Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
nem értek nagyon a szgépekhez, de az volt ráírva h 1 GB. ez a teljesítménye?
és a 9500gt az jó?
0
0
0
0
thug85 avatar
Hát ez a modell teljesítményben eléggé alacsony szintet képvisel. Kisebb hardver igényű játékokat elvisz, de komolyabb játékoknál ne sokat várj tőle.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Kicsit erősebb mint a 9500GT, és kicsit gyengébb mint a 4670!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
A geforce gt220 videokártya szerintetek jó?
És kb milyen játékokat visz el?
A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Kösz szépen. 😆 Akkor már csak azért kéne cseréljek lapot mert ASRockom van. 😆 Nm gondoltam vna h ennyire nix különbség a 2 között. 😲 De nkm jó hir ez, mindenesetre .. 😆
0
0
0
0
roberto888 avatar
[url]http://www.tomshardware.com/reviews/crossfire-meets-pci-express,1761-6.html[/url]
Itt egy tesz! Sok különbség nincs! Sőt!😀
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Nem. 😆
Van PCI-E x16os lap, mint pl az enyém (lásd 5. kép GPU-Z teszt) meg mint pl ez: [url]http://www.asus.com/Product.aspx?P_ID=xs6iinKxu0y5agcg&content=specifications[/url] .
Aztán meg van a PCI-E x16 2.0ás, mint pl ez [url]http://www.asus.com/Product.aspx?P_ID=YYermRswb7n46yAX&content=specifications[/url] amivel gyorsabbak a PCI-E x16 2.0ás videókarik, de nm toom pontosan h ez mennyire számit bele a FPSkbe. 😊
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A pci-e x16-os az másnéven nem pci-e 2.0-ás?
0
0
0
0
Th3KiD avatar
Hali. Azt szeretném megtudni, hogy játékoknál egy 4850 teljesitménye mennyivel jobb egy PCI-E x16 2.0ás alaplapban mint egy PCI-E x16osban? Tudom h dupla sávszélesség meg minden, de FPSben kb menni a különbség? Kösszzz és boldog Karit. 😆
0
0
0
0
zaraki avatar
Superlompos írta:
Sziasztok!

Nekem az lenne kérdésem, hogy van egy geforce 9500 GT-m. Aminek elivel 512 mb a memóriája. De a d😆iag meg azt mondja, hogy 1907 mb a memóriája. Akkor most valójában mi a helyzet? 😆


megnéztem a gépedben 4gb ram van, és a d😆iag azért ír ennyi memóriát a karidhoz mert a rendszer még ki tudja egészíteni a rendszeremóriából a videokártyád memóriáját ha szükség van rá
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Sziasztok!

Nekem az lenne kérdésem, hogy van egy geforce 9500 GT-m. Aminek elivel 512 mb a memóriája. De a d😆iag meg azt mondja, hogy 1907 mb a memóriája. Akkor most valójában mi a helyzet? 😆
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
geforce 9600/9800gt nvidiából.Atiból meg hd4730/4770.
0
0
0
0
no avatar
Hello szerintetek milyen videokarit a legérdemesebb megvenni ebbe a gépbe?
Processzor: AMD Athlon 64 X2 DUAL CORE 5200+
Memória: 2 GB 800 MHz
Videókártya: Asus En 8500GT Silent Magic 512 Mb DDR 2
Alaplap:Asus m2n
0
0
0
0
sisko avatar
A CCC az Ati meghajtócsomag része-Catalyst Control Centre-de a Te karid Nvidiás,tehát nincs ilyen a gépeden.
0
0
0
0
StaticX avatar
Mi az a CCC és holtalálom?Smiley Köszi a választ előr is!
0
0
0
0
StaticX avatar
Sziasztok! Az miért van, hogy a videókarim (ASUS EN8600 GTS PCI-E) 16x sebesség helyet csak 1x-ben megy? ASRock 4CoreDual-VSTA alaplapom volt, most vásároltam egy ASUS P5QPL-AM-t ugyanúgy 1x-ben müködik. Mindkét alaplapnál újra telepítettem a Windowst és ugyanez a helyzet. Mi lehet a gond? Köszönöm előre is
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
azért nem mutatja mert régi ez a kártya és nincs benne hőérzékelő
0
0
0
0
no avatar
Kmisi99 írta:
Hát nézd meg hogy nem jött e ki a vezetéke ha nem akkor műtsd le és sufnituningal raj rá egy kis ventit

Hát jó nem igazán akarok belekontárkodni...
Az Everest amúgy nem mutatja valahol a hőfokát?mert van itt minden cpu alaplap stb... de az nincs
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát nézd meg hogy nem jött e ki a vezetéke ha nem akkor műtsd le és sufnituningal raj rá egy kis ventit
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van,hogy a videókarin leállt a hűtőventilátor és ugye így a netezgetést elbírja meg minden de amikor elkezdek játszani nagyon felmelegszik így hamar megfog halni...😊 amúgy régi nvidia fx5700
Remélem valaki tud segíteni hogy lehet ezt megoldani
Köszönöm előre is!
0
0
0
0
kisborda avatar
beci9405 írta:
szerintetek videókártya miatt a monitor képe különböző színekkel elszinezőthed???😲

Nekem néha van (lehet hogy csak volt nemtom😀😉 olyan, hogy ilyen kicsit zöldesre átvált egy idő után meg vissza.😀
0
0
0
0
rappit4 avatar
Kmisi99 írta:
Ezt mondjuk ne mond 😆 kuss picsa pofádat befogod a te dolgod a videó kártya vársárlás 😆 hát ez a te dolgod eben nem tudunk segíteni

akkor *** meg
0
0
0
0
jumbo avatar
rappit4 írta:
Hali!
Segitsetek már abba ,hogy győzzem meg anyát hogy vegyen egy ati hd5750-et !!!! 😃 elöre is kösz


annyi lovéért már erősebbet vetethetnél.igaz nem dx 11 est,ami mellesleg még tök fölösleges,szerintem.

"A szépen lassan emelkedő VRAM igényből az következett volna, hogy most már inkább ajánlgatjuk az 1GB-os VGA-kat - de a Windows 7 közbeszólt, és hirtelen megint nagyon összerántotta teljesítményben az 512MB-os és az 1GB-os megoldásokat. Jelentős különbség alig 1-2 helyen volt, ezért a jelen játékaihoz és Windows 7-hez elegendőnek tartjuk az 512MB-ot.
És akkor a sok kerülgetés után nézzük a HD5750-et. Nehéz dolgunk van vele, mert teljesítményben nem jobb a 4850-nél, viszont halkabb, hűvösebb és jóval kevesebbet fogyaszt, emellett ott van a DirectX 11, mint titkos jövőbeli aduász, amiről józan fejjel jelenleg túlzottan nagy jóslatokat nem lehet tenni. Ezt a sok szépséget mintegy 35000FT feletti áron kapjuk, ami az 1GB-os HD4850 áránál majdnem 20%-kal több, és közelít egy HD4870-1GB kártya árához is - nem mernénk egyértelműen kijelenteni, hogy nem éri meg, de ebben a kategóriában a +5000FT nem kevés pénz. Ha beérjük egy 512MB-os kártyával is, akkor nincs is értelme a HD5750-ben gondolkodni, ha pedig 1GB-ot szeretnénk, akkor érdemes lehet megfontolni egy HD5770-et - jelen árak mellett a 70-es jobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik.
A HD5750-et tehát jelen áron sem ajánlani, sem ellenjavallani nem tudjuk - egy kis áresés után viszont határozottan barátságos népkártya válhat belőle."

forrás:VGASpeed
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ezt mondjuk ne mond 😆 kuss picsa pofádat befogod a te dolgod a videó kártya vársárlás 😆 hát ez a te dolgod eben nem tudunk segíteni
0
0
0
0
rappit4 avatar
Hali!
Segitsetek már abba ,hogy győzzem meg anyát hogy vegyen egy ati hd5750-et !!!! :D elöre is kösz
0
0
0
0
Athesz avatar
CheatWorld írta:
Üdv!

Valaki tud valami javaslatot hogy lehet gyári beállításra tenni a videokártyát? Fél éve öcsém kipróbálta a PowerStripet és magasra tette, azóta nem szeretni a régi drivert és a TV kimenet nem használható, szervízbe meg teljesen feleslegesen ne vigyem be.
ASUS NVidia 6200 (Windows és Linux változatban is)


Ha letörlőd teljesen a programot akkor az visszaállítja eredeti állapotba a kártyát nem?
0
0
0
0
CheatWorld avatar
Üdv!

Valaki tud valami javaslatot hogy lehet gyári beállításra tenni a videokártyát? Fél éve öcsém kipróbálta a PowerStripet és magasra tette, azóta nem szeretni a régi drivert és a TV kimenet nem használható, szervízbe meg teljesen feleslegesen ne vigyem be.
ASUS NVidia 6200 (Windows és Linux változatban is)
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
MUFFmagus írta:
éjn most vettem egy új vgat, az a neve h ati nvidia raedon geforce HD495GTX 9870x20 GTX qudfiresli és nem működik?
valaki tud rá valami megódást? jó lenne mert kifizettem érte 25 millijót.

Ja tudom hogy mi leheta gondja az már olyan fejlett kártya hogy az olyan kis 10 éve szerencsétleneknek mint te nem indul el ez van túl hülye vagy ahhoz hogy ezt megértsd de ne sírj a halál megváltás lesz neked
0
0
0
0
no avatar
Halihó!
Lenne 1 nagy problémám és nem tudom h miért van. A minap raktam 1 win 7 et ( mimásért mint a dx10 😃 ) , és nagyon fura dolgokat csinál. Anno vistával is ezt csinálta. Nah például régen vistán Far Cry 2-ő ment minden maxon dx10 el csak néha a távolabbi textürák átfordultak ilyen lilás-zöldes foltokká. És tegnap próbáltam RE5 öt ött meg elején ment a cucc csak a 1-2 chaptertöl ugy nézett ki a kép h mh volt jelenítve többször egymás alá picivel mint a WINDOWS ablakok. A Crysis régebben ment csak az meg fagyott mint az bizonyos....

Jah és a Legfrissebb vga driver van fennt!
A válaszokat Előre is köszi 😀
0
0
0
0
hory avatar
sziasztok
szerintetek ez a vga milyen---> geforce 7900 gt??😕
0
0
0
0
csenger41 avatar
hy!
nekem az lenne a kérdésem, hogy a laptopomban lévő videókártya nagyjából melyik geforce kártyának a teljesítményét tudja?
Mobile Intel 965 Express Chipset Family
251MB
DAC type: internal
DirectX 11 van fenn
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
beci9405 írta:
szerintetek videókártya miatt a monitor képe különböző színekkel elszinezőthed???😲

Olyan is lehet esteleg, ha crt monitorod van, hogy el van mágneseződve=lemágnesezés!!
0
0
0
0
beci9405 avatar
szerintetek videókártya miatt a monitor képe különböző színekkel elszinezőthed???😲
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A márkát mondtam ,hogy milyen pl asus ,gigabyte ,xfx.De húzd föl a gpu-t 725mhz-ra és meglássuk.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
MIen márkájú?Ha asus akkor nyugodtan tedd föl a magot 750mhz-re ha nem akkor max 700-ra.A memóriát kb1066mhz-ra.
0
0
0
0
no avatar
hello lene 1 olyan kérdésem hogy gf. 9600gt gyárilag meddig szabad huzzni a :EXPERTool-lal : core650MHz van Memory900MHz, shander 1625Mhz van gyárilag !

KÉREM CSAK OLYAN EMBEREK VÁLASZÁT VÁROM AKIK ÉRTENEK IS HOZZÁ NEM SZERETNÉM VALAKI VICCE MIATT KISÜTNI A GÉPEMET KÖSZÖNÖM
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
remélem nekem meg nemsoká a hd5770-es.(csak nemtudom miért adtam el ilyen hamar a 4850-esemet.)
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
oké csak ennyi kösz mindent remélem nemsoká már meg is lessz
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
persze ,hogy bele nekemis ilyen lapom van.
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
jóvan malyd veszek jobbat de belemegy az alaplapomba???
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
nemkrisz11 írta:
Codegen 350W remélem ez jó...
még vmi alaplapomba belemegy?
az max egy 9600gt-t tud elbírni.Amúgy nálam már égett le codegen táp de nemrontott el semmit a gépben.
0
0
0
0
Lizard avatar
nemkrisz11 írta:
Codegen 350W remélem ez jó...
még vmi alaplapomba belemegy?


hát ez nem jó hír sajnos, a codegen tápok nagyon rossz minőségűek!
gigabyte superb 460, vagy fsp 400-as tápot javasolnék amik nagyon jók és árban a legjobbak!
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Codegen 350W remélem ez jó...
még vmi alaplapomba belemegy?
0
0
0
0
Core2 avatar
Attól függ, ogy milyen márka...ha minőségi akkor megbirja
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Lehet hogy jobb de én inkább NVIDIA párti vagyok,ezért maradok a 9800GT nél,amugy a tápom bírná?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát meg azért már 4850 lehet venni amii sokkal erőseb és simán leveri
Itt az eredmény
[url]http://www.vgaspeed.hu/graph.php?page=1&mode=compare&p2=acaoaeabd2&p3=adazaeabeh&p4=aaaaaaaaaa&p5=aaaaaaaaaa[/url]
0
0
0
0
Core2 avatar
hát azért pénz az is. Nincs mit
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
akkor egész jó árban van 😃 köszönöm Core2
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció