Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Core2 avatar
nemkrisz11 írta:
azt kérdezném hogy mennyibe kerül 1 NVIDIA Geforce 9800GT 1GB rammal?


25-30 ezer között
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
azt kérdezném hogy mennyibe kerül 1 NVIDIA Geforce 9800GT 1GB rammal?
0
0
0
0
humerot avatar
nem az nem az effektiv kiderült mostmár hogy félrenéztem és a ramdac-cal kevertem ösze
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Egeszen jo es pontos cikk, varjuk a folytatasat. 😉 (Ja, ez Eleminatornak ment, az elso old. levo cikkeert...a folytatasat hanyadik old. talizom ? 😀 )
0
0
0
0
Core2 avatar
Sztem inkább 500 Mhz-nek látja. Az 1000 MHz az az effektív órajel. Neked a programok a valódi órajelt mutatják, tehát az 500 mhz-et.
0
0
0
0
humerot avatar
hy all
mé van hogy az én vgam memoria orajele a gyártó szerint 1000mhz deh a gpu-z és a driver is 400nak látja? Egy MSI r4650 -MD512 mb os karirol volna szo
0
0
0
0
Core2 avatar
Nem veszik el, csak ha belematatsz. A softver nem vonatkozik a garanciára asszem.
0
0
0
0
no avatar
helló fiúk!
azt szeretném kérdezni hogyha húzom a videókártyát (vagy a procit) akkor nem veszlik el a garancia?
0
0
0
0
Romvr avatar
Igen jól. Bőven vinni fogja. 😉
0
0
0
0
Raziel24 avatar
Közben nézegetem még, a videkártya amit kinéztem arra maximum fogyasztásnak 141 W-ott írnak a procimnak meg 65W a max fogyasztása.Az eddig 206 Még mindig marad kb 200 W a többi dolognak, jól számolok?
0
0
0
0
Raziel24 avatar
Nem egy intel dual core E5300-as.Amúgy közben rájöttem hogy a ház márkája ez és a táp járt a házhoz, ilyen díízájnos fajta😃Mert én is beírtam a googleba és kidobott egy oldalt és a gépemnek a háza vigyorgott vissza😃
0
0
0
0
Romvr avatar
Ez valami noname vacaknak tűnik. Még a google se tudja miről beszélek ha beírom 😃 De szerintem lehet számítani rá hogy 380W körül csak van a teljesítménye. Amúgy az is elég szerintem... gondolom nem valami 4 magos szénné húzott csoda van a gépedben. Vagy tévedek?
0
0
0
0
Raziel24 avatar
Romvr.
Mivel fogalmam sem volt ezért szétkaptam a kicsikét😀.A márka asszem COLORSit utána több féle tipusjelzés volt és nem igazán értek hozzá ezért leírtam mindet 😃 Model:340U-SCI ; EN60950 ; ATX 12V P4.Remélem ez neked többet mond mint nekem😀
0
0
0
0
Romvr avatar
Megint én! 😃

Tudna valaki csinálni nekem egy Uniengine Heaven Benchmark-ot DX11-ben tesszellációval egy HD5770 vagy egy HD5850-en? Ezen a beállításon: [LINK] (1680x1050 - 8xAA - 16xAF - minden más High/On)

Szeretném tudni hogy mit produkál egy ilyen kártya az enyémhez képest DX11-ben Tesszellációval (főleg a HD5770).

Előre is köszönöm! 😀


SZERK: Raziel


420W elég lesz hozzá. Bár táp függő hogy mennyit tud valójában leadni. Milyen tápod van? (márkára, típusra gondolok)
0
0
0
0
Raziel24 avatar
Sziasztok!Szeretnék venni egy MSI N250GTS-2D512G-OC GDDR3 videokarit csak az a probléma hogy nem tudom elég erős-e hozzá a tápegységem.420 W-os a táp, és egy dvd olvasó/író-n kivül semmi extra nincs a gépben(gondolok itt több merevlemezre több meghajtóra stb).Keresgetem a neten de sehol nem írnak erről egyértelműen (van ahol azt írják 400W-os elég valahol azt hogy 500W-os kell).Szerintetek?
0
0
0
0
Romvr avatar
Én a HD5770-et választanám ha most kellene venni. Tesszelláció! Nem kicsit dobja meg a látványt, meg a többi DX11-es effekt is odaver rendesen. És ez már kezeli, a GTX260 ellenben nem. Lehet hogy a DX9-10-es játékokban jobb a régebbi kártya, de a jövő azt mutatja hogy a DX11 szebb és csak kevés FPS-t eszik AA mellett is. Igaz még nincs DX11-et használó játék, de pl a Heaven Benchmark-ban a DX11 1-2 FPS-el gyorsabb, bekapcsolt tesszellációval meg 5-8 FPS-el lassabb (tehát a DX10-nél lassabb 3-5 FPS-el.), de akkor már olyan látványorgia van hogy csak na. Annyit megér szerintem.
Engem a HD5770-en nél csak az zavar hogy szerintem a 128 bites memória busz nagyon lehúzza. Persze különben nem lenne 38k ha 256 bitesre tették volna. Én mindenesetre megvárnám a Dirt2-t (Dec3) és utána a tesztek alapján döntenék hogy DX11-es HD5770, vagy GTX260. Látvány kontra sebesség... érdekes meccs. 😃
0
0
0
0
Rottweiler avatar
hát tudod épp ez zavart össze. hogy olvastam teszteket 😆
mert a tesztekben az volt hogy a gtx az erősebb. na mindegy, egyébként én is a HD5770 mellett döntöttem volna, csak... bosszantana hogy ha nem vinné rendesen a dx11-es game-eket, de viszont ha a gtx mellett döntöttem volna, és kiderülne hogy a hd5770 mégis viszi a game-eket akkor meg az bosszantana hogy nem azt vettem😆😃😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
Sztem viszi őket maxon...a HD4770 is vitte a Dx10/9-es gameket maxon, tehát elvileg ennek is kéne. Olvass róla teszteket és akk megtudod h melyik lenne a jobb választás
0
0
0
0
Rottweiler avatar
Ferrari írta:
Rottweiler írta:
hello! véleményeteket kérem. szerintetek egy HD5770-es kari elég lesz egy DX11-ben lévő game normális futtatásához? a normális alatt minimum MEDIUM grafikai beállításokra gondolok. vagy szerintetek ez a kari kevés lenne hozzá? mert ha kevés, akkor inkább veszek egy GTX260-at, ami kb ugyanabban az árban van, erősebb, csak nem támogatja a DX11-et. remélem értitek a problémám.


Én már inkább az 5770-et választanám....sztem fogja vinni maxon a gameket majd. Az órajelei is nagyobbak mint 1 GTX260-nak és már a dx11-et is támogatja, ráadásul GDDR5-ös míg a 260-as csak DDR3-as...


ez mind szép és jó de engem nem érdekel! engem csakis az érdekel hogy hány fps-sel, milyen grafikán viszi a game-eket, messzenem érdekel hogy mennyi az órajele. ezt gondolom megérted. csak azért kérdeztem mert nem tudom hogy viszi-e a dx11es game-eket a hd5770, mert ha nem viszi rendesen, akkor a gtx260-at ésszerűbb választani, mert erősebb, és olcsóbb.
0
0
0
0
Ferrari avatar
Rottweiler írta:
hello! véleményeteket kérem. szerintetek egy HD5770-es kari elég lesz egy DX11-ben lévő game normális futtatásához? a normális alatt minimum MEDIUM grafikai beállításokra gondolok. vagy szerintetek ez a kari kevés lenne hozzá? mert ha kevés, akkor inkább veszek egy GTX260-at, ami kb ugyanabban az árban van, erősebb, csak nem támogatja a DX11-et. remélem értitek a problémám.


Én már inkább az 5770-et választanám....sztem fogja vinni maxon a gameket majd. Az órajelei is nagyobbak mint 1 GTX260-nak és már a dx11-et is támogatja, ráadásul GDDR5-ös míg a 260-as csak DDR3-as...
0
0
0
0
Rottweiler avatar
hello! véleményeteket kérem. szerintetek egy HD5770-es kari elég lesz egy DX11-ben lévő game normális futtatásához? a normális alatt minimum MEDIUM grafikai beállításokra gondolok. vagy szerintetek ez a kari kevés lenne hozzá? mert ha kevés, akkor inkább veszek egy GTX260-at, ami kb ugyanabban az árban van, erősebb, csak nem támogatja a DX11-et. remélem értitek a problémám.
0
0
0
0
zaraki avatar
nem kell semmit trükközni csak uninstallálod az nv drivert és felrakod az atit ennyi
0
0
0
0
Romvr avatar
Ha már szóba került. Most nV-m van de majd lesz ATI-m. Ha kicserélem őket (persze előtte leirtom az nV drivereket.), akkor tudja majd kezelni az oprendszer (win7) a megváltozott VGA-t vagy kell valamit trükközni?
0
0
0
0
Core2 avatar
Inkább meghajtóprogramot 😃
0
0
0
0
Patrik91 avatar
ha vennék egy másik videókártyát ahoz csak grafikai drivert kellene telepíteni?
0
0
0
0
Romvr avatar
Talán 35-32-ig le mehet. Bár karácsony-RA lehet felverik egy kicsit az árat. Én inkább karácsony-UTÁN venném meg, mikor már leült a jól-lehúzzuk-az-összes-olyat-aki-ilyenkor-vesz-valamit-mert-hát-élni-is-kell-valamiből mizéria. 😆
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
Kb. 30-35ezer forint körül lesz karácsonykor.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
szerintetek mennyibe fog kerülni az xfx hd5770-es karácsonyra?
0
0
0
0
Lizard avatar
berci96 írta:
sziasztok nem tudom jo helyre irom-e ha nem akk mondjátok de meiket ér meg jobban bamelésre vanni az Ati-t vagy az Nvidiát?


ez attól függ mennyit szánnál rá?
0
0
0
0
berci96 avatar
sziasztok nem tudom jo helyre irom-e ha nem akk mondjátok de meiket ér meg jobban bamelésre vanni az Ati-t vagy az Nvidiát?
0
0
0
0
Romvr avatar
Most éppen azon agyalok hogy vaj a 8800GT bírja e az 1920x1080-as felbontást mondjuk egy GTA4, vagy Call of Juarez alatt? Mert ha bírja akkor ráér a VGA jövő nyár elején is (addigra már lesznek normális árak meg tesztek DX11-el.), addig meg veszek egy 26"-os full HD TV-t vagy monitort.

Öhm... ha veszek egy DVI-HDMI átalakítót az jelent minőségromlást vagy sem?
Illetve szerintetek bírja a 8800GT 512 megás kari? Úgy tudom ilyen felbontásnál már ajánlott az 1 Giga a karira.
0
0
0
0
xCube avatar
Romvr írta:
xCube írta:
kocka írta:
XFX az jó gyártó??😊


Jó ám 😀 . Jelen állás szerint nekem is XFX HD5870 -em lesz, csak raknák már le a telefont ipon -ban 😠 . Másfél órája foglalt 😞 .


Az folyton foglalt. hehehe 😆
No de 100k-ért VGA kártya? 😲 Remélem tartasz majd élménybeszámolót ha már lesz DX11-es játék (apropó én az AVP-n és a STALKER-en kívül nem tudok más DX11-es gémet a jövőben.)


Az Ultrát 142k -ért vettem (relatíve olcsón, mert tesztkártya volt, akkoriban még 160k fölött árulgatták) több mint két éve, most már érzem a csere szükségét, nameg a koliban levő gépembe is kell már valami ütős cucc (ő kapja az Ultrát), hogy bírja az újabb játékokat is. Élménybeszámoló természetesen lesz, csak jöjjön a S.T.A.L.K.E.R., utána meg a többi. Apropó DX11 játékok. Itt egy lista a már bejelentettekről, de persze nem egy készülget, amiről még nem is tudunk 😀 .

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_11_support

Azt el is felejtettem, hogy a kártyához jár a szintén DX11 -es DiRT 2 is 😀 .
0
0
0
0
Romvr avatar
xCube írta:
kocka írta:
XFX az jó gyártó??😊


Jó ám 😀 . Jelen állás szerint nekem is XFX HD5870 -em lesz, csak raknák már le a telefont ipon -ban 😠 . Másfél órája foglalt 😞 .


Az folyton foglalt. hehehe 😆
No de 100k-ért VGA kártya? 😲 Remélem tartasz majd élménybeszámolót ha már lesz DX11-es játék (apropó én az AVP-n és a STALKER-en kívül nem tudok más DX11-es gémet a jövőben.)
0
0
0
0
xCube avatar
kocka írta:
XFX az jó gyártó??😊


Jó ám 😀 . Jelen állás szerint nekem is XFX HD5870 -em lesz, csak raknák már le a telefont ipon -ban 😠 . Másfél órája foglalt 😞 .
0
0
0
0
kocka avatar
XFX az jó gyártó??😊
0
0
0
0
Romvr avatar
Köszi! Ezt akkor majd hétvégén lecsekkolom. 😉
0
0
0
0
xCube avatar
Romvr írta:
Van egy hülye kérdésem:

HDMI-vel TV-re kötök egy VGA-t. DVI-al pedig monitorral. Ha a gépre van dugva z 5,1 akkor DVI-nál ugye az szól. No de a HDMI hangot is küld méghozzá a TV-be. Ha mind a kettő rá van dugva (TV+Monitor) és megy, akkor a hang hova fog menni? Automatikusan HDMI-n a TV-re vagy ki tudom választani hogy most az 5.1 szóljon akkor is?


A TV -re is és a hangrendszerre is, de persze be is tudod állítani, hogy melyik szóljon.

kocka írta:
Helo!
Megrendeltem az XFX9600gt.Szerintetek ez jó választás??


Szerintem nem, egy HD4730 -al jobban jártál volna. Mindig előbb kérdezz, mint cselekedj 😀 .
0
0
0
0
kocka avatar
Helo!
Megrendeltem az XFX9600gt.Szerintetek ez jó választás??
0
0
0
0
Romvr avatar
Van egy hülye kérdésem:

HDMI-vel TV-re kötök egy VGA-t. DVI-al pedig monitorral. Ha a gépre van dugva z 5,1 akkor DVI-nál ugye az szól. No de a HDMI hangot is küld méghozzá a TV-be. Ha mind a kettő rá van dugva (TV+Monitor) és megy, akkor a hang hova fog menni? Automatikusan HDMI-n a TV-re vagy ki tudom választani hogy most az 5.1 szóljon akkor is?
0
0
0
0
xCube avatar
Romvr írta:
Nem baj, úgyis ATI marad. Most már bele akarok kóstolni. Ha nem izlik akkor megszívtam 😆

Néztem 1-2 tesztet és az 5770 csak 128bites. Igaz árban és teljesítményben is a 4890 alatt van. Majd egy DX11-es játéktesztre azért kíváncsi leszek. A HD5850 meg egy állat 😆 Szóval köszi a tippet, nem is gondoltam az 5000 szériára eddig.


Szívensen, örülök, hogy segíthettem 😀 .
0
0
0
0
Romvr avatar
xCube írta:
Nem lesz olcsó a Fermi, eleve nagyobb a Chip, mint az RV870, így a gyártási költség is magasabb.


Nem baj, úgyis ATI marad. Most már bele akarok kóstolni. Ha nem izlik akkor megszívtam 😆

Néztem 1-2 tesztet és az 5770 csak 128bites. Igaz árban és teljesítményben is a 4890 alatt van. Majd egy DX11-es játéktesztre azért kíváncsi leszek. A HD5850 meg egy állat 😆 Szóval köszi a tippet, nem is gondoltam az 5000 szériára eddig.
0
0
0
0
xCube avatar
Romvr írta:
xCube írta:
Addigra szerintem a HD5850 lemegy 50k -ra, tuti vétel 😀 .

A Fermi alapú nvidia kártyák elvileg még karácsony előtt rajtolnak, ami elképzelhető, mert az ünnepi szezont kihagyni nem jó buli. Viszont elég rosszul állnak időben, úgyhogy lehet, hogy elcsúszik jövőre, vagy nagyon nehéz lesz beszerezni idén.


Ha 50k-ra lemegy a mostani 70-ről akkor nem cicózok. Csak a próféta szóljon belőled 😆

Ha még indén nV kijön vele és épeszű áron adja akkor az árverseny megint jót tehet a néppel. Feltéve ha nem felfele licitálják túl egymást ( "ki ad érte többet?" ) 😕


Nem lesz olcsó a Fermi, eleve nagyobb a Chip, mint az RV870, így a gyártási költség is magasabb.
0
0
0
0
Romvr avatar
xCube írta:
Addigra szerintem a HD5850 lemegy 50k -ra, tuti vétel 😀 .

A Fermi alapú nvidia kártyák elvileg még karácsony előtt rajtolnak, ami elképzelhető, mert az ünnepi szezont kihagyni nem jó buli. Viszont elég rosszul állnak időben, úgyhogy lehet, hogy elcsúszik jövőre, vagy nagyon nehéz lesz beszerezni idén.


Ha 50k-ra lemegy a mostani 70-ről akkor nem cicózok. Csak a próféta szóljon belőled 😆

Ha még indén nV kijön vele és épeszű áron adja akkor az árverseny megint jót tehet a néppel. Feltéve ha nem felfele licitálják túl egymást ( "ki ad érte többet?" ) 😕
0
0
0
0
xCube avatar
Romvr írta:
Értem. Ha lesz választék és talán az árak is mérséklődnek akkor lehet beruházok egybe. Az a baj hogy max 50 amit hajlandó vagyok VGA-ra kiadni. (kell a pénz HDTV-re is ám 😆😉 Ha addigra lesz ennyiért HD5000 ami jobb mint a HD4890 (és HDMI is van rajta) akkor mindenféle képen azt veszem.
Apropó: nVidia mikorra tervezi a 300-as kártyák piacra dobását?


Addigra szerintem a HD5850 lemegy 50k -ra, tuti vétel 😀 .

A Fermi alapú nvidia kártyák elvileg még karácsony előtt rajtolnak, ami elképzelhető, mert az ünnepi szezont kihagyni nem jó buli. Viszont elég rosszul állnak időben, úgyhogy lehet, hogy elcsúszik jövőre, vagy nagyon nehéz lesz beszerezni idén.
0
0
0
0
Romvr avatar
xCube írta:
Romvr írta:
Szevasztok. Január-Február környékén fogok beruházni egy 45-50k-s VGA-ba. Én a HD4890-et szemeltem ki, de mivel a notimon kívűl még nem találkoztam ATI videókarikkal ezért titeket is megkérdezlek: Szerintetek érdemes megvenni? Vagy inkább nV-t vegyek (GTX260?)?

A másik meg hogy most egy 95W-os proci figyel a gépemben, 1 ram, 1 vinyó és smafu. Szerintetek a 400W elég lesz ha még melléhagyítok egy ilyen ilyen komolyabb VGA-t?


Én inkább a HD5000 -es szériát javaslom neked. Ha tudsz még gyűjtögetni, akkor HD5850, ha nem, akkor HD5770. Ha már itt a DX11 -es generáció, akkor ne vegyél DX10.1 -es kártyát. Február környékére ráadásul már elég tetemes mennyiségű DX11 -es játék is jön.


Értem. Ha lesz választék és talán az árak is mérséklődnek akkor lehet beruházok egybe. Az a baj hogy max 50 amit hajlandó vagyok VGA-ra kiadni. (kell a pénz HDTV-re is ám 😆😉 Ha addigra lesz ennyiért HD5000 ami jobb mint a HD4890 (és HDMI is van rajta) akkor mindenféle képen azt veszem.
Apropó: nVidia mikorra tervezi a 300-as kártyák piacra dobását?
0
0
0
0
xCube avatar
Romvr írta:
Szevasztok. Január-Február környékén fogok beruházni egy 45-50k-s VGA-ba. Én a HD4890-et szemeltem ki, de mivel a notimon kívűl még nem találkoztam ATI videókarikkal ezért titeket is megkérdezlek: Szerintetek érdemes megvenni? Vagy inkább nV-t vegyek (GTX260?)?

A másik meg hogy most egy 95W-os proci figyel a gépemben, 1 ram, 1 vinyó és smafu. Szerintetek a 400W elég lesz ha még melléhagyítok egy ilyen ilyen komolyabb VGA-t?


Én inkább a HD5000 -es szériát javaslom neked. Ha tudsz még gyűjtögetni, akkor HD5850, ha nem, akkor HD5770. Ha már itt a DX11 -es generáció, akkor ne vegyél DX10.1 -es kártyát (sőt legkevésbé DX10 -es GTX 260 -at). Február környékére ráadásul jópár DX11 -es játék is kint lesz.

A 400W -os Chieftec tápod még éppen elég lesz hozzá.
0
0
0
0
Romvr avatar
Szevasztok. Január-Február környékén fogok beruházni egy 45-50k-s VGA-ba. Én a HD4890-et szemeltem ki, de mivel a notimon kívűl még nem találkoztam ATI videókarikkal ezért titeket is megkérdezlek: Szerintetek érdemes megvenni? Vagy inkább nV-t vegyek (GTX260?)?

A másik meg hogy most egy 95W-os proci figyel a gépemben, 1 ram, 1 vinyó és smafu. Szerintetek a 400W elég lesz ha még melléhagyítok egy ilyen ilyen komolyabb VGA-t?
0
0
0
0
Fatal_Error93 avatar
kocka írta:
GTS250 mekkoa táp kell?



egy 550 wattos táp bőven elég neki.
0
0
0
0
kocka avatar
GTS250 mekkoa táp kell?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció