Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Zsabesz0815 avatar
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy egy gtx 1050 ti hogy futtatná full hd felbontásban a mostani játékokat?
Nekem egy régebbi monitrom van amin vga kiment található és így nem tudom eldönteni hogy vásároljak-e egy újat ami már full hd-s monitor.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Zsabesz0815: Nézz vele videókat. Egyszerűbb mint válaszokra várni. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@Zsabesz0815: Na, az attól függ, milyen gépben? Milyen CPU, mennyi RAM?
De tűrhetően, és kompromisszumokkal. Hidd el, megéri egy jó IPS, esetleg VA paneles FHD monitor, a szemednek is jót tesz.
0
0
0
0
Zsabesz0815 avatar
@Hunork: cpu i5-7400 ram 8 gb
0
0
0
0
Hunork avatar
@Zsabesz0815: Teljesen jó lesz abba a gépbe, nyilván nem Ultra beállításokon az új, újabb címek esetében.
0
0
0
0
Zsabesz0815 avatar
@Hunork: Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettél!
0
0
0
0
no avatar
helótok. Azt szeretném kérdezni hogy ez mitől lehet? Az ég világon semmi nem fut a gépen és mégis maximum kihasználtsággal megy a kártya. https://kephost.com/images/2017/06/26/Kepkivagasbf539.jpg
0
0
0
0
💬 14
Puffin avatar
@htcevo3d: Bányászvírus!
Töltsd le ezt és futtasd le: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Köszi. Kipróbálom. 790fenyegetést észlelt,de ezt nem értem,mert talált vírust is,de a vírus irtóm nem találta meg
0
0
0
0
Puffin avatar
@htcevo3d: Az ilyen bányászvírusokat nem fogja meg a sima vírusirtó.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Egyenlőre jó. Újra indítottam a gépet és most már alap járaton megy a kártya. Nagy segítség volt ez nekem. Köszi szépen. Megspóroltál nekem egy win cserét 😀 Hát sajna ugyanaz továbbra is. Úgy 10percig jó volt és ennyi. Pedig lefutattam mégegyszer a progit de nem talált semmi hibát
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@htcevo3d: szedd le az avastot és rendzser indítás előtti vírusírtást csinálj nekem így oldódott meg
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: avastal nekem problémák voltak,ezért is cseréltem le nod-ra
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@htcevo3d: nekem meg a nod-al voltak gondok
de az avast nekem is addig volt fent míg az említett problémát megoldottam vele
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: akkor most mit használsz?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@htcevo3d: malwerbyts
de az nem fogja a bányászt legalábbis nekem nem fogta
azzal meg nem lehet inditás előtti írtást csinálni
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: akkor megpróbálkozok az avastal. Hátha segít
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: na felraktam az avastot de a szerencsétlenje nem kért újra indítást. Szóval a probléma még mindig fenn áll
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@htcevo3d: miért kérne beállítod hogy rendszer indítás előtti vizsgálat legyen oszt te újraindítod a géped
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Puffin: Bányászvírus??!!.. ezek azok a bányászok akik miatt nincs kártya a piacon?! És kinyírják más kártyáját is ha nem figyel vagy mi? Mert egy kártyának biztos nem tesz jót ha végig 100 on megy...
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@bukta2: nem azok a bányászok 😆DD
nem tsz jót de mikor játszol akkor is órákig 100%-on megy szóval az a pár perc míg megoldod a problémát nem oszt nem szoroz
0
0
0
0
FoLey avatar
Idáig a torrentről leszedett Péntek 13 Game tolta a legjobb hőfokot vga-n. Lehet a táp is ludas,hogy gyenge? Már megrendeltem a Chieftec Force CPS-500S-t.
https://kephost.com/images/2017/06/26/kicsimagashofok.jpg
0
0
0
0
💬 24
Moon_Breaker avatar
@FoLey: "torrentről leszedett Péntek 13 Game"
hát ez nagyon derék és tisztességes. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: OFF: Hát inkább kipróbálom így mint,hogy 37 eurot fizessek ki érte,de így is lehet vele játszani. 😃
ON: Továbbra is várom a megoldást a hőemelkedés problémára. 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: Valamit rosszul olvashatok le a képről, 96fokos nem lehet a GPU ugye? 😲
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: De az a GPU hőfok 😞
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@FoLey: Kemény, azon már tényleg forr a víz. 😲
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@Moon_Breaker: Nekem volt egy HD 4870-em ami már elérte a 104 fokot is na az volt ám a víz forraló
0
0
0
0
FoLey avatar
@Sztrelok: Az igen és nem sült meg a kártya? 😃
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@FoLey: Nem, még most működő képes 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@Sztrelok: Akkor túlélt egy nyári hőségrohamot. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@Moon_Breaker: Kártyán meglátszik,hogy megjelenése óta nem volt levéve a hűtése most kapott friss pasztát,mert az már száraz is volt. 😃
https://kephost.com/images/2017/06/27/WP_20170627_10_39_24_Pro.jpghttps://kephost.com/images/2017/06/27/19511692_1509763699074792_1858301113_n.jpghttps://kephost.com/images/2017/06/27/19512440_1509763499074812_2103879883_n.jpg
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Takaró rulz 😃
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@FoLey: Esetleg pasztázd újra hátha segítene
0
0
0
0
FoLey avatar
@ricsyxxx: Pár napja vettem a kártyát,lehet,hogy pasztázni kéne.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@FoLey: milyen vga ez pontossan?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Van Helsing 25: AMD XFX HD 7870 Black Edition OC 2GB
0
0
0
0
Puffin avatar
@FoLey: Nem lehet hogy nálad is bányásznak?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Puffin: Lehetséges 😃
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Ha bányásznak sem lehetne ennyi mivel máshol is megy 100-on a gpu azt meg tesztekben látni lehet mennyi az annyi.

Vagy ez ilyen AMD dolog "Azért mutat x fokkal többet a program, hogy becsapja a Windows-t."
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Még azon gyanakszok,hogy a táp miatt is csinálhatja,mert sajnos FSP helyett visszatettem az CM iGreen tápot csak annak a ventilátorja kicsit hangos,de ha vga terheli akkor meg olyan hangja van mint egy repülőgép zaja.
Már megrendeltem a Chieftec Force CPS-500S tápot. FSP-vel meg az baj,hogy terheléskor zúg így meg maradt új táp vásárlás ami már rendelés alatt van.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hát én biztos megőrülnék ha zúgna a tápom vagy bármi a gépben. Dobnám is kifele 😆

Chieftec az jóval komolyabb gyártó mint az FSP vagy a CM, ha tápról van szó, szóval azzal rosszul nem jársz.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: nekem fsp van de az ég világon semmi bajom vele. Nem is lehet hallani
0
0
0
0
FoLey avatar
@htcevo3d: Végül is HD 7870 FSP 350W táp alá nem nagyon javaslom azért zúg,mert nagy terhelés alatt a táp izzad. Vettem másik tápot így már nem fog nekem fejfájást okozni.
Chieftec-et sajnos nem tudtam,mert szállítói készlet alatt van(1 hét emag,1 hét másik boltnál is vártam és semmi).
0
0
0
0
ShadowWarrior avatar
@FoLey: FoLey23
45 napja | 2017. 06. 26. 18:37:22
Ne haragudj már, engem tituláltok hülyének lejjebb, itt meg neked fortyog a processzor meg a kártya :'D Milyen idióta az akinek 100 fokos a processzora? Cserélgeted a tápegységet, ahelyett, hogy vennél egy normálisat? 😆... Látom videokártyában is sikerült a legjobb hűtést választanod, igaz azzal indult anno a csatornám, hogy videoról-videora elmondtam, milyen hűtést szabad venni, ha kártyáról van szó :''D.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ShadowWarrior: Azért játszod meg magad mr. tökéletest? Azért egy párszor hibázól és csodálkozól,hogy nevetünk/jót mosolygunk ezen? pl. GTS 250 for aka BF1 futtatást,i3-at ajánlgatsz amikor g4560 kevesebbért kapsz ugyan olyan teljesítményt +erősebb vga ki is jönne a keretből?. 😆
Processzor forrósság? Mikor írtam olyanról? Beszarok rajtad. 😆
Kártyát ajánlotta egy tag nem fogom nevet előidézni,kártyahűtést is megoldottam. Amúgy is te írsz erről amikor videódban végig azt hangoztattad?
Tápcserélgetést úgy is akartam,de nem vga hőfok miatt.
Még ide mertél pofátlankodni és okoskodni akarsz mellesleg youtubere felraksz? Nem szégyeled magad?
Pénzért raknál össze gépeket,másokat oktatsz ki? Nem szégyeled magad?

Most is baromságot írtál szedd össze magad!
-100 fokos a processzora? (cpu-nál 55-nél sosem volt magas hőfokom ezt bebuktad,ha kártyára értetted annál sem meg olvasd végig mit írtam,ismételgetni meg nem fogom neked.)
Tessék Mafia III mérés alatt nemrég csináltam 25-30 közötti szobahőmérséklet. 😆
https://kephost.com/images/2017/08/12/cpuhofok.jpghttps://kephost.com/images/2017/08/12/cpuhofok2.jpg
-Cserélgeted a tápegységet hogy vennél egy normálisat? (Mellesleg FSP tápom volt CM csak ideiglenes most Thermaltake. Mellesleg mindhárom normális táp volt nem veszélyes tápok listája. Látod ehhez sem értesz.)
-hogy videoról-videora elmondtam, milyen hűtést szabad venni(gondolom a sok okultságod után összefoglaltad,hogy miket basztál el vga vásárlásban!)

Ez nem ment most neked gyere vissza okosabb válasszal vagy ha valami nem tetszik neked privátban megkereshetsz és ne videóban üzengessél te nekem. 😉

Ezt meg szépen leveheted,mert erre nem kaptál rá engedélyt. Vagy is tőlem,mellesleg nem takartad ki rendesen a nevem. Ha már próbálsz nyílvánosan okoskodni takard ki normálisan a neveket! Te ennyire tudatlan is vagy,hogy nem nézzed vissza amit elkészítettél? (3:19-nél) 😉
0
0
0
0
Puffin avatar
Ismét egy hozzáértő videó... 😂
0
0
0
0
💬 15
hashimoto avatar
@Puffin: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@hashimoto: Ez amolyan "Easter Egg" jellegű dolog 😆

Aztán még minősítgeti a szerzőket ez a "számtech guru"
Spoiler!
Már meg sem kérdezem, minek támogatás egy olyan csatornához, amiben a videókban csak képek vannak
0
0
0
0
KRZT963 avatar
@SuperPuma: A képek mellé "szakértői" narrálás is tartozik. 😆
0
0
0
0
Floriian avatar
@Puffin: Gyerek azután tiltotta le a kommenteket, miután megírtam neki, hogy a rákba kerül a csatorna fenntartása pénzbe, ha csak guru3D-ről olvasol teszteket?
Mibe kerül ezt a csatornát fenntartani?
Ez már szegénység, mert minden videód elején ott van a támagatós rész. Utána kaptam az oltást, hogy ne turkáljak más pénztárcájába😆
2000ftért összeállít egy konfigot, amit más ingyen megcsinál.
Ilyesmiket írtam, de mindjárt előkotrom😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@Floriian: Engem az dobott hanyat amikor azt mondta,hogy GTX 1060 erősebb mint az RX 580. 😆
Nem rég meg azt eljátszotta a Ryzen 1700 vs. Intel 7700K-val kapcsolatban. 😆
0
0
0
0
Floriian avatar
@FoLey: Na, megvannak a válaszok, de magát ami kommentet írtam, nem lehet sehogyse előkotrani. Ezt is az e-Mailemből kotortam elő 😃
https://i.imgur.com/jYgFQc6.png
0
0
0
0
FoLey avatar
@Floriian: Belenéztem pár videójába hát annyit tud büfögni,főleg a 10 éves videókártya történelmében. Inkább pénz kell neki valamelyik cuccra azért kérte meg a nézőket,de csatorna fenntartása ilyen képekből vágott videókra nem is adnák.
0
0
0
0
Floriian avatar
@FoLey: De a sok hülye meg donetal neki 😃
0
0
0
0
ShadowWarrior avatar
@Floriian: Itt is reklámozd akkor az IQ-dat 😃
0
0
0
0
Floriian avatar
@ShadowWarrior: Köszönjük Emese.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@ShadowWarrior: Figyelj, ez már kritikán aluli amit csinálsz.
Attól, hogy valakivel nézeteltérés van, még nem kellene belőle videót csinálni és felrakni, mondván, hogy téged támadnak a hozzá nem értő "őstermelők".

A másik pedig, hogy nem kell mindenáron lehurrogni azt, aki mást állít. Lehet fontosat mond.

Ha így folytatod a személyeskedést, szerintem eljutsz előbb-utóbb arra a pontra, hogy Radics Peti videóiban fogsz szerepelni valahol az Anikó Show és a Tüdő között.
0
0
0
0
FoLey avatar
@ShadowWarrior: Mellesleg a te iq-d tudásod sem haladja meg...
Összeállítottál egy kiegyensúlyozatlan konfigot...


Több sebből vérzik...
FX-et nem ajánlom már... Pentium G4560-al jobban kijön erősebb is és i3 7100 közeli teljesítmény(mellesleg te i3-at erőlteted én olcsóbban ajánlottam ugyan azért a tudásért),későbbre i7-re fejlesztheti,mellesleg AM3+ zsákutca...
Chieftec Smart tápegység meg nem ajánlott kategória(gyenge cwt bél még az enyémben is jobb van benne),helyette Chieftec Force S500 vagy FSP Hexa+400.

Ez egy kiegyensúlyozatlan konfig amit összeraktál ehhez varjál gombot...
0
0
0
0
sasikaa avatar
@Puffin: Aki ezt a videót csinálta, csak a pofáját jártatja. Felhívod a céget hogy van-e emlegetett kártya. Vagy nincs, vagy 130-140k ért adják... Amúg pl. PCX-ben nem régen még gigabyte 1060 volt 90-95k. Most 120k körül. Szóval ez a ***i egy idióta bányász, magát hitegeti meg a világot.
De amit észrevettem kezdik benyalni, nemsokára bukovári lesz, lehet visszamennyi lapátolni a betont kedves bányászkák 😃
0
0
0
0
ShadowWarrior avatar
@Puffin: Gondolom, akkor a PC World-nek van igaza.
Jó, hogy én meg topicról-topicra rajtatok röhögök. Akkor most kinek lesz igaza :'D
Lehet rólatok is készül video :'D
0
0
0
0
FoLey avatar
@ShadowWarrior: ShadowWarrior
"Lehet rólatok is készül video" Te fenyegetsz ezzel?
0
0
0
0
Neuer17 avatar
Gondoltam ránézek mostanság hogy mennek a VGA-k, fogalmam sem volt erről az áremelkedésről. Az én VGA-m kb. fél éves, akkor volt 70 körül, de ahogy elnéztem legalább 90-ért el tudnám adni. 😃 Persze nem sok értelme lenne, mert a többi is ugyanannyival drágább, de vicces azért. Kíváncsi leszek meddig tart ez az őrület.
0
0
0
0
💬 6
hashimoto avatar
@Neuer17: 90ért? Inkább 160körül 😃 Nagy a felvásárlás mostanában, és pofátlan magas árat el lehet érte kérni. 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@Neuer17: Sajnos, az igazi kapitalista piaci mentalitás most saját bőrünkön érezhető... 😞
Az SSD és memória árak is szépek... a VGA meg... és nem úgy néz ki, hogy hamar véget ér.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Hunork: Hát igen, most egy jódarabig nem éri meg fejleszteni/új gépet összerakni.
0
0
0
0
Thomaz avatar
@Hunork: A Samsung jelenleg 15TB SSD meghajtókat add el vállalati alkalmazásokhoz, de 10 000 dollárt kell fizetni érte gépenként. A 60TB-os és nagyobb meghajtók átlagos felhasználóknak már az úton vannak 2020 környékén vagy még odébb, de majd messze meghaladja a hagyományos forgólemezek tárolókapacitását.

Nyugalom egyszer majd le esik az SSD ára, amikor Elon Musk belép az arénába.
De ne tartsd vissza a lélegzetedet... 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@Thomaz: 15TB SSD?
Én egy 1TB -osnak is örülnék. 😃
0
0
0
0
no avatar
@Neuer17: Eléggé elszálltak az árak,ráadásul egyre inkább hiány van a népszerűbb kártyákból.legfeljebb 2 hónapos az új gépem,de én is 4 hónappal ezelőtt beruháztam a videokártyára,mert már akkor is hiány volt belőle.
Szerintem valahol nevetséges,hogy az Amd nem rég dobta piacra az rx 5xx szériát és az 570 és 580-at már nem lehet kapni sehol.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
Ezen besírtam 😀

Spoiler!
https://p.coldline.hu/2017/06/22/2571146-20170622-ojhZ76.jpg
0
0
0
0
💬 3
hashimoto avatar
@Zoli869: De ez mi a..? 😃

Érdekes hely lehet ez az oprend, amúgy gabeszka el van tévedve rendesen 😃
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@hashimoto: Tudom tagja vagyok az oldalnak más néven de vagy egy éve nem léptem be mivel ilyen "főokosok" osszák az észt.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Zoli869: Én nem járok oda, elég itt a sok tudós 😃
0
0
0
0
traftra7 avatar
Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Van egy gigabyte hd5830-as videokártyám, és a hűtő ventilátor maximum fordulaton forog folyamatosan, catalystban automatáról átkapcsoltam kézire és semmi nem történt. Mi lehet a baj? alaplap asus m4a79xtd evo
0
0
0
0
💬 1
SuperPuma avatar
@traftra7: Akkor valószínű behalt a kártyán a vezérlés. Ritka, de megtörténhet, mint ahogy meg is szokott.
0
0
0
0
mata1093 avatar
Ennek a bànyàszlàznak mikor lesz kb vége vagy mikorra vàrhato h normalizàlódnak az àrak?
0
0
0
0
💬 7
gigazte avatar
@mata1093: Nem tudom, de röhejes, hogy a GTX 1060 is már 120k-130k körül van! Ezzel csak azokkal szúrtak ki, akik nyáron akartak videokártyát venni!
0
0
0
0
mata1093 avatar
@gigazte: Én elvileg szeptember elejen vennem, de igen amugy... Most annyiba kerul mint nem reg egy olcsobb 1070.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@gigazte: 120-130k? 😠 😲 😲 atya ég... akkor én az RX 580-at 90k-ért még bemákoltam rendesen! kb 1 hónappal ezelőtt...
0
0
0
0
Puffin avatar
@bukta2: 100-ért 2 hete vettem a GTX1060-am. Utána elszabadultak a dolgok.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Puffin: én tegnap vettem egyet boltból de egész Debrecenben nem volt több csak 1 db és ez még 99000 volt de mondták hogy a következő szállítmány már 120-130 ezer körül lesz!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@zelcsi: Akkor én még jól jártam, a 90k mal kb 3 hete
0
0
0
0
oroszlajos avatar
@mata1093: Sokat hezitáltam a VGA vásárláson pár hónapja, de nagy szerencsére rá szántam magam 😃
Ilyen árak mellett és plusz, hogy sehol se kapni szinte nem sikerülne venni 😲
0
0
0
0
FoLey avatar
Sziasztok!

Mai napontól van egy AMD XFX HD 7870 2GB BE OC változat és azt szeretném megkérdezni,hogy ez alá melyik a legjobb driver?
0
0
0
0
💬 9
FoLey avatar
@hashimoto: Crimson ReLive Edition 17.4.4 gondolom ez a legfrissebb. 😆
0
0
0
0
hashimoto avatar
@FoLey: Igen, az AMD oldalán úgy is felajánlja a legújabbat. 😃
A relive csak akkor kell, ha akarsz videót csinálni, de ha telepítéskor nem pipáltad be, az sem gond, utólag is lehet engedélyezni. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: Nem raktam fel nem videozgatok én. 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@hashimoto: ReLive-t fontos felrakni?
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Lehet tudni h miert van ilyen keves gtx 1060?
Persze az aruk is horror jelenleg...
0
0
0
0
💬 9
hashimoto avatar
@mata1093: Bányászat.. 😃
0
0
0
0
mata1093 avatar
@hashimoto: Ezt h erted? Le vagyok maradva. Lesz még egyaltalan?
0
0
0
0
hashimoto avatar
@mata1093: Bitcoint, ethereumot stb-t bányásznak vele.
Gondolom lesz, mihelyst tudnak gyártani utánpótlást. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
@mata1093: Van már, lesz is, de szerintem érdemes várni, lassan a mostani 1060 árak a régi 1070 közelében vannak, ami irreális... 😞
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Hunork: Aprón most láttam 170-ért 480-at.. 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
@hashimoto: aztaqrva... én meg pironkodtam, hogy mennyiért hirdetem... 😊
0
0
0
0
hashimoto avatar
@Hunork: És még ez fog feljebb is menni.. 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@mata1093: elvileg az nvidia kitalált direkt bányászoknak szánt kártyákat, de mire azok piacra kerülnének, szerintem eltűnik ez a bányászláz, és nem fog kelleni senkinek.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@mata1093: Az anyját! Most nézem csak, ha most kéne vennem az 1060-ast akkor 30k-val kerülne többe.Jól felment az ára, csakúgy mint a memóriáknak.
0
0
0
0
Hunork avatar
Hah, csak megváltam az XFX RX480-tól. 😀 Mostantól egy Palit GTX1070 GameRock duruzsol, és igen csekély volt a különbözet, köszönhetően a miner őrületnek. 😀 Számomra az év üzlete volt, remélem, a 3 év garit kiszolgálja!
0
0
0
0
💬 4
H-ECTOR avatar
@Hunork: szabad tudni mennyiért adtad el a 480-at és vetted a 1070-et?😊
0
0
0
0
Hunork avatar
@H-ECTOR: Ezt ki sem merem itt írni, megy üzenetben 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Hunork: Jó olcsó lehetett akkor a gtx 1070. 😜
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Andris18: inkább a 480 drága, csak ennyit mondok😆
0
0
0
0
djsiegfried avatar
R9 380X-ről érdemes lenne GTX970-re váltani? Köszönöm
0
0
0
0
💬 11
bukta2 avatar
@djsiegfried: Egy rakás tesztet találsz a neten róla, youtube/google ha személyes vélemény érdekel akkor, Nem. de vigyázz a youtube videókkal mert sok helyen Nvidiás játékokkal tesztelik a 2 kártyát ahol persze jóval jobb a 970, de ahol nem Nvidia ott nem nagy a különbség, de persze a 970 ott is valamennyivel erősebb egy kicsivel.15-20FPS ami azért elég sok de jövőre nézve kevés.inkább gyűjts még kicsit egy komolyabb VGA ra sztem
0
0
0
0
gigazte avatar
@bukta2: Ja végülis 10 játékra talán ha jut 2 AMD játék!😂 Az talán jobb, amikor az AMD-sek marketing célra AMD-s játékokban mérik össze a tudásukat az Nvidiaval szemben? Egy kutya az összes, de lényegesen több Nvidia játék van! Driver fronton is bőven jobbak a zöldek!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@gigazte: háát ha te mondod akkor biztos úgy van, én nem értek hozzá 😀 csak a teszteket nézem.
0
0
0
0
gaborw avatar
@gigazte: Driver fronton jobbak? Ezt nem jelenteném ki már. Ma már semmivel sem jobb!
0
0
0
0
gigazte avatar
@gaborw: Régebben egy életre elásta magát nálam az AMD! Ez van, ha egyszer megég az ember, utána kerüli a tüzet. Amióta újra Nvidiara váltottam, eddig semmi gondom nem volt a driverekkel! Az AMDről meg napestig regélhetném, hogy mennyi hibát sikerült megtapasztalnom.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@gigazte: kimondtad a kulcsszót "régebben" az régen volt 😀 ne élj a múltban 😃 nekem az 580 jelenleg tökéletes!
0
0
0
0
gigazte avatar
@bukta2: 1 év nem olyan nagy intervallum. Lehet azóta változott valamit, de azt nem hiszem, hogy mostanában újra AMD-s leszek!
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@gigazte: Nálam meg pont fordítva volt driver téren az vidia elásta magát egy életre előttem kedvencem „A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt” 😀
0
0
0
0
Sztrelok avatar
@djsiegfried: Hát ha 50 körül be tudod szerezni és a 380X-et el tudod passzolni ilyen 30-35-ért az azért nem lenne rossz váltás. 😀
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@Sztrelok: hallod, a 960-akat még mindig 45-ért árulják, a 970-et meg 55-ért, akkor egy 380x is elmegy 45-48 körül😆
ergo simán megéri 10k ráfizetéssel
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
Sziasztok !
Jelenleg egy R9 280x-em van, és lassan lecserélném. Már rég nem olvasgattam a témával kapcsolatban, így az lenne a kérdésem, hogy érdemes e várni az új AMD és NVIDIA architektúrákra, és mit lehet tudni róluk ? GTX 1070-et vennék, ha nem várnám meg őket. Válaszokat előre is köszönöm !
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@Abstrrkt: Hát,ez rajtad áll, hogy érdemes e megvárni? Igen! mivel új cuccok így fejlettebbek is lesznek valamennyivel, ha van időd várj,ha nincs az 1070 is egy tökéletes választás.
0
0
0
0
Hunork avatar
@Abstrrkt: Szia!
A helyzet az, hogy a VEGA elsőre a csúcsra fog figyelni, tehát nem éppen olcsó kártyái lesznek. NV ki tudja mit dob és mikor, de az 1070, vagy egy használt, alap GTX 1080 évekig elég lesz, főleg ha FHD a felbontás. Ezt sokan elfelejtik. 1070 FHD-WQHD évekig tökéletes, 1080 meg a 4K-ig. Mondom ezt úgy, hogy a 8K is simán belefér, igaz ott már csak 60Hz-en.
0
0
0
0
Abstrrkt avatar
@Hunork: Köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 13
gibdj avatar
@V1VOnX: "ugyanis pont szembe fújta volna a levegőt a Noctua hűtőventijébe"

Ezt nem egészen értem, a házra szerelt hátsó ventire gondolsz? Befelé fújja a levegőt?
0
0
0
0
gibdj avatar
@V1VOnX: Miért nem fordítod meg a ventit, hogy kifelé fújjon? Felülre van szerelve venti? Oda mehetne kettő, ami tolná ki felülről a meleget.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@gibdj: Felül van 1,nem néztem,hogy van-e hely másiknak is oda. Megnézem majd,hogy megfordítva,hogy szerepel de nem hiszem,hogy ez a 365rpm ekkora hőkülönbséget okozna. Valószínűleg felül lévő megoldás kéne,hogy kifele nyomja levegőt.
0
0
0
0
Zoli869 avatar
@V1VOnX: Maximum GPU Temperature (in C) 98 C tehát meg sem kottyan neki a 82-84c fok 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Zoli869: @Zoli869
Tudom, de mégis aggódom , 80 körül nem kevés.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@V1VOnX: Akkor nem csoda hogy szar a hűtés, fordítsd meg
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@H-ECTOR: @H-ECTOR 365 rpm nem hiszem,hogy ekkora különbséget okozna főleg mivel a noctuaba fujja a levegőt. Vagy szerinted okozhat 3-4 C különbséget?
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@V1VOnX: Többet is okozhat, ha bent reked a meleg levegő. Leírnád pontosan hogy hol merre fújnak a ventik?
0
0
0
0
gibdj avatar
@V1VOnX: Az a lényeg, hogy az alulra szerelt ventiknek befelé kell szívniuk, amik felülre kerülnek, azoknak kifelé kell fújniuk, így lesz egy szép légáramlatod. Ha másként szereled be őket, akkor könnyen előfordulhat, hogy a meleg levegő keringeni fog belül, így jobban melegszenek a komponensek.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@gibdj: @gibdj
Azt vágom, megnéztem és nem hittem szememnek. Mind a 3 Zalman gyári ház hűtő venti befelé fúj. Nem csoda,hogy megsül szerencsétlen kártya.
Ezek szerint meg kell cserélnem a felsőt, és a hátsót is felülre tenni így 2 lesz, ami kifelé fúj majd és az alsó a gépház elején ,ami meg befelé.
Köszi a segítséget. Ez meg nem fordult a fejemben,hogy rosszul lettek volna behelyezve a ventik.
0
0
0
0
gibdj avatar
@V1VOnX: Az úgy már jobb lesz. Plusz ha veszel még egyet, és berakod azt is hátra, hogy tolja kifelé a procihűtőről leszakadó meleg levegőt, akkor minimalizálod igazán a belső levegő hőmérsékletét. Ha zavar a sok venti zaja, akkor vehetsz használtan 4-5ezer forintért egy normális ventivezérlőt, amivel tudod szabályozni a fordulatszámukat külön-külön. Ha játszol, feltekered csutkára, ha csak böngészel vagy valami, akkor pedig leveszed minimumra a fordulatot, hangjuk nem nagyon lesz úgy.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@V1VOnX: én inkább előre tenném azt, ami most a hátlapon van
0
0
0
0
DJ Anonymus NH4SCN avatar
Sziasztok!
GTX 750Ti-ról szeretnék váltani GTX 1050Ti-ra(proci:i5 4690 3,5GHz)
Melyik gyártótól érdemes megvenni,mert gondolom biztos van valami mérv adó dolog(hűtés,OC,stb...)

Illetve,ha nem a legjobb a vidikari,akkor mit ajánlanátok?(a hellyel van bajom,max 23-25cm lehet a kártya,illetve ne haladja meg az egeket a kártya ára)
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: Ha gondolod nézz utána youtube on van egy rakás teszt a 2 kártyáról hogy megéri e váltani rá, de ha rám halgatsz akkor várd meg inkább az új gtx eket ami remélhezőleg 2xxx lesz majd de ha nem tudsz vagy nem akarsz várni akkor szerintem megéri váltani mert sok esetben jóval több fps-t fogsz kapni mint a 750ti vel
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: Én szerintem teljesen korrekt váltás lenne a GTX 1050Ti. Sokkal több FPS-ed lenne, és jobban mennének a játékok. Igazából ez tűnik korrekt váltásnak, mert a következő lépcsőfok az a GTX 1060 lenne, de ott a 3Gb-os, újonon ~70.000, a 6Gb-os meg ~80.000-től kezdődik.

Ha GTX 1050Ti marad, akkor abból a Gigabyte vagy MSI változatokat ajánlom.
-Gigabyte-
[LINK]
-MSI-[LINK]

Dupla ventillátorosok, passziv hűtéssel ellátva, Gigabyte az OC változatban, és mind 2 beleférne az általad megadott méretbe.
0
0
0
0
hashimoto avatar
@DJ Anonymus NH4SCN: https://youtu.be/Vb-Gdplt5YI

Szerintem megérné, de ha van rá pénz, akkor már RX470/570, erősebb, és nem sokkal drágább de elfogytak a bányászok miatt.

Jelenleg ez egy elég sz.r helyzet, mert a 470/570 erősebb, és nem sokkal drágább de nem kapható. Az 1050Ti-vel sem jársz rosszul.
Személy szerint az Asus-t ajánlom. 24cm, legjobb hűtés.
És ha már gigabyte, akkor ott a G1, az ~22cm.
[LINK]
[LINK]

Az MSI zajos, többen panaszkodtak rá.
0
0
0
0
akos328 avatar
Sziasztok! jövőhéten tervezek venni egy AMD A10 7870K procit. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek azzal kapcsolatosan tapasztalata, hogy mekkora a teljesítménybeli különbség, ha veszek mellé egy R7 250-es karit vagy ha nem veszek.
Kisebb játékokkal szeretnék játszani 1366x768-as felbontásban, mint pl Hearthstone, LoL HoTS, DOTA2.
R7 250 nélkül is csak a proci a képes élvezhető frameszámot nyújtani?
Vagy mindenképp kéne a proci mellé a r7 250-es kari?
0
0
0
0
💬 3
Manyik75 avatar
@akos328: Szerintem elég az integrált is, de magas órajelű ram kell mellé.
[LINK]
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@akos328: Az nagyon kevés.
Minimum 2133Mhz
0
0
0
0
csabika21 avatar
Sziasztok most vettem egy gigabyte gtx 1060 ouros kártyát és az ouros graphic driver feltelepitése után kék halált ad be a gépem miért?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@csabika21: Príma Nvidia driver... 😆
Próbáld meg régebbi verzióval!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@csabika21: Én soha nem teszem azt a drivert egy kártyához sem amit a dobozban találok a lemezen, hanem mindig a gyártói oldalról töltöm le mivel a lemezen sose a legfrissebb van. Innen szedd le, persze az operációs rendszerednek megfelelőt.[LINK]

Bár ha jól nézem ami Win 7 64 bithez jó az jó Win 10 64 bithez is.
0
0
0
0
rened avatar
Sziasztok!

Van egy ASUS GTX760 2GB Mini kártyám és gondolkoztam hogy lecserélem egy GTX960-ra. Sokat dobna rajta vagy elhanyagolható lenne a különbség? A 10-es széria kilőve lévén dsub van csak a monitoromon (LG W2243S). (AMD alternatíva nem játszik)
0
0
0
0
💬 4
SuperPuma avatar
@rened: Ha nem indokolja semmi, akkor ne cseréld le. 760al is el lehet szórakozni.
0
0
0
0
rened avatar
@SuperPuma: Atgondolva teljesen igazad van. Koszi a valaszt!
0
0
0
0
cszolee79 avatar
@rened: "A 10-es széria kilőve lévén dsub van csak a monitoromon"
https://ipon.hu/webshop/product/gembird_hdmi_vga_d_sub_atalakito_fekete_15cm_a_hdmi_vga_04/1480878
Mondjuk 1080p analóg kanóccal az eléggé önkínzás kategória.
0
0
0
0
rened avatar
@cszolee79: Anno pshez vettem konvertert, de nem eroltetem. Fakobb, homalyosabb volt a kep amikor videokartyaval teszteltem.
0
0
0
0
tomeek1 avatar
Üdv Mindenki! Új gépet vettem és tegnap raktuk össze. Többek között van benne egy Gigabyte GTX 1050 TI G1 Gaming VGA-m...Nos minden ventilátor a gépbe pörög csak a VGA-é nem. Viszont világot a Gigabyte és a Fan Stop felirat. Mitől lehet ez??
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@tomeek1: nyugi, direkt nem megy a hűtés csak akkor ha terheled a kártyát! !energiatakarékosság! ) néz meg akkor ha elindítasz egy játékot! 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@tomeek1: Szerintem addig míg nem fog a VGA 60 fok fölé menni nem is fog elindulni a ventilátora. Az újabb kártyák alapból 60 fokig nem indítják el, ezzel csökkentve a zajszintet.
0
0
0
0
AttiS avatar
@tomeek1: Teljesen rendben van, ez az új fícsör 😃 De ha zavar akkor egy msi afterburnerben elkenheted a száját. Engem iszonyat zavart hogy idle is melegszik a kartya ez miatt, igy hat alitottam egy sajat ventiprofilt.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Minap telepítési frissítési problémáim voltak az Nvidia Geforce Experience-ben az Nvidia1060 gtx-es vidikarimmal.Kedvenc sógoromnak sikerült föltelepíteni a megfelelő frissítést, ezek után nem írt hiányzó dolgokat.Most viszont látom miközben föl szerettem volna venni az éppen játszott game-et, és akkor látom ,hogy nem csinálja.Azt írja ,hogy a beállítások menüben az adatvédelem fül alatt állítsak ezt meg azt, miközben a beállítások menü nem elérhető. Mi lehet a baj?
0
0
0
0
BudayT avatar
Sziasztok.
Jelenlegi videokártyám egy hd 5830. Vettem most egy rx570-t.
Hogy érdemes berakni, a régi drivert töröljem le mielőtt berakom az új karit vagy majd akkor ha már beraktam? Valami mást esetleg kell még állítani vagy csak berakom és menni fog? Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 2
Zoli869 avatar
@BudayT: Szia igen szedd le a drivert és töltsed le a megfelelőt az új kártyához. 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
@BudayT: DDU-val csináld.[LINK]
Válaszd ki a "Tisztítás és leállítás - Új videókártya beüzemelés"-t.
Utána, ha leállt a gép, kiveszed a régi kártyát, beteszed az újat, bekapcsolod a gépet, felmész az AMD oldalára, leszeded a hozzá tartozó Driver-t (Ahogy nézem Win7-64bit-ed van, ahhoz itt találod a drivert: [LINK]) Kiválasztod a Crimson ReLive Edition 17.5.1 Optional-t, feltelepíted, és kész vagy. 😀
0
0
0
0
Zoli869 avatar
Bejelentette az iparág leggyorsabb GDDR6-os memóriáját a Hynix

[LINK]
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Sziasztok !
Gtx 970-hez 376.53-as driver jobb vagy 353.62 vagy 359.06 jobb ? (Hozzáfűzés : Az utóbbi 2 az strix driver míg az első sima gtx 970 driver ). A kártyám :
Gtx 970 Asus Strix Direct CU II OC 4GB DDR5 . Tanácsok? Érdemes hagyni vagy inkább vissz az asus egyedi driveréhez ,amit a saját oldalukon lehet leszedni?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@V1VOnX: Szerintem jobb ha a legújabbat teszed fel magadnak amit a GeForce oldaláról töltesz le, természetesen a kártyát és a megfelelő operációs rendszert kiválasztva. Én kapásból amikor megjött az 1060, be sem tettem a lemezt, sőt még bontatlan. Egyből leszedtem a legfrissebbet ami akkor volt. Igaz azóta sem frissítettem még.Általában 1-2 havonta mindig frissítettem a GTX 660-nál, de ennél nem biztos, hogy frissítem, max akkor ha szükséges lesz valamihez.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@reszler112233: Értem. Köszönöm a választ 😀
0
0
0
0
no avatar
Ha frissitettem a videokártyámat a legujabb driverrel jobbnak kellene lennie a játék teljesitménynek? Nvidia GeForce 9600GT-m van
0
0
0
0
💬 1
Zoli869 avatar
@kuki14: A honlapon írja mihez van a frissítés,melyik játékhoz milyen bughoz, stb ahhoz mérten van javulás amikhez kiadták a frissítést. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
LoBoS: semmit nem jelent, lehet, hogy csak sima gyártási-szerelési hiba. Ha üzemel, és nem melegszik, akkor be happy!
0
0
0
0
Bosed avatar
Sziasztok, zsenik, vagy a problémában tapasztaltak, tudtok segíteni?
A PCX-es srácok kiderítették, hogy a videókártyám azért nem üzemelt, mert elégett az egyik melléktápvezeték ???
Nem tudták megmondani miért, cserélték azóta frankón üzemel...
Ez mitől lehetett? A jövőben ezzel mit kezdjek?
Gigabyte GTX 960 4GB GDDR5 Windforce hűtéssel rendelkezik ráadásul heatpipe-al szintén...
Nem bírná a nagy terhelést és melegedést? Vagy megszorulna a levegő a gépházamban?
Nem tapasztaltam, hogy rosszul szellőzne vagy ilyesmi, ezért nem értem, vagy egyáltalán jó helyen tapogatózok, hogy mi okozta ezt a gondot? A gépház egy BitFenix Nova fekete, ablakos, a hátulján frankón jön ki a meleglevegő, ha visszaveszek a terhelésből pillanatok alatt jégverem lesz.....
0
0
0
0
💬 1
gaborw avatar
@Bosed: Valószínű gyártási gond lehetett a háttérben! "Selejtes" volt a vezeték. Bár a Pcx-es srácok, szeretnek "mókulni" a visszaküldött termékekkel! Van saját tapasztalatom is, de másnak is. Eladják másnak új címszóval. Na de ne legyünk negatívok! Ha kicserélték és nincs probléma, használd "egyezséggel"!
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Az R9 295 2DB R9 290X gpu-t tartalmaz tehát ott crossfire van amit nem minden game szeret.

De 2GPU-s vga a Radeon Pro Duo is az 2DB fury-x tehát akkor az a legerősebb AMD vga.

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
soko avatar
Arbalest: Akkor ott a hiba elvileg még maradt fent pár illesztő fájl ami lehet be kavar .
Szerintem neten keresgélj valami rendszer tisztító progit futtasd le majd úgy próbáld telepíteni a drivert .
0
0
0
0
hashimoto avatar
Az R9 295X2 hol helyezkedik el hozzájuk képest? Amúgy a Fury-t Én is nézegettem anno. 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Az AMD-nél jelenleg a Fury és a Fury-X a legerősebb.

Legalább is aa VEGA-ig.

[LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
Csak szimplán egy kérdés: Melyik a legerősebb/legjobb kártyája az AMD-nek? 😃
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok.
Vettem egy GeForce GTX 1050 ti vga-t, és mikor telepíteni szeretném CD-ről vagy az oldalról letöltött illesztőprogrammal akkor azt írja ki, hogy "az nvidia grafikus illesztőprogram nem kompatibilis a windows ezen verziójával"...

WIN 10 64 bit, mit tudok tenni?
0
0
0
0
💬 4
Arbalest avatar
@Manyik75: Köszönöm a váalszt, de a hiba fennáll. ugyan azt írja ki.

Azt elfelejtettem mondani, hogy elötte AMD kártyám volt. Igyekeztem mindent letörölni, de nem sikerült lehet...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Arbalest: DDU csökkentett módban futtasd és töröld az AMD drivert. (DDU= Display Driver Unistaller.)
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Arbalest: Próbáld meg ddu-val van róla pár videó:

[LINK]
0
0
0
0
zelcsi avatar
ogre07715: ha az előző vga-val is csinálta akkor monitorhiba vagy kábelhiba! 😉
0
0
0
0
ogre077 avatar
Sziasztok! Segitsetek légyszíves! Most vettem egy új vga kártyát rx470 4gb, pár napig probléma mentes volt a gép. Most viszont 2 napja olyat csinál amikor bekapcslom a gépet, hogy elindul a gép meg a vga is, de a monitor nem indul, és kiirja, hogy dvi no signal. Utána lekapcsolom a gépet, és visszakapcsolom és elindul a gép és a monitor is. De használat közben is csinált olyat, hogy elmegy a kép és kiirja, hogy dvi no signal. De ezt még az előző vga-val is csinálta. Mi lehet ez? Köszönöm előre is a választ!
0
0
0
0
CrimE avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
soko avatar
@CrimE: Teljesen korrekt árat mondtál a kártya ára 25 ezer és 30 ezer Ft közt mozog 😃
0
0
0
0
soko avatar
Sziasztok urak .
A kérdésem a következő megéri-e lecserélnem a HD 7790 videó karimat egy GTX 560 Ti -ra ?
0
0
0
0
💬 5
Andris18 avatar
@soko: Helló! Nem hiszem hogy sok értelme lenne. Atovábbi válaszok mellett nézd meg ezt a két linket hátha segít:

[url]http://***/gpus/Radeon-HD-7790-vs-GeForce-GTX-560-Ti[/url]

(Szerk. az első link a g.p.u.b.o.s.s. összehasonlítás amit valamiért a fórum letilt.)

[LINK]
0
0
0
0
soko avatar
@Andris18: Aham láttam köszönöm csak hát ugye azért kérdeztem meg mert 256bit-es 😃
De akkor szerinted nem sok értelme lenne már mint teljesítménybe ahogy elnézem még a 7790 erősebb 😃

szerk : mert itt mondjuk a tesztben erősebb elvileg 😃
http://www.hwcompare.com/14321/geforce-gtx-560-ti-vs-radeon-hd-7790/
0
0
0
0
Andris18 avatar
@soko: A fogyasztását is nézd meg meg a shader egységeket meg hogy az radeon az újabb (ezért lehet hogy a driverek is tovább lesznek vele kompatibilisek) a DirectX támogatása is jobb és gyorsabb pont mint a mag órajele, ettől függetlenül igazad van a memória szélesebb és a pixel rate is kicsit jobb de a texel már nem. De ha nem vagy biztos benne akkor várd meg a többieket.

Esetleg ha nagyon cserélni szeretnél mondj egy árat és biztos ugranak segíteni majd 😃 akár használt kártya esetén is.
0
0
0
0
soko avatar
@Andris18: Pont ezért jöttem ide hogy az urakkal konzultáljak ez ügyben 😃
Ugyanis papíron elvileg a gtx 560 ti jobb de ugyan azok az érvek igazak a 7790-re mint amit te mondtál és nem elhanyagolható szempontok 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@soko: A 7790 már a megjelenéskor is ott volt az 560 Ti nyakában. Mostanra a kiforrottabb drivereknek (na és persze a modernebb, GCN architektúrának) köszönhetően simán hozza az 560 Ti szintjét, sőt, még többet is.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hardveraprón a legdrágább 40k. Feltételezem nincs semmi baja, minden cumójával együtt megvan, 35-40k közt szerintem reális lenne, hiszen nem rossz kártya. 😃
0
0
0
0
gamerINSANEdad avatar
Hali. Eladnám a kártyámat. Mennyit kérhetnék érte? 😀[LINK]
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hali!
https://image.prntscr.com/image/1dabf783ff4141859492b4b559c98593.png
Ez a megosztott rendszermemória mire szolgál? Kikapcsolni kilehetne/érdemes?
0
0
0
0
no avatar
A Driver Uninstaller-el lehet csak a régebbi drivereket törölni? Mert nem merem mivel a jelenlegit is törli.. és mivel nincs jelszó állitva a windows igy fog kérni jelszót? (az újra inditás után)
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Ezért kellene utánanézni a csatlakozóknak is vásárlás előtt... Én is megszívtam 'anno' az R9 290-nel.
Ha a monitorodon csak D-Sub van akkor egy HDMI->D-Sub adapterre van szükséged. Lehetőleg olyat vegyél, aminek van tápcsatlakozója is.
[LINK]
0
0
0
0
neuroflex avatar
ASUS Geforce GTX 1050 Ti vettemkártyát és miért fekete monitor csatlakozóval van baj :S??
https://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/04/13/418DUAL_GTX1050TI_4G_IO_5_tn.jpg
Monitoromhoz nimncs ilyen csatlakozo :I vennem kell újat ??
0
0
0
0
hashimoto avatar
A Palit JetStream jófajta modell.
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv! Érdemes elcserélnem az msi gtx 980ti gaming kartyamat egy Palit Jetstream gtx 1070re ? Egy az egybe menne... Milyen az a Palit amúgy ? Gtx 780ti volt belőle azzal nem volt bajom...
0
0
0
0
r2d2 avatar
szóval akkor tök nyolc hogy 8gb vagy 4gb csak mert 4-em van és találtam 8-ast használtan olcsón, és azért kérdeztem meg! mert most rx 480 o4g-m van és mellé most olcson láttam rx 480 o8g-t!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
r2d27
ha mákod van a 8gb-ot veszi előre ha nincs
akkor 4gb-ot fog érzékelni a rendszer meg minden

ja és a vram nem adódik össze tehát amint leírtam vagy 4et vagy 8at fog felismerni
tehát nem 12gb vram-od lesz
0
0
0
0
r2d2 avatar
helló crossfire-ben kötelező a vramnak is meg egyeznie vagy el térhet pl 4GB és 8GB ?
0
0
0
0
no avatar
a régi driverek melyik mappában vannak?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
ea-st-ar
Én a helyedben 1x8gb ramot vennék, később nem lesz helyed már bővíteni ha most 2x4gb veszel.
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
@barnav igen-igen, azt tervezem hogy vagy megduplázom vagy teszek bele még 2x4GB-t. Inkább az előző felé hajlok. Köszi a választ!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció