver-t leteszteltem pár játékkal és szépen ment.Később játszottam az AC:Syndicate-el először befagyott a játék és piros képernyő újra indítottam a gépet és beléptem a játékba, majd fekete képernyő.Most meg, ha újraindítom a gépet felpörög a kártya ventilátora és amikor leáll egy nagyon erős zúgó hangot hallok zzzz 😃 Erre van valami megoldás?A későbbiekben lehet gond ebből?
0
0
0
0
Puffin avatar
Andris18: az alaplapi csatlakozót lusta voltam visszadugni... 😆 A te lapodon kicsit feljebb lenne a VGA, de még úgy is beférne!
0
0
0
0
Andris18 avatar
Piero

Köszönöm a fáradozást 😃

Azt hiszem ez rendes ATX szabványú alaplap, lehet annak lentebb van a csatlakozója nekem most csak MicroATX van egy sínnel. Azt is látom hogy nincs bedugva az alaplapba menő tápegység 8+4 pin-es cucca, nekem lehet ott nem férne el hátul sem biztos hogy át tudom vezetni azt ami kell :/ . Lehet várok még a vásárlással spórolok inkább és veszek egy nagyobb gépet ami támogatja a microATX alaplapot is és elfér a kártya a kábellel együtt. (Esetleg veszek hozzá egy "gagyibb" ATX alalapot is ami az új ház beépített ventillátorainak is tartogat csatlakozót, és persze támogatja a mostani LGA1150-es foglalatú procim meg a mostani ddr3 memóriám. De ez még eltart egy darabig...)

Köszönöm és köszönöm 😉 mindkét képet
0
0
0
0
Puffin avatar
Andris18: a megígért képek!!! Coolermaster Elite Knight K350 + MSI Gaming X kártya:
https://www.kephost.com/images/2017/01/06/DSC_0127.jpghttps://www.kephost.com/images/2017/01/06/DSC_0128.jpg
0
0
0
0
r3dBuLL-PC avatar
Köszönöm a választ 😀!
0
0
0
0
noNameFPS avatar
r3dBuLL-PC6: Az i5-6500 már a gtx 1070-nél limites. Szóval nem, nem fogja tudni kihajtani a következő generáció high-end kártyáit, hiszen a mostanit sem tudja 100%osan.
0
0
0
0
Puffin avatar
Teljesen jó lesz hozzá!
0
0
0
0
yagamiiii avatar
Sziasztok! Egy kérdésem lenne! most állok videókártya csere előtt, és azt szereném kérdezni hogy mennyire tudna a procim kihajtani egy Rx 470-et? Egyenlőre nincs pénzem még procira is ezért azt majd csak néhány hónap múlva cserélem. Remélem ez a proci is eldöcög addig az új kártyával.
0
0
0
0
r3dBuLL-PC avatar
De én még nemvettem videokártyát és ezért kérdeztem.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Nem húztam fel magam rajta csak hirtelen nem tudom hova tenni úgy hogy még mint írtam 1080 TI sincs.
Aki meg mostanában vett legalább 1060 6G-t az nem igen fog a következő generációra váltani mert nem lesz érdemes. Aki meg 1070 vagy 1080 van az főleg, max ha 4K-zni akar.
0
0
0
0
r3dBuLL-PC avatar
Csak előre gondolkozok! Sry ha ezzel felidegesitettelek...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
GTX 1150/60/70? Még az 1080 TI sem jelent meg ti meg már az újabb generációt várjátok?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
kihajcsa mint a pásztor a juhokat
0
0
0
0
r3dBuLL-PC avatar
Egy i5 6500 as kifogja tudni hajtani a következő generációs kártyákat ? Pl gtx 1150,1160-70?
0
0
0
0
FoxX avatar
Piero: Köszönöm szépen a segítséged😀😉
0
0
0
0
Puffin avatar
RepublicGamers: az 1070-et vedd! Több memória, újabb széria.
0
0
0
0
FoxX avatar
Sziasztok, FullHD-ra 980Ti, vagy 1070? Melyik érné meg jobban? Kb. egy teljesítményű kártya? Néztem róla videókat, de néha a 980ti van lemaradva picit, néha a 1070.
Segítségeteket előre is köszönöm😀 😊
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Még nem vettem, de szerintem maradok az MSI-nél 😀 eddig csak jót hallottam róla 😀
0
0
0
0
Ironmask avatar
Hunork: Köszönöm szépen, akkor ezt a kártyát fogom meg venni.
0
0
0
0
Hunork avatar
Ironmask: igen, belemegy.
0
0
0
0
Ironmask avatar
ebbe az alaplapba

https://ipon.hu/webshop/product/asus_h81m_k/533135

ez a videó kártya bele megy jó a foglalat?

https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_rx460wf2oc_4gd_rx_460_4gb_gddr5_windforce_oc_pcie/1485361
0
0
0
0
Andris18 avatar
ha még nem döntöttél --> MSI gaming inkább mint a Sapphire szerintem...
0
0
0
0
Hunork avatar
bszilvagyi: jó az a Sapphire, de ahogy írták mások, az MSI Gaming sorozata talán a legjobb vétel.
0
0
0
0
oroszlajos avatar
H-ECTOR : Nem nagyon szeretek húzni a kártyán, megbántam már egyszer-kétszer 😃 Nem éri meg a kockázatot. Akkor inkább veszem az RX 480at 😀 Valami OC-s verziót 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
Igazából azt mondják, hogy ha húzol egy kicsit a 470-en, megközelíti a 480-at, és mondjuk a 8 giga vram nem éppen hátrány a jövőre nézve.
A másodikkal egyet értek, még a sapphire nitro hűtése nagyon effektív, és minőségi cucc, de én a 2 év gari miatt nem venném. Mondjuk annak legalább oldalt van a tápcsatijan
0
0
0
0
Puffin avatar
Én az MSI Gaming X-et mondanám. Nem hangos max fordulaton sem! És az RX480-at ajánlom!
0
0
0
0
oroszlajos avatar
Sziasztok. Szerintetek melyik jobb, az AMD RX 480 4GB vagy az AMD RX 470 8gb?
Vélemények?
Na és melyik gyártó? 😀
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Blade890: Teljesen korrekt kártya, csak nem kell tőle csodát várni. 😉
0
0
0
0
hashimoto avatar
1 órán át játszottam BF1-el, játék közben 65fok volt a max. Előtte újrapasztáztam a vga-t.
0
0
0
0
hashimoto avatar
280-nál a 35fok idle módban jó? Játék közben mennyi a max. ami normális/megengedett?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Újonnan semmiképp nem éri meg, használtan is legfeljebb 40 ezerért.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@m4rt1n2

Nem rossz, de vegyél inkább 1060 -at.
0
0
0
0
no avatar
Mi a véleményetek a GTX 960-ról?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció