Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
jumbo avatar
jumbo írta:
bumblebee írta:
én nkem adott 70euro ... annyit adott anyum ... azért szeretnék venni kártyát ... ez a 3 van amit elobb is emlitettem 3850 x2 , en98gtx , msi 96gt ... ebbol kéne választanom... de nemtom ... innen szerintem a 98gtx a legerosebb mert ah nézegettem youtube-n a gameplay videokat... 3850 x2-rol csak kevés van .. és nkem megmondom az igazat.. a crysis-re kellene... még most jon a pc-mbe 2GB ram .. lessz 3gb... és még a karit kiválasztanom .. mert nkem miota kijott a crysis azota bántja a fejem h nem ment fullon :S:S ..


hát van egy szomorú hírem.70 euroból max egy 9600 ot tudsz venni 512MB-al és az is a szarabbik versioból.
Ez a legolcsobb: XFX PCIe 9600GT 512MB amit lehet kapni 18500FT-ért újonnan.
[LINK]

GIGABYTE GV-N96TGR-512I már 20 ezer [LINK]



😆ANONEx

azért ez nem semmi.még soha nem volt ati kártyád....
akkor hogy tudsz levonni következtetést,ha még soha nem volt atid?????😉
0
0
0
0
jumbo avatar
bumblebee írta:
én nkem adott 70euro ... annyit adott anyum ... azért szeretnék venni kártyát ... ez a 3 van amit elobb is emlitettem 3850 x2 , en98gtx , msi 96gt ... ebbol kéne választanom... de nemtom ... innen szerintem a 98gtx a legerosebb mert ah nézegettem youtube-n a gameplay videokat... 3850 x2-rol csak kevés van .. és nkem megmondom az igazat.. a crysis-re kellene... még most jon a pc-mbe 2GB ram .. lessz 3gb... és még a karit kiválasztanom .. mert nkem miota kijott a crysis azota bántja a fejem h nem ment fullon :S:S ..


hát van egy szomorú hírem.70 euroból max egy 9600 ot tudsz venni 512MB-al és az is a szarabbik versioból.
Ez a legolcsobb: XFX PCIe 9600GT 512MB amit lehet kapni 18500FT-ért újonnan.
[LINK]

GIGABYTE GV-N96TGR-512I már 20 ezer [LINK]
0
0
0
0
ReSeth avatar
Kmisi99 írta:
És milyen problémák nem hiányoznak?? az atival sincs semmi gond amúgy meg a 4850 erősebb de mindegy te tudod csak én nem szeretem ezt a mániákus hozzáragaszkodást egy adott dologhoz


tudod nemvolt még ATI-m, ezért nincs tapasztalatom, de az ismerőseim nagy része Nvidiás... nekem valahogy jobban bejön az Nvidia , mint az ATI..
0
0
0
0
bumblebee avatar
igaze.. én azt veszem.. tobb mind valoszinu
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Ha crysisra kell akkor a 9800gtx.A 3850x2-ről nincs tapasztalatom, hogy milyen erős.
0
0
0
0
bumblebee avatar
én nkem adott 70euro ... annyit adott anyum ... azért szeretnék venni kártyát ... ez a 3 van amit elobb is emlitettem 3850 x2 , en98gtx , msi 96gt ... ebbol kéne választanom... de nemtom ... innen szerintem a 98gtx a legerosebb mert ah nézegettem youtube-n a gameplay videokat... 3850 x2-rol csak kevés van .. és nkem megmondom az igazat.. a crysis-re kellene... még most jon a pc-mbe 2GB ram .. lessz 3gb... és még a karit kiválasztanom .. mert nkem miota kijott a crysis azota bántja a fejem h nem ment fullon :S:S ..
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
És milyen problémák nem hiányoznak?? az atival sincs semmi gond amúgy meg a 4850 erősebb de mindegy te tudod csak én nem szeretem ezt a mániákus hozzáragaszkodást egy adott dologhoz
0
0
0
0
bumblebee avatar
hát kb .. danone igazad van .. és én is vagy a 98GTX vagy azt a gyonoru MSI 96GT veszem 😀
0
0
0
0
ReSeth avatar
szerintem azt vedd meg ami neked szimpatikus.. nekem az Nvidia a kedvencem és GTS250-et fogok venni. Nemérdekel hogy mittudom én a HD4850 jobb a GTS250-nél, nekem nemkellenek a problémák, inkább az erősebb kártyát választom, drágábban. (GTS250) 😃. Nekem van tapasztalatom Nvidiával, és megvagyok vele elégedve. Atim nemvolt, nem is lesz.
0
0
0
0
bumblebee avatar
nemtom na ... az ati-rol naon sok dolgot halottam h ijen kaki meg ojan ... fps-t sokat veszit a játékokban ... és ah még nincs tapasztalatom ati-val nemtom .. és ez a 3850 x2-es azt mondjátok h jo naon ?? ... nkem gémelésre kell..
0
0
0
0
jumbo avatar
akkor mi a kérdés??😉
0
0
0
0
bumblebee avatar
😆ANONEx : nagyon húz a szívem ahoz a ásus 98gtx-hez .. ojan gyonoru nagy állat kártya :S:S ..
0
0
0
0
ReSeth avatar
bumblebee : szerintem maradj NVIDIA-s , énis az maradok, hiába a sok mhz atiban , hogy ha kevés benne a bit ...
0
0
0
0
bumblebee avatar
én tudom nem vok kezdo ... de én nkem az a 98GTX jobban tetszik eddig nem volt még ATi-m ... csak GeForce-om.. szoval nemtom komolyan.. :S:S és szerintetek ... maxon húzná a játékokat az a ati ???
0
0
0
0
berci96 avatar
az x2 az aszt jelenti hogy 2magos és kb 2szer akkora a taljasitménye a sima 3850nél
0
0
0
0
bumblebee avatar
és miben csak a x2-ben ??? a 9800GTX szerintem erosebb nem ?
0
0
0
0
jumbo avatar
bumblebee írta:
miért pont azt ?? ..


m,ert erősebb a másik kettönél.
0
0
0
0
jumbo avatar
bumblebee írta:
Na lenne egy kérdésem .. én Szlovákiábol vok 😀 és szeretnélen bennetek megkérdezni igazábol tanács kellene ... h mijen karit vásároljak .. ezekbol kéne választanom .. ASUS N9800GTX , MSI 9600GT TOP OC , vagy egy ATI ASUS 3850 x2 1GB... én nemtom az ATI 70€-ér van a 98gtx 75€ az msi 9600gt meg 60€ ezek mind használtak DE tokéletes álapotban vannak .. segítsetek .. tápom mindeggyik-hez van ... gémeléshez kellene mert a mosta 94gt egy nagy rakás CENZURA! szoval a legjobbat válasszuk már ki 😀 thx


szerintem az asus 3850x2 1 gigást vedd meg
0
0
0
0
bumblebee avatar
Na lenne egy kérdésem .. én Szlovákiábol vok 😀 és szeretnélen bennetek megkérdezni igazábol tanács kellene ... h mijen karit vásároljak .. ezekbol kéne választanom .. ASUS N9800GTX , MSI 9600GT TOP OC , vagy egy ATI ASUS 3850 x2 1GB... én nemtom az ATI 70€-ér van a 98gtx 75€ az msi 9600gt meg 60€ ezek mind használtak DE tokéletes álapotban vannak .. segítsetek .. tápom mindeggyik-hez van ... gémeléshez kellene mert a mosta 94gt egy nagy rakás CENZURA! szoval a legjobbat válasszuk már ki 😀 thx
0
0
0
0
no avatar
zaraki írta:
zsoleszdeb írta:
srácok segítsetek!
szeretnék majd venni videókártyát és kéne seítség
kritériumok: min. 512 mb min. gddr3-as ati kártya és pci-ex 16x foglalatba menjen
köszi a segítséget előre is😃


szerintem max egy 4670-et vegyél, mert a tápod annál nagyobbat nem igen bírna el, viszont akkor már egy 1 gigásat, árban nincs sok külömbség az 512-es és 1 g-s között

pontosan azt néztem ki magamnak sapphire-ban😃
akkor nem válaszottam rosszul
igen egy gigásat néztem csak a minimum az 512😃D
egyébként ez a gép kategóriákban milyen kategória? az enyém
gamer, office vagy ilyen kategóriákra gondoltam😃
0
0
0
0
zaraki avatar
zsoleszdeb írta:
srácok segítsetek!
szeretnék majd venni videókártyát és kéne seítség
kritériumok: min. 512 mb min. gddr3-as ati kártya és pci-ex 16x foglalatba menjen
köszi a segítséget előre is😃


szerintem max egy 4670-et vegyél, mert a tápod annál nagyobbat nem igen bírna el, viszont akkor már egy 1 gigásat, árban nincs sok külömbség az 512-es és 1 g-s között
0
0
0
0
no avatar
srácok segítsetek!
szeretnék majd venni videókártyát és kéne seítség
kritériumok: min. 512 mb min. gddr3-as ati kártya és pci-ex 16x foglalatba menjen
köszi a segítséget előre is😃
0
0
0
0
bumblebee avatar
jojo megprobalok mindent 😀 koszi a tanácsot
0
0
0
0
zaraki avatar
bumblebee írta:
arcsi há jova ... én csak mondtam .. mennyá utána nézek azt lehutom .. de itt nem is arrol volt szo h most oruljek e annak a 40-foknak hanem h HOGY HEJJEZEM EL A HUTOKET 😀 erre szeretnék választ ha lhet 😀

Ja és AGP-be ne tegyé egy forintot se ... nem éri meg .. veszel egy uj alaplapot azt vmi jo pci kártyát bele dobol és meg is vagyunk 😀


a bordákra rakd rá valahogy, annak nincs értelme hogy a kártya hátoldalára rakd semmit nem segít, úgy állítsd be hogy a bordák közül kifújja a levegőt, így nyerhetsz pár fokot de csodára azért ne számíts
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm szépen a válaszokat 😀
0
0
0
0
bumblebee avatar
arcsi há jova ... én csak mondtam .. mennyá utána nézek azt lehutom .. de itt nem is arrol volt szo h most oruljek e annak a 40-foknak hanem h HOGY HEJJEZEM EL A HUTOKET 😀 erre szeretnék választ ha lhet 😀

Ja és AGP-be ne tegyé egy forintot se ... nem éri meg .. veszel egy uj alaplapot azt vmi jo pci kártyát bele dobol és meg is vagyunk 😀
0
0
0
0
no avatar
Hát én nem fektetnék AGP-be mert azon nem mennének az ujjab játékok sehogysem.
0
0
0
0
no avatar
Syasztok

Az én alaplapom csak AGP-s kártyát támogat. Milyen AGP-s kártyát ajánlanátok amivel már az újabb játékok is mennek?
0
0
0
0
no avatar
Ja én is azért irtam mert kb a videókártyák 110fok körül halnak meg ha nincs autómatikus leállitó szenzor benne.Az enyémnek utána néztem a neten hogy az teljesen normális ha játék közben 70 fok körüli a hömérséklet.De mondjuk ez sokminden befolyásolja mert vanak kiseb kártyák amiket kevésbé hőellenálló anyagból készitettek és ot tényleg alacsonyabban kell tartani a hőfokot most hogy az n94gt-n mi a normális annak utána tudsz nézni a neten.(nem beszólni akartam előzőleg csak meglepődtem.)😆
0
0
0
0
zaraki avatar
bumblebee írta:
deh is dicsekszem ... csak kérdezem h hutsem le naon jol a vga-m h bomba legyen ??? ... gyenesmartin : hát látod ezért kérek tanácsot...


40-50 fok egy vganál teljesen átlagos érték, az én 4850-em gyárilag megy 65 fokon, és felmegy 80-ra is terhelés alatt
0
0
0
0
bumblebee avatar
deh is dicsekszem ... csak kérdezem h hutsem le naon jol a vga-m h bomba legyen ??? ... gyenesmartin : hát látod ezért kérek tanácsot...
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
bumblebee írta:
Hali... egy kérdésem lenne .. nkem van egy N94GT-m .. nkem végképp nem jon be... elég kaki kártya .. na de .. ojan lenne a kérdésem .. a pc-mben van 3 huto egy a ház hátán belurol annak alapbol az lenne a feladata h a meleg levegot a gépházbol kivinné de hát nemtom .. a másik két huto meg a graf kártyán van mer a grafon csak passív hutés van és az meg elég ratyi ... na szoval az eggyik huto csak rá van hejezve a vga hátára a pont a kártya procijának hátára .. a másikat a passzív hutésre "ragasztoszalaggal" erosítettem rá más lehetoseget nem találtam .. na szoval és a kártyám semmit tevés kozben is 40-44 fokos .. sztem ez naon nincs jol .. ját kozben felszalad 46-48-ra. Nem uzleti hutok én saját magamnak othon a rossz táp-okbol kiszereltem és a power kábel-hoz erositettem a piros meg fekete drotot szerintetek h hejezzem el oket h kellemes levego legyen a gépházban meg a vga-nak is .. ??
Azta.2 ventivel 46fokos?Nálam a 9500gt venti nélkül 40fokos max.
0
0
0
0
zaraki avatar
arcsi966 írta:
Na és azzal mi a helyzet ha egy PCI2.0 videókarit beleraksz egy PCI1.0 alaplapba mennyivel veszi le a videókártya teljesitményét? Mert most nálam ez van.De férre értés ne essék megvagyok elégedve a teljesitményével csak azért érdekel hogy megérné e új alaplapot venni mert a mostani kicsit kilóg már a sorból.


elméletileg elhanyagolható a külömbség, nekem is 1.0-ásban van a kártyám
0
0
0
0
no avatar
Nem tudom eldönteni hogy most te dicsekszel vagy panaszkodsz.mert hogy alapon 44fokos terhelésnél meg 48 azzal semmi gond nincs.
0
0
0
0
bumblebee avatar
Hali... egy kérdésem lenne .. nkem van egy N94GT-m .. nkem végképp nem jon be... elég kaki kártya .. na de .. ojan lenne a kérdésem .. a pc-mben van 3 huto egy a ház hátán belurol annak alapbol az lenne a feladata h a meleg levegot a gépházbol kivinné de hát nemtom .. a másik két huto meg a graf kártyán van mer a grafon csak passív hutés van és az meg elég ratyi ... na szoval az eggyik huto csak rá van hejezve a vga hátára a pont a kártya procijának hátára .. a másikat a passzív hutésre "ragasztoszalaggal" erosítettem rá más lehetoseget nem találtam .. na szoval és a kártyám semmit tevés kozben is 40-44 fokos .. sztem ez naon nincs jol .. ját kozben felszalad 46-48-ra. Nem uzleti hutok én saját magamnak othon a rossz táp-okbol kiszereltem és a power kábel-hoz erositettem a piros meg fekete drotot szerintetek h hejezzem el oket h kellemes levego legyen a gépházban meg a vga-nak is .. ??
0
0
0
0
no avatar
Na és azzal mi a helyzet ha egy PCI2.0 videókarit beleraksz egy PCI1.0 alaplapba mennyivel veszi le a videókártya teljesitményét? Mert most nálam ez van.De férre értés ne essék megvagyok elégedve a teljesitményével csak azért érdekel hogy megérné e új alaplapot venni mert a mostani kicsit kilóg már a sorból.
0
0
0
0
lizard96 avatar
zaraki és toopa köszi szépen! Különben még a válasz előtt feltettem a Hitman Blood Money-t és ment, annak meg 2-es PixelShader kell, úgyhogy gondoltam már 😃 De azért nagyon kösz a segítőkészségeteket.
0
0
0
0
pEEpEE1019 avatar
arcsi966 írta:
Azt honan szüljek olyat.


Esetleg meg tudod azt csinalni, hogy veszel egy rossz karit 1-2 ezerélt és kicseréled az alkatrészeket. Smiley
0
0
0
0
no avatar
Azt honan szüljek olyat.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Persze hogy baj.Minnél előbb kicserélni azokat vagy vége az egész kártyának.Mert ha leégnek rövidzárlatot csinállnak.
0
0
0
0
no avatar
Van egy kérdésem.tesom gépébe van egy 7600gt és a tranzisztorok közül 2 egyforma felvan puposodva.az baj?de viszont még müködik.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A hd4870 512megás vga mikor fog leesni 30 000 alá újra?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Igen, de inkább a 4770-et vedd+!😀
0
0
0
0
destroyer91 avatar
Hali,szerintetek egy hd4770-el vagy egy 512 DDR3 megás geforce 9800gt-vel rendesen futnának a mostani gamek?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sőt, a memória mérete szinte a legkevésbé fontos!

Ugyan!😀 Állunk rendelkezésedre!😀
0
0
0
0
no avatar
Köszönöm szépen az össze választ!
0
0
0
0
thug85 avatar
albertand írta:
nem értek nagyon a szgépekhez, de az volt ráírva h 1 GB. ez a teljesítménye?
és a 9500gt az jó?

Az 1GB a memória/RAM mérete. Minél nagyobb, annál nagyobb felbontásban tudod szaggatás nélkül futtatni a játékokat. De nem csak a memória mérete számít. A VGA-nak az egyéb paraméterei nagyobb fontossággal bírnak.
0
0
0
0
roberto888 avatar
[quote][b]albertand írta:[/b]
nem értek nagyon a szgépekhez, de az volt ráírva h 1 GB. ez a teljesítménye?
és a 9500gt az jó?[/quote]

Hát nem a legerősebb, alsókategóriás! Játékokban olyan közepes szinthez jó!

[quote][b]Mindifak írta:[/b]
Hayy! Nálam az a gond hogy az egyik oldalon a videókártyámat (HD3450) SM 3.0 snak ismeri fel és nem 4.1 esnek. Azt szeretném kérdezni hogy miért van ez?
Talán az oldalon hibás a cucc?

Milyen oldalra gondolsz?
0
0
0
0
no avatar
Hayy! Nálam az a gond hogy az egyik oldalon a videókártyámat (HD3450) SM 3.0 snak ismeri fel és nem 4.1 esnek. Azt szeretném kérdezni hogy miért van ez?
Talán az oldalon hibás a cucc?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció