Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
gyenesmartin írta:
hát az nemjó.

mért nem jó ?
0
0
0
0
Nedadam avatar
na nekem ojat csinál éha a vidikari pl crysis alatt ( medium -high beállírások alatt ) hogy elpixelesedik a kép és kilép a gameből vagy kékhalál :s ez mé vagyon? esetleg crack hiba?
0
0
0
0
no avatar
hát a márkája az PALIT
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Detros írta:
hello Nvidia Geforce 9500 GT-m van és miért van az hoggy eggy egy magasabb grafikáju játéknál kicsit jáccok magas grafon de itt azt olvaastam hogy a kártyámon jól kéne mennyen néha a gép ujraindul. én arra gondoltam hogy túl felmelegedik a vidi kártya. s kéne vegyek még bele 1 coolert? s akkor jó lenne?
mi a pontos neve?PL márkája meg a hűtése.
0
0
0
0
no avatar
hello Nvidia Geforce 9500 GT-m van és miért van az hoggy eggy egy magasabb grafikáju játéknál kicsit jáccok magas grafon de itt azt olvaastam hogy a kártyámon jól kéne mennyen néha a gép ujraindul. én arra gondoltam hogy túl felmelegedik a vidi kártya. s kéne vegyek még bele 1 coolert? s akkor jó lenne?
0
0
0
0
no avatar
Th3KiD írta:
gyenesmartin írta:
Th3KiD írta:
szal csk ajánjlák a 450wattot, de nm kötelez?.

huh, megnyugodtam. 😆
ájánlják igen de az a 50watt nemnagyon számít szerintem.


nálam csk 20 W lenne a különbség. 😆 sztem se számit, ha mégis, akkor is csk 1 kicsit. 😆



igen, elég lesz a HD4850-nek a 430Wattos táp is.
0
0
0
0
tomi0893 avatar
nekem is 300wattos kell osztan csak 350wattos van 😆
0
0
0
0
Th3KiD avatar
gyenesmartin írta:
Th3KiD írta:
szal csk ajánjlák a 450wattot, de nm kötelez?.

huh, megnyugodtam. 😆
ájánlják igen de az a 50watt nemnagyon számít szerintem.


nálam csk 20 W lenne a különbség. 😆 sztem se számit, ha mégis, akkor is csk 1 kicsit. 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Th3KiD írta:
szal csk ajánjlák a 450wattot, de nm kötelez?.

huh, megnyugodtam. 😆
ájánlják igen de az a 50watt nemnagyon számít szerintem.
0
0
0
0
Th3KiD avatar
szal csk ajánjlák a 450wattot, de nm kötelez?.

huh, megnyugodtam. 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nem lenne baj nekem 400wattos van de bírja igaz még nem terheltem meg de majd megfogom.
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Hali.

Az AMD honlapján az van irva h egy HD4850nek 450wattos táp ajánlott.

[LINK]

Az enyém csak 430wattos, lenne ett?l vmi baja a kártyának v a teljesitményének? 😲

Kössszzz. 😆
0
0
0
0
Ferrari avatar
egy i7-es kihajtaná 😃😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát akkor már 5870 néz csak meg hogy amit belinkelt az 300 000 a 5870 meg jóval olcsóbb de ? csak azt kérdezte hogy milyen proci kéne neki
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
KriszD írta:
gyenesmartin írta:
KriszD írta:
Ehez a VGA-hoz vajon milyen Proci kell?
[LINK]
ne ilyet vegyél vegyél inkáb egy hd5850-eset aztmondják hogy egyforma erej?ek lesznek csak ez dx11-es.

Én nem mondtam hogy venni akarok ilyet!
azthittem, hogy megakarod de ha vennél akkor hd5850-eset vegyél.
0
0
0
0
KriszD avatar
gyenesmartin írta:
KriszD írta:
Ehez a VGA-hoz vajon milyen Proci kell?
[LINK]
ne ilyet vegyél vegyél inkáb egy hd5850-eset aztmondják hogy egyforma erej?ek lesznek csak ez dx11-es.

Én nem mondtam hogy venni akarok ilyet!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
KriszD írta:
Ehez a VGA-hoz vajon milyen Proci kell?
[LINK]
ne ilyet vegyél vegyél inkáb egy hd5850-eset aztmondják hogy egyforma erej?ek lesznek csak ez dx11-es.
0
0
0
0
zaraki avatar
KriszD írta:
Ehez a VGA-hoz vajon milyen Proci kell?
[LINK]

hát ehez valami nagyon brutális hogy ki ishajts bel?le amit tud
minimum valami jóféle quad core vagy core i7 és abból sem a legolcsóbb😂
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Te jó isten ez aztán a kártya de szerintem egy 2,5Ghz es quad proci elég neki
0
0
0
0
KriszD avatar
Ehez a VGA-hoz vajon milyen Proci kell?
[LINK]
0
0
0
0
Core2 avatar
ha DDR2-es kivitel, akkor biztos, hogy játszhatatlan lesz a játék.
A DDR3-assal talán már valamit javul, de nem csak vga-tól függ.

Most olvastam vissza, hogy DDR2-es és 64 bites. Nagy falat neki a GTA IV. Ne is álmodj😀
0
0
0
0
zaraki avatar
hát nem tudom szerintem egy 9400 as nagyon gyenge a gta iv-hez, még minimumon is szaggatna vele, a vram nem minden, kell oda számolási teljesítmény is
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
menne de akadna egy kicsit.
0
0
0
0
HuszarDani95 avatar
Helló!!!
Szerintetek fog futni a videókártya alatt a GTA IV (nem minimumon)???
Sztem igen, de jobb ha kérdem:


Zotac 9400 GT Synergy Edition 512M DVI AUDIO videokártya
Termékkód: #29116

Csatolófelület : PCI expressz
Chipset : nVidia 9400GT
Fizikai Memória : 512MB
VGA kimenet : D-SUB+DVI
Memória típusa : GDDR2
Memória sávszélessége : 64bit
H?tés : Aktív
Egyéb : TV-out

Garancia: 24 hónap
Szerviz: vásárlás helyén
11.850,- Ft


Ja és ha lehetme PM be küldjetek, mert ezt nem nézem mindig...
0
0
0
0
sagesz93 avatar
gerggi írta:
Hello!
Nem is tuom hova forduljak a problémámmal.
vettem egy gépet, egy ati 4670-es vga-val, a gép sokszor csinál furcsaságokat játék közben.
- van amikor csak simán újra indul (ez a ritkább)
- és van amikor a monitor magától kikapcsol, és ilyenkor e géppel nem lehet csinálni semmit.
- valamint Grid közben szokot vmi olyasmit kiírni, h a grafikus kártya gyorsítója nem válaszolt, ezért leállt, vagy vmi ilyesmi.
pls segítsetek h mi lehet a gond, esetleg elég egy sima frissítés, vagy vigyem be a gépet amíg még garis?

Szerintem túlmelegedés, vagy táp probléma. Nem hiszem hogy a vga-val van gond. Az a gyorsítós izére meg asszem az a probléma hogy újrateszed az oprendszert.
0
0
0
0
Vietcong avatar
Veszek 1 ati 4730 és eddig Nvidia kárgyám van.Nvidia meghajtó progjamját töröljem le és tegyem fel az atiet?
0
0
0
0
Ferrari avatar
gerggi írta:
Hello!
Nem is tuom hova forduljak a problémámmal.
vettem egy gépet, egy ati 4670-es vga-val, a gép sokszor csinál furcsaságokat játék közben.
- van amikor csak simán újra indul (ez a ritkább)
- és van amikor a monitor magától kikapcsol, és ilyenkor e géppel nem lehet csinálni semmit.
- valamint Grid közben szokot vmi olyasmit kiírni, h a grafikus kártya gyorsítója nem válaszolt, ezért leállt, vagy vmi ilyesmi.
pls segítsetek h mi lehet a gond, esetleg elég egy sima frissítés, vagy vigyem be a gépet amíg még garis?


Nekem is HD4670-em van és tökéletesen m?ködik, semmi ilyesmit nem csinál. rendesen vane csatlakoztatva az alaplapodhoz? vagy esetleg nem húztál a MHz-ken? vagy nem melegszik nagyon?
0
0
0
0
Joke666 avatar
gerggi írta:
Hello!
Nem is tuom hova forduljak a problémámmal.
vettem egy gépet, egy ati 4670-es vga-val, a gép sokszor csinál furcsaságokat játék közben.
- van amikor csak simán újra indul (ez a ritkább)
- és van amikor a monitor magától kikapcsol, és ilyenkor e géppel nem lehet csinálni semmit.
- valamint Grid közben szokot vmi olyasmit kiírni, h a grafikus kártya gyorsítója nem válaszolt, ezért leállt, vagy vmi ilyesmi.
pls segítsetek h mi lehet a gond, esetleg elég egy sima frissítés, vagy vigyem be a gépet amíg még garis?


nekem is ATI nm van és az én kártyám is csináll ien hülyeségeket
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Vietcong írta:
És a ati 4730 vgaval menne a Farcry 2 fullon meg ki birná hajtani a procim?
menne fullon.
0
0
0
0
Vietcong avatar
És a ati 4730 vgaval menne a Farcry 2 fullon meg ki birná hajtani a procim?
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Vietcong írta:
A 4830 atihoz menne a procim?AMD 5000.Ki birná hajtani

Ha húznád igen, szerintem alapjáraton nem.
A 4730 gyorsabb mint a 9600gt... inkább a 9800gt-vel vannak egy szinten.. [url]http://vgaspeed.hu/graph.php?page=1&mode=compare&p2=acaoaeabd2&p3=aGapaeabdy&p4=abaqaeabdj&p5=aaaaaaaaaa[/url] a 9600gt elmarad jóval.
0
0
0
0
Vietcong avatar
A 4830 atihoz menne a procim?AMD 5000.Ki birná hajtani
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Nem is tuom hova forduljak a problémámmal.
vettem egy gépet, egy ati 4670-es vga-val, a gép sokszor csinál furcsaságokat játék közben.
- van amikor csak simán újra indul (ez a ritkább)
- és van amikor a monitor magától kikapcsol, és ilyenkor e géppel nem lehet csinálni semmit.
- valamint Grid közben szokot vmi olyasmit kiírni, h a grafikus kártya gyorsítója nem válaszolt, ezért leállt, vagy vmi ilyesmi.
pls segítsetek h mi lehet a gond, esetleg elég egy sima frissítés, vagy vigyem be a gépet amíg még garis?
0
0
0
0
Lizard avatar
én a helyedben inkább ezeken gondolkodnék: 4830, 4770, 4850, ezekkel menne maxon és árban is ott vannak!
0
0
0
0
Vietcong avatar
Mi a véleményetek a GeForce 9600gt röl?Menne vele a Far Cry 2 full grafikán.Mert az én GF 9600gsom nem mén csak közép beállitásokal és igy is szaggat 1 kicsit.És a mai játékokal menne a gt.
0
0
0
0
Ferrari avatar
én a Sapphiret ajánlom, de ha van akk inkább vapor-x-et.
0
0
0
0
kocka avatar
Radeon 4730 vgat melyik gyártótol?PowerColor vagy Sapphire😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
a 4730 a 9600gt vel eggyenlő
0
0
0
0
Vietcong avatar
És az enyémtöl ASUS GeForce 9600gso,512mb,ddr2,128bit.Menyivel jobb a 4730 ati?😊
0
0
0
0
zelcsi avatar
kocka írta:
Radeon 4730 vga menyivel erösseb az enyémtöl?Hány %.
ég és föld a kettő közti különbség!kb.😉min:50%-al!
0
0
0
0
kocka avatar
Radeon 4730 vga menyivel erösseb az enyémtöl?Hány %.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
max egy 9800gt vagy atinál egy hd4770 vagy hd4730.
0
0
0
0
kocka avatar
Mégis akkor milyet?Az enyémtöl jóval jobb legyen.
0
0
0
0
Lizard avatar
hát igen a 9600 GT még talán a legjobb alternatíva, viszont maxon nem fog menni minden játék
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Lizard írta:
kocka írta:
Helo!
Nézzétek meg a gépem adatait,hogy milyen VGAt ajánlatok ehhez a géphez!A tápom cserélve lessz1 500 vagy 550W tápra.Olyan vga legyen ami a mai gameket fullon viszi.


Nekem ilyen procim volt előtte és hát sajnos azt kell hogy mondjam a mai VGA-k többségét már nme tudja meghajtani rendesen!szal hiába veszel valami hyper-szuper karit nem fogod tudni kihasználni!
a 9600gt-t még elbírja de még ezt se nagyon.
0
0
0
0
Lizard avatar
kocka írta:
Helo!
Nézzétek meg a gépem adatait,hogy milyen VGAt ajánlatok ehhez a géphez!A tápom cserélve lessz1 500 vagy 550W tápra.Olyan vga legyen ami a mai gameket fullon viszi.


Nekem ilyen procim volt előtte és hát sajnos azt kell hogy mondjam a mai VGA-k többségét már nme tudja meghajtani rendesen!szal hiába veszel valami hyper-szuper karit nem fogod tudni kihasználni!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció