Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 095
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
JohnDoe89 avatar
Genesis nyugi tudom mi azaz SSD. Nem kőműves Kis Pisti vagyok.😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
látom többen nem értettétek a hasonlatom nem azt írtam hogy ez egy pendrive hanem "mint egy pendrive" oké ezen van vezérlő stb amit irtatok de kialakítására gondoltam hogy egy lapka az egész nem mozok benne semmi mint mondjuk egy HDD ben szóval nem megy ez egyhamar tönkre!!!!!
0
0
0
0
Genesis1919 avatar
Blue-Fox: Samu gyorsabban ír, de már mindegy. 😀 Ahogy lentebb írták, firmware updatel megoldódtak a gondok. Strapabírás a legnagyobb hülyítés, amire tönkremegy már rég másik technológián tároljuk az adatokat...😉 Egyébként tudni kell beállítani, nem ram, hogy "bedugom osz jónapot".
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Intel 520as megrendelve.😀
0
0
0
0
Davezorrr avatar
azt a gondot már orvosolták is egy firmware updatel...
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Köszönöm, sikerült dönteni.😀
0
0
0
0
Manyik75 avatar
olvasd el a cikket !!!
egy ssd nem csak egy "memória" van vezérlő cip proceszor egyéb más dolog benne:
0
0
0
0
bukta2 avatar
Luiboy milyen gondokról beszélsz? nekem semmi gondom nincs vele 😃 gyors mint az állat
megy egy ssd vel mi gond lehet? egy lap az egész mint egy pendrive 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Blue-Fox

Egyértelműen az intel a jobb!
A samsungal "gondok" is voltak/vannak.

[LINK]

Én mindenképp az intelt ajánlom.
De itt van 2 teszt olvass és dönts te:

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
Blue-Fox Nekem 840 Evo-m van és tökéletes és már írtam illetve egy cikkben is említik lentebb hogy SSD és SSD között normál felhasználóknál szinte nincs is különbség szóval egyikkel sem jársz rosszul! és az hogy egy SSD Strapás ez olyan mintha egy energiaitalos dobozra mondanád... 😃 ha vigyázol rá ennek bírnia kell amíg érdekel ez a dolog "PC-zés" ebben nem forog semmi nem kell hűteni stb ez egy lap de gondolom tisztában vagy vele csak azért írom hogy tök mind1 melyiket veszed eggyikkel sem járhatsz rosszul sztem azt vedd amelyik olcsóbb de ha mégis a "jobbat" akarod venni akkor nagyon sok teszt van az ilyenekről hogy melyik a jobb és mennyivel. remélem segítettem 😉
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Nem tudok dűlőre jutni hogy Samsung 840 Evo Vagy Intel 520. Annyit tudok hogy az Intel tán strapásabb mert MLC-s, a Samsung Meg TLC-s. Akkor lehet mégis csak az Intel lesz.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok melyik a jobb szerintetek ?


https://www.***/?action=termekOldal&azonosito=63307
(Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó)

https://www.***/?action=termekOldal&azonosito=54808
(Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD meghajtó)
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Végre volt időm beüzemelni az SSD-t. Működik, úgyhogy nem foglalkozok a szépséghibájával. Elképesztő a változás. Tetszik ez a sebesség, főleg a Windows indításánál.
A Bootracer szerint HDD-vel 42,101 másodperc volt az indítás ideje, míg SSD-vel 13,242 másodperc (!!)
0
0
0
0
bukta2 avatar
Gyors SSD kell!

Általános hétköznapi felhasználásnál számottevően nem lehet érezni a különbséget.


A cikk ből van, érdekes cikk nagyon jó! sokat tanulni belőle! kösz! én is elolvastam pedig van már SSD-m 😃

Persze csak kutyafuttába olvastam mert 15 oldal 😃
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Az alábbi cikket ajánlom mindenkinek :

[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
Egyszer olvastam valahol hogy SSD meg SSD között nincs egetverően nagy különbség, de mivel mind a 2 nagy márka egyikkel sem jáhatsz rosszul sztem! 😀 nekem 840 evo-m van tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Szerintetek melyiket érné meg jobban? Intel 520 120Gb vagy Samsung 840 Evo?
0
0
0
0
DarthRoni avatar
ó értem, tehát akkor még így is megéri nekem befektetni rá. Meg szerintem egyre rosszabb állapotban van a HDD-m, így remélem tényleg érezhető lesz a különbség.
Köszi a segítséget!
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
DarthRoni:Persze, visszafele kompatibilis, csak nem lesz olyan gyors. Ahogy nézem, SATA 2 portjaid vannak, nekik 300 MB/s a max átviteli sebességük. Ez kicsit be fogja korlátozni a SSD sebességét, mivel egy SATA csatis SSD 5-600 MB/s sebességet is el tud érni fájlmérettől függően, de a HDD 100-150 MB/s-es sebességéhez képest így is bőven lehet nyerni vele.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
Sziasztok, öregedő gépemet szeretném kicsit gyorsítani SSD vásárlásával. Annyi bizonytalanság van bennem, hogy az alaplapon SATA csatlakozó van, míg az SSD-ken már SATA 3. Kompatibilis az enyémmel az újabb SATA csati?
Válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
bukta2 avatar
zsolty87

Samsung 840 Evo Csak ajánlani tudom! 😀
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Ki kell fogni.
Nekem is van olyan hdd ami már 8éves és semmi baja, de van olyan is ami 2év után megadta magát.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Köszi.
Nekem a Kingston Hyper X tetszik a legjobban, viszont olvastam teszteket, ahol azt írták, márkától függetlenül, hogy nem annyira tartósak mint egy HDD. De lehet hogy valamit én értettem félre.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Igazából ez rajtad múlik., nagyjából a sebességek megegyeznek.
Inkább csak márkákat ajánlok.
Kingston HyperX
Samsung Mz......
OCZ
Corsair
vagy még intel
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Milyen 60-120 GB-s ssd-t ajánlanátok 25.000-30.000 Ft-ig a gamer pc nevű gépembe?
Kizárólag az oprendszer, office, meg néhány fontosabb program lenne rajta.
0
0
0
0
ximo avatar
tucanagabor! NA azért ez erős volt a 840pro azért nem véletlenül drágább az ugyanis MLC technológiájú MAND chip-eket használ:
http://prohardver.hu/tudastar/slc_mlc_tlc_mit_jelent.html
És majdnem elfelejtettem a PRO-nál az 5 év garanciát, azért ezek nem elhanyagolható különbségek!
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Sziasztok!

Meg tudja nekem mondani valaki hogy mi a különbség a Samsung 840 EVO és PRO széria között?
0
0
0
0
ximo avatar
Én sem javasolnám a 840 EVO-t egy időben nagy sláger volt de egyre több cikk jelenik meg róla, hogy idővel mennyire belassul, a régebben írt adatokat lassan olvassa be, és ez ugye pont a rendszer használatot nehezíti. Szóval, ha csak a fele igaz akkor inkább kerülendő mint best buy, szerintem is az Intel 520 ebben az árban vagy Kingston HyperX 3K...
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Adam819

Egyik se! Ha samsung akkor 850, egyebekben Adata XPG vagy Intel 520/530
0
0
0
0
ddkk22 avatar
adam819: A samsung 840 evo
0
0
0
0
Adam819 avatar
Melyik a jobb választás Samsung 840 EVO vagy Kingston SSDNow V300?
0
0
0
0
niteforce avatar
Csak akkor veszed észre ha másolsz rá. Az SSD erőssége úgysem abban van, hogy nagy az adatátviteli sebessége, hanem abban, hogy nagyon hamar lehet róla olvasni/ írni, ezt nem befolyásolja hogy Sata 2 vagy 3. Sőt, sok SSD ki se használja még a Sata 2-t sem.
0
0
0
0
Bronson avatar
átlag felhasználásnál nemigen venni észre, de igen, lassabb lesz.
0
0
0
0
tihi1988 avatar
Köszönöm a segítséget. Még egy kérdésem lenne. Ha sata2es csatlakozóba kötöm be az ssd-t, akk jelentősen lassabb lesz? mert azon ugye sata3as van. Lehet hülye kérdés, de még nem volt ssd-m, nincsennek tapasztalataim...
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Ebben az árkategóriában ezek közül válogass:
- Samsung 840 EVO
- Crucial M500
- Crucial MX100
- Adata Premier Pro SP920
- HyperX FURY
0
0
0
0
tihi1988 avatar
http://pcpractic.rs/proizvodi/ssd/32184-silicon-power-ssd-sata3-120gb-silicon-power-velox-v60-550500mbs-sp120gbss3v60s25

Szerintetek ez az SSD ok? 70eu, vadi új.

Ebben az árban vannak még ezek (Kingston kicsit drágább):

http://pcpractic.rs/proizvodi/ssd/54096-patriot-ssd-sata3-120gb-patriot-blaze-545430mbs-pb120gs25ssdr

http://pcpractic.rs/proizvodi/ssd/32720-kingston-ssd-sata3-120gb-kingston-v300-450450mbs-sv300s37a120g
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
Robin😆:Éppen előfordulhat, hogy bizonyos hardver/játék kombó esetén valamivel nő a minimum, vagy az átlag FPS, de miatta SSD-t venni olyan, mintha a pohártartó miatt vennél autót.
0
0
0
0
bukta2 avatar
én is a Kingston vagy Samsung között vaciláltam anno, de a samsung gyorsabb tesztek szerint így az lett de a Kingston is nagyon jó!
0
0
0
0
feri917 avatar
Mindkettőre 3 év garancia van. Kingston olcsóbb 2000-el így eldőlt, hogy melyik lesz. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
KINGSTON-ról még rosszat nem hallottam
0
0
0
0
no avatar
Amelyik tetszik neked 😉 Mindegyik jó.
0
0
0
0
feri917 avatar
Sziasztok!

Rendszermerevlemez csere előtt állok és egyszerűen nem sikerül döntenem 2 SSD közt.
Ez a 2 lenne az:
1. INTEL 120GB 520
2. KINGSTON 120GB SSDNow V300

Mindkettő nagyon jó árban van, 120Giga mindkettő, ugyanaz a technológia... Szerintetek melyik érné meg jobban?
0
0
0
0
Davezorrr avatar
valószínű...eltudod linkelni a videót ?
0
0
0
0
Payphoner avatar
akkor az kamu amikor youtubon 20 FPS-el jobba megy a game SSD-vel
0
0
0
0
Puffin avatar
nem lesz több fps-ed. Csak gyorsabban tölt be a map.
0
0
0
0
barnav avatar
Több FPS-t nem hoz a játékban, de viszont a betöltés jóval gyorsabb lesz 😀
0
0
0
0
Payphoner avatar
Milyen FPS különbség van játékban egy SSD és egy HDD között? érdemes lenne nekem csak azért venni egy 120 GB-s SSD-t hogy jobb legyen a játékélmény és több FPS-em legyen?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Én a helyedbe inkább vennék 120gbosat, de minimum tényleg 60 gb. Úgy is fogsz játékot felrakni 1-2dbot 😃 és ha battlefield 4 méretűek akkor tényleg jobb egy 60-120gbos.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció