Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
gyenesmartin avatar
mennyiből akarod meg milyen legyen ati vagy nvidia?
0
0
0
0
kocka avatar
Helo!
Nézzétek meg a gépem adatait,hogy milyen VGAt ajánlatok ehhez a géphez!A tápom cserélve lessz1 500 vagy 550W tápra.Olyan vga legyen ami a mai gameket fullon viszi.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
az e8xxx nél válassz valamit.
0
0
0
0
asznomad avatar
hy alll xfx 4850 1gb hoz mien proci ujtsak be😂????😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
a szomszédnak egy amd6000-es van.
0
0
0
0
Lizard avatar
így van e5200 nagyon jó kis proci erre a célra😀
0
0
0
0
davidegp9999 avatar
Ha nekem van Gigabyte HD4670 1GB -os VGA-m akkor annak milyen processzor kéne ami rendesen kihajtaná?????????
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
kocka írta:
😲ASUS vgakon lévö Glaciator elnevezésű hütök azok jók?
olyan jók hogy még 100%kos fordulatnál meg se loehet hallani + még jól is hűt.
0
0
0
0
kocka avatar
😲ASUS vgakon lévö Glaciator elnevezésű hütök azok jók?
0
0
0
0
no avatar
Itt egy kis segitség : [LINK]
0
0
0
0
Peterboy90 avatar
hi melyik a jobb kari az ati radeon hd4850 vapor-x 512 mb vagy a geforce gts 250?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
hogyha én a 9500gt-met gyári hűtővel felraktam 1ghz-ra akkor ezt miért ne lehetne?
0
0
0
0
no avatar
Helló all!
Valaki tudja-e , hogy a gyárilag tulhajtott(oc) 9800gt-met(Gigabyte Gv-N98TOC 512I) ugyanugy 10%-ig lehet tulhajtani? (ref. 9800gt : 600/1500/1800 és az oc 700/1715/1800) Szóval ezt a 700/1715/1800 -at fel lehet tornászni 770/1880/1980 -ra ? És ha lehetséges akkor ezt meg lehet tenni a gyári [LINK] hütövel?
0
0
0
0
no avatar
Hát, elég érdekes a kép! Nem tudom, tényleg a driverrel van a gond szerintem, jó lenne egy frissítés! De az is elképzelhető (bár nem hiszem), h a GPU-Z nem ismeri fel a laptop verziót!

A játéknak jól kéne mennie, valószínűleg tényleg a driverrel van a probléma, mert nem hozza ki a teljesítményt a VGA-ból! Bár itt noteszgépről van szó, tehát nem lehet azt a teljesítményt kihozni (integrált) VGA-ból, mint az asztali PC-knél!
0
0
0
0
BiGame avatar
srácok az intel gma 4500 és 4500m-ugyan az v a 4500m jobb?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
attól ilyen ha a gpu-t 1ghz-ra húztam akkoris csak 20fokos terhelésnél.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ja attól a peltier vagy mi az isten nyilától ilyen hűvös?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nekem a 9500gt alapon 10 fok terhelésnél 12fok ja és csak 5%-os venti.
0
0
0
0
thug85 avatar
Azért furcsálltam igazából, mert nekem a passzív 3650-em alapon nem megy 50 felé. Pedig nincs is házhűtésem. De akkor megnyugodhat, mert ő is furcsállta.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem a vapor-x hűtésű kártyám alapjáraton 50-53 fok 50% os ventilátor sebességnél és ráadásul a 8800gt kicsit régebbi gondolom 64nm es csíkszélességen készült szerintem ez elfogadható
0
0
0
0
thug85 avatar
pekka93 írta:
8800 a 67 fok az normális 90 foktól kell aggódni

Terhelés alatt fogalmam sincs mennyi, de én alapjáraton soknak tartottam a 64 fokot. De hát akkor tévedtem.
0
0
0
0
thug85 avatar
Egyik haveromnak van egy aktív hűtéses MSI 8800GT-je, és alapjáraton 64 fokon üzemel. Azt mondták neki a szervizben hogy ez normális, de én nem így gondolom. Bekapcsolja, és néhány percen belül már fel is melegszik 64 fokra. Ez nekem elég abnormálisnak tűnik. Vélemény?
0
0
0
0
mtrelax avatar
a dx diag csak annyit tud kiírni h 1308 Mb-os a vidkari és h dx11-es
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
jé dx 11-et ír ki nekem ott
0
0
0
0
mtrelax avatar
pekka93 írta:
mtrelax írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, h vettem egy laptopot, (ami a jelenleg is feltöltött gépem az oldalon) és nem igazán sikerült rájönnöm mik a vidkari tulajdonságai. Tud ebben nekem valamelyikőtök segíteni?

gpu-z vel meg tudod nézni innen: [LINK]letöltheted


köszi! letőltöttem, de a gpu MHz-en kívül semmit se írt ki mert mindenre azt írta hogy "unknown" a memóia sebességre meg azt h 0 MHz
0
0
0
0
mtrelax avatar
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, h vettem egy laptopot, (ami a jelenleg is feltöltött gépem az oldalon) és nem igazán sikerült rájönnöm mik a vidkari tulajdonságai. Tud ebben nekem valamelyikőtök segíteni?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
sagesz93 írta:
gyenesmartin írta:
én rábízom már sokkal megbízhatóbb ha felmelegedne még így se égne le hanem vagy lekapcsolna vagy a peltier működésbe lépne.Még 1ghz-n van és eddig csak 43 fokos.

csak az a baj hogy a codegen tápok olyan gyérek, hogy ha túlterheled őket, nem kapcsolnak le hanem mennek tovább addig amig fel nem robbannak a kondik.
Ezért kell márkás tápot venni mert az legalább lekapcsol.
A hatásfokról ne is beszéljünk. Lead a gépnek kb 250wattot, ehhez felvesz 400wattot kb 60%-os hatásfoka van. Ezért nagy a villanyszámla
Ne törődj ezzel mert már megvan oldva a probléma szinta 99%os hatásfok minimális melegedés és túláramvédő is van rajta mindez csak 500forint mega peltier1500forint szerintem még egy hd 4870x2-őt is elbírna ha még tuningolok egy kicsit rajta.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
én rábízom már sokkal megbízhatóbb ha felmelegedne még így se égne le hanem vagy lekapcsolna vagy a peltier működésbe lépne.Még 1ghz-n van és eddig csak 43 fokos.

csak az a baj hogy a codegen tápok olyan gyérek, hogy ha túlterheled őket, nem kapcsolnak le hanem mennek tovább addig amig fel nem robbannak a kondik.
Ezért kell márkás tápot venni mert az legalább lekapcsol.
A hatásfokról ne is beszéljünk. Lead a gépnek kb 250wattot, ehhez felvesz 400wattot kb 60%-os hatásfoka van. Ezért nagy a villanyszámla
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
én rábízom már sokkal megbízhatóbb ha felmelegedne még így se égne le hanem vagy lekapcsolna vagy a peltier működésbe lépne.Még 1ghz-n van és eddig csak 43 fokos.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
toopa írta:
Itt a lényeg: "de már nemmerem megint 1.2ghz-ra húzni mert akkor már az msn is bekockásodott."
Az számít hogy hogy mi az az órajel ahol még stabilan viszi a játékokat. És ezek szerint az nem 1200 Mhz.
még 1ghz-n is jól menne azthiszem ezenhagyom.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
juhhuhú 20-25fps very highon a tankos pályánál ennyit még nemláttam csak akkor amikor a felhőt néztem, ja meg 2-szer hamarabb töltött be.
0
0
0
0
toopa avatar
Itt a lényeg: "de már nemmerem megint 1.2ghz-ra húzni mert akkor már az msn is bekockásodott."
Az számít hogy hogy mi az az órajel ahol még stabilan viszi a játékokat. És ezek szerint az nem 1200 Mhz.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
1 ghz-ra még felhúzom de tovább már nem.

jóvan, csak nehogy az legyen, hogy az én hibám miatt füstöl el 😃 De, egy komolyabb terhelst úgyse birna ki.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
1 ghz-ra még felhúzom de tovább már nem.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
a gpu-z vel csinálok még egy képet rendben?Mert nincs meg a 3dmark.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
megmutassam hogy nem de már nemmerem mégegyszer akkorára felhúzni.

Annyit még procinál is nehezen lehet elérni hogy duplájára húzod.
Főleg vga-nál ott max 200-300mhz annál többet semmilyen kártyán nem lehet húzni
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
megmutassam hogy nem de már nemmerem mégegyszer akkorára felhúzni.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
nálam a venti 10%-on pörög és 600mhz-ről felhúztam 1.2ghz-ra a shaderen is húztam emiatt kilépked néha a játékokból de még a crysis alatt is csak 50fok.

600-ról 1200ra? az fizikai képtelenség.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nálam a venti 10%-on pörög és 600mhz-ről felhúztam 1.2ghz-ra a shaderen is húztam emiatt kilépked néha a játékokból de még a crysis alatt is csak 50fok.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gyenesmartin írta:
én nemrég felhúztam a gpu-t 1200mhz-re és csak 5 fokot melegedett de csak 10 percig tudtam játszani, utána kilépett.

mennyiről?
Én a 3850-esemet szoktam húzni. 690-ről 750-770 környékére, ezt még bírja stabilan. A memómat is szoktam piszkálni 100mhz-t húzok, teljesen jól bírja, a 3dmark alatt se fagy le. Persze a venti 100%-on pörög komolyabb terhelésnél.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
én nemrég felhúztam a gpu-t 1200mhz-re és csak 5 fokot melegedett de csak 10 percig tudtam játszani, utána kilépett.
0
0
0
0
sagesz93 avatar
bautista írta:
Sziasztok van egy asus nvidia 8400 gs 256-os videókártyám.
De az everest azt írja hogy 512-es.
Egy másik fülön pedig már azt írja hogy 256-os de a turbo
cache pedig 512 Mb.
Mi az a turbo cache?
Előre is kössz!!

A turbo cache az azt jelenti hogy a rendszermemóriából(ram) vesz el valamennyit, ez esetben max 512mb-ot, ha kifogyna a saját memóriájából. A laptopoknál szokott ez elterjedtebb lenni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok van egy asus nvidia 8400 gs 256-os videókártyám.
De az everest azt írja hogy 512-es.
Egy másik fülön pedig már azt írja hogy 256-os de a turbo
cache pedig 512 Mb.
Mi az a turbo cache?
Előre is kössz!!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Na a driver az olyasmi hooogy hát na😆 Egy olyan szoftver ami kezeli a gépben lévő dolgokat pl a videó kártya drivere ségít hogy a videó kártya a teljes teljesítményét kihozza meg hasonló de a lényeg hogy mindenből érdems a legfrissebbet felrakni
Nos a ddr 1-2-3 a memóriák nál van lényegében elnevezés a ddr 1 a leglassabb és a legrégebbi kb 2000 körül jelent meg a ddr 2 a gyorsabb kb 2005 a ddr3 jelenleg a legújabb kb 2007 és leg gyorsabb de a sebesség mástól is függ ddr 1 es memória csak ddr1 es memória foglalattal ellátott alaplapba megy bele és így tovább
0
0
0
0
no avatar
sziasztok még új vagyok de azt szeretnék kérdezni h mi az a driver + h mi az a ddr 1,2,3 más nincs 😆 köszi előre is PEACE!!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció