Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 093
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
johnny632 avatar
Köszi! Én is azon filóztam, csak az az érdekes, hogy az ADATA-ra 3 év garit adnak, a Kingston-ra csak 1-et, viszont memóriából rég óta csak Kingstont használok és soha nem szálltak el, a mai napig működnek az 5-6 éves DDR2-esek.
0
0
0
0
Megaisten avatar
johnny63 írta:
Szerintetek melyiket vegyem meg?
ADATA 128 GB SATA3: Szekvenciális Írás: 520 / Szekvenciális Olvasás: 550
vagy
KINGSTON V+200 120GB SATA3: Szekvenciális Olvasás: 535 MBPS
Szekvenciális Írás: 480 MBPS
Melyik a jobb, vagy inkább megbízhatóbb? Árban kemény 80Ft-al drágább az ADATA, csak nem ismerem azt a márkát azért kérdezem
KINGSTON V+200 120GB SATA3, vegyél vagy OCZ vertex 3.120 GB SATA3.
0
0
0
0
johnny632 avatar
Szerintetek melyiket vegyem meg?
ADATA 128 GB SATA3: Szekvenciális Írás: 520 / Szekvenciális Olvasás: 550
vagy
KINGSTON V+200 120GB SATA3: Szekvenciális Olvasás: 535 MBPS
Szekvenciális Írás: 480 MBPS
Melyik a jobb, vagy inkább megbízhatóbb? Árban kemény 80Ft-al drágább az ADATA, csak nem ismerem azt a márkát azért kérdezem
0
0
0
0
Cooley avatar
GokuTM írta:
Árakat nézd. Ha nem akarsz nagy fájlokat ide-oda dobálni akkor a jobb ár dönt.

Nagy fájlokat ide oda másolgatni? Az SSD nem igazán arra való a kis kapacitása miatt. A legfőbb különbség a vezérlőben és a nand chipek közt van. SF-2281 vs S4LJ204X01 / 25nm Async NAND (ONFi 1.0) vs 20nm Toggle NAND Lényegében mindkét tekintetben a Samsung a fejlettebb, jobb, gyorsabb. Az hab a tortán, hogy a Samu S4LJ204X01 vezérlője tehermentesíti a procit.
0
0
0
0
Bl0ck avatar
niteforce írta:
Bl0ck írta:
Lényegében rendszernek kell.
Most hirtelen nem tudom, de kb 2500 ft eltérés van a 2 között talán..Samsung javára..

akkor mindenképpen!
A Samsung jobb, és ha olcsóbb is akkor nem tudom még mit gondolkozol 😃


Mire megveszem az életem átgondolom 6* 😃 Kérdezősködni, meg csak lehet 😃D
0
0
0
0
niteforce avatar
Bl0ck írta:
Lényegében rendszernek kell.
Most hirtelen nem tudom, de kb 2500 ft eltérés van a 2 között talán..Samsung javára..

akkor mindenképpen!
A Samsung jobb, és ha olcsóbb is akkor nem tudom még mit gondolkozol 😃
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Lényegében rendszernek kell.
Most hirtelen nem tudom, de kb 2500 ft eltérés van a 2 között talán..Samsung javára..
0
0
0
0
Bl0ck avatar
szóval akkor akár mind1 is, hogy melyiket vesszem majd
0
0
0
0
niteforce avatar
Bl0ck írta:
Jut eszembe, ha már itt vagyok.
Melyik jobb, vagy nem tudom ,hogy kérdezzem, melyik éri meg jobban?
Samu 830 vagy OCZ Agility 3

mindenképpen a samsung
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Jut eszembe, ha már itt vagyok.
Melyik jobb, vagy nem tudom ,hogy kérdezzem, melyik éri meg jobban?
Samu 830 vagy OCZ Agility 3
0
0
0
0
Cooley avatar
niteforce írta:
Nem baj, lényeg hogy jól működik, ez a lényeg 😃

Persze. 😀 Egyébként az enyém már egy erősen szélsőségesebb eset volt, azért az ilyen is ritka...
0
0
0
0
niteforce avatar
Nem baj, lényeg hogy jól működik, ez a lényeg 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
niteforce írta:
GokuTM írta:
niteforce írta:
akkor én is szerencsés vagyok 😃
WD már szart be, de ez nem jelent semmit, mert nem 1 millió WD-m szart be 😃
Bár ami volt is, garanciálisan cserélték 😃
monitorom se mai már, 1 pixel hiba sincs rajta.
telefonom bár úgy néz ki mint ha túlélőtúrán jártam volna vele, tökéletesen működik 😃


Ha nem is 1 millió, de amit Cooley írt az azért durva.
Én már a 2. behalásnál cseréltem volna és kampányolnék a Samsung ellen, hogy mások ne járjanak így.

igen, bár amint látom főként régebbiek, nekem viszonylag új van. tavaly áprilisban vettem.

Attól, hogy tavaly áprilisban vetted, még nem egy új modell. 3 éve van SATA3, azóta nem gyárt a Samsung HDD-t...
0
0
0
0
niteforce avatar
GokuTM írta:
niteforce írta:
akkor én is szerencsés vagyok 😃
WD már szart be, de ez nem jelent semmit, mert nem 1 millió WD-m szart be 😃
Bár ami volt is, garanciálisan cserélték 😃
monitorom se mai már, 1 pixel hiba sincs rajta.
telefonom bár úgy néz ki mint ha túlélőtúrán jártam volna vele, tökéletesen működik 😃


Ha nem is 1 millió, de amit Cooley írt az azért durva.
Én már a 2. behalásnál cseréltem volna és kampányolnék a Samsung ellen, hogy mások ne járjanak így.

igen, bár amint látom főként régebbiek, nekem viszonylag új van. tavaly áprilisban vettem.
0
0
0
0
niteforce avatar
akkor én is szerencsés vagyok 😃
WD már szart be, de ez nem jelent semmit, mert nem 1 millió WD-m szart be 😃
Bár ami volt is, garanciálisan cserélték 😃
monitorom se mai már, 1 pixel hiba sincs rajta.
telefonom bár úgy néz ki mint ha túlélőtúrán jártam volna vele, tökéletesen működik 😃
0
0
0
0
Cooley avatar
GokuTM írta:
Cooley írta:
niteforce írta:
Mostanában divat a samsungot szidni, csak nem tudom miért.
van HDD-m, memóriakártyám, telefonom 2, monitorom, anyámnak TV-je, mindegyik tökéletesen működik, elégedett vagyok velük.

Az általánosítás része rossz csak, illetve az, amikor tapasztalat nélkül szövegelnek. Pl. nekem konkrétan a Samsung márkával nincs sok bajom, sőt szerintem nagyon sok jó cuccot fejlesztenek, forgalmaznak, de azt például személyes tapasztalatból mondom tényként, és nem csak én, hogy a Samsung HDD-k szarok. 2006 karácsony előtt vásároltam anno egy 120GB-os Samsung vinyót, 2007 karácsony előtt pedig már egy 250-es WD-re váltottam, és nem a kapacitáshiány miatt, hanem azért, mert az az 1 év alatt 6 darab Samsung vinyóm szart be. Gyakorlatilag nem az volt, hogy szerencsétlenül kifogtam a rosszakat, hanem nem volt szerencsém, hogy kifogjam a jókat, mint annak a kevés embernek, akiknél évekig tökéletesen működnek. Az egy év alatt alig volt nálam a vinyó, és már én is meg a boltos is megelégeltük, és ráfizetéssel vettem a WD-t. És nem lehetett más alkatrész a hibás, mert a WD máig tökéletesen működik abban a gépben az új tulajánál. Viszont a Samu telómat meg nagyon szeretem! 😀


Na ez azért nem semmi.
Az Én SAMU vinyóim akkor nagyon szerencsések mert a 160GB-os az 8 éves, a 320-as 5 éves és gond nem volt velük. a 160-as már-már meghal, de bírja. a 320-ason van még most is a rendszer és semmit nem lassult 😃

Havernál 1 év után beszart egy 40-es, bátyám 80-asa szektorhibás lett kb másfél év után, és még sorolhatnám. Tényleg mázlista vagy! 😀 Nem véletlen, hogy már nem fejlesztenek HDD-ket Samsungék... 😂
0
0
0
0
Cooley avatar
niteforce írta:
Mostanában divat a samsungot szidni, csak nem tudom miért.
van HDD-m, memóriakártyám, telefonom 2, monitorom, anyámnak TV-je, mindegyik tökéletesen működik, elégedett vagyok velük.

Az általánosítás része rossz csak, illetve az, amikor tapasztalat nélkül szövegelnek. Pl. nekem konkrétan a Samsung márkával nincs sok bajom, sőt szerintem nagyon sok jó cuccokat fejlesztenek, forgalmaznak, de azt például személyes tapasztalatból mondom tényként, és nem csak én, hogy a Samsung HDD-k szarok. 2006 karácsony előtt vásároltam anno egy 120GB-os Samsung vinyót, 2007 karácsony előtt pedig már egy 250-es WD-re váltottam, és nem a kapacitáshiány miatt, hanem azért, mert az az 1 év alatt 6 darab Samsung vinyóm szart be. Gyakorlatilag nem az volt, hogy szerencsétlenül kifogtam a rosszakat, hanem nem volt szerencsém, hogy kifogjam a jókat, mint annak a kevés embernek, akiknél évekig tökéletesen működnek. Az egy év alatt alig volt nálam a vinyó, és már én is meg a boltos is megelégeltük, és ráfizetéssel vettem a WD-t. És nem lehetett más alkatrész a hibás, mert a WD máig tökéletesen működik abban a gépben az új tulajánál. Viszont a Samu telómat meg nagyon szeretem! 😀
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Az a beszólás elsőre ilyen laikus beszólásnak tűnt, vagy épp neki volt samu cucca és behalt, és akkor az összes kuka.
Tv-m,monitorom,telefonom,sógorom telefonja Samu, és semmi gond velük.

On: Jó, hogy megkérdezted kobortomi2, mert bennem is ért egy ilyen kérdés, mert majd akarok venni. Így már legalább jó tudni, hogy mit érdemes.
0
0
0
0
niteforce avatar
Mostanában divat a samsungot szidni, csak nem tudom miért.
van HDD-m, memóriakártyám, telefonom 2, monitorom, anyámnak TV-je, mindegyik tökéletesen működik, elégedett vagyok velük.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Tipikus eszetlen magyar mentalitás. A szamszung szar mert hogy szart és szart nem lehet megvenni ja és még szar mert hisz egy szar nem lehet jó.

Kb ezt lehet leszürni belőle. Pontosan ilyesmire világít rá ez a videó csak az nem informatika de ugyan az.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=uOm5OPwHOrI&feature=plcp[/url]
0
0
0
0
Cooley avatar
Jelenleg az egyik, ha nem a legfejlettebb SSD-k a 830-as Samuk...
0
0
0
0
niteforce avatar
WackoSheep írta:
Samsung szar

dehogy szar, ez az egyik legjobb SSD.
0
0
0
0
niteforce avatar
kobortomi2 írta:
Milyen 64GB-os SSD-t vegyek?

Samsung 830
0
0
0
0
Megaisten avatar
JohnnyFox írta:
Sziasztok!

Milyen SSD-t ajánlanátok az gépemhez?

Előre is köszönöm a véleményeket!
Én a OCZ Vertex 3 SATA III 2.5" SSD 120GB vagy a 240GB ajánlom. nagyon jó, nekem is ez van a gépembe több mint 2.éve.mint rendszernek,és gyors.😃 lehet hogy másnak más a véleménye.😃
0
0
0
0
JohnnyFox avatar
Sziasztok!

Milyen SSD-t ajánlanátok az gépemhez?

Előre is köszönöm a véleményeket!
0
0
0
0
unknown user avatar
GokuTM írta:
Ki melyiket venné és miért?

-OCZ Agility 3 120GB
-Kingfast 128GB
-Adata 120GB
-Kingmax128GB
-Corsair Force 3 120GB
-Kingston V200 128GB
-Adata 128GB
-OCZ Vertex 3 128GB

Az alábbi modellek P(é)C(é)X webáruház SSD menüpontjáról, az első oldalról, ár szerinti növekvő sorrendben lettek leírva
25.149-30.124Ft-ig.


Én egyértelműen a Vertex 3-at ajánlom. Sokkal jobb mint a többi, és az árkategóriájában a best buy. Mondjuk jó még a(z) A-data 128Gb is, viszont a Vertex 3-ról tudom hogy kiváló, és megfelel a céljának (mivel volt nekem is)
0
0
0
0
gatya123 avatar
Most raktam újra a Win 7-et, de nemesik jó megint végigzongorázni az összes müveletet az SSD optimalizálása édrekében. Nincs erre valami utility? Googleba nemtaláltam
0
0
0
0
jtrlvksz avatar
Mi az általános vélemény az Intel SSD-kről? Mert most olvasom, hogy jelentős árcsökkenés várható a 330as és az 520-as modelleknél. Vennék vagy egy 330-as 120Gb-st vagy egy 520-as 60Gb-st. Megéri?

Spoiler!
http://i pon.hu/hir/nehany_intel_ssd_ara_jelentosen_csokkenni_fog/21447
0
0
0
0
niteforce avatar
értem, köszi. Már biztos az lesz akkor, és akkor rászánok már annyit hogy az extrás verziót veszem meg, ahhoz van egy hasznos egy USB adapter. Az USB3.0-ás?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem abba fogod észrevenni a különbséget hogy az egyik 500 al ír a másik csak 300 al mert az csak akkor hasznos ha naphosszat több GB os fájlokat pakolgatsz az igazán lényeges teljesítmény az az amikor a kis fájlokat másolja hisz a programoknál és windowsnál is főleg azon van a hangsúly és abba nem rossz a samsung.
0
0
0
0
niteforce avatar
Értem, köszi! 😀
nem baj ennek hogy csak 320Mb-al ír?
a többire 500 fölött írnak.abból 480-at hoznak is
0
0
0
0
Zori86 avatar
niteforce írta:
Sziasztok, milyen SSD-t ajánlanátok 30ezer forintig?
90 gigásnál ne legyen kisebb.
köszi előre is!

én erre gondoltam: Adata 128GB Premiere Pro SP900


Samsung 830-as széria, 128GB-os megvan 30-ból kb a sima basic verzió.
Garantáltan az egyik legjobb választás.
0
0
0
0
niteforce avatar
Sziasztok, milyen SSD-t ajánlanátok 30ezer forintig?
90 gigásnál ne legyen kisebb.
köszi előre is!

én erre gondoltam: Adata 128GB Premiere Pro SP900
0
0
0
0
Master Killer avatar
Mi a véleményetek erről az SSD-ről? OCZ Agility 4 64GB
0
0
0
0
gatya123 avatar
böngészési elözmények áthejezése hdd-re firefoxnál? csak mert több verziót is találtam
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Attila007 írta:
Ugyhallottam az ssd ket nem szabad defragmentálni ez tényleg igaz?😲


[LINK]
0
0
0
0
G A M E R avatar
Attila007 írta:
Ugyhallottam az ssd ket nem szabad defragmentálni ez tényleg igaz?😲


Igaz.
0
0
0
0
Joker avatar
Ugyhallottam az ssd ket nem szabad defragmentálni ez tényleg igaz?😲
0
0
0
0
szilard1976 avatar
Holnap érkezik az OCZ Vertex 3 utána tudok nyilatkozni
Tesztekben jól szerepel sztem.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ProMaXuS írta:
Oké,kössz!
De miért nem ajánljátok az OCZ-t? 😃
Lassabb. A crucial m4 meg nemsokkal lassabb a samsung 830-astól, de a crucial 24 a samsung 30.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
Oké,kössz!
De miért nem ajánljátok az OCZ-t? 😃
0
0
0
0
szilard1976 avatar
Inkább Samsung 830,Én vertex 3-ra voksolok.
Meg is rendeltem😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
ProMaXuS írta:
OCZ Agility3 60GB-ról mi a véleményetek?
Inkább Crucial M4.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
OCZ Agility3 60GB-ról mi a véleményetek?
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Köszönöm az ajánlásokat.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
zsolty87 írta:
Üdv. Tudnátok ajánlani egy megbízható ssd-t, kb 80-120 GB-sat. Vannak ezek már annyira megbízhatóak mint egy Sata III-as HDD, vagy azért még nem egészen kiforrott technika?


szerintem
samsung 830-as széria vagy corsair force gt -ben gondolkodj
0
0
0
0
Feki1991 avatar
zsolty87 írta:
Üdv. Tudnátok ajánlani egy megbízható ssd-t, kb 80-120 GB-sat. Vannak ezek már annyira megbízhatóak mint egy Sata III-as HDD, vagy azért még nem egészen kiforrott technika?


Sata 2hez OCZ Vertex 2 (nagyon jó ár/érték arányuk van, jómagam is eggy olyat tervezek beszerezni, a Sata 2 határát feszegetik ami az adatátviteli sebességet illeti)
3mas hoz Vertex 3 (500 MB/s felett van az írás/olv. sebessége)

igen, megbízhatóak (Ndurance 2.0-s technológia. Utóbbinak köszönhetően a Vertex 4-es SSD meghajtókra 5 év garanciát vállal a gyártó)
, persze nem fognak 10-15 évet kibírni dehát addigra nagyon elavult dolgok lesznek 😀
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Üdv. Tudnátok ajánlani egy megbízható ssd-t, kb 80-120 GB-sat. Vannak ezek már annyira megbízhatóak mint egy Sata III-as HDD, vagy azért még nem egészen kiforrott technika?
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Osynho írta:
Devis írta:
akkor se vennék samsungot ha hardverről van szó. telefonba meg tv-be első osztályú, de ha ssd akkor inkább ocz


Ez hiba, mert a Samsung SSD-k kiválóak. A 470-es is az volt, amit követ a 830-as is, méghozzá nagyon jó sebességgel. Nincs gondja semmilyen alaplapi vezérlővel (mint pl a sandforce-oknak), nem volt semmi komoly hiba egyiknél se, a megbízhatóságuk pedig első osztályú. Volt egy teszt, ahol azt próbálták, hogy egy 470-es mennyi írás után adja meg magát, és valami elképesztően magas érték jött ki.


így van és ott van még a Samsung Magician 3.1 amivel pofon egyszerű azFW-update 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció