Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 095
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
-RedJohn- avatar
Nekem Samsung 840 Evo 120GB-om van.
Az ég világon semmi problémája nincs, és egy fórumon sem találkoztam olyannal, hogy 10/8 meghal.
0
0
0
0
sean avatar
Így van 😀 Nekem bőven elég a 120GB rendszernek. Egyébként a Samsung sem rossz, csak ez a típusa nem annyira megbízható. (Majdnem nekem estek a boltban mikor mondtam hogy Samsung-ot is néztem) 😃
0
0
0
0
no avatar
oh,hát akkor köszi szépen a segitséget.meg is rendelem a kingston-t.remélem tényleg nem csalódok benne.szerintem bőven elég lesz a 120gigás a windowsra meg a programokra.játékokat szerintem felesleges arra telepiteni.attól nem fog jobban menni 😀
0
0
0
0
sean avatar
Nekem egy Sata 2 vinyó helyére került (sata3-as az alaplapom). Vinyóval kb 1 perc volt míg felállt a rendszer, ssd-vel valamivel kevesebb mint fél perc és már netezhetek. Ugyanakkor az SSD-re telepített programokat szinte azonnal megnyitja. Persze sokminden függ a gép többi részétől is, de ahogy elnézem azzal nem lesz gondod.
0
0
0
0
no avatar
na ugyanezt mondták az üzletben is,ahonnan rendelni akarom,hogy legfeljebb nem fogja elérni a max sebességet.de sokkal gyorsabb lenne egy sima vinyónál?érdemes lenne beleinvesztálni?nekem amúgy alényeg,hogy sokkal gyorsabban induljon el a gép,mert ha már több hónapos a rendszer,akkor vagy 3perc mig beindul rendesen
0
0
0
0
sean avatar
Sata 2-vel kompatibilis, max nem használná ki teljesen az ssd sebességét, de így is gyorsabb lenne az írás-olvasás.
0
0
0
0
no avatar
és tuti,hogy nekem szépen vinné az alaplapom?elérné azt a gyorsaságot?ha tényleg jobb a kingston,akkor maradok annál,csak nemhogy megrendelem,és nem lesz kompatibilis az adatlapom vele,és nem fogja elérni azt a gyorsaságot
0
0
0
0
sean avatar
htcevo3d: Nekem a boltban a Kingston V300-at ajánlották, Samsungot semmiképp mert állításuk szerint 10 eladottból 8-at halottan hoztak vissza 1 hónapon belül, azóta nem is foglalkoznak Samsung SSD-vel. Egyébként a V300-ról sok jót hallani, gyors, megbízható, jó ár/érték arány. Nekem is az van a rendszernek + programoknak és hibátlanul dolgozik 😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
htcevo3d: Vedd meg a samsung-ot. Szerintem az szebben néz ki. Minőségileg és gyorsaságilag nagyjából egyformák.
Én is ezt venném meg.
0
0
0
0
no avatar
gondolom mert 1 árban vannak,kb.ugyanolyan,de itt értettem a márkát is,hogy melyik a jobb a samsung vagy a kingston
0
0
0
0
no avatar
helótok.lenne egy olyan kérdésem,hogy szerintetek melyiket érné meg jobban megvenni?árban ugyan annyi mind a 2.SSD 2,5" 120GB Samsung 840 EVO SATAIII Basic:
120GB SSDNow V300 Kingston SATA3, 2.5" 7mm
a válaszokat előre is köszönöm
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Először is: Mennyid lenne rá?
0
0
0
0
tomcsojn avatar
Sziasztok egy megfizethető ssd-t szeretnék szval 120-128GB-s et. Használata:hát ugye menne rá 1 windows7 és még photoshop after effects szval ilyen nagy renderelések ilyenek ahoz gondolom irási sebessgé szükséges nagy de nem értek hozzá.(ezért kérdezek titeket) várok ötleteket köszi 😀
0
0
0
0
GamerFater82 avatar
Ferrari056
2014. 01. 08. 18:31:35 #


Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy 20-25 ezres keret között mi lenne a legjobb választás SSD terén, természetesen 120GB méretben ?



Nézd csak! találtam nekd egy ilyen érdekességet... olvasd el ha van kedve.. + azt hiszem még a Samsung 840 es ssd -t szokták ajánlani

[LINK]

Ja és nem kell megijedni.... a cikk az régi ott még megjelenési ára volt most asszem 25 K körül mozog
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy 20-25 ezres keret között mi lenne a legjobb választás SSD terén, természetesen 120GB méretben ?
0
0
0
0
no avatar
Hát köszönöm, találtam egy új biost a laphoz amiben elvileg updateltek az ahci vezértlőn ugy hogy felraktam és újra mértem, egyébként ez egy 64gb adata sp900
https://kepfeltoltes.hu/140102/ssdb_www.kepfeltoltes.hu_.png

az olvasás nőtt írás csökkent minimálisan, lehet mérési hiba és a biosnak ehhez köze sincs, csak sziimplán nem értek hozzá😀
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Intel vezérlő de az sem sokat. Korrekt eredmény.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Ez korrektnek számít? szabványos ahci vezérlő amd chipset, a gyári adatok szerint 550/505 nek kéne lenni az írás olvasásnak, tudok vmi javítani rajta? firmware frissítés vagy ahci driver telepitése?

https://kepfeltoltes.hu/140101/ssd_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Köszönöm szépen kimerítő válaszod! 😀 Akkor rendelem...😎
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Nagyon gyors lesz SATA2 porton is, mivel a SATA2 maximális adatátviteli sebessége is 300 MB/s. A szekvenciális írás/olvasási sebességet veszi vissza egy kicsit nagy fájlok másolása esetén de ugye egy SSD nem erről szól hanem inkább a kis rendszer fájlok írás/olvasásáról amiben nem korlátozza a SATA2 port.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Sziasztok! Most készülök venni egy KINGSTON HyperX 3K 120GB SATA3-as SSD-t csak attól félek hogy nagyon meg fos lassulni, mert csak Sata II-es csatlakozó van az alaplapomon. Így is megéri vagy inkább hanyagoljam? A mostani száz éves IDE-s vinyóról legalább másfél perc a boot időm, és már nagyon idegesít hogy ennyit kell várnom. Megérné?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
[LINK]

Én ezek alapján állítottam be mindent 😀
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Jó, gondoltam. 😃 Megtudok pakolni én is bármekkora winyót. Évek óta elég az 500+160, most már nincs összesen szerintem 70gb szabad helyem...
Mondjuk az a veszély nem fenyeget, hogy telerakom gyorsan, 4mb-os nettel....
Csak jobb, ha van rajta hely, és nem ilyen 2-3gb, mint most. Ha lenne keretem vinyót is akarnék venni 1,5-2tb...csak hát...
0
0
0
0
Cooley avatar
Általában annyi van tele, amennyi helyed van. 😃 A gépcsere után egy 640GB-os vinyóval indítottam (előtte 320-as volt), pár hónap alatt tele lett. Vettem még egy 640-est RAID-be, pár hónap alatt tele lett. Vettem egy 120-as SSD-t, arra ment a rendszer és egyéb progik, 1 hónap alatt púpra raktam. Vettem egy 3TB-os vinyót, rá 1 hónapra 120-as netem lett, 2 hét alatt tele lett, de akkor még azért volt mit törölni, de pár hónap után megtelt. Most 2x120 SSD meg 2x3TB HDD van, és épp tegnap kellett szelektálnom, mert már nem volt hely, és össz. 900GB-ot sikerült felszabadítani, de pár napon belül megint tele lesz. 😃 Sosem elég annyi, amennyi van. Pláne most a 240-es net mellett...
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Nekem frissít ez a gyökér rendszer mindig, vagy nem tudom, de eddig volt helyem. Most felraktam nem rég 3 játékot, azoknak a cuccait ssd-re tette, játék máshol van, és mondom tele van...
Lehet lecserélem egy nagyobbra akkor.
0
0
0
0
sisko avatar
Bl0ck : nekem 90 gigás SSD-m van(amiből kb.84 használható),win7 64 bit van rajta meg pár progi és kb 53-54 giga szabad még mindig(1 év használat után)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
120 giga már elegendő. Nekem 100 giga van elkülönítve a Win7-nek.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Üdv.

Olyan kérdésem van, hogy egy 120gb-ás ssd mennyire elég rendszernek(win7 egyenlőre)+ programoknak?
Mert jelenleg egy 60gb-ás van, és 2-3gb szabad hely van rajta, már néha gondolkozik erősen a gép, hogy mit kéne csináljon. Rendszer van rajta, programok(PS,winrar,winamp, játékokhoz tartozó programok-okosságok) és tele van, de kb semmit nem tudok letörölni, hogy legyen helyem.
0
0
0
0
Cooley avatar
Leegyszerűsítve: közvetlenül csak a processzor működését befolyásolják, de közvetetten - a proci működésének befolyásolásán keresztül - sok mást is, köztük a SATA vezérlést. Marad az 5.9, de az csak 1 szám, mint mondtam nem sok vizet zavar. Persze ezek a C state-ek máshol is befolyásolják az SSD teljesítményét, de a lényeg, azaz az alacsony elérési idő megmarad. Átlag júzer észre sem veszi a különbséget, az élményindex és egyéb szintetikus teszteket leszámítva.
0
0
0
0
Bronson avatar
Csak elsőre nem értettem mi köze van az SSD-hez...az amd cool and quiet ki van kapcsolva,más energiagazdálkodási cuccot nem igen találtam...akkor ezek szerint marad az 5,9?
0
0
0
0
Cooley avatar
De igen, a proci energiamenedzsmentjéhez van köze, és? A bios-ban vagy az energiagazdálkodási vagy a processzor beállításoknál kell lenniük, feltéve, ha egyáltalán ad lehetőséget az alaplapod, hogy módosítsd azokat a beállításokat. Az ilyen alsó kategóriás lapoknál sokszor a rendszeridőn kívül mást nagyon nem is lehet állítani, csak a legalapabb dolgokat. Akkor viszont annyi marad az élményindex, de úgysem sok vizet zavar.
0
0
0
0
Bronson avatar
Azokat melyik menüpontban találom?Ne haragudj,nem vagyok teljesen kezdő,de még nem volt vele dolgom sosem a biosban... 😀 most kicsit utánaolvastam azoknak nem a processzorhz van közük?Ne haragudj ha jogtalanul megkérdőjelezlek de még nem futottam soha össze ezzel a c state dologgal és nem is találtam ilyesmit a biosomban...
0
0
0
0
Cooley avatar
Bronson: Kapcsolt ki a bios-ban a C state-eket.
0
0
0
0
Bronson avatar
köszi!már lefuttattam párszor és ugyanaz... 😕 IDE módban nem kaphat többet mint 5,9?
0
0
0
0
kung avatar
Bronson. gratulálok az SSD-hez. Készíts egy "értékelés ismételt futtatást"
0
0
0
0
Bronson avatar
Hello!Feltelepítettem az SSD-mre a windowst(win7 64 bit) és el vagyok ájulva a sebességtől!A rendszer kb 18 mp alatt feláll és 4 mp alatt kapcsol ki! 😎 nyilván idővel ha több program lesz feltelepítve nem lesz ilyen rohadt gyors,de én eddig nagyon elégedett vagyok!Az egyetlen(ha már lehet annak nevezni egyáltalán) problémám hogy windows élményindexben csak 5,9 pontot kap...tudom hogy butaság ezt a pontokat figyelni stb...de érdekelne miért csak ennyi egy gyors SSD-re?válaszokat előre is köszönöm.a rendszer:Sandisk 32GB sataII,lapom szintén Sata II portos IDE módban.
0
0
0
0
kung avatar
Bronson: 32 GB-os SSD-t nem nagyon érdemes rendszer alá venni, mert idővel úgyis kinövöd, Windows 7-nek meg kell a hely, és még az sem utolsó szempont, hogy ár/érték arányban jobbak a 64 GB-osak. Csak egy jó tanács.
0
0
0
0
Bronson avatar
Cooley:először is köszi a gyors és kimerítő válaszodat! 😀 ez egy kis 32GB-os ssd lesz amire beruházok és csak sataII-es az is...nem lesz olyan gyors nyilván mint a sata3-asok de azért szerintem gyorsabb lesz mint a régi WD-m...legalábbis remélni tudom 😆
0
0
0
0
Cooley avatar
Bronson: Jól informálódtál, de működik az SSD TRIM nélkül is. Illetve nem lesz még NCQ (SSD-nél nem nagy érvágás) és hot-plugging támogatás, ami nagy valószínűséggel megint csak nem fog neked számítani. Én is TRIM nélkül használom az SSD-ket, mivel RAID-ben nem működik AMD vezérlővel, de csak az írási sebességen látszik meg néha a hiánya, és az is jelentéktelen általános felhasználás esetén. Szóval csak bátran. Bár SATA2-vel további sebességveszteség lesz, szóval nem ártana egy új lap sem.
0
0
0
0
Bronson avatar
Hello!Azt szeretném kérdezni tapasztaltabbaktól és a témában jártasoktól hogy mi van olyankor ha nincs AHCI funkció az alaplapom biosában?IDE és Raid mód közül tudok választani de szeretnék egy SSD-t venni,és a trim miatt ugyebár kéne ahci,ha jól informálódtam...az ssd lenne a rendszernek a 160Gigás WD meg maradna a többi cuccra,jelenleg ugye IDE módban használom.Előre is köszi a tanácsokat!
0
0
0
0
Neymar7 avatar
Sziasztok elhatároztam magam hogy ha összegyűlik rá a pénz szeretnék beruházni egy ssd-re.Én a Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G (555MB/s/ 510MB/s) vagy A-Data Premier Pro SP900 128GB ASP900S3-128GM-C ( 550MB/s 550MB/s) vagy a OCZ Vector 128GB SATA3 VTR1-25SAT3-128G ( 550MB/s 400MB/s) melyik lenne jobb windows futtatására és max 1-2 játékra? ilyesmi árban szeretnék vásárolni vagyis 25-30-max 35 ezerért ha van jobb és tudtok ilyesmi árban kérlek ajánljátok.Köszönöm előre is.
0
0
0
0
mathejocy avatar
Én most a PES2014-et átraktam az SSD ről a HDD-re.Megmondom őszintén,hogy nem észlelek különbséget a betöltést illetően.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Oksa köszi a felvìlàgosìtàst ,szerintem egy hyper x 120 Gb lesz 😀
0
0
0
0
Cooley avatar
gabi86: Viszont a betöltés így is gyorsabb lesz, mivel a rendszer és egyéb programok az SSD-t terhelik, így a HDD-t csak a játék használja, illetve a mentések is ugye a rendszermeghajtón, azaz az SSD-n tárolódnak a dokumentumok mappában. Tehát nyugodtan teheted a HDD-re a játékokat, úgyse nagyon fér el semmi 60GB-on a rendszer meg pár progi mellett.
0
0
0
0
boxxerhun avatar
gabi58: SSD nem ad +FPS-t csak gyorsabban tölt be például 1 pálya vagy maga a játék gyorsabban indul.
0
0
0
0
gabi86 avatar
Ha csak egy kissebb ssd-t veszek mondjuk egy 60 Gb amin csak a rendszer lesz ,a játékoknak meg a filmeknek egyébb dologoknak meghagyom a Western Digital Caviar Blue 750GB-os háttértárat attól még jobban fognak futni játékok vagy azokat érdemesebb az ssdre rakni ?
0
0
0
0
Cooley avatar
Synda Rebirth: Win7-tel van az 25mp is. Legfeljebb az üdvözlőképernyőtől számítva 5 mp, de nem ezt nevezzük rendszerfelállásnak. Meg az a "játékok szinte nem is töltenek" is kicsit túlzás. Sok játéknál csak pár másodperces különbség van. Igaz én úgy néztem meg a különbségeket, hogy a rendszer mindkét esetben az SSD-ről ment. Win8-cal már tényleg 5mp a boot idő, ha az alaplap is támogatja. Minden esetre a HDD-vel az elérési idő miatt van a gond, de ha egy HDD-t semmi más nem terhel, csakis egy játék használja, akkor a különbség elenyésző. Persze ehhez is kell az SSD, de mellette már nyugodtan lehet HDD-re tenni a játékokat. Kicsit gazdaságosabb. 😀
0
0
0
0
gabi86 avatar
Aha köszi a választ és akkor ilyen árkategóriában(22-27e )meilyk a legjobb választás szerintetek?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció