Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
berki_zsolt avatar
Vegyél olyan vga coolert mint az enyém!! Az nagyon üt! Zalman Vf900-Cu
0
0
0
0
totya003 avatar
Én a videokártyámat szeretném jobban hűteni, mit javasoltok? A procim felett van a táp és érdekel hogy az növeli-e a cpu hőmérsékletét? És ha igen mit tegyek hogy elkerüljem?😕
0
0
0
0
rappit4 avatar
ha hűttási gondok vannak nem érdemes egy hűtőre befektetni sőt akár ki is kaphatotd ha már unod hogy hangos :




http://www.youtube.com/watch?v=M80eUcUVrmw <-- link ha esetleg nem hozná be a vidit
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
A processzoromat szépen lehűtötte ez a hűtő,a VGA m meg csak a Crysis közben melegszik... (de akkor elég rendesen,állítottam a fordulatszámon,azt már tiszta jó)
0
0
0
0
MaliDual avatar
Netsu írta:
Hali! Na.. másfél év után elérkezettnek látta az időt a VGAm,hogy elkezdjenek rosszalkodni 😆 A sztori a következő: Múlthéten kezdődtek a gondok. Először a Prince of Persia The Two Thronesba tapasztaltam gondot,mégpedig a következőt: Ugrottam egy deszkára,leérkeztem,és feketeség. A pályából láttam pár csapdát,meg a herceget félig,meg hogy világított a kardja..a többi rész fekete. Gondoltam csak egy bug,tört verziónál fogva simán elképzelhető. Kiléptem,majd be,és semmi ilyen nem fordult elő még egyszer. Day 2 Leszedtem az NFS Shiftet,minden oké volt bevezető intróban,mentek szépen a verseny autók,töltőképernyő..betöltött,a kocsiban ülünk,az ég full sötét,a fák nyögvenyelősen de kirajzolódtak,mentem 2 métert,aztán kilépett egy hibajelentés küldése üzenettel.. Hagytam pihenni,gondolván majd másnap. Day 3 Dark Voidot lehúztam,felraktam,az első olyan résznél,amikor felfelé kell haladni sziklaperemeken,a peremek mellett pár csúnya fekete folt éktelenkedett..És ezek a foltok mindig ott voltak,de legalább nem lépett ki. Day 4 Megpróbáltam megint a Shiftet,fekete ég,2 méter,hibajelentés küldése.. Na itt már hagytam,letöröltem a Shiftet,és léptem be a Dark Voidba inkább. Unreal Engine logónál függőleges zöld csíkok,kék halál..Már bootnál tele volt a kép fehér csíkokkal,ez aztán az asztalnál átcsapott szép zöld csíkokba..Azon a napon ilyen volt végig. Day 5 Látszólag semmi baj nem volt,teszteltem Dark Voidnál,ott sem volt semmi gond. Day 6, azaz itt vagyunk ma. Megint teszteltem egyet,Unreal Engineig se jutunk el,zöld csíkok,kék halál. Bootnál durva fehér csíkok,a betűk se jelennek meg csak hiányosan,Windows töltőképernyő,kék halál. Ezt eljátszotta még 10x,aztán most végre jó lett. Tudni kell,hogy a karim hűtője már nem működik valami jól,most kezdi megadni magát úgy tűnik.
A kérdésem a következő: Ha hűtőt cserélek,akkor rendeződni fognak ezek a gondok,vagy már ezen az sem segítene,és új karit kell vennem?! 😕
Hűtőt még tudnék venni,de új karit..háát..necces lenne.. :S
Várom válaszotok 😀 Köszönöm előre is a segítséget!


Lehet hogy driver sz@r mert nekem is csinált ilyeneket. A shift fekete volt az ég de sütött a nap.de a kari nem melegedett max 60 fok volt a proci meg a többi 40 fok alatt.nézd meg ezt a képet a cod-ból. az új Catalyst 9.12 tiszta jó.😃 vagy lehet hogy kikéne pucolni a gépet mert a por is lehet gond
https://kepfeltoltes.hu/100126/822546409n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Netsu avatar
Hali! Na.. másfél év után elérkezettnek látta az időt a VGAm,hogy elkezdjenek rosszalkodni 😆 A sztori a következő: Múlthéten kezdődtek a gondok. Először a Prince of Persia The Two Thronesba tapasztaltam gondot,mégpedig a következőt: Ugrottam egy deszkára,leérkeztem,és feketeség. A pályából láttam pár csapdát,meg a herceget félig,meg hogy világított a kardja..a többi rész fekete. Gondoltam csak egy bug,tört verziónál fogva simán elképzelhető. Kiléptem,majd be,és semmi ilyen nem fordult elő még egyszer. Day 2 Leszedtem az NFS Shiftet,minden oké volt bevezető intróban,mentek szépen a verseny autók,töltőképernyő..betöltött,a kocsiban ülünk,az ég full sötét,a fák nyögvenyelősen de kirajzolódtak,mentem 2 métert,aztán kilépett egy hibajelentés küldése üzenettel.. Hagytam pihenni,gondolván majd másnap. Day 3 Dark Voidot lehúztam,felraktam,az első olyan résznél,amikor felfelé kell haladni sziklaperemeken,a peremek mellett pár csúnya fekete folt éktelenkedett..És ezek a foltok mindig ott voltak,de legalább nem lépett ki. Day 4 Megpróbáltam megint a Shiftet,fekete ég,2 méter,hibajelentés küldése.. Na itt már hagytam,letöröltem a Shiftet,és léptem be a Dark Voidba inkább. Unreal Engine logónál függőleges zöld csíkok,kék halál..Már bootnál tele volt a kép fehér csíkokkal,ez aztán az asztalnál átcsapott szép zöld csíkokba..Azon a napon ilyen volt végig. Day 5 Látszólag semmi baj nem volt,teszteltem Dark Voidnál,ott sem volt semmi gond. Day 6, azaz itt vagyunk ma. Megint teszteltem egyet,Unreal Engineig se jutunk el,zöld csíkok,kék halál. Bootnál durva fehér csíkok,a betűk se jelennek meg csak hiányosan,Windows töltőképernyő,kék halál. Ezt eljátszotta még 10x,aztán most végre jó lett. Tudni kell,hogy a karim hűtője már nem működik valami jól,most kezdi megadni magát úgy tűnik.
A kérdésem a következő: Ha hűtőt cserélek,akkor rendeződni fognak ezek a gondok,vagy már ezen az sem segítene,és új karit kell vennem?! 😕
Hűtőt még tudnék venni,de új karit..háát..necces lenne.. :S
Várom válaszotok 😀 Köszönöm előre is a segítséget!
0
0
0
0
rappit4 avatar
http://www.aqua.hu/huto-ventilator-13/alkatresz-210/szamitastechnika-207/termekek <-- it vannak jó hűtők
0
0
0
0
pomrum avatar
Kmisi99 írta:
Szerintem nem a vista miatt van 100% on a proci talán vírus. Ha túlmelegszik pakolja be a gépbe 1-2 venit megéri jó befektetés és olcsó
Amúgy nekem a vistaval csak annyi bajom volt hogy 2gb ramot nyugodtan megvett nekem
Vírus ritkán okoz ilyesmit, a gond inkább a háttérben futó felesleges programokban lessz. Persze ha játék közben forog 100%-on a proci az lehet normális is. A fagyás pedig lehet hardverhiba vagy szoftver is. A legtöbbször a befagyást a hibás winyók, ram hibák, és alaplap okozzák. Érdemes lenne még a feleslegessen induló progik közül letiltani párat az autómatikus indításban.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem nem a vista miatt van 100% on a proci talán vírus. Ha túlmelegszik pakolja be a gépbe 1-2 venit megéri jó befektetés és olcsó
Amúgy nekem a vistaval csak annyi bajom volt hogy 2gb ramot nyugodtan megvett nekem
0
0
0
0
pomrum avatar
Attól függetlenül hogy bár énszerintem is a Win7 a jelenlegi "legjobb" rendszer a Vistát sem mondanám rossznak. Tény hogy voltak hibái eleinte de ezeket kinőtte. Mellesleg nagyon eltér a topik témályátol a rendszer kérdés mert a melegedéshez nem sok köze van.
0
0
0
0
wynny avatar
DiCaprio írta:
Hellosztok,nem tudom hogy jó helyre irom-e de lenne egy problémám a gépemel.most lett ujitva egy picit de az a lényeg hogy vista van a gépemen 2gigaram,ati radeon 4600series 512 ram.meg a fontos a amd athlon x2 dual core 4600proci+2,40ghz.és mondjuk gépelek egy gameval a gta san andreasel egész picit egy játék de minden modon ha fent van a grafika vagy ha lent iolyanokat csinál hogy lefagy azt csak a ctrl alt deleta gombal lehet kilpni de látom hogy a két proci az 100°%fut nem tudomn mi a gondja de nagyobb játékok is mennek.cod4.full grafon ott nem is ovlt iylen de már tőbszőr is észre veszem hogy mintha a proci jobban prőőg a gameknél vagy tulmelegedik mret iylne +hütés nincs benne cask simán.van valaki ha tud valamylne választ az küldőjőn egy pm-et vagy itt irja meg megkőszőném..de lehet hogy avista a gond?????


Vista kuka!!!!! az egy kalap....tudod te is mi😜😆
vagy Xp service pack 3-mal, van Win 7.... de inkább Win 7...van már rá minden program, nem kell töle félni, és nagyon stabil
vistát alig vették meg, nekem is 2 kemény napig volt fenn a gépen teszt céljából.
pá😃
0
0
0
0
wynny avatar
szellöztessétek át a gépet...komolyan
nem kell vagyonokat költeni meg ilyenet(max 2000 forint)
nekem elöl van egy 8 hátul meg egy 9es venti, elöl sziv hátul kifúj
amiko nem volt benne ez 60-70fok volt odabent, most(széthajtva a gépet) nagyon maximum, nyári 40 fokban felmegy 50re😆😆
szal ennyit a nitróról, héliumról, szárazjégröl és társaikrol...ezezk azoknak valók akik 500%ig hajtját a gépet...és sok a pénzük😆
0
0
0
0
Gabor200 avatar
Nekem 40 fok főlé eddig nem ment se a proci se a hdd se semmi szerncsére jó házam van és van benne 2 bazi nagy ventilátor és szerencsére ez jól is hűti a gépem...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Igen a jól szellőző ház nagyon fontos. Én már nem bírnék meglenni valami kis gagyi hűtés nélküli házzal. Nekem az előző házamban a hdd 47-49 fok volt ami már sok thug85 az azért elég komoly lehetett 60fokon. Most a forrófejű WD om van 27-30 fokon. Nekem egy 9cm es és egy 12cm es küldi neki a levegőt 😆. Én azt mondom hogy mindenképpen érdemes a gépbe minimum 2db ventit rakni. Nekem most 5db van 😆
0
0
0
0
thug85 avatar
Krinya15 írta:
ha túlmelegszik a géped : álítsd be úgy a hűtőket, hogy keresztűl áramoljon a levegő a házban 😀 én így csinálom és az Intel procim nem nagyon ment fel 55 fok felé, még nyáron sem 😀

Egy jól szellőző ház rengeteget számít.
Nekem a jelenlegi házamban a húzott procim gyári hűtővel sem megy 50-55 fok fölé, akármekkora meleg van.
A vinyóm az előző házamban 65 fokon volt, ebben 30 alatt. Helyileg ugyan ott helyezkedik el, csak most telibe veri egy 14-es ventilátor.
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Nem feltetlen kell tulmelegedes miatt uj hutoes, ha korabban nem volt gond, akkor lehet, h csak poros a vasad es a port kell mindosse ovatosan osszeszivni 1 porszivoval, ugy, hogy nehogy megusd vele vmelyik alkatreszt, ja es persze elotte a gep legyen aramtalanitva. 😉
0
0
0
0
jumbo avatar
gyenesmartin írta:
a mostani legjobb hűtés ami nem is olyan drága az a peltieres nekem is oyan van legalább 30 fokkal lejebb hűti a gépet, és csak 3-4000 forint.


és melyik gépedre gondolsz???melyikben van olyan???
csak azért kérdezem,mert egy ilyen hűtési rendszer maximum a P3-ig jó ha tuningolsz.
ha pedig alapon használod a procit sík felesleges a lapka

mellesleg elég elavult technika😕
0
0
0
0
Krinya15 avatar
ha túlmelegszik a géped : álítsd be úgy a hűtőket, hogy keresztűl áramoljon a levegő a házban 😀 én így csinálom és az Intel procim nem nagyon ment fel 55 fok felé, még nyáron sem 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
mert túlságosan olcsó és sokkal jobb a hatásfoka mint egy vízhűtőnek.Ha a gyárak ilyenre térnének át akkor csődbemennének.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát elvileg jó de nem terjedt el széles körben elvileg nem megbízható vagy nem tom de van valami oka hogy már jópáréves technológia és mégsem olyan népszerű
0
0
0
0
MaliDual avatar
milyen ez a peltieres hűtő?
0
0
0
0
no avatar
Hellosztok,nem tudom hogy jó helyre irom-e de lenne egy problémám a gépemel.most lett ujitva egy picit de az a lényeg hogy vista van a gépemen 2gigaram,ati radeon 4600series 512 ram.meg a fontos a amd athlon x2 dual core 4600proci+2,40ghz.és mondjuk gépelek egy gameval a gta san andreasel egész picit egy játék de minden modon ha fent van a grafika vagy ha lent iolyanokat csinál hogy lefagy azt csak a ctrl alt deleta gombal lehet kilpni de látom hogy a két proci az 100°%fut nem tudomn mi a gondja de nagyobb játékok is mennek.cod4.full grafon ott nem is ovlt iylen de már tőbszőr is észre veszem hogy mintha a proci jobban prőőg a gameknél vagy tulmelegedik mret iylne +hütés nincs benne cask simán.van valaki ha tud valamylne választ az küldőjőn egy pm-et vagy itt irja meg megkőszőném..de lehet hogy avista a gond?????
0
0
0
0
pakai93 avatar
van egy olyan program h everest ez mutatja a gép tulajdonságait h mennyin fut mennyi memóriát használ milyen hőmérsékletűek a különböző alkatrészek! stb 😀
0
0
0
0
no avatar
Amugy hol tudom megnéznia proci hőmérsékletét?
az ati kártyámnál volt ilyen progi ami mutatta a hőmérsékletet de a mostani videókarimnál nincs ilyen progi :S
VIszont van ilyen kijelző a gép elején ami a gépbe való hőmérsékletet most le van véve az oldala amerre fuj de azt asztalhoz közel van meg nap közbe süti valamennyire a nap 28-31,9 fok között szokott ingadozni az jó? Procimon ,videókarin,meg a tpának gyári hűtése van
0
0
0
0
kutya113 avatar
Nekem még nem melegedett fel a gép 😃😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
peltiereset még télleg csak amd-hez kapni de én nem úgyvettem hanem csak magába egy elektromos üzletben.
0
0
0
0
Nedadam avatar
nekem max 80 fokos a procim 😆
0
0
0
0
pakai93 avatar
nézzétek meg Dodo gépénél a második képet az az igazi hűtésmód és biztos minden háztartásban előfordul! 😀
0
0
0
0
pakai93 avatar
jahm...
de ha nem vészesen melegszik a gép akkor elég bele pár venti is hogy csak megmozgassa a levegőt a többit meg már tudja a gyári hűtés is...
0
0
0
0
Holey avatar
Szerezzenek folyékony nitrogént 😆 Egyépként 5-6e FT ért is már lehet faja hűtőt venni AMDhez, és Intelhez is!😆
0
0
0
0
pakai93 avatar
de az a peltieres csak adm-hez van és az intel-esek mit csináljanak? 😲
0
0
0
0
Holey avatar
Mér az milyen hűtés? Kompresszor vagy mi? 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ja sokkal jobb a vízhűtéstől is.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Látom nagyon a sivedhez nőtt az a peltieres vagy mi a szösz😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nekem peltieres van és sokkal olcsóbban jövök ki mint ti és ez sokkal jobb.
0
0
0
0
Holey avatar
Én az enyémbe majd 3db 8CM-es ventit rakok (1et hátra, 1et oldalra, 1et előre) meg a procira is rakok 1 AC Freezer 64 Pro-t, és a HDD re is lehet hogy rakok valamit... És akkor kellemes lesz a levegő a kicsikémbe :Ð😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Én fogom és belerakok 4 12cm es hűtőt és egy hdd hűtőt a vapor-x hűtéssel és a corsair táp hűtésével nameg a tuning memóriák óriási bordáival olyan hűvös lesz a gép
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
de még kell hozzá egy kissebb hűtőborda vagy a gyári hűtő mert ha nincs akkor még melegebb lesz.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
a mostani legjobb hűtés ami nem is olyan drága az a peltieres nekem is oyan van legalább 30 fokkal lejebb hűti a gépet, és csak 3-4000 forint.
0
0
0
0
Holey avatar
Ha nagyon melegedik a gép ezek a teendők vannak:
1. Leveszed a gép oldalát. (Ez csak akkor ér valamit ha olyan helyen van ahol levegőhöz juthat.)
2. Veszel a hátuljába egy hűtőt, (mondjuk egy 8CM-eset, kb. 1000-1500FT ért) és azt úgy rakod bele hogy kifelé fúja a meleg levegőt!
(3. Szerzel pár liter folyékony nitrogént 😆😉
0
0
0
0
BiGame avatar
figy ha nincs mit tenni!
0
0
0
0
pakai93 avatar
egy komolyabb hűtésrendszer meg vagyonokba kerül...
0
0
0
0
BiGame avatar
rakj mellé 3-ventit😆!v rakd be a fagyóba, s oan hideg lesz mint Ronaldonak:Ð!
0
0
0
0
pakai93 avatar
hát nekem se sokat 😃 ez a gond...
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Gépház oldala le-----> mellé 1 nagy szobaventi és kész😀

Ez sokat segít, de nekem nem eleget😞
0
0
0
0
pakai93 avatar
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció