Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
akos328 avatar
100 fok az 100 fok😃 ha beteszi a kezét akkor is érezni
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Dehogy lehetne érezni nem úgy megy az hogy 100 fokos az alaplap akkor már az egész felülete az csak egy kis része olyan meleg ja és 100 fokon a műanyagok még lazán szilárdak és amúgy se lehet 100 fokos a levegő mert a kis 100 fokos rész nem bírná akkorára felfűteni!
0
0
0
0
akos328 avatar
100 fokot a gépházon is éreznéd, és a műanyagok is megolvadnának, PL: a ventillátorok lapátjai, illetve a keret, vagy legalább is elég képlékennyé válnának, sőt 1-2 dióda is felforrna. Ez kizárt hogy ennyi legyen a tényleges hőmérséklete.
Szedd le a gép oldalát és dugd be a kezed, vagy még 1 jó megoldás, a ház oldalához állíts 1 hőmérőt, és tedd vissza ház oldalát, majd kb 10 perc terhelés mellett nézd meg.
0
0
0
0
kvio1 avatar
sziasztok! most meg már 106 fokot ír az érzékelő az alaplapra, akkor biztos hogy nem jó mér mert tegnap még 100 fokot írt ki.össze vissza mér.
Mező Érték:
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa ITE IT8712F v7+ (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)
Burkolatba behatolás történt Igen

Hőmérsékletek
Alaplap 106 °C (223 °F)
1. CPU / 1. mag 16 °C (61 °F)
1. CPU / 2. mag 16 °C (61 °F)
1. CPU / 3. mag 16 °C (61 °F)
Aux 28 °C (82 °F)
GPU dióda 30 °C (86 °F)
SAMSUNG HD502HJ 26 °C (79 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 3293 RPM
GPU 52%

Feszültség értékek
CPU mag 0.98 V
+3.3 V 3.31 V
+12 V 12.54 V
VBAT telep 3.31 V
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Szerintem nézd meg a chipseten lévő passziv hűtőbordát nem e lazult le vagy vegyél rá Cooleres chiphűtőt. Mert az az érték nagyon magas. Itt az én alaplapom adata:

Mező Érték
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa Winbond W83667HG (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (ATI-Diode)
Burkolatba behatolás történt Nem

Hőmérsékletek
Alaplap 26 °C (79 °F)
CPU 32 °C (90 °F)
1. CPU / 1. mag 40 °C (104 °F)
1. CPU / 2. mag 30 °C (86 °F)
1. CPU / 3. mag 39 °C (102 °F)
1. CPU / 4. mag 39 °C (102 °F)
Aux 15 °C (59 °F)
GPU dióda (DispIO) 34 °C (93 °F)
GPU dióda (MemIO) 33 °C (91 °F)
SAMSUNG HD160JJ 32 °C (90 °F)
SAMSUNG HD502HI 20 °C (68 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 2377 RPM
Burkolat 1188 RPM
GPU 30%

Feszültség értékek
CPU mag 0.98 V
Aux 3.49 V
+3.3 V 3.34 V
+5 V 5.56 V
+12 V 12.71 V
+5 V készenléti 5.12 V
VBAT telep 2.08 V
0
0
0
0
roberto888 avatar
Hát az érzékelő az a chipbe van beépítve azt alígha veszel újat!😆 Viszont vehetsz kézi mérőeszközt, csak berakod a diódát a borda és a chip közé, és leméred mennyit mutat!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Ha az a 92 fok stabil érték vagyis egy fokot sem mozdul akkor az olvasás hiba s ignoráld. 😀
0
0
0
0
kvio1 avatar
Hát lehet h nem jól mér. Az Everest Ultimate is 90 fokot ír. De még néhány héttel ezelőtt még olyan 60 fok körül volt a hőmérséklete. Majd egyre többet mutatott.
Érzékelő tulajdonságai:
Érzékelő típusa ITE IT8712F v7+ (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)
Burkolatba behatolás történt Igen

Hőmérsékletek
Alaplap 92 °C (198 °F)
1. CPU / 1. mag 20 °C (68 °F)
1. CPU / 2. mag 20 °C (68 °F)
1. CPU / 3. mag 20 °C (68 °F)
Aux 32 °C (90 °F)
GPU dióda 36 °C (97 °F)
SAMSUNG HD502HJ 31 °C (88 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 3261 RPM
GPU 52%

Feszültség értékek
CPU mag 0.98 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 4.92 V
+12 V 12.54 V
+5 V készenléti 4.92 V
VBAT telep 3.31 V
ezt mutatja az everest! a többi normál hőmérsékletű. Az alaplap meg nem tudom h miért ennyi. Lehet h az érzékelő nem jó. egy új érzékelő mennyi? lehet h veszek és megnézem avval.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
Szerintem is normál értéken belül van az 90 fok, és gondolom nem a PWM -nek van ekkora hője, mert akkor már rég elszált volna a deszka 😆 😂 szóval szerintem, max annyi a baja, hogy félre mér, vagy nincs is baja 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
Ha az aux hőmérséklete 90fok, akkor még bőven a normális értéken belül van! 😀 Az én régi gépem alaplapjának aux hőmérséklete 120 fok volt... Mondjuk ha az északi híd hőmérséklete 90 fok az már tényleg nem normális, szóval egy kicsit szerintem pontosíts kvio1!
0
0
0
0
thug85 avatar
Ha hibásan mér, akkor más programokkal is magas értéket mutathat! De én kizártnak tartom, hogy a lap ennyire melegedjen! De tesztelheted is, tedd be a kezed! Ilyen hőmérsékletnél sugárzani kell belőle a hőnek!
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
kvio1 írta:
Sziasztok! Nekem az alaplapom 90 fokos! A többi alkatrész normális hőmérsékletű. Ez miért van és mit lehet vele kezdeni?


Probalj ki tobb fele progit, ami erzekeli a homersekletet, mert ez az adat hamis szerintem, nem hinnem, h 90 fokon meg nem kezdene langra kapni benne minden, szepen lassan. 😂 A procinak es a VGA-anak is regen vege lenne, RAM-okrol nem is beszelve....lehet, h maga az alaplapi erzekelo rossz, ha a BIOS is ilyen zoldseget mutat neked.
0
0
0
0
kvio1 avatar
Sziasztok! Nekem az alaplapom 90 fokos! A többi alkatrész normális hőmérsékletű. Ez miért van és mit lehet vele kezdeni?
0
0
0
0
akos328 avatar
hát visz 1 biciklit és generálja az áramot😀 közbe meg tolja a Crysist😆
0
0
0
0
akos328 avatar
Igen pl.: az Antarktiszon nem fog túlhevülni, de sztem áramot se fog találni
0
0
0
0
Hitoshi avatar
vagy hidegebb éghajlatra költözik, akinek nem tetszik a nyár 😊
0
0
0
0
akos328 avatar
Láttam már többen is írták a gépház oldalát, igen ez nekem is beszokott jönni a nagy nyári melegben 😆.
Amúgy Cooler master v10es hűtő, pasta, és a gép oldalát le kell szedni, és egy is ventilátort kell tenni oda akkor tartósan 30-40 fokra lelehet vinni.
illetve kerüljük azt hogy nagyon közel a fal elé teszed, mert akkor nem tud távozni a meleg a tápból.
0
0
0
0
no avatar
Kb. 1 hónapja cseréltem le a házamat, eddig valami ősrégi Fujitsu volt, ott a processzoromnál nem volt ritka a 70 fok, most az új házban, egy 8 cm-es ventillátorral a végében sem megy 49 fok föle. Szerintem egy jól szellőző házzal megoldható az alkatrészek hűtése, na persze nem hardcore pc-ről beszélek, hanem inkább olyan középkategóriát képviselő masinákra. 😉
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
twoKgames írta:
oszt társam gépe elégett, mert 1x annyira felmelegedett a procija 😆DDDDD
pedig 200K s gép volt 😃
aztán a hülye gyerek elkezdte vízzel eloltani


Es nem kapott sokkot ??? Az aramtol... 😆 😜
0
0
0
0
planbmokus avatar
A múltkor szerletem egy asrock alaplap-intel celeron procis gépet, amire kábelkötegelővel volt felrakva a procihűtő....
Elég közel álltam az infarktushoz.....
0
0
0
0
twoKgames avatar
jah, mert okoskodott, hogy ő összetudja szerelni meg minden 😆
0
0
0
0
Cooltib avatar
Vannak még emberszabásúak. 😆
0
0
0
0
CoDWaW31 avatar
Ennyit a sazktudásáról😃😆
0
0
0
0
twoKgames avatar
oszt társam gépe elégett, mert 1x annyira felmelegedett a procija 😆DDDDD
pedig 200K s gép volt 😃
aztán a hülye gyerek elkezdte vízzel eloltani
0
0
0
0
Cooltib avatar
Nekem se kell + hűtés mert pl. a procim úgy hogy 2800-ról 3200-re lett húzva a legmagasabb hőmérséklet 49 celsius volt a magok hőmérséklete pedig 37-38 fok. a VGA pdig alapon 52-55. Terhelése még nem néztem de 100 celsius fokig jók a VGA-ák. 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Az én gépem már így is túl hűvös szóval az a +4-5 fok nem számít nekem
0
0
0
0
Cooltib avatar
Kmisi99 írta:
Azért a nagy venti nem mindig halkabb engem a 700rpm en pörgő 20cmes venti hangja idegesít ezért is veszek fordulatszám szabályzót


😃 Értelem szerű ha ugyan azon a fordulaton pörög mint a kicsi akkor persze hogy hangosabb de mivel nagyobbak a lapátok így lassabb fordulaton ugyan azt a légmennyiséget szállítja mint a kicsi ezért halkabb. Nekem van egy 25-ös a házam oldalában és még csak nem is hallom. persze nekem van gyárilag a házban fordulat szám szabályzó. De ha valakinek túlmelegszik a gépe akkor nem hiszem hogy a hangja a fő szempont. 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Azért a nagy venti nem mindig halkabb engem a 700rpm en pörgő 20cmes venti hangja idegesít ezért is veszek fordulatszám szabályzót
0
0
0
0
Cooltib avatar
Sok ház úgy van kialakítva (nem mindegyik) hogy hátulra 8 illetve 12 cm-es ventit lehet rakni. A ház elejébe fújó (befelé fúj) a ház hátuljába pedig szívó (a házból kifelé szívót) kell berakni hogy átjárja a levegő. 2 venti nem kerül sokba. Érdemes minél nagyobbat venni, ami persze bele fér mert minél nagyobb annál csöndesebb + annál több levegőt mozgat át. Ahhoz hogy ez meglegyen a ház oldalának fent kell lenni vagy a elszívó venti értelmét veszti. A ház oldalába még lehet 1 befújó ventit rakni. Dekopir fűrésszel olyan nagy lyukat lehet vágni amilyet csak kell. vannak dizájnos hűtő takaró rácsok. A lyukat a ventivel érdemes olyan helyre rakni ami szembe van a nagyon melegedő alkatrésszel.
Remélem segítettem.
0
0
0
0
Lizard avatar
jajám, jól mondja Thug! ha van egy jó szellőző házad az már hatalmas nagy segítség a többi alkatrész számára is!
0
0
0
0
thug85 avatar
Szerintem a jó hűtésnek, a tökéletesen szellőző ház a kulcsa.
Nekem gyári hűtővel sem melegszik a húzott procim 56-fok fölé terhelés alatt.
0
0
0
0
planbmokus avatar
Szerintem egy jó ház meg egy jó procihűtő kérdése az egész....
0
0
0
0
no avatar
jah kiviszed télen kirakod letakaród aztán ugy hozod be a gépet,hogy hideginditoval indul csak el! xD XD XD
0
0
0
0
no avatar
Nah, akkor még hidegebb 😃
Jah és még 1 tipp 😃 Vidd ki a garázsba vagy erkélyre a gépet és hagyd nyitva a garázs ajtót vagy a erkélyajtót és használd szabad levegőn a gépet (ez általába télen sokat számít!! 😆😉
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Gabo írta:
1. Veszel 1 Faxa proci hűtőt 😆
2. Veszel 1 Faxa VGA hűtőt 😆
3. Veszel a gép oldalára 1 Faxa hűtőt 😆
4. Veszel a gép hátuljára 1 Faxa hűtőt 😆
5. Veszel a HDD-nek 1 Faxa Hűtőt
6. Veszel a RAM-okra is 1 Faxa hűtőt

Szerintem ennyi elég, és szerintem nem lesz meleg a gép 😆


Nekem a hazikom elejen is van ! 😆
0
0
0
0
no avatar
1. Veszel 1 Faxa proci hűtőt 😆
2. Veszel 1 Faxa VGA hűtőt 😆
3. Veszel a gép oldalára 1 Faxa hűtőt 😆
4. Veszel a gép hátuljára 1 Faxa hűtőt 😆
5. Veszel a HDD-nek 1 Faxa Hűtőt
6. Veszel a RAM-okra is 1 Faxa hűtőt

Szerintem ennyi elég, és szerintem nem lesz meleg a gép 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Annak nagyon jó szellőzésű ház kell, hogy az alaplapod hűvös legyen! ja és az is számít, h. milyen a lapod kialakítása..
0
0
0
0
no avatar
az segitene nekem az alaplapom huteseben ha vettem egy coolert es raraktam a gepre?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Szerintem ami a gt260-osdra jó lenne, és jobb mint a gyári, azt ebben az árkategóriában nem találsz! De viszont találtam egy ütőset: Zalman VF1000 Cu-lenne!
Íme a Technikai info:http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=276
https://www.quietpc.com/files/images/products/vf1000-led-large.jpg
És ez kb 11000 Ft-ba kerül...
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
valaki tudna ajánlani 1 jó VGA hűtőt ami rámegy az én karimra, és max 6-7ezer?
0
0
0
0
aknakukac avatar
sagesz93 írta:
prociknál a max 75fok körül van.
vga-nál van 105 és 120 fok.


Ez igaz,de ha biztonságban akarom tudni a procimat és a videokártyámat akkor ha felmelegszik a proc. 70fok fölé, a vid.kari meg 90fok fölé askkor inkább intézkedem mint ,hogy inkább azt mondjam magamban(de hát ez még nem a kritikus pont)...
0
0
0
0
Hitoshi avatar
na most már ide felteszem hátha kapok választ.Feltettem a shiftet,utána elindítom játszok vele,full grafika minden oké.másnap játszok másik játékkal aztán a shiftel,de mikor betölt az elején a shift utána lefagy se kép se hang se semmi.jó úgy voltam vele majd meglátjuk.másnap elsőnek a shiftet indítom el,és elindult betöltött semmi zavar,anomália minden normális,és innentől kezdtem picit furcsállani a dolgot.ha elsőnek (mikor bekapcsolom a gépet) a shitet indítom el akkor nem fagy le,de ha másodjára indítom el pl.: elsőnek cod6 utána shift,akkor lefagy.nem tudom mi baja,ki poroltam,új driver,de ez a furcsaság még mindig megvan.szal nem az a baj h egyáltalán nem megy csak az h ha elsőnek nem azzal akarok játszani akkor már nem is tudok csak ha kikapcsolom a gépet,és utána 😕
0
0
0
0
sagesz93 avatar
prociknál a max 75fok körül van.
vga-nál van 105 és 120 fok.
0
0
0
0
dave500 avatar
gyenesmartin: Megin hülyeséget beszélsz. 120° azonnal leálna a gép, és kb 1 óra alatt tönkre menne a cpu. Rohadt érdekes hűtőd lehet, gondolom olyan poros mint a fos... talán ki kéne pucolni mert így nincs sok hátra, am meg ha ilyen meleg lenne addig venné vissza a feszkót amíg le nem hűl. Ez általában 85° bekapcsol!
0
0
0
0
kakas avatar
vegyél külön-külön mindegyik alkatrésznek hütőt pl: vga hütő,jobb proci hütő,ram hütő,hdd hütő és akkor már nem is lesz probléma
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Utánanéztem, de azt a hűtőt én semmibe nem nézem.. Egy kis alap gyenge ratyi..... Annál már a gyári hűtőm is jobb lenne...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
berki_zsolt írta:
Mennyibe kerül? Mert ez 9300 volt és terhelten, 25%O.C. val is csak 45 fok körül van a hőmérséklet???
Kb 5000ft-ba.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Mennyibe kerül? Mert ez 9300 volt és terhelten, 25%O.C. val is csak 45 fok körül van a hőmérséklet???
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Nekem a gigabyte v-power jobban tetszik.Amúgy nálam a processzoromnak van mindig láza 60 fok felett terhelés nélkül.Terheléssel akár120 fok is lehet.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció