Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
madchief avatar
tx2? 😕

Jah tudom 😃 olcsó fajta.
És mond hány fok volt terhelés alatt?
0
0
0
0
Osynho avatar
tomaszka88: ha feszt emelsz, csak még jobban melegszik.
madchief: nem melegszenek túlzottan ezek a procik, az én E5200-met simán hűtötte a TX2 4ghz-en. 3,3Ghz-en passzívan is simán. 😀

madchief: Cooler Master Hyper TX2
0
0
0
0
no avatar
balint435 ez nekem meg nem hangzik túl jól,majd másik hűtővel megküldöm😃
0
0
0
0
Devis avatar
ez engem is érdekelne
0
0
0
0
madchief avatar
tudtok mondani 1 olyan hűtőt amivel 1 Intel dual core e6500 2.93Ghz-t fel lehet tuningolni 4Ghz-ra ha lehet 10.000 alatt.
0
0
0
0
balint435 avatar
télen és összel meg hidegebb napokon: kirakod az udvarra a zsinorokat meg bevezeted az ablakon. én is ezt csinálom viccen kívül.
nyáron meg leveszem a burkolatot (3 oldalas)
és 2 ventit odateszek.
ha 1 oldalas a burkolat akk is elég a 2 venti csak ugy rakd hogy mind kettö kicsit oldalasan és egy irányba fujják a gépet.
😀
0
0
0
0
no avatar
Igen az rendesen rajta van. Próbáljam esetleg fesz emeléssel? Alap fesz: 1,3250 V
0
0
0
0
Osynho avatar
Biztos, hogy rendesen rajta van a cooler? Az én B45-ömet egy TX2 simán hűti, de a TX3, Arctic Freezer 7 pro is jó. Többért CM 212+, vagy pl Arctic Freezer Extreme. Nekem most a Scythe Ninja 3 tetszik nagyon, az még passzívan is állat, + iszonyat jól néz ki 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! AMD phenom II X2 @ 3,2Ghz procim 4 magosítottam minden rendben is volt vele,csak túl melegszik felmegy terhelés alatt 70 fokra és van hogy kék halál is jelentkezik.DVD Film rippelés és játék közben.Szeretnék segítséget kérni hogy melyik fajta proci hűtőt ajánlanátok hogy ne melegedjen ennyire fel.
Köszönöm!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
első ventillátor befelé szívja kintről a levegőt! Hátsó ventik kifelé fújják a hideget alsó ventilátor befelé szívjon oldalsó veint befelé szívjon felső ventik kifelé!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok az optimális hütés érdekében,hogyan rendezzem el a ventilátorimat a gépházon belül.x.d?
A fényképet ne nézétek a profilomban a gépház belselyéről mert azóta változtak odaben a dolgok majd csinálo kúj képet valamikór de addig is itt van egy általam készitett kép a ventilátorok irányáról és elrendezéséről
http://kepmegosztas.com/kepek/136/
0
0
0
0
lsklsk avatar
A gépem játék közben, ha minden fullon van, 1 ventivel, akkor fogyaszt 165 W-ot 😀 Energiatakarékos kis gépezetet sikerült összepakolnom, így bírja szépen. szóval így kb. 180W körül kajálhat...
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
lsklsk írta:
Én úgy oldottam meg a hűtésemet a CoolerMaster 430 házban, hogy:
12 centis venti- előről- befelé
12 centis venti- oldalról- befelé
12 centis venti-hátul-kifelé
plusz egy Cooler Master Hyper TX3 processzorhűtő, ami a venti elhelyezés miatt rendszerhűtőnek is jó.

Ha lesz rá pénzem-most nincs erre-, akkor bővül a téma egy Nexus DiskTwin hűtéssel is hdd-re. ennyi 😀


A táp elbírja? Mennyit eszik a gép? Nem mérted?
0
0
0
0
lsklsk avatar
Én úgy oldottam meg a hűtésemet a CoolerMaster 430 házban, hogy:
12 centis venti- előről- befelé
12 centis venti- oldalról- befelé
12 centis venti-hátul-kifelé
plusz egy Cooler Master Hyper TX3 processzorhűtő, ami a venti elhelyezés miatt rendszerhűtőnek is jó.

Ha lesz rá pénzem-most nincs erre-, akkor bővül a téma egy Nexus DiskTwin hűtéssel is hdd-re. ennyi 😀
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
madchief írta:
az jó akkor lehet elmegyek a procival 3.5ghz-ig 😃
és csak úgy kérdezem mi volt rosszul beállítva/mit kellett át állítani?😀


nem volt bekapcsolva a thermal monitor (ha magas a hőmérséklet visszavesz az órajelből)
és a legfontossabb, hogy a C-state tech ki volt kapcsolva tehát a processzornak minden egyes része mindig (még ha nem is kellett használni) be volt kapcsolva és működött. Mind a 4 mag, stb...
0
0
0
0
madchief avatar
az jó akkor lehet elmegyek a procival 3.5ghz-ig 😃
és csak úgy kérdezem mi volt rosszul beállítva/mit kellett át állítani?😀
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
madchief nekem 6 hónapig rosszul volt beállítva a bios és idleben volt 60fokos. volt hogy 2 hetet ment restart nélkül. 2 héttel ezelőtt sikerült beállítani, hogy jó legyen. idleben már 35-40fokos, terhelésnél meg 60. eddig még semmi baja sincs.
0
0
0
0
sunny474 avatar
nem...az teljesen optimális
0
0
0
0
madchief avatar
53 C max terhelésen sok?
0
0
0
0
tibor560sec avatar
twoKgames írta:
tibor560sec írta:
twoKgames írta:
nem tudjátok, hogy mi baja lehet a procimnak?
mert játék közben 85-90 °C fokra is felmelegszik...intel celeron D335
sokan mondták, hogy csoda, hogy nem égett még szét...normál állapotban 65-70 fokos, nem húztam rajta semmit
nekem 2 ventilátorom van a gépben, az egyik a videokártyán a másik a gépház oldalán, nem kéne, hogy valami hűtse a procit is?


Én jelenleg egy Intel Pentium 4 530 tesztelgetek ... 😎
Hát az is felforr rendesen játszódás közben ...
Szerintem próbáld meg az újrapasztázást és a takarítást (hűtőbordákat domestosos szappanos vízzel mosd el és ha illeszted össze rakj rá egyenletesen pasztát)
Bár lehet , hogy a végét járja a processzorod , de egy 70 fok Intel ref hűtővel az természetes ...


holnap kipucolom 😃


Hát attól függően , hogy milyen házad van (hermetikusan lezárt😆😉
Egészséges dolog 2-3 havonta szét kapni és megpucolni alaposan .
Legalábbis én takarítgatom ilyen időközönként !
0
0
0
0
twoKgames avatar
tibor560sec írta:
twoKgames írta:
nem tudjátok, hogy mi baja lehet a procimnak?
mert játék közben 85-90 °C fokra is felmelegszik...intel celeron D335
sokan mondták, hogy csoda, hogy nem égett még szét...normál állapotban 65-70 fokos, nem húztam rajta semmit
nekem 2 ventilátorom van a gépben, az egyik a videokártyán a másik a gépház oldalán, nem kéne, hogy valami hűtse a procit is?


Én jelenleg egy Intel Pentium 4 530 tesztelgetek ... 😎
Hát az is felforr rendesen játszódás közben ...
Szerintem próbáld meg az újrapasztázást és a takarítást (hűtőbordákat domestosos szappanos vízzel mosd el és ha illeszted össze rakj rá egyenletesen pasztát)
Bár lehet , hogy a végét járja a processzorod , de egy 70 fok Intel ref hűtővel az természetes ...


holnap kipucolom 😃
0
0
0
0
tibor560sec avatar
twoKgames írta:
nem tudjátok, hogy mi baja lehet a procimnak?
mert játék közben 85-90 °C fokra is felmelegszik...intel celeron D335
sokan mondták, hogy csoda, hogy nem égett még szét...normál állapotban 65-70 fokos, nem húztam rajta semmit
nekem 2 ventilátorom van a gépben, az egyik a videokártyán a másik a gépház oldalán, nem kéne, hogy valami hűtse a procit is?


Én jelenleg egy Intel Pentium 4 530 tesztelgetek ... 😎
Hát az is felforr rendesen játszódás közben ...
Szerintem próbáld meg az újrapasztázást és a takarítást (hűtőbordákat domestosos szappanos vízzel mosd el és ha illeszted össze rakj rá egyenletesen pasztát)
Bár lehet , hogy a végét járja a processzorod , de egy 70 fok Intel ref hűtővel az természetes ...
0
0
0
0
twoKgames avatar
nem tudjátok, hogy mi baja lehet a procimnak?
mert játék közben 85-90 °C fokra is felmelegszik...intel celeron D335
sokan mondták, hogy csoda, hogy nem égett még szét...normál állapotban 65-70 fokos, nem húztam rajta semmit
nekem 2 ventilátorom van a gépben, az egyik a videokártyán a másik a gépház oldalán, nem kéne, hogy valami hűtse a procit is?
0
0
0
0
tomtiraz avatar
berki_zsolt írta:
tomtiraz: Légy szíves, ne írj dupla hozzászólást, használd a Szerkesztés gombot! Köszönöm!




Rendben, bocs!
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
tomtiraz: Légy szíves, ne írj dupla hozzászólást, használd a Szerkesztés gombot! Köszönöm!
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Köszönöm, tehát nem ott kell keresnem a hibát.

medal of honor 2010 alatt a hőfokok:
alaplap36
cpu1 51
cpu2 52
mcp 67
aux 55
gpu 35
hdd 31
0
0
0
0
tomtiraz avatar
Sziasztok remélem tudtok tanácsot adni.
A gondom, hogy bizonyos játékoknál eredeti, tört vegyesen, egy negyedóra játék után egyszerűen lefagy a gép. Ez abban nyilvánul meg, hogy a monitor no signál,a gép még megy legalábbis a ventik meg elől a ledek, de a op rendszer már nem jön be csak a restart segít.(játék amin jön a hiba:nfs hot pursuit 2010 tört,medal of honor 2010 eredeti, black site eredeti, james bond bloodstone tört. Amin nem: crysis, call of duty black ops,bioshcock 2,battlefield bad company2.
A gép adatai:asus m2n x plus,amd athlon 64x2 4800+2500 MHz2 giga ram, ati 4670 512 MHz, Chieftec arena 405w.
A hőfokot everestel néztem:
Alaplap 33 °C (91 °F)
1. CPU / 1. mag 32 °C (90 °F)
1. CPU / 2. mag 33 °C (91 °F)
MCP 62 °C (144 °F)
Aux 33 °C (91 °F)
GPU dióda (DispIO) 31 °C (88 °F)
GPU dióda (MemIO) 30 °C (86 °F)
SAMSUNG HD200HJ 28 °C (82 °F)
Hűtőventilátorok
CPU 2206 RPM
GPU 15%
Feszültség értékek
CPU mag 1.12 V
+3.3 V 3.30 V
+12 V 12.54 V
VBAT telep 3.06 V
20 perc Stabilitásteszt közben:
Alaplap 34 °C (93 °F)
1. CPU / 1. mag 56
1. CPU / 2. mag 58
MCP:66
AUX:52
SAMSUNG HD200HJ 32

Igazából az MCP ami magas ha jól gondolom, mire jó az? Tegyek elé egy ventit?
Egyszer ennyi, talán valakinek van valami ötlete.
Előre is kösz!
0
0
0
0
FBalint avatar
Üdv, szerintetek ez jó lesz a laptopomra hűtőnek?
Thermaltake T3000 R14AN01

Vagy ha nem, akkor milyet szerezzek? A proci már most is 93 fok :/
0
0
0
0
akos328 avatar
kvio1 írta:
Sziasztok! Milyen chipset hűtőt vegyek rá? Tudtok ajánlani ami jó?Nem tudom milyet vegyek. Egyébként már 115-öt ír ki az alaplapra. Ez egyre többet ír.


Egy rendszerhűtő ventilátor is megteszi, am milyen időközönként takarítod a géped, mert lehetséges egy kis por, ami növelheti a hőmérsékletet.
0
0
0
0
no avatar
Vidd el a Benzinkutra és nyomasd ki nagynyomásu kompresszorral 😆
Nekem bevált a 60fokos CPU bol lett 23 😆 😆 😆
0
0
0
0
MaliDual avatar
nekem miért nem mutatja az everest az alaplapi hőmérsékletet? az előző lapnál mutatta. és a ramokra mivel tudom ráragasztani a ramsünöket?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
szerintem csak szimplán érzékelő hibás, 115 fokon nem hiszem hogy egyáltalán működne....
0
0
0
0
kvio1 avatar
Sziasztok! Milyen chipset hűtőt vegyek rá? Tudtok ajánlani ami jó?Nem tudom milyet vegyek. Egyébként már 115-öt ír ki az alaplapra. Ez egyre többet ír.
0
0
0
0
MaliDual avatar
úú akkor rosszúl pasztáztam le a procit mert ezelőtt nem ment ki 60 ig😃 vagy csak a régi alaplap mutatta rosszúl😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
amd-t nem tudom de a jobb intelek 80 fokon hosszú évekig lazán elmennek!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
MaliDual írta:
hány fokig mehet ki a proci? amennyi még tűrhető?


processzor függő, de 60 fok fölé nem nagyon ajánlatos engedni főleg nem tartósan.
0
0
0
0
MaliDual avatar
hány fokig mehet ki a proci? amennyi még tűrhető?
0
0
0
0
akos328 avatar
ha más problémát nem vettél észre, akkor az nem nagy gond, különben is az a pár chip nem termel akkora hőt
0
0
0
0
kvio1 avatar
Sziasztok! Megnéztem a hűtő bordát és nem olyan meleg főleg nem 100 fok. A közelébe sincs. Egy ismerősöm is megnézte ő azt mondta h szerinte alaplap hibás.
0
0
0
0
akos328 avatar
igen ne lázmérőt, hanem sima hőmérőt, a bordázat mellé , ne rá, mert ha mégis elérné a 100 fokot😀 akkor gondok lennének.
Pár milliméterrel mellé.
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
a chipset bordájához, vagy annak közelébe tedd, a hőmérő mind1 milyen, csak viszonylag nagy tartományon tudjon mérni(szal pl a lázmérő nem jó)
0
0
0
0
kvio1 avatar
Már bele nyúltam a gépbe és nem éreztem semmi olyan nagy meleget a gépen. A hőmérőt hová tegyem a gépen belül? Milyen hőmérőt rakjak oda?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
tök mind1, az az érzékelő behalt, mert ez extrém hőmérséklet, ilyent direkt tudnék csak előállítani
0
0
0
0
no avatar
Am meg kell paszta jobb fajta hűtő és 1 szellőző ház v leveszed az oldalát és nagy valószínűséggel nm fog tűl melegedni! 😃
0
0
0
0
akos328 avatar
😃 akár az is 1 megoldás, de hőmérővel is megmérheti a környezetét
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
egyszerű teszt, ház oldalát le, ujjadat odanyomod, ha odasül, akkor van gáz...
0
0
0
0
akos328 avatar
😆 én nem azt mondtam hogy olvad, csak egy nyelvbotlás volt😀
De 100 fokon eléggé megpuhul a műanyag, de most nem aza lényeg már megint mit mondtam, hanem 1xűen nem lehet 100 fok az alaplap
0
0
0
0
Cooley avatar
akos: Ne kezd megint a hülyeségedet légyszíves. Még ha 100 fok is lenne a gépben, miért olvadna meg a műanyag, pláne egy ventilátor? 100fokon nem olvad a műanyag, ráadásul a ventilátor körül a légmozgás miatt sokkal alacsonyabb a hőmérséklet. És ne kezdj el okoskodni, és bizonygatni, hogy te jobb vagy fizikából, mert előre szólok, hogy nincs igazad. Ja és ha 100 fokos a chipszett, azzal akkor sem érintkezik még csak 100fok környékén olvadó anyaggal sem. És mire 2 centit halad az a meleg levegő már fele akkora hőmérséklete sincs...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát igen azt azért érzi😆 Amikor tuningoltam a processzoromat dőlt a gépből a forróság!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció