Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
PoPet avatar
Köszi már rájöttem.. 😃 Azért mindjárt jobb.. 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nankacu Piros a + fekete a - pólus. Azért 12v nál többet ne küldj rá mert megsül.
Lextasys Bizonyos procik elkezdik visszavenni a teljesítményt ha elérnek egy kritikus határt ilyenkor van az, hogy mikor meleg elkezd szaggatni pl a játék de ez jóval a hőhatár fölött van. Sőt elég sok alaplap van ahol beállíthatod, hogy riasszon vagy lekapcsoljon az általad beállított hőmérséklet fölött így biztosan nem melegszik túl ha ennyire aggódnál miatta.
0
0
0
0
no avatar
Hát akkor nem aggódok, nálam most 31c van szobába 42c a lap akkor az nem rossz arány, procit nem féltem mert van rajta egy normális hűtő, és valóban van bennük hővédelem.

57évig bírják 65fokon az szép, csak ugye elvileg a hő ingadozástól romlik a minőségük és vele az
élet tartalmuk is, amit meg nem szeretnék ugyanis ez lap hosszabb távra fog kelleni 😉

szerk: nekem 50000hr ír ha ez igaz akkor az kb 6 év üzemidőt jelent.
szerk2:szobában 35fokvan(fix itt van mellettem a hőmérő) a deszka 45fok
0
0
0
0
PoPet avatar
Annyit kellene kiderítenem, hogy melyik a pozítív tű helye és melyik a negatívé.. 😆
Mert van itt egy ilyen áramkör még fizika órára kelett egy lámpa van rajta amit simán átköthetnék ventire és még ki be kapcsolható is lenne 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Picit konzervatív. A 75 fokos határt úgy adja meg a gyártó, hogy azon még biztonságosan kell üzemelnie ha az lenne, hogy 76fokon már fél év alatt megsülne akkor agyon perelnék őket stb. Direkt úgy szabják meg, hogy olyan értéket adnak meg ami még nem károsítja. Egyébként is hővédelmet is kap ha már érzi, hogy túl meleg akkor lekapcsol a gép. Olyan mint a szavatosság ha mondjuk ma jár le valaminek a szavatosság akkor még 1-2 napig jónak kell lennie. Nyugodtan lehet 70fokon is járatni. Nekem a procimnak 67,9fok van megadva határnak. Na ezt lazán vittem 90 fokig is. Ott se volt baja. Tartósan 70-75fokon semmi baja nem lenne akár 5-10 évig is


nankacu Én épp most fújtam fel a medencét 😆 Már nem bírom ezt a rohadt meleget. 25 fok még jó de 30 fokos szobába már szenvedek.
0
0
0
0
PoPet avatar
Én kb hamarosan megcsinálom azt hogy egy ventit kikapok a gépemről rákötöm elemre azt nesze neked kánikula.. 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az nem sok. Az újabb ~2007-8 utáni alaplapokon lévő kondenzátorok jól bírják a hőt. Pl az én lapom dobozára az van írva, hogy 57 évig bírják a kondenzátor 65 fokon. Szóvlal olyan 60 fokig se gond. 30 fokos hőségben már az is szép ha csak +10-15 fokkal melegebb valami mint a levegő.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Az érdekelne hogy mi számít magas hőfoknak egy alaplapnál giga 970 ud3 deszka most nyáron 45C is szokott lenni, ha játszanák nyaldosná az 50C, télen 40et sem érte el játék közben. Csak azért érdekes mert ez a legmagasabb hőfok a gépben, a vga, cpu mind alatt vannak ( nyilván idle állapotban )

Normális vagy árthat neki ez hő fok?, mert nagyon nem tudok mit kezdeni vele 3 rendszer hűtő dolgozik, berakhatnék egy 4. az oldal lapba is akár de az a vga alá fújja a friss levegőt, így nem látom értelmét 2, az oldallap plexi nem akarom elrontani a "belátást"😀
0
0
0
0
nika12 avatar
sziasztok. Én most vettem egy proci hűtőt melegedés ellen 😃
0
0
0
0
boxxerhun avatar
hát mivel az látja el a gépet árammal ezért persze hogy meleg de ha az átlagosnál is melegebb akkor az a 40 fok+ miatt van 😃
0
0
0
0
no avatar
Az baj ha minimálisan meleg a táp ?
0
0
0
0
Bronson avatar
cseszka:azzal tisztában vagyok hogy a kinézett hűtő illik a procimhoz,csak azt szerettem volna tudna mégis mihez van ajánlva,tisztában legyek a hűtő korlátaival...
0
0
0
0
cseszka avatar
Abszolult nemsok.Pláne prime alatt.
0
0
0
0
cseszka avatar
A sorszámot ne nézd.Bármien AM2+ hütö rámegy a procidra,az athlon II X2,X3,X4 és még a Phenom prociké is.
0
0
0
0
Bronson avatar
Csak átmeneti megoldásként cserélnem le,jelenleg nincs keret egy komolyabbra,van egy AMD hűtő elég olcsón a közelben,ezért érdekelne csak a sorszám...
0
0
0
0
Bronson avatar
Sziasztok!Procin hűtőt szeretnék cserélni(Athlon II x2 240),találtam is egy új amd hűtőt ami jó a foglalathoz de a sorozatszáma fura...az athlon és phenom hűtők is ezzel a számmal kezdődnek de az utolsó négy szám már más...valaki találkozott ilyennel esetleg tudja mihez van ez gyárilag?avc z7uh01r101 0110 a száma.Előre is köszi ! 😊
0
0
0
0
barnav avatar
Azt szeretném kérdezni hogy a videokártyámnak jók-e ezek az adatok:
játék közben (GRID 2) max 65 C-nagyon ritkán, átl 55 C, min 43 C
kisebb játékoknál (Call of Duty 2) max 50 C átl 40 C
alapon vagy netezés közben max 36 C átl 34 C min 28 C
ja és a szobámba olyan 27 fok van
0
0
0
0
Mikee96 avatar
Az még nem is lett kipucolva mert kiszerelés nélkül elérhetetlen helyen van. 😃 Akkor majd azt is megcsinálom.
0
0
0
0
Mikee96 avatar
Ok köszi a választ, és a VGA-mal mit tegyek? GPU dióda 53 °C (127 °F) vagy ez nem sok? 😃
0
0
0
0
Mikee96 avatar
Milyen hűtőt ajánlotok? Igazából nem akarok rá sokat költeni. Újrapasztázom, mert az is még csak alap (2-2.5 éves), nyárra meg kiveszem a helyéről, hogy jobban átjárja a levegő.
0
0
0
0
Mikee96 avatar
Sziasztok!

Ezek a gépem értékei, alapterhelésen, most is csak netezek, valami ötlet? (Alap AMD proci hűtő van benne)
Hőmérsékletek
Alaplap 46 °C (115 °F)
CPU 63 °C (145 °F)
1. CPU / 1. mag 60 °C (140 °F)
1. CPU / 2. mag 60 °C (140 °F)
1. CPU / 3. mag 60 °C (140 °F)
1. CPU / 4. mag 60 °C (140 °F)
GPU dióda 45 °C (113 °F)
SAMSUNG HD502HJ 35 °C (95 °F)
WDC WD5000AAKX-003CA0 40 °C (104 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 6493 RPM
2. burkolat 2683 RPM
GPU 1%
0
0
0
0
szilver avatar
sittes008 írta:
Most a proci jelenleg stabil 45 fokon van.Ha jol gondolom akkor GPU 4320 RPM (30%) ez azt jelnti hogy a ventilator 30 % hasznalja jelenleg.


Szerintem egy újrapasztázás megoldhatja a problámádat a GPU-val kapcsolatban.Én magán személytől vettema hd 6950 et és amikor teszteltem először 100 fokra melegedett fel a gpu mag.(CSak pislogtam hogy mi van???!!)Újra pasztáztam és megoldódott minden azóta max 70 fok csak és vissza hül rendesen 40 fokra.Ajánlatos újrapasztázni hidd el.

A procival kapcsolatban ha gyári hűtőt használsz az teljsesen normális érték.Csak nem állapot hosszútávon.legalább is nálam.Személy szerint én utálom ha valamely érték a szélértékekhez közeledik. 😀
0
0
0
0
sittes008 avatar
Most a proci jelenleg stabil 45 fokon van.Ha jol gondolom akkor GPU 4320 RPM (30%) ez azt jelnti hogy a ventilator 30 % hasznalja jelenleg.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Ezek szerint akkor nem olyan nagy a baj....Ez mondta a csavo s, ennel a kartyanal ez normalis mert elegge gyene a hutese.Megjonn a tap es akkor talan minden rendbe jonn.Remelem 😜
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
A 70 fok az nem gáz a videokártyáknál. ha csak 9 fokot emlekedik akkor az nem sok. Viszont akkor a videokártya terheletlen állapota és terhelt állapota között alig van különbség😃 pedig ez úgy szokott lenni hm ondjuk 30 fok terheletlenül és terhelve meg 50-60 fok is lehet😃
0
0
0
0
sittes008 avatar
Na most atneztem jatek kozben mi a helyzet! Batman Arkham City jatekot toltam kb 30 percet.A processzor szep stabil 51.52 fokra ment fel (ez szerintem okes )A jatekban a grafika legmagasabbra van allitva.A videokartya az valami hihetetlen 70 fokot produkalt jatek alatt.Miutan kileptem a jatekboll a proci visszament 45 fokra es ott is marad,a kartya viszont 61 fok igy is .A csavo akinel voltam azt mondta hogy ha ez a videokartya 90 fok fole megyen akkor gazos csak .
0
0
0
0
sizzpreme avatar
Sziasztok
Pár játék közben le kell vennem a gép oldalát, mert úgy felmelegszik valami és nagyon hangos lesz. Hogy lehet megnézni, hogy a videókártya vagy a processzorom ilyen hangos? És ha tudna valaki ajánlani egy remek hűtőt megköszönném.
Intel QUAD-Core i5-2500 @ 3.30 Ghz - 3.60 Ghz
NVIDIA GTX 560 Ti
0
0
0
0
no avatar
nekem mondjuk csak valami ismeretlen tapom i-box tapom van 500wattos,es egyenlore nem is cserelem le,mert semmi gondom nincs vele.mukodik minden rendesen.biztos,h. a tap is szamit,de en meg annyit elarulok,h.egy ujrapasztazas egy jo pasztaval csodakra kepes.mivel a kartyam eddig 50fokos volt,es azt ugyebar csak ujrapasztaztam,mint irtam az elobb is csak 33fokra ment volt.nem akartam elhinni,h.egy paszta ilyen sokat tesz,de elo pelda az en kartyam
0
0
0
0
DCMAN avatar
biztos számít a ventik mert nekem 5 rendszerventi van bent... 3 12cm-es 1 8 cm-es és 1 14cm-es 😆 biztos azért hüvösebb a procim.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Az oké, hogy kéne még neki hűtés de a tápot is cserélnie kell valami minőségire.
0
0
0
0
no avatar
ovlasgatom itt a dolgokat,es meglepo,h.regen nekem is ez volt a gond,h.tul meleg volt a procim,de a kartyam is.nekem egy uj procihutes,es par kiegeszito ventillator segitett a dolgokon.es meg joval csendesebb is lett.most teszteltem a gepem 15percig full 100szazalekos kihasznaltsag.procim 51fok volt,es feljebb mar nem ment, a kartyam meglepoen csak 33fok.szoval nagyon meg vagyok elegedve a hutessel
0
0
0
0
sittes008 avatar
Az is meglesz,csak most eppen nem volt semmi polcon ami megfelelne.2-3 napon belul majd erkezik valami jobb tap es akkor azt is lecserelem.Addig nem valoszinu hogy barmi problema fellepne.Annyi hogy megbizom a ***iban mivel o legjobb embereke ebben a varosban ahol elek,szovel nem beszel szoldseget remelem!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Hát én nem hallgatnék a "szakira". Phenom II x4 965 140 wattot is fogyaszthat ha éppen olyanod lett bár valszeg C3 de az is 125 wattos proci. De itt most az lenne lényeg, hogy 2000-3000 forintos tápra bízod a 23-24 ezres processzorod? Hát, hogy van ez? Meg oké, hogy még elég de új videokártya biztos nem 30 wattot fog fogyasztani😃 gondolom😃 hanem mondjuk 55 wattot pl HD 7750 1GB GDDR5-nél. Talán még ekkor sem lesz gond. De attól még az a táp megbízhatatlan és rossz a híre bár márkát sem írtál de mondtad, hogy valami akyga vagy m-tech táp meg az ára alapján más nem is lehet.
Én még mindig ajánlom a tápcserét.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Na gyerekek ma felkerestem egy nagyon jo szakit.O azt mondtatt hogy ne parazak emiatt a ho miatt mert ez normalisnak mondhato!Ajanlott egy haz hutot amit meg is vettem es most a CPU 44 - 39 c korul mozog a GPU pedig 50-54 fok koruli.Azt mondtta a videokari azert olyan forro mert nincs komolyabb hutese,de ez gyari hiba mivel a kartya sem valami profi.A tapot azt mondtta nem szukseges cserelni mivel uzemel normalisan es az nem okozhat ilyen nagy melegedest.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Lehetséges. Nagyobb terhelésnél nem elég a hatásfoka, valamelyik ágon túl kevés vagy túl sok feszt adhat le, az alaplapi ingadozás-ellenes IC-k meg lekapcsolják a gépet.
De nem hiszem, hogy a táp végett forróak az alkatrészek, én még ilyennel nem találkoztam.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Rendben azért köszi😀 Táp lesz szerinted is probléma forrása?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Végignéztem a témát, mindent leírtatok helyettem. Taylor, nem tudok segíteni.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Hát jah. Lehet annyira túlfeszeli a hardvereket a táp, hogy azért ilyen melegek. Vagy nálatok a szobában 40 fok van vagy még töb ugye😃 De ezt azért erősen kétlem😃 ha ismerősöd ért hozzá akkor géped is nézze már majd meg a tápcsere után h minden oké-e vele. Ha nem segít a tápcsere(pedig valószínű ez a baj) akkor kérd meg ismerősöd h derítse ki mi a baj a géppel vagy írhatsz ide is de most inkább kapcsold ki azonnal a gépet mert ha a táp az akkor az most is rongálja a hardvereket.


Azt még mindig nem értem, hogy volt a táp 2000-3000 forint. 500 wattos tápot újonnan ennyiért nem kapsz. Lehet, hogy használt az a táp.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Holnap felkeresem egy ismerosom aki ilyen teruleten dolgozik es egy 10-est tuti raszanok.remelem rendbe jon a dolog.Koszi mindent!jo ejszakat! 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
De nehogy egy 5 ezer Forintosra cseréld!!!! Minimum 10 ezer legyen a táp de jobb volna ha konkrét típust vennél mint amiket írtam. jó a cooler master is a corsair márka (ez 13 ezertől kezdődik) is.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Valami ilyesmi a tap es 500 wattos.Az alaplap leirasnal lehet elneztem,de azzal tuti nincs gond.vagy is gondolom.A tapot tui cserelem meg holnap.Koszi a segitseget meg a tanacsokat is.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
AKkor valami m-tech vagy akya táp lehet. Hát nem biztos, hogy a táp mert én ezt így nem tudom meg más se de az tény, hogy azt azonnal cserélni kell ha attól van ha nem. Király a procid de azt sem tudni, hogy 125 Wattos vagy 140 Wattos és az alaplapod sem 760GM-PS3 (FX) hanem 760GM-P23 (FX) valszeg a kettes lett snek nézve. videokártyal egyen a következő amit veszel a gépbe a TÁPEGYSÉG után. tápra legalább 9-10 ezer forintot kell költened. FSP HEXA 400,500, Chieftec CTG 400,450,500. Ezek jó tápok és nem is túl drágák.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Egy szakinal voltam vele.igen GT 210 a kartya,ez mondjuk egy honappal idosebb a tobbi alakatresznel,de ez biztos nem szamit.
0
0
0
0
DCMAN avatar
akor nem jól van összerekva!😉
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
De a hőfokot hol szabályozza le?....😆 Az egy dolog, hogy hangos de még meleg is mint a szar. Ott nem az a baj, hogy hangos hanem, hogy hangos és még úgyis meleg. GPU dióda is 67 fok az mi? GT 210 kártyán? valami ott nagyon nem oké. Ki rakta össze a gépet?


Ez új volt?????
0
0
0
0
sittes008 avatar
Most fixet nem tudok mondani,de forintban szamolva kb 200-300 forint az erteke
0
0
0
0
DCMAN avatar
nekem is ilyen procim van és ha pl csak netezek nincs terhelve 33-34 C° ugy h megy egész nap!! komolyabb játék alatt se megy 55 fok felé!! bár igaz van pár rendszerventim...az h hangos a venti....nekem is az volt de leszedtem 1 progit amivel tudom szabályozni a cpu venti fordulatszámát és igy már nem hangos.😀 Spoiler!
a progi neve Fan Xpert
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció