Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Joker avatar
Mad Hatter írta:
Nem a 6 maggal van baja ? :/


Nem tudom de sztem nem.
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Nem a 6 maggal van baja ? :/
0
0
0
0
Joker avatar
Mad Hatter írta:
A Core Temp nem mér sz@rt se!
[LINK]

Piriform Speecy-vel hol tudok hőmérsékletet mérni?
Csak az alaplapét látom! 😃


Nekem kiír mindent proci,vga,alaplap,merevlemez.Nem tudom neked miért nem jó.😕
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Synda írta:
Mad Hatter írta:
Hát a Core temp még mindig nem megy nem érzékel semmit szopó... :S


Pedig jelezni kellene, 64bitre sem lehet fogni mert nálam is az van.


Ugyan azt írja mint amit anno linkeltem ... :S Nem tudom mi lehet a baj 😞
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Hát a Core temp még mindig nem megy nem érzékel semmit szopó... :S
0
0
0
0
gepiszaki avatar
mint említettem, nekem a core temp 35 fokokat mutat...
0
0
0
0
hawer avatar
gepiszaki:

nekem ez a core tempre igaz
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
A Core Temp nem mér sz@rt se!
[LINK]

Piriform Speecy-vel hol tudok hőmérsékletet mérni?
Csak az alaplapét látom! 😃
0
0
0
0
gepiszaki avatar
a SpeedFan szar. senki se használja, hamis adatokat mutat... nálam ilyen 90c° fokokat mutatott, míg más ilyen 35-37 fokot a procira. és azért ha odanyúlsz a gép hátuljához érezheted hogy nem sül meg a kezed... szóval az a program szerintem nagy szar
0
0
0
0
Joker avatar
A Piriform Speccy is jó progi😀 egy csomó hömérsékletet tud mutatni
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Az normális h ilyen meleg a procim alapjáraton?
(most kentem újra és a coolert is felhúztam! )

[LINK]
0
0
0
0
levi27 avatar
Az lenne a kérdésem hozzátok hogy a procim, ha mind a 4 mag be van kapcsolva akkor throttingol...2maggal még 4GHz felett sem 55fok körül...ez pedig 53 fok körül visszaveszi magát... kérdésem az lenne hogy ez lehet amiatt hogy a lap csak 95w os TDPre van tervezve vagy csak egyszerüen bugos a hőmérője ha nyitva van 4 mag?
0
0
0
0
TipX avatar
SpeedFan letöltöd kiírja a proci,vga,hdd hőmérsékletet 😀
0
0
0
0
G A M E R avatar
Synda írta:
Nálam 9600Pro ventit akasztotta meg a por, túlélte, azóta sűrűbben portalanítok.😃


Elég sok port nyelhetett, hogy megakasztotta 😃
0
0
0
0
khaled98 avatar
roberto888 írta:
Azt hallaná, ha letört volna egy lapát, mert zörögne mint állat! 😃


Nálam éjjel-nappal bevan kapcsolva a gép(éjjel töltök a sz@r netemmel, nappal gépezek 😃 ) Egyszer pl. elmek kajálni, vagy kimegyek bicózni vagy mittomén mit csinálni, letörik a lapár és már nem is forog a venti, azaz leállította magát, mert nem tud mozdulni! Egyszer csak néztem hogy 68C-os azt kapcsoltam is ki a gépet 😆
0
0
0
0
roberto888 avatar
Azt hallaná, ha letört volna egy lapát, mert zörögne mint állat! 😃
0
0
0
0
khaled98 avatar
Hagrid írta:
Az normális hogy egy 1GB-os 9600GT alapon 50-60 fok játék közben meg 70-80?


Nem! Nézd át a pasztát, a hűtőt hogy rendesen van-e rajta! 60-70 fok nekem akkor volt , amikor a ventim egyik lapátja letört és amiatt nem forgott a hűtő, ekkor volt 68C alapon 😆
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Hagrid írta:
Az normális hogy egy 1GB-os 9600GT alapon 50-60 fok játék közben meg 70-80?


Igen Nv-knél ez még simán elmegy. Sőt, még jónak is számít😃
0
0
0
0
Hagrid avatar
Az normális hogy egy 1GB-os 9600GT alapon 50-60 fok játék közben meg 70-80?
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Nem hinném ha táppal van a baj... Az igazság az h a gép nincsen fél éves... Ráadásul pont most dumáltam drága cimbimmel akinek szintén melegszik az amd-je és azt mondta h a gyári hűtőt felejtsem el ...
Pasztát meg a fent említett cooler mellé csomagolnak azzal átkenem és megnézem h van e valami javulás...
(MCP: 57°C, Aux:47°C, alaplap: 30°C( A Cooler pedig 2500-on pörög átlagban!
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Synda írta:
Több oka is lehet, Amd hűtőket sokan szidják, tapasztalatom nincs vele, mivel Amd procim még nem volt, de nem is lesz.😆
Az is előfordulhat, hogy kiöregedett a paszta, elsőnek azt lenne célszerű megnézni, vagy amit te is mondtál lehet nem látni a portól.😜
Aztán jöhet/nek a hűtők.😀


Lehet hogy hangos , nem elég hatékony ... de hűt
Akkor úgy néz ki , hogy egyet értünk ... 😀
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Synda írta:
tibor560sec írta:
Mad Hatter írta:
Hello!
Lenne egy olyan problémám h kikapcsol a gépem! Leszedtem egy Aida-át és kiderült h melegszik!
Socket am 3ra (AMD Phenom- 2 1075T X6) kellene nekem minél olcsóbban hűtés! Esetleg ha valaki tudna valami jó tippet azt megköszönném! Az se baj ha privátban 😉


Nem feltétlen egy új processzorhűtő a megoldás az esetedben ...
Stock órajelen a gyári hűtés is elég !

Hűtőbordát mosd le vízben vagy ecsettel alaposan takarítsd meg utána mehet annyi paszta amennyi kényelmesen elfér tetszés szerint a hűtőre vagy a processzorra kenve ...

A légmozgást is figyelembe kell venni (most jön a nyár is) tehát javallt a rendszerhűtő beépítése is mert az is közvetve részt vesz a hűtésben !


Légmozgást hiába figyeled, nem úgy megy a levegő a házban ahogy azt sokan elképzelik, örvénylik, bele ütközik ebbe abba.😜
Ha televágja rendszerhűtővel 10x jobban fog porosodni, hetente kompresszorozhatja, vagy rak rá porvédőt, de akkor járathatja max fordulaton a ventiket, ami egy idő után idegesítő.😉
Újrapasztázni elég 2 évente.


Nem azt mondom , hogy közvetlen vesz részt a hűtésben egy vagy több rendszerhűtő ... de hiányuk eléggé kihat mindenre a gépházbanv

Ha a stock coolerrel túlmelegszik a processzor (ami lássuk be nem jellemző) a CM hűtővel sem lesz jobb a helyzet azért kell rendszerhűtő szvsz ...
0
0
0
0
tibor560sec avatar
Mad Hatter írta:
Hello!
Lenne egy olyan problémám h kikapcsol a gépem! Leszedtem egy Aida-át és kiderült h melegszik!
Socket am 3ra (AMD Phenom- 2 1075T X6) kellene nekem minél olcsóbban hűtés! Esetleg ha valaki tudna valami jó tippet azt megköszönném! Az se baj ha privátban 😉


Nem feltétlen egy új processzorhűtő a megoldás az esetedben ...
Stock órajelen a gyári hűtés is elég !

Hűtőbordát mosd le vízben vagy ecsettel alaposan takarítsd meg utána mehet annyi paszta amennyi kényelmesen elfér tetszés szerint a hűtőre vagy a processzorra kenve ...

A légmozgást is figyelembe kell venni (most jön a nyár is) tehát javallt a rendszerhűtő beépítése is mert az is közvetve részt vesz a hűtésben !
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Synda írta:
Mad Hatter írta:
Hello!
Lenne egy olyan problémám h kikapcsol a gépem! Leszedtem egy Aida-át és kiderült h melegszik!
Socket am 3ra (AMD Phenom- 2 1075T X6) kellene nekem minél olcsóbban hűtés! Esetleg ha valaki tudna valami jó tippet azt megköszönném! Az se baj ha privátban 😉


Cooler Master Hyper TX3 Evo /// 5k


Thx! 😀
0
0
0
0
Mad Hatter avatar
Hello!
Lenne egy olyan problémám h kikapcsol a gépem! Leszedtem egy Aida-át és kiderült h melegszik!
Socket am 3ra (AMD Phenom- 2 1075T X6) kellene nekem minél olcsóbban hűtés! Esetleg ha valaki tudna valami jó tippet azt megköszönném! Az se baj ha privátban 😉
0
0
0
0
19ati93 avatar
oks köszi mindenkinek😀
0
0
0
0
GAMER2 avatar
niteforce írta:
lehet hogy csak nincs rajta paszta vagy száraz, rakjál rá ha nincs.



Igen, ez egy jó ötlet. ha pedig ez sem hoz sikert akkor még kilehet cserélni az egész hűtőt egy ilyenre:[LINK]
0
0
0
0
niteforce avatar
lehet hogy csak nincs rajta paszta vagy száraz, rakjál rá ha nincs.
0
0
0
0
19ati93 avatar
nem olyan hangos 100-on! 😆 olyankor max 84C-re ment eddig fel 😆 egyéb ötlet? 😕
kis venti?
ilyen? 😂 😆
[urlhttp://www.***/ventilator-parasito-c4080/enermax/cp-103-usb-p43163114/][/url]
vagy kapjam le a ház oldalát és ugy ventizem? 😂
😆
lenne egyáltalán értelme? 😃 köszi az eddigieket és a továbbiakat is! 😉

na bakker! kicsilagozta! arukereső lenne az oldal neve a csillagok helyén 😃
0
0
0
0
getcarter avatar
kalashnikoff írta:
sykes írta:
kalashnikoff írta:
sykes írta:
hi, az mi lehet hogy, internetezés közben hirtelen kép fekete, a gép nem kapcsol ki, és beindul az egyik venti?


alaplapi hiba lehet. (Tápegység nem hiszem, kicsi a valószínűsége hogy annak van baja.)

vga? mostanában kezdtem el húzni


az is lehet a hiba oka.

köszi a választ, jobb későn mint soha, azóta kiderült hogy vga, két év gari volt a zafíromra és a 23. hónapban xart be😎
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Synda írta:
19ati93 írta:
hát régen oldalt volt az egyik gépemben 😃
nincsen 😞 akkor ez a gond?


Tedd 100%-ra a ventilátorfordulatot, Radeonnál 80c még elmegy.



Akkor elég hamar megfog süketülni😆
0
0
0
0
19ati93 avatar
hát régen oldalt volt az egyik gépemben 😃
nincsen 😞 akkor ez a gond?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
19ati93 írta:
nem poros 😞 szellözik is rendesen szerintem! van a vga mellet egy 15x10 centis elég nagy lyukú szellözőnyilás!

az számit hogy a vga lefele van benne? vagyis hogy a föld felé néz a ventije és nem fölfele a táp felé? alatta kb 10centi hely van!



És van a gépben sima ventilátor?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Csak a föld felé nézhet a ventije. Ez minden VGA-nál így van.
0
0
0
0
19ati93 avatar
nem poros 😞 szellözik is rendesen szerintem! van a vga mellet egy 15x10 centis elég nagy lyukú szellözőnyilás!

az számit hogy a vga lefele van benne? vagyis hogy a föld felé néz a ventije és nem fölfele a táp felé? alatta kb 10centi hely van!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
93 fok az tényleg nagyon sok. Szellőzik a ház rendesen? Nem poros a VGA hűtője?
0
0
0
0
19ati93 avatar
igen egyszer, de utána visszaálitottam az amd overdriveban az alapértelmezett értékekre!
na 15perc:
[LINK]
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Azért 87 fok az már sok egy kicsit. Tuningoltad a kártyát?
0
0
0
0
19ati93 avatar
ventis az úgy tudom aktivnak számit!
itt egy kép 5perc alan wake után 😆

[LINK]
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
3 érézkelő van a VGA-ban? Nekem ez fura. De ha az aida64 is írja, akkor stimmel a 3. Amúgy aktív hűtéses a VGA-d, vagy passzív?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Superlompos!
itt egy kép aida 64 extremmel is: A[LINK]
2 órája megy a gép! gamma nem volt csak videoszerkesztés és net!

az lehet hogy a vga érzékelői rosszaK?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
19ati93 írta:
[LINK]
ez az alap! ezzel is gond van már?

nem tom hogy mit jelöl de mindig az utolsó a gpu temp 3 a legmelegebb!


Az a GPU-z nekem eléggé bugosnak tűnik...
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
sykes írta:
kalashnikoff írta:
sykes írta:
hi, az mi lehet hogy, internetezés közben hirtelen kép fekete, a gép nem kapcsol ki, és beindul az egyik venti?


alaplapi hiba lehet. (Tápegység nem hiszem, kicsi a valószínűsége hogy annak van baja.)

vga? mostanában kezdtem el húzni


az is lehet a hiba oka.
0
0
0
0
19ati93 avatar
[LINK]
ez az alap! ezzel is gond van már?

nem tom hogy mit jelöl de mindig az utolsó a gpu temp 3 a legmelegebb!
0
0
0
0
Joker avatar
antalzsk írta:
Sziasztok! Örülök hogy találtam legalább ezen az oldalon egy pont számomra megfelelő totyit. 😃 Az lenne a problémám, hogy a gépembe túlmelegszik az északi híd ami ugye jelentősen fő része a gépnek a chipset. Namármost ugye ez vezérli a CPU frekvenciát a RAM-okat meg a VGA-t...stb. Az a problem was ist problem 😀 😆 hogy a kijelző 64°C-t mutat. Mit tegyek? Az alaplap elég új szal nem lehet baja nincs tuningolva se (egyenlőre) 😃 Segítséget kérnék ezzel kapcsolatba. Képek vannak az adatlapomon meg is nézhetitek, hogy valójába milyen deszkám is van. Mindenféle segítséget szívesen fogadok. 😃 Előre is köszi! 😀 😜 Jah és nem kezdő vok 22 éves vagyok gépekkel pedig 8 éves korom óta foglalkozok... 😀 😜 Minden féle szempontból ismerem a gépeket kívül bellül de erre nemtok megoldást találni... 😞


lehet nem szellőzik rendesen a gépházad vagy rakjál rá egy kis ventit a chipset hűtőre. Vagy tuningolod?
0
0
0
0
Joker avatar
19ati93 írta:
hali! nekem a vga a profilomon néha játék közben 90C-t is eléri!!! ez normális?


Nem tuningoltad? nem poros a hűtője? gyári oc? nem bojgattad a hűtőt lehet nincs rajta rendesen.
0
0
0
0
19ati93 avatar
hali! nekem a vga a profilomon néha játék közben 90C-t is eléri!!! ez normális?
0
0
0
0
getcarter avatar
kalashnikoff írta:
sykes írta:
hi, az mi lehet hogy, internetezés közben hirtelen kép fekete, a gép nem kapcsol ki, és beindul az egyik venti?


alaplapi hiba lehet. (Tápegység nem hiszem, kicsi a valószínűsége hogy annak van baja.)

vga? mostanában kezdtem el húzni
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció