Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Adam996 avatar
Oké akkor úgy tedd be hogy előröl szívja be a friss levegőt hátul meg fújja ki a meleg levegőt 😃
0
0
0
0
FL1XxY avatar
Az lesz vmi ventit berakok hátra azt hiszem egy 12 cm-es fér be,meg talán előre,most nincs semmi plussz hűtés a házban. Köszi a segítséget! 😀
0
0
0
0
Adam996 avatar
Talán pár rendszer ventit betehetnél az segítene bár nem gond annak a VGA-nak ha így melegszik mert bírják a régi nv-k 😃
0
0
0
0
FL1XxY avatar
nincs húzva se a proci, se a vga minden alapon megy.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Ha jól tudom mindegyik régebbi nvidia melegedős nagyon szerintem a 8800GT is közéjük tartozik bár azért üresbe az a 66 fog elég durva akkor is. OC nincs a kártyán?
0
0
0
0
FL1XxY avatar
Helló! Az lenne a kérdésem hogy kb 2 hete újra pasztáztam a vga gpu-ját, mert már előtte sokalltam a üresben 66fok ,terhelés vagyis játékok alatt a 85-95 fokot, de semmi változás,ugyanezeket az értékeket mutatja most is,ha kilépek a játékból szép fokozatosan megy vissza 66 ig. kérdésem h ez normális vagy már veszélyes ez az érték?
0
0
0
0
Ricsi272 avatar
Van a gépen egy rundl32.exe fájl ami mindig bekpacsol és túlhajtja a vga-m hol lehet kitörölni?
0
0
0
0
Axelior avatar
Hali!
Mint már írtam, van egy túlmelegedő Zotac GeForce 1Gb-os GTX 460-om. Belenéztem a BIOS-ába, és kicsit furcsa adatokat találtam, túl nagy Core Voltage, ilyenek ,arra gyanakszok, a kártya, mielőtt megvettem(használtan) már flash-elve volt.
Nincs valakinek esetleg egy ugyanilyen kártyája, aki fel tudná tölteni annak BIOS-át valahova, vagy elküldeni?
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Gta4vevo írta:
Spector12 írta:
Sziasztok a GameBooster 3 szerint a hdd-m 253 celsius fokos az baj? (közben telepítek gta iv-t meg netezek)


Az de kemény program lehet akkor, ha ennyit lát/érzékel!😆


Tök jó. Rakj egy kis napraforgó olajat a tetejére és máris készíthetsz rajta rántott húst 😃

Komolyan, ezt te elhiszed? Már rég megolvadt volna minden körülötte 😃
A merevlemeznek már 50 fok körül nem egészséges...

Próbáld ki az AIDA64-et vagy a HWInfo32 / 64-t. Ha az is annyit mutat akkor meghibásodott a merevlemez hőérzékelője.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Spector12 írta:
Sziasztok a GameBooster 3 szerint a hdd-m 253 celsius fokos az baj? (közben telepítek gta iv-t meg netezek)


Az de kemény program lehet akkor, ha ennyit lát/érzékel!😆
0
0
0
0
no avatar
tényleg ez csak 47 celsius fok
0
0
0
0
niteforce avatar
Spector12 írta:
képet csináltam megvárom telepítés végét és feltöltöm
😃

nem kell, ez marhaság biztos.
Ha kíváncsi vagy HD sentinellel megnézheted, az pontosabb. Ha az is ezt mutatja akkor megbolondult az érzékelő.
250fok nem lehet.
0
0
0
0
no avatar
képet csináltam megvárom telepítés végét és feltöltöm
😃
0
0
0
0
niteforce avatar
Spector12 írta:
jót képet adjak?


biztos rosszul írja. Nem lehet. Megolvadt volna a kábel, biztos nem menne már a gép.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
253 Celsius fok? Te jó ég😃 Biztos jót néztél te?😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok a GameBooster 3 szerint a hdd-m 253 celsius fokos az baj? (közben telepítek gta iv-t meg netezek)
0
0
0
0
Axelior avatar
Hali!
Vettem egy új vidikarit, az lenne a gondom vele, hogy állandóan túlmelegszik(102-103 fokra játék alatt)
Azt megállapítottam, hogy száraz a hűtőpaszta,de:
MSI Afterburnerben megnéztem, és max. 70%-on ment csak a hűtőventije!!!
Ez mitől lehet?
0
0
0
0
gatya123 avatar
Szilard96 írta:
gatya123 írta:
Alaplapnál mennyi a max hömérséklet ami még elmegy, mert nekem a szabálzó 45foknál már visít mind állat


Nálam terhelés nélkül 48-49 fokos az alaplap. Játék alatt 50-52 is megvan 😃 Nem hamarkodja el a ventilátor felpörgetését, 52 fokon is max 1900 fordulaton megy a SYS Fan.
Szereti a meleget a gigabyte (procié sem túl hangos 60 foknál sem, pedig gyári cooler) 😃 Így megy már 4 éve, és semmi baja...
45 fok szerintem kellemes az alaplapnak...


Akkor muszáj lessz hüvösebb hejre rakni a szenzorth nerinyájjon😃 Köszi
0
0
0
0
Szilard96 avatar
gatya123 írta:
Alaplapnál mennyi a max hömérséklet ami még elmegy, mert nekem a szabálzó 45foknál már visít mind állat


Nálam terhelés nélkül 48-49 fokos az alaplap. Játék alatt 50-52 is megvan 😃 Nem hamarkodja el a ventilátor felpörgetését, 52 fokon is max 1900 fordulaton megy a SYS Fan.
Szereti a meleget a gigabyte (procié sem túl hangos 60 foknál sem, pedig gyári cooler) 😃 Így megy már 4 éve, és semmi baja...
45 fok szerintem kellemes az alaplapnak...
0
0
0
0
Sanchez avatar
45 fok biztos, hogy nem gond. Nekem alapjáraton 40-42.
0
0
0
0
gatya123 avatar
Alaplapnál mennyi a max hömérséklet ami még elmegy, mert nekem a szabálzó 45foknál már visít mind állat
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Thomech írta:
Resident Evil Fan írta:
GAMER2 írta:
Resident Evil Fan írta:
A laptopon az előbb nyomtam CoD4-et, és 30-40 perc alatt nagyon forró lett, és kikapcsolt, mit csináljak vele?


Vegyél laptophűtőt!😃


Milyet? (proci, videokártya...)

Pl: Szerintem árához képest elég jó és ilyen szokott lenni a tescoban is! 😀
[LINK]



Ha vesz, akkor nehogymár ilyen sz*r tescosat vegyen.😕A jók legalább 5000 Forintba kerülnek.😉
Haveroknak régebben koleszba ilyen volt, és egész csendesen és hatékonyan tette dolgát:Thermaltake Massive23 LX CL-N0015

De még a laptophűtőktől se várj, ilyen 10 fok mínuszt, mert annyira ezek se tudják lehűteni a cuccost.😉 De azért biztonságossá válna ezzel a laptopozás, az egyszer biztos.😃
0
0
0
0
Thomech avatar
Hát netezésre, jó az az 1,6 GHz is, főleg ha jó pár hónappal tovább húzza az a laptop! 😀
0
0
0
0
levi27 avatar
Thomech írta:
levi27 írta:
Gyárilag van benne minden...bár a bill már nem jó mert le lett öntve 😆 de annyira nem bivaly gép hogy érdemes legyen rá költeni szerintem! Megy amíg megy...azért Kösz! 😃

Nincs mit! 😀 Hát az tényleg érdekes, hogy takarítva van, nincs húzva, és a gyári hűtése nem bírja hűteni! 😕

Szerintem vissza fogom venni kb 1,6 ghzre 1,9ről és alulfeszelem...a vga benne úgyis csak egy Ati X1200 256mb osztott rammal...ez meg nem egy bivaj kari 😆
0
0
0
0
Thomech avatar
levi27 írta:
Gyárilag van benne minden...bár a bill már nem jó mert le lett öntve 😆 de annyira nem bivaly gép hogy érdemes legyen rá költeni szerintem! Megy amíg megy...azért Kösz! 😃

Nincs mit! 😀 Hát az tényleg érdekes, hogy takarítva van, nincs húzva, és a gyári hűtése nem bírja hűteni! 😕
0
0
0
0
levi27 avatar
Gyárilag van benne minden...bár a bill már nem jó mert le lett öntve 😆 de annyira nem bivaly gép hogy érdemes legyen rá költeni szerintem! Megy amíg megy...azért Kösz! 😃
0
0
0
0
Thomech avatar
levi27 írta:
Thomech írta:
levi27 írta:
Thomech írta:
levi27 írta:
Szerintetek az nem gáz ha a laptop alapjáraton a cpu 60-65fokos? Terhelve 90et is megüti néha... gpu-ról semmi hőm. adatot nem tudok mert nincs szenzor szerintem...legalábbis everest nem írja, de egy hőcsövön van a cpu-val.
Szerintetek nem sok egy kicsit? És mit lehetne csinálni vele?

Hát igen az sok, ha már nem mai gyerek akkor érdemes elvinni egy szervizbe ki tisztíttatni, vagy venni alá egy hűtőt, az előző kommentáromban ott van egy link egy elég jó kis hűtőről! 😀


Hűtő az van...ha nincs bekapcsolva akkor a vinyó 50-55fokos ha megy akkor 41 fok körül van de a procinak semmit se számít szinte...a szervíz meg az én két kezem 😃 pasztázni meg takarítani szoktam kb fél évente.
Más tipp?

Hát ha még értesz is hozzá, mert te szetted szét, akkor nincs más ötletem! Pedig ott valami probléma lehet mert csak úgy ok nélkül nem melegszik semmi! Hűtőborda nincs megrepedve, venti pörög rendesen?


Pörög az...csak ugye időszakosan mert szabályozza magának... de ha leterhelem prime-al kb 90 fokra kimegy úgy hogy a venti maxon pörög szal nem értem...bár gyanítom hogy a turion64x2 esnek kevés az a rèz hűtő ami a laptopba van.

Hát az tényleg sok! Na az lehet!
0
0
0
0
levi27 avatar
Thomech írta:
levi27 írta:
Thomech írta:
levi27 írta:
Szerintetek az nem gáz ha a laptop alapjáraton a cpu 60-65fokos? Terhelve 90et is megüti néha... gpu-ról semmi hőm. adatot nem tudok mert nincs szenzor szerintem...legalábbis everest nem írja, de egy hőcsövön van a cpu-val.
Szerintetek nem sok egy kicsit? És mit lehetne csinálni vele?

Hát igen az sok, ha már nem mai gyerek akkor érdemes elvinni egy szervizbe ki tisztíttatni, vagy venni alá egy hűtőt, az előző kommentáromban ott van egy link egy elég jó kis hűtőről! 😀


Hűtő az van...ha nincs bekapcsolva akkor a vinyó 50-55fokos ha megy akkor 41 fok körül van de a procinak semmit se számít szinte...a szervíz meg az én két kezem 😃 pasztázni meg takarítani szoktam kb fél évente.
Más tipp?

Hát ha még értesz is hozzá, mert te szetted szét, akkor nincs más ötletem! Pedig ott valami probléma lehet mert csak úgy ok nélkül nem melegszik semmi! Hűtőborda nincs megrepedve, venti pörög rendesen?


Pörög az...csak ugye időszakosan mert szabályozza magának... de ha leterhelem prime-al kb 90 fokra kimegy úgy hogy a venti maxon pörög szal nem értem...bár gyanítom hogy a turion64x2 esnek kevés az a rèz hűtő ami a laptopba van.
0
0
0
0
Thomech avatar
levi27 írta:
Thomech írta:
levi27 írta:
Szerintetek az nem gáz ha a laptop alapjáraton a cpu 60-65fokos? Terhelve 90et is megüti néha... gpu-ról semmi hőm. adatot nem tudok mert nincs szenzor szerintem...legalábbis everest nem írja, de egy hőcsövön van a cpu-val.
Szerintetek nem sok egy kicsit? És mit lehetne csinálni vele?

Hát igen az sok, ha már nem mai gyerek akkor érdemes elvinni egy szervizbe ki tisztíttatni, vagy venni alá egy hűtőt, az előző kommentáromban ott van egy link egy elég jó kis hűtőről! 😀


Hűtő az van...ha nincs bekapcsolva akkor a vinyó 50-55fokos ha megy akkor 41 fok körül van de a procinak semmit se számít szinte...a szervíz meg az én két kezem 😃 pasztázni meg takarítani szoktam kb fél évente.
Más tipp?

Hát ha még értesz is hozzá, mert te szetted szét, akkor nincs más ötletem! Pedig ott valami probléma lehet mert csak úgy ok nélkül nem melegszik semmi! Hűtőborda nincs megrepedve, venti pörög rendesen?
0
0
0
0
levi27 avatar
Thomech írta:
levi27 írta:
Szerintetek az nem gáz ha a laptop alapjáraton a cpu 60-65fokos? Terhelve 90et is megüti néha... gpu-ról semmi hőm. adatot nem tudok mert nincs szenzor szerintem...legalábbis everest nem írja, de egy hőcsövön van a cpu-val.
Szerintetek nem sok egy kicsit? És mit lehetne csinálni vele?

Hát igen az sok, ha már nem mai gyerek akkor érdemes elvinni egy szervizbe ki tisztíttatni, vagy venni alá egy hűtőt, az előző kommentáromban ott van egy link egy elég jó kis hűtőről! 😀


Hűtő az van...ha nincs bekapcsolva akkor a vinyó 50-55fokos ha megy akkor 41 fok körül van de a procinak semmit se számít szinte...a szervíz meg az én két kezem 😃 pasztázni meg takarítani szoktam kb fél évente.
Más tipp?
0
0
0
0
Thomech avatar
levi27 írta:
Szerintetek az nem gáz ha a laptop alapjáraton a cpu 60-65fokos? Terhelve 90et is megüti néha... gpu-ról semmi hőm. adatot nem tudok mert nincs szenzor szerintem...legalábbis everest nem írja, de egy hőcsövön van a cpu-val.
Szerintetek nem sok egy kicsit? És mit lehetne csinálni vele?

Hát igen az sok, ha már nem mai gyerek akkor érdemes elvinni egy szervizbe ki tisztíttatni, vagy venni alá egy hűtőt, az előző kommentáromban ott van egy link egy elég jó kis hűtőről! 😀
0
0
0
0
levi27 avatar
Szerintetek az nem gáz ha a laptop alapjáraton a cpu 60-65fokos? Terhelve 90et is megüti néha... gpu-ról semmi hőm. adatot nem tudok mert nincs szenzor szerintem...legalábbis everest nem írja, de egy hőcsövön van a cpu-val.
Szerintetek nem sok egy kicsit? És mit lehetne csinálni vele?
0
0
0
0
Thomech avatar
Resident Evil Fan írta:
GAMER2 írta:
Resident Evil Fan írta:
A laptopon az előbb nyomtam CoD4-et, és 30-40 perc alatt nagyon forró lett, és kikapcsolt, mit csináljak vele?


Vegyél laptophűtőt!😃


Milyet? (proci, videokártya...)

Pl: Szerintem árához képest elég jó és ilyen szokott lenni a tescoban is! 😀
[LINK]
0
0
0
0
Resident Evil Fan avatar
GAMER2 írta:
Resident Evil Fan írta:
A laptopon az előbb nyomtam CoD4-et, és 30-40 perc alatt nagyon forró lett, és kikapcsolt, mit csináljak vele?


Vegyél laptophűtőt!😃


Milyet? (proci, videokártya...)
0
0
0
0
Adam996 avatar
Resident Evil Fan írta:
A laptopon az előbb nyomtam CoD4-et, és 30-40 perc alatt nagyon forró lett, és kikapcsolt, mit csináljak vele?


Attól is túl melegedhet ha az alján nem tudja kiereszteni a hőt pl. ha ágyon van 😃
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Resident Evil Fan írta:
A laptopon az előbb nyomtam CoD4-et, és 30-40 perc alatt nagyon forró lett, és kikapcsolt, mit csináljak vele?


Vegyél laptophűtőt!😃
0
0
0
0
Resident Evil Fan avatar
A laptopon az előbb nyomtam CoD4-et, és 30-40 perc alatt nagyon forró lett, és kikapcsolt, mit csináljak vele?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Demoz írta:
Már egy jó néhány hete küszködtem proci túlmelegedéssel. Konkrátan leállt a gép játék közben, és BIOS-ban 95-98 fokot muatott a procira. Ma kitisztítottam és játékoknál 50-60 fok között mozog.
Tehát mindenképpen érdemes legalább 2 havonta tisztítani a gépet, és a hűtőket. Tanultam ebből az esetből. 😀


Igen, és még az is sokat segíthet, ha nem a legsz*rabb Spire pasztát veszed, mert az inkább forralja a processzort.
0
0
0
0
Demoz avatar
Már egy jó néhány hete küszködtem proci túlmelegedéssel. Konkrátan leállt a gép játék közben, és BIOS-ban 95-98 fokot muatott a procira. Ma kitisztítottam és játékoknál 50-60 fok között mozog.
Tehát mindenképpen érdemes legalább 2 havonta tisztítani a gépet, és a hűtőket. Tanultam ebből az esetből. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ha passzív az akkor okés. egyébként arra a kártyára hülyeség költeni hűtő miatt. 90fokig még okés. A tűz forró gondolom 60fok körül lehet nézd meg valami mérővel pl everest. Meg lehet arra házilagis esztétikusan rakni valami vnetit.
0
0
0
0
AlwinHD avatar
Nekem a videókártyámon túlmelegszik a hűtőborda (Sapphire ATi Radeon HD5450 1GB) Tudnátok valami ventis hűtőt ajánlani rá, mert bekapcsolom 30 perc és tűz forró :/
0
0
0
0
Garadex avatar
WackoSheep írta:
Ezt a hülye témát mi az h ha melegszik mit tegyen háát mit takarítsa ki vagy vegyen új ventit hűtőt!


Hasznos a téma, több okból is melegedhet a gép nem csak azért mert nincs takarítva...
0
0
0
0
Garadex avatar
Jah hogy csak sima vapor x, sorry elnéztem ^^" hűha akkor viszont valami nagyon fűt ott.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
De neki nem x2 es van hanem egy jó vapor x es azt hiszem egy alapos takarítás kell neki
0
0
0
0
Garadex avatar
banii írta:
Helo! Olyan kérdésem lenne 😀,
hogy nekem van egy Sapphire Radeon HD4870 Vapor-X 2GB GDDR5-ös VGA-m
és ha csak Windows-ba turkálok, meg semmi nem megy (bármit csinálok 70-85 fok között van a vga.)
90 fölé nem megy, de 70 alá sem. miért ilyen magas, kinek mennyi?


x2-es 4870-esnél nem kell meg ilyedni, hogy magasabb mint a többinek. De elvileg olyan 60-70 között kéne mozognia. Havonta takarítsd ki a kártyát és le fog menni, ha nem lehet rossz a szellőzése a gépednek.

Nekem pl a másik táp kilőtte magát 80 foknál mert nem szellőzik a gépház. Jelen pillanatban én úgy használom hogy mindkét oldal lemez le van szedve mert gyakorlatilag megfő ha rajta hagyom a kettőt. Még így is érzed a meleget a ház tetején.
0
0
0
0
Csatesz avatar
Hello!
Én nem mondom h túl melegszik de lemértem és kíváncsi lennék a véleményeitekre!
Speecy nevű progit használtam játék közben mértem a procim 51C a Vga 58C volt ez jó vagy rossz? ( Assassin Creed Brotherhood alatt ment a progi minden )
Alapjáraton pedig Proci 39C Vga 44C !
0
0
0
0
banii avatar
Helo! Olyan kérdésem lenne 😀,
hogy nekem van egy Sapphire Radeon HD4870 Vapor-X 2GB GDDR5-ös VGA-m
és ha csak Windows-ba turkálok, meg semmi nem megy (bármit csinálok 70-85 fok között van a vga.)
90 fölé nem megy, de 70 alá sem. miért ilyen magas, kinek mennyi?
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
mathejocy írta:
Szedd le a Real Temp-et.


Leszedtem és : Processor not supported ! 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció