Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
TeMeRolEee avatar
majd holnap megnézem, csak az a bökkenő hogy pl trackmania közben nem halljuk a sípolást... (mindenesetre az unokatesóm nem hallotta)
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
19951207 írta:
a venti maxon megy de akkor is nagyon könnyen melegszik, de lehet az hogy "csak" érintkezési hiba, tehát nem fekszik fel rá teljesen a hűtő a gpu-ra?


szedd le meglátod, nekem az egész lapod fedi a rézhűtőm, a procim pedig LGA775-ös, magyarán 4*4cm, ebböl 2*2cm-t hűtök csak, így is 40 fokos
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
a venti maxon megy de akkor is nagyon könnyen melegszik, de lehet az hogy "csak" érintkezési hiba, tehát nem fekszik fel rá teljesen a hűtő a gpu-ra?
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
niteforce írta:
19951207 írta:
a legfrissebb driver van fenn...
msi afterburnerrel is próbáltam hogy maxra rakom a ventit, de nem segített 😞

szerk: majd elfelejtettem, egy HD3870-ről van szó zalman hűtéssel ilyesmi van rajta: [LINK]


az egy jo hutes pedig, nem tudom mi baja van akkorm lehet hogy a veget jarja


jaja, lehet hogy maghiba, nincs benne tiltott rész? Vagy teljes fordulaton megy a venti?
0
0
0
0
niteforce avatar
19951207 írta:
a legfrissebb driver van fenn...
msi afterburnerrel is próbáltam hogy maxra rakom a ventit, de nem segített 😞

szerk: majd elfelejtettem, egy HD3870-ről van szó zalman hűtéssel ilyesmi van rajta: [LINK]


az egy jo hutes pedig, nem tudom mi baja van akkorm lehet hogy a veget jarja
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
a legfrissebb driver van fenn...
msi afterburnerrel is próbáltam hogy maxra rakom a ventit, de nem segített 😞

szerk: majd elfelejtettem, egy HD3870-ről van szó zalman hűtéssel ilyesmi van rajta: [LINK]
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
19951207 írta:
Hali
unokatesóm faterjának a gépével van gondom:
fel kellett raknom egy vadászos game-t, de mikor játszotam akkor a táj fekete volt mindenhol, csak kb 3m-es körzetben volt fű rendesen, és hozzá sípolt valami a gépben.
felraktam emiatt a furmarkot, hátha a videókari melegszik túl... nos igen... normális az, hogy, ha elindul a furmark akkor a gpu hőmérséklete 50°C-ról 1 másodperc alatt flmegy 75°-ra, majd kövi másodpercben 80-->95-->105 normális ez?! (mindezt kb 5 másodperc alatt produkálta 😲) Lehet hogy elromlott a gpuban az érzékelő?
(igaz megnéztük kézzel milyen forró, és eléggé az volt)



nekem ha tesztelem 40 fokrol 90re megy fel, igaz ez 25%-os túlhajtásnál.
0
0
0
0
niteforce avatar
ha sipol es tapintasra is forro, akkor gond van, lehet hogy drivert kene cserelni, mert attol lehet hogy tul sokat enged meg maganak a vga es attol melegszik
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
Hali
unokatesóm faterjának a gépével van gondom:
fel kellett raknom egy vadászos game-t, de mikor játszotam akkor a táj fekete volt mindenhol, csak kb 3m-es körzetben volt fű rendesen, és hozzá sípolt valami a gépben.
felraktam emiatt a furmarkot, hátha a videókari melegszik túl... nos igen... normális az, hogy, ha elindul a furmark akkor a gpu hőmérséklete 50°C-ról 1 másodperc alatt flmegy 75°-ra, majd kövi másodpercben 80-->95-->105 normális ez?! (mindezt kb 5 másodperc alatt produkálta 😲) Lehet hogy elromlott a gpuban az érzékelő?
(igaz megnéztük kézzel milyen forró, és eléggé az volt)
0
0
0
0
Adam996 avatar
Niteforce idézek: olvastam pár fórumot. Sokan írták, hogy nekik is magas ez a hőmérséklet (még idleben is), és próbáltak is ellene tenni (hűtőt tettek rá, újrapasztázták) de így is max 5-8 fokot csökkent. Egy forma beszelt errol egy Tech supportossal telefonon, és azt mondták neki, hogy a chipset simán kibírja akár a 80C-ot is. Ez az üzemi hőmérséklete. Szóval, ha nagyon zavar, akkor megpróbálhatsz rá hűtőt tenni, de sokat nem fogsz vele érni. Ha megnyugtat, akkor sokan járnak még ugyanebben a cipőben és a többségének mind azt írták, hogy ha nincs hiba a gép működésében, akkor nem érdemes foglalkozni vele. Szóval, szerintem hagyd nyugodtan. A chipset strapabíróbb mint a CPU/GPU és jobban is bírja a hőt.
Ne aggódj miatta.

Én is régen aggodtam de ezt írták nekem és nézd meg nekem is 70fokos alapjáraton szoval nem lesz semmi baja tölle 😉
0
0
0
0
niteforce avatar
Sziasztok!

Nem irja semmi, de tapintas alapjan a deli hid az szerintem nagyon forro, pedig egy eleg speci kis huto van rajta (passziv, de eleg nagy, es sok ilyen kis bordaja van). Nem hasznalom az integralt VGA-t, csak a hangkartyat meg a halokartyat hasznalom belole (ha oda tartoznak a SATA vezerlok, akkor azokat is, de abbol is a 4 -bol 1 -et.
Hogyan tudnam azt lehuteni? Vagy nem gaz ha meleg? A CHIP egy nvidia Nforce 630a
Koszonom elore is.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
nekem sosem mért ilyeneket hogy GPU dióda meg egyéb hülyeségek, 2 mag vinyók és kész
0
0
0
0
Adam996 avatar
Wdavid: akkor az érzékelők mentek tönkre gondolj bele 110Fok -ot azt érzed a szobába 😆

Superlompos: sztem nem tesz neki rosszat nekem is ekkor a külömbség 😀 https://kepkezelo.com/images/5k6dhklfeabjre3oze.png


Amúgy ez nem sok úgy h nincs terhelés alatt a gép?? :/
0
0
0
0
cseszka avatar
tichiz írta:
hát ha nemvagyok rosszul értesülve (márpedig nem)akkor a tápegység nem a gép lehűtésére szolgál.


Hát azért a táp is dob ki meleget.😆
de igazad van,nem igazánn ez a célja.
0
0
0
0
wdavid avatar
az a helyzet h a mostani gépem játék közben van h 110 fok fölé is felmegy ha nem is tartósan (ezt persze nem tudom mert játék közben nem látom a Core Temp kijelzőjét) Az előző gazdája szerint náluk ennyire soha nem melegedett...

Az jutott eszembe h talán a 350Wos táp kicsi neki 😜

Valami ötlet?

Előre is köszi 😃

(lehet h csak másik venti kéne rá)
0
0
0
0
tichiz avatar
hát ha nemvagyok rosszul értesülve (márpedig nem)akkor a tápegység nem a gép lehűtésére szolgál.
0
0
0
0
r3dBuLL-PC avatar
Sziasztok nem tudom hogy jó helyre irom-e de lenne egy kérdésem vennék egy hd 6870 et vagy egy gtx560 at a gépembe és nemtudom hogy elég e egy chieftech 500W os táp az egész gépem lehűtésére?
0
0
0
0
James Zabiela avatar
kadam01 írta:
Akinek túlmelegszik, és van pénz, csináltasson ilyen hűtést!! 😃😃
http://www.youtube.com/user/evgaonthetube#p/u/30/KZq5GnqHMLc


LOL, Hidrogénes hűtés. Nem semmi😃
0
0
0
0
no avatar
ricshard004 : Köszi a választ.
0
0
0
0
Flash avatar
kadam01 írta:
Akinek túlmelegszik, és van pénz, csináltasson ilyen hűtést!! 😃😃
http://www.youtube.com/user/evgaonthetube#p/u/30/KZq5GnqHMLc


Nem kispályás srácok 😆 Elég komolyan tolták a dolgot. 😀
0
0
0
0
ricshard004 avatar
tomaszka88

Persze,hogy kiéghet, pár év után lazán
0
0
0
0
kadam01 avatar
Akinek túlmelegszik, és van pénz, csináltasson ilyen hűtést!! 😃😃
http://www.youtube.com/user/evgaonthetube#p/u/30/KZq5GnqHMLc
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A ledes hűtőventilátorokban kiéghet a led?😊
0
0
0
0
no avatar
akos328 írta:
A laptopokat ígysem künnyű hűteni, de ha még 10cm por takarja😃...
nekem a régi laptopom, néha annyira megmelegedett, hogya billentyűn keresztül égette a kezemet.
A 40-50°C tökéletes, ha jobb lenne elkéne rontani😀

Kösz a választ 😀 Megnyugodtam.
0
0
0
0
no avatar
Köszi a választ,remélem hogy tényleg lefogja kelőkép hűteni mert a gyári elég gagyi😃
0
0
0
0
akos328 avatar
Jól néz ki, 6 hőcső, nagy borda, biztos jól elvezetia hőt. Sztem jó lesz, a 4magosakat még úgysem kell ennyire hűteni
0
0
0
0
no avatar
4magosított phenom II X2-es procimat jól letudná hűteni (főleg terhelés alatt) egy cooler master 212 plus hűtő? Ezt néztem ki.
köszi előre is a válaszokat.😀
0
0
0
0
akos328 avatar
A laptopokat ígysem künnyű hűteni, de ha még 10cm por takarja😃...
nekem a régi laptopom, néha annyira megmelegedett, hogya billentyűn keresztül égette a kezemet.
A 40-50°C tökéletes, ha jobb lenne elkéne rontani😀
0
0
0
0
no avatar
Amióta kiporszívóztam azóta 40-50 fok. Ez jó? Igaz ha nagy dolgot csinálok akkor felmegy 70-re is.
0
0
0
0
no avatar
Amióta kiporszívóztam azóta 40-50 fok. Ez jó? Igaz ha nagy dolgot csinálok akkor felmegy 70-re is.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Az a pc guru ismerősöd hülyeséget állított, mert még vízhűtéssel sem lesz "fagyponton"..
a 20, 40, 30 fok pedig teljesen normális, a 20 fok kifejezetten kevés.
0
0
0
0
gepiszaki avatar
nekem azt mondta aki csinálta nekünk a gépet(nagy pc guru) hogy ezzel a hűtővel, egy intel cores hűtővel, megkéne fagypontnál kéne lennie kb. a procimnak, azt van kb. 20-40-30 fok. Teendő? 😃DD
0
0
0
0
no avatar
Köszi a választ, ma kipucoltam, kiporszívóztam, azóta max 50 fok de inkább 45. Pedig már pár órája megy, de fogok venni sűrített levegőt.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
teekay írta:
Tudnátok segíteni? Van egy Acer laptopom. Win 7 van rajta. Felraktam a Speedfant, és azt figyeltem meg, hogy ha a processzorhasználat mutató felmegy, akkor egyből felmelegszik a processzor, de ez egyértelmű. A speedfan 50 fok felett jelzi h meleg a proci. Belépek egy játékba, a processzor egyből felmelegszik olyan 60 max 70 fokra. Nincs vmi olyan program, amivel jobban fel lehetne pörgetni a ventilátort?(csak kicsit nem nagyon) Mert elvileg lehetne a speedfannal, de nem látja a ventilátort. Am a venti működik, csak nekem olyan lassúnak tűnik. Alaphasználat mellett ha nem csinálok semmit, vagy netezek tehát ha nem játszok akkor max 50-51 fokos a proci. De azért nem csak játékok hanem a programok is eléggé felmelegítik a procit. Ez így szerintetek jó? Most hogy írom ezt a szöveget 45 fokos a proci. Nem magas az a 60-70 fok pl játék vagy programok használata közben? Előre is köszi a választ.

Vegyél sűrített levegőt vagy kérj valakitől kompresszort és fújj be a laptop szellőző jukain be így jelentős por lejöhet amit kiporszívózhatsz! Ha nem válik ve akkor 5000 forint környékén már vehetsz hűtőpadot hozzá! De a 60-70 fok az még épp türhető!
0
0
0
0
no avatar
Tudnátok segíteni? Van egy Acer laptopom. Win 7 van rajta. Felraktam a Speedfant, és azt figyeltem meg, hogy ha a processzorhasználat mutató felmegy, akkor egyből felmelegszik a processzor, de ez egyértelmű. A speedfan 50 fok felett jelzi h meleg a proci. Belépek egy játékba, a processzor egyből felmelegszik olyan 60 max 70 fokra. Nincs vmi olyan program, amivel jobban fel lehetne pörgetni a ventilátort?(csak kicsit nem nagyon) Mert elvileg lehetne a speedfannal, de nem látja a ventilátort. Am a venti működik, csak nekem olyan lassúnak tűnik. Alaphasználat mellett ha nem csinálok semmit, vagy netezek tehát ha nem játszok akkor max 50-51 fokos a proci. De azért nem csak játékok hanem a programok is eléggé felmelegítik a procit. Ez így szerintetek jó? Most hogy írom ezt a szöveget 45 fokos a proci. Nem magas az a 60-70 fok pl játék vagy programok használata közben? Előre is köszi a választ.
0
0
0
0
szabyy avatar
Próbáld ki hogy beleteszel egy másik vga-t
0
0
0
0
thug85 avatar
Ha nem akarsz belenyúlni akkor, hogy akarod szerelő nélkül megoldani? Én is VGA-ra, vagy tápra gyanakodom! További tippeket meg csak úgy lehet, ha ezeket kiszűrted, de ahhoz meg bele kell nyúlnod!
0
0
0
0
thug85 avatar
Nézd meg a "régi szerelem" fantázia névvel ellátott gépemet! Befér az!😀 Én csípőfogóval kivágtam néhány fogat, és már el is fér!
0
0
0
0
akos328 avatar
hát ez nem fog beférni😃 mint említettem 3-4 cm van a videókártya és a chit között
0
0
0
0
akos328 avatar
Alaplapi chipsetre gyártanak hűtőket, mert k.rv@-ra meleg a borda és a videókarim is 3-4 cm-rre van tőle, és nem szeretném +10-15 fokkal terhelni még😀
vagy ha nincs venti, akkor mit tudtok rá mondani?
0
0
0
0
no avatar
Jól van akkor majd megnézem😀
0
0
0
0
Osynho avatar
Amennyit elbír 😀 Nincs konkrét érték.
0
0
0
0
no avatar
Levettem 1.250V-ra a proci feszt,és tényleg nem melegszik annyira.Azt szeretném még megkérdezni,hogy ha majd meglesz a jobb proci hűtőm(cooler master hyper 212+) akkor mennyire lehet felhúzni a 4magosított phenom II X2 3.2 ghz procit??
0
0
0
0
Osynho avatar
Nincs 2 egyforma processzor. Egyáltalán nem biztos, hogy megy is a tied annyit (persze jó fajta és sok valóban vígan elballag 4ghz körül).
Jah, csini a sunci 😃
0
0
0
0
madchief avatar
neeeem 😆

Jó kép 😆
0
0
0
0
Osynho avatar
madchief írta:
már láttam aki 4ghz re tuningolta..
[LINK] 4.5GHZ


A tiedet? 😂😉
0
0
0
0
madchief avatar
már láttam aki 4ghz re tuningolta..
[LINK] 4.5GHZ
0
0
0
0
Osynho avatar
Fúú, most netbookról vagyok, nincsenek benchmark képek. A mostani Phenom II-esem jobban melegszik. Vegyél CM 212+-t, abban bőven lesz tartalék. A procid biztosan megy 4ghz-et? 😃

Nah találtam képeket:

[LINK]

[LINK]

Melegedett azért, persze hozzá kell tenni, hogy az IBT sokkal jobban befűti, mint egy játék pl.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció