Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 088
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
Szerintem a Fury-t válaszd! A V300-al voltak gondok a lecserélt vezérlő miatt. Nekem is Fury van, haverom is olyat vett most. Teljesen elégedettek vagyunk vele.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Sziasztok. Melyik jobb és mért? 😀 Most elég jó áron vannak. 😀
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
winrar avatar
Játékok terén semmit. Csak hamarabb tölthet be egy játék.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok!

SSD vásárláson gondolkozom és szeretnék érdeklődni, hogy játékok terén kb milyen teljesítményjavulást fog hozni ez a fejlesztés.

válaszokat előre is köszi
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
SSD Hangolás a hosszabb élettartam reményében, magyar nyelvű kommentárral 😀


0
0
0
0
Hefe avatar
Akkor csak az ssd marad. 120gb-os van már csak be kell rakni. Köszönöm.
0
0
0
0
winrar avatar
Ha a mostani 5400rpm-es vinyót lecseréled egy 850 EVO-ra, sokat fog gyorsulni a gép 😀
Netezésre, filmnézésre elég 4GB ram, szóval az szerintem nem olyan lényeges.
0
0
0
0
Puffin avatar
Hefe: játszani úgysem tudsz nagyon rajt mai játékokkal, úgyhogy az SSD szerintem többet dobna rajt!
0
0
0
0
Hefe avatar
Van egy gépem amit nagyon imádok és nem akarom lecserelni ezért úgy döntöttem hogy feltuningolom kicsit. Az lenne a kérdésem hogy ram-ot is bővítsem vagy elég ha ssd-re váltok?
Acer Aspire 8530G laptopom van. Nem mai darab de tökéletesen működik. 320as hdd van benne olyan szerencsés helyzetben vagyok hogy a hdd mellé betudom rakni az ssd. (120gb samsung 850evo-t) jó ez az ssd?
Az ssd-n lesz az oprendszer a hdd meg a tobbi. De kell a meglevő 2×2gb ram-ot bővítenem vagy elég lesz az ssd? Én 2×4gb-ra gondoltam.
Köszönöm
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
Ehez mit szoltok? Tud valaki valamit a 3D XPoint-rol?
Azt mondjak kozel 1000x gyorsabb lesz az SSDk-nel es 10x annyi ferohely lesz rajta
Elmeletileg ev vegere mar tesztelesben lesz es jovore elerhetove teszik.
[LINK]
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Akkor, ha beszerzek egy Samsung 850 EVO 256GB-ost, az jó lenne. A filmeket meg ilyeneket a HDD-n ténylegesen el lehet tartani, és úgyis USB 3.0-n kötöm be. Nagyon köszönöm a segítséget és a válaszokat 😀 (és nekem is lesz Photoshop rajta, és induljon el rendesen nekem 😆 )
0
0
0
0
gibdj avatar
Én szeretem ha minden pöccre indul el, legyen szó játékról, vagy komolyabb programról. Régi HDD-mnél kapartam az arcom, míg a PS betöltötte nekem a brushokat meg a fontokat, vagy amíg a Corel elszöszölt egy nagyobb kiadvánnyal.😆 Viszont az igaz, hogy adattárolásra az SSD teljesen felesleges.
0
0
0
0
winrar avatar
Én úgy vagyok vele, hogy rendszernek elég egy 120/128GB-s SSD, minden más mehet HDD-re.
0
0
0
0
gibdj avatar
phoenixfire

Persze, bőven elég lenne a 240/256GB-os SSD.
0
0
0
0
winrar avatar
USB 3.0-ra kötve USB 3.0-s rack-el szerintem elfogadható sebességre lenne képes a HDD, de várd meg mások válaszait is.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Üdv, van egy Lenovo y50-70-esem és van benne egy 1TB-os HDD. Kezdem érezni, hogy lassú, ugyebár a gépemben már ssd van, teljesen másképp mozog. A probléma az, hogy csak 1 hdd slot van benne és azt szeretném kérdezni, hogy 240-256GB-os SSD elég lenne bele? Maga az alaprendszer meg egy pár játék, amit épp játszok. Mert a HHD-t tudnám külsőként használni, egy rack-el.
Előre is köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
gibdj avatar
Szerintem nem éri meg 64GB-os SSD-t venni, a helyedben 120GB-osra ruháznék be. Az ár/érték aránya sokkal jobb, gyorsabbak is, és arányaiban nézve nem sokkal drágábbak. Ajánlom a Samsung 850 EVO 120GB-os verzióját.
0
0
0
0
Tuhajohn avatar
64GB-os ssd csak a windows-nak elég ? Ha igen miylet érdemes venni ?
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
Igazából egy átlag felhasználónak szinte bármelyik jó , nem sok különbség van köztük. Ki melyik márkát részesíti előnyben max ami dönthet. Nekem ma jött meg és tényleg elég gyors.
0
0
0
0
no avatar
A Kingston SSD-i szerintem korrekt ár érték aránnyal rendelkezik. És a saját tapasztalatom alapján eléggé megbízhatóak is.
0
0
0
0
winrar avatar
Nekem Samsung 850 PRO 128GB SSD-m van, kipróbáltam a Rapid módot, nem vettem észre gyorsulást, csak megette a ramot.
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
Rapid módot érdemes bekapcsolni , gyorsabb lesz valami tőle ? Memóriából elvesz kicsit magának azt látom , de megéri ? ( Samsung SSD 850 PRO 512GB )
0
0
0
0
winrar avatar
Nekem 850 PRO van, elvileg kicsit gyorsabb, mint az EVO. Nekem megérte az a +5 év garancia a felárért szemben, bár így is kétséges, hogy 10 évig fogom használni.
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
Samsung 850 pro ssd megbízható hosszú távon , tehát amennyivel drágább mint az evo annyival jobb is ?
0
0
0
0
Bronson avatar
SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E120B - 20k
0
0
0
0
no avatar
Üdv.

Az alábbi gép mellé milyen SSD lenne az ideális? Maximum 20 ezer forintom van rá. Köszi.

Intel Core i5-4460 processzor
MSI Z97 Guard-Pro alaplap
8GB Kingston HyperX Black Fury 1600MHz memória
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
LG GH24NSB0 fekete OEM DVD író
Sapphire R9 280 3GB DDR5 OC Dual-X 11230-00-20G videokártya
Cooler Master RC-K350-KWN2-EN Elite Knight 350 számítógép ház
FSP 550W Raider S 550 80+ tápegység
0
0
0
0
winrar avatar
Olyan játékot érdemes SSD-re rakni, aminél HDD-nél sokáig tart a betöltés, vagy csak sokat játszol vele. Nekem csak a World of Tanks van SSD-n, mellette Win7 és így is van csomó szabad helyem a 120GB-ból.
0
0
0
0
Bronson avatar
hátránya nem lesz a játékoknak, nem tudom hol olvastad... de viszont előny is csak annyi lesz hogy gyorsabban betölt... ha azt nézzük én 32gb-on vagyok rendszerrel, 150 hogyhogy nem elég? 😊
0
0
0
0
Sipos G avatar
Quadgame94: szerintem ez
Samsung 2.5" 850 Pro 256GB MZ-7KE256BW
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Nem vagyok otthon SSD-kben, viszont vásárlás előtt állok. Először is olyan kérdésem lenne, hogy azon túl, hogy gyorsabbá teszi a programok futtatását van e hátránya is pl játékokban? Régebben ovlastam, hgoy nem igazán érdemes telepíteni játékokat. 45000 a max amit költenék, és jó lenne a minél nagyobb méretű. (Most 150 GB van a rendszernek és kezd kevés lenni.) Mit ajánlotok ennyiét?
0
0
0
0
gibdj avatar
Köszi a választ!

Én is utánanéztem több helyen, de nem voltak túl egységesek az eredmények. Mármint a V300-al kapcsolatban. Akkor marad a Samsung 850 250GB-os, nem sokkal drágább mint az általad említett.

Köszi még egyszer, hogy felhívtad a figyelmem a kisebb sebességre!
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
a V300 régen volt jó, még amikor másik memóriachipje/kezelője volt.. mostmár lassabb valamivel.
Nekem HyperX Fury van, és teljesen meg vagyok vele elégedve.
0
0
0
0
gibdj avatar
Sziasztok!

Van valakinek ilyen SSD-je: Kingston 240GB SV300S37A/240G?

Érdemes megvenni? Egész jó árban van. Kizárólag játékok lesznek rátelepítve.
0
0
0
0
kvio1 avatar
Jobban jársz az evo-val,sokkal gyorsabb a hyperx-nél. Főleg írási sebesség szempontjából. Igaz az evo-nak az írási limite jóval kisebb 75 TB. Viszont, ilyen célra használva, ezt a mennyiséget jó sokára érnéd el. 😃
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
És mennyire gyors a HyperX? Bootolási idő, stb.? Mert inkább kevesebbet költenék rá, mert gépházat, abba ventiket is akarok venni. Meg mondjuk a Samsungban TLC flash van a HyperX-ben meg MLC, ami elvileg jobb.
Szerk.: Lehet mégis a Samsung lesz a nyerő, néztem videót, tesztet és jócskán felülmúlja írásban a HyperX-et.
0
0
0
0
kvio1 avatar
Én is erre használom az ssd-t. De ha jobbat akarsz, akkor 20-ért van Samsung 850 EVO 3 év garival. Sokkal jobb, mint a kingston. Vagy Adata Premier Pro SP600, SP900, SP920. Ha találsz valahol Intel 520, kicsivel 20 fölött Intel 530. Ezeket tudnám ajánlani. Pcx-en most ssd akció van, nézz körül ott! 😉
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Rendszernek, meg egy-két játékot szeretnék rátenni. Kb. 20 ezret szánnék rá.
0
0
0
0
kvio1 avatar
OriginalGrandpa: Nekem a HyperX Fury van meg. Nem a legjobb ssd,de ha nem sok adatforgalmat bonyolítasz le, akkor megfelel ez is. Mire használnád az ssd-t? Mennyit szánnál rá? Ha a 2 közül kéne választani,akkor egyérteműen a hyperx,mivel kicsivel gyorsabb,meg az írási limite sokkal több,mint a v300-nak.
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Üdv! Gondolkozok rajta, hogy beruházzak egy SSD-re. Ezen gondolkozom: Kingston SSDNow V300 vagy Kingston HyperX Fury 120GB. A HyperX pár ezer Ft-tal drágább, viszont ugyanazzal a vezérlővel van felszerelve. Sajnos azonban erről a vezérlőről nem sok jót hallottam, állítólag nagyon lassúak ezek az SSD-k. Vélemények?
0
0
0
0
Arbalest avatar
Arra gondoltam én is 😀
Köszönöm 😀
0
0
0
0
frostwagen avatar
Arbalest

Igazából szerintem egyikkel sem nyúlhatsz mellé. Az ADATA kicsivel drágább, de cserébe 95MB/sec-el gyorsabb az olvasási, illetve írási sebessége.
0
0
0
0
Arbalest avatar
Sziasztok,
gondoltam, hogy veszek egy SSD-t... olyan 120-128GB-ra gondoltam. Max 20k-t szeretnék (házhoz szállítással) rá szánni. Valaki tudna? 😀

Ezt a kettőt néztem eddig:
Spoiler!
Kingston SSDNow V300 120GB SATA3 SV300S37A/120G
A-Data 2.5" Premier Pro SP900 128GB ASP900S3-128GM-C
0
0
0
0
frostwagen avatar
Dono

Sajna nem, pedig mikor ráraktam a Windows-t akkor meg akartam volna csinálni, de valamiért nem engedte, ezért egybe kellett felraknom.
0
0
0
0
no avatar
A HDD-en külön partíciója van a Windowsnak nem? Ha azt leformázod akkor a másikon lévő GTA V még megmarad.
0
0
0
0
frostwagen avatar
Üdv!

Jövő héten valószínűleg beruházok egy SSD-re, és már gondolatban összeraktam hogyan fog zajlani a beüzemelése (még nem csináltam ilyet):

1. Áttálítom a SATA Mode-ot ACHI-ra.
2. Kihúzom az alaplapból a HDD-t, az SSD-t pedig bedugom
3. Feltelepítem rá a Windowst-t
4. Visszadugom a HDD-t, és letörlöm róla a "Windows" mappát.

Jah igen, és mindenképp úgy szeretném megoldani, hogy ne keljen formázni a merevlemezt, mert pl. GTA V-öt nincs kedvem megint feltelepíteni, stb 😃

Kérdésem lenne hogy ez így működne-e vagy még valamit kifelejtettem?
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
OriginalGrandpa: Mivel az SSD is Sata csatis és a lapodon is van ilyen ezért bele fog menni! Rá telepíted a Wint oszt' élvezed a sebességed.. 😃
BIOSba meg max a bootot kell állítani!
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Asus P5B lapba szeretnék egy ilyen SSD-t rakni: Kingston SSDNow V300 120GB. Tudja kezelni az alaplap? Volt már valakinek ilyen lappal SSD-je? Mit kell átállítanom a BIOS-ban, hogy menjen?
0
0
0
0
proStarxd avatar
Valamilyet ajánljatok 60 euroért, 18k-ért. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
azaz ami számít, az állástól nem használódik...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció