Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 934
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
DCMAN avatar
nekem is ilyen procim van és ha pl csak netezek nincs terhelve 33-34 C° ugy h megy egész nap!! komolyabb játék alatt se megy 55 fok felé!! bár igaz van pár rendszerventim...az h hangos a venti....nekem is az volt de leszedtem 1 progit amivel tudom szabályozni a cpu venti fordulatszámát és igy már nem hangos.😀 Spoiler!
a progi neve Fan Xpert
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Mennyi volt? Már az is sokat elárul róla.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Hat eleg gyatra minoseg az tuti.elso gondolatom ez volt.Cserelni is szeretnem hamar.Akkor eppen ilyen volt polcon csak s megvettem.nem is kerult valami nagy osszegbe.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Attól függ milyen táp. Arról nincs infó. nem a Watt lenne a lényeg hanem a márka és típus.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Minden uj! kb masfel honapja vettem.es eddig nem volt semmi problema,vagy is nem vettem eszre .Esteleg a tap nem csinalhat valami hasonlo dolgokat?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Mikor vetted ezt a gépet? Minden új benne? BIOSban biztos nem állítottál még soha semmit? Esetleg az alaplap használt?
0
0
0
0
sittes008 avatar
Szinte mindennel utana neztem!Aida,Everest.Speedfan,Core temp.Mindenhol ezek az adatok jonnek le.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
a 4 órás üzemelés az semmi. Azért ajánlottak más proci hűtőt mert azoknak már a 4000 RPM is hangos. De ez a 6800 RPM brutális. De a videokártyád is 67 fokos!! Azt sem értem. Miben nézed ezeket az adatokat?
0
0
0
0
sittes008 avatar
Nem tudom!nem ertem.Egy biztos hogy maxon nincs megterhelve.Esteleg az hogy jo nehany oraja bevan a gep uzemelve kb 4 oraja uzemel.Sok helyen ajanlottak hogy a hutott le kell cserelni,de azt letobbszor csak a hangja miat,mert a hutest elvegzi tokeletesen!ezert is nem csereltem le.De piszkosul idegesit hogy a terheles magonkent 1,10 % korul van a homerseklet meg ilyen oriasi.Lehet csak valami tenyleg csal.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
De ennyire nem lehet hangos!!!! A gyári hűtőnek 30-35 max 40 fokon kell tartania a procit de nem 6800 RPMmel hanem kb 3000-rel kéne. 6800 RPM is csak tartós 100%-os terhelés alatt lehetne de akkor is max 60 fokosnak kéne lennie.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Ez mostani meres amikor nem fut semmi jatek csak firefox,u torrent meg messenger!Hangosnak hangos,de ez alapbol ilyen 😀😉 eddig is ilyen volt!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Pedig ott a GPU dióda is elég sok. Ez gondolom nem játék vagy komoly terhelés(MSI Kombustor pl) alatt volt. üresjáratban a 67 fok rengeteg. Alaplap 45 fok is elég sok szerintem. Gép mennyire hangos? Nagyon?😃 Mert a 6849 RPM már egy gyengébb porszívó hangjának megfelel😃 Ha nem hangos a gép akkor ezek az értékek nem valósak azaz szarok a hőmérő diódák. Ha hangos a gép akkor ezek valószínűleg valós adatok és elég durvák.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Lassunak nem lassu.gyors mint a villam!Biosban nem boklaszom szinte soha,szoval ez kihuzva!Annyira nem ertek az ilyesmihez,s lehet el is neztem valamit.Az Aida ertekeles igy szol Alaplap 45 c ... CPU 40 C, 1 mag: 54 c, 2 : mag 54, 3 mag : 54 c , 4 mag : 54 c . Aux : 64 c Gpu dioda 67 c. A ventilator pedig CPU 6849 RPM , GPU 5820 ! A magok homersekletere lettem figyelmes.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem tudom mi lehet. Hűtő ventilátora biztos forog?😃 Nem túl lassú? Nem állítódott el valami a BIOSban?
0
0
0
0
sittes008 avatar
Szerintem is sok.A paszt meg friss rajta alig egy honapja lett osszerakva szoval azzal nem lehet problema!szerinted hutot kellene cserelni?Ezt a magas homersekletet csak ma vettem eszre!eddig mondhatni normalis homersekleten futott az az 35,41 fok lemez iras kozben
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Egyáltalán nem normális. kb 30-35 foknak kéne lennie terheletlen állapotban. 54 fok meg mondjuk játék közben de ott a 60 is oké lenne. De ez az alap 54 fok elég sok.
0
0
0
0
sittes008 avatar
Sziasztok!Lenne egy kis problemam es jo lenne ha valaki segiteni.Jatszottam a Dead Space 3-at siman visszi a gepem akadas nelkul.egyszer csak szines szemcsek jottek elo,elmosodott a kep,kidobott asztalra s ujra kellet inditanom a gepet mert lefagyott!.Ujra inditas utan megneztem a proci homersekletet es lattam elegge meleg! 54 fok amikor nem is fut semmi csak a windows meg a firefox,s proci magok alig 5,10 % terhelesnek vannak kiteve.Szerintem ez elegge magas homerseklet,vagy ez normalis?Amd phenom ii x4 965 black edition procim van gyari hutovel.Adjon valaki valami tanacsot hogy ez normalis??
0
0
0
0
szilver avatar
A 80 fok az nagyon sok.Milyen Hűtőt használsz?Takaríts meg a hűtőt is a portól és a ventit is rajta.De gondolom elvégezted ezt is,illetve bizonyosodj meg róla hogy helyesen tetted-e vissza a procira a hűtőt,de bár nem nagyon lehet rosszul vissza tenni.Illetve ne túl sok pasztát használj.

És jut eszembe,Újra pasztázás elött rendesen eltávolítottad a cpu ról és a hűtő talpáról egyaránt a régi pasztát?
0
0
0
0
no avatar
Nem lehet inkabb hogy keves a paszta?
0
0
0
0
no avatar
Most üresjaratban 40 fok es a GPU 50.Es azt hiszem rendesen visszaraktam a paszta mennyisege?hat nem tudom,de sok nemhiszem hogy lenne rajta.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A 80 fok az valóban sok, bár 100 foknál szokott lekapcsolni a gép, ha csak nincs ettől eltérő érték beállítva lekapcsolási hőmérsékletnek. Nem raktál rá túl sok/kevés pasztát? Rendesen visszaraktad a hűtőt? Üresjáratban hány fokos a proci?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.Elkezdtem jatszani a POP The Forgotten Sands c. jatekot.Mar egyszer jatszottam.De most 5 perc utan kikapcsolt a gepem,figyeltem a procim es a Vga homersekletet.a Vga volt 65 fok es a proci 80.Ez lehetett a gond ugye?a proci?de nem szokott ez ennyire felmelegedni,a multkor pasztaztam es takaritottam.Mi lehet a baj???
0
0
0
0
MaximumGame avatar
alex1997 írta:
Helló!!

Az jár- e nagyobb fokú melegedéssel vagy teljesItmény csökkenéssel hogy a gép (a vas bent) be porosodik gondolom igen ez egyértelmű de a kitakarItáson kIvül mit lehet ellene teni? (Puha ecsettel felkavarom kisempem a port és a porszivoval felszivom egész jol megy)


Akár még +10 fokkal is lehet melegebb minden... ha áll a por benne...
Főleg ha nem jár a levegő a házba és az asztal aljába van betolva 😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Helló!!

Az jár- e nagyobb fokú melegedéssel vagy teljesItmény csökkenéssel hogy a gép (a vas bent) be porosodik gondolom igen ez egyértelmű de a kitakarItáson kIvül mit lehet ellene teni? (Puha ecsettel felkavarom kisempem a port és a porszivoval felszivom egész jol megy)
0
0
0
0
Thomech avatar
w1n1x írta:
Thomech írta:
w1n1x írta:
Tedd a fagyasztóba a gépet😃DDDD.Mellesleg talán rossz a hűtés .Am nem OC-zted?

Hát az lesz. Hát nem kéne rossznak lennie, még csak fél éves. Ilyen:
https://kepfeltoltes.hu/101121/24406_380485958431_717533431_3765731_1209076_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Húzva pedig soha nem volt, és soha nem is lesz, nem szeretném kinyírni a gépem! 😃

Am talán nem gondoltad, hogy valamiféle vírus?Tedd újra a OS-t am tartsd a gépet hűvös helységbe mert könnyen tűlmelegszik(tapasztalat)mondjuk ez alap dolog amit tudi kell😃.Esetleg takarítsd ki hátha nincs benne nagy pordarabok.Nekem ez volt konkrétan a probléma mostmár alap 40 fokon megy a gpu , procimmal sose volt gond pedig nem egy bika állat.

Szoktam takarítani, nincs benne por. 😃 A vírus meg hát nem tudom a terhelést a játéktól kapja. De lassan úgy is újra kell rakni úgy hogy majd akkor kiderül. Köszi a segítséget! 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Thomech írta:
w1n1x írta:
Tedd a fagyasztóba a gépet😃DDDD.Mellesleg talán rossz a hűtés .Am nem OC-zted?

Hát az lesz. Hát nem kéne rossznak lennie, még csak fél éves. Ilyen:
https://kepfeltoltes.hu/101121/24406_380485958431_717533431_3765731_1209076_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Húzva pedig soha nem volt, és soha nem is lesz, nem szeretném kinyírni a gépem! 😃

Am talán nem gondoltad, hogy valamiféle vírus?Tedd újra a OS-t am tartsd a gépet hűvös helységbe mert könnyen tűlmelegszik(tapasztalat)mondjuk ez alap dolog amit tudi kell😃.Esetleg takarítsd ki hátha nincs benne nagy pordarabok.Nekem ez volt konkrétan a probléma mostmár alap 40 fokon megy a gpu , procimmal sose volt gond pedig nem egy bika állat.
0
0
0
0
Thomech avatar
w1n1x írta:
Tedd a fagyasztóba a gépet😃DDDD.Mellesleg talán rossz a hűtés .Am nem OC-zted?

Hát az lesz. Hát nem kéne rossznak lennie, még csak fél éves. Ilyen:
https://kepfeltoltes.hu/101121/24406_380485958431_717533431_3765731_1209076_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Húzva pedig soha nem volt, és soha nem is lesz, nem szeretném kinyírni a gépem! 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Tedd a fagyasztóba a gépet😃DDDD.Mellesleg talán rossz a hűtés .Am nem OC-zted?
0
0
0
0
Thomech avatar
apetit1989 írta:
Szerintem meg hagyd úgy, mert az 52 fok teljesen rendben van

Oké, köszi! 😀 Csak sokalltam a 42 fok után 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Szerintem meg hagyd úgy, mert az 52 fok teljesen rendben van
0
0
0
0
Thomech avatar
Az én Athlon II X4 3,2GHz es procimnak hány fokosnak kéne lennie? Mert én sokkalom az 52°C ott ráadásul nem is gyári hűtő van rajta. 😞
Ilyen sokat számítana a paszta? Mert amikor megvettem a ventit egy fél éve akkor volt rajta paszta is és 45 felé sosem ment nyáron. Most meg télen már az fűti a szobát. Ezért nem olyan rég cseréltem rajta pasztát de eléggé gagyi szerintem. És nem változott semmi. Szerintetek vegyek márkás pasztát 1-2E Ft ért?
0
0
0
0
mathejocy avatar
Pedig i5 4 maggal az annyi lesz.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Mi?? nekem minecraftkor a 2 magos athlon om ami 2.8 on megy max 42c de az rohadtritka. Átlagba 35c-n megy gyári ventivel.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
alex1997 írta:
Sziasztok! az normális hogy (barátom) gépe amikor játszik a crocia 65 fok körúl van?? alap venti gyári orajel i5 4 mag 2.8 ghz. de semmi minecraft megy semmi szervert nem futtat csak az ofline minecraft. Ez normális?!?!


Igen, ez normális, főleg hogy gyári hűtővel nyomja.Amúgy is a Minecraft elég jól terheli a processzort 😉
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Sziasztok! az normális hogy (barátom) gépe amikor játszik a crocia 65 fok körúl van?? alap venti gyári orajel i5 4 mag 2.8 ghz. de semmi minecraft megy semmi szervert nem futtat csak az ofline minecraft. Ez normális?!?!
0
0
0
0
no avatar
Oké rendben köszi, csak gondoltam be állítom jobb a biztonság meg ha vmi van ventilátorral ée meg áll akkor ne menjen már szrrá a proci persze nem valószínű de jobb a biztonság😀
0
0
0
0
Dani46 avatar
Én 70 re állítottam ezt sose éri el ha működik normálisan a hűtő legnagyobb melegbe se ha eléri elég hangosan tud sikonyálni és akkor tudod vmi nincs rendben!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok

Azzal kérdéssel fordulok hozzátok hogy lassan vennék egy fx6100-t és az alaplap bios-ában alapból nincs megadva érték cpu hőmérséklet limitnek, én meg egy darabig az alap hűtővel fogom használni nem valószínű hogy problémáim lesznek de szeretném ha a gép figyelmeztetne ha túl magas a hőmérséklete mire érdemes állítanom? van: 60,70,80,90 fokos lehetőségem.
0
0
0
0
tomturkey avatar
hector maio írta:
tomturkey írta:
hector maio írta:
Elégnek elég lesz csak elég nagy hangja lesz.


nem hangos egyáltalán a freezer még max fordulatszámon sem


Én azt a gyári hűtésre írtam


jaa bocsi 😀 valóban a boxos hűtők elég katasztrófák. az x6-omhoz megpróbálkoztam vele de még aznap megrendeltem a freezert. kb kikergetett a világból. iszonyat hangos
0
0
0
0
Adam996 avatar
tomturkey írta:
hector maio írta:
Elégnek elég lesz csak elég nagy hangja lesz.


nem hangos egyáltalán a freezer még max fordulatszámon sem


Én azt a gyári hűtésre írtam
0
0
0
0
tomturkey avatar
hector maio írta:
Elégnek elég lesz csak elég nagy hangja lesz.


nem hangos egyáltalán a freezer még max fordulatszámon sem
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem bőven jó 77w tdp vel az nem számít forrófejűnek az az i7.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Elégnek elég lesz csak elég nagy hangja lesz.
0
0
0
0
tomturkey avatar
igen nekem is a freezer van, én is szeretem nagyon csak most cserélek procit és mondom i7-nek hátha nem lesz elég, de örülök akkor, hogy igen 😀 köszi a válaszokat!
0
0
0
0
ProAkos avatar
tomturkey írta:
egy arctic freezer 7 pro rev 2 vagy egy cooler master hyper tx3 szerintetek elég egy i7 3770-nek? oc nélkül, alap órajelen.. nézem a teszteket,de nem tudom eldönteni 😃


Ez a fajta Artic Freezerem van nekem nagyon megbízható darab ha arra esne a döntésed. 😉
0
0
0
0
cseszka avatar
Jó igen,alap órajelen még a box cooler is jó.
0
0
0
0
tomturkey avatar
egy arctic freezer 7 pro rev 2 vagy egy cooler master hyper tx3 szerintetek elég egy i7 3770-nek? oc nélkül, alap órajelen.. nézem a teszteket,de nem tudom eldönteni 😃
0
0
0
0
MaximumGame avatar
253 c os HDD 😃 szép is lenne 😃 kemence se kellene egész télen 😃
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Szilard96 írta:
Gta4vevo írta:
Spector12 írta:
Sziasztok a GameBooster 3 szerint a hdd-m 253 celsius fokos az baj? (közben telepítek gta iv-t meg netezek)


Az de kemény program lehet akkor, ha ennyit lát/érzékel!😆


Tök jó. Rakj egy kis napraforgó olajat a tetejére és máris készíthetsz rajta rántott húst 😃

Komolyan, ezt te elhiszed? Már rég megolvadt volna minden körülötte 😃
A merevlemeznek már 50 fok körül nem egészséges...

Próbáld ki az AIDA64-et vagy a HWInfo32 / 64-t. Ha az is annyit mutat akkor meghibásodott a merevlemez hőérzékelője.


Kiemelném úgy pár hónap késéssel a lényeget, mire írtam.

Az de kemény program lehet akkor, ha ennyit lát/érzékel!

Szóval a programot véltem hibásnak, nem is gondoltam hogy a gépe vinyója akkora hőmérsékleten fut.😀
0
0
0
0
humerot avatar
valaki nem tudna valami jó ventilátor konfigot tehát hogy melyik venti fújjon befelé a házba és melyikeket érdemes kifelé fúvóra szerelni
vagy ajánljatok nekem valami jobb féle gépházad de 20 e Ft ig csak 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció