Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reflmix avatar
Hát .. 90 fokot nem szeretném megélni .. 75 nél kapcsolom már ki a játékot vagy bármit amit közben csinálok ..
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
A maglassulási határ 120-135 fok között van. 80-90 fokig nincs gond.
0
0
0
0
reflmix avatar
Értem,köszi szóval 75 fok az "még" normális ezek szerint, a 6850-án. De ha 75-öt túllépi akkor károsodik a kártya ? Mert volt már több mint 75 sajnos. Valamint még annyi kérésem lenne,valaki le tudná írni PÜ-ben vagy itt, hogy, hogyan tisztítsam a gépet sűrített levegővel ? Mert elvileg a por is szigeteli rendesen és annak köszönhetően is lehet ennyire magas hőfok .. :S
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
reflmix: Vehetsz neki bármilyen gépházat ezek a kártyák referencia hűtéssel ennyire melegszenek, de a legtöbb kártya is eléri ezt a hőmérsékletet terhelés közben. Ez teljesen normális:
https://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/HD6800/HD6800-89.jpg

Inkább a noname táp miatt aggódnék a helyedben...
0
0
0
0
reflmix avatar
Esküszöm a tököm már tele van ezzel a melegedéssel .... Valaki megmondaná hogy a 6850-ám mi a fenétől megy fel 74-75 fokra? Direkt ezért vettem neki új gépházat elején befújja a levegőt,oldalán,hátulján kiszívja.Alapjáraton nincs gond: https://kepfeltoltes.hu/140112/meLegedes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg De amint elindítok egy játékot PL(Left 4 Dead 2) Szépen megy fel a hőmérséklet de a ventit nem hallom hogy felpörög csak kicsit később amikor kb 65 fokon jár a videokártya... Ez normális ? Mert haveromnak HD5770-je van neki 60 volt eddig a max amit valaha is mért .....
0
0
0
0
markucikus0 avatar
Oké megpróbálom, kösz 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
sűrített levegővel fújd ki a törölgetés nem sokat ér...ha pedig ezek után is marad ez a hőfok erősen ajánlott egy újrapasztázás...
0
0
0
0
markucikus0 avatar
Nem 😆 csak amennyit tudtam belőle mert nem tudom leszedni a hűtőt 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
ezt hogy kell elképzelni hogy letörölted a procit?levetted a hűtőt és úgy törölted meg vagy mi?
0
0
0
0
markucikus0 avatar
A procit töröltem meg 😃 de fújva még nem volt, holnap megpróbálom ha ez segít.
0
0
0
0
Bronson avatar
Attól még senkinek sem volt hűvösebb a gépe hogy megtörölgette 😂 😜 mikor fújtad ki a gépet belülről utoljára?
0
0
0
0
markucikus0 avatar
Törölgetve nemrég volt, pasztázva viszont még soha, nem is tudom hogy kell és pasztám sincs 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
a 40 alapjáraton kicsit sok...mikor volt utoljára takarítva,esetleg pasztázva?
0
0
0
0
no avatar
markucikus0: elmegy 60C szoktak megjelőlni határként hogy a fölé ne menjen, de sokkal többet is kibír. 70c sem lesz baja, csak oda már nem engedném, meg ugye most tél van ilyenkor 60 akkor nyáron lehet 75 is. az már nem kellemes neki.
0
0
0
0
markucikus0 avatar
Ha a procim alaphelyzetben (semmi nincs megnyitva) 40 fokot produkál, játéknál 60-at az normális?
0
0
0
0
Bronson avatar
azok nagyon jó hőfokok,nem lesz gond...
0
0
0
0
Datsik-Dub avatar
sziasztok egy Dual E2180 2.0 Ghz-rol felnyomtam 2.6 Ghz-re.
Lesz baja? 31 fokon szokott lenni.
Mikor jatszok Battlefield 3 es GTA IV akkor 35-36.5 fok. Koszonom elore is.
0
0
0
0
Bronson avatar
Nem értem mi a problémád...ha le van terhelve a VGA hőt termel,ennyi...amúgy biztos nem 64bites?vagy valami tescos a windowsod? 😂
0
0
0
0
no avatar
nah nekem az lenne a bajom hogy adott egy hd7790 1 gbos videokari,és ugye játszok akkor 93 százalékban kihasználja a vga-t és 60 fokon van,ammugy táp csatis,ami egy hkc 565 wattos táp,a többi alkatrészek,egy asrock 970es alaplap,egy fx8320-as procival,és 2x4 giga rammal,meg egy másfél terra vinyo,és egy artic freezer rev 2 hütövel,sztetek mi lehet az oka? amm 63 bites win 7 van rajta
0
0
0
0
matth1004 avatar
akkor no para, köszönöm 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Valóban teljesen tökéletes. Bár tényleg nagy a balansz a mag és a cpu közt de amíg nincs 60-70 fok semmi baj nincs.
0
0
0
0
MariusTitus avatar
az teljesen jó érték még szerintem
0
0
0
0
matth1004 avatar
CPU: 43°C (Amd Athlon x2 7750 BE 2.7GHz)
1.Mag:27°C
2.Mag:27°C
ezmiért van?
0
0
0
0
Bronson avatar
zsolt566 : van egy sanda gyanúm h rossz helyre irtál...
0
0
0
0
Bronson avatar
3-4 hónap bőven elég hogy beporosodjon a gép,de környezetfüggő...én kéthavonta ki szoktam tisztítani a gépet! 😉 nem nagy cucc és hosszabb éltű lesz a géped...
0
0
0
0
Gerhard avatar
Sziasztok!

Online filmnézés közben a laptopom folyamatosan túlmelegszik. Először azt hittem nem kap elég szellőzést, ezért a gép négy sarkát kupakokkal alátámasztottam (tróger megoldás, de most ez van), de van, amikor ilyenkor is felmelegszik a gép. Nyáron volt kipucolva, elképzelhető, hogy 3-4 hónap alatt ennyire beporosodjon?

Mi lehet a probléma oka?

Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
MasterZolo avatar
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mit lehet akkor a teendő, ha belassult a gépem. Gondoltam arra is, hogy beporosodott, viszont rendszeresen tisztítom sűrített levegővel és most nem oldotta meg a dolgot.

Kb két hete kezdődött, amikor letöltöttem az Nvida új frissítését, addig minden ment simán, most még az assassin's creed is akad.

Van valakinek valami ötlete? Lehet a driver frissítés vagy a por?

Segítséget nagyon köszönöm.

MasterZolo
0
0
0
0
molfer98 avatar
chrome. firefox mindkettőnél csinálja
0
0
0
0
Bronson avatar
próbáltad másik böngészővel?valami a háttérben nagyon pörgeti a procidat...
0
0
0
0
molfer98 avatar
inkább csak netezésnél
0
0
0
0
Bronson avatar
Csak netezés közben melegszik ennyire vagy alapból?
0
0
0
0
molfer98 avatar
Hát ez mégtöbbet ír pár fokkal 😆
0
0
0
0
Megaisten avatar
Inkább a Aida64 progit szedle. Ne a everestet pláne Bétát.😆
0
0
0
0
molfer98 avatar
Sziasztok ez miért van hogy csak a firefox megy és ilyen magas a hőfok? Meg állandóan pörög a ventillátor 😞

https://kepfeltoltes.hu/131102/165048119N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
gerinova avatar
Kmisi99 :

Koszi a tippet Mukodik a dolog! 😃
2ora BF4 ultran full hd-ben tokeletes! 😃
De amugy 100% hogy nem 45fok volt mert amikor ra tettem a bordara a ujjaim akk kb olyan meleg volt mint a regi 8800GT terheles alatt! Az meg 70fok is volt! :S
Szoval lapot cserelek majd! Addig is ez a megoldas nekem pont jo 2hetig kb! Thanks Kmisi99! 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
De az a 45 fok valóban semmi. Az nem csinálhat ilyet teljesen átlagos üzemi hőmérséklet. Még 60 fokon is simán mennie kellene. De rakj be egy kis ventilátort ami csak azt fújja biztos pár fokot lehúz és meglátod, hogy a gond nem oldódik meg.
0
0
0
0
gerinova avatar
Synda Rebirth

Nem hinnem!~ 😀
30Folese megy Vizhutessel!!!! S ha limit lenne akk se eri el a 45-ot!
Kimondottan a North Bridge: AMD 970 Chipset-em melegszik!
A masik 950-es az nem na hat jo ahoz aztan sokminden nem tartozik!😃
Sata / USB-usb3 / stb!
0
0
0
0
no avatar
Inkább Cpu limited van, 45c semmi.😉
0
0
0
0
gerinova avatar
Ugy dontottem ide irom a problemam! Mivel annyi bajom lenne hogy a North Bridge: AMD 970 Chipset-em BF4 alatt kezdett melegedni nagyon habar a Crysis 3-nal is ereztem!
45-50fok kozottig melegszik es a baj az hogy emiatt a jatekok FPS-dropp-ba kezdenek!

Itt az alaplapom!
[LINK]

Mit lehet tenni?

S ha sokmindent nem is, akk tudtok javasolni valami ertelmesebb Lapot a Konfigomhoz amivel ilyen problemam mar nem lesz?
Elore is koszi a valaszokat! 😀
0
0
0
0
Skuldd avatar
Vegyél egy kutyát 😃
0
0
0
0
Dani46 avatar
egyszerű biosba állítsad be a riasztás résznél hogy mongyuk 60 foknál jelezzen aztá amikor elkezd szirénázni nézd meg melyik program van hozá közelebb mer a biosba csak pontos az adat😃
0
0
0
0
reflmix avatar
Srácok kéne egy kis segítség gyorsan.A PCmeter pontosan mér? Ugye leszedtem pár widgetet és azoknak kell a PC meter de ne mtudom mert az aida 60 fokot mér a PC meter meg 54-54 fokot melyik pontos ? Na most melyiknek higgyek ? 😃
0
0
0
0
no avatar
Aida 64 aránylag pontosan mér, legalábbis nálam, de szobahőmérséklet alá még nem sikerült lehűteni, télen szellőztetés közben állítottam rekordot, 15c alatt volt minden, gép nyitott ablak mellett hűsölt. 😂
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ilyen melegben szerintem igen.
0
0
0
0
no avatar
Kicsit meleg a táp az normélis ?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nekem 22 fokos az alaplap az AIDA 64 szerint de még életemben nem láttam, hogy változott volna egy fokot is szóval nekem az az érzékelő egyáltalán nem működik😃 Gondolom van vagy 40-45 fok az alaplap.
0
0
0
0
mathejocy avatar
Synda Rebirth: Ott a pont!Szeretem,amikor valaki írja hogy 26 fokos a procim(A 30 fokos szobában)
0
0
0
0
no avatar
Úgysem tudod külső hőmérsékletnél jobban lehűteni, fizikai képtelenség, hacsak nem vízhűtőd van amiben hűtöd a vizet. 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Nálam a minimum hőfok HDD-nél 45 fok 😀, a szobába van vagy 35 fok. Meg azért arról se szabad elfelejeni hogy Notebooknál ezek teljesen normális értékek. Ennek az asus-nak piszok jó hűtése van, tesztelgettem is kicsit 😀
[LINK]

Amikor ezt a tesztet készítettem kb. 40 fok lehetett kint 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció