Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 095
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zoleee98 avatar
köszönöm a válaszokat 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
zoleee98 : nekem egy 32GB-os van és bőven elég windowsnak. viszont ha van pénzed rá, okvetlen vegyél nagyobbat, nem hülyeség az... 😉
0
0
0
0
Davezorrr avatar
60 minimum.Hamar teleszemetelődne a 32-s.
0
0
0
0
zoleee98 avatar
hello 😀
egy 32 gb s ssd elég lenne? csak a windows menne rá
vagy legyen ink egy 60-64 gb s ??
0
0
0
0
banty21 avatar
Köszönöm a válaszokat!!!! Kicsit utánanéztem mind 3 ssd-nek és arra jutottam hogy sebességre a Samu legjobb, de megbízhatóságra a petabytos tesztek szerint a Hyperx. Ezek szerin a tesztek szerin a Samu minden figyelmeztetés nélkül először purcant ki nagymértékű teljesítménycsökkenéssel a halála előtt. Az Intel követte és egy Corsair bírta a legjobban előtte pedig a Hyperx végzett.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
banty21 : A Chip magazinban az Samsung volt az első helyezett tesztekben.
Én is mostanában dilemmázok ezen, de valamiért az Intelhez húz a szívem, bár még nem döntöttem.

Továbbá a TLC miatt a Samsung hátrányosabb, mint az Inteles MLC.
0
0
0
0
bukta2 avatar
nekem Samsung 840 Evo-m van teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon gyors!
0
0
0
0
Atosz3 avatar
Ez a 3 SSD hasonló tulajdonságokkal bír. Annyit tudok megosztani veletek ,hogy én egy 60GB-os Kingston V300-as SSD-t használok ,tökéletesen megvagyok elégedve vele ,a többi márkánál nem tudom hogyan megy a firmware frissítés de a Kingstonnál ha fel van telepítve a programja kb 5-6 kattintással megvan.
0
0
0
0
Bronson avatar
Én az Intelt választanám! noha a másik kettő is rendben van...
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Szerintetek melyiket vegyem meg?
Kingston HyperX 3K 120GB 2,5" SATA3
Intel 120GB 2,5" SATA3 520 Series MLC OEM Pack
Samsung 120GB 2,5" SATA3 840 Series Evo Basic


Erre engem is nagyon érdekelne a válasz, mert engem is hasonló "gondok" gyötörnek! 😀
0
0
0
0
banty21 avatar
Sziasztok!

Szerintetek melyiket vegyem meg?
Kingston HyperX 3K 120GB 2,5" SATA3
Intel 120GB 2,5" SATA3 520 Series MLC OEM Pack
Samsung 120GB 2,5" SATA3 840 Series Evo Basic

Légyszi segítsetek mert nem tudok dönteni, mindegyikről olvastam jó is és rosszat is. Az intelre 5 év a gari és a többire pedig 3 év. Árban 1000 Ft köztük a különbség.

Előre is köszönöm!!!! 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
függ attól hogy mennyit és mire használod... de a sok rémisztgetéssel ellentétben elég jól birják a modern ssd-k, amennyiért veszed bőven kiszolgálnak szerintem...

[LINK]
0
0
0
0
cseszka avatar
Mennyi az a tovább?Átlagosann mennyit bir egy ssd?
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
A 120-as Kingston csak 180mb/s-el olvas és 133-al ír. A 4K-s pedig 55000iops. (a kingston oldaláról)
Míg a samsungé talán közelebb van a leírthoz.
Mindegy melyiket veszed. A Kingston valószínűleg tovább fogja bírni, mint a samsung, olcsóbb és lassabb. De SSD és SSD között érzésre nincs nagy különbség.
0
0
0
0
cseszka avatar
Hali.Két ssd között vacillálok,meiket érné meg jobban?
1.Kingston 120GB 2,5" SATA3 V300 SV300S37A/120G
120GB, 2,5", 7mm, SATA III, Write:450MB/s, Read:450MB/s
Part number: SV300S37A/120G 55 Euró
2.Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TE120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)
Max read: 540Mbps
Max write: 410Mbps 60 Euró
A samsungnak talán gyorsabb valamivel az irás/olvasás sebessége de h ez mennyit jelent...???
0
0
0
0
bukta2 avatar
NeTuddMeg" a Kingston, is nagyon jó választás és is közel 1 hónapja újjítottam be 1 Hdd-t meg egy SSD-t már nagyon ráfért a masinára, én is vagy a Samsung (jelenlegi) vagy az a kingston között vaciláltam, azért jutottam a Samsungra mert egy kicsivel jobb teljesítményben meg a 2x akkora tárhely mert az 120-as ugyebár. De a kingston al is jól jársz az biztos! az enyémre 6 vagy 8 perc alatt ráment a win 7 Brutális milyen gyors, a gépem kb 15mp alatt (maximum) bekapcsol.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
karácsonyra a 8GB ram, az extreme3, és az FX6350 mellé beszerzek egyet 😀
0
0
0
0
GaboC avatar
NeTuddMeg: Megéri szerintem a sebesség. Nekem is ilyen SSD-m van. 6 hónap használat után még 8 és fél év van hátra neki, a ssdlife szerint. Addig meg úgyse használom😃
0
0
0
0
Bronson avatar
bármelyik hdd-re köröket ver még a leglassúbb ssd is, ez miatt ne aggódj 😃
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
Kingston SSDNow V300 (60GB) mennyire jó választás, ha olcsón szeretnék valami normálisat, és csak egy win7 lenne rajta? tudom, nem egy OCZ, de egy IDEs 70%os samsung winyóhoz képest gyorsabb lenne, nem?
0
0
0
0
Puffin avatar
beteszel egy win telepitőt aztán az ssd-re felrakod. (ha a biosban látod)
0
0
0
0
bukta2 avatar
az, gagyi tápom van de már vagy 2 éves és nem volt vele semmi baj, sőt már húztam a procit is anno meg a VGA-m is és semmi baj nem volt vele, de most alapon van minden egy ideje, SSD-ről meg annyit hogy ez ilyen bonyolult lenne egy SSD-t beszerelése,indítása... :S én azt se tudom itt miről írnak... befogom én ezt valaha üzemelni?... 😃 az a baj hogy a környékünkön lévő összes számítógépes bolt képes lenne elkérni 50-60 € csak azért hogy beleteszik az SSD-t meg a HDD-t a gépembe azt meg sokallom, de ha ennyire bonyolult itt állítgatni minden szart akkor kénytelen leszek elvinni mert én aztse tudom miről írkálnak ebbe a cikk ben... TRIM,IDE mod meg az isten tudja miket írkálnak még :S... Bios ba nem nagyon szeretek túrkálni mert nem értek hozzá... most a procit azt megtudom rántani gond nélkül de ez más 😃

[LINK]
0
0
0
0
matyosowski avatar
én azért írtam azt mert nem tudtam h van átalakító 😃 AMúúúúúgy ha van lóvéd tápra lehet érdemes rá rakni a pénzt végülis a későbbiekben nem kell majd cserélgetni (talán 600-ra majd). FSP Hexa 500-as pedig jó táp, ami még ***a az a Raider 550W, vagy Chieftech CTG 500 80P. Főleg hogy jön a drága VGA, nem tudom milyen az táp (szerintem nem "márkás", majd a többiek megmondják) én nem dugnám rá ha gagyi a táp 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
piero86" Minden esetre köszönöm a gyors tippet 😃 majdnem vettem egy másik tápot hiába, mert hát ha ez is jó csak egy átalakító kell hozzá akkor fölösleges számomra másik táp 😃
Majd egy Gtx 750Ti-t tervezek pár hónap múlva, majd karácsony előtt valahogy, de ahhoz sem kell egy márkásabb táp mert az is annyit eszik mint a mostani 5670-esem csak vagy 200% al jobb teljesítményben 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
[url]http://www.amazon.de/DELOCK-Adapter-Power-HDD2x-4Pin-St/dp/B000WKLC1O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1403634713&sr=8-1&keywords=sata+stromkabel[/url]

Például egy ilyet?
0
0
0
0
Puffin avatar
vagy veszel egy átalakítót 200ft-ért
0
0
0
0
bukta2 avatar
igen csak 1 Sata csati jön a tápomról, szóval akkor kell vennem egy másik tápot mi? 😃 nem azért kérdem mert baj, nem baj veszek én, csak ha nem volt muszáj akkor mondom nem veszek 😃 de ha kell akkor kell nincs mese.50 € ig veszek valami tápot amin van több és kész.
Esetleg ha tudnátok ajánlani valamit, én néztem egy FSP Hexa 500W-os tápot 50€-ért jó választás lenne? azon már lenne több sata csati is ugye? 😃

Most nézem "matyosowski" neked is az van
0
0
0
0
matyosowski avatar
ha csak egy táp kábeled van az szivacs.... amúgy formázni kell az SSD-t is előbb. A win kiírt valamit hogy észlelte az eszközt? mert ha nem akkor nekem ötletem sincs. Esetleg bios látja hogy be van dugva? akkor annyival előrébb vagyunk hogy legalább látja a lapka. Amúgy elrontani nem tudod az összedugást (2 kábelt kell bedugni ennyire nem lehet analfabéta az ember 😃😉 mivel úgy van kialakítva a kábel hogy fordítva nem tudod beledugni....
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv, meg jött az SSD-m a HDD ért még holnap be kell mennem a postára,
Szóval rádugtam az SSD-t a gépre de nem tudom nem ismeri fel vagy biosban kellene átállítani valamit? vagy nem értem mert ha holnap elhozom a HDD-t annak is kell majd egy Sata csati a tápról nem? és nekem csak 1 jön a tápból ahogy azt lent be is karikáztam a képen pár kommentel lejjebb,
Jelenleg így ál az ssd, így okés nemde? természetesen ez a helyzet ideiglenes ha meglesz a HDD-is akkor szépen el rendezem a dolgokat most csak rádugtam gyorsba.És ha megjön a HDD akkor ugye amin most van a rendszerem azt haza adom,nekem már nem fog kelleni,tehát majd az SSD-re szeretném feltenni a Rendszert (Win7 Ultimate 64 bit) és a Barracuda az csak a tárhely lenne,egy SSD-t ugyan ugy kezel majd a gép vagy biosba kell majd valamit variálni hogy azt vegye előre?

de van egy sanda gyanúm hogy valamit nem jól dugtam össze 😃 ez a Sata kabel sztem majd a HDD-nek kellene nem? az SSD-t meg valahogy máshogy

[LINK]
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
ja.. az IDE kábelt cseréld majd le SATA kábelre, ami elvileg az alaplapod dobozában van.. vagy ha nincs, akkor párszáz forintért vehetsz másikat.
0
0
0
0
Bronson avatar
Az ssd is ugyanolyan sata kapcsolatot használ a kábelekből mint a hdd, szóval nem kell semmi extra 😉
0
0
0
0
bukta2 avatar
Üdv, van egy 8 éves 160gb-os 5200rpm-es HDD-m amit le szeretnék cserélni egy "Samsung MZ-7TE120BW Serie 840 EVO" SSD-re és egy 2TB-os Seagate Barracuda-ra

[LINK]

fogalmam nincs hogy kell majd összekötni ezt az SSD-t meg a HDD-t mert mint írtam 8 éve hozzá sem nyúltam a HDD-m hez nem értek ehhez.az a Sata kábel nem jó amit bekarikáztam ugye? kell másik? le írná valaki nekem ezt PÜ-be részletesen ha megjönnek a netről a cuccok akkor mit és hogyan is csináljam? 😀 Kösz előre is!
0
0
0
0
PhantomVII avatar
Sziasztok kéne valami 120Gb környéki SSD.Semmit nem tudok róluk,Ezért árat se írok.A lehető legjobban szeretnék belőle kijönni.
Lehetőleg ip.on-ból
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Teljesen mindegy a legolcsóbb 200ft os szar is ugyan olyan mint valami drága attól még nem fognak gyorsabb bitek száguldani rajta. Tök mindegy milyet veszel.
0
0
0
0
zsoltaba avatar
Sziasztok! Ma vettem egy Samsung 840 Evo-t, az lenne a kérdésem, hogy ez a sata kábel jó hozzá? Gembird Cablexpert S-ATA adatkábel 50 cm /CC-SATA-DATA/ , lehetséges hogy sata 3-as ? választ előre is köszönöm.
0
0
0
0
lase922 avatar
Most vettem én is egy Samsung 840 Evo-t.
Kíváncsi leszek mit tud, lassan megjön
0
0
0
0
zsoltaba avatar
Köszönöm segítséget! 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
a Samsung 840 Evo jó választás!
0
0
0
0
zsoltaba avatar
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni ? SSD-t szeretnék vásárolni, olyan 20 ezer környékén. Eddig ezt a kettő típust néztem : 120GB Samsung MZ-7TE120BW SSD 840 Series Evo Basic vagy 120GB Kingston SSD SATA3 2.5" meghajtó + 7mm adapter (SV300S37A/120G) Választ előre is köszönöm.
0
0
0
0
sachme avatar
Köszönöm szépen! 😀
0
0
0
0
kung avatar
sachme: amit linkeltél ott én sem találtam, viszont a www.it2go.ro-nál van.

[url]http://www.it2go.ro/nanoxia-sata3-60-cm-negru-cablu-sata3-60-cm-negru.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link[/url]

[LINK]
0
0
0
0
Puffin avatar
kábelt nem adtak hozzá
0
0
0
0
sachme avatar
[LINK]
Ezen az oldalon linkelsz egyet?Sata 3-as legyen 😃500 ft kb 7,5lej.
Légyszíves.Lehet hogy vakk vagyok, de én seholse látok sata3-as kábelt 500ft-ért itt. 😃
0
0
0
0
sachme avatar
piero86 Amikor te vetted az SSD-t akkor adtak vele sata kábelt?
0
0
0
0
Puffin avatar
inkább Kingston V300-at vegyél! Volt olyan Adata SSD-m , nem a legjobb választás
0
0
0
0
Bronson avatar
lehet boltonként változó érdeklődj az üzletben ahol veszed...
0
0
0
0
sachme avatar
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az SSD rendeléskor szoktak-e sata kábelt mellékelni az SSD-hez?Jelen esetbe egy SSD ADATA Premier Pro SP600 64GB SATA-III -ról lenne szó.
A választ előre is köszönöm!
0
0
0
0
Lizard avatar
20ezer körül mozog a 120-as Samsung 840 evo, a hülének is megéri😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció