Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Core2 avatar
ugyan azt mondtam, csak másképp fogalmaztam meg...én egyből a hőtermelésre léptem 😀
0
0
0
0
xCube avatar
Core2 írta:
Az újabb csipeknek épp az lenne a lényege, hogy minél nagyobb teljesítmény mellett, minél kisebb hőt termeljen


Nem ez az elsődleges, inkább az, hogy minél nagyobb teljesítményre minél kevesebb fogyasztás jusson, a hőtermelés már ezek következménye, amit a redundancia csökkentésével valamelyest tudnak szabályozni. Ezért is emelkedik a küszöb, egyre több a tranzisztor egyre kisebb helyen, egyértelmű, hogy növekszik a fogyasztás és a hőtermelés is a teljesítmény mellett. Nem véletlen, hogy az i5 -ös és i7 -es procik még kellemesen működnek 80°C -on, míg az ugyancsak 45nm -es Wolfdale Core 2 -esek már károsodnak ilyen melegen.
0
0
0
0
Core2 avatar
Az újabb csipeknek épp az lenne a lényege, hogy minél nagyobb teljesítmény mellett, minél kisebb hőt termeljen
0
0
0
0
xCube avatar
Core2 írta:
thug85 írta:
Az normális, hogy a videokártyám 2 óra terhelés után (Shift) 68 fokon van, de a ventije nem pörög csak 33%-ot? Kb.1300-at megy, de nem nagyon akar jobban hűteni. Lehetséges, hogy ez az optimális neki?


Hát...lévén, hogy Vapor-X hűtés van rajta, így nem normális. Vidd fennebb a fordulatot. így egy idő után tönkre is mehet.


Áhh, dehogy is. A 70°C nem olyan vészes, hogy csökkenne tőle a kártya élettartama. Az újabb chipeket amúgy is eleve magasabb hőmésrékleten való üzemelésre tervezték, akkor lenne gond ha folyamatosan 100°C fölött lenne.
0
0
0
0
xCube avatar
kocka írta:
GTS 250 elég a gépem többi adata?Ki birja hajtani.


Ha tuningolsz a procin, akkor kihajtja. Húzd fel olyan 3GHz -ig legalább. Az alaplapod pontosan milyen tipus?
0
0
0
0
thug85 avatar
Ja te 9500GT-ről beszélsz. Azt nem tudom annak mennyi a terheléses hőmérséklete.
De nem is lehet egy napon említeni egy 4850-el! Nekem az alap állapotban 32 fokon megy.
0
0
0
0
kocka avatar
GTS 250 elég a gépem többi adata?Ki birja hajtani.
0
0
0
0
Core2 avatar
csakhogy a 9500 GT teljesítménye nem egy HD4850-el talál 😀
Minél nagyobb teljesítmény, annál több hő
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
én nemtúlozok régebben sose ment fel a 9500gt-m 40 fok fölé, csak már kiszáradt a hűtőpaszta de még ígyse ér el 45fokot.
0
0
0
0
thug85 avatar
"Ha az enyém felmegy 40 fok fölé már szervizbe visszük."
Na azért ennyire nem kell túlozni.
Az enyém akármit csinálok vele akkor sem éri el a 80 fokot. Mint már mondtam 70 felé nem megy, mert nem engedi a hűtés. De akkor is csak max 40%-on dolgozik. Azt mondták, ennek ez a normális. Azért nem pörög többet, mert nincs rá szüksége.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
vollt nekemis 4850-esem referencia hűtővel nagyon gyenge vollt.De még ezzel sem ért el 80fokot még ha a vanti 40%-on vollt.
0
0
0
0
Core2 avatar
Lehetséges, hogy az ilyen nagyteljesítményű kártyáknál ennyi...főleg terhelés alatt
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
60-70 fok?Nemsok egy kicsit?Ha az enyém felmegy 40 fok fölé már szervízba visszük.
0
0
0
0
Everybody avatar
thug85 írta:
Core2 írta:
thug85 írta:
Az normális, hogy a videokártyám 2 óra terhelés után (Shift) 68 fokon van, de a ventije nem pörög csak 33%-ot? Kb.1300-at megy, de nem nagyon akar jobban hűteni. Lehetséges, hogy ez az optimális neki?


Hát...lévén, hogy Vapor-X hűtés van rajta, így nem normális. Vidd fennebb a fordulatot. így egy idő után tönkre is mehet.

Csináltam egy tesztet, teljes terhelés alatt nyomattam 2 órán keresztül. 70 fok felé nem megy a hőmérséklet, mert akkor kezd el dolgozni jobban a hűtő. Olyankor feljebb megy a fordulatszám, de akkor is csak 40%-on dolgozik. Az a baj, hogy nincs viszonyítási alapom, mert nem tudom más Vapor-X-es kártyája hogyan viselkedik.
Állítsam fix 50%-ra a hűtést?


Én az ati tray tools nevű programot használom, abban be lehet állítani, hogy hány fokon mennyivel pörögjön. Eddig ugyanis mindegy hány fokos volt a GPU, mindig 28%on ment a venti.
0
0
0
0
thug85 avatar
Az enyém ugyan így viselkedik, nekem is 4850-em van. Akkor nem egyedi eset. Ezt szerettem volna tudni. Kösz az infót mindenkinek!
0
0
0
0
wnorbert85 avatar
Nekem Vapor X-es Hd4850 van. Terhelés alatt 65-70 fok, a venti 30% fölé nem megy. Szerintem ez a normális.
0
0
0
0
kocka avatar
GTS 250 elég a gépem többi adata?
0
0
0
0
thug85 avatar

Azt fúrcsáltam, hogy 70 fokig nem nagyon foglalkozik a kártya azzal, hogy ő melegszik, csak akkor kezd el aktivizálódni. De viszont 70 felé nem megy. Teszteltem, még húztam is a kártyát, hogy figyeljem a hűtést, de akkor sem ment 70 felé. Ezért gondoltam, hogy akkor ez optimális neki, mert akkor hamarabb bekapcsolna. De szerintem nem szar ez a Vapor-X, mert 33%-os teljesítmény elég neki ahhoz, hogy 70 alatt tartsa a kártyát.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
az enyém még 100%-os is halk.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
thug85 írta:
Core2 írta:
thug85 írta:
Az normális, hogy a videokártyám 2 óra terhelés után (Shift) 68 fokon van, de a ventije nem pörög csak 33%-ot? Kb.1300-at megy, de nem nagyon akar jobban hűteni. Lehetséges, hogy ez az optimális neki?


Hát...lévén, hogy Vapor-X hűtés van rajta, így nem normális. Vidd fennebb a fordulatot. így egy idő után tönkre is mehet.

Csináltam egy tesztet, teljes terhelés alatt nyomattam 2 órán keresztül. 70 fok felé nem megy a hőmérséklet, mert akkor kezd el dolgozni jobban a hűtő. Olyankor feljebb megy a fordulatszám, de akkor is csak 40%-on dolgozik. Az a baj, hogy nincs viszonyítási alapom, mert nem tudom más Vapor-X-es kártyája hogyan viselkedik.
Állítsam fix 50%-ra a hűtést?



nekem a vapor-x es kártyám 50% os fix teljesítményen van a venti és így játék alatt max 55 fok igaz a gépház is besegít nem a legjobb többet vártam a vapor-x től de jó szerintem húzd feljebb egy kicsit a venti teljesítményét
50% on nem olyan hangos viszont az hogy vapor-x= halk hát nem tudom 100% on olyan a hangja mint egy porszívónak
0
0
0
0
Core2 avatar
A GTS250 jobb, mert újabb...bár én más forgalmazót választanék, pl ASUS, XFX, MSI
0
0
0
0
kocka avatar
Helo!
Mi a véleményetek 1 Gainward GTS250,512,ddr3,256bit vgarol?Vagy Gainward 9600gt,512,ddr3,256bit.Melyiket érdemes megvenni a komfigomhoz.😊
0
0
0
0
thug85 avatar
Utánaolvasgattam és más is azt mondja, hogy terhelés alatt ennyi a hőmérséklete. Akkor ezek szerint ez normális.

gyenesmartin: Majd 100%-on fogom nyomatni mikor 40%-on sem engedi 70 fok felé akármennyire nyúzom.
Itt most az volt a kérdés igazából, hogy ennek ennyi-e a normális terheléses hőmérséklete.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
felőlem teheted 100%-ra is ha már úgyis halk hűtő.
0
0
0
0
thug85 avatar
Core2 írta:
thug85 írta:
Az normális, hogy a videokártyám 2 óra terhelés után (Shift) 68 fokon van, de a ventije nem pörög csak 33%-ot? Kb.1300-at megy, de nem nagyon akar jobban hűteni. Lehetséges, hogy ez az optimális neki?


Hát...lévén, hogy Vapor-X hűtés van rajta, így nem normális. Vidd fennebb a fordulatot. így egy idő után tönkre is mehet.

Csináltam egy tesztet, teljes terhelés alatt nyomattam 2 órán keresztül. 70 fok felé nem megy a hőmérséklet, mert akkor kezd el dolgozni jobban a hűtő. Olyankor feljebb megy a fordulatszám, de akkor is csak 40%-on dolgozik. Az a baj, hogy nincs viszonyítási alapom, mert nem tudom más Vapor-X-es kártyája hogyan viselkedik.
Állítsam fix 50%-ra a hűtést?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
budacsik írta:
Sziasztok!

Honnan lehet megtudni, milyen paraméterekből, hogy egy procihoz milyen vga, illetve egy vga-hoz milyen proci való?
Honnan tudjátok amikor azt mondjátok, ez a proci nem hajtja ki azt a vga-t? Szakszerűben ez mit jelent?

Bocsi a láma kérdésekért, csak informálódni szeretnék 😀

Thx!

Hát annyira szakszerűen nem tudom elmondani de kb ha gyenge a proci és a videó kártya erős akkor nem tud a teljes teljesítményével dolgozni a videó kártya kb úgy van hogy egy olcsó 10-2000 forintos videó kártyának egy gyenge két magos proci is elég pl intel 2000 széria vagy amd athlon 2x egy 20 000-30 000 forintos kártyához már egy jobb kétmagos proci kell pl intel e 5200 2,5Ghz vagy Amd athlon 6000 x2 3Ghz vagy amd athlon II 2,5-3GHz es proci és egy 40-50 000 videó kártyához már egy nagyon erős kétmagos pl intel e 8000 széria vagy amd phenom II 3X magos proci De ezeknek már nem árta a 4 magos proci sem és 50 000 fölött már azért jó ha van egy 4 magos proci Hát durván kb így van ezeket iz idők alatt tapasztaltam ki ha itt olvasgatod a fórumot meg pár informatikai cikket pár hónap alatt már profi lehetsz én egy éve kerültem ide semmi informatikai tapasztalattal és ma már elég tapasztalt vagyok de fojton tanulok valamit
0
0
0
0
Core2 avatar
thug85 írta:
Az normális, hogy a videokártyám 2 óra terhelés után (Shift) 68 fokon van, de a ventije nem pörög csak 33%-ot? Kb.1300-at megy, de nem nagyon akar jobban hűteni. Lehetséges, hogy ez az optimális neki?


Hát...lévén, hogy Vapor-X hűtés van rajta, így nem normális. Vidd fennebb a fordulatot. így egy idő után tönkre is mehet.
0
0
0
0
thug85 avatar
Az normális, hogy a videokártyám 2 óra terhelés után (Shift) 68 fokon van, de a ventije nem pörög csak 33%-ot? Kb.1300-at megy, de nem nagyon akar jobban hűteni. Lehetséges, hogy ez az optimális neki?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
a hd5770 megér 45 000-ret?A márkája msi.
0
0
0
0
Nedadam avatar
én gyárto alapján választanák mongyuk pl ( alaplap -asus , akkor videokari -asus )
0
0
0
0
budacsik avatar
Sziasztok!

Honnan lehet megtudni, milyen paraméterekből, hogy egy procihoz milyen vga, illetve egy vga-hoz milyen proci való?
Honnan tudjátok amikor azt mondjátok, ez a proci nem hajtja ki azt a vga-t? Szakszerűben ez mit jelent?

Bocsi a láma kérdésekért, csak informálódni szeretnék 😀

Thx!
0
0
0
0
Nedadam avatar
az én karimat érdemes lenne lecserélni nvidiára ?😆 mert pl AC-nél meg crysisnál elpixelesedik a kép és VCU Recovery hiba jön elö
0
0
0
0
no avatar
Ferrari írta:
Szerintetek a procim kihajtana rendesen egy hd4850-et vagy 4870-et?
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Gef 8800 512MB mennyivel jobb mint 1 8600 512MB?
0
0
0
0
Ferrari avatar
Szerintetek a procim kihajtana rendesen egy hd4850-et vagy 4870-et?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
a 3870x2 ugyanannyiba kerül de jobb.
0
0
0
0
Vietcong avatar
Melyik a jobb játékra?GeForce 9600gt vagy ATI 3870.
0
0
0
0
no avatar
nekem is 512 ddr3asom van
0
0
0
0
Sneaky avatar
azt szeretném kérdezni hogy az 1gbs ddr2es kártya vagy a 512es ddr3as kártya a jobb?
0
0
0
0
Everybody avatar
Egy problémám lenne a videokártyámmal.

Mindjárt a legelején a konfigurációt tisztáznám le:

Processzor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+, ~3240MHz

Memória: 2 db Kingston Hyperx 2 GB 800MHz Dual Channel, 128 bit

Videokártya: Sapphire Radeon HD3650 PCI-E_x16 512MB DDR4, with pixel Shader 4.1

Directx- verzió: Directx10

Operációs Rendszer: Windows Vista SP2

Alaplap: GIGABYTE GA-MA69VM-S2

Merevlemez:1.) Samsung HD 103UJ (931GB) SATA II
2.) Samsung SP1213N (111GB) ATA 133

Hangkártya: Realtek HD audio 7.1 (alaplapi)

Optikai Meghajtó: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H22N ATA

Tápegység: LcPower LC6550 550W (Black edition)


A gondom a következő lenne:
3D-s alkalmazásoknál néha a VGA driver lefagy, anno XPnél még a jól ismert VPU recovery-s szöveggel. Vistában annyi a változás, hogy a rendszer leáll, mintha lefagyott volna. A hang ismétlődve megy tovább, semmilyen billentyűre nem reagál a gép. Nagyjából 10-15 mp után kikapcsolja a monitorokat, majd egyből vissza, és buborékkal kiírja, hogy
"A(z) atikmdag képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
Néhány alkalommal Call Of Duty 2 ből úgy csap ki, hogy a buborék mellé még kiír egy hibaüzenetet is:
"DirectX (R) encountere an unrecoverable error. Check the DirectX (R) FAQ for possible solutions." Ok gomb után egy weboldalra kerülök, ahol elmagyarázzák a DX9 előnyeit, és hogy miért frissítsek a 9.0c-re

A gép takarítása rendszeres, por sehol, van amikor a gond takarítás után is jelentkezik.
Driver mindig a legfrissebb, op. rendszer állandóan frissítve.

Sem a CPU sem a VGA nincs húzva, olyannyira, hogy a videokártyám gyári órajelei: mag:725MHz, memória:2000MHz, ehhez képest én 722MHz valamint 1998MHz-en használom, mivel ennél pontosabban nem tudom beállítani az általam használt programmal. A CPU órajelét pedig nem is tudom állítani, (nem egy tuningbarát alaplap) ez gyári beállításokon megy: ~3200MHz - ~3100MHz között ingadozva.

Első gyanúm a megfelelő hűtés (illetőleg annak hiánya) volt. A kis borda, és az első ránézésre laptopokba illő ventilátor ugyanis eléggé semmirekellő, és nem utolsó sorban hangos is.
Azonban elkezdtem naplózni a hőmérsékleteket, és azt vettem észre, hogy van, amikor 62 fokon meghal, és van, amikor 81 fokon még vígan szalad rajta minden. Ami a legfurcsább, előfordul az is, hogy 2 hétig semmi baja nincsen.
Garanciába visszaküldtem, bár kicsit félve, mert egy ismerősöm járt úgy, hogy semmit nem találtak, és ezért kifizettettek vele egy összeget. Nálam ez hála istennek nem így történt. Mindenesetre (mint ahogyan az várható volt) problémát nem észleltek, a garancia pedig lassan lejár.

Van valami ötletetek?
0
0
0
0
Vietcong avatar
Mi a véleményetek a GF Gainward bp9600gt röl??
0
0
0
0
thug85 avatar
ujjzalan írta:
Igen, de nem tudom hogy hol találok ilyen csatit a gépbe mert mid foglalt kivéve 1et, de az meg nem ér el odáig.

https://www.dvinfo.net/forum/attachments/non-linear-editing-pc/7552d1210860165-powering-two-9800gtx-gpus-enough-connectors-800px-molex_female_connector.jpg

Ilyet kér a kártya! Ha nem kaptál hozzá molex csatlakozót, és nincs szabad a gépedben sem, akkor venni kell egyet. Pár száz forintos tétel az egész!
0
0
0
0
ujjzalan avatar
Igen, de nem tudom hogy hol találok ilyen csatit a gépbe mert mid foglalt kivéve 1et, de az meg nem ér el odáig.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ennek a sima 4-es tápcsatlakozó kell ahogy látom.
0
0
0
0
ujjzalan avatar
de ilyen csati nincs a vga-n (olyan hely ahova ilyet lehet bedugni)
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
valami ilyesmit kell beledugni amit kaptál a videó kártyádhoz is https://www.playtool.com/pages/psuconnectors/pcie6index.jpg
0
0
0
0
ujjzalan avatar
Helló!
Segítséget kérnék. A vga azt írja ki amikor bekapcsolom a gépet h dugjam be az "erő kábel"-t. Ahogy néztem a vidi karit rájöttem milyen az; olyan amilyen a merevlemeznek és optikai meghajtónak ad áramot, de nem találok több olyan kábelt. (2optikai és egy merevlemez foglalt maradt 1 a merevlemeznél, de az nem ér el a vga-ig. Tud valaki vmi tippet?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
hazudtam a vga-mon még a gyári hűtő van.Most valamiért olyan hanot ad ki mint egy traktor 0%-os ventinél ha feltettem 40-re majd meglehet süketülni.Ha megütöm a gép oldalát abbahaggya egy darabig utána újból kezdi.Ilyenkor mit kell csinálni?A csapágyat kéne beolajozni?Mert ilyen vollt a 9500gt-nél is míg a régi vollt rajta.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció